Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ
QUOTE(spiliosa @ Jan 12 2010, 14:09 ) *
Για κάποιους απροσδιόριστους λόγους το Ικόνιο έπρεπε να χάσει.


μαλλον για τους ιδιους λογους που το ικονιο κερδισε εμας
apostatis13


ΠΑΙΔΙΑ ΑΣ ΤΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΕΡΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΦΥΡΙΖΑΝ Δ ΕΣΚΑΝΑ.Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ.
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΓΑΣΕ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΚΑΙ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΗ Η ΔΑΦΝΗ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ΕΞΩ ΤΕΛΑΜΩΝΑ ΕΞΩ ΙΚΟΝΙΟ ΕΞΩ ΚΑΙ ΓΑΣΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ Ο ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ΜΕ 30 ΠΟΝΤΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΙΣΟΒΑΘΜΙΕΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗΣ ΕΠΙΘΕΣΗΣ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΣΕ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΠΑΝς ΑΠΟ 60 ΠΟΝΤΟΥΣ.
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ?
ΚΑΛΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΥΡΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
lebron87
QUOTE(apostatis13 @ Jan 12 2010, 20:59 ) *
ΠΑΙΔΙΑ ΑΣ ΤΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΕΡΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΦΥΡΙΖΑΝ Δ ΕΣΚΑΝΑ.Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ.
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΓΑΣΕ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΚΑΙ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΗ Η ΔΑΦΝΗ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ΕΞΩ ΤΕΛΑΜΩΝΑ ΕΞΩ ΙΚΟΝΙΟ ΕΞΩ ΚΑΙ ΓΑΣΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ Ο ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ΜΕ 30 ΠΟΝΤΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΙΣΟΒΑΘΜΙΕΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗΣ ΕΠΙΘΕΣΗΣ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΣΕ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΠΑΝς ΑΠΟ 60 ΠΟΝΤΟΥΣ.
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ?
ΚΑΛΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΥΡΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ



ΓΑΣΕ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ....
s-guard
QUOTE(lebron87 @ Jan 13 2010, 11:28 ) *
ΓΑΣΕ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ....



Δεν νομιζω πως το γασε ειναι η καλυτερη....και με ποια διαφορα??εχασε απο τον τελαμωνα (αν και με 3 ποντους) και κερδισε με 3 ουσιαστικα(το +6 διαμορφωθηκε με τριποντο στη ληξη) τη δαφνη στο γηπεδο του....προσωπικα νομιζω πως δαφνη τελαμων και γασε ειναι 3 ισοδυναμες αν και εντελως διαφορετικες ομαδες...μην ξεχναμε αλλωστε πως στ μεταξυ τους εχουν και οι τρεις 1-1 ολοι με νικες στις εδρες τους....ο τελαμωνας ειναι ομαδα με εμπειρια και 2 πολυ καλους παικτες....το γασε ενα πολυ οργανωμενο συνολο με πολυ καλη αμυνα αλλα οχι τοσο καλες μοναδες(αν εξαιρεσουμε το 6 και το 10 αν θυμαμαι καλα) και η δαφνη μια ομαδα που διαθετει πιστευω τους περισσοτερους καλους παικτες αλλα δεν μπορει να παιξει σαν ομαδα...Τελος και η νεα σμυρνη εχει μπει σφηνα στους τρεις αλλα εχει το μειονεκτιμα πως εχασε με 20 ποντους πανω κατω απο τον τελαμωνα και χανει στις διαφορες....θεωρω λοιπον πως αυτη τη στιγμη ναι μεν βαθμολογικα το γασε ειναι πρωτο αλλα μεχρι και το τελος του πρωταθληματος δεν νομιζω πως μπορουμε να χαρακτηρισουμε καποια απο τις πρωτοπορες ομαδες ως καλυτερη....


Να επισημανω επισης πως χαιρομαι που παροτι ειμαστε Δ Εσκανα εχουμε ανταγωνιστικο πρωταθλημα και 4 ομαδες παλεουν για 3 θεσεις.... bball.gif bball.gif bball.gif
mckladi
Καλημέρα και καλή χρονία σε όλους

Αν και παρακολουθώ το Forum πολύ καιρό και παρακολουθώ και τις ομάδες (τις περισσότερες τουλάχιστον) σε Β-Γ-Δ ΕΣΚΑΝΑ θεωρώ πως ΓΑΣΕ και Δάφνη είναι τα φαβορί ενώ ανεβασμένη είναι η Νέα Σμύρνη.. Αδικημένη ομάδα με βάση εικόνας και Θέσης είναι οι Κυριάρχοι.

Επίσης θα ήθελα να σχολιάσω το φίλο που λέει για τη διαιτησία σχετικά με το ότι αν ήταν καλοί δεν θα έπαιζαν Δ ΕΣΚΑΝΑ.
Η γνώμη μου είναι ότι κανένας καλός - δυνατός διαιτητής δεν μπορεί να παίξει τις κατηγορίες Γ-Δ ΕΣΚΑΝΑ γιατί παίχτες-προπονητές δεν έχουν κάποιες από τις βασικές γνώσεις πάνω στα σφυρίγματα. όπως επίσης και οι συμπεριφορές προπονητών και παιχτών απέναντι στους διαιτητές πολλές φορές ακόμα και για μένα που κάθομαι στην εξέδρα είναι εκνευριστική.

Μήπως απλά για να βελτιωθεί η διαιτησία που όπως έχω δει χαρακτηρίζεται τραγική θα πρέπει να βελτιωθούν και πράγματα από τις ομάδες ;;

Και μια ερώτηση πως θεωρείτε εσείς μια καλή διαιτησία;

Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες και πράγματι είναι πολύ ευχάριστο το ότι 4 ομάδες παλεύουν για 3 θέσεις.. αυτό προδιαθέτει ότι με τις ομάδες που θα πέσουν του χρόνου θα γίνει πραγματική μάχη...
dimdan
Καλή χρονιά σε όλους και με λιγότερη γκρίνια.
Θα συμφωνήσω ότι οι διαιτησίες σε γενικές γραμμές δεν είναι καλές (σε μερικές περιπτώσεις τραγικές ) αλλά και οι συμπεριφορές πολλών παιχτών και προπονητών είναι απαράδεκτες !! Για Δ' Εσκανά μιλάμε... Έχουμε την απαίτηση να σφυρίζουν καλά αλλά ξεχνάμε ότι οι περισσότεροι διαιτητες είναι απειροι, όπως επίσης ξεχνάμε και εμείς οι προπονητές δεν κοουτσάρουμε Α1 αλλά Δ' και είμαστε και εμεις απειροι (ή οχι τόσο καλοί)... Θεωρώ οτι πολλοί προπονητές δυναμιτίζουν τα παιχνίδια και προσπαθούν να τα κάνουν ροντεο!!!!
Οι πραγματικοί πρωταγωνιστές είναι οι ΠΑΙΧΤΕΣ και όχι προπονητές ή διαιτητές!!!
Ας αφήσουμε την πολύ γκρίνια και ας ευχαριστηθούμε το μπασκετάκι που τόσο αγαπάμε
mckladi
Με λίγη βοήθεια από όλους πιστεύω θα βελτιωθούν και οι διαιτησίες αλλά και το επίπεδο των κατηγοριών της ΕΣΚΑΝΑ.
basketball fan
[quote name='mckladi' date='Jan 13 2010, 14:55 ' post='374355']
Καλημέρα και καλή χρονία σε όλους

Αν και παρακολουθώ το Forum πολύ καιρό και παρακολουθώ και τις ομάδες (τις περισσότερες τουλάχιστον) σε Β-Γ-Δ ΕΣΚΑΝΑ θεωρώ πως ΓΑΣΕ και Δάφνη είναι τα φαβορί ενώ ανεβασμένη είναι η Νέα Σμύρνη.. Αδικημένη ομάδα με βάση εικόνας και Θέσης είναι οι Κυριάρχοι.

Επίσης θα ήθελα να σχολιάσω το φίλο που λέει για τη διαιτησία σχετικά με το ότι αν ήταν καλοί δεν θα έπαιζαν Δ ΕΣΚΑΝΑ.
Η γνώμη μου είναι ότι κανένας καλός - δυνατός διαιτητής δεν μπορεί να παίξει τις κατηγορίες Γ-Δ ΕΣΚΑΝΑ γιατί παίχτες-προπονητές δεν έχουν κάποιες από τις βασικές γνώσεις πάνω στα σφυρίγματα. όπως επίσης και οι συμπεριφορές προπονητών και παιχτών απέναντι στους διαιτητές πολλές φορές ακόμα και για μένα που κάθομαι στην εξέδρα είναι εκνευριστική.

Μήπως απλά για να βελτιωθεί η διαιτησία που όπως έχω δει χαρακτηρίζεται τραγική θα πρέπει να βελτιωθούν και πράγματα από τις ομάδες ;;

Και μια ερώτηση πως θεωρείτε εσείς μια καλή διαιτησία;

Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες και πράγματι είναι πολύ ευχάριστο το ότι 4 ομάδες παλεύουν για 3 θέσεις.. αυτό προδιαθέτει ότι με τις ομάδες που θα πέσουν του χρόνου θα γίνει πραγματική μάχη...
[


Μία πολύ καλή ερώτηση. Ποια θεωρούμε καλή διαιτησία;
Η καλή διαιτησία στην Δ ΕΣΚΑΝΑ έχει ένα λίγο ιδιαίτερο νόημα. Επειδή υπάρχουν ομάδες που σκόπιμα παίζουν "δολοφονικές" άμυνες (ξύλο), η διαιτησία θα πρέπει να προστατεύει τους λίγους καλούς παίκτες που παίζουν σε αυτήν την κατηγορία απέναντι σε τέτοιες άμυνες. Προσοχή, όχι εύνοια αλλά δικαιοσύνη. Αν ο διαιτητής βλέπει ότι το παιχνίδι ξεφεύγει από τα αθλητικά πλαίσια θα πρέπει με τα σφυρίγματά του να το ηρεμεί. Για να γίνει όμως αυτό χρειάζονται έμεπιροι διαιτητές με γνώσεις και αυτό δεν είναι πάντα εφικτό στην κατηγορία αυτή.
mckladi
η Δ Εσκανά είναι μια κατηγορία που ένας πιο έμπειρος διαιτητής καθοδηγεί κάποιους δόκιμους διαιτητές έτσι ώστε να μπορούν από τη μία να πάρουν παιχνίδια για εμπειρία και από την άλλη να γίνεται κάποια ψηλοαξιολόγηση του ταλέντου γι αρχή και κατά δεύτερον την εφαρμογή των κανονισμών..

Θα πρέπει να υπάρχει μια κατανόηση γενικότερα... όπως υπάρχει κατανόηση για τους νέους Προπονητές ή ακόμα καλύτερα για τους νέους παίχτες που η Εσκανά υποχρεώνει τις ομάδες να παίζουν. . (Καλή κίνηση της ΕΣΚΑΝΑ)
apostatis13
ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΟ?

ΚΑΛΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΥΡΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ
lebron87
QUOTE(apostatis13 @ Jan 16 2010, 15:52 ) *
ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΟ?

ΚΑΛΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΥΡΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ



ΕΛΕΥΣΙΝΑ - ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ 1 (ΕΥΚΟΛΑ)
ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ - ΑΙΞΩΝΗ 2 (ΔΥΣΚΟΛΑ))
Ν.ΣΜΥΡΝΗ - ΙΚΟΝΙΟ 2 (ΙΣΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΚΠΛΗΞΗ,ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΡΟΛΟ)
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ - ΣΑΡΩΝΙΔΑ 1 (ΕΥΚΟΛΑ)
mckladi
Συμφωνώ με το προλαλήσαντα αν και έχω 2 ενστάσεις...

Σήμερα θα πόνταρα στον άσο της Νέας Σμύρνης αλλά και με την Ελευσινα θα έλεγα ότι θα δυσκολευτεί με τους Κυρίαρχους και ίσως ίσως να έχουμε και κανένα πονηρό μπαμ εκεί.

Τελαμώνας κ Αιξωνή θα έχουν εύκολο έργο πιστεύω..

lebron87
Νίκη του Τελαμώνα στο σημερινο παιχνιδι με μεγαλους πρωταγωνιστες για ακομη μια φορα τους διαιτητες..
οι οποιοι αφησαν τους παιχτες του τελαμωνα να παιζουν κατς χωρισ να χρεωνουν κανενα φαουλ..
οσοι ηταν στο γηπεδο ξερουν τι εγινε....
λυπαμαι πολυ με τετοιες διαιτησιες,προκαλουν νευρα κ το μονο που καταφερνουν ειναι να χαλανε το παιχνιδι...



Σε αλλο παιχνιδι οι Απροβλεπτοι κερδισαν την Αιξωνη
Σταχυοφόρος
www.aprovleptoi.gr


ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. - ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 47 - 35
ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ-ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΗΣ - ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ Α.Ο.
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ Α.Ο. - ΣΑΡΩΝΙΔΑ Ν.Ο. 83 - 65
ΕΛΕΥΣΙΣ Γ.Α.Σ. - ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ Α.Ο. 64 - 45
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ Α.Ο.K. - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ 71 - 55
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α.Ο. ( ΡΕΠΟ )
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Ε.Σ.Η. ( ΡΕΠΟ )


Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΕΠΙΘΕΣΗ ΑΜΥΝΑ ΔΙΑΦΟΡΑ
1. ΕΛΕΥΣΙΣ Γ.Α.Σ. 23 12 (11-1) 7-0 4-1 777 551 +226
2. ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ Α.Ο. 22 12 (10-2) 7-0 3-2 874 662 +212
3. ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ Α.Ο.K. 22 12 (10-2) 5-0 5-2 715 580 +135
4. ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α.Ο. 20 11 (9-2) 4-1 5-1 725 618 +107
5. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ 19 12 (7-5) 4-1 3-4 781 682 +99
6. ΣΑΡΩΝΙΔΑ Ν.Ο. 18 12 (6-6) 4-3 2-3 687 736 -49
7. ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. 16 12 (4-8) 2-4 2-4 611 722 -111
8. ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 15 11 (4-7) 3-2 1-5 605 646 -41
9. ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ-ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΗΣ 14 10 (4-6) 2-2 2-4 483 558 -75
10. ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ Α.Ο. 14 12 (2-10) 2-5 0-5 592 727 -135
11. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Ε.Σ.Η. 12 11 (1-10) 0-5 1-5 484 658 -174
12. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ Α.Ο. 12 11 (1-10) 0-6 1-4 505 699 -194
mckladi
Στο κουβά μας έριξε η Αιξωνή tongue.gif
Κατα τ' άλλα έπεσα μέσα στον άσο την Νέας Σμύρνης.

η αλήθεια είναι ότι περίμενα κάτι παραπάνω από τους κυρίαρχους.

telamonas
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΟ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΕΛΑΜΩΝΑ ΤΑ ΕΞΗΣ

ΣΤΟ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 25-30 ΠΟΝΤΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΜΑΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΠΑΙΚΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΘΕΙ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ.ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ ΜΑΣ ΕΔΙΝΑΝ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΜΦΑΝΙΣΗ.ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣς ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΔΥΟ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑ ΠΟΣΕΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΟΙΝΕΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΩΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΟΘΗΚΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΑΝ ΧΑΣΑΤΕ ΛΟΓΟ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ Η ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΙΞΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.
lebron87
QUOTE(telamonas @ Jan 19 2010, 18:35 ) *
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΟ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΕΛΑΜΩΝΑ ΤΑ ΕΞΗΣ

ΣΤΟ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 25-30 ΠΟΝΤΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΜΑΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΠΑΙΚΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΘΕΙ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ.ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ ΜΑΣ ΕΔΙΝΑΝ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΜΦΑΝΙΣΗ.ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣς ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΔΥΟ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑ ΠΟΣΕΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΟΙΝΕΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΩΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΟΘΗΚΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΑΝ ΧΑΣΑΤΕ ΛΟΓΟ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ Η ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΙΞΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.



Επισης θα θελα να μου πεις ποσα φαουλ δεν εδωσαν στους παιχτες της Σαλαμινας στο πρωτο δεκαλεπτο ωστε να σπασουν τα νευρα των παιχτων της Σαρωνιδας???
απο κει κ περα δεν εγινε παιχνιδι..απλα τα πραγματα νομιζω....
δεν νομιζω οτι χρειαζονται περισσοτερα σχολια για την διαιτησια κ ως το ποιεσ ομαδες ευνοουν και θελουν να ανεβασουν..
basketball fan
QUOTE(lebron87 @ Jan 19 2010, 22:50 ) *
Επισης θα θελα να μου πεις ποσα φαουλ δεν εδωσαν στους παιχτες της Σαλαμινας στο πρωτο δεκαλεπτο ωστε να σπασουν τα νευρα των παιχτων της Σαρωνιδας???
απο κει κ περα δεν εγινε παιχνιδι..απλα τα πραγματα νομιζω....
δεν νομιζω οτι χρειαζονται περισσοτερα σχολια για την διαιτησια κ ως το ποιεσ ομαδες ευνοουν και θελουν να ανεβασουν..





Όσον αφορά τον αγώνα Τελαμώνα - Σαρωνίδας είναι τουλάχιστον αστείο να μιλάμε για διαιτησία από την στιγμή που οι διαφορές έπαιζαν μεταξύ 20-35 πόντους. Οι διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων ήταν τεράστια. Άλλωστε είναι γνωστό ποιες ομάδες της κατηγορίας παίζουν 'κατσ' πάντως όχι ο Τελαμώνας.
apostatis13
QUOTE (basketball fan @ Jan 19 2010, 22:56 ) *
Όσον αφορά τον αγώνα Τελαμώνα - Σαρωνίδας είναι τουλάχιστον αστείο να μιλάμε για διαιτησία από την στιγμή που οι διαφορές έπειζαν μεταξύ 20-35 πόντους. Οι διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων ήταν τεράστια. Άλλωστε είναι γνωστό ποιες ομάδες της κατηγορίας παίζουν 'κατσ' πάντως όχι ο Τελαμώνας που έχει την καλύτερη επίθεση αλλά όχι την καλύτερη άμυνα.




ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΙΣ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ ΤΟΣΟ ΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΑΜΩΝΑ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΚΤΗΣ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ, ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΜΦΙΒΑΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ ΤΕΛΑΜΩΝΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ.
lebron87
QUOTE
ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΙΣ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ ΤΟΣΟ ΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΑΜΩΝΑ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΚΤΗΣ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ, ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΜΦΙΒΑΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ ΤΕΛΑΜΩΝΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ.


Οντως η διαφορα ειναι τεραστια,αλλα ειναι ενα παιχνιδι κ ολα γινονται!Κ δεν μπορεις να στερεις απο τον αλλο να διεκδικισει το παιχνιδι απο το πρωτο λεπτο με το εσι θελω...Αυτο για να κλεισω το θεμα...και συγχαρητηρισ στον Τελαμωνα για την νικη του..
zarko_paspalj

QUOTE(basketball fan @ Jan 19 2010, 22:56 ) *
Όσον αφορά τον αγώνα Τελαμώνα - Σαρωνίδας είναι τουλάχιστον αστείο να μιλάμε για διαιτησία από την στιγμή που οι διαφορές έπειζαν μεταξύ 20-35 πόντους. Οι διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων ήταν τεράστια. Άλλωστε είναι γνωστό ποιες ομάδες της κατηγορίας παίζουν 'κατσ' πάντως όχι ο Τελαμώνας που έχει την καλύτερη επίθεση αλλά όχι την καλύτερη άμυνα.
[/



ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΙΣ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ ΤΟΣΟ ΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΑΜΩΝΑ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΚΤΗΣ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ, ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΜΦΙΒΑΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ ΤΕΛΑΜΩΝΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ.

θα σου απαντησω μονο και μονο επειδη ειπες οτι εισαι παιχτης δλδ επειδη ο τελαμωνας εχει καλη ομαδα αυτο αποκλειει να μη του σφυριζουν τα φαουλ και ολοι τους μα ολοι τους να παιζουν αμυνα με τα χερια και να τραβανε 3εροντας οτι δε θα παρουν φαουλ?δλδ ετσι δε χτιζονται διαφορες?γιατι εγω ηξερα οτι το μπασκετ ειναι ενα αθλημα που ολοι μπορουν να χασουν απο ολους...εσυ δε ξερω πως το βλεπεις
kosttost
γεια σας παιδες..παρακολουθησα το παιχνιδι τελαμωνας-σαρωνιδα την δευτερα..ωραιο παιχνιδι.ο τελαμωνας ειναι πολυ καλη ομαδα με καλο προπονητη και πιστευω πως δικαια θα ανεβει..πολυ καλος ο παικτης με το νουμερο 8(μου διαφευγει το ονομα του αυτη τη στιγμη)....τα παιδια της σαρωνιδας παιξαν με παθος αλλα στο τελος νικησε ο καλυτερος.
vsaros
apostatis13 ποιο νουμερο φοράς στην ομάδα της Ν. Σμύρνης; εισαι απο τα βασικά στελέχοι της ομάδας;
lebron87
QUOTE(zarko_paspalj @ Jan 20 2010, 03:27 ) *
θα σου απαντησω μονο και μονο επειδη ειπες οτι εισαι παιχτης δλδ επειδη ο τελαμωνας εχει καλη ομαδα αυτο αποκλειει να μη του σφυριζουν τα φαουλ και ολοι τους μα ολοι τους να παιζουν αμυνα με τα χερια και να τραβανε 3εροντας οτι δε θα παρουν φαουλ?δλδ ετσι δε χτιζονται διαφορες?γιατι εγω ηξερα οτι το μπασκετ ειναι ενα αθλημα που ολοι μπορουν να χασουν απο ολους...εσυ δε ξερω πως το βλεπεις


Αυτα ακριβως λεω κ εγω αλλα κανεις δεν το παραδεχεται!!δν νομιζω οτι ειναι παραλογα αυτα που λεω!!αλλα λιγοι μπορουν να το καταλαβουν!
Και κατι αλλο για τον Τελαμωνα,ειναι λαθος μια ομαδα που θελει να ανεβει να πεζει σε τετοιο γηπεδο,ειναι απαραδεκτο.
jemius
QUOTE(vsaros @ Jan 20 2010, 17:59 ) *
apostatis13 ποιο νουμερο φοράς στην ομάδα της Ν. Σμύρνης; εισαι απο τα βασικά στελέχοι της ομάδας;

θα απαντήσω εγω σε αυτη την ερωτηση παροτι δεν ειμαι ο apostatis 13.Ουτε βασικο στελεχος της ομαδας ειναι ουτε καν αθλητης της .Κιαυτο γιατι οι αθλητες της νεας σμυρνης δεν γραφουν στο forum για λογους που δεν αφορουν αυτη τη στιγμη την συζητηση .Δεν ειναι δυνατον να εισαι παιχτης της ομαδας μας και στο πρωτο κιολας ποσταρισμα σου να μας βγαζεις εκτος τριαδας .Δεν μπορει στο ιδιο ποσταρισμα να εχεις αποψη για ομαδες οπως η δαφνη και οι κυριαρχοι με τους οποιους δεν ειχαμε παιξει ακομα και φυσικα δεν μπορει να τους εχεις δει ουτε στα ρεπο γιατι και στα δυο ειχαμε φιλικα.Ειναι αδιανοητο να υποστηριζει αυτη την ομαδα και πριν το ντερμπι με την δαφνη να λες οτι εαν η δαφνη παιξει εστω και λιγο καλα τοτε η νεα σμυρνη θα χασει.Σαν παιχτης της νεασ σμυρνης θα επρεπε να λες το αντιθετο.Και τελος πριν απο 3-4 χρονια εδω στο forum παλι καποιος δηθεν αθλητης της νεας σμυρνης εμπαινε και δημιουργουσε προβληματα στην ομαδα προκαλοντας αντιπαλες ομαδες και παιχτες ( ο leo πρεπει να θυμαται ) και αποδειχτηκε οτι ηταν παιχτης αλλης ομαδας.Μαλιστα χρησιμοποιουσε το ψευδονημο κουκοτς .Λες να ειναι συμπτωση που κι εσενα ο αγαπημενος σου παιχτης ειναι ο κουκοτς οπως γραφεις στα στοιχεια σου ?
Τελος θελω να πω στους αθλητες της σαρωνιδας που ειναι στο forum οτι κανενας απο την νεα σμυρνη δεν θα εκανε τετοιες δηλωσεις πρωτον γιατι δεν θελουμε να ασχοληθουμε με τα προβληματα που εχουν οι αλλες ομαδες μεταξυ τους και γιατι στον πρωτο γυρο οι εντυπωσεις που μας αφησαν και σαν αθλητες και σαν ομαδα ηταν πολυ καλες και δεν υπαρχει λογος να τους κακολογησουμε τωρα οπως αλλωστε δεν εχουμε κακολογησει κανεναν μεχρι τωρα.
telamonas
ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗ ΣΑΡΩΝΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΑΜΩΝΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΙΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΑΣ.
ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ.
ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΓΡΑΨΑΜΕ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΜΕ ΕΝΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΟΙΤΑΓΑΜΕ ΜΟΝΟ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΜΑΣ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΗΤΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΜΑΔΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΜΕΤΑΚΙΝΟΥΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΕΡΝΟΝΤΑΣ ΕΝΑ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΠΛΟΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΕΤΟΧΗ ΜΑΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΕΛΠΙΖΩ Η ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ Η ΟΧΙ ΘΑ ΤΟ ΚΡΙΝΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΓΩ.
ΚΑΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΓΚΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.
basketball fan
QUOTE(lebron87 @ Jan 20 2010, 18:48 ) *
Αυτα ακριβως λεω κ εγω αλλα κανεις δεν το παραδεχεται!!δν νομιζω οτι ειναι παραλογα αυτα που λεω!!αλλα λιγοι μπορουν να το καταλαβουν!
Και κατι αλλο για τον Τελαμωνα,ειναι λαθος μια ομαδα που θελει να ανεβει να πεζει σε τετοιο γηπεδο,ειναι απαραδεκτο.




Ωραίος τρόπος σκέψης!!! Όποιος δεν έχει καλό γήπεδο δεν πρέπει να πηγαίνει για άνοδο!!! Άλλωστε για την κατάσταση του γηπέδου ο σύλλογος δεν φέρει απολύτως καμία ευθύνη. Τουλάχιστον στην Σαλαμίνα τα μικρά παιδιά δεν αναγκάζονται να παίζουν σε ανοιχτά γήπεδα όπως συμβαίνει (σε λίγες ευτυχώς περιπτώσεις) στα πρωταθλήματα μίνι.
kosttost
πολυ σωστοσ ο basketball fan αλλες ομαδες παιζουν σε ανοιχτα με κρυο και χιονια..δν νομιζο πως το γηπεδο της σαλαμινας ειναι σοβαρος λογος για να μην προχωρισει η ομαδα..
lebron87
QUOTE(basketball fan @ Jan 21 2010, 20:07 ) *
Ωραίος τρόπος σκέψης!!! Όποιος δεν έχει καλό γήπεδο δεν πρέπει να πηγαίνει για άνοδο!!! Άλλωστε για την κατάσταση του γηπέδου ο σύλλογος δεν φέρει απολύτως καμία ευθύνη. Τουλάχιστον στην Σαλαμίνα τα μικρά παιδιά δεν αναγκάζονται να παίζουν σε ανοιχτά γήπεδα όπως συμβαίνει (σε λίγες ευτυχώς περιπτώσεις) στα πρωταθλήματα μίνι.


Μα δεν ειπε κανεις οτι ειναι λογος αυτος για να μην προχωρησει!
Μια αναφορα εκανα μονο!Δν χρειαζεται με το παραμικρο να δημιουργειτε εντασεις.
Σταχυοφόρος
Αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι μια ομάδα σαν το Τελαμώνα, δε γίνεται να παίζει σε τέτοιο γήπεδο. Δεν είπε ότι δεν πρέπει να ανέβει...

Όπως και ο Σαρωνικός, το ότι δεν πάει καλά, δε σημαίνει ότι πρέπει να κόψουν το μπάσκετ. Ίσα ίσα, που με την δίψα που έχουν, το κράτος (τοπικοί φορείς, εκκλησία) ΠΡΕΠΕΙ να τους φτιάξει κλειστό γήπεδο. Είναι τόσο κοντά στη πρωτεύουσα του ελληνικού κράτους, κι όμως τους φέρονται σαν στη παραμεθόριο... Respect από μένα.
starentzis7
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Jan 21 2010, 21:18 ) *
Αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι μια ομάδα σαν το Τελαμώνα, δε γίνεται να παίζει σε τέτοιο γήπεδο. Δεν είπε ότι δεν πρέπει να ανέβει...

Όπως και ο Σαρωνικός, το ότι δεν πάει καλά, δε σημαίνει ότι πρέπει να κόψουν το μπάσκετ. Ίσα ίσα, που με την δίψα που έχουν, το κράτος (τοπικοί φορείς, εκκλησία) ΠΡΕΠΕΙ να τους φτιάξει κλειστό γήπεδο. Είναι τόσο κοντά στη πρωτεύουσα του ελληνικού κράτους, κι όμως τους φέρονται σαν στη παραμεθόριο... Respect από μένα.


Το παρακάτω άρθρο είναι μεταφορά από τον σύνδεσμο: http://www.aeginaportal.gr/content/view/2659/72/lang,el/

<< Η ηλιόλουστη μέρα της Κυριακής μεταμορφώθηκε ξαφνικά και ύστερα από πολλά χρόνια το γήπεδο μπάσκετ συνάντησε και πάλι το πεπρωμένο του. Αν και ο αγώνας ανάμεσα στο Σαρωνικό και στην Αμφιάλη Κερατσινίου ήταν το κύριο γεγονός, την ουσία στην ατμόσφαιρα την έδωσαν τα παιδιά του νησιού (το συντριπτικά μεγαλύτερο ποσοστό από αυτά δεν έχει δει ποτέ αγώνα μπάσκετ στην Αίγινα) που μαγεύτηκαν από τους αθλητές τις πολύχρωμες φανέλες, τα συστήματα στη ρακέτα και τα τρικ με την μπάλα και λίγο μετά το τέλος του αγώνα έσπευσαν να "μιμηθούν" τους αθλητές σουτάροντας μερικά άστοχα σουτ στη μπασκέτα. Είναι σαν να χτίστηκε ένα σχολείο χθες. Ένα σχολείο όχι με την τυπική του μορφή, αλλά με τις έννοιες που το ταυτίζουν με την ουσία του: την κοινωνικοποίηση, την πειθαρχία στον εαυτό και τους άλλους, τη φιλία, την αφοσίωση στο σκοπό, την προσήλωση στο στόχο. Όλα αυτά η Αίγινα τα στέρησε από μια γενιά παιδιών και η απώλεια διαρρέει μέσα από συμπεριφορές και επιλογές που δυστυχώς τις ζούμε συχνά >>

Χωρίς άλλα λόγια ……..!!!

Ο Σαρωνικός έχει ξεκινήσει πολύ καλά το πρωτάθλημα… , όταν μέσα στον σύλλογο του υπάρχουν άνθρωποι με αυτά τα ιδεώδη . και μάλιστα το έχουν άμεσα αποδείξει δημιουργώντας τμήματα υποδομών με περίπου 50 νέους αθλητές . Ο δρόμος που έχουν επιλέξει είναι δύσκολος . Η Ιθάκη (ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ )σίγουρα είναι μακριά ακόμη, ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ όμως να αντέξουν ( και να απολαύσουν) την διαδρομή δημιουργώντας ανθρώπινες δομές ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΛΚΥΟΝΤΑΣ ΝΕΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ, ώστε τελικά το ΣΧΟΛΕΙΟ να μην παραμείνει στα μπετό και τα τούβλα,

Καλή συνέχεια σε όλους μας , πιστεύω ότι με υπομονή και επιμονή θα τα καταφέρουμε
Saint Jim
Κλ. Λαγονησίου 21.30 Σαρωνίδα –ΑΟΚ Ν. Σμύρνης (Φραγκιαδάκης, Μουρατίδης)
Μια απορία.... Πως γίνεται ο συγκεκριμένος διαιτητής, ο οποίος έχει σφυρίξει κάποια παιχνίδια του ΑΟΚ (και δεν αναφέρομαι μόνο φέτος) να είναι 100% αντικειμενικός, τη στιγμή που δουλεύει στο Δήμο Ν.Σμύρνης χρόνια (μέχρι και το καλοκαίρι τουλάχιστον);;;;;; Χωρίς παρεξήγηση... μια απλή απορία.....
Καλή τύχη στη Σαρωνίδα.... smiley.gif
fistikas
Σαρωνικος -Απροβλεπτοι 61-51 μια πολυ κρυα μερα.
ΜΠΡΑΒΟ σε ολους του παιχτες
kosttost
οντως πολυ κρυο.....
συνχαριτηρια και στους απροβλεπτους για την εμφανιση...εξαιρετικος το νουμερο 11 εκανε τρομερη εμφανιση...
ikarosbc
QUOTE(Saint Jim @ Jan 24 2010, 15:31 ) *
Κλ. Λαγονησίου 21.30 Σαρωνίδα –ΑΟΚ Ν. Σμύρνης (Φραγκιαδάκης, Μουρατίδης)
Μια απορία.... Πως γίνεται ο συγκεκριμένος διαιτητής, ο οποίος έχει σφυρίξει κάποια παιχνίδια του ΑΟΚ (και δεν αναφέρομαι μόνο φέτος) να είναι 100% αντικειμενικός, τη στιγμή που δουλεύει στο Δήμο Ν.Σμύρνης χρόνια (μέχρι και το καλοκαίρι τουλάχιστον);;;;;; Χωρίς παρεξήγηση... μια απλή απορία.....
Καλή τύχη στη Σαρωνίδα.... smiley.gif

Δεν ειμαι αμεσα ενδιαφερομενος, ειμαι "τριτος", απο Ν. Σμυρνη βεβαια και θελω να πω τα εξης:
Ο Φραγκιαδακης οταν οριζεται να σφυριξει ομαδες της Ν. Σμυρνης δηλωνει συνηθως κωλυμα.
Ειτε ειναι η Ν. Σμυρνη, ειτε η Αρμενικη, ειτε ο Ικαρος.
Του Ικαρου εχουν αναβληθει παιχνιδια στο αμεσο παρελθον γιατι δεν ηρθε.

Δεν θα σχολιασω σαν διαιτητης αν ειναι καλος ή οχι, αλλα θα πω οτι σαν ανθρωπος ειναι εξαιρετικος.
Αλλοιμονο ομως στην ομαδα της Ν. Σμυρνης που θα διαιτητευσει.
Στην προσπαθεια του να αποφυγει αυτο που πλαναται και το οποιο σχολιαζεις κι εσυ, ευνοει την αντιπαλη ομαδα.
Αθελα του βεβαια, χωρις να το καταλαβαινει, αλλα το κανει.

Τα παιδικοεφηβικα βεβαια τα σφυριζει κι ειναι πολυ ανετος μαλιστα, γιατι εκει δεν υπαρχει η αναλογη γκρινια.
Κι ο Μαγγωνακης σφυριζει συμεχως ομαδες της συνοικιας του κι ομαδες που εχει αγωνιστει στο παρελθον και ειναι καλος.
Εχεις καποια αποδειξη για τον Φραγκιαδακη και το σχολιαζεις;

Κατα την αποψη μου πρεπει να σταματησουν αυτα.
Τι κι αν δουλευει στον Δημο της Ν. Σμυρνης. Η ομαδα ειναι του Δημου;
Αν ακολουθησουμε αυτη τη λογικη θα πρεπει να αποκλειονται κι οσοι διαιτητες περνανε απο τη Ν. Σμυρνη ή αν καποιος κανει σχολιο οτι εχει ωραια πλατεια ή πινει καφε εκει.
Μπορει να σας σφυριξει καποιος απο τη Δραπετσωνα και να κανει απειρα λαθη. Τοτε τι θα πεις;

Πιστευω οτι δεν πρεπει να προκαταβαλουμε καταστασεις και να δημιουργουμε κλιμα μ' αυτον τον τροπο.
Ας αφησουμε τους διαιτητες με τα οσα προβληματα εχουν, ας προσπαθησουμε να τους βοηθησουμε χωρις τρικλοποδιες και ας περιοριστουμε στα καθαρα αγωνιστικα των ομαδων μας.

Εχω την εντυπωση οτι ετσι θα παμε ακομη ενα βημα μπροστα.

blove.gif

Υ.Γ. Συγχαρητηρια στους ηρωικους Αιγινιωτες, καθως και στους εκαστοτε αντιπαλους τους βεβαια.
leonkalf
Σήμερα:

Κλ. Λαγονησίου 21.30 Σαρωνίδα – ΑΟΚ Ν. Σμύρνης
Κλ. Ικονίου 20.00 Αν. Ν. Ικονίου – ΓΑΣΕ
Κλ. Αγ. Δημητρίου 21.00 Δάφνη Αγ. Δημ. – Ατρόμητος
Κλ. Αγ. Τρύφωνα 21.30 Αιξωνή – Τελαμώνας



Στον Ατρόμητο Π. έγινε αλλαγή προπονητή. Ο Άγγελος Γεωργάκης παραιτήθηκε και στη θέση του ανέλαβε ο Παπαβλασσόπουλος.
kosttost
το παιχνιδι ικονιο-γασε ειναι αυτο ποθ ξεχωριζει απο το σημερινο προγραμμα
magickaminia
QUOTE (leonkalf @ Jan 25 2010, 12:45 ) *
Στον Ατρόμητο Π. έγινε αλλαγή προπονητή. Ο Άγγελος Γεωργάκης παραιτήθηκε και στη θέση του ανέλαβε ο Παπαβλασσόπουλος.

Μια διορθωση Λεο. Χρεη προπονητη θα εκτελει μεχρι τελους της περιοδου ο παικτης και προπονητης στις υποδομες της ομαδας Σπυρος Γκικας με την βοηθεια του Δ.Παπαβλασσοπουλου . Στοχος της ομαδας ειναι να τελειωσει η περιοδος και του χρονου να ξεκαθαρισουν οι στοχοι για το τμημα. blove.gif
Saint Jim
Δύο πολύ δυνατά παιχνίδια σήμερα! Σαρωνίδα- Ν.Σμύρνη και Ικόνιο- ΓΑΣΕ. Αν χάσουν και οι 2 γηπεδούχοι ουσιαστικά αποχαιρετούν την άνοδο στη Γ'...
Καλά παιχνίδια ν έχουμε!!! blove.gif
Σταχυοφόρος
www.aprovleptoi.gr

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ Α.Ο. ( ΡΕΠΟ )
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ - ΕΛΕΥΣΙΣ Γ.Α.Σ. 56 - 53
ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ-ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΗΣ ( ΡΕΠΟ )
ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ Α.Ο. 58 - 65
ΣΑΡΩΝΙΔΑ Ν.Ο. - ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ Α.Ο.K. 55 - 62
ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ Α.Ο. - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. 61 - 51
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α.Ο. - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Ε.Σ.Η. 64 - 36

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΕΠΙΘΕΣΗ ΑΜΥΝΑ ΔΙΑΦΟΡΑ
1. ΕΛΕΥΣΙΣ Γ.Α.Σ. 24 13 (11-2) 7-0 4-2 830 607 +223
2. ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ Α.Ο. 24 13 (11-2) 7-0 4-2 939 720 +219
3. ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ Α.Ο.K. 24 13 (11-2) 5-0 6-2 777 635 +142
4. ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α.Ο. 22 12 (10-2) 5-1 5-1 789 654 +135
5. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ 21 13 (8-5) 5-1 3-4 837 735 +102
6. ΣΑΡΩΝΙΔΑ Ν.Ο. 19 13 (6-7) 4-4 2-3 742 798 -56
7. ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. 17 13 (4-9) 2-4 2-5 662 783 -121
8. ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 16 12 (4-8) 3-3 1-5 663 711 -48
9. ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ-ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΗΣ 14 10 (4-6) 2-2 2-4 483 558 -75
10. ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ Α.Ο. 14 12 (2-10) 2-5 0-5 592 727 -135
11. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ Α.Ο. 14 12 (2-10) 1-6 1-4 566 750 -184
12. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Ε.Σ.Η. 13 12 (1-11) 0-5 1-6 520 722 -202
lebron87
Η Ν.Σμυρνη κερδισε δυσκολα το παιχνιδι στο τελος!!
Ομως τελικα ειχε δικιο ο φιλος που μιλουσε για τον διαιτητη του αγωνα,μιας κ τα φαουλ ηταν διπλασια κ ισως σε ενα βαθμο να εκριναν τον αγωνα!!
Οσο για τα αλλα παιχνιδια,μεγαλη νικη εκανε το ικονιο επι τις Ελευσινας!Ομως πιστευω πως δυσκολα 8α μπει σφηνα στο παιχνιδι της ανοδου!
telamonas
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Jan 26 2010, 01:44 ) *
www.aprovleptoi.gr

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ Α.Ο. ( ΡΕΠΟ )
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ - ΕΛΕΥΣΙΣ Γ.Α.Σ. 56 - 53
ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ-ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΗΣ ( ΡΕΠΟ )
ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ Α.Ο. 58 - 65
ΣΑΡΩΝΙΔΑ Ν.Ο. - ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ Α.Ο.K. 55 - 62
ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ Α.Ο. - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. 61 - 51
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α.Ο. - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Ε.Σ.Η. 64 - 36

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΕΠΙΘΕΣΗ ΑΜΥΝΑ ΔΙΑΦΟΡΑ
1. ΕΛΕΥΣΙΣ Γ.Α.Σ. 24 13 (11-2) 7-0 4-2 830 607 +223
2. ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ Α.Ο. 24 13 (11-2) 7-0 4-2 939 720 +219
3. ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ Α.Ο.K. 24 13 (11-2) 5-0 6-2 777 635 +142
4. ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α.Ο. 22 12 (10-2) 5-1 5-1 789 654 +135
5. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ 21 13 (8-5) 5-1 3-4 837 735 +102
6. ΣΑΡΩΝΙΔΑ Ν.Ο. 19 13 (6-7) 4-4 2-3 742 798 -56
7. ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. 17 13 (4-9) 2-4 2-5 662 783 -121
8. ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 16 12 (4-8) 3-3 1-5 663 711 -48
9. ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ-ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΗΣ 14 10 (4-6) 2-2 2-4 483 558 -75
10. ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ Α.Ο. 14 12 (2-10) 2-5 0-5 592 727 -135
11. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ Α.Ο. 14 12 (2-10) 1-6 1-4 566 750 -184
12. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Ε.Σ.Η. 13 12 (1-11) 0-5 1-6 520 722 -202


ΜΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΗ Ο ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΕΧΕΙ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΑΣΕ ΚΑΙ ΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Σταχυοφόρος
Όπως είδες εγώ απλώς αντέγραψα από το σάιτ των Απρόβλεπτων, δεν έβαλα εγώ την ομάδα μου πρώτη. Απ'ότι καταλαβαίνω, τα παιδιά κοιτάνε τη διαφορά πόντων.
mckladi
Μία απορία... όταν η γηπεδούχος ομάδα χάνει με 10 πόντους και θέλει ένα λεπτό να λείξει το παιχνίδι.. τι άμυνα λέει η λογική ότι θα παίξουμε ;
Nowitzki41
QUOTE(mckladi @ Jan 26 2010, 16:12 ) *
Μία απορία... όταν η γηπεδούχος ομάδα χάνει με 10 πόντους και θέλει ένα λεπτό να λείξει το παιχνίδι.. τι άμυνα λέει η λογική ότι θα παίξουμε ;

Man to man press σε ολο το γηπεδο...
s-guard
QUOTE(Nowitzki41 @ Jan 26 2010, 16:50 ) *
Man to man press σε ολο το γηπεδο...



ναι....το λογικοτερο αυτο θα ηταν.... blove.gif
mckladi
καλημέρα σας... με καλύψατε πλήρως και οι δύο γιατί τελικά νόμιζα ότι ξέχασα το μπάσκετ που ξέρω !
lebron87
QUOTE(mckladi @ Jan 26 2010, 16:12 ) *
Μία απορία... όταν η γηπεδούχος ομάδα χάνει με 10 πόντους και θέλει ένα λεπτό να λείξει το παιχνίδι.. τι άμυνα λέει η λογική ότι θα παίξουμε ;


Σε ποιο παιχνιδι αναφερεσαι φιλε μου??
lebron87
κανενα προγνωστικο εχουμε??
kostakos3
QUOTE(lebron87 @ Jan 30 2010, 12:22 ) *
κανενα προγνωστικο εχουμε??
.... ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΟ.....
N.ΣΜΥΡΝΗ_ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ειναι ντερμπυ και ο νικητης θα κριθει στις λεπτομερειες.Προβλεπω οτι το παιγνιδι θα κριθει με διαφορα +- 3 ποντους .Θα κερδισει η ομαδα που θα σκοραρει πρωτη 60 ποντους.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.