Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑΝΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4
leonkalf
Είναι μάλλον βέβαιος ο υποβιβασμός. Η εικόνα που δείχνει είναι αυτή και λογικά μη αναστρέψιμη.

Προσπάθεια σε πύλινα πόδια scales!!! Τι να λέμε τώρα....
Πέρασα 1 χρονιά εκεί (την πιο επιτυχημένη στην σύντομη ιστορία της, χάρις στο φιλότιμο και την παρέα) και ξέρω..
Βέβαια, τώρα η ομάδα έχει περάσει σε άλλους ανθρώπους αλλά η εικόνα της είναι αποκαρδιωτική..
scales84
Κι εγω φιλε περασα 2 χρονιες!Οι πρωτες μου μαλιστα σε αντρικο επιπεδο και η πρωτη συνοδευτηκε απο ανοδο κιολας στη β κατηγορια!ενα απο τα βηματα που καναμε για να γινει η ομαδα μεγαλη!την αμεσως επομενη χρονια γινανε λαθη που παρολιγο να κοστισουν την κατηγορια παροτι το υλικο ηταν εξαιρετικο και μετα ηταν η χρονια που πηγες εσυ!και πανω που η ομαδα εφτασε Α και ολοι νομιζαμε οτι θα ενδιαφερθουν παραπανω φυγανε και αυτοι που ασχολιοντιοντουσαν!δεν θα θελα να τους χαρακτηρισω και δεν μου επιτρεπεται!!!Αλλα παροτι ολα τοτε φανταζαν τελεια,ας δουνε τωρα που φτασανε την ομαδα!ενα βημα πριν την επιστροφη της εκει που ξεκινησε και που μετα απο πολυ κοπο ειχαμε καταφερει να ξεκολλησουμε!!!!ΚΡΙΜΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΡΙΜΑ!!!!!!!!

Ο ντενις τι εχει και δεν παιζει?
leonkalf
Καλά έκαναν και έφυγαν αυτοί που ασχολιόντουσταν αφού ο τρόπος που διοικούσαν ηταν... άστα να πάνε.. Μάγκες με τις πλάτες και τον ιδρώτα άλλων.. Κι αφού πέτυχαν αυτό που ήθελαν, αλαζονεία και αχαριστία..
Ε, μετά την ύβρι έρχεται η τιμωρία... wink.gif

Βασικά, αυτή η ομάδα δεν έπρεπε να υπήρχε. Δεν έχει ακαδημίες, υποδομές τίποτα. Και ο σκοπός που ξεκίνησε τη λειτουργία της δε βλέπω να υφίσταται.
Όπως έστρωσαν κοιμήθηκαν.. Με τα λόγια και τις υποσχέσεις δεν γίνονται ομάδες!! Ίσως προσωρινά, όσο και η πορεία του Πας. Το μέλλον όμως....

Όταν έφυγα είχα λόγους.. Και το μέλλον (σημερινή κατάσταση) το έβλεπα..

O Denis είχε ένα πρόβλημα στη μέση πριν μερικές εβδομάδες αλλά είναι οκ τώρα. Σήμερα δεν έπαιξε καθόλου (επιλογή προπονητή).
ilovethisgame
Η Δραπετσωνα το παλεψε μεχρι το τελος αλλα δεν τα καταφερε απενταντι στην πρωτη και αητητη Τερψιθεα.Στο τελος με τριποντο στην εκπνοη και βολες πηγε το ματς στους 10 .Τελικο αποτελεσμα 62-72
ilovethisgame
ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ-ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ 1 (+2) 48-46
junior08
Φίλε Leonkalf,

Οσον αφορά τον ΠΑΣ, αφού έχεις περάσει και από εκεί, θα ξέρεις ότι ποτέ δεν είχε άλλο τμήμα εκτός από το ανδρικό.
Σε προσκαλώ να έρθεις να παρακολουθήσεις προπόνηση του τμήματος μίνι αγοριών ή μίνι κοριτσιών ή παιδικού ή ακαδημιών αγοριών και κοριτσιών ή όλων μαζί.
Θα σε βοηθήσει να μην δείχνεις τόσο άσχετος με το θέμα.
Ισως όταν θέλεις να βγάλεις κακία ή να υποστηρίξεις έναν φίλο σου να μην το κάνεις και τόσο έξυπνα.
Εάν το τίμημα στο να συντηρηθούν τμήματα και να δημιουργηθούν και καινούργια, (νεανιδες,κορασιδες,γυναικείο,εφηβικό) είναι να πέσουμε κατηγορία , προτιμάμε το πρώτο.(Μακάρι όμως να μπορέσουμε και τα δύο)
Εάν αυτή την εικόνα που δημιουργήθηκε μέσα σε μία χρονιά , με ατελείωτες ώρες τρεξίματος από δυο-τρία άτομα, σε γήπεδα και μη , την βρίσκεις αποκαρδιωτική σε βρίσκω λίγο περιττό για τον χώρο (ή τουλάχιστον για να σε ακούμε).
Εάν είσαι απλώς ανημέρωτος τότε σε καταλαβαίνω.

Υ.Γ.1 Είσαι πολύ καλός στην ενημέρωση μας για τα σκορ των αγωνων.Πολύ καλή δουλειά.Συνέχισε έτσι.

Υ.Γ.2 Οσο για τον Denis , πολύ καλό παιδί και καλός παίχτης (και είμαι σίγουρος ότι δεν χρειάζεται συνήγορο)
Live strong
QUOTE(junior08 @ Dec 15 2007, 18:33 ) *
Εάν αυτή την εικόνα που δημιουργήθηκε μέσα σε μία χρονιά , με ατελείωτες ώρες τρεξίματος από δυο-τρία άτομα, σε γήπεδα και μη , την βρίσκεις αποκαρδιωτική σε βρίσκω λίγο περιττό για τον χώρο (ή τουλάχιστον για να σε ακούμε).
Εάν είσαι απλώς ανημέρωτος τότε σε καταλαβαίνω.

Υ.Γ.1 Είσαι πολύ καλός στην ενημέρωση μας για τα σκορ των αγωνων.Πολύ καλή δουλειά.Συνέχισε έτσι.


Θα σε παρακαλούσα να είσαι λίγο πιο προσεκτικός στους χαρακτηρισμούς σου όσον αφορά τους moderators!

Το αν είναι ή όχι περιττός για τον χώρο αυτό μπορεί να το κρίνουν οι διαχειριστές και μόνο αυτοί!

Σ ευχαριστώ πολύ! bball.gif
leonkalf
junior08,
είσαι καινούργιο μέλος, θα ήθελα να σε καλωσορίσω και θα σου πρότεινα να μην είσαι τόσο επιθετικός σε πρόσωπα.
Το ειρωνικό ύφος καλό θα ήταν να το κρατήσεις μακριά από αυτό εδώ το forum.

Για να σου απαντήσω στα όσα λες:

QUOTE
Οσον αφορά τον ΠΑΣ, αφού έχεις περάσει και από εκεί, θα ξέρεις ότι ποτέ δεν είχε άλλο τμήμα εκτός από το ανδρικό.
Σε προσκαλώ να έρθεις να παρακολουθήσεις προπόνηση του τμήματος μίνι αγοριών ή μίνι κοριτσιών ή παιδικού ή ακαδημιών αγοριών και κοριτσιών ή όλων μαζί.
Θα σε βοηθήσει να μην δείχνεις τόσο άσχετος με το θέμα.

Το ξέρω ότι ποτέ δεν είχε άλλο τμήμα πέραν του ανδρικού. Γι' αυτό αναφέρθηκα στα προηγούμενα posts σ'αυτό το γεγονός και στο ότι ο σκοπός που ξεκίνησε η ομάδα (χώρος να παίξουν όσα παιδιά δεν έπαιζαν στον "μεγάλο" Πειραϊκό) δεν υφίσταται πλέον.
Αν ξεκίνησε φέτος μια διαφορετική προσπάθεια για στελέχωση ακαδημιών είναι άλλη ιστορία. Αφού πλέον είναι σαν να έχει φτιαχτεί μια καινούργια ομάδα. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος στη διοίκηση από τους παλιούς να ασχολείται, σχεδόν όλοι οι παίκτες είναι καινούργιοι κλπ.
Αν ξεκινάτε κάτι καινούργιο, μακάρι να καταφέρετε κάτι καλό. Καλό θα είναι για την περιοχή. Ίσως θα έπρεπε για το νέο ξεκίνημα να αλλάζατε και όνομα..


QUOTE
Ισως όταν θέλεις να βγάλεις κακία ή να υποστηρίξεις έναν φίλο σου να μην το κάνεις και τόσο έξυπνα.

Όταν θέλω να πω κάτι, το λέω όπως το πιστεύω. Ποτέ δεν κρύβομαι! Έχω το θάρρος της γνώμης μου. Δεν είναι θέμα εξυπνάδας ή όχι.

QUOTE
Εάν αυτή την εικόνα που δημιουργήθηκε μέσα σε μία χρονιά , με ατελείωτες ώρες τρεξίματος από δυο-τρία άτομα, σε γήπεδα και μη , την βρίσκεις αποκαρδιωτική σε βρίσκω λίγο περιττό για τον χώρο (ή τουλάχιστον για να σε ακούμε).
Εάν είσαι απλώς ανημέρωτος τότε σε καταλαβαίνω.

Πέρασα από την ομάδα και ο 1 χρόνος ήταν αρκετός για να δω κάποια πράγματα..
Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι στο "τρέξιμο" των 2-3 ατόμων όταν ήμουν στην ομάδα ή για τώρα, πάντως εγώ αυτό που εισπράττω βλέποντας και μαθαίνοντας καταστάσεις είναι αυτό. Τώρα αν εσύ είσαι ευχαριστημένος με αυτό που βλέπεις.. τι να πω. Ο καθένας έχει την άποψή του.

Τώρα αν με βρίσκεις εσύ περιττό για το χώρο... μήπως να φύγω? Ας μην με "ακούς" αν αυτά που λέω δε σου αρέσουν. Αλλά δεν μπορείς να φιμώσεις κάποιον!! Γι΄αυτό να προσέχεις πως αναφέρεσαι όταν μιλάς σε συνομιλητές σου στο forum (αλλά και γενικά). Ο σεβασμός στην άποψη του άλλου είναι αρετή!

QUOTE
Υ.Γ.2 Οσο για τον Denis , πολύ καλό παιδί και καλός παίχτης (και είμαι σίγουρος ότι δεν χρειάζεται συνήγορο)

Επειδή ίσως δεν ξέρεις τη φιλική μου σχέση με τον συγκεκριμένο, και επειδή μάλλον δεν καταλαβαίνεις και την πλάκα που μπορεί να κάνουμε (και μέσω του forum), γι' αυτό θεωρώ το σχόλιό σου τουλάχιστον άκυρο..
Άκου συνήγορος... wink.gif

Υ.Γ Για να αποκαλείς κάποιον φίλο στην προσφώνησή σου, θα πρέπει να φέρεσαι και ανάλογα..
PanosIlio
Βρε χαλαρώστε λίγο, ερασιτεχνικό πρωτάθλημα είναι.

Όπως έλεγα σε ένα παιδί που παίζει στη Γ ΕΣΚΑΝΑ, στην Δραπετσώνα, το σημαντικό είναι να διασκεδάζετε και να χαίρεστε το παιχνίδι που παίζεται, χόμπι είναι. Όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα, αν δεν διασκεδάζετε απλά αλλάζετε ομάδα ή την κάνετε τελείως.

Εγώ τόσο απλά το βλέπω, αν δεν είναι συγχωρήστε με tongue.gif
ilovethisgame
ΜΕΓΑΡΙΔΑ -ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ 71-57
ΤΑΤΑΥΛΑ -Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ 1 +2 ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ
ΕΛΛΗΝΙΚΟ-ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 78-73 ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ (Εγινε χαμος στο παιχνιδι αυτο στο τελος με πολλες τεχνικες ποινες , ακυρωθεν τριποντο στην εκπνοη εις βαρος της Δραπετσωνας). Θα μαθω λεπτομερειες και θα σας πω συντομα γιατι δεν ειχα παει γηπεδο
leonkalf
Πήγασος - Αμφιάλη 1 εύκολα
leonkalf
Πήγασος - Αμφιάλη 1 εύκολα
PanosIlio
QUOTE(ilovethisgame @ Dec 22 2007, 00:18 ) *
ΕΛΛΗΝΙΚΟ-ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 78-73 ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ (Εγινε χαμος στο παιχνιδι αυτο στο τελος με πολλες τεχνικες ποινες , ακυρωθεν τριποντο στην εκπνοη εις βαρος της Δραπετσωνας). Θα μαθω λεπτομερειες και θα σας πω συντομα γιατι δεν ειχα παει γηπεδο


Αυτό που έγινε εκεί, από ότι μου είπε ο κολλητός μου, που παίζει στη Δραπετσώνα και έφαγε και ντισκαλιφιέ και του πήραν και το δελτίο φυσιολογικά και περιμένουμε να δούμε πόσες αγωνιστικές θα φάει tongue.gif , ενώ το παιχνίδι ήταν ισοπαλία, σε νεκρό χρόνο πετυχαίνει τρίποντο η Δραπετσώνα και οι διαιτητές το μετράνε κανονικά όπως και η γραμματεία και μετά, δεν ξέρω γιατί, ούτε κοι οι της Δραπετσώνας μάλλον ξέρουν οι διαιτητές το ακύρωσαν το τρίποντο και μετά έγινε το σώσε, φωνές, διαμαρτυρίες, βρισίδια, και έριξε 2 τεχνικές ποινές και 1 ντισκαλιφιέ και πήγε παράταση το παιχνίδι και η Δραπετσώνα έχασε. Αυτά τα ολίγα και κρίμα που έχασα τέτοιο σκηνικό sad.gif
alpapamarin
Καλημέρα,

Μερικές διευκρινήσεις για το εν λόγω παιχνίδι. Ο αθλητής της Δραπετσώνας σούταρε και πέτυχε ένα τρίποντο εκτός χρόνου. Η διαιτήτρια το μέτρησε, αλλά όταν πήγε στη γραμματεία και ο κομισάριος αλλά και η κυρία στο χρονόμετρο της είπαν ότι δεν έπρεπε να το μετρήσει και καλό θα ήταν να είχε πάει πρώτα να τους συμβουλευθεί. Η διαιτήτρια είπε ότι απλά δεν είχε ακούσει την κόρνα και γιαυτό το μέτρησε.

Το παιχνίδι πήγε στην παράταση με το Ελληνικό να έχει 4 παίχτες με 5 φάουλ και τη Δραπέτσώνα όχι παραπάνω από 1. Στην παράταση και μετά απο διαμαρτυρίες για ένα φάουλ της Δραπετσώνας, δόθηκαν τεχνικές ποινές και κρατήθηκαν 2 δελτία, αν δεν απατώμαι, από τη Δραπετσώνα. Τελικά μετά την παράταση κατέληξε και η Δραπετσώνα να παίζει με 4 παίχτες μείον.

Λάθη διαιτητικά έγιναν και από τις δύο πλευρές αλλά νομίζω ότι το αποτέλεσμα, για κάποιον πού είδε το παιχνίδι από την αρχή και δεν μένει σε μια μεμονωμένη φάση, είναι δίκαιο.

Καλή χρονία σε όλους,

Υ.Γ. Το Άρης Γλυφάδας-Ιάσωνας πόσο ήρθε?
alpapamarin
Παννεαπολικός - Ελληνικό : 49 - 51, παρόλο το χειρουργείο των "γκρίζων "...
papits
Πήγασος-Αρης γλυφάδας 71-56

το σκορ του αρη δεν ειναι βέβαιο δεν το θυμάμαι καλα...

Αντε να συμπληρώσουμε για να δουμε και την βαθμολογία..
taz4
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Dec 27 2007, 13:11 ) *
Αυτό που έγινε εκεί, από ότι μου είπε ο κολλητός μου, που παίζει στη Δραπετσώνα και έφαγε και ντισκαλιφιέ και του πήραν και το δελτίο φυσιολογικά και περιμένουμε να δούμε πόσες αγωνιστικές θα φάει tongue.gif , ενώ το παιχνίδι ήταν ισοπαλία, σε νεκρό χρόνο πετυχαίνει τρίποντο η Δραπετσώνα και οι διαιτητές το μετράνε κανονικά όπως και η γραμματεία και μετά, δεν ξέρω γιατί, ούτε κοι οι της Δραπετσώνας μάλλον ξέρουν οι διαιτητές το ακύρωσαν το τρίποντο και μετά έγινε το σώσε, φωνές, διαμαρτυρίες, βρισίδια, και έριξε 2 τεχνικές ποινές και 1 ντισκαλιφιέ και πήγε παράταση το παιχνίδι και η Δραπετσώνα έχασε. Αυτά τα ολίγα και κρίμα που έχασα τέτοιο σκηνικό sad.gif


Τελικά πόσες αγωνιστικές έφαγε??υπήρξαν τιμωρίες??
PanosIlio
Ε κοίτα λογικά, με βάση και άλλες τιμωρίες που είδε ότι δίνει η ΕΣΚΑΝΑ θα φάει 4 αγωνιστικές, πάντως στον αγώνα της Παρασκευής με τον Προφήτη Ηλία, που να πω εδώ ότι έχασε η Δραπετσώνα και μάλιστα εύκολα καθώς και απουσίες είχε αλλά και δεν έπαιξε καθόλου καλά, δεν αγωνίστηκε ο κολλητός μου.
alpapamarin
Ελληνικό - Πειραικός : 52-37
taz4
Έχουμε άλλα αποτελέσματα από χθες? bball.gif ? bball.gif ?
leonkalf
Σήμερα Προφήτης Ηλίας-Παννεαπολικός 1 (+4π.) με δραματικό φινάλε.

Στο 3ο δεκάλεπτο ο Προφήτης είχε πάρει διαφορά περίπου 20π., ο Παν/κος έκανε το come back στο 4ο δεκάλεπτο, ισοφάρισε, πέρασε και 1π. μπροστά.
leonkalf
Ιάσονας-Ηλεκτρούπολη 1
ΝΕΜ-Πήγασος 2
papits
QUOTE(leonkalf @ Jan 20 2008, 23:53 ) *
Ιάσονας-Ηλεκτρούπολη 1
ΝΕΜ-Πήγασος 2


ξέρεις κανεις τι εκαναν τα ταταυλα?
PanosIlio
Το Ταταύλα - Δραπετσώνα δεν έγινε, δεν πήγε ο ένας διαιτητής.
leonkalf
Έχει τελειώσει ο 1ος γύρος (απόψε ξεκινάει ο 2ος).
Μέχρι τώρα - όσοι από εδώ παρακολουθείται το πρωτάθλημα - τι εντυπώσεις έχετε αποκομίσει?

Ποιες ομάδες και ποιοι παίκτες σας άρεσαν, και τι προβλέπεται για τη συνέχεια σε κορυφή και ουρά?
alpapamarin
Τριπλέτα : Μανωλιάδης-Μερτύρης-Μπούτας σε Τερψιθέα,
5αρι απο Ταταύλα, περιφέρεια Πήγασου Κορυδαλλού (#9), ψηλός και #10 από ΑΣΗ, #9 Προφήτης
alalummm
4 - manoliadis
5 - tatayla




smiley.gif


TIPOTA ALLO
pritanis
#9 ΑΣΗ 5ΑΡΗ #9 ΠΗΓΑΣΟΥ
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙΣΕΙ ΝΑ ΠΑΣΑΡΟΥΝ!
leonkalf
ΝΕ Μεγαρίδος - Πήγασος Κορ. 69-78, Άρης Γλ. – Ν. Πέραμος 56-58, Τερψιθέα – Εν. Αμφιάλης 81-46 , Ελληνικό - Πειραϊκός ΑΣ 52-37, Προφ. Ηλίας –Παννεαπολικός 62-58, Ταταύλα – ΔΑΣ Δραπετσώνα αναβ., Ιάσωνας – Ηλεκτρούπολη 70-58

Σε εξ αναβολής αγώνα Άρης Γλ.- Ιάσωνας 44-42

Βαθμολογία
(σε 13 αγώνες)

1. Τερψιθέα 13-0 26

2. Ηλεκτρούπολη 9-4 22

3. Προφ. Ηλίας 9-4 22

--------------------------------------------------------

4. Ταταύλα 8-4 20

5. Πήγασος 9-4 22

6. Παννεαπολικός 7-6 20

7. ΝΕ Μεγαρίδος 7-6 20

8. Ελληνικό 6-7 19

9. Ν. Πέραμος 6-7 19

10. Ιάσωνας Νικ. 5-8 18

10. Δραπετσώνα 5-7 17

-----------------------------------------------------------

12. Άρης Γλ. 4-9 17

13. Εν. Αμφιάλης 1-12 14

14. Πειραϊκός ΑΣ 1-12 14

*Δεν υπολογίζεται ο αγώνας Ταταύλα – ΔΑΣ Δραπετσώνα
alpapamarin
Ελληνικό - Αμφιάλη : 64-47
taz4
Τερψιθέα - Πήγασος 1
Νέα Πέραμος - Α.Σ.Η 1
Ελληνικό - Αμφιάλη 1
Προφητης Ηλιας- Πειραικος 2
leonkalf
Ταταύλα-Παννεαπολικός 51-46
leonkalf
Ποινή 4 αγωνιστικών στον αθλητή Ρένεση Νικόλαο του Α.Ο. Ταταύλα
leonkalf
Άρης Γλ. - ΝΕ Μεγαρίδος 41 -63, Τερψιθέα - Πήγασος Κορ. 72-71, Ελληνικό –Εν. Αμφιάλης 64-47, Προφ. Ηλίας –Πειραϊκός ΑΣ 57-62, Ταταύλα –Παννεαπολικός 51-46, Ιάσωνας Νικ. – ΔΑΣ Δραπετσώνα 66-67, Ν. Πέραμος – Ηλεκτρούπολη 62-51 .

Ο αγώνας Ταταύλα – ΔΑΣ Δραπετσώνα θα γίνει την Τρίτη 5/2 21.00 (κλ. Βυζαντινό) .


Βαθμολογία (σε 14 αγώνες): Τερψιθέα 28, Ηλεκτρούπολη 23, Προφήτης Ηλίας 23, Πήγασος 23, Ταταύλα 22, ΝΕ Μεγαρίδος 22, Παννεαπολικός 21, Ελληνικό 21, Ν. Πέραμος 21, Δραπετσώνα 19, Ιάσωνας 19, Άρης Γλυφάδας 18, Πειραϊκός 16, Εν. Αμφιάλης 15.


*Δεν υπολογίζεται ο αγώνας Ταταύλα – ΔΑΣ Δραπετσώνα
leonkalf
Παννεαπολικός-Ιάσονας 67-52
ΠΑΣ-Ταταύλα 62-56
PanosIlio
ΔΑΣ - Νέα Πέραμος 1
leonkalf
Πήγασος-Ελληνικό 1(+12π.)
pritanis
tatayla-drapetsona 55-51
PanosIlio
Χάσαμε, μάλιστα, για να δούμε αν θα μείνει η ομάδα στην κατηγορία
leonkalf
Προφητης-Πηγασος 63-64 (με τρίποντο στα 3'' του Σέργη)
Ιάσονας-ΠΑΣ 70-76 (η ουρά αποκτά νέο ενδιαφέρον)
scales84
Εξελισσεται σε κοουτσαρα ο ζερβουλακος η μου φαινεται?3 νικες και οι 2 με ταταυλα-προφητη.λετε να το σωσει ο πας?
pritanis
terpsithea-aris 1
elliniko-megara 2
asi-das 1
peiraikos pire kai paiktes?
leonkalf
N.Πέραμος-Παννεαπολικός 1 (+1π.) στην παράταση.
Η Ν.Πέραμος ισοφάρισε με τρίποντο 4'' πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας.
leonkalf
Πήγασος-Ταταύλα 1 (+12π)

Σημαντικό ματς για την άνοδο. Ο Πήγασος δεν κατάφερε να πάρει την διαφορά της ήττας του 1ου γύρου (15π.)
pritanis
megara-profitis 2 (10)
elliniko-terpsithea 2 (4)
neapoli-asi 2 (20)
leonkalf
Ιάσωνας - Πήγασος 73-89
Μεγάλη ανατροπή έκανε ο Πήγασος. Από 50-30 που έχανε λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο (51-38 έληξε), έφτασε να ισοφαρίσει 71-71 και τελικά να κερδίσει και με 16π.!!! Δεν γίνεται συχνά αυτό.
Στο 2ο ημίχρονο ο Ιάσωνας δεν έπαιξε σωστά, και όσο ο Πήγασος πλησίαζε τον έπιασε τρικυμία... Πήρε και κάποια σφυρίγματα ο Πήγασος κι έτσι έγινε η ανατροπή. Μόλις άρχισε να αυξάνει λίγο τη διαφορά ο Ιάσωνας κατέρευσε και επιδόθηκε σε σειρά άστοχων τριπόντων.

Ηγέτης στην αντεπίθεση του Πήγασου, ο αρχηγός του Μάριος Ιντζελέρ που μου θύμισε παλιές καλές εμφανίσεις. Ποιότητα!!! Μπράβο φίλε!!!

Δυσάρεστο γεγονός ο τραυματισμός του Παναγιώτη Παππά του Πήγασου. Είναι ανησυχητικό, καθώς χτύπησε στο γόνατο που έχει κάνει ήδη 1 φορά εγχείρηση (ρήξη χιαστών συνδεσμων). Περαστικά Παναγιώτη, εύχομαι να μην είναι όσο σοβαρό φάνηκε.
leonkalf
Δραπετσώνα-Παννεαπολικός 2 (+8π.)
taz4
Προφητης Ηλιας-Τερψιθεα 1 (13π)
Ελληνικό - Άρης Γλυφάδας 1 (22π)
Α.Σ.Η - Πειραικος 1 (10π)

Πιστεύετε πως ο ΑΡΗΣ μπορεί να σώσει την κατηγορία??
alpapamarin
Βεβαίως και μπορεί, έχει καλύτερο πρόγραμμα από Δραπετσώνα και υπερέχει στην ισοβαθμία. Από την άλλη η Δραπετσώνα έχει πιο έμπειρη ομάδα και έπαιζε απότι ξέρω για κάποιο καιρό με απουσίες. Δραπετσώνα, Ιάσωνας και Άρης εκτός απροόπτου θα παλέψουν για τη μια θέση και έχουμε πάνω από μισό γύρω ακόμα.
taz4
Προβλέψεις για αύριο???

ΝΕΜ - ΙΑΣΩΝΑΣ
ΠΗΓΑΣΟΣ- ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ
ΑΜΦΙΑΛΗ- ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ -ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ
ΤΕΡΨΙΘΕΑ -ΤΑΤΑΥΛΑ
ΕΛΛΗΝΙΚΟ -ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.