Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑΝΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4
leonkalf
Αμφιάλη-Παννεαπολικός 44-45 (ημίχρονο 23-15), στο εξ' αναβολής.

Αδιάφορο ματς, φαντάζομαι τι μπάσκετ θα παίχτηκε...
taz4
QUOTE(leonkalf @ Apr 4 2008, 14:38 ) *
Αμφιάλη-Παννεαπολικός 44-45 (ημίχρονο 23-15), στο εξ' αναβολής.

Αδιάφορο ματς, φαντάζομαι τι μπάσκετ θα παίχτηκε...


biggrin.gif biggrin.gif Ωραίο σκορ...σχεδόν χατμπολ! tongue.gif
μήπως και ο παννεαπολικός ετοιμάζεται για την νέα χρονιά και έβαλε και εφήβους??
leonkalf
Ε σίγουρα, δεν έχει να πετύχει κάτι παραπάνω ο Παννεαπολικός φέτος.
Σαφώς και ετοιμάζεται για τη νέα χρονιά πλέον. Και για αυτόν αλλά και για κάθε ομάδα σε παρόμοια θέση (ούτε άνοδος ούτε υποβιβασμός, με λίγες αγωνιστικές να απομένουν) είναι ευκαιρία για πειραματισμούς και για να δει ποιοι από το υπάρχον ρόστερ θα είναι και τη νέα χρονιά στην ομάδα.

Και βέβαια ευκαιρία και για μικρούς να παίξουν, να "ψηθούν" και να δείξουν αν αξίζουν να έχουν χρόνο συμμετοχής.
pritanis
ΑΣΗ-προφητης 1 (+1) με τριποντο στο τελος......
ilovethisgame
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΑΘΛ. ΣΥΝΔ.- ΜΕΓΑΡΙΔΑ 2 +5
ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ -ΠΗΓ. ΚΟΡΥΔ. 2
ΓΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ -ΝΙΚ.ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΠΑΝΝΕΑΠ/ΚΟΣ ΑΟ- ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ. 2
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ - Α.Ο. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 2 στην δεύτερη παράταση +8
Α.Σ.ΗΛΕΚΤΡ/ΛΗΣ - ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ 1 +1
Α.Σ.Κ. Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ- Α.Ο. ΤΑΤΑΥΛΑ 1 +9
FEAEK
QUOTE(pritanis @ Apr 5 2008, 00:57 ) *
ΑΣΗ-προφητης 1 (+1) με τριποντο στο τελος......

66-65 για την ακρίβεια με τρίποντο στα 2,2!!! μαχαιρία στην καρδιά του Προφήτη, αν και καλύτερος από το 6' και μετά.
pritanis
QUOTE(FEAEK @ Apr 6 2008, 00:14 ) *
66-65 για την ακρίβεια με τρίποντο στα 2,2!!! μαχαιρία στην καρδιά του Προφήτη, αν και καλύτερος από το 6' και μετά.

Η τακτικη της ζωναρας στα 6 μετρα και κανουμε το σταυρο μας για να μη βαλουν οι αλλοι δε νομιζω οτι μπορει να μεταφραστει ως μπασκετικα καλυτερος.Η χρηση αυτης της τακτικης ειναι απλως μια παραδοχη της κατωτερο τη τας του Προφητη ως μοναδες.Τα χαμηλα ποσοστα στα σουτ δε βγηκαν απο την καλη αμυνα του Προφητη....
ilovethisgame
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΑΘΛ. ΣΥΝΔ.- ΜΕΓΑΡΙΔΑ 2 +5
ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ -ΠΗΓ. ΚΟΡΥΔ. 2
ΓΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ -ΝΙΚ.ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 1
ΠΑΝΝΕΑΠ/ΚΟΣ ΑΟ- ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ. 2
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ - Α.Ο. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 2 στην δεύτερη παράταση +8
Α.Σ.ΗΛΕΚΤΡ/ΛΗΣ - ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ 1 +1
Α.Σ.Κ. Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ- Α.Ο. ΤΑΤΑΥΛΑ 1 +9



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 24 αγώνες)
1.Τερψιθέα 46
2.Πήγασος 42
3.Ηλεκτρούπολη 41
_____________________________________________________
4.Προφ. Ηλίας 40
5.Τατάυλα 38
6.ΝΕ Μεγαρίδος 38
7.Ν. Πέραμος 37
8.Παννεαπολικός 35
9.Άρης Γλυφ. 34
10.Ελληνικό 34
11.Δραπετσώνα 34
_____________________________________________________
12.Ιάσωνας 31
13.Πειραϊκός 28
14. Εν. Αμφιάλης 26

Επόμενη Αγωνιστική 25η 11/04/08
Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ- ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΠΗΓ. ΚΟΡΥΔ.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ. -ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΑΘΛ. ΣΥΝΔ.
Α.Ο. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ- ΠΑΝΝΕΑΠ/ΚΟΣ ΑΟ
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΑΟ -ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
Α.Ο. ΤΑΤΑΥΛΑ -Α.Σ.ΗΛΕΚΤΡ/ΛΗΣ
ΓΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ. - Α.Σ.Κ. Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ


Αγωνιστική 26η 18/04/08
ΠΗΓ. ΚΟΡΥΔ.- Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ
Α.Σ.Κ. Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ- ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
Α.Π.Σ. ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ -ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ.
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΑΘΛ. ΣΥΝΔ. -Α.Ο. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ
ΠΑΝΝΕΑΠ/ΚΟΣ ΑΟ - ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ- Α.Ο. ΤΑΤΑΥΛΑ
Α.Σ.ΗΛΕΚΤΡ/ΛΗΣ- ΓΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ.
FEAEK
QUOTE(pritanis @ Apr 5 2008, 19:48 ) *
Η τακτικη της ζωναρας στα 6 μετρα και κανουμε το σταυρο μας για να μη βαλουν οι αλλοι δε νομιζω οτι μπορει να μεταφραστει ως μπασκετικα καλυτερος.Η χρηση αυτης της τακτικης ειναι απλως μια παραδοχη της κατωτερο τη τας του Προφητη ως μοναδες.Τα χαμηλα ποσοστα στα σουτ δε βγηκαν απο την καλη αμυνα του Προφητη....

Κάνεις λάθος, η ζώνη είναι μέρος της τακτικής του παιχνιδιού. Αν μπορείς ας βάλεις τρίποντο ή βρες διαδρόμους, ή ψάξε τους ψηλούς. Εξάλλου μπορείς να πάρεις πιο εύκολα επιθετικά ρημπάουντ (μπορείς?). Επιπλέον, έπαιξαν καλύτερα με χρόνο - σκορ και ήταν πιο διαβασμένοι. Απλά πολύ άστοχοι στις βολές.
taz4
σε περίπτωση ισοβαθμίας προφήτη αση,ποιος θα είναι τρίτος??
FEAEK
QUOTE(rookie @ Apr 6 2008, 15:40 ) *
σε περίπτωση ισοβαθμίας προφήτη αση,ποιος θα είναι τρίτος??

Ο ΑΣΗ, χρειαζεται γι' αυτό μία μόνο νίκη σε δύο αγώνες για να βγει τρίτος
win
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΙΚΡΑΜΕΝΟ ΦΙΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΦΗΤΗ.ΝΑ ΤΟΥ ΘΥΜΙΣΩ ΟΤΙ Ο ΑΣΗ ΠΡΟΗΓΗΘΗΚΕ ΜΕΧΡΙ Κ 1Ο ΠΟΝΤΟΥΣ.Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΚΑΛΑ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΗ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ 5 ΠΟΝΤ. ΣΤΑ 40 ΔΕΥΤΕΡΑ Κ ΔΙΚΙΑ ΤΗΣ Η ΜΠΑΛΑ Κ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΤΟ ΕΠΑΙΞΕ ΚΑΛΑ.Κ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΕΙ Η ΧΟΝΤΡΗ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΕΙ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.. bball.gif
taz4
QUOTE(FEAEK @ Apr 6 2008, 15:40 ) *
Ο ΑΣΗ, χρειαζεται γι' αυτό μία μόνο νίκη σε δύο αγώνες για να βγει τρίτος


Δηλαδή εχεί σχεδόν σίγουρη την 3τη θέση αφού παίζει στην έδρα του με τον ήδη πεσμένο ιάσωνα!αλλά και η τέταρτη θέση μάλλον δίνει άνοδο στον προφήτη,που η ήττα ειδικά από τον πειραικό φαίνεται να του στοίχησε και τον αφήνει εκτος 3αδας!
pritanis
QUOTE(FEAEK @ Apr 6 2008, 20:27 ) *
Κάνεις λάθος, η ζώνη είναι μέρος της τακτικής του παιχνιδιού. Αν μπορείς ας βάλεις τρίποντο ή βρες διαδρόμους, ή ψάξε τους ψηλούς. Εξάλλου μπορείς να πάρεις πιο εύκολα επιθετικά ρημπάουντ (μπορείς?). Επιπλέον, έπαιξαν καλύτερα με χρόνο - σκορ και ήταν πιο διαβασμένοι. Απλά πολύ άστοχοι στις βολές.

Φιλε μου δυστυχως σε αυτο το επιπεδο η ζωνη εφαρμοζεται σε αυτη τη μορφη που ανεφερα απο πολλες ομαδες που προσπαθουν ετσι να επιβιωσουν,δε νομιζω οτι πιστευεις να μπορουν ομαδες αυτου του επιπεδου να παιξουν ζωνη επιπεδου(εθνικης ρωσιαςπ.χ.)απλως κανουν το σταυρο τους.Αλλωστε αν ησουν στο παιχνιδι η επαιζες σιγουρα θα ειδες οτι τη ζωνη τη διασπουσε ο αση με ντραιβ και τελειωνε φασεις απο μεσα η με σουτ ελευθερα...Απλως στα τριποντα ηταν ιδιαιτερα αστοχος.Δε κατηγορω τη ζωνη σαν τακτικη αλλα κατι τετοιες εφαρμογες της ζωνης ειναι τελειως διαφορετικες απο αυτες που εφαρμοζονται σε υψηλο επιπεδο.Η τριτη θεση ειναι σιγουρη αφου ο αση ειχε νικησει και το πρωτο παιχνιδι,πολυ πιο ανετα απο το δευτερο.
PanosIlio
Ρε παίδες τελικά πόσοι θα πέσουν? Κάτι για 5 ομάδες ότι θα πέσουν ακούω, κάτι για συγχωνεύσεις ομάδων που ανεβαίνουν. Έχω μπερδευτεί, και το πρόγραμμα της Δραπετσώνας είναι δύσκολο, εγώ το κόβω για 2 ήττες που αν πέσουν 3 ομάδες οκ δεν έχουμε πρόβλημα αλλά αν πέσουν παραπάνω ε πέφτει και η Δραπετσώνα.
TliBan
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Apr 8 2008, 10:38 ) *
Ρε παίδες τελικά πόσοι θα πέσουν? Κάτι για 5 ομάδες ότι θα πέσουν ακούω, κάτι για συγχωνεύσεις ομάδων που ανεβαίνουν. Έχω μπερδευτεί, και το πρόγραμμα της Δραπετσώνας είναι δύσκολο, εγώ το κόβω για 2 ήττες που αν πέσουν 3 ομάδες οκ δεν έχουμε πρόβλημα αλλά αν πέσουν παραπάνω ε πέφτει και η Δραπετσώνα.


100% από Α Β και Γ ΕΣΚΑΝΑ πέφτουν ΜΟΝΟ 3 ομάδες
PanosIlio
Α οκ άρα σώθηκε η Δραπετσώνα άρα σίγουρα 2 ήττες στα τελευταία παιχνίδια biggrin.gif biggrin.gif

Λυπάμαι που το λέω αλλά κάτι τέτοιο βλέπω γιατί αδιάφορη εμείς αλλά Προφήτης και Ταταύλα (αν και τα Ταταύλα πάνε για θαύμα) έχουν ακόμα βαθμολογικό ενδιαφέρον οπότε θα καίγονται.

Μακάρι να βγω ψεύτης και να τελειώσουμε τη χρονιά καλά και με νίκες.
leonkalf
3 θα πέσουν. Μην ανησυχείς για την ομάδα σου!!! smile.gif Και του χρόνου στη Γ' θα παίζετε.

Το παραπάνω νούμερο (4 ή 5) θα είναι για τις ομάδες που θα ανέβουν (ανάλογα με τις συγχωνεύσεις). Η μία θεωρείται σίγουρη -όπως έχουμε ξαναπει- οπότε πάνε για 4, αν γίνει κι άλλη πάνε για 5 οι ομάδες που θα ανέβουν.
TliBan
QUOTE(leonkalf @ Apr 8 2008, 11:02 ) *
3 θα πέσουν. Μην ανησυχείς για την ομάδα σου!!! smile.gif Και του χρόνου στη Γ' θα παίζετε.

Το παραπάνω νούμερο (4 ή 5) θα είναι για τις ομάδες που θα ανέβουν (ανάλογα με τις συγχωνεύσεις). Η μία θεωρείται σίγουρη -όπως έχουμε ξαναπει- οπότε πάνε για 4, αν γίνει κι άλλη πάνε για 5 οι ομάδες που θα ανέβουν.



To Ερώτημα είναι αν ανέβουν 5 ή 6 ομάδες από την Δ ΕΣΚΑΝΑ τί πρωτάθλημα θα είναι του χρόνου με 8 ομάδες!!!!!! Μήπως να πάμε για αναδιάρθωση;
PanosIlio
QUOTE(leonkalf @ Apr 8 2008, 11:02 ) *
Μην ανησυχείς για την ομάδα σου!!! smile.gif Και του χρόνου στη Γ' θα παίζετε.


Το τελευταίο πράγμα που κάνω είναι να ανησυχώ για το που θα παίζει η Δραπετσώνα του χρόνου wink.gif με αυτά που έχω δει τα τελευταία 2-3 χρόνια που παρακολουθώ ΕΣΚΑΝΑ, ειδικά Γ' Δ' κατηγορίες με αφήνει αδιάφορο πλέον το ερασιτεχνικό μπάσκετ, για τον κολλητό μου πάω, όσο αντέχουν τα πόδια του και παίζει θα βλέπω και εγώ smile.gif
alpapamarin
Πάντως την Παρασκευή έγινε πολύ ωραίο παιχνίδι μεταξύ Δραπετσώνας-Ελληνικού. Φέτος παίξαμε 3 παρατάσεις...
PanosIlio
Α καλά το παιχνίδι της Παρασκευής όντως ήταν ωραίο. Είχε ενδιαφέρον αν μη τι άλλο.
alpapamarin
Φέτος ήταν πολύ πεσμένος ο #4, καμία σχέση με πέρσι, ενώ αδυνάτισε τρομερά και η γραμμή ψηλών της ομάδας, μέχρι που, δεν ξέρω από πότε αλλά δεν είχε παίξει με μας στον πρώτο γύρο, ο #11 που τα πλησιάζει αν δεν τα έχει περάσει τα 40..
PanosIlio
Για τη Δραπετσώνα λες?

Το #4 ο play maker λες? Ναι δίκιο έχεις, το #11 κάπου εκεί γύρω είναι, απλά κατεβαίνει για να βοηθήσει όσο μπορεί και αυτός.

ΥΓ: Δεν μου αρέσει να μιλάω και να κάνω κριτική σε παίχτες της Δραπετσώνας, το forum το διαβάζουν. αν και δεν συμμετέχουν παιδιά, και δεν θέλω να πω τίποτα, σε αυτούς που ξέρω τους τα λέω προσωπικά tongue.gif

Εσύ alpapamarin παίζεις στο Ελληνικό? Ποιο νουμεράκι φοράς? tongue.gif
alpapamarin
Είμαι σίγουρος ότι διαβάζουν τα γραφόμενα. Εγώ απλά περιμένα πολλά παραπάνω από τον #4 σε σχέση με αυτά που μας είχε δείξει πέρσι. Όσο για την frontline, είδα ότι αποχώρησαν τουλάχιστον δύο από την αντίστοιχη περσινή, που θεωρεώ ότι είχαν μεγάλη συνεισφορά στην καλή παρουσία της ομάδας στη Δ'.
Παίζω στο Ελληνικό και φοράω το #14.
PanosIlio
Το #14, ο ψηλός, ο καλός, που έδειχνε την κερκίδα tongue.gif

Ωραίος, ο καλύτερος παίχτης ήσουν την Παρασκευή από το Ελληνικό $%#%@#$% tongue.gif tongue.gif

Τώρα αν θες να σου πω τη γνώμη μου, αυτή που τους λέω και μπροστά τους δηλαδή αλλά δεν θέλω να το κάνω από εδώ, pm tongue.gif
alpapamarin
Ήταν ένα παιχνίδι στο οποίο βοήθησαν πολύ οι περιφερειακοί μας οι οποίοι βρέθηκαν να είναι καλοί ταυτόχρονα.
Νομίζω ότι είμασταν καλύτεροι, αν εξαιρέσουμε το τελευταίο 5λεπτό και την πρώτη παράταση που η Δραπετσώνα είχε πολλές ευκαιρείες να τελειώσει το ματς απλά ήταν άστοχη από τις βολές.
Έχουμε χάσει πάααρα πολλά παιχνίδια έτσι φέτος, πάνω από 6-7..και νομίζω ότι μόνοι μας αδικήσαμε τον εαυτό μας..
PanosIlio
QUOTE(alpapamarin @ Apr 8 2008, 14:15 ) *
Ήταν ένα παιχνίδι στο οποίο βοήθησαν πολύ οι περιφερειακοί μας οι οποίοι βρέθηκαν να είναι καλοί ταυτόχρονα.


Ευγενικά το λες ξεσκιστήκατε στα τρίποντα
FEAEK
QUOTE(pritanis @ Apr 6 2008, 19:00 ) *
Φιλε μου δυστυχως σε αυτο το επιπεδο η ζωνη εφαρμοζεται σε αυτη τη μορφη που ανεφερα απο πολλες ομαδες που προσπαθουν ετσι να επιβιωσουν,δε νομιζω οτι πιστευεις να μπορουν ομαδες αυτου του επιπεδου να παιξουν ζωνη επιπεδου(εθνικης ρωσιαςπ.χ.)απλως κανουν το σταυρο τους.Αλλωστε αν ησουν στο παιχνιδι η επαιζες σιγουρα θα ειδες οτι τη ζωνη τη διασπουσε ο αση με ντραιβ και τελειωνε φασεις απο μεσα η με σουτ ελευθερα...Απλως στα τριποντα ηταν ιδιαιτερα αστοχος.Δε κατηγορω τη ζωνη σαν τακτικη αλλα κατι τετοιες εφαρμογες της ζωνης ειναι τελειως διαφορετικες απο αυτες που εφαρμοζονται σε υψηλο επιπεδο.Η τριτη θεση ειναι σιγουρη αφου ο αση ειχε νικησει και το πρωτο παιχνιδι,πολυ πιο ανετα απο το δευτερο.

...όπως αντίστοιχα ομάδες τέτοιου επιπέδου (σαν τη δικιά σου) δε μπορούν να παίξουν άμυνα man to man επιπέδου, απλώς όλοι κλειστά και κάνε το σταυρό σου (να ξέρεις ότι κάθε ομάδα δουλεύει κάποια άμυνα περ/ρο από κάποια άλλη. Αν δε σου αρέσει η ζώνη, δε σημαίνει ότι όσοι παίζουν ζώνη είναι άσχετοι). Αν "το κεφάλι κάτω και μπούκα" εσύ το λές drive και πάσα έξω... τότε μπράβο που κέρδισες έτσι. Και μη νομίζεις ότι υπάρχει "επίπεδο" όπως λες σε αυτό το επίπεδο. Ξεκίνα από ζώνη, man to man, τεχνική και φθάσε όπου θες. Το χόμπι του καθενός να γίνεται, γι αυτό cool mr pritanis
pritanis
QUOTE(FEAEK @ Apr 8 2008, 22:58 ) *
...όπως αντίστοιχα ομάδες τέτοιου επιπέδου (σαν τη δικιά σου) δε μπορούν να παίξουν άμυνα man to man επιπέδου, απλώς όλοι κλειστά και κάνε το σταυρό σου (να ξέρεις ότι κάθε ομάδα δουλεύει κάποια άμυνα περ/ρο από κάποια άλλη. Αν δε σου αρέσει η ζώνη, δε σημαίνει ότι όσοι παίζουν ζώνη είναι άσχετοι). Αν "το κεφάλι κάτω και μπούκα" εσύ το λές drive και πάσα έξω... τότε μπράβο που κέρδισες έτσι. Και μη νομίζεις ότι υπάρχει "επίπεδο" όπως λες σε αυτό το επίπεδο. Ξεκίνα από ζώνη, man to man, τεχνική και φθάσε όπου θες. Το χόμπι του καθενός να γίνεται, γι αυτό cool mr pritanis

Καλα δε νομιζω οτι μπορουμε να συζητησουμε μαλλον ησουν σε αλλο γηπεδο αν λες οτι ο αση επαιχε κλειστο man to man.Εγω κουλ ειμαι εσυ μαλλον βραζεις ακομα απο τη παρασκευη....Παντωσ ι ζωνη υπονοειται οτι ελεγχει τα ντραιβ.....Να σαι καλα! icon_wave.gif
taz4
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Apr 8 2008, 14:00 ) *
Ευγενικά το λες ξεσκιστήκατε στα τρίποντα


'Οχι ρε φίλε...άντε να βάλαμε 6-7!!ίσως να βάλατε και περισσότερα...πάντως σίγουρα ήταν ένα ενδιαφέρον παιχνίδι από δυο ομάδες που δεν κυνηγάνε πλέον κάτι ουσιαστικό!!
alpapamarin
Φίλε Rookie, θα συμφωνήσεις πάντως ότι μετά τους τελευταίους αγώνες και προπονήσεις, καλύτερος παίκτης είναι ο #13 (το έδειξε και στη χθεσινή προπόνηση biggrin.gif )
PanosIlio
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΑΟ -ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
Α.Ο. ΤΑΤΑΥΛΑ -Α.Σ.ΗΛΕΚΤΡ/ΛΗΣ

Αυτά θα είναι 2 πολύ ενδιαφέροντα παιχνίδια smile.gif Μακάρι να μπορούσα να τα δω και τα 2 tongue.gif αλλά μάλλον θα είμαι στο Προφήτης - Δραπετσώνα, ελπίζω biggrin.gif

ΥΓ: Και το ωραίο ξέρετε ποιο είναι να κάνει η Δραπετσώνα καμιά κηδεία στον Προφήτη και να χάσει η Ηλεκτρούπολη, ε θα τραβάνε τα μαλλιά τους μετά στον Προφήτη tongue.gif
alpapamarin
Φίλε Πάνο,

Διόλου απίθανο να κερδίσει η Δραπετσώνα τον Προφήτη, ο οποίος βγαίνει 4ος μόνο και μόνο επειδή έχασε παιχνίδια με ασθενέστερες ομάδες (π.χ. Άρης, Πειραικός). Νομίζω ότι ο ΑΣΗ με απλή νίκη με τον πεσμένο Ιάσωνα ανεβαίνει.

Λέτε να ανέβουν δύο ομάδες από Αργύρούπολη σε Α και Β αντίστοιχα αυτή τη χρονία? Θα θυμηθούμε τον ΄(πολύ) παλιό καλό καιρό...
taz4
QUOTE(alpapamarin @ Apr 9 2008, 08:33 ) *
Φίλε Rookie, θα συμφωνήσεις πάντως ότι μετά τους τελευταίους αγώνες και προπονήσεις, καλύτερος παίκτης είναι ο #13 (το έδειξε και στη χθεσινή προπόνηση biggrin.gif )

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif 69.gif 69.gif
win
taytala - asi 2 k sti B THA NAI WRAIA
FEAEK
QUOTE(win @ Apr 11 2008, 23:51 ) *
taytala - asi 2 k sti B THA NAI WRAIA

Μη βιάζεστε...
taz4
ελληνικό-παννεαπολικός 1

γιατί να μην βιάζεται??
pritanis
μαλλον δεν ξερει τι του γινετ 41.gif αι
ilovethisgame
Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ- ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ 1
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΠΗΓ. ΚΟΡΥΔ.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ. -ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΑΘΛ. ΣΥΝΔ. 1 +5
Α.Ο. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ- ΠΑΝΝΕΑΠ/ΚΟΣ ΑΟ 1
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΑΟ -ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 2 +3
Α.Ο. ΤΑΤΑΥΛΑ -Α.Σ.ΗΛΕΚΤΡ/ΛΗΣ 2
ΓΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ. - Α.Σ.Κ. Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ 1 +5
papits
QUOTE(ilovethisgame @ Apr 12 2008, 01:20 ) *
Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ- ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ 1
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΠΗΓ. ΚΟΡΥΔ.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ. -ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΑΘΛ. ΣΥΝΔ. 1 +5
Α.Ο. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ- ΠΑΝΝΕΑΠ/ΚΟΣ ΑΟ 1
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΑΟ -ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 2 +3
Α.Ο. ΤΑΤΑΥΛΑ -Α.Σ.ΗΛΕΚΤΡ/ΛΗΣ 2
ΓΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ. - Α.Σ.Κ. Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ 1 +5


Aρης γλυφάδας- ΠΗΓ. ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 2
win
FEAEK DWSE MOU ENA KALO LOGO NA MIN BIAZOMASTE...ALLA EXEIS DIKIO EIMASTE IDI STIN B TWRA KATALAVA TI ENNOEIS.AFOU K NA XANAME SIMERA PALI EKEI THA IMOUN FANTASOU
FEAEK
QUOTE(win @ Apr 12 2008, 07:45 ) *
FEAEK DWSE MOU ENA KALO LOGO NA MIN BIAZOMASTE...ALLA EXEIS DIKIO EIMASTE IDI STIN B TWRA KATALAVA TI ENNOEIS.AFOU K NA XANAME SIMERA PALI EKEI THA IMOUN FANTASOU

Ακριβώς αυτό, μπράβο
pritanis
QUOTE(FEAEK @ Apr 12 2008, 16:57 ) *
Ακριβώς αυτό, μπράβο

Φιλε μου δε σου φταιει κανεις αν πας και χανεις απο τις ομαδες που ειναι στην ουρα της βαθμολογιας,επειδη υπονοεις οτι μονοι σας χασατε τιν ανοδο θα σου υπενθιμισω οτι εχασες και στα 2 μεταξυ μας παιχνιδια.... icon_wave.gif
Ποσων χρονων εισαι?Μαθε να χανεις ποτε δεν ειναι αργα.....
ilovethisgame
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 25 αγώνες)
1.Τερψιθέα 48
2.Πήγασος 44
3.Ηλεκτρούπολη 43
_____________________________________________________
4.Προφ. Ηλίας 41
5.ΝΕ Μεγαρίδος 40
6.Τατάυλα 39
7.Ν. Πέραμος 38
8.Παννεαπολικός 36
9.Ελληνικό 36
10.Δραπετσώνα 36
11.Άρης Γλυφ. 35
_____________________________________________________
12.Ιάσωνας 33
13.Πειραϊκός 29
14. Εν. Αμφιάλης 27




Τελευταία Αγωνιστική 26η 18/04/08
ΠΗΓ. ΚΟΡΥΔ.- Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ
Α.Σ.Κ. Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ- ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
Α.Π.Σ. ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ -ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ.
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΑΘΛ. ΣΥΝΔ. -Α.Ο. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ
ΠΑΝΝΕΑΠ/ΚΟΣ ΑΟ - ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ- Α.Ο. ΤΑΤΑΥΛΑ
Α.Σ.ΗΛΕΚΤΡ/ΛΗΣ- ΓΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ.
taz4
Το ελληνικό έχει τις ισοβαθμίες με παννεαπολικό και δραπετσώνα γιατί μετράει 4 νίκες σε αυτά τα ματς...δεν ξέρω τι γίνεται στην ισοβαθμία παννεαπ-δραπ...ας ενημερώση κάποιος!!όπως και σε περίπτωση ισοβαθμίας για 4ρτη-5τη θέση...προφήτης-μεγαρίδα , μεγαρίδα-ταταύλα??
PanosIlio
Την Παρασκευή πήγα και είδα, πανάθεμα με, το Προφήτης-Δραπετσώνα.

Δυστυχώς εκεί που περίμενα ο Προφήτης να έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον και θα δω ένα καλό παιχνιδάκι τελικά είδα μια σούπα, σόρυ κιόλας για τα παιδιά που παίζανε, το 3ο 10λεπτο έληξε 5-5 tongue.gif tongue.gif

Και αυτό γιατί από ότι άκουσα μετά ο Προφήτης ανεβαίνει κατά 99% λόγω μιας συγχώνευσης που γίνεται και από την τέταρτη θέση που την έχουν εξασφαλισμένη.
taz4
πειραικος-ελληνικο 48-75
ilovethisgame
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΠΗΓ. ΚΟΡΥΔ.- Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 1 +10
Α.Σ.Κ. Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ- ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 1 +18
Α.Π.Σ. ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ -ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ. 2
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΑΘΛ. ΣΥΝΔ. -Α.Ο. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 2 +27
ΠΑΝΝΕΑΠ/ΚΟΣ ΑΟ - ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ 2
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ- Α.Ο. ΤΑΤΑΥΛΑ 1 +22
Α.Σ.ΗΛΕΚΤΡ/ΛΗΣ- ΓΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ. 1


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 26 αγώνες)
1.Τερψιθέα 50 wav.gif
2.Πήγασος 46 wav.gif
3.Ηλεκτρούπολη 45 wav.gif
_____________________________________________________
4.Προφ. Ηλίας 43 wos_sport4.gif
5.ΝΕ Μεγαρίδος 41 apple.gif
6.Τατάυλα 40 icon_tomato.gif
7.Ν. Πέραμος 40 41.gif
8.Ελληνικό 38 smilie_schal1.gif
9.Δραπετσώνα 38 torture.gif
10.Παννεαπολικός 37 icon_bored.gif
11.Άρης Γλυφ. 36 icon_joy.gif
_____________________________________________________
12.Ιάσωνας 34 kill.gif
13.Πειραϊκός 30 kill.gif
14. Εν. Αμφιάλης 28 kill.gif
leonkalf
Καλή ξεκούραση σε όλα τα παιδιά..
Ας το χαρούν όσοι πέτυχαν την άνοδο!! Συγχαρητήρια.

Καλή μεταβατική περίοδο τώρα, και καλή ετοιμασία των ομάδων για τη νέα σεζόν.
Ελπίζω να ασχοληθούν όλοι για την καλυτέρευση των ομάδων τους, ώστε του χρόνου να δούμε καλύτερο πρωτάθλημα... wink.gif

Του χρόνου πάλι αγώνες με το καλό..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.