Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' KATHΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2015-16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3
gulit
QUOTE (level @ Mar 23 2016, 17:06 ) *
Θέλω να αναφερθώ στον χθεσινό αγώνα και να ευλογήσω τα γένια μου αφού εδώ και καιρό είπα ότι ο ΑΡΗΣ είναι μια πολύ καλή ομάδα πού δεν το βάζει ποτέ κάτω .Τώρα επειδή δίκαια γίνεται πολύ κουβέντα για την ύπαρξη κατηγοριών στο παιδικο-εφηβικό πρωτάθλημα και επειδή έχω παρακολουθήσει αρκετούς αγώνες πιστεύω ότι η ΕΣΚΑΝΑ με την ύπαρξη κατηγοριών είναι πολύ πιο δίκαιη διότι έτσι υπάρχει και το κίνητρο του ανταγωνισμού μεταξύ των ομάδων που προσωπικά πιστεύω ότι είναι καλό να υπάρχει.Πιστεύω κατ'αρχήν ότι μόνο όταν παίζεις με ισοδύναμους αντιπάλους βελτιώνεσαι και προσπαθείς για το καλύτερο αλλιώς υπάρχει ο κίνδυνος να οδηγηθεί κάποιος σε λάθος συμπεράσματα.

Συμφωνώ για το ότι ο ΑΡΗΣ είναι μα πολύ καλή αμάδα που παίζουν χρόνια μαζί οι γεννηθέντες του 2000 ιδίως και έχουν αποκτήσει μιο ομοιογένεια και μια δυναμική στο παιχνίδι τους!!!! ΝΑ επισημάνω επίσης ότι παρότι το παιχνίδι κρίθηκε στο σουτ στο τελευταίο δευτερόλεπτο............υπήρξε πολιτισμένη ατμόσφαιρα......και από τις δυο πλευρές. Πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα του ΑΡΗ!
προπονητές παίχτες Και στους γονείς.
Για το Deree τώρα μια ομάδα 18 μηνών που πέρυσι έχασε την άνοδο στο τελευταίο της παιχνίδι (26-1 ........}
πήγε f4 παμπαιδικό ......στο πρώτο παιχνίδι έχασε στη λεπτομέρεια από BAC μια σούπερ ομάδα (το δείχνει η πορεία της...) και στον ημιτελικό κέρδισε άνετα το ΜΑΡΟΥΣΙ ( με Σακελλαρίου).
Για την φετινή σεζόν που ξεκίνησε με αποχωρήσεις στην αρχή και μεσούσης της περιόδου και με τους τραυματισμούς παιχτών το τελευταίο διάστημα λίγο πριν τα knock out...............Μόνο respect congrats στο προπονητικό team και στους παίχτες που παρά τα
προβλήματα και την ατυχία να δώσουν και extra παιχνίδι ...............ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Για τη συνέχεια καλή επιτυχία στο παμπαιδικό.
Συμφωνώ επίσης με το φίλο για το σύστημα διεξαγωγής του πρωταθλήματος ΕΣΚΑΝΑ.
Καλό βράδυ.
Gkos
QUOTE (gulit @ Mar 23 2016, 21:02 ) *
Μόνο respect congrats στο προπονητικό team και στους παίχτες που ...............ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ώπα.
Εκδηλώθηκες! wink.gif
Και γω που αρχικά νόμιζα δεν πολυσυμπαθούσες το Deree ....

gulit
QUOTE (Gkos @ Mar 26 2016, 05:28 ) *
Ώπα.
Εκδηλώθηκες! wink.gif
Και γω που αρχικά νόμιζα δεν πολυσυμπαθούσες το Deree ....

Καλημέρα ................σε μπέρδεψα??????????????
Νομίζω είχα ξεκάθαρη θεση και άποψη!!
level
Eπειδή πραγματι κάποιοι εκδηλώθηκαν θέλω να πω ορισμένα πράγματα: 1) Λές ότι το deere είναι ομάδα 18 μηνών και θέλω να σου πω ότι εάν μου έδιναν και μένα 2 παίκτες από τους καλύτερους μερικών άλλων ομάδων τότε είναι σίγουρο ότι θα έφτιαχνα ομάδα που θα κέρδιζε τον οποιονδήποτε και με διαφορά.2) Ετσι και το Deere μάζεψε με τον ένα ή τον άλλο τρόπο παίκτες καλούς άλλων ομάδων ,μεταξύ αυτών και παιδιά πολύ ψηλά πού παίζουν στα κλιμάκια νότου της Εθνικής και έτσι χωρις να καταλογίζω τίποτα στα παιδιά ή στο κολλέγιο έφτιαξε μία πολύ καλή ομάδα η οποία θεωρείτο από όλες τις άλλες ομάδες της Β΄Παίδων σαν φαβορί και όχι άδικα.3)Αποδείχτηκε όμως περίτρανα ότι εκτός από τις ικανότητες μεγάλο ρόλο παίζει το πάθος και η μαχητικότητα που στον ΑΡΗ περισσεύουν και ίσως εάν δεν βρίσκοταν σε κακή μέρα στις ελεύθερες βολές βασικοί του παίκτες ενδεχομένως να κέρδιζαν. 3) Σχετικά με τους τραυματισμούς θέλω να σου πώ ότι αρκετές ομάδες πέρασαν χειρότερα από το Deere και μάλιστα έφτασαν να παίζουν με μισή ομάδα 7-8 παικτών γιατί δεν έχουν το βάθος και την πληρότητα του κολλεγίου αλλά παρ'όλα αυτά δεν το βαλαν κάτω ποτέ και το κυριότερο δεν σκέφτηκαν ποτέ να το παρουσιάσουν σαν δικαιολογία.
gulit
QUOTE (level @ Mar 26 2016, 19:40 ) *
Eπειδή πραγματι κάποιοι εκδηλώθηκαν θέλω να πω ορισμένα πράγματα: 1) Λές ότι το deere είναι ομάδα 18 μηνών και θέλω να σου πω ότι εάν μου έδιναν και μένα 2 παίκτες από τους καλύτερους μερικών άλλων ομάδων τότε είναι σίγουρο ότι θα έφτιαχνα ομάδα που θα κέρδιζε τον οποιονδήποτε και με διαφορά.2) Ετσι και το Deere μάζεψε με τον ένα ή τον άλλο τρόπο παίκτες καλούς άλλων ομάδων ,μεταξύ αυτών και παιδιά πολύ ψηλά πού παίζουν στα κλιμάκια νότου της Εθνικής και έτσι χωρις να καταλογίζω τίποτα στα παιδιά ή στο κολλέγιο έφτιαξε μία πολύ καλή ομάδα η οποία θεωρείτο από όλες τις άλλες ομάδες της Β΄Παίδων σαν φαβορί και όχι άδικα.3)Αποδείχτηκε όμως περίτρανα ότι εκτός από τις ικανότητες μεγάλο ρόλο παίζει το πάθος και η μαχητικότητα που στον ΑΡΗ περισσεύουν και ίσως εάν δεν βρίσκοταν σε κακή μέρα στις ελεύθερες βολές βασικοί του παίκτες ενδεχομένως να κέρδιζαν. 3) Σχετικά με τους τραυματισμούς θέλω να σου πώ ότι αρκετές ομάδες πέρασαν χειρότερα από το Deere και μάλιστα έφτασαν να παίζουν με μισή ομάδα 7-8 παικτών γιατί δεν έχουν το βάθος και την πληρότητα του κολλεγίου αλλά παρ'όλα αυτά δεν το βαλαν κάτω ποτέ και το κυριότερο δεν σκέφτηκαν ποτέ να το παρουσιάσουν σαν δικαιολογία.

Αγαπητέ μου δε χρειαζόταν οι βολές..........το τελευταίο σουτ να έμπαινε θα κέρδιζε ο ΑΡΗΣ χωρίς ενδεχομένως και δίκαια!!!!!!!!!!
Τώρα όσον αφορά τους τραυματισμούς και αποχωρήσεις δεν το έγραψα για δικαιολογία ,απλή αναφορά έκανα!
Και για τα ψηλά παιδιά ......εάν εσύ είδες ότι η ομάδα ήταν πολύ καλή όταν βρίσκονταν στο παρκέ??????? η ήταν η αχίλλειος φτέρνα ??????????
Όπως και να"χει ακόμα και σε επαγγελματικό επίπεδο ομάδες μόνο με ακριβούς και καλούς παίκτες δε σημαίνει ότι
θα κατακτήσουν και την euroleaque!!!!!!!
καλό βράδυ ,καλό σ/κ με αγώνες παμπαίδων πλέον.
level
Φίλε μου η γνώμη μου είναι ότι με ποσοστό κάπου 25% σε βολές δεν πας πουθενα ειδικά σε παιχνίδι ντέρμπι.Επίσης είμαι από αυτούς που πιστεύουν ότι το μπάσκετ είναι για τους ψηλούς, άλλωστε λευκός παίκτης κάτω του 1.87 πολύ δύσκολα διακρίθηκε τα τελευταία 20 χρόνια σε υψηλό επίπεδο.(και άν υπάρχει πρέπει να είναι εξαίρεση.) Τέλος για να μπεί τελεία σε αυτό τον αγώνα θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε κάθε άνθρωπο των δύο ομάδων(παίκτες-προπονητές-γονείς) για την άψογη συμπεριφορά τους στο παιχνίδι γιατί έδειξαν ότι πάνω απ'όλα δημιουργούν χαρακτήρες.
Θέλω όμως να στρέψω αλλού την συζήτηση και θα ήθελα να ακουστούν διάφορες απόψεις.
Λοιπόν έχουμε και λέμε: Στις 7 καλύτερες ομάδες της Β΄παίδων έφτασαν οι :Deere-Oλυμπιάδα Παπάγου-Μαρούσι-Γαλάτσι-Εύνικος-Αρης και Απόλλων.Επίσης από την Ά παίδων υποβιβάστηκαν οι Κουκουβάουνες-Πετράλωνα και Παπάγου.'Ολες αυτές οι ομάδες την επόμενη χρονιά θα αγωνίζονται στο εφηβικό πρωτάθλημα και αν εξαιρέσει κανείς τον Απόλλωνα και το Μαρούσι που θα παίξουν Α΄Εφήβων, οι άλλες 8 ομάδες θα κληθούν να αγωνιστούν σε καμμιά ντουζίνα ομίλους της Β΄εφήβων αντιμετωπίζοντας 1-2 ομάδες της δυναμικότητας τους και στο τέλος θα κληθούν να παίξουν μεταξύ τους για την άνοδο στην Ά εφήβων σε ένα μόνο παιχνίδι αντί για να παίξουν από την αρχή σε κατηγορία με τη συμμετοχή 12 ομάδων ίδιας δυναμικότητας όπως γίνεται στην ΕΣΚΑΝΑ.
Περμένω τις απόψεις σας.
Gkos
QUOTE (level @ Mar 26 2016, 19:40 ) *
Σχετικά με τους τραυματισμούς θέλω να σου πώ ότι αρκετές ομάδες πέρασαν χειρότερα από το Deere και μάλιστα έφτασαν να παίζουν με μισή ομάδα 7-8 παικτών γιατί δεν έχουν το βάθος και την πληρότητα του κολλεγίου αλλά παρ'όλα αυτά δεν το βαλαν κάτω ποτέ και το κυριότερο δεν σκέφτηκαν ποτέ να το παρουσιάσουν σαν δικαιολογία.


Άντε να κάνω τον δικηγόρο του  Deree.
Το αποφεύγω σαν ο διάολος το λιβάνι,αλλά τι να γίνει. . .
Το Ντιρί δεν είχε "κάποιους" τραυματισμούς "κάποια" στιγμή, είχε βασικούς παίκτες στα πλει οφ.
Και "δικαιολογία" άμα δεν ανέβαινε ,δεν θα υπήρχε,αλλά "δικαιολογία" για το κακό θέαμα (που αντί να κάνει το παιγχνίδι υπεροχής που έκανε όλη την χρονιά ,κατέληξε στο τσουκου τσούκου μπολ των υπολοίπων της Β κατηγορίας) νομίζω μπορεί να υπάρχει.

Επίσης σχετικά με κάτι ακόμα που αναφέρεις παραπάνω,όταν υπάρχουν τόσα παιδιά από κλιμάκια και είσαι στην Β κατηγορία και όλα θέλουν να παίζουν , είναι  πολύ δύσκολη η   διαχειριση.
Είναι δίκοπο μαχαίρι.

QUOTE (level @ Mar 26 2016, 21:49 ) *
Φίλε μου η γνώμη μου είναι ότι με ποσοστό κάπου 25% σε βολές δεν πας πουθενα ειδικά σε παιχνίδι ντέρμπι.


Και το Ντιρί ήταν πολύ άστοχο φίλε μου όμως(δεν κράτησα στατιστική). . .
Με την ίδια λογική ,και το Ντιρί αν ήταν εύστοχο,θα νικούσε άνετα,και δεν θα μιλούσαμε σήμερα.

QUOTE (level @ Mar 26 2016, 21:49 ) *
Επίσης είμαι από αυτούς που πιστεύουν ότι το μπάσκετ είναι για τους ψηλούς, άλλωστε λευκός παίκτης κάτω του 1.87 πολύ δύσκολα διακρίθηκε τα τελευταία 20 χρόνια σε υψηλό επίπεδο.(και άν υπάρχει πρέπει να είναι εξαίρεση.) 


Το μπάσκετ είναι για τους ψηλούς,θα συμφωνήσω.
Αλλά ότι  λευκός παίκτης κάτω του 1.87 πολύ δύσκολα διακρίθηκε τα τελευταία 20 χρόνια σε υψηλό επίπεδο,θα διαφωνήσω.
Για ΝΒΑ μιλάμε ή για Β παίδων ;

QUOTE (level @ Mar 26 2016, 21:49 ) *
Λοιπόν έχουμε και λέμε: Στις 7 καλύτερες ομάδες της Β΄παίδων έφτασαν οι :Deere-Oλυμπιάδα Παπάγου-Μαρούσι-Γαλάτσι-Εύνικος-Αρης και Απόλλων.Επίσης από την Ά παίδων υποβιβάστηκαν οι Κουκουβάουνες-Πετράλωνα και Παπάγου.'Ολες αυτές οι ομάδες την επόμενη χρονιά θα αγωνίζονται στο εφηβικό πρωτάθλημα και αν εξαιρέσει κανείς τον Απόλλωνα και το Μαρούσι που θα παίξουν Α΄Εφήβων, οι άλλες 8 ομάδες θα κληθούν να αγωνιστούν σε καμιά ντουζίνα ομίλους της Β΄εφήβων αντιμετωπίζοντας 1-2 ομάδες της δυναμικότητας τους και στο τέλος θα κληθούν να παίξουν μεταξύ τους για την άνοδο στην Ά εφήβων σε ένα μόνο παιχνίδι αντί για να παίξουν από την αρχή σε κατηγορία με τη συμμετοχή 12 ομάδων ίδιας δυναμικότητας όπως γίνεται στην ΕΣΚΑΝΑ.
Περμένω τις απόψεις σας.


Τα μισά(μην πω τα περισσότερα) παιδιά του Deree,θα ειναι παιδικό και του χρόνου ,και γι αυτό ήταν και "επιτακτική" ανάγκη η άνοδος,γιατι (όσο και να υπάρχει το ακαδημαικό σκέλος) τρίτη χρονιά(για κάποιους) στην Β παίδων,δύσκολα αντέχεται.
Και με τις σειρήνες να ηχούν,μιας και στην "γειτονιά" των ΒΠ έχουν μαζευτει πολλές ομάδες στην Α  κατηγορία,και τα παιδιά. . . λίγα.

Κατά τα άλλα συμφωνώ και επαυξάνω για τις 3 κατηγορίες σαν την ΕΣΚΑΝΑ .
Δεν έχω κατι να προσθέσω.

Να'σαι καλά.
Και πολλά μπράβο στον Άρη Πετρούπολης .
Μακαρι να μπορουσε να ανεβει και αυτός (ψηφίζω  να ριξουμε Ηλυσιακό και να ανέβει στην θέση του-εκδηλώθηκα και γω χαχαχα ),αλλά . . .

perry1
QUOTE (level @ Mar 26 2016, 21:49 ) *
Φίλε μου η γνώμη μου είναι ότι με ποσοστό κάπου 25% σε βολές δεν πας πουθενα ειδικά σε παιχνίδι ντέρμπι.Επίσης είμαι από αυτούς που πιστεύουν ότι το μπάσκετ είναι για τους ψηλούς, άλλωστε λευκός παίκτης κάτω του 1.87 πολύ δύσκολα διακρίθηκε τα τελευταία 20 χρόνια σε υψηλό επίπεδο.(και άν υπάρχει πρέπει να είναι εξαίρεση.) Τέλος για να μπεί τελεία σε αυτό τον αγώνα θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε κάθε άνθρωπο των δύο ομάδων(παίκτες-προπονητές-γονείς) για την άψογη συμπεριφορά τους στο παιχνίδι γιατί έδειξαν ότι πάνω απ'όλα δημιουργούν χαρακτήρες.
Θέλω όμως να στρέψω αλλού την συζήτηση και θα ήθελα να ακουστούν διάφορες απόψεις.
Λοιπόν έχουμε και λέμε: Στις 7 καλύτερες ομάδες της Β΄παίδων έφτασαν οι :Deere-Oλυμπιάδα Παπάγου-Μαρούσι-Γαλάτσι-Εύνικος-Αρης και Απόλλων.Επίσης από την Ά παίδων υποβιβάστηκαν οι Κουκουβάουνες-Πετράλωνα και Παπάγου.'Ολες αυτές οι ομάδες την επόμενη χρονιά θα αγωνίζονται στο εφηβικό πρωτάθλημα και αν εξαιρέσει κανείς τον Απόλλωνα και το Μαρούσι που θα παίξουν Α΄Εφήβων, οι άλλες 8 ομάδες θα κληθούν να αγωνιστούν σε καμμιά ντουζίνα ομίλους της Β΄εφήβων αντιμετωπίζοντας 1-2 ομάδες της δυναμικότητας τους και στο τέλος θα κληθούν να παίξουν μεταξύ τους για την άνοδο στην Ά εφήβων σε ένα μόνο παιχνίδι αντί για να παίξουν από την αρχή σε κατηγορία με τη συμμετοχή 12 ομάδων ίδιας δυναμικότητας όπως γίνεται στην ΕΣΚΑΝΑ.
Περμένω τις απόψεις σας.


Το μπασκετ ειναι σιγουρα για τους ψηλους παικτες, ομως εδω μιλαμε για κατηγορια παιδων οπου ολα τα παιδια ψηλα η κοντα μπορουν να παιξουν. Αργοτερα και οποιος εχει δυνατοτητες να συνεχισει τοτε θα κριθει το ταλεντο του το υψος του και αλλα πολλα στοιχεια.Ας μην απογοητευουμαι τα παιδια με το υψος.Αλλωστε σε αυτη την κατηγορια 15 16 ετων, πολλοι κοντοι κυριαρχουν, οι δε ψηλοι περισσοτερο διακοσμητικοι φανταζουν, ακομα, αργοτερα μερικοι απο αυτους σιγουρα θα εξελιχθουν.
Σαφεστατα το συστημα της ΕΣΚΑΝΑ ειναι πιο σωστο και δικαιο απο αυτο της ΕΣΚΑ. Δυστυχως η ΕΣΚΑ δεν μπορει να αποφασισει κατι και να το κανει, δυστυχως για τα παιδια και τους συλλογους.Ευχομαι να αλλαξουν αποψη και να το καταλαβουν οτι δεν μπορει πια να το αναβαλλουν καθε χρονο για τον επομενο.Βεβαια αυτο το θεμα δεν ειναι ανεξαρτητο απο το ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ και τον ρολο και συμμετοχη της ΕΟΚ σε αυτο, που δυστυχως δεν υπαρχει και καθε συνδεσμος κανει οτι θελει και μπορει.
level
Ελεος πια με το DEERE.Πολλά συγχαρητήρια , μπάβο του και τέλος αυτή η συζήτηση. Οσογια το 1.87 αναφέρομαι σε λευκούς Ευρωπαίους παίκτες που έχουν παίξει μπάσκετ στην Ευρώπη σε υψηλό επίπεδο τα τελευταία 20 χρόνια και περιμένω με ενδιαφέρον κάποιον να μου τους αναφέρει και να είναι πάνω από 5 παρακαλώ. (Σε υψηλό επίπεδο)
level
QUOTE (Gkos @ Mar 27 2016, 02:16 ) *
Άντε να κάνω τον δικηγόρο του  Deree.
Το αποφεύγω σαν ο διάολος το λιβάνι,αλλά τι να γίνει. . .
Το Ντιρί δεν είχε "κάποιους" τραυματισμούς "κάποια" στιγμή, είχε βασικούς παίκτες στα πλει οφ.
Και "δικαιολογία" άμα δεν ανέβαινε ,δεν θα υπήρχε,αλλά "δικαιολογία" για το κακό θέαμα (που αντί να κάνει το παιγχνίδι υπεροχής που έκανε όλη την χρονιά ,κατέληξε στο τσουκου τσούκου μπολ των υπολοίπων της Β κατηγορίας) νομίζω μπορεί να υπάρχει.

Επίσης σχετικά με κάτι ακόμα που αναφέρεις παραπάνω,όταν υπάρχουν τόσα παιδιά από κλιμάκια και είσαι στην Β κατηγορία και όλα θέλουν να παίζουν , είναι  πολύ δύσκολη η   διαχειριση.
Είναι δίκοπο μαχαίρι.



Και το Ντιρί ήταν πολύ άστοχο φίλε μου όμως(δεν κράτησα στατιστική). . .
Με την ίδια λογική ,και το Ντιρί αν ήταν εύστοχο,θα νικούσε άνετα,και δεν θα μιλούσαμε σήμερα.



Το μπάσκετ είναι για τους ψηλούς,θα συμφωνήσω.
Αλλά ότι  λευκός παίκτης κάτω του 1.87 πολύ δύσκολα διακρίθηκε τα τελευταία 20 χρόνια σε υψηλό επίπεδο,θα διαφωνήσω.
Για ΝΒΑ μιλάμε ή για Β παίδων ;



Τα μισά(μην πω τα περισσότερα) παιδιά του Deree,θα ειναι παιδικό και του χρόνου ,και γι αυτό ήταν και "επιτακτική" ανάγκη η άνοδος,γιατι (όσο και να υπάρχει το ακαδημαικό σκέλος) τρίτη χρονιά(για κάποιους) στην Β παίδων,δύσκολα αντέχεται.
Και με τις σειρήνες να ηχούν,μιας και στην "γειτονιά" των ΒΠ έχουν μαζευτει πολλές ομάδες στην Α  κατηγορία,και τα παιδιά. . . λίγα.

Κατά τα άλλα συμφωνώ και επαυξάνω για τις 3 κατηγορίες σαν την ΕΣΚΑΝΑ .
Δεν έχω κατι να προσθέσω.

Να'σαι καλά.
Και πολλά μπράβο στον Άρη Πετρούπολης .
Μακαρι να μπορουσε να ανεβει και αυτός (ψηφίζω  να ριξουμε Ηλυσιακό και να ανέβει στην θέση του-εκδηλώθηκα και γω χαχαχα ),αλλά . . .

Λοιπόν επειδή έκανα λάθος topic θα τα ξαναγράψω:Συγχαρητηρια και πολλά μπράβο στο Deere και τέλος η συζητηση και η αντιπαράθεση . Δεν είμαι Αρης αλλά επειδή έχω συγγενή που παίζει στο παιδικό του Πανιωνίου τους είχα δει σε φιλικό παιχνίδι και πράγματι είχα εκπλαγεί με το πάθος και την μαχητικότητά τους ΤΕΛΟΣ όμως. Τώρα όσον αφορά το ύψος η θέση μου είναι ξεκάθαρη και επειδή ειρωνείες του στυλ: ΝΒΑ ή Β΄Παίδων δεν μου αρέσουν θα το γράψω πολύ ξεκάθαρα: Θέλω κάποιος να μου αναφέρει μόνο, έστω και λίγους στον αριθμό παίκτες λευκούς Ευρωπαίους που έπαιξαν στην Ευρώπη σε υψηλό επίπεδο και έκαναν καριέρα με ύψος κάτω του 1.87 σε επίπεδο ανδρών τα τελευτία 20 έτη. Και μην πεί κάποιος ότι μιλάμε για παιδιά 16 ετών διότι αυτά τα παιδιά δύσκολα θα πάρουν μέχρι την ενηλικίωση πάνω από 6-7 πόντους.
NoExcuses
QUOTE(level @ Mar 27 2016, 17:29 ) *
Λοιπόν επειδή έκανα λάθος topic θα τα ξαναγράψω:Συγχαρητηρια και πολλά μπράβο στο Deere και τέλος η συζητηση και η αντιπαράθεση . Δεν είμαι Αρης αλλά επειδή έχω συγγενή που παίζει στο παιδικό του Πανιωνίου τους είχα δει σε φιλικό παιχνίδι και πράγματι είχα εκπλαγεί με το πάθος και την μαχητικότητά τους ΤΕΛΟΣ όμως. Τώρα όσον αφορά το ύψος η θέση μου είναι ξεκάθαρη και επειδή ειρωνείες του στυλ: ΝΒΑ ή Β΄Παίδων δεν μου αρέσουν θα το γράψω πολύ ξεκάθαρα: Θέλω κάποιος να μου αναφέρει μόνο, έστω και λίγους στον αριθμό παίκτες λευκούς Ευρωπαίους που έπαιξαν στην Ευρώπη σε υψηλό επίπεδο και έκαναν καριέρα με ύψος κάτω του 1.87 σε επίπεδο ανδρών τα τελευτία 20 έτη. Και μην πεί κάποιος ότι μιλάμε για παιδιά 16 ετών διότι αυτά τα παιδιά δύσκολα θα πάρουν μέχρι την ενηλικίωση πάνω από 6-7 πόντους.

Δεν ξέρω γιατί έχεις κολλήσει με το 1,87. Ας πάμε στο 1,90 γιατί γενικά υπάρχει μια τάση στρογγυλοποίησης στους μεγάλους συλλόγους. ΚΑΙ ΠΑΜΕ:
LLull- 1,88
Serji- 1,90
Pablo lasso- 1,78
Sloukas- 1,87
Heurtel- 1,89
Να συνεχίσω να ψάχνω ;; Μιλάμε για τελείως πρόχειρη αναζήτησή με όποιον μου ήρθε στο κεφάλι ..
Επίσης μήπως να συζητήσουμε για το ύψος του καλύτερου παίχτη ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ στο πλανήτη;;(δεν ειναι Ευρωπαίος.. Ε ΚΑΙ;;)
level
QUOTE (fireball15 @ Mar 27 2016, 18:47 ) *
Δεν ξέρω γιατί έχεις κολλήσει με το 1,87. Ας πάμε στο 1,90 γιατί γενικά υπάρχει μια τάση στρογγυλοποίησης στους μεγάλους συλλόγους. ΚΑΙ ΠΑΜΕ:
LLull- 1,88
Serji- 1,90
Pablo lasso- 1,78
Sloukas- 1,87
Heurtel- 1,89
Να συνεχίσω να ψάχνω ;; Μιλάμε για τελείως πρόχειρη αναζήτησή με όποιον μου ήρθε στο κεφάλι ..
Επίσης μήπως να συζητήσουμε για το ύψος του καλύτερου παίχτη ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ στο πλανήτη;;(δεν ειναι Ευρωπαίος.. Ε ΚΑΙ;;)

Πόσο ποιό ξεκάθαρος να είμαι?Ξαναλέω :κάτω από 1.87 και τα τελευτία 20 έτη γιατί το μπάσκετ έχει γίνει πολύ πιο αθλητικό .Οχι Pablo lasso γιατί αλλιώς θα πάμε σε Γκάλλη.Κόρφα,Βίδα,Σκροπολίθα .Και μολάω για 1.87 γιατί αυτούς που αναφέρεις από 1.87 έως 1.90 τους ξέρω και εγώ.Συνέχισε να ψάχνεις και καλή τύχη.Όσο για μαύρους παίκτες δεν τους αναφέρω διότι έχουν τεράστιο άλμα και λοιπά αθλητικά προσόντα.
doublepoulos
JJ Barea 1.83 με αξιόλογη καριέρα στο NBA(31 χρονών)
Travis Diener 1.85 με πέρασμα από το NBA και την Εθνική Ιταλίας(34 χρονών,αλλά έχει αποσυρθεί)
Heiko Schaffartzik 1.83 γνωστός Γερμανός μπασκετμπολίστας(32 χρονών)
Jordan Farmar 1.86
Ιάκωβος Μιλεντίγιεβιτς 1.85(19 χρονών,από τα ανερχόμενα ταλέντα της χώρας)

Εκτός και άμα θες παίχτες που να πετάνε 40 πόντους ανά αγώνα οπότε πάω πάσο...
level
QUOTE (doublepoulos @ Mar 27 2016, 20:47 ) *
JJ Barea 1.83 με αξιόλογη καριέρα στο NBA(31 χρονών)
Travis Diener 1.85 με πέρασμα από το NBA και την Εθνική Ιταλίας(34 χρονών,αλλά έχει αποσυρθεί)
Heiko Schaffartzik 1.83 γνωστός Γερμανός μπασκετμπολίστας(32 χρονών)
Jordan Farmar 1.86
Ιάκωβος Μιλεντίγιεβιτς 1.85(19 χρονών,από τα ανερχόμενα ταλέντα της χώρας)

Εκτός και άμα θες παίχτες που να πετάνε 40 πόντους ανά αγώνα οπότε πάω πάσο...

ΕΛΕΟΣ ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ? ΌΧΙ ΜΑΥΡΟΥΣ .Μήπως να παραδεχθούμε ότι είναι πολύ δύσκολο να βρεθούν?Όσο για τον Γερμανό δεν τον ξέρω και εξ'αλλου είναι παρα μα πάρα πολύ δύσκολο να βρεθούν και μια ματιά στα ύψη ακόμη και της Α2 θα μας πείσουν εκτός εάν εκφράζουμε προσωπική πικρία.Εξαιρέσεις πάντα υπάρχουν και θα υπάρχουν.
doublepoulos
QUOTE (level @ Mar 27 2016, 20:16 ) *
ΕΛΕΟΣ ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ? ΌΧΙ ΜΑΥΡΟΥΣ .Μήπως να παραδεχθούμε ότι είναι πολύ δύσκολο να βρεθούν?Όσο για τον Γερμανό δεν τον ξέρω και εξ'αλλου είναι παρα μα πάρα πολύ δύσκολο να βρεθούν και μια ματιά στα ύψη ακόμη και της Α2 θα μας πείσουν εκτός εάν εκφράζουμε προσωπική πικρία.Εξαιρέσεις πάντα υπάρχουν και θα υπάρχουν.


ΡΕ ΦΙΛΕ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ???ΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΟΣ???ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΜΑ ΕΧΕΙΣ ΑΧΡΩΜΑΤΟΨΙΑ...

Jason Williams 1.85
level
QUOTE (doublepoulos @ Mar 27 2016, 21:27 ) *
ΡΕ ΦΙΛΕ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ???ΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΟΣ???ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΜΑ ΕΧΕΙΣ ΑΧΡΩΜΑΤΟΨΙΑ...

O FARMAR δεν είναι ο μαύρος(ή τουλάχιστον μιγάς) που 'επαιζε MACCABI?Τέλος πάντων φιλαράκο για να μην παιδεύεσαι είναι τόσο λίγοι που αποτελούν εξαίρεση , για να τους βρεί κάποιος πρέπει να googlarei και επίσης μάλλον όλοι 'εχουν σχέση με USA.Γιατί τέτοιο ζόρι όμως? Δεν έχω ευθύνη εγώ για το ότι το μπάσκετ καλώς ή κακώς είναι για τους ψηλούς.
Gkos
Παίδες λίγη ηρεμία ,ξεφεύγουμε και απο το θέμα του topic άλλωστε!

Καλή βδομάδα!
erasitexnis
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ
BASKETBALL TRYOUTS 2016


Ο ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ απευθύνει ανοιχτή πρόσκληση σε αθλητές μπάσκετ με έτος γέννησης 2001 και 2002 για την στελέχωση του αγωνιστικού τμήματος Παιδικό Α΄ ΕΣΚΑ και με έτος γέννησης 2000 για το Εφηβικό Β΄ ΕΣΚΑ.
Με τις δοκιμαστικές προπονήσεις-TRYOUTS, ο σύλλογος μας θα προσπαθήσει να βρει παίκτες που θα μπορούσαν να γεμίσουν τα ρόστερ αυτών των τμημάτων για την αθλητική περίοδο 2016-17.
Μέσα από αυτή τη διαδικασία δίνεται η δυνατότητα και στους αθλητές να γνωρίσουν από κοντά την μπασκετική οικογένεια της Ολυμπιάδας Παπάγου, τους συντελεστές, τις συνθήκες δουλειάς, τους προπονητές, αλλά και να έχουν μια δια ζώσης εμπειρία για να διαπιστώσουν τη φιλοσοφία του συλλόγου.
Τα Tryouts θα πραγματοποιηθούν το Σάββατο 11 και Κυριακή 12 Ιουνίου στις 19:00 στο Κλειστό Γήπεδο Παπάγου (Νευροκοπίου 2-4).

Πληροφορίες:
email: info@olympias-papagou.gr
6977 203 652 - Coach Χρήστος Σγουρίτσας
6977 077 900 - Team Manager Κώστας Κώτσης
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.