Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ VIDEO-CLIP EVER!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3
dizzy_fingers
Queens of the Stone Age - go with the flow



Το είχα δει παλιότερα το βίντεο κλιπ αλλά μέχρι τώρα δεν το είχα συναντήσει κάπου ώστε να το μοιραστώ μαζί σας, γι'αυτό χάρηκα πολύ που το πέτυχα τώρα σε μία τυχαία περιήγησή μου στα μουσικά βίντεο κλιπ που έχουν (απομείνει) στο youtube.

Από τις περιπτώσεις που (όπως και πάνω) το τραγούδι δε λέει πολλά, αλλά κερδίζει πόντους από το βίντεο κλιπ.

Είναι μία οπτική πανδαισία του κόκκινου και του μαύρου, ένα εικαστικό κατόρθωμα, μία χρωματική απόλαυση.

Δείτε το.
Gravedigger
Spit it out-SLipknot!!!
http://www.youtube.com/watch?v=MPEzzz4zPFQ
Gravedigger
QUOTE(Gravedigger @ Apr 18 2007, 02:25 PM) *

Άρρωστο όπως μ'αρέσει!!! 19.gif
eftychia
Το καλυτερο video-clip oλων των εποχων!!!



απλα απολαυστε!!!
sihainas
Όντως οφείλω να ομολογήσω ότι τέτοιο v-clip δεν έχω ξαναδεί...βέβαια αν το τραγούδι δεν ήταν τόσο φοβερό...τι να το κάνεις το v-clip? Σίγουρα θα μείνει στην ιστορία και μετά από χρόνια θα λέμε...αχ... ωραίες εποχές τότε...έβγαινε και κανα καλό τραγούδι... tongue.gif


anyway πάρτε ένα πραγματικά καλό video clip τώρα...

Hurt - Rapture



biggrin.gif
jois21
QUOTE(sihainas @ Dec 14 2006, 01:24 AM) *
Να προσθέσω κι εγώ ένα ακόμα video clip;

http://youtube.com/watch?v=aNv02iE_9rU

Bob Dylan - When the deal goes down.... thumbsup.gif 77.gif

Kαι γω αυτο λεω. tongue.gif


Που βρεθηκε η Σκαρλετ εκει; w00t.gif
Keyser_Soze
QUOTE(sihainas @ Jun 15 2007, 09:48 AM) *
Όντως οφείλω να ομολογήσω ότι τέτοιο v-clip δεν έχω ξαναδεί...βέβαια αν το τραγούδι δεν ήταν τόσο φοβερό...τι να το κάνεις το v-clip? Σίγουρα θα μείνει στην ιστορία και μετά από χρόνια θα λέμε...αχ... ωραίες εποχές τότε...έβγαινε και κανα καλό τραγούδι... tongue.gif
anyway πάρτε ένα πραγματικά καλό video clip τώρα...

Hurt - Rapture



biggrin.gif
Φανταστική κομματάρα!! Αν και το βίντεο δεν το είχα δει, το τραγούδι το πρωτοάκουσα πριν μερικές μέρες και το έχω λιώσει στην κυριολεξία. Απίστευτο πραγματικά.
Zmac
2pac ft Snoop Dogg-2 of Amerikaz Most Wanted (H αρχη του ειναι ολα τα λευτα 77.gif !Αν ασχολειστε με ραπ θα το πιασετε..)


eftychia
Επιτελους!!!!!! Απο τη Δευτερα κυκλοφορει το καινουργιο cd των λατρεμενων μου white stripes (Icky Thump)
Απολαυστε το ομοτιτλο τραγουδι!

dizzy_fingers
Άλλαξα το ποστ σου για να φαίνεται το βίντεο από εδώ. wink.gif

Καλό κομμάτι και ακόμη καλύτερο βίντεο κλιπ (απλά απολαυστικά τα δύο αδερφάκια).
Ωστόσο ομολογώ πως συνεχίζουν να είναι λίγο δύσκολοι στο αυτί...ο λόγος δεν είναι ότι είναι κακοί, απλά το ξεχωριστό τους στυλ είναι πιστεύω για συγκεκριμένες φάσεις και διαθέσεις.

Μοναδικό συγκρότημα.
eftychia
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 20 2007, 03:33 PM) *
Άλλαξα το ποστ σου για να φαίνεται το βίντεο από εδώ. wink.gif


Σε ευχαριστω αν θες φτιαξε και το αλλο στο youtube area!!!!

QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 20 2007, 03:33 PM) *
Ωστόσο ομολογώ πως συνεχίζουν να είναι λίγο δύσκολοι στο αυτί...ο λόγος δεν είναι ότι είναι κακοί, απλά το ξεχωριστό τους στυλ είναι πιστεύω για συγκεκριμένες φάσεις και διαθέσεις.

κχ....
Διαφωνω... Θα με το παρεις??? smiley.gif
dizzy_fingers
Εξαρτάται...από το αν τα παιδιά στη νάξο μας ξεπαραδιάσουν ή όχι 65.gif.
eftychia
E τοτε να ζητησω απο αυτους να με το παρουν!!!
Τι λες Μανωλη ??? Και εσυ Γιαννη?
Keyser_Soze
Τι να σου πάρουμε; Το νέο άλμπουμ των Γουάιτ Στράιπς; Εγώ το πήρα πάντως biggrin.gif tongue.gif . Καλό είναι...

Εσύ πάντως δε θα πάρεις τίποτα. Αποταμιεύεις για τη Νάξο. Πρέπει να τα σπάσουμε όλα όταν θα κατέβετε...! icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
McRae
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 20 2007, 03:33 PM) *
Καλό κομμάτι και ακόμη καλύτερο βίντεο κλιπ (απλά απολαυστικά τα δύο αδερφάκια).
Ωστόσο ομολογώ πως συνεχίζουν να είναι λίγο δύσκολοι στο αυτί...ο λόγος δεν είναι ότι είναι κακοί, απλά το ξεχωριστό τους στυλ είναι πιστεύω για συγκεκριμένες φάσεις και διαθέσεις.

Μοναδικό συγκρότημα.


Δεν ειναι αδερφια,υπηρξαν και ζευγαρι αλλα χωρισαν..Μου αρεσουν και εμενα,ειδικα τα δυο πρωτα τους album ηταν εξαιρετικα,αλλα το συγκεκριμενο τραγουδι μου ακουγεται απο αδιαφορο εως εκνευριστικο(στο σημειο με τις πιπιζες...)
dizzy_fingers
Ετοιμαζόμουν να γράψω πως κάνεις λάθος και είμαι σίγουρος ότι είναι αδέρφια, αλλά έκανα ένα ψάξιμο στο google περί αυτού και στη σελίδα της wikipedia βρήκα αυτό:

"While Jack and Meg have claimed to be siblings, numerous sources have proven that they are in fact a divorced couple"

ohmy.gif

Γιατί να κάνουν κάτι τέτοιο?
Gravedigger
KoRn-Make me Bad
Πολύ 'ατμοσφαιρικό' video clip.Μ'αρέσει πολύ.! 77.gif
rchos
Beirut - "Elephant Gun"


φοβερο τραγουδι και κλιπ!
spysta
Αν και χωρις video-clip.......ακουστε αυτο το respect-song απο Fink!!!!

spysta
ενα απο τα παρα πολυ αγαπημενα μου.........Depeche mode-Dream on!!!!!!ΘΕΟΙ!!!!!!

spysta
Παρτε και λιγο απο το καλυτερο alternative electonic music group ολων των εποχων...Μassive Attack!!!!!!!















eftychia
μια απορροια που μου ηρθε, ελληνικα βιντεοκλιπ ωραια δεν υπαρχουν? Οχι υποχρεωτικα να μας αρεσει το τραγουδι αλλα να εχουν κανει καλη δουλεια στο βιντεοκλιπ? Σας ερχεται κανενα?
Gravedigger
OXI
Oι Έλληνες τραγουδιστές και οι γύρω τους(σκηνοθέτες video clips,στιχουργοί κτλ...) δν υπάρχουν πουθενά.
spysta
QUOTE(eftychia @ Jun 25 2007, 12:10 PM) *
μια απορροια που μου ηρθε, ελληνικα βιντεοκλιπ ωραια δεν υπαρχουν? Οχι υποχρεωτικα να μας αρεσει το τραγουδι αλλα να εχουν κανει καλη δουλεια στο βιντεοκλιπ? Σας ερχεται κανενα?

το καλυτερο ελληνικο video-clip ever και με διαφορα ειναι απο το ''Σαν ηφαιστειο που ξυπνα'' το κομματι ''Λαβα'' της Πρωτοψαλτη....πραγματικα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!!!με πολα μηνυματα και πολλες βαθιες εννοιες ...

ΥΓ-....δυστυχως εψαξα αλλα δεν το βρηκα!!Σε ολα ηταν unavailable...αν το εχει κανεις η' το βρει ας το βαλει!!ειναι εκπληκτικο...
dizzy_fingers
Στην mainstream (τρομάρα τους) λαϊκή ελληνική μουσική είναι λογικό τα βίντεο κλιπ να ακολουθούν την έλλειψη φαντασίας των ίδιων των τραγουδιών και να αναλώνονται σε κάποια τετριμένα χαριτωμένα close up, αν είναι γυναίκα, ή σε μακρινά πλάνα με το πουκάμισο ανοιχτό, αν είναι άντρας...αφού οι ίδιοι άνθρωποι που κανονίζουν τις μουσικές, κανονίζουν και τα των βίντεο κλιπ.
Είχα ακούσει κατά καιρούς για τα λεφτά που πέφτουν για τη δημιουργία βίντεο κλιπ από τις δισκογραφικές με το αποτέλεσμα να είναι χειρότερο κι από ντοκυμανταίρ ενός 5χρονου για τη ζωή της χελώνας του, τραβηγμένη σε night vision....

Ωστόσο, σε άλλους τομείς της ελληνικής μουσικής (γιατί ευτυχώς ελληνική μουσική δεν είναι μόνο Μαρτάκης και Λύτρα) η φαντασία περισσεύει. Πρώτοι πρώτοι μου έρχονται οι Μίκρο με τα low-budget ευφάνταστα κλιπάκια τους, χωρίς να εννοώ ότι κι άλλοι δεν έχουν πρωτοτυπήσει....

Αλλά αυτά οφείλονται αποκλειστικά στις εμπνεύσεις των δημιουργών τους, παρά σε μία οργανωμένη από την αρχή μέχρι το τέλος προσπάθεια για ένα αποτέλεσμα που θα είναι αντάξιο των ξένων β-κλιπ (το οποίο ασφαλώς θα χρειάζεται και κάποια λεφτά).
spysta
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 25 2007, 01:54 PM) *
Στην mainstream (τρομάρα τους) λαϊκή ελληνική μουσική είναι λογικό τα βίντεο κλιπ να ακολουθούν την έλλειψη φαντασίας των ίδιων των τραγουδιών και να αναλώνονται σε κάποια τετριμένα χαριτωμένα close up, αν είναι γυναίκα, ή σε μακρινά πλάνα με το πουκάμισο ανοιχτό, αν είναι άντρας...αφού οι ίδιοι άνθρωποι που κανονίζουν τις μουσικές, κανονίζουν και τα των βίντεο κλιπ.
Είχα ακούσει κατά καιρούς για τα λεφτά που πέφτουν για τη δημιουργία βίντεο κλιπ από τις δισκογραφικές με το αποτέλεσμα να είναι χειρότερο κι από ντοκυμανταίρ ενός 5χρονου για τη ζωή της χελώνας του, τραβηγμένη σε night vision....

Ωστόσο, σε άλλους τομείς της ελληνικής μουσικής (γιατί ευτυχώς ελληνική μουσική δεν είναι μόνο Μαρτάκης και Λύτρα) η φαντασία περισσεύει. Πρώτοι πρώτοι μου έρχονται οι Μίκρο με τα low-budget ευφάνταστα κλιπάκια τους, χωρίς να εννοώ ότι κι άλλοι δεν έχουν πρωτοτυπήσει....

Αλλά αυτά οφείλονται αποκλειστικά στις εμπνεύσεις των δημιουργών τους, παρά σε μία οργανωμένη από την αρχή μέχρι το τέλος προσπάθεια για ένα αποτέλεσμα που θα είναι αντάξιο των ξένων β-κλιπ (το οποίο ασφαλώς θα χρειάζεται και κάποια λεφτά).

Εχεις πολυ δικιο φιλε μου...αααααα, οι Μικρο ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα....κυριως γιατι και αυτοι ειναι επηρεασμενοι απο τους Massive Attack και καπως απο τους Faithless.....το Νετρινο ειναι κομματαρα (αν και η αρχη του ειναι αντελως κλεμμενη απο το Angel των Massive)
dizzy_fingers
Α, παρεπιπτόντως, ρίξτε μία ματιά στο παραπάνω ποστ του spysta με τα κλιπ των massive attack.
Οι άνθρωποι πέρα από τη μουσική τους ήταν πασίγνωστοι για τα εκπληκτικά τους βίντεο.

Το teardrop είχε κερδίσει το βραβείο του καλύτερου βίντεο στα MTV video clip awards.

Πέρα από αυτό, επίσης αγαπημένο μου είναι το 4ο, το protection, με μια από τις πιο οικείες φωνές των 90s την Τρέισι Θορν τραγουδίστρια των Everything but the girl ("...and I missed you, like the desert's missed the rain...").
Τrivia: Η αφύσικη στάση των πρωταγωνιστών στα περισσότερα δωμάτια, οφείλεται στο ότι είναι ξαπλωμένοι. Ωστόσο παρατηρείστε πως μας ξεγελάει η τοποθέτηση των αντικειμένων αλλά και η κίνησή τους.
spysta
ενα απο τα αγαπημενα μου video-clip και τραγουδια...απο Noir Desir - Le vent nous portera...για οσους γνωριζουν Γαλλικα, οπως εγω, θα καταλαβουν πολλα.....
spysta
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 25 2007, 02:05 PM) *
Α, παρεπιπτόντως, ρίξτε μία ματιά στο παραπάνω ποστ του spysta με τα κλιπ των massive attack.
Οι άνθρωποι πέρα από τη μουσική τους ήταν πασίγνωστοι για τα εκπληκτικά τους βίντεο.

Το teardrop είχε κερδίσει το βραβείο του καλύτερου βίντεο στα MTV video clip awards.

Πέρα από αυτό, επίσης αγαπημένο μου είναι το 4ο, το protection, με μια από τις πιο οικείες φωνές των 90s την Τρέισι Θορν τραγουδίστρια των Everything but the girl ("...and I missed you, like the desert's missed the rain...").
Τrivia: Η αφύσικη στάση των πρωταγωνιστών στα περισσότερα δωμάτια, οφείλεται στο ότι είναι ξαπλωμένοι. Ωστόσο παρατηρείστε πως μας ξεγελάει η τοποθέτηση των αντικειμένων αλλά και η κίνησή τους.

Δεν το γνωριζα αυτο για το teradrop....το αξιζει ειναι πραγματικα πολυ ψαγμενο βιντεακι....για το protection ''κουφαθικα'' με αυτο που ειπες...ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ παρατηρηση (και αν το προσεξεις καλυτερα οντως ετσι ειναι)...thanks

ΥΓ-που να εβαζα και το risingson...
sihainas
Μιας και είπατε... faithless.. πάρτε και αυτό το φοβερό τραγούδι/video clip

spysta
Ε αφου πιασαμε και τους Faithless.........Why go!!!Τελειο βιντεακι... 41.gif 41.gif

αεκτζού
QUOTE(eftychia @ Jun 25 2007, 12:10 PM) *
μια απορροια που μου ηρθε, ελληνικα βιντεοκλιπ ωραια δεν υπαρχουν? Οχι υποχρεωτικα να μας αρεσει το τραγουδι αλλα να εχουν κανει καλη δουλεια στο βιντεοκλιπ? Σας ερχεται κανενα?


Tρύπες-Δε χωράς πουθενά

Εννοείται κι όλα τα βιντεοκλιπ του Σάκη Ρουβά!

[font="Comic"][/font]
sihainas
καλά το video clip σε αντίθεση με το τραγούδι... δεν είναι τπτ το φοβερό για το Δε χωράς πουθενά

apkat
Αν αρχισουν οι Τρυπες εχω και γω να πω δεκαδες τραγουδια και βιντεο-κλιπ αλλα μακαρι να μη γινει αυτο.καλυτερα αυτα τα τραγουδια να τα ψαχνουμε μονοι μας η εστω καπου εκτος ιντερνετ.Αυτο θα αρεσε και στον Αγγελακα θελω να πιστευω..
sarounas
ποιος θυμάται το ride in the night?
η σκηνή του καραφλού με το αβγό δεν ήταν θεική;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.