Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ VIDEO-CLIP EVER!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3
sihainas
Παραλίγο να το ξεχάσω... Nick Cave & Kylie Minogue - Where the wild roses grow... φοβερό...

http://www.youtube.com/watch?v=XdB-0SOd6sQ
αεκτζού
Απορώ βέβαια πώς παρέλειψα το Ava Adore των Smashing Pumpkins. Κατά τη γνώμη, κορυφαίο! 41.gif
FANISTELROOY
Μy Humps
H Fergie δινει ρεστα...
suspect
depeche mode - enjoy the silence
Achilleas13
pain-shut your mouth
Air Kef
QUOTE(suspect)
depeche mode - enjoy the silence


Φοβερό.

Και μιας και αναφέρθηκαν οι Black Eyed Peas,έστω μέσω της μοναδικης Φέργκι,πιστεύω πως το κορυφαίο βίντεο κλιπ τους είναι το shut up.
FANISTELROOY
Κεφ δυδτυχως δεν το εχω δει..αλλα θελω,Fergie ειναι αυτη,δεν ειναι οτι κι οτι..
Keyser_Soze
Tribute - Tenacious D
Απίστευτη τραγουδάρα! Απίστευτο βίντεο κλιπ! Τζακ Μπλακ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!
eftychia
Keyser απλα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! 41.gif
rchos
ο Keyser_Soze πολυ σωστος εδω!και εμενα απο τα αγαπημενα μου τραγουδια και βιντεοκλιπ το Tribute!
Ευγε!
diama13
Να ρωτησω κατι?που το δειχνει αυτο το βιντεο κιπ????δεν το εχω δει... biggrin.gif
dizzy_fingers
Βγάζει απίστευτη ενέργεια ο Μπλακ στο βίντεο κλιπ.
Και ωραία φωνή ο τραγουδιστής των tenacious D. Πρώτη φορά τους ακούω.

Τώρα, μόλις είδα ένα βίντεο κλιπ κάποιων jurassic5 που έχει την πιο έξυπνη πολιτική σάτιρα που έχω δει σε βίντεο κλιπ τα τελευταία χρόνια.

Το storyline με λίγα λόγια είναι ένα πρωινό jogging του bush-alike προέδρου στο κέντρο της πόλης. Πολύ αστείες και έξυπνες σκηνές.
Jurassic5 - Work it out
Keyser_Soze
QUOTE
Να ρωτησω κατι?που το δειχνει αυτο το βιντεο κιπ????δεν το εχω δει...

Εδώ το δείχνει ---> jedi.gif
Keyser_Soze
Εν τω μεταξύ τον Δαίμονα στο βίντεο κλιπ τον παίζει ο Dave Grohl, ντράμερ των Nirvana και ιδρυτής και τραγουδιστής των Foo Fighters. Απίστευτος ε;
Keyser_Soze
Για δείτε αυτό το βίντεο http://www.youtube.com/watch?v=SwOCu1phcNQ
Κάτι θέλει να μας πει αλλά δε μπορώ να καταλάβω τι ρε γμτ...
Keyser_Soze
Fuck Her Gently - Tenacious D
Ίσως το πιο αστείο βίντεο που έχω δει ποτέ και ίσως οι πιο γαμάτοι στίχοι που έχω ακούσει ποτέ. Τελικά ο Τζακ Μπλακ είναι ταλεντάρα και μυαλό από τα λίγα...
sihainas
αφού σ'αρέσει ο Jack Black... ορίστε ένα βίντεο από την νέα του ταινία...

http://www.youtube.com/watch?v=J1YSLrfoPm8
rchos
καλα το pick of destiny ειναι φοβερο κομματι.εδω και 3 βδομαδες περιπου το ακουω σχεδον συνεχεια!
eftychia
QUOTE(Keyser_Soze @ Nov 10 2006, 04:35 PM) *
Fuck Her Gently - Tenacious D
Ίσως το πιο αστείο βίντεο που έχω δει ποτέ και ίσως οι πιο γαμάτοι στίχοι που έχω ακούσει ποτέ. Τελικά ο Τζακ Μπλακ είναι ταλεντάρα και μυαλό από τα λίγα...

Καλα Μανωλη για αλλη μια φορα ζωγραφισες!!! απλα κορυφαιος ο Τζακ!
Alexmei
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 18 2006, 04:32 PM) *
Βγάζει απίστευτη ενέργεια ο Μπλακ στο βίντεο κλιπ.
Και ωραία φωνή ο τραγουδιστής των tenacious D. Πρώτη φορά τους ακούω.

Τώρα, μόλις είδα ένα βίντεο κλιπ κάποιων jurassic5 που έχει την πιο έξυπνη πολιτική σάτιρα που έχω δει σε βίντεο κλιπ τα τελευταία χρόνια.

Το storyline με λίγα λόγια είναι ένα πρωινό jogging του bush-alike προέδρου στο κέντρο της πόλης. Πολύ αστείες και έξυπνες σκηνές.
Jurassic5 - Work it out



αν έχεις δει το "School of Rock" (Jack Black) το συγκρότημα στην αρχή που διώχνει τον Black είναι οι Tenacius D... και back to reality η φωνή των tenacious D είναι ο Jack Black... tongue.gif
Keyser_Soze
QUOTE
Καλα Μανωλη για αλλη μια φορα ζωγραφισες!!! απλα κορυφαιος ο Τζακ!
Μα ποιος είμαι επιτέλους;;; Ο Βαν Γκογκ;;;
Keyser_Soze
QUOTE
αν έχεις δει το "School of Rock" (Jack Black) το συγκρότημα στην αρχή που διώχνει τον Black είναι οι Tenacius D
Αυτό που λες δεν ισχύει. Οι Tenacious D αποτελούνται από 2 μόνο άτομα (επίσημα): Τον Τζακ Μπλακ και τον Κάιλ Γκας. Στο School Of Rock απότελείται από 4-5 άτομα το γκρουπ που διώχνει τον Μπλακ και κανένας από αυτούς δεν είναι ο Κάιλ Γκας. Μάλλον κάπου μπερδεύτηκες...
Alexmei
επίτελους το επιβεβαίωσα! και εγώ αυτό έλεγα αλλά οι φίλοι μου λέγαν αυτό που λέω πιο πάνω για το γκρουπ... 18.gif
Air Kef
Απλά το καλύτερο βίντεο κλιπ που έχει βγει ποτέ!!

Φωνή: Keyser_Soze
Κιθάρα: Coast
Δράκος: Novykh
Κάμερα: Air_Kef
Σκηνικά: Air_kef Studio, Λάρισα
Διακόσμηση: Νίκη
Pierce
41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 77.gif 77.gif 77.gif οι λεξεις δεν μπορουν να δειξουν ουτε το 1/1000000 των συναισθηματων μου καθως εβλεπα το κλιπ
NBAholic
ROFL. Μια και μοναδική φορά είπα να δω τι γίνεται εδώ μέσα και έπεσα στην περίπτωση.
Ο Κάιζερ από τα πλάγια θυμίζει λίγο εμένα στο παχύτερο (και στο πιο ασόβαρο tongue.gif )!
jois21
ΑΙΣΧΟΣ
FANISTELROOY
QUOTE(jois21 @ Dec 11 2006, 04:00 AM) *
ΑΙΣΧΟΣ

69.gif 69.gif
Alexmei
QUOTE(Keyser_Soze @ Nov 10 2006, 02:35 PM) *
Fuck Her Gently - Tenacious D
Ίσως το πιο αστείο βίντεο που έχω δει ποτέ και ίσως οι πιο γαμάτοι στίχοι που έχω ακούσει ποτέ. Τελικά ο Τζακ Μπλακ είναι ταλεντάρα και μυαλό από τα λίγα...



Fuck you shoftly δν λέγετε το τραγούδι;
Air Kef
Τζοις,Φανης..

Νομιζα οτι απλα δν ξερετε απο γυναικες,αλλα δν ξέρεται ουτε απο τέχνη.. tongue.gif


Ευχαριστούμε για τα καλά σχόλια!
FANISTELROOY
Κεφ δεν θα σχολιασω για τις γυναικες,διοτι δεν παιζει ουτε μια στο 1.000.000.000.000 να αλλαξω γνωμη, γι αυτο που εσυ θεωρεις γυναικα,την Κιρα εννοω..το ορθιο σκιαχτρο! Οσο για το κλιπ,οση και απο τη μαγεια σου κι αν προσπαθησες να δωσεις στο κλιπακι,εστω και πισω απο την καμερα,η ανωτεροτητα του SupersonicElectronic ειναι φανερη!!
tsops
QUOTE(Air Kef @ Dec 10 2006, 05:29 PM) *
Απλά το καλύτερο βίντεο κλιπ που έχει βγει ποτέ!!

Φωνή: Keyser_Soze
Κιθάρα: Coast
Δράκος: Novykh
Κάμερα: Air_Kef
Σκηνικά: Air_kef Studio, Λάρισα
Διακόσμηση: Νίκη


Δε το πιστεύω ρε όργια! laugh.gif Keyser, είσαι εκπληκτικός. Αλλά ρε τούβλοι, δεν πρέπει να κάνετε karaoke με "ζωντανή" φωνή, αλλά mimic (να λέτε τις λέξεις χωρίς να ακούγονται).

Δεν έχει σημασία όμως, είναι απλά...καταπληκτικό! 41.gif
jois21
Συμφωνω με το Φανη για την ανωτεροτητα του σουπερσονικ ελεκτρονικ. cool.gif
Air Kef
Όργια είμαστε και φαινόμαστε,για την ακρίβεια φαίνονται..
Για να απαντησω και στις αποριες κάποιου ( tongue.gif ) εγώ δν φαίνομαι γιατι δν έχω το ταλέντο των ανωτέρων σε τέτοιες καταστάσεις,θα γελουσα συνεχώς άσε που δν ήξερα και το τραγουδι.

Όχι οτι δν γελουσα συνεχεια,για την ακρίβεια είχα γαμηθει στο γέλιο,οποισδήποτε θα γελουσε συνεχεια στην θεση μου αλλα ποιος αλλος εκτος απο τον Αιρ -σταθερο χερι- Κεφ θα μπορουσε να τους μαγνητοσκοπει υπο τέτοιες συνθηκες;;;;;;;;;;;
dizzy_fingers
QUOTE
εγώ δν φαίνομαι γιατι δν έχω το ταλέντο των ανωτέρων σε τέτοιες καταστάσεις,θα γελουσα συνεχώς άσε που δν ήξερα και το τραγουδι.

Ενώ ο Καζ το ήξερε ε? 24.gif
Keyser_Soze
Δεν την κατάλαβα την ειρωνία... Εννοείται ότι το ήξερα. Αφού τραγουδάω ταυτόχρονα, δεν κουνάω απλά τα χείλη μου. Μάλλον ζηλεύεις το ταλέντο μου, γι' αυτό τα λες αυτά... 19.gif
Νομίζω ότι πρέπει να πάω στο Δριμ Σόου (ή καλύτερα στο Γκριμ Σόου... blink.gif )!!
Και δεν το κατάλαβα αυτό το "Χοντρός"... Χοντρός εγώ ρεεε;;;;;; Ευσωμούλης θα έλεγα... laugh.gif cool.gif
Air Kef
Αστους ρε Μανο,ζηλεύουν..Τι να μας πει κι ο χόλικ η οδοντογλυφίδα;
Τουλάχιστον εγώ ειμαι σπιρτο(σε πάχος,συγκριτικα πάντα)!


Ο Κάιζερ τα ήξερε όλα και αν δν ακουγονται ολα τα λογια του ειναι επειδη η μουσικη είναι παρα πολυ δυνατα.

Τσοπς σκεφτήκαμε πολλά να κανουμε σχετικα με το πως θα ακούγεται,είπαμε να βάλουμε το τραγούδι απο πανω σε μονταζ ας πούμε και να μην ακουγόμαστε καθολου αλλα τελικα καταλήξαμε στην εκδοχη που όλοι ειδατε και καλώς κάναμε νομιζω γιατι ο Καιζερ κι ο Νοβικ είναι απολαυστικοι.
dizzy_fingers
Η φραπεδιά πάντως είναι όλα τα λεφτά laugh.gif!
kostas_naxos
filos eiste oloi la8os pera apo to videoclip pou sumprwtagwnistw mazi me ton keyser
to kalutero videoclip einai to everlong twn foo fighters k to heart shaped box apo nirvana peace.gif
kostas_naxos
να προσθεσω οτι η φραπεδια του καιζερ κ η αμστελ του δαιμονα ειναι δικες μου σκηνοθετικες ιδεες
peace.gif
kolossos
QUOTE(Alexmei @ Dec 11 2006, 04:36 PM) *
Fuck you shoftly δν λέγετε το τραγούδι;


όχι fuck you gently λέγεται biggrin.gif . Απλά κορυφαίο!Μόλις είδα και το home made tribute video clip, δεν μπορώ να γράψω τίποτα παραπάνω από αυτό... 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Alexmei
περίεργο γιατί όπου και να το έβλεπα το είχε σαν "F*ck you softly"... και όταν το κατέβασα έγραψα τον συγκεκριμένο τίτλο και μου το έβγαλε... 39.gif τέλος πάντων...
sihainas
Να προσθέσω κι εγώ ένα ακόμα video clip;

http://youtube.com/watch?v=aNv02iE_9rU

Bob Dylan - When the deal goes down.... thumbsup.gif 77.gif
eftychia
Να δωσω τα συγχαρητηρια μου στην ομαδα Kef- Keyser (κλπ) για τη δημιουργηκοτητα τους και το καλο τους γουστο!!! Ψαξτε ν ακουσετε και το city hall, εχει πλακα και ειναι καλο...
Sihaina τι ωραιο βιντεοκλιπ και τραγουδι ειναι αυτο!!! Να ρωτησω θα χρησιμοποιηθει σε καμια ταινια της Σκαρλετ η απλα την εχωσαν εκει στο κλιπ? Παντως η φωτογραφια(και η μουσικη εννοειται) ειναι αψογη, ενιωθα λες κι εβλεπα βιντεο απο παλια καμερα τραβηγμενο...
eftychia
Δειτε κι αυτο το βιντεοκλιπ απο την ταινια "Αυτοχειρες Παρθενοι"
Ειναι απο τους Air το Playground love
http://www.youtube.com/watch?v=eLnrXNXO1FE...related&search=
Air Kef
Χθες βρήκε ενα πολύ ωραιο ο Σπυρος.

Vast-Pretty when you cry!
apkat
Ενα κομματι που εχει γραψει ιστορια με πανεμορφο βιντεοκλιπ..
http://youtube.com/watch?v=jEOkxRLzBf0

Τζον λενον φυσικα
dizzy_fingers
U2 - Window in the skies


Μία από τις σπάνιες περιπτώσεις που ένα τραγούδι κερδίζει πόντους από το βίντεο κλιπ του.

Το κόνσεπτ του να ταιριάζουν τμήματα από βίντεο κλιπ παλιότερων τραγουδιστών (από Μπομπ Μάρλεϊ μέχρι Έλβις Πρίστλι) με τα λόγια του τραγουδιού του Μπόνο, πραγματοποιείται με τον καλύτερο δυνατό τρόπο σε αυτό το κλιπάκι.
Οι U2 δεν εμφανίζονται παρά μόνο σε μερικά καρέ ανάμεσα στο πλήθος.

Πολύ ευρηματικό, πολύ ρυθμικό, πολύ διασκεδαστικό, πολύ όμορφο.

Δείτε το.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.