Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2010-11 (2ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4
el-14
QUOTE(g_80 @ Nov 5 2010, 11:16 ) *
megalos giati..????? rolleyes.gif

Εδωσα έμφαση γιατί πιστευω ότι θα γινει πολύ καλός αγώνας.
Η ΑΕΚ είναι 1η και αήττητη και με πολύ καλή ψυχολογία
και το ΜΑΡΟΥΣΙ πολύ καλή ομάδα (έως ομαδάρα).
Εκτός αν εξελιχθεί σε μονόλογο υπέρ του ΜΑΡΟΥΣΙΟΥ.
aekaras
Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια φίλοι μου. Κάνουμε φιλότιμη προσπάθεια αλλά χρειάζεται και λίγη τύχη!!! Αυτή μάλλον μας εγκατέλειψε μετά και τα πρόσφατα τελευταία γεγονότα. (τραυματισμοί, αποχωρήσεις...) Όύτε ο πρόσφατος αγιασμός της ομάδας έφερε αποτέλεσμα... Για να εξηγούμαι Μπουρίτης με χιαστό έξω ίσως και για πάντα! Ρουμελιώτης τράβηγμα στο δικέφαλο έξω, Πάληος σοβαρό προσωπικό πρόβλημα μάλλον έξω, Τόπακας έρχεται από τραυματισμό δύσκολο να παίξει, Μαρουλιανός χτύπημα στα πλευρά και πονάει, Κούβαρης με προβλήματα και αυτός, Κουβαράς από βάρδια σε βάρδια με το ναυτικό...
Αρα μάλλον για μονόλογο Αμαρουσίου πάμε απόψε εκτός και εάν οι εφεδρείες μου ("επιστράτευση" του εφηβικού) πιάσουν σούπερ απόδοση και...
Με εφηβικό έξάλλου παίζουν αλλά όμως η αλήθεια είναι τι εφηβικό!!! Δώστε μου μάτια να βλέπω!!! Να ναι καλά!
Υπάρχει βέβαια και ένα κρυφό χαρτί για απόψε αλλά θα δούμε τι θα γίνει αλλά και τι θα πει ο κόουτς Κ.Κ!
Το καλό της υπόθεσης της ανόδου είναι ότι κερδίσαμε με διαφορά τον Οιωνό μέσα και τη ΜΕΝ Ιλίου εκτός έδρας. Κάτι είναι και αυτό...
Εξυπακούεται ότι θα μπούμε γερά στον αγώνα και ότι καλύτερο προκύψει. Εμπιστεύομαι τα παιδιά μου απόλυτα και τους κόουτς μου!!!
el-14
QUOTE(aekaras @ Nov 5 2010, 16:58 ) *
Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια φίλοι μου. Κάνουμε φιλότιμη προσπάθεια αλλά χρειάζεται και λίγη τύχη!!! Αυτή μάλλον μας εγκατέλειψε μετά και τα πρόσφατα τελευταία γεγονότα. (τραυματισμοί, αποχωρήσεις...) Όύτε ο πρόσφατος αγιασμός της ομάδας έφερε αποτέλεσμα... Για να εξηγούμαι Μπουρίτης με χιαστό έξω ίσως και για πάντα! Ρουμελιώτης τράβηγμα στο δικέφαλο έξω, Πάληος σοβαρό προσωπικό πρόβλημα μάλλον έξω, Τόπακας έρχεται από τραυματισμό δύσκολο να παίξει, Μαρουλιανός χτύπημα στα πλευρά και πονάει, Κούβαρης με προβλήματα και αυτός, Κουβαράς από βάρδια σε βάρδια με το ναυτικό...
Αρα μάλλον για μονόλογο Αμαρουσίου πάμε απόψε εκτός και εάν οι εφεδρείες μου ("επιστράτευση" του εφηβικού) πιάσουν σούπερ απόδοση και...
Με εφηβικό έξάλλου παίζουν αλλά όμως η αλήθεια είναι τι εφηβικό!!! Δώστε μου μάτια να βλέπω!!! Να ναι καλά!
Υπάρχει βέβαια και ένα κρυφό χαρτί για απόψε αλλά θα δούμε τι θα γίνει αλλά και τι θα πει ο κόουτς Κ.Κ!
Το καλό της υπόθεσης της ανόδου είναι ότι κερδίσαμε με διαφορά τον Οιωνό μέσα και τη ΜΕΝ Ιλίου εκτός έδρας. Κάτι είναι και αυτό...
Εξυπακούεται ότι θα μπούμε γερά στον αγώνα και ότι καλύτερο προκύψει. Εμπιστεύομαι τα παιδιά μου απόλυτα και τους κόουτς μου!!!

Μημ φτάσουμε στο σημείο να θεοποιήσουμε το ΜΑΡΟΥΣΙ. Καλό παιχνίδι.
KillMits
QUOTE(tk60 @ Nov 5 2010, 18:30 ) *
Μημ φτάσουμε στο σημείο να θεοποιήσουμε το ΜΑΡΟΥΣΙ. Καλό παιχνίδι.

Ας περιμενουμε να μας πει τελικα αν το εφηβικο του Αμαρουσιου ειναι οι Lakers οπως μας παρουσιαζονται κ το ιδιο θα γινει κ στο μεταξυ μας ματς...Χαλαρωστε λιγακι,αν κ αμα μπει η ΑΕΚ με τετοια ψυχολογια στο ματς,κλαφτα Χαραλαμπε...κατα τ'αλλα...
Μ.Ε.Ν Ιλιου-Λεοντιος 67-35...Καλο ματς απο μας κ κατα τη γνωμη μου αποτελεσμα κ διαφορα που πρεπει να στοχευουμε σε καθε ματς φετος.Απλα κ ομορφα,με 5-6 βασικες απουσιες ομως ολα πηγαν καλα για μας πιανοντας κατα τη γνωμη μου ουτε το 50-60% απαυτο που μπορουμε κ μακαρι πλεον να συνεχισουμε σαυτο το ρυθμο με σωστες επιλογες κ ωραιο μπασκετ κ οσα δειχνουμε στη προπονηση να τα βγαζουμε επιτελους στον αγωνα...καλη συνεχεια
aekaras
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΜΑΡΟΥΣΙ 40 - 58!!!
Έξαιρετική ομάδα με βάθος στον πάγκο... Εμείς όσο είχαμε κουράγιο παλέψαμε.
Απίστευτη ζημιά και τεράστιο πλήγμα τελικά η απουσία των δύο βασικών μας παικτών "κολώνες" του παιχνιδιού μας. Ας ελπίσουμε να ξεπεράσει το πρόβλημα υγείας που παρουσιάστηκε στον πλεημέηκερ μας αιφνιδιαστικά! Χρηστάρα γερά και όλα θα πάνε καλά...
labomba-7-
QUOTE(aekaras @ Nov 5 2010, 23:55 ) *
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΜΑΡΟΥΣΙ 40 - 58!!!
Έξαιρετική ομάδα με βάθος στον πάγκο... Εμείς όσο είχαμε κουράγιο παλέψαμε.
Απίστευτη ζημιά και τεράστιο πλήγμα τελικά η απουσία των δύο βασικών μας παικτών "κολώνες" του παιχνιδιού μας. Ας ελπίσουμε να ξεπεράσει το πρόβλημα υγείας που παρουσιάστηκε στον πλεημέηκερ μας αιφνιδιαστικά! Χρηστάρα γερά και όλα θα πάνε καλά...


Μπράβο στους συμπαίκτες μου και στον προπονητή μου που παλέψανε το ματς απέναντι στο Μαρούσι παρά τα τόσα προβλήματα..Χρηστάρα καλη δύναμη και γρήγορα κοντά μας... icon_wave.gif

Παιδιά μπορούμε να ανεβάσουμε λίγο τα αποτελέσματα του ομίλου μας για όλες τις ομάδες???
basketbull
QUOTE (aekaras @ Nov 5 2010, 16:58 ) *
Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια φίλοι μου. Κάνουμε φιλότιμη προσπάθεια αλλά χρειάζεται και λίγη τύχη!!! Αυτή μάλλον μας εγκατέλειψε μετά και τα πρόσφατα τελευταία γεγονότα. (τραυματισμοί, αποχωρήσεις...) Όύτε ο πρόσφατος αγιασμός της ομάδας έφερε αποτέλεσμα... Για να εξηγούμαι Μπουρίτης με χιαστό έξω ίσως και για πάντα! Ρουμελιώτης τράβηγμα στο δικέφαλο έξω, Πάληος σοβαρό προσωπικό πρόβλημα μάλλον έξω, Τόπακας έρχεται από τραυματισμό δύσκολο να παίξει, Μαρουλιανός χτύπημα στα πλευρά και πονάει, Κούβαρης με προβλήματα και αυτός, Κουβαράς από βάρδια σε βάρδια με το ναυτικό...
Αρα μάλλον για μονόλογο Αμαρουσίου πάμε απόψε εκτός και εάν οι εφεδρείες μου ("επιστράτευση" του εφηβικού) πιάσουν σούπερ απόδοση και...
Με εφηβικό έξάλλου παίζουν αλλά όμως η αλήθεια είναι τι εφηβικό!!! Δώστε μου μάτια να βλέπω!!! Να ναι καλά!
Υπάρχει βέβαια και ένα κρυφό χαρτί για απόψε αλλά θα δούμε τι θα γίνει αλλά και τι θα πει ο κόουτς Κ.Κ!
Το καλό της υπόθεσης της ανόδου είναι ότι κερδίσαμε με διαφορά τον Οιωνό μέσα και τη ΜΕΝ Ιλίου εκτός έδρας. Κάτι είναι και αυτό...
Εξυπακούεται ότι θα μπούμε γερά στον αγώνα και ότι καλύτερο προκύψει. Εμπιστεύομαι τα παιδιά μου απόλυτα και τους κόουτς μου!!!

φιλε μου σα να μας τα παραλες λιγο.. μονο οτι παιζατε με εξιτηριο απ το κατ δεν μας λες... κ τι ειναι αυτα? χιαστοι κ εξω για παντα... εδω εχουμε ξεπερασει τραυματισμους κ τραυματισμους με τους αθλητες μας. ο χιαστος πλεον ειναι καθημερινοτητα στο αθλημα μας...Τελος παντων... απ οτι φαινεται απ το σκορ δεν σας εφυγε ιδιαιτερα το παιχνιδι.. αν και πολλα παραπονα ακουστηκαν για τον τροπο που εβριζαν οι φιλαθλοι σας 16 χρονα παιδακια...
tsolman
QUOTE(basketbull @ Nov 7 2010, 18:24 ) *
φιλε μου σα να μας τα παραλες λιγο.. μονο οτι παιζατε με εξιτηριο απ το κατ δεν μας λες... κ τι ειναι αυτα? χιαστοι κ εξω για παντα... εδω εχουμε ξεπερασει τραυματισμους κ τραυματισμους με τους αθλητες μας. ο χιαστος πλεον ειναι καθημερινοτητα στο αθλημα μας...Τελος παντων... απ οτι φαινεται απ το σκορ δεν σας εφυγε ιδιαιτερα το παιχνιδι.. αν και πολλα παραπονα ακουστηκαν για τον τροπο που εβριζαν οι φιλαθλοι σας 16 χρονα παιδακια...



Και μια μικρη λεπτομερεια...
Ο διαιτητης φοραγε πορτοκαλι...Απαραδεκτη διαιτησια...Οπως και απαραδεκτο να βριζουμε μανες κλπ..
top_thanos_90
ΟΙΩΝΟΣ - ΦΟΙΒΟΣ 1

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2
aekaras
ΠΗΓΑΣΟΣ- ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 52 - 56!
Δύσκολη νίκη εκτός έδρας αλλά και σημαντική, απέναντι σε μια καλή ομάδα. Ντερμπάκι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα...
Η νίκη αφιερώνεται από όλα τα παιδιά της ομάδας στο Χρήστο Πάληο που σήμερα το πρωί χειρουργήθηκε με απόλυτη επιτυχία. Χρηστάρα γερά και περαστικά!!!
jhantzop
5η αγωνιστική
Δ2-05 10/11/2010 20:00 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ - Α.Σ.Ο.Χ. "ΦΟΙΒΟΣ" 63-57
Δ2-05 10/11/2010 21:45 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. 52-56
labomba-7-
Η Μ.Ε.Ν ΙΛΙΟΥ τι έκανε την τελυταία αγωνιστική?Ξέρει κάποιος?
KillMits
QUOTE(labomba-7- @ Nov 12 2010, 20:30 ) *
Η Μ.Ε.Ν ΙΛΙΟΥ τι έκανε την τελυταία αγωνιστική?Ξέρει κάποιος?

Oντας πολυ πολυ μετριοι κ εχοντας πολλες απουσιες καταφεραμε κ νικησαμε ευκολα τελικως αλλα απτην εμφανιση μας κανεις σχεδον δε πρεπει να μεινε ευχαριστημενος τον Αστερα...
Μ.Ε.Ν Ιλιου-Αστερας Πατησιων 57-36
el-14

ΜΑΡΟΥΣΙ - ΛΕΟΝΤΕΙΟΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ;


tns13
QUOTE (tk60 @ Nov 13 2010, 10:49 ) *
ΜΑΡΟΥΣΙ - ΛΕΟΝΤΕΙΟΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ;

Νίκη του αμαρουσίου με περίπου 45 πόντους. Πρέπει να πω πως τα παιδιά στο Μαρούσι έχουν ΟΜΑΔΑ με όλη τη σημασία της λέξεως. Απίστευτα ποσοστά ευστοχίας που άγγιξαν το 80% (δίποντα και τρίποντα). Αν συνεχίσει έτσι το Μαρούσι θα πάει πολύ καλά και του χρόνου στη Γ' (αφού θα ανέβει σίγουρα).
flash#3
QUOTE(tns13 @ Nov 15 2010, 00:03 ) *
Νίκη του αμαρουσίου με περίπου 45 πόντους. Πρέπει να πω πως τα παιδιά στο Μαρούσι έχουν ΟΜΑΔΑ με όλη τη σημασία της λέξεως. Απίστευτα ποσοστά ευστοχίας που άγγιξαν το 80% (δίποντα και τρίποντα). Αν συνεχίσει έτσι το Μαρούσι θα πάει πολύ καλά και του χρόνου στη Γ' (αφού θα ανέβει σίγουρα).


το μαρουσι δν μπορει να ανεβει Γ..και 1ο να βγει παραμενει Δ εσκα κ ανεβαινει ο δευτερος! tongue.gif tongue.gif
aekaras
Φίλε flash#3 δεν τα ξέρεις μάλλον καλά. Μπορεί να ανέβει κατηγορίες μέχρι και την Α΄ΕΣΚΑ. Πληροφορία μέσα από την ΕΣΚΑ γιατί με ενδιέφερε για το μεταξύ μας παιχνίδι που κατέβαζα μισή ομάδα. Και ο λόγος που που κατέβηκε το Μαρούσι στην Δ΄ΕΣΚΑ είναι να ότι τα παιδιά που δεν θα αποροφηθούν στην ανδρική ομάδα τι γίνονται μετά? Το κόβουν η παίρνουν μεταγγραφή για αλλού κλπ.
Ετσι λοιπόν τους έδωσε το δικαίωμα να αγωνίζονται και να μετέχουν κανονικά με όλες τις διαδικασίες στο πρωτάθλημα. Οπως καταλαβαίνεις λοιπόν αποκτά ιδιαίτερο ενδιαφέρον το πρωτάθλημα εάν θεωρήσουμε με βάση τις μέχρι τώρα εμφανίσεις του ότι πάει τρένο για άνοδο και θα γίνει "σφαγή" μεταξύ ΑΕΚ, Οιωνού, ΜΕΝ, Πήγασου κλπ για τη δεύτερη θέση.
jhantzop
5η αγωνιστική
Δ2-05 10/11/2010 20:00 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ - Α.Σ.Ο.Χ. "ΦΟΙΒΟΣ" 63-57
Δ2-05 10/11/2010 21:45 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. 52-56
Δ2-05 12/11/2010 21:00 ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Α' ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 60-38
Δ2-05 12/11/2010 21:45 ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 82-38
ΡΕΠΟ: ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ, ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ

Βαθμολογία (σε 4 αγώνες)
ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ 9 (4-1) *+
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. 9 (4-1) *+

ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 8 (3-2) *+
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 7 (3-1)
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 6 (3-0) *-
ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 4 (0-4)
ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. 3 (1-1) *--
Α.Σ.Ο.Χ. "ΦΟΙΒΟΣ" 3 (0-3) *-
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 3 (0-3) *-
ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ 2 (0-2) *--

6η αγωνιστική
Δ2-06 21/11/2010 20:00 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
Δ2-06 22/11/2010 18:30 ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΚΛ. ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ.
Δ2-06 22/11/2010 21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΧΩΡΙΟΥ Α.Σ.Ο.Χ. "ΦΟΙΒΟΣ" - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ
Δ2-06 24/11/2010 20:00 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ
ΡΕΠΟ: ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ., ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ
flash#3
QUOTE(aekaras @ Nov 15 2010, 11:08 ) *
Φίλε flash#3 δεν τα ξέρεις μάλλον καλά. Μπορεί να ανέβει κατηγορίες μέχρι και την Α΄ΕΣΚΑ. Πληροφορία μέσα από την ΕΣΚΑ γιατί με ενδιέφερε για το μεταξύ μας παιχνίδι που κατέβαζα μισή ομάδα. Και ο λόγος που που κατέβηκε το Μαρούσι στην Δ΄ΕΣΚΑ είναι να ότι τα παιδιά που δεν θα αποροφηθούν στην ανδρική ομάδα τι γίνονται μετά? Το κόβουν η παίρνουν μεταγγραφή για αλλού κλπ.
Ετσι λοιπόν τους έδωσε το δικαίωμα να αγωνίζονται και να μετέχουν κανονικά με όλες τις διαδικασίες στο πρωτάθλημα. Οπως καταλαβαίνεις λοιπόν αποκτά ιδιαίτερο ενδιαφέρον το πρωτάθλημα εάν θεωρήσουμε με βάση τις μέχρι τώρα εμφανίσεις του ότι πάει τρένο για άνοδο και θα γίνει "σφαγή" μεταξύ ΑΕΚ, Οιωνού, ΜΕΝ, Πήγασου κλπ για τη δεύτερη θέση.

αα ναι??μπορει κ να εχεις δικιο..εγω ετσι ειχα ακουσει παντως! blink.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(aekaras @ Nov 15 2010, 09:08 ) *
Φίλε flash#3 δεν τα ξέρεις μάλλον καλά. Μπορεί να ανέβει κατηγορίες μέχρι και την Α΄ΕΣΚΑ. Πληροφορία μέσα από την ΕΣΚΑ γιατί με ενδιέφερε για το μεταξύ μας παιχνίδι που κατέβαζα μισή ομάδα. Και ο λόγος που που κατέβηκε το Μαρούσι στην Δ΄ΕΣΚΑ είναι να ότι τα παιδιά που δεν θα αποροφηθούν στην ανδρική ομάδα τι γίνονται μετά? Το κόβουν η παίρνουν μεταγγραφή για αλλού κλπ.
Ετσι λοιπόν τους έδωσε το δικαίωμα να αγωνίζονται και να μετέχουν κανονικά με όλες τις διαδικασίες στο πρωτάθλημα. Οπως καταλαβαίνεις λοιπόν αποκτά ιδιαίτερο ενδιαφέρον το πρωτάθλημα εάν θεωρήσουμε με βάση τις μέχρι τώρα εμφανίσεις του ότι πάει τρένο για άνοδο και θα γίνει "σφαγή" μεταξύ ΑΕΚ, Οιωνού, ΜΕΝ, Πήγασου κλπ για τη δεύτερη θέση.



σωστα!!και φαντασου επισης πως αυτα τα παιδια παιζουν 2 παιχνιδια την εβδομαδα εφοσον καθε τριτη υπαρχει αγωνιστικη στο εφηβικο πρωταθλημα...
MITSO_BC
QUOTE(flash#3 @ Nov 15 2010, 20:01 ) *
αα ναι??μπορει κ να εχεις δικιο..εγω ετσι ειχα ακουσει παντως! blink.gif


Δικαιωμα ανοδου δεν εχει η εφηβικη ομαδα του Παπαγου γιατι η ανδρικη ομαδα αγωνιζεται στα τοπικα πρωταθληματα. Εαν καταφερει να κερδισει την ανοδο στης εθνικες κατηγοριες τοτε μπορει να αναριχηθει και η εφηβικη ομαδα στης κατηγοριες της ΕΣΚΑ. Και γενικα για να μην μπερδευομαστε εαν η πρωτη ομαδα αγωνιζεται στης εθνικες κατηγοριες η εφηβικη εχει δικαιωμα προβιβασμου εαν παιζει στα τοπικα απλως συμμετεχει.

Υ.Γ. Και αλλες ομαδες απο Α1 , Α2 και Β σκεφτονται απο την ερχομενη σεζον να κατεβασουν Β ομαδα στην Δ ΕΣΚΑ.
KillMits
Φοιβος-Μ.Ε.Ν Ιλιου 38-58...σιγουρα μπορουμε πολυ καλυτερα κ ευκαιρια ειναι να βγαλουμε επιτελους καποια πραγματα με διαρκεια στο εντος εδρας ματς με Οιωνο τη Παρασκευη
sthnapexw
Ρεπορταζ από γνωστο site:
"Χωρίς να συναντήσει πολλά εμπόδια στην αποστολή του, ο Πήγασος Κυψέλης κέρδισε πριν λίγη ώρα τον Α.Ο Λεοντείου, εκτός έδρας με 56-33, στα πλαίσια του Πρωταθλήματος του 2ου ομίλου της Δ’ ΕΣΚΑ! Συνεπώς, το συγκρότημα του Κώστα Τσιαφούτη πέτυχε τη δεύτερη νίκη του στην συγκεκριμένη διοργάνωση, ενώ έχει υποστεί δύο συνολικά ήττες, οι οποίες δεν του επιτρέπουν να βρίσκεται στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα! "
el-14


ΠΗΓΑΣΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ 65 - 46

Περαστικά και καλή ανάρρωση στο παλικάρι του Αστέρα που έσπασε το χέρι του.
SHIBA
περαστικα και στους 2 παιχτες του αστερα...προσοχη παιδες..πανω απο ολα υγεια...
majerle
QUOTE(SHIBA @ Dec 2 2010, 11:17 ) *
περαστικα και στους 2 παιχτες του αστερα...προσοχη παιδες..πανω απο ολα υγεια...


υγεία, αλλά με τόσα "σκαμνάκια" που έγιναν χτες..
2 κατάγματα σε αγώνα μπάσκετ, πρώτη φορά βλέπω.
el-14
QUOTE(majerle @ Dec 2 2010, 12:06 ) *
υγεία, αλλά με τόσα "σκαμνάκια" που έγιναν χτες..
2 κατάγματα σε αγώνα μπάσκετ, πρώτη φορά βλέπω.

Καλό θα ήταν να ρωτήσεις τα παιδιά του Αστέρα που σπάσανε τα χέρια τους αν φταίγανε οι
παίκτες του Πήγασου, πριν γράψεις ανακρίβειες για να δημιουργησείς εντυπώσεις.
Περαστικά στα παιδιά του Αστέρα με όλη μου την καρδιά.
majerle
QUOTE(tk60 @ Dec 2 2010, 14:10 ) *
Καλό θα ήταν να ρωτήσεις τα παιδιά του Αστέρα που σπάσανε τα χέρια τους αν φταίγανε οι
παίκτες του Πήγασου, πριν γράψεις ανακρίβειες για να δημιουργησείς εντυπώσεις.
Περαστικά στα παιδιά του Αστέρα με όλη μου την καρδιά.


Τυχαίνει και στις 2 φάσεις να είμουνα μπροστά, όντας παίχτης του Αστέρα.
Ελπίζω να σε κάλυψα..
el-14
QUOTE(majerle @ Dec 2 2010, 15:14 ) *
Τυχαίνει και στις 2 φάσεις να είμουνα μπροστά, όντας παίχτης του Αστέρα.
Ελπίζω να σε κάλυψα..

Οχι δεν με κάλυψες γιατί και εγώ μπροστά είμουνα γιατί παίζω στον Πήγασο.
Και δεν γίνεται να φεύγει αιφνιδιασμό το 11 του Πήγασου, να τον ακολουθή ο
παίκτης σας, να προσπαθεί να τον φτάσει κάνοντας άτσαλο άλμα με συνέπεια
να πέσει μόνος του και να σπάσει το χέρι του επειδή δεν κατάφερε να τον κόψει.
Ποιός φταίει λοιπόν.Ελπίζω να σε κάλυψα..
el-14
QUOTE(tk60 @ Dec 2 2010, 18:12 ) *
Οχι δεν με κάλυψες γιατί και εγώ μπροστά είμουνα γιατί παίζω στον Πήγασο.
Και δεν γίνεται να φεύγει αιφνιδιασμό το 11 του Πήγασου, να τον ακολουθή ο
παίκτης σας, να προσπαθεί να τον σταματήση κάνοντας άτσαλο άλμα με συνέπεια
να πέσει μόνος του και να σπάσει το χέρι του επειδή δεν κατάφερε να τον κόψει.
Ποιός φταίει λοιπόν.
Οσο αφορά την 1η φάση που κτύπησε το 22 ο Σταύρος ρώτησε τον ίδιο αν έφταιγε
ο παίκτης του Πήγασου που έκανε προσποίηση για να συκωθεί να βάλει καλάθι.
Σε προκαλώ να ρωτήσης τον Σταύρο, τον συμπαίκτη σου.
Ελπίζω να σε κάλυψα..

top_thanos_90
ΑΕΚ-ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ 1
KillMits
Μ.Ε.Ν Ιλιου-Ορφεας Κ.Πατησιων 59-35..Τιποτα αλλο,ολα τα λεφτα η επομενη αγωνιστικη με Μαρουσι θα δειξει πολλα για μας
jhantzop
7η αγωνιστική
Δ2-07 26/11/2010 21:45 ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - Α.Σ.Ο.Χ. "ΦΟΙΒΟΣ" 52-19
Δ2-07 28/11/2010 20:00 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 45-47
Δ2-07 01/12/2010 21:45 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 65-46
Δ2-07 14/01/2011 21:00 ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Α' ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ
ΡΕΠΟ: ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ, ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ.

Βαθμολογία
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. 11 (5-1)
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 11 (5-1)

ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ 11 (5-1)
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 10 (5-0)
ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 10 (3-4)
ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. 8 (3-2)
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 8 (2-4)
Α.Σ.Ο.Χ. "ΦΟΙΒΟΣ" 5 (0-5)
ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ 5 (0-5)
ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 5 (0-5)

8η αγωνιστική
Δ2-08 03/12/2010 21:00 ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Α' ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ 59-35
Δ2-08 03/12/2010 22:00 ΔΙΔΥΜΑ ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. - ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 2-1
Δ2-08 06/12/2010 21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΧΩΡΙΟΥ Α.Σ.Ο.Χ. "ΦΟΙΒΟΣ" - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ.
Δ2-08 08/12/2010 20:00 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΡΕΠΟ: ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ, ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ
top_thanos_90
ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2
zoom 11
ΑΣΟΧ Φοίβος-Πήγασος Κυψέλης 72-64.Επιτέλους νίκη για τον Φοίβο σε ένα παιχνίδι με μεγάλη ένταση και πολλές ανατροπές...κλειδί η τέταρτη περίοδος με τον Φοίβο να κάνει ένα σερί 31-13 και να μετατρέπει το 41-51 σε 72-64!!! 77.gif
jhantzop
9η αγωνιστική
Δ2-09 09/12/2010 21:30 ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΜΥΛΟΥ ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 69-48
Δ2-09 12/12/2010 20:00 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. 0-20
Δ2-09 15/12/2010 21:45 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ 64-68
Δ2-09 21/01/2011 21:45 ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ
ΡΕΠΟ: Α.Σ.Ο.Χ. "ΦΟΙΒΟΣ", ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ

Βαθμολογία
ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ 14 (6-2)
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. 13 (6-1)

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 12 (6-0)
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 11 (5-1)
ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. 10 (3-4)
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 10 (3-4)
ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 10 (3-4)
Α.Σ.Ο.Χ. "ΦΟΙΒΟΣ" 7 (1-5)
ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ 6 (0-6)
ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 6 (0-6)

10η αγωνιστική
Δ2-10 17/12/2010 21:00 ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Α' ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ.
Δ2-10 17/12/2010 21:45 ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ
Δ2-10 19/12/2010 20:00 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ
Δ2-10 10/01/2011 21:00 ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΚΛ. ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ.
ΡΕΠΟ: ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ, Α.Σ.Ο.Χ. "ΦΟΙΒΟΣ"


QUOTE(jhantzop @ Dec 16 2010, 11:00 ) *
...
9η αγωνιστική
Δ2-09 12/12/2010 20:00 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. 0-20
...


Γιατί έχουμε 0-20 εδώ;;; μηδενίστηκε ο Ορφέας;


el-14
QUOTE(jhantzop @ Dec 16 2010, 11:02 ) *
Γιατί έχουμε 0-20 εδώ;;; μηδενίστηκε ο Ορφέας;


Απότι άκουσα είχαν ίδιο χρώμα εμφάνισης και αν ο γηπεδούχος
δεν έχει εναλλακτικό χρώμα εμφάνισης τότε μηδενίζεται..

ΠΗΓΑΣΟΣ - ΟΙΩΝΟΣ 64 - 68 ΠΑΡΑΤΑΣΗ
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 27 - 27
ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ 61 - 61
KillMits
Μ.Ε.Ν Ιλιου-Πηγασσος Κυψελης 73-59...
Καλυτερη εμφανιση για μας συγκριτικα με τα προηγουμενα ματς,ασχετα αν δεν ειχαμε αντιστοιχη διαφορα σκορ...Ο Πηγασσος ηταν πολυ μαχητικος με καλα κορμια αν κ ελειπεις στο θεμα του εφηβου δυστυχως!Καλες Γιορτες σε ολους κ για μας αγωνιστηκες υποχρεωσεις παλι σε 1 μηνα κοντα!Καλη μας ξεκουραση ρεεε
KillMits
Καλημερα,δεν ειχα σκοπο να γραφω πλην των αγωνων αλλα διαβασα κατι που δε μου το επετρεψε..Στο σαιτ λοιπον athlisi.com ο ''βοηθος'' προπονητη του Πηγασσου,προς εκπληξη δικη μου οπως φανταζομαι κ ολου του κοσμου που βρεθηκε τη Παρασκευη στη Πεταλουδα,δηλωσε στο τελος του ματς και μετα το τραυματισμο του μοναδικου εφηβου που κατεβασε ο Πηγασσος στον αγωνα οτι : «Αυτό θα είναι ένα καλό μάθημα γι’ εμάς! Οι αθλητές μας θα πρέπει να γίνουν πιο σκληροί μέσα από το σκληρό παιχνίδι των αντιπάλων τους για να πετυχαίνουν τους στόχους τους!», ήταν τα λόγια του συνεργάτη του προπονητή του Πήγασου Κυψέλης,Παντελή Ιωάννου. Μετά τη λήξη του ματς, οι άνθρωποι της ομάδας εξέφρασαν τα παράπονα τους για τη διαιτητική αντιμετώπιση την οποία έχαιρε η ομάδα τους απέναντι στη ΜΕΝ Ιλίου. «Όλοι όσοι αγαπούν τον αθλητισμό πρέπει να σέβονται ορισμένα πράγματα! Να μη δημιουργούν εντυπώσεις πριν το ματς και μετά, ενώ οι διαιτητές θα πρέπει να βλέπουν τις αγκωνιές… τρώνε οι παίκτες μας»...
Απορω γιατι οντας παιχτης της ΜΕΝ δε καταλαβα διαιτιτικη ευνοια σε κανενα σημειο του ματς.Αντιθετως 4 παιχτες μας ειχαν 3 φουλ απτο 1ο ημιχρονο κ τα επι μερους φαουλ σε καθε δεκαλεπτο ηταν τουλαχιστον 8-3 εις βαρος μας...Ταπες δικες μας δινονταν φαουλ,επι τουτου γονατιες του Πηγασσου δεν γινονταν αντιληπτες κ.ο.κ.Δε θα μακρυγορισω απλα θα απορισω με τις δηλωσεις αυτες εκ των υστερων κ ενω κατα τη διαρκεια του ματς δεν υπηρξε ουτε 1 παραπονο...Αφηνω για το τελος τον υπαινηγμο για τις εντυπωσεις...Ξερουμε απτο καλοκαιρι τους νεους κανονισμους οσων αφορα τους 3 εφηβους που πρεπει να υπαρχουν στη 12αδα κ τον εναν που πρεπει να παιζει συνεχεια...Ο Πηγασσος κατεβασε λοιπον 12 παιχτες-εαν δε κανω τραγικο λαθος στον αριθμο-εκ των οποιων εναν μονο εφηβο...Με λιγα λογια 2 πλαστους.Εμεις δεν ειχαμε κανενα προβλημα κ μετα απο ενα σουσουρο στη γραμματεια,αφου δε καναμε ενσταση το παιχνιδι αρχισε κανονικα.Αυτος ο ενας επαιζε κανονικα στη 5αδα τους μεχρι τη στιγμη που τραυματιστηκε σε ανυποπτη φαση...Το παιδι δηλωσε οτι δε νιωθει καλα,κ επρεπε η' να παιξει με 4 ο Πηγασσος για 30 λεπτα η' να διακοπει υπερ μας το παιχνιδι..Εμεις κ παλι ειπαμε,''συνεχιζουμε'' παιζοντας 5 αντρες του Πηγασσου εναντιον 4 δικων μας + ενος εφηβου καθ'ολη τη διαρκεια του ματς...
Απορω λοιπον κ παλι ποιος προσπαθησε να δημιουργησει εντυπωσεις κ που ακριβως υπηρξε η ευνοια(πραγμα που αν ακουσουν οι παραγοντες μας θα γελανε μεχρι δακριων με τις αντιμετωπισεις που χουμε απτους γκρι εδω κ 3 χρονια)..Ολα αυτα με μια επιφυλλαξη να παρερμηνευτηκαν τα λογια του ανθρωπου απτους υπευθηνους του σαιτ καθως λιγη σαλτσουλα ξερω οτι παντα μπαινει...Καλες γιορτες κ παλι κ απλα τα ειπα οχι για να γινει ντορος αλλα για αποκατασταση της αληθειας κ για διευκρινιση της καταστασης
el-14
QUOTE(KillMits @ Dec 19 2010, 07:47 ) *
Ο Πηγασσος κατεβασε λοιπον 12 παιχτες-εαν δε κανω τραγικο λαθος στον αριθμο-εκ των οποιων εναν μονο εφηβο...Με λιγα λογια 2 πλαστους.Εμεις δεν ειχαμε κανενα προβλημα κ μετα απο ενα σουσουρο στη γραμματεια,αφου δε καναμε ενσταση το παιχνιδι αρχισε κανονικα.Αυτος ο ενας επαιζε κανονικα στη 5αδα τους μεχρι τη στιγμη που τραυματιστηκε σε ανυποπτη φαση...Το παιδι δηλωσε οτι δε νιωθει καλα,κ επρεπε η' να παιξει με 4 ο Πηγασσος για 30 λεπτα η' να διακοπει υπερ μας το παιχνιδι..Εμεις κ παλι ειπαμε,''συνεχιζουμε'' παιζοντας 5 αντρες του Πηγασσου εναντιον 4 δικων μας + ενος εφηβου καθ'ολη τη διαρκεια του ματς...

Κάνεις τραγικό λάθος γιατί ο Πήγασος κατέβασε 10 παίκτες γιατί δεν είχε άλλους έφηβους
και όχι με πλαστούς όπως λες γιατί έτσι δημιουργείς λανθασμένες εντυπώσεις ( Δηλώθηκαν όμως 12 κανονικά ).
Και όσο αναφορά για το παιδί που έσκισε το φρύδι του απο αγκωνιά, πηγε στο νοσοκομείο
όπου έκανε ραμματα (θα μπορούσες να πεις περαστικά) και όχι ότι το έκανε επείτηδες για
να παίξουν μόνο αντρες, γιατί τώρα κινδυνέυει ο Πήγασος να μηδενισθεί.
KillMits
QUOTE(tk60 @ Dec 19 2010, 12:00 ) *
Κάνεις τραγικό λάθος γιατί ο Πήγασος κατέβασε 10 παίκτες γιατί δεν είχε άλλους έφηβους
και όχι με πλαστούς όπως λες γιατί έτσι δημιουργείς λανθασμένες εντυπώσεις ( Δηλώθηκαν όμως 12 κανονικά ).
Και όσο αναφορά για το παιδί που έσκισε το φρύδι του απο αγκωνιά, πηγε στο νοσοκομείο
όπου έκανε ραμματα (θα μπορούσες να πεις περαστικά) και όχι ότι το έκανε επείτηδες για
να παίξουν μόνο αντρες, γιατί τώρα κινδυνέυει ο Πήγασος να μηδενισθεί.

Δεν εκατσα να καταμετρησω τους παιχτες του Πηγασσου ειχα σημαντικοτερες δουλειες τη Παρασκευη κ οπως ειδες το ειπα με επιφυλλαξη.Περαστικα το παιδι αλλα τετοιες φασεις συμβαινουν 10αδες σε καθε ματς,η φαση εγινε οταν ο γκαρντ μας πηρε τη μπαλα απο ριμπαουντ κ ειχε πλατη στο γηπεδο κ προσπαθοντας να γυρισει να βγαλει αιφνιδιασμο τον χτυπισε κατα λαθος,οπως παραδεχτηκαν ολοι εκεινη την ωρα,δε του ριξε κανεις φταιξιμο αρα τα περι αγκωνιων ειναι αναληθη...2ον ειπα εγω ποτε οτι αυτο εγινε επιτηδες για να παιξετε με 5 αντρες??...εγω ανεφερα οτι δε δημιουργησαμε καμια ''εντυπωση'' απτη στιγμη που δεχτηκαμε αμεσως να συνεχισουμε ακομα κ ετσι το ματς,αρα κ αυτο ηταν αναληθες κ αν δε γινομαι κατανοητος δεν ευθηνομαι εγω δυστυχως!!!...Αν τελοσπαντων νομιζεις εσυ φιλε μου η' οποιοσδηποτε αλλος εδω οτι γουσταρω να δημιουργω εντυπωσεις...απλα δε ξερεις...γενικα... κ εμενα ειδικα...τελος αφου τελειωσε το ματς κ εκλεισε το φυλο αγωνα δε νομιζω να μπορει να τιμωρηθει ο Πηγασσος για καποιο λογο αφου δεν υπηρξε καμια αναφορα η' ενσταση,κ στη τελικη ποσως μαφορα αυτο το θεμα...εμεις προχωραμε στους στοχους μας κ καλες γιορτες σε ολους,δε προκειται για πολλους λογους να απαντησω σε ο,τιδηποτε λεχθει ξανα γιατιιιι....για πολλους δικους μου λογους που αν τους αναφερω θα φαω κ καμια ποινη...Καλη ξεκουραση
el-14
QUOTE(KillMits @ Dec 19 2010, 17:05 ) *
Δεν εκατσα να καταμετρησω τους παιχτες του Πηγασσου ειχα σημαντικοτερες δουλειες τη Παρασκευη κ οπως ειδες το ειπα με επιφυλλαξη.Περαστικα το παιδι αλλα τετοιες φασεις συμβαινουν 10αδες σε καθε ματς,η φαση εγινε οταν ο γκαρντ μας πηρε τη μπαλα απο ριμπαουντ κ ειχε πλατη στο γηπεδο κ προσπαθοντας να γυρισει να βγαλει αιφνιδιασμο τον χτυπισε κατα λαθος,οπως παραδεχτηκαν ολοι εκεινη την ωρα,δε του ριξε κανεις φταιξιμο αρα τα περι αγκωνιων ειναι αναληθη...2ον ειπα εγω ποτε οτι αυτο εγινε επιτηδες για να παιξετε με 5 αντρες??...εγω ανεφερα οτι δε δημιουργησαμε καμια ''εντυπωση'' απτη στιγμη που δεχτηκαμε αμεσως να συνεχισουμε ακομα κ ετσι το ματς,αρα κ αυτο ηταν αναληθες κ αν δε γινομαι κατανοητος δεν ευθηνομαι εγω δυστυχως!!!...Αν τελοσπαντων νομιζεις εσυ φιλε μου η' οποιοσδηποτε αλλος εδω οτι γουσταρω να δημιουργω εντυπωσεις...απλα δε ξερεις...γενικα... κ εμενα ειδικα...τελος αφου τελειωσε το ματς κ εκλεισε το φυλο αγωνα δε νομιζω να μπορει να τιμωρηθει ο Πηγασσος για καποιο λογο αφου δεν υπηρξε καμια αναφορα η' ενσταση,κ στη τελικη ποσως μαφορα αυτο το θεμα...εμεις προχωραμε στους στοχους μας κ καλες γιορτες σε ολους,δε προκειται για πολλους λογους να απαντησω σε ο,τιδηποτε λεχθει ξανα γιατιιιι....για πολλους δικους μου λογους που αν τους αναφερω θα φαω κ καμια ποινη...Καλη ξεκουραση

1)Αναφέρθηκες στο προηγούμενο post ότι είχαμε 2 πλαστούς, ενώ είμασταν 10.
Καταλαβαίνω είχε σημαντικότερες δουλειές και δεν μας μέτρησες, αλλά την κακοήθεια την είπες.
2)Δεν είπα ποτέ ότι η αγκωνία έγινε επείτηδες, όπως προείπες γίνονται σε κάθε αγώνα
καταλάθος χτυπήματα.
3) Το ότι έκλεισε το φύλλο αγώνα αυτό δεν λέει τίποτα γιατί η ΕΣΚΑ αποφασίζει και γράφτηκαν
κανονικά στο φύλλο αγώνα για τον τραυματισμό και για την ανυπαρξεία των άλλων εφήβων,
που δηλωθήκαν μόνο και μόνο αν αναβαλώταν το παιχνίδι να είχαν δικαίωμα να παίξουν όταν
θα γινόταν ξανά ο αγώνας.
4)Πως είσαι τόσο σίγουρος ότι δεν θα γίνει τίποτα αφού η ίδια η ΕΣΚΑ το καλοκαίρι στην κλήρωση
έλεγε ανεπίσημα ότι και να βγουν οι 3 έφηβοι με 5 φαουλ και την στιγμή που θα παίζουν 5 άντρες
η ομάδα θα μηδενίζεται, (δεν μπορούν να καταλάβουν ότι για να βάλεις τους 3 έφηβους να
κάνουν 15 φάουλ για να βγουν έξω για να παίξεις με άντρες έχεις χάσει τον αγώνα.
Ελπίζω να έχεις δίκιο ότι δεν θα υπάρχει μηδενισμός γιατί ορισμένες φορές τα πράγματα έρχονται
εκεί που δεν το περιμένεις πολύ ανάποδα για την ομάδα σου.
KillMits
Περιεκτικα οσα ειπαμε πριν λιγες μερες εδω δηλωθηκαν απο ανθρωπο της διοικησης στο συγκεκριμενο σαιτ,χωρις ωστοσο να αναφερθει-σωστα για μενα-κατι για τη διαιτησια γιατι η κατηγορια κ το παραπονο ηταν αβασιμο...

http://www.athlisi.com/index.php?option=co...&Itemid=201
KillMits
Μ.Ε.Ν. Ιλιου-Οιωνος 60-54,νευρικο ματς αλλα το ελεγχαμε σε ολη τη διαρκεια κ φτασαμε κ στο +15 πριν το ημιχρονο...Την επομενη βδομαδα τα σπουδαια
top_thanos_90
ΑΕΚ - ΑΣΤΕΡΑΣ 1
KillMits
Μαρουσι-Μ.Ε.Ν. Ιλιου 67-43...Με επιφυλλαξη το τελικο σκορ.Καταφεραμε για 25 περιπου λεπτα μονο να ακολουθησουμε το Μαρουσι που προκειται για πραγματικα καλη ομαδα ασχετως ηλικιων,κ πιστευω περα απτα ορια της Δ' ΕΣΚΑ σιγουρα καλυτερη πολλων 1-2 κατηγοριες πανω.Για μας τα ματς με Λυκοβρυση κ ΑΕΚ ειναι η μιση χρονια πλεον
el-14
ΟΡΦΕΑΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ 60 - 66
ilsant
me ais8iti tin apousia tou papandreoy apo ton pigaso o tzitzikalakis "anagastike" na skorari 1/1 2p, 4/6 3/p 6/8 1p 3 kle stis asist opos panta xanete o logariasmos.Aisxri i dietisia adikise ton orfea kai den ton afise na diekdikisi kati pou diekaiountan apolyta(mr referis pame na doume ena matsaki me omades tis geitonias mas na xeirokrotisoume ta paidia pou paizoun oxi na mas spasete ta neura kai emas kai twn paixtwn.an den mporeite pigenete na sfiriksete kanena agwna skaki).Polla mpravo sta pitsirikia tou orfea pou to palepsan kai to exasan stin paratasi.O pigasos distixos pou me to roster pou exei eprepe na palevi gia anodo kai prin liges meres palepse to marousi mexri to telos ekane akoma mia apogoiteytiki emfanisi.(ama ise aek sto podosfero kai pigasos sto basket an mi ti allo den variese pote)

KillMits
Μ.Ε.Ν Ιλιου-Λυκοβρυση 75-54
Ειμασταν καλοι σε μεγαλη διαρκεια του αγωνα και εαν θελαμε (τα διναμε ολα) η διαφορα θα ηταν ακομα μεγαλυτερη,εκτος με ΑΕΚ το επομενο κ το πιο κρισιμο ως τωρα για τη 2η θεση,αναμενεται ωραιο ματσακι
sthnapexw
Οιωνός - ΑΕΚ Περιστερίου 65-62 στην δεύτερη παράταση(44-44,54-54).

Συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι με την ΑΕΚ να είναι μπροστά στην μεγαλύτερη διάρκεια και τον Οιωνό να κερδίζει στις λεπτομέρειες και να μένει ζωντανός στο κηνύγι της ανόδου.Λάθη και από τις δύο ομάδες αλλά και από το διατητικό δίδυμο.Και να το αναλύσουμε δεν έχει νόημα οπότε προχωράμε!
Ακολουθεί την Παρασκευή ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι ΑΕΚ Περιστερίου - ΜΕΝ Ιλίου με τον νικητή να γίνεται φαβορί για την δεύτερη θέση της ανόδου(το Μαρούσι πιστεύω έχει ήδη εξασφαλίσει την άνοδο και δίκαια!).
Με δεδομένο ότι πολλές ομάδες θα υποβιβαστούν από τα πρωταθλήματα της Α΄ ΕΣΚΑ και κάτω και το ότι ήδη και άλλες εφηβικές ομάδες της Α΄ κατηγορίας ετοιμάζονται να ακολουθήσουν το παράδειγμα του Αμαρουσίου και να δηλώσουν συμμετοχή στο πρωτάθλημα της Δ΄ ΕΣΚΑ της νέας περιόδου καλό θα ήταν οι υπεύθυνοι της ΕΣΚΑ να προβληματιστούν λίγο για τον τρόπο διεξαγωγής του συγκεκριμένου πρωταθλήματος όπου το πρόγραμμα των περισσότερων ομάδων διακόπτεται από συνεχόμενα ρεπό και να αξιολογήσουν θετικά ή αρνητικά αν ο κανονισμός της υποχρεωητικής παρουσίας των "κάτω των 20" προσφέρει ή όχι καθώς η αλήθεια είναι ότι με ελάχιστες εξαιρέσεις στην κατηγορία οι μικροί έχουν καποιο ρόλο στις ομάδες.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.