Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Show your desktop
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
kemp
tzepeto_pas
Ας βαλω και εγω το δικο μου...
jois21
reignman το εχεις αυτο το παιχνιδι; Κυκλοφορει;
Air Kef
To νεο μου desktop το οποιο δν βλεπω λογο να αλλαξω ποτε. smile.gif


Click to view attachment
morfi
Σε συνδυασμό με τη νέα σεζόν του ΝΒΑ είπα να κάνω μερικές αλλαγές (όχι δεν βρήκα κοπέλα). Άλλαξα wallpaper, έβαλα scoreboard για το ΝΒΑ για να έχω πρόσβαση ανά πάσα στιγμή στα αποτελέσματα και πρόσθεσα μία yahοομπαρα για search για λόγους ομορφιάς (duh!). Σύντομα θα το αλλάξω ακόμα περισσότερο (δεν μπορώ να σας εγγυηθώ ότι θα βρω κοπέλα).

jois21
toooo much.

Καλα ποση ραμ εχετε εσεις με τα υπερφορτωμενα ντεσκτοπς; tongue.gif
sihainas
1ο screenshot από το Leopard biggrin.gif 77.gif w00t.gif

Θαυμάστε:



Το macbook σε αντίθεση με το pc (μετά την "αναβάθμιση" 68.gif σε sVista) όχι απλά δεν έχει κανένα πρόβλημα αλλά είναι ακόμα πιο γρήγορο απ'ότι ήταν με το Tiger w00t.gif 41.gif
dizzy_fingers
Go to hell ρε 33.gif.

Δε σου ξαναμιλώ....
sihainas
χεχε... ζήλια ψώρα icon_drunk.gif 19.gif tongue.gif blech.gif

πραγματικά έχω εκπλαγεί από την απόδοση του συστήματος μου με το Leopard... στην αρχή έλεγα να πάρω πρώτα έναν 7200άρη δίσκο γιατί νόμιζα ότι δεν θα το σήκωνε το καινούριο λειτουργικό... και χτες μου το στέλνει ο θείος για δοκιμή και λέω...ας το βάλω κι αν δουλεύει καλά...το αγοράζω... οπότε με βλέπω να παίρνω πρώτα το λειτουργικό και μετά το δίσκο... biggrin.gif
Air Kef
Μετέφερα ολη η συζητηση για τα μακ στην Γωνια του Υπολογιστη. smile.gif
Xaroumenos loukoumas
Το τελευταίο μου:


Ας πούμε ότι μου αρέσει πολύ smile.gif

(Ωχ πώς βγήκε έτσι; )
rchos



that's me now.πολυ μ'αρεσει.ειναι η λιμνη βολβη.
captain charisma
ειναι το death valley και μου κανει εντυπωση και το εχω ως κεντρικη φοτο 19.gif 19.gif
rchos
μολις αλλαξα.η πορωση η ιδια ειναι το συγκεκριμενο.

jois21



peace.gif
sihainas
Άντε ας βάλω κι εγώ το δικό μου... (αυτό των Windows προς το παρών...αύριο θα βάλω και του mac...)

NBAer
QUOTE(rchos7 @ Feb 29 2008, 16:49 ) *
μολις αλλαξα.η πορωση η ιδια ειναι το συγκεκριμενο.


Crap i want dat! biggrin.gif

Μπορεις να το στειλεις στην διευθυνση: mtalriga@mschumacher.com ?
Please, please, please..... 38.gif 42.gif 38.gif
dizzy_fingers
Τί οθόνες 16000:0,0009 έχετε όλοι ρε σείς?
B for Basketball



Freddy Rocks!!!! 41.gif
KobeBryant
ωραια desktop biggrin.gif Που τα εχετε βρει ολα αυτα? Ολα ΧP ειναι?
sihainas
@dizzy εγώ πάντως το είχα συνδέσει με την tv όταν έβγαλα το παραπάνω screen γι'αυτό έχω αυτήν την ομολογουμένως περίεργη ανάλυση

Anyway ορίστε και το mac μου...

Xaroumenos loukoumas
QUOTE(sihainas @ Mar 1 2008, 13:51 ) *
@dizzy εγώ πάντως το είχα συνδέσει με την tv όταν έβγαλα το παραπάνω screen γι'αυτό έχω αυτήν την ομολογουμένως περίεργη ανάλυση

Anyway ορίστε και το mac μου...



Εξαιρετικός 41.gif 41.gif
rchos
sihainas πραγματικα εξαιρετικα και τα 2.απλα μια απορια.το ματι σου με τοσο κοκκινο ειδικα στα μακ δεν κουραζεται?

NBAer θα σου στειλω με pm που θα το βρεις στο νετ.
στο προηγουμενο πισι ειχα ενα που μαρεσε πιο πολυ με θαντερκατς αλλα οταν κρασαρε το συστημα το εχασα!


οσο για τα windows επειδη καποιοι (ονοματα δεν λεμε γιατι ειναι μοντ) παρεξηγησαν.τα δικα μου ειναι xp αλλα με vista look.ας ειναι καλα ο HD που το βρηκε καπου χακαρισμενο και μας εφτιαξε ωραια ατμοσφαιρα.
sihainas
Προσωπικά δεν με ενοχλούν καθόλου... σίγουρα στο mac είναι αρκετά έντονο το χρώμα...αλλά δεν έχω πρόβλημα... μόνο τα άσπρα ή τέλος πάντων πολύ φωτεινά wallpapers με ενοχλούν...
jois21
QUOTE(KobeBryant @ Mar 1 2008, 15:43 ) *
ωραια desktop biggrin.gif Που τα εχετε βρει ολα αυτα? Ολα ΧP ειναι?


ολα ολα, ακομα και του sihainas theme ειναι. tongue.gif
Tatubasketfan


biggrin.gif biggrin.gif
jois21
x720...; 39.gif
Tatubasketfan
QUOTE(jois21 @ Mar 2 2008, 04:34 ) *
x720...; 39.gif


Τι έχει; tongue.gif laugh.gif
jois21
Πολυ περιεργη για λαπτοπ.
Tatubasketfan
QUOTE(jois21 @ Mar 2 2008, 16:02 ) *
Πολυ περιεργη για λαπτοπ.


Κοίτα...απο ποια άποψη εννοείς περίεργη;γιατί με την χ900 μου φαίνονται όλα πολύ μικρά ενώ με την x864 είναι υπερβολίκα τεράστια!νομίζω είναι η καλύτερη για 17αρα οθόνη λάπτοπ laugh.gif
jois21
Οι lcd ειναι φτιαγμενες να λειτουργουν στη "φυσικη" τους αναλυση.
Εγω απορω που σου φαινονται ολα μικρα με τοσο μικρη αναλυση, ειδικα σε 17αρα!!! w00t.gif
lagiator
Τίποτα το σπουδαίο...

To windows desktop μου (τρέχω όλα τα προγράμματα με launcy)


Και τα Ubuntu
Xaroumenos loukoumas
Κατ αρχήν να σε συγχαρώ που χρησιμοποιείς λίνουξ!! 41.gif
Κατά δεύτερον:
- Πώς την παλεύεις στα Win με τέτοιο wallpaper; Δε σου φεύγουν τα μάτια;;
- Στο ubuntu, ωραίο το conky στα δεξιά, αλλά δεν έχεις ρυθμίσει σωστά τα lm-sensors. Τρέξε ένα sudo sensors-detect wink.gif

Κατά τα άλλα πολύ καλός wink.gif
lagiator
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Apr 21 2008, 10:53 ) *
Κατ αρχήν να σε συγχαρώ που χρησιμοποιείς λίνουξ!! 41.gif
Κατά δεύτερον:
- Πώς την παλεύεις στα Win με τέτοιο wallpaper; Δε σου φεύγουν τα μάτια;;
- Στο ubuntu, ωραίο το conky στα δεξιά, αλλά δεν έχεις ρυθμίσει σωστά τα lm-sensors. Τρέξε ένα sudo sensors-detect wink.gif

Κατά τα άλλα πολύ καλός wink.gif


-Να σου πω την αλήθεια δεν με ενοχλεί το wallpaper.Πάντα ή Flock θα έχω ανοιχτώ ή CS..
-Μόλις χτες έβγαλα τα ubuntu γιατί ήθελα να δοκιμάσω Arch αλλά δεν κατάφερα να το βάλω.Σήμερα αν βρω χρόνο θα ξανά εγκαταστήσω ubuntu..
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(lagiator @ Apr 21 2008, 10:31 ) *
-Να σου πω την αλήθεια δεν με ενοχλεί το wallpaper.Πάντα ή Flock θα έχω ανοιχτώ ή CS..
-Μόλις χτες έβγαλα τα ubuntu γιατί ήθελα να δοκιμάσω Arch αλλά δεν κατάφερα να το βάλω.Σήμερα αν βρω χρόνο θα ξανά εγκαταστήσω ubuntu..


Πού σου έβγαλε πρόβλημα αν επιτρέπεται;
Μήπως να μπορούσα να βοηθήσω.
Επίσης, έχεις προηγούμενη εμπειρία από Linux ή είναι η πρώτη σου φορά;

(@Dizzy ή άλλο Mod: Θα άνοιγα ένα topic για Linux, αλλά δε μπορώ να μεταφέρω το μήνυμα του φίλου lagiator ώστε να είμαι σίγουρος ότι θα το δει. Αν θεωρείτε ότι είμαστε offtopic -που είμαστε- τότε μετακινήστε ει δυνατόν το μήνυμα σε νέο, καλώς κείμενο topic. Thnx)
lagiator
Φίλε έχω χωρίσει τον δίσκο σε 2 partitions και φοβάμαι μην γίνει τίποτα και φορμαριστούν και τα 2 γιατί έχω σημαντικά αρχεία..

Έχω και προηγούμενη εμπειρία από linux.Παλιότερα είχα ασχοληθεί αρκετά με τα ubuntu..
Xaroumenos loukoumas
Ok, το πιασα wink.gif
dizzy_fingers
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Apr 21 2008, 15:54 ) *
(@Dizzy ή άλλο Mod: Θα άνοιγα ένα topic για Linux, αλλά δε μπορώ να μεταφέρω το μήνυμα του φίλου lagiator ώστε να είμαι σίγουρος ότι θα το δει. Αν θεωρείτε ότι είμαστε offtopic -που είμαστε- τότε μετακινήστε ει δυνατόν το μήνυμα σε νέο, καλώς κείμενο topic. Thnx)


Η παιδική μας χαρά. icon_joy.gif
Xaroumenos loukoumas
Το νέο μου pc, σε κοινή θέα.
Windows Vista 64bit (το λίνουξ θα μπει από βδομάδα, δεν προλαβαίνω να ρυθμίσω πλήρως τα win πριν φύγω tongue.gif)!
Το μηχάνημα φυσάει λέμε!!!

dizzy_fingers
Με γειά!!!!!!!!! 41.gif
Xaroumenos loukoumas
Να 'σαι καλά Σπύρο! smile.gif
rchos




το desktop μου αυτην την στιγμη.
hitokiri.ειναι ελληνικη low budget ταινια tribute στα ιαπωνικα ανιμε.δεν την εχω δει.ο H.D. την κατεβασε και περιμενω να μου την δωσει για να την δω.ετσι ειναι και το ποστερ της ταινιας.μπορω να πωοτι το βρισκω παρα πολυ ομορφο!
Air Kef
Click to view attachment

O Gerrard ο θεός καρφώνει την Αρσεναλ και στελνει την Λιβερπουλ στα ημιτελικα του Τσλ για 3η φορά σε 4 χρόνια.
Του χρόνου ρε αρχηγέ.
Rondo
Θα με βοηθούσε πολύ να μου έλεγε κάποιος πως να προβάλω κι εγώ το desktop μου...Ευχαριστώ!
reignman
οντας ηδη στην επιφανεια εργασιας σου .. πατας πριντ σκριν..
μετα ανοιγεις την ζωγραφικη πατας ctrl + v
το κανεις save as
και μετα το ανεβαζεις καπου για να το βαλεις και εδω.

sihainas
Ορίστε και το δικό μου...

jois21
Τιν αυτα τα πιξελ; tongue.gif
sihainas
Κάτι έχει πάθει η κάρτα γραφικών μου...τα έχω συνηθίσει πλέον... στην αρχή νόμιζα ότι θα έφταιγε το SP3 αλλά μετά έβαλα ubuntu όπου ήταν ακόμα χειρότερα τα πράγματα... κάθε βοήθεια για τη λύση του προβλήματος ευπρόσδεκτη (εκτός από αγορά καινούριας κάρτας καθώς ούτε τα λεφτά έχω αλλά και να τα είχα δεν είχα σκοπο να τα χαλάσω για το pc...εδώ 1gb ram δεν παίρνω που κάνει και 35-40 ευρώ tongue.gif )

ps. Οι drivers είναι φρεσκοκατεβασμένοι οπότε λογικά δεν φταίει αυτό...
ps2. Η κάρτα γραφικών μου είναι η Asus GeForce EN7900GS

ps3. Το παραπάνω δεν είναι το μόνο πρόβλημα που έχω με την κάρτα γραφικών... έτσι και κάνω το λάθος και σβήσω το pc...όταν το ξανανοίξω επιστρέφει με ανάλυση 800χ600 και 4bit χρώματα... και ο μόνο τρόπος για να το αλλάξω είναι επανεγκατάσταση των drivers καθώς από τις ιδιότητες της κάρτας γραφικών όλα είναι κλειδωμένα sad.gif
apkat



That's it..
k_sal_15



Tι να πεις... Χάλια είναι.. Ούτε ένα background της προκοπής δεν έχω...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.