Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Basketball meeting 12 Απριλίου 12:00, Ανοιχτά ΓΑΔΑ (Αμπελόκηποι)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Interactive
Pages: 1, 2, 3, 4
rchos
QUOTE
Τί? Η τελευταία μας έξοδος σου φάνηκε ακριβή?


το νερο που ηπια μια χαρα ηταν.δεν κερναγες τοτε ομως.για την επομενη φορα λεμε.αν κερνας να διαλεχτει και καταλληλος χωρος για κατι τετοιο!
Pierce
το vardis στο Πεντελικον ας πουμε
Keyser_Soze
Ναι! Σάββατο πρωί 12:00 είναι μια χαρά!
nikefalin
QUOTE(Keyser_Soze @ Apr 2 2008, 23:25 ) *
Επειδή αντιδρούν πολύ για την ώρα, αν πούμε κατά τις 5 ποιοι άλλοι ΔΕΝ μπορούν εκτός από τον Χάρη (σόρι Χάρη);

εγώ δεν έχω πρόβλημα τώρα για οποιαδήποτε ώρα, αρκέι εως αυτήν την Παρασκευή να ξέρω για να κανονίσω τα υπόλοιπα. Παίζει να έρθει και ο Jabar μετά του υιού του
dizzy_fingers
Αφού συμφωνεί και ο Κάιζερ (24.gif), να το κλείσουμε για 12:00 το Σάββατο 12 Απριλίου.



Παιδιά, αν είναι να αλλάζουμε την ώρα και να προτείνει ο καθένας από δική του δεν πρόκειται να βγάλουμε άκρη και δε θα μαζευτούμε....ΠΑΛΙ.

Γι'αυτό το τελειώνω εδώ για το σάββατο 12 Απρίλη, οριστικά στις 12:00 η ώρα ραντεβού ή αν θέλετε στη 13:00.
Δεν αλλάζει άλλο, όμως.

Αν θέλετε άλλη ώρα, ανοίξτε νέο τόπικ για μία άλλη μέρα και κανονίστε απόγευμα.
Air Kef
Mου αρεσεις οταν γινεσαι σκληρος.
Keyser_Soze
Λογοκρισία στο φόρουμ;;; shot.gif
Δυσχεραίνεις τη θέση σου Κινέζε... Πρόσεχε!

12 πάντως είναι γ***ώ
B for Basketball
Μεσα κ εγω!

Να απανταμε κ οι υπολοιποι να τελειωνει το στορι! biggrin.gif
dizzy_fingers
Για Σάββατο 12 Απριλίου, 12:00 στα ανοιχτά δίπλα στο Μετρό Αμπελοκήπων είμαστε μέχρι στιγμής:

dizzy
nikefallin
lebron15 (αν παίξεις ένα 2ωρο, προλαβαίνεις να είσαι σπίτι σου για την προπόνηση 16:00-18:00 έτσι?)
keyser
digger
kef
pierce
BforB
saou
Rondo (?)
Rchos(?)
Apkat(?)
Hagi(?)
red pyramid88
harris


Σωστά?
rchos
μαλλον εγω και ο H.D. θα ερθουμε.οχι τιποτα αλλο αλλα χρωσταω κατι στον πιρς για διαφορα σχολια του.να φερει επιδεσμους μαζι του.

Υ.Γ. θα κερασεις τελικα ετσι?
nikefalin
QUOTE(dizzy_fingers @ Apr 4 2008, 12:41 ) *
Για Σάββατο 12 Απριλίου, 12:00 στα ανοιχτά δίπλα στο Μετρό Αμπελοκήπων είμαστε μέχρι στιγμής:

dizzy
nikefallin
lebron15 (αν παίξεις ένα 2ωρο, προλαβαίνεις να είσαι σπίτι σου για την προπόνηση 16:00-18:00 έτσι?)
keyser
digger
kef
pierce
BforB
saou
Rondo (?)
Rchos(?)
Apkat(?)
Hagi(?)
red pyramid88
harris
Σωστά?


και έπονται κι άλλοι w00t.gif
Pierce
QUOTE(rchos7 @ Apr 4 2008, 13:02 ) *
μαλλον εγω και ο H.D. θα ερθουμε.οχι τιποτα αλλο αλλα χρωσταω κατι στον πιρς για διαφορα σχολια του.να φερει επιδεσμους μαζι του.

Υ.Γ. θα κερασεις τελικα ετσι?


αφου θα ερθει το ειδωλο ολα καλα.
Ο αναζ που βρισκεται;
στον πιρς τα εδωσες ολα την προηγουμενη φορα,δεν χρωστας τπτ tongue.gif
Das Kapital
Μεσα,μπορει να φερω και τον φλωρουμπα τον player12! tongue.gif
Rondo
Μέσα είμαι λογικά...
Jabar
Λέω να έρθω και γω .Να σας μάθω ραβέρσα
Keyser_Soze
Παιδιά επειδή βλέπω τελικά να μαζευόμαστε μπούγιο, όποιος έχει μπάλα ας την φέρει γιατί αλλιώς θα έχουμε πρόβλημα. Αν και σε αυτή την περίπτωση θα υποχρεώσουμε, διά της βίας αν χρειαστεί, να αγοράσει μερικές ο αγαπητός μας αντμίν.
Air Kef
Ο Σπύρος εχει σπιτι του 5 οι οποιες ειναι για τους νικητες των διαγωνισμων του Fantasy League.


Επειδη εχει δικιο ο Μανωλης,πειτε ποιοι μπορειτε να φερεται μπαλα.

Θα χρειαστουμε τουλάχιστον 2.
dizzy_fingers
Η μία από τις 4 δώθηκε ήδη στον Nash.
Αλλά τώρα λες να πάρω ένα από τα βραβεία και να τα χρησιμοποιήσω. Εσύ έτσι θα ήθελες να κάνω στο βραβείο σου αν κέρδιζες βρε γυφτάκι? tongue.gif
saou
Εγώ μπάλα έχω και όπως δείχνουν τα πράγματα θα είμαι κατά 99% Αθήνα το Σάββατο wink.gif
grigoris
Αν οι στρατιωτικές υποχρεώσεις μου το επιτρέψουν θα δώσω κι εγώ το παρόν.Θα ξέρω όμως στα τέλη της εβδομάδας σίγουρα.Πάντως αν έρθω θα έχω και μπάλα μαζί μου
B for Basketball
Eχω μια μπαλα με τον Μπομπ Σφουγκαρακι!
Κανει???

Αλλιως θα φερω μαλλον την Νike!
Eιναι για αεκτζηδες ομως αυτη...σε μαυρο-κιτρινα χρωματα!
Air Kef
QUOTE
Η μία από τις 4 δώθηκε ήδη στον Nash.
Αλλά τώρα λες να πάρω ένα από τα βραβεία και να τα χρησιμοποιήσω. Εσύ έτσι θα ήθελες να κάνω στο βραβείο σου αν κέρδιζες βρε γυφτάκι?



1 για τον νικητη α γυρου.
1 για τον νικητη β γυρου
1 για τους 3 πρωτους.

5 δεν ειναι;;


Εκτός αν δεν το εχεις καταλάβει,υπάρχει μεγάλη πιθανοτητα να καταφέρω να κερδίσω μια μπαλα,φέρε την δική μου λοιπόν.Αν δεν ειμαι στην 1η 3αδα,λογικα θα ειναι ο pierce21,οποτε φέρε την δικια του. biggrin.gif
Jabar
Εχω όσες μπάλλες θέλετε ο χώρος αρκεί?
Air Kef
Γυρω στα 15 ατομα θα ειμαστε,λογικα θα θελουμε 2(!) μπασκετες,αρα 2 μπαλες.

Προφανως εχουμε επιλογες,αρα οποιος μπορει να φερει πραγματικα καλη μπαλα ας το δηλώσει να παρει και τη ευθυνη οτι θα υπαρχουν τουλαχιστον 2 καλες μπαλες. Και οποιος αλλος θελει ,φυσικα και να φέρει. smile.gif
suspect
εκτος απροοπτου, μεσα και εγω
leonkalf
Εγώ απών.
Θα είμαι Κρήτη..

Καλά να περάσετε παιδιά.
Και ήθελα πολύ να παίξω, τώρα που είμαι εκτός ομάδας (εδώ και 2 μήνες).. Κρίμα..
parkeroni9
αν η ημερομηνια και η ωρα ειναι σωστη ..μεσα και εγω..( σαββατο 12:00 ???) αν ειναι ετσι θα ερθω
nikefalin
QUOTE(parkeroni9 @ Apr 8 2008, 00:41 ) *
αν η ημερομηνια και η ωρα ειναι σωστη ..μεσα και εγω..( σαββατο 12:00 ???) αν ειναι ετσι θα ερθω

ναι , αυτό το σάββατο στις 12 το μεσημεράκι. ωραία να μαζευόμαστε smile.gif
Bonzo
Αν είμαι οκ(έβγαλα φρονιμίτη) θα δώσω και γω το παρών ίσως με Dominique
dizzy_fingers
QUOTE(Air Kef @ Apr 6 2008, 16:15 ) *
1 για τον νικητη α γυρου.
1 για τον νικητη β γυρου
1 για τους 3 πρωτους.

5 δεν ειναι;;

Εγώ 3 μέτρησα tongue.gif.
4 πήρα:
1 για νικητή α γύρου
1 για νικητή β γύρου
2 για 2ο + 3ο συνολικό νικητή.
Ωστόσο, τα έσοδα στέρεψαν (τους τελευταίους μήνες μετα βίας βγαίνει το όριο για να σταλεί επιταγή από την google) και δεν ξέρω αν φτάνουν για την αγορά της καλής μπάλας (GL7) που σκόπευα.
Θα δούμε, έχουμε καιρό.


Λοιπόν, κάνω μία σούμα:

1. dizzy
2. nikefallin
3. lebron15
4. player12
5. keyser
6. digger
7. kef
8. pierce
9. BforB
10. saou
11. Rondo
12. Rchos
13. HD
14. red pyramid88
15. harris
16. jabbar
17. saou
18. suspect
19. parkeroni9
20. Bonzo(?)
21. Dominique(?)
22. Apkat(?)
23. Hagi(?)
24. grigoris(?)


Από 19 μέχρι 24 άτομα είμαστε και μέχρι το Σάββατο θα προστεθούν κι άλλοι.
Λογικά αυτό θα είναι και το μεγαλύτερο meeting που έχει γίνει ποτέ, οπότε ας φέρω φωτογραφική για τα αναμνηστικά...

Έχετε υπ'όψιν όλοι, πάντως, ότι σάββατο θα έχει υψηλές θερμοκρασίες, κοντά στους 30 οπότε ντυθείτε ελαφριά και ΦΕΡΤΕ ΝΕΡΑ!

Λογικά τα ανοιχτά στη ΓΑΔΑ δε θα είναι πιασμένα με προπονήσεις κλπ, αλλά αν είναι πεταγόμαστε κι απέναντι στα ανοιχτά της Τσόχα.
rchos
QUOTE
Ωστόσο, τα έσοδα στέρεψαν (τους τελευταίους μήνες μετα βίας βγαίνει το όριο για να σταλεί επιταγή από την google) και δεν ξέρω αν φτάνουν για την αγορά της καλής μπάλας (GL7) που σκόπευα.
Θα δούμε, έχουμε καιρό.


παρε την nike την επισημη της euroleague.ειναι αρκετα πιο φτηνη.η παρε την εκδοση για την acb που ειναι και διχρωμη.
τις προαλλες που παιζαμε με την μπαλα προπονησης της euroleague παιζαμε.η κανονικη θα ειναι πιο καλη ακομη.
dizzy_fingers
Το ξέρω ότι είναι πιο φθηνή η Nike, αλλά....σαν πρώτο βραβείο (σε σύγκριση με τις molten που είχα πάρει για τα "δεύτερα") θα στέκει?
Θα τα πούμε κι από κοντά αυτά wink.gif.
Η γνώμη ενός Σοφού είναι πάντα χρήσιμη...
parkeroni9
θα χωριστουμε εκει σε ομαδες??? blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif μαλλον χαζη ερωτηση που αλλου..
dizzy_fingers
Ε, δεδομένου ότι δε γνωριζόμαστε όλοι από κοντά, θα χωριστούμε εκεί σε ομάδες.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα αφήσω τον άμπαλο τον Keyser για τους άλλους banana.gif.


Λέτε να παίξουμε διπλό?
Keyser_Soze
Θα πάω με τον Κεφ να σας πάρουμε παρθενιά όλους ρε Κινέζε. Δεν πα να έχεις και όλους τους Σοφούς στην ομάδα σου...! 19.gif
dizzy_fingers
Σοφοί, τον ακούσατε?

Ίσως να ήρθε η ώρα που θα ενώσουμε τις δυνάμεις μας.
Δε γίνεται να γράφονται τέτοιες βαρειές κουβέντες για τους Σοφούς και την Ανατολή...και να μένουν αναπάντητες.
Μανώλη, δυστυχώς προκάλεσες την τύχη σου....το σάββατο θα επέλθει η τιμωρία σου.
Gravedigger
Καλύτερα να φτιάξουμε 4άδες.Έτσι πιάνοντας 2 μπασκέτες παίζουμε 16 άτομα ενώ με το διπλό παίζουμε 10,πρέπει και να τρέχουμε! tongue.gif
dizzy_fingers
Έτσι, υπάρχει όμως το μειονέκτημα ότι χωριζόμαστε στις απέναντι μπασκέτες και στην ουσία δε μιλάμε ποτέ μεταξύ μας οι δύο πλευρές, παρά μόνο όταν βρισκόμαστε στην αρχή και μετά όταν χαιρετιόμαστε.
Kάθε φορά που βρισκόμασταν πολλά άτομα έτσι γινόταν.

Κι εγώ είμαι γενικά κατά του διπλού, κύρια λόγω του τρεξίματος biggrin.gif, αλλά αν μαζευτούμε καμιά 20αριά άτομα και χωριστούμε σε τρεις 7άδες (5+2 αλλαγές) και παίξουμε μικρά διπλάκια (πχ κερδίζει όποιος φτάσει πρώτος στους 30 ή 40 πόντους και μετά παίζει με τους έξω), πιστεύω πως δε θα κουραστούμε και πολύ αλλά και θα περάσουμε καλά όλοι μαζί.

Για τα του χρόνου και τα σκορ, μην ανησυχείς, έχουμε τον nikefallin-επίσημη γραμματεία tongue.gif.

Σκέψεις είναι αυτές ασφαλώς, μέχρι το σάββατο έχουμε καιρό.
Flash
QUOTE(dizzy_fingers @ Apr 8 2008, 16:49 ) *
Σοφοί, τον ακούσατε?

Ίσως να ήρθε η ώρα που θα ενώσουμε τις δυνάμεις μας.
Δε γίνεται να γράφονται τέτοιες βαρειές κουβέντες για τους Σοφούς και την Ανατολή...και να μένουν αναπάντητες.
Μανώλη, δυστυχώς προκάλεσες την τύχη σου....το σάββατο θα επέλθει η τιμωρία σου.


Καζ επειδή είσαι κολλητάρι του επίλεκτου μοντ των Σοφών θα σου κάνω την χάρη να μην κατέβω από το Νησί. Στο επόμενο παρόμοιο σχόλιο όμως θα βρεις απέναντι σου τους Σοφούς σε πλήρη απαρτία που θα ενώσουν τις δυνάμεις τους με την Απωανατολίτικη σοφία του Τζαπονιού πιθανώς και του Μύστη. Και τότε οι πιθανότητες να βγεις νικητής θα είναι κάτω από το μηδέν. 33.gif

Ω ναι, ξέρω τι έγραψα, κάτω από το μηδέν.
nikefalin
QUOTE(dizzy_fingers @ Apr 8 2008, 16:01 ) *
Έτσι, υπάρχει όμως το μειονέκτημα ότι χωριζόμαστε στις απέναντι μπασκέτες και στην ουσία δε μιλάμε ποτέ μεταξύ μας οι δύο πλευρές, παρά μόνο όταν βρισκόμαστε στην αρχή και μετά όταν χαιρετιόμαστε.
Kάθε φορά που βρισκόμασταν πολλά άτομα έτσι γινόταν.

Κι εγώ είμαι γενικά κατά του διπλού, κύρια λόγω του τρεξίματος biggrin.gif, αλλά αν μαζευτούμε καμιά 20αριά άτομα και χωριστούμε σε τρεις 7άδες (5+2 αλλαγές) και παίξουμε μικρά διπλάκια (πχ κερδίζει όποιος φτάσει πρώτος στους 30 ή 40 πόντους και μετά παίζει με τους έξω), πιστεύω πως δε θα κουραστούμε και πολύ αλλά και θα περάσουμε καλά όλοι μαζί.

Για τα του χρόνου και τα σκορ, μην ανησυχείς, έχουμε τον nikefallin-επίσημη γραμματεία tongue.gif.

Σκέψεις είναι αυτές ασφαλώς, μέχρι το σάββατο έχουμε καιρό.


σεβασμός στους υπερήλικες ρε, που θέλετε και διπλά tongue.gif tongue.gif

σιγά μη δε γνωριστούμε, αν πιάσουμε ένα γήπεδο για μονά θα παίζουμε εναλλάξ όλοι με όλους
apkat
Ποια διπλα ρε Ντιζυ;;;Το χεις χασει τελειως εσυ με την πολυ εξουσια..Σεβασμος στους καπνιστες.. tongue.gif

Οταν ελεγα οτι η ωρα ειναι τραγικη δεν μου δινατε σημασια.Τωρα με 30 βαθμους θα μαστε 12 το μεσημερι.Λαθος μεγαλο.Τεσπα.Εκτος συγκλονιστικου απροοπτου θα ερθω και γω.
dizzy_fingers
QUOTE(nikefalin @ Apr 8 2008, 16:47 ) *
σεβασμός στους υπερήλικες ρε, που θέλετε και διπλά tongue.gif tongue.gif

σιγά μη δε γνωριστούμε, αν πιάσουμε ένα γήπεδο για μονά θα παίζουμε εναλλάξ όλοι με όλους

Τί λες ρε γέροντα που θα παίζουμε εναλλάξ έξι 4άδες σε μία μπασκέτα tongue.gif? Για να παίξεις θα πρέπει να κάνεις αίτηση στο υφυπουργείο αθλητισμού tongue.gif.


Apkat, αν έχεις καλύτερη πρόταση για ώρα μέσα στο σάββατο να την κάνεις (την επόμενη φορά που θα βρεθούμε tongue.gif) αλλά εκτός του πρωινού οι ώρες νωρίς το απόγευμα (16:00+) είναι εξίσου αν όχι περισσότερο ζεστές και στις πιο αργά ώρες (18:00) δε θα έρθει κανείς (σάββατο απόγευμα-βράδυ-έξοδος).
Ωραία να γκρινιάζουμε μελλοντικέ μη-administrator αλλά να αντιπροτείνουμε και λύσεις cool.gif.
apkat
Αν οχι Σαββατο Κυριακη.Αν πηγαιναμε κατα τις 4 και φευγαμε κατα τις 7 ουτε ολο το τριωρο θα ειχαμε τον καυσωνα ουτε θα χαλουσαμε καμια εξοδο.Τωρα να παμε 12 και να φυγουμε 3-4 σημαινει οτι καθ'ολη την διαρκεια θα εχουμε τον ηλιο απο πανω μας.Και λογικα δεν θα χει και σκια πουθενα.

Τοσα μιτνγκ εχουμε κανει απογευμα με ικανοποιητικη συμμετοχη.Τωρα αν η διαφορα της ωρας υπερδιπλασιασει τον κοσμο τι να πω;;Συγχαρητηρια μεγιστε Ντιζυ αν και δεν ξερω αν θα ναι οντως τοσο μεγαλη η συμμετοχη(για καθαρα αυτον τον λογο).. smiley.gif smiley.gif
Air Kef
Eιμαι απιστευτα υπέρ της ιδέας dizzy για διπλό.
dizzy_fingers
QUOTE(apkat @ Apr 8 2008, 17:05 ) *
Αν οχι Σαββατο Κυριακη.Αν πηγαιναμε κατα τις 4 και φευγαμε κατα τις 7 ουτε ολο το τριωρο θα ειχαμε τον καυσωνα ουτε θα χαλουσαμε καμια εξοδο.Τωρα να παμε 12 και να φυγουμε 3-4 σημαινει οτι καθ'ολη την διαρκεια θα εχουμε τον ηλιο απο πανω μας.Και λογικα δεν θα χει και σκια πουθενα.

Σάββατο 4-7 χαλάς τη δική μου έξοδο tongue.gif.
Αν βρεις πάντως μπασκέτα τέτοια ώρα και μέρα για 20 άτομα, σου δίνω από τώρα τα κλειδιά του φόρουμ tongue.gif.
dizzy_fingers
Προστέθηκε poll.
Ο λαός αποφασίζει.
Pierce
to ΟΛΕΣ ειναι εκτος συναγωνισμου, να βγει απο το πολ παραυτα . 33.gif
Εγω ειμαι υπερ του διπλου
apkat
H δικια σου εξοδος δεν μας απασχολει tongue.gif tongue.gif ..Τεσπα στην πραξη θα φανει αν ηταν καλη λυση αυτη του πρωινου..

Αν παιξουμε διπλο μετα τις πρωτες 7-8 επιθεσεις θα ανοιξει τελειως το παιχνιδι και θα χουμε μονο αιφνιδιασμους γιατι οι περισοοτεροι δεν θα μπορουν να τρεξουν..

Καλα δεν νομιζω οτι χρειαζεται και τοση επισημοτητα για να ανοιξεις και πολ(να σας το παιξει δημοκρατης προσπαθει.Μην ψαρωνετε)..Θα φανει στην πραξη ρε παιδια αν μπορουμε.Απλα απο εμπειρια λεω οτι μετα το πρωτο 10λεπτο που θα πηγαινουμε πανω κατω οι περισσοτεροι θα κατασκηνωνουμε σε μια μπασκετα και θα καθομαστε εκει για παντα..
dizzy_fingers
QUOTE(pierce21 @ Apr 8 2008, 17:19 ) *
to ΟΛΕΣ ειναι εκτος συναγωνισμου, να βγει απο το πολ παραυτα . 33.gif
Εγω ειμαι υπερ του διπλου

To ΟΛΕΣ είναι λευκό.
Θα πάει στα πρώτα biggrin.gif.


ΥΓ: Γκρινιάρη apkat.
apkat
Βρε δεν γκρινιαζω..Για το καλο του συνολου μιλαω.. tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.