Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Finals, Game 4
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3, 4
The Admiral
double post
panos75
QUOTE
Δεν ειμαστε οπαδοι του Σαν Αντονιο,επειδη εχουμε θαμπωθει απο τους τιτλους και το ονομα,ουτε επειδη ειμαστε Τεξανοι.Αυτα τα αφηνουμε σε κολλημενους του παρελθοντος και για αλλες ομαδες.

Ειμαστε Σαν Αντονιο γιατι ειναι απο τις λιγες ομαδες που παιζουν αμυνα και μπασκετ προσανατολισμενο στη φιλοσοφια του ευρωπαικου και σιγουρα αυτο δεν ειναι ασχετο με το γεγονος πως εχει αρκετους ευρωπαιους παικτες.


Εδώ φίλε μου φάσκεις και αντιφάσκεις. Από τη μία μας λες πως έγινες οπαδός του Σαν Αντόνιο λόγω Ρόμπινσον, και από την άλλη ότι σε τράβηξε το ευρωπαϊκό στιλ της ομάδας. Τελικά τι από τα δύο ισχύει;
Γιατί αν δεν θυμάσαι καλά επί Ναύαρχου το Σαν Αντόνιο ήταν πολύ θεαματική ομάδα. Οι Ευρωπαίοι που αναφέρεις ήρθαν άλλωστε όταν αυτός βρισκόταν στη δύση της καριέρας του.

Για την αντιμετώπιση της ομάδας και την εμπάθεια που αναφέρεις μάλλον φαντάσματα βλέπεις. Το Σαν Αντόνιο δεν έχει χειρότερη αντιμετώπιση από τα ΜΜΕ και τους φίλαθλους απ'ότι οι Νικς (οι οποίοι εκπροσωπούσαν τη μεγαλύτερη αγορά στις ΗΠΑ) στα μέσα της προηγούμενης δεκαετίας. Το αντίθετο μάλιστα.

Τώρα αν όλοι δηλώνουν πλέον τρομοκρατημένοι στην προοπτική και άλλες ομάδες να υιοθετήσουν το στιλ του Σαν Αντόνιο, τι να κάνουμε φίλε μου. Υπάρχουν και κάποιοι κολλημένοι που παρακολουθούν μπάσκετ (και γενικά τα σπορ) για να διασκεδάσουν με το καλό θέαμα, όχι για να ηδονιστούν στη θέα μιας κούπας. Ελπίζω να συγχωρέσεις την ύπαρξη μας.

QUOTE
Αλλοι ειναι αντι-Μποουενικοι και το βγαζουν με οποια ευκαιρια τους δοθει,ακομα και οταν η ομαδα καθαριζει τελικους με τοσο εμφατικο τροπο


Σα δε ντρέπονται μερικοί! evilmonkey.gif Να τα βάζουν με αυτό το πτωχό πλην τίμιο παλικάρι που η κακούργα κοινωνία το ανάγκασε να βγάζει το ψωμί του στα γήπεδα σακατεύοντας τους αντιπάλους του με τρικλοποδιές και μπουνιές.
Κρίμα που ο Ξανθόπουλος είναι λευκός και γέρος και δεν θα μπορέσει να πρωταγωνιστήσει στην ταινία που θα γυριστεί με θέμα την καριέρα του.
The Admiral
QUOTE(panos75 @ Jun 16 2007, 10:29 PM) *
Εδώ φίλε μου φάσκεις και αντιφάσκεις. Από τη μία μας λες πως έγινες οπαδός του Σαν Αντόνιο λόγω Ρόμπινσον, και από την άλλη ότι σε τράβηξε το ευρωπαϊκό στιλ της ομάδας. Τελικά τι από τα δύο ισχύει;


Το αποκλειεις να ισχυουν δυο ή και περισσοτερα διαφορετικα πραγματα συγχρονως?Εσυ γιατι εχεις αβαταρ μια πολικη αρκουδα?Σου αρεσουν οι αρκουδες?Εισαι μελος του WWF?Και τα δυο μαζι?Κατι αλλο?


QUOTE
Για την αντιμετώπιση της ομάδας και την εμπάθεια που αναφέρεις μάλλον φαντάσματα βλέπεις. Το Σαν Αντόνιο δεν έχει χειρότερη αντιμετώπιση από τα ΜΜΕ και τους φίλαθλους απ'ότι οι Νικς (οι οποίοι εκπροσωπούσαν τη μεγαλύτερη αγορά στις ΗΠΑ) στα μέσα της προηγούμενης δεκαετίας. Το αντίθετο μάλιστα.


Ακριβως.Εγω δε μιλησα γενικα για τα ΜΜΕ και τους φιλαθλους.Για συγκεκριμενους απο το φορουμ μιλησα.

QUOTE
Τώρα αν όλοι δηλώνουν πλέον τρομοκρατημένοι στην προοπτική και άλλες ομάδες να υιοθετήσουν το στιλ του Σαν Αντόνιο, τι να κάνουμε φίλε μου. Υπάρχουν και κάποιοι κολλημένοι που παρακολουθούν μπάσκετ (και γενικά τα σπορ) για να διασκεδάσουν με το καλό θέαμα, όχι για να ηδονιστούν στη θέα μιας κούπας. Ελπίζω να συγχωρέσεις την ύπαρξη μας.


Και βεβαια δεν παρεξηγω την υπαρξη σας.Αν δεν υπηρχαν ατομα σαν εσας,πως θα βγαιναμε πρωταθλητες ομαδες που παιζουν υποδειγματικο και επαγγελματικο μπασκετ κονιορτοποιοντας αλλες ομαδες που εχουν μεινει στο one man show.

QUOTE
Σα δε ντρέπονται μερικοί! evilmonkey.gif Να τα βάζουν με αυτό το πτωχό πλην τίμιο παλικάρι που η κακούργα κοινωνία το ανάγκασε να βγάζει το ψωμί του στα γήπεδα σακατεύοντας τους αντιπάλους του με τρικλοποδιές και μπουνιές.Κρίμα που ο Ξανθόπουλος είναι λευκός και γέρος και δεν θα μπορέσει να πρωταγωνιστήσει στην ταινία που θα γυριστεί με θέμα την καριέρα του.


Τωρα πραγματικα με συγκινησες.Εισαι να ξεκινησουμε ερανο για τα ατυχα παλικαρια που εμειναν αναπηρα και στους πεντε δρομους απο αυτον τον κυνικο δολοφονο?
panos75
QUOTE
Εσυ γιατι εχεις αβαταρ μια πολικη αρκουδα?


Εγώ είμαι στη φωτογραφία.

QUOTE
Και βεβαια δεν παρεξηγω την υπαρξη σας.Αν δεν υπηρχαν ατομα σαν εσας,πως θα βγαιναμε πρωταθλητες ομαδες που παιζουν υποδειγματικο και επαγγελματικο μπασκετ κονιορτοποιοντας αλλες ομαδες που εχουν μεινει στο one man show.


Πριν από κάμποσα χρόνια ένας Έλληνας αθλητικογράφος είχε πει μια σοφή κουβέντα: ''Ενα γήπεδο δεν γεμίζει ποτέ μόνο με οπαδούς. Μπορεί να γεμίσει όμως μόνο με φίλαθλους''.

Αν δεν ήμασταν όλοι εμείς φίλε μου (όπως μας αναφέρεις με τόση συγκατάβαση και περιφρόνηση) το ΝΒΑ θα είχε χρεωκοπήσει προ πολλού.
Και άσε την καραμέλα περί επαγγελματικού μπάσκετ γιατί μου θυμίζεις τους δημοσιογράφους όταν αναφέρονται στις εμφανίσεις της Εθνικής μας στο ποδόσφαιρο. (τώρα που το σκέφτομαι βέβαια... rolleyes.gif ).

Χώρια του ότι δεν καταλαβαίνω από που κι ως που έχρισες τον εαυτό σου ειδήμονα να κρίνει ποιό μπάσκετ είναι ''σωστό'' και ποιό ''λάθος''. Ούτε ο Μάλκοβιτς να ήσουνα με το αλάθητο του Πάπα.

Υ.Γ. Ο dizzy είχε αναφέρει στο ποδοσφαιρικό φόρουμ ότι τώρα τελευταία η οπαδική καφρίλα έχει περάσει και σε όσους δηλώνουν φίλοι ομάδων του εξωτερικού (Μάντσεστερ, Λίβερπουλ, κλπ.). Ήταν αναπόφευκτο τελικά να συμβεί το ίδιο και μεταξύ των οπαδών ομάδων του ΝΒΑ.

Υ.Γ. Ειδικά ο τρόπος που ''κονιορτοποιήσατε'' το Φίνιξ θα μείνει στην ιστορία. Αλήθεια, ο Στερν θα πάρει δικό του δαχτυλίδι;
The Admiral
QUOTE
Χώρια του ότι δεν καταλαβαίνω από που κι ως που έχρισες τον εαυτό σου ειδήμονα να κρίνει ποιό μπάσκετ είναι ''σωστό'' και ποιό ''λάθος''. Ούτε ο Μάλκοβιτς να ήσουνα με το αλάθητο του Πάπα.


Ποτε δεν το εκανα αυτο.Απλα προσθεσα και τη δικη μου αποψη.Εσυ δηλ. γιατι διεκδικεις για λογαριασμο σου αυτο το αλαθητο?Μηπως τελικα εισαι εσυ ο Παπας και οχι αρκουδα?


QUOTE
Υ.Γ. Ο dizzy είχε αναφέρει στο ποδοσφαιρικό φόρουμ ότι τώρα τελευταία η οπαδική καφρίλα έχει περάσει και σε όσους δηλώνουν φίλοι ομάδων του εξωτερικού (Μάντσεστερ, Λίβερπουλ, κλπ.). Ήταν αναπόφευκτο τελικά να συμβεί το ίδιο και μεταξύ των οπαδών ομάδων του ΝΒΑ.


Εγω αυτο το διαπιστωνω σε ατομα που δηλωνουν "φιλαθλοι" του μπασκετ.Και το βρισκω φρικτα υποκριτικο.Και δε χρειαζεται να επικαλεστω την αυθεντια κανενος για να το διαπιστωσω.

QUOTE
Υ.Γ. Ειδικά ο τρόπος που ''κονιορτοποιήσατε'' το Φίνιξ θα μείνει στην ιστορία. Αλήθεια, ο Στερν θα πάρει δικό του δαχτυλίδι;


Οχι,θα παρει δωρο μια χρυση πιπιλα στον Στουντεμιρε με τα λεφτα που τον λαδωσαν οι Σπερς.
Ginobili
Click to view attachmentΣυγχαρητήρια στην Ομαδάρα μας..SAN ANTONIO SPURS!!! Αυτό το δακτυλίδι το ευχαριστήθηκα πιο πολύ και από το 1ο..πιο πολύ και από αυτο με το Ντιτρόιτ...γιατί πολύ απλά τώρα φάνηκε ότι..το μπάσκετ είναι για τους λίγους...λίγοι καταλαβαίνουν την ουσία του.(Για μερικούς-πολλούς θέαμα είναι..να παίρνει την μπάλα ο Λεμπρόν(ή ο Κόμπε..ή ο Γκαρνέτ..ή ο Γουέιντ..ή..ή..) να τα βάζει μόνος του με όλους..να πηδάει στον ΘΕΟ..και να κατεδαφίζει τις μπασκέτες!!!).Αυτό όμως δεν είναι μπάσκετ...είναι smackdown! Προτιμώ να βλέπω τις μεστές-εγκεφαλικές-τυφλές-αυτόματες συνεργασίες του Ντάνκαν..με τους "άσημους" Μπάρι..Χόρι...πλαισιωμένες με τους τρελλάρες Πάρκερ-Τζινόμπιλι.Α!...και μην ξεχάσω..μου αρέσει και το ΠΑΘΟΣ στο μπάσκετ(που δεν μετράται με πόντους..)αλλά το βλέπεις που και που...σε παίκτες που δεν πηδάνε στον ΘΕΟ...αλλά έχουν Ψυχή..και εμψυγχώνουν εξτασιασμένα "παικτάκια" τύπου Ομπέρτο 2' πριν την λήξη..όταν αυτός πέτυχε goal-foul..με δική του ασίστ.Δεν επιζητούν ούτε τον θαυμασμό,ούτε το δέος των φιλλάθλων και των συμπαικτών τους,ούτε τους αρέσουν τα προσωνύμια.."Βασιλιάς"..ούτε τραβάνε κανά ζόρι με τα νούμερα..23...24...σαν μερικούς..μερικούς. Οι SAN ANTONIO SPURS είναι τα αφεντικά της υφηλίου..και σε όποιον δεν αρέσει...ξυδάκι..και ας ονειρεύεται παίκτες με ελατήρια....
Pierce
καληνυχτα φιλε μου.αν εσενα σου αρεσαν τα 4 αυτα παιχνδια, που ηταν ΜΑΚΡΑΝ απο τους χειροτερους τελικους στην ιστορια του πρωταθληματος, τοτε κοψ'το και δες Α1 και euroleague. λαθος πρωταθλημα βλεπεις και χανεις την ουσια και την ωρα σου. .προσοχη δεν λεω οτι ειναι αποκλειστικη ευθυνη των σπερς αυτο το τραγικο θεαμα αλλα εχουν και αυτοι ενα μεριδιπ.σαφως εχουν τη δυνατοτητα να πανε τα παιχνιδια στο 100+ αλλα εμενα μου εδειξαν να κανουν μια ασκοπη συντηρηση δυναμεων επειδη ο αντιπαλος τους ηταν πολυ κατωτερου επιπεδου.

και αν ο τζονσον ο τζορνταν και ο μπερντ ειναι μυρμηγκια μπροστα στον τζινομπιλι τοτε το να σου πω οτι δεν ξερεις μπασκετ ειναι λιγο
panos75
Πες τα ρε pierce γιατί έτσι όπως το πάνε μερικοί θα ξεχάσουμε και όσα ξέρουμε. Σε λίγο θα είναι και δακτυλοδεικτούμενες οι ομάδες που προσπαθούν να παίξουν ελκυστικό μπάσκετ.
Λες και βρισκόμαστε σε φόρουμ όχι φιλάθλων αλλά προπονητών, και μάλιστα Σέρβων!

Είχα γράψει κάπου ότι οι Σπερς μου θυμίζουν τη Γερμανία στο ποδόσφαιρο. Γράψε λάθος. Την Ιταλία μου θυμίζουν, για την οποία λέγεται μεταξύ σοβαρού και αστείου πως εάν σε κάποιο ματς βάλει πάνω από δύο γκολ την άλλη μέρα οι δημοσιογράφοι κατηγορούν τον προπονητή ότι κούρασε την ομάδα χωρίς λόγο.

Υ.Γ. προς Ginobili. Κάνε πρώτα μερικά ποστ και μετά άρχισε να συνιστάς λάδια και ξύδια στους υπόλοιπους.
Ginobili
Click to view attachmentClick to view attachmentΔεν πειράζει..Είμαι πρωταθλητής λέω ό,τι θέλω και κάνω ό,τι θέλω!!! Ο Τζινόμπιλι είναι ΘΕΟΣ και σε όποιον αρέσει...
The Admiral
Mεσα στην υπερβολη του ο Ginobili νομιζω εχει και ενα δικιο...

Ενα πρωταθλημα πηραμε και τετοια συκοφαντηση και εμπαθεια απο μερικους,σα γνησιοι Ελληνες να βγαλουμε τα φτυαρια 68.gif ...

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ icon_wave.gif

Τελος ._
NBAholic
QUOTE
σαφως εχουν τη δυνατοτητα να πανε τα παιχνιδια στο 100+ αλλα εμενα μου εδειξαν να κανουν μια ασκοπη συντηρηση δυναμεων επειδη ο αντιπαλος τους ηταν πολυ κατωτερου επιπεδου.


Aυτό είναι που δε μου άρεσε στους Σπερς στους Τελικούς. Έχουν μια ομάδα 2 επίπεδα πιο ταλαντούχα από το Κλίβελαντ και αντί να προσπαθήσουν να επιβάλουν το παιχνίδι τους και να καθαρίσουν τη σειρά ακόμη νωρίτερα, προσπάθησαν απλώς να μετατρέψουν μια μονοδιάστατη ομάδα σε ακόμη πιο μονοδιάστατη. Και το ίδιο έγιναν κι εκείνοι. Είναι ομάδα-δυναστεία, αλλά δε θα τη βάλω στο ίδιο επίπεδο με ομάδες που νικούσαν τον αντίπαλο με το προσωπικό τους στιλ κι όχι με την απλή καταστροφή του αντιπάλου.

QUOTE
Δεν πειράζει..Είμαι πρωταθλητής λέω ό,τι θέλω και κάνω ό,τι θέλω!!! Ο Τζινόμπιλι είναι ΘΕΟΣ και σε όποιον αρέσει...


Είναι φανερό ότι στην υπογραφή σου αστειεύεσαι, οπότε δε χρειάζεται κάποιο ιδιαίτερο σχόλιο.
Άλλωστε, οι περισσότεροι από αυτούς που ανέφερες είναι οι ίδιοι πρωταθλητές.
Ginobili
QUOTE(NBAholic @ Jun 16 2007, 09:45 PM) *
Aυτό είναι που δε μου άρεσε στους Σπερς στους Τελικούς. Έχουν μια ομάδα 2 επίπεδα πιο ταλαντούχα από το Κλίβελαντ και αντί να προσπαθήσουν να επιβάλουν το παιχνίδι τους και να καθαρίσουν τη σειρά ακόμη νωρίτερα, προσπάθησαν απλώς να μετατρέψουν μια μονοδιάστατη ομάδα σε ακόμη πιο μονοδιάστατη. Και το ίδιο έγιναν κι εκείνοι. Είναι ομάδα-δυναστεία, αλλά δε θα τη βάλω στο ίδιο επίπεδο με ομάδες που νικούσαν τον αντίπαλο με το προσωπικό τους στιλ κι όχι με την απλή καταστροφή του αντιπάλου.
Είναι φανερό ότι στην υπογραφή σου αστειεύεσαι, οπότε δε χρειάζεται κάποιο ιδιαίτερο σχόλιο.
Άλλωστε, οι περισσότεροι από αυτούς που ανέφερες είναι οι ίδιοι πρωταθλητές.

Ναι ρε παιδιά,εννοείται ότι έχω προσθέσει μια μικρή δόση υπερβολής στην υπογραφή μου...(μικρή όμως...)
panos75
Αν τους είχες δει να αγωνίζονται αυτούς που αναφέρεις τότε θα ήξερες ότι το αστείο σου είναι μάλλον κακόγουστο.

Όπως επίσης αν είχες προλάβει τις ομάδες τους εν δράσει (Λέικερς, Σέλτικς, Μπουλς) θα ήξερες τι σημαίνει να είσαι πρωταθλητής και να σε σέβονται όλοι. Κάτι που η ομάδα δεν πρόκειται να καταφέρει όσο κι αν προσπαθήσει.
NBAholic
QUOTE
Ναι ρε παιδιά,εννοείται ότι έχω προσθέσει μια μικρή δόση υπερβολής στην υπογραφή μου...(μικρή όμως...)


2 γραμμές και κάτι, για την ακρίβεια.
Ginobili
Pano για κούλαρε λίγο.Σαν πολύ εύκολα θύγεσαι.Φυσικά και τους έχω παρακολουθήσει τους συγκεκριμένους παίκτες..είσαι ο τελευταίος που θα μου μιλήσει γι'αυτούς.Είπαμε...υπερβάλλω λίγο στην υπογραφή μου.Δεν πειράζει όμως...φαίνεται ότι σε πείραξε πολύ αυτό το παληκαρίσιο,γεμάτο παθος πρωτάθλημα που πήρε η ΟΜΑΔΑ του Σαν Αντόνιο.Και είμαστε Δυναστεία σου αρέσει δεν σου αρέσει.Μην σε ξενίζει που σε μερικούς αρέσει πιο πολύ το εγκεφαλικό μπάσκετ με την παθιασμένη άμυνα..απ'ότι το μπάσκετ με τα ελατήρια..και τα μούσκουλα...
NBAer
Αντε παροτι ειμαι "πτωμα" ας σχολιασω 2 πραγματα:

QUOTE(Ginobili @ Jun 17 2007, 01:03 AM) *
Ναι ρε παιδιά,εννοείται ότι έχω προσθέσει μια μικρή δόση υπερβολής στην υπογραφή μου...(μικρή όμως...)


Μικρη? biggrin.gif
Πιο μεγαλη δεν γινεται. Ειναι σαν να συγκρινεις τη μαζα ενηλικα αφρικανικου ελεφαντα, με τη μαζα νεογεννητου μυρμηγκιου! smile.gif


QUOTE(sarounas @ Jun 16 2007, 04:51 PM) *
που είναι το παράξενο; με την αξία τους τα πήραν όλα και οι δύο
nbaer με εντυπωσιάζεις πραγματικά με το να αμφισβητείς ακόμα την αξία του Αργεντίνου blink.gif


Υπαρχουν καποιοι κανονες σχετικα με εμενα:
Ενα απο αυτους ειναι οτι δεν θα παραδεχτω ποτέ οτι ο Τζινομπιλι ειναι καλος παιχτης!

Τον μισω, τον μισω, τον μισω!
Οι πρωταρχικες πηγες του μισους μου σε αυτον προερχονται απο την ηττα των HΠΑ στην Ιντιαναπολη για πρωτη φορα(μια απο τις χειροτερες μπασκετικες στιγμες), και απο την ηττα της Ελλαδας στους Ολυμπιακους αγωνες του 2004 παλι απο την Αργεντινη.... shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
Απο εκει και περα μισουσα ΟΛΟΥΣ σχεδον τους παικτες της Αργεντινης θανασιμα! Και φυσικα τον "πρωτεργατη" ολων αυτων των δεινων, Τζινομπιλι, ακομα πιο θανασιμα....
Αυτο εισηλθε στο DNA μου και απο εκει και περα καθε διπλασιασμος της αλυσιδας του DNA γινοταν με αυτη την οδηγια να τον μισω, οποτε τωρα ειναι λογικο να τον μισω.... shot.gif

Τον μισω, τον μισω, τον μισω! shot.gif
Gravedigger
QUOTE(Ginobili @ Jun 16 2007, 10:46 PM) *
Και είμαστε Δυναστεία σου αρέσει δεν σου αρέσει.

Δυναστεία δεν είστε ακόμα...Θέλει κάτι περισσότερο για να δημιουργηθεί δυναστεία.Δυναστεία ήταν οι Lakers.Δυναστεία ήταν οι Celtics.To San Antonio δεν είναι ακόμα.Για να θεωρηθεί μία ομάδα δυναστεία πρέπει κατά την άποψη μου να δείχνει ανίκητη εκτός από τα συνεχόμενα πρωταθλήματα (που οι Spurs παίρνουν με διαλείμματα,χωρίς να είναι αυτό το πρόβλημα.)Στα μάτια μου αυτό το San Antonio δεν δίχνει ανίκητο όπως έδειχναν πχ οι Lakers to 2001.
Ginobili
QUOTE(Gravedigger @ Jun 16 2007, 10:55 PM) *
Δυναστεία δεν είστε ακόμα...Θέλει κάτι περισσότερο για να δημιουργηθεί δυναστεία.Δυναστεία ήταν οι Lakers.Δυναστεία ήταν οι Celtics.To San Antonio δεν είναι ακόμα.Για να θεωρηθεί μία ομάδα δυναστεία πρέπει κατά την άποψη μου να δείχνει ανίκητη εκτός από τα συνεχόμενα πρωταθλήματα (που οι Spurs παίρνουν με διαλείμματα,χωρίς να είναι αυτό το πρόβλημα.)Στα μάτια μου αυτό το San Antonio δεν δίχνει ανίκητο όπως έδειχναν πχ οι Lakers to 2001.

φίλε μου Quote,έίναι δυναστεία οι Λέικερς του 2000,επειδή πήραν 3 συνεχόμενα και εξαφανίστηκαν..(από τότε το μόνο για το οποίο υπερηφανεύονται..είναι ότι έχουν έναν παίκτη που μπορεί να βάζει 81 πόντους...αλλά από τότε που τον εγκατέλειψε ο Σακίλ....) και δεν είναι οι Σπέρς που από το 1998-99 είναι σταθερά στις μεγάλες δυνάμεις και τα φαβορί κάθε χρόνο με 4 κατακτήσεις? Όσον αφορά τους παλιούς Λέικερς και τους Σέλτικς...τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται...επουδενείν δεν συγκρίνονται με την δυναστεία των Σπέρς.Είναι οι 2 μεγαλύτερες ομάδες-δυναστείες στην ιστορία του ΝΒΑ.Θα πέσει φωτιά να με κάψει.
Gravedigger
QUOTE(Ginobili @ Jun 16 2007, 11:27 PM) *
φίλε μου Quote,έίναι δυναστεία οι Λέικερς του 2000,επειδή πήραν 3 συνεχόμενα και εξαφανίστηκαν..(από τότε το μόνο για το οποίο υπερηφανεύονται..είναι ότι έχουν έναν παίκτη που μπορεί να βάζει 81 πόντους...αλλά από τότε που τον εγκατέλειψε ο Σακίλ....) και δεν είναι οι Σπέρς που από το 1998-99 είναι σταθερά στις μεγάλες δυνάμεις και τα φαβορί κάθε χρόνο με 4 κατακτήσεις? Όσον αφορά τους παλιούς Λέικερς και τους Σέλτικς...τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται...επουδενείν δεν συγκρίνονται με την δυναστεία των Σπέρς.Είναι οι 2 μεγαλύτερες ομάδες-δυναστείες στην ιστορία του ΝΒΑ.Θα πέσει φωτιά να με κάψει.

Το θέμα δεν είναι αν εξαφανίστηκαν αλλά ότι αυτά τα 3 χρόνια κυριαρχούσαν στο ΝΒΑ.Οι Spurs δεν το κάνουν αυτό.Μπορεί να γίνουν δυναστεία αλλά ακόμα δεν είναι.Δεν είναι καν το Νο1 της Δύσης.Και μην μου πεις ότι η κανονική περίοδος δεν μετράει,ρώτα τον Popovich αν θα ήθελε να είναι Νο1. wink.gif
NBAer
QUOTE(Gravedigger @ Jun 17 2007, 02:32 AM) *
Το θέμα δεν είναι αν εξαφανίστηκαν αλλά ότι αυτά τα 3 χρόνια κυριαρχούσαν στο ΝΒΑ.Οι Spurs δεν το κάνουν αυτό.Μπορεί να γίνουν δυναστεία αλλά ακόμα δεν είναι.Δεν είναι καν το Νο1 της Δύσης.Και μην μου πεις ότι η κανονική περίοδος δεν μετράει,ρώτα τον Popovich αν θα ήθελε να είναι Νο1. wink.gif


Δυναστεια οι Σπερς? Ε οχι βεβαια.... Μην τα μηδενισουμε ολα.... Για να εχουμε δυναστεια πρεπει να εχουν ολοκληρωτικη κυριαρχια για μερικα χρονια 3-4+.


Ετσι ξεκιναει η σειρα "The Bulls Dynasty":
"The word dynasty should probably only be used when talking about centuries long Chinese empires! But as the Chicago Bulls began the 1997-1998 season, dynasty was the only wοrd came to mind...."

Αντιθετα, εμενα αυτο που μου ερχεται στο μυαλο μετα απο την νικη των Σπερς ειναι στυγνοι, επαγγελματιες νικητες. smile.gif

Παντως αν θελουν οι φιλοι των Σπερς, μπορουν να χαρακτηριστουν δυναστεια περιττων χρονων. tongue.gif
Ginobili
QUOTE(Gravedigger @ Jun 16 2007, 11:32 PM) *
Το θέμα δεν είναι αν εξαφανίστηκαν αλλά ότι αυτά τα 3 χρόνια κυριαρχούσαν στο ΝΒΑ.Οι Spurs δεν το κάνουν αυτό.Μπορεί να γίνουν δυναστεία αλλά ακόμα δεν είναι.Δεν είναι καν το Νο1 της Δύσης.Και μην μου πεις ότι η κανονική περίοδος δεν μετράει,ρώτα τον Popovich αν θα ήθελε να είναι Νο1. wink.gif

Ρώτα τον Νοβίτσκι..πόσο μετράει η κανονική περίοδος στο ΝΒΑ..έπαιρνε το βραβείο του MVP..και ένιωθε λές και ήταν σε κηδεία(και με το δίκιο του φυσικά,γιατί αν χαιρόταν...δεν θα ήταν παικταράς).Αν δεν είμαι εγώ το νούμερο 1 τότε ποιός είναι? μην τρελλαθούμε...Διαφωνώ μαζί σου.Και κάτι ακόμα..οι Λείκερς από το 1979 μεχρι το 1988 πήραν 5 πρωταθλήματα.Όμως δεν κατάφεραν να πάρουν 3 συνεχόμενα όπως οι Λέικερς του 2000-02.Συγκρίνεται η δυναστεία του ΜΕΓΙΣΤΟΥ Μάτζικ Τζόνσον...με του (εξαρτώμενου από τον Σακίλ) Κόμπε? Και δεν είπα ποτέ ότι είμαι ισάξιος ούτε των Σέλτικς,ούτε των Λέικερς ούτε των Μπούλς.Αυτό που βλέπω όμως είναι ότι όλοι έχετε σκάσει από το κακό σας για τα κατορθώματα των Σπέρς.Τι να κάνουμε ρε παιδιά..? Δεν υπάρχει πλέον Τζόρνταν.Στην μετά Τζόρνταν εποχή..βασιλεύουν ο Ντάνκαν με τον Σακίλ.Αυτοί είναι οι Βασιλιάδες που παίρνουν τα πρωταθλήματα.Όλοι οι άλλοι που βαπτίστηκαν διάδοχοι του Τζόρνταν(Κάρτερ,Γκράντ Χιλ,Άιβερσον,Κόμπε,Λεμπρόν..πολύ απλά δεν θα γείνουν ποτέ Τζόρνταν..και δεν θα πάρουν ποτέ δακτυλίδι)..(εκτός αν βγεί νέος Ντάνκαν..ή Σακίλ και παίξουν μαζί τους)
jokey
QUOTE(Ginobili @ Jun 16 2007, 09:06 PM) *
Click to view attachmentΣυγχαρητήρια στην Ομαδάρα μας..SAN ANTONIO SPURS!!! Αυτό το δακτυλίδι το ευχαριστήθηκα πιο πολύ και από το 1ο..πιο πολύ και από αυτο με το Ντιτρόιτ...γιατί πολύ απλά τώρα φάνηκε ότι..το μπάσκετ είναι για τους λίγους...λίγοι καταλαβαίνουν την ουσία του.(Για μερικούς-πολλούς θέαμα είναι..να παίρνει την μπάλα ο Λεμπρόν(ή ο Κόμπε..ή ο Γκαρνέτ..ή ο Γουέιντ..ή..ή..) να τα βάζει μόνος του με όλους..να πηδάει στον ΘΕΟ..και να κατεδαφίζει τις μπασκέτες!!!).Αυτό όμως δεν είναι μπάσκετ...είναι smackdown! Προτιμώ να βλέπω τις μεστές-εγκεφαλικές-τυφλές-αυτόματες συνεργασίες του Ντάνκαν..με τους "άσημους" Μπάρι..Χόρι...πλαισιωμένες με τους τρελλάρες Πάρκερ-Τζινόμπιλι.Α!...και μην ξεχάσω..μου αρέσει και το ΠΑΘΟΣ στο μπάσκετ(που δεν μετράται με πόντους..)αλλά το βλέπεις που και που...σε παίκτες που δεν πηδάνε στον ΘΕΟ...αλλά έχουν Ψυχή..και εμψυγχώνουν εξτασιασμένα "παικτάκια" τύπου Ομπέρτο 2' πριν την λήξη..όταν αυτός πέτυχε goal-foul..με δική του ασίστ.Δεν επιζητούν ούτε τον θαυμασμό,ούτε το δέος των φιλλάθλων και των συμπαικτών τους,ούτε τους αρέσουν τα προσωνύμια.."Βασιλιάς"..ούτε τραβάνε κανά ζόρι με τα νούμερα..23...24...σαν μερικούς..μερικούς. Οι SAN ANTONIO SPURS είναι τα αφεντικά της υφηλίου..και σε όποιον δεν αρέσει...ξυδάκι..και ας ονειρεύεται παίκτες με ελατήρια....


Groovy babe yeah!!!
Das Kapital
QUOTE(NBAer @ Jun 17 2007, 01:53 AM) *
Τον μισω, τον μισω, τον μισω!
Οι πρωταρχικες πηγες του μισους μου σε αυτον προερχονται απο την ηττα των HΠΑ στην Ιντιαναπολη για πρωτη φορα(μια απο τις χειροτερες μπασκετικες στιγμες), και απο την ηττα της Ελλαδας στους Ολυμπιακους αγωνες του 2004 παλι απο την Αργεντινη.... shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
Απο εκει και περα μισουσα ΟΛΟΥΣ σχεδον τους παικτες της Αργεντινης θανασιμα! Και φυσικα τον "πρωτεργατη" ολων αυτων των δεινων, Τζινομπιλι, ακομα πιο θανασιμα....
Αυτο εισηλθε στο DNA μου και απο εκει και περα καθε διπλασιασμος της αλυσιδας του DNA γινοταν με αυτη την οδηγια να τον μισω, οποτε τωρα ειναι λογικο να τον μισω.... shot.gif

Τον μισω, τον μισω, τον μισω! shot.gif


unbelievable,unexpectable-----

O Ginobili ειναι μεγαλος παιχτης βεβαια δεν ειναι σαν και αυτους που αναφερει ο Ginobili αλλα ειναι μεγαλος παικτης

Και εγω αντιπαθω τον Μπραιαντ,εχω πει ποτε οτι δεν ειναι καλος?

Δε καταλαναινω τη λογικη σου,ειναι σαν εχεις παρωπιδες και να βλεπεις οτι σε συμφερει!!!


ΥΓ Ginobili,μιλας ακριβως σαν το καθηγητη μου,Κοσμα εσυ εισαι? tongue.gif
panos75
Είχα πει ότι δεν θα ξανασχοληθώ αλλά βλέπω ότι αυτοί που μας κατηγορούν για κολλημένους μάλλον χρειάζεται να κοιταχτούν λίγο στον καθρέφτη τους.

1)Κανείς δεν έχει προσωπικά με τον Σαν Αντόνιο. Κι'εγώ το συμπαθούσα πολύ ως ομάδα επί Ρόμπινσον, Έλιοτ. Αυτό που αντιπαθούμε είναι το μπάσκετ που παίζει τα τελευταία χρόνια και η επιλεκτική συμπεριφορά που δείχνει το ΝΒΑ υπέρ του.
Αν σε σας αρέσει αυτό το στυγνό, ανέμπνευστο και κυνικό στιλ, μεγειά σας με χαρά σας. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Και ο Μάλκοβιτς είχε βγει πριν μερικά χρόνια και είχε πει πως απολαμβάνει περισσότερο ως θεατής ένα παιχνίδι που λήγει 62-60 παρά ένα που λήγει 100-98.
Αν όμως συνεχίζετε να χαρακτηρίζετε εμπαθείς και άσχετους όσους δεν δηλώνουν φίλοι του συγκεκριμένου μπάσκετ τότε καταλήγω στο συμπέρασμα ότι μάλλον βλέπετε φαντάσματα ή απλώς είστε τόσο κολλημένοι που αδυνατείτε να δεχτείτε οποιαδήποτε άλλη άποψη.

2)Για ποιό παληκαρίσιο πρωτάθλημα μιλάς φίλε μου; Ποτέ τη δείξατε τη παλικαριά σας; Στη σειρά με το Φίνιξ που καθάρισε ο Στερν; Ή μήπως να εκλάβω ως δείγμα παλικαριάς τα καμώματα του Μπόουεν και του Χόρι. Μάλλον με άλλη λέξη θα τα χαρακτήριζα που τελειώνει σε -ια.

3)Οι λαλίστατοι κατά τ'άλλα φίλοι του Σαν Αντόνιο ακόμη δεν έχουν απαντήσει ακόμη στην εξής ερώτηση μου: αφού ρε λεβέντες σύμφωνα με τα λεγόμενα σας το ΝΒΑ δεν έχει καμία διαφορά με την Ευρωλίγκα και την Α1 τότε γιατι να ταλαιπωρούμαστε νυχτιάτικα για να το δούμε; Αφού όπως λέτε κι εσείς καλύτερο θέαμα δεν πρέπει να περιμένουμε. Ας αρκεστούμε στα εντός των τειχών (που εδώ που τα λέμε είναι πολύ καλύτερα φέτος) και ας ενημερωνόμαστε μέσω του διαδικτύου για τα αποτελέσματα του, όπως κάνουμε για τα πρωταθλήματα της Ισπανίας και της Ιταλίας. Και βέβαια ας σταματήσουν όλες αυτές οι σαχλαμάρες περί ''άλλου πλανήτη'', καλύτερου πρωταθλήματος στον κόσμο, κλπ.

4)Ας σταματήσει αυτή η καραμέλα ότι σε όποιον δεν αρέσει το μπάσκετ των Σπερς θέλει να βλέπει one man show. Γνωρίζουν πολύ καλά όλοι τι εννοούμε όταν λέμε θεαματικό μπάσκετ και δεν έχει νόημα να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας. Εκτός κι αν πιστεύετε ότι το μπάσκετ που παίζει το Φίνιξ, το Ντάλας, η Γιούτα ή το Σικάγο εμπίπτει στην κατηγορία του one man show. blink.gif

5)Αν θέλατε φίλοι μου να αποκληθείτε δυναστεία και να κερδίσετε το σεβασμό των φιλάθλων είχατε τη χρυσή ευκαιρία στους φετινούς τελικούς. Με αντίπαλο μια σαφέστατα πιο αδύναμη και άπειρη ομάδα θα μπορούσατε να επιβάλετε το παιχνίδι σας και να τη διαλύσετε. Αντ' αυτού αρκεστήκατε στο γνώριμο τσούκου-τσούκου μπολ (ουπς! συγγνώμη, εγκεφαλικό παιχνίδι εννοούσα rolleyes.gif ) και πήρατε τέσσερις εύκολες αλλά φυματικές νίκες.

Μην γκρινιάζετε λοιπόν όταν οι άλλοι δεν σας παραδέχονται ως ισάξιους των Λέικερς. Θυμηθείτε απλώς τι έκαναν αυτοί στους τελικούς το 2001 και το 2002 όταν στην κυριολεξία σκόρπισαν τους, πολύ ανώτερους από το φετινό Κλίβελαντ, αντιπάλους τους.
NBAer
QUOTE(lebron15 @ Jun 17 2007, 09:30 AM) *
O Ginobili ειναι μεγαλος παιχτης βεβαια δεν ειναι σαν και αυτους που αναφερει ο Ginobili αλλα ειναι μεγαλος παικτης
Και εγω αντιπαθω τον Μπραιαντ,εχω πει ποτε οτι δεν ειναι καλος?

Δε καταλαναινω τη λογικη σου,ειναι σαν εχεις παρωπιδες και να βλεπεις οτι σε συμφερει!!!


Χεχε. smile.gif
Προφανως δεν καταλαβες οτι μιλαω για αυτο το θεμα με αυτοσαρκαστικο-ειρωνικο-χιουμοριστικο τροπο..... tongue.gif

Εξαλλου αμα το DNA μου γραφει να πω οτι ο Τζινομπιλι ειναι αισχος εγω τι φταιω? tongue.gif tongue.gif
Ο Τζινομπιλι καλός ειναι, αλλα αμα τολμησει και ξανακανει καλη εμφανιση με ΗΠΑ ή Ελλαδα τοτε θα το πληρωσει πολυ ακριβα! shot.gif
Βεβαια πλεον(και ελπιζω), με την μεν ΗΠΑ και καλη εμφανιση να κανει θα χασει η Αργεντινη ευκολα, ενω η δε Ελλαδα νομιζω ειναι πλεον ελαφρως εως και αρκετα καλυτερη ομαδα απο τους Αργεντινους....


QUOTE(panos75 @ Jun 17 2007, 10:19 AM) *
Αν θέλατε φίλοι μου να αποκληθείτε δυναστεία και να κερδίσετε το σεβασμό των φιλάθλων είχατε τη χρυσή ευκαιρία στους φετινούς τελικούς. Με αντίπαλο μια σαφέστατα πιο αδύναμη και άπειρη ομάδα θα μπορούσατε να επιβάλετε το παιχνίδι σας και να τη διαλύσετε.


Νομιζω οτι το κανανε! biggrin.gif
Θα μπορουσαν βεβαια να το κανουν με πολυ πιο επιβλητικο τροπο, αλλα και το 4-0 ειναι απο μονο του επιβλητικο....
morfi
QUOTE(Ginobili @ Jun 17 2007, 03:29 AM) *
οι Λείκερς από το 1979 μεχρι το 1988 πήραν 5 πρωταθλήματα.Όμως δεν κατάφεραν να πάρουν 3 συνεχόμενα όπως οι Λέικερς του 2000-02.Συγκρίνεται η δυναστεία του ΜΕΓΙΣΤΟΥ Μάτζικ Τζόνσον...με του (εξαρτώμενου από τον Σακίλ) Κόμπε?

Ναί, συγκρίνονται.
Kαι κάνεις ένα λάθος. Του εξαρτώμενου Shaquille από τους μεγάλους guard.

QUOTE(Ginobili @ Jun 17 2007, 03:29 AM) *
Αυτό που βλέπω όμως είναι ότι όλοι έχετε σκάσει από το κακό σας για τα κατορθώματα των Σπέρς.Τι να κάνουμε ρε παιδιά..? Δεν υπάρχει πλέον Τζόρνταν.

Που κολλάει ότι δεν υπάρχει ο Jordan ?

QUOTE(Ginobili @ Jun 17 2007, 03:29 AM) *
Όλοι οι άλλοι που βαπτίστηκαν διάδοχοι του Τζόρνταν(Κάρτερ,Γκράντ Χιλ,Άιβερσον,Κόμπε,Λεμπρόν..πολύ απλά δεν θα γείνουν ποτέ Τζόρνταν..και δεν θα πάρουν ποτέ δακτυλίδι)..

Ο Kobe έχει πάρει δαχτυλίδι εεεε σόρυ δαχτυλίδια...
Kαι ο Carter χρίστηκε διάδοχος του Jordan μόνο στα καρφώματα.

QUOTE(Ginobili @ Jun 17 2007, 03:29 AM) *
(εκτός αν βγεί νέος Ντάνκαν..ή Σακίλ και παίξουν μαζί τους)

1) Το ίδιο ισχύει και για τον αγαπημένο σου Ginobili. Δεν θα έπαιρνε ποτέ πρωτάθλημα αν δεν είχε τον Duncan δίπλα του. Ούτε playoff δεν θα πήγαινε.
2) Ο Shaquille δεν θα είχε ποτέ δαχτυλίδι αν δεν είχε έναν Kobe και έναν Wade δίπλα του. Και ούτε θα πήγαινε στους τελικούς αν δεν είχε τον Penny.


Quiz : Βρείτε την σωστή απάντηση. Ποιός από τους δύο έπαιζε στους Pistons το 2004 ? Shaquille ή Duncan ?
NBAholic
QUOTE
Ναί συγκρίνονται.


Eμμ, 3 τίτλοι και 1 τελικός σε 5 χρόνια εναντίον 5 τίτλων και 3 τελικών σε 10 χρόνια (δε μετράω καν το 1991). Για τη δυναμικότητα των ομάδων μπορούμε να συζητάμε πολλή ώρα (και πάλι τους Λέικερς των 80'ς θα επιλέξω), αλλά για να γίνονται συγκρίσεις δυναστειών είναι απαραίτητη και η διάρκεια εκ μέρους και των 2.

QUOTE
2) Ο Shaquille δεν θα είχε ποτέ δαχτυλίδι αν δεν είχε έναν Kobe και έναν Wade δίπλα του. Και ούτε θα πήγαινε στους τελικούς αν δεν είχε τον Penny.


Για να είμαστε δίκαιοι, μάλλον εννοούσε ότι σε δυο ισάξιες κατά τα άλλα ομάδες, οι Σακίλ-Ντάνκαν θα είναι αυτοί που θα παίρνουν τα πρωταθλήματα.
NBAer
QUOTE(morfi @ Jun 17 2007, 03:35 PM) *
QUOTE
οι Λείκερς από το 1979 μεχρι το 1988 πήραν 5 πρωταθλήματα.Όμως δεν κατάφεραν να πάρουν 3 συνεχόμενα όπως οι Λέικερς του 2000-02.Συγκρίνεται η δυναστεία του ΜΕΓΙΣΤΟΥ Μάτζικ Τζόνσον...με του (εξαρτώμενου από τον Σακίλ) Κόμπε?

Ναί, συγκρίνονται.


Συγκρινονται ναι, γιατι εκεινη την περιοδο οι Λεικερς ειχαν πληρη κυριαρχια με εναν Σακιλ στην καλυτερη φορμα του να ειναι απολυτος κυριαρχος κατω απο τα καλαθια και με τον Κομπε επισης φοβερο....


QUOTE
Ο Kobe έχει πάρει δαχτυλίδι εεεε σόρυ δαχτυλίδια...


Οχι εννοει οτι δεν πηρε δακτυλιδια χωρις πρωτης κλασης ψηλο να ειναι συμπαικτης του. Ο Κομπε ειχε τον Σακιλ οποτε τα δακτυλιδια του δεν μετρανε. tongue.gif


QUOTE
2) Ο Shaquille δεν θα είχε ποτέ δαχτυλίδι αν δεν είχε έναν Kobe και έναν Wade δίπλα του. Και ούτε θα πήγαινε στους τελικούς αν δεν είχε τον Penny.


Exactly! And the opposite of course....


QUOTE
Quiz : Βρείτε την σωστή απάντηση. Ποιός από τους δύο έπαιζε στους Pistons το 2004 ? Shaquille ή Duncan ?


O K.Malone? ugly_tocktock.gif
morfi
QUOTE(NBAholic @ Jun 17 2007, 03:49 PM) *
Eμμ, 3 τίτλοι και 1 τελικός σε 5 χρόνια εναντίον 5 τίτλων και 3 τελικών σε 10 χρόνια (δε μετράω καν το 1991). Για τη δυναμικότητα των ομάδων μπορούμε να συζητάμε πολλή ώρα (και πάλι τους Λέικερς των 80'ς θα επιλέξω), αλλά για να γίνονται συγκρίσεις δυναστειών είναι απαραίτητη και η διάρκεια εκ μέρους και των 2.

Aν και είναι μεγάλη συζήτηση, ένα επιχείρημα είναι ότι οι Lakers των 00's διαλύθηκαν μετά το 2004 ενώ αυτοί των 80's κράτησαν μία ολόκληρη δεκαετία. Ποιός μου λέει ότι και αυτοί των 00's μετά το 2004 αν δεν διαλύονταν δεν θα ξαναπήγαιναν σε τελικούς και δεν θα ξανακέρδιζαν το πρωτάθλημα ?

QUOTE(NBAholic @ Jun 17 2007, 03:49 PM) *
Για να είμαστε δίκαιοι, μάλλον εννοούσε ότι σε δυο ισάξιες κατά τα άλλα ομάδες, οι Σακίλ-Ντάνκαν θα είναι αυτοί που θα παίρνουν τα πρωταθλήματα.

Έννοούσε ότι καμμία ομάδα και κανένας παίκτης δεν θα έπαιρνε πρωτάθλημα χωρίς τους Duncan και Shaquille.
Tέσπα, είναι λίγο άδοξο να προσπαθούμε να ερμηνεύσουμε τα λόγια τρίτου.

QUOTE(NBAer @ Jun 17 2007, 03:50 PM) *
Ναί, συγκρίνονται.

Συγκρινονται ναι, γιατι εκεινη την περιοδο οι Λεικερς ειχαν πληρη κυριαρχια με εναν Σακιλ στην καλυτερη φορμα του να ειναι απολυτος κυριαρχος κατω απο τα καλαθια και με τον Κομπε επισης φοβερο....


Πως και δεν διαφώνησες μαζί μου ? tongue.gif

QUOTE(NBAer @ Jun 17 2007, 03:50 PM) *
Οχι εννοει οτι δεν πηρε δακτυλιδια χωρις πρωτης κλασης ψηλο να ειναι συμπαικτης του. Ο Κομπε ειχε τον Σακιλ οποτε τα δακτυλιδια του δεν μετρανε. tongue.gif

Oύτε του Robinson και του Ginobili μετράνε μιας και είχανε τον Duncan. Ούτε του Cousy και του Sharman αφού όταν ήρθε ο Russell οι Celtics πήραν πρωταθλήματα.
κτλ κτλ. Καταλαβαίνεις...

QUOTE(NBAer @ Jun 17 2007, 03:50 PM) *
Exactly! And the opposite of course....

Εννοείται. Έτσι πάει. Ο ένας βοηθάει τον άλλον.

QUOTE(NBAer @ Jun 17 2007, 03:50 PM) *
O K.Malone? ugly_tocktock.gif

Έλεος ρε. XAXAXAXAXA
NBAer
QUOTE(morfi @ Jun 17 2007, 04:11 PM) *
Aν και είναι μεγάλη συζήτηση, ένα επιχείρημα είναι ότι οι Lakers των 00's διαλύθηκαν μετά το 2004 ενώ αυτοί των 80's κράτησαν μία ολόκληρη δεκαετία. Ποιός μου λέει ότι και αυτοί των 00's μετά το 2004 αν δεν διαλύονταν δεν θα ξαναπήγαιναν σε τελικούς και δεν θα ξανακέρδιζαν το πρωτάθλημα ?


Κακο επιχειρημα. Για να μιλησουμε βασιζομαστε σε χειροπιαστα πραγματα(γεγονοτα) και οχι σε εικασιες....

Πχ ποιος μου λεει οτι αν δεν αποσυροταν για 2 χρονια ο Τζορνταν δεν θα ειχαν οι Μπουλς 8 συνεχομενα? Ομως ο Τζορνταν αποσυρθηκε και αυτο δεν εγινε! smile.gif
Ή ακομα ακομα ποιος μου λεει οτι αν οι Μπουλς δεν διαλυονταν με τη φυγη του Τζορνταν οτι δεν θα ειχαν ακομα 3 συνεχομενα και θα ηταν υπερδυναστεια με 11 συνεχομενα? Ομως ουτε αυτο εγινε! smile.gif


Οι "παλιοι" Λεικερς ειχαν πιο πολλα πρωταθληματα και τελικους απο αυτους του 2000, οποτε ειχαν πολυ μεγαλυτερη συνεχεια και συνεπεια. Οποτε το να χαρακτηριστουν ως δυναστεια ειναι πιο λογικο.
ΑΛΛΑ τα παντα εξαρτωνται απο το πως θα ορισουμε τη λεξη "δυναστεια" στο μπασκετ....


QUOTE
Oύτε του Robinson και του Ginobili μετράνε μιας και είχανε τον Duncan. Ούτε του Cousy και του Sharman αφού όταν ήρθε ο Russell οι Celtics πήραν πρωταθλήματα κτλ κτλ. Καταλαβαίνεις...


Ακριβως! Κανενος μη-ψηλου δεν μετρανε τα πρωταθληματα.... tongue.gif


QUIZ: Τι χρωμα πουκαμισο φορουσε ο Τζακ Νικολσον στους τελικους του 2001 στον 4ο τελικο? smiley.gif tongue.gif
Ginobili
QUOTE(NBAer @ Jun 17 2007, 01:29 PM) *
Κακο επιχειρημα. Για να μιλησουμε βασιζομαστε σε χειροπιαστα πραγματα(γεγονοτα) και οχι σε εικασιες....

Πχ ποιος μου λεει οτι αν δεν αποσυροταν για 2 χρονια ο Τζορνταν δεν θα ειχαν οι Μπουλς 8 συνεχομενα? Ομως ο Τζορνταν αποσυρθηκε και αυτο δεν εγινε! smile.gif
Ή ακομα ακομα ποιος μου λεει οτι αν οι Μπουλς δεν διαλυονταν με τη φυγη του Τζορνταν οτι δεν θα ειχαν ακομα 3 συνεχομενα και θα ηταν υπερδυναστεια με 11 συνεχομενα? Ομως ουτε αυτο εγινε! smile.gif
Οι "παλιοι" Λεικερς ειχαν πιο πολλα πρωταθληματα και τελικους απο αυτους του 2000, οποτε ειχαν πολυ μεγαλυτερη συνεχεια και συνεπεια. Οποτε το να χαρακτηριστουν ως δυναστεια ειναι πιο λογικο.
ΑΛΛΑ τα παντα εξαρτωνται απο το πως θα ορισουμε τη λεξη "δυναστεια" στο μπασκετ....
Ακριβως! Κανενος μη-ψηλου δεν μετρανε τα πρωταθληματα.... tongue.gif
QUIZ: Τι χρωμα πουκαμισο φορουσε ο Τζακ Νικολσον στους τελικους του 2001 στον 4ο τελικο? smiley.gif tongue.gif

μετράνε τα πρωταθλήματα του Τζόρνταν...(Εκτός και αν οι Λονγκλει,Γουέλιγκτον...ήταν τόσο καλοί ψηλοί..που να τους θεωρείτε παικταράδες...).Και κάτι ακόμα..εγώ ποτέ δεν έγραψα σαν οπαδός των Σπέρς ότι στο ΝΒΑ δεν μπορούμε να περιμένουμε καλύτερο θέαμα...απεναντίας!!!! Γι'αυτό εξάλλου και ξενυχτάμε τα βράδυα
NBAer
QUOTE(Ginobili @ Jun 17 2007, 04:42 PM) *
μετράνε τα πρωταθλήματα του Τζόρνταν...(Εκτός και αν οι Λονγκλει,Γουέλιγκτον...ήταν τόσο καλοί ψηλοί..που να τους θεωρείτε παικταράδες...).


Και του Τζορνταν μετρανε και του Κομπε και ολων οσων πηραν πρωταθλημα μετρανε.... biggrin.gif
Δεν εχει σημασια φυσικα ως προς το αν μετρανε, αν το πηρε καποιος με συμπαικτη εναν φοβερο ψηλο ή οχι.
Ο συντελεστης δυσκολιας απλα αλλαζει καθως αν εχεις εναν κολοσσο ψηλο πχ(Σακιλ,Ολαζον) τοτε τα πραγματα ειναι σαφως πιο ευκολα. Οχι ευκολα, αλλα ΠΙΟ ευκολα....


Ο Λονγκλει ηταν απλα πολυ ψηλος. Σαν παικτης ηταν απλα μετριος.... Ο Γουενινγκτον δεν θα μπορουσε καν να χαρακτηριστει ψηλος καθως ηταν πολυ "μαλθακος" για ψηλος, δεν μπορουσε να μαρκαρει αντιπαλους ψηλους καλα, και το μονο που ειχε ηταν ενα καλο σουτακι απο μεση/ψιλο-μακρινη αποσταση....


QUOTE
Και κάτι ακόμα..εγώ ποτέ δεν έγραψα σαν οπαδός των Σπέρς ότι στο ΝΒΑ δεν μπορούμε να περιμένουμε καλύτερο θέαμα...απεναντίας!!!! Γι'αυτό εξάλλου και ξενυχτάμε τα βράδυα


Θεαμα σαφως και υπαρχει στη μεση και προς το τελος της κανονικης περιοδου οπου ζεσταινονται τα πραγματα, αλλα οταν στον τελικο φτανουν οι Σπερς..... rolleyes.gif
Ginobili
QUOTE(Ginobili @ Jun 17 2007, 01:42 PM) *
μετράνε τα πρωταθλήματα του Τζόρνταν...(Εκτός και αν οι Λονγκλει,Γουέλιγκτον...ήταν τόσο καλοί ψηλοί..που να τους θεωρείτε παικταράδες...).Και κάτι ακόμα..εγώ ποτέ δεν έγραψα σαν οπαδός των Σπέρς ότι στο ΝΒΑ δεν μπορούμε να περιμένουμε καλύτερο θέαμα...απεναντίας!!!! Γι'αυτό εξάλλου και ξενυχτάμε τα βράδυα

Πηστεύω ότι για μια ομάδα που πρωταγωνιστεί κάθε χρόνο,είναι στα φαβορί μονίμως..και παίρνει και 4-5 πρωταθλήματα μέσα σε μια δεκαετία...ο όρος "δυναστεία" είναι κάτι που δικαιόυται.Αλλά μην μου βάλετε λόγια που δεν είπα.Επουδενείν δεν πρόκειται να συγκρίνω τους Σπέρς..με τις μεγάλες δυναστείες των Σέλτικς,των Λέικερς(όχι αυτών του 2000-02) και των Μπούλς.Και έλεος πια με την υπογραφή μου..πολλές κηδείες φαίνεται έχει κάνει ο Τζινόμπιλι..και ενοχλεί.Για Μπάσκετ μιλάμε..όχι για το όνομα της Μακεδονίας.Αφήστε με να υπερβάλλω και λίγο...
Pierce
μια ερωτηση μονο. ο αλβερτης τι σχεση εχει με το τοπικ για τους τελικους του ΝΒΑ????
Alexmei
QUOTE(NBAer @ Jun 15 2007, 07:56 PM) *
Για την 1η φαση λες?
Τους κανονισμους του ΝΒΑ δεν τους ξερω απο εξω, αλλα στο ΝΒΑ αυτο δεν ειναι βηματα....
Μην σου πω οτι και στην Ευρωπη ηταν στα ορια του να σφυριχτει/να μην σφυριχτει. Θα επρεπε να σφυριχτει βεβαια(στην Ευρωπη) καθως πρωτα πιανει την μπαλα(σταματαει την ντριμπλα) και ελαχιστα μετα κανει το αλμα με το αριστερο ποδι....



πρώτα πιάνει την μπάλα, κάνει το άλμα(με το αριστερό πόδι) και μετά κάνει τα δύο βήματα του μπασίματος. Προσέξτε το καλά, και εγώ το κοιτούσα για αρκετή ώρα. Γι αυτό ρώτησα, δεν ήμουν σίγουρος. Πρέπει να το δείτε αρκετές φορές και όχι τόσο την κανονική φάση αλλά το rePlay.
Ginobili
QUOTE(panos75 @ Jun 17 2007, 07:19 AM) *
Είχα πει ότι δεν θα ξανασχοληθώ αλλά βλέπω ότι αυτοί που μας κατηγορούν για κολλημένους μάλλον χρειάζεται να κοιταχτούν λίγο στον καθρέφτη τους.

1)Κανείς δεν έχει προσωπικά με τον Σαν Αντόνιο. Κι'εγώ το συμπαθούσα πολύ ως ομάδα επί Ρόμπινσον, Έλιοτ. Αυτό που αντιπαθούμε είναι το μπάσκετ που παίζει τα τελευταία χρόνια και η επιλεκτική συμπεριφορά που δείχνει το ΝΒΑ υπέρ του.
Αν σε σας αρέσει αυτό το στυγνό, ανέμπνευστο και κυνικό στιλ, μεγειά σας με χαρά σας. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Και ο Μάλκοβιτς είχε βγει πριν μερικά χρόνια και είχε πει πως απολαμβάνει περισσότερο ως θεατής ένα παιχνίδι που λήγει 62-60 παρά ένα που λήγει 100-98.
Αν όμως συνεχίζετε να χαρακτηρίζετε εμπαθείς και άσχετους όσους δεν δηλώνουν φίλοι του συγκεκριμένου μπάσκετ τότε καταλήγω στο συμπέρασμα ότι μάλλον βλέπετε φαντάσματα ή απλώς είστε τόσο κολλημένοι που αδυνατείτε να δεχτείτε οποιαδήποτε άλλη άποψη.

2)Για ποιό παληκαρίσιο πρωτάθλημα μιλάς φίλε μου; Ποτέ τη δείξατε τη παλικαριά σας; Στη σειρά με το Φίνιξ που καθάρισε ο Στερν; Ή μήπως να εκλάβω ως δείγμα παλικαριάς τα καμώματα του Μπόουεν και του Χόρι. Μάλλον με άλλη λέξη θα τα χαρακτήριζα που τελειώνει σε -ια.

3)Οι λαλίστατοι κατά τ'άλλα φίλοι του Σαν Αντόνιο ακόμη δεν έχουν απαντήσει ακόμη στην εξής ερώτηση μου: αφού ρε λεβέντες σύμφωνα με τα λεγόμενα σας το ΝΒΑ δεν έχει καμία διαφορά με την Ευρωλίγκα και την Α1 τότε γιατι να ταλαιπωρούμαστε νυχτιάτικα για να το δούμε; Αφού όπως λέτε κι εσείς καλύτερο θέαμα δεν πρέπει να περιμένουμε. Ας αρκεστούμε στα εντός των τειχών (που εδώ που τα λέμε είναι πολύ καλύτερα φέτος) και ας ενημερωνόμαστε μέσω του διαδικτύου για τα αποτελέσματα του, όπως κάνουμε για τα πρωταθλήματα της Ισπανίας και της Ιταλίας. Και βέβαια ας σταματήσουν όλες αυτές οι σαχλαμάρες περί ''άλλου πλανήτη'', καλύτερου πρωταθλήματος στον κόσμο, κλπ.

4)Ας σταματήσει αυτή η καραμέλα ότι σε όποιον δεν αρέσει το μπάσκετ των Σπερς θέλει να βλέπει one man show. Γνωρίζουν πολύ καλά όλοι τι εννοούμε όταν λέμε θεαματικό μπάσκετ και δεν έχει νόημα να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας. Εκτός κι αν πιστεύετε ότι το μπάσκετ που παίζει το Φίνιξ, το Ντάλας, η Γιούτα ή το Σικάγο εμπίπτει στην κατηγορία του one man show. blink.gif

5)Αν θέλατε φίλοι μου να αποκληθείτε δυναστεία και να κερδίσετε το σεβασμό των φιλάθλων είχατε τη χρυσή ευκαιρία στους φετινούς τελικούς. Με αντίπαλο μια σαφέστατα πιο αδύναμη και άπειρη ομάδα θα μπορούσατε να επιβάλετε το παιχνίδι σας και να τη διαλύσετε. Αντ' αυτού αρκεστήκατε στο γνώριμο τσούκου-τσούκου μπολ (ουπς! συγγνώμη, εγκεφαλικό παιχνίδι εννοούσα rolleyes.gif ) και πήρατε τέσσερις εύκολες αλλά φυματικές νίκες.

Μην γκρινιάζετε λοιπόν όταν οι άλλοι δεν σας παραδέχονται ως ισάξιους των Λέικερς. Θυμηθείτε απλώς τι έκαναν αυτοί στους τελικούς το 2001 και το 2002 όταν στην κυριολεξία σκόρπισαν τους, πολύ ανώτερους από το φετινό Κλίβελαντ, αντιπάλους τους.

Δεν πειράζει θα σου περάσει.Τώρα για το αν καθάρισε ο Στέρν....μαλλον εσύ λες τις ...ιες και όχι εγώ.Ο Στέρν μια χαρά τους κανονισμούς εφάρμοσε.Ο Χόρι έσπρωξε τον Νάς στις πινακίδες και έφαγε 2 αγωνιστικές.Αν ο Στουντεμάιρ είχε κανά γραμμάριο εγκεφάλου περισσότερο..ας μην έμπαινε μέσα να το παίξει μάγκας με μπουνιές(και ενώ είχαν κερδίσει μάλιστα),ώστε να μην έτρωγε την μία αγωνιστική.Αλλά μόνο ελατήρια..και μούσχουλα είναι.Δύο εβδομάδες έλλειψε ο Νας στην κακονική περίοδο...και δεν ήξερε που του πάνε τα τάσσερα.Είχανε βαρέσει διάλυση οι Σάνς.Τώρα όταν αναφέρεις την Λιμόζ και τον Μαλκοβιτς..και τους συγχέζεις με τους Σπέρς...τι να πώ? Γελάνε και οι πέτρες.Στον 2ο τελικό η 30άρα που τρώγανε οι Καβαλίερς..με τσούκου-τσούκου μπόλ έγεινε..? Μήπως και ο Πάρκερ παίζει τσούκου-τσούκου στα 40' του αγώνα??? Πές ότι σε ενοχλεί η φάτσα του Ντάνκαν..και το βαριεστημένο του στυλ(στην κανονική περίοδο)..ή ότι δεν μπορεί να πηδήξει εφημερίδα...και άσε τα άλλα....
Ginobili
QUOTE(pierce21 @ Jun 17 2007, 02:05 PM) *
μια ερωτηση μονο. ο αλβερτης τι σχεση εχει με το τοπικ για τους τελικους του ΝΒΑ????

Α!...ο Αλβέρτης είναι αυτό που λείπει από τους Σέλτικς για να ξαναπάρουνε πρωτάθλημα.Νοιάζομαι και για την δεύτερη ομάδα μου βλέπεις...Φαντάζεστε τι "παπάδες" θα έκανε ο Φράγκι στους Σέλτικς?Νέο Λάρι Μπέαρντ θα τον βγάζανε....40 πόντους σε κάθε αγώνα θα είχε... 77.gif
NBAer
QUOTE(Alexmei @ Jun 17 2007, 05:13 PM) *
πρώτα πιάνει την μπάλα, κάνει το άλμα(με το αριστερό πόδι) και μετά κάνει τα δύο βήματα του μπασίματος.


Οχι. Πιανει την μπαλα(σταματαει την ντριμπλα δηλαδη), στεκεται στο αριστερο ποδι εκεινη τη στιγμη(σημαντικο), και κανει ενα αλματακι απο αυτο το ποδι και προσγειωνεται στα 2 ποδια ταυτοχρονως(σημαντικο επισης). Οποτε οχι βηματα....


QUOTE
Προσέξτε το καλά, και εγώ το κοιτούσα για αρκετή ώρα. Γι αυτό ρώτησα, δεν ήμουν σίγουρος. Πρέπει να το δείτε αρκετές φορές και όχι τόσο την κανονική φάση αλλά το rePlay.


Ναι η ποιοτητα ειναι πολυ χαλια και δεν εχουμε και δυνατοτητα αργου "παιξιματος" σε FLV αρχειο....
Pierce
γιατι τετοιος καφρικος οπαδισμος? εγω αυτο δεν μπορω να καταλαβω. αν ειχε εμοτικον με χειρονομιες ειμαι σιγουρος οτι θα τα εβαζες. βλεπεις κανεναν αλλο να μιλαει τοσο προκλητικα εδω μεσα? σε καμια περιπτωση. σου εχει δωσει γενικα το φορουμ τετοια ιδεα? οι μισοι ολυμπιακοπαναθηναικοι κανουν ηδη διακοπες στην χωρα των μπαρμπακων και σημερα αναμενονται νεες αφιξεις στα νησια.


τους σελτικς να τους αφησεις ησυχους. προβοκατορες σαν τον αλβερτη δεν χρειαζομαστε στην ομαδα. θα βρει πολυ συντομα τον δρομο της
αληθεια βλεπεις καθολου ΝΒΑ? ή εισαι απλα με αυτον που κερδιζει?
για να μου λες οτι ο αλβερτηες επρεπε να παει στην αμερικη αφου θα γινοταν μπερντ και θα εβαζε 40 ποντους μαλλον δεν βλεπεις ΝΒΑ.
Ginobili
QUOTE(pierce21 @ Jun 17 2007, 02:25 PM) *
γιατι τετοιος καφρικος οπαδισμος? εγω αυτο δεν μπορω να καταλαβω. αν ειχε εμοτικον με χειρονομιες ειμαι σιγουρος οτι θα τα εβαζες. βλεπεις κανεναν αλλο να μιλαει τοσο προκλητικα εδω μεσα? σε καμια περιπτωση. σου εχει δωσει γενικα το φορουμ τετοια ιδεα? οι μισοι ολυμπιακοπαναθηναικοι κανουν ηδη διακοπες στην χωρα των μπαρμπακων και σημερα αναμενονται νεες αφιξεις στα νησια.
τους σελτικς να τους αφησεις ησυχους. προβοκατορες σαν τον αλβερτη δεν χρειαζομαστε στην ομαδα. θα βρει πολυ συντομα τον δρομο της

κούλαρε....πολύ φανατισμό έχεις...
Keyser_Soze
QUOTE
Α!...ο Αλβέρτης είναι αυτό που λείπει από τους Σέλτικς για να ξαναπάρουνε πρωτάθλημα.Νοιάζομαι και για την δεύτερη ομάδα μου βλέπεις...Φαντάζεστε τι "παπάδες" θα έκανε ο Φράγκι στους Σέλτικς?Νέο Λάρι Μπέαρντ θα τον βγάζανε....40 πόντους σε κάθε αγώνα θα είχε... 77.gif

QUOTE
Υπάρχει ένα τσουβάλι με καλούς παίκτες τύπου..Τζόρνταν,Μάτζικ Τζόνσον,Λάρι Μπέαρντ,Λεμπρόν,Κόμπε,Σακίλ,Γκαρνέτ...κλπ, και υπάρχει και ο Εμάνουελ Τζινόμπιλι!!!!...η διαφορά μεταξύ τους...ότι αυτοί είναι μυρμηγκάκια μπροστά του...!!!!
blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif Σύγνωμη κιόλας, αλλά πιστεύεις ότι υπάρχει κάποιος εδώ που θα σε πάρει σοβαρά μετά από αυτά τα παραπάνω; Προφανώς υπερβάλλεις αλλά κάποια πράγματα έχουν και τα όρια τους.
Pierce
QUOTE(Ginobili @ Jun 17 2007, 05:32 PM) *
κούλαρε....πολύ φανατισμό έχεις...



huh.gif
διαβασες αυτο που εκανες quote ή το εγραψες απλα για να το γραψεις?

και με τι ειμαι φανατισμενος για να εχουμε καλο ρωτημα?
NBAholic
Mην τσιμπάτε τόσο εύκολα, ρε σεις. Σιγά μην τα εννοεί στα αλήθεια.
Και συ, Τζινόμπιλι, μην ιντριγκάρεις έτσι (και επίσης, απόφευγε άσχετες με το θέμα φωτογραφίες, του στιλ Αλβέρτη. Δε χρειάζεται να το κάνουμε ακόμη πιο off-topic το ζήτημα).
Ginobili
QUOTE(NBAholic @ Jun 17 2007, 02:41 PM) *
Mην τσιμπάτε τόσο εύκολα, ρε σεις. Σιγά μην τα εννοεί στα αλήθεια.
Και συ, Τζινόμπιλι, μην ιντριγκάρεις έτσι (και επίσης, απόφευγε άσχετες με το θέμα φωτογραφίες, του στιλ Αλβέρτη. Δε χρειάζεται να το κάνουμε ακόμη πιο off-topic το ζήτημα).

Έχεις δίκιο ΝΒΑholic.ok.Ζητώ συγνώμη αν παρεξηγήθηκε κάποιος.Δεν ξαναβάζω ΄τέτοιες φωτογραφίες αν ενοχλούν.Αλλά ρε παιδιά...έλεος!!!! Ενώ το έχω ξεκαθαρίσει πάμπολλες φορές,ότι υπερβάλλω..και αστειεύομαι λίγο...γιατί μου επιτίθεστε συνέχεια..για τον Ginobili.??
Keyser_Soze
Εγώ προσωπικά τον Τζινόμπιλι τον πάω τρελά. Ίσως είναι ο μοναδικός λόγος που δεν σιχαίνομαι τελείως τους Σπερς. Αλλά αυτό που έχεις βάλει στην υπογραφή σου (αν και καταλαβαίνω ότι το έχεις βάλει γιατί έτσι θες να δείξεις τη συμπάθειά σου προς τον Μανού αστειευόμενος) κάπως μου κάνει όταν το διαβάζω.
Ginobili
QUOTE(Keyser_Soze @ Jun 17 2007, 02:57 PM) *
Εγώ προσωπικά τον Τζινόμπιλι τον πάω τρελά. Ίσως είναι ο μοναδικός λόγος που δεν σιχαίνομαι τελείως τους Σπερς. Αλλά αυτό που έχεις βάλει στην υπογραφή σου (αν και καταλαβαίνω ότι το έχεις βάλει γιατί έτσι θες να δείξεις τη συμπάθειά σου προς τον Μανού αστειευόμενος) κάπως μου κάνει όταν το διαβάζω.

Φίλε Keyser,ακριβώς γι'αυτόν το λόγο το έχω βάλει.Συνυπολόγισε απλώς και έναν βαθμό αστειότητας.Τίποτα παραπάνω...εξάλλου όλοι ξέρουμε ότι αν έπαιζαν μονό οι Τζόρνταν-Μάτζικ Τζόνσον μαζι,εναντίον του Τζινόμπιλι...ο τελευταίος θα τους τέλειωνε με συνοπτικές διασικασίες...... smiley.gif ..πλακίτσα..
panos75
QUOTE
Δεν πειράζει θα σου περάσει.Τώρα για το αν καθάρισε ο Στέρν....μαλλον εσύ λες τις ...ιες και όχι εγώ.Ο Στέρν μια χαρά τους κανονισμούς εφάρμοσε.Ο Χόρι έσπρωξε τον Νάς στις πινακίδες και έφαγε 2 αγωνιστικές.Αν ο Στουντεμάιρ είχε κανά γραμμάριο εγκεφάλου περισσότερο..ας μην έμπαινε μέσα να το παίξει μάγκας με μπουνιές(και ενώ είχαν κερδίσει μάλιστα),ώστε να μην έτρωγε την μία αγωνιστική.Αλλά μόνο ελατήρια..και μούσχουλα είναι.Δύο εβδομάδες έλλειψε ο Νας στην κακονική περίοδο...και δεν ήξερε που του πάνε τα τάσσερα.Είχανε βαρέσει διάλυση οι Σάνς.Τώρα όταν αναφέρεις την Λιμόζ και τον Μαλκοβιτς..και τους συγχέζεις με τους Σπέρς...τι να πώ? Γελάνε και οι πέτρες.Στον 2ο τελικό η 30άρα που τρώγανε οι Καβαλίερς..με τσούκου-τσούκου μπόλ έγεινε..? Μήπως και ο Πάρκερ παίζει τσούκου-τσούκου στα 40' του αγώνα??? Πές ότι σε ενοχλεί η φάτσα του Ντάνκαν..και το βαριεστημένο του στυλ(στην κανονική περίοδο)..ή ότι δεν μπορεί να πηδήξει εφημερίδα...και άσε τα άλλα....


Φιλαράκι, παρακολούθησε κάνα ματς, διάβασε καμιά άλλη άποψη πέραν της δικής σου, και μέτα έλα να κάνεις διάλογο. Ο Στουνταμάιρ σε πληροφορώ για να μην εκτίθεσαι απλώς σηκώθηκε από τον πάγκο και κινήθηκε προς το μέρος του Νας για να διαπιστώσει αν τραυματίστηκε από την ...επίδειξη φερ πλέι του Χόρι. Ο Μπελ ήταν αυτός που την έπεσε στον Χόρι.

Και για να ξέρεις, αν εφαρμόζονταν αυστηρά το γράμμα των κανονισμών τότε και οι Ντάνκαν, Μπόουεν θα έπρεπε να είχαν εισπράξει από μία αγωνιστική γιατί στο πρώτο ημίχρονο σε μια αψιμαχία σηκώθηκαν επίσης από τον πάγκο και κινήθηκαν προς το παρκέ. Όλοι οι δημοσιογράφοι το ανέφεραν αυτό, αλλά μάλον σύμφωνα με την τετράγωνη λογική σου θα πρόκειται για εχθρούς των Σπερς.
Αλλά τι λέω κι εγώ. Εδώ ένας διαιτητής με 20 χρόνια παρουσία στο πρωτάθλημα τόλμησε να δώσει τεχνική ποινή στο είδωλο σου και τον σούταραν από τα πλέι οφ, σιγά μην αντιμετώπιζαν τον Ντάνκαν εκείνη τη στιγμή που κρινόταν το πρωτάθλημα με τα ίδια μέτρα και σταθμά.

Με τα υπόλοιπα που γράφεις περί Νας, Πάρκερ και τη φάτσα του Ντάνκαν blink.gif δεν θα ασχοληθώ γιατί πραγματικά δεν βγάζεις νόημα. Απλώς επειδή ούτε αυτό κατάλαβες η λέξη στην οποία αναφερόμουν αρχίζει από π.
Ginobili
QUOTE(panos75 @ Jun 17 2007, 03:21 PM) *
Φιλαράκι, παρακολούθησε κάνα ματς, διάβασε καμιά άλλη άποψη πέραν της δικής σου, και μέτα έλα να κάνεις διάλογο. Ο Στουνταμάιρ σε πληροφορώ για να μην εκτίθεσαι απλώς σηκώθηκε από τον πάγκο και κινήθηκε προς το μέρος του Νας για να διαπιστώσει αν τραυματίστηκε από την ...επίδειξη φερ πλέι του Χόρι. Ο Μπελ ήταν αυτός που την έπεσε στον Χόρι.

Και για να ξέρεις, αν εφαρμόζονταν αυστηρά το γράμμα των κανονισμών τότε και οι Ντάνκαν, Μπόουεν θα έπρεπε να είχαν εισπράξει από μία αγωνιστική γιατί στο πρώτο ημίχρονο σε μια αψιμαχία σηκώθηκαν επίσης από τον πάγκο και κινήθηκαν προς το παρκέ. Όλοι οι δημοσιογράφοι το ανέφεραν αυτό, αλλά μάλον σύμφωνα με την τετράγωνη λογική σου θα πρόκειται για εχθρούς των Σπερς.
Αλλά τι λέω κι εγώ. Εδώ ένας διαιτητής με 20 χρόνια παρουσία στο πρωτάθλημα τόλμησε να δώσει τεχνική ποινή στο είδωλο σου και τον σούταραν από τα πλέι οφ, σιγά μην αντιμετώπιζαν τον Ντάνκαν εκείνη τη στιγμή που κρινόταν το πρωτάθλημα με τα ίδια μέτρα και σταθμά.

Με τα υπόλοιπα που γράφεις περί Νας, Πάρκερ και τη φάτσα του Ντάνκαν blink.gif δεν θα ασχοληθώ γιατί πραγματικά δεν βγάζεις νόημα. Απλώς επειδή ούτε αυτό κατάλαβες η λέξη στην οποία αναφερόμουν αρχίζει από π.

είδες πώς χρεώθηκε ο Ντάνκαν τις 2 τεχνικές ποινές.. σε 3' ??? Επειδή χαμογέλασε μήπως...?? Σου αρέσει βλέπω να κρύβεις την μισή αλήθεια...Που θα μου πείς κιόλας εσύ να παρακολουθήσω αγώνα του ΝΒΑ...χαχα...έχεις μεγάλη εμπάθεια για τους Σπέρς..και έχει πολύ πλάκα ο τρόπος με τον οποιό την εκφράζεις.Να σου πώ..τον αγώνα του Λ.Α.Λεικερς-Σπέρς τον θυμάσαι..??? την δολοφονική γροθιά του Κόμπε στον Τζινόμπιλι(επειδή έφαγε τάπα)...την θυμάσαι στο τέλος του αγώνα..που πήγε στην παράταση?? Τι έδωσε ο διαιτηής θυμάσαι..?
panos75
Εγώ τα είδα όσα λες και τα σχολίασα. Ο Ντάνκαν ήταν προκλητικός και σωστά έφαγε τις τεχνικές ποινές, όπως συμφωνήσαμε σχεδόν όλοι σε αυτό το φόρουμ.

Ακόμη και 100% άδικες να ήταν όμως ούτε η πρώτη, ούτε η τελευταία φορά ήταν που συνέβαινε κάτι τέτοιο. Γιατί επομένως ο κ. Στερν έδειξε τέτοια ευαισθησία ΜΟΝΟ στη συγκεκριμένη περίπτωση; Μήπως ήθελε να στείλει μύνημα στους διαιτητές ενόψει πλέι οφ ότι ''κάτω τα χέρια από τον Ντάνκαν'';

Όσο για τον Κόμπι, θα επαναλάβω αυτό που σου είπα από την άρχή. Διάβασε πρώτα κάνα ποστ και μετά έλα να κάνουμε διάλογο.

Υ.Γ. Όπως αναμενόταν το θέμα Στουνταμάιρ το έκανες γαργάρα. Δεν είναι ντροπή φίλε να παραδεχόμαστε τα λάθη μας.
peace.gif
Das Kapital
QUOTE(panos75 @ Jun 17 2007, 10:19 AM) *
5)Αν θέλατε φίλοι μου να αποκληθείτε δυναστεία και να κερδίσετε το σεβασμό των φιλάθλων είχατε τη χρυσή ευκαιρία στους φετινούς τελικούς. Με αντίπαλο μια σαφέστατα πιο αδύναμη και άπειρη ομάδα θα μπορούσατε να επιβάλετε το παιχνίδι σας και να τη διαλύσετε. Αντ' αυτού αρκεστήκατε στο γνώριμο τσούκου-τσούκου μπολ (ουπς! συγγνώμη, εγκεφαλικό παιχνίδι εννοούσα rolleyes.gif ) και πήρατε τέσσερις εύκολες αλλά φυματικές νίκες.


Γιατι να γινοταν αυτο?

Για να μην εχω προσωπο να βγω στη κοινωνια? smile.gif

QUOTE(panos75 @ Jun 17 2007, 06:49 PM) *
Εγώ τα είδα όσα λες και τα σχολίασα. Ο Ντάνκαν ήταν προκλητικός και σωστά έφαγε τις τεχνικές ποινές, όπως συμφωνήσαμε σχεδόν όλοι σε αυτό το φόρουμ.


ΣΧΕΔΟΝ!!!



Εγω δε βλεπω κατι που να χρειαζεται τεχνικη ποινη,ενας απο τους αγαπημενους μου ο Τιμοθυ παιρνει τεχνικη ποινη επιδη γελαει σα χαζουλης ελεος-Ηταν αδικο!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.