Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ.Σ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Γ. Σ. Περιστερίου
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Περιστεριfan
QUOTE (stefkorner @ Oct 6 2018, 20:41 ) *
τιμητικο για το Περιστερι!
μπορει να υπολογιζει την ισοβαθμια.. rolleyes.gif

Νομιζω κανεις δεν το σκεφτηκε ετσι 69.gif
stefkorner
QUOTE (Περιστεριfan @ Oct 7 2018, 01:39 ) *
ο Σιρκο επαιξε καλα σχετικα, μαζευοντας ριμπαουντ κ δινοντας πασες. Επιθετικα ακομη ειναι αρκετα "φοβισμενος".


αν υποθετικα βαζαμε σε αυτο το ροστερ αντι για Σιρκο εναν Γιανκοβιτς και απελευθερωνοταν κιολας θεση ξενου ,θα απογειωνοταν ποιοτικα η ομαδα !
τον Χαροου δεν τον φανταζομουν τοσο καλο (ασχετα απο τα λαθη που αναφερεις )
πολυ βελτιωμενος μετα την θητεια του στο Ρεθυμνο
κοιτα να δεις διδιμο γκαρντ που ειχε περσι η Ροζα !με αυτον και τον Παντερ ohmy.gif
Περιστεριfan
QUOTE (stefkorner @ Oct 6 2018, 20:44 ) *
αν υποθετικα βαζαμε σε αυτο το ροστερ αντι για Σιρκο εναν Γιανκοβιτς και απελευθερωνοταν κιολας θεση ξενου ,θα απογειωνοταν ποιοτικα η ομαδα !
τον Χαροου δεν τον φανταζομουν τοσο καλο (ασχετα απο τα λαθη που αναφερεις )
κοιτα να δεις διδιμο γκαρντ που ειχε περσι η Ροζα μεχρι τον Γενναρη !με αυτον και τον Παντερ ohmy.gif

Απλα αμα υπηρχε ο Γιανκοβιτς με τον Σιρκο σαν μπακ απ, θα ηταν πολυ καλυτερη η ομαδα!
O Harrow ειναι πολυ καλος, σημερα λογικο να να πιεστηκε παραπανω, απλα ειναι πιο "street" player & οχι τοσο πολυ παικτης pick & roll. Ο Πεδουλακης του δινει πολλες μπαλες, ειδικα αμα ειναι σε καλη μερα.
stefkorner
QUOTE (Περιστεριfan @ Oct 7 2018, 01:49 ) *
Απλα αμα υπηρχε ο Γιανκοβιτς με τον Σιρκο σαν μπακ απ, θα ηταν πολυ καλυτερη η ομαδα!


και σκεψου οτι μετα θα μπορουσε να αντικαταστησει Σιρκο με τον Αλεν, οταν γυρισει !
γιατι με ποια καρδια αφηνεις τον Ντανιελ ; rolleyes.gif
ο οποιος υποτιθεται ειναι και ανετοιμος ε ; και εφυγε απο Ρεθυμνο λογω φυσικης καταστασης λενε.. ;; tongue.gif
Περιστεριfan
QUOTE (stefkorner @ Oct 6 2018, 20:54 ) *
και σκεψου οτι μετα θα μπορουσε να αντικαταστησει Σιρκο με τον Αλεν, οταν γυρισει !
γιατι με ποια καρδια αφηνεις τον Ντανιελ ; rolleyes.gif
ο οποιος υποτιθεται ειναι και ανετοιμος ε ; και εφυγε απο Ρεθυμνο λογω φυσικης καταστασης λενε.. ;; tongue.gif

Λογικα ο Allen ειναι οριστικα παρελθον, δεν τον βλεπω στον παγκο & ο Daniel εχει βγει! Μονο ανετοιμος δεν ειναι!! Εχει βγαλει 2 ματς χωρις τον Σκορδιλη στην ουσια, μονος του στο 5 (κι με ολιγον απο Bentil)
Zoys
Δυνατό comeback του Περιστερίου. Είχε λείψει μια παραδοσιακή αθηναϊκή ομάδα και για μένα είναι σαφώς προτιμότερη από ομάδες της περιφέρειας με άδεια γήπεδα.

stefkorner
QUOTE (Zoys @ Oct 7 2018, 03:41 ) *
Δυνατό comeback του Περιστερίου. Είχε λείψει μια παραδοσιακή αθηναϊκή ομάδα και για μένα είναι σαφώς προτιμότερη από ομάδες της περιφέρειας με άδεια γήπεδα.


το Περιστερι σιγουρα ειχε λειψει!και εγω το προτιμω απο περαστικες ομαδες της περιφερειας τυπου Φαρος Λαρισας ..
(ομως η νεα εκδοση : Ηφαιστος Λημνου ειναι ιδιαιτερα ελκυστικη και περιμενω να δω αν θα γεμιζουν το μικρο τους γηπεδο!
γενικα εχω μια αδυναμια στις νησιωτικες ομαδες !αν και Κολοσσος -Ρεθυμνο εμφανιζουν εναν κορεσμο..)

απο την αλλη περιμενα να δω ακομα περισσοτερο κοσμο σημερα στο Περιστερι! εχω την αισθηση οτι δεν ειχε και πολυ παραπανω ,απο τα περσινα ντερμπι της α2 ! αν κανω λαθος ας με διορθωσουν οι φιλοι της ομαδας ,που πηγαινουν κ γηπεδο wink.gif
Περιστεριfan
QUOTE (stefkorner @ Oct 6 2018, 21:48 ) *
το Περιστερι σιγουρα ειχε λειψει!και εγω το προτιμω απο περαστικες ομαδες της περιφερειας τυπου Φαρος Λαρισας ..
(ομως η νεα εκδοση : Ηφαιστος Λημνου ειναι ιδιαιτερα ελκυστικη και περιμενω να δω αν θα γεμιζουν το μικρο τους γηπεδο!
γενικα εχω μια αδυναμια στις νησιωτικες ομαδες !αν και Κολοσσος -Ρεθυμνο εμφανιζουν εναν κορεσμο..)

απο την αλλη περιμενα να δω ακομα περισσοτερο κοσμο σημερα στο Περιστερι! εχω την αισθηση οτι δεν ειχε και πολυ παραπανω ,απο τα περσινα ντερμπι της α2 ! αν κανω λαθος ας με διορθωσουν οι φιλοι της ομαδας ,που πηγαινουν κ γηπεδο wink.gif

Ειχε πολυ περισσοτερο! Μονο μια εξεδρα, πισω απο την μια ρακετα δεν ειχε πολυ κοσμο. Αλλιως ηταν πολυ καλη η ανταποκριση του κοσμου!
stefkorner
QUOTE (Περιστεριfan @ Oct 7 2018, 04:05 ) *
Ειχε πολυ περισσοτερο! Μονο μια εξεδρα, πισω απο την μια ρακετα δεν ειχε πολυ κοσμο. Αλλιως ηταν πολυ καλη η ανταποκριση του κοσμου!


μαλλον το ματι μου κεντριζε παραπανω απ οσο επρεπε ,στην εξεδρα εκει tongue.gif
τελεια λοιπον!και επειδη πιστευω εχει κοσμο με μπασκετικα κριτηρια,ελπιζω να υπαρχει αναλογη ανταποκριση ,με ομαδες που εχουν τους ιδιους στοχους !και οχι οτι σημερα επαιξε ρολο το ονομα της Αεκ και οτι ηταν πρεμιερα
Περιστεριfan
QUOTE (stefkorner @ Oct 6 2018, 22:10 ) *
μαλλον το ματι μου κεντριζε παραπανω απ οσο επρεπε ,στην εξεδρα εκει tongue.gif
τελεια λοιπον!και επειδη πιστευω εχει κοσμο με μπασκετικα κριτηρια,ελπιζω να υπαρχει αναλογη ανταποκριση ,με ομαδες που εχουν τους ιδιους στοχους !και οχι οτι σημερα επαιξε ρολο το ονομα της Αεκ και οτι ηταν πρεμιερα

Σιγουρα το οτι ηταν πρεμιερα κι εναντιον της Αεκ επαιξε ρολο, αλλα πιστευω θα εχουμε μια καλη ανταποκριση κοσμου, αφου η ιναδα ειναι υγιης κι διοικητικα/οικονομικα (το πιο σημαντικο) κ αγωνιστικα.
T.W.Is.M.
QUOTE(Περιστεριfan @ Oct 6 2018, 20:58 ) *
Λογικα ο Allen ειναι οριστικα παρελθον, δεν τον βλεπω στον παγκο & ο Daniel εχει βγει! Μονο ανετοιμος δεν ειναι!! Εχει βγαλει 2 ματς χωρις τον Σκορδιλη στην ουσια, μονος του στο 5 (κι με ολιγον απο Bentil)


Γιατι ολιγον απο Μπεντιλ; Τι εννοεις; Καπου στο β ημιχρονο σηκωθηκα απ τον καναπε και παρακολουθουσα αποσπασματικα, αλλα οσο επαιξε ηταν πολυ καλος τουλαχιστον μπροστα. Τα τριποντα που εβαλε βοηθησαν να ξεφυγει στο σκορ το Περιστερι και ηταν θετικος.
Γενικα παντως ηταν πολυ καλη η εικονα του Περιστεριου. Ακομα και η διαφορα που χαθηκε δεν ειναι καταστροφη. Με την ΑΕΚ παιζατε, οχι με ομαδα χαμηλοτερης δυναμικοτητας.
Εγω προσωπικα επειδη εχω μεγαλωσει με δυνατο Περιστερι(απο εποχης Νορις, αλλα και πιο πριν με Τσερτς, τοτε που συνετριψε την Μπενετον του Κουκοτς, και πανω απ ολους Κορωνιο) θελω να δω αυτη την ομαδα να ξαναπηγαινει καλα και να κανει πορειες οπως παλια στο πρωταθλημα.
Περιστεριfan
QUOTE (T.W.Is.M. @ Oct 6 2018, 22:41 ) *
Γιατι ολιγον απο Μπεντιλ; Τι εννοεις; Καπου στο β ημιχρονο σηκωθηκα απ τον καναπε και παρακολουθουσα αποσπασματικα, αλλα οσο επαιξε ηταν πολυ καλος τουλαχιστον μπροστα. Τα τριποντα που εβαλε βοηθησαν να ξεφυγει στο σκορ το Περιστερι και ηταν θετικος.
Γενικα παντως ηταν πολυ καλη η εικονα του Περιστεριου. Ακομα και η διαφορα που χαθηκε δεν ειναι καταστροφη. Με την ΑΕΚ παιζατε, οχι με ομαδα χαμηλοτερης δυναμικοτητας.
Εγω προσωπικα επειδη εχω μεγαλωσει με δυνατο Περιστερι(απο εποχης Νορις, αλλα και πιο πριν με Τσερτς, τοτε που συνετριψε την Μπενετον του Κουκοτς, και πανω απ ολους Κορωνιο) θελω να δω αυτη την ομαδα να ξαναπηγαινει καλα και να κανει πορειες οπως παλια στο πρωταθλημα.

Oχι, ο Μπεντιλ ειναι παρα πολυ καλος, απλα εννοουσα πως επαιξε πολυ λιγο στην θεση "5" & ο Daniel ειχε το μεγαλυτερο φορτιο σε αυτη τη θεση.
yorgos
Mια ναϊντίλα τη βγάζει το Περιστέρι κι όσοι είμαστε στα 35+ νομίζω μια συγκίνηση μας τη βγάζει, μου ήρθαν στο μυαλό εικόνες από Μακαρά, Όντι Νόρις, Γκούροβιτς, το μακαρίτη τον Αλ και φυσικά τον Κορωνιό, μη σας πω ακόμη κι εκείνο το σκουπόξυλο τον Σίνγκλετον...

Μεγάλη νίκη, αλλά η κατηγορία θα είναι πανδύσκολη. Εγώ ακόμη υποψήφιες για υποβιβασμό παρέα στον τσάτρα-πάτρα Πανιώνιο, δε βλέπω.
basket72
QUOTE (yorgos @ Oct 6 2018, 23:35 ) *
Mια ναϊντίλα τη βγάζει το Περιστέρι κι όσοι είμαστε στα 35+ νομίζω μια συγκίνηση μας τη βγάζει, μου ήρθαν στο μυαλό εικόνες από Μακαρά, Όντι Νόρις, Γκούροβιτς, το μακαρίτη τον Αλ και φυσικά τον Κορωνιό, μη σας πω ακόμη κι εκείνο το σκουπόξυλο τον Σίνγκλετον...

Μεγάλη νίκη, αλλά η κατηγορία θα είναι πανδύσκολη. Εγώ ακόμη υποψήφιες για υποβιβασμό παρέα στον τσάτρα-πάτρα Πανιώνιο, δε βλέπω.




Κι εγώ το χάρηκα το Περιστέρι και νομίζω κάθε μπασκετόφιλος.
Μεγάλη επιστροφή με τη χθεσινή νίκη.
Νομίζω ότι δεν θα έχει πρόβλημα. Και που να έχει όταν προπονητής είναι ο καταλληλότερος στον κόσμο... ολάκερο, Πεδουλάκης.
Να μην ξεχνάμε και τον μαχητή και εγγύηση/πολυτέλεια για το επίπεδο αυτό, Βασιλόπουλο.
Δεν το φοβάμαι λοιπόν, για υποβιβασμό.


Να προσθέσω επίσης, 2 λευκούς Αμερικάνους που παίξαν μπασκετάρα με την ομάδα των Δυτικών: Λανς Μπέργουολντ και Γρεγκ Τσερτς. Νομίζω ότι αν έπαιζαν τώρα, θα τους ήθελαν πολλές ομάδες στην Ευρωλίγκα. bball.gif

Υπάρχει όμως και μια εξαιρετικά δυσάρεστη και θλιβερή πτυχή που αφορά σε ξένους παίκτες που φόρεσαν τη φανέλα του Περιστερίου.
Με τον θάνατο του Γκριγκόρι Χίζνιακ γίνονται 3 οι ξένοι παίκτες που έπαιξαν στο Περιστέρι και πέθαναν πολύ πρόωρα. Είχαν Οι άλλοι δυο ήταν, ο τεράστιος Αλφόνσο Φορντ και ο σπουδαίος Άνταμ Βόιτσικ.

Περιστεριfan
Μεγαλη μεγαλη νικη για τον ΓΣΠ!!! Χωρις να αγωνιστει ο Σκορδιλης & με τον κρισιμο Gray να εχει πολλα φαουλ, ο Γσπ περασε απο την πολυ δυνατη εδρα του Προμηθεα!
Ενω εχουμε μικρο rotation, η παρουσια του παγκου ηταν καιρια. Ο Κλαρκ εδωσε σημαντικους ποντους οταν ο Harrow ηταν σε κακια φαση, ο Sirko αστοχος αλλα το παλευε αμυντικα. Ημασταν κι τυχεροι με τα 5/29 του Προμηθεα, αλλα κραταμε την σπουδαια νικη κι το momentum!
benchwarmer
Πολύ ωραία ομάδα από τον RG. Με τόσο καλές επιλογές ξένων (μοναδική παραφωνία ο Σίρκο), ίσως να κάνει και καλό ότι υπάρχει ποσοτικό έλλειμμα στους Έλληνες: οι ξένοι νιώθουν σίγουροι για την θέση τους και αποδίδουν τα μέγιστα. Από τη στιγμή που υπάρχει μόλις ένα ματς την βδομάδα, δεν θεωρώ υπερβολή να παίζουν αυτοί που πρέπει να παίζουν σταθερά 25-30 λεπτά, και μακάρι να βγει και κάποιος Έλληνας πλην Βασιλόπουλου να τους στηρίξει.
yorgos
QUOTE(benchwarmer @ Oct 13 2018, 18:45 ) *
Πολύ ωραία ομάδα από τον RG. Με τόσο καλές επιλογές ξένων (μοναδική παραφωνία ο Σίρκο), ίσως να κάνει και καλό ότι υπάρχει ποσοτικό έλλειμμα στους Έλληνες: οι ξένοι νιώθουν σίγουροι για την θέση τους και αποδίδουν τα μέγιστα. Από τη στιγμή που υπάρχει μόλις ένα ματς την βδομάδα, δεν θεωρώ υπερβολή να παίζουν αυτοί που πρέπει να παίζουν σταθερά 25-30 λεπτά, και μακάρι να βγει και κάποιος Έλληνας πλην Βασιλόπουλου να τους στηρίξει.

Θα υπάρχει και ο Σκορδίλης πάντως.
benchwarmer
QUOTE(yorgos @ Oct 13 2018, 18:47 ) *
Θα υπάρχει και ο Σκορδίλης πάντως.


Σήμερα ήταν τραυματίας υποθέτω? Και στο πρώτο ματς πάντως 05:10 έπαιξε... Εντάξει, το μακροχρόνιο στοίχημα στο Περιστέρι είναι να βγουν 2-3 παίχτες από τους μικρούς, όχι ο Σκορδίλης. Είτε οι Μουράτος, Αγραβάνης που παίζουν ήδη, είτε από τους υπόλοιπους του ρόστερ, είτε από αυτούς που πήρε το καλοκαίρι και έδωσε δανεικούς.
Και γενικά αν πάνε στρωτά τα πράγματα φέτος, δεν νομίζω ότι θα κουνηθεί από εκεί ο RG για αρκετά χρόνια και θα μπορέσει να υλοποιήσει (να προσπαθήσει έστω) αυτό το πλάνο.
Περιστεριfan
QUOTE (benchwarmer @ Oct 13 2018, 18:50 ) *
Σήμερα ήταν τραυματίας υποθέτω? Και στο πρώτο ματς πάντως 05:10 έπαιξε... Εντάξει, το μακροχρόνιο στοίχημα στο Περιστέρι είναι να βγουν 2-3 παίχτες από τους μικρούς, όχι ο Σκορδίλης. Είτε οι Μουράτος, Αγραβάνης που παίζουν ήδη, είτε από τους υπόλοιπους του ρόστερ, είτε από αυτούς που πήρε το καλοκαίρι και έδωσε δανεικούς.
Και γενικά αν πάνε στρωτά τα πράγματα φέτος, δεν νομίζω ότι θα κουνηθεί από εκεί ο RG για αρκετά χρόνια και θα μπορέσει να υλοποιήσει (να προσπαθήσει έστω) αυτό το πλάνο.

Εχει θεμα στην μεση ο Σκορδιλης, κι με την Αεκ μετα βιας επαιξε. Ουτε με τον Ηφαιατο αγωνιστηκε.
sfakasgreek
μαγκες γνωριζετε περιπου ποσα επερνε περυσι ο κλαρκ στην α2?
geof
Ασπρισε ο ...Μαλατράς, το ελληνικό όνομα του Γκούροβιτς για τους νεώτερους. Μεγάλος παίκτης τρομερά προσόντα. Να περιμένουμε τώρα και τον ...Λάτση με τη προϋπόθεση όμως να φέρει και την Αντριάννα μαζί του! smile.gif

Το φοβόμουν το σημερινό παιχνίδι, όλη τη βδομάδα είχα ένα κακό προαίσθημα. Φοβόμουν το "πρέπει", κατά τη προσφιλή έκφραση του Πεδουλάκη. Στο πρώτο ημίχρονο με είχαν ζώσει τα φίδια, στο τρίτο δεκάλεπτο όμως λύθηκε η ομάδα και όλα πήραν το δρόμο τους.
BILL79
QUOTE(geof @ Oct 20 2018, 18:05 ) *
Να περιμένουμε τώρα και τον ...Λάτση με τη προϋπόθεση όμως να φέρει και την Αντριάννα μαζί του! smile.gif

Νομίζω έχουν χωρίσει!
tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Περιστεριfan
Περιστερι Χολαργος 71 62
Πιο ευκολο απο οτι δειχνει το σκορ το σηνερινο ροζ φυλλο αγωνα, αφου η ομαδα ξυπνησε στο 2ο κι η νικη ηρθε ευκολα.
Κακιστο μπασκετ στο 1ο ημιχρονο, με την ομαδα να εχει χασει 10 βολες απο το πρωτο ημιχρονο( ενδεικτικα Σιρκο 0/4, Gray 2 χαμενες κλπ), κατι ππυ φανηκε να επηρεαζει ψυχολογικα τους παικτες. Ο Χολαργος επαιζε πολυ αργο μπασκετ κι στα 40', κι οι ξενοι του με απογοητευσαν. Ενω ο ελληνικος κορμος ειναι πολυ δυνατος( Γιανκοβιτς, Καμπεριδης σημερα & πολυ δραστηριος ο Σπυριδωνιδης μαζι με Κωττα & Σκουλιδα), οι ξενοι δεν...
Απο εμας, θετικη παρουσια απο τον Σιρκο, που σιγα σιγα ξεψαρωνεικι επιθετικα( πολυ καλη αμυνα στον Γιανκοβιτς). Ο Gray εβγαζε φωτιες στην 3η περιοδο, ο Harrow σε ρηχα νεα, ο Clark μεστος & Μουρατος καλος. Η ομαδα χαλαρωσε στο τελευταιο τετραλεπτο με το σκορ στο 65-48, ο Πεδουλακης εβαλε κι τον Καραμπελα κι καπως ετσι μειωθηκε το σκορ.
geof
QUOTE (BILL79 @ Oct 20 2018, 21:04 ) *
Νομίζω έχουν χωρίσει!
tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif



Μετά από σχετική έρευνα είδα ότι έχεις δίκιο! smile.gif

Κρίμα ...και είχα φανταστεί φωτογράφηση με τη φανέλλα του ΓΣΠ ! laugh.gif
geof
Είδα τον προχθεσινό αγώνα από το web tv της ερτ, ert play1. Η ποιότητα της εικόνας ήταν μέτρια προς κακή και συνεχώς κολλούσε. Ξέρει κανείς αν απαιτείται κάποια ρύθμιση, γιατί η σύνδεσή μου είναι καλή δεν έχει πρόβλημα.
BILL79
QUOTE(geof @ Oct 22 2018, 19:36 ) *
Είδα τον προχθεσινό αγώνα από το web tv της ερτ, ert play1. Η ποιότητα της εικόνας ήταν μέτρια προς κακή και συνεχώς κολλούσε. Ξέρει κανείς αν απαιτείται κάποια ρύθμιση, γιατί η σύνδεσή μου είναι καλή δεν έχει πρόβλημα.

Δε νομίζω να χρειάζεται κάποια "ειδική" ρύθμιση. Μαλλον οφείλεται ειτε σε δική σου κακή σύνδεση είτε σε πρόβλημα της μετάδοσης του καναλιού (δύσκολο αλλά όχι απίθανο).
storm2
Η ομάδα πετάει, το "κλειστό Παπανδρέου" μετά την ανακαίνιση έχει βελτιωθεί αρκετά, λίγος κόσμος παραπάνω αξίζει να έρθει για να επιβραβεύσει τις προσπάθειες των αθλητών! Καλή επιτυχία στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Κύμη. Ακολουθεί ο εντός έδρας αγώνας με τον Ήφαιστο. Εισιτήρια εδώ.
Περιστεριfan
Πο πο πο!!! 36-65 στην 3η περιοδο shot.gif
G-arenas
QUOTE (Περιστεριfan @ Oct 27 2018, 17:14 ) *
Πο πο πο!!! 36-65 στην 3η περιοδο shot.gif

οταν εχεις αρτζι προελαυνεις!!! tongue.gif tongue.gif tongue.gif

πραγματικα ομως τους κανει οτι θελει σημερα την κυμη το περιστερι. και απιστευτη αμυνα και 90αρα!
Περιστεριfan
QUOTE (G-arenas @ Oct 27 2018, 17:31 ) *
οταν εχεις αρτζι προελαυνεις!!! tongue.gif tongue.gif tongue.gif

πραγματικα ομως τους κανει οτι θελει σημερα την κυμη το περιστερι. και απιστευτη αμυνα και 90αρα!

Τρελο μπασκετ με κυριαρχη εμφανιση! Αυτο ειναι το πιο εντυπωσιακο, η ομαδα παιζει κυριαρχο μπασκετ κι κλασσικα με σκληρη αμυνα
geof
QUOTE (geof @ Jul 19 2018, 11:32 ) *
Μη ξεχνάμε ότι ο πήχης είναι ψηλά τοποθετημένος και από την ιστορία μας, αλλά και από τον Προμηθέα και το Λαύριο!



Σε καλό δρόμο είμαστε, νομίζω ε; ! biggrin.gif
storm2
Αποστολη εξετελεσθη με απολυτη επιτυχια και στην Χαλκιδα και ολη η μπασκετικη Ελλαδα (παρα)μιλαει για την ευχαριστη εκπληξη του Πρωταθληματος. Το θεμα ειναι η ομαδα να μεινει προσγειωμενη και να μην εφησυχασθει. Πιστευω ο coach να συμβαλει σε αυτο με την εμπειρια που εχει. Επισης σημαντικο ειναι σε οποιαδηποτε κοιλια η προσωρινη αποτυχια (ειναι σιγουρο οτι θα υπαρξει - εδω δεν ειναι Α2 να τερματισεις σχεδον αηττητος) να μην τους παρει απο κατω.

Επομενος αντιπαλος η επικινδυνη Λημνος που ερχεται στο Παπανδρεου. Οι υπολοιποι αγωνες για τον πρωτο γυρο ειναι: Αρης εκτος, Λαυριο εντος, ΠΑΟ εκτος, Πανιωνιος εντος, Ολυμπιακος εκτος, Κολοσσος εντος, Ρεθυμνο εντος, ΠΑΟΚ εκτος.
BILL79
QUOTE(storm2 @ Oct 28 2018, 16:33 ) *
Επομενος αντιπαλος η επικινδυνη Λημνος που ερχεται στο Παπανδρεου. Οι υπολοιποι αγωνες για τον πρωτο γυρο ειναι: Αρης εκτος, Λαυριο εντος, ΠΑΟ εκτος, Πανιωνιος εντος, Ολυμπιακος εκτος, Κολοσσος εντος, Ρεθυμνο εντος, ΠΑΟΚ εκτος.

Νομίζω ένα 6-3 σε νίκες-ηττες το έχει.
Περιστεριfan
https://www.sdna.gr/mpasket/basket-league/a...rgyri-pedoylaki


http://basketa.gr/184423-2/

2 ενδιαφεροντα αρθρα για την ομαδα, ειδικα κι για το συμβολαιο του Harrow
geof
QUOTE (Περιστεριfan @ Oct 29 2018, 14:35 ) *
https://www.sdna.gr/mpasket/basket-league/a...rgyri-pedoylaki


http://basketa.gr/184423-2/

2 ενδιαφεροντα αρθρα για την ομαδα, ειδικα κι για το συμβολαιο του Harrow



Πολύ καλή η συνέντευξη του Γκρέι, δείχνει ενδιαφέρουσα προσωπικότητα και ιδιαίτερα ευχαριστημένος απο την ομάδα και τον Πεδουλάκη, η αλήθεια είναι ότι όσες φορές τον έχω δει στη tv μου έδινε την εντύπωση πως είχε "στραβώσει" για κάποιο λόγο.
Είναι πολύ νωρίς βέβαια ακόμα αλλά μακάρι να τους έχουμε και του χρόνου μαζί με Χάροου και Μπεντίλ .

@περιστέριfan, ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
yorgos


QUOTE(Περιστεριfan @ Oct 29 2018, 13:35 ) *
https://www.sdna.gr/mpasket/basket-league/a...rgyri-pedoylaki


http://basketa.gr/184423-2/

2 ενδιαφεροντα αρθρα για την ομαδα, ειδικα κι για το συμβολαιο του Harrow

Ωραίος!
Ενδιαφέρων τύπος ο Γκρέι, πολύ προσγειωμένος.

Πόσο χαίρομαι να διαβάζω καλά λόγια για τον Αργύρη!
G-arenas
QUOTE (yorgos @ Oct 29 2018, 17:32 ) *
Ωραίος!
Ενδιαφέρων τύπος ο Γκρέι, πολύ προσγειωμένος.

Πόσο χαίρομαι να διαβάζω καλά λόγια για τον Αργύρη!

και γω το ιδιο για αρτζι!

παντως με 95 χιλιαρικα που παιρνει αυτος και 80 ο χαρροου δεν εχει και μικρο μπατζετ το περιστερι.

θυμαμαι απολλωνα με βετουλα και μακολουμ να βγαινει 2 χρονιες 8ος και 7ος με παικτες 20 χιλ δολαρια οπως μακολουμ.
Περιστεριfan
QUOTE (G-arenas @ Oct 29 2018, 17:34 ) *
και γω το ιδιο για αρτζι!

παντως με 95 χιλιαρικα που παιρνει αυτος και 80 ο χαρροου δεν εχει και μικρο μπατζετ το περιστερι.

θυμαμαι απολλωνα με βετουλα και μακολουμ να βγαινει 2 χρονιες 8ος και 7ος με παικτες 20 χιλ δολαρια οπως μακολουμ.

Hτανε στις περιοδους της κρισης τοτε, στα πιο δυσκολα χρονια κι ετσι κι τα κασε ηταν συνολικα πολυ χαμηλοτερα. Δεν νομιζω πως το αγωνιστικο μπατζετ ειναι κι τοσο μεγαλο φετος(για επιπεδα Α1). Harrow Gray εχουν τα καλα συμβολαια, απο κοντα λογικα κ ο Bentil αλλα πχ Σιρκο, Κλαρκ, Μουρατος, Βασιλοπουλος εχουν μικρα συμβολαια κ προσφερουν πολλα. Πολυ καλη η επανεμφανιση του Αρτζι στην Α1, ειναι απο την αρχη μεχρι το τελος ομαδα του κι οι παικτες τον ακουν κι τον σεβονται!
geof
Στο πρώτο ημίχρονο παρά την χαλαρότητα που προερχόταν απο το +31, η εικόνα έδειχνε οτι και σβηστα θα το πάρουμε το ματς, γιατί και η Κύμη δεν πολύ πίστευε οτι έχει ελπίδες.
Στο δεύτερο φάνηκε η αδυναμία μας στον άσσο με τον Κλαρκ να πνίγεται στη πίεση και να μην μπορεί όχι μονο να οργανώσει αλλά ουτε καν να κατεβάσει την μπάλα, ταυτόχρονα με την κακή μέρα του Μουρατου κυρίως αλλά και του Γκρέι.
Ακόμα και έτσι όμως λίγο ήθελε να παρουμε το παιχνίδι. Το κάνω ή δεν κάνω φάουλ στο τέλος παντα κρίνεται εκ του αποτελέσματος. Αν το βάλει ο αντιπαλος χρεώνεται σαν λαθος το μη φάουλ, αν δεν το βάλει σαν σωστή επιλογή.
Μια "καλή" ήττα, δεδομένου οτι δεν έγινε στο πρωτάθλημα, θα δώσει, πιστεύω, έξτρα κίνητρο στο επόμενο παιχνίδι με τον Ήφαιστο.

Υγ. Μήπως πρέπει να τελειώνει το αστείο με τον Σιρκο και να προωθηθεί κανένας νεαρός Ελληνας, αν δεν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα για ξένο ;
Περιστεριfan
QUOTE (geof @ Nov 4 2018, 09:29 ) *
Στο πρώτο ημίχρονο παρά την χαλαρότητα που προερχόταν απο το +31, η εικόνα έδειχνε οτι και σβηστα θα το πάρουμε το ματς, γιατί και η Κύμη δεν πολύ πίστευε οτι έχει ελπίδες.
Στο δεύτερο φάνηκε η αδυναμία μας στον άσσο με τον Κλαρκ να πνίγεται στη πίεση και να μην μπορεί όχι μονο να οργανώσει αλλά ουτε καν να κατεβάσει την μπάλα, ταυτόχρονα με την κακή μέρα του Μουρατου κυρίως αλλά και του Γκρέι.
Ακόμα και έτσι όμως λίγο ήθελε να παρουμε το παιχνίδι. Το κάνω ή δεν κάνω φάουλ στο τέλος παντα κρίνεται εκ του αποτελέσματος. Αν το βάλει ο αντιπαλος χρεώνεται σαν λαθος το μη φάουλ, αν δεν το βάλει σαν σωστή επιλογή.
Μια "καλή" ήττα, δεδομένου οτι δεν έγινε στο πρωτάθλημα, θα δώσει, πιστεύω, έξτρα κίνητρο στο επόμενο παιχνίδι με τον Ήφαιστο.

Υγ. Μήπως πρέπει να τελειώνει το αστείο με τον Σιρκο και να προωθηθεί κανένας νεαρός Ελληνας, αν δεν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα για ξένο ;

Ο Κλαρκ δεν εχει πια τρομερα handles για Α1, αλλα μπορει να δωσει κατι στην ομαδα στην μερα του. Κι χθες εμεινε στους 3 ποντους με 4 λαθη, αλλα εδωσε 5 ασσιστ κ εκανε 4 κλεψιματα. Μπορει να μην ειναι ο Κλαρκ του 2008, αλλα κατι προσφερει. Ο Σιρκο απο την αλλη δεν μπορει να προσφερει δυστυχως... Η ομαδα ειναι γυμνη στο "3", αφου κ ο Αγραβανης επιθετικα δεν προσφερει πολλα ακομη(πρωτη φορα παιρνει τοσο χρονο στη καριερα του). Το θεμα με τον Σιρκο ειναι πως εχει υπογραψει διετες, κι δεν ξερω αμα υπαρχει δυσκολια να λυθει το συμβολαιο εξαιτιας του.
G-arenas
QUOTE (Περιστεριfan @ Oct 29 2018, 19:18 ) *
Hτανε στις περιοδους της κρισης τοτε, στα πιο δυσκολα χρονια κι ετσι κι τα κασε ηταν συνολικα πολυ χαμηλοτερα. Δεν νομιζω πως το αγωνιστικο μπατζετ ειναι κι τοσο μεγαλο φετος(για επιπεδα Α1). Harrow Gray εχουν τα καλα συμβολαια, απο κοντα λογικα κ ο Bentil αλλα πχ Σιρκο, Κλαρκ, Μουρατος, Βασιλοπουλος εχουν μικρα συμβολαια κ προσφερουν πολλα. Πολυ καλη η επανεμφανιση του Αρτζι στην Α1, ειναι απο την αρχη μεχρι το τελος ομαδα του κι οι παικτες τον ακουν κι τον σεβονται!

ναι το ξερω, ηταν πολυ πιο χαμηλο το επιπεδο τοτε. ειδικα στις χαμηλες ομαδες τραγικο. φετος ειναι 2 σκαλες πανω. απλως ηθελα να πω οτι δεν ειναι και μπατζετ επιπεδου πανιωνιου, κολλοσου και ρεθυμνο. ακομα και απο κυμη μεγαλυτερο μπατζετ εχει. αυτο ηθελα να δειξω.

οτι και να χει ο αρτζι εχει φτιαξει ομαδαρα και παλι με ψιχουλα! αρτζι forever!
BILL79
QUOTE(geof @ Nov 4 2018, 10:29 ) *
Υγ. Μήπως πρέπει να τελειώνει το αστείο με τον Σιρκο και να προωθηθεί κανένας νεαρός Ελληνας, αν δεν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα για ξένο ;

Και έλεγα ότι μόνο εγώ πιστεύω πως δεν κάνει!
G-arenas
QUOTE (BILL79 @ Nov 4 2018, 14:53 ) *
Και έλεγα ότι μόνο εγώ πιστεύω πως δεν κάνει!

ναι η αληθεια ειναι πως με ενα καλο 3αρι π.χ σαν τον ντιγκς του κολλοσου, θα ανεβαινε 2 επιπεδα το περιστερι, γιατι ειναι και η θεση που ποναει περισσοτερο απο παντου.

αλλα οσο παει καλα η ομαδα δεν θα φυγει. για να γλιτωσουν και κανα μηνιατικο λιγοτερο αν παρουν νεο παικτη.
geof
QUOTE (BILL79 @ Nov 4 2018, 14:53 ) *
Και έλεγα ότι μόνο εγώ πιστεύω πως δεν κάνει!



Αυτό που προσφέρει ο Σίρκο, κατά την γνώμη μου, είναι ότι με τα μεγάλα άκρα του καλύπτει χώρους στην άμυνα και χαλάει τις γωνίες πάσας του αντιπάλου. Ομως δεν φτάνει και δεν είναι αυτό που ζητάς από ένα ξένο παίκτη. Η προοδευτική άνοδος του Αγραβάνη θα περιορίσει το χρόνο του και τον ρόλο του πιστεύω, γιατί δεν τον βλέπω να φεύγει φέτος. Για του χρόνου δεν τον βλέπω παρά το διετές που αναφέρει ο @περιστέριfan.

Η ομάδα έχει μεγάλο περιθώριο βελτίωσης ακόμα, γιατί και ο Γκρέι δεν έχει αποδώσει ακόμα αυτό που αναμενόταν αλλά και ο Μπεντίλ δείχνει σαν να ψάχνεται ακόμα.
Pete Mickeal
Η ομάδα πάει αρκετά καλά. Σίγουρα μια πρόκριση στους 4 του κυπέλλου θα μας έκανε χαρούμενους, αλλά αντικειμενικά δε χάθηκε τίποτα. Εκεί θα ερχόταν ο αποκλεισμός. Αντίθετα η ήττα θα είναι ευεργετική αν μπορέσει ο Πεδουλάκης να την χρησιμοιήσει για να ντοπάρει ψυχολογικά τους παίκτες και να πάρει τα δυο παιχνίδια με Ήφαιστο και Άρη. Έτσι η ομάδα θα κλειδώσει σε μεγάλο βαθμό την παραμονή και θα πάρει πλεονέκτημα για εισοδο στην οκτάδα.
Στο ρόστερ τώρα πιστεύω πως για τα οικονομικά της δεδομένα η ομάδα έχει χτιστεί αρκετά καλά. Στη θέση του Κλαρκ δύσκολα θα ερχόταν καλύτερος ξένος με τόσο μικρό συμβόλαιο. Βέβαια είναι κρίμα να μην έχεις έναν αξιοπρεπή παίκτη να καλύψει τη θέση. Ελπίζω ο RG να δουλέψει τον Μουράτο σε σημείο να παίξει βασικός και να ανεβάσει σταδιακά τον Καράμπελα. Ο Σίρκο αμυντικά είναι εξαιρετικός, αλλά επιθετικά πάσχει πάρα πολύ. Αν είχαμε την δυνατότητα να φέρουμε έναν καλό Αμερικανό εκεί και έναν Έλληνα ψηλό όπως ο Μαυροειδή στη θέση του Σκορδίλη θα ήμασταν σούπερ.
Περιστεριfan
QUOTE (G-arenas @ Nov 4 2018, 14:21 ) *
ναι το ξερω, ηταν πολυ πιο χαμηλο το επιπεδο τοτε. ειδικα στις χαμηλες ομαδες τραγικο. φετος ειναι 2 σκαλες πανω. απλως ηθελα να πω οτι δεν ειναι και μπατζετ επιπεδου πανιωνιου, κολλοσου και ρεθυμνο. ακομα και απο κυμη μεγαλυτερο μπατζετ εχει. αυτο ηθελα να δειξω.

οτι και να χει ο αρτζι εχει φτιαξει ομαδαρα και παλι με ψιχουλα! αρτζι forever!

Για το Ρεθυμνο δεν ξερω, οι Ελληνες του ειναι πολυ φτηνοι, αλλα εχει αλλαξει ολους τους ξενους απο την αρχη της σεζον!! Μπαρτ κ Johnson θα εχουν μεγαλα συμβολαια.


QUOTE (Pete Mickeal @ Nov 4 2018, 16:23 ) *
Η ομάδα πάει αρκετά καλά. Σίγουρα μια πρόκριση στους 4 του κυπέλλου θα μας έκανε χαρούμενους, αλλά αντικειμενικά δε χάθηκε τίποτα. Εκεί θα ερχόταν ο αποκλεισμός. Αντίθετα η ήττα θα είναι ευεργετική αν μπορέσει ο Πεδουλάκης να την χρησιμοιήσει για να ντοπάρει ψυχολογικά τους παίκτες και να πάρει τα δυο παιχνίδια με Ήφαιστο και Άρη. Έτσι η ομάδα θα κλειδώσει σε μεγάλο βαθμό την παραμονή και θα πάρει πλεονέκτημα για εισοδο στην οκτάδα.
Στο ρόστερ τώρα πιστεύω πως για τα οικονομικά της δεδομένα η ομάδα έχει χτιστεί αρκετά καλά. Στη θέση του Κλαρκ δύσκολα θα ερχόταν καλύτερος ξένος με τόσο μικρό συμβόλαιο. Βέβαια είναι κρίμα να μην έχεις έναν αξιοπρεπή παίκτη να καλύψει τη θέση. Ελπίζω ο RG να δουλέψει τον Μουράτο σε σημείο να παίξει βασικός και να ανεβάσει σταδιακά τον Καράμπελα. Ο Σίρκο αμυντικά είναι εξαιρετικός, αλλά επιθετικά πάσχει πάρα πολύ. Αν είχαμε την δυνατότητα να φέρουμε έναν καλό Αμερικανό εκεί και έναν Έλληνα ψηλό όπως ο Μαυροειδή στη θέση του Σκορδίλη θα ήμασταν σούπερ.

Κατ αρχας, καλως ηρθες στο forum! Προφανεστατα η χθεσινη ηττα δεν ηταν κατι το σπουδαιο ή ανησυχητικο, απλα η εικονα πχ στην τριτη περιοδο δεν ηταν η καλυτερη. Η φαση που βγηκαν στον αιφνιδιασμο Gray Sirko κι Μουρατος κ εχασαν την μπαλα δειχνει πως θελει δουλεια ακομη. Συμφωνω για τον Κλαρκ κι για τον Σιρκο, κι θεωρω πως αμα υπηρχε ο Μαυροειδης οπως λες, μαζι με Σκορδιλη κ τον undersized Daniel, η ομαδα θα ειχε κ inside game στο 5 που λειπει μεχρι στιγμης κι θα ηταν ακομη καλυτερη. Παντως, εχουν γινει πολυ καλες επιλογες για πρωτη χρονια.
Pete Mickeal
QUOTE (Περιστεριfan @ Nov 4 2018, 17:31 ) *
Για το Ρεθυμνο δεν ξερω, οι Ελληνες του ειναι πολυ φτηνοι, αλλα εχει αλλαξει ολους τους ξενους απο την αρχη της σεζον!! Μπαρτ κ Johnson θα εχουν μεγαλα συμβολαια.



Κατ αρχας, καλως ηρθες στο forum! Προφανεστατα η χθεσινη ηττα δεν ηταν κατι το σπουδαιο ή ανησυχητικο, απλα η εικονα πχ στην τριτη περιοδο δεν ηταν η καλυτερη. Η φαση που βγηκαν στον αιφνιδιασμο Gray Sirko κι Μουρατος κ εχασαν την μπαλα δειχνει πως θελει δουλεια ακομη. Συμφωνω για τον Κλαρκ κι για τον Σιρκο, κι θεωρω πως αμα υπηρχε ο Μαυροειδης οπως λες, μαζι με Σκορδιλη κ τον undersized Daniel, η ομαδα θα ειχε κ inside game στο 5 που λειπει μεχρι στιγμης κι θα ηταν ακομη καλυτερη. Παντως, εχουν γινει πολυ καλες επιλογες για πρωτη χρονια.


Καλώς σας βρήκα. Νομίζω πως το καλοκαίρι ο Πεδουλάκης είχε κυκλώσει το όνομα του Χαραλαμππόπουλου. Πιστεύω πως ήταν ο παίκτης που προόριζε για το 3. Αυτός θα έδινε ποστ και δημιουργία από εκεί. Ο μικρός πήγε τελικά Λαύριο και η ομάδα πήρε Σιρκο. Το πρόβλημα όμως φαίνεται επειδή και ο Αγραβάνης είναι παίκτης με αμυντικούς προσανατολισμούς. Αν είχαμε Χαραλαμπόπουλο εκεί να παίζει 15 λεπτά και να ποστάρει, θα μπορούσαμε αντί του Σιρκο να είχαμε ένα ακόμα καλό γκαρντ.
BILL79
QUOTE(Pete Mickeal @ Nov 5 2018, 16:52 ) *
Καλώς σας βρήκα. Νομίζω πως το καλοκαίρι ο Πεδουλάκης είχε κυκλώσει το όνομα του Χαραλαμππόπουλου. Πιστεύω πως ήταν ο παίκτης που προόριζε για το 3. Αυτός θα έδινε ποστ και δημιουργία από εκεί. Ο μικρός πήγε τελικά Λαύριο και η ομάδα πήρε Σιρκο. Το πρόβλημα όμως φαίνεται επειδή και ο Αγραβάνης είναι παίκτης με αμυντικούς προσανατολισμούς. Αν είχαμε Χαραλαμπόπουλο εκεί να παίζει 15 λεπτά και να ποστάρει, θα μπορούσαμε αντί του Σιρκο να είχαμε ένα ακόμα καλό γκαρντ.

Αν είχες πάρει τελικά τον Χαραλαμπόπουλο, τώρα θα εκλαιγές!!!
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Περιστεριfan
QUOTE (Pete Mickeal @ Nov 5 2018, 15:52 ) *
Καλώς σας βρήκα. Νομίζω πως το καλοκαίρι ο Πεδουλάκης είχε κυκλώσει το όνομα του Χαραλαμππόπουλου. Πιστεύω πως ήταν ο παίκτης που προόριζε για το 3. Αυτός θα έδινε ποστ και δημιουργία από εκεί. Ο μικρός πήγε τελικά Λαύριο και η ομάδα πήρε Σιρκο. Το πρόβλημα όμως φαίνεται επειδή και ο Αγραβάνης είναι παίκτης με αμυντικούς προσανατολισμούς. Αν είχαμε Χαραλαμπόπουλο εκεί να παίζει 15 λεπτά και να ποστάρει, θα μπορούσαμε αντί του Σιρκο να είχαμε ένα ακόμα καλό γκαρντ.

Ο Σιρκο ειχε ερθει νωρις νωρις το καλοκαιρι, οποτε η πρωτη σκεψη θα ηταν για Χαραλαμποπουλο-Σιρκο. Ο Αγραβανης ηρθε πολυ αργα, αλλα εχει δειξει καλα στοιχεια κ πολυ καλη προοπτικη & εχει κ παρα πολυ καλη φυσικη κατασταση. Το οτι ανηκει στην Αεκ κι δεν ειναι "περιουσιακο στοιχειο" της ομαδας ειναι ενα θεμα, αλλα τι να κανουμε. Ο Χαραλαμποπουλος με την αθλια εικονα που εχει, οπως ειπε κ ο Bill79, πιο πολυ θα εβλαπτε την ομαδα παρα θα την βοηθουσε.
Περιστεριfan
Ωραιος παικτης ο Παρκς, θα ηταν αναβαθμιση σε σχεση με τον τιμιο αλλα undersized Daniel. Παρομοιο στιλ, ληγει το συμβολαιο του ενος, φευγει απο την απο τον Προμηθεα ο αλλος.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.