Help - Search - Members - Calendar
Full Version: EA7 Emporio Armani vs. Maccabi Electra
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2013-14
Pages: 1, 2, 3
Zoys
vs.

Το πρόγραμμα
1ο ματς: Μ. Τετάρτη 16/4 21:45
2ο ματς: Μ. Παρασκευή 18/4 21:45
3ο ματς: Δευτέρα 21/4 21:05
*4ο ματς: Τετάρτη 23/4 21:05
*5ο ματς: Παρασκευή 25/4 21:45

*αν χρειαστεί
T.W.Is.M.
Ειμαι αυτος που ψηφισε Μακαμπι 3-0!
Αντε, να τελειωνουμε με την ομαδα με το θεικο υπνωτικο...
erwi grey
3-0 Για την Αρμανι αν δε γινει, δινω το λογο μου οτι δεν ξαναγραφω απο ντροπη εδω μεσα.
Quincy
Ελπίζω να το σηκώσει κιόλας η Αρμάνι. Θα χουν πλάκα τα ποστ του twism laugh.gif

3-2 για τους Ιταλούς και MVP o Τζερελς cool.gif
redleg7
3-1 Μακαμπι αν και βλεπω φουλ σπρωξιμο για τους Ιταλους για να παρευρεθουν στον φαιναλ 4 της πολης τους.
Χωρις Τζεντιλε και Λανφκφορντ πολυ δυσκολα τα πραγματα.
yorgos
O Langford πότε επανέρχεται, ξέρουμε;
redleg7
Δεν γνωριζω ακριβως και ουτε εχω διαβασει σχετικο ρεπορταζ που να αναφερει το ποτε.
Το μονο που διαβασα ειναι οτι ειναι εξαιρετικα αμφιβολος για το πρωτο ματς και μετα βλεπουμε.
Ο Τζεντιλε ειναι οριστικα νοκ αουτ.
erwi grey
Eιχα διαβασει πριν μια εβδομαδα οτι προλαβαινε ανετα το πρωτο παιχνιδι ο Λανγκφορντ.
D-Wade
Παίδες ο Λανγκφορντ έπαιξε χθες
yorgos
QUOTE
Ελπίζω να το σηκώσει κιόλας η Αρμάνι. Θα χουν πλάκα τα ποστ του twism

Νομίζω ότι γι' αυτό ζούμε πλέον σε αυτό το φόρουμ. Επίσης, ν ααποτύχει η Μπαρτσελόνα για να απολυθεί ο Πασκουάλ και να πάρουν στη θέση του τον Πεδουλάκη για να σκάσουν από το κακό τους μερικοί.
redleg7
Βλεπω το Μαλαγα-Μιλανο συγκινησε πολυ κοσμο που δεν ειδαμε καν τους σκορερς tongue.gif
Οποτε μονη απουσια αυτη του Τζεντιλε.Να δουμε σε τι κατασταση θα ειναι και ο Αμερικανος.
louie
QUOTE (D-Wade @ Apr 12 2014, 17:42 ) *
Παίδες ο Λανγκφορντ έπαιξε χθες


χαχαχα κοιταζα να συζητανε ποτε επανερχεται ο λανγκφορντ κι ελεγα "καλα αυτος δεν εβαλε 22 ποντους παλι χτες;" ευτυχως ειδα το σχολιο σου και ηρθα στα ισια μου
T.W.Is.M.
QUOTE(Quincy @ Apr 12 2014, 17:26 ) *
Ελπίζω να το σηκώσει κιόλας η Αρμάνι. Θα χουν πλάκα τα ποστ του twism laugh.gif

3-2 για τους Ιταλούς και MVP o Τζερελς cool.gif



Τιποτα δε σηκωνει το τσιρκο. Αν προχωρησει κι αλλο περα απο το πολυ που εχει ηδη προχωρησει(αντι να παρει την 6η θεση που της αξιζε), θα ειναι ο δευτερος θανατος του μπασκετ(μετα απο τη Λιμοζ του Μαλκοβιτς)!
Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα βαλω avatar το Μαζωνακη που θα λεει το τραγουδι-υμνο της ομαδας τους:

xristos_metal
Ειχε δεν ειχε η Μακαμπι, θα παει παλι απο το πουθενα final 4 και μαλιστα με ομαδα της πλακας.

Καλη χρυση η Αρμανι αλλα ως εδω ηταν. Τωρα μετρανε οι φανελες. Και μακαμπι δεν ειναι.

Μεσα στο Ισραηλ δεν νικαει ουτε χιλια χρονια να επαιζε η Αρμανι. Και με το βαρος που εχουν για προκριση αποκλειεται να παρει και τα τρια ματς μεσα στο μιλανο. Μαλιστα πονταρω οτι θα χασει και τα δυο εκει.

0-3 για Μακαμπι...αντε 1-3.
yorgos
QUOTE
Καλη χρυση η Αρμανι αλλα ως εδω ηταν. Τωρα μετρανε οι φανελες.

Αυτοί που τις φοράνε δε θα κατέβουν δηλαδή;
erwi grey
Oτι πιο κοντινο σε ομαδα NBA στην Ευρωπη ειναι η Μιλανο.
Σε λιγα χρονια θα βλεπουμε Χακετ και Τζεντιλε ΝΒΑ να κεντανε.
Εμενα μου θυμιζουν την παλια καλη Ζαλγκιρις που σαρωσε με το μπασκετ που επαιζε.
louie
QUOTE (erwi grey @ Apr 13 2014, 19:26 ) *
Oτι πιο κοντινο σε ομαδα NBA στην Ευρωπη ειναι η Μιλανο.
Σε λιγα χρονια θα βλεπουμε Χακετ και Τζεντιλε ΝΒΑ να κεντανε.
Εμενα μου θυμιζουν την παλια καλη Ζαλγκιρις που σαρωσε με το μπασκετ που επαιζε.


εγκεφαλικο ο twism...
erwi grey
QUOTE(louie @ Apr 14 2014, 01:42 ) *
εγκεφαλικο ο twism...

χαχα μη το λες κατα βαθος πιστευω την εκτιμαει την Αρμανι.
Πισω απο μεγαλο μισος κρυβεται παντα η αγαπη.
North_gato
QUOTE (D-Wade @ Apr 12 2014, 17:42 ) *
Παίδες ο Λανγκφορντ έπαιξε χθες



Η αρχικη ανακοινωση προσδιοριζε την απουσια του για τους 16.
Προφανως το ιατρικο επιτελειο εδωσε ακριβη προβλεψη , ενω εμεις εχουμε συνηθισει απο τους δικους μας, αλλα βλεπουν, αλλα λενε, αλλα κανουν και στο τελος αλλα γινονται , και απο θαυμα οι τραυματιες επενεμφανιζονται στο παρκε.
T.W.Is.M.
QUOTE(louie @ Apr 13 2014, 19:42 ) *
εγκεφαλικο ο twism...



Μπα...ο φιλος μας ο Γκρει μπερδεψε το NBA με την D-League. Κι εκει βεβαια οτι πιο κοντινο ειναι η Αρμανι, αλλα κι απ αυτους θα εχανε. Ο Θανασης ο Αντετοκουνμπο θα ειχε εξαφανισει το Λανγκφορντ και οι υπολοιποι θα επιδιδονταν στο αγαπημενο τους καθαροδευτεριατικο σπορ, τον αετο(που πεθαινει στον αερα, ελευθερος και δυνατος).
yorgos
TWISM σε περιμένουμε στο Νοστράδαμο...
AKRG
H λογική λέει Αρμάνι για 3-1 , αλλά μην ξεγράφουμε τόσο εύκολα την Μακάμπι..
T.W.Is.M.
QUOTE(yorgos @ Apr 14 2014, 17:02 ) *
TWISM σε περιμένουμε στο Νοστράδαμο...


Δεν μπορω να βαλω το σκορ που θελω. Θα νομισετε οτι ειναι τυπογραφικο λαθος. tongue.gif
Weekendman
Η Μακάμπι έχει μερικά κοινά στοιχεία με την αντίπαλο της όπως ακροβόλισμα στην γραμμή των 6 και 75, ελαφριά τεσσάρια, και ότι βασίζεται και αυτή σε ατομικές ενέργειες όπως οι διυεισδύσεις των Χίκμαν και Ραις και το ποστάρισμα του Σόφο. Απλά το θέμα είναι ότι η άμυνα της δεν δαγκώνει ακριβώς, και απέναντι σε μια φύση επιθετική ομάδα όπως η Αρμάνι δεν ξέρω αν φτάσει....


Εις βάρος των Ιταλών η μακροχρόνια ατιτλία τους, και το ερωτηματικό στο αν έχουν προσωπικότητα. Γιατι στο Κύπελλο Ιταλίας η Αρμάνι έχασε ένα δικό της Κύπελλο ,απο μια ομάδα την Σάσσαρι ,που κάνει την ομάδα του Μιλάνου να μοιάζει η επιτομή του οργανωμένου μπάσκετ...


Ο Ταιους πάντως ,απο εκεί που ήταν για διώξιμο, ευτυχώς για την Μακάμπι μπαίνει όλο και καλύτερα στην ομάδα ,και στο pnr παιχνίδι με τους Ινγκλες,Ραις, Χίκμαν και Οχαγιόν....
bbplayer
γιατί κουτσαίνει ο χοντρός??? χτύπησε πουθενά?
Zoys
Προσοχή με τις εκφράσεις. Πες τουλάχιστον "σωματικά ευκατάστατος". tongue.gif
yorgos
Ή παχουλοδροσάτος.
bbplayer
οκ, σόρυ!!! μη μου πείτε πάλι πώς είναι ...δημόσιο πρόσωπο και ξαναπάρω φάουλ σαν τον Παπ unsure.gif unsure.gif
yorgos
Ωραίο μπάσκετ η Αρμάνι και πάλι, Λάγκφορντ 4 ασίστ πριν ξεκινήσουμε καν... και 7 συνολικά πριν καν τελειώσει το πρώτο δεκάλεπτο...
sacarame
QUOTE(bbplayer @ Apr 16 2014, 21:47 ) *
οκ, σόρυ!!! μη μου πείτε πάλι πώς είναι ...δημόσιο πρόσωπο και ξαναπάρω φάουλ σαν τον Παπ unsure.gif unsure.gif



Απλά μετά το σκηνικό με την Χάποελ, καλό είναι να φυλαγόμαστε μην έρθει κατα δω και μας κυνηγάει... tongue.gif
bbplayer
QUOTE (sacarame @ Apr 16 2014, 21:55 ) *
Απλά μετά το σκηνικό με την Χάποελ, καλό είναι να φυλαγόμαστε μην έρθει κατα δω και μας κυνηγάει... tongue.gif


δε νομίζω. σήμερα είναι όλη η Μακάμπι. rolleyes.gif το ελληνικό κλίμα τον πειράζει μάλλον είτε έχει υγρασία (ΣΕΦ) είτε είναι πιο ξηρό (ΟΑΚΑ)
blink.gif
sacarame
Πολύ ωραίο παιχνίδι. Up tempo και από τις 2 ομάδες, καλές φάσεις και μια μεγάλη μάχη ανάμεσα στα 2 σέντερ..



Σόφο 14 πόντους με 6/8 σουτ σε 14 λεπτά απέναντι στους 12 πόντους και τα 3 μπλοκ του Λαβάλ σε 11 λεπτά..
bbplayer
QUOTE (sacarame @ Apr 16 2014, 22:17 ) *
Πολύ ωραίο παιχνίδι. Up tempo και από τις 2 ομάδες, καλές φάσεις και μια μεγάλη μάχη ανάμεσα στα 2 σέντερ..



Σόφο 14 πόντους με 6/8 σουτ σε 14 λεπτά απέναντι στους 12 πόντους και τα 3 μπλοκ του Λαβάλ σε 11 λεπτά..


αποσπασματικά το βλέπω αλλά ο Μπλάτ θεωρείται expert σε match up zone deffence και άλλα τέτοια όμορφα. Δηλαδή ένας...κοινός θνητός πόσους θα έτρωγε στο ημίχρονο? 60? laugh.gif
yorgos
Με το που μπήκε ο Σοφο κάνει το 4ο φάουλ. Δε μαρκάρεται με τίποτε αυτή η Αρμάνι. Για μένα η ομάδα που μπορεί να την ματσάρει καλύτερα είναι ο ΠΑΟ και δευτερευόντως η Μπαρτσελόνα.
bbplayer
άσε μας ρε Χάκετ που θες και αντιαθλητικό, πήγε να τον σκοτώσει ο άλλος
yorgos
ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πράγματα...
rchos
Χαμός σήμερα
bbplayer
προλαβαίνετε να κάνετε log out μεχρι να μπει ο TWiSM?
AKRG
Ματσάρα !! δεν θες να τελειώσει !!
bbplayer
koita ti edosan ston Xaket....

b;hmata ο Σάμουελς ρεεεεεεεεεεε ohmy.gif
rchos
Το ξέραμε ότι αυτή η σειρά μπορεί να δώσει ματσάρες.

Από το πρώτο παιχνίδι το βλέπουμε στην πράξη.


Που πηδάει αυτός ο Τάιους...
yorgos
Αν εμείς αυτοκτονήσαμε... η Αρμάνι τι ακριβώς κάνει;;;;
AKRG
Θέαμα !! αυτές τις δυο ομάδες γουστάρεις να τις βλέπεις, μετά τον δικό μας αγώνα προσπαθώ να καταλάβω αν παίζουμε εμείς τόσο αργά ή αυτοί τόσο γρήγορα !!
yorgos
Και τα δύο συμβαίνουν, αλλά αυτοί το έχουν ξεχέσει.
bbplayer
όταν πηδάς πολλά παλούκια κάποιο θα μπει στον κ*λο σου που λένε και στο χωριό μου. Ας πάνε τώρα στο Γιάντ Ελιάου , που λιώνει το σίδερο, να δείξουν το αστείρευτο τελέντο τους και να κάνουν επιθέσεις στα 5 δευτ και να σουτάρουν από τα 10 μέτρα έτσι στο ξεκούδουνο

Δεν κρίθηκε τίποτα βέβαια αλλά καλό είναι να τελειώνουμε με το μεγαλύτερο μπασκετικό ψέμα της φετινής Ευρωλίγκας
Weekendman
Για αυτό πρέπει να περιμένουμε ,να αποδείξει μια ομάδα, την προσωπικότητα της στα δύσκολα πριν βιαστικά ανακηρυχτεί φαβορί. Η Αρμάνι πάει να χάσει την δεύτερη διάκριση μες στο σπίτι της αυτήν την χρονιά μετά το Κύπελλο Ιταλίας, αν και έχει δρόμο ακόμη για την Ευρωλίγκα...
AKRG
Αυτή την σειρά δεν την χάνω με τίποτα, μακάρι να πάει στα 5 ματς, αναρχία , run 'n' gun !!
bbplayer
Πού είναι και αυτός ο mod όταν ...τον χρειάζεσαι? laugh.gif laugh.gif

p.s : Μπήκε, προλαβαίνετε ακόμα blech.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
D-Wade
QUOTE(bbplayer @ Apr 16 2014, 23:48 ) *
όταν πηδάς πολλά παλούκια κάποιο θα μπει στον κ*λο σου που λένε και στο χωριό μου. Ας πάνε τώρα στο Γιάντ Ελιάου , που λιώνει το σίδερο, να δείξουν το αστείρευτο τελέντο τους και να κάνουν επιθέσεις στα 5 δευτ και να σουτάρουν από τα 10 μέτρα έτσι στο ξεκούδουνο

Δεν κρίθηκε τίποτα βέβαια αλλά καλό είναι να τελειώνουμε με το μεγαλύτερο μπασκετικό ψέμα της φετινής Ευρωλίγκας

Γιατί μπασκετικό ψέμα? Στους 8 της Ευρωλίγκας είναι. Δεν αξίζουν να είναι στους 8?
Και εγώ πιστεύω ότι πολύ δύσκολα θα πάρουν διπλό στο Γιαντ Ελιαου
Petran911
QUOTE(D-Wade @ Apr 16 2014, 23:53 ) *
Γιατί μπασκετικό ψέμα? Στους 8 της Ευρωλίγκας είναι. Δεν αξίζουν να είναι στους 8?
Και εγώ πιστεύω ότι πολύ δύσκολα θα πάρουν διπλό στο Γιαντ Ελιαου


Respect to Maccabi...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.