Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ατάκες Τζέικ Φιλιππούση
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
yorgos
Δεν ξέρω ποιος χριστιανός επιτέλους έβαλε το δεύτερο "π" στο Φιλιππούσης, αλλά εγώ και η ανθρωπότητα τον ευχαριστούμε πολύ.
Zoys
QUOTE(yorgos @ Sep 18 2014, 02:36 ) *
Δεν ξέρω ποιος χριστιανός επιτέλους έβαλε το δεύτερο "π" στο Φιλιππούσης, αλλά εγώ και η ανθρωπότητα τον ευχαριστούμε πολύ.

smiley.gif
tzagasdog
δεν ξέρω αν έχει ήδη αναφερθεί αλλά όταν έλεγε τον ντερόζαν -->> ντεροζΆν μου τρύπαγε τα αυτιά.... κεροζάν σόμπες ξέρω γω....
Basketofonos
Παιδιά εγώ είμαι τόσο ξενερωμένος με την τηλεοπτική κάλυψη του αντ-1 στις 2 τελευταίες διοργανώσεις που πραγματικά δεν μπορώ ουτε καν να χαμογελάσω με τις ******** του Φιλιππούση.

Πάντως η περιγραφή του είναι το τελευταίο που με ενοχλέι, αν αναλογισθώ α) ότι εκεί που βλέπαμε στην ερτ σχεδόν όλα τα ματς, τώρα δεν βλέπουμε καν και τους 2 ημιτελικούς αλλά μόνον τον ένα, βλέπουμε 2 από τους 4 προημιτελικους και πάει λέγοντας (για να προβάλει την ίδια 'ώρα κάτι ταινίες με 2.1 μέσον όρο στο imdb).

β) η εικόνα του καναλιου είναι συγκρίσιμη με αναλογική εικόνα σε απομακρυσμένο νησί του Αιγαίου με την βοηθεια εσωτερικής κεραίας.

Και σκεπτόμένος ότι αυτό συνέβη επειδή ο Σαμαράς γούσταρε να κάνει εξυγίανση στην Ερτ (αυτή που έχει οδηγησει σε αλεπάλληλες παραιτήσεις αυτές τις μέρες) ως εντολοδοχος των νταβατζήδων μας φουντώνω ακόμα περισσότερο.

Και εκεί που έγινα πύραυλος, είναι στην ανακοίνωση ότι και το Ευρωμπάσκετ του 2015 θα καλυφθεί από τον αντ1

Τελικώς εχθρός του κακού(ερτ) είναι το χείριστον (αντ1)
kyle_lover
Ο ΑΝΤ1 πήρε τα δικαιώματα του ντέμπι, και συνολικά του κυπέλλου νομίζω. Ο Ιάκωβος σε νέες περιπέτειες..
Basketofonos
QUOTE (kyle_lover @ Sep 30 2014, 18:16 ) *
Ο ΑΝΤ1 πήρε τα δικαιώματα του ντέμπι, και συνολικά του κυπέλλου νομίζω. Ο Ιάκωβος σε νέες περιπέτειες..


Είσαι σίγουρος; Καλά η ΝΕΡΙΤ το παράτησε το μπάσκετ; Απ`ότι άκουσα ούτε τα εντός Ολυμπιακού και Παο στο πρωτάθλημα θα έχει φέτος.
kyle_lover
QUOTE (Basketofonos @ Sep 30 2014, 18:33 ) *
Είσαι σίγουρος; Καλά η ΝΕΡΙΤ το παράτησε το μπάσκετ; Απ`ότι άκουσα ούτε τα εντός Ολυμπιακού και Παο στο πρωτάθλημα θα έχει φέτος.


Για το ντέρμπι ναι, σίγουρο, για το κυπελλο συνολικά, όχι σίγουρο. Αφού δεν μπορούν να ανταγωνιστουν την τεχνογνωσία του ΑΝΤ1, τι να κάνουν? smiley.gif
yorgos
Παρακαλώ πολύ, επειδή πρόκειται για το τελευταίο μπασκετικό γεγονός της χρονιάς που θα μεταδώσει ο ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ Ιάκωβος να μην τσιγγουνεύεστε δυο γραμμούλες και να γράφετε τις ατάκες του, λυπηθείτε κι εμάς που τον στερούμαστε. Ευχαριστώ.

(και κάποιος επιτέλους πρέπει να κάνει κι ένα γκάλοπ για το Τζέικ vs Χάτζη, νομίζω ότι το new kid on the block πλέον απειλεί σοβαρά την κλασική αξία)
Basketofonos
QUOTE (kyle_lover @ Sep 30 2014, 18:37 ) *
Για το ντέρμπι ναι, σίγουρο, για το κυπελλο συνολικά, όχι σίγουρο. Αφού δεν μπορούν να ανταγωνιστουν την τεχνογνωσία του ΑΝΤ1, τι να κάνουν? smiley.gif



Αυτό να μου πεις........ smiley.gif
Panathinaikos13
το μακεδονια tv θα δειξει μαζι με τη νοβα τον σημερινο τελικο.καλα τι υπογεια συμφωνια ηταν αυτη??τελευταια στιγμη εκλεισε??τζαμπα που βαλαμε νοβα σαν τα κοροιδα αν το ξεραμε οτι θα το βλεπαμε τζαμπε.Και το γραφω σε αυτο το τοπικ γιατι στην περιγραφη πολυ πιθανο να ειναι ο γιακωβος.
SG3ptshooter
1,5 λεπτό αγώνα πέρασε και ο Jake είπε έχουμε μπει νευρικά με κακές επιλογές μπλα μπλα. Έλα μωρέ, δεν ισοπεδώνουμε τίποτα. rolleyes.gif

...

Μετά από 2 λεπτά "η εφαρμογή άριστη". Κατεβάζω κεφάλι, πάω για ποπκορν.
Manu7
Δεν ξέρω αν θα με κάνει τόσο νωρίς να νοσταλγήσω τον Βαγγέλα..

Παγωμένος Σλούκας; shot.gif
erwi grey
Τι λεει ρε γμτ;;;;;;
O Πριντεζης κανει μεγαλο τουρνουα σε αυτο το ματς!!!!!!

Kαποιος να τον shot.gif
mixalisgate7
QUOTE(erwi grey @ Sep 5 2015, 20:11 ) *
Τι λεει ρε γμτ;;;;;;
O Πριντεζης κανει μεγαλο τουρνουα σε αυτο το ματς!!!!!!

Kαποιος να τον shot.gif


24.gif 24.gif 24.gif Ο Σκουντής δεν λέει τέτοια sad.gif
erwi grey
Δωσαμε απαντηση, στο αντιμπασκετ των Σκοπιανων, με αυτο το τουκου τουκου που παιζουν.
ΕΛΕΟΣ!!
D-Wade
Ναι τώρα 2:39 για το τέλος με το ματς στο +22 μπορούμε να χαλαρώσουμε
nikolas12
Με "παγωμένο clutch σουτέρ, που λένε οι Αμερικάνοι, Σλούκα" και το "ο Πρίντεζης κάνει μεγάλο τουρνουά, τουλάχιστον σε αυτό το 1ο ματς" κόντεψα να πνιγώ. Επίσης μου άρεσε το "επιτρέψτε μου να πω ότι αυτό το αντιμπάσκετ, αυτό το τούκου τούκου" λες και δε θα του επιτρέπαμε αφενός και αφετέρου τι εννοεί τούκου τούκου; Την τρίπλα; tongue.gif
Zoys
QUOTE(nikolas12 @ Sep 5 2015, 21:08 ) *
Με "παγωμένο clutch σουτέρ, που λένε οι Αμερικάνοι, Σλούκα" και το "ο Πρίντεζης κάνει μεγάλο τουρνουά, τουλάχιστον σε αυτό το 1ο ματς" κόντεψα να πνιγώ. Επίσης μου άρεσε το "επιτρέψτε μου να πω ότι αυτό το αντιμπάσκετ, αυτό το τούκου τούκου" λες και δε θα του επιτρέπαμε αφενός και αφετέρου τι εννοεί τούκου τούκου; Την τρίπλα; tongue.gif

Με παγωμένο στην κυριολεξία Σλούκα να προσθέσω.
t0ny3
QUOTE(Manu7 @ Sep 5 2015, 19:52 ) *
Παγωμένος Σλούκας; shot.gif


QUOTE(Zoys @ Sep 5 2015, 21:12 ) *
Με παγωμένο στην κυριολεξία Σλούκα να προσθέσω.


Τι μεγαλες βραδιες εχουμε να ζησουμε και φετος! icon_drunk.gif

Dreamerpanos
Ταϊζουμε ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ τους ψηλους μας tongue.gif
SG3ptshooter
Έκανε εκπληκτικό draft o Hezonja... smiley.gif

"Δεν έχουν υπομονή στην άμυνα, βιάζονται να τρέξουν στον αιφνιδιασμό, γι' αυτό πρέπει να τους φθείρουμε"

"Συμπληρώνει 10 χρόνια παρουσίας, με εξαίρεση το 2006".

yorgos
Θα γράψετε καμιά ατάκα ή θα βλέπετε το ματς; Μοναχοφαγάδες...
thanath
Επειδή δεν κατάλαβα.. Τι είπε για το ολυμπιακό τουρνουά του 12?
Λουπους
Μακράν καλύτερος ο Διαμαντόπουλος του sport24 radio.

"Οι Κροάτες είναι γνωστό ότι τα κάνουν πάνω τους στα τελευταία λεπτά, ειδικά τώρα που παίζουν στην έδρα τους, θα μυρίσει όλο το γήπεδο"
xristos_metal
Ατακα δεν ειπε, αλλα σιγουρα βαφτισε τη μανα του Πετροβιτς προεδρο της Κροατιας.
M02975
QUOTE(xristos_metal @ Sep 7 2015, 00:39 ) *
Ατακα δεν ειπε, αλλα σιγουρα βαφτισε τη μανα του Πετροβιτς προεδρο της Κροατιας.

Δεν γίνεται να είναι speaker ο Τζεικ και να μην ειπωθεί καμμία ατάκα.
Άκουσα αρκετές αλλά δεν τις συγκράτησα ώστε να τις μοιρασθώ μαζί σας.
Και παρακαλώ προσοχή. Ένας είναι ο Τζείκ και κανείς δεν του παίρνει την πρωτιά!!!!
Vas
Στην αρχή του αγώνα είπε: « Η Κροατία έχει το καλύτερο δυναμικό της ιστορίας της»!!

Φήμες λένε ότι κουνήθηκε ο τάφος του Ντράζεν…. smiley.gif
t0ny3
Εχεις ανταγωνισμο ομως ο Τζεικ απο τον μεγαλο Σκουντη!


Zoys


Areianara_S3
το 2011 στην Λιθουανία παίξαμε με το Μαυροβούνι το ξέρατε ;
Nemesakos
Πάντως χτες και απορώ πως δεν το πρόσεξε κανείς από όσους έβλεπαν ΑΝΤ1, στο αρχικό κρεσέντο του Ζήση αναφώνησε:

"Ο Νίκος Ζήσης είναι από άλλο πλανήτη...Κυριολεκτικά"

Ανακοίνωσε έκτακτη αποστολή η NASA στην Κροατία για μελέτη και εξωγωγή συμπερασμάτων από το νέο ανθρωποειδές είδος με το όνομα Νίκος Ζήσης! smiley.gif smiley.gif
επαθα λαστιχο
To ότι η πόλη είναι γούρικη επειδή εκεί κερδίσαμε πριν από 36 χρόνια το Παγκόσμιο τους Μεσογειακούς είναι ζόρικο συμπέρασμα
Dreamerpanos
Σε κάθε περίπτωση,X-factor,σαν σε προπονηση τα εχω σιχαθει αληθεια...

Ευτυχως ο οτε τβ μας σωζει,απλα θελει λιγο καλυτερο συντονισμο Σκουντη-Γιαννακη γιατι ο δευτερος πεταγεται συνεχεια πανω στον οιστρο του πρωτου σε καποιο καλαθι η ταπα...
Areianara_S3
QUOTE (t0ny3 @ Sep 9 2015, 17:58 ) *
Εγω δεν αντεξα σημερα με τα ρατσιστικα σχολια απεναντι στον Αλβανο διαιτητη. Μπορουσε να τον αποκαλει με το ονομα του και οχι ο Αλβανος!

δεν νομίζω να το έκανε με ρατσιστική διάθεση πάντως.

ο Σπανούλης πάντως έκανε debate με τον Κροάτη για να μπαίνουμε στο κλίμα των ημερών.. blink.gif

επίσης είναι λίγο αδόκιμος ο όρος αλλά θα το πω..Ο Πρίντεζης σε αυτό το τουρνουά είναι σε ημιαγρία κατάσταση blink.gif
damian
Το "ημιάγρια κατάσταση" είναι κλεμμένο από Δημήτρη Χατζηγεωργίου.(Από το παγκόσμιο στίβου, που χαρακτήρισ έτσι τον Γκατλιν)
Number11
QUOTE (damian @ Sep 9 2015, 19:33 ) *
Το "ημιάγρια κατάσταση" είναι κλεμμένο από Δημήτρη Χατζηγεωργίου.(Από το παγκόσμιο στίβου, που χαρακτήρισ έτσι τον Γκατλιν)


Μοναδικός Δημήτρης Χατζηγεωργίου ... αξεπέραστος! Προσωπικό κόλλημα ... 10'.
bul_69
Χθες σε μια επίθεση που κάναμε ένα σκοτωμένο τρίποντο 1-2 sec πριν τελειώσει ο χρόνος, είπε ότι δεν έχουμε υπομονή και ότι πρέπει να γυρίσουμε περισσότερο τη μπάλα!
yorgos
"Καλάθι από τον Πρίντεζη στο κρισιμότερο σημείο του αγώνα!".

Κερδιζαμε με 13...
SG3ptshooter
Η σιγουριά με την οποία είπε ότι ο Norel παίζει χρόνια στη Badalona με σκότωσε. peace.gif

Έχει ανοίξει wikipedia Norel και διαβάζει κανονικά, Sota, Eurocup... Μόνο που του ξέφυγε ότι φέτος θα είναι η τέταρτη χρονιά του στη Zaragoza. Εκτός αν τα ήξερε όλα αυτά πριν 20 μέρες αλλά ξέχασε που παίζει 3-4 χρόνια ο άλλος.

wos_sport5.gif
erwi grey
Πωπω το χει τερματισει σημερα. ''Αυτα ειναι τα καλαθια που ξεσηκωνουν........ τον παγκο.''
''Εχουμε αρρυθμια στην επιθεση''!!!
''Ο Καιμακογλου δε πηρε το ριμπαουντ επειδη του επαιξε αδικο παιχνιδι η μπαλα'' η καπως ετσι..Το οτι πηρε καλυτερη θεση ο αντιπαλος δε μετραει...
Δε σταματαει με τιποτα σημερα, ο τυπος.Προσπαθω να θυμηθω τα προηγουμενα χαζα, αλλα με σοκαρουν τα επομενα και ξεχναω.
t0ny3
Αποφασισε ρε Τζεικ, Κλουφ ή Κλοφ;
erwi grey
''Oι Ολλανδοι δε φαινεται να το πιστευουν.''
Ενω το σκορ ειναι 27-28 υπερ τους!!!
Θα πρεπε να προηγουνται με τουλαχιστον 30 ποντους για να το πιστευουν. shot.gif shot.gif shot.gif
Dreamerpanos
Ο Σκουντής είπε τον προπονητή των Ολλανδών Τζόνυ Βαβούρα tongue.gif
pan24
Ο κατσικαρης ξεκουραζει οσους επαιξαν πολυ στα προηγουμενα παιχνιδια οπως τον περπερογλου
Ταδε εφη τζεικ
Paris87
Νταξει...το "κυριολεκτικα" πιστευει οτι δινει εμφαση αλλα προφανως δεν χρησιμοποιειται ετσι αυτη η λεξη.

"Παιζουμε κυριολεκτικα με σβηστες τις μηχανες"
rolleyes.gif
Larrybird
Ο Τζέικ έβαλε στη θέση τους όλους εκείνους τους κακεντρεχείς που έσπευσαν να κατηγορήσουν τον ΑΝΤ1 ότι κανόνισε παιχνίδι για την εθνική μας μεσημέρι Σαββάτου. Η FIBA φταίει κύριοι, ο Τζέικ ποτέ.
Επίσης, μάθαμε πως είναι αξίωμα του μπάσκετ ότι αν μία πάσα δε βρει παραλήπτη, φταίει ΠΑΝΤΑ ο πασερ.
Τέλος, οι ασεβείς Ολλανδοί έκαψαν τη Βίβλο του μπάσκετ επιλεγοντας, όντας ενα τρίποντο πίσω, να μην κάνουν φάουλ αλλά (με απίστευτο θράσος) να παίξουν άμυνα και να κλέψουν τη μπάλα.
Μάτωσαν τα αυτιά μας πάλι...
erwi grey
Oντως ειναι αξιωμα να φταιει ο πασερ και οι Ολλανδοι πιεζουν κατα μηκος και πλατος ολου του γηπεδου μονο που υπηρχε μονο ενας παικτης να μαρκαρει τον Καλαθη που κατεβαζε την μπαλα στο δικο μας μισο.
επαθα λαστιχο
QUOTE(Dreamerpanos @ Sep 10 2015, 22:39 ) *
Ο Σκουντής είπε τον προπονητή των Ολλανδών Τζόνυ Βαβούρα tongue.gif

Αρχικά μου ήρθε στο μυαλό κάτι σε Walter White
giorgos14
''Έχουμε να χάσουμε από τους Ολλανδούς, από το μακρινό 1982 όταν και χάσαμε με ένα πόντο, 71-67''
ΙΑΚΩΒΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥΣΗΣ 2015
assistant
QUOTE(damian @ Sep 9 2015, 19:33 ) *
Το "ημιάγρια κατάσταση" είναι κλεμμένο από Δημήτρη Χατζηγεωργίου.(Από το παγκόσμιο στίβου, που χαρακτήρισ έτσι τον Γκατλιν)

Όλα,ολλωνών,παντα και παντου,νυν και αει είναι κλεμμενα απ τον Χατζη..........όλα τα χει πει αυτος πρωτος........και τι δε θα δινα για ένα διδυμο Χατζητζεικ στη Λιλ...........εστω ένα παιχνιδι,ετσι συλλεκτικο........
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.