Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β ΦΑΣΗ Δ ΕΣΚΑ ΑΝΤΡΩΝ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3
daniel10
Α ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 7 3-1-0

2) ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 7 3-1-0
3) ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ Θ. 4 0-4-0


Β ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 8 4-0-0

2) ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 6 2-2-0
3) ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 3 0-3-1

Δ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 7 3-1-0

2) ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗ 7 3-1-0
3)ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ 4 0-4-0


Γ ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
2) ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ
3) ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ
4)

Δ ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ
2) ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ Θ.
3) ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ
4) ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
5)
6) ΑΟ ΚΩΦΩΝ
7) ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗ
8) ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ
Aias

ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 61-57 (Ημ. 37-29)

ice-wolf
Φιλοθέη - Πόρτο Ράφτη 61-57 (19-18, 37-29, 47-44)

Αν δεν σε θέλει η άτιμη η μπάλα με τα σπυριά, ό,τι και να κάνεις...
Συγχαρητήρια στο Πόρτο Ράφτη για την πρώτη θέση στον όμιλο και την άνοδο στην Γ ΕΣΚΑ.
Δέκα φορές συγχαρητήρια στους συμπαίκτες μου και στο τεχνικό τιμ, γιατί προσπαθήσαμε μέχρι τέλους για το +17.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν γρήγορα ένα προβάδισμα 4 πόντων (0-4 και 2-6), εκμεταλλευόμενο τα καλά τελειώματα (και τις βολές) του ψηλού τους.
Εμείς από τα μέσα της πρώτης περιόδου ισορροπήσαμε το παιχνίδι, αρχίσαμε να ρολάρουμε σε άμυνα και επίθεση για να περάσουμε μπροστά στο σκορ 11-10, 3' λεπτά πριν την λήξη του δεκαλέπτου. Μπλοκάροντας τα επιθετικά ατού του Πόρτο Ράφτη, μπορέσαμε και κλείσαμε την πρώτη περίοδο στο +1 (19-18).

Στο επόμενο δεκάλεπτο, κυκλοφορήσαμε ωραία την μπάλα, χτυπήσαμε τόσο από την περιφέρεια όσο και μέσα στο ζωγραφιστό και μπορέσαμε για πρώτη φορά να στείλουμε την διαφορά σε διψήφιο νούμερο (37-26), 1.30'' πριν την ανάπαυλα. Κάποιες βεβιασμένες ενέργειες στην επίθεση και 1-2 αχρείαστα φάουλ στο τελευταίο λεπτό, δεν μας επέτρεψαν να διευρύνουμε και άλλο το προβάδισμα. Πάντως και το Π. Ράφτη δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί περισσότερο τα λάθη μας και έτσι το +8 του ημιχρόνου, σφράγισε τις προσπάθειες μας.

Στην τρίτη περίοδο, περιμέναμε ότι το Π. Ράφτη θα πιέσει περισσότερο και κατάφερε σιγά-σιγά να ψαλιδίσει την διαφορά, περνώντας μάλιστα μπροστά με ένα πόντο. Ήταν και η μόνη περίοδος, στην οποία δεν κερδίσαμε στο επιμέρους σκόρ. Με την διαφορά στο +3 με την έναρξη του τέταρτου δεκαλέπτου, θελήσαμε να τα παίξουμε όλα για όλα. Κυνηγήσαμε μπάλες, κλέψαμε, ωθήσαμε τους αντιπάλους σε σωρεία λαθών με αποτέλεσμα να φτάσουμε την διαφορά στο +10 (61-51) με 1'21'' για την λήξη.

Και εκεί έρχεται το σχόλιο που έκανα πριν για την μπάλα. Δύο φορές μας πούλησε σε τρίποντο και τις δύο φορές το Π. Ράφτη γλίτωσε. Και αφού δεν έκατσε η μπίλια στο πράσινο, οι φιλοξενούμενοι με 1-2 καλές επιθέσεις έριξαν την διαφορά σε ασφαλή για εκείνους επίπεδα.

Είχα πει πριν την έναρξη των πλέι οφ, ότι έχουμε την καλύτερη άμυνα από τις 12 ομάδες, που συνέχισαν. Σήμερα το αποδείξαμε, κρατώντας μία φύση επιθετικά ομάδα στους 57.
Το ότι δεν πήραμε την διαφορά - μικρή σημασία έχει.
Εμένα μου άρεσε, που είδα να γυαλίζει το μάτι των συμπαικτών μου και αν παίξουμε έτσι και στα μπαράζ, η 1η θέση δεν μας γλιτώνει.

axe
εμμενω στην αποψη μου οτι το ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ ειναι η καλυτερη ομαδα που αντιμετωπισαμε φετος. ο ice-wolf εκανε μια πολυ καλη αναλυση του τι εγινε μεσα στο παρκε.
συγχαρητηρια στο ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ για την ανοδο! εκανε μια επαγγελματικη ηττα. εγω προσωπικα το ευχαριστιεμαι να παιζω απεναντι σε τοσο καλες, μπασκετικες ομαδες ανεξαρτητως αποτελεσματος. μπραβο στον coach και τα παιδια!!!

ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ στους συμπαικτες μου για αυτο που εκαναν σημερα!!! δεν νομιζω να υπηρχε παικτης εντος και εκτος παρκε που να μην πιστευε οτι μπορουμε να παρουμε την ανοδο απο σημερα! ισως εχουμε αλλη μια ευκαιρια να διεκδικησουμε αυτο που παλεύουμε τα τελευταια 3 χρονια... την επάνοδο μας στην Γ' ΕΣΚΑ.

... και κατι τελευταιο για την υστεροφημια μου. παροτι το εχω ξανακανει στο παρελθον και ορισμενοι που διαβαζουν/γραφουν σε αυτο εδω το forum γνωριζουν ποιος ειμαι, θα ξανασυστηθω:

Ακης Καλυβας, #15 ΦΙΛΟΘΕΗ
gavronick
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΡΕΠΟ
anonym
06/05/14 ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 57- 69

http://www.eska.gr/index.php?option=com_wr...&Itemid=525
daniel10

1) ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 7 3-1-0

2) ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 5 2-1-0
3) ΑΟ ΚΩΦΩΝ 3 0-3-0


ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Γ ΟΜΙΛΟΥ:AO ΚΩΦΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ =
daniel10
1) ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 7 3-1-0

2) ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 5 2-1-0
3) ΑΟ ΚΩΦΩΝ 3 0-3-0


ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Γ ΟΜΙΛΟΥ:AO ΚΩΦΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ =

*ΜΟΝΟ ΝΙΚΗ ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 κ Ο ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΝΙΚΗΣΕΙ Ο ΑΟ ΚΩΦΩΝ.

* ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ=62-67
* ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96=57-69
gspara
Περιμενουμε ενημερωση απο τον Holitsious......
daniel10
1) ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 7 3-1-0

2) ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 5 2-1-0
3) ΑΟ ΚΩΦΩΝ 3 0-3-0


ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Γ ΟΜΙΛΟΥ:09/05 AO ΚΩΦΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ =

*ΜΟΝΟ ΝΙΚΗ ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 κ Ο ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΝΙΚΗΣΕΙ Ο ΑΟ ΚΩΦΩΝ.

* ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ=62-67
* ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96=57-69
provat
Αυτο το εγραψες και πριν. Σου κολησε το πληκτρολογιο και το ξαναποσταρισες αυτουσιο?
gavronick
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4/5/2014)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 61 - 57 (ΗΜ. 37 - 29)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πλιάκας - Μανουσόπουλος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19 - 18, 18 - 11, 11 - 16, 13 - 12.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Γαλανής 8, Μάντζος 12(1), Δήμας, Φουρτούνης 4, Γιουβανέλλης 12(1), Μαρκάτος, Βλαχάκης, Κυπριώτης, Στεφανής 19(2), Καλύβας 6(1).
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ (Χασιώτης): Μαντάλας, Λαγουδάκης 1, Πέτρου 1, Συλαϊδής 6, Φράγγος 6, Τσώνης 2, Κουκουζέλης 11, Βλάχος 26(1), Φλαμουράκης 4.
Aias

ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 40 - 47


daniel10

09/05 ΑΟ ΚΩΦΩΝ ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ=
09/05 ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ=

ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΡΑΨΤΕ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
Lastixoman
Ολυμπιαδα +25 περιπου
daniel10
Α ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 7 3-1-0

2) ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 7 3-1-0
3) ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ Θ. 4 0-4-0


Β ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 8 4-0-0

2) ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 6 2-2-0
3) ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 3 0-3-1


Γ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 7 3-1-0

2) ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 7 3-1-0
3) ΑΟ ΚΩΦΩΝ 4 0-4-0

Δ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 7 3-1-0

2) ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗ 7 3-1-0
3)ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ 4 0-4-0


Γ ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
2) ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ
3) ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ
4) ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96

Δ ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ
2) ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ Θ.
3) ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ
4) ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
5) ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ
6) ΑΟ ΚΩΦΩΝ
7) ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗ
8) ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ

daniel10
Α ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 7 3-1-0

2) ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 7 3-1-0
3) ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ Θ. 4 0-4-0


Β ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 8 4-0-0

2) ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 6 2-2-0
3) ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 3 0-3-1


Γ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 7 3-1-0

2) ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 7 3-1-0
3) ΑΟ ΚΩΦΩΝ 4 0-4-0

Δ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 7 3-1-0

2) ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗ 7 3-1-0
3)ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ 4 0-4-0


Γ ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
2) ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ
3) ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ
4) ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96

Δ ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ Θ.
2) ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
3) ΑΟ ΚΩΦΩΝ
4) ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ. ΠΑΤΗΣΙΩ


ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΓΩΝΕΣ ΜΠΑΡΑΖ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΕΡΜΑΤΙΣΑΝ ΣΤΗΝ 2 ΘΕΣΞΗ ΤΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ ΤΗΣ Β ΦΑΣΗ Δ ΕΣΚΑ ΑΝΤΡΩΝ

ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ Δ ΕΣΚΑ ΑΝΤΡΩΝ 2013-14

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΟΜΑΔΑ Α ΟΜΑΔΑ Β ΣΚΟΡ
09/05 2 ΘΕΣΗ Β ΦΑΣΗ ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗ 40 - 47
09/05 2 ΘΕΣΗ Β ΦΑΣΗ ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ
dontshoottheref
QUOTE (dontshoottheref @ Apr 1 2014, 03:47 ) *
Ούτε εγώ έχω δει όλες τις ομάδες, αλλά δεν πληρώνουμε και τίποτα να κάνουμε προβλέψεις.

Βλέπω Πόρτο Ράφτη (με αουτσάιντερ την Φιλοθέη, αν βρεθεί στη μέρα της μπορεί να κάνει ζημιά, τον Ορφέα δεν τον έχω δει), Φοιτητικό μάλλον εύκολα (η Παιανία μπήκε τελευταία αγωνιστική στα μπαράζ, έχασε και από υποδεέστερες ομάδες και δεν φαινόταν να καίγεται για πρόκριση, ο Δίας δεν δείχνει σε καλή κατάσταση), Ολυμπιάδα (μου κάνει πιο μπασκετική από τις άλλες δυο, αλλά δεν αποκλείεται να έχουμε ντερμπάκια) και στο ΑΕΚ, Τούφα, Καλύβια θα πάρω διαρκείας γιατί μου κάνουν ισάξιες, είναι αθλητικές η ΑΕΚ και τα Καλύβια, με έμπειρες μονάδες και καλούς σουτέρ η Τούφα. Δεν ρισκάρω πρόβλεψη, αλλά πιστεύω/ελπίζω οτι θα πέσουν κορμιά.



να τα βλογάμε και τα γένια μας, αφού τα έχουμε τώρα που ψιλοτελείωσε η σεζόν... και επειδή κάποιος μου την είπε για κάποια αποτελέσματα την 1η αγωνιστική cool.gif
daniel10
Α ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 7 3-1-0

2) ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 7 3-1-0
3) ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ Θ. 4 0-4-0


Β ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 8 4-0-0

2) ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 6 2-2-0
3) ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 3 0-3-1


Γ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 7 3-1-0

2) ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 7 3-1-0
3) ΑΟ ΚΩΦΩΝ 4 0-4-0

Δ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 7 3-1-0

2) ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗ 7 3-1-0
3)ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ 4 0-4-0


Γ ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
2) ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ
3) ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ
4) ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96

Δ ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ Θ.
2) ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
3) ΑΟ ΚΩΦΩΝ
4) ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ. ΠΑΤΗΣΙΩ


ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΓΩΝΕΣ ΜΠΑΡΑΖ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΕΡΜΑΤΙΣΑΝ ΣΤΗΝ 2 ΘΕΣΞΗ ΤΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ ΤΗΣ Β ΦΑΣΗ Δ ΕΣΚΑ ΑΝΤΡΩΝ

ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ Δ ΕΣΚΑ ΑΝΤΡΩΝ 2013-14

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΟΜΑΔΑ Α ΟΜΑΔΑ Β ΣΚΟΡ
09/05 2 ΘΕΣΗ Β ΦΑΣΗ ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗ= 40 - 47
09/05 2 ΘΕΣΗ Β ΦΑΣΗ ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ ΦΟ ΤΟΥΦA=51-75

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΟΜΑΔΑ Α ΟΜΑΔΑ Β ΣΚΟΡ
/05 2 ΘΕΣΗ Β ΦΑΣΗ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗ ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ=
/05 2 ΘΕΣΗ Β ΦΑΣΗ ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ=


Gkos
QUOTE (dontshoottheref @ May 12 2014, 02:47 ) *
να τα βλογάμε και τα γένια μας, αφού τα έχουμε τώρα που ψιλοτελείωσε η σεζόν... και επειδή κάποιος μου την είπε για κάποια αποτελέσματα την 1η αγωνιστική cool.gif



Μονο κάποιος πραγματικά κακοήθης θα μπορούσε να σου την πει εσένα ταλεντάρα μου!
anonym
ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ Δ ΑΝΔΡΩΝ

1η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκόρ
09/05/14 21:45 Ν.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 40- 47
09/05/14 21:00 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 51- 75

2η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκόρ
15/05/14 21:45 Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 0- 0
/ / . ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 0- 0

http://www.eska.gr/index.php?option=com_wr...&Itemid=493
gavronick
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ (9/5/2014)
ΠΑΙΑΝΙΑ - ΦΙΛΟΘΕΗ 40 - 47 (ΗΜ. 16 - 24)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αντωνίου - Τηγάνης Γ.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 6 - 16, 10 - 8, 12 - 9, 12 - 14.
ΠΑΙΑΝΙΑ (Μπράμος): Καφρίτσας 1, Στάμου, Δάβαρης 8(1), Αναγνωστόπουλος 2, Κωνσταντακόπουλος 9(1), Αγγελής 4, Σωτηρόπουλος 16, Σπυρόπουλος, Γκόνης.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Δήμας, Μάντζος 3(1), Γαλανής 4(1), Φουρτούνης 13, Γιουβανέλλης 5, Μαρκάτος, Μητρόπουλος 2, Βλαχάκης, Κοπετινάς 4, Κυπριώτης 3(1), Στεφανής 10(2), Καλύβας 3(1).
Aias

AO ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 81-74 (Ημ. 54-40)

Το ταξίδι μας από τα τέλη Αυγούστου έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο για εμάς σε ένα παιχνίδι απέναντι σε μια πολύ καλή

και ποιοτική ομάδα. Όλη η προσπάθεια, ο κόπος, ο ιδρώτας μας, οι θυσίες μας, μας έφεραν εδώ και πιστεύω ότι με την απόδοση

μας πραγματικά αδικήσαμε τους εαυτούς μας, μιας και θα μπορούσαμε να είχαμε ανέβει στην Γ' ΕΣΚΑ πολύ νωρίτερα. Όσον

αφορά το σημερινό παιχνίδι, ξεκινήσαμε φανταστικά, με τρομερά ποσοστά ευστοχίας, (μακράν η καλύτερη μας εμφάνιση σε όλη

τη σεζόν) και διατηρήσαμε μια καλή διαφορά ως το ημίχρονο. Στο β' ημ. η ΤΟΥΦΑ παίζοντας ζώνη 2-3 μας δυσκόλεψε, δεν

είχαμε καλές επιλογές στην επίθεση, βελτίωσε την άμυνα της και έτσι άρχισε να ψαλιδίζει τη διαφορά βάζοντας μας δύσκολα.

Παρ' όλα αυτά, κρατήσαμε τη ψυχραιμία μας ακόμα και όταν η ΤΟΥΦΑ γύρισε την άμυνα της σε man-to-man, και όντας σχετικά

εύστοχοι στις βολές, κρατήσαμε τη διαφορά μέχρι το τέλος. Συγχαρητήρια σε όλους τους συμπαίκτες μου, στον coach, στον

assistant coach, θέλω να πιστεύω ότι θα ανεβούμε....τελικά στο τρένο της ανόδου ως επιλαχόντες. Είμαι πολύ χαρούμενος,

περήφανος που έχω τέτοιους συμπαίκτες, έκανα πολύ καλή επιλογή που ήρθα σε αυτή την ομάδα, παλέψαμε από το καλοκαίρι,

τρέξαμε (μας έβγαλε ''λίγο'' το λάδι ο coach), μοχθήσαμε, μείναμε όμως ενωμένοι και πιστέψαμε στη ποιότητα που έχουμε.Να

ευχηθώ καλή συνέχεια στην ΤΟΥΦΑ, μακάρι ν' ανέβουν και αυτοί, είναι μια καλή ομάδα, με παιδιά που είναι πολύ καιρό μαζί,

έχουν καλό coach και ήταν άξια στο τελικό των baraz. Συγνώμη άν κούρασα παίδες, να ευχηθώ καλό καλοκαίρι, καλή

ξεκούραση σε όλους και συγχαρητήρια στις ομάδες που πήραν το εισιτήριο για τη Γ' ΕΣΚΑ!!!

ice-wolf
QUOTE(Aias @ May 16 2014, 00:28 ) *
AO ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 81-74 (Ημ. 54-40)

Το ταξίδι μας από τα τέλη Αυγούστου έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο για εμάς σε ένα παιχνίδι απέναντι σε μια πολύ καλή

και ποιοτική ομάδα. Όλη η προσπάθεια, ο κόπος, ο ιδρώτας μας, οι θυσίες μας, μας έφεραν εδώ και πιστεύω ότι με την απόδοση

μας πραγματικά αδικήσαμε τους εαυτούς μας, μιας και θα μπορούσαμε να είχαμε ανέβει στην Γ' ΕΣΚΑ πολύ νωρίτερα. Όσον

αφορά το σημερινό παιχνίδι, ξεκινήσαμε φανταστικά, με τρομερά ποσοστά ευστοχίας, (μακράν η καλύτερη μας εμφάνιση σε όλη

τη σεζόν) και διατηρήσαμε μια καλή διαφορά ως το ημίχρονο. Στο β' ημ. η ΤΟΥΦΑ παίζοντας ζώνη 2-3 μας δυσκόλεψε, δεν

είχαμε καλές επιλογές στην επίθεση, βελτίωσε την άμυνα της και έτσι άρχισε να ψαλιδίζει τη διαφορά βάζοντας μας δύσκολα.

Παρ' όλα αυτά, κρατήσαμε τη ψυχραιμία μας ακόμα και όταν η ΤΟΥΦΑ γύρισε την άμυνα της σε man-to-man, και όντας σχετικά

εύστοχοι στις βολές, κρατήσαμε τη διαφορά μέχρι το τέλος. Συγχαρητήρια σε όλους τους συμπαίκτες μου, στον coach, στον

assistant coach, θέλω να πιστεύω ότι θα ανεβούμε....τελικά στο τρένο της ανόδου ως επιλαχόντες. Είμαι πολύ χαρούμενος,

περήφανος που έχω τέτοιους συμπαίκτες, έκανα πολύ καλή επιλογή που ήρθα σε αυτή την ομάδα, παλέψαμε από το καλοκαίρι,

τρέξαμε (μας έβγαλε ''λίγο'' το λάδι ο coach), μοχθήσαμε, μείναμε όμως ενωμένοι και πιστέψαμε στη ποιότητα που έχουμε.Να

ευχηθώ καλή συνέχεια στην ΤΟΥΦΑ, μακάρι ν' ανέβουν και αυτοί, είναι μια καλή ομάδα, με παιδιά που είναι πολύ καιρό μαζί,

έχουν καλό coach και ήταν άξια στο τελικό των baraz. Συγνώμη άν κούρασα παίδες, να ευχηθώ καλό καλοκαίρι, καλή

ξεκούραση σε όλους και συγχαρητήρια στις ομάδες που πήραν το εισιτήριο για τη Γ' ΕΣΚΑ!!!


Άντε να ξεκουραστούμε λιγάκι... smiley.gif
gavronick
ΤΕΛΙΚΟΣ ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ (15/5/2014)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΤΟΥΦΑ 81 - 74 (ΗΜ. 54 - 40)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αναγνώστου - Λύρας.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 32 - 18, 22 - 22, 11 - 19, 16 - 15.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Γαλανής 10(2), Μάντζος 5, Δήμας 12(2), Φουρτούνης 10, Γιουβανέλλης 8(1), Μαρκάτος, Μητρόπουλος, Βλαχάκης 8, Κοπετινάς 2, Κυπριώτης 10(2), Στεφανής 8, Καλύβας 8(2).
ΤΟΥΦΑ (Καλόσακας): Κυριαζής 18(1), Παλαιγεωργίου 2, Καλτσάκας 5, Ευσταθίου 5, Σαμοϊλής 7, Λαζαρίδης 6(2), Σταυρίδης 2, Πασαγιάννης 10, Σανδάλης 6, Πολίτης 13(1).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.