Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Παναθηναικός 5ος Τελικός Α1
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Janjuri
ΤΡΑΓΟΥΔΑΝΕ ΣΦΑΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΟΡΟΜ ΠΟΜ ΠΟΜ
ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ
garou
QUOTE (MustGK @ Jun 11 2017, 22:48 ) *
Για τον Ολυμπιακό..

Πληρώνει την υπέρβαση για το Φ4,
Πληρώνει τους τραυματισμούς
Πληρώνει οτι δεν αναπλήρωσε τους τραυματίες
Πληρώνει ότι τόσα χρόνια έχει τραυματισμούς οπότε κάτι πάιζει με το ιατρικό τιμ

Ο Παναθηναικός δεν ξέρω τι έκανε ο Πασκουάλ αλλά κατέβασε ΟΜΑΔΑ έστω και σε αυτά τα πεντε παχνίδια. Τώρα να δω όσους κράζουν τον Πασκουάλ. Μην το πάρει πάνω της η ομάδα γιατί έχει προβλήματα.

ΥΓ. Για τα τελευταία επεισόδια τι να πω... Καλύτερα να είναι προς το παρόν ασχολίαστο..

ο πασκουαλ δεν θα κρινοταν φετος ουτε θετικα ουτε αρνητικα
του χρονου θα κριθει
Quincy
Ας το λήξουν, δεν χρειάζεται να ταλαιπωρούμε και τους αθλητές από πάνω για μερικούς κάφρους!!! Το παιχνίδι είχε κριθεί ούτως ή άλλως.
airg
Χαιρομαι που δεν καθορισαν οι διαιτητες το αποτελεσμα.
Απο αυριο δυο πραγματα πρεπει να αλλαξουν.

1. Οι φιλαθλοι. Εξω οι ποδοσφαιρικοι.
2. Η νοοτροπια. Δεν εχουμε σαν χωρα το οικονομικο μεγεθος για ευρωλιγκα.
Ας κατανοησουμε οτι το ελληνικο πρωταθλημα ειναι ο μονος εφικτος στοχος.
gerorge
Τα διδακτικες ηττες κτλ τα θεωρω εντελως αηδιαστικα σαν concept,αλλα τουλαχιστον οι Αγγελοπουλοι ισως καταλαβουν οτι παιρνοντας Γουοτερς για αντι-Χακετ και αφηνοντας εκτεθιμενο τον Πριντεζη να ψοφαει θα πρεπει να αντιμετωπιζεις και τις αναλογες συνεπειες
Coach Periklis
Η εικόνα του Σπανούλη & Πρίντεζη στον πάγκο τα λέει όλα

δεν μας αξίζουν τέτοιοι αθλητές

το σημερινό σηκώνει παραίτηση Αφων ή να πράξουν τα δέοντα
Runt
QUOTE (Magnus92 @ Jun 11 2017, 22:42 ) *
οκ, μολις θυμήθηκα γιατι σταματησε ο κοσμος να ασχολειται με αυτο το "πρωταθλημα" , και γιατι αυτες οι δυο ομαδες το εχουν πάει 50 χρόνια πίσω...

Καληνύχτα (για ακόμα μια φορά) , μπάσκετ, να το χαίρεστε και οι δυο !

Μωρέ οποίος και να ήταν στις θέσεις των δύο τα ίδια θα ειχαμε. Τι τα θες..
rankin
QUOTE(garou @ Jun 11 2017, 22:48 ) *
η εικονα σας στους τελικους ηταν αποκαρδιωτικη
θα υπαρξουν εξελιξεις?πως το βλεπεις?

Οχι
Θα πουμε οτι ειμασταν ατυχοι. Αλλα ειμαστε σπουδαιοι μπλα μπλα μπλα μπλα
Και μετά θα πάρουμε 2-3 Ουοτερς ακομα να μας βρίσκονται

Να σημειωθεί πως το χαμένο πρωτάθλημα ειναι ιδανικό σενάριο για τους Αγγελόπουλους. Ποιος θα τολμήσει να ζητήσει αυξηση στο συμβόλαιο του μετά απο αυτο το φιάσκο;
Reggie Miller #31
QUOTE(shtarkws @ Jun 11 2017, 22:42 ) *
Ντροπή στους Αγγελοπούλους. Αν θελουν να ειναι τα καλά παιδια του μπάσκετ πρέπει και να το υποστηρίζουν με πράξεις

Δεν ειναι μεμονωμένο γεγονός και δεν ειναι πρώτη φορά που συμβαίνει



Δίκιο έχεις,αλλά δεν νομίζω πως η διοίκηση θα ήθελε όλα αυτά,τιμωρίες κτλ.Φαντάζομαι πως πήρώνει τόσα χρόνια ότι δεν έχει σχέσεις με τους οργανωμένους και υπαλληλικές σχέσεις...


Από 'κει και πέρα νομίζω πως ο ΠΑΟ κέρδισε δίκαια,η ομάδα δεν μπορούσε,πιστεύω φαινόταν ξεκάθαρα ότι η ομάδα έχει μείνει από δυνάμεις εδώ και μέρες,ενώ αντίθετα ο ΠΑΟ έβγαλε φοβερή ενέργεια ειδικά στην άμυνα.
Ξενέρα φυσικά για ρο ότι χάσαμε το πεωράθλημα μετά από τόσο κοπιαστική χρονιά,αλλά και με αυτά που έγιναν...
shtarkws
+1 φαουλ janjuri.

Κυριοι ηρεμήστε. Αυτές οι εικόνες ειναι άσχημες για το μπάσκετ και όποιος το αγαπά δεν μπορεί να χαίρεται
Ledas
QUOTE (Coach Periklis @ Jun 11 2017, 22:47 ) *
1ον μην παίζεις με τον πόνο μας
2ον σε παρακαλώ ναμην ξαναμιλήσεις έτσι για τον ΣΥΛΛΟΓΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

ΈΡΓΟ ΑΦΩΝ & ΚΑΦΡΩΝ

Τον Ολυμπιακό να τον αφήσετε έξω

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΟΙ ΑΦΟΙ ΟΥΤΕ ΤΑ ΖΩΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΑΣ

ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ


Οκ κουλαρε. Πανω στα νευρα μου εγραψα σε αυτό το ύφος. Δεν ειπα και κατι τραγικο. Και εσύ σε αυτό το ύφος έγραψες. Απλα εγώ το είπα γενικά και λάθος μου. Για τους κάφρους στην κερκιδα μιλαω λοιπόν και για τη διοικηση που εκανε μηδεν ελεγχους και δε προσπαθησε να προφυλάξει το παιχνιδι, το γήπεδο του, την ομάδα του.

Δε σκεφτονται ότι μπορεί να έχουν βαριά καμπάνα που θα τους στοιχίσει για του χρόνου; Δε σκέφτηκαν ότι θα χάναμε ζωές αν το σεφ δεν είχε τοσο μακριά τις κερκίδες; Πραγματικά σε οποιοδήποτε αλλο γηπεδο αν πεφταν οι κροτίδες θα θρηνούσαμε θύματα τόσες που πέσανε.

Εγώ προσωπικα όσα χρονια βλέπω μπασκετ είναι η πρώτη φορά που ένιωσα ότι πραγματικά αυτή θα είναι μια μαύρη μέρα για τη χώρα. Εγώ προσωπικά τα κακαρωσα και τα βλεπω από το σπίτι μου. Μιλάμε τοσο τρομαχτικό θέαμα.

Οποτε δε παίζω με κανέναν πόνο σου. Εγω αγχωθηκα οπότε επετρεψε μου και συγχώρεσε με για τον τρόπο μου με αυτό που ενιωσα. Δεν εχω καμία διάθεση να μειώσω τον ολυμπιακό και σεβομαι απόλυτα την ΟΜΑΔΑΡΑ σας. Τα αλλα με φοβισαν όμως. Αυτα
MustGK
QUOTE (Quincy @ Jun 11 2017, 22:50 ) *
Ας το λήξουν, δεν χρειάζεται να ταλαιπωρούμε και τους αθλητές από πάνω για μερικούς κάφρους!!! Το παιχνίδι είχε κριθεί ούτως ή άλλως.


Για μένα πέρα από τα χρώματα αυτά τα πράγματα ταλαιπωρούν την ιστορία και την φήμη των ομάδων. Και είναι κρίμα γιατί αυτές οι δύο ομάδες είναι πάρα πολύ μεγάλες στα ευρωπαικά δεδομένα.
Petran911
QUOTE(gerorge @ Jun 11 2017, 21:51 ) *
Τα διδακτικες ηττες κτλ τα θεωρω εντελως αηδιαστικα σαν concept,αλλα τουλαχιστον οι Αγγελοπουλοι ισως καταλαβουν οτι παιρνοντας Γουοτερς για αντι-Χακετ και αφηνοντας εκτεθιμενο τον Πριντεζη να ψοφαει θα πρεπει να αντιμετωπιζεις και τις αναλογες συνεπειες


Απόλυτα σωστό. Ας αποφασίσουν τι θέλουν. Ο Βασίλης και ο Γιώργος μεγαλώνουν και τον δεύτερο τον έκαψαν. Έπρεπε να είχαν ενισχύσει περισσότερο την ομάδα, γιατί και σήμερα και στον τελικό του F4, ξεμείνάμε από ενέργεια. Ο ΠΆΟ απλά έπαιξε λογικά.
nikolas12
Μπράβο στον Παναθηναϊκό για το πρωτάθλημα. Δεν το αξίζαμε σε καμία περίπτωση το φετινό. Αντί να καθόμαστε και να λέμε για διαιτησίες, για το ότι πήγαμε στο F4, να ονοματίζουμε ως υπεύθυνους της αποτυχίας τους τραυματισμούς (έπαιξαν ρόλο, αλλά πως το χειρίστηκε η ομάδα; ) και να λέμε ότι το σφιχτό οικονομικό μοντέλο μας έκανε την καλύτερη ομάδα της 7ετίας/8ετίας/9ετίας (που δεν ισχύει ούτε το ένα, ούτε το άλλο), ας δούμε τα λάθη μας, ας μάθουμε από αυτά, ας παραδειγματιστούμε και να καταλάβουμε τα εγκλήματα που έγιναν, ώστε μία ομάδα που φέτος έπαιξε πολύ ωραίο μπάσκετ να μοιάζει άδεια και ανάξια τίτλου στο κρισιμότερο σημείο της χρονιάς.
yorgos
Κυκλοφορούν στα σόσιαλ μύδια των αμερικανών παικτών στην Ευρώπη οι εικόνες... Μου' ρθε ένα που λέει "greek animals".

Εγώ λυπάμαι τους παίκτες του Ολυμπιακού, δεν τους φτάνει η στενοχώρια τους, έχουν να αδειάζουν κερκίδες και να περιμένουν δυο ώρες μπας και δεν τιμωρηθούν.
RipCity
QUOTE (Reggie Miller #31 @ Jun 11 2017, 21:53 ) *
Δίκιο έχεις,αλλά δεν νομίζω πως η διοίκηση θα ήθελε όλα αυτά,τιμωρίες κτλ.Φαντάζομαι πως πήρώνει τόσα χρόνια ότι δεν έχει σχέσεις με τους οργανωμένους και υπαλληλικές σχέσεις...


Δε βλέπω να έχουν απαγορέψει στον αρχηγό Τάκη να κόβει βόλτες. Με τις ευλογίες τους γίνεται ότι γίνεται. Θα μπορούσαν κάλλιστα να υποχρεώσουν σε σοβαρούς ελέγχους στις πύλες και να βάλουν ικανούς security να επιβάλλουν την τάξη κι όχι χολιγκάνους της 7 με πορτοκαλί φανελάκια. Τόσα χρόνια κι η παραμικρή βελτίωση δεν έχει υπάρξει. Δεν υπάρχει δεν μπορώ υπάρχει δε θέλω. Δεν είναι πυρηνική φυσική το πως να εφαρμόσεις σοβαρά μέτρα ασφαλείας.
aegeansheed
Ευχαριστούμε τον Λεντά για τις διευκρινίσεις, με γλίτωσες από τον κόπο...

Garou +1f+5d off
Paris87
Μαγκας θα βγει ο Γιαννακοπουλος εναντια στην...αλητεια.
Για ολα αυτα φταινε οι προεδροι (ολοι), που θελουν οργανωμενους στρατους να κανουν τις μπιζνες τους.
Αντε καληνυχτα bball.gif
Coach Periklis
QUOTE (Ledas @ Jun 11 2017, 22:55 ) *
Οκ κουλαρε. Πανω στα νευρα μου εγραψα σε αυτό το ύφος. Δεν ειπα και κατι τραγικο. Και εσύ σε αυτό το ύφος έγραψες. Απλα εγώ το είπα γενικά και λάθος μου. Για τους κάφρους στην κερκιδα μιλαω λοιπόν και για τη διοικηση που εκανε μηδεν ελεγχους και δε προσπαθησε να προφυλάξει το παιχνιδι, το γήπεδο του, την ομάδα του.


σωστά, όλα καλά. Συγνώμη κι από μένα
Quincy
QUOTE(MustGK @ Jun 11 2017, 20:55 ) *
Για μένα πέρα από τα χρώματα αυτά τα πράγματα ταλαιπωρούν την ιστορία και την φήμη των ομάδων. Και είναι κρίμα γιατί αυτές οι δύο ομάδες είναι πάρα πολύ μεγάλες στα ευρωπαικά δεδομένα.


Συμφωνώ. Αλλά για τις ομάδες και το μέγεθός τους ευθύνη έχουν οι διοικήσεις που συναινούν σε τέτοιες καταστάσεις. Οι αθλητές δεν φταίνε σε κανέναν να παίζουν σε αρχαιορωμαικές αρένες αντί για γήπεδα.
nvip13
Ποσο πιο σιγουρο οτι θα πήγαινε για διακοπη..
xomitsious
Συγχαρητηρια στον Παναθηναικο για μια μεγαλη (και περιεργως ευκολη) νικη.

Απο την αρχη του 2ου 10λεπτου φαινοταν οτι ηταν η καλυτερη ομαδα.

Το ταιμ αουτ ο Πασκουαλ (με τη μεγαλη διαφορα που απορει ο yorgos) το πηρε για τα 2-3 συνεχομενα φαουλ που εκαναν οι ψηλοι μας (Γκιστ και Σιγκλετον βρεθηκαν με 4 εκαστος ξαφνικα).

Στην αρχη του 4ου κατι πηγε να κανει ο ΟΣΦΠ αλλα μπα.

Πολυ κριμα (για τους αθλητες του Ολυμπιακου κυριως) αυτα που εγιναν στο τελος. Οχι οτι γυρναγε αλλα να θες να το παλεψεις και να μη σ'αφηνουν.

Μονο ο Ολυμπιακος παιρνει πρωταθλημα εκτος εδρας και ληγει το ματς. Οι Τσουκαλας και Σια προτιμουν να μην τελειωσει ποτε, γιατι ειναι αλλου ειδους καφροι.

Μπραβο στην ομαδα, μπραβο στον Πασκουαλ που συμμαζεψε τα κομματια μετα το πουλμαν. Μπραβο και στους παικτες φυσικα, και μπραβο σε Καλαθη και Φωτση που ακουνε πολλα.

ΥΓ. Μπραβο και στον Τζειμς που οταν παιζει βαση σχεδιου ειναι πολυτιμος.
Magnus92
αν γυρίσει τωρα το ματς τι γινεται;
tongue.gif
T.W.Is.M.
Ασχολιαστα οσα εγιναν για αλλη μια φορα. Ειναι αυτονοητο οτι οι Αγγελοπουλοι θα επρεπε να ειχαν φροντισει να μη γινοταν, αλλα το αφησαν στην τυχη του.
Για το παιχνιδι δε χωραει σχολιασμος επισης. Οπως δε χωρουσε και στο προηγουμενο...
Janjuri
Τις προάλλες πάντως όλο αστειάκια έβλεπα εδώ μέσα για το καπνογόνο.
Οι υπεύθυνοι είναι οι Αγγελόπουλοι για αυτά που συμβαίνουν.
Coach Periklis
ξεκίνησε ξανά ανερυθρίαστα

γιατί δεν διακόπηκε ;; Ποιο νομικό παραθυράκι το επιτρέπει ;; Ντροπή
pan24
Το παιχνιδι ξαναρχισε για να παρει ο yorgos τα λεφτα του
Καλοφαγωτα smiley.gif
Ledas
Οι παίχτες-προπονητες κρατήθηκαν στο ύψος τους στο τελος και δωσαν όλοι χέρια. Μερικοί αγκαλιάστηκαν κιολας. Εγώ αυτό κρατάω και μπραβο τους.
yorgos
QUOTE
Το ταιμ αουτ ο Πασκουαλ (με τη μεγαλη διαφορα που απορει ο yorgos) το πηρε για τα 2-3 συνεχομενα φαουλ που εκαναν οι ψηλοι μας (Γκιστ και Σιγκλετον βρεθηκαν με 4 εκαστος ξαφνικα).

Δεν απόρησα γι' αυτό. Του έδωσα τα εύσημα που πήρε τάιμ άουτ μετά τα 2 κολλητά τρίποντα του Αγραβάνη, συνήθως περιμένει να μας κάνουν μεγαλύτερο σερί, γενικά δε χρησιμοποιεί τάιμ άουτ για να κόψει το ρυθμό του αντιπάλου.
Kanzler
QUOTE(RipCity @ Jun 11 2017, 21:58 ) *
Θα μπορούσαν κάλλιστα να υποχρεώσουν σε σοβαρούς ελέγχους στις πύλες και να βάλουν ικανούς security να επιβάλλουν την τάξη κι όχι χολιγκάνους της 7 με πορτοκαλί φανελάκια.

Σωστα, αλλα εχω και μια απορια. Στο σταδιο ειναι και αστυνομια. Εφοσον δεν υπαρχει securitiy για ελεγχους στις πυλες, γιατι δεν κανει η αστυνομια τους ελεγχους;
nvip13
Σε ποιο κομματι αν ειμαι σοβαρος;;

Θα πανε Οακα;
yorgos
Τωρα θα βγει ο ΔΓ και θα πει "εγώ τη γύρισα τη χρονιά με το λεωφορείο, είμαι παραγοντάρα" κλπ...
MustGK
QUOTE (Quincy @ Jun 11 2017, 23:00 ) *
Συμφωνώ. Αλλά για τις ομάδες και το μέγεθός τους ευθύνη έχουν οι διοικήσεις που συναινούν σε τέτοιες καταστάσεις. Οι αθλητές δεν φταίνε σε κανέναν να παίζουν σε αρχαιορωμαικές αρένες αντί για γήπεδα.


Για αυτό κάποιοι παίκτες (βλέπε Ζήση) κάθονται έξω και δεν γυρνάνε εδώ..
SteveNashidis
QUOTE(Coach Periklis @ Jun 11 2017, 23:08 ) *
ξεκίνησε ξανά ανερυθρίαστα

γιατί δεν διακόπηκε ;; Ποιο νομικό παραθυράκι το επιτρέπει ;; Ντροπή


To ματς μπορεί να συνεχίστηκε για στοιχηματικούς λόγους. Δεν ξέρω. Εικάζω.

Δίκαια πρωταθλητής ο Παναθηναικός. Δεν παίξαμε ποτέ μπασκετ. Επιμέναμε στο ποστ πριντεζη για 3,5 δεκάλεπτα και δεν μας βγήκε. Δεν ξέρω πόσα ακόμα δεκάλεπτα ήθελε ο Σφαιρόπουλος για να καταλάβει ότι δεν βγαίνει αυτό το σύστημα. Ή πόσα ακόμα χρόνια να καταλάβει η ομάδα ότι ο Πρίντεζης θέλει στήριξη.


Η ομάδα δεν είχε αντοχές. Και ξέρουμε γιατί έγινε αυτό. Που είναι ο Waters ; Οεο;
john wick
QUOTE (nvip13 @ Jun 11 2017, 19:10 ) *
Σε ποιο κομματι αν ειμαι σοβαρος;;

Θα πανε Οακα;



Ναι Οακα. Εκει αφηνουν τα ιχ τους οι παικτες.
RipCity
Αν μπει τελευταίο δίλεπτο πάντως οι στοιχηματικές συνήθως πληρώνουν, δεν υπάρχει θέμα ακόμα και να μην ολοκληρωνόταν.
patissiotis
QUOTE(CG. @ Jun 11 2017, 22:39 ) *
Λοιπον για να λεμε και τα σωστα μετα την πρωτη ηττα ,οπως ηρθε με την αυτοκτονια,ημουν ο μονος που ημουν κατηγορηματικος οτι θα παρουμε ενα ματς.και στο δυο ενα ημουν ο μονος που ειπα οτι αν χασουμε απο τετοιον ολυμπιακο καλυτερα να αυτοκτονησουν
Δεχομαι συχγαρητηρια

Οχι ο μονος!!! Ημουν και εγω μαζι σου smiley.gif Ημουν κατηγορηματικος οτι η εικονα δειχνει ΞΕΚΑΘΑΡΑ Παναθηναϊκο!!! Μπραβο στην ομαδα και ελπιζω στο ΣΕΦ καποτε να μαθουν να χανουν. Δεν υπηρχε συγκριση αναμεσα στις δυο ομαδες στους τελικους, ανετα θα μπορουσε να ηταν σκουπα. ΝΤΡΟΠΗ για ολα αυτα που εγιναν... Περσι στο ΟΑΚΑ ειχαμε δυο break με πρωταγωνιστη τον Σπανουλη μαλιστα και δεν ανοιξε μυτη. Μπραβο στον ΔΓ που κατεβασε την ομαδα να παιξει στο τελευταιο 2λεπτο και δεν εξοντωσε τον Ολυμπιακο. Ετσι κανουν οι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ μεγαλες ομαδες...
aegeansheed
QUOTE(Ledas @ Jun 11 2017, 23:08 ) *
Οι παίχτες-προπονητες κρατήθηκαν στο ύψος τους στο τελος και δωσαν όλοι χέρια. Μερικοί αγκαλιάστηκαν κιολας. Εγώ αυτό κρατάω και μπραβο τους.

Αυτονόητο νομίζω. Ας μην ανάγουμε την πολεμική ατμόσφαιρα εκεί που δε χωράει. Οι παίκτες είναι επαγγελματίες και σέβονται ο ένας τον άλλον, το είδαμε και με τον Γκιστ πριν λίγες μέρες και με το πώς συνεχάρησαν όλος ο πάγκος του Ολυμπιακού και ο Σφαιρόπουλος τον Παππά σε μια προσπάθεια να σώσει μια μπάλα σήμερα, ο οποίος ανταπέδωσε. Τουλάχιστον υπάρχει ένα καλό παράδειγμα και μια ωριμότητα από τους παίκτες και τους προπονητές, γιατί οι άλλοι.... δράμα.
rankin
QUOTE(Coach Periklis @ Jun 11 2017, 23:08 ) *
ξεκίνησε ξανά ανερυθρίαστα

γιατί δεν διακόπηκε ;; Ποιο νομικό παραθυράκι το επιτρέπει ;; Ντροπή

Υπαρχει το 20λεπτο εκκένωσης απο τη στιγμή που δεν υπάρχει τραυματισμός κλπ.


QUOTE(Ledas @ Jun 11 2017, 23:08 ) *
Οι παίχτες-προπονητες κρατήθηκαν στο ύψος τους στο τελος και δωσαν όλοι χέρια. Μερικοί αγκαλιάστηκαν κιολας. Εγώ αυτό κρατάω και μπραβο τους.


Δεν έχουν κάτι να χωρίσουν οι παίχτες.
Ίσα ισα, που με κάτι τέτοια έρχονται και ποιο κοντά

QUOTE(Kanzler @ Jun 11 2017, 23:10 ) *
Σωστα, αλλα εχω και μια απορια. Στο σταδιο ειναι και αστυνομια. Εφοσον δεν υπαρχει securitiy για ελεγχους στις πυλες, γιατι δεν κανει η αστυνομια τους ελεγχους;


Νομίζω οτι την ασφάλεια του χώρου την αναλαμβάνει η ομάδα.
Η αστυνομία ειναι εκεί για να ελέγξει άλλα ζητήματα.
Αν δηλαδή κάποιος κουβαλαει καλασνικοφ, φωνάζεις την αστυνομία μα τον μαζέψει


Οι πρόεδροι τι κουταμάρες θα έχουν αραγε να μας πουν για την εικόνα τόσο του γηπέδου όσο και της ομάδας;
Τους αγαπώ, τους εκτιμώ, αλλά εδώ απέτυχαν παταγωδώς.
Ledas
Επίσης αν και οφ τοπικ θα ήθελα να ξαναζητησω συγγνωμη από τον perikli και όλα τα παιδιά εδώ στο φορουμ. Πολλά από τα παιδιά εδώ μέσα τα σέβομαι και δε με νοιαζει τί ομάδα είναι. Και τον ολυμπιακό στο σύνολο, και την ομαδαρα σας, και την πλειοψηφεία του κόσμου όπως μερικούς απο σας σας σεβομαι και μου αρέσει να μιλάω μαζί σας. Δεν εχω κατι μαζί σας. Αυτα γίνονται παντού. Και μεις έχουμε μπουμπουκια στις εξεδρες και τα ιδια γραφω και για αυτούς. Θα θυμάστε από τον τελικό με αρη πριν λίγους μήνες. Δε θελω να παρεξηγηθουμε, ουτε να προκαλώ. Προσπαθώ για αυτό. Χωρις επιτυχία καποιες φορές, αλλα δε το κανω επίτηδες. Συγγνωμη ξανα. Συγχαρητήρια στον ολυμπιακό που είναι αξιος αντίπαλος μας και δίνει αξία στις νίκες μας. Παντα θα σέβομαι τον αιωνιο αντιπαλο μου γιατί χωρίς αυτόν ούτε εγώ θα είχα την ιδια αξία. Ελπίζω να βρείτε τι έφταιξε και να τα δώσετε ολα του χρόνου για να τιμήσουμε ξανα σαν ομάδες το μπασκετ. Και μεις έχουμε να διορθώσουμε παρα πολλά παρά την κατάκτηση. μακαρι να βελτιωθούμε και οι δύο.
yorgos
QUOTE(RipCity @ Jun 11 2017, 22:13 ) *
Αν μπει τελευταίο δίλεπτο πάντως οι στοιχηματικές συνήθως πληρώνουν, δεν υπάρχει θέμα ακόμα και να μην ολοκληρωνόταν.

ΌΧι για τα επιμέρους (ομάδα με περισσότερα ριμπάουντ, κλεψίματα κλπ), ούτε και για τις διαφορές.
MustGK
QUOTE (aegeansheed @ Jun 11 2017, 23:15 ) *
Αυτονόητο νομίζω. Ας μην ανάγουμε την πολεμική ατμόσφαιρα εκεί που δε χωράει. Οι παίκτες είναι επαγγελματίες και σέβονται ο ένας τον άλλον, το είδαμε και με τον Γκιστ πριν λίγες μέρες και με το πώς συνεχάρησαν όλος ο πάγκος του Ολυμπιακού και ο Σφαιρόπουλος τον Παππά σε μια προσπάθεια να σώσει μια μπάλα σήμερα, ο οποίος ανταπέδωσε. Τουλάχιστον υπάρχει ένα καλό παράδειγμα και μια ωριμότητα από τους παίκτες και τους προπονητές, γιατί οι άλλοι.... δράμα.


εγώ το μόνο που θα πώ είναι ότι η Βαλένθια κέρδισε μέσα στην Ρεάλ.......
nvip13
QUOTE(john wick @ Jun 11 2017, 23:12 ) *
Ναι Οακα. Εκει αφηνουν τα ιχ τους οι παικτες.

Ευχαριστώ φιλε..

Μεγαλη νικη μπραβο σε ολους, μετα απ ολα οσα εγιναν υστερα απο τον αποκλεισμο απο φενερ, η ομάδα εδειξε χαρακτηρα.

Ελπιζω αυτο το πρωταθλημα να αλλαξει τα δεδομενα και να μην διαλυθεί ο κορμος.
rankin
QUOTE(Ledas @ Jun 11 2017, 23:17 ) *
Επίσης αν και οφ τοπικ θα ήθελα να ξαναζητησω συγγνωμη από τον perikli και όλα τα παιδιά εδώ στο φορουμ. Πολλά από τα παιδιά εδώ μέσα τα σέβομαι και δε με νοιαζει τί ομάδα είναι. Και τον ολυμπιακό στο σύνολο, και την ομαδαρα σας, και την πλειοψηφεία του κόσμου όπως μερικούς απο σας σας σεβομαι και μου αρέσει να μιλάω μαζί σας. Δεν εχω κατι μαζί σας. Αυτα γίνονται παντού. Και μεις έχουμε μπουμπουκια στις εξεδρες και τα ιδια γραφω και για αυτούς. Θα θυμάστε από τον τελικό με αρη πριν λίγους μήνες. Δε θελω να παρεξηγηθουμε, ουτε να προκαλώ. Προσπαθώ για αυτό. Χωρις επιτυχία καποιες φορές, αλλα δε το κανω επίτηδες. Συγγνωμη ξανα. Συγχαρητήρια στον ολυμπιακό που είναι αξιος αντίπαλος μας και δίνει αξία στις νίκες μας. Παντα θα σέβομαι τον αιωνιο αντιπαλο μου γιατί χωρίς αυτόν ούτε εγώ θα είχα την ιδια αξία. Ελπίζω να βρείτε τι έφταιξε και να τα δώσετε ολα του χρόνου για να τιμήσουμε ξανα σαν ομάδες το μπασκετ. Και μεις έχουμε να διορθώσουμε παρα πολλά παρά την κατάκτηση. μακαρι να βελτιωθούμε και οι δύο.

You are clear
Αντε να πανηγυρίσεις και μην αγχώνεσαι. Δεν παρεξηγούμαστε ! wink.gif
xomitsious
QUOTE (Ledas @ Jun 11 2017, 21:17 ) *
Παντα θα σέβομαι τον αιωνιο αντιπαλο μου γιατί χωρίς αυτόν ούτε εγώ θα είχα την ιδια αξία.


Μετα τον τιτλο του '09 ηλπιζα οτι θα αρχιζαμε να θεωρουμε αιωνια αντιπαλο μας την ΤΣΣΚΑ.... ααχ...
erasitehnis

Μπράβο σε όλους για το πρωτάθλημα και μπράβο που συνέχισαν το τελευταίο δίλεπτο για να μην σκοτώσουν τον πεσμένο αντίπαλο. Όπως είπα το απόγευμα το πρωτάθλημα δίνει αυτοπεποίθηση στην ομάδα, στήριξη στον προπονητή και κίνητρο στη διοίκηση για ακόμη καλύτερες μέρες.

Πείτε ότι θέλετε αλλά ο Γιαννακόπουλος λειτούργησε μετά τον αποκλεισμό από τη Φενερ ως αλεξικέραυνο για την ομάδα. Σήμερα όλοι ασχολήθηκαν μαζί του και ξέχασαν τον αγώνα. Κατά την ταπεινή μου άποψη τελικά δικαιώθηκε. Ελπίζω του χρόνου να γίνουν δύο -τρείς προσθήκες και να κρατήσουμε τον κορμό μας.

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΑΡΑ!!!
villiskabas
Παιδια θα δειξει πουθενα την απονομη εκτος απο οτε?
Kanzler
QUOTE(yorgos @ Jun 11 2017, 22:11 ) *
Τωρα θα βγει ο ΔΓ και θα πει "εγώ τη γύρισα τη χρονιά με το λεωφορείο, είμαι παραγοντάρα" κλπ...

Εγω πιστευω οτι η ιστορια με το λεωφορειο ειχε οντως μια θετικη επιπτωση στην χημεια της ομαδας, οπως και οι φημες περι ξενυχτιων και ο τροπος με τον οποιο εχασε ο Παναθηναικος το τριτο παιχνιδι μεσα στο ΣΕΦ.
djibriliant
Μπράβο στους παίκτες του Παναθηναικού που ηταν καλύτεροι σε ολη τη σειρά. Μπράβο στους παίκτες του Ολυμπιακου που δεν επηρεάστικαν απο το κλίμα που δυναμιτίστικε στο τέλος, μπράβο στον Πασκουαλ για την προετοιμάσια της ομάδας μας, μπράβο στον Σφαιροπουλο για την προσπάθεια να σωθει η επομενη χρονιά. Τώρα για την διακοπή ντροπη πραγματικά στους αγγελοπουλους, οπως ντροπη λεω και για τον δικο μας οταν γινονται καφρίλες. Στην μια διακοπη εφταιγε η διαιτησια στην δευτερη ο αναδρομος Ερμης φετος τι εφταιγε? Πρέπει επιτελους οποιος χάνει να δέχεται την ήττα του και για να προλάβω τους έξυπνους ούτε καφρίλες στο ΟΑΚΑ γουστάρω.
zarmas
Είναι τρελλός ο πρόεδρος laugh.gif laugh.gif laugh.gif http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...izoyme-edo-mesa
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.