Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μαρούσι
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Weekendman
QUOTE(Tretiak @ Jun 4 2009, 14:33 ) *
Πάλι του έφεξε του Άρη! Και δεν κάνω πλάκα . Να ευχαριστεί το Μαρούσι που τον κέρδισε και τον πέταξε εκτός Ευρωλίγκας. Τώρα του δίνεται η ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία να κατακτήσει του χρόνου το Κύπελλο Ευρώπης. Ας καταλάβουμε επιτέλους σε αυτήν τη χώρα ότι οι αγωνιστικές διακρίσεις μεγαλώνουν μια ομάδα και όχι τα έσοδα... Και σιγά τα έσοδα της Ευρωλίγκας , δεν είναι και Τσάμπιονς Λιγκ...
Ας πάει το Μαρούσι στην Ευρωλίγκα, να δω τί θα καταλάβει. Ό,τι έκανε φέτος ο Πανιώνιος. Να μαζεύει ήττες και να θεωρεί επιτυχία το να πάει στο Τοπ-16!

Ξεπερνώντας παραδείγματος χάρη τις Ισπανικές ομάδες μπορεί να πάρει το τρόπαιο; (μη πώ τις Ρωσικές γιατι δεν ξέρω πόσο ανθηρά θα είναι τα οικονομικά τους), επιπλέον οι Ευρωπαικές διακρίσεις πλήν Ευρωλίγκας δεν έχουν πια πολύ σημασία σε σύγκριση με την δεκαετία του 90 αν και κανένα τρόπαιο δεν βλάπτει! το σημαντικό στο eurocup είναι μόνο η έισοδος στην Ευρωλιγκα, για τα ανύπαρκτα έσοδα δεν διαφωνώ.
Tretiak
QUOTE(Weekendman @ Jun 4 2009, 14:39 ) *
Ξεπερνώντας παραδείγματος χάρη τις Ισπανικές ομάδες μπορεί να πάρει το τρόπαιο; (μη πώ τις Ρωσικές γιατι δεν ξέρω πόσο ανθηρά θα είναι τα οικονομικά τους), επιπλέον οι Ευρωπαικές διακρίσεις πλήν Ευρωλίγκας δεν έχουν πια πολύ σημασία σε σύγκριση με την δεκαετία του 90 αν και κανένα τρόπαιο δεν βλάπτει! το σημαντικό στο eurocup είναι μόνο η έισοδος στην Ευρωλιγκα, για τα ανύπαρκτα έσοδα δεν διαφωνώ.

Εντάξει δε λέω ότι το έχει στο τσεπάκι , αλλά πάντως κάτι μπορεί να κάνει . Εγώ αν ήμουνα Αρειανός θα προτιμούσα έτσι παρά Ευρωλίγκα...
Vas
QUOTE(Tretiak @ Jun 4 2009, 14:33 ) *
Ας πάει το Μαρούσι στην Ευρωλίγκα, να δω τί θα καταλάβει. Ό,τι έκανε φέτος ο Πανιώνιος. Να μαζεύει ήττες και να θεωρεί επιτυχία το να πάει στο Τοπ-16!


Δεν είναι δηλαδή επιτυχία αν πάει στο top16;;; Πλάκα κάνεις;

Τι εννοείς τι θα καταλάβουμε; Θα δούμε την ομαδάρα μας να παίζει στο κορυφαίο πρωτάθλημα με αντιπάλους τους καλύτερους παίκτες....

Σημασία έχει συμμετοχή φίλε μου.
Ο Άρης δηλαδή θα το σήκωνε;;


Gravedigger
QUOTE (Gravedigger @ Jun 3 2009, 21:09 ) *
Η φιναλίστ της Ιταλίας είναι η Benetton.Οπότε την έχεις 2 φορές.

Άσχετο αλλά πρέπει να διορθώσω τον εαυτό μου.Η Benetton αποκλείστηκε στα ημιτελικά από την Siena.Συνεχίστε! tongue.gif
hagi
Δεν έχει δίκιο για την Ευρωλίγκα.Αν θέλεις να είσαι μεγάλη ομάδα πρέπει να αγωνίζεσαι και στο υψηλότερο επίπεδο που αυτό είναι η Ευρωλίγκα.
Φυσικά και το Eurocup είναι μεγάλη διοργάνωση και κανείς δεν λέει ότι θα μας χάλαγε η κατάκτησή του.Άλλωστε σε πάει αυτόματα και στην επόμενη Ευρωλίγκα.Το θέμα είναι ότι όταν παίζεις στην Ευρωλίγκα "τραβάς" κάποιους παίχτες πιο εύκολα.Ενώ για να πάρεις καλούς παίχτες αν δεν παίζεις στην Ευρωλίγκα πρέπει να έχεις λεφτά όπως η Κίμκι για να τα σκάσεις και να τους πάρεις.
Αυτό πιστεύω είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα.Τώρα αν όλα πάνε καλά και η Διοίκηση μπορέσει να δώσει χρήματα και πάρουμε καλούς παίχτες (2-3 δηλαδή) τότε θα κάνουμε υπομονή για την επόμενη χρονιά..Αλλά τώρα αν δεν γίνουν κάποιες κινήσεις και μείνει ο Ματσόν με το ίδιο σύστημα τότε άστα βράστα..
Tretiak
QUOTE(Vas @ Jun 4 2009, 14:42 ) *
Δεν είναι δηλαδή επιτυχία αν πάει στο top16;;; Πλάκα κάνεις;

Τι εννοείς τι θα καταλάβουμε; Θα δούμε την ομαδάρα μας να παίζει στο κορυφαίο πρωτάθλημα με αντιπάλους τους καλύτερους παίκτες....

Σημασία έχει συμμετοχή φίλε μου.
Ο Άρης δηλαδή θα το σήκωνε;;

Αν το βλέπεις έτσι , ότι σημασία έχει η συμμετοχή, τότε πάω πάσο...
Για μένα σημασία έχει η άρση κουπών...
Vas
QUOTE(hagi @ Jun 4 2009, 14:52 ) *
Δεν έχει δίκιο για την Ευρωλίγκα.Αν θέλεις να είσαι μεγάλη ομάδα πρέπει να αγωνίζεσαι και στο υψηλότερο επίπεδο που αυτό είναι η Ευρωλίγκα.
Φυσικά και το Eurocup είναι μεγάλη διοργάνωση και κανείς δεν λέει ότι θα μας χάλαγε η κατάκτησή του.Άλλωστε σε πάει αυτόματα και στην επόμενη Ευρωλίγκα.Το θέμα είναι ότι όταν παίζεις στην Ευρωλίγκα "τραβάς" κάποιους παίχτες πιο εύκολα.Ενώ για να πάρεις καλούς παίχτες αν δεν παίζεις στην Ευρωλίγκα πρέπει να έχεις λεφτά όπως η Κίμκι για να τα σκάσεις και να τους πάρεις.
Αυτό πιστεύω είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα.Τώρα αν όλα πάνε καλά και η Διοίκηση μπορέσει να δώσει χρήματα και πάρουμε καλούς παίχτες (2-3 δηλαδή) τότε θα κάνουμε υπομονή για την επόμενη χρονιά..Αλλά τώρα αν δεν γίνουν κάποιες κινήσεις και μείνει ο Ματσόν με το ίδιο σύστημα τότε άστα βράστα..

Να προσθέσω, ότι και οι παίκτες του Αμαρουσίου θα σκεφτουν να φύγουν από το Μαρούσι τώρα πιο πολύ…
Σε συζύτηση με το Μαυροκεφαλίδη αφήνει όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτα (και μάλλον δεν θα γυρίσει στο ΟΣΦΠ). Κάνοντας καλά παιχνίδια στην ευρωλίγκα ανεβένει και το κασε του… άρα μπορεί να ρίξει τις απαιτήσεις του για του χρόνου με προοπτική να ποντάρει ότι το κασε του θα εκτιναχθεί από του χρόνου.
Το ίδιο ισχύει και για Καιμακόγλου, Χαραλαμπίδη που ακούγεται ότι τους πλησίασε ο Πανελλήνιος


QUOTE(Tretiak @ Jun 4 2009, 14:57 ) *
Αν το βλέπεις έτσι , ότι σημασία έχει η συμμετοχή, τότε πάω πάσο...
Για μένα σημασία έχει η άρση κουπών...



τότε γιατι μαζευτήκατε 5000 άτομα και θέλατε τόσο τη νίκη...

δεν πιστεύω ότι άλλοι φίλαθλοι του άρη συμφωνούν μαζί σου

Καλύτερα πρώτος στο χωριο δηλαδη…
suspect
αν και πιστευω οτι σε μια διοργανωση σαν την ευρωλιγκα λογω φανελας, ιστοριας και κοσμου πρεπει αν ειναι ο αρης, το μαρουσι δικαια πηρε την προκριση.

ειναι καλυτερη ομαδα, πιο πληρης, ισορροπημενη αλλα αυτο το πραγμα στο κλειστο του αγ.θωμα με 200 ατομα, δεν αντεχεται....
Weekendman
QUOTE(suspect @ Jun 4 2009, 15:14 ) *
αν και πιστευω οτι σε μια διοργανωση σαν την ευρωλιγκα λογω φανελας, ιστοριας και κοσμου πρεπει αν ειναι ο αρης, το μαρουσι δικαια πηρε την προκριση.

ειναι καλυτερη ομαδα, πιο πληρης, ισορροπημενη αλλα αυτο το πραγμα στο κλειστο του αγ.θωμα με 200 ατομα, δεν αντεχεται....

Πάντως το πείραμα που έκανε η ΑΕΚ πηγαίνοντας στην Λάμια για να παίξει τα εντός έδρας παιχνίδια στην Ευρωλίγκα το 02-03 με μία νίκη , αποθαρύνει μάλλον μια σκέψη να έπαιζε το Μαρούσι ίσως στην επαρχία...
Αλλά κάτσε να δούμε αν παίξει πρώτα Ευρωλίγκα πραγματικά;
Το ξαναλέω σαν ομάδα μόνο χωρίς το γύρω-γυρώ μου αρέσει να βλέπω το Μαρούσι.
Timemaster
QUOTE(Tretiak @ Jun 4 2009, 14:57 ) *
Αν το βλέπεις έτσι , ότι σημασία έχει η συμμετοχή, τότε πάω πάσο...
Για μένα σημασία έχει η άρση κουπών...



Δε ξέρω τι λες εσύ...

αλλά εγώ σαν φίλαθλος του Άρη...

προτιμώ να τον βλέπω να κάνει την πορεία που έκανε τα τελευταία δύο χρόνια στην Ευρωλίγκα όπου χάσαμε στην μία νίκη την πρόκριση στους 8) και να κοντράρουμε στα ίσα ομάδες όπως η ΤΣΣΚΑ και η Μπαρτσελόνα
με την ελπίδα πως σταδιακά θα βελτιωθεί και η ομάδα και θα ανέβει κι άλλο επίπεδο...

από το να βλέπω την ομάδα μου να παίζει με ομάδες μικρού βεληνεκές όπως αυτές στην πρώτη φάση του Εurocap και να
πέφτει μετά στις δευτεροκλασάτες ομάδες από Ισπανία-Ιταλία-Ρωσία
όπου πάλι έχει λίγες πιθανότητες να πάρει τρόπαιο.

και φυσικά δε σκέφτηκα ούτε δευτερόλεπτο πως θα ήταν αν το 80τόσο δε παίζαμε στο Πρωταθλητριών εναντίων της Γιουγκοπλάστικα και των μεγάλων δυνάμεων παρόλο που δε καταφέραμε να πάρουμε τίτλο αλλά να παίζαμε στο κόρατς ή στο κυπελλούχων και ας είχαμε τώρα τρόπαια και από εκείνη την εποχή.

μπορεί η Ευρωλίγκα να μην είναι σαν την αντίστοιχη του ποδοσφαίρου σαν οικονομικός παράδεισος....
αλλά είναι σαφώς πολύ καλύτερα από το Eurocap και σε έμμεσα οικονομικά οφέλη αλλά και άμεσα.



και σαν Αριανός προτιμώ να βρίσκομαι ανάμεσα στους κορυφαίους και ας είμαι και καταϊδρωμένος να περάσω στους 16
από το να είμαι συνέχεια στους 8 στην β' κατηγορία του μπάσκετ.

με δύο λέξεις: ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ - ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ



Υ.Γ. Νομίζω πως έτσι θα νοιώθει και κάθε φίλος του Αμαρουσίου...και όλων των άλλων ''μικρών'' και μεγάλων ομάδων
The Admiral
Ναι,ειναι καλυτερα να παιζει ο Αρης στην Ευρωλιγκα,αλλα πριν αρχισεις να τρεχεις,πρεπει πρωτα να μαθεις να περπατας.Για να ανταπεξελθουμε στην Ευρωλιγκα,χρειαζομαστε καλυτερο ροστερ και καλυτερο προπονητη.Χωρις αυτα το μονο που θα καταφερναμε θα ηταν να μαζευαμε ηττες και αντι για γιορτη μεσοβδομαδα στο Αλεξανδρειο θα ειχαμε κηδειες.Και οι κηδειες χαλανε την ψυχολογια πολυ.Δεν ειμαστε αγωνιστικα ετοιμοι για αυτη τη διοργανωση,αν δυναμωσουμε τοτε το συζηταμε,βεβαια σε αυτη την περιπτωση η προκριση σε αυτην θα ειναι διαδικαστικο θεμα,οποτε μαλλον δε θα το συζηταμε καν.
mono maroussi
καλα δεν ειμαστε και 200 ατομα ηρεμηστε..και του χρονου με λιγες συντονισμενες προσπαθειες θα μαζευτουμε παλι και πιστευω οτι θα μαζευουμε 2000 και κοσμο στο οακα..
kriton
QUOTE(mono maroussi @ Jun 4 2009, 20:05 ) *
καλα δεν ειμαστε και 200 ατομα ηρεμηστε..και του χρονου με λιγες συντονισμενες προσπαθειες θα μαζευτουμε παλι και πιστευω οτι θα μαζευουμε 2000 και κοσμο στο οακα..

μακάρι φίλε μου.αλήθεια το εύχομαι και ας είναι μεγάλη ι πίκρα αυτή τι στιγμή,απλά το βλέπω λίγο δύσκολο αφενός και αφετέρου ακόμα και 2000 ειδικά στο οακα δεν κάνουν έδρα με τπτ!ένα γήπεδο 3-4 χιλιάδων θέσεων πιστεύω θα σας βοηθούσε [πολύ περισσοτερο..
valsam
Να δειτε οτι στα προκρηματικα της ευρωλιγκα θα το σφαξουν το Μαρουσι γιατι απλα δεν θελουν μια ομαδα που θα κοβει 300-1000 εισητηρια!!!!!!!!!!!!
Κακα τα ψεματα αλλα τοσα εισητηρια κοβονται σε καλους αγωνες τοπικων κατηγοριων !!!!!!!!!!!!!!
Vas
Ας φτιάξουμε καλή ομάδα και δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα…

Υπολογίζω 3-4 χιλιάδες μέσο όρο του χρόνου….

Θα ενεργοποιηθούν, δημόσιες&δημοτικές υπηρεσίες, υπάλληλοι της εταιρίας Βωβού (και του καινούργιου επενδυτή), σχολεία και ΚΑΠΗ των βορείων προαστίων….

Δεν θα μας χωρά το ΟΑΚΑ
icon_drunk.gif

ΥΓ. @valsam: δεν πρέπει να το έχεις χονέψει ακόμα ε; rolleyes.gif
The Admiral
Θα μαζευετε τοσο πολυ κοσμο??

Τοτε θα ερχομαι και εγω καμια βολτα.Βαρεθηκα να πηγαινω μονο στον ΠΑΟ.Ειναι πολιτισμενη η ατμοσφαιρα στα εντος εδρας του Αμαρουσιου? 'Η ειναι σαν του Ολυμπιακου,που ειναι σα να πηγαινεις επισκεψη στο αντρο των Ορκ?
mono maroussi
QUOTE(Vas @ Jun 5 2009, 15:56 ) *
Ας φτιάξουμε καλή ομάδα και δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα…

Υπολογίζω 3-4 χιλιάδες μέσο όρο του χρόνου….

Θα ενεργοποιηθούν, δημόσιες&δημοτικές υπηρεσίες, υπάλληλοι της εταιρίας Βωβού (και του καινούργιου επενδυτή), σχολεία και ΚΑΠΗ των βορείων προαστίων….

Δεν θα μας χωρά το ΟΑΚΑ
icon_drunk.gif

ΥΓ. @valsam: δεν πρέπει να το έχεις χονέψει ακόμα ε; rolleyes.gif

που να το χωνεψει..μαρουσαρα τρελενομαι
Vas
QUOTE(The Admiral @ Jun 5 2009, 16:04 ) *
Θα μαζευετε τοσο πολυ κοσμο??


Αν φέρεις και τους φίλους σου rolleyes.gif


QUOTE
Τοτε θα ερχομαι και εγω καμια βολτα.Βαρεθηκα να πηγαινω μονο στον ΠΑΟ.Ειναι πολιτισμενη η ατμοσφαιρα στα εντος εδρας του Αμαρουσιου? 'Η ειναι σαν του Ολυμπιακου,που ειναι σα να πηγαινεις επισκεψη στο αντρο των Ορκ?


Πέρσυ στο ΟΑΚΑ ήταν σαν το ΝΒΑ πάντως... smiley.gif

QUOTE
mono maroussi Δημοσιεύθηκε 6 λεπτά πριν
QUOTE(Vas @ Jun 5 2009, 15:56 )
Ας φτιάξουμε καλή ομάδα και δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα…

Υπολογίζω 3-4 χιλιάδες μέσο όρο του χρόνου….

Θα ενεργοποιηθούν, δημόσιες&δημοτικές υπηρεσίες, υπάλληλοι της εταιρίας Βωβού (και του καινούργιου επενδυτή), σχολεία και ΚΑΠΗ των βορείων προαστίων….

Δεν θα μας χωρά το ΟΑΚΑ


ΥΓ. @valsam: δεν πρέπει να το έχεις χονέψει ακόμα ε;

που να το χωνεψει..μαρουσαρα τρελενομαι


Νικολάκι τρελενομαι σου λέω... ακόμα να συνέλθω... icon_drunk.gif
hagi
Μπορεί να έρθω και γω σε κανένα ματς να δω το Μαρούσι που θα είναι χαλαρά.Γιατί όχι..

Πάντως παιδιά χαλαρώστε λιγο στα post..Μην το παρατραβάμε..Δεν έχει νόημα δηλαδή.

Νομίζω πάντως ότι το συγκεκριμένο τόπικ έχει κλείσει.Το ΑΡΗΣ-ΜΑΡΟΥΣΙ τελείωσε........για φέτος
Vas
QUOTE(hagi @ Jun 5 2009, 18:54 ) *
Το ΑΡΗΣ-ΜΑΡΟΥΣΙ τελείωσε........για φέτος


Η σπίθα βλέπω ακόμα υπάρχει... smiley.gif

θα τα ξαναπουμε του χρόνου.... blove.gif icon_wave.gif

ΥΓ. ευπρόσδεκτοι όλa ta παιδιά του basketforum sto OAKA
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.