Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Sapios
Φιλε Απροβλεπτε σε εσας δεν ειχαν φερει τον Πηλοιδη(διαιτητη Α1) πριν απο 2-3 χρονια και παλι ειχατε παραπονα...?
Ειναι μια φημη που νομιζω οτι ειναι πολυ κοντα στη πραγματικοτητα.Η λυση για να μην υπαρχει αυτη η γκρινια ειναι 1200 ευρω για διεθνης διαιτητες.... rolleyes.gif



Φιλικα παντα
Saint Jim
Sapios, συγνώμη φίλε είσαι εκτός τόπου και χρόνου . . . Εδώ πλακωνόμαστε με απρόβλεπτους και Δαφνόβιους και κάθεσαι και μας γράφεις για Παιδικά , Δραπετσώνες κτλ και χαλάς ολο το κλίμα που με κόπο έχουμε κτίσει . . . Τι να πω . . . Ρε Δαφνόβιε κάνε μας τη χάρη και αν είσαι φιλαθλος μην έρχεσαι και μας βλέπεις . . Δευτέρα βράδυ, πήγαινε με την κοπέλα σου πουθενά.. κανα σινεμά , κανα φαί κτλ . . ! Με απρόβλεπτους δεν το συνεχίζω, δεν βγάζει κάπου! Καλύτερα να μιλάμε με τα στεφάνια . . . Πιστεύω πάντως ότι το θέμα πρέπει ν πάει στον Μάκη στη Ζούγκλα! "Μυστικές συμφωνίες εις βάρος των Απρόβλεπτων στη Δ ΕΣΚΑΝΑ" ! smiley.gif
s-guard
μονο για σας??
ελεος.....απλα οι της δαφνης ηξεραν να φερονται ενω εσεις οχι....να πω οτι τα φαουλ ηταν 10-40 να πω οκ....με τα φαουλ περισσοτερα για τη δαφνη και με 3-4 χαρακτηριστικες περιπτωσεις να μην δινονται μεταφορα...με τον προπονητη και τον εφορο να μην αποβαλλονται καθως και 1-2 ακομα παικτες και ισχυριζεσαι πως ηταν κακη για σενα...και να το θεσω κι ετσι..παρακολουθω καιρο το φορουμ και ολο κλαιτε....μηπως τελικα κατι παει στραβα με σας και το οως αντιλαμβανεστε τα πραγματα??γιατι δεν ειναι δυνατον ολες οι ομαδες να μην λενε τιποτα και μονο εσας να αδικουν....μαλλο εσεις δεν ξερετε τι ζητατε

μονο για σας??
ελεος.....απλα οι της δαφνης ηξεραν να φερονται ενω εσεις οχι....να πω οτι τα φαουλ ηταν 10-40 να πω οκ....με τα φαουλ περισσοτερα για τη δαφνη και με 3-4 χαρακτηριστικες περιπτωσεις να μην δινονται μεταφορα...με τον προπονητη και τον εφορο να μην αποβαλλονται καθως και 1-2 ακομα παικτες και ισχυριζεσαι πως ηταν κακη για σενα...και να το θεσω κι ετσι..παρακολουθω καιρο το φορουμ και ολο κλαιτε....μηπως τελικα κατι παει στραβα με σας και το οως αντιλαμβανεστε τα πραγματα??γιατι δεν ειναι δυνατον ολες οι ομαδες να μην λενε τιποτα και μονο εσας να αδικουν....μαλλο εσεις δεν ξερετε τι ζητατε
Saint Jim
Sapios, συγνώμη φίλε είσαι εκτός τόπου και χρόνου . . . Εδώ πλακωνόμαστε με απρόβλεπτους και Δαφνόβιους και κάθεσαι και μας γράφεις για Παιδικά , Δραπετσώνες κτλ και χαλάς ολο το κλίμα που με κόπο έχουμε κτίσει . . . Τι να πω . . . Ρε Δαφνόβιε κάνε μας τη χάρη και αν είσαι φιλαθλος μην έρχεσαι και μας βλέπεις . . Δευτέρα βράδυ, πήγαινε με την κοπέλα σου πουθενά.. κανα σινεμά , κανα φαί κτλ . . ! Με απρόβλεπτους δεν το συνεχίζω, δεν βγάζει κάπου! Καλύτερα να μιλάμε με τα στεφάνια . . . Πιστεύω πάντως ότι το θέμα πρέπει ν πάει στον Μάκη στη Ζούγκλα! "Μυστικές συμφωνίες εις βάρος των Απρόβλεπτων στη Δ ΕΣΚΑΝΑ" ! smiley.gif
Saint Jim
Sapios, συγνώμη φίλε είσαι εκτός τόπου και χρόνου . . . Εδώ πλακωνόμαστε με απρόβλεπτους και Δαφνόβιους και κάθεσαι και μας γράφεις για Παιδικά , Δραπετσώνες κτλ και χαλάς ολο το κλίμα που με κόπο έχουμε κτίσει . . . Τι να πω . . . Ρε Δαφνόβιε κάνε μας τη χάρη και αν είσαι φιλαθλος μην έρχεσαι και μας βλέπεις . . Δευτέρα βράδυ, πήγαινε με την κοπέλα σου πουθενά.. κανα σινεμά , κανα φαί κτλ . . ! Με απρόβλεπτους δεν το συνεχίζω, δεν βγάζει κάπου! Καλύτερα να μιλάμε με τα στεφάνια . . . Πιστεύω πάντως ότι το θέμα πρέπει ν πάει στον Μάκη στη Ζούγκλα! "Μυστικές συμφωνίες εις βάρος των Απρόβλεπτων στη Δ ΕΣΚΑΝΑ" ! smiley.gif
Sapios
QUOTE(Saint Jim @ Feb 9 2010, 02:09 ) *
Sapios, συγνώμη φίλε είσαι εκτός τόπου και χρόνου . . . Εδώ πλακωνόμαστε με απρόβλεπτους και Δαφνόβιους και κάθεσαι και μας γράφεις για Παιδικά , Δραπετσώνες κτλ και χαλάς ολο το κλίμα που με κόπο έχουμε κτίσει . . . Τι να πω . . . Ρε Δαφνόβιε κάνε μας τη χάρη και αν είσαι φιλαθλος μην έρχεσαι και μας βλέπεις . . Δευτέρα βράδυ, πήγαινε με την κοπέλα σου πουθενά.. κανα σινεμά , κανα φαί κτλ . . ! Με απρόβλεπτους δεν το συνεχίζω, δεν βγάζει κάπου! Καλύτερα να μιλάμε με τα στεφάνια . . . Πιστεύω πάντως ότι το θέμα πρέπει ν πάει στον Μάκη στη Ζούγκλα! "Μυστικές συμφωνίες εις βάρος των Απρόβλεπτων στη Δ ΕΣΚΑΝΑ" ! smiley.gif



Φιλε Saint Jim λογια για το μπασκετ σου ποσταρα...Χαλαω το κλιμα της βλακειας; Ή μήπως να ζητήσω συγνωμη σε καθε ενα ξεχωριστα γιατι ο μπασκετικός του κόσμος σταματαει στα όρια της ομάδας του.Οχι φιλε μου.Εχω αντίθετη αποψη.Η κλάψα άρχισε απο την αρχη.Και τωρα τι? Θα συνεχιστει και στο φόρουμ? Ειχα κατι παιδακια δίπλα μου που βλέπαν το ματς και ήταν ετοιμα να πουν σταματηστε φτανει πια πονεσαν τα ματια μας...Ομως ξεχασα...ειχα μπει σε γηπεδο Δ εσκανα....
s-guard
QUOTE(Sapios @ Feb 9 2010, 02:25 ) *
Φιλε Saint Jim λογια για το μπασκετ σου ποσταρα...Χαλαω το κλιμα της βλακειας; Ή μήπως να ζητήσω συγνωμη σε καθε ενα ξεχωριστα γιατι ο μπασκετικός του κόσμος σταματαει στα όρια της ομάδας του.Οχι φιλε μου.Εχω αντίθετη αποψη.Η κλάψα άρχισε απο την αρχη.Και τωρα τι? Θα συνεχιστει και στο φόρουμ? Ειχα κατι παιδακια δίπλα μου που βλέπαν το ματς και ήταν ετοιμα να πουν σταματηστε φτανει πια πονεσαν τα ματια μας...Ομως ξεχασα...ειχα μπει σε γηπεδο Δ εσκανα....


φιλε sapie...καταρχας τα περι εφηβικου και δραπετσωνας δεν αφορουν κανεναν στο συγκεκριμενο θεμα διοτι πολυ απλα γραφει "Δ εσκανα"...απ κει και περα περι διαιτησιας....υπαρχουν λογοι που βαλλομαστε κατα τους...οταν καποιοι ανθρωποι προσπαθουν να σφυριξουν ενω δεν ξερουν οπως ο ενας ρεφ σημερα στ ματς με τους απρ. απλα σου χαλανε τη μερα την ορεξη και τη διαθεση για μπασκετ...αν καποιος ειναι καλος ρεφ. θα ακουσει και συγχαρητηρια...αλλα οταν ειναι κακος οφειλει να ακουσει την αναλογη κριτικη..ετσι ειναι...
Saint Jim
ΑΑΑΑαααααακριβώ. . . . Δ ΕΣΚΑΝΑ ήταν ! τι περίμενες να δεις? Lakers - Suns? Μας παρέσυραν οι Απρόβλεπτοι σε κακο παιχνίδι! ΑΤΥΧΙΑ!!
Goofy-shot
Το μπασκετ στη Δ Εσκανα ειναι γενικα χαμηλου επιπεδου..Ποιοτικες ομαδες υπαρχουν λιγες (4-5) και αυτες δειχνουν τις πραγματικες τους δυνατοτητες μονο σε αγωνες μεταξυ τους..Σε ματς που ειναι αδιαφορα βαθμολογικα λογικο ειναι καποιες ομαδες(υψηλης βαθμολογιας) να χαλαρωνουν και να δινουν δικαιωματα σε αντιπαλους κατωτερου επιπεδου..Πολλες φορες απειροι διαιτητες(λογικο για μπασκετ επιπεδου Δ Εσκανα) παρασειρονται και κανουν λαθη..Η αληθεια ειναι πως στον τομεα των φαουλ υπαρχει προβλημα καθως δεν σφυριζονται σωστα πολλες φορες...Πιστεψτε με,αν σφυριζαν ολα τα φαουλ οι διαιτητες μερικες ομαδες (αν οχι ολες) θα ειχαν 2-5 παικτες με 5 φαουλ σε καθε αγωνα..Το επιπεδο του μπασκετ που παιζεται σε αυτη την κατηγορια δεν βοηθαει τους διαιτητες και το επιπεδο των (απειρων μαλλον και οχι κακων) διαιτητων δε βοηθαει τις ομαδες αυτης της κατηγοριας...Τελος πιστευω πως θα εχουμε ενα συναρπαστικο δευτερο γυρο με πολλα ντερμπυ και εκπληξεις..4 ΟΜΑΔΕΣ διεκδικουν την ανοδο..ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ,ομαδα με προβλημα γηπεδικο και ελλειψη προπονησεων πραγμα που δεν την εμποδιζει οπως φαινεται να ειναι πρωτη στη βαθμολογια..ΓΑΣΕ,πολυ καλη ομαδα δε στηριζεται σε μοναδες ισως παιζει την καλυτερη αμυνα απο ολες τις ομαδες και εχει μεγαλη ενταση στο παιχνιδι της..ΔΑΦΝΗ,πολυ καλες μοναδες νεαρη ομαδα με ελλειψη εμπειριας ικανη να παιξει καλο μπασκετ μελλοντικα..ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ομαδα που στηριζεται σε 3-4 πολυ καλους παικτες,διαθετει τον καλυτερο παικτη της κατηγοριας σε μεγαλη ηλικια βεβαια... blove.gif
Saint Jim
Goofy, είσαι ο πιο σωστός ρε φίλε! Συμφωνώ 100%...
VERONIKA
ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ!!! Ούτε στην Α1 τέτοια αντιπαράθεση.... με μια μικρουυυυυυυυύλα..... διαφορά...... λόγια μόνο για τα λόγια. Κανένα νόημα, μα κανένα. Είδαμε όλοι τον αγώνα στο Μπραχάμι. Πολύ κακό παιγνίδι. Δυσφήμηση του αθλήματος, κι απ΄τις δύο ομάδες.
Οι μπραχαμιώτες με τέτοια εμφάνιση ελπίζουν σε άνοδο; Αναρωτιέμαι. Αν δε συνέλθουν, γρήγορα, θα χάσουν το τρένο της επιστροφής στην Γ' κατηγορία. Τώρα, το πότε θα περάσει το επόμενο τρένο; Κανείς δεν ξέρει....
Το ίδιο νομίζω ήθελε να πει κι ο φίλος των Απρόβλεπτων. Η διαμαρτυρία του περί διαιτησίας καταδεικνύει την ανυπαρξία της Δάφνης στο συγκεκριμένο παιγνίδι. Μην τον πυροβολείτε, λοιπόν, καλό προσφέρει. Αρκεί να πάρουν το μήνυμα οι αρμόδιοι της ομάδας του Αγίου Δημητρίου.
Δαφνιώτες, τώρα έρχονται τα δύσκολα..... Ανασυνταχθείτε, ανασκουμπωθείτε για να μας ακολουθήσετε στην άνοδο. Γιατί εμείς θ΄ανέβουμε, πρώτα ο Θεός. Γειτονάκια ξυπνήστε!
Chili PopCorn
Μπαίνω στην διαδικασία να εγγραφώ και να απαντησω στον κα8ε τυχαίο που κρίνει την ομαδα στην οποία παίζω τη Δάφνη Αγ.Δημητρίου.Μαγκες καλως η κακως εχουμε το καλύτερο υλικο στη κατηγορια. Απο οσα διαβαζω κατα καιρους αυτο καποιοι δεν το χωνευετε. Δεν πειραζει. Δαφνοβιοι , lady Caca και το κακο συναπαντημα που κρινει , μιλαει , εχει αποψη (γτ δυστυχως η αποψη ειναι σαν την κ******* ολοι εχουμε μια ), -και ολα αυτα επειδη ειναι "μπασκετιστες" του καναπε και μικρους δεν τους παιζανε στα μονα οι φιλοι τους- δεν χωρανε ουτε στο φορουμ ουτε σε κουβεντες περι Δαφνης Αγ.Δημητριου.Ας κοιταει ο κα8ενας την ομαδα του, τη παρτη του , το ΝΒΑ live 2010 που εχω ακουσει παρεπιπτοντως πολυ καλα σχολια (δοκιμαστε το ειναι πιο απλο απο το REAL BASKETBALL) και οταν σηκωνουμε την κουπα την ανοιξη (8εου 8ελοντος και διαιτησιας, τραυματισμων και αλλων παραγοντων επιτρεποντων) τα ξαναλεμε. Φτανει πια με τους κομπλεξισμους μκαι τις μουρμουρες.

Υ.Γ.1 Σεβομαστε ολες τις ομαδες και ολα τα παιδια που παιζουν στο πρωτα8λιμα , αλλα τετοιες κριτικες, και επι8εσεις με υπονοουμενα κομπλεξ κλπ μας βρισκουν απεναντι. Καλη συνεχεια σε ολους.


Υ.Γ2. Saint Jim παρε με τηλ. smiley.gif

QUOTE(VERONIKA @ Feb 9 2010, 14:22 ) *
ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ!!! Ούτε στην Α1 τέτοια αντιπαράθεση.... με μια μικρουυυυυυυυύλα..... διαφορά...... λόγια μόνο για τα λόγια. Κανένα νόημα, μα κανένα. Είδαμε όλοι τον αγώνα στο Μπραχάμι. Πολύ κακό παιγνίδι. Δυσφήμηση του αθλήματος, κι απ΄τις δύο ομάδες.
Οι μπραχαμιώτες με τέτοια εμφάνιση ελπίζουν σε άνοδο; Αναρωτιέμαι. Αν δε συνέλθουν, γρήγορα, θα χάσουν το τρένο της επιστροφής στην Γ' κατηγορία. Τώρα, το πότε θα περάσει το επόμενο τρένο; Κανείς δεν ξέρει....
Το ίδιο νομίζω ήθελε να πει κι ο φίλος των Απρόβλεπτων. Η διαμαρτυρία του περί διαιτησίας καταδεικνύει την ανυπαρξία της Δάφνης στο συγκεκριμένο παιγνίδι. Μην τον πυροβολείτε, λοιπόν, καλό προσφέρει. Αρκεί να πάρουν το μήνυμα οι αρμόδιοι της ομάδας του Αγίου Δημητρίου.
Δαφνιώτες, τώρα έρχονται τα δύσκολα..... Ανασυνταχθείτε, ανασκουμπωθείτε για να μας ακολουθήσετε στην άνοδο. Γιατί εμείς θ΄ανέβουμε, πρώτα ο Θεός. Γειτονάκια ξυπνήστε!

Η ομαδα μεχρι και τελους μπορει να συντηρει τη δικαιολογια της ΝΕΑΣ ομαδας (10 μεταγραφες). Εδω το εκανε καποτε ολοκλιρος Ολυμπιακος. Ποσο μαλλον εμεις. Υπομονη. Το καλο μπασκετ εχει παιχτει πολλες φορες , και 8α ξαναπαιχτει.νομιζω δικαιουμαστε και καποιες κακες εμφανισεις. Σιγα σιγα 8α φτιαξουμε διαρκεια και χαρακτηρα απεναντι σε παιχνιδια τετοιου ειδους που σιγουρα αν 8ες να μιλας για ανοδο 8α πρεπει να κα8αριζεις απλα χαιδευοντας το γκαζι.
Καλη συνεχεια και ευχαριστουμε για την στηριξη.
VERONIKA
Διακρίνω μια νευρικότητα, ή κάνω λάθος; Μήπως μια αδικαιολόγητη σπουδή ν΄ απαντήσεις; Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος. Αν και ζω σ' άλλη πόλη (όμορη), εχω αδυναμία στην ομάδα σας για ..... ευνόητους λόγους. Μη με απογοητεύσετε όμως..... Όταν μπορώ σας παρακολουθώ και γι αυτό σας "κρίνω". Όπου βλέπω θετικά θα τα επικροτώ, αλλά και όπου βλέπω αρνητικά θα τα επισημαίνω (η ταπεινή γνώμη μιας γυναίκας που "σκάει" το τόπι).
Σταχυοφόρος
QUOTE(Chili PopCorn @ Feb 9 2010, 16:17 ) *
......και οταν σηκωνουμε την κουπα την ανοιξη (8εου 8ελοντος και διαιτησιας, τραυματισμων και αλλων παραγοντων επιτρεποντων) τα ξαναλεμε.


Δηλαδή αν την άνοιξη ανεβείτε, αλλά χωρίς να βγείτε πρώτοι, θα φταίει ο Θεός, η διαιτησία, οι τραυματισμοί, "άλλοι" παράγοντες, αλλά όχι εσείς σαν ομάδα. Μάλιστα μάλιστα blink.gif
kosttost
ρε παιδια γραφτε και για τα αλλα παιχνιδια μονο για τιν δαφνη-απροβλεπτοι εχετε γεμισει 1 σελιδα
BlackHeart
Γιατί ρε παιδιά τόση γκρίνια και γιατί οι περισσότεροι είναι έτοιμοι να αρπαχτούν με κάθε λέξη...Εδώ είναι φόρουμε για μπασκετάκι που μας αρέσει,αλλιώς δε θα ασχολούμασταν κιόλας και δε θα υπήρχαν μικρές κατηγορίες...Αν μπορείτε μη μιλάτε άλλο για διαιτησία και για τσακωμούς...Έτσι κι αλλιώς,ερασιτεχνική είναι η κατηγορία.... bball.gif bball.gif bball.gif
lebron87
Η διαιτησια ειναι τραγικη σε πολλα παιχνιδια κατι που εχς επισημανει πολλες φορες!Ολες οι υποψηφιες ομαδες για ανοδο εχουν την βοηθεια των διατητων σε ματς με τις θεωρητικα μεσαιες ομαδες,ετσι κοβουν καθε ελπιδα για εκπληξη στο πρωταθλημα!και οποιος εχει αμφιβολλια ας κοιταξουμε τα φυλλα αγωνος των 4-5 πρωτων ομαδων με αντιπαλους τισ ομαδες που βρισκονται στην 5-7 θεση!..εκει απλα θα καταλαβετε τι ακριβως συμβαινει και την διαφορα τον φαουλ σε καθε παιχνιδι!!
s-guard
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Feb 9 2010, 15:44 ) *
Δηλαδή αν την άνοιξη ανεβείτε, αλλά χωρίς να βγείτε πρώτοι, θα φταίει ο Θεός, η διαιτησία, οι τραυματισμοί, "άλλοι" παράγοντες, αλλά όχι εσείς σαν ομάδα. Μάλιστα μάλιστα blink.gif


δεν νομιζω πως ο chili εννοει κατι τετοιο...απλα αναφερει παραγοντες που καλως η κακως μπορει να επηρεασουν την πορεια μιας ομαδας.(π.χ η δαφνη ειναι χωρις τον βασικο της ασσο για 3+ μηνες που οπως και να το κανουμε καπου θα φανει)...δεν πιστευω πως το λεει με την εννοια που το λες εσυ...
gfpao13
ρε παιδια δεν ειναι καπως περιεργο που στα τελευταια 8 παιχνιδια της Ν.Σμυρνης εχει παρεβρεθει ο κομισαριος κ.Δραμεσιώτης???
Χωρις να υπονοώ κατι.......
Απλα περα απτη αγωνιστικη αναγεννηση της Ν.Σμυρνης,ακουσα διαμαρτυριες περι διαιτησιας απο το χθεσινο παιχνιδι Ν.Σμυρνη-ΓΑΣΕ, μαζι ειχα ακουσει και διαμαρτυριες απο το Δαφνη Αγ.Δημ.-Ν.Σμυρνη......

(απο www.eskana.gr)

17 Κλ. Ν. Σμύρνης 21.45 ΑΟΚ Ν. Σμύρνης – ΓΑΣΕ (Κάρδαρης, Φασόλης) κομ. Δραμεσιώτης

16 ΚΛ.ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 21.45 ΑΟΚ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ-ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ Αρφαρά , Μαραβέλιας κομ. Δραμεσιώτης

15 Κλ. Λαγονησίου 21.30 Σαρωνίδα –ΑΟΚ Ν. Σμύρνης (Φραγκιαδάκης, Μουρατίδης)

14 κλ. Ν. Σμύρνης 21.45 ΑΟΚ Ν. Σμύρνης –Αν. Ικονίου (Γερουλάνος , Γαρίνη) κομ. Δραμεσιώτης
________________________________________________________________________________
________
13 κλ. Ν. Σμύρνης 21.45 Ν. Σμύρνη – Κυρίαρχοι (Ηπιώτης , Δελαγραμμάτικας ) κομ. Δραμεσιώτης

12 Κλ. Αγ. Δημητρίου 21.00 Δάφνη Αγ. Δημ. –ΑΟΚ Ν. Σμύρνης (Μαραβέλιας , Βρέντας) κομ. Δραμεσιώτης

11 ΡΕΠΟ

10 Αν. Αίγινας 12.00 Σαρωνικός – ΑΟΚ Ν. Σμύρνης ( Μαγγωνάκης , Στουραίτης)

09 κλ. Ν. Σμύρνης 21.45 ΑΟΚ Ν. Σμύρνης –Αιξωνή (Φραγκιαδάκης, Γαβριήλ) κομ. Δραμεσιώτης
Σταχυοφόρος
QUOTE(s-guard @ Feb 9 2010, 16:55 ) *
δεν νομιζω πως ο chili εννοει κατι τετοιο...απλα αναφερει παραγοντες που καλως η κακως μπορει να επηρεασουν την πορεια μιας ομαδας.(π.χ η δαφνη ειναι χωρις τον βασικο της ασσο για 3+ μηνες που οπως και να το κανουμε καπου θα φανει)...δεν πιστευω πως το λεει με την εννοια που το λες εσυ...



Κοίτα, μην παίζουμε με τις λέξεις. Δε το είπα εγώ το παραπάνω, αλλά ο Chilli. Στα δικά μου μάτια, χωρίς να έχω πρόθεση ή συμφέρον, μου φάνηκε εγωιστικό, εγωκεντρικό και υπεράνω. Αν διαβάσεις το ποστ του, θα καταλάβεις ότι γράφει με ένταση. Εγώ παρατήρηση έκανα, με τα χαράς να ξαναμπεί και να γράψει τι ακριβώς εννοεί.

Αν και δεν έχει σημασία, (σχεδόν) όλα γίνονται στο παρκέ....
s-guard
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Feb 9 2010, 19:13 ) *
Κοίτα, μην παίζουμε με τις λέξεις. Δε το είπα εγώ το παραπάνω, αλλά ο Chilli. Στα δικά μου μάτια, χωρίς να έχω πρόθεση ή συμφέρον, μου φάνηκε εγωιστικό, εγωκεντρικό και υπεράνω. Αν διαβάσεις το ποστ του, θα καταλάβεις ότι γράφει με ένταση. Εγώ παρατήρηση έκανα, με τα χαράς να ξαναμπεί και να γράψει τι ακριβώς εννοεί.

Αν και δεν έχει σημασία, (σχεδόν) όλα γίνονται στο παρκέ....


οντως θα φανει στο παρκε....απλα ας μην αναβουμε φωτιες χωρις λογο....
kosttost
ας κανουμε μια ευχαριστη κοντρα ...ποιοι πιστευεται πως ειναι οι καλυτεροι παικτες ανα θεση στο φετινο προταθλημα?...πρωσοπικες αποψεις βεβαια..
s-guard
QUOTE(kosttost @ Feb 9 2010, 19:27 ) *
ας κανουμε μια ευχαριστη κοντρα ...ποιοι πιστευεται πως ειναι οι καλυτεροι παικτες ανα θεση στο φετινο προταθλημα?...πρωσοπικες αποψεις βεβαια..


ασσος Νο 5 δαφνης μπακας (δυστυχως εκτος για 3 1/2 μηνες)καλη τριπλα σουτ οργανωση και αμυνα...
2αρι σαφως ο πουτος (καλυτερος της κατηγοριας πιστευω)
3αρι Νο 13 δαφνης βασιλικος (μιας και πρεπει ν υπαρχει και μικρος) αλλιως το Νο 6 του γασε σαν 2 με πουτο 3
4αρι το 4αρι του γασε (δεν θυμαμαι νουμερο) με εφεση στο ριμπαουντ και πολυ καλο σουτ στ χαι ποστ
5αρι το Νο 10 αν θυμαμαι καλα της Ν.Σμυρνης δυνατος με πολυ καλες κινησεις

αυτα κατα τη δικη μου αποψη...
lady caca
QUOTE (Chili PopCorn @ Feb 9 2010, 15:17 ) *
Μπαίνω στην διαδικασία να εγγραφώ και να απαντησω στον κα8ε τυχαίο που κρίνει την ομαδα στην οποία παίζω τη Δάφνη Αγ.Δημητρίου.Μαγκες καλως η κακως εχουμε το καλύτερο υλικο στη κατηγορια. Απο οσα διαβαζω κατα καιρους αυτο καποιοι δεν το χωνευετε. Δεν πειραζει. Δαφνοβιοι , lady Caca και το κακο συναπαντημα που κρινει , μιλαει , εχει αποψη (γτ δυστυχως η αποψη ειναι σαν την κ******* ολοι εχουμε μια ), -και ολα αυτα επειδη ειναι "μπασκετιστες" του καναπε και μικρους δεν τους παιζανε στα μονα οι φιλοι τους- δεν χωρανε ουτε στο φορουμ ουτε σε κουβεντες περι Δαφνης Αγ.Δημητριου.Ας κοιταει ο κα8ενας την ομαδα του, τη παρτη του , το ΝΒΑ live 2010 που εχω ακουσει παρεπιπτοντως πολυ καλα σχολια (δοκιμαστε το ειναι πιο απλο απο το REAL BASKETBALL) και οταν σηκωνουμε την κουπα την ανοιξη (8εου 8ελοντος και διαιτησιας, τραυματισμων και αλλων παραγοντων επιτρεποντων) τα ξαναλεμε. Φτανει πια με τους κομπλεξισμους μκαι τις μουρμουρες.


Επειδη μαλλον ουτε εσυ οπως και ο συμπαικτης σου ο Δαφνοβιος καταλαβαινετε καποια πραγματα πρεπει και εγω να ξεκαθαρισω την θεση μου.Δεν αναφερθηκα στον τροπο παιχνιδιου της Δαφνης η σε ο,τι αλλο σχετικο με την ομαδα. Απαντησα στον Δαφνοβιο και στα παραπονα που εκανε για τον προπονητης σας.Λες οτι εχεις το καλυτερο υλικο στη κατηγορια.Δεν νομιζω να υπαρχει κανεις που να διαφωνει.Πως γινεται ομως να παιζεις Δ εσκανα με τετοιους παικτες,προπονητη και διοικηση και να μην εισαι ευκολα πρωτος?Μηπως φταιει ο Θεος?Ή μηπως η διατησια?
Και αφου εισαι τοσο μεγαλος παικτης,και οταν ησουν μικρος οι φιλοι σου σε επαιζαν στα μονα,και εισαι τοσο καλος στο ''REAL BASKETBALL'' ωστε δεν χρειαζεται να παιζεις ΝΒΑ LIVE 2010,γιατι παιζεις Δ εσκανα????????
Οσο για τους κομπλεξισμους που αναφερεις μαλλον εσυ πρεπει να το κοιταξεις γιατι εφ'οσον εισαι τοσο υπερανω,πως και σε πειραζουν οσα γραφει το ''κακο συναπαντημα''για την ομαδα σου σε εναν χωρο που απλα ο καθενας ενημερωνεται και μοιραζεται αποψεις?
MILIONSP
Καλησπέρα σε όλους,

Επειδή γίνεται πολύς λόγος για τη διαιτησία(σ.και από εμένα κάποιες φορές),πρέπει ίσως να αναλογιστούμε σε ποιά κατηγορία παίζουμε(τελευταία),άρα έχουμε και τους ανάλογους διαιτητές.Πάντως σε αγώνα που μας σφύριξαν δυο γυναίκες,ήταν μακράν οι καλύτερες από όλους τους άντρες που μας έχουν σφυρίξει ως τώρα.Αυτό που πραγματικά με προβληματίζει είναι ότι οι κανονισμοί ερμηνεύονται διαφορετικά από κάθε διαιτητή και ίσως αυτό πρέπει να προβληματίσει τους υπευθύνους και να λάβουν μέτρα(σεμινάρια,σεμινάρια,σεμιναρια!).Και καλό είναι να παίρνουν και κάποια βιντεάκια από τις ομάδες,να βλέπουν τα λάθη τους,με την ελπίδα να γίνονται καλύτεροι.Ασφαλώς υπάρχουν διαφορές μεταξύ των ομάδων,αλλά πιστεύω ότι το πόσα χρόνια γνωρίζονται οι διαιτητές με παίκτες και προπονητές ομάδων,δεν πρέπει να αποτελεί και κριτήριο για το πως θα σφυρίζουν.
Αυτά τα ολίγα και αν σας κούρασα...καλή καρδιά.
Saint Jim
Έλεος με τη Δάφνη ρε παιδιά ! Ο Chill έχει δίκιο σε αυτά που λέει. . . Σ' άλλους αρέσει, σ' άλλους όχι ! Η ομάδα θα ανέβει στο τέλος και θα πάρει και το πρωτάθλημα! Αν η διαιτησία σφύριζε απλά δίκαια (και όχι υπέρ της Δάφνης) η ομάδα θα ήταν στο 14-0 ή 13-1 . . . Μην μιλάμε για διαιτησίες και ότι αδικεί τις ''μικρές'' ομάδες οι οποίες παίζουν ξύλο! Show mercy! blove.gif
alalummm
QUOTE(s-guard @ Feb 9 2010, 20:26 ) *
ασσος Νο 5 δαφνης μπακας (δυστυχως εκτος για 3 1/2 μηνες)καλη τριπλα σουτ οργανωση και αμυνα...
2αρι σαφως ο πουτος (καλυτερος της κατηγοριας πιστευω)
3αρι Νο 13 δαφνης βασιλικος (μιας και πρεπει ν υπαρχει και μικρος) αλλιως το Νο 6 του γασε σαν 2 με πουτο 3
4αρι το 4αρι του γασε (δεν θυμαμαι νουμερο) με εφεση στο ριμπαουντ και πολυ καλο σουτ στ χαι ποστ
5αρι το Νο 10 αν θυμαμαι καλα της Ν.Σμυρνης δυνατος με πολυ καλες κινησεις

αυτα κατα τη δικη μου αποψη...



1... Νο 5 Δάφνης (ο βασικός τέλος πάντων) θα συμφωνήσω...(καλή ανάρρωση ελπίζω πιο σύντομα και να μην φανεί η απουσία)

2 - 3... Σίγουρα ο Πούτος , και άλλος ένας από ΤΕΛΑΜΏΝΑ νομίζω αριστερόχειρας...(νομίζω πως χωρίς Πουτο θα ήταν άλλη ομάδα)

4... της Νέας Σμύρνης ο ξανθός νομίζω πάλι αριστερόχειρας (πολύ καλός σουτέρ και πολύ ουσιαστικός)

5... του Γασε (παααααααααρα πολύ καλός στην άμυνα και ουσιαστικός σε επίθεση!)

νομίζω πως όλοι οι παραπάνω είναι μονάδες που αν δεν υπήρχαν θα φαινόταν η διαφορά...

από μικρούς δεν έχω ξεχωρίσει κάποιον που να μου κάνει εντύπωση και δεν θυμάμαι και κανέναν οπότε δεν...
Chili PopCorn
QUOTE (VERONIKA @ Feb 9 2010, 15:33 ) *
Διακρίνω μια νευρικότητα, ή κάνω λάθος; Μήπως μια αδικαιολόγητη σπουδή ν΄ απαντήσεις; Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος. Αν και ζω σ' άλλη πόλη (όμορη), εχω αδυναμία στην ομάδα σας για ..... ευνόητους λόγους. Μη με απογοητεύσετε όμως..... Όταν μπορώ σας παρακολουθώ και γι αυτό σας "κρίνω". Όπου βλέπω θετικά θα τα επικροτώ, αλλά και όπου βλέπω αρνητικά θα τα επισημαίνω (η ταπεινή γνώμη μιας γυναίκας που "σκάει" το τόπι).
Νευρικοτητα υπαρχει.στο παιχνιδι μας. ΜΑ, καλα κανεις και μας κρινεις. απλα 8εωρω οτι ειναι κατανοητο αφου ασχολεισαι και με το χωρο, το οτι οκ η ομαδα με τοσες προσ8ηκες ειναι λογικο να μην εχει ακομη (ναι και ασ ειμαστε δευτερο γυρο) ρολαρει και να μπερδεθεται με ομαδες μικροτερης δυναμικοτητας.Η καλη κριτικη ειναι καλη. βοηθαει. Τωρα ολα οσα εχω διαβασει κατα καιρους απο διαφορους γ την δαφνη ειναι απλα αναξια λογου!Και παλι ευχαριστουμε για τη στηριξη και σενα και τον κα8ε φιλο που ερχεται να μας δει. Δεν 8ελουμε να μας χαιδευουν τ αυτια. τα σωστα σωστα. κ τα στραβα στραβα.

QUOTE (Σταχυοφόρος @ Feb 9 2010, 19:13 ) *
Κοίτα, μην παίζουμε με τις λέξεις. Δε το είπα εγώ το παραπάνω, αλλά ο Chilli. Στα δικά μου μάτια, χωρίς να έχω πρόθεση ή συμφέρον, μου φάνηκε εγωιστικό, εγωκεντρικό και υπεράνω. Αν διαβάσεις το ποστ του, θα καταλάβεις ότι γράφει με ένταση. Εγώ παρατήρηση έκανα, με τα χαράς να ξαναμπεί και να γράψει τι ακριβώς εννοεί.

Αν και δεν έχει σημασία, (σχεδόν) όλα γίνονται στο παρκέ....



Καταρχιν να σου πω πως 8εωρω το ΓΑΣΕ την μονη ομαδα με την οποια παιχτηκε μπασκετ και απο τους δυο, και απο τις λιγες φορες που η διαιτησια ηταν καλη σχετικα.
Να σου πω οτι ησαστε η μονη ομαδα που 8εωρω οτι αξιζετε την ανοδο ειτε σαν 1οι ειτε σαν 2οι (γτ απο την αρχη πιστευω οτι το πρωτα8λημα 8α επρεπε να κρι8ει αναμεσα μας βασει του μπασκετ που παιζουμε). Και οπως ανεφερα σε προηγουμενες απαντησεις, τα εχω με ομαδες και "τυπακια" που το μονο που κανουν η εκαναν ηταν να κραξουν την Δαφνη, τον προπονητη (βλ. Δαφνοβιος). Διαφοροι. Σε αυτους μονο με "μπλαζε υφος" 8α μπορουσα να απαντησω. Και με ενταση. Γτ με κουρασαν σαν αναγνωστη ολοι οι παραπανω.


QUOTE (lady caca @ Feb 9 2010, 20:52 ) *
Επειδη μαλλον ουτε εσυ οπως και ο συμπαικτης σου ο Δαφνοβιος καταλαβαινετε καποια πραγματα πρεπει και εγω να ξεκαθαρισω την θεση μου.Δεν αναφερθηκα στον τροπο παιχνιδιου της Δαφνης η σε ο,τι αλλο σχετικο με την ομαδα. Απαντησα στον Δαφνοβιο και στα παραπονα που εκανε για τον προπονητης σας.Λες οτι εχεις το καλυτερο υλικο στη κατηγορια.Δεν νομιζω να υπαρχει κανεις που να διαφωνει.Πως γινεται ομως να παιζεις Δ εσκανα με τετοιους παικτες,προπονητη και διοικηση και να μην εισαι ευκολα πρωτος?Μηπως φταιει ο Θεος?Ή μηπως η διατησια?
Και αφου εισαι τοσο μεγαλος παικτης,και οταν ησουν μικρος οι φιλοι σου σε επαιζαν στα μονα,και εισαι τοσο καλος στο ''REAL BASKETBALL'' ωστε δεν χρειαζεται να παιζεις ΝΒΑ LIVE 2010,γιατι παιζεις Δ εσκανα????????
Οσο για τους κομπλεξισμους που αναφερεις μαλλον εσυ πρεπει να το κοιταξεις γιατι εφ'οσον εισαι τοσο υπερανω,πως και σε πειραζουν οσα γραφει το ''κακο συναπαντημα''για την ομαδα σου σε εναν χωρο που απλα ο καθενας ενημερωνεται και μοιραζεται αποψεις?


Ο Δαφνοβιος και ο κα8ε "προβληματικος" παικτης (αν τλκ ειναι οντως μεσα απο την Δαφνη αυτος ο τυπος) πρεπει να λυσει τα 8εματα του μονος του. Τα αγωνιστικα. Δεν μπορω να ασχοληθω με καποιον που κρυβεται πισω απο ενα nick και κραζει την ιδια του την ομαδα. Εμενα αγαπητε/η οι φιλοι μου με παιζανε στα μονα. Και η Δ' ειναι μια επιλογη γτ οπως ξερεις δεν βγαζουμε απο το μπασκετακι. Ειμαστε επαγγελματιες σε καποια δουλεια που μας πληρωνει το νοικι γτ ΔΥΣΤΥΧΩΣ το μπασκετ δεν μας το πληρωνει. Και αν ριξεις μια ματια στην ιστορια του κα8ε παικτη 8α δεις οτι ειναι πρωτογνωρη για ολους μας η κατηγορια.Αυτα. Δεν 8ελω να μπω σε διαλογο. Ο κα8ενας εχει την γνωμη του. Απλα η κριτικη καλο ειναι να γινεται για να μας κανει καλυτερους. Οχι για "κρα"

Ευχαριστω
ο αν8ρωπος που τον επαιζαν οι φιλοι του αλλα ειναι στη Δ . smiley.gif
Saint Jim
Σωστός ο Pop Corn ! Λέει τα πράγματα με το όνομά τους!!! . . . .
Σταχυοφόρος
Με κάλυψε, πάμε παρακάτω.





ΥΓ: φτιάξε τα quote
Chili PopCorn
QUOTE(Saint Jim @ Feb 10 2010, 14:26 ) *
Σωστός ο Pop Corn ! Λέει τα πράγματα με το όνομά τους!!! . . . .
Εισαι προκλητικος και προβοκατορας. Οι διαφορες μας 8α λυθουν συντομα. 8α σου το κλεισω εγω το μεγαλο στομα.

Υ.Γ. παρε με τηλ.
i_like_it
1 : Δάφνη

2 : Τελαμώνας ο Πούτος

3 : Τελαμώνας και Ικόνιου

4 : Γασε

5 : Γασε και Δάφνη

μιλάω για τους βασικούς παίκτες
καλώς 'η κακώς καλοί παίκτες που ξεχωρίζουν είναι μόνο στις 4 - 5 πρώτες ομάδες
και ας είμαι από κάπου εκτός των 5 πρώτων :PPPPPPPP
καλή συνέχεια
ΜΆΧΗ προβλέπεται για την πολυπόθητη ΆΝΟΔΟ!!!
κάποια από τις 4 θα μείνει εδώ και του χρόνου εκτός απροόπτου...
MILIONSP
QUOTE(Saint Jim @ Feb 9 2010, 22:15 ) *
Έλεος με τη Δάφνη ρε παιδιά ! Ο Chill έχει δίκιο σε αυτά που λέει. . . Σ' άλλους αρέσει, σ' άλλους όχι ! Η ομάδα θα ανέβει στο τέλος και θα πάρει και το πρωτάθλημα! Αν η διαιτησία σφύριζε απλά δίκαια (και όχι υπέρ της Δάφνης) η ομάδα θα ήταν στο 14-0 ή 13-1 . . . Μην μιλάμε για διαιτησίες και ότι αδικεί τις ''μικρές'' ομάδες οι οποίες παίζουν ξύλο! Show mercy! blove.gif

zarko_paspalj
QUOTE(Chili PopCorn @ Feb 9 2010, 15:17 ) *
Μπαίνω στην διαδικασία να εγγραφώ και να απαντησω στον κα8ε τυχαίο που κρίνει την ομαδα στην οποία παίζω τη Δάφνη Αγ.Δημητρίου.Μαγκες καλως η κακως εχουμε το καλύτερο υλικο στη κατηγορια. Απο οσα διαβαζω κατα καιρους αυτο καποιοι δεν το χωνευετε. Δεν πειραζει. Δαφνοβιοι , lady Caca και το κακο συναπαντημα που κρινει , μιλαει , εχει αποψη (γτ δυστυχως η αποψη ειναι σαν την κ******* ολοι εχουμε μια ), -και ολα αυτα επειδη ειναι "μπασκετιστες" του καναπε και μικρους δεν τους παιζανε στα μονα οι φιλοι τους- δεν χωρανε ουτε στο φορουμ ουτε σε κουβεντες περι Δαφνης Αγ.Δημητριου.Ας κοιταει ο κα8ενας την ομαδα του, τη παρτη του , το ΝΒΑ live 2010 που εχω ακουσει παρεπιπτοντως πολυ καλα σχολια (δοκιμαστε το ειναι πιο απλο απο το REAL BASKETBALL) και οταν σηκωνουμε την κουπα την ανοιξη (8εου 8ελοντος και διαιτησιας, τραυματισμων και αλλων παραγοντων επιτρεποντων) τα ξαναλεμε. Φτανει πια με τους κομπλεξισμους μκαι τις μουρμουρες.

Υ.Γ.1 Σεβομαστε ολες τις ομαδες και ολα τα παιδια που παιζουν στο πρωτα8λιμα , αλλα τετοιες κριτικες, και επι8εσεις με υπονοουμενα κομπλεξ κλπ μας βρισκουν απεναντι. Καλη συνεχεια σε ολους.


Υ.Γ2. Saint Jim παρε με τηλ. smiley.gif


Η ομαδα μεχρι και τελους μπορει να συντηρει τη δικαιολογια της ΝΕΑΣ ομαδας (10 μεταγραφες). Εδω το εκανε καποτε ολοκλιρος Ολυμπιακος. Ποσο μαλλον εμεις. Υπομονη. Το καλο μπασκετ εχει παιχτει πολλες φορες , και 8α ξαναπαιχτει.νομιζω δικαιουμαστε και καποιες κακες εμφανισεις. Σιγα σιγα 8α φτιαξουμε διαρκεια και χαρακτηρα απεναντι σε παιχνιδια τετοιου ειδους που σιγουρα αν 8ες να μιλας για ανοδο 8α πρεπει να κα8αριζεις απλα χαιδευοντας το γκαζι.
Καλη συνεχεια και ευχαριστουμε για την στηριξη.

γασε με διαφορα η καλλυτερη ομαδα περας για τι ειναι ΟΜΑΔΑ
bpeis
1 No 4 της Νεας Συρνης

2 Πουτος

3 Νο 9 Νεας Σμυρνης ο αριστεροχειρας

4 Γασε

5 Νο 10 Νεας Σμυρνης
zarko_paspalj
QUOTE(i_like_it @ Feb 10 2010, 19:19 ) *
1 : Δάφνη

2 : Τελαμώνας ο Πούτος

3 : Τελαμώνας και Ικόνιου

4 : Γασε

5 : Γασε και Δάφνη

μιλάω για τους βασικούς παίκτες
καλώς 'η κακώς καλοί παίκτες που ξεχωρίζουν είναι μόνο στις 4 - 5 πρώτες ομάδες
και ας είμαι από κάπου εκτός των 5 πρώτων :PPPPPPPP
καλή συνέχεια
ΜΆΧΗ προβλέπεται για την πολυπόθητη ΆΝΟΔΟ!!!
κάποια από τις 4 θα μείνει εδώ και του χρόνου εκτός απροόπτου...

Ο ΚΑΛΛΥΤΕΡΟς ΠΑΙΧΤΗς ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑς ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΧΩΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΕΔΡΑ LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
i_like_it
QUOTE(bpeis @ Feb 13 2010, 02:12 ) *
1 No 4 της Νεας Συρνης

2 Πουτος

3 Νο 9 Νεας Σμυρνης ο αριστεροχειρας

4 Γασε

5 Νο 10 Νεας Σμυρνης



βάλε και κάποιον από νέα Σμύρνη...tongue.gif:P:P...
bpeis
QUOTE(i_like_it @ Feb 13 2010, 12:00 ) *
βάλε και κάποιον από νέα Σμύρνη...tongue.gif:P:P...

βασικά θα τους έβαζα όλους αλλά θα με κράζατε tongue.gif tongue.gif
kosttost
παιδια ο πουτος που αγωνιζοταν πριν παει στον τελαμωνα?
starentzis7
ΑΜΦΙΑΛΗ - ΑΙΓΙΝΑ 53-50

ΣΕ ΑΝΑΒΛΗΘΕΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΗΜΕΡΑ 15:00 ΜΜ
kosttost
οποιος ειδε το χ9εσινο παιχνιδι της αμφιαλης με τον σαρωνικο ας μας πει λεπτομεριες για το παιχνιδι γιατι το τελικο σκορ δειχνει πως εγινε αγωνας για γερα νευρα.......την καλημερα μου
starentzis7
Ως προπονητής της ομάδας του Σαρωνικού δεν μου επιτρέπεται να μιλήσω για το τεχνικό και τακτικό μέρος του παιχνιδιού για ευνόητους λόγους , από τη στιγμή που το πρωτάθλημα βρίσκεται ακόμα σε εξέλιξη...

1) Επιγραμματικά λοιπόν θα αναφέρω ότι ήταν ένα πολύ σκληρό παιχνίδι στον αμυντικό τομέα και για τις δύο ομάδες. αλλά ταυτόχρονα έγιναν και πάρα πολλά λάθη από τις ομάδες στην επίθεση,(πολλά βήματά-και λάθος πάσες σε σετ παιχνίδι, και στον αιφνιδιασμό,εκατέρωθεν) .
Η Αμφιάλη μπόρεσε να ελένξει σχεδόν απόλυτα τον τομέα των ριμπάουντ (είχαμε μόνο 1 η 2 επιθετικά ριμπάουντ) με αποτέλεσμα να καταφέρει να βάλει κάποια εύκολα καλάθια στον αιφνιδιασμό (τουλάχιστον 8 πόντους), κάτι που δεν μπόρεσε να κάνει και η δική μου ομάδα παρόλο που είχε τις ευκαιρίες να το κάνει, κυρίως από έλλειψη τεχνικής κατάρτισης ,(και σε ένα ματς που κρίνεται στους 53 πόντους, 8 πόντοι από αιφνιδιασμό είναι πολύ μεγάλο βοήθημα)
από εκεί και πέρα όλο το ματς κύλησε με τις δυο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ, σε όλη την διάρκειά του παιχνιδιού μέχρι 5 πόντους διαφορά και τελικά να κερδίσει αυτός που ήταν πιο ψύχραιμος , και έκανε τις πιο ορθολογικές μπασκετικά επιλογές στα τελευταία 2 λεπτά που το ματς ήταν στο μηδέν.....!!!
ανοίγω μια μικρή παρένθεση για την διαιτησία στο τελευταίο τρίλεπτο και απλά αναφέρω ότι δύο καθαρά επιθετικά φάουλ εκ μέρους της Αμφιάλης δόθηκαν αμυντικά ,και την κλείνω αμέσως γιατί θεωρώ την Νίκη της Αμφιάλης πέρα για πέρα δίκαιη. αυτά για το ματς από εμένα

2) ( Πάθος - βουβό κλάμα). είναι δύο έννοιές και χαρακτηριστικά που η ομάδα μας, κυρίως μετά την έναρξή του δεύτερου γύρου τις έχει καταθέσει μέσα στο παρκέ (με δυσάρεστη για μένα εξέρεση το ματς μέσα στην Σαλαμίνα) , και αυτό αν μη τι άλλο ως κόουτς με γεμίζει υπερηφάνεια. Ποιος προπονητής άλλωστε δεν θα ήταν όταν βλέπεις παίχτες σου μετά απο νίκη να βουρκώνουν...... και ακόμη καλύτερα όταν τους βλέπεις οτι κάνουν το ίδιο μετά από μία ήτα....!!! και όλα αυτά σε μία ομάδα χωρίς εμφανείς αγωνιστικούς στόχους τουλάχιστον για φέτος.
Αυτό συμένει για μένα ότι σε μία <<παραμεθόρια>>...... περιοχή της Ελλάδος , την Αίγινα έχω να κάνω με παίχτες που είναι Εραστές του Παιχνιδιού Που όλοι Εδώ μέσα λατρεύουμε , και παίζουν Μπάσκετ για το μπάσκετ......
Αγωνιστικά όμως αυτό είναι και το αδύνατο σημείο μας τουλάχιστον όταν παίζουμε με ομάδες που είναι ισοδύναμες , η λίγο καλύτερες από εμάς , όπως και ήταν η Αμφιάλη.
Στην μάχη ανάμεσα στην ΛΟΓΙΚΉ και το ΣΥΝΑΊΣΘΗΜΆ μέσα στο συγκεκριμένο ματς υπερίσχυσε το συναίσθημα,μη αφήνοντας την λογική να μας οδηγήσει εκ του ασφαλούς σε ορθολογικές επιλογές . έτσι θα είχαμε περισσότερες πιθανότητες για νίκη.









kosttost
ενα μεγαλο μπραβο στον σαρωνικο για την παρουσια του...coach συνχαριτρια και καλη δυναμη..
starentzis7
QUOTE(kosttost @ Feb 21 2010, 14:01 ) *
οποιος ειδε το χ9εσινο παιχνιδι της αμφιαλης με τον σαρωνικο ας μας πει λεπτομεριες για το παιχνιδι γιατι το τελικο σκορ δειχνει πως εγινε αγωνας για γερα νευρα.......την καλημερα μου


ΑΠΟ ΤΟ ΑΙΓΙΝΑ ΠΟΡΤΑΛ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΤΣ ΑΜΦΙΑΛΗ - ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ

http://www.aeginaportal.gr/content/view/3194/72/lang,el/
kosttost
γασε-τελαμωνας σημερα κλεβει την παρασταση νομιζω
kosttost
πολυ νεκρα ρε παιδια...κανα αποτελεσμα κανεις? γασε-τελαμωνας 2 +16 νομιζω
leonkalf
Tα χθεσινά αποτελέσματα:

Ατρόμητος – Σαρωνίδα 43-47
Εν. Αμφιάλης - Αν. Ικονίου 56-57
Απρόβλεπτοι – Κυρίαρχοι 61-37
Αιξωνή – Δάφνη Αγ. Δημ. 68-75
ΓΑΣΕ - Τελαμώνας 67-83

Ρεπό Ν. Σμύρνη , Σαρωνικός



ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ
QUOTE(kosttost @ Feb 23 2010, 15:05 ) *
πολυ νεκρα ρε παιδια...κανα αποτελεσμα κανεις? γασε-τελαμωνας 2 +16 νομιζω


τα αποτελεσματα καθε δευτερα βραδυ ειναι στο σαιτ του σωματειου μας


www.aprovleptoi.gr
magickaminia
Θελω να δωσω συγχαρητηρια στα παιδια του Ατρομητου που παιζοντας 1 μιση ματςσε δυο μερες καταφεραν να κερδισουν τους Κυριαρχους και να σημειωσουν νικη μετα απο ενα ακριβως γυρο. Η παρουσια τους με την Σαρωνιδα δειχνει οτι μπορουν να ξεκολλησουν απ την τελευταια θεση. Σαν Καμινιωτης τους το ευχομαι.Μπραβο και στον Σπ.Γκικα που δειχνει την αγαπη του για το Συλλογο. blove.gif
Sapios
QUOTE(magickaminia @ Feb 25 2010, 16:51 ) *
Θελω να δωσω συγχαρητηρια στα παιδια του Ατρομητου που παιζοντας 1 μιση ματςσε δυο μερες καταφεραν να κερδισουν τους Κυριαρχους και να σημειωσουν νικη μετα απο ενα ακριβως γυρο. Η παρουσια τους με την Σαρωνιδα δειχνει οτι μπορουν να ξεκολλησουν απ την τελευταια θεση. Σαν Καμινιωτης τους το ευχομαι.Μπραβο και στον Σπ.Γκικα που δειχνει την αγαπη του για το Συλλογο. blove.gif



Το ματς Ατρομητος-Σαρωνιδα ήταν ωραίο.Και ας εγινε με έναν διαιτητή.Μεγάλος παίχτης το 10 rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.