Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2018-19 (4ος ΟΜΙΛΟΣ)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3
dru_15
Θριαμβος Δαφνης-Νεοι Βυρωνα 40-58.
Spanoulis7
Εύκολο διπλό οι Ν. Βύρωνα με πολύ καλή περιφερεια.
Κανένα άλλο αποτέλεσμα ξέρουμε;

Flash3P
Χαραυγιακός - Άγιος Θωμάς 54-42 (23-28 ημίχρονο)

Σε ένα παιχνίδι που οι φιλοξενούμενοι έδειξαν πριν το ημίχρονο να παίρνουν το μομέντουμ του αγώνα αλλά εν τέλη φάνηκε σαν να μην βγήκανε ποτέ από τα αποδυτήρια. Με καθοριστική 3η περίοδο και επί μέρους σκορ 20-6 !!! οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την έδρα τους και φτάσανε αισίως στο 7-0.

Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες !!!
SKY67
QUOTE(Flash3P @ Nov 24 2018, 19:53 ) *
Χαραυγιακός - Άγιος Θωμάς 54-42 (23-28 ημίχρονο)

Σε ένα παιχνίδι που οι φιλοξενούμενοι έδειξαν πριν το ημίχρονο να παίρνουν το μομέντουμ του αγώνα αλλά εν τέλη φάνηκε σαν να μην βγήκανε ποτέ από τα αποδυτήρια. Με καθοριστική 3η περίοδο και επί μέρους σκορ 20-6 !!! οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την έδρα τους και φτάσανε αισίως στο 7-0.

Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες !!!



Ο Αριων κέρδισε εύκολα εκτός έδρας τους Τρεις Αστέρες με +16 πόντους.
Flash3P
QUOTE(SKY67 @ Nov 25 2018, 11:54 ) *
Ο Αριων κέρδισε εύκολα εκτός έδρας τους Τρεις Αστέρες με +16 πόντους.



Αθλητής - ΠΑΚ Χαλαναδρίου 65-62
dru_15
Ντερμπυ κορυφης την Παρασκευη Νεοι Βυρωνα-Χαραυγιακος.
Νομιζω οι καλυτερες ομαδες στην κατηγορια. Οι Νεοι αν θελουν να πιασουν κορυφη πρεπει να προστατεψουν την εδρα τους.
Με νικη ο Χαραυγιακος κανει ενα πολυ σημαντικο βημα για να κρατησει την πρωτη θεση μεχρι το τελος αφιυ θα εχει μαξιλαρακι ασφαλειας απο τους διωκτες του
Flash3P
QUOTE(dru_15 @ Nov 27 2018, 19:43 ) *
Ντερμπυ κορυφης την Παρασκευη Νεοι Βυρωνα-Χαραυγιακος.
Νομιζω οι καλυτερες ομαδες στην κατηγορια. Οι Νεοι αν θελουν να πιασουν κορυφη πρεπει να προστατεψουν την εδρα τους.
Με νικη ο Χαραυγιακος κανει ενα πολυ σημαντικο βημα για να κρατησει την πρωτη θεση μεχρι το τελος αφιυ θα εχει μαξιλαρακι ασφαλειας απο τους διωκτες του



Αν και το πρωτάθλημα έχει ακόμα πολύ δρόμο νομίζω πως στην παρούσα φάση παρά την μία ήττα, οι Νέοι πείθουν περισσότερο. Ειδικά στο γήπεδο τους !!! Νομίζω πως το βάθος που έχουν στην περιφέρεια θα παίξει καθοριστικό ρόλο. ( σε τι μέρα θα βρεθούνε).

rolleyes.gif
Flash3P
Καλή αγωνιστική σε όλους...

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ (5-2) - ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 (2-4) 1 Πολλά με λίγα... Επιστροφή για τους γηπεδούχους στις νίκες. Ακόμα και οριακά να πάει, στην έδρα του ο Θωμάς δύσκολα θα κινδυνέψει.

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (3-5) - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 (0-7) 1 Χωρίς πολλά λόγια...

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ (1-6) - ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ (4-3) 2 Για να καλύψει το ήδη χαμένο έδαφος όσο μπορεί η Κιβωτός.

ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ (6-1) - ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ (7-0) 1 Το ΝΤΕΡΜΠΙ της αγωνιστικής. Μέχρι τώρα οι πιο σταθερές ομάδες του ομίλου. Σίγουρα θα γίνει πολύ ωραίο παιχνίδι όμως πιστεύω πως ο Βύρωνας στην έδρα του δεν είναι ομάδα που μπορείς να τον περάσεις εύκολα. Έχει μεγάλη σταθερότητα και νομίζω πως αν κρατήσει σε ρηχά νερά τον εγκέφαλο των φιλοξενουμένων Κωστελέτο, ίσως έχει και ένα εύκολο βράδυ.

ΓΣ ΑΡΙΩΝ (4-3) - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. (4-3) 2 Θα πάω με την έκπληξη έστω και αν η λογική λέει Αρίωνας. Παιχνίδι δύναμης από τους γηπεδούχους ενώ από τον Θρίαμβο αν θέλει να πάει το παιχνίδι εκεί που θέλει για να έχει τύχη,πρέπει να τρέξει...

cool.gif cool.gif cool.gif
dru_15
QUOTE(Flash3P @ Nov 29 2018, 10:21 ) *
Καλή αγωνιστική σε όλους...

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ (5-2) - ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 (2-4) 1 Πολλά με λίγα... Επιστροφή για τους γηπεδούχους στις νίκες. Ακόμα και οριακά να πάει, στην έδρα του ο Θωμάς δύσκολα θα κινδυνέψει.

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (3-5) - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 (0-7) 1 Χωρίς πολλά λόγια...

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ (1-6) - ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ (4-3) 2 Για να καλύψει το ήδη χαμένο έδαφος όσο μπορεί η Κιβωτός.

ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ (6-1) - ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ (7-0) 1 Το ΝΤΕΡΜΠΙ της αγωνιστικής. Μέχρι τώρα οι πιο σταθερές ομάδες του ομίλου. Σίγουρα θα γίνει πολύ ωραίο παιχνίδι όμως πιστεύω πως ο Βύρωνας στην έδρα του δεν είναι ομάδα που μπορείς να τον περάσεις εύκολα. Έχει μεγάλη σταθερότητα και νομίζω πως αν κρατήσει σε ρηχά νερά τον εγκέφαλο των φιλοξενουμένων Κωστελέτο, ίσως έχει και ένα εύκολο βράδυ.

ΓΣ ΑΡΙΩΝ (4-3) - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. (4-3) 2 Θα πάω με την έκπληξη έστω και αν η λογική λέει Αρίωνας. Παιχνίδι δύναμης από τους γηπεδούχους ενώ από τον Θρίαμβο αν θέλει να πάει το παιχνίδι εκεί που θέλει για να έχει τύχη,πρέπει να τρέξει...

cool.gif cool.gif cool.gif

Εγω θα δωσω τις ιδιες προβλεψεις αλλα θα δωσω διπλο τον χαραυγιακο και ασσο τον αριωνα.
Flash3P
ΠΟ ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 84-38
dru_15
Νεοι Βυρωνα-Χαραυγιακος 2.

Επεσα μεσα στην προβλεψη μου. Ανωτερος ο Χαραυγιακος σε ολο το ματς ειχε διαφορα ασφαλειας, ελεξε τα ριμπαουντ χτυπησε κοντα στο καλαθι καθως βοηθησε και ο τραυματισμος του βασικου ψηλου(Ρουμελη) στο πρωτο λεπτο του αγωνα. Ευχομαστε περαστικα.
Οι Νεοι κατωτεροι των περιστασεων δεν μπορεσαν να μπουν στο παιχνιδι.
SKY67
QUOTE(dru_15 @ Dec 1 2018, 00:22 ) *
Νεοι Βυρωνα-Χαραυγιακος 2.

Επεσα μεσα στην προβλεψη μου. Ανωτερος ο Χαραυγιακος σε ολο το ματς ειχε διαφορα ασφαλειας, ελεξε τα ριμπαουντ χτυπησε κοντα στο καλαθι καθως βοηθησε και ο τραυματισμος του βασικου ψηλου(Ρουμελη) στο πρωτο λεπτο του αγωνα. Ευχομαστε περαστικα.
Οι Νεοι κατωτεροι των περιστασεων δεν μπορεσαν να μπουν στο παιχνιδι.



ΑΡΙΩΝ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ
51. - 45
Spanoulis7
Απορώ πως έκανε διπλό ο χαραυγιακος.. Δεν είναι κ
Τίποτα ιδιαίτερο σαν ομάδα..
dru_15
Μετα το 5 στα 5 την προηγουμενη αγωνιστικη παμε να δωσουμε αλλη μια 5αδουλα να παμε ταμειο...😁

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 1
Ο Θριαμβος στηριζεται πολυ στο τρεξιμο και πιστευω οτι μπορει να παρει την νικη αν θελει να στοχευει για 5αδα.

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
Πολυ δυνατο ντερμπι θελω να δωσω την μπομπα για διπλο ομως λιγο περισσοτερο με πειθει ο Χαραυγιακος και αντιθετα ο Αριωνας εχει προβλημα στην επιθεση με χαμηλα σκορ. Αμφιροπο ματς ισως γινει η εκπληξη αλλα θα παω με το φαβορι.

ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1
Το δευτερο ωραιο παιχνιδακι της αγωνιστικης. Παω με την γηπεδουχο Κιβωτο γτ δεν θεωρω οτι ο Αγιος Θωμας εχει βαθος στο ροστερ. Και ειδικα οι ψηλοι του δεν εχουν πολυ μεγαλη ποιοτητα απο το παιχνιδι που τους παρακολουθησα.

ΑΘΛΗΤΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 1
Ανεβασμενος ο Αθλητης απο τις ομαδες που θα παλεψουν να μπουν 5αδα οποτε αυτα τα παιχνιδια πρεπει να τα παρει.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ 2
Οι Νεοι μετα την ηττα με τον Χαραυγιακο πρεπει να σηκωσουν κεφαλι. Πιστευω οτι η αρχη θα γινει απο το επομενο με την αδυναμη Ακαδημια

ΡΕΠΟ: ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
Zourinho
ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 1
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ ΓΣ ΑΡΙΩΝ 2
ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 2
ΑΘΛΗΤΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 1
ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ 2
Flash3P
ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 1 Πολλά με λίγα...

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 2 Δεν μπορώ να δω πως ο Αρίωνας μπορεί να κερδίσει αλλά έτσι...για το fun bet...διπλό.

ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ ? Για αυτό το παιχνίδι καλύτερα θα μιλήσω ύστερα από τον αγώνα... Συνήθως αυτά τα παιχνίδια είναι τα αγαπημένα μου...ξεκινάνε ήδη δυνατά με αλλαγή ημέρας και ώρας στην διεξαγωγή... είναι από τα παιχνίδια που απλώς χαίρεσαι να τα παρακολουθείς...όπως και να χεί....ο νοών νοείτω !!!

ΑΘΛΗΤΗΣ - ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 1 Παιχνίδι με που μπορεί ίσως να έχει ο Αθλητής μεγαλύτερο κίνητρο. Ομάδες που ουσιαστικά δεν βλέπω πως μπορούν να φτάσουν στην πεντάδα.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 - ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ 2 Απλά...λιτά..και απέριττα...


Καλή αγωνιστική σε όλους !!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
gspara
ΚΙΒΩΤΟΣ-ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ 66-60 (38-28).

Προλαβα απο το 17' περιπου.Δυνατο παιχνιδι,δικαιη νικητρια η Κιβωτος.Ο Θωμας εκανε την αντεπιθεση του στην 3η περιοδο και μειωσε δυο φορες στο -3.Η 3η περιοδος μαλιστα εληξε 46-45 με ντραιβ του Παλογελη.
Στο ξεκινημα της 4ης περιοδου οι φιλοξενουμενοι με 1/2 βολες ισοφαρισαν 46-46 αλλα εκει θολωσαν.Για την Κιβωτο μιλησε ο καταλυτικος Μιχαλοπουλος με 2 μεγαλα 3ποντα.Αλλοι 4 ποντοι του Παρασκευοπουλου ολοκληρωσαν σερι 10-0 και η Κιβωτος δεν απειληθηκε ουσιαστικα στην συνεχεια.Απο τον Θωμα δεν ειδα Παραδεισα.....
Spanoulis7
Ρουφ σήμερα για να δω κιβωτό με άγιο Θωμά.. Οκ δ εσκα 3ο ματς που βλέπω αλλά πονεσαν τα μάτια μου. Κιβωτός κέρδισε δίκαια κ ξεχώριζε το 9 κ με την πίεση που έκαναν δημιουργούσαν πανικό κ λάθος επιλογές στο Θωμά. Δυνατό στα όρια του φάουλ το παιχνίδι τους. Νέος ηλικιακά κόουτς κ νιμιζω πιο ομάδα Οπότε μπράβο τους. Από την άλλη δεν κατάλαβα τι ακριβώς έπαιζε ο Θωμάς. Τους είχα δει πάλι με τους νέους. Άναρχο μπάσκετ χωρίς ρόλους, γενικά πολύ γκρίνια ρε αδερφέ μου κ ο κόουτς φαινόταν να μην μπορεί να επιβληθεί. Ξεχώριζαν το 6 κ το 12 νομίζω που έτρεξε στο 3ο κ με 2-3 αιφνιδιασμους μάζεψε την διαφορά. Κ οι δύο ψηλοί του αν κ σοφτ κάπως πάλεψαν.
Ritsi1
χαραυγιακος-αριων ασσος με περιπου 10 ποντους αν θυμαμαι καλα..πολυ δυνατο παιχνιδι με πολλες εντασεις .το πρωτο ημιχρονο ανηκε ολοκληρωτικα στον χαραυγιακο με το ψηλο του το νο11 να ειναι ασταματητος κοντα κ μακρυα απ το καλαθι..στο δευτερο ημιχρονο ο αριων μειωσε τη διαφορα ακομα κ στους 4 ποντους αλλα με ενα τριποντο 2 λεπτα πριν τη ληξη παλι του [ισως καλυτερου ψηλου της κατηγοριας]νο11 εδωσε τη χαριστικη βολη στον αριωνα
Ritsi1
.απο τον αριωνα ξεχωρισε το νο7 που με τα τριποντα του τους κρατουσε στο παιχνιδι..μελανο σημειο του αγωνα η εκτος φασης αγκωνια του 11 του χαραυγιακου στον αντιπαλο του που τιμωρηθηκε με αντιαθλητικο φαουλ κ μαλλον του χαριστηκε η αποβολη.
Zourinho
14/12/2018 19:45 ΓΚΡΑΒΑΣ 3ΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ 1. ΠΕΡΔΕΤΖΟΓΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2. ΧΑΤΖΗΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
(1)
14/12/2018 20:30 Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ 1.ΚΑΛΟΓΡΙΑΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ 2. ΚΑΨΙΩΧΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
(2)
14/12/2018 20:30 ΓΟΥΔΗ Δ.Ζ. ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑΑΘΛΗΤΗΣ 1. ΚΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2. ΠΟΛΑΤΟΓΛΟΥ ΧΡΥΣΑΦΗΣ
(1)
14/12/2018 22:00 ΜΥΡΑΚΤΗΣ ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ ΚΙΒΩΤΟΣ 1. ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ2. ΤΣΟΜΠΑΝΟΓΛΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
(2)
Flash3P
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 (0-9) - ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ (9-0) 2 Τελευταίος...με τον πρώτο. Και οι 2 ομάδες στο τέλος του παιχνιδιού θα έχουν ένα κοινό στοιχείο. Το 10-0 !!! αλλά με αντίθετες πορείες cool.gif

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ (6-3) - ΑΘΛΗΤΗΣ (4-5) 1 Πήρα τα χεράκια μου και έβγαλα τα ματάκια μου...Αυτό θα ήτανε η φράση για τον Άγιο που αν και υπάρχει η δικαιολογία των απουσιών έχασε την προηγούμενη αγωνιστική από την μέτρια Κιβωτό... !!! Όπως και να χει, θέλουν να κλείσουν την σεζόν έστω με νίκη. Δεν νομίζω πως θα έχουν ιδιαίτερο πρόβλημα, αρκεί να βγάλουν σκληράδα !!! Από την άλλη ο αθλητής θα προσπαθήσει να τρέξει και να βρει ανοιχτά σουτ !!!

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (4-5) - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. (5-4) 1 Ντέρμπυ και νομίζω δεν θα ανοίξει ο ρυθμός. Θα κριθεί στο ποιος θα ρίξει περισσότερο ξύλο και ποιος από τα 6.75 δεν χτίσει πολυκατοικία !!! Ψηφίζω ΠΑΚ καθώς προσπαθεί να καλύψει το χαμένο έδαφος και να μπει στην 5αδα. Νομίζω πως είναι σε καλό δρόμο !!!

ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ (7-2) - ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ (6-3) 2 Ξεκάθαρα το πάω από θέμα κινήτρου και ξύλου. Σαν ταλέντο οι Νέοι μου αρέσουν περισσότερο αλλά κάτι μου λέει ότι η Κιβωτός θα καταφέρει να πάρει το διπλό έστω και δύσκολα.

ΓΣ ΑΡΙΩΝ (5-4) - ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 (2-6) 1 Αυτά τα παιχνίδια πρέπει να τα καθαρίζει αν θέλει να μείνει στην πεντάδα. Θα μπορούσε έκπληξη αλλά δεν νομίζω. Αρίωνας έστω και δύσκολα.
dru_15
QUOTE(Flash3P @ Dec 11 2018, 22:49 ) *
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 (0-9) - ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ (9-0) 2 Τελευταίος...με τον πρώτο. Και οι 2 ομάδες στο τέλος του παιχνιδιού θα έχουν ένα κοινό στοιχείο. Το 10-0 !!! αλλά με αντίθετες πορείες cool.gif

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ (6-3) - ΑΘΛΗΤΗΣ (4-5) 1 Πήρα τα χεράκια μου και έβγαλα τα ματάκια μου...Αυτό θα ήτανε η φράση για τον Άγιο που αν και υπάρχει η δικαιολογία των απουσιών έχασε την προηγούμενη αγωνιστική από την μέτρια Κιβωτό... !!! Όπως και να χει, θέλουν να κλείσουν την σεζόν έστω με νίκη. Δεν νομίζω πως θα έχουν ιδιαίτερο πρόβλημα, αρκεί να βγάλουν σκληράδα !!! Από την άλλη ο αθλητής θα προσπαθήσει να τρέξει και να βρει ανοιχτά σουτ !!!

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (4-5) - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. (5-4) 1 Ντέρμπυ και νομίζω δεν θα ανοίξει ο ρυθμός. Θα κριθεί στο ποιος θα ρίξει περισσότερο ξύλο και ποιος από τα 6.75 δεν χτίσει πολυκατοικία !!! Ψηφίζω ΠΑΚ καθώς προσπαθεί να καλύψει το χαμένο έδαφος και να μπει στην 5αδα. Νομίζω πως είναι σε καλό δρόμο !!!

ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ (7-2) - ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ (6-3) 2 Ξεκάθαρα το πάω από θέμα κινήτρου και ξύλου. Σαν ταλέντο οι Νέοι μου αρέσουν περισσότερο αλλά κάτι μου λέει ότι η Κιβωτός θα καταφέρει να πάρει το διπλό έστω και δύσκολα.

ΓΣ ΑΡΙΩΝ (5-4) - ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 (2-6) 1 Αυτά τα παιχνίδια πρέπει να τα καθαρίζει αν θέλει να μείνει στην πεντάδα. Θα μπορούσε έκπληξη αλλά δεν νομίζω. Αρίωνας έστω και δύσκολα.

Μετα απο δευτερη συνεχομενη αγωνιστικη ταμειο και 5 στα 5 νομιζω οτι εχω σχηματισει μια ψιλοολοκληρωμενη εικονα για τις ομαδες. Δινω τα ιδια σημεια με διαφορα τους Νεους με την Κιβωτο το δινω ασσο. Οι Νεοι παιρνουν περισσοτερη δυναμη μεσα στην εδρα τους.
dru_15
Οι Νεοι Βυρωνα πιασανε πολυ υψηλη αποδοση και πατησαν την Κιβωτο στο ντερμπι. +20 δεν θυμαμαι καπου εκει.
Στο τελος πολυ γκρινια απο την κιβωτο. Απο τον βοηθο νομιζω που εγινε και αναφορα. Οι παιχτες της κιβωτου φερθηκαν πολυ ωραια.
dru_15
Εμαθα οτι εφυγε ο κοουτς του Χαραυγισκου αφηνωντας τον πρωτο και αηττητο. Να δουμε τι προσωπο θα παρουσιασει στον δευτερο γυρο. Μου κανει εντυπωση η απομακρυνση του οταν η ομαδα παει τρενο μεχρι ατμυτη τη στιγμη.
Ritsi1
Κραταει χρονια αυτη η κολωνια στον χαραυγιακο.με προπονητες να φευγουν οικειοθελως ή να τους διωχνουν αν δεν παιζουν συγκεκριμενα ατομα που προτιμα και επιβαλλει η διοικηση.για να δουμε αν τους στοιχησει την απ ευθειας ανοδο.παντως να φευγει προπονητης με 10-0 ειναι για γελια.
dru_15
Νεοι Βυρωνα -Αθλητης 1 (+10)
Ανωτεροι οι Νεοι σε ολο το παιχνιδι ειχαν σχεδον σε ολο το παιχνιδι διαφορα ασφαλειας 10 ποντων. Μονο δυο φορες ο Αθλητης πλησιασε στους 6 ποντους. Καλες γιορτες σε ολους
Spanoulis7
Τέλος 1ου γύρου λοιπόν. Έχεις κανένας εικόνα από τις περισσότερες ομάδες; να μας κάνει μια ανάλυση να δούμε τι παίζει;
Flash3P
Χωρίς να λάβω υπόψη την 1η αγωνιστική του 2ου γύρου θα δώσω ένα προφίλ της κάθε ομάδας, τι είδαμε και τι μπορεί να δούμε στον δεύτερο μισό του πρωταθλήματος (ή και να μην δούμε).

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ (10-0)

Τελείωσε αήττητος. Νομίζω αυτό τα λέει όλα. Παρόλα αυτά, έγινε απομάκρυνση του προπονητή του. Συνήθως αυτό γίνεται όταν μία ομάδα δεν πάει τόσο καλά. Μπαίνει φαβορί για την απευθείας άνοδο καθώς απέχει ήδη 2 νίκες από τον δεύτερο. Δεν σε τρελαίνει το μπάσκετ που παίζει όμως έχει συνοχή στο παιχνίδι του. Δεν θα τρέξει τόσο στο ανοιχτό γήπεδο, κυρίως σετ. Όλα ξεκινούν και τελειώνουν στον Κωσταλέτο. Ο πολύμπειρος άσσος του Χαραυγιακού είναι το βαρόμετρο της ομάδας μαζί με το 4αρι (#11). Νομίζω πως στον δεύτερο γύρο ίσως να έχει απώλειες και κάτι μου λέει ότι δεν θα κάνει πάρτι. Δίκαια πάντως ο τίτλος του πρωταθλητή χειμώνα.

ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΟΣ (8-2)

Απολαμβάνουν την μοναξιά της δεύτερης θέσης. Με μεγάλη σταθερότητα στο παιχνίδι τους. Έδρα που δεν περνάς εύκολα και φυσικά βάθος πάγκου. Ομάδα που μπορεί να τρέξει αλλά και να πάει και σε πιο σετ παιχνίδι. Πήρε όλα τα ντέρμπι εκτός Χαραυγιακού και έδειξε χαρακτήρα. Στον δεύτερο γύρο έχει αρκετά εκτός έδρας ντέρμπι αλλά και πάλι νομίζω πως έχει και καλές διαφορές από τα πρώτα παιχνίδια οπότε δεν νομίζω να κινδυνέψει ιδιαίτερα. Θα διεκδικήσει την 1η θέση και νομίζω ότι κατά 99% θα είναι στα Play Off ανόδου.

ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (6-4)


Πολλά ειπώθηκαν στην αρχή της χρονιάς. Μπάτζετ,παίχτες και άνοδος απευθείας. Προς το τέλος του πρώτου γύρου βελτίωσαν κάπως την θέση του όμως νομίζω πως και οι ίδιοι θα περίμεναν την ομάδα τους πιο πάνω θέση. Δεν έδειξαν σταθερότητα και νομίζω πως είναι ένα κλικ κάτω από τις ομάδες που έχουν από πάνω τους. Ήτανε τουλάχιστον τυχεροί και πήρανε τον αποδεκατισμένο Θωμά οπότε πήρανε και ένα ντέρμπι. Ομάδα με κύριο κορμό έμπειρους παίχτες που έχουν εικόνες από πιο πάνω κατηγορίες. Προτιμούν το σετ παιχνίδι και θα πάνε στο ξύλο. Αν τους τρέξεις δεν μπορούν να παίξουν σε ψηλό τέμπο όμως σχεδόν καμία ομάδα δεν τα κατάφερε να το κάνει. Όσες το κάνανε κερδίσανε και σχετικά εύκολα. Πρόβλεψη μου πως θα μπούνε Play Off ίσως όμως και την τελευταία στιγμή. Υστερούν και αυτοί σε βάθος...

ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ (6-4)

Άσχημο τελείωμα πρώτου γύρου και ήττα σοκ από τον Αθλητή μέσα στην έδρα τους. Ομάδα για το καλύτερο και το χειρότερο. Έχει χάσει όλα τα ντέρμπι και το ότι δεν ήταν πλήρης σε αυτά τα παιχνίδια δεν αποτελεί δικαιολογία. Στο τρέξιμο μαζί με τους Νέους ίσως από τις καλύτερες ομάδες του ομίλου. Δεν θα πάνε τόσο στο σετ. Ο δεύτερος γύρος αποτελεί αίνιγμα για το πως θα παρουσιαστούν. Κάτι μου λέει ότι θα είναι καλύτεροι συν ότι πλέον έχουν και όλα τα ντέρμπι με τους από πάνω στην έδρα τους. Νομίζω θα μπούνε Play Off και κάτι μου λέει ότι θα τερματίσουν πιο ψηλά από ότι είναι τώρα.

ΓΣ ΑΡΙΩΝ (6-4)


Δεν ξεκίνησε καλά την χρονιά όμως στην συνέχεια έκανε νίκες που αυτήν την στιγμή τον βάζουν υποψήφιο για play off. Έχει κρατήσει τον περσινό του κορμό για αυτό και έχει αρκετά μεγάλη συνοχή σαν ομάδα. Θα τρέξει όποτε βρει ευκαρία αλλά θα πάνε περισσότερο σετ παιχνίδι και ξύλο. Για να χάσει τα Play Off νομίζω πρέπει να γίνουν όργια, παρόλα αυτά στον δεύτερο γύρο πρέπει να κάνει μεγάλες νίκες αν θέλει να μείνει σε τροχιά γιατί έχει αρκετούς από πίσω που σίγουρα θα τον κυνηγήσουν. Δεν νομίζω πως μπορεί να πάει ψηλότερα βαθμολογικά όμως ποτέ δεν ξέρεις.

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. (5-5)

Προσπαθεί να παίξει ένα στυλ μπάσκετ με πολύ ανοιχτό γήπεδο, όμως υστερεί αρκετά στο μακρινό σουτ και όσες φορές πήγε να το κάνει αυτό με ομάδες που είναι πιο πάνω βαθμολογικά δεν του βγήκε. Θα παλέψει να μπει Play Off με κύριο χαρακτηριστικό την έδρα του. Είναι σε απόσταση βολής από τα μπαραζ όποτε αν δεν διαλυθούν τώρα τις γιορτές νομίζω πως αν παίξει με περισσότερο μυαλό και λιγότερο ένστικτο θα μπορέσει να διεκδικήσει κάτι καλύτερο. Δίκαια στην θέση που είναι. Πρόβλεψη για τον δεύτερο γύρο νομίζω στην ίδια θέση.

ΑΘΛΗΤΗΣ (5-5)

Ομάδα που σου αρέσει να την βλέπεις. Νεανικό σύνολο που τρέχει και σουτάρει. Νομίζω η έκπληξη του ομίλου. Ούτε οι ίδιοι πρέπει να περίμεναν να είναι τόσο ψηλά. Έκαναν μεγάλες νίκες και τα βράδια που τους μπήκανε τα σουτ δεν χάσανε κανέναν παιχνίδι. Βαρόμετρο επιθετικά ο Ζιάκας από την περιφέρεια. Ομάδα που όπου και να είναι στο τέλος της σεζόν ήδη έχουνε κάνει υπέρβαση. Με λίγη τύχη γιατί οχι και Play Off. Νομίζω πως θα τελειώσουν με θετικό πρόσημο νίκες/ήττες.

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (5-5)


Στην αρχή της σεζόν όλοι λέγανε για φαβορί. Ύστερα από 3 αγωνιστικές ήτανε ήδη στο 1-2 και κυνηγούσε. Κατάφερε στην πορεία να το φέρει κάπως. Σίγουρα θα ήθελε να βρίσκεται πιο ψηλά. Ομάδα που πάει στο σετ και παίζει ξύλο. Αρκετά νεανικό σύνολο που μπορεί την μέρα που δεν θα προσέξεις να σου κάνει ζημιά. Τους περιμένω σίγουρα πιο πάνω στον δεύτερο γύρο γιατί δεν είναι κακιά ομάδα. Πληρώνουν το άσχημο ξεκίνημα. Στόχος είναι τα Play Off. Ότιδηποτε άλλο θα ήτανε αποτυχία. Επίσης μην ξεχνάμε και το -3 που έχει από την αρχή της χρονιάς.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ (1-9)

Δεν θα χάσει εύκολα και δεν είναι εύκολη λεία για καμία ομάδα που θα πάει ασόβαρη. Νεανικό σύνολο εφήβων κυρίως που αποκομίζει εμπειρίες από την συγκεκριμένη κατηγορία. Της λείπουν οι έμπειροι παίχτες για αυτό έχει χάσει και 3-4 παιχνίδια για μικρή διαφορά. Ίσως να μπορούσε να έχει 1-2 νίκες παραπάνω. Περισσότερο σετ παιχνίδι αλλά και στο ανοιχτό γήπεδο αν τους το επιτρέψεις θα τρέξουν. Όπως είναι φυσιολογικό δεν θα πάνε στο ξύλο. Συμπαθητική ομάδα. Δεν νομίζω να πάει ψηλότερα για φέτος.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 (3-7)

Έχουν το -3 από την αρχή της χρονιάς για αυτό και είναι τόσο κάτω. Δεν έχουν κάτι το σπουδαίο ούτε σου γεμίζουνε το μάτι όμως εύκολα μπορούνε αν τους υποτιμήσεις να σου κάνουν ζημιά. Ομάδα χωρίς βάθος που πάει στο σετ παιχνίδι. Ίσως τερματίσουν μία θέση παραπάνω στον δεύτερο γύρο.

ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 (0-10)

Το 2018 κλείνει και φεύγει μαζί του και μία κάθοδος και από την Γ' στην Δ'. Για τους Αστέρες που δεν κατάφεραν να κάνουν νίκη δεν υπάρχουν και πολλά να πούμε. Ομάδα με μικρό ροτέισον. Κάποιους γνώριμους παίχτες από πάντα που βρίσκονται εκεί (#7 ο μπομπέρ, το #4 ο άσσος τους) και προσπαθούν και παίζουν για την χαρά του αθλήματος. Μπράβο στα παιδιά που ακόμα και με το 0-10 κατεβαίνουν και τουλάχιστον ξεσκάνε. Νομίζω το 2019 θα τους φέρει και την πρώτη τους νίκη. Δεν νομίζω ότι θα τερματίσουν πιο πάνω όμως σίγουρα θα κάνουν κάποια νίκη.


Καλά Χριστούγεννα σε όλους τους παίχτες,προπονητές,παράγοντες κτλ και υγεία σε εσάς και τις οικογένειες σας !!!

rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
dru_15
QUOTE(Flash3P @ Dec 22 2018, 17:49 ) *
Χωρίς να λάβω υπόψη την 1η αγωνιστική του 2ου γύρου θα δώσω ένα προφίλ της κάθε ομάδας, τι είδαμε και τι μπορεί να δούμε στον δεύτερο μισό του πρωταθλήματος (ή και να μην δούμε).

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ (10-0)

Τελείωσε αήττητος. Νομίζω αυτό τα λέει όλα. Παρόλα αυτά, έγινε απομάκρυνση του προπονητή του. Συνήθως αυτό γίνεται όταν μία ομάδα δεν πάει τόσο καλά. Μπαίνει φαβορί για την απευθείας άνοδο καθώς απέχει ήδη 2 νίκες από τον δεύτερο. Δεν σε τρελαίνει το μπάσκετ που παίζει όμως έχει συνοχή στο παιχνίδι του. Δεν θα τρέξει τόσο στο ανοιχτό γήπεδο, κυρίως σετ. Όλα ξεκινούν και τελειώνουν στον Κωσταλέτο. Ο πολύμπειρος άσσος του Χαραυγιακού είναι το βαρόμετρο της ομάδας μαζί με το 4αρι (#11). Νομίζω πως στον δεύτερο γύρο ίσως να έχει απώλειες και κάτι μου λέει ότι δεν θα κάνει πάρτι. Δίκαια πάντως ο τίτλος του πρωταθλητή χειμώνα.

ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΟΣ (8-2)

Απολαμβάνουν την μοναξιά της δεύτερης θέσης. Με μεγάλη σταθερότητα στο παιχνίδι τους. Έδρα που δεν περνάς εύκολα και φυσικά βάθος πάγκου. Ομάδα που μπορεί να τρέξει αλλά και να πάει και σε πιο σετ παιχνίδι. Πήρε όλα τα ντέρμπι εκτός Χαραυγιακού και έδειξε χαρακτήρα. Στον δεύτερο γύρο έχει αρκετά εκτός έδρας ντέρμπι αλλά και πάλι νομίζω πως έχει και καλές διαφορές από τα πρώτα παιχνίδια οπότε δεν νομίζω να κινδυνέψει ιδιαίτερα. Θα διεκδικήσει την 1η θέση και νομίζω ότι κατά 99% θα είναι στα Play Off ανόδου.

ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (6-4)


Πολλά ειπώθηκαν στην αρχή της χρονιάς. Μπάτζετ,παίχτες και άνοδος απευθείας. Προς το τέλος του πρώτου γύρου βελτίωσαν κάπως την θέση του όμως νομίζω πως και οι ίδιοι θα περίμεναν την ομάδα τους πιο πάνω θέση. Δεν έδειξαν σταθερότητα και νομίζω πως είναι ένα κλικ κάτω από τις ομάδες που έχουν από πάνω τους. Ήτανε τουλάχιστον τυχεροί και πήρανε τον αποδεκατισμένο Θωμά οπότε πήρανε και ένα ντέρμπι. Ομάδα με κύριο κορμό έμπειρους παίχτες που έχουν εικόνες από πιο πάνω κατηγορίες. Προτιμούν το σετ παιχνίδι και θα πάνε στο ξύλο. Αν τους τρέξεις δεν μπορούν να παίξουν σε ψηλό τέμπο όμως σχεδόν καμία ομάδα δεν τα κατάφερε να το κάνει. Όσες το κάνανε κερδίσανε και σχετικά εύκολα. Πρόβλεψη μου πως θα μπούνε Play Off ίσως όμως και την τελευταία στιγμή. Υστερούν και αυτοί σε βάθος...

ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ (6-4)

Άσχημο τελείωμα πρώτου γύρου και ήττα σοκ από τον Αθλητή μέσα στην έδρα τους. Ομάδα για το καλύτερο και το χειρότερο. Έχει χάσει όλα τα ντέρμπι και το ότι δεν ήταν πλήρης σε αυτά τα παιχνίδια δεν αποτελεί δικαιολογία. Στο τρέξιμο μαζί με τους Νέους ίσως από τις καλύτερες ομάδες του ομίλου. Δεν θα πάνε τόσο στο σετ. Ο δεύτερος γύρος αποτελεί αίνιγμα για το πως θα παρουσιαστούν. Κάτι μου λέει ότι θα είναι καλύτεροι συν ότι πλέον έχουν και όλα τα ντέρμπι με τους από πάνω στην έδρα τους. Νομίζω θα μπούνε Play Off και κάτι μου λέει ότι θα τερματίσουν πιο ψηλά από ότι είναι τώρα.

ΓΣ ΑΡΙΩΝ (6-4)


Δεν ξεκίνησε καλά την χρονιά όμως στην συνέχεια έκανε νίκες που αυτήν την στιγμή τον βάζουν υποψήφιο για play off. Έχει κρατήσει τον περσινό του κορμό για αυτό και έχει αρκετά μεγάλη συνοχή σαν ομάδα. Θα τρέξει όποτε βρει ευκαρία αλλά θα πάνε περισσότερο σετ παιχνίδι και ξύλο. Για να χάσει τα Play Off νομίζω πρέπει να γίνουν όργια, παρόλα αυτά στον δεύτερο γύρο πρέπει να κάνει μεγάλες νίκες αν θέλει να μείνει σε τροχιά γιατί έχει αρκετούς από πίσω που σίγουρα θα τον κυνηγήσουν. Δεν νομίζω πως μπορεί να πάει ψηλότερα βαθμολογικά όμως ποτέ δεν ξέρεις.

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. (5-5)

Προσπαθεί να παίξει ένα στυλ μπάσκετ με πολύ ανοιχτό γήπεδο, όμως υστερεί αρκετά στο μακρινό σουτ και όσες φορές πήγε να το κάνει αυτό με ομάδες που είναι πιο πάνω βαθμολογικά δεν του βγήκε. Θα παλέψει να μπει Play Off με κύριο χαρακτηριστικό την έδρα του. Είναι σε απόσταση βολής από τα μπαραζ όποτε αν δεν διαλυθούν τώρα τις γιορτές νομίζω πως αν παίξει με περισσότερο μυαλό και λιγότερο ένστικτο θα μπορέσει να διεκδικήσει κάτι καλύτερο. Δίκαια στην θέση που είναι. Πρόβλεψη για τον δεύτερο γύρο νομίζω στην ίδια θέση.

ΑΘΛΗΤΗΣ (5-5)

Ομάδα που σου αρέσει να την βλέπεις. Νεανικό σύνολο που τρέχει και σουτάρει. Νομίζω η έκπληξη του ομίλου. Ούτε οι ίδιοι πρέπει να περίμεναν να είναι τόσο ψηλά. Έκαναν μεγάλες νίκες και τα βράδια που τους μπήκανε τα σουτ δεν χάσανε κανέναν παιχνίδι. Βαρόμετρο επιθετικά ο Ζιάκας από την περιφέρεια. Ομάδα που όπου και να είναι στο τέλος της σεζόν ήδη έχουνε κάνει υπέρβαση. Με λίγη τύχη γιατί οχι και Play Off. Νομίζω πως θα τελειώσουν με θετικό πρόσημο νίκες/ήττες.

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (5-5)


Στην αρχή της σεζόν όλοι λέγανε για φαβορί. Ύστερα από 3 αγωνιστικές ήτανε ήδη στο 1-2 και κυνηγούσε. Κατάφερε στην πορεία να το φέρει κάπως. Σίγουρα θα ήθελε να βρίσκεται πιο ψηλά. Ομάδα που πάει στο σετ και παίζει ξύλο. Αρκετά νεανικό σύνολο που μπορεί την μέρα που δεν θα προσέξεις να σου κάνει ζημιά. Τους περιμένω σίγουρα πιο πάνω στον δεύτερο γύρο γιατί δεν είναι κακιά ομάδα. Πληρώνουν το άσχημο ξεκίνημα. Στόχος είναι τα Play Off. Ότιδηποτε άλλο θα ήτανε αποτυχία. Επίσης μην ξεχνάμε και το -3 που έχει από την αρχή της χρονιάς.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ (1-9)

Δεν θα χάσει εύκολα και δεν είναι εύκολη λεία για καμία ομάδα που θα πάει ασόβαρη. Νεανικό σύνολο εφήβων κυρίως που αποκομίζει εμπειρίες από την συγκεκριμένη κατηγορία. Της λείπουν οι έμπειροι παίχτες για αυτό έχει χάσει και 3-4 παιχνίδια για μικρή διαφορά. Ίσως να μπορούσε να έχει 1-2 νίκες παραπάνω. Περισσότερο σετ παιχνίδι αλλά και στο ανοιχτό γήπεδο αν τους το επιτρέψεις θα τρέξουν. Όπως είναι φυσιολογικό δεν θα πάνε στο ξύλο. Συμπαθητική ομάδα. Δεν νομίζω να πάει ψηλότερα για φέτος.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 (3-7)

Έχουν το -3 από την αρχή της χρονιάς για αυτό και είναι τόσο κάτω. Δεν έχουν κάτι το σπουδαίο ούτε σου γεμίζουνε το μάτι όμως εύκολα μπορούνε αν τους υποτιμήσεις να σου κάνουν ζημιά. Ομάδα χωρίς βάθος που πάει στο σετ παιχνίδι. Ίσως τερματίσουν μία θέση παραπάνω στον δεύτερο γύρο.

ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 (0-10)

Το 2018 κλείνει και φεύγει μαζί του και μία κάθοδος και από την Γ' στην Δ'. Για τους Αστέρες που δεν κατάφεραν να κάνουν νίκη δεν υπάρχουν και πολλά να πούμε. Ομάδα με μικρό ροτέισον. Κάποιους γνώριμους παίχτες από πάντα που βρίσκονται εκεί (#7 ο μπομπέρ, το #4 ο άσσος τους) και προσπαθούν και παίζουν για την χαρά του αθλήματος. Μπράβο στα παιδιά που ακόμα και με το 0-10 κατεβαίνουν και τουλάχιστον ξεσκάνε. Νομίζω το 2019 θα τους φέρει και την πρώτη τους νίκη. Δεν νομίζω ότι θα τερματίσουν πιο πάνω όμως σίγουρα θα κάνουν κάποια νίκη.


Καλά Χριστούγεννα σε όλους τους παίχτες,προπονητές,παράγοντες κτλ και υγεία σε εσάς και τις οικογένειες σας !!!

rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

Πολυ καλη αναλυση συμφωνω απολυτα. Θεσεις 1-2 θα ειναι εκτος απροοπτου μεταξυ Χαραυγιακου και Νεων. Καθως οι Νεοι εχουν απο Κιβωτο και Θωμα 2 ηττες αποσταση και διαφορες 20 ποντων. Δυσκολο καλυπτεται. Τωρα 6 ομαδες θα γινει σφαγη για 3 θεσεις που οδηγουν play off και ολοι μπορουν να χτυπηθουν μεταξυ τους καθως τους βαζω στο ιδιο γκρουπ.
Flash3P
QUOTE(dru_15 @ Dec 22 2018, 20:30 ) *
Πολυ καλη αναλυση συμφωνω απολυτα. Θεσεις 1-2 θα ειναι εκτος απροοπτου μεταξυ Χαραυγιακου και Νεων. Καθως οι Νεοι εχουν απο Κιβωτο και Θωμα 2 ηττες αποσταση και διαφορες 20 ποντων. Δυσκολο καλυπτεται. Τωρα 6 ομαδες θα γινει σφαγη για 3 θεσεις που οδηγουν play off και ολοι μπορουν να χτυπηθουν μεταξυ τους καθως τους βαζω στο ιδιο γκρουπ.



Οι Νέοι δεν θα μου κάνουν εντύπωση αν τερματίσουν πρώτοι. Ξαναλέω πως η απομάκρυνση του Coach του Χαραυγιακού δεν έχει λογική (εκτός και αν ειναι για προσωπικούς λόγους δικούς του που δεν νομίζω) και δεν ξέρω κατά πόσο θα βοηθήσει αυτό στον δεύτερο γύρο εκτός και αν πιστεύουν ότι θα ανέβουν ότι και να γίνει. Αν οι Νέοι δεν κάνουν τρανταχτές γκέλες και πάρουν ντέρμπι μακριά από την έδρα τους, έχουν μεγάλες πιθανότητες για 1η θέση. rolleyes.gif
SKY67
QUOTE(Flash3P @ Dec 23 2018, 00:19 ) *
Οι Νέοι δεν θα μου κάνουν εντύπωση αν τερματίσουν πρώτοι. Ξαναλέω πως η απομάκρυνση του Coach του Χαραυγιακού δεν έχει λογική (εκτός και αν ειναι για προσωπικούς λόγους δικούς του που δεν νομίζω) και δεν ξέρω κατά πόσο θα βοηθήσει αυτό στον δεύτερο γύρο εκτός και αν πιστεύουν ότι θα ανέβουν ότι και να γίνει. Αν οι Νέοι δεν κάνουν τρανταχτές γκέλες και πάρουν ντέρμπι μακριά από την έδρα τους, έχουν μεγάλες πιθανότητες για 1η θέση. rolleyes.gif


Πιστεύω οτι ο ΑΡΙΩΝ θα ειναι στη πεντάδα.
Είδα οτι ήρθε ένας ψηλός που με τη προσαρμογή του στην ομάδα θα βοηθήσει.
Όλα θα κριθούν στα ντέρμπι με τους ισοδυναμούσε.
dru_15
QUOTE(SKY67 @ Dec 26 2018, 14:00 ) *
Πιστεύω οτι ο ΑΡΙΩΝ θα ειναι στη πεντάδα.
Είδα οτι ήρθε ένας ψηλός που με τη προσαρμογή του στην ομάδα θα βοηθήσει.
Όλα θα κριθούν στα ντέρμπι με τους ισοδυναμούσε.

Οι 3 θεσεις των πλευ οφ που παιζονται θεωρω
Κιβωτος 100% θα ειναι μεσα
Αγιος Θωμας 70% θα ειναι αν και δειχνει πολυ αστσθης και εχει 2 αδυναμιες που δεν θα τις αναλυσω τωρα θα ειναι πλευ οφ.

Για μενα Αριωνας-Πακ ειναι 50-50 μια απο τις δυο θα κλεισει την 4αδα των πλευ οφ.

Αθλητης δεν θα ειναι.
Flash3P
Καλή χρονιά και ευτυχισμένο 2019 σε όλους με υγεία πάνω απ'όλα !!! cool.gif

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 2 Δύσκολη έξοδος για τον Θωμά που αν το μάθημα δεν του γίνει πάθημα (ήττα εντός με τον Αθλητή) δεν θα έχει ένα τόσο εύκολο βράδυ όσο μπορεί να φαντάζεται. Θα αντισταθεί ο Οδυσσέας όσο μπορεί. Από την διάθεση των φιλοξενουμένων και μόνο το αποτέλεσμα.

ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 1 Έκλεισε το 18' με ήττα οπότε θέλει να ξεκινήσει το 19' με το δεξί και θα το κάνει. Οι φιλοξενούμενοι θα ψάξουν αλλού την παρθενική τους νίκη στην κατηγορία.

ΑΘΛΗΤΗΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
Ντέρμπι γηπέδου. Θα πάω με την έκπληξη αν και νομίζω πως ο Αρίων μετά από το καλό τελείωμα πριν την διακοπή μπορεί να συνεχίσει με νίκη. Είμαι ρομαντικός και θα πάω με το run n gun των γηπεδούχων vs της δύναμης των τυπικά φιλοξενούμενων.

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1 Και εδώ μυρίζει έκπληξη αλλά οι γηπεδούχοι δεν έχουν δείξει δείγματα που να μπορώ να δώσω άλλο σημείο πλήν της νίκης.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. 2 Ίσως λίγο μεγαλύτερο βάθος οι φιλοξενούμενοι και ένα επίπεδο διαφοράς των δύο ομάδων. Έστω και δύσκολα.

rolleyes.gif
Flash3P
Οδυσσέας Αγ. Βαρβάρας - ΠΟ Αγίου Θωμά 50-70

Καλό ξεμπουκωμα για τους φιλοξενούμενους μετά από την αποχη αγώνων που είχαν για 1 μήνα !!!

Καλή συνέχεια και στις 2 ομάδες.
SKY67
QUOTE(Flash3P @ Jan 6 2019, 04:19 ) *
Καλή χρονιά και ευτυχισμένο 2019 σε όλους με υγεία πάνω απ'όλα !!! cool.gif

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 2 Δύσκολη έξοδος για τον Θωμά που αν το μάθημα δεν του γίνει πάθημα (ήττα εντός με τον Αθλητή) δεν θα έχει ένα τόσο εύκολο βράδυ όσο μπορεί να φαντάζεται. Θα αντισταθεί ο Οδυσσέας όσο μπορεί. Από την διάθεση των φιλοξενουμένων και μόνο το αποτέλεσμα.

ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 1 Έκλεισε το 18' με ήττα οπότε θέλει να ξεκινήσει το 19' με το δεξί και θα το κάνει. Οι φιλοξενούμενοι θα ψάξουν αλλού την παρθενική τους νίκη στην κατηγορία.

ΑΘΛΗΤΗΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
Ντέρμπι γηπέδου. Θα πάω με την έκπληξη αν και νομίζω πως ο Αρίων μετά από το καλό τελείωμα πριν την διακοπή μπορεί να συνεχίσει με νίκη. Είμαι ρομαντικός και θα πάω με το run n gun των γηπεδούχων vs της δύναμης των τυπικά φιλοξενούμενων.

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1 Και εδώ μυρίζει έκπληξη αλλά οι γηπεδούχοι δεν έχουν δείξει δείγματα που να μπορώ να δώσω άλλο σημείο πλήν της νίκης.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. 2 Ίσως λίγο μεγαλύτερο βάθος οι φιλοξενούμενοι και ένα επίπεδο διαφοράς των δύο ομάδων. Έστω και δύσκολα.

rolleyes.gif



Ο ΑΡΙΩΝ στάθηκε στο ύψος του και κέρδισε τον Αθλητή 54-61.
Συνεχίζοντας το έργο απο εκεί που το άφησε πριν τις γιορτές.
dru_15
Το Πακ αναγκασε τον Χαραυγιακο στην πρωτη του ηττα με πεταχταρι απο το τριποντο στα 1.6 δευτερα.

Το πρωτο ημιχρονο ανηκε στους φιλοξενουμενους που κεριζαν με 13 ποντους. Στο δευτερο μερος ο Χαραυγιακος αν και βρεθηκε να χανει με 17 γυρισε το παιχνιδι και περασε 2 ποντοτς μπροστα 1 λεπτο πριν την ληξη. 9 δευτετα πριν το φιναλε προηγουμενος με ενα ποντο εκανε την επαναφορα ομως ο παιχτης που υποδεχτηκε την μπαλα πατησε την γραμμη και εγινε το λαθος.
6 δευτερα και μετα την επαναφορα παιχτης του Πακ πεταξε την μπαλα με το ενα χερι απο το τριποντο και με ταμπλο η μπαλα μπηκε στο καλαθι 1.6 να απομενουν.
Τελευταια επιθεση ο Χαραυγιακος δεν μπορεσε να σκοραρει.

Σε ολο το δευτερο ημιχρονο το Πακ ειχε μολις ενα τριποντο. Κυριολεκτικα τα εσπασε. Ομως στην τελευταια επιθεση η τυχη το βοηθησε και πηρε το διπλο.

Με το αριστερο μπηκε στις αγωνιστικες υποχρεωσεις ο Χαραυγιακος για το 19. Μενει να δουμε αν η αλλαγη προπονητη θα τους επηρεασει.

Flash3P
QUOTE(dru_15 @ Jan 13 2019, 19:57 ) *
Το Πακ αναγκασε τον Χαραυγιακο στην πρωτη του ηττα με πεταχταρι απο το τριποντο στα 1.6 δευτερα.

Το πρωτο ημιχρονο ανηκε στους φιλοξενουμενους που κεριζαν με 13 ποντους. Στο δευτερο μερος ο Χαραυγιακος αν και βρεθηκε να χανει με 17 γυρισε το παιχνιδι και περασε 2 ποντοτς μπροστα 1 λεπτο πριν την ληξη. 9 δευτετα πριν το φιναλε προηγουμενος με ενα ποντο εκανε την επαναφορα ομως ο παιχτης που υποδεχτηκε την μπαλα πατησε την γραμμη και εγινε το λαθος.
6 δευτερα και μετα την επαναφορα παιχτης του Πακ πεταξε την μπαλα με το ενα χερι απο το τριποντο και με ταμπλο η μπαλα μπηκε στο καλαθι 1.6 να απομενουν.
Τελευταια επιθεση ο Χαραυγιακος δεν μπορεσε να σκοραρει.

Σε ολο το δευτερο ημιχρονο το Πακ ειχε μολις ενα τριποντο. Κυριολεκτικα τα εσπασε. Ομως στην τελευταια επιθεση η τυχη το βοηθησε και πηρε το διπλο.

Με το αριστερο μπηκε στις αγωνιστικες υποχρεωσεις ο Χαραυγιακος για το 19. Μενει να δουμε αν η αλλαγη προπονητη θα τους επηρεασει.



Πάντως αυτός ο όμιλος μου φαίνεται ο πιο δυνατός της Δ'. Μέχρι τώρα βλέπουμε πως και τα φαβορί της κάθε αγωνιστικής μπορεί να χάσουν σχεδόν σε οποιαδήποτε έδρα και ότι ήδη αρκετές ομάδες που ήταν πιο χαμηλά βρίσκονται σε αγωνιστική κάμψη... συγκριτικά με άλλους ομίλους που πλην του πρώτου μετά είναι το χάος από άποψη ποιότητας...
dru_15
QUOTE(Flash3P @ Jan 14 2019, 01:32 ) *
Πάντως αυτός ο όμιλος μου φαίνεται ο πιο δυνατός της Δ'. Μέχρι τώρα βλέπουμε πως και τα φαβορί της κάθε αγωνιστικής μπορεί να χάσουν σχεδόν σε οποιαδήποτε έδρα και ότι ήδη αρκετές ομάδες που ήταν πιο χαμηλά βρίσκονται σε αγωνιστική κάμψη... συγκριτικά με άλλους ομίλους που πλην του πρώτου μετά είναι το χάος από άποψη ποιότητας...

Καθε χρονο λεμε για τον 4ο ομιλο οτι ειναι δυνατος και παντα διαψευδομαστε γτ τον υπερπρωταθλητη τον κερδιζουν αλλοι. Δεν εχει πολυ σημασια βεβαια. Ο 4ος ομιλος ειναι σιγουρα πιο ανταγωνιστικος. Εχω δει τις δυο ομαδες της ανοιξης που θεωρω οτι ειναι καλυτερες απο τις ομαδες του 4ου. Ομως σε ενσν ομιλο αδυναμο κανουν παρτυ. Στον ομιλο του ρουφ 2 ομαδες δεν κατεβαινουν παλι δεν υπαρχει μεγαλος ανταγωνισμος. Να δουμε φετος πως θα τα πανε οι ομαδες του 4ου σε υπερπρωταθλητη και μπαραζ για να βγαλουμε συμπερασματα
Zourinho
QUOTE(dru_15 @ Jan 14 2019, 06:25 ) *
Καθε χρονο λεμε για τον 4ο ομιλο οτι ειναι δυνατος και παντα διαψευδομαστε γτ τον υπερπρωταθλητη τον κερδιζουν αλλοι. Δεν εχει πολυ σημασια βεβαια. Ο 4ος ομιλος ειναι σιγουρα πιο ανταγωνιστικος. Εχω δει τις δυο ομαδες της ανοιξης που θεωρω οτι ειναι καλυτερες απο τις ομαδες του 4ου. Ομως σε ενσν ομιλο αδυναμο κανουν παρτυ. Στον ομιλο του ρουφ 2 ομαδες δεν κατεβαινουν παλι δεν υπαρχει μεγαλος ανταγωνισμος. Να δουμε φετος πως θα τα πανε οι ομαδες του 4ου σε υπερπρωταθλητη και μπαραζ για να βγαλουμε συμπερασματα


Τι σχέση μπορεί να έχει ο υπερπρωταθλητης με την δυναμική του ομίλου???
Απο τον όμιλο αυτο ανεβηκε περσι η Δοξα, ο Αθηναϊκός, ο Ζευς και η Φιλοθέη. Τέσσερις! Καμμια υπερπρωταθλητρια.....
Εαν σε ενα πρωτάθλημα ανεβαίνουν απο τέσσερις ομίλους 8 ομάδες απο προκήρυξη, να ξέρεις οτι ειναι επιτυχία μονο αν ανέβεις οχι αν βγεις πρώτος στους 8.
Κερδίζουν όλοι οχι ο πρώτος!!!!
Τωρα το οτι ο όμιλος είναι δυνατός η Όχι το δείχνουν πολλά πράγματα αλλά στο γήπεδό, ειναι ερασιτέχνες παίκτες με ερασιτεχνική συμπεριφορά και.συνήθειες, άρα να βλέπεις τούς φίλους σου κανα πιτσιρικά κανα εμπειρο να παιζει μπάσκετ στην Δ εσκα είναι περισσότερο σημαντικά παρα η άνοδος σρην Γ Εσκα οι ερασιτέχνικες ομάδες έχουν ερασιτέχνες παράγοντες μεχρι και.ερασιτέχνες φιλάθλους ( ειναι και καποια αλλη ομάδα επαγγελματικα, Ολυμπιακός Παναθηναϊκός ΠΑΟΚ ΑΕΚ...) άρα η έννοια του ερασιτέχνη ειναι να είναι παραγωγικός!!!! Αμα στην δ εσκα δεν βλέπεις παρέες φίλους, πιτσιρικάδες , νεαρούς ενα ωραίο κλίμα με οτι διαθέτει η καθε ομάδα μεγαλα παιδιά η μικρά τότε κακώς υπάρχει. Νόημα ύπαρξης στην ερασιτεχνική κατηγορία είναι να αγαπάς το μπάσκετ!!!!
Αυτά ...... πιστεύω οτι θα έπρεπε να ισχύουν σε μια κατηγορία Δ εσκα.
Καλη χρονιά σε όλους με υγεία και να αγαπάτε το μπάσκετ και οτι πηγάζει μέσο αυτού !!!
Flash3P
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 (0-12) - ΑΘΛΗΤΗΣ (5-7) 2 Από την μία οι γηπεδούχοι που ακόμα να σπάσουν το ρόδι και από την άλλη ο Αθλητής που την προηγούμενη αγωνιστική αν ήταν πιο προσεκτικός και εκμεταλλευόταν τις ευκαιρίες που του δόθηκαν τώρα θα πήγαινε με άλλον αέρα στο παιχνίδι. Όπως και να χει, οι φιλοξενούμενοι πείθουν περισσότερο και έστω και με θαύμα κυνηγάνε τα Playoff. Διπλό με +10

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. (5-7) - ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ (7-5) 2 Ντέρμπι μνηστήρων του γηπέδου στο Ρουφ. Αν και στον πρώτο γύρο ο Θρίαμβος έκανε την έκπληξη νομίζω πως το μομέντουμ είναι με την Κιβωτό. Έκανε στραβοπάτημα με την Ακαδημία την προηγούμενη αγωνιστική σε παιχνίδι που η ήττα ήταν εκτός προγράμματος. Από την άλλη η Κιβωτός πρέπει να καλύψει έδαφος και έχει αρκετά δύσκολο πρόγραμμα στον 2ο γύρο άρα η νίκη είναι μονόδρομος. Δύσκολα θα υπάρξει έκπληξη πιστεύω.

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ (7-4) - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (7-5) 1 Αν το ΠΑΚ δεν είχε την αφαίρεση βαθμών θα μιλάγαμε για ένα καυτό βαθμολογικά ντέρμπι. Όπως και να χει, οι φιλοξενούμενοι καταβάλουν την κάθε δυνατή προσπάθεια ώστε να φτάσουν τους πρώτους και μέχρι τώρα τα πάνε καλά. Έρχονται με τον αέρα του νικητή από την νίκη τους με τον πρώτο (Χαραυγιακό) και είναι έτοιμη να βάλουνε φωτιά στον όμιλο. Από την άλλη οι γηπεδούχοι που επανήλθαν με αρκετή σοβαρότητα την προηγούμενη αγωνιστική παρά τις απουσίες. Ντέρμπι με μπασκετικό ξύλο που δεν νομίζω ότι θα ανοίξει και θα κριθεί στις λεπτομέρειες. Οι γηπεδούχοι όμως έχουν τις προσωπικότητες.

ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ (9-2) - ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ (1-11) 1 Αντίθετοι βίοι για το φετινό πρωτάθλημα οι δύο ομάδες όπως βέβαια και οι στόχοι τους. Από την μία οι γηπεδούχοι που φέτος δείχνουν την σταθερότητα που χρειάζεται ώστε να φτάσουν στην πηγή (άνοδος) και από την άλλη η ομάδα του Οδυσσέα που με νεανικό σύνολο αποκομίζει και προετοιμάζει αθλητές για τα επόμενα χρόνια. Είναι από τα ωραία παιχνίδια της κατηγορίας. Νομίζω οι γηπεδούχοι που πήρανε και το ρεπό τους θα κάνουν το καθήκον τους καθώς ετοιμάζονται σιγά σιγά για τα ντέρμπι που έρχονται...

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ (11-1) - ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 (5-7) 1 Με το αριστερό μπήκε το 2019 για τους γηπεδούχους που είδανε να χάνουν για πρώτη φορά αλλά κυρίως μέσα στην έδρα τους από το ΠΑΚ. Για να δούμε πως θα γίνει η διαχείριση της πρώτης τους ήττας αν και η διαφορά δυναμικότητας είναι εμφανής. Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι έρχονται με καλή ψυχολογία μετά την νίκη τους με τον Θρίαμβο. Νομίζω νίκη (έστω και οριακά) του Χαραυγιακού που δεν θα χάσει άλλους βαθμούς τόσο γρήγορα.


filologos


ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. (5-7) - ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ (7-5) 2 Ντέρμπι μνηστήρων του γηπέδου στο Ρουφ. Αν και στον πρώτο γύρο ο Θρίαμβος έκανε την έκπληξη νομίζω πως το μομέντουμ είναι με την Κιβωτό. Έκανε στραβοπάτημα με την Ακαδημία την προηγούμενη αγωνιστική σε παιχνίδι που η ήττα ήταν εκτός προγράμματος. Από την άλλη η Κιβωτός πρέπει να καλύψει έδαφος και έχει αρκετά δύσκολο πρόγραμμα στον 2ο γύρο άρα η νίκη είναι μονόδρομος. Δύσκολα θα υπάρξει έκπληξη πιστεύω.

Τι εννουμε μνηστηρων του Ρουφ??Ο Θριαμβος αγωνιζεται στο Μετς.
Θριαμβος-Κιβωτος
53-50
Ο Θριαμβος κατεβηκε με 10 λογω απουσιων και τραυματισμων 5 παικτων.
Flash3P
QUOTE(filologos @ Jan 18 2019, 23:28 ) *
ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. (5-7) - ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ (7-5) 2 Ντέρμπι μνηστήρων του γηπέδου στο Ρουφ. Αν και στον πρώτο γύρο ο Θρίαμβος έκανε την έκπληξη νομίζω πως το μομέντουμ είναι με την Κιβωτό. Έκανε στραβοπάτημα με την Ακαδημία την προηγούμενη αγωνιστική σε παιχνίδι που η ήττα ήταν εκτός προγράμματος. Από την άλλη η Κιβωτός πρέπει να καλύψει έδαφος και έχει αρκετά δύσκολο πρόγραμμα στον 2ο γύρο άρα η νίκη είναι μονόδρομος. Δύσκολα θα υπάρξει έκπληξη πιστεύω.

Τι εννουμε μνηστηρων του Ρουφ??Ο Θριαμβος αγωνιζεται στο Μετς.
Θριαμβος-Κιβωτος
53-50
Ο Θριαμβος κατεβηκε με 10 λογω απουσιων και τραυματισμων 5 παικτων.


Filologe δικό μου λάθος. Σωστή διόρθωση. Απλώς θυμήθηκα το πρώτο παιχνίδι όταν τα έγραφα που είχα πάει να δω και υποσηνυδειτα μπορεί να μου έμεινε εκείνη έδρα. Σωστή διόρθωση !!!
filologos
QUOTE (Flash3P @ Jan 19 2019, 00:06 ) *
Filologe δικό μου λάθος. Σωστή διόρθωση. Απλώς θυμήθηκα το πρώτο παιχνίδι όταν τα έγραφα που είχα πάει να δω και υποσηνυδειτα μπορεί να μου έμεινε εκείνη έδρα. Σωστή διόρθωση !!!


Εγινε φιλε μου!
dru_15
QUOTE(filologos @ Jan 19 2019, 00:26 ) *
Εγινε φιλε μου!

Παντως αν δεν κανω λαθος κανει και μια μερα την εβδομαδα προπονηση στο Μετς η Κιβωτος. Δεν ξερω αν ετυχε . Αν ισχυει παντως γνωριζουν θα ελεγα το γηπεδο.
Και μιας μιλησαμε για εδρα το οξυμορο της υποθεσης ειναι οτι ο Θριαμβος Δαφνης εχει εξοριστει στο Παγκρατι λογω Δαφνης. Λες και η Δαφνη απειλειται απο το αλλο σωματειο του δημου και δεν μπορουσε να δωσει μια ωρα στο γηπεδο τουλαχιστον για τους αγωνες. Η εστω να δωσει καποια αλλη λυση. Με το ετσι θελω νομιζω πριν 2 η 3 χρονια τους πεταξαν εξω.

Οι Νεοι βυρωνα κερδισαν σχετικα ευκολα τον Οδυσσεα.
filologos
QUOTE (dru_15 @ Jan 19 2019, 00:35 ) *
Παντως αν δεν κανω λαθος κανει και μια μερα την εβδομαδα προπονηση στο Μετς η Κιβωτος. Δεν ξερω αν ετυχε . Αν ισχυει παντως γνωριζουν θα ελεγα το γηπεδο.
Και μιας μιλησαμε για εδρα το οξυμορο της υποθεσης ειναι οτι ο Θριαμβος Δαφνης εχει εξοριστει στο Παγκρατι λογω Δαφνης. Λες και η Δαφνη απειλειται απο το αλλο σωματειο του δημου και δεν μπορουσε να δωσει μια ωρα στο γηπεδο τουλαχιστον για τους αγωνες. Η εστω να δωσει καποια αλλη λυση. Με το ετσι θελω νομιζω πριν 2 η 3 χρονια τους πεταξαν εξω.

Οι Νεοι βυρωνα κερδισαν σχετικα ευκολα τον Οδυσσεα.


Η Κιβωτος απ οτι φαινεται εχει ζητησει να παιρνει και μια ωρα τις Παρασκευες στο Μετς.Αδικο κατ εμε για τις ομαδες του Μετς αλλα αλλοι αποφασιζουν γι αυτο. Οσο για την εδρα της Δαφνης καλυτερα να μην επεκταθω στο φορουμ. Ο νοων νοειτω!Καλο βραδυ!
Flash3P
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 71-58

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 1η (10-14) 2η (31-30) 3η (50-51) 4η (71-58)

Παιχνίδι που επί 30 λεπτά ήτανε ντέρμπι καθώς ο Θωμάς ουσιαστικά άφηνε το ΠΑΚ μέσα στο παιχνίδι. Στην 4η περίοδο έσφιξε την άμυνα του και άνοιξε το γήπεδο. Το ΠΑΚ προσπάθησε άλλα δεν μπόρεσε να ακολουθήσει. Νομίζω καθοριστικό παιχνίδι καθώς το ΠΑΚ μόνο με θαύμα προλαβαίνει τα play off ανόδου ύστερα το σημερινό στραβοπάτημα αλλά και την νίκη του Θριάμβου απέναντι στην Κιβωτό.

Καλή συνέχεια και στις 2 ομάδες.

smile.gif smile.gif smile.gif
SKY67
QUOTE(Flash3P @ Jan 19 2019, 03:05 ) *
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 71-58

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 1η (10-14) 2η (31-30) 3η (50-51) 4η (71-58)

Παιχνίδι που επί 30 λεπτά ήτανε ντέρμπι καθώς ο Θωμάς ουσιαστικά άφηνε το ΠΑΚ μέσα στο παιχνίδι. Στην 4η περίοδο έσφιξε την άμυνα του και άνοιξε το γήπεδο. Το ΠΑΚ προσπάθησε άλλα δεν μπόρεσε να ακολουθήσει. Νομίζω καθοριστικό παιχνίδι καθώς το ΠΑΚ μόνο με θαύμα προλαβαίνει τα play off ανόδου ύστερα το σημερινό στραβοπάτημα αλλά και την νίκη του Θριάμβου απέναντι στην Κιβωτό.

Καλή συνέχεια και στις 2 ομάδες.

smile.gif smile.gif smile.gif

Γνωρίζει κάποιος τι γίνεται στο Χαραυιακο???
Κυκλοφορουν φήμες οτι μετα την αποχώρηση του προπονητή , έφυγαν και 3 πρωτοκλασάτοι παίκτες.

QUOTE(filologos @ Jan 19 2019, 01:11 ) *
Η Κιβωτος απ οτι φαινεται εχει ζητησει να παιρνει και μια ωρα τις Παρασκευες στο Μετς.Αδικο κατ εμε για τις ομαδες του Μετς αλλα αλλοι αποφασιζουν γι αυτο. Οσο για την εδρα της Δαφνης καλυτερα να μην επεκταθω στο φορουμ. Ο νοων νοειτω!Καλο βραδυ!

Για τις ώρες στο ΜΕΤΣ ειναι ανέκδοτο.
Προπονούνται ΑΕΚ βόλεϋ - ΠΑΟ βόλεϋ - ΠΑΟ Κουκάκι μπάσκετ - Κιβωτός μπάσκετ - Εθνικός βόλεϋ Κ.λ.π
Οι ομάδες που έπρεπε να ειναι στο κλειστο προπονούνται στα ανοιχτά.
Μήπως αλλάξουν του χρόνου τα πράγματα.
Ιδωμεν.
dru_15
QUOTE(SKY67 @ Jan 20 2019, 19:16 ) *
Γνωρίζει κάποιος τι γίνεται στο Χαραυιακο???
Κυκλοφορουν φήμες οτι μετα την αποχώρηση του προπονητή , έφυγαν και 3 πρωτοκλασάτοι παίκτες

Μολις γιρισα απο το παιχνιδι του Χαραυγιακου.
Δεν ισχυει κατι τετοιο. Ο χαραυγιακος παραταχθηκε με ολους τους παιχτες και με νεο προπονητη.

Χαραυγιακος -Ακαδημια 1 +(9)
Τα βρηκε σκουρα καθως γιια περιπου 28 λεπτα εχανε. Ημιχρονο εχανε 9 ποντους. Ανεβασε στροφες στο δευτερο μερος και πηρε μια νικη καθως η Ακαδημια ξεμεινε απο δυναμεις.

Οπως και με το Πακ πεταξε ενα ημιχρονο αλλα αυτη την φορα δεν το πληρωσε. Τους βλεπω πεσμενους με κακο μπασκετ και σιγουρα ψαχνονται μετα την απομακρυνση του κοουτς. Προβλεπω πολυ δυνατα παιχνιδια στο δευτερο γυρο.

Νομιζω επομενη αγωνιστικη εχει 2 ντερμπυ φωτια. Κιβωτος-Χαραυγιακος και Θωμας-Νεοι βυρωνα.
Αν οι πρωτοποροι περασουν ξεκαθαριζει το τοπιο και πανε μονοι τους σε κουρσα για τον τιτλο που κατ'εμε θα περασει μεσα απο το κλειστο της Διανας. Αν καποια ομαδα στραβωσει παιρνει φωτια το πρωταθλημα.
Flash3P
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ (8-4) - ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ (10-2) 2 Δεν χάνει ο Βύρωνας... Ειδικά απέναντι στην ομάδα ''έκτακτης'' ανάγκης που θα παρατάξει ο Θωμάς την παρασκευή λόγω των πολλών προβλημάτων...

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (7-6) - ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 (5-8) 1
Στην έδρα του το ΠΑΚ είναι πολύ δύσκολο να το νικήσεις. Μεγαλύτερο βάθος από την Ακαδημία που φέτος σε κάποια παιχνίδια της έχει στοιχίσει...

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ (1-12) - ΓΣ ΑΡΙΩΝ (8-4) 2 Ίσως βάλει δύσκολα ο Οδυσσέας αλλά νομίζω ότι θα βρει τον τρόπο να αποδράσει ο Αρίωνας και πιστεύω αρκετά εύκολα κίολας. Διπλό ώστε να πάει με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στο ντέρμπι του ερχόμενου σαββάτου με τον Θωμά.

ΑΘΛΗΤΗΣ (6-7) - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ (6-7) 1 Ντέρμπι κατοίκων Μετς (ελπίζω αυτήν την φορά να το πέτυχα filologe tongue.gif ) αν και μ'αρέσει ο Θρίαμβος και δεν θα μου κάνει εντύπωση αν κερδίσει...και με διαφορά κιόλας γιατί προέρχεται και από τεράστια νίκη. Θα στηρίξω όμως το σουτ των γηπεδούχων που αν δεν τους μπούνε θα έχουνε πρόβλημα.

ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ (7-6) - ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ (12-1) 1 Το χρειάζεται περισσότερο. Έχει κάνει αρκετά στραβοπατήματα εκτός προγράμματος και αν χάσει και τώρα θα αρχίσει να μπαίνει σε περιπέτειες. Νομίζω πως επειδή είναι με το μαχαίρι στα δόντια έστω και οριακά έχουν το προβάδισμα.

rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.