Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προολυμπιακό τουρνουά 2012
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
priest
τον βασιλειαδη γτ τον πηρε?για να καθαριζει το παγκο?

οτι και να λεμε η νιγηρια μας εκανε πλακα και αν δεν ειχαμε τον σπανουλη θα ειχαμε χασει με διαφορα.

slok
κατα τη γνωμη μου η νιγηρια ειναι επιπεδα κατω.
Ολο το ματς το βγαλανε με 1vs1 μπασιμο που η εμπαινε η επειδη οι δικοι μας (και κυριως οι ψηλοι) κοιμοντουσαν ,επαιρναν επιθετικα και ανανεωναν επιθεσεις.
ΣΤΟ πρωτο ημιχρονο ειχαν 0 ασσιστ νομιζω .(εβγαλε μια καρτα καποια στιγμη.)

Ειναι τωρα αυτη καλη ομαδα..???????
Το ματς το εχασε καθαρα ο ζουρος που δεν μπορουσε να κανει ουτε τα βασικα.
Nuntius
QUOTE (pierce21 @ Jul 6 2012, 22:56 ) *
Eλα ρε nuntie τωρα. Εισαι 12π μπροστα στο ημιχρονο, εχεις βαρυτατη φανελα, και παικτες μπαρουτοκαπνισμενους σε τετοιες φασεις, δεν τους αφηνεις σε καμια περιπτωση να μπουν στο ματς. Ποια νιγηρια...
Απο την άλλη οταν έχεις παει με 0.5 και 0.5 σεντερ, σου παιρνουν 20 επιθετικα και σε στελνουν για διακοπες. Εγω απο το ματς με την Ιορδανια το ειχα πει για ΤΡΥΠΑΡΑ στην αμυνα μεσα στη ρακετα. Ολα τα αλλα ειναι να 'χαμε να λεγαμε. Ο ηλιας ΔΕΝ κανει για τετοιο επιπεδο. Σπιτι του χτες.


Είπα εγώ πως τους αφήνεις να μπουν στο ματς? Όχι. Το έκαναν όμως.

Και γι' αυτό φταίνε οι διεθνείς μας. Μπορεί και να τους υποτίμησαν στο ημίχρονο. Ποιος ξέρει?

Το θέμα είναι πως η ομάδα μας δεν έδειξε χαρακτήρα στο τέλος. Οι Νιγηριανοί το εκμεταλλεύτηκαν και νίκησαν. Έδωσαν και μία απάντηση σε όσους τους έλεγαν άμπαλους wink.gif
gmalamos
QUOTE(Manu7 @ Jul 6 2012, 22:53 ) *
Μπράβο στους Νιγηριανούς!Τι να λέμε...Ψυχάρες...

Άντε διακοπές τα παιδιά μας tongue.gif
Mια χαρά..Ζάχαρη...
Ζούρο σε καμιά Ιορδανία σε κόβω. 19.gif

ΥΓ:Οι πρόεδροι φαντάζομαι το πήραν το μήνυμα...


Το υστερογραφο θανατηφορο.. wink.gif
Pierce
QUOTE (Nuntius @ Jul 6 2012, 23:03 ) *
Είπα εγώ πως τους αφήνεις να μπουν στο ματς? Όχι. Το έκαναν όμως.

Και γι' αυτό φταίνε οι διεθνείς μας. Μπορεί και να τους υποτίμησαν στο ημίχρονο. Ποιος ξέρει?

Το θέμα είναι πως η ομάδα μας δεν έδειξε χαρακτήρα στο τέλος. Οι Νιγηριανοί το εκμεταλλεύτηκαν και νίκησαν. Έδωσαν και μία απάντηση σε όσους τους έλεγαν άμπαλους wink.gif

Στο ειπαν και απο πανω. Ομαδα με 0 ασιστς σε ενα ημιχρονο, και 5 σε ολο το ματς ΔΕΝ ειναι ομαδα, αλλα σκορποχωρι. Προφανως ομως, λιγοτερο σκορποχωρι απο το δικο μας εξαιτιας του ''προπονητη'' μας.
keraynopoylos
QUOTE(slok @ Jul 6 2012, 21:01 ) *
κατα τη γνωμη μου η νιγηρια ειναι επιπεδα κατω.
Ολο το ματς το βγαλανε με 1vs1 μπασιμο που η εμπαινε η επειδη οι δικοι μας (και κυριως οι ψηλοι) κοιμοντουσαν ,επαιρναν επιθετικα και ανανεωναν επιθεσεις.
ΣΤΟ πρωτο ημιχρονο ειχαν 0 ασσιστ νομιζω .(εβγαλε μια καρτα καποια στιγμη.)

Ειναι τωρα αυτη καλη ομαδα..???????
Το ματς το εχασε καθαρα ο ζουρος που δεν μπορουσε να κανει ουτε τα βασικα.


Ετσι ακριβως ειναι.

Μονο drive εκαναν και οταν δεν εβγαινε αυτο πεταγαν τη μπαλα απο μακρια με κακες προυποθεσεις(εξ'ου και τα χαμηλα ποσοστα στα 3π).

Αρκετα μονοδιαστατο παιχνιδι και ειναι απαραδεκτο να μη μπορεις να το ανακοψεις... Ποσο μαλλον που ειχαν φορτωθει και με πολλα φαουλ απο το πρωτο μισο, που ημασταν και μπροστα με 12.

Επιθετικα, μολις πλησιασαν χαθηκε καθε ιχνος πλουριαλισμου και κυκλοφοριας. Παρε τη μπαλα Βασιλη μαζι με την ευχη μας.
whoever81
Πολλά θα γραφτούν για αυτόν τον αγώνα από εγχώρια και ξένα μέσα.Είχαμε για πρώτη φορά πλούσιο επιθετικό ταλέντο σε όλες τις θέσεις αλλά Ζούρο προπονητή...Πρόκειται πάντως σίγουρα για μία από τις μεγαλύτερες εκπλήξεις στην ιστορία του θεσμού, αν όχι την μεγαλύτερη.
Vas
Μπράβο ρε Νιγηρία!! Πρέπει να χαιρόμαστε όταν ο Δαβιδ νικάει τον Γολιαθ!

Πρόσεξε μήπως κανεις, αυτά τα παιδιά τι αγωνία είχαν?? Πως πανυγήριζαν κάθε καλάθη?? Μπραβο τους!

Εμέις?? ( με εξαιρεση τον Παπανικολάου)


Το μόνο θετικό σε ολη αυτή την κατάσταση είναι ότι (ελπιζω) θα φύγει ο Ζούρος! Ο ποιο άθλιος άνθρωπος/χαρακτήρας στο ελληνικό μπάσκετ! (Δεν θα μιλήσω καν αν ειναι καλός προπονητής).

ΥΓ. οπως έγραψε και ένας φίλος. Με Ζοτς στον πάγκο και χτυπάμε χρυσό!



Petran911
Αυτή είναι η πρώτη ήττα τα τελευταία χρόνια από ομάδα κατώτερου επιπέδου από το δικό μας...

Εμείς φταίμε γιατί τους κάναμε να πιστεύουν ότι μπορούν να μας νικήσουν.... Από εκείνο το σημείο και μετά, όλες οι προσπάθειες τους ήταν μέσα. Ατομικές σκοτωμένες προσπάθειες. Τραγικά ποσοστά στις βολές κλππ..

Τεράστια η ευθύνη του Ζούρου για την μη επιλογή 3ου ψηλού, και για τον χειρισμό του παιχνιδιού όταν πίεσε η Νιγηρία.

Προφανώς και δεν έιναι για τέτοιο επίπεδο..

Από την άλλη πρέπει να δώσω το ελαφρυντικό στους παίχτες γιατί ύστερα από μια σκοτωμένη χρονιά ταξίδεψαν στην άλλη άκρη της γης. Ελπίζω ο Δημητράκης, ο Σοφοκλής, ο Θοδωρής και όλοι αυτοί να ντρέπονται σήμερα...

Για την δε διαιτησία και την τελευταία φάση δεν μιλάω καν. Απίστευτη αβλεψία από τους διαιτητές αλλά εμείς φταίμε. Το φαουλ στον αγαπητό Νιγηριανό το έδωσων και δίκαια, ο άλλος παίρνει και την μπάλα και το χέρι...
Zoys
Ένα μικρό κομμάτι μέσα μου χάρηκε για τους Νιγηριανούς, ίσως είναι η συμπάθεια στο αουστάιντερ. Αλλά η πίκρα μου για την Εθνική είναι πολύ μεγάλη.

Κρίμα για τον Σπανούλη, τον Πρίντεζη, τον Μπουρούση, τον Ζήση, τον Παπανικολάου, με το καρυδάτο τρίποντο στο τέλος. Πράγματι, τραγικό κοουτσάρισμα Ζούρου, πολλά χαμένα ριμπάουντ, χαμένες βολές, αλλά και κακές άμυνες. Είναι πλέον αναμφισβήτητο ότι ο Ζούρος πλήρωσε το ρίσκο του να αφήσει εκτός τον Βουγιούκα αδειάζοντας τη ρακέτα.

Μπράβο στη Νιγηρία που μας έβαλε τα γυαλιά και έκλεψε το ματς αφού την αφήσαμε να επιστρέψει τόσο εύκολα στο σημείο που είχαμε χτίσει τη διαφορά. Τους υποτιμήσαμε, ήταν φανερό. Όμως σε αντίθεση με τη Λιθουανία εμείς ήμασταν σε νοκ-άουτ αγώνα.

Το σοκ είναι μεγάλο και πολύ φοβάμαι ότι η Εθνική μπαίνει σε ένα μίζερο στάδιο αφού πρόκειται για τη μεγαλύτερη αποτυχία των τελευταίων ετών. sad.gif
georgee
ροστερ εθνικης σε ευρωμπασκετ 2013.

μπουρουσης-κουφος-σοφο
πριντεζης-καιμακογλου
παπανικολαου-μπραμος-γιανκοβιτς
σπανουλης-βασιλειαδης
μαντζαρης-σλουκας

Αν ξαναδω αυτον το ζηση στην εθνικη θα τρελαθω.
plo koon
QUOTE (Nuntius @ Jul 6 2012, 22:58 ) *
Φυσικά και το άξιζαν πιο πολύ. Πήραν περισσότερα ριμπάουντ, δεν κοιμόντουσαν στην άμυνα όπως οι δικοί μας, βουτάγαν για τις μπάλες, γύρισαν από το -12 και ήταν και εύστοχοι στις βολές.

Ελέγχαμε το ματς αλλά κλωτσήσαμε πολλές ευκαιρίες. Αυτοί άρπαξαν την μία ευκαιρία που είχαν από τα μαλλιά.

Κατ'εμέ δεν αμφισβητείται πως το άξιζαν πιο πολύ. Προσωπική άποψη πάντα smile.gif

Το ότι μας νίκησαν δεν πάει να πει ότι άξιζαν και τη νίκη. Λίγες Ασσίστ, άπειρα iso, κακή άμυνα (αμύνονταν με τα χέρια και για αυτό πήραν πάρα πολλά φάουλ), και βάλαν και καποια σουτ εκτός λογικής. Και θα μου πεις γιατί χάσαμε? Ένα που θα σου πω ήταν οι βολές. Το άλλο η υποτίμηση του αντιπάλου. Σίγουρα παίξαμε άσχημα, αλλά χάσαμε δικό μας παιχνίδι. Εκεί θέλω να καταλήξω.
tReason
Στο προηγουμενο ματς το σχημα με τα 2 τεσσαρια ηταν στο +9 σε 7 λεπτα αυτο σου καθαρισε το ματς.
Σημερα δεν παιζει ουτε ενα λεπτο οταν η νιγηρια εχει γρηγορους ψηλους που παιζουν στο 1-1 και οχι με πλατη και αυτο το σχημα ταιριαζε περισοτερο απ' οτι με το πουερτο ρικο.
Ενα μονο τραγικο προπονητικο λαθος που εκανε σημερα
Nuntius
QUOTE (slok @ Jul 6 2012, 23:01 ) *
κατα τη γνωμη μου η νιγηρια ειναι επιπεδα κατω.
Ολο το ματς το βγαλανε με 1vs1 μπασιμο που η εμπαινε η επειδη οι δικοι μας (και κυριως οι ψηλοι) κοιμοντουσαν ,επαιρναν επιθετικα και ανανεωναν επιθεσεις.
ΣΤΟ πρωτο ημιχρονο ειχαν 0 ασσιστ νομιζω .(εβγαλε μια καρτα καποια στιγμη.)

Ειναι τωρα αυτη καλη ομαδα..???????
Το ματς το εχασε καθαρα ο ζουρος που δεν μπορουσε να κανει ουτε τα βασικα.


QUOTE (pierce21 @ Jul 6 2012, 23:05 ) *
Στο ειπαν και απο πανω. Ομαδα με 0 ασιστς σε ενα ημιχρονο, και 5 σε ολο το ματς ΔΕΝ ειναι ομαδα, αλλα σκορποχωρι. Προφανως ομως, λιγοτερο σκορποχωρι απο το δικο μας εξαιτιας του ''προπονητη'' μας.


Ας απαντήσω και στους δύο μαζί λοιπόν.

Το πόσες ασσίστ έχει μια ομάδα δεν είναι ενδεικτικό το πόσο καλή είναι μια ομάδα. Στο NBA οι Pacers ήταν στις τελευταίες θέσεις των Assist per Game για όλη την διάρκεια της σεζόν αλλά ήταν πολύ πιο ομάδα από αρκετές άλλες ομάδες. Απλά είχαν λίγες ασσίστ γιατί έπαιζαν στην ρακέτα πολύ και δεν είχαν καθαρό playmaker.

Κάτι τέτοιο δεν ίσχυε στην Νιγηρία βέβαια σήμερα. Όντως, έκαναν πολλές διεισδύσεις. Αλλά αυτό δεν είναι κατ' ανάγκη αρνητικό. Όταν βλέπεις πως στην διείσδυση είτε θα πάρεις φάουλ είτε θα πάρεις επιθετικό ριμπάουντ μετά από άστοχο μπάσιμο γιατί η αντίπαλη άμυνα δεν μπορεί να κάνει recover τότε φυσικά και θα κάνεις διεισδύσεις. Θα χτυπήσεις τον αντίπαλο σου εκεί που είναι αδύναμος. Είναι απόλυτα λογικό.

Η νοοτροπία το ότι η "Νιγηρία είναι αρκετά επίπεδα κάτω" είναι που μας έφαγε εν προκειμένω. Αν μπεις υπεροπτικά σε έναν αγώνα τότε δεν υπάρχει λόγος να διαμαρτυρηθείς όταν χάνεις.
slok
Μερικες σκεψεις..
Ηλια απο ποτε εγινε ο καιμακογλου καλυτερος απο το φωτση που κοντευει να γινει βασικος και ο αλλος σκουπιζει παγκο?????

Μπουρουση αν αφηνες τις διαμαρτυριες σε καθε μα καθε μα καθε φαση που σν σου αρεσει ισως γινοσουν καλυτερος παιχτης .Σε εκανε ο αλλος ο ψηλος ενα με το πατωμα

Ειναι δυνατον να παιζει ο μαυροειδης στην εθνικη?? που ειναι ιδιο στυλ με το μπουρουση σε πιο αδυναμο κ αυτοι οι δυο να ειναι μοναδικοι μας center σε ενα τοσο κρισιμο τουρνουα που κρινονται οι ολυμπιακοι????
Η τρυπα στην αμυνα ακομα και στο πρωτο ματς οπως γραψατε ηταν τεραστια στη ρακετα

Νικο ζηση παρε αγορι μου καμια πρωτοβουλια ολο πασα και πασα .souting guard eisai!!!





μα ειναι δυνατον να αποκλειστουμε απο τη νιγηρια.???
τωρα τι θα βλεπουμε στους ολυμπιακους?
τον παυλακακη???
Nuntius
QUOTE (plo koon @ Jul 6 2012, 23:10 ) *
Το ότι μας νίκησαν δεν πάει να πει ότι άξιζαν και τη νίκη. Λίγες Ασσίστ, άπειρα iso, κακή άμυνα (αμύνονταν με τα χέρια και για αυτό πήραν πάρα πολλά φάουλ), και βάλαν και καποια σουτ εκτός λογικής. Και θα μου πεις γιατί χάσαμε? Ένα που θα σου πω ήταν οι βολές. Το άλλο η υποτίμηση του αντιπάλου. Σίγουρα παίξαμε άσχημα, αλλά χάσαμε δικό μας παιχνίδι. Εκεί θέλω να καταλήξω.


Προφανώς και χάσαμε δικό μας παιχνίδι. Τους υποτιμήσαμε και δεν αξίζαμε να κερδίσουμε. Εκεί θέλω να καταλήξω.

Όπως και να έπαιξαν οι Νιγηριανοί το άξιζαν πιο πολύ από εμάς διότι εμείς απλά δεν το αξίζαμε καθόλου.
dimit
Νομιζαμε οτι το προβλημα ηταν οτι η ομαδα πηγε χωρις ψηλους
Το προβλημα ειναι οτι πηγαμε χωρις τεχνικο επιτελειο. Αν ειχα μπροστα μου το Ζουρο θα τον βαραγα μεχρι τελους.
Ειναι χειροτερη αποτυχια κι απο το εβρομπασκετ της Ντιζον, ασφαλως η χειροτερη απο το 1985 κι μετά που θυμάμαι διοργανώσεις, και προσωπικα η μεγαλυτερη αθλητικη στεναχωρια της ζωης μου. Δεν εχω κουραγιο ουτε να βρισω
Οι διαιτητες μας περασαν πριονοκορδελα αλλα τι να πεις? Αυτο ηταν το προβλημα μας ? Η πιο ταλαντουχα επιθετικα εθνικη , στα χερια ενος τρελου επιστημονα, μαθιτευομενου μαγου.
reignman
Το γεγονος οτι παιζαμε ζωνη εναντια στο πουερτο ρικο που εχει καλους σουτερ... ενω με τα νιγηριανα που ειναι ολοι αθληταραδες κτλ (κακοι σουτερ κιολας... φανηκε) παιξαμε 40 λεπτα μαν του μαν... λεει πολλα για το τι κομπιουτερ ειναι ο Ηλιας Λουζουρος. Αμστραντ 500.
Pierce
Αυτο που μας εφαγε, ειναι οτι εχουμε τον τυπο στον παγκο που λεει '' θα δωσει τη μπαλα ο ζησης θα την παρει ο βασιλης και εκει θα ειναι ο τριαρης , ο τεσσαρης και ο πενταρης'' . Το συγκεκριμενο υλικο με καποιον απο τους 2 προηγουμενους προπονητες, θα εκοβε ταριφα σημερα.

ΥΓ: Και οπως ξαναειπα, ΖΕΛΙΚΟ χτες.

QUOTE (Nuntius @ Jul 6 2012, 23:13 ) *
Η νοοτροπία το ότι η "Νιγηρία είναι αρκετά επίπεδα κάτω" είναι που μας έφαγε εν προκειμένω. Αν μπεις υπεροπτικά σε έναν αγώνα τότε δεν υπάρχει λόγος να διαμαρτυρηθείς όταν χάνεις.
rchos
QUOTE(Nuntius @ Jul 6 2012, 23:13 ) *
Η νοοτροπία το ότι η "Νιγηρία είναι αρκετά επίπεδα κάτω" είναι που μας έφαγε εν προκειμένω. Αν μπεις υπεροπτικά σε έναν αγώνα τότε δεν υπάρχει λόγος να διαμαρτυρηθείς όταν χάνεις.


Μα έτσι είναι.

η εθνική ελλάδος μας έχει κακομάθει.
εδω και μια δεκαετία περιπου αυτές οι ομάδες είναι ομάδες που τις καθαρίζαμε εύκολα.

ο ζουρος φετος θελησε να αλλαξει τον τροπο παιχνιδιου της εθνικης.
απετυχε.τελος.

η εθνικη εχει δημιουργησει δικο της στυλ και μονο με αυτο μπορει να κανει μεγαλα πραγματα.
gspara
QUOTE (gmalamos @ Jul 6 2012, 13:34 ) *
Εγω παντως ειμαι επιφυλακτικος για σημερα παρολο που η νιγηρια δεν ειναι κανα μεγαθηριο.Τους λογους τους εχω πει παραπανω..

Φιλε μηπως μπορεις να μου πεις και τα νουμερα του τζοκερ?
Τον Καλαθη γιατι δεν τον εβαλε αραγε στο δευτερο απο τη στιγμη που ο Σκιν με τον Νταγκοντουρο εκαναν παρτυ?
Τωρα να μου πειτε τι ψαχνω?Ετσι για να λεμε μεχρι να συνελθουμε απτην σφαλιαρα.
Οπως ειπε κ ενας φιλος πιο πανω καλα που ειπε ο Σφαιρο οτι αν θελουμε θα παιξουμε αμυνα!!!
george3321
παιξαμε κακο μπασκετ αλλα ακομα και τοτε μας δωθηκε η ευκαιρια να το παρουμε με το φαουλ που δεν εδωσε....και μονο η ηλιθια κινηση του νιγηριανου να παει ετσι ατσαλα για κοψιμο στα 9 μετρα(οταν στην προηγουμε φαση σου χει δωσει ενα αμφισβητουμενο) θα πρεπε να δωθει φαουλ γιατι ειναι ορισμος εκ των υστερων!....να μας πουνε οι διαιτητες πως ενα σουτ απο τα 9 μετρα δεν εφτασε ουτε στις διακεκομενες...και μαλιστα δεξια του καλαθιου...και οι 2 ηταν μπροστα στη φαση!!!εκ των υστερων παντα η επιλογη να κοπει ο βουγιουκας επειδη δεν παιζει αμυνα οταν φαγαμε 83 ποντους μεσο ορο ειναι απαραδεκτη!και ποσο μαλιστα οταν στα 2 δυσκολα ματς επαιξαν 5 λεπτα ο βασιλειαδης και κανα 10λεπτο ο μπραμος σε ενα ματς ο καθενας τους!!οι καλυτεροι πρεπει να παιζουν...ακομα και αν γυρναγαμε με το εισητηριο και γυρναγαν οι περπερογλου-κουφος-σοφο-διαμαντιδης δε θα ειχα θεμα...οπως δε θα πρεπε να εχουν και οι υπολοιποι...απλως δεν ηθελε ο ζουρος να μπει σ αυτη τη λογικη...αυτο δειχνει οτι δεν μπορει να επιβληθει...ο πριντεζης σημερα βγηκε στο 8 και μπηκε στο 28!!εβαλε 2 καλαθια στην τεταρτη περιοδο μαζεμενα και τον πεταξε εξω...συνυπευθυνοι ειναι φυσικα και οι βοηθοι του που αν εβλεπαν κατι λαθος δεν ξυπνησαν τον ζουρο....τεσπα!μεγαλη ξενερα γιατι εχω μεγαλωσει με τις επιτυχιες της ομαδας μπασκετ και φετος μου φαινεται καλως που δε θα χουμε μπασκετακι!!!καλα μπανακια...το μονο που μενει ειναι να χασει και η ρωσια για να κλαιμε παρεα!!
Nuntius
QUOTE (Vas @ Jul 6 2012, 23:08 ) *
Μπράβο ρε Νιγηρία!! Πρέπει να χαιρόμαστε όταν ο Δαβιδ νικάει τον Γολιαθ!

Πρόσεξε μήπως κανεις, αυτά τα παιδιά τι αγωνία είχαν?? Πως πανυγήριζαν κάθε καλάθη?? Μπραβο τους!

Εμέις?? ( με εξαιρεση τον Παπανικολάου)


Ακριβώς αυτό, φίλε μου. Το έβλεπες στο πρόσωπο τον Νιγηριανών πόσο πολύ το ήθελαν. Στις βολές του Dagundoro ήταν όλοι πιασμένοι χέρι-χέρι στον πάγκο.
slok
QUOTE(Nuntius @ Jul 6 2012, 23:13 ) *
Ας απαντήσω και στους δύο μαζί λοιπόν.

Το πόσες ασσίστ έχει μια ομάδα δεν είναι ενδεικτικό το πόσο καλή είναι μια ομάδα. Στο NBA οι Pacers ήταν στις τελευταίες θέσεις των Assist per Game για όλη την διάρκεια της σεζόν αλλά ήταν πολύ πιο ομάδα από αρκετές άλλες ομάδες. Απλά είχαν λίγες ασσίστ γιατί έπαιζαν στην ρακέτα πολύ και δεν είχαν καθαρό playmaker.

Κάτι τέτοιο δεν ίσχυε στην Νιγηρία βέβαια σήμερα. Όντως, έκαναν πολλές διεισδύσεις. Αλλά αυτό δεν είναι κατ' ανάγκη αρνητικό. Όταν βλέπεις πως στην διείσδυση είτε θα πάρεις φάουλ είτε θα πάρεις επιθετικό ριμπάουντ μετά από άστοχο μπάσιμο γιατί η αντίπαλη άμυνα δεν μπορεί να κάνει recover τότε φυσικά και θα κάνεις διεισδύσεις. Θα χτυπήσεις τον αντίπαλο σου εκεί που είναι αδύναμος. Είναι απόλυτα λογικό.

Η νοοτροπία το ότι η "Νιγηρία είναι αρκετά επίπεδα κάτω" είναι που μας έφαγε εν προκειμένω. Αν μπεις υπεροπτικά σε έναν αγώνα τότε δεν υπάρχει λόγος να διαμαρτυρηθείς όταν χάνεις.



ΔΕν συμφωνω καθολου.
Καταρχην το nba ειναι αλλο εντελως μη συγκρινεις ντοματες με πατατες.Allo μπασκετ
Και στην τελικη που εφτασαν οι pacers???


Πιστευεις πως αν στη θεση μας ηταν ισπανια πχ θα ειχε θεμα? ακομα και αν τους υποτιμουσε ακομα και αν γελαγε μαζι τους 30 ποντους στο κεφαλι θα τους εριχνε. Ενταξει ισπανια δεν ειμαστε αλλα θεωρουμαστε πολυ καλη ομαδα για κατι τετοιο
plokamias
Τραγικό παιχνίδι,κακό κοουτσάρισμα,οικτρή άμυνα,στην κοσμάρα τους Καλάθης,Πρίντεζης,Κα'ι'μακόγλου,γενικά όλα πήγαν κατά διαόλου..
Μπράβο όμως στους Νιγηριανούς,έπαιξαν ακριβώς το μπάσκετ που ξέρουν και το έπαιξαν καλά.Δε νομίζω να επιφύλαξε καμιά έκπληξη ο τρόπος παιχνιδιού τους,τα δυνατά και τα αδύνατα σημεία τους.Τους αντιμετωπίσαμε και στο φιλικό,στο οποίο υποτίθεται ότι είδαμε τι πρέπει να προσέξουμε από αυτούς,όλα καλά..........................μόνο που ήρθε η ηττα.

Δεν πειράζει,πάμε στη νέα εποχή με Ζέλικο στον πάγκο.. wink.gif
SkyFall
ανεπανάληπτο fail..

και με πιάνει μελαγχολία με τον ζούρο τον ηλία
DJTaurus
Το μονο θετικο απο την σημερινη ήττα ειναι οτι γλυτωνει ο παγκος του ΟΣΦΠ απο τον Ζουρο... κατα τα λοιπά περα απο το κακο κοουτσαρισμα εγω ειδα παιχτες να παιζουν χαλαρα και να χουν μεινει στα μπανια της Μυκονου... καλες τους διακοπες και καλα γ....ια tongue.gif

Υ.Γ. Ο μονος που χαμηλωνε και επαιζε προσωπικη αμυνα ηταν ο Σπανουλης... επαγγελματική νοοτροπία ακομα και με την εθνικη ελλαδος. Παθιασμενος και ο Μπουρουσαρος αλλα μεχρι εκει... οι υπόλοιποι ηταν ηδη παραλία για ηλιοθεραπεία και που ορεξη για blockout....
a.car
QUOTE(Zoys @ Jul 6 2012, 23:09 ) *
Ένα μικρό κομμάτι μέσα μου χάρηκε για τους Νιγηριανούς, ίσως είναι η συμπάθεια στο αουστάιντερ. Αλλά η πίκρα μου για την Εθνική είναι πολύ μεγάλη.

Κρίμα για τον Σπανούλη, τον Πρίντεζη, τον Μπουρούση, τον Ζήση, τον Παπανικολάου, με το καρυδάτο τρίποντο στο τέλος. Πράγματι, τραγικό κοουτσάρισμα Ζούρου, πολλά χαμένα ριμπάουντ, χαμένες βολές, αλλά και κακές άμυνες. Είναι πλέον αναμφισβήτητο ότι ο Ζούρος πλήρωσε το ρίσκο του να αφήσει εκτός τον Βουγιούκα αδειάζοντας τη ρακέτα.

Μπράβο στη Νιγηρία που μας έβαλε τα γυαλιά και έκλεψε το ματς αφού την αφήσαμε να επιστρέψει τόσο εύκολα στο σημείο που είχαμε χτίσει τη διαφορά. Τους υποτιμήσαμε, ήταν φανερό. Όμως σε αντίθεση με τη Λιθουανία εμείς ήμασταν σε νοκ-άουτ αγώνα.

Το σοκ είναι μεγάλο και πολύ φοβάμαι ότι η Εθνική μπαίνει σε ένα μίζερο στάδιο αφού πρόκειται για τη μεγαλύτερη αποτυχία των τελευταίων ετών. sad.gif



Ρε παιδιά καλό το θάψιμο αλλά με όρια και λογική . Ο Βουγιούκας σήμερα θα ήταν εντελώς ακατάλληλος με τους συγκεκριμένους αντιπάλους και το στυλ που παιζουν.

Τεράστιο ξενέρωμα, το αθλητικό καλοκαίρι δεν θα είναι πια το ίδιο.
aegeansheed
Ομάδα που δεν κάνει τα βασικά στην άμυνα κάποια στιγμή θα χάσει, μοιραία. Χάσαμε από έναν χειρότερο σε δυνατότητες αντίπαλο, που του βγήκαν τα σουτ. Αλλά πόσες φορές σκέφτηκα, ότι όπως τώρα η Νιγηρία έτσι κι εμείς είχαμε βρεθεί στη θέση τους στον αγώνα με τη Σλοβενία. Κι όποιος πει ότι αξίζαμε τότε, άλλο τόσο αξίζει και η Νιγηρία απόψε.

Πάντως είναι κρίμα να ακουστούν αρνητικά σχόλια για τους παίκτες. Ελπίζω να καταλαβαίνουν οι περισσότεροι ότι από ενα σημείο και μετά δεν έχει να κάνει με τους παίκτες και ότι ακούγεται περί διάθεσης, ψυχολογίας ή υποτίμησης αντιπάλου. Την ομάδα θα τη βελτιώσει και θα της δώσει το κάτι παραπάνω από αυτό που είναι οι παίκτες μόνοι τους ο χρόνος που είναι μαζί ως σύνολο, οι προπονήσεις, τα συστήματα, η παρακολούθηση του αντιπάλου πριν και οι προσαρμογές κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού. Δε μπορεί να τα κάνει όλα ένας παίκτης, επειδή αυτό είναι η πιο εύκολη λύση.

Σήμερα οι παίκτες ήταν μόνοι τους και τους αξίζουν συγχαρητήρια για την προσπάθεια.

Και να κερδίζαμε δε θα χαιρόμουν με το μπάσκετ που είδα. Στεναχωριέμαι για τον Φώτση που δεν του δόθηκε η ευκαιρία να βοηθήσει. Πρέπει να είναι απαρηγόρητος.
Manu7
QUOTE(Zoys @ Jul 6 2012, 23:09 ) *
Κρίμα για τον Σπανούλη, τον Πρίντεζη, τον Μπουρούση, τον Ζήση, τον Παπανικολάου, με το καρυδάτο τρίποντο στο τέλος. Πράγματι, τραγικό κοουτσάρισμα Ζούρου, πολλά χαμένα ριμπάουντ, χαμένες βολές, αλλά και κακές άμυνες. Είναι πλέον αναμφισβήτητο ότι ο Ζούρος πλήρωσε το ρίσκο του να αφήσει εκτός τον Βουγιούκα αδειάζοντας τη ρακέτα.

Όλα καλά που γράφεις ρε Zoys αλλά αυτό το πράγμα γιατί?Τι παραπάνω έκανε ο Ζήσης από τον Μάντζαρη?Τι???Έχω καταντήσει εμπαθής δηλαδή...

QUOTE(plo koon @ Jul 6 2012, 23:10 ) *
Το ότι μας νίκησαν δεν πάει να πει ότι άξιζαν και τη νίκη. Λίγες Ασσίστ, άπειρα iso, κακή άμυνα (αμύνονταν με τα χέρια και για αυτό πήραν πάρα πολλά φάουλ), και βάλαν και καποια σουτ εκτός λογικής. Και θα μου πεις γιατί χάσαμε? Ένα που θα σου πω ήταν οι βολές. Το άλλο η υποτίμηση του αντιπάλου. Σίγουρα παίξαμε άσχημα, αλλά χάσαμε δικό μας παιχνίδι. Εκεί θέλω να καταλήξω.

Γιατί να μην κάνουν iso?Αφού έβλεπαν ότι δεν βγαίνει κανείς αμυντικός της προκοπής πάνω τους γιατί να μην το συνεχίσουν?Στην 4η περίοδο δεν πρέπει να βγάλαμε πάνω από 2 άμυνες.Είτε σκόραραν μετά από ριμπάουντ είτε από iso.Τα βρήκαν και τα έκαναν.

Ενώ εμείς κεντούσαμε...Μιλάμε για τρελή φαντασία στο παιχνίδι μας..Ό,τι σκεφτεί ο Σπανούλης και άγιος ο Θεός..

Για το Ζούρο όπως τα περίμενα.Στον παγκο ο Βασιλειάδης και στα 2 ματς τα κρίσιμα το ίδιο θα πάθαινε και ο Σλούκας.Αντ'αυτού και Ζήση και Μάντζαρη που έδειξαν ότι κάνουν τα ίδια πράγματα μέσα στο παρκέ όταν παίζουν με τον Σπανούλη μαζί.Δηλαδή καλή άμυνα και στην επίθεση σκοράρισμα 0.Έτσι μαζέψαμε γκαρντ που δεν παίζουν,τον Φώτση να τρώει πάγκο σε ματς που δεν παίρναμε ριμπάουντ ούτε με αίτηση και τους 2 ολάκερους ψηλούς μας να γίνονται έρμαια των ορέξεων των εκάστοτε αντίπαλων ψηλών...

Πήραμε ένα μάθημα όμως σήμερα που έλεγε και μια ψυχή... icon_drunk.gif
Nuntius
QUOTE (rchos @ Jul 6 2012, 23:18 ) *
Μα έτσι είναι.

η εθνική ελλάδος μας έχει κακομάθει.
εδω και μια δεκαετία περιπου αυτές οι ομάδες είναι ομάδες που τις καθαρίζαμε εύκολα.

ο ζουρος φετος θελησε να αλλαξει τον τροπο παιχνιδιου της εθνικης.
απετυχε.τελος.

η εθνικη εχει δημιουργησει δικο της στυλ και μονο με αυτο μπορει να κανει μεγαλα πραγματα.


Συμφωνώ πως μας έχει κακομάθει. Επίσης, συμφωνώ και πως ο Ζούρος απέτυχε περίτρανα.

Το πρόβλημα είναι όταν η χ,ψ υπεροψία που μπορεί να έχει ένας οπαδός περνάει στην ομάδα. Εν προκειμένω, αυτό φάνηκε να γίνεται στο ημίχρονο.
Vas
Ποιο πολύ με ενοχλεί που αντί να σκύψει το κεφάλι ο Ζούρος και να πάει να δώσει το χέρι στον αντίπαλο προπονητη, πήγε και διαμαρτυρόταν στο διαιτητή!!

Ντροπή ρε! Ντροπή!

ΥΓ. Καλά και ο Ιωάννου, δεν πάει πίσω!! Αντι να πει για τα χάλια μας, έλεγε για NO CALL και για εγκλήμα της διαιτησίας! Ουστ ασχετοι με το άθλημα!
Zoys
QUOTE(a.car @ Jul 6 2012, 23:23 ) *
Ρε παιδιά καλό το θάψιμο αλλά με όρια και λογική . Ο Βουγιούκας σήμερα θα ήταν εντελώς ακατάλληλος με τους συγκεκριμένους αντιπάλους και το στυλ που παιζουν.

Τεράστιο ξενέρωμα, το αθλητικό καλοκαίρι δεν θα είναι πια το ίδιο.

Μην με ερεθίζεις κι εσύ φίλε, είμαι που είμαι μπαρουτιασμένος... Αν έχεις παρακολουθήσει το topic του Ολυμπιακού ήμουν ο πρώτος που καταδίκασε το θάψιμο στον Ζούρο, αλλά όλοι είδαμε σήμερα τις τεράστιες ευθύνες του Ζούρου για τον αποκλεισμό, αυτό δεν πρόκειται για θάψιμο.
Nuntius
QUOTE (slok @ Jul 6 2012, 23:19 ) *
ΔΕν συμφωνω καθολου.
Καταρχην το nba ειναι αλλο εντελως μη συγκρινεις ντοματες με πατατες.Allo μπασκετ
Και στην τελικη που εφτασαν οι pacers???


Πιστευεις πως αν στη θεση μας ηταν ισπανια πχ θα ειχε θεμα? ακομα και αν τους υποτιμουσε ακομα και αν γελαγε μαζι τους 30 ποντους στο κεφαλι θα τους εριχνε. Ενταξει ισπανια δεν ειμαστε αλλα θεωρουμαστε πολυ καλη ομαδα για κατι τετοιο


Ναι, συμφωνώ πως άλλο μπάσκετ το NBA και άλλο μπάσκετ εδώ. By the way, οι Pacers αποκλείστηκαν στα ημιτελικά περιφέρειας από τους μετέπειτα πρωταθλητές αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας tongue.gif

Όχι, αν στην θέση μας ήταν καμία Ισπανία δεν θα είχε θέμα.

Γιατί η Ισπανία έχει έναν Marc Gasol. Έχει και έναν Reyes να παίξει ξύλο. Έχει και έναν Ibaka να καθαρίσει αυτός με τα δικά του αθλητικά προσόντα. Η Ισπανία εκτός του ότι είναι καλύτερη ομάδα από εμάς έχει ψηλούς. Η Ισπανία δεν θα έχανε την μάχη με τα ριμπάουντ τόσο εύκολα.
slok
Οντως σιγα μη του πουμε και μπραβο για την προσπαθεια του λιακου.
θΑ τη φαει την κριτικη του και θα ειναι και γερη
giorgos14
εχω να ριξω τοσο βρισιμο για αγωνα χρονια ολοκληρα....ο τυπος που τον πληρωνουμε για προπονητη με εβγαλε εξω απο τα ρουχα μου!αν πω αυτα που σκεφτομαι τωρα δεν θα φαω μπαν αλλα θα μου σβησουν και το προφιλ..Παω για ποτο να ηρεμησω,αν και εκει τις λαλακιες του θα συζηταμε...
1600
Καλως σας βρισκω.....τροπος του λεγειν δηλαδη.....γιατι αποψε νοιωθω σαν μ@λ@κ@ς...

Προλαβα διαβασα μερικες σελιδες πισω, αλλα δε ξερω αν εχει ηδη αναφερθει...

Την "Αμυνα Ζωνης"...την εχει ακουσει αυτος ο κυριος που δηλωνει προπονητης?

Τι να γραψεις για ενα τετοιο τραγικο ματς. Αισθανομουν οτι εβλεπα μπασκετ αλανας-γειτονιας, οπου εχουν μαζευτει 10 ατομα και παιζουν για παρτυ τους, οτι ξερει ο καθενας (κατα προτιμηση επιθεση φυσικα). Και καλα αυτοι οι Νιγηριανοι, οι οποιοι ειτε που θα το εχαναν μονοι τους (απο τις τραβηγμενες κι αλογιστες επιθεσεις τους) ειτε που θα μας εβαζαν ολοκληρωτικα μεσα στα καλαθια. Παραμαζωμα κανονικο!

Εμεις ομως? γιατι κυριε?...να εχουμε αυτον τον βυσματία στον παγκο, που το μονο προσον του ειναι οι καλες δημοσιες σχεσεις του, που καταφερε να αποτυχει με μια φορμαρισμενη Εθνικη ομαδα, και που διεσυρε την βαρια φανελα της κανοντας μαγκες τους -απλως- αθλητικους Νιγηριανους.

Βεβαια οι οιωνοι ειχανε φανει και με την Βενεζουελα.....Δεν του εδινε κανεις! σημασια στα time out. Ληξις. Ο καθε παικτης επαιζε αυτο που ηξερε και ηταν ολοφανερο οτι δεν ασχολουταν με τις οδηγιες του προπονητη του. Τραγικο. Ακομη κι αυτα τα "ζντό".....τα ελεγαν καταναγκαστικα.

Ειναι ηλιου φαεινοτερον, οτι αυτος ο ανθρωπος ΔΕΝ εμπνεει το σεβασμο σε κανεναν απο τους (μεγαλους-φτασμενους) παικτες της Εθνικης. Προσπαθησε να "τον κανει μαγκα" ο Σπανουλης με τη Βενεζουελα και του βγηκε. Ε, σημερα δεν παλευοταν, με τιποτε.

Και ξερετε κατι? ΟΚ, στενοχωρια, το καταλαβαινω, αλλα τουλαχιστον θα κοπουν οι οποιες (αν υπηρξαν ποτέ) σκεψεις για ανανεωση του συμβολαιου του κτλ. Στο καλο και κακια δεν κραταμε σε κανεναν. Η Εθνικη ομαδα μπασκετ δεν στερευει ποτέ απο ταλεντα τα τελευταια χρονια. Ο σπορος του 87' εχει ηδη ανθισει και αποδοδει καρπους. Με εναν Σοβαρο ανθρωπο στο τιμονι ομαδας, θα ξαναχαρισει μαγικες στιγμες. Fact.
ssoulliss
Ο Φώτσης δήλωσε στην ΕΡΑ για έλειψη σοβαρότητας και χαλαρότητα στο τέλος.
a.car
QUOTE(Zoys @ Jul 6 2012, 23:25 ) *
Μην με ερεθίζεις κι εσύ φίλε, είμαι που είμαι μπαρουτιασμένος... Αν έχεις παρακολουθήσει το topic του Ολυμπιακού ήμουν ο πρώτος που καταδίκασε το θάψιμο στον Ζούρο, αλλά όλοι είδαμε σήμερα τις τεράστιες ευθύνες του Ζούρου για τον αποκλεισμό, αυτό δεν πρόκειται για θάψιμο.



Εγώ αναφέρθηκα μόνο στον Ϊαν και όχι στο γενικό κοουτσάρισμα που και εγώ το βρήκα τραγικό, με πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα για μένα τον παροπλισμό του Φώτση και του Καλάθη που θα μπορούσε να παίξει πολυ καλύτερη άμυνα από τον
Ζήση.
plo koon
QUOTE (Nuntius @ Jul 6 2012, 23:15 ) *
Προφανώς και χάσαμε δικό μας παιχνίδι. Τους υποτιμήσαμε και δεν αξίζαμε να κερδίσουμε. Εκεί θέλω να καταλήξω.

Όπως και να έπαιξαν οι Νιγηριανοί το άξιζαν πιο πολύ από εμάς διότι εμείς απλά δεν το αξίζαμε καθόλου.

Ναι νταξει το ίδιο λέμε με άλλους ορισμούς.


Ένα γενικό σχόλιο. Είναι τουλάχιστον αχαριστία να την λέμε στους παίκτες. Δεν πληρώνονται για αυτό που κάνουν και το κάνουν από μεράκι. Κάτι που δεν ισχύει για πολλούς παίκτες άλλων χωρών. Επίσης έρχονται από ένα πολύ βαρύ πρόγραμμα καθώς η εθνική έχει τους Φιναλίστ της Euroleague, και παίκτες οι οποίοι έπαιζαν στα πρωταθλήματά τους μέχρι και τον Ιούνιο.

Οκ όλοι λυπηθήκαμε από τον αποκλεισμό αλλά δεν έγινε και τίποτα. Κάποιες φορές κερδίζεις κάποιες χάνεις.
Zoys
QUOTE(a.car @ Jul 6 2012, 23:31 ) *
Εγώ αναφέρθηκα μόνο στον Ϊαν και όχι στο γενικό κοουτσάρισμα που και εγώ το βρήκα τραγικό, με πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα για μένα τον παροπλισμό του Φώτση και του Καλάθη που θα μπορούσε να παίξει πολυ καλύτερη άμυνα από τον
Ζήση.

Α, αυτό για τον Βουγιούκα είναι πιο υποκειμενικό.
Petran911
QUOTE(Vas @ Jul 6 2012, 23:25 ) *
Ποιο πολύ με ενοχλεί που αντί να σκύψει το κεφάλι ο Ζούρος και να πάει να δώσει το χέρι στον αντίπαλο προπονητη, πήγε και διαμαρτυρόταν στο διαιτητή!!

Ντροπή ρε! Ντροπή!

ΥΓ. Καλά και ο Ιωάννου, δεν πάει πίσω!! Αντι να πει για τα χάλια μας, έλεγε για NO CALL και για εγκλήμα της διαιτησίας! Ουστ ασχετοι με το άθλημα!


Για τη συμπεριφορά του έχεις δίκιο... Ωστόσο η τελευταία φάση είναι ξεκάθαρο φάουλ το οποίο δεν δώθηκε...
Nuntius
QUOTE (aegeansheed @ Jul 6 2012, 23:23 ) *
Στεναχωριέμαι για τον Φώτση που δεν του δόθηκε η ευκαιρία να βοηθήσει. Πρέπει να είναι απαρηγόρητος.


Συμφωνώ.
T.W.Is.M.
Δεν ξέρω αν αυτό που νιώθω είναι στενοχώρια ή ντροπή(αθλητική). Δεν εχω προλάβει να διαβάσω πολλά γιατί μπαίνω από κινητό και είναι δύσκολο να διαβάσω πολλά ποστ. Πιστεύω ότι το λάθος έγινε στο 3ο δεκάλεπτο που τους δώσαμε την ευκαιρία να μπουν στο παιχνίδι και να το πιστέψουν. Στην 4η περίοδο αυτό που είδα ήταν ανεξήγητο. Δε θεωρώ ότι παίξαμε τόσο κακή άμυνα απλά τους έμπαιναν όλα! Τα χαμένα ριμπάουντ δεν ήταν θέμα έλλειψης ψηλών. Δηλαδή ο Βουγιούκας θα έπαιρνε περισσότερα ριμπάουντ; Απλά χωρίς καλά μπλοκ άουτ ο πιο αλτικός αντίπαλος θα σου πάρει το ριμπάουντ. Όπως τα έπαιρνε κι ο Ντόρσει από το Λόρμπεκ τον Άντερσεν και τον Κρστιτς.. Είμαστε απαράδεκτοι αλλά μόνο εγώ είδα επιθετικό φάουλ απ τον παίχτη της Νιγηρίας πριν πάρει τις τελευταίες βολές; Θα μου πείτε τι λες τώρα για τα σφυρίγματα. Είπα και πριν ότι το λάθος είναι δικό μας. Αλλά δεν κάναμε μόνο εμείς λάθος. Καλή επιτυχία στη Νιγηρία στη συνέχεια.
giorgos14
αι στα κομματια ζουρο....
gmalamos
Οι βενεζουαλινοι παντως θα συνεχισουν να πιστευουν οτι οι λιθουανοι δεσ εκατσαν να χασουν!! smiley.gif
ssoulliss
Με εξαίρεση το 2009, η εθνική έχει να κερδίσει νοκ-αουτ μάτς από το Ευρωμπάσκετ του 2007(Σλοβενία προημιτελικός).

Μετράμε ήττα το 2008(Αργεντινή)-2010(Ισπανία)-2011(Γαλλία)-2012(Νιγηρία).

Δε το τελευταίο “άνετο” νοκ-αουτ είναι στο μακρίνο 2006 και τον προημιτελικό με τη Γαλλία. Θυμηθείτε ότι μέχρι το 2005 είχαμε 7 χρόνια να κερδίσουμε χιαστί αγώνα(1998-2005)

Σύμπτωση: Χωρίς Γιαννάκη δεν έχουμε κερδίσει χιαστί (Εξάιρεση το 2009). Ίσως να ήταν και ο μόνος που έφτιαχνε τους παίκτες πριν τον αγώνα.
Vas
QUOTE(giorgos14 @ Jul 6 2012, 23:42 ) *



Κλασική ατάκα!

"Συνήθως δεν μιλώ για τη διαιτησία, αλλά αυτή ήταν μια άθλια διαιτησία" smiley.gif

Πόσες φορές την έχουμε ακούσει?!?!

Ζούρο είσαι πολύ μικρός...
Anubis
Δυστυχώς ο Ζούρος παίρνει 0 στην τακτική και δυστυχώς οι απουσίες και οι κακές επιλογές μας οδήγησαν εδώ.
tuareg
Λοιπον Λιακο αγορι μου καταφερες ( γιατι κατορθωματος προκειται) να εισαι ο μοναδικος υπευθυνος για τη πιο μαυρη βραδια στην ιστορια του Ελληνικου μπασκετ....
Ουτε οι 30-40 απο τη Κροατια το 92-93-94,ουτε τα ναυαγια της Ντιζον και της Ατταλειας φτανουν σε μεγεθος τη σημερινη ξεφτιλα....απο τη Νιγηρια ρε απιθανε??Απο τη Νιγηρια????
Αρκουσε σε καποιον να προσεξει τις αντιδρασεις του στο παγκο στο εικοσιτοσο που το γυρναγαν οι Νιγηριανοι για να καταλαβει σε τι ειδους τρικυμια βρισκοταν και τη μετεδωσε στους παικτες.
Τιποτα στην επιθεση παρα δωστε τη μπαλα στο Σπανουλη μπας και...στην αμυνα απλα κοιταζε τους αλλους να μας περνανε απο πανω....
Ξεφτιλα ρε....τα εριξε και στη διαιτησια ο τραγικος...αντε αγορι μου μεινε στη Βενεζουελα να κανεις το ταχυδακτυλουργο....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.