Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Fantasy Challenge 2012-2013
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2012-2013
Pages: 1, 2, 3
kostas90
απ'οτι βλεπω ολοι περιπου τους ιδιους παιχτες εχουμε!! ο μπλαζιτς καλος, τα εβγαλε τα "λεφτα" του,ο αραντορι το ιδιο, ταιους μετρια πραγματα κι ευτυχως ο σιλμπ ξυπνησε στο τελος... τζερυ σμιθ μηδενικο, σερμαντινι δεν βγηκε, αλλα την μεγαλυτερη ζημια μου την εκανα μπαρτζωκας(με γκετσεβιτσιους) και μαλκοβιτς(με Miro Bilan)... ρε παιδια μονο τους δικους μου παιχτες δεν βαλατε ουτε ενα λεπτο?? αντε σημερα να δουμε τα βαρια χαρτια μιροτιτς και κουκ
SkyFall
QUOTE (kostas90 @ Oct 12 2012, 13:22 ) *
απ'οτι βλεπω ολοι περιπου τους ιδιους παιχτες εχουμε!! ο μπλαζιτς καλος, τα εβγαλε τα "λεφτα" του,ο αραντορι το ιδιο, ταιους μετρια πραγματα κι ευτυχως ο σιλμπ ξυπνησε στο τελος... τζερυ σμιθ μηδενικο, σερμαντινι δεν βγηκε, αλλα την μεγαλυτερη ζημια μου την εκανα μπαρτζωκας(με γκετσεβιτσιους) και μαλκοβιτς(με Miro Bilan)... ρε παιδια μονο τους δικους μου παιχτες δεν βαλατε ουτε ενα λεπτο?? αντε σημερα να δουμε τα βαρια χαρτια μιροτιτς και κουκ



Blake Schilb δεν μου έχει βγάλει βαθμολογία. σήμερα περιμένω DaShaun Wood, Leo Westermann, Patrick Christopher και Nate Jawai.
με 5 παίχτες να έχουν βαθμολογηθεί έχω πιάσει 54,3 sad.gif
baskethood
104.8 με 8 παίκτες.
Knickerbocker
QUOTE (kostas90 @ Oct 12 2012, 13:22 ) *
απ'οτι βλεπω ολοι περιπου τους ιδιους παιχτες εχουμε!! ο μπλαζιτς καλος, τα εβγαλε τα "λεφτα" του,ο αραντορι το ιδιο, ταιους μετρια πραγματα κι ευτυχως ο σιλμπ ξυπνησε στο τελος... τζερυ σμιθ μηδενικο, σερμαντινι δεν βγηκε, αλλα την μεγαλυτερη ζημια μου την εκανα μπαρτζωκας(με γκετσεβιτσιους) και μαλκοβιτς(με Miro Bilan)... ρε παιδια μονο τους δικους μου παιχτες δεν βαλατε ουτε ενα λεπτο?? αντε σημερα να δουμε τα βαρια χαρτια μιροτιτς και κουκ


...Δεν είσαι ο μόνος. Και εγώ κάηκα με γκέτσε αλλα αυτό χωνεύεται.I stick with him γιατί πιστεύω ότι αν καθάριζε το ματς νωρίς θα έβρισκε σου (τόσα τρίποντα είχαμε χτες). Αλλά είχα μια έμπνευση να βάλω τον Peker της Fener....αστα να πάνε.
patrickdrd
QUOTE(Knickerbocker @ Oct 12 2012, 13:52 ) *
...Δεν είσαι ο μόνος. Και εγώ κάηκα με γκέτσε αλλα αυτό χωνεύεται.I stick with him γιατί πιστεύω ότι αν καθάριζε το ματς νωρίς θα έβρισκε σου (τόσα τρίποντα είχαμε χτες). Αλλά είχα μια έμπνευση να βάλω τον Peker της Fener....αστα να πάνε.


πολυ τυχεροι εισασταν με τον Schilb, λαθος επιλογη ηταν κατα την γνωμη μου κ φανηκε,
οταν προσεγγιζε το απολυτο μηδεν λιγο πριν το τελος,
εγω τον ειδα την προηγουμενη παρασκευη με την βιλερμπαν κ ηταν τραγικος απλα
kostas90
QUOTE (patrickdrd @ Oct 12 2012, 14:05 ) *
πολυ τυχεροι εισασταν με τον Schilb, λαθος επιλογη ηταν κατα την γνωμη μου κ φανηκε,
οταν προσεγγιζε το απολυτο μηδεν λιγο πριν το τελος,
εγω τον ειδα την προηγουμενη παρασκευη με την βιλερμπαν κ ηταν τραγικος απλα


οντως αυτο που εκανε στο τελος δεν γινεται... πολυ τυχη εκει αλλα γενικα ειμαι πολυ απογοητευμενος και ειδικα με την επιλογη του miro bilan. ημουν αναμεσα σε αυτον και τον radosevic που εκανε τελικα 17. προτεινα σε ολους τους φιλους μου τον radosevic κι εγω κρατησα τον bilan για λιγη οικονομια για την επομενη βδομαδα. και σου ερχεται ο μαλκοβιτς και τον αφηνει στον παγκο σε ολο τον αγωνα, ο μονος παιχτης που δεν επαιξε. και μετα τα ιδια και με γκετσεβιτσιους για τον οποιο διαβασα οτι απογοητευτηκε πολυ που ηταν ο μονος που δεν επαιξε. και δεν περιμενα πολυ απο τον γκετσε ενα 6-7 να εκανε. δλδ να παιζει ο λο τραυματιας 12 λεπτα, ο σλουκας 19 και ο μαντζαρης 21 και να μην βαλει τον γκετσεβιτσιους ουτε ενα 5λεπτο?

τελικος απολογισμος για κλαμματα 57,4 με 8 παιχτες και τωρα να περιμενω απο τον μιροτιτς να κανει το παιχνιδι της ζωης του και απεναντι στην ομαδα μου. μεγαλο μπερδεμα. επομενη αγωνιστικη παω για διαμαντιδη(που λογικα θα εχει πεσει αρκετα η τιμη του) αντι για τζερυ σμιθ και καποιον στην θεση του bilan γιατι αν φαει κολλημα ο μαλκοβιτς δεν θα ξεκολλησει
patrickdrd
QUOTE(kostas90 @ Oct 12 2012, 14:32 ) *
παω για διαμαντιδη(που λογικα θα εχει πεσει αρκετα η τιμη του)


αρκετα δεν μπορει να πεσει γιατι εχει οριο 15%, δεν ξερω αν το ξερεις wink.gif

τελικα 3 αλλαγες εχουμε ή απεριοριστες;
thrylos7
3, κλασικά.

Δεν είναι ώρα για Διαμαντίδηδες ακόμα!

Τουλάχιστον δεν έχασες τα credits Kostas90! tongue.gif
kostas90
QUOTE (patrickdrd @ Oct 12 2012, 14:43 ) *
αρκετα δεν μπορει να πεσει γιατι εχει οριο 15%, δεν ξερω αν το ξερεις wink.gif

τελικα 3 αλλαγες εχουμε ή απεριοριστες;



ναι το ξερω για το 15% αλλα ακομα κι αν κανει 19 ρανκινγκ σημερα θα πεσει 15% και θα φτασει στο 76,5. θα μπορουσα να περιμενω κι αλλο για να τον παρω μπας και πεσει καπου πιο χαμηλα αλλα επειδη η συγκομιδη πηγε χαλια και χρειαζομαι οπωσδηποτε καποιον που να ειναι σταθερος και να βγαζει καλα ρανκινγκ ο διαμαντιδης ειναι απο τους καλυτερους σε αυτο.

3 αλλαγες καθε βδομαδα και μετα απο regular season τους αλλαζεις ολους. τωρα θα ξοδεψω και τα κρεντιτς που φυλαγα για ωρα αναγκης!!
thrylos7
Ή απλά μπορείς να πάρεις ένα pg που θ' ανέβει λογικά σίγουρα η αξία του και μετά να πάρεις τον Διαμαντίδη, στη χειρότερη περίπτωση, ξοδεύοντας τα ίδια credits. Αλλά πιο πιθανό είναι να εξοικονομήσεις κιόλας.
Το "οπωσδήποτε σκορ" ξέχνα το! Έχει 27+ αγωνιστικές το παιχνίδι, είναι πραγματικά πολύ νωρίς. Τα σκορ καθ' εαυτά είναι δευτερεύουσας σημασίας τώρα.

tuareg
74,5 με 7 παικτες...με εριξε πολυ η εμπνευση που ειχα με καουν ugly_tocktock.gif ,η μετριοτητα των γουιμς και τιους....
περιμενουμε το μπομπυ και το φαρμαρ να μας ξελασπωσουν σημερα
patrickdrd
για διαμαντιδη που λετε, πως ειναι εξασφαλισμενο το σκορ;
δεν εχω ξαναπειξει φαντασυ ευρωλιγκας, αλλα κανα 20αρι τον υπολογιζω να κανει

QUOTE(thrylos7 @ Oct 12 2012, 15:14 ) *
Έχει 27+ αγωνιστικές το παιχνίδι, είναι πραγματικά πολύ νωρίς. Τα σκορ καθ' εαυτά είναι δευτερεύουσας σημασίας τώρα.


και τι εχει σημασια τωρα; να μαζεψουμε "λεφτα"; για πες

QUOTE(tuareg @ Oct 12 2012, 15:18 ) *
με εριξε πολυ η εμπνευση που ειχα με καουν ugly_tocktock.gif


ω, καλα εισαι, την πατησα κ εγω μ'αυτον, οντως, λαθος εμπνευση, εχει ενα σκασμο ψηλους αυτη η τσσκα,
εφυγε σουμπιτος, μην τον ειδατε
thrylos7
Φυσικά. Δίνεις τους 3 χειρότερους σου (=αυτούς που θα χάσουν σίγουρα credits) και παίρνεις 3 καλύτερους (=που θα κερδίσουν σίγουρα credits) που σε βολεύουν, ανάλογα με τις θέσεις. Ασχημαίνει έτσι η ομάδα, αλλά αξίζει τον κόπο. Περισσότερα στο blog στην ώρα τους, αν και δεν είναι δα και κανένα μυστικό.
patrickdrd
ενταξει, σιγουρο δεν ειναι τπτ, αλλα καταλαβα τι λες, μαζευουμε credits για τις τελικες μαχες
T.W.Is.M.
QUOTE(patrickdrd @ Oct 12 2012, 15:59 ) *
ενταξει, σιγουρο δεν ειναι τπτ, αλλα καταλαβα τι λες, μαζευουμε credits για τις τελικες μαχες


Πριν 2-3 χρονια ειχα φτιαξει 2 ομαδες. Μια κανονικα στην αρχη και μια μετα την πρωτη αγωνιστικη γιατι η αρχικη μου ομαδα δεν πηγε καλα και ειχα χασει credits. Στη δευτερη ομαδα πηρα παιχτες που θα ανεβαζαν αξια λογω της δυσαναλογα με την τιμη τους καλης εμφανισης στην πρεμιερα. Η δευτερη ομαδα λοιπον πηγε καλυτερα απο την πρωτη παροτι ξεκινουσε με χαντικαπ περιπου 100 ποντων. Κι αυτο εγινε σε περιοδο που το παιχνιδι τελειωνε με το τελος του τοπ 16 των 6 αγωνιστικων(δηλαδη 20 συνολικα). Φαντασου τι θα γινοταν φετος με τις 28 αγωνιστικες συν τους προημιτελικους, που αν δεν κανω λαθος μετρανε.
Αρα καταλαβαινεις οτι το πιο σημαντικο ειναι να μαζεψουμε credits. Οχι οτι εγω το εχω εφαρμοσει αυτο στη δικη μου ομαδα, αλλα να χουμε να λεμε.
leonkalf
Ρε παιδιά, για πείτε μου πως υπολογίζεται το πόσα credits παίρνει/χάνει ο κάθε παίκτης?

Πάντα το είχα απορία.. 39.gif
rchos
EFC The Blog


Λεωνίδα μπες εδώ και δίνε στοιχεία που ζητάει για κάθε παίχτη που θες να δεις και θα στο βγάζει.


Το μπλογκ είναι του thrylos7 παιδιά.

Πολύ καλό για το φάντασυ
leonkalf
Πολύ καλό το calculator!!!!! wink.gif

Το ήξερα το blog του thrylos7, το είχα δει πέρυσι αλλά το συγκεκριμένο εργαλείο δε το είχα προσέξει..


Ευχαριστώ!! smile.gif


Μπράβο Νότη!
thrylos7
Merci για τα καλά σας λόγια! smile.gif



benchwarmer
Φαρμαρ σαν τον Σιλμπ χτες, απο 9 στο 20 στο τελευταιο τριλεπτο.. Σανικιτζε 4, τον ειχα για σταθερα πανω απο 10. Καλα Παρτιζαν ασχολιαστο, Μουσλι -7 (και χαρηκα χτες που εκανε ο Καουν που ειχα αρχικα -4...), και Λουσιτς 26 laugh.gif

Συνολο αν μετραω σωστα 94.4 με 9, και περιμενω να τελειωσει ο Ρουντης. Για την συγκεκριμενη αγωνιστικη (ασχετα που ηταν πρεμιερα κλπ) δεν ειναι και τραγικα. Οι αλλαγες τωρα (μιας και πολυ σωστα αναφερθηκε πανω θα ειναι τεραστια η χρονια φετος) θα ειναι καθαρα με βαση τα κρεντιτς.
duncan21
101.3!Nαι διάολε,έκανα πάνω από 100 πρώτη αγωνιστική!!!

wav.gif
rchos
122,2 και 15ος στην λίγκα μας.


μάλιστα.
Ο Μούσλι μας πέθανε λέμε.
Τελικά έμεινα στα ίδια κρέντιτς.

Αν δεν έχω τραυματισμούς έχω σχεδόν βρει ήδη τις αλλαγές μου.
baskethood
128.3 8ος smile.gif
themoss
Λίγο πάνω από 90 πόντους...
Διαμαντίδης, Σπανούλης, Νοτσιόνι, Φώτσης... και μπόλικα κρέντιτς χαμένα...
Knickerbocker
57ος...

Αλλη μια τέτοια εμφάνιση και βλέπω απόλυση προπονητή.
SkyFall
εγω 4ος ohmy.gif biggrin.gif
tuareg
μπηκα κι εγω (seahawk30 με τους abal alert bc biggrin.gif )...22ος
xristos_metal
7ος εγω. Με πουλησε ο Ροντριγκεζ και ο Τζανινγκ, ενω περιμενα πολλα περισσοτερα απο Σερπαντινι και Ριβερς, χωρις να ειναι αρνητικοι ομως. Θα αλλαξω μονο τον ισπανο. Η μεγαλυτερη μου ανακαλυψη ειναι ο Κριστοφερ και δικαιωθηκα που δε διαλεξα Καουν και πηρα Τομιτς που μου εδωσε τους περισσοτερους βαθμους!
gspara
QUOTE (xristos_metal @ Oct 13 2012, 13:27 ) *
7ος εγω. Με πουλησε ο Ροντριγκεζ και ο Τζανινγκ, ενω περιμενα πολλα περισσοτερα απο Σερπαντινι και Ριβερς, χωρις να ειναι αρνητικοι ομως. Θα αλλαξω μονο τον ισπανο. Η μεγαλυτερη μου ανακαλυψη ειναι ο Κριστοφερ και δικαιωθηκα που δε διαλεξα Καουν και πηρα Τομιτς που μου εδωσε τους περισσοτερους βαθμους!

Aπατη ο Τζανινγκ.Και με επηρεασε η κουρουνα.Τον αλλαξα επιτοπου με τον συμπαικτη του Kangur.
Nuntius
Πέρυσι το γούσταρα πολύ αλλά φέτος δεν με βλέπω να κάνω κάτι. Έχουν πέσει πολλά τα fantasy για NBA που δεν περισσεύει χρόνος tongue.gif

Αλλά έχω να πω κάτι. Kangur FTW 77.gif
jordanelli
τα 2 πουλεν μου,ο μπλαζιτς και ο λουσιτς πηγαν εξαιρετικα με βαση την τιμη τους και ειναι αυτη τη στιγμη στο fantasy οι 2 most bought players της εβδομαδας!σας προτεινω τον nemania mpielitsa που θα ανεβει πολυ η τιμη του τις επομενες αγωνιστικες!
HLR CENATION
QUOTE(rchos @ Oct 12 2012, 16:59 ) *
EFC The Blog


Λεωνίδα μπες εδώ και δίνε στοιχεία που ζητάει για κάθε παίχτη που θες να δεις και θα στο βγάζει.


Το μπλογκ είναι του thrylos7 παιδιά.

Πολύ καλό για το φάντασυ

Nαι ρε αυτο ειναι το μπλογκ που ηθελα που ρωταγα πριν απο μρες.Πολυ καλο μπλογκ. wink.gif

Ο φθηνος που ειχα παρει εκανε 14 παιζει στην Σαλον αλλα δεν μου εδωσε τιποτα.
qiangdade
Τιμες για ολους τους παικτες για max drop και rise εδω
Anubis
Καλα εχει παιχνιδια και τεταρτη? Παει η ομαδα που ειχα στην λιγκα
HLR CENATION
Mεγαλο πουλεν ο Τομπσον της Αλμπα.

Αντιθετα τραγικος για δευτερη σερι εβδομαδα ο Σμιθ της Καντου.

Καλος ο Μαρκοτα,μετριος ο Ουκιτς.
SkyFall
εγώ πάτωσα wacko.gif
gspara
Τζερελς ολα τα λεφτα!!
themoss
-2 ο Καραρέτο... Μας έκαψε!
benchwarmer
Καλή αγωνιστική αυτή, λόγω Φάρμαρ κυρίως. 148.5 και 4ος αυτή τη βδομάδα, και 2ος(!!!) σύνολο cool.gif cool.gif

Το βασικό βέβαια είναι ότι πάνε καλά και τα credits, είμαι στα 548. Για την άλλη βδομάδα τις 2 αλλαγές τις έκανα ήδη, Ρούντι και Σιλμπ για Γουίμς και Ζελαμπάλ. Και έχω και άλλα 3.95 credits για την τρίτη αλλαγή, που θέλει πολύ σκέψη. Τσικαμπού-Φάρμαρ δεν σπάει φυσικά, το ντουετάκι της Ολίμπια (Μπλάζιτς-Όμιτς) για την αξία του δεν υπάρχουν αντίστοιχοι οπότε μένει, και υπάρχουν ακόμα Αραντόρι, Τάιους, Τόμιτς, Λούσιτς. Το πιο προφανές είναι το Τόμιτς για Ντιόν Τόμπσον (μεγαλύτερο upside), αλλά θα δούμε μετά το Σ/Κ..
tuareg
QUOTE (benchwarmer @ Oct 20 2012, 05:15 ) *
Καλή αγωνιστική αυτή, λόγω Φάρμαρ κυρίως. 148.5 και 4ος αυτή τη βδομάδα, και 2ος(!!!) σύνολο cool.gif cool.gif

Το βασικό βέβαια είναι ότι πάνε καλά και τα credits, είμαι στα 548. Για την άλλη βδομάδα τις 2 αλλαγές τις έκανα ήδη, Ρούντι και Σιλμπ για Γουίμς και Ζελαμπάλ. Και έχω και άλλα 3.95 credits για την τρίτη αλλαγή, που θέλει πολύ σκέψη. Τσικαμπού-Φάρμαρ δεν σπάει φυσικά, το ντουετάκι της Ολίμπια (Μπλάζιτς-Όμιτς) για την αξία του δεν υπάρχουν αντίστοιχοι οπότε μένει, και υπάρχουν ακόμα Αραντόρι, Τάιους, Τόμιτς, Λούσιτς. Το πιο προφανές είναι το Τόμιτς για Ντιόν Τόμπσον (μεγαλύτερο upside), αλλά θα δούμε μετά το Σ/Κ..


με δικαιωσαν οι επιλογες στη περιφερεια και περασα μπροστα. biggrin.gif
Στους ψηλους εκτος τους μετριοσταθερους cj wallace και thyus,οι επιλογες και τις δυο εβδομαδες ηταν ατυχης (ο γιωργαρος κινειται σε ρηχα νερα και οι καουν τη περασμενη-μελι εχθες αποδειχτηκαν ναυαγιο)
Σκεφτομαι να κρατησω το γιωργαρο δινοντας μια τελευταια ευκαιρια στο ματς με Ζαλγκιρις και πουλησω εναν απο Αραντορι-Πρελζιτς για να παρω εναν πιο αξιοπιστο ψηλο στη θεση του μελι.
gspara
Eπιτελους και μια καλη εμφανιση.2ος με 156.8!
Το διδυμο φωτια Jerrels-Farmar καθαρισε.Και φυσικα οι σιγουραντζες Loncar-Eliyahu-Langford.
kotzito
Τι κολπο ειναι αυτο που εχουν κανει με το να μην παιρνεις καθολου ποντους αν εχεις αφησει καποιο κενο στην ομαδα;Ειχα βγαλει εναν παικτη και δεν ειχα προλαβει να βαλω καινουριο και η ομαδα πηρε 0 αυτη την βδομαδα. dry.gif blink.gif
Anubis
Χωρις να κανω αλλαγες βρεθηκα 3ος την εβδομαδα και 5ος συνολικα!
33333333
Παντως εμενα η ομαδα ειναι μου ειναι βεστερμαν μπλουμς κριστοφερ μπλαζιτς περπερογλου βουγιασιτς μιροτιτς ταιους αντριτς και τσαρτσαρης στην μια.Και στην δευτερη φαρμαρ βεστερμαν πρελτζιτς κριστοφερ πρεπελιτς ζελαμπαλ πριντεζη λουσιτς σεμιχ ερντεν και μπουμπνιτς.Επειδη ειμαι καινουριος στο παιχνιδι θα ηθελα να πειτε την γνωμη σας για τις ομαδες μου.
ntelakos
Εστω και πολυ καθυστερημένη έφτιαξα και εγω την ομάδα μου και μπήκα στην λίγκα,περισσότερο για την "χαρά" του παιχνιδιού γιατί δεν το χω ξανακάνει....
Έχουμε και λέμε:
Marcus Williams
Jerrels
Gelabale
Carroll
Bogdanovic
Schilb
Shelden Williams
Tsartsaris
Latavious Williams
Augustine
Οπως βλέπετε υπερισχύει το στοιχείο Williams tongue.gif
Anubis
Εχω μια αλλαγη, ποιον να αλλαξω?
Salin
Blazic
Lucic
thrylos7
Blazic για κανένα λόγο.

Οι άλλοι δύο είναι "στοίχημα" βραχυπρόθεσμα, αλλά σε βάθος χρόνου θα προτιμούσα να έχω Lucic.
Anubis
To μονο θεμα ειναι οτι απο αυτη την παρτιζαν δεν ξερεις αν θα παιξει καλα ο musli η ο Lucic. Εχω και τον Βaynes αλλα δεν τον αλλαζω παροτι παιζει απεναντι στο σοφο.
kostas90
παιδια εγω εχω τον salin της ολιμπια και μολις βγηκε πριν λιγο οτι ειναι αμφιβολος για αυριο.. αν θα ειναι τραυματιας, δν θα του βαλει βαθμολογια σαν να μην συμμετειχε ή θα παθει τπτ η ομαδα ολοκληρη να μην παρει βαθμους?
Anubis
Η ομαδα θα παρει βαθμους
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.