Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Finals, Game 4
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3, 4
Pierce
Οπου ''γελαει σα χαζουλης '' βαλε ''γελαει ειρωνικα προς τον διαιτητη ''. δεν παιζει να υπαρχουν αλλοι εκτος απο εσας στον πλανητη που να πιστευουν οτι τις πηρε αδικα. και με το ''ενας απο τους αγαπημενους μου'' δειχνει ξεκαθαρα την υποκειμενικη διαθεση σου smile.gif
Ginobili
QUOTE(pierce21 @ Jun 17 2007, 09:17 PM) *
Οπου ''γελαει σα χαζουλης '' βαλε ''γελαει ειρωνικα προς τον διαιτητη ''. δεν παιζει να υπαρχουν αλλοι εκτος απο εσας στον πλανητη που να πιστευουν οτι τις πηρε αδικα. και με το ''ενας απο τους αγαπημενους μου'' δειχνει ξεκαθαρα την υποκειμενικη διαθεση σου smile.gif

Καλά εντάξει...πλέον δεν υπάρχει καμία απολύτως αμφιβολία.Μερικοί εδώ βλέπουν μαύρο..και τους ανάβουν τα λαμπάκια!!! Τους έχει κάνει χοντρή ζημειά ο Ντάνκαν και η παρέα του.Βλέπουν εφιάλτες κάθε βράδυ.Ορίστε..το παιδί μας μας έφερε καια αποδεικτικά στοιχεία με το βίντεο για την γελοία αποβολή του Ντάνκαν...και πάνε να μας βγάλουν και τρελλούς!!! Κλασσική ελληνική νοοτροπία...Δεν πειράζει όμως...Είμαστε ΠΑΝΑΞΙΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ..και το ξέρουν όλοι! (άκους εκεί..ο Στούντεμαιρ μπήκε στο γήπεδο σαν σίφουνας..να δει μήπως "δολοφονήθηκε" ο Νάς...Ναι..οπωσδήποτε..ήταν ξεκάθαρο.Και μάλλον εσύ κάνεις γαργάρα τον Κόμπε...Τι είναι αυτοί οι Σπέρς ρε παιδί μου??? Απήστευτο ΛΟΜΠΙ,το κατεστημένο του Βασιλακόπουλου και των Γιαννακόπουλων παίρνει σάρκα και οστά στο ΝΒΑ!!! Είχαμε δεν είχαμε..μεταφέραμε την παραδοσιακή ελληνική γκρίνια για την διαιτησία..και στο ΝΒΑ!!!!
Pierce
μα καλα μας δουλευεις? εσυ αλλο βιντεο βλεπεις?
και πιστεψε με μιση μερα στο φορουμ δεν νομιζω να εισαι ικανος να κρινεις μελη που ειναι μεσα ενα χρονο. για το αν μου αναβουν τα λαμπακια με το μαυρο ασε να το κρινουν αλλοι. και εχω να δω καλυτερα πραγματα στον υπνο μου απο νταγλαραδες αφροαμερικανους smile.gif
να σου θυμίσω ποσες φορες ο κυριος μποουεν επιασε με τα δυο του ποδια το γονατο του λεμπρον? ή να σου θυμισω την γονατια στον τραυματισμενο τένοντα του αμαρε? αν εσυ βλεπεις με μαυρα γυαλια και δεν παρατηρεις την ευνοια τον διαιτητων σηκωνω τα χερια ψηλα
Ginobili
QUOTE(pierce21 @ Jun 17 2007, 11:00 PM) *
μα καλα μας δουλευεις? εσυ αλλο βιντεο βλεπεις?
και πιστεψε με μιση μερα στο φορουμ δεν νομιζω να εισαι ικανος να κρινεις μελη που ειναι μεσα ενα χρονο. για το αν μου αναβουν τα λαμπακια με το μαυρο ασε να το κρινουν αλλοι. και εχω να δω καλυτερα πραγματα στον υπνο μου απο νταγλαραδες αφροαμερικανους smile.gif
να σου θυμίσω ποσες φορες ο κυριος μποουεν επιασε με τα δυο του ποδια το γονατο του λεμπρον? ή να σου θυμισω την γονατια στον τραυματισμενο τένοντα του αμαρε? αν εσυ βλεπεις με μαυρα γυαλια και δεν παρατηρεις την ευνοια τον διαιτητων σηκωνω τα χερια ψηλα

Μια εικόνα=1000 λέξεις...τα υπόλοιπα είναι....
Gravedigger
QUOTE(Ginobili @ Jun 17 2007, 10:42 PM) *
Μερικοί εδώ βλέπουν μαύρο..και τους ανάβουν τα λαμπάκια!!!

Ε όχι και έτσι!Στο ΝΒΑ σχεδόν όλοι μαύροι είναι αυτό έλειπε να έχουμε και πρόβλημα!Ίσα ίσα...
QUOTE(Ginobili @ Jun 17 2007, 10:42 PM) *
Ορίστε..το παιδί μας μας έφερε καια αποδεικτικά στοιχεία με το βίντεο για την γελοία αποβολή του Ντάνκαν...

Ο Duncan είναι Duncan αλλά αυτό που έκανε ήταν προκλητικό προς τον διαιτητή.Θα μου πεις,πολλοί κάνουν
χειρότερα και δεν τιμωρούνται... Εξαρτάται από τον διαιτητή.Άλλοι είναι ανεκτικοί άλλοι όχι.
Ο συγκεκριμένος έδωσε Τ και κανείς δεν μπορεί να τον κατηγορήσει.Για μένα ήταν.Ο Duncan ήταν ειρωνικός.
QUOTE(Ginobili @ Jun 17 2007, 10:42 PM) *
Είμαστε ΠΑΝΑΞΙΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ..

Δεν αμφιβάλλει κανείς για αυτό!Αφού έφτασαν ως εδώ οι Spurs το πήραν με την αξία τους.Άσχετα αν εγώ πιστεύω ότι υπήρχαν καλύτερες ομάδες από αυτούς.
Ginobili
QUOTE(Gravedigger @ Jun 17 2007, 11:44 PM) *
Ε όχι και έτσι!Στο ΝΒΑ σχεδόν όλοι μαύροι είναι αυτό έλειπε να έχουμε και πρόβλημα!Ίσα ίσα...

Ο Duncan είναι Duncan αλλά αυτό που έκανε ήταν προκλητικό προς τον διαιτητή.Θα μου πεις,πολλοί κάνουν
χειρότερα και δεν τιμωρούνται... Εξαρτάται από τον διαιτητή.Άλλοι είναι ανεκτικοί άλλοι όχι.
Ο συγκεκριμένος έδωσε Τ και κανείς δεν μπορεί να τον κατηγορήσει.Για μένα ήταν.Ο Duncan ήταν ειρωνικός.

Δεν αμφιβάλλει κανείς για αυτό!Αφού έφτασαν ως εδώ οι Spurs το πήραν με την αξία τους.Άσχετα αν εγώ πιστεύω ότι υπήρχαν καλύτερες ομάδες από αυτούς.

Και εγώ πήστευα(και πηστεύω ακόμα) ότι οι Ντάλας Μάβερικς ήταν καλύτερη ομάδα από εμάς φέτος...μόνο που δεν αρκούσε αυτό μόνο.Χρειαζόταν και ΠΑΘΟΣ.Όμως ο Μπαρόν Ντέιβις και η παρέα του είχαν περισσότερο...
NBAholic
O Nτάνκαν ήταν προκλητικός και έφαγε την τεχνική ποινή δικαιότατα. Προσπάθησε να μπει στο κεφάλι του διαιτητή με λάθος τρόπο.

Δεν είναι δυνατό να ασχολείστε εσείς οι φίλοι των Σπερς με μια τεχνική ποινή που φάγατε και που δεν είναι δυνατό να δικαιολογήσετε. Είναι τουλάχιστον υποτιμητικό για εσάς τους ίδιους.
panos75
Θα τρελαθούμε μου φαίνεται. Έρχεται κάποιος καινούργιος στο φόρουμ και στην πρώτη του μέρα έχει προλάβει να προκαλέσει με τα γραπτά του, την υπογραφή του και τις φωτογραφίες του, να μας βγάλει όλους στραβούς και να κατηγορήσει πολύ παλιότερα μέλη (τα οποία προφανέστατα δεν γνωρίζει) για ρατσισμό, φανατισμό, εμπάθεια και δεν ξέρω γω τι άλλο.
Ποιός είσαι ρε μεγάλε που μας ψυχολόγησες τόσο γρήγορα, η Τένια Μακρή;

Όσο για το υπόλοιπο παραλήρημα σου ένα έχω να πω: είπαμε ότι σφίξαν οι ζέστες αλλά φαντάσου τι έχει να γίνει το άλλο Σαββατοκύριακο που θα πιάσουμε τους 40!

QUOTE
Μια εικόνα=1000 λέξεις...τα υπόλοιπα είναι....


Ορθόν. Αρκεί βέβαια το πρωί που σηκωνόμαστε να πλενόυμε λιγάκι τα μάτια για να φεύγουν οι τσίμπλες, ούτως ώστε να μη βλέπουμε άσπρο εκεί όπου ΟΛΟΙ οι υπόλοιποι βλέπουν μαύρο.
Ginobili
QUOTE(panos75 @ Jun 18 2007, 05:34 AM) *
Θα τρελαθούμε μου φαίνεται. Έρχεται κάποιος καινούργιος στο φόρουμ και στην πρώτη του μέρα έχει προλάβει να προκαλέσει με τα γραπτά του, την υπογραφή του και τις φωτογραφίες του, να μας βγάλει όλους στραβούς και να κατηγορήσει πολύ παλιότερα μέλη (τα οποία προφανέστατα δεν γνωρίζει) για ρατσισμό, φανατισμό, εμπάθεια και δεν ξέρω γω τι άλλο.
Ποιός είσαι ρε μεγάλε που μας ψυχολόγησες τόσο γρήγορα, η Τένια Μακρή;

Όσο για το υπόλοιπο παραλήρημα σου ένα έχω να πω: είπαμε ότι σφίξαν οι ζέστες αλλά φαντάσου τι έχει να γίνει το άλλο Σαββατοκύριακο που θα πιάσουμε τους 40!
Ορθόν. Αρκεί βέβαια το πρωί που σηκωνόμαστε να πλενόυμε λιγάκι τα μάτια για να φεύγουν οι τσίμπλες, ούτως ώστε να μη βλέπουμε άσπρο εκεί όπου ΟΛΟΙ οι υπόλοιποι βλέπουν μαύρο.

Δεν πειράζει,έχω άποψη και την λέω.Δεν θα με φημώσεις κιόλας.Και για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους..κάποιοι άλλοι μου επιτεθηκαν πρώτοι.Εγώ καταρχήν δεν κατηγόρισα κανέναν για ρατσισμό.Μην λές ό,τι θέλεις.Όσο για την υπογραφή μου..το έχω ξεκαθαρίσει αμέτρητες φορές,είπαμε εμπεριέχει και το εύθιμο στοιχείο.Μερικοί το έχουν καταλάβει,μερικοί όχι.Λυπάμαι,αλλά δεν θα με αναγκάσετε να την αλλάξω.Και για τις φωτογραφίες...ήταν δύο του Αλβέρτη.Τόσο πολύ παρεξηγηθήκατε?? Παρ'όλα αυτά,εγώ ζήτησα συγνώμη και δεσμεύτηκα να μην ξαναβαλώ παρόμοιες(εκτός ΝΒΑ),αφού ενοχλούν.Λοιπόν,ας ελπίσουμε..οι επόμενες τοποθετήσεις να είναι πιο πολύ μπασκετικές...γιατί κουραστήκαμε....
Pierce
QUOTE(Ginobili @ Jun 17 2007, 12:06 AM) *
Συγχαρητήρια στην Ομαδάρα μας..SAN ANTONIO SPURS!!! Αυτό το δακτυλίδι το ευχαριστήθηκα πιο πολύ και από το 1ο..πιο πολύ και από αυτο με το Ντιτρόιτ...γιατί πολύ απλά τώρα φάνηκε ότι..το μπάσκετ είναι για τους λίγους...λίγοι καταλαβαίνουν την ουσία του.(Για μερικούς-πολλούς θέαμα είναι..να παίρνει την μπάλα ο Λεμπρόν(ή ο Κόμπε..ή ο Γκαρνέτ..ή ο Γουέιντ..ή..ή..) να τα βάζει μόνος του με όλους..να πηδάει στον ΘΕΟ..και να κατεδαφίζει τις μπασκέτες!!!).Αυτό όμως δεν είναι μπάσκετ...είναι smackdown! Προτιμώ να βλέπω τις μεστές-εγκεφαλικές-τυφλές-αυτόματες συνεργασίες του Ντάνκαν..με τους "άσημους" Μπάρι..Χόρι...πλαισιωμένες με τους τρελλάρες Πάρκερ-Τζινόμπιλι.Α!...και μην ξεχάσω..μου αρέσει και το ΠΑΘΟΣ στο μπάσκετ(που δεν μετράται με πόντους..)αλλά το βλέπεις που και που...σε παίκτες που δεν πηδάνε στον ΘΕΟ...αλλά έχουν Ψυχή..και εμψυγχώνουν εξτασιασμένα "παικτάκια" τύπου Ομπέρτο 2' πριν την λήξη..όταν αυτός πέτυχε goal-foul..με δική του ασίστ.Δεν επιζητούν ούτε τον θαυμασμό,ούτε το δέος των φιλλάθλων και των συμπαικτών τους,ούτε τους αρέσουν τα προσωνύμια.."Βασιλιάς"..ούτε τραβάνε κανά ζόρι με τα νούμερα..23...24...σαν μερικούς..μερικούς. Οι SAN ANTONIO SPURS είναι τα αφεντικά της υφηλίου..και σε όποιον δεν αρέσει...ξυδάκι..και ας ονειρεύεται παίκτες με ελατήρια....



QUOTE(Ginobili @ Jun 17 2007, 12:32 AM) *
Δεν πειράζει..Είμαι πρωταθλητής λέω ό,τι θέλω και κάνω ό,τι θέλω!!! Ο Τζινόμπιλι είναι ΘΕΟΣ και σε όποιον αρέσει...

αυτα τα 2 ειναι τα πρωτα σου ποστ στο φορουμ. επιμενεις οτι καποιος αλλος ξεκινησε την προκληση? και συγκεκριμενα εγω γιατι προφανως σε εμενα αναφερεσαι. αν εχεις καποιο παραπονο με εμενα κανε το σε πμ.
κανονισμος Νο 6

6. Αν έχετε παράπονα σχετικά με τη συμπεριφορά των διαχειριστών χρησιμοποιήστε προσωπικά μηνύματα για να την εκφράσετε. Μη χρησιμοποιείτε δημοσιεύσεις γι'αυτό το σκοπό.
The Admiral
Φιλε Τζινομπιλι,και γω πριν λιγο καιρο προσπαθησα με το δικο μου τροπο να προσθεσω τη δικη μου αποψη για τους Σπερς,αλλα μετα απο λιγο διαπιστωσα πως η εμπαθεια και το μισος δυστυχως δεν μπορουν να νικηθουν με επιχειρηματα.

Ο,τι και να πεις,λογικο ή παλαβο,δεν μπορεις να αλλαξεις τα μυαλα του αλλου και εδω να σημειωσουμε πως ουδολως θα επρεπε να ενδιαφερει κανεναν αυτο.

Δυστυχως ή ευτυχως,το πρωταθλημα απεκτησε κατοχο,καποιοι δεν τον γουσταρουν για δικους τους λογους,καποιοι τον γουσταρουν.Τωρα τι να πει κανεις,η ιστορια εγραψε 4ο πρωταθλημα για τους Σπερς,την καλυτερη ομαδα της τελευταιας δεκαετιας και επεται συνεχεια wink.gif ...
NBAholic
QUOTE
Φιλε Τζινομπιλι,και γω πριν λιγο καιρο προσπαθησα με το δικο μου τροπο να προσθεσω τη δικη μου αποψη για τους Σπερς,αλλα μετα απο λιγο διαπιστωσα πως η εμπαθεια και το μισος δυστυχως δεν μπορουν να νικηθουν με επιχειρηματα.



Eπιχειρήματα δεν έχουμε δει για το όποιο θέμα πραγματεύεται ο Ginobili.
Όσο για την εμπάθεια που αναφέρεις, το μεγαλύτερο μέρος αυτής (τουλάχιστον από μέρους μου και των περισσότερων εδώ πέρα), έχει στόχο είτε το παίξιμο του Μπρους Μπόουεν είτε τον τρόπο με τον οποίο οι Σπερς πήραν μερικά παιχνίδια. Δεν είπα ποτέ ότι οι Σπερς κατέκτησαν το πρωτάθλημα άδικα και μάλιστα είμαι από τους λίγους που αποδέχτηκαν τον όρο δυναστεία για τους Σπερς (μια απ'τις 6-7 ομάδες στην ιστορία για τις οποίες τον αποδέχομαι). Αλλά από την άλλη, επ'ουδενί δε μου άρεσε το παίξιμό τους σε πολλές περιπτώσεις περισσότερο από παρελθόντων πρωταθλητών ούτε και τοποθετώ από άποψη κυριαρχίας τους Σπερς της φετινής σεζόν στο ίδιο επίπεδο επίσης με άλλες ομάδες, ακόμη και του κοντινού παρελθόντος.
The Admiral
Σωστα οσα λες και τα δεχομαι.

Αυτο που εγω διαπιστωνω και πιστευω πως δημιουργει τις περισσοτερες συγκρουσεις στο τοπικ και οχι μονο,ειναι μια διαρκης εμμονη με τις υποθεσεις και τις συγκρισεις:με το παρελθον,με αλλες "δυναστειες",με το "πως θα επρεπε να κερδισουν",με πιο dominant τροπο,πιο γρηγορα,πιο επιθετικα,τι θα γινοταν αν ηταν οι Μαβερικς κτλ κτλ.

Εγω δεν παρακολουθω συστηματικα ΝΒΑ και πολυ λιγοτερα γνωριζω για το παρελθον του.Απλα βλεπω μια ομαδα που επαιξε το μπασκετ που ξερει και πηρε το πρωταθλημα.Τωρα αν ηταν καλυτερη και στην κανονικη περιοδο,καλυτερη απο τους Μπουλς ή τους Λεηκερςτου παρελθοντος ,αν μπορουσε να νικησει με στυλ τους Καβαληερς,οφειλω να πω οτι δεν ειμαι απο τους ανθρωπους που τους ενδιαφερουν πολυ τετοια πραγματα.Γιατι πρωτον,αν εμπλακεις σε τετοιες συζητησεις,πολυ ευκολα ο καθενας μπορει να υποστηριξει ο,τι του κατεβει κανοντας υποθεσεις και συγκρινοντας διαφορετικες ομαδες που επαιξαν υπο διαφορετικες συνθηκες.Δευτερον,αυτο το στυλ "ποια ειναι η πιο μουρατη πρωταθλητρια ομαδα" μου βγαζει μια αλαζονεια που δε μου αρεσει και δεν αρεσει και στους Σπερς,για αυτο και πιστευω πως ειναι μια σχετικα χαμηλων τονων ομαδα,που "μιλαει" οταν πρεπει.

Εγω διαπιστωνω τα γεγονοτα:Πηρε το πρωταθλημα με ενα ρεκορ 16-5 στα πλεη οφ και βασει αποτελεσματων ειναι η καλυτερη ομαδα του ΝΒΑ της τελευταιας δεκαετιας(1997-8 εως 2006-7) με περαιτερω προοπτικες.
Ginobili
Αυτό που έγεινε φέτος με τους Σπέρς δεν έχει προηγούμενο.Τέτοιο πόλεμο που δέχονται για το υποτιθέμενο "αντιμπάσκετ" που παίζουνε δεν έχω ξαναδεί.(Και να διευκρινίσω εδώ..ότι δεν μιλάω αποκλειστικά για το forum εδώ...αλλά για το γενικό κλίμα,όπως π.χ τον δημοσιαγράφο της κρατικής τηλεόρασης..που μας ανέφερε κάθε 5' τον βρώμικο Μπόουεν...ενώ στο παρκέ υπήρχε και ο Βαρεχάο..).Πραγματικά τέτοιά κατάσταση δεν διαπίστωσα στο πρωτάθλημα του Ντιτρόιτ του 2004.Που κατά την προσωπική μου άποψη...ήταν οι μεγαλύτεροι "ξυλοκόποι" πρωταθλητές του ΝΒΑ.Τα σκορ τους ήταν σχεδόν πάντα μικρότερα των ευρωπαικών αγώνων.(Εννοείται ότι ήταν πανάξιοι πρωταθλητές και το πήραν δίκαια,δεν το συζητώ αυτό).Αλλά σήμερα...το να διαβάζεις ότι οι Σπέρς είναι κάτι αντίστοιχο με την Λιμόζ του Μάλκοβιτς...ξεπερνά την φαντασία!!!! Τώρα για το αν είναι δίκαια πρωταθλητές...δεν διαπιστώνω να είναι γενικά αποδεκτό αυτό...καθώς είμαστε η ομάδα της "ασυλίας" και του κατεστημένου του Στερν......Τέλοσπαντων...όσο για το θέαμα..εμένα αντικειμενικά μου αρέσει αυτό που παρουσιάζουν οι Σπέρς..γιατί βρίσκω περισσότερη ομορφιά στο ομαδικό παιχνίδι,και το ΠΑΘΙΑΣΜΕΝΟ παιχνίδι.Εντάξει σε πολλούς δεν αρέσει αυτό..αλλά τι να κάνουμε?? Οι Σπέρς τόσα χρόνια δεν είχανε κάποιον παίκτη με τα προσόντα του Κόμπε,ή του Λεμπρόν,ή του Γουέιντ,ή του Γκαρνέτ,ή του Στουντεμάιρ που πραγματικά μπορούν να κάνουν πολύ πιο εντυπωσιακά πράγματα από τον "λαπά" Ντάνκαν..τον Μπόουεν,τον Μπάρι..τον Τζινόμπιλι...γι'αυτό είναι υπόλογοι που παίρνουν πρωταθλήματα......
Air Kef
QUOTE
γιατί βρίσκω περισσότερη ομορφιά στο ομαδικό παιχνίδι,και το ΠΑΘΙΑΣΜΕΝΟ παιχνίδι.Εντάξει σε πολλούς δεν αρέσει αυτό..



Ελεος..Δηλαδή οι Σπερς ειναι καπως αντιπαθητικοι λογο τους παθους τους και της ομαδικότητας τους;;Αυτα ποιος τα ειπε;;;

Υπαρχουν συγκεκριμενοι λογοι που οι Σπερς βγαζουν μια αντιπάθεια.Καταλαβέ τους και επιχειρηματολόγησε για αυτούς και σταματα να λες οτι θες.


Υ.Γ.:Για την υπογραφή σου. Καταρχήν η υπερβολή ξεκινάει,απο το οτι βαζεις τον Λεμπρον στο ιδιο τσουβάλι με τον Ματζικ τον Μπερντ κτλ.(Αληθεια τους εχεις δει ποτέ αυτους να παιζουν; ) .
Κατα δεύτερον.Επειδη γουστάρω παρα πολύ τον Τζινόμπιλι,σε παρακαλώ σβήσε το δευτερο μέρος της υπογραφης σου,γιατι ντροπιαζει τον ιδιο και τους φαν του. peace.gif
panos75
QUOTE
Ελεος..Δηλαδή οι Σπερς ειναι καπως αντιπαθητικοι λογο τους παθους τους και της ομαδικότητας τους;;Αυτα ποιος τα ειπε;;;

Υπαρχουν συγκεκριμενοι λογοι που οι Σπερς βγαζουν μια αντιπάθεια.Καταλαβέ τους και επιχειρηματολόγησε για αυτούς και σταματα να λες οτι θες.


Σωστά τα λες Kef. Φτάσαμε στο σημείο oι κλωτσιές, οι μπουνιές και οι τρικλοποδιές να χαρακτηρίζονται παθιασμένο και ομαδικό παιχνίδι και όσοι δεν χρησιμοποιούν τέτοιες μεθόδους να χαρακτηρίζονται φλώροι.
Παράλογο; Δεν απαντάει άρα λογικό.

Αλλά βέβαια όταν βλέπεις τέτοιες συμπεριφορές να περνούν ατιμώρητες τη στιγμή που κάποιοι άλλοι παίκτες τιμωρούνται απλώς επειδή σηκώθηκσν από τον πάγκο, λογικό είναι να έχεις αυτή τη στρεβλή αίσθηση.
Το γεγονός ότι τα προηγούμενα χρόνια (που δεν είχαν αρχίσει αυτές οι ''χαριτωμενιές'') κανείς δεν είχε βγει να κατηγορήσει το Σαν Αντόνιο δεν λέει τίποτα προφανώς γι'αυτούς.
Das Kapital
QUOTE(Air Kef @ Jun 20 2007, 12:18 PM) *
Υ.Γ.:Για την υπογραφή σου. Καταρχήν η υπερβολή ξεκινάει,απο το οτι βαζεις τον Λεμπρον στο ιδιο τσουβάλι με τον Ματζικ τον Μπερντ κτλ.(Αληθεια τους εχεις δει ποτέ αυτους να παιζουνwink.gif .


Εγω πιστευω οτι εννοει τους καλυτερους του τοτε και του τωρα και καλα κανει την ευθυμη συγκριση μεταξυ τους!!!

Μονο για το Λεμπρον σε πειραξε απο τους τωρα???


QUOTE
Επειδη γουστάρω παρα πολύ τον Τζινόμπιλι,σε παρακαλώ σβήσε το δευτερο μέρος της υπογραφης σου,γιατι ντροπιαζει τον ιδιο και τους φαν του. peace.gif


Δεν καταλαβαινω γιατι ντροπιαζει τον ιδιο και τους φαν του,ηρθε ο Τζινομπιλι ο ιδιος και το fan club του και ισχυριστηκαν αυτα που λεει ο Ginobili στην υπογραφη του???


Και επιτελους σταματηστε ΕΣΕΙΣ,δε με ενδιαφερει αυτη τη στιγμη να πω αν συμφωνω ή οχι με τις γνωμες του αλλα εχει πει 100 φορες πως στην υπογραφη του εχει βαλει μια δοση υπερβολης για πλακα!!!
morfi
O από πάνω γιατί πετάχτηκε τώρα ?
Air Kef
Μα υπηρχε καμια ομαδα στην ιστορια του ΝΒΑ που πηρε το Πρωταθλημα χωρις να εχει τρομερο παθος και να ειναι ομαδική;Ποια ομαδα με 2 παικτες μονο και με κακή αμυνα πηγε και πηρε πρωταθλημα;
Das Kapital
QUOTE(morfi @ Jun 20 2007, 12:48 PM) *
O από πάνω γιατί πετάχτηκε τώρα ?


Για να σε φτασω στα ποστ,μου ξεφυγες τωρα τελευταια!!! 68.gif
morfi
QUOTE(Ginobili @ Jun 17 2007, 05:21 PM) *
Α!...ο Αλβέρτης είναι αυτό που λείπει από τους Σέλτικς για να ξαναπάρουνε πρωτάθλημα.Νοιάζομαι και για την δεύτερη ομάδα μου βλέπεις...Φαντάζεστε τι "παπάδες" θα έκανε ο Φράγκι στους Σέλτικς?Νέο Λάρι Μπέαρντ θα τον βγάζανε....40 πόντους σε κάθε αγώνα θα είχε... 77.gif

Αν για σένα το παραπάνω σχόλιο και η υπογραφή σου είναι αστεία, είσαι ωραίος. Έχεις να ρίξεις πολλές γυναίκες. Και αυτές τέτοιο χιούμορ έχουν.

QUOTE(Air Kef @ Jun 20 2007, 12:49 PM) *
Μα υπηρχε καμια ομαδα στην ιστορια του ΝΒΑ που πηρε το Πρωταθλημα χωρις να εχει τρομερο παθος και να ειναι ομαδική;Ποια ομαδα με 2 παικτες μονο και με κακή αμυνα πηγε και πηρε πρωταθλημα;

Χαίρομαι που το ακούω αυτό από σένα. smile.gif

Δυστυχώς οι χαζομάρες που γράφονται είναι πολλές. Θα επανέλθω σε λίγο αφού πρώτα τις διαβάσω.
Air Kef
QUOTE(leborn15)
Εγω πιστευω οτι εννοει τους καλυτερους του τοτε και του τωρα και καλα κανει την ευθυμη συγκριση μεταξυ τους!!!

Μονο για το Λεμπρον σε πειραξε απο τους τωρα???


Απο τους υπολοιπους του "τώρα",μονο ο Γκαρνετ με ψιλοπείραξε μιας και δν εχει κανει κατι σοβαρο σε ομαδικο επίπεδο.Σακ και Κομπι,ισα ισα που το αξίζουν.
Τον Λεμπρον τον εχω να πηγαινει σε αυτό το επίπεδο σε λιγα χρόνια,οταν θα εχει μεγαλώσει και οταν θα μαθει να κανει σουτ.

QUOTE
Και επιτελους σταματηστε ΕΣΕΙΣ,δε με ενδιαφερει αυτη τη στιγμη να πω αν συμφωνω ή οχι με τις γνωμες του αλλα εχει πει 100 φορες πως στην υπογραφη του εχει βαλει μια δοση υπερβολης για πλακα!!!


Θανατηφόρα δόση.
morfi
QUOTE(The Admiral @ Jun 19 2007, 10:43 PM) *
Φιλε Τζινομπιλι,και γω πριν λιγο καιρο προσπαθησα με το δικο μου τροπο να προσθεσω τη δικη μου αποψη για τους Σπερς,αλλα μετα απο λιγο διαπιστωσα πως η εμπαθεια και το μισος δυστυχως δεν μπορουν να νικηθουν με επιχειρηματα.

.....

Δυστυχως ή ευτυχως,το πρωταθλημα απεκτησε κατοχο,καποιοι δεν τον γουσταρουν για δικους τους λογους,καποιοι τον γουσταρουν.Τωρα τι να πει κανεις,η ιστορια εγραψε 4ο πρωταθλημα για τους Σπερς,την καλυτερη ομαδα της τελευταιας δεκαετιας και επεται συνεχεια wink.gif ...

Ωραία επιχειρήματα rolleyes.gif . Στο έχω ξαναπεί. Οι Spurs δεν είναι η πιο κυρίαρχη ομάδα της δεκαετίας. Καταρχάς πριν δέκα χρόνια δεν μπήκαν καν στα playoff οπότε η φοβερή ιου ιου πιου δυναστεία τους ξεκινάει πιο μετά. Ούτε από το 99 μπορείς να πείς μιας και δεν μπορείς να αποκαλέσεις δυναστεία μία ομάδα που ξαναπήρε πρωτάθλημα μετά από τέσσερα χρόνια.
Αν άντι για "δεκαετίας" έγραφες "μετά το 03" τότε ναι, θα είχε μία βάση.

QUOTE(The Admiral @ Jun 20 2007, 12:56 AM) *
Αυτο που εγω διαπιστωνω και πιστευω πως δημιουργει τις περισσοτερες συγκρουσεις στο τοπικ και οχι μονο,ειναι μια διαρκης εμμονη με τις υποθεσεις και τις συγκρισεις:με το παρελθον,με αλλες "δυναστειες",με το "πως θα επρεπε να κερδισουν",με πιο dominant τροπο,πιο γρηγορα,πιο επιθετικα,τι θα γινοταν αν ηταν οι Μαβερικς κτλ κτλ.

Καταρχάς κανείς δεν σύγκρινε τους Spurs με παλιούς πρωταθλητές. Αυτό που λέμε είναι ότι οι Spurs δεν είναι και τόσο κυρίαρχοι όσο νομίζεις ότι είναι, και για παράδειγμα σου δίνουμε παλιές πιο πειστικές κυριαρχίες.

QUOTE(The Admiral @ Jun 20 2007, 12:56 AM) *
Δευτερον,αυτο το στυλ "ποια ειναι η πιο μουρατη πρωταθλητρια ομαδα" μου βγαζει μια αλαζονεια που δε μου αρεσει και δεν αρεσει και στους Σπερς,για αυτο και πιστευω πως ειναι μια σχετικα χαμηλων τονων ομαδα,που "μιλαει" οταν πρεπει.

"Χαμηλών τόνων-ύπουλη" είναι το σωστό.

QUOTE(The Admiral @ Jun 20 2007, 12:56 AM) *
Εγω διαπιστωνω τα γεγονοτα:Πηρε το πρωταθλημα με ενα ρεκορ 16-5 στα πλεη οφ και βασει αποτελεσματων ειναι η καλυτερη ομαδα του ΝΒΑ της τελευταιας δεκαετιας(1997-8 εως 2006-7) με περαιτερω προοπτικες.

Kαταρχάς δεν είναι δεκαετία είναι εννιαετία. Και για πες μου, πως γίνεται μία ομάδα να παίρνει το ένα πρωτάθλημα το 99 και το άλλο το 03 και να είναι κυρίαρχη ?
(Αν έγραφες όμως μετά το 03... wink.gif )

Τώρα αν γράψω πάλι για τις πραγματικά κυρίαρχες ομάδες θα μιλήσεις πάλι για συγκρίσεις και έτσι ? rolleyes.gif

QUOTE(Ginobili @ Jun 20 2007, 01:29 AM) *
Αυτό που έγεινε φέτος με τους Σπέρς δεν έχει προηγούμενο.Τέτοιο πόλεμο που δέχονται για το υποτιθέμενο "αντιμπάσκετ" που παίζουνε δεν έχω ξαναδεί.(Και να διευκρινίσω εδώ..ότι δεν μιλάω αποκλειστικά για το forum εδώ...αλλά για το γενικό κλίμα,όπως π.χ τον δημοσιαγράφο της κρατικής τηλεόρασης..που μας ανέφερε κάθε 5' τον βρώμικο Μπόουεν...ενώ στο παρκέ υπήρχε και ο Βαρεχάο..).

Και για να το λένε όλοι πιστεύεις ότι δεν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα ?

QUOTE(Ginobili @ Jun 20 2007, 01:29 AM) *
Πραγματικά τέτοιά κατάσταση δεν διαπίστωσα στο πρωτάθλημα του Ντιτρόιτ του 2004.Που κατά την προσωπική μου άποψη...ήταν οι μεγαλύτεροι "ξυλοκόποι" πρωταθλητές του ΝΒΑ.Τα σκορ τους ήταν σχεδόν πάντα μικρότερα των ευρωπαικών αγώνων.(Εννοείται ότι ήταν πανάξιοι πρωταθλητές και το πήραν δίκαια,δεν το συζητώ αυτό).

Μπερδεύεις τους Pistons του 2004 με αυτούς του 80. Όχι, οι Pistons όλα αυτά τα χρόνια δεν ήταν τόσο "ξυλοκόποι" όσο εσείς. Έκαναν τις βρωμιές τους (ιδίως με τους Pacers που εκάναν και αυτοί τα δικά τους) αλλά κανείς δεν πατάγε το πόδι του άλλου όταν σούταρε, ούτε του κλείδωνε τα πόδια για να μην πηδήξει στο ριμπάουντ.

QUOTE(Ginobili @ Jun 20 2007, 01:29 AM) *
όσο για το θέαμα..εμένα αντικειμενικά μου αρέσει αυτό που παρουσιάζουν οι Σπέρς..γιατί βρίσκω περισσότερη ομορφιά στο ομαδικό παιχνίδι,και το ΠΑΘΙΑΣΜΕΝΟ παιχνίδι.Εντάξει σε πολλούς δεν αρέσει αυτό..αλλά τι να κάνουμε??

Ναί, γιατί όλες οι άλλες ομάδες στηρίχτηκαν μόνο σε μονάδες και έπαιξαν χωρίς πάθος... 68.gif

QUOTE(Ginobili @ Jun 20 2007, 01:29 AM) *
Οι Σπέρς τόσα χρόνια δεν είχανε κάποιον παίκτη με τα προσόντα του Κόμπε,ή του Λεμπρόν,ή του Γουέιντ,ή του Γκαρνέτ,ή του Στουντεμάιρ που πραγματικά μπορούν να κάνουν πολύ πιο εντυπωσιακά πράγματα από τον "λαπά" Ντάνκαν..τον Μπόουεν,τον Μπάρι..τον Τζινόμπιλι...γι'αυτό είναι υπόλογοι που παίρνουν πρωταθλήματα......

Ξεχνάς την ιστορία της ομάδας σου. Μέχρι και το 2003 είχατε τον Robinson.
Ginobili
Συγνώμη αλλά την υπογραφή μου δεν πρόκειται να την αλλάξω,όσο και αν σας ενοχλεί μερικούς.Βαρέθηκα να το ξεκαθαρίζω το νόημα και το στυλ της υπογραφής μου κάθε μέρα από 3 φορές.Τώρα αν βγαίνετε και μου λέτε ότι ο Λάρυ Μπέρντ,ή ο Μάτζικ Τζόνσον είναι περισσότερο ΘΕΟΙ από τον Τζινόμπιλι.......(ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία... icon_wave.gif ) Έπαθα μπασκετικό πολιτισμικό σοκ!!! w00t.gif Και όσον αφορά για τα βρώμικα αντιμπασκετικά καθίκια του San Antonio...τα επιχειρήματα κάποιων σε λίγο θα με πείσουν πραγματικά..ότι η Λιμόζ του Μάλκοβιτς με τον Μπιλμπά...έπαιζε αλλά Dream team μπροστά τους...(καλα για το Ντιτρόιτ του 2004 δεν το συζητώ...ξέφευγαν από τα όρια της μπασκετικής σφαίρας..συγκρινόμενοι με τους Σπέρς...)
morfi
Νέος lebron15 μας βρήκε μου φαίνετε. rolleyes.gif

Ginobili να σε ρωτήσω, πόσο χρονών είσαι ? Για να ξέρω αν πρέπει να σε παίρνω στα σοβαρά...
Pierce
μια φορα γινεται να απαντησεις στα επιχειρηματα των υπολοιπων με ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ και οχι με ειρωνεία της κακιας ωρας?
Ginobili
Καλά τώρα τι να πώ?? Με αποστόμωσες...Είχαμε τον Robinson μέχρι το 2003..Από πότε ο Ναύαρχος θεωρούταν super θέαμα παίκτης..και δεν το πήρα πρέφα??? Το ότι κάρφωνε περισσότερο από τον Ντάνκαν..δεν σημαίνει ότι ήταν και super θεαματικός παίκτης.Εγώ ανέφερα παίκτες ορόσημα του θεάματος.Δεν συνέκρινα αξίες παικτών...(γιατί σε αυτό τον τομέα ο Ντάνκαν..υπερισχύει κατά πολύ..έναντι πολλών...)
morfi
QUOTE(Ginobili @ Jun 20 2007, 01:59 PM) *
Καλά τώρα τι να πώ?? Με αποστόμωσες...Είχαμε τον Robinson μέχρι το 2003..Από πότε ο Ναύαρχος θεωρούταν super θέαμα παίκτης..και δεν το πήρα πρέφα??? Το ότι κάρφωνε περισσότερο από τον Ντάνκαν..δεν σημαίνει ότι ήταν και super θεαματικός παίκτης.

Θεωρούνταν θεαματικός. Όχι τόσο όσο άλλοι, αλλά πρόσφερε και αυτός ωραίες στιγμές.

Υ.Γ. Θέαμα δεν είναι μόνο το κάρφωμα.

QUOTE(Ginobili @ Jun 20 2007, 01:59 PM) *
Εγώ ανέφερα παίκτες ορόσημα του θεάματος.Δεν συνέκρινα αξίες παικτών...(γιατί σε αυτό τον τομέα ο Ντάνκαν..υπερισχύει κατά πολύ..έναντι πολλών...)

Τότε ξέχασες να βάλεις και άλλους που είναι ακόμα πιο θεματικοί όπως ο Kenyon Martin και ο Josh Smith.
panos75
QUOTE
Καλά τώρα τι να πώ?? Με αποστόμωσες...Είχαμε τον Robinson μέχρι το 2003..Από πότε ο Ναύαρχος θεωρούταν super θέαμα παίκτης..και δεν το πήρα πρέφα???


Μετά από αυτό που έγραψες πείστηκα οριστικά ότι ακόμη βρίσκεσαι στην εφηβεία σου. Ειδάλως αν τον είχες προλάβει δεν θα εκστόμιζες τόσο μεγάλη πατάτα, και μάλιστα για παίκτη της αγαπημένης σου ομάδας.

Έτσι εξηγείται και η πλήρης αδυναμία σου να αντιπαρατάξεις επιχείρηματα και η υπεκφυγή με ψευτομάγκικη ειρωνία επιπέδου Γυμνασίου, ούτε καν Λυκείου.
Ginobili
QUOTE(morfi @ Jun 20 2007, 11:11 AM) *
Θεωρούνταν θεαματικός. Όχι τόσο όσο άλλοι, αλλά πρόσφερε και αυτός ωραίες στιγμές.

Υ.Γ. Θέαμα δεν είναι μόνο το κάρφωμα.
Τότε ξέχασες να βάλεις και άλλους που είναι ακόμα πιο θεματικοί όπως ο Kenyon Martin και ο Josh Smith.

Ακριβώς επειδή θέαμα δεν είναι μόνο το κάρφωμα..δεν γίνεται οι Kenyon Martin και Josh Smith να είναι θεαματικότεροι από τον Κόμπε,τον Γουέιντ και τον Γκαρνέτ.....μην αντιφάσκουμε...
morfi
Δεν βρίσκεις λίγο είναι ανούσιο να συζητάμε για το ποιός είναι ο πιο θεαματικός παίκτης ? Αν και για να σου απαντήσω και να κλείσω.

QUOTE(Ginobili @ Jun 20 2007, 02:25 PM) *
Ακριβώς επειδή θέαμα δεν είναι μόνο το κάρφωμα..δεν γίνεται οι Kenyon Martin και Josh Smith να είναι θεαματικότεροι από τον Κόμπε,τον Γουέιντ και τον Γκαρνέτ.....μην αντιφάσκουμε...

Ο Josh Smith έχει βελτιώσει πολύ το παιχνίδι του και τον θεωρώ το ίδιο θεματικό και στις δύο μεριές του γηπέδου. Δλδ και στην άμυνα που σου αρέσει κι' όλας...
Το ίδιο και για τον Kenyon Martin.

Υ.Γ. Το θέαμα που θα προσφέρει ένας ψηλός διαφέρει από αυτό ενός περιφερειακού. Ο καθένας προσφέρει θεάμα στους δικούς του τομείς.
NBAholic
QUOTE
Ακριβώς επειδή θέαμα δεν είναι μόνο το κάρφωμα..δεν γίνεται οι Kenyon Martin και Josh Smith να είναι θεαματικότεροι από τον Κόμπε,τον Γουέιντ και τον Γκαρνέτ.....μην αντιφάσκουμε...


Δεν καταλαβαίνω καριβώς τι εννοείς με αυτό το επιχείρημα, αλλά αν θέλεις να εντάξεις το Ρόμπινσν σε μια από αυτές τις δυο κατηγορίες, αυτή είναι η δεύτερη, μαζί με τον Γκαρνέτ. Ο Ρόμπινσον ήταν ιδιαίτερα θεαματικός. Απλώς, ξεχώρισε σε αυτή την κατηγορία τα έτη 1990-96, για τον απλό λόγο ότι μετά ανέλαβαν οι τραυματισμοί και η ηλικία (ήταν ήδη 24 ετών σαν ρούκι).
Ginobili
QUOTE(panos75 @ Jun 20 2007, 11:23 AM) *
Μετά από αυτό που έγραψες πείστηκα οριστικά ότι ακόμη βρίσκεσαι στην εφηβεία σου. Ειδάλως αν τον είχες προλάβει δεν θα εκστόμιζες τόσο μεγάλη πατάτα, και μάλιστα για παίκτη της αγαπημένης σου ομάδας.

Έτσι εξηγείται και η πλήρης αδυναμία σου να αντιπαρατάξεις επιχείρηματα και η υπεκφυγή με ψευτομάγκικη ειρωνία επιπέδου Γυμνασίου, ούτε καν Λυκείου.

Τις πατάτες κάποιος άλλος τις πετάει..από επιχειρήματα είσαι πολύ φτωχός...Περνιέσαι για πολύ έξυπνος..& ειδήμων του μπάσκετ βλέπω...και παραλιρείς.Αλλιώς δεν θα ασχολούσουν συνέχεια μαζί μου.Όσο για την ηλικία μου...δεν την έχω κρυμμένη,αλλά καταχωρημένη.Πάντως είσαι πολύ πονόψυχος για να σχολείσαι συνέχεια με ένα άσχετο από μπάσκετ παιδάκι σαν κι εμένα.Μπράβο σου... 41.gif
Ginobili
QUOTE(NBAholic @ Jun 20 2007, 11:32 AM) *
Δεν καταλαβαίνω καριβώς τι εννοείς με αυτό το επιχείρημα, αλλά αν θέλεις να εντάξεις το Ρόμπινσν σε μια από αυτές τις δυο κατηγορίες, αυτή είναι η δεύτερη, μαζί με τον Γκαρνέτ. Ο Ρόμπινσον ήταν ιδιαίτερα θεαματικός. Απλώς, ξεχώρισε σε αυτή την κατηγορία τα έτη 1990-96, για τον απλό λόγο ότι μετά ανέλαβαν οι τραυματισμοί και η ηλικία (ήταν ήδη 24 ετών σαν ρούκι).

Φίλε ΝΒΑholic φαίνεται ξεκάθαρα από το post μου ότι αναφέρομαι για όλα αυτά τα χρόνια από το 1999 και μετά που πήραμε τα πρωταθλήματα.Εξάλλου δεν συζητάμε για την ποιότητα του θεάματος που προσέφεραν οι Σπέρς..αφού δεν έπαιρναν πρωταθλήματα.Συνεπώς μην μου επιτίθεστε επειδή έγραψα ότι οι Σπέρς δεν είχανε super θεαματικούς παίκτες..όπως οι Τζόρνταν,Κόμπε,Γουέιντ...(και πολλοί άλλοι..)...αλλά είχαν το θράσος να πάρουν πρωταθλήματα.
Ginobili
QUOTE(morfi @ Jun 20 2007, 11:31 AM) *
Δεν βρίσκεις λίγο είναι ανούσιο να συζητάμε για το ποιός είναι ο πιο θεαματικός παίκτης ? Αν και για να σου απαντήσω και να κλείσω.
Ο Josh Smith έχει βελτιώσει πολύ το παιχνίδι του και τον θεωρώ το ίδιο θεματικό και στις δύο μεριές του γηπέδου. Δλδ και στην άμυνα που σου αρέσει κι' όλας...
Το ίδιο και για τον Kenyon Martin.

Υ.Γ. Το θέαμα που θα προσφέρει ένας ψηλός διαφέρει από αυτό ενός περιφερειακού. Ο καθένας προσφέρει θεάμα στους δικούς του τομείς.

Το τι θεωρείς θεαματικότερο είναι δικαίωμα σου.Και ίσως να μην έχεις και πολύ άδικο,είναι πραγματικά πολύ θεαματικοί οι παίκτες που ανέφερες.Ωστόσο εγώ αναφερόμουν σε παίκτες που θεωρούνται οι πιο θεαματικοί,είναι πιο πολυδιαφημισμένοι..και κάποιοι από αυτούς έχουν πάρει και πρωταθλήματα..ε τέτοιους λοιπόν δεν είχαμε στο Σαν Αντόνιο...για να έχουμε πιο "εμπορικά" πρωταθλήματα με λιγότερες γκρίνιες.(πήστεψε με τον Κόμπε και τον Γουέιντ δεν τους συμπαθώ ιδιαίτερα...άσχετα με το ότι είναι παικταράδες)
Anaz
Ρε τι φωτια εχει αναψει στο τοπικ??? blink.gif ohmy.gif 77.gif
QUOTE
δεν παιζει να υπαρχουν αλλοι εκτος απο εσας στον πλανητη που να πιστευουν οτι τις πηρε αδικα.
+1 εγω! biggrin.gif

Παντως χαλαρωστε λιγο ρε παιδια..Ειναι προφανες οτι ο φιλος μπορει να στερειται επιχειρηματων σε αρκετα -οπαδικα- ποστ του αλλα ειναι προφανης και η περιπαικτικη διαθεση του..Δεν χρειαζεται να αρπάζεστε τοσο ευκολα,γιατι εκτειθεστε και εσεις οι ιδιοι..

Επισης δεν ξερω ποιος εκανε την παρομοιωση Σπερς-Λιμοζ αλλα ηταν σχεδον εξισου τραγελαφικη με την προφανως αστεια δηλωση για Αλβερτη στο ΝΒΑ κ Μανου καλυτερο απ'τον Τζορνταν, που τοσο σας πειραξαν..
Ginobili
QUOTE(Anaz @ Jun 20 2007, 12:22 PM) *
Ρε τι φωτια εχει αναψει στο τοπικ??? blink.gif ohmy.gif 77.gif
+1 εγω! biggrin.gif

Παντως χαλαρωστε λιγο ρε παιδια..Ειναι προφανες οτι ο φιλος μπορει να στερειται επιχειρηματων σε αρκετα -οπαδικα- ποστ του αλλα ειναι προφανης και η περιπαικτικη διαθεση του..Δεν χρειαζεται να αρπάζεστε τοσο ευκολα,γιατι εκτειθεστε και εσεις οι ιδιοι..

Επισης δεν ξερω ποιος εκανε την παρομοιωση Σπερς-Λιμοζ αλλα ηταν σχεδον εξισου τραγελαφικη με την προφανως αστεια δηλωση για Αλβερτη στο ΝΒΑ κ Μανου καλυτερο απ'τον Τζορνταν, που τοσο σας πειραξαν..

Έλεος...δηλαδή..με τον Αλβέρτη..ήταν σαφέστατο ότι έκανα πλάκα όταν έγραφα ότι θα έβαζε 40 πόντους/αγώνα.Και τώρα για Τζινόμπιλι..και Τζόρνταν....μην ξαναπιάσουμε τα ίδια.... (Η Λιμόζ όμως..είχε πλάκα..αν και χρησιμοποιήθηκε σοβαρά...)
panos75
QUOTE
Τις πατάτες κάποιος άλλος τις πετάει..από επιχειρήματα είσαι πολύ φτωχός...Περνιέσαι για πολύ έξυπνος..& ειδήμων του μπάσκετ βλέπω...και παραλιρείς.Αλλιώς δεν θα ασχολούσουν συνέχεια μαζί μου.Όσο για την ηλικία μου...δεν την έχω κρυμμένη,αλλά καταχωρημένη.Πάντως είσαι πολύ πονόψυχος για να σχολείσαι συνέχεια με ένα άσχετο από μπάσκετ παιδάκι σαν κι εμένα.Μπράβο σου...


Άλλο ένα ποστ πλούσιο σε χαρακτηρισμούς, φτωχό σε επιχειρήματα και χωρίς λέξη για την ταμπακιέρα. Τουλάχιστον ξεκαθαρίσαμε ότι μπάσκετ άρχισες να παρακολουθείς μετά το 1999, οπότε δεν έχεις δει τον ''Ναύαρχο'' σε όλη του τη δόξα (μέχρι και 71 πόντους είχε βάλει το 1994 σε ματς με τους Κλίπερς!). Όπως είχα ξαναγράψει δεν είναι ντροπή να παραδεχόμαστε τα λάθη μας.

QUOTE
Επισης δεν ξερω ποιος εκανε την παρομοιωση Σπερς-Λιμοζ αλλα ηταν σχεδον εξισου τραγελαφικη με την προφανως αστεια δηλωση για Αλβερτη στο ΝΒΑ κ Μανου καλυτερο απ'τον Τζορνταν, που τοσο σας πειραξαν..


Τη Λιμόζ ο φίλος της ανέφερε λέγοντας ότι και στην Ευρωλίγκα έχουν αναδειχθεί πρωταθλήτριες ομάδες που παρουσίαζαν φτωχό θέαμα.

Εγώ απλώς παρέθεσα μια δήλωση του Μάλκοβιτς ο οποίος είχε πει ότι του αρέσουν περισσότερο ως θεατή τα παιχνίδια με χαμηλό σκορ παρά οι κατοστάρες. Αυτό ο φίλος προφανώς το εξέλαβε ως παραλληλισμό Σαν Αντόνιο, Λιμόζ.
Η σύγκριση που είχα κάνει ήταν μεταξύ των Σπερς και των εθνικών ομάδων της Γερμανίας και της Ιταλίας στο ποδόσφαιρο όσον αφορά τον κυνισμό και την άρνηση τους να δώσουν το κάτι παραπάνω στον θεατή, παρότι έχουν την δυνατότητα για κάτι τέτοιο.
Ginobili
QUOTE(panos75 @ Jun 20 2007, 03:48 PM) *
Άλλο ένα ποστ πλούσιο σε χαρακτηρισμούς, φτωχό σε επιχειρήματα και χωρίς λέξη για την ταμπακιέρα. Τουλάχιστον ξεκαθαρίσαμε ότι μπάσκετ άρχισες να παρακολουθείς μετά το 1999, οπότε δεν έχεις δει τον ''Ναύαρχο'' σε όλη του τη δόξα (μέχρι και 71 πόντους είχε βάλει το 1994 σε ματς με τους Κλίπερς!). Όπως είχα ξαναγράψει δεν είναι ντροπή να παραδεχόμαστε τα λάθη μας.
Τη Λιμόζ ο φίλος της ανέφερε λέγοντας ότι και στην Ευρωλίγκα έχουν αναδειχθεί πρωταθλήτριες ομάδες που παρουσίαζαν φτωχό θέαμα.

Εγώ απλώς παρέθεσα μια δήλωση του Μάλκοβιτς ο οποίος είχε πει ότι του αρέσουν περισσότερο ως θεατή τα παιχνίδια με χαμηλό σκορ παρά οι κατοστάρες. Αυτό ο φίλος προφανώς το εξέλαβε ως παραλληλισμό Σαν Αντόνιο, Λιμόζ.
Η σύγκριση που είχα κάνει ήταν μεταξύ των Σπερς και των εθνικών ομάδων της Γερμανίας και της Ιταλίας στο ποδόσφαιρο όσον αφορά τον κυνισμό και την άρνηση τους να δώσουν το κάτι παραπάνω στον θεατή, παρότι έχουν την δυνατότητα για κάτι τέτοιο.

Από προσωπικούς χαρακτηρισμούς έχεις κάνει μπόλικους και δεν σε παίρνει να μιλάς.Όσο για το πότε ξεκίνησα να παρακολουθώ μπάσκετ....σε συμφέρει πολύ βλέπω να ήταν το 1999.Έχεις χάσει τα αβγά και τα πασχάλια.Αναφέρθηκα στο θέαμα που προσέφεραν οι Σπέρς από το 1999 και μετά που έπαιρναν πρωταθλήματα..σε συνάρτηση με τους παίκτες που είχαν.Δεν μείωσα την αξία του Robinson όπως λανθεσμένα συμπαίρανες(επιτηδευμένα...?),αλλά από το 1999 και μετά...δεν αποτελούσε κανέναν super θεαματικό παίκτη(κυρίως λόγω τραυματισμών όπως σημείωσε και ο ΝΒΑholic).Αλλά απ'ότι φαίνεται κόβεις και ράβεις όπως σε βολεύει...
The Admiral
QUOTE(morfi @ Jun 20 2007, 01:15 PM) *
Ωραία επιχειρήματα rolleyes.gif . Στο έχω ξαναπεί. Οι Spurs δεν είναι η πιο κυρίαρχη ομάδα της δεκαετίας. Καταρχάς πριν δέκα χρόνια δεν μπήκαν καν στα playoff οπότε η φοβερή ιου ιου πιου δυναστεία τους ξεκινάει πιο μετά. Ούτε από το 99 μπορείς να πείς μιας και δεν μπορείς να αποκαλέσεις δυναστεία μία ομάδα που ξαναπήρε πρωτάθλημα μετά από τέσσερα χρόνια.
Αν άντι για "δεκαετίας" έγραφες "μετά το 03" τότε ναι, θα είχε μία βάση.


Πρωτον δεν ειναι επιχειρηματα.Ειναι διαπιστωση.Αλλο επιχειρημα,αλλο διαπιστωση.Με το επιχειρημα μπορει και να πεισεις καποιον.Τη διαπιστωση ομως οφειλεις να τη δεχτεις,γιατι πολυ απλα ειναι γεγονος καταγεγραμμενο.Και διαπιστωση γεγονοτος ειναι οτι η ομαδα εχει 4 πρωταθληματα τα τελευταια 10 χρονια(αμεσως μετα θα το αναλυσω ακριβως,γιατι βλεπω μπερδευεσαι πολυ με τους αριθμους).Ποια αλλη εχει περισσοτερα?Καμια.Συνεπως ειναι η καλυτερη και πιο επιτυχημενη,δεν ξερω τι αλλο κριτηριο να θεσω,αν οχι την υπερτατη διακριση,την κατακτηση του πρωταθληματος.

Και ερχομαι σε αυτο που σε μπερδευει περισσοτερο.Τους αριθμους.Καταρχην,πριν απο 10 χρονια μπηκε στα πλεη οφ.Γιατι πριν 10 χρονια,ηταν η χρονια 1997-8.Προσεξε τωρα:1997-8 ,1 ετος,1998-9 2ετη,1999-0 3ετη...2006-7 10 ετη.Ελπιζω τωρα που στο εξηγησα επακριβως,να το καταλαβες και να μην ξαναμπερδεψεις δεκαετιες με ενδεκαετιες.Σε αυτη την τελευταια δεκαετια οι Λεηκερς δεν μπηκαν μια φορα πλεη οφ,οι Σπερς και τις 10.Για αυτο αν δεν ειναι δυναστεια κατα τη γνωμη σου οι Σπερς που αργησαν 4 χρονια να παρουν πρωταθλημα,με την ιδια λογικη δεν ειναι και οι Λεηκερς που δεν προκριθηκαν μια φορα στα πλεη οφ.Ομως εγω δεν την ασπαζομαι αυτη τη λογικη,ειναι δικη σου,η δικη μου λογικη κοιταει συνολικα τις ομαδες εντος ορισμενου χρονικου διαστηματος,συνεπως και οι Λεηκερς συμπαθητικα τα εχουν παει.


QUOTE
Καταρχάς κανείς δεν σύγκρινε τους Spurs με παλιούς πρωταθλητές. Αυτό που λέμε είναι ότι οι Spurs δεν είναι και τόσο κυρίαρχοι όσο νομίζεις ότι είναι, και για παράδειγμα σου δίνουμε παλιές πιο πειστικές κυριαρχίες.


Κυριαρχοι φετος και τα τελευταια 10 χρονια ειναι οι Σπερς,ασχετως βαθμου που νομιζω εγω και οποιοσδηποτε αλλος.Γιατι υπαρχουν αντικειμενικοι δεικτες που το καταδεικνυουν.Τωρα ο καθενας ας τους θεωρει λιγοτερο ή περισσοτερο "κυριαρχους",δε με αφορα,οπως και οι παλιοτερες κυριαρχες ομαδες,για τα τελευταια 10 χρονια μιλαμε συνολικα.


QUOTE
"Χαμηλών τόνων-ύπουλη" είναι το σωστό.


Πες τη και "μαχαιροβγαλτισσα",δε με απασχολει πλεον,εχω ακουσει και χειροτερα.


QUOTE
Kαταρχάς δεν είναι δεκαετία είναι εννιαετία. Και για πες μου, πως γίνεται μία ομάδα να παίρνει το ένα πρωτάθλημα το 99 και το άλλο το 03 και να είναι κυρίαρχη ?
(Αν έγραφες όμως μετά το 03... wink.gif )


Για την εννιαετια blink.gif ,ελπιζω να το καταλαβες,το εξηγησα παραπανω.Αναφορικα με το ποτε παιρνει το ενα πρωταθλημα και ποτε το αλλο,ειναι υποκειμενικο κριτηριο,που καθοριζει,αν θες,πια ηταν η πιο "γκαζιαρικη" ομαδα σε ενα μικρο χρονικο διαστημα,τριων ετων ας πουμε.Αν ομως μετα απο 3 σερι τιτλους μια ομαδα "ψοφαει" και καταληγει δυο σερι τελευταιες χρονιες να αποκλειεται απο τους πρωτους γυρους των πλεη οφ και μια να μην πηγαινει καν,γιατι αυτη να ειναι "κυριαρχη" τοτε?


QUOTE
Τώρα αν γράψω πάλι για τις πραγματικά κυρίαρχες ομάδες θα μιλήσεις πάλι για συγκρίσεις και έτσι ? rolleyes.gif


Η αληθεια ειναι πως ειμαι περιεργος να μαθω ποια θεωρεις την καλυτερη ομαδα της τελευταιας δεκαετιας(μην αρχισουμε παλι τα ιδια τι εστι δεκαετια σε παρακαλω,βαριεμαι να σου ξαναεξηγω)
kemp
κατα την γνωμη μου σε καμια περιπτωση OI SPURS δεν ειναι δυναστεια ουτε καν η κυριαρχη δυναμη στο NBA.
oI ανθρωποι απλα εχουν καταλαβει πως παιρνονται οι τιτλοι και το εκμεταλευονται μεχρι να βαλουν και οι υπολοιποι μυαλο...

Και επανερχομαι στα περι δυναστειας με μια ερωτηση: σε μια σειρα των 10 ματς μεταξυ SPURS και DALLAS π.χ . πιστευετε τα αποτελεσματα θα ειναι τοσο συντριπτικα υπερ των σπιρουνιων οπως ειθισται να ειναι οι νικες των δυναστεων σε βαρος των ''δουλων'' και ''υποτακτικων'' τους?

Προφανως οχι !

Την αφελεια των ομαδων του NBA που καθονται και χανουν τον τιτλο απο τους spurs την δειχνει ακομα και το ''φαινομενο'' tony parker .Ενας βελτιομενος scuni penn που η εθνικη των εξαφανιζει με ευκολια καθε φορα που τον πατυχαινει ,βαζει 30 ποντους σε καθε τελικο και βγαινει mvp με χαρακτηριστικη ανεση !!!Ρε lebron σχολειο δεν εβγαλες???
Anaz
Kαλα για τον Παρκερ δεν εχεις δικιο!Ειπαμε εδω στην Ελλαδα εχουμε μια ταση να τον υποτιμουμε οπως κ γενικοτερα τους Γαλλους παιχτες λογω της "πελατειακης" μας σχεσης,αλλα μη τρελαθουμε κιολας με την υπερβολη σε αυτα που ακουμε..!
Δυναστεια με τον ορο που το προσδιοριζετε της μακραν κ αδιαμφισβητητα καλυτερης ομαδας-κυριαρχης,δεν ειναι οι Σπερς.Η καλυτερη ομαδας της δεκαετιας ομως ειναι!Οχι με την αγωνιστικη σημασια οτι δηλαδη αν επαιζε αντιπαλος με τους τοτε Λεικερς θα κερδιζε, αλλα με την εννοια της επιτυχιας κ διαρκειας..
panos75
Συμφωνώ με τον φίλο Kemp για το θέμα Πάρκερ. Εξαιρετικός παίκτης, αλλά όταν βγαίνει MVP τελικών ένας γκαρντ που δεν μπορεί να σουτάρει με αξιοπιστία τότε υπάρχει κάτι σάπιο στο βασίλειο του ΝΒΑ.

Τα ίδια ισχύουν και για τον Λεμπρόν. Δε γίνεται να θεωρείσαι βασιλιάς του πρωταθλήματος και στους τελικούς να έχεις 2/60 σουτ εκτός ρακέτας (ή κάπου τόσο). Όσα χρόνια κι αν περάσουν, όσες τεχνικές καινοτομίες κι αν εφαρμοστούν, όσο κι αν βελτιώσουν τα αθλητικά προσόντα τους οι παίκτες, το σουτ πάντα θα αποτέλει βασικό χαρακτηριστικό του παιχνιδιού.

QUOTE
Από προσωπικούς χαρακτηρισμούς έχεις κάνει μπόλικους και δεν σε παίρνει να μιλάς.Όσο για το πότε ξεκίνησα να παρακολουθώ μπάσκετ....σε συμφέρει πολύ βλέπω να ήταν το 1999.Έχεις χάσει τα αβγά και τα πασχάλια.Αναφέρθηκα στο θέαμα που προσέφεραν οι Σπέρς από το 1999 και μετά που έπαιρναν πρωταθλήματα..σε συνάρτηση με τους παίκτες που είχαν.Δεν μείωσα την αξία του Robinson όπως λανθεσμένα συμπαίρανες(επιτηδευμένα...?),αλλά από το 1999 και μετά...δεν αποτελούσε κανέναν super θεαματικό παίκτη(κυρίως λόγω τραυματισμών όπως σημείωσε και ο ΝΒΑholic).Αλλά απ'ότι φαίνεται κόβεις και ράβεις όπως σε βολεύει...


Τελικά απ'ότι βλέπω παρακολουθείτε ΝΒΑ κ. Συρίγο. rolleyes.gif
Anaz
QUOTE
Εξαιρετικός παίκτης, αλλά όταν βγαίνει MVP τελικών ένας γκαρντ που δεν μπορεί να σουτάρει με αξιοπιστία τότε υπάρχει κάτι σάπιο στο βασίλειο του ΝΒΑ.
Αυτο απο μονο του δεν λέει πολλά!Ουτε ο Παπαλουκας μπορει να σουταρει! Επισης η αληθεια ειναι οτι πραγματι δεν εχει αξιοπιστο τριποντο αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι κ κουλος οπως πολλοι τον παρουσιαζουν!Μια χαρα σουτ εχει απο μεση αποσταση.Πλευ μεκερ ειναι όχι shooting guard κ εχει αρκετα καθηκοντα μεσα στο παιχνιδι περα απ'το να σουταρει! Δηλαδη σας πειραξε φετος ο Παρκερ,αλλα ο Wade περσι όχι??
Das Kapital
QUOTE(panos75 @ Jun 21 2007, 09:13 AM) *
Συμφωνώ με τον φίλο Kemp για το θέμα Πάρκερ. Εξαιρετικός παίκτης, αλλά όταν βγαίνει MVP τελικών ένας γκαρντ που δεν μπορεί να σουτάρει με αξιοπιστία τότε υπάρχει κάτι σάπιο στο βασίλειο του ΝΒΑ.


Δεν υπαρχει τιποτα σαπιο,ο Παρκερ ειναι ο παιχτης που βαζει τα περισσοτερα καλαθια απο ολους τους παιχτες του ΝΒΑ στο ζωγραφιστο!!!

Αρα,εσενα τι σε πειραζει που καποιος δε θελει να σουταρει αλλα να τρυπαει αμυνες και να βαζει καλαθια απο διεισδυσεις?
Anaz
Mια σημαντικη επισημανση: Ο Παρκερ το κανει αυτο χαρη στην φοβερη του ταχυτητα,τον απιστευτο χειρισμο της μπαλας κ την εξαιρετικη τεχνικη κ πλαστικοτητα στις κινησεις του,ΧΩΡΙΣ να υπερτερει σε μουσκουλα,υψος κ αλμα των αντιπάλων του!
Δεν ειμαι κανας φαν του Παρκερ,ισα ισα..αλλα αυτο που γινεται κυριως στην Ελλαδα με την υποτιμηση του,εχει ξεφυγει..
Ginobili
Ο Πάρκερ είναι ένας εκπληκτικός παίκτης...και το πόσα κιλά μπάσκετ κατέχει..το καταδυκνείουν τα υπερβολικά πολλά καλάθια-διησδύσεις που πετυχαίνει...(αντί να σουτάρει τρίποντα).Η ταχύτητα του,και η ικανότητα του στον χειρισμό της μπάλας...είναι μαγαλύτερη από κάθε άλλον παίκτη αυτή την στιγμή στο ΝΒΑ.Ωστόσο...το βασικό του μειονέκτημα(που κατά την γνώμη μου..είναι και σημαντική έλλειψη για την θέση του)..είναι ότι υστερεί στην πάσα.Και μάλιστα,πηστεύω ότι αυτό οφείλεται περισσότερο στο ότι δεν ενδιαφέρεται-δεν του αρέσει να βρεί τον ελεύθερο συμπαίκτη του..παρά στο ότι δεν το κατέχει.Έχει αναμφίβολα μια τρέλλα,είναι παρορμητικός..και πολλές φορές ανώρημος...στοιχεία όμως που τιθαζεύονται (και καλύπτονται που και που)..από την ηγετική παρουσία του Ντάνκαν.Κακά τα ψέματα..ο Ντάνκαν βελτιώνει κατά πολύ τους συμπαίκτες του...και ουσιαστικά..αυτός είναι ο "εγκέφαλος" ο play maker της ομάδας..και όχι ο Πάρκερ.

Υ.Γ Βρε παιδιά...είναι άστοχο πηστεύω να κρίνουμε τον παικταρά Πάρκερ...από την Εθνική Γαλλίας.Δεν έχει νόημα.Εδώ ολόκληρος Tim Duncan στους Ολυμπιακούς της Αθήνας με την εθνική των Η.Π.Α...και ήταν μακράν ο χειρότερος παίκτης τους.Ήταν πιο άθλιος...και από τον Ντικούδη στους τελικούς με τον Ολυμπιακο!!!! kill.gif
morfi
QUOTE(The Admiral @ Jun 21 2007, 01:41 AM) *
Και ερχομαι σε αυτο που σε μπερδευει περισσοτερο.Τους αριθμους.Καταρχην,πριν απο 10 χρονια μπηκε στα πλεη οφ.Γιατι πριν 10 χρονια,ηταν η χρονια 1997-8.Προσεξε τωρα:1997-8 ,1 ετος,1998-9 2ετη,1999-0 3ετη...2006-7 10 ετη.Ελπιζω τωρα που στο εξηγησα επακριβως,να το καταλαβες και να μην ξαναμπερδεψεις δεκαετιες με ενδεκαετιες.

Να' σαι καλά. Αλλά συνεχίζεις να είσαι λάθος.
Και το λάθος που κάνεις είναι το εξής : H δυναστεία μιας ομάδας δεν ξεκινάει από τότε που ξεκίνησε το σερί παρουσίας της στα playoff αλλά από τότε που σηκώνει το πρώτο της πρωτάθλημα. Σύμφωνα με την δική σου λογική και η δυναστεία των Bulls δεν ξεκινάει στα 90's (και το 1991) αλλά από το 1985 όπου και ξεκίνησαν οι σερί παρουσίες στα playoff. Το ίδιο και για την δυναστεία των Celtics στα 60's. Όχι, δεν ξεκινάει από το 57 που πήραν το πρώτο τους πρωτάθλημα. Από το 1951 ξεκινάει. 68.gif

QUOTE(The Admiral @ Jun 21 2007, 01:41 AM) *
Σε αυτη την τελευταια δεκαετια οι Λεηκερς δεν μπηκαν μια φορα πλεη οφ,οι Σπερς και τις 10. Για αυτο αν δεν ειναι δυναστεια κατα τη γνωμη σου οι Σπερς που αργησαν 4 χρονια να παρουν πρωταθλημα,με την ιδια λογικη δεν ειναι και οι Λεηκερς που δεν προκριθηκαν μια φορα στα πλεη οφ.Ομως εγω δεν την ασπαζομαι αυτη τη λογικη,ειναι δικη σου,η δικη μου λογικη κοιταει συνολικα τις ομαδες εντος ορισμενου χρονικου διαστηματος,συνεπως και οι Λεηκερς συμπαθητικα τα εχουν παει.

"ενός ορισμένου διαστήματος" ας πούμε... 30 χρόνια ?

QUOTE(The Admiral @ Jun 21 2007, 01:41 AM) *
Αναφορικα με το ποτε παιρνει το ενα πρωταθλημα και ποτε το αλλο,ειναι υποκειμενικο κριτηριο,που καθοριζει,αν θες,πια ηταν η πιο "γκαζιαρικη" ομαδα σε ενα μικρο χρονικο διαστημα,τριων ετων ας πουμε.

Για σένα μια ομάδα που κάνει το three-peat είναι απλά "γκαζιάρικη" και τίποτα παραπάνω ? Γιατί εγώ, όπως και όλοι, το βλέπουμε σαν την πιο κυρίαρχη ομάδα εκείνη την περίοδο που δεν είχε αντίπαλο. Το τι έγινε μετά είναι άλλη κουβέντα. Δεν μπορείς όμως αυτά τα τρία στείρα χρόνια της ομάδας σου να τα βάζεις μέσα στην περίοδο κυριαρχίας της. Που να έπερνε και το πρωτάθλημα... Τι θα έλεγες τότε ?
Και ξέρεις, ένα πρωτάθλημα τώρα και ένα μετά, έχουν πάρει πολλοί. Το three-peat θέλει @@ για αυτό και το έχουν κάνει πολύ λίγοι.

Υ.Γ. Πρωτή φορά βλέπω να συμπεριλαμβάνεται στην περίοδο κυριαρχίας μιας ομάδας, ένα χρονικό διάστημα (και μάλιστα μεγάλο) που κάποια άλλη ομάδα τα σάρωνε όλα και μάλιστα και αυτούς τους ίδιους.

QUOTE(The Admiral @ Jun 21 2007, 01:41 AM) *
Αν ομως μετα απο 3 σερι τιτλους μια ομαδα "ψοφαει" και καταληγει δυο σερι τελευταιες χρονιες να αποκλειεται απο τους πρωτους γυρους των πλεη οφ και μια να μην πηγαινει καν,γιατι αυτη να ειναι "κυριαρχη" τοτε?

1) Oι Lakers δεν "ψοφήσανε" αμέσως μετά τον τελευταίο τους τίτλο. Κρατήσανε τον κορμό της ομάδας και δύο χρόνια μετά ξαναπήγανε στους τελικούς. Και μάντεψε από ποιά ομάδα περάσανε...
2) Ξεχνάς ότι το 2000 και οι πρωταθλητές τότε Spurs αποκλειστήκανε στον πρώτο γύρο.

QUOTE(The Admiral @ Jun 21 2007, 01:41 AM) *
Η αληθεια ειναι πως ειμαι περιεργος να μαθω ποια θεωρεις την καλυτερη ομαδα της τελευταιας δεκαετιας(μην αρχισουμε παλι τα ιδια τι εστι δεκαετια σε παρακαλω,βαριεμαι να σου ξαναεξηγω)

Εγώ είμαι περίεργος να μάθω για ποιό λόγο αναφέρεις συνέχεια τους Lakers ? Τόσο άσχημα σου κάθεται ακόμα η πελατειακή σχέση που είχατε πριν μερικά χρόνια ?
panos75
QUOTE
Αυτο απο μονο του δεν λέει πολλά!Ουτε ο Παπαλουκας μπορει να σουταρει! Επισης η αληθεια ειναι οτι πραγματι δεν εχει αξιοπιστο τριποντο αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι κ κουλος οπως πολλοι τον παρουσιαζουν!Μια χαρα σουτ εχει απο μεση αποσταση.Πλευ μεκερ ειναι όχι shooting guard κ εχει αρκετα καθηκοντα μεσα στο παιχνιδι περα απ'το να σουταρει! Δηλαδη σας πειραξε φετος ο Παρκερ,αλλα ο Wade περσι όχι??


Συμφωνώ μαζί σου αλλά εδώ μιλάμε για τον MVP των τελικών. Για την ύψιστη διάκριση δηλαδή που λογικά θα πρεπε να πηγαίνει στους κορυφαίους του πρωταθλήματος. Και κορυφαίος γκαρντ χωρίς αξιόπιστο σουτ είναι σχήμα οξύμωρο κατ εμέ. Αν ρίξουμε μια ματιά ποίοι το πήραν στο παρελθόν θα μας πιάσει ίλιγγος. Ήταν όλοι τους πλήρεις παίκτες, μπορούσαν να σε ''σκοτώσουν'' από κάθε απόσταση.

Και όσον φορά τον Γουέιντ ισχύει ότι έγραψα και για τον Λεμπρόν. Απλώς φέτος λόγω του τραυματισμού του καταλάγιασε λίγο όλη αυτή η φιλολογία ότι είναι ο διάδοχος του Τζόρνταν.
NBAholic
QUOTE
Συμφωνώ μαζί σου αλλά εδώ μιλάμε για τον MVP των τελικών. Για την ύψιστη διάκριση δηλαδή που λογικά θα πρεπε να πηγαίνει στους κορυφαίους του πρωταθλήματος.


Γι'αυτό το πράγμα φωνάζω καιρό. Το MVP των Τελικών δεν πηγαίνει παρά στον παίκτη της πρωταθλήτριας (σχεδόν πάντα) ομάδας που έπαιξε καλύτερα στους Τελικούς, ούτε καν στα πλέι οφ. Γι'αυτό και υπήρξαν και παίκτες που κατέκτησαν αυτό το βραβειο χωρίς να είναι οι καλύτεροι του πρωταθλήματος: Πάρκερ, Σ.Μάξγουελ, Γουόρθι, κτλ. Για εμένα, το άλλο MVP είναι το πιο ζόρικο από τα δύο...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.