Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μεταγραφές για τη σεζόν 2013-2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4
rchos
QUOTE(sacarame @ Jul 23 2013, 00:51 ) *
Πηγη: sport-fm.gr


Χμμμ....


Νομίζω φοβερό δίδυμο με τον Παπανικολάου θα έκανε ο Ινγκλς.
Καλός είναι και ο Νάχμπαρ στην περίπτωση που ο Παπανικολάου πιάσει.
Η Μπαρτσελόνα έχει διαχρονικά τρόπο να αξιοποιεί σοφτ ταλαντούχους παίχτες σαν αυτόν.
Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο είναι αναγκαίος ο Νάχμπαρ και μήπως έχουν στο μυαλό να τον βάζουν και στο 4 γιατί παίχτες να παίξουν στο 3 έχουν και άλλους εκτός του Παπ.Ραμπασέδα και Αμπρίνες φέτος θα πάρουν πιο πολύ χρόνο αν και παίζουν και στο 2 εκτός από το 3.
gspara
Στην Αλμπα ο Ντειβιντ Λογκαν.
rchos
Η Αλμπα μάλλον δεν έχει σκοπό να πάρει πρωτάθλημα Γερμανίας με τις κινήσεις που κάνει φέτος το καλοκαίρι.
Η Μπάγερν από την άλλη ήρθε δυνατή.


Ο Ίνκλις νομίζω ότι αγωνιστικά βρήκε την ομάδα που του αρμόζει.Θεωρώ ότι είναι παίχτης ταμάμ για Μακάμπι όπως παίζει ο Μπλατ τα τελευταία χρόνια.
Θα βοηθήσει και θα κάνει πολύ καλή χρονιά νομίζω.
Η Μακάμπι είναι πολύ πίσω στον άσσο.Στις υπόλοιπες θέσεις δεν θεωρώ ότι είναι τόσο κακή όσο κάποιοι την παρουσιάζουν.
HLR CENATION
O Kλειζα κοντα στην φενερ αν δεν εχει υπογραψει ηδη με 1,6 εκ το χρονο.

Με τον Ομπραντοβιτς εκτιμω οτι θα κανει παπαδες.
A.CAB
http://www.superbasket.gr/permalink/185649.html

Υπέγραψε ο Ζοριτς στη Φενέρ.
rchos
Σαιζόν 2009-2010 έπαιζε στον Ολυμπιακό ένας Λιθουανός λίγο αλανάκος και αρκετά ιδιαίτερος χαρακτήρας.
Έκανε μερικά πολύ μεγάλα παιχνίδια αλλά τελικά η ομάδα του απέτυχε εκείνη την χρονιά οπότε το πέρασμα του δεν θεωρήθηκε τόσο επιτυχημένο ενώ το καλοκαίρι του 2010 γύρισε στο NBA και τους Ράπτορς.
Θυμάμαι μία καραμέλα που ήταν πολύ της μόδας εκείνη την εποχή.Ο Ζοτς λέει τέτοιους παίχτες ποτέ δεν θα τους έπαιρνε στην ομάδα του.Φορέθηκε πολύ αυτή η απόψη από ειδικούς και μη.

Προφανώς ο παίχτης που ανακοίνωσε σήμερα η Φενέρ από την Λιθουανία δεν είναι ο ίδιος με εκείνον που έπαιζε στον Ολυμπιακό ή ο Ζοτς πριν λίγες ώρες παραιτήθηκε από την ομάδα γιαυτό και ανακοινώθηκε ο Λιθουανός...


Πέρα από αυτά και οι τρεις παίχτες που ανακοίνωσε η Φενερ σήμερα είναι μεγάλες κινήσει που την κάνουν άμεσα φαβορί για φάιναλ 4.Ελέω και Ζοτς φυσικά.
zarmas
http://www.sport-fm.gr/article/anakoinwse-...-i-fener/689948
αυτές είναι μεταγραφές ohmy.gif
HLR CENATION
Στο μεταξυ η Live sport σημερα εγραφε οτι παει για το μπαμ ο Ερυθρος Αστερας με τον Τζεκινγκς των Γκολντεν Στειτ και οτι ο Αγιον παει προς Μπαρτσελονα.
tuareg
θελω να δω ποιον θα βαλει στο 3 και ποιον στο 4 ο ζοτς ,εχει μπογκντανοβιτς για το 3 εν τω μεταξυ...
giannis_mg
Μονο εγω δεν εντυπωσιαστηκα απ'τις τρεις...βομβες της Φενερ rolleyes.gif

Εγω θα πω για την μια κινηση που εγινε και ακουει στο ονομα Λινας Κλειζα...

Μοναχα εμενα αυτη η κινηση δεν μου κανει για κινηση ''Ομπραντοβιτς''??
Το τελευταιο ονομα που περιμενα να ακουσω οτι θα συνεργαστει ο Ζοτς ειναι του Λιθουανου...
Δεν ξερω αν ο Ζοτς ειναι μαγος αλλα θεωρω πως δεν προκειται να βαλει σε καλουπι την ωρολογιακη βομβα ατομισμου και εγωισμου που ακουει στο ονομα Κλειζα...
Αφηστε που ο Λινας εχει να κανει γεματη σεζον απ'την εποχη του ΟΣΦΠ καθως ειχε και εναν φοβερα σοβαρο τραυματισμο...

Σε γενικες γραμμες λογω της ελλειψης ποιοτικων παιχτων καθως ολοι εχουν κλεισει καπου μονο εγω παρατηρω μια αχτιδα πανικου απ'τον Ζοτς με τις κινησεις που κανει για να κλεισει το ροστερ??

Ο Ζοριτς για κανεναν απολυτως λογο δεν μου γεμιζε το ματι ποτε...
Ενα πενταρι χαμαλης,που ξερει τα βασικα του μπασκετ αλλα απο εκει και περα τιποτα το αξιοσημειοτο ενω για τον Νεμανια θεωρω τουλαχιστον αστοχο να τον αποκτησεις ενω υπαρχει ηδη ενας κλονος του(στο οτι και οι 2 δεν εχουν συγκεκριμενη θεση στο γηπεδο και καλυπτουν ειτε το 3 ειτε το 4) οπως ειναι ο Μπογκντανοβιτς...
D-Wade
QUOTE(tuareg @ Jul 26 2013, 21:13 ) *
θελω να δω ποιον θα βαλει στο 3 και ποιον στο 4 ο ζοτς ,εχει μπογκντανοβιτς για το 3 εν τω μεταξυ...

Στο 3 Πρελτζιτς Μπογκντάνοβιτς(που θα πηγαίνει και στο 2) και στο 4 Κλέιζα και Μπιέλιτσα
Στους κοντούς τι ακούγεται?Πάντως ακόμα και να μείνει ο Μακαλεμπ χρειάζεται έναν pass first point guard
rchos
Υπάρχει και ο Κάραμαν στο 4

Νομίζω θα δούμε και σχήμα με Κλέιζα στο 3 αρκετά και τον Μπογκντάνοβιτς στο 2.

Anaz
Στην Τουρκια 6 ξένοι δεν επιτρέπονται? Αυτο σημαινει οτι εχει μια θεση κενη ολη κι ολη για τα γκαρντ?
Την πατησαν που τους εφαγε η Εφες τον Πλανινιτς. Να δω που θα βρει τωρα ο Ζοτς τον γκαρντ που θα στηριξει την δημιουργία του, αν δεν του κατσει ο Καλαθης.
HLR CENATION
O Eζιουκου πρωην σεντερ της Ελευσινας στην Ρομα.
Dancing Madly Backwards
QUOTE (rchos @ Jul 26 2013, 18:10 ) *
Σαιζόν 2009-2010 έπαιζε στον Ολυμπιακό ένας Λιθουανός λίγο αλανάκος και αρκετά ιδιαίτερος χαρακτήρας.
Έκανε μερικά πολύ μεγάλα παιχνίδια αλλά τελικά η ομάδα του απέτυχε εκείνη την χρονιά οπότε το πέρασμα του δεν θεωρήθηκε τόσο επιτυχημένο ενώ το καλοκαίρι του 2010 γύρισε στο NBA και τους Ράπτορς.
Θυμάμαι μία καραμέλα που ήταν πολύ της μόδας εκείνη την εποχή.Ο Ζοτς λέει τέτοιους παίχτες ποτέ δεν θα τους έπαιρνε στην ομάδα του.Φορέθηκε πολύ αυτή η απόψη από ειδικούς και μη

Προφανώς ο παίχτης που ανακοίνωσε σήμερα η Φενέρ από την Λιθουανία δεν είναι ο ίδιος με εκείνον που έπαιζε στον Ολυμπιακό ή ο Ζοτς πριν λίγες ώρες παραιτήθηκε από την ομάδα γιαυτό και ανακοινώθηκε ο Λιθουανός...


Γιγαντιαίες αλήθειες. Να βγουν οι ειδικοί τύπου Παπαδογιάννη που ορκιζόντουσαν πως ο Ζοτς δεν θα δούλευε ποτέ με τέτοιους παίκτες (τύπου Κλέιζα, πόσο μάλλον Τεόντοσιτς).
manj13
QUOTE(Dancing Madly Backwards @ Jul 28 2013, 00:18 ) *
Γιγαντιαίες αλήθειες. Να βγουν οι ειδικοί τύπου Παπαδογιάννη που ορκιζόντουσαν πως ο Ζοτς δεν θα δούλευε ποτέ με τέτοιους παίκτες (τύπου Κλέιζα, πόσο μάλλον Τεόντοσιτς).



Αν υπηρχαν φιλε μου διαθεσιμοι Διαμαντιδηδες και Καλαθηδες στην αγορα -ακομα και Καρυ εγγυημενοι ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ- πιστευεις οτι θα χτυπαγε τον Τεοντοσιτς? Επισης παικτες με το σουτ του Κλειζα και απο μεση και απο μακρινη αποσταση υπαρχουν
και να ειναι και πχ Φωτσηδες σε χαρακτηρα?Νομιζω οτι προκειμενου να φτιαξει μια ομαδα με δυνατοτητες ηταν αναγκασμενος εκ των πραγματων να ριξει λιγο νερο στους χαρακτηρες και να το παει βλεποντας και κανοντας...μελιτζανι χρωμα κ.τ.λ wink.gif
Anaz
Καλα οι Ρωσσοι, ΤΩΡΑ θυμηθηκαν να δωσουν τον Μιλος??Και ποιον θα παρουν στη θεση του πλεον? O Tζακσον εφυγε?
SG3ptshooter
QUOTE
Enel Brindisi try to reach an agreement with Sergiy Gladyr

http://www.sportando.net/eng/italy/serie-a...giy-gladyr.html
manu, στην κάνει πάλι αυτός. tongue.gif

ο Jackson θα είναι στην ομάδα που οδήγησε στην κατάκτηση της VTB League. cool.gif Pargo, Fridzon λοιποί Ρώσοι τα υπόλοιπα guards, ίδωμεν.
sni79per
Θυμαμαι οταν πηρε ο οσφπ τον μιλος γραφανε οτι τον πηρε μεσα απο τα χερια του παο γιατι ηταν απο τους παιχτες που ηθελε να εξελιξει ο ζοτς.
Και νομιζω ηταν κ αληθεια.
Καμια εκπληξη αν τον εχει ζητησει.
SG3ptshooter
QUOTE
Fenerbahce Ulker keep McCalebb and leave Vidmar and Sato

ασχολίαστο το "leave", η Fener πάντως είναι:
McCalebb - Ermis - Teodosic - Onan - Bogdanovic - Preldzic - Bjelica - Kleiza - Karaman - Savas - Zoric, με 6 ξένους κι αν θες να βρεις ανάγκη περαιτέρω ενίσχυσης, μόνο στο 5 χωράει συζήτηση.

Πούσται ρε οι Αργεντίνοι;
QUOTE
Asefa Estudiantes offer a contract to Marcos Mata

πολλά ονόματα παίζουν γενικά για Estu τις τελευταίες μέρες, Franch, Miso, Mainoldi.
Manu7
QUOTE(SG3ptshooter @ Jul 28 2013, 12:57 ) *
http://www.sportando.net/eng/italy/serie-a...giy-gladyr.html
manu, στην κάνει πάλι αυτός. tongue.gif

αντι-Γκέτσε μια χαρά θα ήταν...Αλλά απ'ότι βλέπω δεν έχει και πολύ τρελές φιλοδοξίες ο πουλέν. biggrin.gif

Καλά ρε παιδιά μπορεί να μου εξηγήσει η Φενέρ πώς σπάει τα συμβόλαια το ένα μετά το άλλο? Έτσι απλά ρίχνει το παραδάκι? Γιατί δεν έχουν ακουστεί ποσά για τους Ζόριτς και Μπιέλιτσα. Θα πάει και για τον Μίλος τώρα...

Κλέιζα αγόρι μου τώρα δικαιώνεσαι! Ο Μέγας Ζοτς σε πήρε στην ομάδα του! Να δούμε τώρα τι θα λένε οι δημοσιογραφάρες μας...
manj13
QUOTE(Manu7 @ Jul 29 2013, 11:18 ) *
αντι-Γκέτσε μια χαρά θα ήταν...Αλλά απ'ότι βλέπω δεν έχει και πολύ τρελές φιλοδοξίες ο πουλέν. biggrin.gif

Καλά ρε παιδιά μπορεί να μου εξηγήσει η Φενέρ πώς σπάει τα συμβόλαια το ένα μετά το άλλο? Έτσι απλά ρίχνει το παραδάκι? Γιατί δεν έχουν ακουστεί ποσά για τους Ζόριτς και Μπιέλιτσα. Θα πάει και για τον Μίλος τώρα...

Κλέιζα αγόρι μου τώρα δικαιώνεσαι! Ο Μέγας Ζοτς σε πήρε στην ομάδα του! Να δούμε τώρα τι θα λένε οι δημοσιογραφάρες μας...



E, καλα δεν νομιζω και να πεθαναν οι ανταγωνιστες για Ζοριτς και Μπιελιτσα....Για τον Κλειζα μια απαντηση καποιου ''δημοσιογραφου''θα μπορουσε ισως να ηταν και η δικη μου πιο πανω tongue.gif !!!
''Παικτες με το σουτ του Κλειζα και απο μεση και απο μακρινη αποσταση υπαρχουν
και να ειναι και πχ Φωτσηδες σε χαρακτηρα?Νομιζω οτι προκειμενου να φτιαξει μια ομαδα με δυνατοτητες ηταν αναγκασμενος εκ των πραγματων να ριξει λιγο νερο στους χαρακτηρες και να το παει βλεποντας και κανοντας...μελιτζανι χρωμα κ.τ.λ''
mixalisgate7
QUOTE(Manu7 @ Jul 29 2013, 11:18 ) *
Καλά ρε παιδιά μπορεί να μου εξηγήσει η Φενέρ πώς σπάει τα συμβόλαια το ένα μετά το άλλο? Έτσι απλά ρίχνει το παραδάκι? Γιατί δεν έχουν ακουστεί ποσά για τους Ζόριτς και Μπιέλιτσα.


Το eurohoops έγραψε στο twitter οτι έδωσε για Ζόριτς 850.000

https://twitter.com/Eurohoopsnet/status/360818664557133824
SG3ptshooter
QUOTE(Manu7 @ Jul 29 2013, 11:18 ) *

Κι αυτός στην έκανε:
Antibes Sharks officially sign Mouhamed Saer Sene
αν φεύγουν όπως ακούγεται και MainoldoKurz βλέπω να τα βρίσκουν ακόμα πιο δύσκολα οι πορτοκαλί της Μαδρίτης του χρόνου. Βέβαια, και να υποβιβαστούν στη βαθμολογία, θα ανέβει κανείς;

Για όποιον λέγαμε για το Milano, γράψτε μια μικρή αλλαγή:
Alba Berlin lands Leon Radosevic
rchos
O Αστέρας ανακοίνωσε τον Charles Jenkins
Πολύ δυνατή μεταγραφή λοιπόν μιας και έγινε και επίσημο.

benchwarmer
Mens Sana Siena agreed to terms with Nuggets draftee Erick Green

Ξεκάθαρα για ακριβώς ότι έκανε ο Bobby. Πρώτος σκόρερ του NCAA ο Green πέρυσι, να δούμε όμως τι μπορεί να κάνει σε μία ομάδα που θα κάνει (άσχετα με τη μείωση του μπάτζετ) πρωταθλητισμό, σε αντίθεση με το Virginia Tech πέρυσι...
SG3ptshooter
QUOTE(SG3ptshooter @ Jul 30 2013, 14:37 ) *
αν φεύγουν όπως ακούγεται και MainoldoKurz βλέπω να τα βρίσκουν ακόμα πιο δύσκολα οι πορτοκαλί της Μαδρίτης του χρόνου.

κοινή συναινέσει λύση συμβολαίου και με το καμάρι της Ανδόρρας, καθόλου καλά τα πράγματα. Διαβάζω φήμη για Estu - Colom, να μην αλλάξει και σπίτι σου λέει, ενώ για 2 χρόνια ακόμα έμεινε στη CBCanarias ο Uriz.
SG3ptshooter
QUOTE
Deon Thompson agreed to terms with Bayern Munich

άλλη μια καλή μεταγραφή για το μπασκετικό τμήμα, απ' τον Ίκαρο μ' άρεσε ο Δίων. Άμα δε θα σηκώσει τίποτα στη μπάλα, ας πάρει εδώ κάτι.

QUOTE
Obradoiro signing Hawks draftee Mike Muscala

συνεχίζουν όπως και πέρυσι με δοκιμές νεαρών που τελείωσαν την πορεία τους στο NCAA. Ο Hummel δεν ήταν στο 100% για μεγάλο μέρος της χρονιάς και ο Buford ήταν ίσως η πιο αποτυχημένη παρουσία Αμερικανού σε όλο το πρωτάθλημα πέρυσι πάντως. Και η αποχώρηση, όχι μόνο του Hummel, αλλά και των Mejri και Kendall ψηλά αυξάνουν τα ερωτηματικά και στη Γαλικία.
Weekendman
Δεν ξέρω αν η Μπάγιερν θα προσεγγίσει ποτέ την επιτυχία της ποδοσφαιρικής ομάδας, αλλα τουλάχιστον ακολουθεί την δοκιμασμένη τακτική της ναυαρχίδας του συλλόγου αποδυναμώνοντας τους εγχώριους αντιπάλους, έστω και αν υπερβάλει ίσως στην απόκτηση πρώην παικτών της Άλμπα...

SG3ptshooter
Lietuvos Rytas adds Greek big man Andreas Glyniadakis

Όλοι στήριξη σαραντάπηχου στον προκριματικό γύρο EL. smile.gif

edit: Και RT Guinn στη Gora, απευθείας ομίλους.
sacarame
QUOTE(SG3ptshooter @ Aug 1 2013, 15:43 ) *
Lietuvos Rytas adds Greek big man Andreas Glyniadakis

Όλοι στήριξη σαραντάπηχου στον προκριματικό γύρο EL. smile.gif



Με το Γκέτσεεεεε, και το Γλυνιαααα, με την κουπα πρωτοσέλιδο στη Ρίτααααα (το ΜΜΕ ρε, όχι την Σακελλαρίου)

tongue.gif tongue.gif
gspara
QUOTE (SG3ptshooter @ Aug 1 2013, 15:43 ) *
Lietuvos Rytas adds Greek big man Andreas Glyniadakis

Όλοι στήριξη σαραντάπηχου στον προκριματικό γύρο EL. smile.gif

edit: Και RT Guinn στη Gora, απευθείας ομίλους.

Εγω υποστηριζω τους αντιπαλους στο εθνικο,λογω Ηλια βεβαιως...ειδικα τωρα που εφερε πισω τον Ποτσιους(ηλπιζα πριν λιγο καιρο για αντι-Γκετσε).
Dreamerpanos
Ο Πότσιους στη Ζαλγκίρις κατά 99%.....μένει η ανακοίνωση...
Dreamerpanos
Γκουίν στη Ζιελόνα Γκόρα....θα επιστρέψει στο ΣΕΦ δηλαδή.. tongue.gif
HLR CENATION
http://www.sport-fm.gr/article/sti-balenthia-o-sato/691126

Στην Βαλενθια ο Σατο.

Εντυπωση μου κανει.Δεν πιστευει ο Ομπραντοβιτς οτι μπορει να ανακαμψει μετα την περσυνη τραγικη χρονια?
SG3ptshooter
QUOTE(SG3ptshooter @ Jul 31 2013, 14:33 ) *
κοινή συναινέσει λύση συμβολαίου και με το καμάρι της Ανδόρρας... Διαβάζω φήμη για Estu

done
QUOTE(HLR CENATION @ Aug 2 2013, 15:37 ) *
Στην Βαλενθια ο Σατο.

Χειρότερα απ' toν περασμένο "αιώνιο" που πήραμε δεν πρόκειται να πάει. tongue.gif
Φαντάζομαι έκλεισε το roster, έτσι:
Van Rossom - Ribas - Lafayette - Rafa
Sato - Lucic - Abbia
Doellman - Aguilar
Dubljevic - Lishchuk - Triguero
αν δεν είχε φύγει και ο Κέλτης..
HLR CENATION
SG πηγε και ο Καμπεθας στην Φουενλαμπραδα ειδα.καλη κινηση γι αυτους.
rchos
Η Μπάγερν ανακοίνωσε και τον Τόμπσον.

Το πήραν όντως σοβαρά αυτοί το θέμα μπάσκετ.

Dancing Madly Backwards
Λάμπε στη Μπαρτσελόνα
Καλούτσικη front line!!!
manj13
QUOTE(Dancing Madly Backwards @ Aug 3 2013, 19:19 ) *
Λάμπε στη Μπαρτσελόνα
Καλούτσικη front line!!!



Α, ολα κι ολα... αυτη ηταν μια προσθηκη που ΠΟΝΕΣΕ... sad-smiley-009.gif sad.gif
rchos
και κάπου εδώ άρχισαν οι υπερβολές...

Ο Ντόρσευ ετοιμάζεται να τα κάνει όλα μπιπ από τώρα tongue.gif
manj13
QUOTE(rchos @ Aug 3 2013, 19:59 ) *
και κάπου εδώ άρχισαν οι υπερβολές...

Ο Ντόρσευ ετοιμάζεται να τα κάνει όλα μπιπ από τώρα tongue.gif


Aπ' το στομα σου και στου θεου τ΄αυτι....Πονταρω σε 1)οτι τα γκαρντ δεν θ' αποδωσουν(συστημα 'σταυρος' tongue.gif )2)στον κοουτς - βουτυρομπεμπε στις 'διενεξεις' μεταξυ 'βεντετων'...
Dancing Madly Backwards
QUOTE (rchos @ Aug 3 2013, 19:59 ) *
και κάπου εδώ άρχισαν οι υπερβολές...

Ο Ντόρσευ ετοιμάζεται να τα κάνει όλα μπιπ από τώρα tongue.gif

Δεν είναι υπερβολές φίλε. Είναι "δεν μπορώ να κάνω αλλιώς". Η Μπαρτσελόνα τα τελευταία χρόνια έχει ρίξει τρελά λεφτά, συχνά φτάνει στην πηγή, αλλά νερό δεν πίνει. Είναι ένας σύλλογος με μεγάλο πρεστίζ, ακόμα μεγαλύτερο εγωισμό και, όπως φαίνεται, πολλαπλάσια λεφτά για ξόδεμα. Άμα αθροίσεις όλα αυτά δεν υπάρχει "υπερβολή" ή "μη υπερβολή", παρά μόνο "μπορώ και και τα κάνω". Η Μπαρτσελόνα, η ΤΣΣΚΑ και εσχάτως η Φενέρ είναι οι μόνες ομάδες που τα δίνουν όλα για να "αγοράσουν" το τρόπαιο, όταν, όπως έχω ξαναπει, μπασκετικοί ογκόλιθοι τύπου ΠΑΟ ή Μακάμπι μειώνουν το μπάτζετ και ακόμα και φιλόδοξοι μποδοσάκηδες την βλέπουν λίγο αλλιώς (Εφές).
manj13
QUOTE(Dancing Madly Backwards @ Aug 3 2013, 22:57 ) *
Δεν είναι υπερβολές φίλε. Είναι "δεν μπορώ να κάνω αλλιώς". Η Μπαρτσελόνα τα τελευταία χρόνια έχει ρίξει τρελά λεφτά, συχνά φτάνει στην πηγή, αλλά νερό δεν πίνει. Είναι ένας σύλλογος με μεγάλο πρεστίζ, ακόμα μεγαλύτερο εγωισμό και, όπως φαίνεται, πολλαπλάσια λεφτά για ξόδεμα. Άμα αθροίσεις όλα αυτά δεν υπάρχει "υπερβολή" ή "μη υπερβολή", παρά μόνο "μπορώ και και τα κάνω". Η Μπαρτσελόνα, η ΤΣΣΚΑ και εσχάτως η Φενέρ είναι οι μόνες ομάδες που τα δίνουν όλα για να "αγοράσουν" το τρόπαιο, όταν, όπως έχω ξαναπει, μπασκετικοί ογκόλιθοι τύπου ΠΑΟ ή Μακάμπι μειώνουν το μπάτζετ και ακόμα και φιλόδοξοι μποδοσάκηδες την βλέπουν λίγο αλλιώς (Εφές).


Υπαρχει κατι ομως στο μπασκετ που σε κανει ΠΑΝΤΑ να τα βλεπεις ψυχραιμα αυτα τα ''ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ''....ΠΟΙΟΣ απ' ολους αυτους θα
κανει αυτην την ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ λεπτομερεια που λεγεται ΧΑΜΑΛΟΔΟΥΛΕΙΑ???Ο Ναβαρο?Ο Παπ? Ο Τομιτς?Ο Ναχμπαρ? ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΠΑΛΑ wink.gif .....
gspara
Βελιτσκοβιτς στην Μπαμπεργκ....μαζευουν κοσμακη οι Γερμανοι!!!
A.CAB
QUOTE(manj13 @ Aug 3 2013, 23:09 ) *
Υπαρχει κατι ομως στο μπασκετ που σε κανει ΠΑΝΤΑ να τα βλεπεις ψυχραιμα αυτα τα ''ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ''....ΠΟΙΟΣ απ' ολους αυτους θα
κανει αυτην την ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ λεπτομερεια που λεγεται ΧΑΜΑΛΟΔΟΥΛΕΙΑ???Ο Ναβαρο?Ο Παπ? Ο Τομιτς?Ο Ναχμπαρ? ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΠΑΛΑ wink.gif .....


Παπανικολάου, Ντόρσει και Σάδα.
manj13
QUOTE(A.CAB @ Aug 5 2013, 19:19 ) *
Παπανικολάου, Ντόρσει και Σάδα.


Εχω την εντυπωση οτι οι 2 πρωτοι δεν πηγαν για να συνεχισουν να κανουν οτι εκαναν και ΠΡΙΝ... wink.gif Ο ενας παει για Μαικλ και ο
αλλος για... οτι φανταζεται το ''ορτσα'' κεφαλι του.. laugh.gif
rchos
QUOTE(manj13 @ Aug 5 2013, 20:17 ) *
Εχω την εντυπωση οτι οι 2 πρωτοι δεν πηγαν για να συνεχισουν να κανουν οτι εκαναν και ΠΡΙΝ... wink.gif Ο ενας παει για Μαικλ και ο
αλλος για... οτι φανταζεται το ''ορτσα'' κεφαλι του.. laugh.gif


Αν τους βγει Μάικλ την σήκωσαν την κούπα...
gspara
QUOTE (SG3ptshooter @ Aug 1 2013, 15:43 ) *
Lietuvos Rytas adds Greek big man Andreas Glyniadakis

Όλοι στήριξη σαραντάπηχου στον προκριματικό γύρο EL. smile.gif

edit: Και RT Guinn στη Gora, απευθείας ομίλους.

Γλυνιαδακης-Γκετσε και πλεον και Ομαρ Κουκ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.