Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Asus EEE 701-900
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3
ashton
έπεσαν οι τιμές στα Acer.
Το 110L (8.9", Atom 1.6, με 512ΜΒ-8GB SSD) το παίρνεις πλέον στα 250-260 ευρώ και το 150L 290-300 (ίδια χαρακτηριστικά αλλά με 1GB-120GB)
ashton
Υπάρχουν αρκετές προσφορές αυτή τη στιγμή στα netbooks
ενώ βγάζει και η Dell το δικό της Inspiron Mini 9" με 8gb ssd και Ubuntu ή 16gb ssd και xp
Οι τιμές σε Αγγλία είναι 243 και 273 λίρια αντίστοιχα.
kemp
QUOTE(ashton @ Nov 12 2008, 18:33 ) *
έπεσαν οι τιμές στα Acer.
Το 110L (8.9", Atom 1.6, με 512ΜΒ-8GB SSD) το παίρνεις πλέον στα 250-260 ευρώ και το 150L 290-300 (ίδια χαρακτηριστικά αλλά με 1GB-120GB)



αληθεια?νομιζα πως και αυτο ειχε 512 ραμ icon_drunk.gif
αγορασα σημερα το acer 110L.βασικα το θελω για να διαβαζω διαφανειες απο τα μαθηματα,κυριως κειμενα και λιγες φωτο και να κανω λιγο surfing.
λετε ειναι οκ ή να το παω πισω και να παρω το 1024 ραμ???
αυτες οι πλακες που αυξανουν την ραμ κανουν δουλεια??
αν βαλω windows πανω θα σερνεται?
βασικα επρεπε να παρω καποιο καλυτερο αλλα με επιασαν οι τσιγκουνιες γιατι ειδα και μια φορμα chelsea και δεν μπορουσα να αντισταθω smiley.gif

please αν ξερει κανεις ας απαντησει
ashton
Όχι δεν θα σέρνεται με τα Windows και το 1GB μνήμη που έχει.

Κυκλοφόρησαν κανονικά πλέον και τα Dell, HP, Fujitsu, Υπάρχουν τα MSI και οι κλωνοι τους (Advent, Multirama, Πλαισιο).

@ dizzy. Ακόμα περιμένεις ; Θες το eeepc μου ? 150 γιούρια με 1GB RAM και 8GB SDHC εξτρα :-)

dizzy_fingers
Όξω! tongue.gif

Είχα χρησιμοποιήσει ένα 900ράκι στη δουλειά και δε μπορούσα να πληκτρολογήσω.
Αποδεκτό μέγεθος για τα δάχτυλά μου είναι οι 10".



Ωστόσο η "οικονομική κρίση" δε μου αφήνει περιθώρια για τέτοια έξοδα.
ashton
Σαν πληκτρολόγιο τα Asus 1000H, Msi Wind 90/100, Acer 110/150, HP mininote 2133, Dell Inspiron Mini είναι μια χαρά.
Σε αυτά ίσως πλεονεκτεί σε θέμα πληκτρολογίου το hp.
Το Asus είναι το καλύτερο αλλά και το μεγαλύτερο σε διαστάσεις στην κατηγορία.
Στα "μαζεμένα" σαν φθηνή λύση καλύτερη είναι το Acer με κόστος Linux/110, κάτω από 250.
To Dell εχει και express pci slot (έχει και το Fujitsu αλλά μου φαίνεται πολύ μαζεμένο).

Είχα την πρωτοχρονιά ένα msi wind 100 (το πήρα για τη γυναίκα μου, είχε ένα καμμένο πιξελ, δεν το αλλαζανε και το δωσε το αφεντικό σε πελάτη με χαμηλότερη τιμή). Καμιά σχέση σε ποιότητα ανάγνωσης γραφής με το eeepc. Καμιά σχέση όμως και η φορητότητα αλλά και η ευαισθησία σε ασύρματα δίκτυα. Τώρα παίζομαι αν θα της πάρω το wind, ή κάποιο από τα dell / mininote.
Air Kef
QUOTE(ashton @ Oct 23 2008, 14:32 ) *
Είδα σήμερα ένα ASUS EEEPC 1000H που μου παρήγγειλε ένας κολλητός.
Αρχοντιά το μηχάνημα...

Και με 7 ώρες η μπαταρία (6-cell).



Πωλείται, €350 ευρώ, χρήση ενός μήνα.

Βρήκα σε τρελή ευκαιρία portege r500,νομιζω καταλαβαίνεται τον λογο που κάνω το trade.
Το μηχάνιμα δουλεύει τέλεια, και οπως λέει κι ο ashton,αρχοντια το μηχάνιμα.

http://www.laptopmag.com/review/laptops/as...ee-pc-100h.aspx
dizzy_fingers
QUOTE(ashton @ Jan 8 2009, 22:28 ) *
Σαν πληκτρολόγιο τα Asus 1000H, Msi Wind 90/100, Acer 110/150, HP mininote 2133, Dell Inspiron Mini είναι μια χαρά.
Σε αυτά ίσως πλεονεκτεί σε θέμα πληκτρολογίου το hp.
Το Asus είναι το καλύτερο αλλά και το μεγαλύτερο σε διαστάσεις στην κατηγορία.
Στα "μαζεμένα" σαν φθηνή λύση καλύτερη είναι το Acer με κόστος Linux/110, κάτω από 250.
To Dell εχει και express pci slot (έχει και το Fujitsu αλλά μου φαίνεται πολύ μαζεμένο).

Είχα την πρωτοχρονιά ένα msi wind 100 (το πήρα για τη γυναίκα μου, είχε ένα καμμένο πιξελ, δεν το αλλαζανε και το δωσε το αφεντικό σε πελάτη με χαμηλότερη τιμή). Καμιά σχέση σε ποιότητα ανάγνωσης γραφής με το eeepc. Καμιά σχέση όμως και η φορητότητα αλλά και η ευαισθησία σε ασύρματα δίκτυα. Τώρα παίζομαι αν θα της πάρω το wind, ή κάποιο από τα dell / mininote.

Ωραία δώρα κάνεις στη γυναίκα σου! 71.gif

Καλό, αν δεν σε ενδιαφέρει η επεκτασιμότητα (καθώς δεν παίρνει παραπάνω από 1 GB), είναι και το LG.
Το πήρε μία φίλη μου, τα κλασσικά χαρακτηριστικά με της κατηγορίας αλλά έχει καλό design (και 6άρα μπαταρία).
ashton
Βασικά έσπασε και το ένα πλαστικό καπάκι για τις βίδες της οθόνης, και υπολόγιζα στο καμμένο πίξελ για αντικατάσταση. Πήρα τον Μπέο όμως από την Alman (στα 3 πίξελ γίνεται αλλαγή - δεν υπάρχει Dead on Arrival διαδικασία) ήθελε να δώσει άμεσα ένα σε έναν πελάτη το boss, το είδε μπροστά του του στο κουτί, το πακέταρε και το 'δωκε :-)
ashton
@ dizzy
Υπάρχει προσφορά για παραγγελίες σήμερα & αύριο σε Acer Aspire 110 & 150l

Οι τιμές που μπορώ να στα βρώ είναι
ASPIRE ONE 110L WHITE/BLUE.....Atom 1.6, 512MB, 8.9", 8GB SSD, Linpus........210 € (238 € στο eshop)
ASPIRE ONE 150L WHITE..........Atom 1.6,1024MB, 8.9",120GB HD, Linpus........250 € (277€ στο eshop)
ASPIRE ONE 150X WHITE/BLUE.....Atom 1.6,1024MB, 8.9",120GB HD, Xp Home.......290 € (329 € στο eshop)
dizzy_fingers
To aspire δεν το αγγίζω καν. Δεν είναι touchpad αυτό που έχει.

Ωστόσο είναι φοβερές οι τιμές...αν κάποιος ψήνεται για 9ράκι.

Σε κανά δίμηνο μάλλον θα κινηθώ προς το eee 1000ράκι καθώς δε μπορώ στη μηχανή να κουβαλάω την 15ιντση κουμούτσα biggrin.gif.
ashton
ίσως οι τιμές είναι καλές γιατί η νεα γενιά της acer θα έχει κανονικό touchpad και θέλουν να τα ξεστοκάρουν.
Πάντως τα acer είναι τα μονα που κυκλοφοράνε και τα βρίσκεις και στην ελλάδα με linux.
ashton
Οι τιμές ισχύουν μέχρι 31/1 (δηλαδή μέχρι Παρασκευή ουσιαστικα)
ashton
Ενημερωτικά πέρασε η περίοδος των προσφορών, αλλά οι νέες τιμές είναι μόνο 8-9 ευρώ πάνω από τις προηγούμενες της προσφοράς.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.