Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ Β' ΟΜΙΛΟΣ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
gspara
QUOTE (vlade divac @ Mar 24 2018, 00:30 ) *
τριφυλιακος- παλληνη 2

λυκοβρυση-μακρη 2
E0
0p
αλλα??

Αμπελοκηποι-Υπέροχη 61-71
Bestplayer
QUOTE (GK12 @ Mar 23 2018, 23:31 ) *
Όντως τρομερό τρίποντο o Ρεπουσκος και μπραβο του!

Αλλά δεν ήταν μόνο το τρίποντο που έδωσε τη νίκη στα Σπάτα… είχαν και το σπρωξιματακι τους από τους γκρι….


Φιλε μου σεβομαι την αποψη σου αλλα αν εδιναν οι διαιτητες και 2 , 3 φαουλ του μαραθωνα στο τελος δεν θα χρεαζοταν τα σπατα να κυνηγανε καλαθι στα τελευταια δευτερα....αποψη μου...κατι αναλογο εγινε και στη παλατιανη....το εγραψαν αλλωστε και ουδετεροι φιλοι με αντιαθλητικο φαουλ που δεν εδωσαν στο τελος κ τελικα στοιχησε την ηττα....η ουσια ειναι μαραθωνας πνιγηκε χθες στην αμυνα των σπατων...τελειωνοντας χθες μια ωραια ατμοσφαιρα γεματο γηπεδο και ολοι χειροκροτησαν τα Σπατα στο τελος...με τα τρια 16 χρονα να παιζουν.. πανια, παπαδακη , μυλωνοπουλο....και χωρις τον 20χρονο μαυρουλεα τραυματια που ειναι μεγαλη απωλεια..και του ευχομαστε γρηγορα στα γηπεδα ξανα...συγχαρητηρια κ στις δυο ομαδες...
GK12
QUOTE (Bestplayer @ Mar 24 2018, 12:42 ) *
Φιλε μου σεβομαι την αποψη σου αλλα αν εδιναν οι διαιτητες και 2 , 3 φαουλ του μαραθωνα στο τελος δεν θα χρεαζοταν τα σπατα να κυνηγανε καλαθι στα τελευταια δευτερα....αποψη μου...κατι αναλογο εγινε και στη παλατιανη....το εγραψαν αλλωστε και ουδετεροι φιλοι με αντιαθλητικο φαουλ που δεν εδωσαν στο τελος κ τελικα στοιχησε την ηττα....η ουσια ειναι μαραθωνας πνιγηκε χθες στην αμυνα των σπατων...τελειωνοντας χθες μια ωραια ατμοσφαιρα γεματο γηπεδο και ολοι χειροκροτησαν τα Σπατα στο τελος...με τα τρια 16 χρονα να παιζουν.. πανια, παπαδακη , μυλωνοπουλο....και χωρις τον 20χρονο μαυρουλεα τραυματια που ειναι μεγαλη απωλεια..και του ευχομαστε γρηγορα στα γηπεδα ξανα...συγχαρητηρια κ στις δυο ομαδες...


Φιλε μου και εγώ σέβομαι απόλυτα την δική σου άποψη, αλλά αν οι διαιτητές δεν είχαν αφήσει το απίστευτο ξύλο (μπασκετικο πάντα) προς τον Νταση και φυσικά τα 10 φάουλ που έκαναν στον Δαγκλη και δεν έδωσε, τότε δε θα μιλαγαμε καν για τελευταίο τρίποντο των Σπατων.

Και να μην ξεχνάμε ότι απέβαλαν τον Δαγκλή με 5ο φάουλ πριν το τέλος, στο οποίο ο παίχτης των Σπάτων παραδέχτηκε ότι τον είχε πάρει αγκαλιά!!

Φυσικά και ο Μαραθώνας τα έχασε με την άμυνα των Σπατων και δεν είναι παράλογο όταν με τέτοιο σκληρό παιχνίδι πήγαν στις βολές μόλις 3-4 φορές!!

Σκέψου ομάδα που πιέζει σε όλο το γήπεδο, που ολο το παιχνίδι της είναι η άμυνα, που παίζει τις επαφές και παίζει απίστευτα σκληρά και ο αντίπαλος να σουτάρει στην έδρα του μόνο 6-7 βολές…. Ε το λες και λίγο σπρωξιματακι στην πλάτη…

Για κάθε 2-3 φάσεις που τα Σπάτα δεν πήραν φάουλ υπήρχαν άλλες 10-12 φάσεις που δεν πήρε φάουλ ο Μαραθώνας.

Στο 1.20 πριν το τέλος τα Σπάτα κέρδιζαν 37-44 και αυτό το 1.20 ήταν το μοναδικό σημείο που οι γκρι δεν σφύριζαν ΕΝΤΕΛΩΣ αυτά που ήθελαν και το σκορ έγινε 46-44 ετσι απλα υπέρ του Μαραθώνα, αυτό μόνο τυχαίο δεν το λες!!

Για απώλειες ας μην πούμε γιατί ο Μαραθώνας παίζει από τις αρχές Φλεβαρη χωρίς 2 παίχτες (ο ένας βασικός) και με άλλους 2-3 μόνιμα τραυματίες να παίζουν στα κόκκινα.

Με τα ΑΝ όμως δεν κερδίζονται τα παιχνίδια και η ιστορία έστω και με την βοήθεια τον γκρι έγραψε νίκη των Σπατων.

Κρίμα μόνο γιατί γήπεδα γεμάτα με 200-250 φιλάθλους δεν βρίσκεις ούτε στην Α Εσκα και στην Γ Εθνική και κάτι τέτοια παιχνίδια από τους διαιτητές απομακρύνουν τον κόσμο από τα γήπεδα….

Καλή συνέχεια και στις δυο ομάδες και καλή επιστροφή στον Μαυρουλεα από τον σοβαρό τραυματισμό του.
Bestplayer
QUOTE (GK12 @ Mar 24 2018, 16:32 ) *
Φιλε μου και εγώ σέβομαι απόλυτα την δική σου άποψη, αλλά αν οι διαιτητές δεν είχαν αφήσει το απίστευτο ξύλο (μπασκετικο πάντα) προς τον Νταση και φυσικά τα 10 φάουλ που έκαναν στον Δαγκλη και δεν έδωσε, τότε δε θα μιλαγαμε καν για τελευταίο τρίποντο των Σπατων.

Και να μην ξεχνάμε ότι απέβαλαν τον Δαγκλή με 5ο φάουλ πριν το τέλος, στο οποίο ο παίχτης των Σπάτων παραδέχτηκε ότι τον είχε πάρει αγκαλιά!!

Φυσικά και ο Μαραθώνας τα έχασε με την άμυνα των Σπατων και δεν είναι παράλογο όταν με τέτοιο σκληρό παιχνίδι πήγαν στις βολές μόλις 3-4 φορές!!

Σκέψου ομάδα που πιέζει σε όλο το γήπεδο, που ολο το παιχνίδι της είναι η άμυνα, που παίζει τις επαφές και παίζει απίστευτα σκληρά και ο αντίπαλος να σουτάρει στην έδρα του μόνο 6-7 βολές…. Ε το λες και λίγο σπρωξιματακι στην πλάτη…

Για κάθε 2-3 φάσεις που τα Σπάτα δεν πήραν φάουλ υπήρχαν άλλες 10-12 φάσεις που δεν πήρε φάουλ ο Μαραθώνας.

Στο 1.20 πριν το τέλος τα Σπάτα κέρδιζαν 37-44 και αυτό το 1.20 ήταν το μοναδικό σημείο που οι γκρι δεν σφύριζαν ΕΝΤΕΛΩΣ αυτά που ήθελαν και το σκορ έγινε 46-44 ετσι απλα υπέρ του Μαραθώνα, αυτό μόνο τυχαίο δεν το λες!!

Για απώλειες ας μην πούμε γιατί ο Μαραθώνας παίζει από τις αρχές Φλεβαρη χωρίς 2 παίχτες (ο ένας βασικός) και με άλλους 2-3 μόνιμα τραυματίες να παίζουν στα κόκκινα.

Με τα ΑΝ όμως δεν κερδίζονται τα παιχνίδια και η ιστορία έστω και με την βοήθεια τον γκρι έγραψε νίκη των Σπατων.

Κρίμα μόνο γιατί γήπεδα γεμάτα με 200-250 φιλάθλους δεν βρίσκεις ούτε στην Α Εσκα και στην Γ Εθνική και κάτι τέτοια παιχνίδια από τους διαιτητές απομακρύνουν τον κόσμο από τα γήπεδα….

Καλή συνέχεια και στις δυο ομάδες και καλή επιστροφή στον Μαυρουλεα από τον σοβαρό τραυματισμό του.


Φιλε μου μην δημιουργεις λανθασμενες εντυπωσεις...λαθη εγιναν απο τους διαιτητες σιγουρα και θα δεχθω κγια τις 2 πλευρες αλλα μεχρι εκει...

το 0-11 στο ξεκινημα για τα σπατα , το 27-20 ημιχρονο για τον μαραθωνα και μετα στο 3ο δεκαλεπτο το προσπερασμα των σπατων με 7 -8ποντους,ολες αυτες τις εναλλαγες τις εφτιαχναν οι διαιτητες ;;;

Οσο αφορα το 14 προφανως λεγεται δαγλης...συγχωρεσε με για τα ονοματα...δεν ηθελε να τον πλησιαζει κανεις και απο την πρωτη φαση απειλουσε αντιπαλους κ διαιτητες...δεν γινεται ετσι...καταλαβαινω οτι πρεπει να ειναι καποιας ηλικιας 45 -46 και εμπειριας αλλα αυτο δεν λεει κατι ..και θα επρεπε με τα αντιαθλητικα που εκανε κ με αυτα που ελεγε να εχει αποβληθει και νωριτερα...οτι τον αγκαλιασε αθλητης και αυτο ακουγεται τραβηγμενο!!! Ο τυπος ειναι θηριο... οταν στην προηγουμενη φαση ειχε πεταξει 2 πιτσιρικαδες κατω ..

Καλη συνεχεια φιλε και υγεια και στους αθλητες σας
GK12
QUOTE (Bestplayer @ Mar 26 2018, 13:12 ) *
Φιλε μου μην δημιουργεις λανθασμενες εντυπωσεις...λαθη εγιναν απο τους διαιτητες σιγουρα και θα δεχθω κγια τις 2 πλευρες αλλα μεχρι εκει...

το 0-11 στο ξεκινημα για τα σπατα , το 27-20 ημιχρονο για τον μαραθωνα και μετα στο 3ο δεκαλεπτο το προσπερασμα των σπατων με 7 -8ποντους,ολες αυτες τις εναλλαγες τις εφτιαχναν οι διαιτητες ;;;

Οσο αφορα το 14 προφανως λεγεται δαγλης...συγχωρεσε με για τα ονοματα...δεν ηθελε να τον πλησιαζει κανεις και απο την πρωτη φαση απειλουσε αντιπαλους κ διαιτητες...δεν γινεται ετσι...καταλαβαινω οτι πρεπει να ειναι καποιας ηλικιας 45 -46 και εμπειριας αλλα αυτο δεν λεει κατι ..και θα επρεπε με τα αντιαθλητικα που εκανε κ με αυτα που ελεγε να εχει αποβληθει και νωριτερα...οτι τον αγκαλιασε αθλητης και αυτο ακουγεται τραβηγμενο!!! Ο τυπος ειναι θηριο... οταν στην προηγουμενη φαση ειχε πεταξει 2 πιτσιρικαδες κατω ..

Καλη συνεχεια φιλε και υγεια και στους αθλητες σας


Δυστυχώς δεν δημιουργώ λανθασμένες εντυπώσεις απλά αναφέρω τα γεγονότα τα οποία είναι 100% αληθινά!


Το είδαν πάνω από 200 άτομα τι έγινε και φυσικά υπάρχει και το video!

Το 0-11 ήταν αποτέλεσμα της τραγικής αστοχίας του Μαραθώνα σε ελεύθερα σουτ και ελεύθερα λειαπ και φυσικά στα no call πάνω στον Δαγκλή και στον Νταση σε πάνω από 5 φάσεις!

Αν δεν ξέρεις τον Δαγκλή μάλλον είσαι πολύ μικρός (σε ηλικία) για να συζητάμε καν τέτοια πράγματα, γιατί Δαγκλής και Ντασης υπάρχουν σε αυτά τα γήπεδα μέχρι και Β εθνική πάνω από 25 χρόνια!

Και επειδή εσύ προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις να σου πω ότι ο Δαγκλης άρχισε να φωνάζει πραγματικά όταν τον πεταξανε έξω με 5ο φάουλ την στιγμή που τον είχε πάρει αγκαλιά ο ψηλός των Σπατων (κάτι το οποίο ο ίδιος ξανά λέω παραδέχτηκε ότι έκανε!!!)
Και αν στην αρχή γκρίνιαζε (που όντως γκρίνιαζε) ήταν γιατί όντως του είχαν αλλάξει τα φώτα στο ξύλο (μπασκετικο πάντα) και δεν πηρέ ούτε ένα φάουλ!! Ξύλο έφαγε και έδωσε και στον Ευνικο ο Δαγκλής και εκεί βγήκε με 5 φάουλ αλλά δεν διαμαρτυρήθηκε γιατί ήταν φάουλ που τα έκανε και φάουλ που σωστά πηρέ γιατί του τα έκαναν.

Με τα Σπάτα τον τσάκισαν και οι γκρι λύκοι σφύριζαν αμέριμνα!!

Το ότι είναι θηρίο λέει κάτι για το πώς… έπεσε κάτω (προς τα πίσω) στην φάση της αγκαλιάς και τελικά χρεώθηκε αυτός με φάουλ….

Καλή συνέχεια και σε εσένα

komazec
QUOTE (GK12 @ Mar 23 2018, 23:31 ) *
Όντως τρομερό τρίποντο o Ρεπουσκος και μπραβο του!

Αλλά δεν ήταν μόνο το τρίποντο που έδωσε τη νίκη στα Σπάτα… είχαν και το σπρωξιματακι τους από τους γκρι….


Δε θα πω πολλά, απλά ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.

Και τα λέω σαν τρίτος που απλά βρέθηκε στο γήπεδο. Και ούτε θα επανέλθω για να μη νομίζει κανείς οτι έχω και κανένα συμφέρον...
GK12
QUOTE (komazec @ Mar 26 2018, 16:39 ) *
Δε θα πω πολλά, απλά ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.

Και τα λέω σαν τρίτος που απλά βρέθηκε στο γήπεδο. Και ούτε θα επανέλθω για να μη νομίζει κανείς οτι έχω και κανένα συμφέρον...


Την γνωμη σου καλα κανεις και την λες απλα δεν εχει ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ smiley.gif

goodfor

ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ....... 42
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ.................. 41
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ............ 36
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ............ 36
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ................... 35
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟ............... 35
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ.................. 32
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ................. 31
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ.......... 31
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ.......... 31
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ................ 30
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ............. 30
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ............ 29
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ........... 25
Ο ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ έπεσε ,ΑΧΙΛΕΑΣ , ΧΑΛΑΝΔΡΙ ,ΛΥΚΟΙ δείχνουν πεσμένοι (coach Dim τι λες ?) για να δούμε . 4 αγωνιστικές μείνατε .Απ’ την άλλη μεριά ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ ,ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ & ΣΠΑΤΑ σφαγή για την 3 θέση.
smiley.gif



sorry το ΛΑΓΟΝΗΣΙ εχει 33 βαθμους
GK12
QUOTE (goodfor @ Mar 28 2018, 10:52 ) *
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ....... 42
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ.................. 41
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ............ 36
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ............ 36
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ................... 35
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟ............... 35
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ.................. 32
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ................. 31
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ.......... 31
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ.......... 31
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ................ 30
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ............. 30
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ............ 29
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ........... 25
Ο ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ έπεσε ,ΑΧΙΛΕΑΣ , ΧΑΛΑΝΔΡΙ ,ΛΥΚΟΙ δείχνουν πεσμένοι (coach Dim τι λες ?) για να δούμε . 4 αγωνιστικές μείνατε .Απ’ την άλλη μεριά ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ ,ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ & ΣΠΑΤΑ σφαγή για την 3 θέση.
smiley.gif



sorry το ΛΑΓΟΝΗΣΙ εχει 33 βαθμους


φιλε goodfor ξερεις κατι για 4η ομαδα που πεφτει??
εχω ακουσει απο καλες πηγες οτι παιζει να πεσει και 4η ομαδα
goodfor
Θαρρώ ότι έχει να κάνει με πόσοι θα πέσουν από Αττική από τις εθνικές κατηγορίες γι αυτό & οι 4οι & 5οι παίζουν με τους αντίστοιχους του άλλου ομίλου .Υπάρχουν υποψήφιοι ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ , & ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ.Αν ξέρει κάτι παραπάνω κάποιος ας μας πει.
gspara
QUOTE (goodfor @ Mar 28 2018, 13:34 ) *
Θαρρώ ότι έχει να κάνει με πόσοι θα πέσουν από Αττική από τις εθνικές κατηγορίες γι αυτό & οι 4οι & 5οι παίζουν με τους αντίστοιχους του άλλου ομίλου .Υπάρχουν υποψήφιοι ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ , & ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ.Αν ξέρει κάτι παραπάνω κάποιος ας μας πει.

Δεν εχει να κανει με 'πηγες' οπως γραφει ο φιλος GK12 αλλα όπως λες εξαρτάται από την Γ Εθνικη.
Ο Αρης Νικαιας βεβαια δεν επηρεαζει αφου αν πεσει πηγαινει Εσκανα.

Ο Αρης Πετρούπολης είναι πεσμενος αρα στο καλυτερο σεναριο θα παιξουν μπαραζ οι 4οι από το τελος και ο ηττημενος θα προστεθει στους 3+3 των δυο ομιλων.
Αν πεσει και ο Απολλων τοτε θα υποβιβαστουν και οι δυο ομαδες που εχουν τερματισει στην 11η θεση.
gspara
ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ-ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ 46-64
vlade divac
Λοιπον,οπως εχω πει και πιο πανω θα πω δυο λογια για το παιχνιδι και την ομαδα της γειτονιας μου...
τρεις αστερες-λυκοβρυση 46-64...το σκορ το ειδα τωρα γιατι τα κορακια με τα γκρι μας εβγαλαν εξω για να συνεχιστει το παιχνιδι μετα απο ενα ντου ολων μεσα στον αγωνιστικο χωρο μετα απο μια συρραξη δυο παικτων ..
εδω να πω οτι ηταν τραγικοι..σε καμια ομως περιπτωση δεν φταινε για την ηττα των αστερων...
το 7 που πρεπει να τραβαει το σκορ, ακομα να σουταρει δεν τη βαζει ουτε με αιτηση,..μεγαλη ασυλια...και με το χαλανδρι τα ιδια, οχι μονο σημερα...το 4 οπως παντα προσπαθει αλλα σημερα και αυτος ηταν κακος..οι ψηλοι 15 και 16 νομιζω, τα χανανε απο κατω...το 12 εβαλε ενα και τελος και οπως παντα μουρμουρα στα κορακια..το 13 λιγο καλυτερος απο τους αλλους σημερα αλλα αμυντικα πολυυυυ αργοοοος..το 18 οσο επαιξε ,μονο λαθη..πως να μη χασεις..??.και πολλα λαθη που κανουνε στα παιδικα...πρεπει να χτισανε αλλο ενα κλειστο διπλα...αυτα και καλη συνεχεια σε ολους...
goodfor

Ο ΚΑΟ Λυκόβρυσης ήταν με την πλάτη στο τοίχο & κατέβηκε αποφασισμένος να νικησει.Σοβαροί λοιπον οι λύκοι ήταν καλύτεροι και πήραν το παιχνίδι από την καλή τους άμυνα .Προσπάθησαν με ζώνη οι αστέρες να τους περιορίσουν αλλα δέχτηκαν καταιγισμό από τρίποντα & παραδόθηκαν.Διακριθηκαν οι Μαντας Α & Δ ,Συλαιδης Δασκαλοπουλος , Χαλιμουρδας , Λαζιδης & Μπαιλας.Πολυ καλός ο coach Dim δεν αφήνει τιποτα στην τυχη. Θερμά συγχαρητήρια! Τα δεκαλεπτα 10 – 17 18 – 33 ημίχρονο 35 – 46 41 – 64 τελικό .
goodfor

Τα υπόλοιπα σημερινά & καλό Πάσχα σε όλους . 23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΗΜ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ 1 ΟΜΑΔΑ 2 ΣΚΟΡ
ΠΕ 29/03/2018 22:00 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 41 - 64
ΠΑ 30/03/2018 20:30 Ν.ΠΕΡΚΙΖΑΣ ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 0 - 0
ΠΑ 30/03/2018 21:00 ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΜΥΛΟΥ ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 0 - 0
ΠΑ 30/03/2018 21:30 Ν.ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗΣ ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 0 - 0
ΠΑ 30/03/2018 21:30 ΠΑΛΛΗΝΗΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 0 - 0
ΠΑ 30/03/2018 21:30 Ν.ΜΑΚΡΗΣ ΚΛ. ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 0 - 0
ΠΑ 30/03/2018 22:00 ΣΤΡΕΦΗ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛ. 0 - 0
Αγγελος Γ.
Αυτή την εβδομάδα Σπάτα Παλατιανη και Μαραθώνας ζητούν το 2πλο που θα τους κρατήσουν ζωντανούς στο κυνήγι της ανόδου.

Η Υπεροχή έχει εύκολο έργο, ενώ το Λαγονήσι έχει δύσκολο αγώνα.
Η Νέα Μάκρη παίζει πιστεύω το Ντέρμπι της αγωνιστικής με τους Αμπελοκήπους. Θα ειμαι εκεί λογικά

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 2
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 2
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 2
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 2
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 1
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛ.1

goodfor
& εγώ φιλαράκο , … εύκολα η δύσκολα θα το πάρει η Ν.
Μάκρη πιστεύω (δύσκολα αν παίξουν οργανωμένα οι αμπελογκάρντεν)
doctor_dru
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 2

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 2

ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 2

ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 2

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 2

ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛ.1
geopalatiani
ΠΑΛΛΗΝΗ-ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ 56-57
gspara
QUOTE (geopalatiani @ Mar 30 2018, 23:24 ) *
ΠΑΛΛΗΝΗ-ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ 56-57

ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΣΠΆΤΑ 46-54
ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΜΑΡΑΘΏΝΑΣ 59-71
ΜΑΚΡΗ-ΑΜΠΕΛΌΚΗΠΟΙ 66-58
goodfor

Απο την σελιδα facebook «Μπει δεν μπει» Ωραίο παιχνίδι στη Μάκρη μεταξύ της ομώνυμης ομάδος και των Αμπελοκήπων για την Γ’ ΕΣΚΑ (Β’ όμιλος) & τη σωτηρία .Το σκορ με διακυμάνσεις, δεκάλεπτα 14 – 15 , 26 – 28 ημίχρονο , 43 – 43 & τελικό 66 – 58 .Η νικήτρια ελαφρως ποιο σοβαρή & οργανωμένη .Οι Αμπελογκαρντεν υπεροχή στους ψηλούς , καλός ο playmaker με τρία τρίποντα παρακαλώ, αλλά κ’ πολύ ζώνη την οποία η Μάκρη τιμώρησε .Οι άρχοντες έκαναν αισθητή τη παρουσία τους με αποβολή (δίκαια) τεχνικές ποινές ως συνήθως, (πάγκους , flopping κλπ.) .Εχουμε άλλα τρία παιχνίδια οι αμπελογκαρντεν θα το παλέψουν η Μάκρη θα κάνει πολύ καλό Πάσχα.
goodfor

Η Ν.ΜΑΚΡΗ πιστεύω ότι σώθηκε εχει 34 βαθμούς . ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ , ΠΑΛΛΗΝΗ & ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ από 32.ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ , ΑΧΙΛΛΕΑΣ & ΧΑΛΑΝΔΡΙ από 31. Ο ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ με 26 κινάει μαντίλι .Προσπαθώντας να μαντέψουμε τη συνέχεια στις 3 αγωνιστικες που απομένουν για τη σωτηρία έχουν κατά σειρά ……………………………………………………………………..
Οι ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ – ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΥΣ εκτός ,ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟ εντος & ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ εκτός.Η ΠΑΛΛΗΝΗ – ΕΥΝΙΚΟ εκτός , ΜΑΡΑΘΩΝΑ εντος & ΣΠΑΤΑ εκτος.Οι ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ εντος , ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ εκτος , & ΧΑΛΑΝΔΡΙ εντος.Η ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ & ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΥΣ εντος & ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟ εκτός ΑΧΙΛΛΕΑΣ – ΣΠΑΤΑ & ΧΑΛΑΝΔΡΙ εκτός & ΛΑΓΟΝΗΣΙ εντος.Τελος το ΧΑΛΑΝΔΡΙ εχει ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ εκτος , ΑΧΙΛΛΕΑ εντος & ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΥΣ εκτός. Τα προγνωστικα μου αν θελετε αν και είναι πολύ δύσκολη εκτίμηση από τωρα .ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 37 ,ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ , ΠΑΛΛΗΝΗ & ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ από 36. ΑΧΙΛΛΕΑΣ 35 , ΧΑΛΑΝΔΡΙ 34 & ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ 29 για να δούμε , καλό Πάσχα σε όλους ,ραντεβού 20 /4.
daniel10


ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 ΕΚΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ,ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ ΚΑΙ ΕΝΤΟΣ ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛ. 32 9-14-0

ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ ΕΚΤΟΣ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ ΚΑΙ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ ΚΑΙ ΕΝΤΟΣ ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 32 9-14-0

ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΕΝΤΟΣ ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 ΚΑΙ ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 32 9-14-0

ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ ΕΝΤΟΣ ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΚΑΙ ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛ. 31 8-15-0

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧΑΡΝΩΝ ΕΚΤΟΣ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ ΚΑΙ ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΚΑΙ ΕΝΤΟΣ ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 31 8-15-0

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΕΚΤΟΣ ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ ΚΑΙ ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΚΑΙ ΕΝΤΟΣ ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧΑΡΝΩΝ 31 8-15-0


24 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ = 20/04

25 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ = 27/04

26 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ = 4/05



A/A ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
8. ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 32 9-14-0
9. ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 32 9-14-0
10. ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 32 9-14-0

11. ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 31 8-15-0

12. ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧΑΡΝΩΝ 31 8-15-0
13. ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 31 8-15-0
14. ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ 25 3-19-0



gspara
Στους δυο αγωνες που μας ελλειπαν τα Εξαρχεια κερδισαν 66-44 τον Τριφυλλιακο,ενω μετα από χορταστικο ματς ο Ευνικος με καταιγισμο 3ποντων από Καρτσονακη-Καραγρηγοριου-Δημα ανετρεψε το -13 του ημιχρονου και επικρατησε με +4 του Λαγονησιου.Σε ατομικη επιδοση ξεχωρισαν οι 38 ποντοι του Ντασση!!

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(ΣΕ 23ΑΓΩΝΕΣ)
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 44
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 43
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 38

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 38
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 37
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 34
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 34
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 32
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 32
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 32
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 31
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ 31
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 31
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛ. 26

Ampasketos
Καλο Πάσχα σε όλους !!! Υγεία σε εσάς και τα αγαπημένα σας πρόσωπα. Καλό σούβλισμα και από αύριο ξανά προπόνηση ώστε να τα χάσουμε μπαμ μπαμ τα κιλά του πάσχα !!!

Στα αγωνιστικά, νομίζω πως οι τελευταίες αγωνιστικές θα έχουν πολλές συγκηνίσεις αλλά και ανατροπές, οχι τόσο για την άνοδο οπου εκεί Υπεροχή και Εύνικος έχουν ξεκαθαρίσει και παίζεται η 3η θέση ανάμεσα σε Μαραθώνα,Παλατιανή αλλά και Σπάτα...όσο στο τέλος της βαθμολογίας που θα φανεί ποιές ομάδες θα ακολουθήσουν τον Τριφυλλιακό στην Δ'ΕΣΚΑ.

ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 Έχουν Αμπελογκάρντεν (ΕΚΤΟΣ),ΑΟΝ Παλατιανής (ΕΚΤΟΣ) και Τριφυλλιακό (ΕΝΤΟΣ)

Πρόβλεψη: Tον Τριφυλλιακό αν θεωρήσουμε δεδομένο, νομίζω πως το παιχνίδι ΚΛΕΙΔΙ για την ομάδα της γκράβας είναι στο ΓΟΥΔΙ με τους Αμπελ. Εκεί θα παίξουν τα ρέστα τους και ουσιαστικά όλη τους την σεζόν. Έχουν καλό πρόγραμμα σε συγκριση με άλλες ομάδες οπότε δεν έχουν τόσο το μαχαίρι στα δόντια. 1/3

ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ Έχουν Εύνικο (ΕΚΤΟΣ) και Σπάτα με Μαραθώνα (ΕΝΤΟΣ)

Πρόβλεψη: Ίσως το χειρότερο δυνατό πρόγραμμα. Ο Εύνικος είναι θέμα το πως θα παρουσιαστεί καθώς είναι αδιάφορος. Από κει και πέρα Σπατα & Μαραθώνα, έχει τύχει σαν γηπεδούχος αλλά οι άλλοι δύο καίγονται για την άνοδο οπότε δεν νομίζω να στραβωπατήσουν. Εδω πιστεύω 0/3

ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ Έχουν Τρεις Αστερες και Χαλάνδρι (ΕΝΤΟΣ) και Λυκόβρυση (ΕΚΤΟΣ)

Πρόβλεψη: Στα μέτρα τους και οι 3 ομάδες. Νομίζω πως το ΓΟΥΔΙ θα παίξει τον ρόλο του και εκεί θα επικεντρωθούν, να πάρουν τα εντός ώστε να μην μπουνε σε περιπέτειες. Νομίζω πως αν δεν έχουν τα κενά διαστήματα και τις αυτοκαταστροφικές τάσεις, δεν θα έχουν θέμα. 2/3

ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ Με Χαλάνδρι και Αμπελόκηπους (ΕΝΤΟΣ) και Τριφυλλιακό (ΕΚΤΟΣ)

Πρόβλεψη: Έμπειρη ομάδα που νομίζω για μένα είναι πρώτη υποψήφια που θα μείνει στην κατηγορία. Μπορεί το 3/3

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ Με Σπατα και Χαλάνδρι (ΕΚΤΟΣ) και Λαγονήσι (ΕΝΤΟΣ)

Πρόβλεψη: Έχουν κάνει κάποιες πολύ μεγάλες νίκες, όμως η μοίρα δεν είναι στα χέρια τους. Νομίζω πως θα τα δώσουν όλα μέχρι το τέλος και όπου βγεί. 2/3

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Με Λυκόβρυση και Αμπελόκηπους (ΕΚΤΟΣ) και Αχιλλέα (ΕΝΤΟΣ)

Πρόβλεψη: Νομίζω θα είναι η ομάδα που θα ακολουθήσει προς Δ'ΕΣΚΑ τον γείτονα της Τριφυλλιακό. Έχουν διαλυθεί εδω και πολύ καιρό όποτε πιστεύω πως έστω και οριακά θα τα χάσει τα παιχνίδια. 0/3

Ααρα πιστεύω υποθέτω κάπως έτσι το photo finish της Γ'ΕΣΚΑ

8. Αμπελόκηποι 37
9. Λυκόβρυση 37
10. Τρεις Αστέρες 36

11. Αχιλλέας 36
12. Παλλήνη 35
13. Χαλάνδρι 34
14. Τριφυλλιακός 28



Καλό Πάσχα και υγεία σε όλους smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Ampasketos
TΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ-ΜΑΚΡΗ 2 Εύκολο βράδυ για την ομάδα της Μάκρης που πλέον αφου έχει ξεμπλέξει με τα σενάρια παραμονής θα πάει απλά για να το ευχαριστηθεί, σε ένα παιχνίδι χωρίς σκοπιμότητες και από τις δύο μεριές.

ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ-ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 1 Νομίζω η Παλατιανή το θέλει περισσότερο και τα Εξάρχεια έχουν τραυματισμούς συν μία χαλαρότητα που υπάρχει λόγω της ανόδου που είχανε από νωρίς εξασφαλίσει.

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ-ΛΑΓΟΝΗΣΙ 1 Δεν θα αφήσει την ευκαιρία να πάει χαμένη ο Μαραθώνας. Οι φιλοξενούμενοι εδω και πολύ καιρό αδιάφοροι.

ΕΥΝΙΚΟΣ-ΠΑΛΛΗΝΗ 1 Το θέλουν οι φιλοξενούμενοι αλλά δεν νομίζω να μπορούνε. Καλύτερη ομάδα ο Εύνικος.

ΣΠΑΤΑ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1 Ωραίο παιχνίδι που το θέλουν και οι δύο για τελείως διαφορετικούς λόγους. Νομίζω θα το πάρουν οι γηπεδούχοι οριακά και για λίγο.

ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ-ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1 Ίσως ξεφύγει το παιχνίδι από νωρίς κιόλας.

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 1 Ντέρμπυ σωτηρίας. Θα πέσουν κορμιά στο κλειστό του Γουδιού. Θα δώσω προβάδισμα στους Αμπελόγκαρντεν καθώς πάντα τα τελευταία χρόνια σε αποστολές καμικάζι είχανε το πάνω χέρι. Άσσος οριακός.


smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
gspara
TΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ-ΜΑΚΡΗ 2
Νικη για να κλειδωσει την παραμονή.

ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ-ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 1
Το πιο δυσκολο παιχνιδι της Παλατιανης για να διατηρησει στα χερια της το 3ο εισιτηριο ανοδου.Ο λαβωμένος Αστερας εχει ανεβει από καιρο αλλα θελει τον τιτλο του πρωταθλητη που θα κριθει ουσιαστικα την επομενη αγωνιστικη.Πονταρω στο υψηλοτερο κινητρο.

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ-ΛΑΓΟΝΗΣΙ 1
Τυπικα δεν εχει σωθει το Λαγονησι αφου είναι εντονο το σεναριο να παιξουν μπαραζ οι δεκατοι των ομιλων.Ο Μαραθώνας ενισχυμενος και με τον θρυλικο γιγαντα Παπαϊωάννου,στοχευει το 3/3 και ευελπιστεί σε γκελα της Παλατιανης.

ΕΥΝΙΚΟΣ-ΠΑΛΛΗΝΗ 1
Η Παλληνη εχει το δυσκολοτερο πρόγραμμα από τις ομαδες που κινδυνευουν και θα χρειαστεί υπερβασεις.Ο Ευνικος θελει τη νικη για να παιξει την πρωτια στου Στρεφη.

ΣΠΑΤΑ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1
Αναβληθηκε λογω φωτισμου,ασσος για όταν γινει.Πολυ δυνατο και κρισιμο παιχνιδι,φαβορι τα Σπατα που θελουν να κανουν το χρεος τους σε περιπτωση που δεχτουν καποιο δωρο.....

ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ-ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
Τελικος παραμονης αλλα οι Λυκοι είναι σε καλυτερη κατασταση και εχουν ευνοϊκότερο πρόγραμμα.

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 1
Και εδώ το ματς είναι ο θανατος σου η ζωη μου.Παρα την απωλεια Καραλη οι Αμπελόκηποι με Μιχαλα-Μπαρτεκ εχουν υπεροχη στους ψηλους.
geopalatiani
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ-ΕΞΑΡΧΕΙΑ 63-57
gspara
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 61-42 (19-13,36-24,50-35,61-42).

Ανωτεροι οι Αμπελόκηποι νικησαν δικαια τους Αστερες επειτα από ένα επεισοδιακο παιχνιδι που ειχε τα παντα.......πληθος τεχνικων ποινων,δυο αποβολες,20λεπτη διακοπη στην 3η περιοδο και παρεξηγήσεις στο φιναλε.

Αμπελόκηποι:Ζαχαροπουλος-βερτζωνης-Καμπουρακης-Mαδρακοβσκι-Μιχαλας
Αστερες:Καυμενακης-Παπανογλου-Ντινος-Σκαρπας-Βιντζηλαιος

Οι Αστερες προσπαθησαν να ελεγξουν τον ρυθμο στο ξεκίνημα και να μην αφησουν τους γηπεδούχους να τρεξουν.Μετα το αρχικο 0-6 όμως οι Αμπελόκηποι εκλεψαν μπαλες,ανοιξαν τον ρυθμο και με αιχμες τους Μαδρακοβσκι-Μιχαλα αλλα και αποκαλυψη τον νεαρο Βερτζωνη,προηγηθηκαν 29-16 καπου στα μισα της β περιοδου.

Οι Αμπελόκηποι κολλησαν για λιγο και οι Αστερες αφου σταματησαν τα αστοχα 3ποντα,τροφοδοτησαν με τον Κοιλακο τους αποτελεσματικούς Σκαρπα-Βιντζηλαιο και μειωσαν 29-22.
Η επανεισοδος του Μαδρακοβσκι ειχε ευεργετικα αποτελέσματα για τους γηπεδούχους που εκλεισαν το ημιχρονο 36-24 με τριποντο του Παραδεισα.

Ο κοουτς Φουσκακης παρεταξε αμυνα ζωνης στο 2ο ημιχρονο αλλα με τον Ντινο σε κακη βραδια οι φιλοξενούμενοι δεν εβρισκαν επιθετικες λυσεις.
Το σκορ δεν αλλαξε δραστικα μεχρι το 23'(38-24).Σε αυτό το σημειο σφυριχτηκε αντιαθλητικο φαουλ εις βαρος του Καμπουρακη.Ο Μαδρακοβσκι διαμαρτυρηθηκε με αποτέλεσμα να αποβληθεί με 2η τεχνικη ποινη.
Ο κοουτς Πασχάλης εστειλε τους παιχτες του στα αποδυτήρια διαμαρτυρόμενος στους ρεφ και απειλησε με αποχωρηση.
Ο ρεφ Αποστολιδης με την σειρα του απειλησε οτι το παιχνιδι θα διακοπεί με υπαιτιοτητα των γηπεδούχων.Τελικα μετα από 20 περιπου λεπτα το ματς ξαναρχισε.

Οι Αστερες φανηκε προσωρινα να εκμεταλλευονται την διακοπη,μειωσαν 39-31 αλλα το 3ποντο του Ζαχαροπουλου τους εκοψε την φορα(42-31).Λιγο αργοτερα το γκολ-φαουλ του Μερτζωνη διαμορφωσε το 47-33 και το χειροτερο για τους Αστερες ηταν η αποβολή του Κοιλακου με 2η τεχνικη ποινη για διαμαρτυρια.

Στην τελευταια περιοδο δεν αλλαξε κατι και οι Αμπελόκηποι ανεβασαν την διαφορα στο +19 με τον Βερτζωνη ευστοχο από τα 6.75
Μια μικροπαρεξηγηση των 2 προπονητών για ταιμ-αουτ των γηπεδούχων 1'18'' πριν τη ληξη,λυθηκε αμεσως,ενω μετα τη ληξη χρειαστηκε να επεμβουν οι ψυχραιμότεροι για να μην ερθουν στα χερια Κοιλακος-Ζαχαροπουλος.

Αποκαλυψη από τους Αμπελοπηκους ο '99αρης Νικος Βερτζωνης και πολύ καλοι Μαδρακοβσκι,Μιχαλας!!!
Από τους Αστερες μαχητικότεροι Σκαρπας-Βιντζηλαιος.

ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ-ΧΑΛΑΝΔΡΙ 79-65 (22 - 18,43 - 32,55 - 52,79 - 65)
madmike1
Βερτζωνης νικος λεγεται ο μικρος θοδωρη.ευχαρστουμε για την αναλυση!!!😎
GK12
Ανάθεμα και αν πιστεύει κάποιος ότι είχαν πρόβλημα τα φώτα στο γήπεδο των Σπατων και για αυτό δεν έγινε το παιχνίδι…. smiley.gif


QUOTE (gspara @ Apr 20 2018, 14:04 ) *
TΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ-ΜΑΚΡΗ 2
Νικη για να κλειδωσει την παραμονή.

ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ-ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 1
Το πιο δυσκολο παιχνιδι της Παλατιανης για να διατηρησει στα χερια της το 3ο εισιτηριο ανοδου.Ο λαβωμένος Αστερας εχει ανεβει από καιρο αλλα θελει τον τιτλο του πρωταθλητη που θα κριθει ουσιαστικα την επομενη αγωνιστικη.Πονταρω στο υψηλοτερο κινητρο.

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ-ΛΑΓΟΝΗΣΙ 1
Τυπικα δεν εχει σωθει το Λαγονησι αφου είναι εντονο το σεναριο να παιξουν μπαραζ οι δεκατοι των ομιλων.Ο Μαραθώνας ενισχυμενος και με τον θρυλικο γιγαντα Παπαϊωάννου,στοχευει το 3/3 και ευελπιστεί σε γκελα της Παλατιανης.

ΕΥΝΙΚΟΣ-ΠΑΛΛΗΝΗ 1
Η Παλληνη εχει το δυσκολοτερο πρόγραμμα από τις ομαδες που κινδυνευουν και θα χρειαστεί υπερβασεις.Ο Ευνικος θελει τη νικη για να παιξει την πρωτια στου Στρεφη.

ΣΠΑΤΑ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1
Αναβληθηκε λογω φωτισμου,ασσος για όταν γινει.Πολυ δυνατο και κρισιμο παιχνιδι,φαβορι τα Σπατα που θελουν να κανουν το χρεος τους σε περιπτωση που δεχτουν καποιο δωρο.....

ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ-ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
Τελικος παραμονης αλλα οι Λυκοι είναι σε καλυτερη κατασταση και εχουν ευνοϊκότερο πρόγραμμα.

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 1
Και εδώ το ματς είναι ο θανατος σου η ζωη μου.Παρα την απωλεια Καραλη οι Αμπελόκηποι με Μιχαλα-Μπαρτεκ εχουν υπεροχη στους ψηλους.
goodfor
ΚΑΟ Λυκόβρυσης ΓΣ Χαλανδρίου 79 - 65 / δεκάλεπτα 22 – 18 43 - 32 55 - 52 79 - 65 .Mε αδυναμίες αμυντικές αλλά καλοί επιθετικά οι λύκοι με σούπερ τους Μπαιλα & Χαλιμουρδα.Ο Γυμναστικός ήταν μέσα στο παιχνίδι έως το 33' με σκορ 64 - 63 & πολύ καλούς τον Αντωνοπουλο & τον Τσιατσο.Στο σημείο αυτό οι φωνές του coach Dim λειτούργησαν καταλυτικά για τους λύκους έσφιξαν την άμυνα τους & έτρεξαν .Το Χαλάνδρι (είχε κατέβει με 8 άτομα οι δυο έφηβοι )δεν μπόρεσε να παρακολουθήσει το ρυθμό και παρέδωσε πνεύμα.
💪 🐺 🏀////////////////////////////////////////////////////
geopalatiani
QUOTE(GK12 @ Apr 21 2018, 01:15 ) *
Ανάθεμα και αν πιστεύει κάποιος ότι είχαν πρόβλημα τα φώτα στο γήπεδο των Σπατων και για αυτό δεν έγινε το παιχνίδι…. smiley.gif


ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΜΑΣ ΕΚΑΝΑΝ.ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.
Bestplayer
QUOTE (geopalatiani @ Apr 21 2018, 08:54 ) *
ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΜΑΣ ΕΚΑΝΑΝ.ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.


Ναι ναι παλικαρια ακουγεται οτι συζητουν 3μερες τωρα ποιος θα δωσει στον αλλον το παιχνιδι....!!!λογω σοβαροτητητα δεν βλαπτει !!! θα αλλαξει κατι αν παιξουν σε 3 4 μερες;;; και οι δυο θελουν το παιχνιδι για διαφορετικους λογους...προκειται για ενα γηπεδο ερειπιο ...φωτα , στεγη ....παρακαλω ασχοληθειτε με τις ομαδες σας και μην αφηνετε υπονοουμενα...!!!
GK12
old school πραγματα...

QUOTE (geopalatiani @ Apr 21 2018, 08:54 ) *
ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΜΑΣ ΕΚΑΝΑΝ.ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.

geopalatiani
QUOTE(GK12 @ Apr 21 2018, 15:02 ) *
old school πραγματα...

ΝΑ ΔΩ ΕΑΝ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ.ΚΑΙ ΜΕ ΕΜΑΣ ΑΝΑΒΟΛΗ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΒΑΛΑΝ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΤΡΙΤΗ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΜΕ ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ.ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ
GK12
Φίλε μου, για να το λες αυτό, μάλλον δεν έχεις πάει σε αρκετά γήπεδα για να δεις πως είναι τα ερείπια και το γήπεδο τον Σπατων απέχει πολύ από το να είναι ερείπιο!!

Τώρα για το τι θα αλλάξει αν το παιχνίδι γίνει 3-4 μέρες η 10 μέρες αργότερα το ξέρει μόνο ο σκηνοθέτης της παρωδίας….

Και εγώ προσωπικά δεν άφησα κανένα υπονοούμενο, ήταν ξεκάθαρο αυτό που είπα!!

Όσο για το να ασχοληθούμε με τις ομάδες μας θα σου πω ότι τέτοια κόλπα αφορούν όλες τις ομάδες και κάποια στιγμή πρέπει να παρθούν μέτρα!!!


QUOTE (Bestplayer @ Apr 21 2018, 09:52 ) *
Ναι ναι παλικαρια ακουγεται οτι συζητουν 3μερες τωρα ποιος θα δωσει στον αλλον το παιχνιδι....!!!λογω σοβαροτητητα δεν βλαπτει !!! θα αλλαξει κατι αν παιξουν σε 3 4 μερες;;; και οι δυο θελουν το παιχνιδι για διαφορετικους λογους...προκειται για ενα γηπεδο ερειπιο ...φωτα , στεγη ....παρακαλω ασχοληθειτε με τις ομαδες σας και μην αφηνετε υπονοουμενα...!!!

Bestplayer
QUOTE (GK12 @ Apr 21 2018, 15:21 ) *
Φίλε μου, για να το λες αυτό, μάλλον δεν έχεις πάει σε αρκετά γήπεδα για να δεις πως είναι τα ερείπια και το γήπεδο τον Σπατων απέχει πολύ από το να είναι ερείπιο!!

Τώρα για το τι θα αλλάξει αν το παιχνίδι γίνει 3-4 μέρες η 10 μέρες αργότερα το ξέρει μόνο ο σκηνοθέτης της παρωδίας….

Και εγώ προσωπικά δεν άφησα κανένα υπονοούμενο, ήταν ξεκάθαρο αυτό που είπα!!

Όσο για το να ασχοληθούμε με τις ομάδες μας θα σου πω ότι τέτοια κόλπα αφορούν όλες τις ομάδες και κάποια στιγμή πρέπει να παρθούν μέτρα!!!



Φιλε μου εχω παει σε πολλα γηπεδα πιστεψε με... επειδη δεν μπορεις να ξερεις ..σε αυτο το γηπεδο προπονουνται 6 σωματεια και μονο ο δημος μπορει να κλεισει ενα γηπεδο οπως κ εγινε...και.οχι ενα σωματειο απο μονο του. για το ερειπιο ρωτα καποιον απο λαγονησι να σου πει τι εγινε με στεγη κ οροφη στο παιχνιδι με σπατα που αναβληθηκε επισης...
Οποτα χαλαρωσε λιγο και ασε τις σκηνοθεσιες χωρις ουσια ...κ καλο σαββατο βραδο ...

QUOTE (Bestplayer @ Apr 21 2018, 15:57 ) *
Φιλε μου εχω παει σε πολλα γηπεδα πιστεψε με... επειδη δεν μπορεις να ξερεις ..σε αυτο το γηπεδο προπονουνται 6 σωματεια και μονο ο δημος μπορει να κλεισει ενα γηπεδο οπως κ εγινε...και.οχι ενα σωματειο απο μονο του. για το ερειπιο ρωτα καποιον απο λαγονησι να σου πει τι εγινε με στεγη κ οροφη στο παιχνιδι με σπατα που αναβληθηκε επισης...
Οποτα χαλαρωσε λιγο και ασε τις σκηνοθεσιες χωρις ουσια ...κ καλο σαββατο βραδο ...


....στεγη και φωτα...
gspara
Κυριοι σας παρακαλω να σταματησει εδώ μια κουβεντα που δεν οδηγει πουθενα.Ο αγωνας αναβληθηκε,ας περιοριστούμε σε αυτους που εγιναν.
Για αρχη ο GK12 αν θελει ας μας πει 2 λογια για τον αγωνα Μαραθωνα-Λαγονησι ο οποιος όπως εμαθα εληξε με νικη των γηπεδούχων.
GK12
gspara Όπως πάντα πυροσβέστης smiley.gif blove.gif

Απλά είπα την γνώμη μου για ένα γεγονός το οποίο κατά την γνώμη μου πάλι, δεν μου μοιάζει καθαρό.

Αν ο Δήμος έκλεισε το γήπεδο λίγο πριν το παιχνίδι τότε κάτι δεν πάει καλά με τον Δήμο….

Βεβαια δεν ήξερα ότι δεν μπορούμε να μιλάμε για τέτοια θέματα… θα το έχω υπόψη μου όμως για το μελλον.

Για το χθεσινό παιχνίδι τα πράγματα δεν ήταν εύκολα για το Μαραθώνα ο οποίος αν και ήθελε το παιχνίδι πολύ, έδειχνε να έχει επηρεαστεί πολύ από τις απώλειες και τραυματισμούς παιχτών των τελευταίων 3 μηνών και φάνηκε κουρασμένος.

Ο Μαραθώνας έχει κάνει υπέρβαση έτσι και αλλιώς μέχρι εδώ που εφτασε!!

Το Λαγονήσι πάλεψε το παιχνίδι και ακόμα και όταν ο Μαραθώνας πήρε κεφάλι 12 πόντων γύρισε πάλι στους 4 και το κυνήγησε μέχρι το τέλος.

Δε νομίζω να έχει πρόβλημα κανένα το Λαγονήσι για την κατηγορία βέβαια.


QUOTE (gspara @ Apr 21 2018, 16:11 ) *
Κυριοι σας παρακαλω να σταματησει εδώ μια κουβεντα που δεν οδηγει πουθενα.Ο αγωνας αναβληθηκε,ας περιοριστούμε σε αυτους που εγιναν.
Για αρχη ο GK12 αν θελει ας μας πει 2 λογια για τον αγωνα Μαραθωνα-Λαγονησι ο οποιος όπως εμαθα εληξε με νικη των γηπεδούχων.

vlade divac
καλησπερα σε ολους..!! Θοδωρη και σε σενα και στα υπολοιπα παιδια στο φορουμ, ολοι γνωριζουν, αν οχι ολοι,
οι περισσοτεροι εδω οτι ο κοουτς των Σπατων εχει σχεση και με αχιλλεα και με λυκοβρυση...μην κρυβομαστε λοιπον πισω
απο το δαχτυλο μας, μια οικογενεια ειμαστε μετα απο τοσα χρονια...το τι σχεση ψαξτε το μονοι σας...οσο για το δημο παλι
οι περισσοτερι γνωριζετε οτι οι πιο εξω απο την αθηνα ομαδες εχουν αμεση σχεση με τις ομαδες τους...αααα και κατι ακομα,
ο αγωνας θα γινει πριν απο αυτη την αγωνιστικη που ερχεται? για να δουμε....
Harys_no gate
QUOTE (vlade divac @ Apr 23 2018, 12:24 ) *
καλησπερα σε ολους..!! Θοδωρη και σε σενα και στα
υπολοιπα παιδια στο φορουμ, ολοι γνωριζουν, αν οχι ολοι, οι περισσοτεροι εδω οτι ο κοουτς των Σπατων εχει σχεση και
με αχιλλεα και με λυκοβρυση...μην κρυβομαστε λοιπον πισω απο το δαχτυλο μας, μια οικογενεια ειμαστε μετα απο τοσα
χρονια...το τι σχεση ψαξτε το μονοι σας...οσο για το δημο παλι οι περισσοτερι γνωριζετε οτι οι πιο εξω απο την αθηνα ομαδες
εχουν αμεση σχεση με τις ομαδες τους...αααα και κατι ακομα, ο αγωνας θα γινει πριν απο αυτη την αγωνιστικη που ερχεται?
για να δουμε
....

Και ποιο είναι το συμπέρασμα σε όλο αυτό που έγραψες;;
vlade divac
το συμπερασμα απο οοοολο αυτο που εγραψα ειναι η απαντηση στο γιατι κατα τη γνωμη μου και για αλλους φιλους δεν εγινε το παιχνιδι...μονο αυτο
madmike1
Το συμπαιρασμα ειναι πως αν δεν το εχει αναγκη το ματς τα σπατα θα το δωσει στον Αχιλλέα.οποτε μπορει να δουμε τον αχιλλεα να κανει κ 3/3 ματς που μενουν.πραγματικα δεν μπορω να προβλεψω ποιοι θα πεσουν γιατι μπορουν να γίνουν συνδιασμοι με εως κ 4απλες ισοβαθμιες ειτε στις 10 η στις 11 νικες.
Το γσ χαλανδρι φαινεται μη αναστρεψιμο.
Η λυκοβρυση δειχνει καλα αγωνιστικα .κ εχει και καλο προγραμμα.λογικ; 2στα2 σταβματςωπ μενουν.
Η Παλλήνη αν κανει μια νικη π δεν αποκλείεται κιολας δημιουργεί πολλαπλες ισοβαθμιες π την ευνοουν . αλλιώς αποχαιρετά.
Οι τρεις αστερες εχουν λιγες πιθανοτητες παραμονης στα περισοτερα σεναρια.
Οι αμπελοκηποι πηραν ανασα αλλα θελουν μια νικη ακομα για να ειναι σιγουροι.
Harys_no gate
QUOTE(madmike1 @ Apr 23 2018, 13:08 ) *
Το συμπαιρασμα ειναι πως αν δεν το εχει αναγκη το ματς τα σπατα θα το δωσει στον Αχιλλέα.οποτε μπορει να δουμε τον αχιλλεα να κανει κ 3/3 ματς που μενουν.πραγματικα δεν μπορω να προβλεψω ποιοι θα πεσουν γιατι μπορουν να γίνουν συνδιασμοι με εως κ 4απλες ισοβαθμιες ειτε στις 10 η στις 11 νικες.
Το γσ χαλανδρι φαινεται μη αναστρεψιμο.
Η λυκοβρυση δειχνει καλα αγωνιστικα .κ εχει και καλο προγραμμα.λογικ; 2στα2 σταβματςωπ μενουν.
Η Παλλήνη αν κανει μια νικη π δεν αποκλείεται κιολας δημιουργεί πολλαπλες ισοβαθμιες π την ευνοουν . αλλιώς αποχαιρετά.
Οι τρεις αστερες εχουν λιγες πιθανοτητες παραμονης στα περισοτερα σεναρια.
Οι αμπελοκηποι πηραν ανασα αλλα θελουν μια νικη ακομα για να ειναι σιγουροι.

Τέσπα δεν μου φαίνονται φυσιολογικά αυτά που γράφονται..και καλό είναι να κρατάμε λίγο το επίπεδο αυτό και τπτ άλλο φιλοι.....οπότε φίλε vlade την λυκόβρυση απλά την ανέφερες για να την αναφέρεις..δεκτο
madmike1
Η λυκοβρυση δεν μπορει να εμπλακει σε κατι οπως ειναι το πρόγραμμα.θελει νικες οπως κ να εχει.
Bestplayer
QUOTE (vlade divac @ Apr 23 2018, 12:24 ) *
καλησπερα σε ολους..!! Θοδωρη και σε σενα και στα
υπολοιπα παιδια στο φορουμ, ολοι γνωριζουν, αν οχι ολοι, οι περισσοτεροι εδω οτι ο κοουτς των Σπατων εχει σχεση και με
αχιλλεα και με λυκοβρυση...μην κρυβομαστε λοιπον πισω απο το δαχτυλο μας, μια οικογενεια ειμαστε μετα απο τοσα χρονια..
.το τι σχεση ψαξτε το μονοι σας...οσο για το δημο παλι οι περισσοτερι γνωριζετε οτι οι πιο εξω απο την αθηνα ομαδες εχουν
αμεση σχεση με τις ομαδες τους...αααα και κατι ακομα, ο αγωνας θα γινει πριν απο αυτη την αγωνιστικη που ερχεται? για να
δουμε
....


Φιλε πρεπει να ντρεπεσαι για αυτα που γραφεις και θιγεις προσωπα κ σωματεια.... και προσεξε μη μπλεξεις...τα Σπατα θα διεκδικησουν μεχρι την τελευταια αγωνιστικη οτι τους αξιζει...ελα Τεταρτη 21κ45 να δεις το παιχνιδι με αχιλλεα.και μετα τα ξαναλεμε...
vlade divac
Ναι φιλε Ηarry δεν εμπλεκεται σε τιποτα τωρα η Λυκοβρυση βαθμολογικα....απλα την ανεφερα για τον κοουτς των σπατων..

Φιλε bestplayer, ζουμε στην Ελλαδα που τα σεναρια πανε κι ερχονται...δεν θιγω και δεν θα ηθελα να θιξω κανεναν και ειδικα την προσπαθεια των ΠΑΙΚΤΩΝ των σπατων...τα σεναρια λοιπον ειναι για να βγαινουν η οχι...εχεις απολυτο δικιο θα τα δουμε στη συνεχεια και θα ειμαι ο πρωτος που θα βγω και πω αν ειχα δικιο η αδικο εγω και οι υπολοιποι φιλοι....ευχαριστω και δεν τιθεται θεμα επαναλαμβανω για τους ΠΑΙΚΤΕΣ των σπατων...καλη συνεχεια σε ολους!!
gspara
QUOTE
Κανονισμός 3: •Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.
Το ίδιο ισχύει και για τις υπογραφές των μελών.


Vlade divac τα μηνυματα σου θιγουν δημοσιο προσωπο χωρις να υπαρχουν συγκεκριμενα στοιχεια και συμφωνα με τους κανονισμούς του φορουμ τιμωρείσαι με +1 φαουλ.

Όπως καταλαβαίνεις είναι πολύ σοβαρο αυτό που γραφεις και όταν σχολιαζουμε δημοσιο προσωπο πρεπει να το κανουμε επωνυμα και με στοιχεια.Το φορουμ δεν αποτελει χωρο κατάθεσης θεωριων συνομωσίας.Αυτη την περιοδο από Α1 μεχρι Δ εσκα όλα μοιαζουν υποπτα,απο αδιαφορες ομαδες μεχρι φιλιες και συμφεροντα.Μπορω να αναφερω δεκάδες περιπτώσεις που εχω ακουσει στην μπασκετικη πιατσα.
Παρακαλω λοιπον να σταματησει εδώ αυτή η κουβεντα.Οποιοδηποτε ποστ που θα αναφέρεται στο συγκεκριμενο θεμα,απο εδώ και περα θα διαγραφεται.
vlade divac
εχεις δικιο φιλε Θοδωρη και ζητω συγγνωμη απο το φορουμ ....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.