Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2018-19 (4ος ΟΜΙΛΟΣ)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3
gspara
ΑΘΛΗΤΗΣ
ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ
ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ
ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ.
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ
ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ
ΓΣ ΑΡΙΩΝ
madmike1
QUOTE (gspara @ Jun 28 2018, 21:08 ) *
ΑΘΛΗΤΗΣ
ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ
ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ
ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ.
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ
ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ
ΓΣ ΑΡΙΩΝ

Κιβωτος ,φιλοθεη τα πρωτα φαβορι.
Ampasketos
QUOTE (madmike1 @ Jun 29 2018, 03:22 ) *
Κιβωτος ,φιλοθεη τα πρωτα φαβορι.


Απο Αρίων έφυγε ο Γιαλτράς όποτε φέτος δεν ξέρουμε τι πρόσωπο θα παρουσιάσουν. Προσωπικά για εμένα που θα τον παρακολουθήσω τον συγκεκριμένο όμιλο και ο Άγιος Θωμάς νομίζω οτι τα πήγε καλά την μεταγραφική περίοδο. Νομίζω στην θέση του 2, απέκτησε ίσως τον πιο πλήρη παίχτη σκόρερ της κατηγορίας. Οι Τρεις Αστέρες έμαθα πως δεν ενισχύθηκαν καθόλου... Για τις άλλες ομάδες δεν έχω άποψη.
bball.gif bball.gif bball.gif
tommie1983
QUOTE (Ampasketos @ Jul 11 2018, 04:52 ) *
Απο Αρίων έφυγε ο Γιαλτράς όποτε φέτος δεν ξέρουμε τι πρόσωπο θα παρουσιάσουν. Προσωπικά για εμένα που θα τον παρακολουθήσω τον συγκεκριμένο όμιλο και ο Άγιος Θωμάς νομίζω οτι τα πήγε καλά την μεταγραφική περίοδο. Νομίζω στην θέση του 2, απέκτησε ίσως τον πιο πλήρη παίχτη σκόρερ της κατηγορίας. Οι Τρεις Αστέρες έμαθα πως δεν ενισχύθηκαν καθόλου... Για τις άλλες ομάδες δεν έχω άποψη.
bball.gif bball.gif bball.gif

Πες όμως και σε εμάς σε ποιον παίκτη αναφέρεσαι.
Πάντως σε κάθε περίπτωση πολύ δύσκολα να μιλήσουμε για φαβορί από τώρα, ειδικά σε αυτό το επίπεδο που μία προσθήκη ή μία απώλεια μπορεί να κάνει την διαφορά.
Nemesakos
QUOTE (tommie1983 @ Jul 11 2018, 10:58 ) *
Πες όμως και σε εμάς σε ποιον παίκτη αναφέρεσαι.
Πάντως σε κάθε περίπτωση πολύ δύσκολα να μιλήσουμε για φαβορί από τώρα, ειδικά σε αυτό το επίπεδο που μία προσθήκη ή μία απώλεια μπορεί να κάνει την διαφορά.


Λογικά εννοεί τον Παραδεισά των Αμπελοκήπων που πήγε φέτος Αγιο Θωμά
Zourinho
QUOTE(Nemesakos @ Jul 11 2018, 14:32 ) *
Λογικά εννοεί τον Παραδεισά των Αμπελοκήπων που πήγε φέτος Αγιο Θωμά

Α ρε αρη ολα τα φορουμ και τα δικτυα δικα σου!
Βυρωνασ, φιλοθεη, κιβωτοσ, θριαμβοσ
Στισ πεντε πρωτες
Αθλητησ, τρεις αστερεσ, αγιοσ θωμα, αριων, πακ για την πεμπτη θεση μπαραζ
Χαραυγιακοσ ακαδημια οδυσσεασ για εξι με εφτα νικες.

Πολυ πιο ευκολος ο ομιλος απο περσι καλη συνεχεια σε ολες τισ ομαδες μακαρι να ξεκινησει και να ειναι το ιδιο δυνατος οπωσ περσι να δουμε και κανα παιχνιδι,
Ο γιαλτρασ ειναι γιατρας το επιθετο του μητσου το τ9 φανταζομαι!
Καλη συνεχεια σε ολους καλες μεταγραφες
Flash3P
QUOTE(Zourinho @ Jul 12 2018, 13:54 ) *
Α ρε αρη ολα τα φορουμ και τα δικτυα δικα σου!
Βυρωνασ, φιλοθεη, κιβωτοσ, θριαμβοσ
Στισ πεντε πρωτες
Αθλητησ, τρεις αστερεσ, αγιοσ θωμα, αριων, πακ για την πεμπτη θεση μπαραζ
Χαραυγιακοσ ακαδημια οδυσσεασ για εξι με εφτα νικες.

Πολυ πιο ευκολος ο ομιλος απο περσι καλη συνεχεια σε ολες τισ ομαδες μακαρι να ξεκινησει και να ειναι το ιδιο δυνατος οπωσ περσι να δουμε και κανα παιχνιδι,
Ο γιαλτρασ ειναι γιατρας το επιθετο του μητσου το τ9 φανταζομαι!
Καλη συνεχεια σε ολους καλες μεταγραφες


Τόσο πολύ το όνομα μου δεν το είχα δει να ''παίζει'' σε άλλες ηλικίες που θα έπρεπε στο forum... αφού με αναγκάσατε να αλλάξω κωδικό για να ξαναμπώ να συμμετέχω και εγω, έτσι για να γίνει λίγος χαμούλης.

Κόουτς, χαμός γίνεται στον όμιλο και έχουμε ιούλιο μήνα !!! Με αγχώνεις smiley.gif Θα ανέβω μόνος μου, δεν πειράζει shot.gif αν πάρω καλύτερη από την 5η θέση κερνάς καφε..

smiley.gif smiley.gif smiley.gif
SKY67
Ας δούμε κανένα δυο αγωνιστικές και μετα μιλάμε για ανόδους και φαβορί.
Ειναι μακρύς ο δρόμος και οι τραυματισμοί παραμονεύουν.
Καλή αρχή την άλλη εβδομάδα σε όλες τις ομάδες.

QUOTE(Ampasketos @ Jul 11 2018, 04:52 ) *
Απο Αρίων έφυγε ο Γιαλτράς όποτε φέτος δεν ξέρουμε τι πρόσωπο θα παρουσιάσουν. Προσωπικά για εμένα που θα τον παρακολουθήσω τον συγκεκριμένο όμιλο και ο Άγιος Θωμάς νομίζω οτι τα πήγε καλά την μεταγραφική περίοδο. Νομίζω στην θέση του 2, απέκτησε ίσως τον πιο πλήρη παίχτη σκόρερ της κατηγορίας. Οι Τρεις Αστέρες έμαθα πως δεν ενισχύθηκαν καθόλου... Για τις άλλες ομάδες δεν έχω άποψη.
bball.gif bball.gif bball.gif

Ο Αριων απο πληροφορίες που έχω , στελεχώθηκε με νέο φιλόδοξο προπονητή και περίπου με 8-10 νέους παίκτες.
Για να δούμε τι θα βγάλουν στο γήπεδο???
dru_15
QUOTE(SKY67 @ Sep 30 2018, 20:14 ) *
Ο Αριων απο πληροφορίες που έχω , στελεχώθηκε με νέο φιλόδοξο προπονητή και περίπου με 8-10 νέους παίκτες.
Για να δούμε τι θα βγάλουν στο γήπεδο???

Καλησπερα στην παρεα, θα τον παρακολουθησω τον ομιλο φετος. Εχω ακουσει και εγω για αριωνα οτι ειναι ενισχημενοι. Οπως επισης εχω ακουσει και για το Πακ καλα λογια τους εχω για ψηλα. Θα προσθεσω για νεους βυρωνα και αγιο θωμα στις θεσεις για ψηλα. Και απο κοντα πιστευω θα ειναι κιβωτος και αθλητης. Καλη σεζον να εχουν ολες οι ομαδες με υγεια ολοι οι αθλητες
Ampasketos
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. 1
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ -ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
ΑΘΛΗΤΗΣ - ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ 1
ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 - ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 2

Flash3P
OΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 44-53

Παιχνίδι οχι ποιότητας αλλά στην πρεμιέρα λογικό να υπάρχει άγχος. Το ΠΑΚ ήταν πάντα μπροστά στο σκορ με μικρές διαφορές αλλά χωρίς να μπορεί να ξεφύγει. Νομίζω ή διαφορά έφτασε στην 3η περίοδο και μέχρι το +10, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανατρέψουν την διαφορά και να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα. Μέχρι και 3 λεπτά πριν το τέλος, ο ΟΔΥΣΣΕΑΣ ήταν μέσα στο παιχνίδι, καθώς έχανε για 3, είχε ευκαιρίες για ισοφάριση αλλά κάποια αβίαστα λάθη δεν του επέτρεψαν την ισοφάριση. Στο τελευταίο λεπτό και με το σκορ 47-44 υπέρ του ΠΑΚ, με 2 τρίποντες βόμβες οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αποδράσουν από το κλειστό της Αγίας βαρβάρας με το τελικό 53-44.


smiley.gif smiley.gif smiley.gif
dru_15
Αθλητης-Νεοι Βυρωνα 2 καπου στους 30 ποντους περιπου
gspara
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 74-53
daniel10


2 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΜ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ 1 ΟΜΑΔΑ 2 ΣΚΟΡ
ΠΑ 12/10/2018 19:45 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ.
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ=
ΠΑ 12/10/2018 20:00 ΜΕΤΣ Α
ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ.- ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008=
ΠΑ 12/10/2018 20:30 Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ=
ΠΑ 12/10/2018 20:30 ΓΟΥΔΗ Δ.Ζ.
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ=
Flash3P
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 75-46 (46-28)

Υπάρχει περίπτωση να κάνω και λάθος σε μικρο λεπτομέρειες... αλλά πάνω κάτω εκεί. Εμφανής διαφορά δυναμικότητας όπου δεν χρειάζεται μεγαλύτερη περιγραφή. Πλην της 1ης περιόδου που οι φιλοξενούμενοι έμειναν κοντά (20-16), ο Θωμάς πάτησε γκάζι στο πρώτο 3λεπτο της 2ης περιόδου και με ένα επιμέρους 15-4 (35-20) έβαλε τις βάσεις για ένα άνετο βράδυ.

Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες, με υγεία !!!

smiley.gif smiley.gif smiley.gif
gspara
ΘΡΙΑΜΒΟΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ 48-37
Flash3P
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 2 Ο ΠΑΚ θέλει να καλύψει το έδαφος που έχασε την προηγούμενη αγωνιστική στην έδρα του. Ο Θωμάς έδειξε καλά στοιχεία στο πρώτο του παιχνίδι. Οριακά το διπλό. Θα εμπιστευτώ το πιο γεμάτο ρόστερ των φιλοξενούμενων.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ -ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ 2 Έχω συμπάθεια στους Νέους αλλά νομίζω πως το παιχνίδι είναι πολλά με λίγα... Άτυχος ο ΟΔΥΣΣΕΑΣ που για 3η συνεχόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζει ομάδα από το πάνω ράφι. Εύκολο το διπλό +10

ΑΘΛΗΤΗΣ - ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 1
Ήρθε η ώρα για την παρθενική νίκη του ΑΘΛΗΤΗ για την φετινή σεζόν. Αν τους μπούνε και τα σουτ θα έχουν ένα εύκολο βράδυ.

ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝΗΣ 1 Είναι σοβαρή και δείχνει να καθαρίζει εύκολα. 3/3

ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 - ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ 2
Δεν θα αφήσει την ευκαιρία ο ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ να πάει χαμένη ύστερα από το μεγάλο διπλό μέσα στο ΠΑΚ, έστω και οριακά νομίζω πως έχουν το προβάδισμα.

ΡΕΠΟ: ΓΣ ΑΡΙΩΝ

smiley.gif smiley.gif smiley.gif
dru_15
Οδυσσεας- Νεοι βυρωνα 2 (+31)
Flash3P
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΠΟ ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ 63-67 (23-25)

Δυνατό παιχνίδι, που το ήθελαν και οι 2 ομάδες πολύ. Η διαφορά στην 3η περίοδο έφτασε και την μέγιστη τιμή +18 για τον Θωμά,όμως δεν το Πακ δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και έκανε το comeback που δεν κατάφερε να ολοκληρώσει. Καλό σύνολο το ΠΑΚ αλλά χωρίς μεγάλο βάθος πάγκου. Πολύ καλός ο Θωμάς και ρόστερ μεγαλύτερης κατηγορίας όμως θέλουν ακόμα δουλειά.

Καλή συνέχεια και στις 2 ομάδες.
filologos
ΚΙβωτος- Θριαμβος
50-58

Καλα που ειμαστε ασοβαροι και κερδισαμε. Πολυ καλο παιχνιδι απο μας , μια ταχυτητα πανω σημερα , δειξαμε το καλο μας προσωπο του κυπελου.Συνεχιζουμε.
Flash3P
QUOTE(filologos @ Oct 21 2018, 21:15 ) *
ΚΙβωτος- Θριαμβος
50-58

Καλα που ειμαστε ασοβαροι και κερδισαμε. Πολυ καλο παιχνιδι απο μας , μια ταχυτητα πανω σημερα , δειξαμε το καλο μας προσωπο του κυπελου.Συνεχιζουμε.


Φίλε μου, μεγάλη νίκη. Μου χαλασατε και τα στατιστικά στις προβλέψεις. Μεγάλη νίκη παραμονής...


QUOTE(filologos @ Oct 21 2018, 21:15 ) *
ΚΙβωτος- Θριαμβος
50-58

Καλα που ειμαστε ασοβαροι και κερδισαμε. Πολυ καλο παιχνιδι απο μας , μια ταχυτητα πανω σημερα , δειξαμε το καλο μας προσωπο του κυπελου.Συνεχιζουμε.


Προφανώς και κάνω πλάκα έτσι... Μην μπεις στον κόπο να μου πεις κάτι... Συμπαθητική μου είναι η ομάδα σας ούτως ή άλλος ... biggrin.gif
filologos
QUOTE (Flash3P @ Oct 21 2018, 22:40 ) *
Φίλε μου, μεγάλη νίκη. Μου χαλασατε και τα στατιστικά στις προβλέψεις. Μεγάλη νίκη παραμονής...




Προφανώς και κάνω πλάκα έτσι... Μην μπεις στον κόπο να μου πεις κάτι... Συμπαθητική μου είναι η ομάδα σας ούτως ή άλλος ... biggrin.gif


Μη σκας! Ολα ειναι στα πλαισια ''τρολαρισματος''.
dru_15
Ενδιαφεροντα παιχνιδακια την παρασκευη με τους αηττητους Νεους Βυρωνα -Αγιος θωμας και επισης Χαραυγιακος -Κιβωτος. Πιστευω οτι οι νικητες θα εχουν κανει ενα μικρο βημα για την 5αδα.
Flash3P
QUOTE(dru_15 @ Oct 24 2018, 19:33 ) *
Ενδιαφεροντα παιχνιδακια την παρασκευη με τους αηττητους Νεους Βυρωνα -Αγιος θωμας και επισης Χαραυγιακος -Κιβωτος. Πιστευω οτι οι νικητες θα εχουν κανει ενα μικρο βημα για την 5αδα.


Dru ρίξε και καμιά πρόβλεψη όμως. tongue.gif
dru_15
QUOTE(Flash3P @ Oct 24 2018, 20:46 ) *
Dru ρίξε και καμιά πρόβλεψη όμως. tongue.gif

Εχω δει νεους δεν εχω δει Αγιο Θωμα αλλα εχω ακουσει γεματο ροστερ με ποιοτικους παιχτες. Βασικα αν ισχυει ισως οι 2 πιο πληρεις ομαδες. Αν οι Νεοι επιβαλουν τον ρυθμο τους μεσα στο γηπεδο τους νομιζω οτι θα γειρει στον ασσο.

Χαραυγιακος και κιβωτος χωρις να εχω πληρη εικονα του ροστερ εχω ακουσει για καλες ομαδες και οι πρωτοι αγωνες αυτο εχουν δειξει. Χαραυγιακος εχει 2 πολυ καλους παιχτες απο ανωτερη κατηγορια Κωστελετο απο το Κουκακι και εναν καλο ψηλο Τσοπουριδη. Δυσκολος ασσος
Flash3P
QUOTE(dru_15 @ Oct 24 2018, 20:55 ) *
Εχω δει νεους δεν εχω δει Αγιο Θωμα αλλα εχω ακουσει γεματο ροστερ με ποιοτικους παιχτες. Βασικα αν ισχυει ισως οι 2 πιο πληρεις ομαδες. Αν οι Νεοι επιβαλουν τον ρυθμο τους μεσα στο γηπεδο τους νομιζω οτι θα γειρει στον ασσο.

Χαραυγιακος και κιβωτος χωρις να εχω πληρη εικονα του ροστερ εχω ακουσει για καλες ομαδες και οι πρωτοι αγωνες αυτο εχουν δειξει. Χαραυγιακος εχει 2 πολυ καλους παιχτες απο ανωτερη κατηγορια Κωστελετο απο το Κουκακι και εναν καλο ψηλο Τσοπουριδη. Δυσκολος ασσος



Κωστελέτος πουλέν μεγάλο. Την Κιβωτό να σου πω την είδα με τον Θρίαμβο που στο ημίχρονο κέρδιζε άνετα κιόλας αλλά μετά black out. Έχει έμπειρους παίχτες αλλά δεν της αρέσει πολύ να τρέχει. Θέλει πιο σετ παιχνίδι. Μόλις τους τρεξανε σκάσανε. Χαραυγιακός είναι ένα μείγμα. Παίζει πολύ με τον ρυθμο... Τους αρέσει περισσότερο το σετ αλλά αν θέλουν να κερδίσουν νομίζω πρεπει πως αν τρέξουν δεν θα δυσκολεύτουν.

Για Νέους-Θωμας νομίζω θα γίνει πόλεμος... Πανομοιότυπα στυλ... Θα μετρήσει πολύ η έδρα,σε τι μέρα θα βρεθούν,οι προσωπικότητες και το ποιος το θέλει περισσότερο.

filologos
QUOTE (Flash3P @ Oct 24 2018, 21:37 ) *
Κωστελέτος πουλέν μεγάλο. Την Κιβωτό να σου πω την είδα με τον Θρίαμβο που στο ημίχρονο κέρδιζε άνετα κιόλας αλλά μετά black out. Έχει έμπειρους παίχτες αλλά δεν της αρέσει πολύ να τρέχει. Θέλει πιο σετ παιχνίδι. Μόλις τους τρεξανε σκάσανε. Χαραυγιακός είναι ένα μείγμα. Παίζει πολύ με τον ρυθμο... Τους αρέσει περισσότερο το σετ αλλά αν θέλουν να κερδίσουν νομίζω πρεπει πως αν τρέξουν δεν θα δυσκολεύτουν.

Ο Χαραυγιακος βλέπω να κερδίζει διότι έχει κ το σετ και το τρέξιμο σαν ομάδα . Στους Νέους που είχα δει μόνο το πλέι είχα ξεχωρίσει .Τώρα δε ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι απ το κύπελλο . Απλά είναι και ένα δύσκολο γήπεδο το Μυρακτης με σκληρά καλάθια . Ωραία ματς και τα δύο .

Για Νέους-Θωμας νομίζω θα γίνει πόλεμος... Πανομοιότυπα στυλ... Θα μετρήσει πολύ η έδρα,σε τι μέρα θα βρεθούν,οι προσωπικότητες και το ποιος το θέλει περισσότερο.

filologos
Θρίαμβος - Αθλητής
68 -54.
dru_15
Νεοι Βυρωνα- Αγιος Θωμας 82-59

Μια ομαδα εμφανιστικε στο γηπεδο και αυτοι ηταν οι Νεοι. Η διαφορα για 35 λεπτα δεν επεφτε κατω απο τους 25 ποντους. 5λεπτα πριν το τελος το σκορ εγραφε 72-42.
Με λιγη χαλαρωση και 2 κολλητα τριποντα στο φιναλε απο τον πλευ του Αγιου Θωμα γραφτηκε το τελικο σκορ.

Πολλοι καλοι οι Νεοι για αλλη μια φορα που τους παρακολουθησα και θεωρω οτι ειναι φαβορι για τις θεσεις 1-2.
Ο ψηλος τους νο17 εκανε παρτυ σημερα δεν υπηρχε παιχτης να τον παιξει εστω και λιγο. Πολυ καλος για την κατηγορια.

Ο Αγιος Θωμας μου φανηκε λιγος σε σχεση με αυτα που ειχα ακουσει.. Μου εδωσε την εικονα οτι η ομαδα βρισκει ρυθμο απο την επιθεση τους και σημερα εγκλωβιστηκανε. Ειχανε γκρινιες πολλες και πιστευω οτι αν δεν το βρουν θα κιμδυνεψουν να μεινουν και εκτος 5αδας.

Flash3P πιστευω να σε καλυψα.
daniel10



ΠΑ 26/10/2018 21:30 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Β
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ - ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ=
dru_15
Αγιος Θωμας-Αριωνας 1
Την περασμενη Παρασκευη δεν ειδα τον Αγιο Θωμα σε καλη κατασταση παρολαυτα μεσα στην εδρα του αν του μπουν τα σουτ που σε αυτο κυριως στηριζεται θα επανελθει στα θετικα αποτελεσματα. Επικυνδινη ομαδα ο Αριωνας παραδοσιακα χωρις να ξερω το ροστερ. Μπορει να γινει και η εκπληξη.

Πακ Χαλανδριου- Νεοι Βυρωνα 2
Σε πολυ καλη κατασταση οι Νεοι μετα απο δυο 30αρες και νικη 20+στο ντερμπι. Δυσκολη εξοδος γτ το ΠαΚ ειναι υπολογισιμος αντιπαλος και ειδικα στην εδρα του. Αλλα ευκολα η δυσκολα πιστευω οτι οι Νεοι θα φυγουν με το διπλο.

Οδυσσεας Αγ Βαρβαρας- Τρεις αστερες 1. Χωρις να εχω εικονα απο τις ομαδες οι θεωριτικα πιο αδυναμες ομαδες. Ασσος λογο εδρας

Αθλητης- Χαραυγιακος 1
Η ομαδα του Αθλητη δεν ξεκινησε καλα εχει καλους παιχτες γεματη σε ολες τις θεσεις. Πιστευω οτι μπορουν να κανουν τον Χαραυγιακο να υποστει την πρωτη του ηττα

Κιβωτος- Ακαδημια 1
Διαφορα δυναμικοτητας
dru_15
ΠΑΚ Χαλανδρι -Νεοι βυρωνα 2 στην παραταση..!!! (+8)

Οπως το προεβλεψα δυνατο το ΠΑΚ εβαλε δυσκολα στους Νεους.
Πολυ σημαντικη αποδραση για τους Βυρωνιωτες.
daniel10


ΗΜ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ 1 ΟΜΑΔΑ 2 ΣΚΟΡ
ΠΑ 09/11/2018 19:45 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ.
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ=
ΠΑ 09/11/2018 20:00 ΜΕΤΣ Α
ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ - ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ=
SKY67
QUOTE(daniel10 @ Nov 10 2018, 09:45 ) *
ΗΜ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ 1 ΟΜΑΔΑ 2 ΣΚΟΡ
ΠΑ 09/11/2018 19:45 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ.
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ=
ΠΑ 09/11/2018 20:00 ΜΕΤΣ Α
ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ - ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ=



Σε ένα νευρικό παιχνίδι ο Αριων πήρε σημαντική νίκη απο τους Νέους Βυρωνα.
ΑΡΙΩΝ - ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΑ
59. - 58
gspara
ΑΡΙΩΝ-ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΟΣ 58-57 (13-8,28-25,42-45,58-57).

Πρωτη ηττα για τους Νεους Βυρωνος σε ενα συγκλονιστικο ντερμπι με απιστευτη διακυμανση,εναλλαγες πρωτοποριας αλλα και επεισοδιακο φιναλε.

Η ομαδα του Φελεκιδη ξεκινησε με Τριανταφυλλου-Καλιακη-Καραγιαννη-Καβουρα-Ρουμελη.Απο τον Αριωνα δεν ξεκινησε καλα το βαρυ πυροβολικο του,ο Σωτηρης Λαμπροπουλος(περυσι Ηλιουπολη),αλλα οταν μπηκε το #7,οι γηπεδουχοι πηραν τα πανω τους και προηγηθηκαν με διαφορες 7-8 ποντων(16-8,26-19).
Οι Νεοι κυκλοφορουσαν καλυτερα την μπαλα με τον Τριανταφυλλου να δειχνει ξεκαθαρα οτι ειναι πλειμεικερ παραπανω κατηγοριων και τελικα καταφεραν να μειωσουν 28-25 στο ημιχρονο με τον Καλιακη.

Ο Αριων ξεφυγε 31-25 στις αρχες της 3ης περιοδου αλλα εκει ηρθε ενα εντυπωσιακο ξεσπασμα (0-11) απο τους Νεους που προσπερασαν 31-36 με πρωταγωνιστη τον εξαιρετικο Γιωργο Κουκουλα.Λιγο αργοτερα το 3ποντο του Καραγιαννη(Δαφνη) εγραψε το 36-43 και οι Νεοι εδειχναν να εχουν τον πρωτο λογο στην υποθεση νικη.

Οι γηπεδουχοι ομως αντεδρασαν ψυχωμενα και καταφεραν να μειωσουν στον ποντο(48-49) με λυσεις απο το 4αρι τους με το #12.
Εκει ξαναμπηκε ο Λαμπροπουλος που εμελλε να ειναι ο Man of the Match για τον Αριωνα.Σε εκεινο το σημειο ομως,επειτα απο δικο του κλεψιμο,απετυχε ανενοχλητος στον αιφνιδιασμο να ξαναδωσει προβαδισμα στην ομαδα του.

Οι Νεοι ανακουφισμενοι,πηραν ανασα ψυχολογιας με τον Καραγιαννη να ευστοχει σε 3/4 βολες(48-52) και λιγο μετα το φολοου του Καλιακη να γραφει το 50-54 με 1,5 λεπτο για την κορνα.

Ηρθε ομως η ωρα του Λαμπροπουλου να δειξει την κλαση του για να οδηγησει στο 55-54 (26'') με σουτ 3 ποντων και 2/2 βολες.
Οι φιλοξενουμενοι χρεωθηκαν με επιθετικο φαουλ και εισεπραξαν τεχνικη ποινη για διαμαρτυρια.

Στα 17'' με 1/2 βολες ο Λαμπροπουλος εγραψε το 56-54 και στα 12'' ο Ρουμελης των Νεων χρεωθηκε με αντιαθλητικο φαουλ για να ακολουθησει ενταση με διαμαρτυριες απο πλευρας φιλοξενουμενων που δεχτηκαν ακομα 2 τεχνικες ποινες.
Ο ψηλος του Αριωνα (#14) επισης αποβληθηκε με ντισκαλιφιε οταν παραλιγο να ερθει στα χερια με τον Καβουρα που τιμωρηθηκε με αλλη μια τεχνικη ποινη.......Οπως καταλαβαινετε εγινε ψιλοπανικος,αλλα ευτυχως η κατασταση δεν ξεφυγε περισσοτερο.

Το ματς ομως ειχε ψωμι ακομα.Ο Λαμπροπουλος με 3/5 βολες εγραψε το 59-54 και ο Κουκουλας με 2/2 το 59-56.
Οι Νεοι στην συνεχεια κερδισαν αντιαθλητικο φαουλ και με 6'' για το φιναλε ο Καραγιαννης με ζευγαρι βολων μειωσε 59-58.
Την τελευταια επιθεση για οτυς Νεους ανελαβε ο Τριανταφυλλου που δεν ειχε ξεκουραστει ουτε δευτερολεπτο και το δυσκολο σουτ που επιχειρησε δεν βρηκε στοχο για να πανυγηρισουν οι γηπεδουχοι μια σπουδαια νικη.

Για τον Αριωνα απο μηχανης θεος στο φιναλε ο Λαμπροπουλος και πολυ καλοι ο ψηλος με το #12 και οι γκαρντ με το #7 και το #6.

Κορυφαιοι των Νεων Τριανταφυλλου-Κουκουλας και πολυ καλοι Ρουμελης-Καλιακης.
SKY67
QUOTE(gspara @ Nov 11 2018, 00:05 ) *
ΑΡΙΩΝ-ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΟΣ 58-57 (13-8,28-25,42-45,58-57).

Πρωτη ηττα για τους Νεους Βυρωνος σε ενα συγκλονιστικο ντερμπι με απιστευτη διακυμανση,εναλλαγες πρωτοποριας αλλα και επεισοδιακο φιναλε.

Η ομαδα του Φελεκιδη ξεκινησε με Τριανταφυλλου-Καλιακη-Καραγιαννη-Καβουρα-Ρουμελη.Απο τον Αριωνα δεν ξεκινησε καλα το βαρυ πυροβολικο του,ο Σωτηρης Λαμπροπουλος(περυσι Ηλιουπολη),αλλα οταν μπηκε το #7,οι γηπεδουχοι πηραν τα πανω τους και προηγηθηκαν με διαφορες 7-8 ποντων(16-8,26-19).
Οι Νεοι κυκλοφορουσαν καλυτερα την μπαλα με τον Τριανταφυλλου να δειχνει ξεκαθαρα οτι ειναι πλειμεικερ παραπανω κατηγοριων και τελικα καταφεραν να μειωσουν 28-25 στο ημιχρονο με τον Καλιακη.

Ο Αριων ξεφυγε 31-25 στις αρχες της 3ης περιοδου αλλα εκει ηρθε ενα εντυπωσιακο ξεσπασμα (0-11) απο τους Νεους που προσπερασαν 31-36 με πρωταγωνιστη τον εξαιρετικο Γιωργο Κουκουλα.Λιγο αργοτερα το 3ποντο του Καραγιαννη(Δαφνη) εγραψε το 36-43 και οι Νεοι εδειχναν να εχουν τον πρωτο λογο στην υποθεση νικη.

Οι γηπεδουχοι ομως αντεδρασαν ψυχωμενα και καταφεραν να μειωσουν στον ποντο(48-49) με λυσεις απο το 4αρι τους με το #12.
Εκει ξαναμπηκε ο Λαμπροπουλος που εμελλε να ειναι ο Man of the Match για τον Αριωνα.Σε εκεινο το σημειο ομως,επειτα απο δικο του κλεψιμο,απετυχε ανενοχλητος στον αιφνιδιασμο να ξαναδωσει προβαδισμα στην ομαδα του.

Οι Νεοι ανακουφισμενοι,πηραν ανασα ψυχολογιας με τον Καραγιαννη να ευστοχει σε 3/4 βολες(48-52) και λιγο μετα το φολοου του Καλιακη να γραφει το 50-54 με 1,5 λεπτο για την κορνα.

Ηρθε ομως η ωρα του Λαμπροπουλου να δειξει την κλαση του για να οδηγησει στο 55-54 (26'') με σουτ 3 ποντων και 2/2 βολες.
Οι φιλοξενουμενοι χρεωθηκαν με επιθετικο φαουλ και εισεπραξαν τεχνικη ποινη για διαμαρτυρια.

Στα 17'' με 1/2 βολες ο Λαμπροπουλος εγραψε το 56-54 και στα 12'' ο Ρουμελης των Νεων χρεωθηκε με αντιαθλητικο φαουλ για να ακολουθησει ενταση με διαμαρτυριες απο πλευρας φιλοξενουμενων που δεχτηκαν ακομα 2 τεχνικες ποινες.
Ο ψηλος του Αριωνα (#14) επισης αποβληθηκε με ντισκαλιφιε οταν παραλιγο να ερθει στα χερια με τον Καβουρα που τιμωρηθηκε με αλλη μια τεχνικη ποινη.......Οπως καταλαβαινετε εγινε ψιλοπανικος,αλλα ευτυχως η κατασταση δεν ξεφυγε περισσοτερο.

Το ματς ομως ειχε ψωμι ακομα.Ο Λαμπροπουλος με 3/5 βολες εγραψε το 59-54 και ο Κουκουλας με 2/2 το 59-56.
Οι Νεοι στην συνεχεια κερδισαν αντιαθλητικο φαουλ και με 6'' για το φιναλε ο Καραγιαννης με ζευγαρι βολων μειωσε 59-58.
Την τελευταια επιθεση για οτυς Νεους ανελαβε ο Τριανταφυλλου που δεν ειχε ξεκουραστει ουτε δευτερολεπτο και το δυσκολο σουτ που επιχειρησε δεν βρηκε στοχο για να πανυγηρισουν οι γηπεδουχοι μια σπουδαια νικη.

Για τον Αριωνα απο μηχανης θεος στο φιναλε ο Λαμπροπουλος και πολυ καλοι ο ψηλος με το #12 και οι γκαρντ με το #7 και το #6.

Κορυφαιοι των Νεων Τριανταφυλλου-Κουκουλας και πολυ καλοι Ρουμελης-Καλιακης.

Το όνομα του προπονητή του Αριων δεν το γνωρίζεις.
Να στο θύμησω εγώ.
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΑΛΙΧΟΣ.
Έτσι απλά να μη ξεχνιόμαστε.....

SKY67
Το όνομα του προπονητή του Αριων το γνωρίζεις???
Ονομάζεται ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΑΛΙΧΟΣ.
Σου θυμίζει κάτι???
ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ!!!
dru_15
QUOTE(SKY67 @ Nov 11 2018, 19:29 ) *
Το όνομα του προπονητή του Αριων το γνωρίζεις???
Ονομάζεται ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΑΛΙΧΟΣ.
Σου θυμίζει κάτι???
ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ!!!

Συγχαρητηρια στα παιδια του Αριωνα οπως και στον προπονητη τους τον κ.ΣΑΛΙΧΟ. Και μονο που βγαινεις να το υπερθεματησεις απο το πουθενα δειχνει ποσο καιγεστε να κερδισετε τους Νεους Βυρωνα. Δινει πιο πολυ αξια στον ηττημενο. Επειδη ομως στο τελος γινεται το ταμειο, οι ηττες εκτος προγραμματος θα κανουν την διαφορα, να δουμε αν θα μας θυμησεις πως λεγεται ο προπονητης του Αριωνα. Παντα φιλικα.
SKY67
QUOTE(dru_15 @ Nov 11 2018, 23:21 ) *
Συγχαρητηρια στα παιδια του Αριωνα οπως και στον προπονητη τους τον κ.ΣΑΛΙΧΟ. Και μονο που βγαινεις να το υπερθεματησεις απο το πουθενα δειχνει ποσο καιγεστε να κερδισετε τους Νεους Βυρωνα. Δινει πιο πολυ αξια στον ηττημενο. Επειδη ομως στο τελος γινεται το ταμειο, οι ηττες εκτος προγραμματος θα κανουν την διαφορα, να δουμε αν θα μας θυμησεις πως λεγεται ο προπονητης του Αριωνα. Παντα φιλικα.


Ποιο ειναι το πουθενά??
Αυτό που λες ειναι ασέβεια και προς την ομάδα όσο και προς τον προπονητή.( Αν θα μας θυμηθείς ........)
Στο δικό μου χωριό λένε < στο τέλος ξυρίζουν το γαμπρό>.
Αυτο να το θυμάσαι εσυ.
Πάντα φιλικά.
dru_15
QUOTE(SKY67 @ Nov 13 2018, 22:28 ) *
Ποιο ειναι το πουθενά??
Αυτό που λες ειναι ασέβεια και προς την ομάδα όσο και προς τον προπονητή.( Αν θα μας θυμηθείς ........)
Στο δικό μου χωριό λένε < στο τέλος ξυρίζουν το γαμπρό>.
Αυτο να το θυμάσαι εσυ.
Πάντα φιλικά.

Το "πουθενα" αναφερεται στο γεγονος οτι πανω σε μια αναλυση αγωνα που την βρηκα σωστοτατη βγαινεις να μας θυμησεις το ονομα του προπονητη του Αριωνα. Λες και ειναι ξερω γω ο Ομπραντοβιτς.Δεν βρισκω τον λογο. Εκτος και αν υπαρχει κατι αλλο στο παρασκηνιο που δεν μας το λες. Αρα δεν υπαρχει και καμια ασεβεια.

Η ομαδα του Αριωνα ειναι αξιομαχη φετος και κατα τα αλλα συμπαθεστατη. Και οι σχεσεις των 2 ομαδων ειναι πολυ καλες απο οσο γνωριζω. Πολλα παιδια ειναι και φιλοι μεταξυ τους... Η ηττα απο τον Αριωνα στο νημα με (1 ποντο) μπορει να θεωρηθει εντος προγραμματος γτ ο Αριωνας ειναι καλη ομαδα. Οποτε καλυτερα να κραταμε μικρο καλαθι και προπαντων τους τονους χαμηλα.
SKY67
QUOTE(dru_15 @ Nov 14 2018, 09:51 ) *
Το "πουθενα" αναφερεται στο γεγονος οτι πανω σε μια αναλυση αγωνα που την βρηκα σωστοτατη βγαινεις να μας θυμησεις το ονομα του προπονητη του Αριωνα. Λες και ειναι ξερω γω ο Ομπραντοβιτς.Δεν βρισκω τον λογο. Εκτος και αν υπαρχει κατι αλλο στο παρασκηνιο που δεν μας το λες. Αρα δεν υπαρχει και καμια ασεβεια.

Η ομαδα του Αριωνα ειναι αξιομαχη φετος και κατα τα αλλα συμπαθεστατη. Και οι σχεσεις των 2 ομαδων ειναι πολυ καλες απο οσο γνωριζω. Πολλα παιδια ειναι και φιλοι μεταξυ τους... Η ηττα απο τον Αριωνα στο νημα με (1 ποντο) μπορει να θεωρηθει εντος προγραμματος γτ ο Αριωνας ειναι καλη ομαδα. Οποτε καλυτερα να κραταμε μικρο καλαθι και προπαντων τους τονους χαμηλα.


Ο Κος gspara που έκανε την ανάλυση ανέφερε επειδικτικα μόνο το όνομα του προπονητή των Νέων Βυρωνα.
Επειδή στο προφίλ του έχει το σήμα του Αμύντα προφανώς για αυτό δεν ανέφερε το όνομα του Κου Σαλιχου τον οποίο γνωρίζει
πολύ καλά αφού ηταν βοηθός προπονητή στο αντρικό και στο εφηβικό, αλλά και προπονητής στην ομάδα νέων.
Τώρα που αποχωρησε, ξέχασε και το όνομα του.
Για αυτό το λόγο το ανέφερα.
Κατα τα αλλά συμφωνώ στο μικρό καλάθι γιατί ο όμιλος ειναι δύσκολος και έχει πολύ δρόμο.
traxw
QUOTE(SKY67 @ Nov 14 2018, 20:46 ) *
Ο Κος gspara που έκανε την ανάλυση ανέφερε επειδικτικα μόνο το όνομα του προπονητή των Νέων Βυρωνα.
Επειδή στο προφίλ του έχει το σήμα του Αμύντα προφανώς για αυτό δεν ανέφερε το όνομα του Κου Σαλιχου τον οποίο γνωρίζει
πολύ καλά αφού ηταν βοηθός προπονητή στο αντρικό και στο εφηβικό, αλλά και προπονητής στην ομάδα νέων.
Τώρα που αποχωρησε, ξέχασε και το όνομα του.
Για αυτό το λόγο το ανέφερα.
Κατα τα αλλά συμφωνώ στο μικρό καλάθι γιατί ο όμιλος ειναι δύσκολος και έχει πολύ δρόμο.


καλησπερα. πολυ καλη ομοαδα του αριωνα αλλα να ρωτησω κατι ?? με τον χαραυγιακο τι γινεται ?? ειναι αηττητος αν δεν κανω λαθος ?? και εχω δει τον χαραυγιακο.... δεν ειναι κατι ουαου η κανω λαθος ???
Flash3P
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝΗΣ 75-57

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 52-36
Flash3P
ΑΘΛΗΤΗΣ - ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ 80-75

Ζιάκας 34π. με 8 τρίποντα !!!
dru_15
QUOTE(Flash3P @ Nov 18 2018, 23:33 ) *
ΑΘΛΗΤΗΣ - ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ 80-75

Ζιάκας 34π. με 8 τρίποντα !!!

Ισχυει αυτο που ακουσα 11 τεχνικες ποινες στην κιβωτο..?
steky78
QUOTE(dru_15 @ Nov 19 2018, 20:42 ) *
Ισχυει αυτο που ακουσα 11 τεχνικες ποινες στην κιβωτο..?


Οχι, βέβαια. Τέσσερις τεχνικές ποινές, απο τις οποιες ο Αθλητής ειχε... 0/4 βολές. Ως γνωστόν απο εφέτος η κατοχή παραμένει στην ομάδα που την είχε, άρα οι ΤΠ περα απο την.... ανακατωσούρα δεν συνεισέφεραν σε κάτι στον αγώνα. Το τελευταίο σχόλιο υποκειμενικό, το γεγονός καθαυτό ειναι το 0/4 απο 4 ΤΠ.
spaxiou spyros
QUOTE (steky78 @ Nov 20 2018, 00:57 ) *
Οχι, βέβαια. Τέσσερις τεχνικές ποινές, απο τις οποιες ο Αθλητής ειχε... 0/4 βολές. Ως γνωστόν απο εφέτος η κατοχή παραμένει στην ομάδα που την είχε, άρα οι ΤΠ περα απο την.... ανακατωσούρα δεν συνεισέφεραν σε κάτι στον αγώνα. Το τελευταίο σχόλιο υποκειμενικό, το γεγονός καθαυτό ειναι το 0/4 απο 4 ΤΠ.

Οι δύο τεχνικές που λες ήταν στα τελευταία δύο λεπτά και οι τεχνικές ποινές ήταν πάνω από έντεκα γύρο στς 13 με 14 και γενικά υπήρχε μια ανεξήγητη εχθρότητα από τους διαιτητές προς τ κιβωτό που πραγματικά δεν την έχω ξαναδεί πουθενά οποίος ήταν στο γήπεδο το είδε... Τώρα γιατί κάποιοι θέλουν να κάνουν το άσπρο μαύρο δεν μπορώ να το εξηγήσω. ..
dru_15
Πριν 2 χρονια που ειχα παιξει αντιπαλος με την κιβωτο μου ειχε κανει εντυπωση ο ζηλος των ανθρωπων να οργανωσουν το μπασκετ στην ομαδα. Στον επαναληπτικο αυτος ο υπερβαλον ζηλος ειχε αποτελεσμα να βγουν εκτος καποιων οριων ο τοτε προπονητης τους (δεν ξερω αν παραμενει ο ιδιος) και καποιων παιχτων. Μεσα στις 4 γραμμες ολοι μας μπορει να ξεφυγουμε να νευριασουμε, να πουμε και δυο κουβεντες παραπανω. Μεχρι εκει το δικαιολογω. Και ειδικα τους παιχτες. Τους προπονητες και τους ανθρωπους της ομαδας ομως ΟΧΙ. Και ειδικα για τους πολυ συμπαθεις ανθρωπους της Κιβωτου. Και τους το ειζα πει. Πρεσβευεται κατι πολυ σημαντικο. Κρατηστε αυτον τον ζηλο μονο για το μπασκετ και αφηστε τα υπολοιπα στην ακρη.
Ελπιζω φετος που ακουγεται οτι εχουν καλη ομαδα και στοχευουν ψηλα να εκλειψουν αυτα. Γιαυτο και ρωτησα αν ισχυει οι 11 τεχνικες ποινες.
steky78
QUOTE(spaxiou spyros @ Nov 21 2018, 18:07 ) *
Οι δύο τεχνικές που λες ήταν στα τελευταία δύο λεπτά και οι τεχνικές ποινές ήταν πάνω από έντεκα γύρο στς 13 με 14 και γενικά υπήρχε μια ανεξήγητη εχθρότητα από τους διαιτητές προς τ κιβωτό που πραγματικά δεν την έχω ξαναδεί πουθενά οποίος ήταν στο γήπεδο το είδε... Τώρα γιατί κάποιοι θέλουν να κάνουν το άσπρο μαύρο δεν μπορώ να το εξηγήσω. ..


Οι ΤΠ αναγράφονται στο Φύλλο Αγωνα. Αν δεν πιστεύεις εμένα, που εχω μπροστά μου το ΦΑ, ζήτα το ΦΑ απο τον προπονητη σου. Θα δεις μόνος σου οτι ειναι 4. Πανω στην ένταση του αγωνα, πολλές φορές μεγεθυνουμε πράγματα κ καταστάσεις. Επιμένω σε αυτο, ενώ σπάνια ποστάρω παρότι μέλος εδω κ 10-12 χρονια στο φόρουμ, για να μη δημιουργούνται εσφαλμένες εντυπώσεις περι 11 (!), πόσο μάλλον 14 (!!) ΤΠ. Τέσσερις ηταν οι ΤΠ, σημειωμένες, καταγεγραμμένες. Γεγονός.

Παρεπιπτόντως, δεν ειπα πουθενα για 2 ΤΠ. Τέσσερις ειπα. Εξ ου κ οι 4 ελεύθερες βολές (όλες χαμένες).
Flash3P
ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 - ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 2 Καλύτερος ο Οδυσσέας που νομίζω θα κάνει ζημιές αρκετές στον δεύτερο γύρο.

ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 2 Έχει μείνει πολύ πίσω ο Αρίωνας, οπότε αν θέλει να μείνει κοντά αυτά τα παιχνίδια πρέπει να τα καθαρίζει.

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. - ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ 1 Θα γίνει μάχη και νομίζω πως οριακά ο άσσος, αν δεν κόψει το τρέξιμο στον Βύρωνα.

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ ? Θα διευρύνει το σερί του ο Χαραυγιακός; Θα καταφέρει ο Θωμάς να πάει σε γρήγορο τέμπο; Όπως και να χει, ντέρμπι της αγωνιστικής με δύο ομάδες που κοιτάνε την απευθείας άνοδο. Θα πέσουνε κορμιά...

ΑΘΛΗΤΗΣ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2 Και οι δύο έρχονται από μεγάλες νίκες. Θα στηρίξω το ΠΑΚ που μέχρι τώρα είχε αρκετά άτυχα αποτελέσματα με οριακή διαφορά.

Καλή αγωνιστική σε όλους !!! biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.