Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μαρούσι
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
gallistis
QUOTE(Go Aris @ May 23 2009, 13:03 ) *
Παίδες ξέρει κανείς ποιο κανάλι θα δείξει το ματσάκι?


novasports1 19.00
Go Aris
QUOTE(gallistis @ May 23 2009, 13:08 ) *
novasports1 19.00


Μας υποχρέωσαν...τέτοιο κρίσιμο ματς να το ακούσουμε από το ράδιο...τέλοσπάντων, θενκς!
Timemaster
υπέροχα από Μακεδονία σε Νόβα

παίδες αν βρεθεί κανένα λινκ να το δούμε και εμείς εδώ στα ξένα στείλτε το...
scales84
ναι ρε παιδια..αν παιζει κανενα λινκ
Timemaster
QUOTE(scales84 @ May 23 2009, 18:50 ) *
ναι ρε παιδια..αν παιζει κανενα λινκ


βρήκα ένα όποιος θέλεις ας μου στείλει μήνυμα.
chris aris
QUOTE(Timemaster @ May 23 2009, 19:06 ) *
βρήκα ένα όποιος θέλεις ας μου στείλει μήνυμα.



Pes mas r file pou to exei...Dwse link s parakalw..
Timemaster
QUOTE(chris aris @ May 23 2009, 19:09 ) *
Pes mas r file pou to exei...Dwse link s parakalw..


στο έστειλα με μήνυμα.
chris aris
QUOTE(Timemaster @ May 23 2009, 19:11 ) *
στο έστειλα με μήνυμα.



Na'sai kala file..
Vas
To ντερμπι συνεχίζετε....

ένα θέλω να πω. Αυτός ο Βορεάδης τι τρέλα πουλάει??

Στην αρχή είπε να εκκενωθεί το γήπεδο.... Αν είναι η πάταξη του χουλιγκανισμού να αρχίσει από το Μαρούσι ας είναι... θα μας γράψει η ιστορία ως τους πιο ακραίους.
Timemaster
QUOTE(Vas @ May 24 2009, 12:36 ) *
To ντερμπι συνεχίζετε....

ένα θέλω να πω. Αυτός ο Βορεάδης τι τρέλα πουλάει??

Στην αρχή είπε να εκκενωθεί το γήπεδο.... Αν είναι η πάταξη του χουλιγκανισμού να αρχίσει από το Μαρούσι ας είναι... θα μας γράψει η ιστορία ως τους πιο ακραίους.



Νομίζει ότι είναι ο ΑΡΧΩΝ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ...
και κάνει ότι μπορεί να το αποδείξει μέσα στον αγώνα και να τραβήξει τα φώτα πάνω του!!!
δε μπορώ να τον κρίνω για την διαιτησία του σε αυτό το παιχνίδι αλλά γενικά (για τον παραπάνω λόγο) δε τον πάω μία!!!

Η μάχη συνεχίζεται και για να είμαι ειλικρινής χαίρομαι για αυτό!!!
θα ήθελα να δω και άλλα παιχνίδια πριν τελειώσει η σεζόν...


vas; μιας και είσαι με το Μαρούσι που πιστεύεις κρίθηκε το παιχνίδι;
nikefalin
QUOTE(Vas @ May 24 2009, 11:36 ) *
To ντερμπι συνεχίζετε....

ένα θέλω να πω. Αυτός ο Βορεάδης τι τρέλα πουλάει??

Στην αρχή είπε να εκκενωθεί το γήπεδο.... Αν είναι η πάταξη του χουλιγκανισμού να αρχίσει από το Μαρούσι ας είναι... θα μας γράψει η ιστορία ως τους πιο ακραίους.



μέσα ήμουν και σε επίκαιρη θέση, ακριβώς πίσω από τη γραμματεία. Ο Βορεάδης στράβωσε λίγο μετα το ξεκινημα μ'έναν τύπο ( 50ρη κοντούλη)που στεκόταν στη βάση της μπασκέτας και του έλεγε διάφορα.Ελεγε στον Ελληνιάδη να τον βγάλουν έξω (μόνον αυτόν).
Μετά όταν κάποιος τον έφτυσε σένα άουτ , τα πήρε και ζήταγε να εκκενωθεί όλη η κερκίδα.
τελικά πρυτάνευσε η λογική και συνεχίστηκε ο αγώνας.

Εαν μέτρο σύγκρισης είναι τα ντέρμπυ της καφρίλας , ναι, παραήταν υπερβολικός.
Εχουμε χάσει όμως το μέτρο γενικά.

Μπράβο και στον κόσμο του Αρη, που πέραν 1-2 συνθημάτων ήταν εξαιρετικός.

Vas
QUOTE(Timemaster @ May 24 2009, 12:51 ) *
vas; μιας και είσαι με το Μαρούσι που πιστεύεις κρίθηκε το παιχνίδι;



οι ομάδες είναι σχεδόν ισοδύναμες (ακόμα πιστεύω ότι το Μαρούσι εχει πιο γεμάτο ροστερ). Στο Αλεξάνδρειο ο Τσαλδάρης έβαλε 2 κρίσιμα τρίποντα, ενω ο Ραιτ στο 2ο ημίχρονο ανέβηκε.
Στο Μαρούσι μόνο ο Κλαρκ έπαιξε. Πόσα να βάλει?

valsam
Τι "πραγμα" ειναι αυτος ο Γλυνιαδακης ρε παιδια?????????
Ειναι με διαφορα ο πιο ατσουμπαλος παικτης στην Α1 και εχθες θα επρεπε να βγει με 9 φαουλ!!!!!!!!!
Και δεν ειναι μονο ατσουμπαλος αλλα και επικινδυνος γιατι οι τοποθετησεις του και οι ανγκονες του μπορει να στειλουν κανεναν στο νοσοκομειο !!!!!!!!!!!
Γι'αυτο κατα καιρους εχει μαλωσει με παρα πολους!!!!!!!!
Vas
QUOTE(valsam @ May 24 2009, 17:56 ) *
Τι "πραγμα" ειναι αυτος ο Γλυνιαδακης ρε παιδια?????????
Ειναι με διαφορα ο πιο ατσουμπαλος παικτης στην Α1 και εχθες θα επρεπε να βγει με 9 φαουλ!!!!!!!!!
Και δεν ειναι μονο ατσουμπαλος αλλα και επικινδυνος γιατι οι τοποθετησεις του και οι ανγκονες του μπορει να στειλουν κανεναν στο νοσοκομειο !!!!!!!!!!!
Γι'αυτο κατα καιρους εχει μαλωσει με παρα πολους!!!!!!!!

ελα ρε συ valsam... όλοι μιλάνε για τα καλύτερα λόγια για τον Γλυνιαδά...

Ο ατσούμπαλος και το πράγμα παίζει στην εθνική...
hagi
Δεν είδα το ματς και δεν μπήκα στον κόπο να το δω ούτε αργότερα...Περίμενα πάντως ότι θα χάναμε.Δεν είναι εύκολο να κερδίσεις το Μαρούσι στην έδρα του.Και ειδικά με το στυλάκι που έχει ο Άρης φουλ στο τρίποντο δεν γίνεται δουλειά.Πάμε τώρα για το Αλεξάνδρειο να πάρουμε τη νίκη και να κάνουμε το 2-1.
Timemaster
Σήμερα είδα τον αγώνα ήσυχα και ωραία!!


QUOTE(Vas @ May 24 2009, 17:38 ) *
οι ομάδες είναι σχεδόν ισοδύναμες (ακόμα πιστεύω ότι το Μαρούσι εχει πιο γεμάτο ροστερ). Στο Αλεξάνδρειο ο Τσαλδάρης έβαλε 2 κρίσιμα τρίποντα, ενω ο Ραιτ στο 2ο ημίχρονο ανέβηκε.
Στο Μαρούσι μόνο ο Κλαρκ έπαιξε. Πόσα να βάλει?



θα συμφωνήσω μαζί σου πως υπήρχε ένα μεγάλο πρόβλημα στο σκοράρισμα στην τέταρτη περίοδο όπου ο Κλαρκ και ο Αργυρόπουλος σίγησαν και έμεινε μόνο ο Μπετς να σκοράρει και αυτός δύσκολα.

Όμως έτσι που το είδα νομίζω την διαφορά την έκαναν τα πολλά επιθετικά ριμπάουντ του Αμαρουσίου
όπου οι ψιλοί του κάναν θραύση.
και η πολύ κακή εμφάνιση του Νέλσον που έχασε δύο φορές την μπάλα μέσα από τα χέρια του σε ριμπάουντ και σε πολλές φάσεις ήταν σαν υπνωτισμένος!!!

λες να τον μάτιαξαν;
smiley.gif



QUOTE(Vas @ May 24 2009, 19:20 ) *
ελα ρε συ valsam... όλοι μιλάνε για τα καλύτερα λόγια για τον Γλυνιαδά...

Ο ατσούμπαλος και το πράγμα παίζει στην εθνική...



Πολλοί αρτσούμπαλοι έχουν παίξει στην εθνική για διάφορους λόγους!!!
Ο Γλυνιαδάκης είναι δουλευταράς, πεισματάρης,φιλότιμος,δυνατός αλλά ντελικάτο δε τον λες με τίποτα!!!
όπως και να το κάνουμε και αρτσούμπαλος είναι και τις αγκωνιές του τις δίνει σε τακτά χρονικά διαστήματα.

ugly1.gif


MVP Του αγώνα πάντως ψηφίζω Βορεάδη.
EIMAI ARIANOS
.... de kserw ti 8a ginei me to marousi tou xronou , pantws einai dyskolo na parameinoun oloi aytoi oi paktes ekei
an fygei o bobos. Kai nomizw oti dynetai mia kalh eykairia ston ARH (as to grapsw olo me kefallaia thn prwth fora) etsi na proseggisei paiktes opws o Glyniadakhs kai o Mayrokefalidhs.

Kai oi dio sigoura xwrane , alla isws einai dyskolaki kai gia tous dio. An einai na r8ei o Masei opws eixe graftei kalitera na r8ei enas o Mayrokefalidhs kai mazi me toys Masi , Mpets kai Nelson na kanoun mia atromhth front line pou 8a katatropwsei ka8e adipalo ( leme twra, alla oti 8a einai h kalhterh twn telytaiwn etwn einai alh8eia , gia ton arh milame panta).

Mias kai exw kairo na grapsw as pw kai kati parapanw...

Pisteyw loipon oti me aytous tous paiktes syn to xatzhvreta pou epishs akougetai kai ena kalo asso pou dysthxws 8a parei th 8esh tou poly agaphtou Rait ( oxi tipota allo alla to paidi eixe pei oti 8a kane tatu ton 8eo tou polemou), o Arhs 8a ftiaksei ena para poli kalo roster ( kalytero isws apo ayto pou eixe h alepou ton pagwn pou akouei sto onoma hempert) pou 8a mporei na kynhgaei ta paixnidia enantiwn twn aiwniwn.

Epishs mia erwthsh ean mas legane ton Sofo h' ton Mayrokefalidh poion 8a protimousate , egw mallon ton deytero mias kai den yparxoun polyteleies na mas katsei h' na mh mas katsei h metagrafh tou psilou.

Afta sorry gia tous agglikous xarakthrous alla den exw ellhnika sto pc pou eimai twra.

Timemaster
αν και είσαι offtopic.gif μιας και υπάρχει ειδικό θέμα για αυτό.


τον Σοφοκλή δε τον θέλω στην ομάδα μου...
και σίγουρα δε τον θέλει ο Ματσόν που συνέχεια αναζητάει παίχτες ομάδας που θα τα δώσουν όλα χωρίς εγωισμό
και ''καλά παιδιά'' ο Σοφοκλής δε κάνει για τον Άρη με τον χαρακτήρα που έχει.

Από την άλλη ο Μαυροκεφαλίδης είναι μια πολύ καλή προσθήκη στη θέση του Αγαδάκου αλλά έχει υψηλό συμβόλαιο από όσο ξέρω το οποίο ανήκει στον Ολυμπιακό οπότε το βρίσκω δύσκολο να έρθει.

Συν ότι δε νομίζω να πάρουμε δύο παίχτες στη θέση των ψιλών ακόμα και να βγούμε Ευρωλίγκα.
αλλά ακόμα και να γίνει αυτό ο ένας θα είναι παίχτης για θέση 3-4 και όχι 4-5 όπως Μαυροκεφαλίδης ή Μάσευ
chris aris
QUOTE(Timemaster @ May 26 2009, 11:20 ) *
αν και είσαι offtopic.gif μιας και υπάρχει ειδικό θέμα για αυτό.


τον Σοφοκλή δε τον θέλω στην ομάδα μου...
και σίγουρα δε τον θέλει ο Ματσόν που συνέχεια αναζητάει παίχτες ομάδας που θα τα δώσουν όλα χωρίς εγωισμό
και ''καλά παιδιά'' ο Σοφοκλής δε κάνει για τον Άρη με τον χαρακτήρα που έχει.

Από την άλλη ο Μαυροκεφαλίδης είναι μια πολύ καλή προσθήκη στη θέση του Αγαδάκου αλλά έχει υψηλό συμβόλαιο από όσο ξέρω το οποίο ανήκει στον Ολυμπιακό οπότε το βρίσκω δύσκολο να έρθει.

Συν ότι δε νομίζω να πάρουμε δύο παίχτες στη θέση των ψιλών ακόμα και να βγούμε Ευρωλίγκα.
αλλά ακόμα και να γίνει αυτό ο ένας θα είναι παίχτης για θέση 3-4 και όχι 4-5 όπως Μαυροκεφαλίδης ή Μάσευ



Τα εχω ξαναγραψει ισα με 5 φορες...Προσθηκες Massey,becirovic,Παπαμακαριου,Smith(κολοσου),και αν γινεται τν Βουγιουκακαι αν διαλυθει το Μαρουσι εχει πολυ καλουσ ψηλους και αποχωρηση Gavel,Wright,Αγαδακου,Αργυροπουλου η ομαδα θα μπορεσει να παιξει στα ισια και διεκδικει νικες απ'τους Ολυμπιακο κ Παναθηναϊκο..
Επισης μ αυτες τις προσθηκες περνας τον Clark σε θεση 2 τον απελευθερωνεις απο PM και εχει το νου του στο σκοραρισμα και θα δειτε τι παπαδες θ κανει(3 τριπ το λιγοτερο σε καθε αγωνα αν ειναι σε φορμα)...
κανεις δλδ κατι αναλογο μ Ολυμπιακο που πηρε φετοσ 2 PMaker και περασε την καλαθομηχανη greer στο 2...

Οσο για Σοφο,ουτε συζυτηση Guys...

Και ειμαστε υπερπληρες και δεν ασχολεισαι μετα για 3 θεση γτ μ αυτη την ομαδα ειναι δεδομενη και κοιτας ψηλα...

denv1-sm.gif
hagi
QUOTE(chris aris @ May 26 2009, 12:00 ) *
Τα εχω ξαναγραψει ισα με 5 φορες...Προσθηκες Massey,becirovic,Παπαμακαριου,Smith(κολοσου),και αν γινεται τν Βουγιουκακαι αν διαλυθει το Μαρουσι εχει πολυ καλουσ ψηλους και αποχωρηση Gavel,Wright,Αγαδακου,Αργυροπουλου η ομαδα θα μπορεσει να παιξει στα ισια και διεκδικει νικες απ'τους Ολυμπιακο κ Παναθηναϊκο..
Επισης μ αυτες τις προσθηκες περνας τον Clark σε θεση 2 τον απελευθερωνεις απο PM και εχει το νου του στο σκοραρισμα και θα δειτε τι παπαδες θ κανει(3 τριπ το λιγοτερο σε καθε αγωνα αν ειναι σε φορμα)...
κανεις δλδ κατι αναλογο μ Ολυμπιακο που πηρε φετοσ 2 PMaker και περασε την καλαθομηχανη greer στο 2...

Οσο για Σοφο,ουτε συζυτηση Guys...

Και ειμαστε υπερπληρες και δεν ασχολεισαι μετα για 3 θεση γτ μ αυτη την ομαδα ειναι δεδομενη και κοιτας ψηλα...

denv1-sm.gif

Καλά τα λες αλλά το θεωρώ απίθανο να μπορέσουμε να πάρουμε αυτούς τους παίχτες.Ειδικά Μάσευ και Μπετσίροβιτς μάλλον σε όνειρο θα μείνει.Σήμερα διάβασα ότι ενδιαφέρεται η Μακάμπι για τον Μάσευ.Παπαμακάριο και Σμιθ μπορούμε να τους πάρουμε.
Τέλος πάντων είμαστε off topic.To θέμα είναι να μπορέσουμε να πάρουμε το τρίτο ματς την Τετάρτη και να κάνουμε το 2-1.Τα άλλα θα τα δούμε στην πορεία.
chris aris
QUOTE(hagi @ May 26 2009, 13:46 ) *
Καλά τα λες αλλά το θεωρώ απίθανο να μπορέσουμε να πάρουμε αυτούς τους παίχτες.Ειδικά Μάσευ και Μπετσίροβιτς μάλλον σε όνειρο θα μείνει.Σήμερα διάβασα ότι ενδιαφέρεται η Μακάμπι για τον Μάσευ.Παπαμακάριο και Σμιθ μπορούμε να τους πάρουμε.
Τέλος πάντων είμαστε off topic.To θέμα είναι να μπορέσουμε να πάρουμε το τρίτο ματς την Τετάρτη και να κάνουμε το 2-1.Τα άλλα θα τα δούμε στην πορεία.


Φιλε μου σε περιπτωση ποθ η ομαδα βγει EuroLeague δεν θα εχει τοθλαχιστον 1,5euro παραπανω εσοδα(Χορηγιες,εσοδα εισητηρια EuroLeague,χρηματα απ'την διοργανωτρια αρχη) ???Το λιγοτερο???Ειναι τα συμβολαια των 2 παικτων..Ti παραπανω εχει η Roma στο κατω-κατω....
Για τον Μασευ κοιτα εδω,στο κατω μερος της εφημεριδας:

http://www.contra.gr/pops/news_large.aspx?...p;date=07052009

Απλα τα πραγματα....
Αν δεν συμφωνει καποιος μ αυτα που λεω,ή αν ειναι τοσο παραλογα ασ κανει παραθεση...
bball.gif smiley.gif
hagi
QUOTE(chris aris @ May 26 2009, 15:03 ) *
Φιλε μου σε περιπτωση ποθ η ομαδα βγει EuroLeague δεν θα εχει τοθλαχιστον 1,5euro παραπανω εσοδα(Χορηγιες,εσοδα εισητηρια EuroLeague,χρηματα απ'την διοργανωτρια αρχη) ???Το λιγοτερο???Ειναι τα συμβολαια των 2 παικτων..Ti παραπανω εχει η Roma στο κατω-κατω....
Για τον Μασευ κοιτα εδω,στο κατω μερος της εφημεριδας:

http://www.contra.gr/pops/news_large.aspx?...p;date=07052009

Απλα τα πραγματα....
Αν δεν συμφωνει καποιος μ αυτα που λεω,ή αν ειναι τοσο παραλογα ασ κανει παραθεση...
bball.gif smiley.gif

Μακάρι να ερχόταν ο Μάσευ και όλοι αυτοί που λες.Αλλά το θεωρώ δύσκολο.Η Ρόμα έχει περισσότερα χρήματα από τον Άρη.Αυτό είναι το πρόβλημα.
Timemaster
QUOTE(chris aris @ May 26 2009, 15:03 ) *
Φιλε μου σε περιπτωση ποθ η ομαδα βγει EuroLeague δεν θα εχει τοθλαχιστον 1,5euro παραπανω εσοδα(Χορηγιες,εσοδα εισητηρια EuroLeague,χρηματα απ'την διοργανωτρια αρχη) ???Το λιγοτερο???Ειναι τα συμβολαια των 2 παικτων..Ti παραπανω εχει η Roma στο κατω-κατω....
Για τον Μασευ κοιτα εδω,στο κατω μερος της εφημεριδας:

http://www.contra.gr/pops/news_large.aspx?...p;date=07052009

Απλα τα πραγματα....
Αν δεν συμφωνει καποιος μ αυτα που λεω,ή αν ειναι τοσο παραλογα ασ κανει παραθεση...
bball.gif smiley.gif



Θα σε συμβούλευα να μη κοιτάς τα εξώφυλλα εφημερίδων.
Ο Μάσευ δήλωσε απλά πως θα ήθελε να γυρίσει στον Άρη.... όχι ότι θα γυρίσει ή ότι μπορεί να γυρίσει.
Έχει ένα παχουλό συμβόλαιο που ο Άρης δεν μπορεί εύκολα να το καλύψει. Ενώ υπάρχουν πολλές ομάδες που μπορούν ανετότερα και που θέλουν τον παίχτη.

Η Ρόμα έχει διπλάσια λεφτά από τον Άρη.



Υ.Γ. Άμα θέλετε συνεχίστε την συζήτηση στο σωστό τόπικ για να μην είμαστε εκτός θέματος....
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=7243
και περιμένω σχόλια για προβλέψεις για το αυριανό παιχνίδι.
sakatis
QUOTE(Timemaster @ May 26 2009, 14:34 ) *
Θα σε συμβούλευα να μη κοιτάς τα εξώφυλλα εφημερίδων.
Ο Μάσευ δήλωσε απλά πως θα ήθελε να γυρίσει στον Άρη.... όχι ότι θα γυρίσει ή ότι μπορεί να γυρίσει.
Έχει ένα παχουλό συμβόλαιο που ο Άρης δεν μπορεί εύκολα να το καλύψει. Ενώ υπάρχουν πολλές ομάδες που μπορούν ανετότερα και που θέλουν τον παίχτη.

Η Ρόμα έχει διπλάσια λεφτά από τον Άρη.



Υ.Γ. Άμα θέλετε συνεχίστε την συζήτηση στο σωστό τόπικ για να μην είμαστε εκτός θέματος....
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=7243
και περιμένω σχόλια για προβλέψεις για το αυριανό παιχνίδι.


συμφωνω οτι εχει παχυλο συμβολαιο αλλα δεν εκανε καλη χρονια και αυτο πρεπει να το λαβει σοβαρα υπ'οψην του......
Timemaster
κάπου πήρε το μάτι μου πως ο Μαρκόπουλος θ κατεβάσει την ομάδα του Αμαρουσίου με αμυντικές σκέψεις ώστε να χτυπήσει στο δυνατό σημείο του Άρη.

Αν και νομίζω πως θα κάνει κάτι παραπλήσιο με το δεύτερο παιχνίδι...
να πιέσει πολύ τους κοντούς και κάνοντας κλεψίματα και με έλεγχο ριμπάουντ να πετυχαίνει εύκολα καλάθια...
και όχι απλά να παίξει σκληρή άμυνα.


πάντως ο τομέας των ριμπάουντ και το πόσο καλά θα παίξουν τα δυάρια του Άρη (Τσαλδάρης,Ράητ, Ηλιάδης) θα κρίνουν το παιχνίδι. Ενώ αυτό που φοβάμαι είναι να μη χρεωθεί γρήγορα με φάουλ ο ψιλός γιατί με Αγαδάκο δε μας βλέπω καλά.
Vas
Έχω την διαίσθηση ότι θα γίνει break σήμερα… Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να δω το παιχνίδι λόγω υποχρεώσεων και λόγω ώρας… 68.gif
Περιμένω και από το Στίβενσον να κάνει επιτέλους ένα παιχνίδι στα playoff!

Τα τελευταία 3 χρόνια πάντως οι μικροί τελικοί είναι πιο συναρπαστικοί από τους τελικούς!
mono maroussi
QUOTE(Vas @ May 27 2009, 11:26 ) *
Έχω την διαίσθηση ότι θα γίνει break σήμερα… Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να δω το παιχνίδι λόγω υποχρεώσεων και λόγω ώρας… 68.gif
Περιμένω και από το Στίβενσον να κάνει επιτέλους ένα παιχνίδι στα playoff!

Τα τελευταία 3 χρόνια πάντως οι μικροί τελικοί είναι πιο συναρπαστικοί από τους τελικούς!

βας και γω με αυτη την αισθηση ξυπνησα..μακαρι..αντε ρε μαρουσαρα τρελανε μας
Gio Sugar
Αυτό το θέμα με την ώρα αλλά και το κανάλι είναι απαράδεκτο. Γιατί τέτοια απαξίωση δεν έχω καταλάβει. Πάλι θα τρέχω σαν το παλαβό για να προλάβω οριακά το δεύτερο ημίχρονο και αυτό με την κεραία στο χέρι μπας και τα καταφέρω να πιάσω σήμα.Ο αντ1 δηλαδή τι έχει καλύτερο να βάλει και να γίνει κατά τις 7?
Timemaster
QUOTE(Gio Sugar @ May 27 2009, 15:02 ) *
Αυτό το θέμα με την ώρα αλλά και το κανάλι είναι απαράδεκτο. Γιατί τέτοια απαξίωση δεν έχω καταλάβει. Πάλι θα τρέχω σαν το παλαβό για να προλάβω οριακά το δεύτερο ημίχρονο και αυτό με την κεραία στο χέρι μπας και τα καταφέρω να πιάσω σήμα.Ο αντ1 δηλαδή τι έχει καλύτερο να βάλει και να γίνει κατά τις 7?



είναι το Αθηναικό κατεστημένο που μας σαμποτάρει...
στις 5 ώστε να μη προλάβει ο κόσμος να πάει στο γήπεδο από την δουλειά τους...
και στο Μακεδονία για να μη δουν το παιχνίδι πολλά άτομα και διαπιστώσουν τα διαιτητικά εγκλήματα!!!

smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif



εγώ πάλι έχω την εντύπωση πως θα νικήσουμε και μάλιστα εύκολα!!!
με σόου από Τσαλδάρη στο τρίποντο!!!

Υ.Γ. Όποιος βρει κανένα λινκ για τον αγώνα ας μου στείλει μήνυμα παρακαλώ.


EXPLOITED ARIS
QUOTE(Timemaster @ May 27 2009, 15:13 ) *
είναι το Αθηναικό κατεστημένο που μας σαμποτάρει...
στις 5 ώστε να μη προλάβει ο κόσμος να πάει στο γήπεδο από την δουλειά τους...
και στο Μακεδονία για να μη δουν το παιχνίδι πολλά άτομα και διαπιστώσουν τα διαιτητικά εγκλήματα!!!

smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif



εγώ πάλι έχω την εντύπωση πως θα νικήσουμε και μάλιστα εύκολα!!!
με σόου από Τσαλδάρη στο τρίποντο!!!

Υ.Γ. Όποιος βρει κανένα λινκ για τον αγώνα ας μου στείλει μήνυμα παρακαλώ.

+1 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif Παμε ρε Αρειαναραααααααααα
Yusaku
Οντως ρε γμτι... τι είναι αυτό με τον Αντ1;; Το βαζει που το βάζει στο Μακεδονια.... γτι τουλάχιστον δεν το βάζει 7 η ώρα; Απλά απαράδεκτοι!!
Πρώτες εικόνες απο το γήπεδο! Άντε με τη νίκη!!!! biggrin.gif biggrin.gif
Yusaku
Ρε παιδιά;; Τι είναι αυτός ο Αγαδάκος;;;;; Τι στο καλό το βάζουν;;; Δηλαδή είναι ΜΟΝΟ αρνητικός!!! Ελεος!!

ΥΓ. Τι κάνει ο Γκαβέλ;;; smiley.gif
Timemaster
QUOTE(Yusaku @ May 27 2009, 17:28 ) *
Ρε παιδιά;; Τι είναι αυτός ο Αγαδάκος;;;;; Τι στο καλό το βάζουν;;; Δηλαδή είναι ΜΟΝΟ αρνητικός!!! Ελεος!!

ΥΓ. Τι κάνει ο Γκαβέλ;;; smiley.gif



από κανέναν Τσαλδάρη περίμενα μεγάλο παιχνίδι ο Γκαβέλ το κάνει...
αν δεν έχανε και το λευ απ...

να κάνει κανένα καλό παιχνίδι και ο Σκορδίλης και τι στο κόσμο
Timemaster
82-57 και ραντεβού στο Μαρούσι....

η ποιο εύκολη νίκη από όλη την σειρά.

ο Γκαβέλ ήταν το επιθετικό βαρόμετρο του Άρη shot.gif
αν και το παιχνίδι κρίθηκε από την άμυνα και από τα 9 κλεψίματα έναντι 0 συν τους πάνω από 20 πόντους από λάθη αντιπάλου...
αν σε αυτά προσθέσουμε τα ριμπάουντ 38-27 έτσι έγινε η διαφορά.


ραντεβού το Σάββατο...

smiley.gif
valsam
Οχι break milk shake εκανε το Μαρουσι !!!!!!!!!!!
Και μην μου πει κανεις οτι σχεδον ολα τα φαουλ δεν ηταν !!!!!!!!!!
Και η διαιτησια ηταν πολυ καλη για το Μαρουσι, κατι μεταφορες του Ραιτ και βηματα του Μαυροκεφ κατι καλαθακια αφου εληξε ο χρονος!!!!!
Αυτη ειναι η διαφορα των ομαδων και μην νομιζουν οι φιλαθλοι του Αμαρουσιου οτι το λεω για να τους τσινγκλισω η να τους μειωσω αλλα αυτη ειναι η πραγματικοτητα,το Μαρουσι ειναι μια καλουτσικη ομαδα με ενισχημενη φροντ λαιν καλο προπονητη αλλα που πας με τον Χαφ και τον Καλαθη ?
Οσο για τον Γκαβελ γιατι νομιζετε οτι επαιζε στην ισπανια ??????
gallistis
καποια στιγμη οι ηλιαδης-τσαλδαρης πρεπει να κανουν ενα καλο παιχνιδι.για τον γκαβελ ειναι αυτο που λενε.και ενα χαλασμενο ρολοι δειχνει 2 φορες τη μερα τη σωστη ωρα.ο αγαδακος παλι απαραδεκτος,ο κοσμος παλι μοναδικος.το σαββατο ολοι αγιο θωμα

EXPLOITED ARIS
QUOTE(valsam @ May 27 2009, 19:34 ) *
Οχι break milk shake εκανε το Μαρουσι !!!!!!!!!!!
Και μην μου πει κανεις οτι σχεδον ολα τα φαουλ δεν ηταν !!!!!!!!!!
Και η διαιτησια ηταν πολυ καλη για το Μαρουσι, κατι μεταφορες του Ραιτ και βηματα του Μαυροκεφ κατι καλαθακια αφου εληξε ο χρονος!!!!!
Αυτη ειναι η διαφορα των ομαδων και μην νομιζουν οι φιλαθλοι του Αμαρουσιου οτι το λεω για να τους τσινγκλισω η να τους μειωσω αλλα αυτη ειναι η πραγματικοτητα,το Μαρουσι ειναι μια καλουτσικη ομαδα με ενισχημενη φροντ λαιν καλο προπονητη αλλα που πας με τον Χαφ και τον Καλαθη ?
Οσο για τον Γκαβελ γιατι νομιζετε οτι επαιζε στην ισπανια ??????

Ε καλα οχι να τον βγαλουμε και τρομερο τον Γκαβελ.Αλλα και στο προηγουμενο παιχνιδι ο Μαυροειδης εκανε ματσαρα.Οποτε δικαιουμασταν και εμεις κατι τετοιο!Το θεμα ειναι οτι περασαμε ενα ευκολο απογευμα και χωρις να θελω να θιξω καποιον παμε το Σαββατο για να το τελειωσουμε και να ξεκινησουμε με τα μεταγραφικα μας!!! smiley.gif
Vas
QUOTE(Vas @ May 27 2009, 11:26 ) *
Έχω την διαίσθηση ότι θα γίνει break σήμερα… Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να δω το παιχνίδι λόγω υποχρεώσεων και λόγω ώρας… 68.gif

Sorry gia ta greeklish

Tromeri diaisthisi eixa... smiley.gif

H diafora mas einai oti o Stivenson (kai persi kai fetos) xanete sta play off. To idio fenete kai gia ton Kis. Den borei h 2 sou xenoi na vazoun 15 podous me o zori....
valsam
Δεν ειπα οτι ειναι τρομερος ο Γκαβελ αλλα οτι ξερει μπασκετ,αν το παμε ετσι τοτε ουτε ο Τσαλδαρης ειναι καλος αφου την μια βαζει 20 και την αλλη 2 !!!

QUOTE(Vas @ May 27 2009, 17:06 ) *
Sorry gia ta greeklish

Tromeri diaisthisi eixa... smiley.gif

H diafora mas einai oti o Stivenson (kai persi kai fetos) xanete sta play off. To idio fenete kai gia ton Kis. Den borei h 2 sou xenoi na vazoun 15 podous me o zori....

Kανεις λαθος για τον Stevenson, 11 ποντους μ.ο ειχε φετος στο πρωταθλημα και σημερα εβαλε 9!!!!!!!!
Δυστηχος αυτος ειναι !!!
Το προβλημα σου ειναι ο Μαυροκεφαλιδης που αν δεν τραβηξει εχασες !!!!!!!!!!!
EXPLOITED ARIS
QUOTE(valsam @ May 27 2009, 20:11 ) *
Δεν ειπα οτι ειναι τρομερος ο Γκαβελ αλλα οτι ξερει μπασκετ,αν το παμε ετσι τοτε ουτε ο Τσαλδαρης ειναι καλος αφου την μια βαζει 20 και την αλλη 2 !!!

Ναι ρε μη τρελενεσαι,πλακα εκανα!!! peace.gif
Για να πω την αληθεια ομως δε με χαλασε που πηρα 12 ποντακια απο καποιον που δεν υπολογιζουν...Καλα για τον Αγαδακο ουτε λογος,εχει κλεισει εισητηριο και δεν το ξερει ακομη!
Λιγο προσεκτικοι αν ειμαστε το Σαββατο θα ξεκινησουν τα μπανια!!!
Θελω να βλεπω προτασεις και ονοματα να καταφτανουν στα γραφεια για του χρονου!Με πρωτο του Τζερι 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Θα μου πειτε οτι προτρεχω...αλλα νομιζω πως υπαρχει διαφορα αναμεσα στον Αρη και το Μαρουσι.Ολοι στον Αγ.Θωμα το Σαββατο παιδες!!!
EIMAI ARIANOS
re paidia epeidh de mporesa na dw to mats para mono kati faseis ....

to karfwmtaki sto deytero hmixrono me to aristero xeri o papanikolaou to kanei ( oxi tpt allo alla gia na xarw ligo perissotero)??
th fash thn eida to sport.gr sta video

pantws symfwnw o illiadhs kai o tsaldaros exoun pesei poly sto deytero miso ths xronias
( alla telos pantwn bgazoun pathos ta paidia kai einai sigouro oti toy xronou tha einai kalhteroi mias kai to xoun )

twra gia ton gavel ti na pw paizei kalh amyna kai ena dio kala paixnidia ta xei kanei bebaia ta kala paixnidia tou eginan otan kerdizame aneta , sta paixnidia pou htan kleista den htan kalos epi8etika ... na mou peis den einai kai h prwth epilogh gia na parei prospa8eies se tetoia paixnidia ( oyte kan h pemth einai... alla de 8a mou leipsei smiley.gif )

Anyway, makari na kaparwsoume thn trith 8esh sto marousi na kanoume kai kales metagrafes

P.S polla ma para polla mpravo sto matson. Poly lene gia ton Soulh oti einai poli kalos proponhths ( poy einai ) alla den lene gia ton Matzon pou kanei isws kalyterh douleia me mikrotero mpatzet. Poly ton krazoun oti h omada den exei epi8etikous prosanatolismous alla edw pou ta leme oses fores htan proponhths ston Arh den eixe kai ta pyrinika opla sthn epi8esh gia na einai sigouros oti mporei na basistei kai se aythn ..., parolayta mia xara ta phge h omas shmera kai epi8etika
valsam
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ May 27 2009, 17:17 ) *
Ναι ρε μη τρελενεσαι,πλακα εκανα!!! peace.gif
Για να πω την αληθεια ομως δε με χαλασε που πηρα 12 ποντακια απο καποιον που δεν υπολογιζουν...Καλα για τον Αγαδακο ουτε λογος,εχει κλεισει εισητηριο και δεν το ξερει ακομη!
Λιγο προσεκτικοι αν ειμαστε το Σαββατο θα ξεκινησουν τα μπανια!!!
Θελω να βλεπω προτασεις και ονοματα να καταφτανουν στα γραφεια για του χρονου!Με πρωτο του Τζερι 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Θα μου πειτε οτι προτρεχω...αλλα νομιζω πως υπαρχει διαφορα αναμεσα στον Αρη και το Μαρουσι.Ολοι στον Αγ.Θωμα το Σαββατο παιδες!!!

1)Τζερι 2)ψηλο 3αρι στυλ Ουινστον(γιατι ολα τα γκαρ μας δεν ξεπερνουν το 1.90) και δυστηχος θα πρεπει να αδειασει η θεση του Ραιτ για να γινει αυτο 3)Σανυ στην θεση του Γκαβελ και αν μπορεσουμε να τσιμπισουμε και κανεναν ελληνα ψηλο απ'αυτους που περισευουν απ'τον Οσφπ καθε χρονο δεν θα ηταν ασχημα!!!!!!!!!
Το εχω ξαναγραψει εδω στο φορουμ οτι με 1-2 μυρια παραπανω μπατζετ με αυτους τους παικτες (με την προυποθεση να καλυψει και η Ρεαλ ας πουμε το μισο συμβολαιο του Τζερι) και με λιγη τυχη μπορουμε να κανουμε παρα πολυ καλη ομαδα!!!!!!!!!!!
thrylos7
H καλύτερη φετινή εμφάνιση του Άρη, τουλάχιστον στο Παλέ.

Αντί να δοκιμάσει τον Αργυρόπουλο πάλι στο 1 ο Ματσόν, έβαλε τον Γκαβέλ (και ως στήριγμα για τον Κλαρκ) πάνω στον Κις... Κι έκτοτε όλα πήραν το δρόμο τους... Απλά πράγματα! Καθόλου παιχνίδι για το Μαρούσι, τη στιγμή που ο Άρης είχε σε καλή κατάσταση σημαντικούς παίκτες (Μπετς, Ράιτ προσέφεραν σημαντικά στο σκορ).

MVP ο φοβερός και τρομερός Γκαβέλ. Πέρα από την αμυντική του χρησιμότητα, έπαιξε και ως πλέι μέικερ, έβαλε και τους πόντους, με τρίποντα και έξυπνα λέι απ, έδωσε ασσίστ, πήρε ρημπάουντ. Μεγάλη εμφάνιση, από έναν πολύ χρήσιμο παίκτη. Επιμένω ότι καλό θα ήταν να μείνει και του χρόνου.

Μέσα στο πνεύμα του αγώνα, έστω και για το 1 μόλις λεπτό που αγωνίστηκε, ο Παπανικολάου. Του χρόνου, με κάποιον τρόπο θα πρέπει να μπει πλαφόν χρόνου που θα παίζει. Κρίμα να χαραμίζεται στον πάγκο.

Τίποτα δεν έχει τελειώσει βεβαίως, παρά και τη μεγάλη σημερινή διαφορά.

Gio Sugar
QUOTE(EIMAI ARIANOS @ May 27 2009, 20:21 ) *
re paidia epeidh de mporesa na dw to mats para mono kati faseis ....

to karfwmtaki sto deytero hmixrono me to aristero xeri o papanikolaou to kanei ( oxi tpt allo alla gia na xarw ligo perissotero)??
th fash thn eida to sport.gr sta video


Τσαλδάρης icon_drunk.gif
valsam
QUOTE(Gio Sugar @ May 27 2009, 17:41 ) *
Τσαλδάρης icon_drunk.gif

If coach Yannakis Banakis ever let,s him play !!!!!!!!!!!!
Για την φωτο!!!
Gio Sugar
QUOTE(valsam @ May 27 2009, 21:20 ) *
If coach Yannakis Banakis ever let,s him play !!!!!!!!!!!!
Για την φωτο!!!


Για μας δουλεύει ο coach.
Σοφο για σένα τον τρελλογιατρό τον επισκέπτομαι συχνά , έλα στον ΄Αρη ολέο ολε
Σόφο και ζημιά στα μυαλά smiley.gif
valsam
Δεν τον θελουμε τον Σοφο στον Αρη,οχι για τον χαρακτηρα του αλλα απλα γιατι στον Αρη θα του σφηριζουν 3 επιθετικα φαουλ 5 φορες 3 δευτερα βηματα κτλ σε καθε αγωνα( για οσους θυμουνται !!!!!!)
Πραγματα που τωρα που παιζει στον Οσφπ (οποτε παιζει!) δεν τα δινουν !!!!!!!!!!!


ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΟ ΒΡΗΚΑ!!!!!!!!!!!!!!Ναι τον θελουμε, θα βαλουμε και αλλα 2 εκατομυρια στο μπατζετ για να πανε "σε καλη μερια" και δεν θα του τα σφηριζουν αμα παιζει σ'εμας!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Timemaster
QUOTE(valsam @ May 27 2009, 23:34 ) *
Δεν τον θελουμε τον Σοφο στον Αρη,οχι για τον χαρακτηρα του αλλα απλα γιατι στον Αρη θα του σφηριζουν 3 επιθετικα φαουλ 5 φορες 3 δευτερα βηματα κτλ σε καθε αγωνα( για οσους θυμουνται !!!!!!)
Πραγματα που τωρα που παιζει στον Οσφπ (οποτε παιζει!) δεν τα δινουν !!!!!!!!!!!


ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΟ ΒΡΗΚΑ!!!!!!!!!!!!!!Ναι τον θελουμε, θα βαλουμε και αλλα 2 εκατομυρια στο μπατζετ για να πανε "σε καλη μερια" και δεν θα του τα σφηριζουν αμα παιζει σ'εμας!!!!!!!!!!!!!!!!!!


smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Τέτοιοι παίχτες είναι ευλογία και καταστροφή να τους έχεις...
τον Ολυμπιακό τον καταστρέφει μιας και παίζει χωρίς έναν ψιλό τα τελευταία χρόνια.
Στον Άρη που πάει να κάνει σταθερή πορεία είναι μεγάλο ρίσκο να προστεθεί ένας τέτοιος παίχτης.
Καλύτερα για τον ίδιο και την ομάδα να πάει σε κάποια χωρίς τέτοιους στόχους όπως η ΑΕΚ. ο ΠΑΟΚ ακόμα και ο Κολοσός ή κανένα Μαρούσι στην καλύτερη.
hagi
QUOTE(Vas @ May 27 2009, 11:26 ) *
Έχω την διαίσθηση ότι θα γίνει break σήμερα… Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να δω το παιχνίδι λόγω υποχρεώσεων και λόγω ώρας… 68.gif
Περιμένω και από το Στίβενσον να κάνει επιτέλους ένα παιχνίδι στα playoff!

Τα τελευταία 3 χρόνια πάντως οι μικροί τελικοί είναι πιο συναρπαστικοί από τους τελικούς!



QUOTE(mono maroussi @ May 27 2009, 13:40 ) *
βας και γω με αυτη την αισθηση ξυπνησα..μακαρι..αντε ρε μαρουσαρα τρελανε μας


Παιδια ωραία διαίσθηση είχατε.. Πλάκα κάνω φυσικά έτσι.. peace.gif peace.gif smiley.gif

QUOTE(EIMAI ARIANOS @ May 27 2009, 20:21 ) *
P.S polla ma para polla mpravo sto matson. Poly lene gia ton Soulh oti einai poli kalos proponhths ( poy einai ) alla den lene gia ton Matzon pou kanei isws kalyterh douleia me mikrotero mpatzet. Poly ton krazoun oti h omada den exei epi8etikous prosanatolismous alla edw pou ta leme oses fores htan proponhths ston Arh den eixe kai ta pyrinika opla sthn epi8esh gia na einai sigouros oti mporei na basistei kai se aythn ..., parolayta mia xara ta phge h omas shmera kai epi8etika

Κοίτα επειδή και γω αναφέρομαι στο επιθετικό πρόβλημα της ομάδας με τον Ματσόν θα σου πω ότι δεν χρειάζεται να έχεις "πυρινικά όπλα" όπως λες για να έχεις ένα σωστό επιθετικό σύστημα και να γυρίζει η μπάλα.Το να παιρνει ένας παίχτης την μπάλα και με μια πάσα τρίποντο δεν είναι σύστημα.
Και για να έρθω στον χθεσινό αγώνα , θα δώσω πρώτα τα συγχαρητήριά μου για τη νίκη και την σπουδαία θα την χαρακτήριζα εμφάνιση.
Προσωπικά πιστεύω ότι εχθές είδαμε αυτό που πρέπει από τον Άρη.Όχι τραγικά τρίποντα,όχι πάρα πολλά τρίποντα (18) και η μπάλα να γυρίζει και να πηγαίνει σε ελέυθερα σουτ ή στους ψηλούς.Με εξαιρετική άμυνα και πάθος.Εχθές φάνηκε ότι αν παίζει έτσι η ομάδα δεν τα περιμένει όλα από τον Κλάρκ ο οποίος πέτυχε μόνο 6 πόντους αν δεν κάνω λάθος.Είχε γενικά πολύ καλύτερα στατιστικά από τις άλλες φορές και έπαιξε όπως έπρεπε για να κερδίσει.
Από την άλλη μεριά βέβαια το Μαρούσι δεν ήταν καλό αφού έχασε πολλά σουτ αλλά σίγουρα επηρρεάστηκε από την πολύ καλή εμφάνιση του Άρη.
Οφείλω να δώσω τα εύσημα στον Γκαβέλ για την χθεσινή του απόδοση αλλά η γνώμη μου δεν αλλάζει και δεν θα τον ήθελα και του χρόνου στην ομάδα.Δε νομίζω ότι ο Άρης έχει την πολυτέλεια να έχει παίχτες στο ρόστερ που θα κάνουν ένα καλό παιχνίδι που και που.Πρέπει να βοηθούν όλοι.Και φυσικά δε μιλάω μόνο στην επίθεση αλλά την γενική εικόνα που βγάζει ένας παίχτης.Άμυνα παίζει ο Γκαβέλ αλλά νομίζω δεν φτάνει..

Τώρα στον Άγιο Θωμά πρέπει να το πάρουμε το ματς να τελειώσουμε με την τρίτη θέση ώστε να μην αγχωθούμε για την συνέχεια.Νομίζω είναι η κατάλληλη στιγμή να κάνουμε το 3-1 τώρα που η ψυχολογία είναι ανεβασμένη.
Gio Sugar
QUOTE(Timemaster @ May 28 2009, 10:29 ) *
smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Τέτοιοι παίχτες είναι ευλογία και καταστροφή να τους έχεις...
τον Ολυμπιακό τον καταστρέφει μιας και παίζει χωρίς έναν ψιλό τα τελευταία χρόνια.
Στον Άρη που πάει να κάνει σταθερή πορεία είναι μεγάλο ρίσκο να προστεθεί ένας τέτοιος παίχτης.
Καλύτερα για τον ίδιο και την ομάδα να πάει σε κάποια χωρίς τέτοιους στόχους όπως η ΑΕΚ. ο ΠΑΟΚ ακόμα και ο Κολοσός ή κανένα Μαρούσι στην καλύτερη.


Η αλήθεια είναι πως θα ήθελα να είναι μόνο ευλογία μιας και του έχω μεγάλη συμπάθεια, αλλά αυτή την δεδομένη στιγμή θα προτιμούσα να δω στον Άρη παίκτες όπως ο Γλυνιαδάκης , Κακιούζης, Χατζηβρέτας , Παπαμακάριος, Παπανικολάου παρά τον Σόφο γιατί πιστεύω ότι οι παραπάνω θα βοηθούσαν σίγουρα ενώ ο Σοφο δεν θα έβαζα το χέρι μου στη φωτιά.Τεσπά μεγάλη συζήτηση...

Άσχετο , ο Οικονομίδης είπε οτι τελικα δεν χρειαζόμαστε προκριματικά για την Euroleague. Ξέρεις κανένας τι ισχύει τελικά?
Πηγή:http://www.superbasket.gr/?c=308&a=113478
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.