Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β ΦΑΣΗ Δ ΕΣΚΑ ΑΝΤΡΩΝ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3
Gkos
Ποια παραπληροφόρηση αδερφε;;;

Εγραψα ότι δεν ξέρω τι συνεβη με την ληξη γιατι ημουνα μακρια και ζαλισμένος.
Ειχαμε συρραξη εγραψα.

Ότι κανανε ντου οι οπαδοι ειναι ψεματα;;;

Ότι έπεσε κροτιδα ειναι ψέματα;;;

Ότι ο ψηλός του Ορφέα παει στα αποδυτηρια,αλλάζει ,και ενω βγαινει με πολιτικά,αφήνει την τσάντα κάτω και αρχίζει να τρέχει στον παγκο της Φιλοθεης που ηταν ακριβώς απέναντι ,ειναι ψέμα;;

Εκεινη την στιγμη,κανεις δεν τον εβριζε.
Κανεις.

Οσο για τις τεχνικες εισαι σιγουρος οτι και οι δυο ηταν στον πάγκο;;;
Ειμαι 99% σιγουρος ότι την πηρε ο ψηλός.

Και αφου θες να το βαρυνουμε,ο ενας προπονητης του Ορφεα ηταν ο ειρηνοποιος (ο πιο ηλικιωμενος) και ο ετερος ήταν ο νο1 καυγατζης.

Και για να τα πω όλα,ο ψηλος ο γκριζομαλλης της Φιλοθεης που μπηκε στην γ περιοδο,εκανε φαουλ στα σκριν και δν τα σφυραγαν οι διαιτητες.

Αντε τώρα,που πάμε να δουμε μπασκετακι και μας πετανε κροτιδες,φιρι φιρι το πας και ακομα φορτωμενος ειμαι.
giann
QUOTE (Gkos @ Apr 6 2014, 19:23 ) *
Ποια παραπληροφόρηση αδερφε;;;

Εγραψα ότι δεν ξέρω τι συνεβη με την ληξη γιατι ημουνα μακρια και ζαλισμένος.
Ειχαμε συρραξη εγραψα.

Ότι κανανε ντου οι οπαδοι ειναι ψεματα;;;

Ότι έπεσε κροτιδα ειναι ψέματα;;;

Ότι ο ψηλός του Ορφέα παει στα αποδυτηρια,αλλάζει ,και ενω βγαινει με πολιτικά,αφήνει την τσάντα κάτω και αρχίζει να τρέχει στον παγκο της Φιλοθεης που ηταν ακριβώς απέναντι ,ειναι ψέμα;;

Εκεινη την στιγμη,κανεις δεν τον εβριζε.
Κανεις.

Οσο για τις τεχνικες εισαι σιγουρος οτι και οι δυο ηταν στον πάγκο;;;
Ειμαι 99% σιγουρος ότι την πηρε ο ψηλός.

Και αφου θες να το βαρυνουμε,ο ενας προπονητης του Ορφεα ηταν ο ειρηνοποιος (ο πιο ηλικιωμενος) και ο ετερος ήταν ο νο1 καυγατζης.

Και για να τα πω όλα,ο ψηλος ο γκριζομαλλης της Φιλοθεης που μπηκε στην γ περιοδο,εκανε φαουλ στα σκριν και δν τα σφυραγαν οι διαιτητες.

Αντε τώρα,που πάμε να δουμε μπασκετακι και μας πετανε κροτιδες,φιρι φιρι το πας και ακομα φορτωμενος ειμαι.


Ακους τι λες σου λεω φαγαμε μια τεχνικη μονο και αυτη ηταν στον παγκο λες να μην το ξερω για να στο λεω???
Και δευτερον δεν ειπα για τα αλλα ειπα οτι στον ψηλο του απευθηνθηκε παικτης τηςφιλοθεης και τον προκαλεσε λεγοντας του σας γαμησαμε θεωρεισ σωστη αυτη την συμπεριφορα???εγω δεν ειπα οτι αυτα που εγιναν δεν ηταν λαθος!!!και επιπλεον στο 49 48 το επιθετικο που δινει πριν την τεχνικη στον προπονητη θεωρεις οτι ειναι επιθετικο η αμυντικο ???
doctor_dru
QUOTE (ATHINOULA @ Apr 5 2014, 22:40 ) *
Eμαθα οτι η αεκ κερδισε χθες. μπραβο κοουτς συνεχισε.

Ισχύει.Καλύβια-Αεκ 50-55
thomson
ΟΡΦΕΑΣ - ΦΙΛΟΘΕΗ -> ΚΑΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ! ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΤΑ ΚΡΙΣΙΜΑ ΓΥΡΙΣΕ ΠΡΟΣ ΦΙΛΟΘΕΗ "ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΦΑΟΥΛ ΤΟΥ ΨΗΛΟΥ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΟΙΝΗ ΣΤΟΝ ΚΟΟΥΤΣ ΤΟΥ ΟΡΦΕΑ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΗ" ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΟΜΩΣ Δ' ΕΣΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΡΡΑΞΗ ΛΑΘΟΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΨΗΛΟΥ ΤΟΥ ΟΡΦΕΑ ΟΤΑΝ ΗΡΕΜΗΣΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΙΧΤΗΣ ΤΗΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΛΕΕΙ ΣΤΟΝ ΨΗΛΟ "ΣΑΣ ΓΑΜ....ΜΕ!" ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΑΙΧΤΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΕ ΚΑΝ! ΓΙΑ ΜΗΝ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΜΑΤΣ ΣΤΟ ΨΥΧΙΚΟ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΗΡΕΜΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΗΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΦΑΣΗ ΧΤΥΠΑΓΑΝ! ΑΣ ΒΓΟΥΝ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟΙ ΤΗΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΝΑ ΚΡΑΞΟΥΝ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΕΚΤΟΣ!
dontshoottheref
Πήγα και εγώ στα Πατήσια αλλά προς το τέλος του 3ου δεκαλέπτου. Μπασκετικά τα είπαν άλλοι, δεν έχω κάποια διαφορετική γνώμη. Θα πω πάντως ξανά, οτι έτσι όπως είδα το Πόρτο Ράφτη στην κανονική διάρκεια και όπως είδα τους δυο τους προχθές, τους έχει και ίσως εύκολα. Αν ο ψηλός του ο Βλάχος παίξει στα φυσιολογικά του επίπεδα, δεν έχει αντίπαλο, ειδικά από τον Ορφέα που είχε ένα ψηλό (και αν δεν του πήραν και το δελτίο). Διαιτητικά, τη φάση με το επιθετικό δεν την είδα, ήταν εκτός φάσης που λένε, δυστυχώς δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Η τεχνική ήταν όντως στον προπονητή και απόλυτα σωστή αφού ήταν έξαλλος και χτυπιόταν στον πάγκο. Πέρα απ'αυτό δεν είδα άλλο λάθος σφύριγμα, κατανοώ τον εκνευρισμό μετά τα επεισόδια, αλλά δεν έφταιγε η διαιτησία σε κανέναν. Δόθηκαν όσα έγιναν, ούτε παραπάνω ούτε παρακάτω, εννοείται με την περίπτωση του επιθετικού να είναι η εκκρεμότητα... επίσης οι διαιτητές ήταν Γ εθνικής και Α Εσκα όχι Δ, για μπαράζ μιλάμε... Αν μάθω τι γράφτηκε στο φύλλο θα ενημερώσω...
anonym
ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ - ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 53 - 50 ....ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΕΔΡΑ....ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ!!ΜΠΡΑΒΟ ΟΜΑΔΑ!!

ΣΤΟ ΚΑΤΑΜΕΣΤΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΡΟΥΦ ΑΠΟ ΦΙΛΟΥΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ...Η ΟΜΑΔΑ ΠΕΤΥΧΕ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΙΚΗ ΜΕ 53 -50 ΑΠΕΝΑΣΤΙ ΣΤΟΝ ΔΙΑ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΒΡΗΚΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΣΚΟΡ ΜΕ 21 - 20 . ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΔΙΑ ΤΑΜΠΟΥΡΩΘΗΚΕ ΠΙΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΖΩΝΗ ΠΟΥ ΕΠΑΙΞΕ ΚΑΙ ΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΕΛΗΞΕ ΜΕ 31 - 28 ΥΠΕΡ ΜΑΣ. ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Η ΟΜΑΔΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΗ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΣΤΑ PLAY OFF ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΡΕ ΜΕ ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 53 - 50. ΤΩΡΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ ΕΠΟΜΕΝΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΤΙΣΗΦΩΝ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΜΕΣΤΟ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ.ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ ΟΜΑΔΑ!!

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ : 21 - 20 / 31 - 28 / 42 - 43 / 53 - 50

ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ( ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ) : ΚΟΚΟΡΗΣ 4 , ΜΑΡΑΜΕΝΟΣ 15 , ΚΡΙΘΗΜΟΣ , ΧΑΡΑΚΙΔΑΣ 3 (1) , ΧΟΤΖΑ 3 , ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ , ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ , ΚΑΠΑΡΕΛΗΣ , ΤΣΙΤΟΥΡΑΣ 9 (1) , ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛ. 19 .

http://www.foititikosfiliasbc.gr/index.php...8&Itemid=80


Προγνωστικά 2ης Αγωνιστικής (08/04/14)

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 1
ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 1
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1
gspara
Σας παρακαλω πολυ τα σχολια να επικεντρωνονονται σε αγωνιστικα θεματα και με κοσμιο τροπο.Ειμαστε μεγαλα παιδια,δεν χρειαζονται προκλησεις.Και φυσικα μην γραφετε 'κακες' λεξουλες ολοκληρες.Βαλτε μπιπ,τελιτσες,συμβολα.
Ο axe γραφει πολυ καιρο στο φορουμ και τα ποσταρισματα του ειναι παντα μπασκετικα.
Gkos
Λοιπόν.
Κάτσε να βάλουμε τα πράγματα σε μια σειρά,γιατί χάσαμε την μπάλα.

Καταρχάς,
όπως μπορεί κανεις να καταλαβει κοιτάζοντας διαφορα ποστ μου,δεν υποστηριζω καποια συγκεκριμένη ομάδα (Παναθηναικός ειμαι όπως γραφω κιόλας,αλλα στο φόρουμ δεν έχω γράψει πουθενά για Παναθηναικό-δεν συμμετέχω επιτηδες σε συζητήσεις για Α1 και Ευρωλίγκα),υποστηριζω γενικώς κάποιες ομαδες των ΒΠ. . .

Όσον αφορα την Φιλοθέη συγκεκριμένα,ουτε μάνατζερ της είμαι,ούτε παικτης της,έχω αγωνιστει εκει στο (πολύ) παρελθόν,ξέρω 5-6 άτομα απόσους ειναι αυτη την στιγμή στο ρόστερ και στον πάγκο,ως εκεί.

Δεν ήρθα γήπεδο προκατειλημμένος.

Πίστεψε με,και να έχανε η Φιλοθέη ,δεν θα έχανα τον ύπνο μου.

Πάμε στα συγκρεκριμένα:

@giann

Όπως ήδη έχω γράψει ,βρισκόμουν στην αριστερη εξοδο,και η συγκεκριμένη φάση που αναφέρεσαι(το επιθετικό φάουλ δηλαδή) εγινε στην ακριβώς απέναντι μου πλευρά,πάνω στην βασική γραμμή,με αρκετά σώματα μπροστά μου.
Οπότε αν είχα άποψη,θα ήμουν μ*****ς
Και μαλάκας δεν είμαι.
Η τεχνική ποινή ,νομίζω ήταν σωστή.
(Ναι,μια ήταν τελικά.Το ξανασκέφτηκα.
Δύο πήρε ο Ίκαρος στο ματς που ειδα την προηγούμενη μέρα(εφήβων)).

Επίσης,αν ειπώθηκε αυτό που λες (δεν θέλω να σε αμφισβητήσω,απλά το λες εσύ που εισαι από την μια πλευρά) δεν είναι σωστό καθόλου,αν και επειδή πολλα  λεγονται σε ένα ματς ,η μαγκιά είναι να μπορούμε να συγκρατούμε τα νεύρα μας όταν μας βρίζουν κλπ κλπ. . .

Για τον πλέι που λες της Φιλοθέης,δεν έχω εικόνα αν έβριζε,αλλά επειδή τον ξέρω,ειναι πολύ καλό παιδί και προπονητής(τον κοντό λέμε,έτσιwink.gif

@thomson
Από την μία,λες ηρεμία,από την αλλη προκαλείς.
Ποικιλοτρόπως.

Όταν λες "επί ίσοις όροις" τι εννοείς;;;

@axe 

Αδερφέ,δεν απογοητεύτηκα από την απόδοση των ομάδων.
Ήταν συμπαθητική(και σίγουρα πολύ καλύτερη απότι θα έπαιζα εγώ).
Το όλο σκηνικό με ξενέρωσε.
Πάντως ,για να λέμε την αλήθεια,το παιδικό του Πανιωνίου που είδα προχτές,νομίζω κέρδιζε άνετα ,αμφότερες τις ομάδες.
Α.Και δεν παρακολουθώ ούτε Γ ,ούτε Β ΕΣΚΑ. . .
Μέχρι Α παρακολουθώ και αυτό κατ εξαίρεσιν δηλαδή,τον Προμηθέα που πάει για άνοδοsmile.gif
Μην στενοχωριέσαι δηλαδή για μέναsmile.gif

Πάντως θα ξαναπάω σε ματς Δ ΕΣΚΑ.
Στο ματς του Ψυχικού ,με τον Ορφέα.
Δεν το χάνω αυτο το ματςsmile.gif
Και θα έχω κανονίσει να έχω προπόνηση μπέιζμπολ πιο πριν,ώστε να έχω δικαιολογία να έχω μαζί μου το ρόπαλοsmile.gif

(Πλάκα κάνω,μην τσιμπάτε)

Όσο για το Φ.Α ,θα μας πει ο ρεφ ,μην ανησυχειςsmile.gif

@dontshoottheref

Βρε μήπως σφύραγες εσύ και δεν θέλεις να καρφωθείς;;;

Λοιπόν.
Η τεχνική είπαμε ήταν σωστή,αλλα υπάρχουν πολλές φάσεις στο ματς.
Πχ ,στο τρίτο δεκάλεπτο ο ψηλός της Φιλοθεης,έκανε φάουλ στα σκριν ,και δεν σφυρίχτηκε κανένα.

Και τέλος πάντων,μην κολλάμε σε φάσεις.
Γενικώς χάσανε τον έλεγχο οι διαιτητές και αυτό φάνηκε στην λήξη του ματς,με ότι έγινε. .  .

Τώρα θα μου πεις,εγώ λέω οτι σφύραγαν  πολύ,και οι του Ορφέος λένε ότι άφηναν το σκληρό παιγχνίδι της Φιλοθέης.

Δύσκολη η δουλειά του διαιτητή.

*Για το ματς με Πόρτο Ράφτη  μην ορκίζεσαι.
Ένα πουλάκι μου είπε,ότι μπορει να κατέβει ο Στεργιάκης.
Και εκεί αλλάζουν οι ισορροπίες.

Πάντως ,επειδη στο φόρουμ όλοι ανωνυμοι είμαστε,θα χει πλάκα ο  giann πχ ,να είναι ο ψηλός του Ορφέα,ε;;;

Καλημέρες και καλή βδομάδα.

Υ.γ.  Ice-wolf   που έχεις χαθεί???
ice-wolf
QUOTE(Gkos @ Apr 7 2014, 14:39 ) *
Λοιπόν.
Κάτσε να βάλουμε τα πράγματα σε μια σειρά,γιατί χάσαμε την μπάλα.

Καταρχάς,
όπως μπορεί κανεις να καταλαβει κοιτάζοντας διαφορα ποστ μου,δεν υποστηριζω καποια συγκεκριμένη ομάδα (Παναθηναικός ειμαι όπως γραφω κιόλας,αλλα στο φόρουμ δεν έχω γράψει πουθενά για Παναθηναικό-δεν συμμετέχω επιτηδες σε συζητήσεις για Α1 και Ευρωλίγκα),υποστηριζω γενικώς κάποιες ομαδες των ΒΠ. . .

Όσον αφορα την Φιλοθέη συγκεκριμένα,ουτε μάνατζερ της είμαι,ούτε παικτης της,έχω αγωνιστει εκει στο (πολύ) παρελθόν,ξέρω 5-6 άτομα απόσους ειναι αυτη την στιγμή στο ρόστερ και στον πάγκο,ως εκεί.

Δεν ήρθα γήπεδο προκατειλημμένος.

Πίστεψε με,και να έχανε η Φιλοθέη ,δεν θα έχανα τον ύπνο μου.

Πάμε στα συγκρεκριμένα:

@giann

Όπως ήδη έχω γράψει ,βρισκόμουν στην αριστερη εξοδο,και η συγκεκριμένη φάση που αναφέρεσαι(το επιθετικό φάουλ δηλαδή) εγινε στην ακριβώς απέναντι μου πλευρά,πάνω στην βασική γραμμή,με αρκετά σώματα μπροστά μου.
Οπότε αν είχα άποψη,θα ήμουν μ*****ς
Και μαλάκας δεν είμαι.
Η τεχνική ποινή ,νομίζω ήταν σωστή.
(Ναι,μια ήταν τελικά.Το ξανασκέφτηκα.
Δύο πήρε ο Ίκαρος στο ματς που ειδα την προηγούμενη μέρα(εφήβων)).

Επίσης,αν ειπώθηκε αυτό που λες (δεν θέλω να σε αμφισβητήσω,απλά το λες εσύ που εισαι από την μια πλευρά) δεν είναι σωστό καθόλου,αν και επειδή πολλα  λεγονται σε ένα ματς ,η μαγκιά είναι να μπορούμε να συγκρατούμε τα νεύρα μας όταν μας βρίζουν κλπ κλπ. . .

Για τον πλέι που λες της Φιλοθέης,δεν έχω εικόνα αν έβριζε,αλλά επειδή τον ξέρω,ειναι πολύ καλό παιδί και προπονητής(τον κοντό λέμε,έτσιwink.gif

@thomson
Από την μία,λες ηρεμία,από την αλλη προκαλείς.
Ποικιλοτρόπως.

Όταν λες "επί ίσοις όροις" τι εννοείς;;;

@axe 

Αδερφέ,δεν απογοητεύτηκα από την απόδοση των ομάδων.
Ήταν συμπαθητική(και σίγουρα πολύ καλύτερη απότι θα έπαιζα εγώ).
Το όλο σκηνικό με ξενέρωσε.
Πάντως ,για να λέμε την αλήθεια,το παιδικό του Πανιωνίου που είδα προχτές,νομίζω κέρδιζε άνετα ,αμφότερες τις ομάδες.
Α.Και δεν παρακολουθώ ούτε Γ ,ούτε Β ΕΣΚΑ. . .
Μέχρι Α παρακολουθώ και αυτό κατ εξαίρεσιν δηλαδή,τον Προμηθέα που πάει για άνοδοsmile.gif
Μην στενοχωριέσαι δηλαδή για μέναsmile.gif

Πάντως θα ξαναπάω σε ματς Δ ΕΣΚΑ.
Στο ματς του Ψυχικού ,με τον Ορφέα.
Δεν το χάνω αυτο το ματςsmile.gif
Και θα έχω κανονίσει να έχω προπόνηση μπέιζμπολ πιο πριν,ώστε να έχω δικαιολογία να έχω μαζί μου το ρόπαλοsmile.gif

(Πλάκα κάνω,μην τσιμπάτε)

Όσο για το Φ.Α ,θα μας πει ο ρεφ ,μην ανησυχειςsmile.gif

@dontshoottheref

Βρε μήπως σφύραγες εσύ και δεν θέλεις να καρφωθείς;;;

Λοιπόν.
Η τεχνική είπαμε ήταν σωστή,αλλα υπάρχουν πολλές φάσεις στο ματς.
Πχ ,στο τρίτο δεκάλεπτο ο ψηλός της Φιλοθεης,έκανε φάουλ στα σκριν ,και δεν σφυρίχτηκε κανένα.

Και τέλος πάντων,μην κολλάμε σε φάσεις.
Γενικώς χάσανε τον έλεγχο οι διαιτητές και αυτό φάνηκε στην λήξη του ματς,με ότι έγινε. .  .

Τώρα θα μου πεις,εγώ λέω οτι σφύραγαν  πολύ,και οι του Ορφέος λένε ότι άφηναν το σκληρό παιγχνίδι της Φιλοθέης.

Δύσκολη η δουλειά του διαιτητή.

*Για το ματς με Πόρτο Ράφτη  μην ορκίζεσαι.
Ένα πουλάκι μου είπε,ότι μπορει να κατέβει ο Στεργιάκης.
Και εκεί αλλάζουν οι ισορροπίες.

Πάντως ,επειδη στο φόρουμ όλοι ανωνυμοι είμαστε,θα χει πλάκα ο  giann πχ ,να είναι ο ψηλός του Ορφέα,ε;;;

Καλημέρες και καλή βδομάδα.

Υ.γ.  Ice-wolf   που έχεις χαθεί???



Τα ποστ του Axe με κάλυψαν απόλυτα.
kostassssss
egw eimai o psilos t orfea file pou t ksereis ola...dn exw na pw tpt gia t match...traumatistika stn arxh t paixnidiou epaiza m olo mou t pathos vgika ektos eautou me t paixnidi merikon ts filotheis pou gia emena einai k autoi p kanoun authn tn kathgoria na se apogohtevei toso...30arides 35arides p t mono p kseroun na kanoun einia na paizoun vrwmika se oles ts faseis na milane mesa st paixnidi vevaia giati vlepoun pitsirikades k nomizoun oti tha ts psarwsoun...to mono p tha pw gia tn agwna (p gia emena dn epaikse kamia omada apo ts duo mas wraio mpasket)einai gia tn fash me tn texnikh poinh p m sfirikse epithetiko...prospathisa na postaro tn antipalo autos me travage apo opou mporouse epeute pisw k eugaze kravges(gelaei o kosmos)...tn texnikh tn efage o proponhths,dn tn prosexa polu gia na pw an eprepe na tn faei h oxi alla opws k na exei re paidia dn nomizw pws pistevei kaneis oti einai swsto se auto t shmeio t agwna me auto t skor k se agwna mparaz na dineis texnikh poinh...opoios einai ontos mpasketikos kserei oti dn dinetai texnikh poinh gia diamartiria se krisimo shmeio t agwna k na krinei m auth apotelesma...episis mprosta sta matia m o enas diaitiths meta apo ena faoul se paixti ts filotheis p diamartirotan entona t leei na shkosei t xeri k autos tn koitaei me aporia k t leei me eironevese gurnaei feugei k texnikh poinh pouthena...meta tn fash rwtaw tn ena diaitith p ekana foul k m leei evales t xeri apo pisw rwtaw k tn allon k m leei esprwxnes m tn kolo me dunamh..xaxaxaxa gia klamata alh8eia...alla k pali emeis xasame t paixnidi oxi giati htan kalhterh h filotheh alla giati eimastan emeis kakoi....oso gia t telos gia auta p ekana zhtaw sugnwmh apo tn omada mou k apo osous htan ekei gia na doun mpasket...kamia pro8esh dn eixa na paw na tsakothw eksallou milaw anoixta k dn exw tpt na fovhthw s olo paixnidi egw tn kodra tn eixa me tn psilo t 15 prepei na htan an dn kanw lathos...o opoios m elege oti tha m kanei diafora k genika milage polu s olo t match k htan arketa eristikos...vevaia meta dn eida kanenan pouthena...telos panton sto telos t paixnidiou phga st 7 tn "paixth" ts filothehs p htan stn fash m t epithetiko faoul p m sfirixtike k t eipa kata leksh file eisai polu vrwmikos paixths....isws k lathos mou giati dn aksize kan na asxolhthw,k ksafnika erxete enas akuros p mesa sto match dn tn eida pou8ena k m leei prosexe pws milas stn antipalo sou t lew mn milas esu t thes k gurnaei k m leei sas g****e k tetoia k opws einai logiko gia enan anthrwpo 21 xronon vgika ektos eautou....k oso esu file dn exw proseksei kan poios eisai k pws se lene k st foroum edw pou grafeis mn mas les tha t ksana poume stn filotheh m ifaki k tetoia giati fovomaste maga mou k mporei na mn erthoume na paiksoume kiolas mn mas kanete zhmia....oso gia t alla sigxaritiria stn foititiko omada t omilou mas p apo oti eida k st mparaz aksizei foul tn anodo...
Gkos
Αδερφέ,σε τιμάει ότι βγήκες και μίλησες δημόσια για το ποιος εισαι.
Ας μην το συνεχίσουμε άλλο.

Στα αγωνιστικά να πω κάτι απλά,ότι η Φιλοθέη μου φάνηκε πολυ πιο δουλεμενη ομάδα.
Αυτό.

Καλη επιτυχία στις ομάδες για την συνέχεια.

Ας γράψει κανεις το μετεπειτα πρόγραμμα,να αλλαξουμε την ατζέντα της συζητησης.smile.gif
dontshoottheref
κρατήθηκαν τα δελτία του '15' του Ορφέα και του '10' της Φιλοθέης. Στο ΦΑ δεν γράφτηκε κάτι ιδιαίτερο για τους υπόλοιπους....

αύριο


08/04/14 20:30 ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΛ. ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ


08/04/14 21:45 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ


08/04/14 21.45 ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΚΛ. ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ


08/04/14 21:45 Ν.ΠΕΡΚΙΖΑΣ ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ-ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ

εκτός απροόπτου θα είμαι Πέρκιζας (όχι **&^%% δεν θα σφυρίζω εγώ) και αν πέσω στο βαρέλι με το ζωμό θα πάω πρώτα και Πετρούπολη
thomson
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΨΗΛΟ ΤΟΥ ΟΡΦΕΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΕ! ΜΑΓΚΑΣ ΟΧΙ ΣΑΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.. ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ

ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΥΡΙΟ!

ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ:

08/04/14 ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ --> 2 (+7)


08/04/14 ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ --> 2 (+6)


08/04/14 ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ --> 2 (+9)


08/04/14 ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ-ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ --> 2 (+12)
Gkos
Με αυτά που διαβασα για Πορτο Ραφτη,και με δεδομενο οτι κρατηθηκε το δελτιο του ψηλού,πως βλεπεις διπλο;

Δηλαδη απο τα συμφραζομενα μοιαζει ασσος ανετος.
dontshoottheref
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ --> 1 (+3)


ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ --> 1 (+20)


ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ --> 1 (+15)


ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ-ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ --> 1X2 (παράταση)
doctor_dru
Προγνωστικά 2ης αγωνιστικής

ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 1 αρκετά δυνατές και οι 2 ομάδες,περιμένω ντέρμπι μέχρι τέλους με ελαφρύ προβάδισμα στους γηπεδούχους

ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1 η απουσία του ψηλού του Ορφέα είναι σημαντική,πόσο μάλλον απέναντι σε μια δυνατή ομάδα.Άσσος και λογικά εύκολα

ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1 Must win για τον Δία αν θέλει να μείνει σε τροχιά ανόδου.Αν ο ψηλός του Δία δεν καταφέρει να παίξει ίσως δυσκολευτούν αλλά θα το πάρουν

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 2 αν κάνουν 2η ήττα τα Καλύβια μένουν πίσω.Οριακά διπλό
dontshoottheref
Τουφα-Καλύβια 54-45, φοβερή άμυνα η τουφα, άστοχα και στα ελεύθερα σουτ τα καλύβια. Όλα τα λεφτά το τουφα-αεκ την Παρασκευή
Holitsius
Olympiada 96 - Maiandros 62-67.

Omorfo mats genika kai fysika nterbi pou omos apo tin arxi os to telos to elegxame mias kai den xasame pote to provadisma mas poy kymainotan anamesa se 4-8 pontoys. Kapoia stigmi ksefigame kai me 11 alla i Olympiada ekane ena seri mexri to -4,omos os ekei..Me kales amines kratisame kai pirame mia poli simantiki kai dikaih niki apananti se mia polu kali omada.Exei poly dromo omos,akoma3 mats nterbi. Emeis sinexisame tis kales emfaniseis mias kai simera oloi san omada voithisame analogos kai den eixame apousies..Bravo se olous toys sympaixtes mou. Eidomen gia ti sinexeia.
azeppos
Διας Χαιδ.-Παιανια 2 +8
Πορτο Ραφτη-Ορφεας 1 +25
bball.gif bball.gif
Gkos
Διαιτητα ,δν εχεις σταυρωσει ματς.


Θα πιασεις το στανταρακι σου εστω;;;
Shorty
QUOTE (azeppos @ Apr 8 2014, 23:46 ) *
Διας Χαιδ.-Παιανια 2 +8 bball.gif bball.gif


H παιανια απο αουτσαιντερ εγινε φαβορι , πολυ θα ηθελα μια περιγραφη του αγωνα , πρεπει να ειχε ωραια εξελιξη μιας και ειναι εκπληξη !
Gkos
Οταν αναλυσετε τα ματς,πειτε κ προγραμμα επομενων ματςsmile.gif)
Shorty
QUOTE (Gkos @ Apr 8 2014, 23:56 ) *
Οταν αναλυσετε τα ματς,πειτε κ προγραμμα επομενων ματςsmile.gif)


ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ = Στα μεταξυ τους παιχνιδια θα κριθει η ανοδος οπως φαινεται , προβαδισμα στο γηπεδουχο και φαβορι ------> 1 +12

ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟ ΚΩΦΩΝ = 1 +9

ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ = και αυτο ματς ανοδου , καλυτερο και το αξιζει περισσοτερο το Πορτο Ραφτη ----> 1




*δεν δειχνει στην ΕΣΚΑ τον πρωτο ομιλο για αυτο και δεν εδειξα προβλεψεις
dontshoottheref
έπιασα το Πόρτο Ράφτη. Η Παιανία με αιφνιδίασε καθ΄ότι όπως ξαναείπα είχαν κάνει ήττες με χειρότερες ομάδες και δεν τους έβλεπα να νοιάζονται άρα υπέθεσα (κακώς) οτι δεν θέλουν να το παλέψουν. Προφανώς εδώ που έφτασαν κάνουν την προσπάθεια τους και ότι βγει.
daniel10
ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ Η Β ΦΑΣΗ Δ ΕΣΚΑ ΑΝΤΡΩΝ
Α ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2 1-0-0
2) ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 2 1-0-0
3) ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ Θ. 2 0-2-0
Β ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 2 1-0-0
2) ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 2 1-0-0
3) ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 2 0-2-0
Γ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 2 1-0-0
2) ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1 0-1-0
3) ΑΟ ΚΩΦΩΝ 0 0-0-0
*ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ.
Δ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗ 2 1-0-0
2) ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2 1-0-0
3)ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ 2 0-2-0
doctor_dru
Όπως τα πε και παραπάνω ο φίλος Holitsius για το Ολυμπιάδα - Μαίανδρος

Οι φιλοξενούμενοι έμοιαζαν πιο έτοιμοι,έβαλαν σουτ στο πρώτο ημίχρονο και πήραν προβάδισμα και ψυχολογία και τελικά έφτασαν στην νίκη.Ο Μαίανδρος παρουσίασε μεγαλύτερη ισορροπία ανάμεσα σε inside game-τρίποντο,σε αντίθεση με την Ολυμπιάδα που προσπάθησε να στηριχθεί περισσότερο στα μακρινά σουτ.Μεγάλο σκορ ημιχρόνου όπου βρήκε τον Μαίανδρο μπροστά με 33-40,με την παραγωγικότητα να πέφτει στο δεύτερο ημίχρονο.Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε μέχρι τους 12,η Ολυμπιάδα το μάζεψε προς το τέλος του δεκαλέπτου και έφερε την διαφορά στα προηγούμενα επίπεδα(47-55).Ίδιο μοτίβο και στο 4ο δεκάλεπτο με τον Μαίανδρο να έχει τον έλεγχο του ματς και να βάζει την Ολυμπιάδα στο παιχνίδι με 2 παιδαριώδη λάθη στο τέλος.Παρόλα αυτά δεν τα κατάφεραν οι γηπεδούχοι και φτάσαμε στο τελικό 62-67 που σαφώς δίνει προβάδισμα για άνοδο στους φιλοξενούμενους.

Φίλε Shorty,το ματς του 1ου ομίλου που γίνεται την Παρασκευή είναι το Τούφα - Αεκ με τον νικητή να παίρνει προβάδισμα για την 1η θέση.
daniel10
ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ Η Β ΦΑΣΗ Δ ΕΣΚΑ ΑΝΤΡΩΝ

Α ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2 1-0-0
2) ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 2 1-0-0
3) ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ Θ. 2 0-2-0


Β ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 2 1-0-0
2) ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 2 1-0-0
3) ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 2 0-2-0


Γ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 2 1-0-0
2) ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1 0-1-0
3) ΑΟ ΚΩΦΩΝ 0 0-0-0
*ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ.


Δ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗ 2 1-0-0
2) ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2 1-0-0
3)ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ 2 0-2-0
Aias
Τρίτη 8/4/2014

ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 85-60(36-25)

ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ: Λαγουδάκης Α 4, Φράγγος 22(1), Κουκουζέλης 9, Βλάχος 25(1), Πέτρου 5, Συλαιδής 7, Σιφναίος 2, Τσώνης 3, Αντωνίου, Μαντάλας 8
gavronick
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5/4/2014)
ΟΡΦΕΑΣ ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΦΙΛΟΘΕΗ 54 - 56 (ΗΜ. 29 - 34)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αντωνιάδης - Κοτσώνης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15 - 20, 14 - 14, 10 - 11, 15 - 11.
ΟΡΦΕΑΣ ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΩΝ (Κυριακάκης): Μακρής 8, Γιαννακόπουλος 8, Γιοβάς 14(2), Κάσσιος 1, Κζέπτον, Μασσαλής 9(1), Σαπλαούρας 4, Αντωνόπουλος 10.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Δήμας 5(1), Μάντζος 6, Γαλανής, Φουρτούνης 10, Γιουβανέλλης 24(3), Κυπριώτης 4, Βλαχάκης 4, Στεφανής, Καλύβας 3(1).
anonym
Προγνωστικά 3ης Αγωνιστικής

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. = 2

ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ = 2

ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟ ΚΩΦΩΝ = 1 +9

ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ = 1 +5
azeppos
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ = 1 +16 bball.gif bball.gif
run'n'gun
ΤΟΥΦΑ - ΑΕΚ Π-Δ.Π 70 - 60 (18-12, 45-23, 56-42, 70-60) απο ενα καλο ημιχρονο, καταστροφικο 2ο δεκαλεπτο για την ΑΕΚ
Aias

ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 74 - 58 (Ημ. 31-23)

Σε ένα παιχνίδι στο οποίο δείξαμε δυο πρόσωπα, ήρθε η ήττα σήμερα από μια καλή ομάδα που είχε προσανατολισμό και

συγκεκριμένο τρόπο παιχνιδιού. Προσπαθήσαμε να κλείσουμε κάποια από τα ατού του αντιπάλου αλλά δεν ήταν αρκετό για να

πάρουμε τη νίκη. Δοκιμάσαμε αρκετά πράγματα, προσπαθήσαμε, ήμασταν κοντά στο σκόρ, τρέξαμε αρκετά, όμως το Πόρτο

έβρισκε λύσεις και δεν μας επέτρεπε να πλησιάσουμε περισσότερο. Στο τρίτο δεκάλεπτο πιστεύω ότι άνοιξε η διαφορά και μετά

το Πόρτο διαχειρίστηκε το παιχνίδι και τη διαφορά εκτελώντας (είναι αλήθεια) πολλές βολές. Συνεχίζουμε το ταξίδι, κρατάμε τη

προσπάθεια, βελτιώνοντας κάποιους τομείς του παιχνιδιού μας έτσι ώστε να παρουσιαστούμε καλύτεροι και πιο ώριμοι στα

επόμενα παιχνίδια. Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια στο Πόρτο, πιστεύω ότι είναι μια ομάδα με δυναμική, απαρτίζεται από νέους

αλλά και έμπειρους παίκτες που έχουν φάει τα γήπεδα με το κουτάλι και φυσικά αναφέρομαι στο Δημήτρη το Κουκουζέλη και το

Νίκο το Βλάχο που κοσμούν τα γήπεδα όλης της ΕΣΚΑ, χωρίς να υπερβάλλω. Τέτοιοι παίκτες δίνουν ποιότητα, εμπειρία και

προσωπικότητα σε μια ομάδα και νομίζω ότι το Πόρτο το έχει αυτό.

Υ.Γ Χάρηκα ιδιαίτερα που τα είπα στο τέλος με το Δημήτρη το Κουκουζέλη διότι πέρα από το ότι είναι ένας πολύ καλός παίκτης,

είναι και ένα παιδί διαμάντι.






axe
Συγχαρητηρια στο ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ... νομιζω οτι ειναι η καλυτερη ομαδα που εχουμε αντιμετωπισει φετος.
θα μπορουσαμε να ειχαμε ελεγξει λιγο περισοτερο τη διαφορα... συνεχιζουμε να κανουμε αυτο που μας αρεσει και οπου μας βγαλει
gavronick
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΡΕΠΟ
anonym
Αποτελέσματα 3ης Αγωνιστικής

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. = 70 - 60

ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ = 75 - 67

ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟ ΚΩΦΩΝ = 66 - 41

ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ = 74 - 58


ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΙ ΣΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ

1) ΤΟΥΦΑ

2) ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ

3) ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ

4) ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ
doctor_dru
Προγνωστικά 4η αγωνιστικής

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 1 Καλή ομάδα τα Καλύβια αλλά έχοντας 2 ήττες δύσκολα να κυνηγήσουν κάτι.Θέλει να επιστρέψει στις νίκες η ΑΕΚ για να μείνει στο κυνήγι της Τούφας

ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 1 Στις λεπτομέρειες κρίθηκε το πρώτο ματς και μια απ'τα ίδια και σήμερα.Οριακό προβάδισμα στον Δία που θέλει και την διαφορά για να ελπίζει σε ενδεχόμενη 3πλη ισοβαθμία

ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 1 Καλύτερη ομάδα οι γηπεδούχοι,δεν νομίζω να αντιμετωπίσουν μεγάλο πρόβλημα

ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1 Μεγάλο ντέρμπι το πρώτο ματς,πιστεύω θα κερδίσει πιο εύκολα η Φιλοθέη στην έδρα της παρά την μαχητικότητα του Ορφέα
Holitsius
Maiandros - Ao Kofon 58-54..

Xoris na adiko tous antipalous,simera leipame..Exame fygei gia Pasxa...Mono to roz metra..
anonym
4η αγωνιστική

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ = 66-49

ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ = 51-61

ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ = 58-54

ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ (24/4/2014)
daniel10
Α ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 5 2-1-0
2) ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 4 2-0-0
3) ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ Θ. 3 0-3-0

Β ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 6 3-0-0
2) ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 3 1-1-0
3) ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 3 0-3-0


Γ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 4 2-0-0
2) ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 3 1-1-0
3) ΑΟ ΚΩΦΩΝ 2 0-2-0


Δ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 4 2-0-0
2) ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗ 3 1-1-0
3)ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ 2 0-2-0
gavronick
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11/4/2014)
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΦΙΛΟΘΕΗ 74 - 58 (ΗΜ. 31 - 23)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πόντας - Τηγάνης Ι.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13 - 12, 18 - 11, 20 - 16, 23 - 19.
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ (Χασιώτης): Μαντάλας, Λαγουδάκης 2, Πέτρου 10, Συλαϊδής 8, Φράγγος 16(2), Τσώνης, Κουκουζέλης 15(2), Βλάχος 18, Φλαμουράκης 5(1).
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Δήμας 2, Μάντζος 1, Γαλανής 4(1), Φουρτούνης 8, Γιουβανέλλης 6(1), Μαρκάτος 2, Βλαχάκης, Κοπετινάς 7(1), Στεργιάκης 12, Στεφανής 6, Καλύβας 10(2).
gspara
QUOTE (gavronick @ Apr 19 2014, 11:57 ) *
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11/4/2014)
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΦΙΛΟΘΕΗ 74 - 58 (ΗΜ. 31 - 23)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πόντας - Τηγάνης Ι.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13 - 12, 18 - 11, 20 - 16, 23 - 19.
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ (Χασιώτης): Μαντάλας, Λαγουδάκης 2, Πέτρου 10, Συλαϊδής 8, Φράγγος 16(2), Τσώνης, Κουκουζέλης 15(2), Βλάχος 18, Φλαμουράκης 5(1).
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Δήμας 2, Μάντζος 1, Γαλανής 4(1), Φουρτούνης 8, Γιουβανέλλης 6(1), Μαρκάτος 2, Βλαχάκης, Κοπετινάς 7(1), Στεργιάκης 12, Στεφανής 6, Καλύβας 10(2).

Ο Βλαχος ειναι ο σεντερ που επαιζε Κορωπι?
azeppos
QUOTE(gspara @ Apr 19 2014, 11:33 ) *
Ο Βλαχος ειναι ο σεντερ που επαιζε Κορωπι?

ναι
Aias

ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ 65 - 42 (Ημ. 36-23)
daniel10
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 5 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 6 3-0-0

2) ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 5 2-1-0
3) ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ Θ. 4 0-4-0

Β ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 6 3-0-0

2) ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 5 2-1-0
3) ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 3 0-3-1

Γ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 6 3-0-0

2) ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 3 1-1-0
3) ΑΟ ΚΩΦΩΝ 3 0-3-0

Δ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 6 3-0-0

2) ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗ 5 2-1-0
3)ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ 4 0-4-0
anonym
25/04/14 ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 59- 61
25/04/14 ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 20- 0
25/04/14 ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 52- 62
26/04/14 ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 62- 77

Επόμενη αγωνιστική (και τελευταία) που κρίνει την άνοδο

29/04/14 21:00 ΔΙΔΥΜΑ ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ (θέλει 10+ η ΑΕΚ)
29/04/14 21:45 ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ (θέλει 8+ η ΠΑΙΑΝΙΑ)
/ / ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Β_ ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 (θέλει 5+ η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ)
04/05/14 19:15 ΨΥΧΙΚΟΥ ΚΛ. ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ (θέλει 16+ η ΦΙΛΟΘΕΗ)

Άμα χάσει η Ολυμπιάδα δεν χρειάζεται να γίνει και ο τελευταίος αγώνας

/ / ΡΟΥΦ ΚΛ. ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96
doctor_dru
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΤΟΥΦΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 72-52(40-20)

Πανηγυρική άνοδος για την Αεκ που χρειαζόταν νίκη με +10 για να πετύχει την άνοδο και τα κατάφερε με το παραπάνω! 41.gif

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά το ματς θέλοντας να πάρουν τον έλεγχο από το πρώτο λεπτό και εκμεταλλευόμενοι την καλή τους άμυνα,κατάφεραν και έτρεξαν το γήπεδο παίρνοντας γρήγορα προβάδισμα.Η συνέχεια ήταν ανάλογη και η Αεκ σταδιακά ανέβαζε την διαφορά φτάνοντάς την σε διψήφια επίπεδα από το τέλος του 1ου δεκαλέπτου.Οι κακές επιστροφές της Τούφας συνεχίστηκαν,η Αεκ συνέχιζε να έχει καλές επιλογές είτε στο σετ παιχνίδι είτε στον αιφνιδιασμό και το ημίχρονο τελείωσε με το εμφατικό +20.

Στο 2ο ημίχρονο η Τούφα μπήκε κάπως καλύτερα και γρήγορα γρήγορα κατάφερε να μειώσει στους 14.Οι παίχτες της Αεκ αφυπνίστηκαν και η διαφορά μέχρι το τέλος του ματς κινούταν μεταξύ 15-20 πόντων παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των φιλοξενούμενων.Η Αεκ παρουσιάστηκε πιο έτοιμη,ουσιαστικά δεν απειλήθηκε ποτέ για την διαφορά του πρώτου ματς,καθώς όποτε η διαφορά έφτανε στους 14-15 ανέβαινε κατευθείαν και πάλι στα επίπεδα του +20.

Δίκαιη νίκη για τους γηπεδούχους που έδειξαν ψυχωμένοι για την άνοδο και έκαναν μια πολύ καλή εμφάνιση,κρίμα για την Τούφα που έκανε μεγάλη προσπάθεια στα πλέι οφ αλλά σήμερα παρουσιάστηκε κατώτερη των προσδοκιών.

Πολύ καλή εμφάνιση από πλευράς νικητών από την πιτσιρικαρία(4,5,15) και πολύτιμες βοήθειες από τους πιο έμπειρους(7,9,12,13).Από πλευράς Τούφας,εξαιρετικός ο 14,απειλητικός πάντα ο 12(όχι τόσο όσο στο πρώτο ματς βέβαια) και κάποιες βοήθειες από το 7.Κατά την γνώμη μου,η περιφερειακή γραμμή της Τούφας υστέρησε σε μεγάλο βαθμό και μαζί με την κακή της άμυνα στο transition ήταν οι σημαντικότεροι παράγοντες της ήττας.

Στο άλλο ματς ανόδου της ημέρας,ο Φοιτητικός επικράτησε στην Παιανία και θα αγωνίζεται κι αυτός στην Γ'Εσκα του χρόνου.

41.gif
tommie1983
QUOTE (doctor_dru @ Apr 30 2014, 01:49 ) *
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΤΟΥΦΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 72-52(40-20)

Πανηγυρική άνοδος για την Αεκ που χρειαζόταν νίκη με +10 για να πετύχει την άνοδο και τα κατάφερε με το παραπάνω! 41.gif

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά το ματς θέλοντας να πάρουν τον έλεγχο από το πρώτο λεπτό και εκμεταλλευόμενοι την καλή τους άμυνα,κατάφεραν και έτρεξαν το γήπεδο παίρνοντας γρήγορα προβάδισμα.Η συνέχεια ήταν ανάλογη και η Αεκ σταδιακά ανέβαζε την διαφορά φτάνοντάς την σε διψήφια επίπεδα από το τέλος του 1ου δεκαλέπτου.Οι κακές επιστροφές της Τούφας συνεχίστηκαν,η Αεκ συνέχιζε να έχει καλές επιλογές είτε στο σετ παιχνίδι είτε στον αιφνιδιασμό και το ημίχρονο τελείωσε με το εμφατικό +20.

Στο 2ο ημίχρονο η Τούφα μπήκε κάπως καλύτερα και γρήγορα γρήγορα κατάφερε να μειώσει στους 14.Οι παίχτες της Αεκ αφυπνίστηκαν και η διαφορά μέχρι το τέλος του ματς κινούταν μεταξύ 15-20 πόντων παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των φιλοξενούμενων.Η Αεκ παρουσιάστηκε πιο έτοιμη,ουσιαστικά δεν απειλήθηκε ποτέ για την διαφορά του πρώτου ματς,καθώς όποτε η διαφορά έφτανε στους 14-15 ανέβαινε κατευθείαν και πάλι στα επίπεδα του +20.

Δίκαιη νίκη για τους γηπεδούχους που έδειξαν ψυχωμένοι για την άνοδο και έκαναν μια πολύ καλή εμφάνιση,κρίμα για την Τούφα που έκανε μεγάλη προσπάθεια στα πλέι οφ αλλά σήμερα παρουσιάστηκε κατώτερη των προσδοκιών.

Πολύ καλή εμφάνιση από πλευράς νικητών από την πιτσιρικαρία(4,5,15) και πολύτιμες βοήθειες από τους πιο έμπειρους(7,9,12,13).Από πλευράς Τούφας,εξαιρετικός ο 14,απειλητικός πάντα ο 12(όχι τόσο όσο στο πρώτο ματς βέβαια) και κάποιες βοήθειες από το 7.Κατά την γνώμη μου,η περιφερειακή γραμμή της Τούφας υστέρησε σε μεγάλο βαθμό και μαζί με την κακή της άμυνα στο transition ήταν οι σημαντικότεροι παράγοντες της ήττας.

Στο άλλο ματς ανόδου της ημέρας,ο Φοιτητικός επικράτησε στην Παιανία και θα αγωνίζεται κι αυτός στην Γ'Εσκα του χρόνου.

41.gif

Μπράβο στην ΑΕΚ. Πιστεύω πως άξιζε την άνοδο και θα μπορούσε να την είχε πάρει απευθείας από την κανονική περίοδο από τον Γ όμιλο αν δεν είχε το κόλλημα να κερδίσει έστω ένα ματς με τον Αστέρα. Πολύ καλό σύνολο,πολύ δουλεμένη ομάδα για την κατηγορία και κατά την γνώμη μου ποιοτικότερος παίκτης το 7.
daniel10
Α ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 7 3-1-0

2) ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 7 3-1-0
3) ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ Θ. 4 0-4-0


Β ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 8 4-0-0

2) ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 6 2-2-0
3) ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 3 0-3-1

Γ ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
2) ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ
3)
4)

Δ ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ
2) ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ Θ.
3) ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ
4) ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
5)
6) ΑΟ ΚΩΦΩΝ
7)
8) ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ
gavronick
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (24/4/2014)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΟΡΦΕΑΣ ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 65 - 42 (ΗΜ. 36 - 23)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χρηστίδης Η. - Μανώλης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16 - 16, 20 - 7, 15 - 4, 14 - 15.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Δήμας 9, Μάντζος 9, Γαλανής 4, Φουρτούνης 3, Γιουβανέλλης 2, Μαυροματάκης 5, Βλαχάκης 2, Κοπετινάς 4, Ραπτοδήμος, Στεφανής 15(2), Καλύβας 12(1).
ΟΡΦΕΑΣ ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΩΝ (Κυριακάκης): Γιαννακόπουλος 4, Μακρής 10, Κάσσιος 2, Γιοβάς 16(3), Λαγκαδινός, Κζέπτον 2, Μασσαλής 1, Κρητικός, Σαπλαούρας 7, Οικονόμου.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.