Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' KATHΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2015-16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3
storm2
Νικηφόρος – Απόλλων: 59-69 (13-29, 22-14, 12-13, 12-13)
erasitexnis
QUOTE(Gkos @ Mar 4 2016, 13:47 ) *
Πάμε να γράψουμε και δυο λόγια στα πεταχτά για τα παιδικά που έχουν μείνει παραπονεμένα:

1)Ιάσων Κολωνού-Ολυμπιάδα Παπάγου: Θα νικήσει η Ολυμπιάδα.

2)Γαλάτσι-Νέα Ιωνία: Θα νικήσει το Γαλάτσι.

3)Μαρούσι-Αργοναύτης Τριγλίας:Εύκολα ή δύσκολα το Μαρουσι.

4)Ευνικός-Ορφεας Πατησίων : Άσσος

5)Νικηφόρος-Απόλλωνας:Ισως το πιο αμφίρροπο σταύρωμα,αλλά Απόλλώνας.

6)Νίκη Δροσιάς-Ντιρι:Θα νικήσει το Deree κατά 95%
Θα έλεγα 99% (100% δεν υπάρχει ποτέ-ιδίως σε αυτες τις ηλικίες),αλλά στο Ντιρι προέκυψαν (πολύ) σημαντικά προβλήματα τραυματιστών εσχάτως.

7)ΑΕΚ ΔΠ-ΑΡΗΣ Πετρούπουλης:Ντέρμπι των ΔΠ ,αλλά θα νικήσει Αρης.

*Τα σταυρώματα μετά είναι :

Νικητές 1 με 2 ,όπου θα ναι μεγάλο ντέρμπι για το ποιος θα ανέβει μεταξυ Ολυμπιάδας και Γαλατσιου(μην το βαλετε Τρίτη,ουτε σε κανα Μαρκόπουλο,μπας και πάμε)

Νικητές 3 με 4 , όπου θα ανέβει ο νικητής του 3,που πιστεύω θα είναι το Μαρούσι.

Νικητές 5 με 6 ,όπου πιστεύω θα ναι Απολλωνας με Ντιρι.
Και ο νικητής(είναι ο άτυχος που παίζει 4 γύρους) θα παίξει με τον νικητή 7 για το τρίτο εισητήριο ανόδου.
Ντιρι με Αρη Πετρούπολης ,όπου νικητης θα ναι το Ντιρι.

Άρα Ντιρί,Μαρούσι και δυσκολεύομαι να βρω τρίτη ομάδα.
Θα πουλήσει ακριβά το τομάρι της η Ολυμπιάδα.

Καλό σκ και να δείτε ωραία ματς όσοι πάτε!

Κατά πάσα πιθανότητα οι αγώνες θα γίνονται στα γήπεδα των ομάδων που συμμετέχουν (συνεχίζουν) και τις μέρες/ωρες που αυτά ήταν διαθέσιμα κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Άλλα είναι ΣΚ και άλλα είναι Τρίτη (πχ Αμαρουσίου, Γαλατσίου)
Gkos
Παμε και στους παιδες.
Χρονολογικά λοιπόν,το Μαρουσι νίκησε εύκολα με 70-59 (47-27 αναπαυλα) τον Αργοναύτη και θα βρει τον Ευνικό που πριν λίγο διέλυσε τον Ορφέα Πατησίων με 73-37 (το παράτησε στο τέλος ο Ορφέας,αλλά δεν περίμενα τέτοια διαφορά).
Το πρωί (όπως μας έγραψε βλέπω ο storm2-αληθεια ο storm1 ποιος ειναι; το εχω απορια! ,ο Απόλλωνας νικησε 10 πόντους τον Νικηφόρο και επιβεβαίωσε τα προγνωστικά αν και ισως ο Νικηφορος να ειχε μια τυχη παραπανω αν δεν ειχε την απουσια του Λαμπροπουλου.

Αυτα.

Τα υπολοιπα Τριτη.



Καλο βραδυ!
Gkos
QUOTE (erasitexnis @ Mar 6 2016, 13:23 ) *
Κατά πάσα πιθανότητα οι αγώνες θα γίνονται στα γήπεδα των ομάδων που συμμετέχουν (συνεχίζουν) και τις μέρες/ωρες που αυτά ήταν διαθέσιμα κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Άλλα είναι ΣΚ και άλλα είναι Τρίτη (πχ Αμαρουσίου, Γαλατσίου)




Το γνωρίζω αυτό και άρα ζητάω να γίνει σε γήπεδο που ναι διαθέσιμο το ΣΚ.
Τις Τρίτες έχει και την Α κατηγορία ,που να πρωτοπάει κανείς;
Ακόμα και να μην θελει να δει Α (που είμαστε στις 2 τελευταιες αγωνιστικές αρα δυσκολο) ,ένα ματς μπορεί να δει Τρίτη βράδυ,αφού όλα ίδια ώρα είναι.
Ενώ αν ήταν το ΣΚ,μπορεί ένα να είναι Σαββάτο μεσημέρι,άλλο Κυριακή πρωί κλπ.
Εγώ καλή ώρα ήθελα να δω κάποια ματς των μπαράζ ,αλλα τελικά είδα τον μισό αγώνα που έγινε στην Ανθούπολη και σημερα
θα δω Νίκη Δροσιάς με Ντιρί,αφού έτσι και αλλιώς θα ήμουν Αγιο Θωμα για το Μαρούσι-Δουκας(ότι είχε εκεί θα έβλεπα δηλαδή).
Αυτα ,απόλα τα μπαράζ παιδικοεφηβικών .

Αντε καλα ματς να γινουν σημερα!
Gkos
Το Deree ήταν αγνώριστο(μόνο οι φανέλες θύμιζαν ότι είναι η συγκεκριμένη ομάδα ) ,είχε (ακόμα) δυο τραυματισμούς κατά την διάρκεια του αγώνα(ο ένας κατέληξε και στο νοσοκομείο-κάντε ευχέλαιο εκεί στην Αγία Παρασκευή )αλλά εχοντας ως παρακαταθήκη το καλό πρώτο 10λεπτο(6-19) δεν απειλήθηκε ποτέ σοβαρά  από την μαχητική Νίκη Δροσιάς και το 42-59 ήταν το σκορ που σφράγισε τις προσπάθειες των παιδιών.
Το μεγαλύτερο ενδιαφέρον ήταν ίσως στην κερκίδα,όπου
καμιά 20στη παιδάκια 13-15 ετών ,με full face κουκούλες και πανό "Gate 3" (τόση αλητεία ούτε ο Stan ρε παιδιά) μας πήραν τα αυτιά με τις κόρνες τους.
Το Ντίρι τώρα βρίσκει Απόλλωνα στο έξτρα ματς των ατυχων της κλήρωσης,και ο νικητής θα αντιμετωπίσει ΑΡΗ Πετρούπολης στον τελικό ανόδου,αφου η ομάδα των ΔΠ νίκησε την ΑΕΚ ΔΠ με 64-46!
erasitexnis
ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ 43-57
Σαφώς καλύτερη η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ, αξιοπρεπέστατη η εμφάνιση των παιδιών του ΙΑΣΩΝΑ.
Και τώρα το ντέρμπι της φετεινής φάσης ανόδου

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
Gkos
Έκανα το απόλυτο δηλαδή;;; wink.gif

Τι χαράsmile.gif
Ταμείο χεχε !
Gkos
ΠΑΠΑΓΟΥ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 0 - 0


ΣΑ 19/03/2016 13:30 ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 0 - 0


ΚΥ 20/03/2016 20:45 ΠΑΠΑΓΟΥ ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 0 - 0


Ωραια γηπεδακια και ωραιες ωρες.
Ευχαριστω ΕΣΚΑ!
erasitexnis
QUOTE(Gkos @ Mar 9 2016, 13:06 ) *
ΠΑΠΑΓΟΥ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 0 - 0


ΣΑ 19/03/2016 13:30 ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 0 - 0


ΚΥ 20/03/2016 20:45 ΠΑΠΑΓΟΥ ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 0 - 0


Ωραια γηπεδακια και ωραιες ωρες.
Ευχαριστω ΕΣΚΑ!

ΣΑ 19/03/2016 19:15 ΠΑΠΑΓΟΥ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 0 - 0
tommie1983
QUOTE (Gkos @ Mar 9 2016, 03:49 ) *
Το Deree ήταν αγνώριστο(μόνο οι φανέλες θύμιζαν ότι είναι η συγκεκριμένη ομάδα ) ,είχε (ακόμα) δυο τραυματισμούς κατά την διάρκεια του αγώνα(ο ένας κατέληξε και στο νοσοκομείο-κάντε ευχέλαιο εκεί στην Αγία Παρασκευή )αλλά εχοντας ως παρακαταθήκη το καλό πρώτο 10λεπτο(6-19) δεν απειλήθηκε ποτέ σοβαρά  από την μαχητική Νίκη Δροσιάς και το 42-59 ήταν το σκορ που σφράγισε τις προσπάθειες των παιδιών.
Το μεγαλύτερο ενδιαφέρον ήταν ίσως στην κερκίδα,όπου
καμιά 20στη παιδάκια 13-15 ετών ,με full face κουκούλες και πανό "Gate 3" (τόση αλητεία ούτε ο Stan ρε παιδιά) μας πήραν τα αυτιά με τις κόρνες τους.
Το Ντίρι τώρα βρίσκει Απόλλωνα στο έξτρα ματς των ατυχων της κλήρωσης,και ο νικητής θα αντιμετωπίσει ΑΡΗ Πετρούπολης στον τελικό ανόδου,αφου η ομάδα των ΔΠ νίκησε την ΑΕΚ ΔΠ με 64-46!

Αναμενόμενο το αποτέλεσμα και μία φυσιολογική διαφορά. Δεν έχω δει την Νίκη Δροσιάς αλλά έχω ακούσει ότι στηρίζεται σε έναν εξαιρετικό παίκτη, που κέρδισε μόνος το πρώτο μπαράζ και την είχε φέρει πρώτη στον (σχετικά έυκολο) 9ο όμιλο. Υπήρχε όντως κάποιος που ξεχώριζε και μπορεί να πάρει μεταγραφή για κάποια ομάδα της Α' κατηγορίας?
Gkos
Χαχαχα,αυτος που λες !
gulit
QUOTE (tommie1983 @ Mar 9 2016, 14:56 ) *
Αναμενόμενο το αποτέλεσμα και μία φυσιολογική διαφορά. Δεν έχω δει την Νίκη Δροσιάς αλλά έχω ακούσει ότι στηρίζεται σε έναν εξαιρετικό παίκτη, που κέρδισε μόνος το πρώτο μπαράζ και την είχε φέρει πρώτη στον (σχετικά έυκολο) 9ο όμιλο. Υπήρχε όντως κάποιος που ξεχώριζε και μπορεί να πάρει μεταγραφή για κάποια ομάδα της Α' κατηγορίας?

ο Gkos δεν είδε ότι από το deree χωρίς επαιζε μόνο ένας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gkos
Στο τελος επαιζε ενας,ο Παπαζησης.
gulit
QUOTE (Gkos @ Mar 9 2016, 19:52 ) *
Στο τελος επαιζε ενας,ο Παπαζησης.

congrats..............Για να ειμαστε δικαιοι όμως από την αρχή ................μεχρι τέλος!!!!!!!!!!!!!!!
Gkos
QUOTE (tommie1983 @ Mar 9 2016, 14:56 ) *
Αναμενόμενο το αποτέλεσμα και μία φυσιολογική διαφορά. Δεν έχω δει την Νίκη Δροσιάς αλλά έχω ακούσει ότι στηρίζεται σε έναν εξαιρετικό παίκτη, που κέρδισε μόνος το πρώτο μπαράζ και την είχε φέρει πρώτη στον (σχετικά έυκολο) 9ο όμιλο. Υπήρχε όντως κάποιος που ξεχώριζε και μπορεί να πάρει μεταγραφή για κάποια ομάδα της Α' κατηγορίας?



Δεν περιμέναμε αυτό από το ματς.
Περιμέναμε (εγώ τουλάχιστον) να νικήσει 25-30 πόντους το Ντιρί και να έχει τον πλήρη έλεγχο του αγώνα.
Όχι να αγκομαχά να κρατήσει την διψήφια διαφορά της πρώτης περιόδου ,ή να μένει 5 λεπτά άποντο στην έναρξη του β ημιχρόνου(αυτό αν δεν το έβλεπα, δεν θα το πίστευα).
Προφανώς και υπάρχει η δικαιολογία ότι έχει τραυματιστεί σχεδόν όλη η βασική 5άδα και αν ήταν άλλη ομάδα στην θέση του Ντιρί δεν θα είχε καλά ξεμπερδέματα την Τρίτη ,αλλά η εικονα της ομάδας (που πριν 1,5 μήνα έκανε πλάκα στον Παναθηναικό),δεν ήταν καλή.
Και ναι υπάρχει ενας παικτης που ξεχώριζε by far στην ομάδα της Ανοιξης!
Με ενα ματς δεν μπορώ να κρίνω. . .


QUOTE (gulit @ Mar 9 2016, 20:49 ) *
congrats..............Για να ειμαστε δικαιοι όμως από την αρχή ................μεχρι τέλος!!!!!!!!!!!!!!!


Αδερφέ,έγραψα ότι το Ντιρί ήταν αγνώριστο.
Πιο σαφής δεν θα μπορούσα να είμαι.
Απλά έγραψα κομψά,αντί να πω "κακό"  .
Πάντως δεν έπαιζε σε όλο το ματς μόνος ο Παπαζήσης.
Μην τα ισοπεδώσουμε όλα.

gulit
QUOTE (Gkos @ Mar 10 2016, 02:30 ) *
Δεν περιμέναμε αυτό από το ματς.
Περιμέναμε (εγώ τουλάχιστον) να νικήσει 25-30 πόντους το Ντιρί και να έχει τον πλήρη έλεγχο του αγώνα.
Όχι να αγκομαχά να κρατήσει την διψήφια διαφορά της πρώτης περιόδου ,ή να μένει 5 λεπτά άποντο στην έναρξη του β ημιχρόνου(αυτό αν δεν το έβλεπα, δεν θα το πίστευα).
Προφανώς και υπάρχει η δικαιολογία ότι έχει τραυματιστεί σχεδόν όλη η βασική 5άδα και αν ήταν άλλη ομάδα στην θέση του Ντιρί δεν θα είχε καλά ξεμπερδέματα την Τρίτη ,αλλά η εικονα της ομάδας (που πριν 1,5 μήνα έκανε πλάκα στον Παναθηναικό),δεν ήταν καλή.
Και ναι υπάρχει ενας παικτης που ξεχώριζε by far στην ομάδα της Ανοιξης!
Με ενα ματς δεν μπορώ να κρίνω. . .




Αδερφέ,έγραψα ότι το Ντιρί ήταν αγνώριστο.
Πιο σαφής δεν θα μπορούσα να είμαι.
Απλά έγραψα κομψά,αντί να πω "κακό"  .
Πάντως δεν έπαιζε σε όλο το ματς μόνος ο Παπαζήσης.
Μην τα ισοπεδώσουμε όλα.

καλημέρα αδερφέ.................όχι κακό ΚΑΚΙΣΤΟ
ισοπέδωση πως προκύπτει?????????????? Εσύ το έγραψες
5 λεπτά άποντο.............τόσο έμεινε στο πάγκο..........και
ένα λεπτό πριν τελειώσει το παιχνίδι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(Standing oviation για ένα παιδί που έγραψε κάτι ανάλογο με τον βοντετσιάνο που εσύ πάλι ΕΓΡΑΨΕΣ!) Σωστό και το αγκομαχούσε................Γιατι δε γίνεται
ΜΕ ΤΌΣΟΥΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ !!!Αποοχώσηση βασικου
(εσύ το έγραψες) να είναι η ομάδα στην ίδια κατάσταση όπως
πριν ( ΠΑΟ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ......)
level
παιδια χαιρομαι πολυ για τις πολυ καλες τοποθετησεις ολων σας.Γραφω για πρωτη φορα μονο και μονο για να σας επισημάνω την προσοχή σε μια πολύ καλή ομάδα .Τον ΑΡΗ Πετρουπολης.
Gkos
Λοιπόν.
Στα προγνωστικά δεν έχω να προσθέσω  πολλά σε όσα έχω ήδη πει.
Το Deree είχε(και έχει)  10 μέρες να. . . συνέλθει και να. . .ιαθεί  και να νικήσει Απόλλωνα,στο Γάλατσι-Ολυμπιάδα θα έχουμε μάχη μέχρις εσχάτων ,και αν πρέπει να δώσω φαβορί ,θα δώσω 51% στο πιο έμπειρο Γαλάτσι ,ενώ  μεταξύ Αμαρουσιου και Ευνικου έχω ήδη τοποθετηθεί ,αν και μετά όσα είδα στην Ανθούπολη δεν παίρνω και όρκο.
Ευκολο δεν θα είναι για την ομάδα των ΒΠ. . .
Οι του Ευνικού μάλιστα,πιστεύαν ότι θα ανέβουν σίγουρα,απότι ακουγα. . .

Αν πάντως τελικά ανέβουν Ντιρι,Μαρούσι και Γαλάτσι,θα'ναι οι τρεις ομάδες που περίμενα από Οκτώβρη μήνα.
Οι 2 πρώτες του 1του ομίλου συν το Ντιρί.

QUOTE (level @ Mar 13 2016, 21:59 ) *
παιδια χαιρομαι πολυ για τις πολυ καλες τοποθετησεις ολων σας.Γραφω για πρωτη φορα μονο και μονο για να σας επισημάνω την προσοχή σε μια πολύ καλή ομάδα .Τον ΑΡΗ Πετρουπολης.


Καλωσήρθες level.
Θα την δούμε  και τούτην στον τελικό με Ντιρι ή Απολλωνα την επόμενη βδομάδα.
Θυμαμαι ότι από περυσι στην Α κατηγορία,ο ΑΡΗΣ χρησιμοποιούσε πολλους 2000ρους όταν κατάλαβε ότι θα υποβιβαστεί,και στο παμπαιδικό ειχε καλή ομάδα ,όπου έχασε στους 16 από ΠΑΟ μιας και βρέθηκε σε κακή μέρα.
Θα'ναι ωραιος τελικός.

QUOTE (gulit @ Mar 10 2016, 11:06 ) *
καλημέρα αδερφέ.................όχι κακό ΚΑΚΙΣΤΟ 


Ε,διαφωνώ.Ειναι ισοπέδωση.
Ε,όχι και ΚΑΚΙΣΤΗ μια ομάδα που έπαιξε ένα μπαράζ β γύρου και νίκησε 15 πόντους,με την διαφορά να μην πέφτει σε μονοψήφιο νούμερο μετά το 5'.
Και αν ήταν κάκιστο το Ντιρί,η Νίκη Δροσιάς που έχασε τόσο,τι ήταν;
Μάλλον ανέβασε πολύ τον πήχη το Ντιρί και περιμένουμε διάφορα.


QUOTE (gulit @ Mar 10 2016, 11:06 ) *
(Standing oviation για ένα παιδί που έγραψε κάτι ανάλογο με τον βοντετσιάνο που εσύ πάλι ΕΓΡΑΨΕΣ!)


Τι εγραψα εγώ για Βοντετσιάνο;
Εχω αρχισει να ανησυχώ ότι ξεχνάω. . .



QUOTE (gulit @ Mar 10 2016, 11:06 ) *
Γιατι δε γίνεται 
ΜΕ ΤΌΣΟΥΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ !!!Αποοχώσηση βασικου 
(εσύ το έγραψες) να είναι η ομάδα στην ίδια κατάσταση όπως 
πριν ( ΠΑΟ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ......)


Όντως δεν γίνεται και ο Χάρης λείπει πολύ.
Ξέρεις και για το φιλικό με Πανιώνιο,που δεν θυμάμαι να το είχα γράψει κάπου,αρα ξέρεις αρκετα συwink.gif

Καλό βράδυ.

gulit
QUOTE (Gkos @ Mar 14 2016, 22:52 ) *
Λοιπόν.
Στα προγνωστικά δεν έχω να προσθέσω  πολλά σε όσα έχω ήδη πει.
Το Deree είχε(και έχει)  10 μέρες να. . . συνέλθει και να. . .ιαθεί  και να νικήσει Απόλλωνα,στο Γάλατσι-Ολυμπιάδα θα έχουμε μάχη μέχρις εσχάτων ,και αν πρέπει να δώσω φαβορί ,θα δώσω 51% στο πιο έμπειρο Γαλάτσι ,ενώ  μεταξύ Αμαρουσιου και Ευνικου έχω ήδη τοποθετηθεί ,αν και μετά όσα είδα στην Ανθούπολη δεν παίρνω και όρκο.
Ευκολο δεν θα είναι για την ομάδα των ΒΠ. . .
Οι του Ευνικού μάλιστα,πιστεύαν ότι θα ανέβουν σίγουρα,απότι ακουγα. . .

Αν πάντως τελικά ανέβουν Ντιρι,Μαρούσι και Γαλάτσι,θα'ναι οι τρεις ομάδες που περίμενα από Οκτώβρη μήνα.
Οι 2 πρώτες του 1του ομίλου συν το Ντιρί.



Καλωσήρθες level.
Θα την δούμε  και τούτην στον τελικό με Ντιρι ή Απολλωνα την επόμενη βδομάδα.
Θυμαμαι ότι από περυσι στην Α κατηγορία,ο ΑΡΗΣ χρησιμοποιούσε πολλους 2000ρους όταν κατάλαβε ότι θα υποβιβαστεί,και στο παμπαιδικό ειχε καλή ομάδα ,όπου έχασε στους 16 από ΠΑΟ μιας και βρέθηκε σε κακή μέρα.
Θα'ναι ωραιος τελικός.



Ε,διαφωνώ.Ειναι ισοπέδωση.
Ε,όχι και ΚΑΚΙΣΤΗ μια ομάδα που έπαιξε ένα μπαράζ β γύρου και νίκησε 15 πόντους,με την διαφορά να μην πέφτει σε μονοψήφιο νούμερο μετά το 5'.
Και αν ήταν κάκιστο το Ντιρί,η Νίκη Δροσιάς που έχασε τόσο,τι ήταν;
Μάλλον ανέβασε πολύ τον πήχη το Ντιρί και περιμένουμε διάφορα.




Τι εγραψα εγώ για Βοντετσιάνο;
Εχω αρχισει να ανησυχώ ότι ξεχνάω. . .





Όντως δεν γίνεται και ο Χάρης λείπει πολύ.
Ξέρεις και για το φιλικό με Πανιώνιο,που δεν θυμάμαι να το είχα γράψει κάπου,αρα ξέρεις αρκετα συwink.gif

Καλό βράδυ.

Φίλε QUOTE να μην ανησυχείς καθόλου..........Αυτά που έγραψα είναι για τον Gkos!!!!!!!!!!!!!!!!
καλή σαρακοστή......και καλούς αγώνες να δούμε.
level
QUOTE (gulit @ Mar 15 2016, 11:25 ) *
Φίλε QUOTE να μην ανησυχείς καθόλου..........Αυτά που έγραψα είναι για τον Gkos!!!!!!!!!!!!!!!!
καλή σαρακοστή......και καλούς αγώνες να δούμε.

παιδια καλημέρα, τυχαία μπήκα στο site και θα συνφωνήσω με όποιον λέει ότι μάλλον το DEERE έχει ανεβάσει πολύ τον πήχη.Πιστεύω όμως ότι θα πάει τελικό και εκεί θα βρεί τον ΑΡΗ που είναι τρομερά μαχητική ομάδα και επειδή δεν τα παρατάει εύκολα θα του κάνει τη ζωή πολύ δύσκολη.
Gkos
QUOTE (gulit @ Mar 15 2016, 11:25 ) *
Φίλε QUOTE να μην ανησυχείς καθόλου..........Αυτά που έγραψα είναι για τον Gkos!!!!!!!!!!!!!!!!
καλή σαρακοστή......και καλούς αγώνες να δούμε.


Αδερφέ,μου εστειλες 7 φορες το ιδιο μηνυμα σε ενα λεπτο(αγχωθηκα οτι εγινα famous ξαφνικα),παω να σου απαντησω (σε ενα) και δεν με αφηνε ,γιατι λεει εβαλες ρυθμιση να μην δεχεσαι πριβε....!
gulit
QUOTE (Gkos @ Mar 16 2016, 00:25 ) *
Αδερφέ,μου εστειλες 7 φορες το ιδιο μηνυμα σε ενα λεπτο(αγχωθηκα οτι εγινα famous ξαφνικα),παω να σου απαντησω (σε ενα) και δεν με αφηνε ,γιατι λεει εβαλες ρυθμιση να μην δεχεσαι πριβε....!

καλημέρα o δαίμων του e-mail!!!!!!!!!!!!!!!!
Νομίζω ότι είναι οκ.........
Αλλά ...............you are famous?
Gkos
Μετα απο εναν αγωνα με συγκλονιστικη εξελιξη(μεχρι και αυτο προβλεψαμε) η Ολυμπιαδα εκανε την ανατροπη στην τελευταια περιοδο και νικησε 55-45 (απο 39-45 !!! ) το Γαλατσι και εγινε η πρωτη ομαδα που ανεβαινει στην Α Παιδων!
Συγχαρητηρια!
Gkos
Το Deree επικρατησε 54-46(πολυ πολυ δυσκολα-μαγικη εικονα το σκορ) του Απολλωνα και εκλεισε θεση σον τελικο,απεναντι στον Αρη Πετρουπολης.
Πολλα μπραβο και στους ηττημενους.
HEAD HUNTER
QUOTE (Gkos @ Mar 19 2016, 20:59 ) *
Το Deree επικρατησε 54-46(πολυ πολυ δυσκολα-μαγικη εικονα το σκορ) του Απολλωνα και εκλεισε θεση σον τελικο,απεναντι στον Αρη Πετρουπολης.
Πολλα μπραβο και στους ηττημενους.

Φίλε μου δυστυχώς το Deree μας απογοήτευσε αλλά έστω και έτσι μέτρησε η περσινή εμπειρία της ομάδας.Παρ'όλα αυτά θα πρέπει να δούν το θέμα με το Νο 7 ο οποίος θα μπορούσε να είχε βάλει αρκετούς πόντους αλλά δεν έβλεπε ούτε το ταμπλό .
Πιστεύω ότι είναι καλύτεροι από τον Αρη Πετρούπολης και θα ανέβουν.
Σημείωση :
Κάποιος από την ΕΣΚΑ να προσέξει λίγο τα θέματα διαιτησίας πολλά φάουλ που δεν δίδονται καθώς και πολλά βήματα .Σε μια κακή μέρα το Deree και με τέτοια διαιτησία θα μπορούσε να είχε αποκλειστεί.
Καλή συνέχεια στην ομάδα του Deree.
tempelhs
QUOTE(Gkos @ Mar 19 2016, 15:32 ) *
Μετα απο εναν αγωνα με συγκλονιστικη εξελιξη(μεχρι και αυτο προβλεψαμε) η Ολυμπιαδα εκανε την ανατροπη στην τελευταια περιοδο και νικησε 55-45 (απο 39-45 !!! ) το Γαλατσι και εγινε η πρωτη ομαδα που ανεβαινει στην Α Παιδων!
Συγχαρητηρια!

Αν απο την ολυμπιάδα δεν είχαν φύγει πέρυσι οι βοντετσιάνος (δούκας ), παπαζήσης (ντιρι), σαλτέλης (ντιρί), κολοκυθάς (ΚΑΠ) και φέτος ο σωτηρίου (παο) θα μιλάγαμε για ομάδα όνειρο! Καταπληκτική φουρνιά 2000 και 2001 και μεγάλη δικαίωση για την ομάδα της Ολυμπιάδας που εδω και 8 χρόνια κάνει καταπληκτική δουλειά στις ακαδημίες!
ak11596
QUOTE (tempelhs @ Mar 19 2016, 23:54 ) *
Αν απο την ολυμπιάδα δεν είχαν φύγει πέρυσι οι βοντετσιάνος (δούκας ), παπαζήσης (ντιρι), σαλτέλης (ντιρί), κολοκυθάς (ΚΑΠ) και φέτος ο σωτηρίου (παο) θα μιλάγαμε για ομάδα όνειρο! Καταπληκτική φουρνιά 2000 και 2001 και μεγάλη δικαίωση για την ομάδα της Ολυμπιάδας που εδω και 8 χρόνια κάνει καταπληκτική δουλειά στις ακαδημίες!

Πράγματι πολύ καλή η Ολυμπιάδα και άξιος ο κόουτς της (φαίνεται και σωστός παιδαγωγός !!!). Το θέμα είναι αν θα μπορέσει να δημιουργηθεί ένα αξιόμαχο σύνολο για την παραμονή στην Α' κατηγορία την νέα χρονιά (δεν γνωρίζω αν στην παρούσα ομάδα υπάρχουν πολλοί του 2000 ή του 2001). Μπράβο τους και πάλι !!!
perry1
QUOTE (ak11596 @ Mar 20 2016, 20:48 ) *
Πράγματι πολύ καλή η Ολυμπιάδα και άξιος ο κόουτς της (φαίνεται και σωστός παιδαγωγός !!!). Το θέμα είναι αν θα μπορέσει να δημιουργηθεί ένα αξιόμαχο σύνολο για την παραμονή στην Α' κατηγορία την νέα χρονιά (δεν γνωρίζω αν στην παρούσα ομάδα υπάρχουν πολλοί του 2000 ή του 2001). Μπράβο τους και πάλι !!!


Θα σταθὠ στο προπονιτἰκο τἰμ. Μπρἀβο, σε αντἰθεση με το Γαλἀτσι, τα πἠγανε παρα πολυ καλα. Το τἰμ του Γαλατσιου ηταν απαρἀδεκτο. 2 τεχνικἐς ποινες στον προπονητἠ, ο οποἰος παρἐμεινε στην περιοχἠ του πἀγκου ενὠ επρεπἐ να ειναι εκτος, και μια στον βοηθὀ.
Εχεται δει προπονητἠ να τραβἀει απο το πἰσω μἐρος της φανἐλας τον παἰκτη και να τον σπρὠχνει στην γραματεἰα για αλλἀγη και ο παἰκτης να μπουρδουκλὠνεται μἐχρι να φτάσει στην γραμματεἰα.
Εχετε δει προπονητη να βριζει να φασκελωνει διατητη σε ολο το πρωτο ημιχρονο. Και οι δυο τουσ πρεπει να φυγουν απο το μπασκετ ειναι προβληματικοι.
Μπραβο στην ΟΛυμπιαδα, παικτες και προπονητες.





QUOTE (Gkos @ Mar 19 2016, 20:59 ) *
Το Deree επικρατησε 54-46(πολυ πολυ δυσκολα-μαγικη εικονα το σκορ) του Απολλωνα και εκλεισε θεση σον τελικο,απεναντι στον Αρη Πετρουπολης.
Πολλα μπραβο και στους ηττημενους.

Παρα πολλα μπαβο στουσ ηττημενους δεν θοβηθηκαν τουσ ψηλους πηραν πολλα ρημπαουντ και πολεμησανε μεχρι τελους. ευχομαι περστικα και γρηγορη αναρωση στο Νο 7 που τραυματιστικε στην εναρξη του αγωνα.
Για το Deree κερδισανε αλλα φαινεται πολυ οτι η απουσια του play maker κοστιζει. Η ομαδα ειναι παντα ομαδα και η απουσια ενος παικτη δεν μπορει να αποδιοργανωνει μια ομαδα.
Gkos
Το Μαρουσι επικρατησε με 6 ποντους του Ευνικου και εγινε η 2ρη ομαδα που ανεβαινει στην Α ΠΑΔΩΝ.
Πολλα συγχαρητηρια.
Vas
QUOTE(Gkos @ Mar 20 2016, 23:14 ) *
Το Μαρουσι επικρατησε με 6 ποντους του Ευνικου και εγινε η 2ρη ομαδα που ανεβαινει στην Α ΠΑΔΩΝ.
Πολλα συγχαρητηρια.



Ωραίο παιχνίδι, πολύ σασπένς, πολύς κόσμος! Ο Ευνικός είχε πάρει στο 5ο λεπτο 11 πόντους διαφορά, με συνεχόμενα τρίποντα, αλλά μετά κόλλησε...

Μπράβο σε όλα τα παιδιά (μεν και δεν!)
gulit
QUOTE (perry1 @ Mar 20 2016, 21:58 ) *
Θα σταθὠ στο προπονιτἰκο τἰμ. Μπρἀβο, σε αντἰθεση με το Γαλἀτσι, τα πἠγανε παρα πολυ καλα. Το τἰμ του Γαλατσιου ηταν απαρἀδεκτο. 2 τεχνικἐς ποινες στον προπονητἠ, ο οποἰος παρἐμεινε στην περιοχἠ του πἀγκου ενὠ επρεπἐ να ειναι εκτος, και μια στον βοηθὀ.
Εχεται δει προπονητἠ να τραβἀει απο το πἰσω μἐρος της φανἐλας τον παἰκτη και να τον σπρὠχνει στην γραματεἰα για αλλἀγη και ο παἰκτης να μπουρδουκλὠνεται μἐχρι να φτάσει στην γραμματεἰα.
Εχετε δει προπονητη να βριζει να φασκελωνει διατητη σε ολο το πρωτο ημιχρονο. Και οι δυο τουσ πρεπει να φυγουν απο το μπασκετ ειναι προβληματικοι.
Μπραβο στην ΟΛυμπιαδα, παικτες και προπονητες.






Παρα πολλα μπαβο στουσ ηττημενους δεν θοβηθηκαν τουσ ψηλους πηραν πολλα ρημπαουντ και πολεμησανε μεχρι τελους. ευχομαι περστικα και γρηγορη αναρωση στο Νο 7 που τραυματιστικε στην εναρξη του αγωνα.
Για το Deree κερδισανε αλλα φαινεται πολυ οτι η απουσια του play maker κοστιζει. Η ομαδα ειναι παντα ομαδα και η απουσια ενος παικτη δεν μπορει να αποδιοργανωνει μια ομαδα.

όχι μόνο η απουσία του play maker............κοστίζει η ανυπαρξία στη ρακέτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και εναλλακτικών λύσεων!
Στα δυο knock out παιχνιδια του .............τραβάνε κουπί δυο παικτες ,,,,,,,,,,,,,όσοι είδαν η γνωρίζουν μπασκετάκι...........
καταλαβαίνουν..θα πρέπει δε να αναφέρουμε ότι επιστρέψανε απο το μειον 15 .......και στο δευτερο ημιχρονο ο απολλων
έβαλε μονο 18 ποντους!!!!!!!!!!τωρα τελικός και βλέπουμε! καλό βράδυ.
erasitexnis
QUOTE(ak11596 @ Mar 20 2016, 20:48 ) *
Πράγματι πολύ καλή η Ολυμπιάδα και άξιος ο κόουτς της (φαίνεται και σωστός παιδαγωγός !!!). Το θέμα είναι αν θα μπορέσει να δημιουργηθεί ένα αξιόμαχο σύνολο για την παραμονή στην Α' κατηγορία την νέα χρονιά (δεν γνωρίζω αν στην παρούσα ομάδα υπάρχουν πολλοί του 2000 ή του 2001). Μπράβο τους και πάλι !!!

Πάιδιά του συλλόγου σου να διακρίνονται και να προχωρούν με άλλους συλλόγους είναι επίσης δείγμα σωστής και μεθοδικής δουλειάς. Η άνοδος στην Α κατηγορία παρά την αποχώρηση τόσων σημαντικών παικτών και χωρίς μεταγραφές, δείχνει δουλειά με βάθος, συνέχεια και προοπτική.
Τα 13 από τα 15 παιδιά του ρόστερ του παιδικού είναι στις ακαδημίες του συλλόγου από τις πρώτες τάξεις του δημοτικού ενώ οι άλλοι δύο αθλητές έχουν ήδη 2-3 χρόνια στο σύλλογο. Οποιος παρακολουθεί τα των ακαδημιών στην ΕΣΚΑ και των άλλων τουρνουά Αττικής, μπορεί εύκολα να διαπιστώσει τη δουλειά που γίνεται στις ακαδημίες της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ. Σχεδόν παντού μετάλλια και διακρίσεις. Τώρα αν αυτό είναι αρκετό για αξιοπρεπή παρουσία στην Α κατηγορία, είναι κάτι που θα φανεί του χρόνου.
Gkos
QUOTE (Vas @ Mar 20 2016, 23:19 ) *
Ωραίο παιχνίδι, πολύ σασπένς, πολύς κόσμος! Ο Ευνικός είχε πάρει στο 5ο λεπτο 11 πόντους διαφορά, με συνεχόμενα τρίποντα, αλλά μετά κόλλησε...

Μπράβο σε όλα τα παιδιά (μεν και δεν!)



Πες τίποτα παραπανω για τον αγωνα Βασιλη,διοτι δεν κατεστη δυνατον να παρευρεθω!
Πολυ καλη μερα για το Μαρουσι χτες αφου και το αντρικό κλείδωσε άνοδο !
Vas
QUOTE(Gkos @ Mar 21 2016, 11:04 ) *
Πες τίποτα παραπανω για τον αγωνα Βασιλη,διοτι δεν κατεστη δυνατον να παρευρεθω!
Πολυ καλη μερα για το Μαρουσι χτες αφου και το αντρικό κλείδωσε άνοδο !



Ο Ευνικός ξεκίνησε πολύ καλά και προηγήθηκε με 3-14 στο 5 περίπου με 3 συνεχόμενα τρίποντα. Το Μαρούσι πήρε Ταιμ αουτ, έσφιξε την άμυνά του και μείωσε μέχρι το δεκάλεπτο σε 10-14

Η β περίοδος ήταν ισορροπημένη, και ο ευνικός κατάφερε να συντηρήσει ένα μικρό προβάδισμα (24-27 αν δεν κάνω λάθος).

Από το 25 και μετά το Μαρούσι πήρε κεφάλι, το οποίο το κράτησε μέχρι το τέλος.

Από τον Ευνικό πολύ καλός το νούμερο 8 (δεν γνωρίζω ονόματα – ένας ξανθούλης) ο οποίος βγήκε στο 35 με 5 φάουλ και κάπου εκεί το χάσανε το παιχνίδι.

Αν και δεν έχω πολλές παραστάσεις από αυτές τις κατηγορίες, το Μαρούσι μου φάνηκε πιο «ομάδα» καθώς έβγαλε και πολλές ασιστ, ενώ του ευνικού πήγαιναν πιο πολύ σε ατομικές προσπάθειες. Όσο έμπαιναν τα τρίποντα είχε και το προβάδισμα.

Η κεντρική κερκίδα του Σαλούν , σχεδόν γεμάτη από κόσμο. Λόγω της κρισιμότητας, περίμενα περισσότερες καφρίλες, αλλά εξεπλάγην θετικά καθώς στο τέλος όλοι χειροκρότησαν όλα τα παιδιά!!
Gkos
"ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΕΛΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ ΑΝΟΔΟΥ
Ένας συγκλονιστικός αγώνας, αντάξιος τελικού αγώνα ανόδου, δόθηκε το Σάββατο 19/3 στο ουδέτερο γήπεδο του Deree College, από το Παιδικό τμήμα της Ολυμπιάδας Παπάγου απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα του ΑΟ Γαλατσίου.
Η ομάδα της Ολυμπιάδας Παπάγου ξεκίνησε εντυπωσιακά το παιχνίδι αλλά η αξιόμαχη ομάδα του Γαλατσίου δεν της επέτρεψε να προηγηθεί με μεγαλύτερο σκορ και διαφορά, τελειώνοντας το 1ο δεκάλεπτο με σκορ 14-8.
Με πολύ όμορφο μπάσκετ η Ολυμπιάδα διατήρησε το προβάδισμα και στο 2ο δεκάλεπτο, κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 31-21.
Το Β΄ ημίχρονο ξεκίνησε με επιπλέον καθυστέρηση 15 λεπτών λόγω τεχνικού προβλήματος στήριξης της μπασκέτας που θα είχε επίθεση η Ολυμπιάδα Παπάγου. Το πρόβλημα αποκαταστήθηκε σύντομα από το φιλόξενο προσωπικό του Deree College. Η προετοιμασία και η προθέρμανση της Ολυμπιάδας για το Β΄ ημίχρονο δεν πραγματοποιήθηκε σωστά και σε συνδυασμό με ένα εκρηκτικό ξεκίνημα της ομάδας του ΑΟ Γαλατσίου αλλά και πολλά άστοχα σουτ της Ολυμπιάδας, το 3ο δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 37-40 υπέρ του ΑΟ Γαλατσίου.
Στο 4ο δεκάλεπτο οι παίδες της Ολυμπιάδας μπήκαν αποφασισμένοι, ξεκίνησαν με πολλά επιθετικά και αμυντικά ριμπάουντ και με τη δυνατότητα της επιπλέον κατοχής της μπάλας, ανέκαμψαν και κάλυψαν τη διαφορά που είχε φθάσει στα πρώτα λεπτά τους 6 πόντους. Στη συνέχεια τα παιδιά της Ολυμπιάδας με αποθέματα ψυχικής δύναμης, πάθους και θέλησης επέβαλαν γρήγορο ρυθμό και εξασφάλισαν την πολυπόθητη ΝΙΚΗ ΑΝΟΔΟΥ, με διαφορά 10 πόντων και τελικό σκορ 55-45.
Συγχαρητήρια και στους μαχητές αθλητές Παίδες του ΑΟ Γαλατσίου και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια και κάθε επιτυχία!
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 55-45
Δεκάλεπτα: 14-8, 31-21, 37-40, 55-45
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ
(Σγουρίτσας Χρήστος, Μπεζεριάνος Ανδρέας)
Πετράτος Ν., Τζαννετάκος Π. (10), Παπακωνσταντινόπουλος Δ., Μαγγιώρος Μ., Γκάτσης Κ. (7), Αρταβάνης Γ., Μπιλάλης Π. (16), Ρουκουνάκης Λ. (6), Μπιλάλης Χ. (6), Τσαγκλής Α., Μπιλάλης Γ., Κώτσης Γ. (10)"

Απο την σελιδα της Ολυμπιάδας στο fb!
HighLow
QUOTE(perry1 @ Mar 20 2016, 21:58 ) *
Θα σταθὠ στο προπονιτἰκο τἰμ. Μπρἀβο, σε αντἰθεση με το Γαλἀτσι, τα πἠγανε παρα πολυ καλα. Το τἰμ του Γαλατσιου ηταν απαρἀδεκτο. 2 τεχνικἐς ποινες στον προπονητἠ, ο οποἰος παρἐμεινε στην περιοχἠ του πἀγκου ενὠ επρεπἐ να ειναι εκτος, και μια στον βοηθὀ.
Εχεται δει προπονητἠ να τραβἀει απο το πἰσω μἐρος της φανἐλας τον παἰκτη και να τον σπρὠχνει στην γραματεἰα για αλλἀγη και ο παἰκτης να μπουρδουκλὠνεται μἐχρι να φτάσει στην γραμματεἰα.
Εχετε δει προπονητη να βριζει να φασκελωνει διατητη σε ολο το πρωτο ημιχρονο. Και οι δυο τουσ πρεπει να φυγουν απο το μπασκετ ειναι προβληματικοι.
Μπραβο στην ΟΛυμπιαδα, παικτες και προπονητες.






Παρα πολλα μπαβο στουσ ηττημενους δεν θοβηθηκαν τουσ ψηλους πηραν πολλα ρημπαουντ και πολεμησανε μεχρι τελους. ευχομαι περστικα και γρηγορη αναρωση στο Νο 7 που τραυματιστικε στην εναρξη του αγωνα.
Για το Deree κερδισανε αλλα φαινεται πολυ οτι η απουσια του play maker κοστιζει. Η ομαδα ειναι παντα ομαδα και η απουσια ενος παικτη δεν μπορει να αποδιοργανωνει μια ομαδα.

Αν και δεν μπόρεσα να δω το παιχνίδι, είμαι βέβαιος ότι το τιμ του Γαλατσίου για μια ακόμα φορά "σκότωσε" την ομάδα του. Και όσο το τιμ παραμένει τόσο χειρότερο για τα παιδιά του Γαλατσίου. shot.gif
gulit
QUOTE (HighLow @ Mar 21 2016, 14:19 ) *
Αν και δεν μπόρεσα να δω το παιχνίδι, είμαι βέβαιος ότι το τιμ του Γαλατσίου για μια ακόμα φορά "σκότωσε" την ομάδα του. Και όσο το τιμ παραμένει τόσο χειρότερο για τα παιδιά του Γαλατσίου. shot.gif

Έχεις απόλυτο ΔΙΚΑΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!
level
QUOTE (gulit @ Mar 21 2016, 14:25 ) *
Έχεις απόλυτο ΔΙΚΑΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!

Είδα το παιχνίδι ΓΑΛΑΤΣΙ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ και θέλω να δώσω συχαρητήρια σε όλα τα παιδιά.Δεν θέλω να αναφερθώ σε κανενός το λάθος και το μόνο που θέλω να πω είναι ότι επειδή αυτή την χρονιά είδα αρκετά παιχνίδια της Α΄ΚΑΙ Β Παίδων ,διαπίστωσα ότι οι μισές ομάδες της Α'φέτος ήταν αν όχι χειρότερες τουλάχιστον ισάξιες με περίπου 10 ομάδες της Β΄Παίδων και το ίδιο θα δούμε και όσοι βρεθούμε αύριο στο τελευταίο παιχνίδι DEERE-ΑΡΗΣ.Εύχομαι του χρόνου να γίνουν οι κατάλληλες κινήσεις ώστε η Α΄κατηγορία να έχει πράγματι τις καλύτερες ομάδες.
rocky2
Πιστευω οτι το συστημα της εσκα ειναι πολυ αδικο για τα παιδια κυριως που ανεβαινουν και δεν συνεχιζουν την προσπαθεια τους αλλα την παραδιδουν στους επομενους
Επισης και το συστημα με τις 28 ομαδες μ φαινεται λανθασμενο καθως μια ομαδα ( η λεγομενη απο οτι βλεπω ατυχη) αναγκαζεται να παιξει ενα επιπλεον παιχνιδι
Παρολα αυτα απο οτι εχω δει το επιπεδο της β εσκα στους παιδες φετος ειναι αξιοπρεπεστατο για α εσκα και αυριο στον τελικο προβλεπω δυνατη παιχνιδι και μην νομιζετε οτι το ντιρι θα επικρατησει τοσο ευκολα ... ο αρης εχεις κοτσια να κοντραρει τον οποιονδηποτε
perry1
QUOTE (rocky2 @ Mar 21 2016, 19:24 ) *
Πιστευω οτι το συστημα της εσκα ειναι πολυ αδικο για τα παιδια κυριως που ανεβαινουν και δεν συνεχιζουν την προσπαθεια τους αλλα την παραδιδουν στους επομενους
Επισης και το συστημα με τις 28 ομαδες μ φαινεται λανθασμενο καθως μια ομαδα ( η λεγομενη απο οτι βλεπω ατυχη) αναγκαζεται να παιξει ενα επιπλεον παιχνιδι
Παρολα αυτα απο οτι εχω δει το επιπεδο της β εσκα στους παιδες φετος ειναι αξιοπρεπεστατο για α εσκα και αυριο στον τελικο προβλεπω δυνατη παιχνιδι και μην νομιζετε οτι το ντιρι θα επικρατησει τοσο ευκολα ... ο αρης εχεις κοτσια να κοντραρει τον οποιονδηποτε



Οσο η ΕΣΚΑ αναβαλει την Γ Κατηγορια Παιδων και Εφηβων τοσο το χειροτερο για τα παιδια και τουσ συλλογους. Σε ολους τους ομιλους του Παιδικου αλλα και Εφηβικου υπηρχε μια ομαδα που ξεχωριζε και αντε σε μερικουσ ομιλους δυο.Γιατι λοιπον δεν ξεκιναει η Γ κατηγορια, ωστε να αλλαξει ολο το συστημα και η ανοδος να βγαινει οπως και στην Α κατηγορια, πολυ πιο δικαιο συστημα για ολους.
Ευχομαι και στισ δυο ομαδες καλη επιτυχια και μακρια απο τραυματισμους.
Gkos
QUOTE (perry1 @ Mar 22 2016, 07:49 ) *
Οσο η ΕΣΚΑ αναβαλει την Γ Κατηγορια Παιδων και Εφηβων τοσο το χειροτερο για τα παιδια και τους συλλογους.


Συμφωνώ και επαυξάνω.
Βέβαια θα θυμάσαι ότι πρόπερσι η ΕΣΚΑ αποφάσισε να κάνει τρεις κατηγορίες,τις δημοσίευσε,
και από τις αντιδράσεις που προκλήθηκαν το πήρε πίσω.
Και καλά έκανε θα πω γιατι ήταν άδικη η κατανομή.
Θυμάμαι πχ οι Κουκουβάουνες (που την προηγουμενη χρονιά είχαν φτάσει τελικό ανόδου με Ακαδημία,και την ίδια χρονια ανέβηκε) είχαν πάει στην Γ κατηγορία.
Πως θα νιώθανε τα παιδάκια των Κουκου ,αν παρέμενε το αρχικό πλάνο;

Και αυτό είναι το θέμα:ποιες ομάδες θα είναι στην Β κατηγορία την πρώτη χρονιά;
Θεωρητικά πρέπει να ναι οι 3 που θα πέσουν φέτος από την Α ,οι 3 που φτάσανε τελικό ανόδου αλλά δεν ανέβηκαν και μετά. . .αυτοσχεδιάζουμε!
Εκεί θα είναι η γκρίνια.
Θα μπορουσαν να ναι ομάδες που κάνουν  "επενδύσεις" όπως η ΑΕΚ,ομάδες που εχουν σταθερά καλή πορεία με παρουσιες στα μπαράζ αλλά δεν τα καταφέρνουν(Απόλλωνας,Φιλοθεη),θα μπορούσε το Γαλάτσι,ομάδες που θα πάνε στο F8 των παμπαιδων(και αρα θα είναι δυνατες του χρόνου) ,είναι λίγο "φλου" το όλο θέμα της πρώτης χρονιάς .

QUOTE (perry1 @ Mar 22 2016, 07:49 ) *
Σε ολους τους ομιλους του Παιδικου αλλα και Εφηβικου υπηρχε μια ομαδα που ξεχωριζε και αντε σε μερικους ομιλους δυο


Στον πρώτο όμως 5-6 wink.gif


QUOTE (rocky2 @ Mar 21 2016, 19:24 ) *
. . . και μην νομιζετε οτι το ντιρι θα επικρατησει τοσο ευκολα ... ο αρης εχεις κοτσια να κοντραρει τον οποιονδηποτε


Τόσο εύκολα;;;;!!!!
Έτσι όπως (δεν) παίζει εσχάτως το Ντιρί,έχω αρχίσει να ανησυχώ ότι δεν θα . . .καθόλου!
C_DM
QUOTE(Gkos @ Mar 22 2016, 15:43 ) *
Και αυτό είναι το θέμα:ποιες ομάδες θα είναι στην Β κατηγορία την πρώτη χρονιά;
Θεωρητικά πρέπει να ναι οι 3 που θα πέσουν φέτος από την Α ,οι 3 που φτάσανε τελικό ανόδου αλλά δεν ανέβηκαν και μετά. . .αυτοσχεδιάζουμε!
Εκεί θα είναι η γκρίνια.


Δεν είναι δύσκολο φίλε, απλά χρειάζεται σχεδιασμό.
1) ανακοινώνεις ότι την επόμενη χρονιά θα δημιουργηθούν 3 κατηγορίες
2) στην β πάνε όσοι πέφτουν από Α. (3)
3) στην β πάνε επίσης, ανάλογα με το πόσοι όμιλοι και πόσες ομάδες θέλουμε, οι παρακάτω ομάδες:
α) όσοι πέρασαν φάση και δεν ανέβηκαν στην Α και
β) οι καλύτεροι 2-3 των ομίλων ή όσοι χρειαστούν για να φτιάξουν τους ομίλους.
4) όλοι οι υπόλοιποι Γ κατηγορία.
Έτσι ούτε τα παιδιά που προκρίθηκαν υποτιμούνται αλλά και οι υπόλοιπες ομάδες παίρνουν την ευκαιρία που τους αξίζει. 41.gif


ak11596
QUOTE (perry1 @ Mar 20 2016, 21:58 ) *
Θα σταθὠ στο προπονιτἰκο τἰμ. Μπρἀβο, σε αντἰθεση με το Γαλἀτσι, τα πἠγανε παρα πολυ καλα. Το τἰμ του Γαλατσιου ηταν απαρἀδεκτο. 2 τεχνικἐς ποινες στον προπονητἠ, ο οποἰος παρἐμεινε στην περιοχἠ του πἀγκου ενὠ επρεπἐ να ειναι εκτος, και μια στον βοηθὀ.
Εχεται δει προπονητἠ να τραβἀει απο το πἰσω μἐρος της φανἐλας τον παἰκτη και να τον σπρὠχνει στην γραματεἰα για αλλἀγη και ο παἰκτης να μπουρδουκλὠνεται μἐχρι να φτάσει στην γραμματεἰα.
Εχετε δει προπονητη να βριζει να φασκελωνει διατητη σε ολο το πρωτο ημιχρονο. Και οι δυο τουσ πρεπει να φυγουν απο το μπασκετ ειναι προβληματικοι.
Μπραβο στην ΟΛυμπιαδα, παικτες και προπονητες.


Συμφωνώ 100% μαζί σου... Ο κόουτς του Γαλατσίου, καθώς και ολόκληρο το team ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !!! Είναι δυνατόν να υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι και ειδικά σε ομάδα παίδων....!!!
Gkos
Είπα να μην γραψω τιποτα για Κουμαρα,αλλα ησασταν πολλοι γηπεδο και του εχετε αλλαξει τα φωτα βλεπωwink.gif
Χαχα!
Gkos
Ανεβηκε και το Ντιρι...
Deree-ΑΡΗΣ Πετρουπολης49-47 (15-14,32-25,37-32,49-47)


Τρομερο παθος απο αμφοτερες τι ομαδες(αποτελεσμα αυτου τα παρα πολλα "τζαμπολ" που ειχαμε) ,αλλα και πολυ κακο το θεαμα.
Με 40 λαθη εκαστη ομαδα πρεπει να τελειωσε....
rocky2
Συγχαρητηρια και στις δυο ομαδες βγαλανε παθος ... Αναλογιζομενοι την διαφορα βαθους των 2 ομαδων μπορω να πω οτι ειμαι πολυ περηφανος που υποστηριζω τον αρη πετρουπολης ... Εχουν καρυδια και το αποδεικνυουν σε καθε ματς ...
dontshoottheref
η Γ΄ κατηγορία (ουσιαστική η 'νέα' Β' μας ενδιαφέρει) είχε, και πάλι, ανακοινωθεί για του χρόνου και με νέα προκύρηξη είπαν οτι θα γίνει το 2017-18

http://eska.gr/?p=12442
johnis
Επειδή δεν έχω ακούσει επιχειρηματολογία για τις 3 κατηγορίες, θα ήθελα κάποιος να μου αναλύσει τους λόγους που πιστεύει ότι θα βοηθήσουν. Εγώ διαφωνώ με την ύπαρξη κατηγοριών στα παιδικό-εφηβικά.
Πρώτα-πρώτα, δεν υπάρχει συνέχεια: οι 2000 πχ που ανέβηκαν φέτος στην Α κατηγορία παίδων, δε θα παίξουν του χρόνου Α. Θα παίξουν με βάση την επίδοση των 1997 ή 1998 που αποτελούσαν φέτος τους εφήβους του κάθε συλλόγου. Αυτό τι λογική έχει? Πώς βοηθάει ένα σωματείο γειτονιάς πχ που έχει μια καλή φουρνιά και την έχει δουλέψει και μπορεί να κάνει πορεία αλλά η από κάτω φουρνιά του δεν είναι τόσο καλή? Πρέπει να κάνει μεταγγραφές στους 2001 για να σταθεί. Και από εκεί ξεκινάνε πολλά προβλήματα που δε θα έπρεπε να υπάρχουν στις ακαδημίες για εμένα: πιο πολύ recruiting παρά δουλειά με το υλικό σου αν θες να πρωταγωνιστήσεις, πολύ τακτική γιατί αυτή φέρνει νίκες, ζωνούρες - σύνθετες άμυνες - περίεργα press, βρισίδια με διαιτητές, βίασμος όλων των παιδαγωγικών αρχών του αθλητισμού που σε αυτές τις ηλικίες θα έπρεπε να είναι πρώτες και τα παιδιά μπαίνουν σε μπασκετικά κουτιά πολύ νωρίς. Ιδίως στο παιδικό, θα έπρεπε τα ψηλά παιδιά να παίζουν περιφερειακοί (αν δεν εκτίθενται), να μαθαίνουν τις σωστές αρχές της ομαδικής άμυνας man to man, που κατά κόρον θα χρησιμοποιήσουν στο ανδρικό μπάσκετ, να έχουν παιχνίδια με πολλή κυκλοφορία και όχι με προσανατολισμό ποιος θα πάρει την επίθεση κλπ. Ποιος προπονητής θα τα κάνει αυτά? Και άντε πες πως ο προπονητής είναι εξαίρεση και θέλει πρώτα να δουλέψει και δευτερευόντως να κερδίσει, θα τον αφήσει η διοίκηση της ομάδας του ή θα του πει 'εμείς θέλουμε άνοδο στην Α / σωτηρία πάσει θυσία για την προβολή του σωματείου μας"?
Τελικά όμως ποιος είναι ο ρόλος των ακαδημιών? Να βγάζουν παίκτες ή να παρέχουν υψηλές συνθήκες ανταγωνισμού?
Μήπως η ύπαρξη 3 κατηγοριών θα μεταφέρει αυτά τα προβλήματα και σε σωματεία που είναι πιο κάτω σε δυναμικότητα στη Β κατηγορία και τώρα δεν τα έχουν?
level
QUOTE (johnis @ Mar 23 2016, 15:18 ) *
Επειδή δεν έχω ακούσει επιχειρηματολογία για τις 3 κατηγορίες, θα ήθελα κάποιος να μου αναλύσει τους λόγους που πιστεύει ότι θα βοηθήσουν. Εγώ διαφωνώ με την ύπαρξη κατηγοριών στα παιδικό-εφηβικά.
Πρώτα-πρώτα, δεν υπάρχει συνέχεια: οι 2000 πχ που ανέβηκαν φέτος στην Α κατηγορία παίδων, δε θα παίξουν του χρόνου Α. Θα παίξουν με βάση την επίδοση των 1997 ή 1998 που αποτελούσαν φέτος τους εφήβους του κάθε συλλόγου. Αυτό τι λογική έχει? Πώς βοηθάει ένα σωματείο γειτονιάς πχ που έχει μια καλή φουρνιά και την έχει δουλέψει και μπορεί να κάνει πορεία αλλά η από κάτω φουρνιά του δεν είναι τόσο καλή? Πρέπει να κάνει μεταγγραφές στους 2001 για να σταθεί. Και από εκεί ξεκινάνε πολλά προβλήματα που δε θα έπρεπε να υπάρχουν στις ακαδημίες για εμένα: πιο πολύ recruiting παρά δουλειά με το υλικό σου αν θες να πρωταγωνιστήσεις, πολύ τακτική γιατί αυτή φέρνει νίκες, ζωνούρες - σύνθετες άμυνες - περίεργα press, βρισίδια με διαιτητές, βίασμος όλων των παιδαγωγικών αρχών του αθλητισμού που σε αυτές τις ηλικίες θα έπρεπε να είναι πρώτες και τα παιδιά μπαίνουν σε μπασκετικά κουτιά πολύ νωρίς. Ιδίως στο παιδικό, θα έπρεπε τα ψηλά παιδιά να παίζουν περιφερειακοί (αν δεν εκτίθενται), να μαθαίνουν τις σωστές αρχές της ομαδικής άμυνας man to man, που κατά κόρον θα χρησιμοποιήσουν στο ανδρικό μπάσκετ, να έχουν παιχνίδια με πολλή κυκλοφορία και όχι με προσανατολισμό ποιος θα πάρει την επίθεση κλπ. Ποιος προπονητής θα τα κάνει αυτά? Και άντε πες πως ο προπονητής είναι εξαίρεση και θέλει πρώτα να δουλέψει και δευτερευόντως να κερδίσει, θα τον αφήσει η διοίκηση της ομάδας του ή θα του πει 'εμείς θέλουμε άνοδο στην Α / σωτηρία πάσει θυσία για την προβολή του σωματείου μας"?
Τελικά όμως ποιος είναι ο ρόλος των ακαδημιών? Να βγάζουν παίκτες ή να παρέχουν υψηλές συνθήκες ανταγωνισμού?
Μήπως η ύπαρξη 3 κατηγοριών θα μεταφέρει αυτά τα προβλήματα και σε σωματεία που είναι πιο κάτω σε δυναμικότητα στη Β κατηγορία και τώρα δεν τα έχουν?

level
Θέλω να αναφερθώ στον χθεσινό αγώνα και να ευλογήσω τα γένια μου αφού εδώ και καιρό είπα ότι ο ΑΡΗΣ είναι μια πολύ καλή ομάδα πού δεν το βάζει ποτέ κάτω .Τώρα επειδή δίκαια γίνεται πολύ κουβέντα για την ύπαρξη κατηγοριών στο παιδικο-εφηβικό πρωτάθλημα και επειδή έχω παρακολουθήσει αρκετούς αγώνες πιστεύω ότι η ΕΣΚΑΝΑ με την ύπαρξη κατηγοριών είναι πολύ πιο δίκαιη διότι έτσι υπάρχει και το κίνητρο του ανταγωνισμού μεταξύ των ομάδων που προσωπικά πιστεύω ότι είναι καλό να υπάρχει.Πιστεύω κατ'αρχήν ότι μόνο όταν παίζεις με ισοδύναμους αντιπάλους βελτιώνεσαι και προσπαθείς για το καλύτερο αλλιώς υπάρχει ο κίνδυνος να οδηγηθεί κάποιος σε λάθος συμπεράσματα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.