Help - Search - Members - Calendar
Full Version: EA7 Emporio Armani vs. Maccabi Electra
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2013-14
Pages: 1, 2, 3
North_gato
QUOTE (bbplayer @ Apr 21 2014, 23:16 ) *
τι εννοείς "δε νομίζω"? laugh.gif Στις 3 νίκες τελειώνει, δε μπορούν να παίζουν μέχρι τα Χριστούγεννα για να περάσει η υπερομάδα laugh.gif

Αν αλλαξουν την ημερομηνια των Χριστουγεννων μηπως γινεται τιποτα? laugh.gif
mixalisgate7
Αποκλείστηκε η Αρμάνι και ο TWISM κάνει ήδη πάρτυ laugh.gif
T.W.Is.M.
Ζηταω συγγνωμη απο το φορουμ για τα προσωπα που παρουσιαζονται στο βιντεο. Ξερω οτι δεν ταιριαζουν στη λογικη του φορουμ, αλλα ειναι οτι πιο καταλληλο για αφιερωση στην ομαδα-φουσκα της σεζον, που τελικα επαθε αυτο που της αξιζε.



Τυχερε Μπλατ, στα χερια σου εσκασε η φουσκα...
wav.gif
bbplayer
20 άρα έφαγε η ομάδα με τον προπονηταρά και τις αστείρευρες ταλεντάρες???? έλααααααα δεν το πιστεύω 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif

ακόμα δεν έχω δει στατιστικά αλλά κάτι μου λέει ότι θα πέσει πολύ γέλιο w00t.gif w00t.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(bbplayer @ Apr 23 2014, 22:21 ) *
20 άρα έφαγε η ομάδα με τον προπονηταρά και τις αστείρευρες ταλεντάρες???? έλααααααα δεν το πιστεύω 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif

ακόμα δεν έχω δει στατιστικά αλλά κάτι μου λέει ότι θα πέσει πολύ γέλιο w00t.gif w00t.gif


Και που να τα δεις. Λιγο πριν το τελος ειχαν 11/23 τριποντα και ο Λανγκφορντ 5/8 και 28 ποντους. Προηγουνταν με 8 στο ημιχρονο και στο 4ο δεκαλεπτο το επιμερους σκορ ηταν 32-10. Ουτε αυτα δεν τους εσωσαν σημερα. Μην ψαχνεις για εξηγησεις. Απλα ξυπνησε ο Θεος...
xristos_metal
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 23 2014, 22:26 ) *
Και που να τα δεις. Λιγο πριν το τελος ειχαν 11/23 τριποντα και ο Λανγκφορντ 5/8 και 28 ποντους. Προηγουνταν με 8 στο ημιχρονο και στο 4ο δεκαλεπτο το επιμερους σκορ ηταν 32-10. Ουτε αυτα δεν τους εσωσαν σημερα. Μην ψαχνεις για εξηγησεις. Απλα ξυπνησε ο Θεος...



Παλι final 4 χωρις γηπεδουχο!! Θα μπορουσαμε να πουμε το 6ο!!!! Αν υπολογισουμε οτι το 2008 στη Μαδριτη επαιζε η Ταου.

Αυτο σημαινει ελληνικη κατακτηση ή Μπαρτσελονα!!!
North_gato
αν βαρεσει διαλυση η αρμανι ειναι ευκαιρια να ψωνιζουμε κανενα παιχτουρο τσαμπα.
Συντριβη, οχι απλη ηττα.. Και εγω λιγο καιρο πριν επεμενα οτι θα επαιζε τελικο icon_drunk.gif
spysta
περιμενα το break σημερα .. περιμενα Αρμανι βασικα λογω μομεντουμ , αλλα ενας Λανγκφορντ ΔΕΝ φτανει για να κανεις break μεσα στο Ισραηλ.


τους καθαρισε ο Μπλατ στεγνα
erwi grey
Αυτο ειναι απο τα αγραφα, το αθλιο ροστερ που εχει η Μακαμπι ειναι δυσφημιση για το φαιναλ 4.
Η σειρα κριθηκε στο πρωτο παιχνιδι οπου ο Μπανκι κοιμηθηκε στα τελευταια λεπτα.
Παναθηναικος η Τσσκα θα ειναι τελικο.
Γι αυτους που εχουν εμπαθεια με την Αρμανι ας τους δινανε στις ομαδες τους Μος, Χακετ, Τζεντιλε η Λανγκφορντ και να λεγανε οχι.
boumtze-boumtze
http://www.youtube.com/watch?v=JKBlDGoUWXc
AKRG
Αποκαταστάθηκε η τάξη !!
Weekendman
Καλό είναι να προσέχουν και να μην σκουπίζονται με λάβαρα εκεί στην Αρμάνι...
T.W.Is.M.
QUOTE(erwi grey @ Apr 23 2014, 23:51 ) *
Γι αυτους που εχουν εμπαθεια με την Αρμανι ας τους δινανε στις ομαδες τους Μος, Χακετ, Τζεντιλε η Λανγκφορντ και να λεγανε οχι.


Αν και δε μιλας για μενα, γιατι εγω δεν εχω εμπαθεια, αλλα αντιπαθεια για το streetball που παιζουν, προτιμω Λοτζεσκι, υγιη Λο(κι αν δεν ειναι υγιης, εχω αντικαταστατη που θελω μεσα απ την Α1!), Παπαπετρου και Σπανουλη. wink.gif
Τωρα ας πανε να παρουν το πρωταθλημα Ιταλιας, εκει δε με ενοχλουν καθολου.
erwi grey
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 24 2014, 06:13 ) *
Αν και δε μιλας για μενα, γιατι εγω δεν εχω εμπαθεια, αλλα αντιπαθεια για το streetball που παιζουν, προτιμω Λοτζεσκι, υγιη Λο(κι αν δεν ειναι υγιης, εχω αντικαταστατη που θελω μεσα απ την Α1!), Παπαπετρου και Σπανουλη. wink.gif
Τωρα ας πανε να παρουν το πρωταθλημα Ιταλιας, εκει δε με ενοχλουν καθολου.

Streetballer ειμαι εγω και οι περισσοτεροι εδω μεσα, αυτοι θα επιμεινω πως ειναι παικταραδες υπο κακη καθοδηγηση.
bbplayer
QUOTE (erwi grey @ Apr 23 2014, 23:51 ) *
Αυτο ειναι απο τα αγραφα, το αθλιο ροστερ που εχει η Μακαμπι ειναι δυσφημιση για το φαιναλ 4.
Η σειρα κριθηκε στο πρωτο παιχνιδι οπου ο Μπανκι κοιμηθηκε στα τελευταια λεπτα.
Παναθηναικος η Τσσκα θα ειναι τελικο.
Γι αυτους που εχουν εμπαθεια με την Αρμανι ας τους δινανε στις ομαδες τους Μος, Χακετ, Τζεντιλε η Λανγκφορντ και να λεγανε οχι.


μας μένουν άλλοι 8! και βασικά τον Μος δεν τον λες παιχτάρα. Και ούετ νοομίζω να τον άλλζες με τον Λοτζέσκι tongue.gif Θες Τσερέλα ή Κανγκουρ στον Ολυμπιακό??? ε δε νομίζω!! tongue.gif

σοβαρά τώρα : ένας παίχτης είναι σοβαρός εκεί μέσα και αξίζει και αυτός είναι ο Χάκετ. Αυτός τους έφτασε μέχρι εδώ.

Όσο για τον Μπάνκι...πέρσι ήταν ο Μπράουν , φέτος είναι ο Λάγκοφορντ ή ο Τζέρελς. Δώστους μια μπάλα και αμόλα τους. Αμ δε!
erwi grey
QUOTE(bbplayer @ Apr 24 2014, 06:28 ) *
μας μένουν άλλοι 8! και βασικά τον Μος δεν τον λες παιχτάρα. Και ούετ νοομίζω να τον άλλζες με τον Λοτζέσκι tongue.gif Θες Τσερέλα ή Κανγκουρ στον Ολυμπιακό??? ε δε νομίζω!! tongue.gif

σοβαρά τώρα : ένας παίχτης είναι σοβαρός εκεί μέσα και αξίζει και αυτός είναι ο Χάκετ. Αυτός τους έφτασε μέχρι εδώ.

Όσο για τον Μπάνκι...πέρσι ήταν ο Μπράουν , φέτος είναι ο Λάγκοφορντ ή ο Τζέρελς. Δώστους μια μπάλα και αμόλα τους. Αμ δε!

Εχω Κολινς, Πετγουει . Tον Μος τον προτιμω απο τον Λοτζεσκι.
Καλα τωρα σοβαρα, συγκρινεται το αθλιο ροστερ της Μακαμπι με οποιαδηποτε ομαδα των πλει οφ?
bbplayer
QUOTE (erwi grey @ Apr 24 2014, 00:33 ) *
Εχω Κολινς, Πετγουει .
Καλα τωρα σοβαρα, συγκρινεται το αθλιο ροστερ της Μακαμπι με οποιαδηποτε ομαδα των πλει οφ?


στη Ευρώπη είμαστε και έχουν προπονηταρα. Κι εμένα δε με εξιτάρει και πολύ...ο Πνινι με τον Σόφο και εκείνον τον Λαντεσ(κάτι) laugh.gif ούτε και ο Οχαγιόν ο νέος Κάτας μη χέσω laugh.gif . Αλλά καθαρίζει ο Μπλάτ
redleg7
QUOTE (redleg7 @ Apr 12 2014, 17:29 ) *
3-1 Μακαμπι αν και βλεπω φουλ σπρωξιμο για τους Ιταλους για να παρευρεθουν στον φαιναλ 4 της πολης τους.
Χωρις Τζεντιλε και Λανφκφορντ πολυ δυσκολα τα πραγματα.

Στην πρωτη προβλεψη πεσαμε μεσα. wink.gif
Dreamerpanos
https://www.youtube.com/watch?v=IBVH707GzGY
erwi grey
QUOTE(redleg7 @ Apr 24 2014, 16:46 ) *
Στην πρωτη προβλεψη πεσαμε μεσα. wink.gif

Στον Ολυμπιακο τι εχεις δωσει? biggrin.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(redleg7 @ Apr 24 2014, 10:46 ) *
Στην πρωτη προβλεψη πεσαμε μεσα. wink.gif



QUOTE(erwi grey @ Apr 24 2014, 14:20 ) *
Στον Ολυμπιακο τι εχεις δωσει? biggrin.gif


Εγω που ειχα δωσει 3-0 Μακαμπι και επιασα το νικητη, αλλα εχασα το σκορ για μια νικη της Αρμανι εχω δωσει 3-1 του Ολυμπιακου... wink.gif
erwi grey
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 24 2014, 22:42 ) *
Εγω που ειχα δωσει 3-0 Μακαμπι και επιασα το νικητη, αλλα εχασα το σκορ για μια νικη της Αρμανι εχω δωσει 3-1 του Ολυμπιακου... wink.gif

Kαλα εσυ με την τρελη τυχη (καθαρη ομως) που ειχες με τη Μακαμπι το πιο πιθανο ειναι να βγαλεις και τον Ολυμπιακο στο φ4.
louie
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...inal-four-telos

με το που περασε η μακκαμπι τελος τα εισιτηρια του φιναλ 4. ενταξει ειναι τρομεροι οι τυποι.
T.W.Is.M.
QUOTE(erwi grey @ Apr 24 2014, 16:47 ) *
Kαλα εσυ με την τρελη τυχη (καθαρη ομως) που ειχες με τη Μακαμπι το πιο πιθανο ειναι να βγαλεις και τον Ολυμπιακο στο φ4.


Δεν την ειχα εγω την τυχη, η Μακαμπι την ειχε. Να βγαινεις 3ος και να παιζεις με το χειροτερο συνολο της 8αδας ειναι τυχη.
Εγω απλα διαβασα τα γεγονοτα... smiley.gif
(ναι, σου σπαω τα νευρα με ολα αυτα, αλλα δεν μπορεις να φανταστεις ποσο παραλογη μου φαινοταν η πορεια της Αρμανι)
redleg7
QUOTE (erwi grey @ Apr 24 2014, 14:20 ) *
Στον Ολυμπιακο τι εχεις δωσει? biggrin.gif

Ειχα αναφερει οτι πιστευα σε προκριση του Ολυμπιακου με 3-1 και αυτο ψηφισα.Μετα το 2-0 ψηφισα ξανα σε 3-2 υπερ του Ολυμπιακου.
erwi grey
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 25 2014, 05:02 ) *
Δεν την ειχα εγω την τυχη, η Μακαμπι την ειχε. Να βγαινεις 3ος και να παιζεις με το χειροτερο συνολο της 8αδας ειναι τυχη.
Εγω απλα διαβασα τα γεγονοτα... smiley.gif
(ναι, σου σπαω τα νευρα με ολα αυτα, αλλα δεν μπορεις να φανταστεις ποσο παραλογη μου φαινοταν η πορεια της Αρμανι)

Οτι μου τα εσπασες μου τα εσπασες, αλλα οφειλω να παραδεχτω την ηττα μου.
yorgos
Η Αρμάνι έχασε ένα ματς που πλά δε χάνεται. Αλλά από κει πέρα απέτυχε να κάνει μπρέικ ακι δεν της φταίει κανείς. Δικαίως πέρασαν οι Ισραηλινοί, των οποίων η παρουσία εξασφαλίζει πάντα και γεμάτες εξέδρες. Κακά τα ψέμματα, θα είναι η πιο αδύναμη ομάδα του Φ4.

Εγώ πάντως αν δεν προκριθεί ελληνική ομάδα, θέλω να το πάρει η Μπαρτσελόνα. Και για τον Ναβάρρο και για ... τον Ρούντι αλλά κυρίως για τον Πασκουάλ που χθες σε συνέντευξη (που πρέπει να δόθηκε πριν τη σειρά με τη Γαλατά αν κρίνω από τις ερωτήσεις) ανέφερε ως δυσκολότερο αντίπαλο τον Πεδουλάκη (κι όχι άδικα, του έχει βγάλει την ψυχή, θυμίζω στο φετινό ματς στο ΟΑΚΑ έβαλε 19π στο 2ο ημίχρονο η Μπαρτσελόνα με inside-out άμυνα βγαλμένη από playstation), παρότι είναι γνωστό πως δεν τον συμπαθεί (τον είχε κράξει στην περσινή σειρά για τις δηλώσεις κατά διαιτησίας).
Air Kef
Όχι οφ τόπικ. ΠΛΙΖ!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.