Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Real Madrid - Panathinaikos
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3
dexterous
Για δώστε μου λίγο να καταλάβω,φταίει ο Τζέιμς που οι Καμπάτσο και Κοζέρ έκαναν προπόνηση στα drive ; Φταίει ο Τζέιμς που οι Ταβάρες,Ρέγιες έναν επίσης προπόνηση; Και όλα αυτά με τον Πασκουάλ να κρατάει στον πάγκο Θανάση,Βουγιούκα; που θυμήθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο τον KG,να κάνει τι; Μήπως κάτσει και βάλει πάλι 4-5 τρίποντα;Φταίει ο Τζέιμς που ο Σίνγκλετον είναι αδιάφορος;(χαρακτηριστικά άφησε τον Καμπάτσο σε μια φάση να σουτάρει 3ποντο χωρίς καν να κουνηθεί)

Αν ψάχνουμε να βρούμε ποιος φταίει,αυτός είναι 100% ο Πασκουάλ.
Και άντε λίγο ,σήμερα μόνο, ο Νικ που δε μπόρεσε να συγκρατήσει τα νεύρα του .
Νομίζετε πως ο Πασκουάλ είχε δώσει οδηγίες,συστήματα κλπ και ο Τζέιμς απλά έκανε του κεφαλιού του;γιατί όταν είχε τη μπάλα ο άνθρωπος εγώ έβλεπα 4 σταματημένους ακροβολισμένους παίκτες.
Ας παίξουμε Run n Gun εδώ που φτάσαμε,περισσότερες πιθανότητες θα έχουμε.
DADA
QUOTE (dexterous @ Mar 9 2018, 00:52 ) *
Για δώστε μου λίγο να καταλάβω,φταίει ο Τζέιμς που οι Καμπάτσο και Κοζέρ έκαναν προπόνηση στα drive ; Φταίει ο Τζέιμς που οι Ταβάρες,Ρέγιες έναν επίσης προπόνηση; Και όλα αυτά με τον Πασκουάλ να κρατάει στον πάγκο Θανάση,Βουγιούκα; που θυμήθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο τον KG,να κάνει τι; Μήπως κάτσει και βάλει πάλι 4-5 τρίποντα;Φταίει ο Τζέιμς που ο Σίνγκλετον είναι αδιάφορος;(χαρακτηριστικά άφησε τον Καμπάτσο σε μια φάση να σουτάρει 3ποντο χωρίς καν να κουνηθεί)

Αν ψάχνουμε να βρούμε ποιος φταίει,αυτός είναι 100% ο Πασκουάλ.
Και άντε λίγο ,σήμερα μόνο, ο Νικ που δε μπόρεσε να συγκρατήσει τα νεύρα του .
Νομίζετε πως ο Πασκουάλ είχε δώσει οδηγίες,συστήματα κλπ και ο Τζέιμς απλά έκανε του κεφαλιού του;γιατί όταν είχε τη μπάλα ο άνθρωπος εγώ έβλεπα 4 σταματημένους ακροβολισμένους παίκτες.
Ας παίξουμε Run n Gun εδώ που φτάσαμε,περισσότερες πιθανότητες θα έχουμε.


σωστα
απλος κρινεται ο πασκουαλ και για τον james .το ανεξελεκτο αυτο στυλ!!!
εκτος και αν εννοεις οτι ο πασκουαλ τοχει χαμενο εντελως το εργο και καθεται καταπινει οτι κωλοτουμπα κανει ο james και ο singleton μπας και του βγει (οπως πολλακισ του εχουν βγει με αυτον τροπο) το παιχνιδι
dexterous
QUOTE (DADA @ Mar 9 2018, 00:58 ) *
σωστα
απλος κρινεται ο πασκουαλ και για τον james .το ανεξελεκτο αυτο στυλ!!!
εκτος και αν εννοεις οτι ο πασκουαλ τοχει χαμενο εντελως το εργο και καθεται καταπινει οτι κωλοτουμπα κανει ο james και ο singleton μπας και του βγει (οπως πολλακισ του εχουν βγει με αυτον τροπο) το παιχνιδι

1 πράγμα θα πω μόνο,αν η φανέλα του Μάικ σήμερα έγραφε από πίσω "Σπανούλης" θα είχαμε διθυραμβικά σχόλια και θα είχαν λαλήσει όλα τα σάιτ για τον παιχταρά που δεν τον βοήθησαν οι συμπαίκτες του.Ας ρίξουμε το φταίξιμο εκεί που πρέπει και ας αφήσουν τον Μάικ ήσυχο.
DADA
QUOTE (dexterous @ Mar 9 2018, 01:03 ) *
1 πράγμα θα πω μόνο,αν η φανέλα του Μάικ σήμερα έγραφε από πίσω "Σπανούλης" θα είχαμε διθυραμβικά σχόλια και θα είχαν λαλήσει όλα τα σάιτ για τον παιχταρά που δεν τον βοήθησαν οι συμπαίκτες του.Ας ρίξουμε το φταίξιμο εκεί που πρέπει και ας αφήσουν τον Μάικ ήσυχο.


πειριεργη φαση οντως
δεν μου αρεσει ο james καθολου(το στυλ αυτο)
αλλα περισσοτερο δεν μου καθεται καλα ο πασκουαλ
ziroud
από την ήττα στην Πόλη και μετά, μας πήρε η κάτω βόλτα (6 ήττες σε 8 παιχνίδια).. εκεί ήταν και η τελευταία καλή εμφάνιση..

βέβαια μας περιποιήθηκε και η διαιτησία από τότε..

αλλά ας παίζαμε ορθόδοξο μπάσκετ και ας χάναμε από την διαιτησία
basketikos13
QUOTE(ziroud @ Mar 9 2018, 00:46 ) *
μάλλον δεν έχεις δει το πρόγραμμα της μπασκόνια και το δικό μας..

πάρε δες λίγο της μπασκόνια που έχει μόνο ενα εκτός με την πιο αδύνατη ομάδα του τουρνουά (μπαρτσελόνα) και άνετα θα κάνει 5 νίκες

vs Zalgiris Kaunas March 15
27 vs Brose Bamberg March 21
28 at FC Barcelona Lassa March 23
29 vs Maccabi FOX Tel Aviv March 29
30 vs Anadolu Efes Istanbul April 05

εμείς έχουμε 3 εκτός και από όσο έχουμε δείξει δεν πρόκειται να κάνουμε νίκη εκτός.. άρα 2 νίκες..και η μπασκόνια μας περνάει κατά 1 νίκη

ακόμα και αν πάρουμε 1 ματς εκτός, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα για τριπλή ισοβαθμία παο, μακάμπι, μπασκόνια και η κατάταξη θα παιχτεί στο σκορ που θα χάσουμε στο ισραήλ και στο σκορ που θα χάσει η μακάμπι στην έδρα τςη μπασκόνια.. αν χάσουμε με μεγάλη διαφορά στο ισραήλ πολύ πιθανό να βγούμε 3οι στην ισοβαθμία και 9οι στην τελική κατάταξη..


Ευτυχώς η δυστυχώς τα γραπτά μένουν...
Οι δύο εντός έδρας νίκες αρκούν για την πρόκριση και το κράτημα της διαφοράς στο Τελ Αβίβ αρκεί για την αποφυγή της 8ης θέσης.

Βασικά βέβαια τον μόνο αγώνα που φοβάμαι είναι αυτός στο Τελ Αβίβ. Νομίζω ότι και από Μάλαγα και από Μιλάνο θα περάσουμε, εκτός αν διαλέξουμε κάτι άλλο.
dexterous
QUOTE (basketikos13 @ Mar 9 2018, 01:52 ) *
Ευτυχώς η δυστυχώς τα γραπτά μένουν...
Οι δύο εντός έδρας νίκες αρκούν για την πρόκριση και το κράτημα της διαφοράς στο Τελ Αβίβ αρκεί για την αποφυγή της 8ης θέσης.

Βασικά βέβαια τον μόνο αγώνα που φοβάμαι είναι αυτός στο Τελ Αβίβ. Νομίζω ότι και από Μάλαγα και από Μιλάνο θα περάσουμε, εκτός αν διαλέξουμε κάτι άλλο.

Πιο πολύ σημασία έχει να παίξουμε καλό μπασκετάκι θα πω εγώ,αλλιώς και να αποφύγουμε την 8η με την ψυχή στο στόμα δε λέει κάτι,θα σκουπιστούμε.Θεωρώ πως αν αποδώσουμε στο 100% μπορούμε να πάρουμε Φενέρ και εύκολα Ολυμπιακό.
Hip
QUOTE (dexterous @ Mar 9 2018, 02:00 ) *
Πιο πολύ σημασία έχει να παίξουμε καλό μπασκετάκι θα πω εγώ,αλλιώς και να αποφύγουμε την 8η με την ψυχή στο στόμα δε λέει κάτι,θα σκουπιστούμε.Θεωρώ πως αν αποδώσουμε στο 100% μπορούμε να πάρουμε Φενέρ και εύκολα Ολυμπιακό.

Δηλαδη ρε φιλε για να καταλαβω, τον Ολυμπιακο και την Φενερ ποτε τους κερδισες ευκολα φετος γιατι δεν θυμαμε. Εγω θυμαμε 6 παιχνιδια που κριθηκαν στην λεπτομερεια, δεν θυμαμε καμια παρελαση. Τι ειναι αυτο το πραγμα με τον οπαδισμο; Γιατι δεν το αφηνουμε για το ποδοσφαιρο που ειναι ασορτι με την ποιοτητα του;
Katiki_Domokou
πιστευε κανεις οτι θα νικουσαμε μεσα στην μαδριτη?η πιστευει κανεις πως μπορουμε να τους σπασουμε την εδρα στα πλευ οφ?
η επιλογη αντιπαλου ειναι μονοδρομος ωστε να εχουμς λιγες πιθανοτητες προκρισης
john wick
είχα αναρωτηθεί κάνα μήνα πριν , για όσους θυμούνται , μήπως έχουμε γίνει μία ομάδα στυλ Ερυθρός Αστέρας. Δλδ μια ομάδα με πολύ δυνατή έδρα αλλά πέραν αυτού ουδέν...
Πλέον είμαι σίγουρος...
Ένας προπονητής που 1 1/2 χρόνο στην ομάδα , πελαγοδρομεί στα εκτός έδρας παιχνίδια , όπου δεν υπάρχει η ''ασφάλεια'' του ΟΑΚΑ. Δεν μπορεί να προετοιμάσει ψυχολογικά την ομάδα? Δεν μπορούν οι παίκτες να αφομοιώσουν τα συστήματα του?Έχει το μεγαλύτερο ποσοστό ευθύνης. Προσωπικά πλέον δεν του έχω εμπιστοσύνη ότι είναι ο προπονητής που μπορεί να μας οδηγήσει ξανά στην κορυφή του βουνού.
Τις προάλλες έγραψα ότι ο Xavi θα πρέπει να κριθεί του χρόνου το καλοκαίρι. Αν συνεχίσουμε έτσι και φάμε και κάνα σκούπισμα στα χιαστί , νομίζω ότι η κουβέντα για τον προπονητή θα γίνει φέτος το καλοκαίρι. Δεν είναι δυνατόν 2η χρονιά να παρουσιάζουμε τέτοια εικόνα. Ο Δ.Γ δεν φημίζεται κ για την υπομονή του. Δίνει ένα σκασμό λεφτά σε προπονητή και επιτελείο , παίρνει παίκτες μεσούσης της περιόδου και φτάνουμε μέσα Μάρτη να έχουμε 3 εκτός έδρας νίκες...
Εύχομαι να ΜΗΝ διασταυρωθούμε με τον Ολυμπιακό , διότι θα είναι μια πολύ ψυχοφθόρα διαδικασία και για τις 2 ομάδες αυτή η σειρά.. επαναλαμβάνω ότι προτιμώ ΦΕΝΕΡ μπας κ 1 /1.000.000 αντιδράσουν οι παίκτες μετά τα περσινό κάζο.
Προβλέπω με κάποιο τρόπο τεχνιτή κρίση στην ομάδα ώστε να μαζευτούν λίγο τα λουριά μπας κ ξυπνήσουν ορισμένοι..
Στα του χτεσινού ματς:
Μόλις είδα να μπαίνει ο Gabriel , άλλαξα κανάλι και είδα Animal Planet. 'Έλεος πια με αυτόν τον παίκτη καρικατούρα...
Πολύ κακό κοουτσάρισμα από τον Ισπανό μετά το ημίχρονο.
Lotzeski ανύπαρκτος.
Singleton ελπίζω πλέον να ΜΗΝ ανανεώσει.
Gist σε παρατεταμένο ντεφορμάρισμα..
Καλάθης ξανά πολύ κακός..
Λεκαβίτσιους είναι αστείο κ μόνο να το συζητάμε ....
Μου άρεσε ο Dedmon , υπήρχαν στιγμές που έλεγες μακάρι να πάρει την μπάλα αυτός..
ο James είναι ώρες ώρες που λες βάλτον μέσα αφού τπτ δεν πάει καλά μπας κ κάνει τα τρελά του.
jazz thrilos
QUOTE(john wick @ Mar 9 2018, 06:16 ) *
είχα αναρωτηθεί κάνα μήνα πριν , για όσους θυμούνται , μήπως έχουμε γίνει μία ομάδα στυλ Ερυθρός Αστέρας. Δλδ μια ομάδα με πολύ δυνατή έδρα αλλά πέραν αυτού ουδέν...
Πλέον είμαι σίγουρος...
Ένας προπονητής που 1 1/2 χρόνο στην ομάδα , πελαγοδρομεί στα εκτός έδρας παιχνίδια , όπου δεν υπάρχει η ''ασφάλεια'' του ΟΑΚΑ. Δεν μπορεί να προετοιμάσει ψυχολογικά την ομάδα? Δεν μπορούν οι παίκτες να αφομοιώσουν τα συστήματα του?Έχει το μεγαλύτερο ποσοστό ευθύνης. Προσωπικά πλέον δεν του έχω εμπιστοσύνη ότι είναι ο προπονητής που μπορεί να μας οδηγήσει ξανά στην κορυφή του βουνού.
Τις προάλλες έγραψα ότι ο Xavi θα πρέπει να κριθεί του χρόνου το καλοκαίρι. Αν συνεχίσουμε έτσι και φάμε και κάνα σκούπισμα στα χιαστί , νομίζω ότι η κουβέντα για τον προπονητή θα γίνει φέτος το καλοκαίρι. Δεν είναι δυνατόν 2η χρονιά να παρουσιάζουμε τέτοια εικόνα. Ο Δ.Γ δεν φημίζεται κ για την υπομονή του. Δίνει ένα σκασμό λεφτά σε προπονητή και επιτελείο , παίρνει παίκτες μεσούσης της περιόδου και φτάνουμε μέσα Μάρτη να έχουμε 3 εκτός έδρας νίκες...
Εύχομαι να ΜΗΝ διασταυρωθούμε με τον Ολυμπιακό , διότι θα είναι μια πολύ ψυχοφθόρα διαδικασία και για τις 2 ομάδες αυτή η σειρά.. επαναλαμβάνω ότι προτιμώ ΦΕΝΕΡ μπας κ 1 /1.000.000 αντιδράσουν οι παίκτες μετά τα περσινό κάζο.
Προβλέπω με κάποιο τρόπο τεχνιτή κρίση στην ομάδα ώστε να μαζευτούν λίγο τα λουριά μπας κ ξυπνήσουν ορισμένοι..
Στα του χτεσινού ματς:
Μόλις είδα να μπαίνει ο Gabriel , άλλαξα κανάλι και είδα Animal Planet. 'Έλεος πια με αυτόν τον παίκτη καρικατούρα...
Πολύ κακό κοουτσάρισμα από τον Ισπανό μετά το ημίχρονο.
Lotzeski ανύπαρκτος.
Singleton ελπίζω πλέον να ΜΗΝ ανανεώσει.
Gist σε παρατεταμένο ντεφορμάρισμα..
Καλάθης ξανά πολύ κακός..
Λεκαβίτσιους είναι αστείο κ μόνο να το συζητάμε ....
Μου άρεσε ο Dedmon , υπήρχαν στιγμές που έλεγες μακάρι να πάρει την μπάλα αυτός..
ο James είναι ώρες ώρες που λες βάλτον μέσα αφού τπτ δεν πάει καλά μπας κ κάνει τα τρελά του.


Μια τέτοια κρίση που αναφέρεις την δημιουργείς απο μόνος σου όταν πάς τρένο. Όταν βρίσκεσαι ήδη σε κρίση αγωνιστική αλλά και διοικητική (λόγω της έντασης ΔΓ με ευρωλίγκα), τι άλλο να κάνεις για να μαζέψεις τα λουριά; Να διώξεις κανα πρωτοκλασσάτο παίχτη; Να πάρεις λεωφορείο; Ψυχραιμία...

Για μένα ο Παναθηναικός πολύ δύσκολα θα τερματίσει κάτως απο 6ος. Αυτό που πρέπει να κάνει είναι να περιμένει τον 3ο και μέχρι τότε να δουλέψει πάνω στους ρόλους και τους χρόνους. Να προσπαθήσει να κερδίσει όλα τα ματς και να μην μπει στην παγίδα του "διαλέγω αντίπαλο", "αυτό το παιχνίδι το χτυπάω, αυτό το αφήνω", κλπ. Κι επιτέλους ο Τσάβι να επιβληθεί και να μικρύνει το ροτέισον άμεσα γιατί με τις δύο τελευταίες προσθήκες έχουν χαθεί οι ισορροπίες και ορισμένες φορές και το ορθολογικό στοιχείο που στην αρχή της χρονιάς έδειχνε οτι το έχει.

j.browning
QUOTE (MaJesty23 @ Mar 9 2018, 00:26 ) *
Για Σιγκλετον θα μιλήσει κανείς επιτέλους?

Ειλικρινά τέτοια αδιαφορία δεν εχω ξαναδεί σε αυτό το level...απαράδεκτος αντιεπαγγελματίας.

Πραγματι,σκετη απελπισια ο τυπος,αν καποιος δεν τον ειχε δει περσυ θα πιστευε οτι ειναι το απολυτο σαπακι,μιλαμε ο τυπος ειναι το απολυτο μηδεν φετος
Το προβλημα ειναι οτι δεν εχουμε καλυτερο να τον κανουμε αλλαγη και παιζει ολη την ωρα,
Ωρες ωρες πιστευω οτι καλυτερα να παιζει ο μικρος
green_sky
Για μενα το προβλημα του Παναθηναικου στα εκτος εδρας ξεκιναει απο το γεγονος οτι δεν παιζουν αμυνα.Δεν θυμαμαι κανενα αγωνα του Παναθηναικου εκτος εδρας φετος που να επαιξε η ομαδα καλη αμυνα.Δεν βγαζουν ενεργεια.Παιξε ρε φιλε και ας σε χρεωσουν με φαουλ.Ο δε Σιγκλετον μου δινει την εντυπωση οτι εχει ηδη κλεισει για του χρονου και προσεχει παρα πολυ μην κανει κανα τραυματισμο.
Χθες η ομαδα στην πρωτη περιοδο εμενα μου αρεσε.Ξεκινησε το ματς με τον γνωστο τροπο που ξεκιναει τα εκτος αλλα οταν βρεθηκε αν θυμαμαι καλα 10-0 πισω, εβγαλε αντιδραση, πηγε στο ριμπαουντ,ετρεξε και γενικα στην πρωτη περιοδο θεωρω οτι η εικονας της απο ενα σημειο και μετα ηταν πολυ καλη.Και στην δευτερη περιοδο δεν επαιζαν ασχημα.Στο δευτερο ημιχρονο αυτο που ειδαμε δεν ηταν ομαδα.Ο Πασκουαλ περναει και αυτος μαζι με τους υπολοιπους το ντεφορμαρισμα του.
Τελος παντων ας περιμενουμε να δουμε σε τι κατασταση θα ειναι στα χιαστι που εκει κρινονται και ολα και μετα κανουμε το ταμειο μας.

Quincy
Τα τελευταία posts για τα βαθμολογικά σενάρια μεταφέρθηκαν εδώ.
LaChDaNaN
QUOTE (G-arenas @ Mar 8 2018, 17:19 ) *
βεβαια επειδη ο λασο ειναι μυρωδιας δεν υπαρχει ουτε 1 στο εκατομμυριο να κανει αλλαγες στα σκριν, οποτε θα βρουμε πολλα και ελευθερα σουτ και θα το δειτε οτι σημερα θα εχουμε καλα ποσοστα.

Αυτό με την υποτίμηση του Λάσο είναι ελληνική πατέντα.. Αντικειμενικά Ρεάλ, ΤΣΣΚΑ, Φενέρ έχουν παραπλήσια μπάτζετ.. Και τα τελευταία χρόνια έχουν και τα ίδια αποτελέσματα.. Δεν μπορεί Ιτούδης, Ομπράντοβιτς να είναι προπονηταράδες.. και ο Λάσο ταβερνιάρης.. Ο Λάσο πήρε μια διαλυμένη ομάδα που το 2010 έπαιζε στο eurocup και από τότε κάθε χρόνο πάει f4 και παίρνει τίτλους. Επίσης σε ένα ρόστερ με άπειρες επιλογές καταφέρνει να τους κρατάει ομάδα..δεν είναι εύκολο όταν αρκετοί πρωτοκλασσάτοι μένουν εκτός 12άδας... Παρόλο που και εγώ έχω πέσει σε αυτό το ατόπημα (του να υποτιμήσω τον Λάσο..) θα πρέπει αυτό το αστείο να τελειώνει και να του αναγνωριστεί ότι είναι καλός προπονητής και ίσως καλύτερος από τον Xavi.(μην ξεχνάμε ότι είχε το πάνω χέρι στις μεταξύ τους μονομαχίες στην Ισπανία.)

QUOTE (PARISINOS @ Mar 8 2018, 23:24 ) *
Και μόνο που είμαστε στο παιχνίδι με μισό ρανκινγκ ειναι επίτευγμα.

Κατα τα αλλα πολυ εύκολα μας δίνουν τα φάουλ όταν πίεζουμε.

QUOTE (Titus @ Mar 8 2018, 23:26 ) *
Μόνο από την άμυνα γυρίζει τώρα το παιχνίδι αλλά είναι αλήθεια ότι παίζουν έδρα οι ρεφς.

Σωστά και τα τρία παραπάνω, όντως η διαιτησία έπαιξε λίγο έδρα, όντως η Ρεάλ έπαιζε καλύτερα (διπλάσιο ρανκίνγκ) και όντως χρειαζόταν να παίξετε άμυνα(κάτι που κάνατε στο προηγούμενο ματς και παραλίγο να το γυρίσετε..) Δεν άλλαξε κάτι στα τελευταία λεπτά και μοιραία ήρθε η ήττα.

QUOTE (Paris87 @ Mar 8 2018, 23:59 ) *
Οταν ερχεται ενας παιχτης Μαρτιο και του δινεις τα "κλειδια" της ομαδας, πως νιωθουν οι υπολοιποι αραγε?

Μεταξύ τους οι Αμερικανοί του Παναθηναϊκού δείχνουν να έχουν πολύ καλές σχέσεις, επομένως δεν νομίζω να έχουν και πρόβλημα με αυτό που γίνεται. Είναι όπως στο σχολειό όταν παίρνει προσπάθειες ο ατομιστής της τάξης, αν είναι κολλητός σου είναι απλά παιχταράς, αν όχι είναι απλά ....

QUOTE (MaJesty23 @ Mar 9 2018, 00:29 ) *
Για Σιγκλετον θα μιλήσει κανείς επιτέλους?

Ειλικρινά τέτοια αδιαφορία δεν εχω ξαναδεί σε αυτό το level...απαράδεκτος αντιεπαγγελματίας.

Πέρσι ο Σίγκλετον αγωνιζόταν κυρίως στο 5, εκεί είχε κάνει τα καλύτερα του ματς, από όταν είχε γυρίσει ο Γκίστ και κατέβηκε στο 4 δεν έπαιζε το ίδιο καλά. Αυτό το λέγατε και οι ίδιοι στα σχόλια σας στους περσινούς τελικούς.

QUOTE (Katiki_Domokou @ Mar 9 2018, 02:33 ) *
πιστευε κανεις οτι θα νικουσαμε μεσα στην μαδριτη?η πιστευει κανεις πως μπορουμε να τους σπασουμε την εδρα στα πλευ οφ?
η επιλογη αντιπαλου ειναι μονοδρομος ωστε να εχουμς λιγες πιθανοτητες προκρισης

Δεν μπορεί να επιλέξει αντίπαλο ο ΠΑΟ. Για να κάνεις επιλογή αντιπάλου θα πρέπει να ξέρεις τα αποτελέσματα των άλλων και στον τελευταίο αγώνα να παίζεις μετά από τους υπόλοιπους. Πως ακριβώς θα επιλέξει αντίπαλο ο ΠΑΟ όταν μιλάμε για διπλές-τριπλές ισοβάθμιες (οι θέσεις 5-8 θα κριθούν στους 16-18 βαθμούς, με 19 παίρνεις πλεονέκτημα ακόμα και με 16 μπορεί να μείνεις εκτός) από την στιγμή που παίζει μια μέρα νωρίτερα από τους περισσότερους;
papp7
QUOTE (basketikos13 @ Mar 9 2018, 01:52 ) *
Ευτυχώς η δυστυχώς τα γραπτά μένουν...
Οι δύο εντός έδρας νίκες αρκούν για την πρόκριση και το κράτημα της διαφοράς στο Τελ Αβίβ αρκεί για την αποφυγή της 8ης θέσης.

Βασικά βέβαια τον μόνο αγώνα που φοβάμαι είναι αυτός στο Τελ Αβίβ. Νομίζω ότι και από Μάλαγα και από Μιλάνο θα περάσουμε, εκτός αν διαλέξουμε κάτι άλλο.



Δεν ειναι ευκολο το παιχνιδι στην Μαλαγα παντως.Στην εδρα της κερδισε την φενερ την ρεαλ την κιμκι και διεσυρε την μακαμπι (απο ομαδες 8αδας).
Ενω εχασε στο σουτ απο ζαλγκιρις βαλενθια μπασκονια.
Γενικα οι Ισπανικες ομαδες στην εδρα τους βρισκουν τρελο ρυθμο και μεγαλα σουτ. Και ο πλαθα ειναι καλος προπονητης με συγκεκριμενο πλανο.
Ειναι επικινδυνο παιχνιδι και για τον ολυμπιακο.

Συμφωνω οτι στην μακαμπι το διπλο ειναι αρκετα δυσκολο.

Αλλα και η αρμανι ειδαμε με το σοου του γκαουντλοκ τι εκανε μεσα στην κιμκι.Το γεγονος οτι δεν θα μπει πλει οφ δεν κανει το παιχνιδι στην ιταλια ευκολο και σιγουρα θα θελουν να κλεισουν τις ευρωπαικες υποχρεωσεις με τουλαχιστον καλη εμφανιση. Στα συν οτι ταρσεβσκι και γκουνταιτις ειναι πολυ καλοι ριμπαουντερ και ειναι ενα σημειο που σε καποια παιχνιδια εχουμε προβλημα και οι 2.

Δεν λεω οτι θα χασεις σε ολα τα εκτος μην με παρεξηγησεις, απλα στο σημειο που ειμαστε δεν υπαρχει ευκολο παιχνιδι ειδικα εκτος εδρας. Και εγω σαν ολυμπιακος δεν βλεπω να πεφτεις κατω απο την 6η θεση , θα αντιδρασεις.
Katiki_Domokou
QUOTE (MaJesty23 @ Mar 9 2018, 00:26 ) *
Για Σιγκλετον θα μιλήσει κανείς επιτέλους?

Ειλικρινά τέτοια αδιαφορία δεν εχω ξαναδεί σε αυτό το level...απαράδεκτος αντιεπαγγελματίας.

αυτα συμβαινουν οταν κρατας στην ομαδα παιχτες που θελουν να φυγουν
paobc3
QUOTE (Katiki_Domokou @ Mar 9 2018, 12:20 ) *
αυτα συμβαινουν οταν κρατας στην ομαδα παιχτες που θελουν να φυγουν

Δεν τον κρατάει κανένας με το ζόρι..Πραγματικά το πιστεύεται αυτό..δεν έχει να κάνει με την αδιαφορία ,έχει να κάνει με την νοοτροπία του κάθε παίκτη..Δες τον Ντενμον πχ το πόσο επαγγελματίας δείχνει και δες μετά τον Σίνγκλετον..Τι να κάνουμε δεν έχουμε καλύτερο σε αυτή την θέση..Ας παίζουν αυτοι που θα δώσουν το 100% τους και ας είναι και "άμπαλοι"..Δεν έχει να κάνει με αδιαφορία επαναλαμβάνω..Ο Γκαμπριελ δεν είναι αδιάφορος και ας τρώει όλα τα καλάθια πίσω.
Katiki_Domokou
QUOTE (paobc3 @ Mar 9 2018, 14:14 ) *
Δεν τον κρατάει κανένας με το ζόρι..Πραγματικά το πιστεύεται αυτό..δεν έχει να κάνει με την αδιαφορία ,έχει να κάνει με την νοοτροπία του κάθε παίκτη..Δες τον Ντενμον πχ το πόσο επαγγελματίας δείχνει και δες μετά τον Σίνγκλετον..Τι να κάνουμε δεν έχουμε καλύτερο σε αυτή την θέση..Ας παίζουν αυτοι που θα δώσουν το 100% τους και ας είναι και "άμπαλοι"..Δεν έχει να κάνει με αδιαφορία επαναλαμβάνω..Ο Γκαμπριελ δεν είναι αδιάφορος και ας τρώει όλα τα καλάθια πίσω.

το κραταει το συμβολαιο του που δεν μπορει να το σπασει,ειναι φανερο εδω και πολυ καιρο οτι λεει διωξτε με ρε παιδια βασανιζομαι,τωρα δεν μπορεις να κανεις τιποτα ειναι αργα,το καλοκαιρι επρεπε να τον ειχαν πουλησει στον μπαρτζωκα
MustGK
Θα τα γ΄ραψω πάλι έναν έναν για το πως τους είδα εγώ...

Πασκουάλ για ακόμα ένα παιχνίδι κακό κουτσάρισμα, ειδικά σε εκτ΄ς έδρας και με περιέργες αποφάσεις.. Στο προηγούμενο παιχνίδι έβαλε τον Αντετοκούμπο για δευτερόλεπτα και τώρα τον έχεις βασικό για ξεκίνημα..
Λέκα.. ότι και να πω.. δεν... ξέρει μπάσκετ αλλά η σωματοδομή του θα είναι μεγάλο μειονέκτημα.. Αν δεν υπάρχαν και οι καλές εμφανίσεις με τον ολυμπιακό θα ήταν εκτός για εμένα..
Καλάθης, άσχημο παιχνίδι, με αρκετά νεύρα περνάει φάση..
Ντενμον.. καλό παιχνίδι. τίμησε τον χρόνο του.. ίσως να τον αδικούμε για αυτό που αποκτήθηκε..
Λοτζέσκι.. δυστυχώς ακόμα είναι εκτός...
Θανάσης... όσο και αν τον πάω έχει αρκετά μεινοκτήματα.. αν δεν ήταν έλληνας παίκτης θα έλεγα να φύγει.. στην άμυνα φορτώνεται εύκολα με φόυλ.. από την πολλή ενέργεια και στην επίθεση μονοδιάστατος και σκοράρει μόνο με κάρφωμα..
Γκάμπριελ... δεν κάνει αλλά δυστυχώς δεν έχουμε άλλον και για την θέση τέσσερα.. ελπίζω τελευταία χρονιά..
Σίνγκλετον.. παντελώς αδιάφορος... και σε άμυνα και σε επίθεση.. το κορμί στην άμυνα δεν το βάζει στην φωτά.. και στην επίθεση μόνο τρίποντα.. τεσσάρι είσαι να πάρει πόσταρε και λίγο..
Γκιστ.. ήταν σε κακή βραδιά.. Αλλά για να είμαστε ειλικρινής τα έβαζε με μία από τις καλύτερες φροντ λαιν.. ο άνθρωπος είναι τεσσάρι που στον Παναθηναικό έγινε πεντάρι.. με αποτέλεσμα τα κλασικά πεντάρια να τον έχουν στο ποστ και γενικά στην ρακέτα..
Πειν.. βάζει το κορμί του στην φωτιά.. θα σπρώξει και θα ποστάρει.. αλλά ακόμα φένεται ότι δεν έχει μπασκετικό μυαλό.. ειδικά στην άμυνα ψάχνεται πολύ.. πάρα πολύ.. σε βοήθειες μηδεν.. αφήνει απόσταση από τα γκαρντ.. θέλει δουλειά.. αλλά για κάποιο λόγο τον πιστεύω..
Βουγιούκας... dnp.. οπότε τι να τον κατηγορήσεις...
Ριβερς.. νομίζω ότι ξεμπούκωσε.. και ήταν καλό ματς επιθετικά.. γιατί αμυντικά μηδέν..
Τζειμς.. καλό ατομικό παιχνίδι.. να τον κατηγορήσω για το ομαδικό αλλά σε ποιον να δώσει την μπαλα που όλοι ήταν σε κακό βράδυ..

ΥΓ. Πασκουάλ είναι καλός προπονητής αλλά είναι δημοκράτης πολύ.. πάρα πολύ.. μια φωνή... ένα dnp σε παίκτη και ειδκά στον Σινγλτον δεν θα κάνει κακό.... Επρεπε να είχε φύγει το καλοκαίρι αλλά θα τα άκουγε ο δπγ για ξεπούλημα ομάδος.. όταν κάποιος θέλει να φύγει στο καλό και να μας γράφει.. κανέναν δεν κρατάς ε το ζόρι..
ΥΓ2. Έχει δρόμο πολύ και όλο το ζουμί είναι να είσαι έτοιμος στα πλει οφ.. εκεί ξυρίζουν τον γαμπρό..
G-arenas
QUOTE (LaChDaNaN @ Mar 9 2018, 11:42 ) *
Αυτό με την υποτίμηση του Λάσο είναι ελληνική πατέντα.. Αντικειμενικά Ρεάλ, ΤΣΣΚΑ, Φενέρ έχουν παραπλήσια μπάτζετ.. Και τα τελευταία χρόνια έχουν και τα ίδια αποτελέσματα.. Δεν μπορεί Ιτούδης, Ομπράντοβιτς να είναι προπονηταράδες.. και ο Λάσο ταβερνιάρης.. Ο Λάσο πήρε μια διαλυμένη ομάδα που το 2010 έπαιζε στο eurocup και από τότε κάθε χρόνο πάει f4 και παίρνει τίτλους. Επίσης σε ένα ρόστερ με άπειρες επιλογές καταφέρνει να τους κρατάει ομάδα..δεν είναι εύκολο όταν αρκετοί πρωτοκλασσάτοι μένουν εκτός 12άδας... Παρόλο που και εγώ έχω πέσει σε αυτό το ατόπημα (του να υποτιμήσω τον Λάσο..) θα πρέπει αυτό το αστείο να τελειώνει και να του αναγνωριστεί ότι είναι καλός προπονητής και ίσως καλύτερος από τον Xavi.(μην ξεχνάμε ότι είχε το πάνω χέρι στις μεταξύ τους μονομαχίες στην Ισπανία.)

οχι ο λασο δεν ειναι καλος προπονητης. καθε χρονο εχει το καλυτερο ροστερ μακραν στην ευρωλιγκα και απλως παει fianl 4. ο ζοτς του κανει πλακα οπου τον πετυχει και το ιδιο θα εκανε και ο ιτουδης, ασε που ο ζοτς η 3 χρονια ειναι ουσιαστικα στην φενερ, αν πηγαινε εκει ο λασο απλως θα κλαιγαμε. μονο και μονο που λεμε καθε χρονο μακαρι να πεσουμε με ρεαλ απο φενερ και τσσκα, μερικοι την προτιμουν και απο οσφπ, δεν σου κανει εντυπωση?

το ιδιο και ο τσαβι, λεμε εδω μεσα ναι ο τσαβι πηγαινε την μπαρτσα συνεχεια final 4, ναι ο τσαβι πηρε πρωταθληματα(με αντιπαλο τον 20χρονο γιουλ ουαου), ναι ο τσαβι παιζει το καλυτερο μπασκετ στην regular season κλπ κλπ και ομως κανεις δεν βλεπει τι γινεται αν η ομαδα του δεν εχει το μεγαλυτερο μπατζετ στην κατηγορια(μαζι με τσσκα ειχε για 3 χρονια το μεγαλυτερο) και τι γινεται οταν φτανει στα κρισιμα ματς.

εξαλλου προπονητες που απο μικροι ειναι σε μια ομαδα εχουν προσαρμοστει πληρως εκει οποτε ειναι πολυ πιο ευκολο να κανουν πραματα. βεβαια εγω πιστευω πως αν η ρεαλ και η μπαρτσα ειχαν αλλους κοουτς τοτε και τωρα η ρεαλ θα ειχαν πολλα περισσοτερα πραγματα και τιτλους.
lefpan
QUOTE(dexterous @ Mar 9 2018, 02:00 ) *
Θεωρώ πως αν αποδώσουμε στο 100% μπορούμε να πάρουμε Φενέρ και εύκολα Ολυμπιακό.

Αν, όμως, αποδώσουν κι αυτοί στο 100%; smiley.gif
shtarkws
Tο παρων τοπικ αφορα αποκλειστικα τον αγωνα μεταξυ ρεαλ και παναθηναικου
yorgos
Απαράδεκτοι πραγματικά. Βρήκαμε Ρεάλ χωρίς Ντόνσιτς και Λιουλ και βαρεθήκαμε να βλέπουμε ταρζανιές από το Μάικ (ακόμη και μετά από τάιμ άουτ! δηλαδή τι τους είπε ο Τσάβι "μην τυχόν και δω να δίνετε καμιά πάσα στην επίθεση ε;;; Και τα συτ μόνο με δυο χέρια μέσα στη μούρη σας και από τα 8,5 μέτρα!"), συνέχεια το ίδιο play με τον αριστερό διάδρομο του Κοζέρ, απερίγραπτη χρησιμοποίηση Θανάση κι όλα αυτά αμέσως μετά το ανεκδιήγητο κοουτσάρισμα απέναντι στον Ολυμπιακό, με το αλλοπρόσαλο μαρκάρισμα στο Σπανούλη, την πεντάδα ανέκδοτο στο 2ο δεκαλεπτο, τη μη απόφαση για φάουλ για να κάνουμε πλήρη επίθεση στα 2,8'' μετά από αναπήδηση (!)... Το ξέρουμε ότι είναι κακός κόουτς ο Πασχάλης, αλλά έχει αρχίσει να ρετάρει εντελώς.

Αν φάει καμία σκούπα από το Σφαιρό στα ελληνικά πλει οφ, δεν τον βλέπω καλά. Έχει πολύ καλύτερο υλικό από το Σφαιρό (με ευθύνη του Σφαιρό αυτό, Τόμπσον-Ρόμπερτς είναι για κλάμματα) και πλέον και πολύ πιο πλήρες με τις προσθήκες, αλλά η ομάδα θυμίζει φάση προετοιμασίας, μηδέν αυτοματισμοί, καμία πειθαρχία, ατομικές εξάρσεις στα κουτουρού, μη λειτουργικές πεντάδες, πολύ κακό διάβασμα των αντιπάλων. Εάν η ομάδα δεν είχε την αβάντα του ΟΑΚΑ ένας Θεός ξέρει πού θα ήταν. Είμαι κι εγώ από αυτούς που πιστεύουν πως ο καλύτερος δυνατό αντίπαλος είναι ο Ολυμπιακός, αλλά πιθανός αποκλεισμός από αυτόν τον αντίπαλο όπως κι αν έρθει είναι ικανό να φέρει καταποντισμό.

Ο Πέιν ήταν ελπιδοφόρος για μένα. Τράτζικ στην άμυνα, αλλά αυτό το ξέραμε. Στα υπόλοιπα δίνει πράγματα που δεν είχαμε.
shtarkws
Σκέψου τι έκαναν καμπατσο και Κοζερ και φαντάσου στην θέση τους Ντοντσιτς και Γιουλ

Γενικά χθες δεν κόβαμε ούτε με βαλέ
Thodoros
Τα πράγματα είναι απλά , πήγε ο Ολυμπιακός παλικαρίσια και πήρε ένα διπλό εκεί ( και καλά έκανε ) γιατί έπαιξε με νεύρο και δεν έκατσε να τρώει φάπες από τα δεύτερα ''Καμπατσο & Κοζερ '' που ήταν ασταμάτητοι , είναι δυνατόν , ο Καμπάτσο να σου κάνει πάρτι και να λες μετά τι φταίει και δεν πήραμε το ματς ?

Βασικά όλοι έκαναν πάρτι . το ματς δεν το είδα αλλά μου έκανε εντύπωση επειδή το διάβαζα στο gazetta
καλάθι εμείς καλάθι αυτοί , ξανά καλάθι εμείς ξανά καλάθι αυτοί ενώ λίγης εμείς όχι καλάθι αυτοί ξανά καλάθι ( βασικά δεν είδα διάβασα ούτε μια επίθεση της ρεάλ να την έχουμε κόψει! ) τι νίκη εκτός θέλαμε δλδ στην ρεάλ που πάει για 4η και πλεονέκτημα?

Μακράν με διαφορά ο χειρότερος παίκτης μας είναι ο Σίγκλετον επειδή είναι μια τεράστια τρύπα στην άμυνα και μηδέν νεύρο για επαφές! κάπως έτσι με όποια ομάδα και να παίζουμε έχουμε ελάχιστα ριμπάουντ , βέβαια επειδή είναι καλός σουτέρ βάζει 10π και φαίνεται ότι κάτι κάνει ( αλλά η ουσία είναι διαφορετική κάνει περισσότερη ζημιά απότι προσφέρει )

Ο Καλαθάκος για ένα ακόμα παιχνίδι όταν βρει παίκτες τύπου Κομπάτσο - Χάκετ βγαίνει εκτός ρυθμού επειδή του ρίχνουν ξύλο και εκνευρίζεται με αποτέλεσμα να μην κάνει τίποτα να είναι ανύπαρκτος .

Ο Λέκα από το καλοκαίρι έχω πει ότι για τον Παναθηναικό δεν είναι ( τώρα αν παίζει 1 στα 100 και μένει ) τι να πω ... δεν κάνει απλά. Όπως και ο Γκάμπριελ μια από τα ίδια είναι λίγοι αυτοί οι παίκτες .

Αναμενόμενη η ήττα .
qspock
QUOTE(Quincy @ Mar 9 2018, 10:58 ) *
Τα τελευταία posts για τα βαθμολογικά σενάρια μεταφέρθηκαν εδώ.


Γνωμη μου ειναι πως κολουσαν καλυτερα εδω. Γιατι ειναι σε αμεση συναρτηση του συγκεκριμενου αποτελεσματος και της αποδοσης της ομαδας. Καλο ειναι να μην ανακατευεται τοσο συχνα η τραπουλα γιατι χανονται ενδιαφερουσες αποψεις που προκυπτουν και γραφονται μετα το συγκεκεριμενο αποτελεσμα και λογω αυτου κυριως...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.