Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Group B
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > London 2012
Pages: 1, 2, 3
giorgos14
QUOTE(sacarame @ Aug 2 2012, 18:58 ) *
Είμαι ο μόνος που βλέπει οξεία Τεοντοσιτσίτιδα σε κάποια σημεία του παιχνιδιού του Σβεντ μετά την φετινή σεζόν και την τοποθέτηση του στον άσσο στην εθνική ομάδα της Ρωσίας ?? 39.gif 39.gif


Αυτο ηθελα να γραψω μολις!ο τυπος μετα απο μια χρονια που εφαγε το Μιλος στη μαπα σε καθε προπονηση εχει καταληξει να γινει ιδιος.Κατι η τρελα και τα αψυχολογητα τριποντα,κατι οι extreme πασες κατανταει κλωνος του.Ακομα και το τιναγμα του μαλλιου μετα απο καθε καλαθι στο Τεοντοσιτς μου παραπεμπει
gspara
Δεν τους βλεπω καλα τους Ισπανους το Σαββατο με Ρωσια.
ViC
κακό ματς στο μπάσκετ. Εγώ πάντως το έχω γυρίσει στο βόλεϊ ΗΠΑ-Βραζιλία smiley.gif
Αυτοί οι Βρετανοί θλίψη μου προκαλούν. Τόσα χρόνια προσπαθούν να φτιάξουν ομάδα για τους ολυμπιακούς του Λονδίνου και φέτος είναι μάλλον χειρότεροι από κάθε άλλη πρόσφατη χρονιά (Άρτσιμπαλντ αγόρι μου γιατί δε σε αντέχω με τίποτα; )
Όσο για τους Ισπανούς είναι κλασικοί πλέον. Δε φορτσάρουν ποτέ στην πρώτη φάση. Θα παίξουν μόνο για να κερδίσουν τη Ρωσία. Σε όλα τα άλλα ματς υπερβολική χαλαρότητα...
gspara
QUOTE (ViC @ Aug 2 2012, 22:57 ) *
κακό ματς στο μπάσκετ. Εγώ πάντως το έχω γυρίσει στο βόλεϊ ΗΠΑ-Βραζιλία smiley.gif
Αυτοί οι Βρετανοί θλίψη μου προκαλούν. Τόσα χρόνια προσπαθούν να φτιάξουν ομάδα για τους ολυμπιακούς του Λονδίνου και φέτος είναι μάλλον χειρότεροι από κάθε άλλη πρόσφατη χρονιά (Άρτσιμπαλντ αγόρι μου γιατί δε σε αντέχω με τίποτα; )
Όσο για τους Ισπανούς είναι κλασικοί πλέον. Δε φορτσάρουν ποτέ στην πρώτη φάση. Θα παίξουν μόνο για να κερδίσουν τη Ρωσία. Σε όλα τα άλλα ματς υπερβολική χαλαρότητα...

φιλε vic εχασες τον Φριλαντ να τρωει τα 2 γκασολακια για πρωινο!Τελικα το πουλησε το παιχνιδι ο Ντενγκ.
Τεραστια επιτυχια για την Ισπανια 79-78?????
Αραγε ειναι μονο χαλαροτητα η κατι δεν παει καλα?
sacarame
Κάντε ένα τάκλιν ρε διάολεεεεεε... shot.gif shot.gif shot.gif
belalik
QUOTE(gspara @ Aug 2 2012, 23:54 ) *
φιλε vic εχασες τον Φριλαντ να τρωει τα 2 γκασολακια για πρωινο!Τελικα το πουλησε το παιχνιδι ο Ντενγκ.
Τεραστια επιτυχια για την Ισπανια 79-78?????
Αραγε ειναι μονο χαλαροτητα η κατι δεν παει καλα?


Ενταξει, τρελλο φιναλε ... 6/6 βολες ο καλντερον στο τελος, ενω οι ισπανοι ειχαν κακα ποσοστα γενικως, κοντα στο 50-55%, και οι βρετανοι μονο σε αυτον εκαναν φαουλ (αν και τις περισσοτερες φορες δεν μπορουσαν να κανουν σε αλλον).. Στο τελος τριποντο ο Ντενγκ, παει στο ποντο με 4-5 δευτερα, και δεν προλαβαν καν να κανουν φαουλ...

Παντως δε το πουλησε ο Ντενγκ ρε συ, ενταξει εκανε 2 λαθη (στο ενα εφταιγε 100%), αλλα σε πολλες προηγουμενες επιθεσεις επαιρνε ολη την ισπανια πανω του και εκανε σωστες ασιστ που κατεληξαν αρκετες φορες σε καλαθι.. Εβαλε και το τελευταιο κουφο τριποντο που το πηγε στο ποντο, αλλα δε προλαβαιναν ...

Νωχελικοι οι Ισπανοι γενικα ...


Manu7
ΦΑΟΥΛ ΡΕ ΓΙΔΙΑ!!ΦΑΟΥΛ τον μπελά μου μέσα...

Αυτοί δεν πρέπει να κατεβαίνουν σε τουρνουά μετά από αυτό.. 68.gif

Καλά οι Ισπανοί σνομπάρουν απίστευτα τις πρώτες φάσεις...Φαίνεται επίσης πόσο σημαντικός είναι ο Ναβάρο ακόμη και σε τέτοια ματς γιατί με 2-3 τριποντάκια τελειώνει τα ματσάκια.

Αν δεν αλλάξει κάτι όμως για την Ισπανία,θα την φάνε τη μπάμια με τέτοια αλαζονεία που βγάζουν.
belalik
QUOTE(Manu7 @ Aug 3 2012, 00:01 ) *
ΦΑΟΥΛ ΡΕ ΓΙΔΙΑ!!ΦΑΟΥΛ τον μπελά μου μέσα...

Αυτοί δεν πρέπει να κατεβαίνουν σε τουρνουά μετά από αυτό.. 68.gif

Καλά οι Ισπανοί σνομπάρουν απίστευτα τις πρώτες φάσεις...Φαίνεται επίσης πόσο σημαντικός είναι ο Ναβάρο ακόμη και σε τέτοια ματς γιατί με 2-3 τριποντάκια τελειώνει τα ματσάκια.

Αν δεν αλλάξει κάτι όμως για την Ισπανία,θα την φάνε τη μπάμια με τέτοια αλαζονεία που βγάζουν.


Χαχα.. Και γω φωναζα μονος μου 'φαουλ ρεεεεεεε' .. Ειχαν κολλησει και κοιταγαν το καλντερον να ντριπλαρει τη μπαλα, γενικα στο τελος κανανε καποια αψυχολογητα - ενταξει ειναι απειροι σε τετοια πιεση και τετοια σημεια αγωνα.. Ωστοσο και να κανανε το φαουλ, ο αλλος θα τις εβαζε τις βολες και ειχαν 2-3 δευτερα, 3 ποντους πισω. Μετα ηθελε Σλουκα να το μπουμπουνησει smile.gif ..

Τεσπα, ωραιο φιναλε, γιατι ο αγωνας ηταν απιστευτα βαρετος, στο πρωτο ημιχρονο κοιμηθηκα κανα 5λεπτο στανταρ ..

Αντε και οι νιγηριανοι να παρουν τους αμερικανους να τελειωνουμε, να δικαιωθει και ο Ζουρος.
Manu7
Πάντως έχουν παράδοση οι Βρετανοί με τους Ισπανούς.
Το 2009 είχε γίνει εκείνο το ιστορικό ματς που λίγο έλειψε να τους αποκλείσουν μιας και είχαν χάσει από τους Σέρβους πρώτη αγωνιστική οι Ισπανοί που δεν βλέπονταν στη φάση ομίλων.

Kαι χωρίς Ντενγκ μάλιστα biggrin.gif

T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Aug 2 2012, 20:58 ) *
Είμαι ο μόνος που βλέπει οξεία Τεοντοσιτσίτιδα σε κάποια σημεία του παιχνιδιού του Σβεντ μετά την φετινή σεζόν και την τοποθέτηση του στον άσσο στην εθνική ομάδα της Ρωσίας ?? 39.gif 39.gif


Οχι, δεν εισαι ο μονος. Μου θυμιζει πολυ τον Τεοντοσιτς ο Σβεντ και γι αυτο ακριβως δεν τον παω σαν παιχτη.
Manu7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 3 2012, 00:22 ) *
Οχι, δεν εισαι ο μονος. Μου θυμιζει πολυ τον Τεοντοσιτς ο Σβεντ και γι αυτο ακριβως δεν τον παω σαν παιχτη.

Βασικά έβαλε στέκα στα μαλλιά και τώρα τους ξεχωρίζω smiley.gif
mephisto22
Βλεπετε ο Σβεντ να χει παρει τα χουγια του Μιλος?Προσωπικα εχω εντελως αντιθετη αποψη.Εμενα ο Ζβεντ μου φαινεται πολυ κοντρολαρισμενος και εγκεφαλικος παικτης,πειθαρχημενος και σοβαρος,καμμια σχεση με τον τρελο τον Μιλος.
T.W.Is.M.
QUOTE(mephisto22 @ Aug 3 2012, 10:32 ) *
Βλεπετε ο Σβεντ να χει παρει τα χουγια του Μιλος?Προσωπικα εχω εντελως αντιθετη αποψη.Εμενα ο Ζβεντ μου φαινεται πολυ κοντρολαρισμενος και εγκεφαλικος παικτης,πειθαρχημενος και σοβαρος,καμμια σχεση με τον τρελο τον Μιλος.



Δεν εχεις δει πως σταματαει ξαφνικα και σηκωνεται για τρειιιιις, που θα λεγε κι ο Βαγγελας? Και στις πασες του καμια φορα ψαχνει το δυσκολο και γενικα δειχνει οτι θελει να ενεργει οπως του αρεσει εκεινου κι οχι οπως ειναι το πιο ασφαλες για την ομαδα. Εμενα ισα ισα που μου μοιαζει ανωριμος στο παιχνιδι του ο Σβεντ και τωρα πηγαινοντας στο ΝΒΑ μπορει να γινει καλυτερος, αλλα να μη χασει την ανωριμοτητα του.
Zephyr
QUOTE(Manu7 @ Aug 3 2012, 00:01 ) *
ΦΑΟΥΛ ΡΕ ΓΙΔΙΑ!!ΦΑΟΥΛ τον μπελά μου μέσα...

Αυτοί δεν πρέπει να κατεβαίνουν σε τουρνουά μετά από αυτό.. 68.gif


Πραγματικά, δεν περίμενα ότι θα υποστήριζα μπασκετική ομάδα της Βρετανίας! Αλλά έλεος, πραγματικά η αντίδραση τους στα τελευταία δευτερόλεπτα παραπέμπει σε τσομπάνηδες biggrin.gif !

QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 3 2012, 12:17 ) *
Δεν εχεις δει πως σταματαει ξαφνικα και σηκωνεται για τρειιιιις, που θα λεγε κι ο Βαγγελας? Και στις πασες του καμια φορα ψαχνει το δυσκολο και γενικα δειχνει οτι θελει να ενεργει οπως του αρεσει εκεινου κι οχι οπως ειναι το πιο ασφαλες για την ομαδα. Εμενα ισα ισα που μου μοιαζει ανωριμος στο παιχνιδι του ο Σβεντ και τωρα πηγαινοντας στο ΝΒΑ μπορει να γινει καλυτερος, αλλα να μη χασει την ανωριμοτητα του.


Έτσι είναι. Βέβαια ο Σβέντ έχει την κορμοστασιά και τα αθλητικά προσόντα ώστε να παίξει ΝΒΑ, σε αντίθεση με Μίλος που είναι μόνο για Ευρώπη. Πάντως στο "1" ούτε το Σβέντ θα εμπιστευόμουν, για μένα καθαρό "2" είναι ο τύπος που απλά μπορεί να παίξει και "1" στην ανάγκη. Στο ρόστερ βέβαια των Ρώσων δεν υπάρχει άλλος τόσος καλός περιφερειακός οπότε ζουν και πεθαίνουν με Σβεντ. Με Κβοστοβ και σια που να πας, καλύτερα να κατεβάζει και να μοιράζει ο παιχνίδι ο Κιριλένκο.
giorgos14
QUOTE(Zephyr @ Aug 3 2012, 11:12 ) *
Πραγματικά, δεν περίμενα ότι θα υποστήριζα μπασκετική ομάδα της Βρετανίας! Αλλά έλεος, πραγματικά η αντίδραση τους στα τελευταία δευτερόλεπτα παραπέμπει σε τσομπάνηδες biggrin.gif !



Έτσι είναι. Βέβαια ο Σβέντ έχει την κορμοστασιά και τα αθλητικά προσόντα ώστε να παίξει ΝΒΑ, σε αντίθεση με Μίλος που είναι μόνο για Ευρώπη. Πάντως στο "1" ούτε το Σβέντ θα εμπιστευόμουν, για μένα καθαρό "2" είναι ο τύπος που απλά μπορεί να παίξει και "1" στην ανάγκη. Στο ρόστερ βέβαια των Ρώσων δεν υπάρχει άλλος τόσος καλός περιφερειακός οπότε ζουν και πεθαίνουν με Σβεντ. Με Κβοστοβ και σια που να πας, καλύτερα να κατεβάζει και να μοιράζει ο παιχνίδι ο Κιριλένκο.


Αν οι επιλογες σου ειναι Κβοστοβ και Πονγκρασοφ διαλεγεις τη λοβοτομη..Οποτε αναγκαστικα ο Σβεντ ειναι η μονη λυση..δεν ειναι εποχες να βλεπουμε το μπλατ με στραβωμενο στομα και ανασκελα...
mephisto22
QUOTE (T.W.Is.M. @ Aug 3 2012, 12:17 ) *
Δεν εχεις δει πως σταματαει ξαφνικα και σηκωνεται για τρειιιιις, που θα λεγε κι ο Βαγγελας? Και στις πασες του καμια φορα ψαχνει το δυσκολο και γενικα δειχνει οτι θελει να ενεργει οπως του αρεσει εκεινου κι οχι οπως ειναι το πιο ασφαλες για την ομαδα. Εμενα ισα ισα που μου μοιαζει ανωριμος στο παιχνιδι του ο Σβεντ και τωρα πηγαινοντας στο ΝΒΑ μπορει να γινει καλυτερος, αλλα να μη χασει την ανωριμοτητα του.

Εγω νομιζω οτι οι προσπαθειες που παιρνει ειναι μετρημενες γενικα,δεν μου φαινεται οτι κανει κατι το εξεζητημενο.Οι περισσοτερες επιλογες του στην επιθεση προερχονται απο συνεργασιες, συνηθως μετα απο διαδοχικα σκριν απο τους ψηλους.Και τα μπασιματα που κανει γινονται μετ απο καλο διαβασμα της αντιπαλης αμυνας, εξ ου και καταληγουν ειτε σε ασσιστ στον ψηλο που ρολαρει,η σε παιχτη που κοβει στη ρακετα,ειτε σε σουτ δικο του απο μεση κοντινη αποσταση.Και τις προσπαθειες για τριποντο τις παιρνει οταν ξεμαρκαρεται μετα απο σκριν.Γενικα,δεν μου φαινεται οτι επιλογες του εχουν κατι το παρακικνδυνευμενο.

Αποψη μου βεβαια,μπορει να κανω και λαθος.
gspara
H μονη διαφορα Τεοντοσιτς και Σβεντ ειναι οτι ο δευτερος ειναι παιχταρας!
nestoras kommatos
Παλικάρια πάντως οι Βρετανοί χθες, κόντραραν στα ίσα την Ισπανία.


Τώρα όσον αφορά την τελευταία φάση αυτά συμβαίνουν και από πιο έμπειρους αθλητές, αν και μεταξύ μας ο Καλντερόν σιγά μην έχανε βολή και να κέρδιζε το φάουλ.
giorgos14
αρχιζει το Ισπανια-Ρωσια..παιχνιδι που λογικα θα κρινει τη 1η θεση,μακαρι να ειναι καλο.Παιζει και ο χλεμπονας ο Ναβαρο 68.gif
sarounas
ο Φριτζόν μάλλον απέκτησε το σύνδρομο Διαμαντίδη μετά το τρίποντο με την Βραζιλία, μεγάλο πράγμα η ψυχολογία. Σήμερα έβαλε κάτι παράξενα blink.gif
φοβεροί οι Ισπανοί μέχρι τώρα αλλά πιστεύω θα το γυρίσουν οι Ρώσοι
gspara
Εγω πιστευω οτι ο Φριντζον ειναι ο καλυτερος παιχτης της Ρωσιας και δεν εννοω μονο στο σημερινο παιχνιδι!!
gspara
QUOTE (sarounas @ Aug 4 2012, 13:44 ) *
ο Φριτζόν μάλλον απέκτησε το σύνδρομο Διαμαντίδη μετά το τρίποντο με την Βραζιλία, μεγάλο πράγμα η ψυχολογία. Σήμερα έβαλε κάτι παράξενα blink.gif
φοβεροί οι Ισπανοί μέχρι τώρα αλλά πιστεύω θα το γυρίσουν οι Ρώσοι

ειχες δικιο sarounas.Και το γυρισανε μολις εβαλε Πονκρασοφ αντι Σβεντ.

O Φριντζον την εχει καταβρει με τον Ρουντι

Βαλε τον Μοζγκοφ ρε φιλε ας εχει 4φαουλ.Που πας με Καουν???Ημαρτον...
sarounas
QUOTE(gspara @ Aug 4 2012, 14:25 ) *
ειχες δικιο sarounas.Και το γυρισανε μολις εβαλε Πονκρασοφ αντι Σβεντ.

O Φριντζον την εχει καταβρει με τον Ρουντι

ο Πονκρασόφ λογικά πρέπει να κάνει την καλύτερη εμφάνιση της καριέρας του blink.gif
δεν ξέρω γιατί δεν εμπιστεύεται καθόλου Κβοστόφ ο Μπλατ και είναι αναγκασμένος να βάζει τον τραγικό σήμερα Σβεντ.
πάντως το σημερινό δείχνει πόσο ισχυρή γίνεται η Ρωσία παίρνοντας τα βασικά από την περιφέρεια αφού στους ψηλούς δεν έχει προβλήματα

Οι Ισπανοί αρχίσαν πάλι τα θέατρα και οι διαιτητές ανταποκρίνονται....
gspara
MVP Πονκρασοφ.Συγκλονιστικοι Φριντζον-Μοζγκοφ.Επιτελους εμφανιστηκε και ο Κριαπα!
Ολα τα λεφτα η ταπα του Μοζγκοφ στο καρφωμα του Μαρκ Γκασολ!!!

Για περαστε απο τον Μανου τωρα αντιπαθητικοι
sarounas
οι Ρώσοι έριξαν τους Ισπανούς στα νύχια των αμερικανών στον ημιτελικό
δεύτερη κηδεία την τελευταία 5ετία...

πάντως δεν παίρνω πίσω ότι κατά καιρούς έχω πει για τον Πονκρασόφ, ας κάνει και άλλα τέτοια ματς
και ύστερα το συζητάμε
giorgos14
κριμαααααα...χαχα ο πονγκρασοφ μου εφτιαξε το απογευμα και δεν τον ειχα ικανο...σημερα εμφανισε ενα δειγμα παπαλουκα και μακινταιρ με τις πασες του και με τα σουτ που ειχαν τοση καμπυλη που τα ευλογουσε ο θεος και εμπαιναν..

ερχεται ο τζινομπιλι ...

Zephyr
O Σβεντ γιατί δεν έπαιξε?
gspara
QUOTE (Zephyr @ Aug 4 2012, 17:05 ) *
O Σβεντ γιατί δεν έπαιξε?

Ξεκινησε κανονικα αλλα ηταν εκτος τοπου και χρονου
Zephyr
QUOTE(gspara @ Aug 4 2012, 18:27 ) *
Ξεκινησε κανονικα αλλα ηταν εκτος τοπου και χρονου


A, οκ, ξεκίνησα να το βλέπω από τα μέσα του α΄ δεκαλέπτου και είπα μην τραυματίστηκε. Πάντως σήμερα ο Πονκρασόφ ήταν πολύ καλός οργανωτικά.
T.W.Is.M.
Και τωρα το διλημμα των Ισπανων ειναι: Κερδιζουν τη Βραζιλια για να βγουν 2οι και να παιξουν ημιτελικο με τις ΗΠΑ ή χανουν, βγαινουν 3οι, επαναλαμβανουν τον περσινο τελικο του Ευρωμπασκετ στους προημιτελικους και παιζουν με τους Αμερικανους μονο στον τελικο?
Η Ρωσια παντως ειναι τυχερη ομαδα. Πηρε και τα δυο παιχνιδια στον ποντο εχοντας βαλει δυσκολα εως σκοτωμενα σουτ. Την επομενη φορα δε θα της κατσουν αυτα τα σουτ. Και η επομενη φορα θα ειναι νοκ-αουτ...
gspara
QUOTE (T.W.Is.M. @ Aug 4 2012, 18:58 ) *
Και τωρα το διλημμα των Ισπανων ειναι: Κερδιζουν τη Βραζιλια για να βγουν 2οι και να παιξουν ημιτελικο με τις ΗΠΑ ή χανουν, βγαινουν 3οι, επαναλαμβανουν τον περσινο τελικο του Ευρωμπασκετ στους προημιτελικους και παιζουν με τους Αμερικανους μονο στον τελικο?
Η Ρωσια παντως ειναι τυχερη ομαδα. Πηρε και τα δυο παιχνιδια στον ποντο εχοντας βαλει δυσκολα εως σκοτωμενα σουτ. Την επομενη φορα δε θα της κατσουν αυτα τα σουτ. Και η επομενη φορα θα ειναι νοκ-αουτ...

Παντως ειναι σημαντικο οτι σημερα κερδισε με Σβεντ(κυριως),Κιριλενκο αορατους
xristos_metal
Σιγουρα θα χασουν οι Ισπανοι απο Βραζιλια. Μαλλον για Γαλλια-Ισπανια παμε.
giorgos14
QUOTE(xristos_metal @ Aug 4 2012, 17:56 ) *
Σιγουρα θα χασουν οι Ισπανοι απο Βραζιλια. Μαλλον για Γαλλια-Ισπανια παμε.


Και γω δεν βλεπω να ζοριζεται καμια απο τις 2 ομαδες για τη νικη τελευταια αγωνιστικη.Οποιος χασει αποφευγει τις Ηπα στους 4 αν περασουν.Ειδικα η υπεροπτικη ,γενικοτερα,σταση των Ισπανων θα τους το επιτρεψει αυτο αφου μου φαινεται οτι σεβονται μονο τους αμερικανους και θεωρουν αυτους αντιπαλους.Ισως η σημερινη π@π@ρ@,εεε ηττα εννοουσα, να τους κανει να βαλουν μυαλο..

ευκαιρια για το Μπλατ να ουρλιαζει παλι... smiley.gif
gspara
Πιστευω και οι Αγγλοι σε λιγη ωρα να κανουν την ζημια στους Αυστραλους
gspara
25-16 οι Αγγλοι με τον Κλαρκ να εχει 3σερι 3ποντα στην 1η περιοδο.Ποιος Καρμελο τωρα?
gspara
Απο το 51-36 οι Αγγλοι χανουν 60-66 στην γ περιοδο με τον Μιλς να εχει πετυχει σχεδον τους μισους της Αυστραλιας
sarounas
σε κακά χάλια και σήμερα όπως προχθές με Ισπανία ο Κιριλένκο, αν δεν ανέβει στην τελευταία περίοδο κινδυνεύει με ήττα η Ρωσία.
Όχι πως έχει σημασία βέβαια αφού είναι 1η ότι και να γίνει
T.W.Is.M.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 4 2012, 18:58 ) *
Η Ρωσια παντως ειναι τυχερη ομαδα. Πηρε και τα δυο παιχνιδια στον ποντο εχοντας βαλει δυσκολα εως σκοτωμενα σουτ. Την επομενη φορα δε θα της κατσουν αυτα τα σουτ. Και η επομενη φορα θα ειναι νοκ-αουτ...


Δεν ειχα υπολογισει οτι υπηρχε και ματς με την Αυστραλια που μπορουσε να παει στον ποντο. Τελικα οντως το εχασαν το ματς οι Ρωσοι, αλλα δεν τους στοιχισε. Κριμα, και ειχα την ελπιδα οτι το ματς που θα εχαναν στον ποντο θα ηταν με τη Λιθουανια... smiley.gif
SG3ptshooter
Πεντάδα Neto-Taylor-Marquinhos-Giovannoni-Caio η Βραζιλία και κάνει run απέναντι στους Ισπανούς.
Υπό άλλες περιπτώσεις θα ήταν μυστήρια πράγματα, όμως το ματς προβλέπεται να έχει σεβαστή ποσότητα τρολαρίσματος.. tongue.gif Και δεν αντιλέγω, ανέφερα πουλέν και 2 που σέβομαι. Αλλά ο πάγκος είναι ο πάγκος και οι βασικοί απ' τη Barcelona και το ΝΒΑ οι βασικοί..
giorgos14
QUOTE(SG3ptshooter @ Aug 6 2012, 19:28 ) *
Πεντάδα Neto-Taylor-Marquinhos-Giovannoni-Caio η Βραζιλία και κάνει run απέναντι στους Ισπανούς.
Υπό άλλες περιπτώσεις θα ήταν μυστήρια πράγματα, όμως το ματς προβλέπεται να έχει σεβαστή ποσότητα τρολαρίσματος.. tongue.gif Και δεν αντιλέγω, ανέφερα πουλέν και 2 που σέβομαι. Αλλά ο πάγκος είναι ο πάγκος και οι βασικοί απ' τη Barcelona και το ΝΒΑ οι βασικοί..


o Nene ουτε δευτερολεπτο ε;Ντροπη των ισπανων να σκεφτονται την ηττα κυριε μανιανο ε; tongue.gif
οχι οτι αυτοι πολυζοριζονται να μαρκαρουν...
gspara
Ρε παιδια βρισκει τοσα χρονια συμβολαια στο nba ο φονιας Βαρεζαο?Τοτε ο Σπανουλης επρεπε να εχει συμβολαιο εφαμιλλο του Κομπε!!
Σε κακη κατασταση και ο Σπλιτερ.Εξαιρετικη περιπτωση ο Μαρκουινιος.
Απο Ισπανια αφαντος σε ολο το τουρνουα ο πολυς Ρουντι.
captain charisma
ο νενε τραυματιας ειναι?
sarounas
τελικά μεγάλες κότες αυτοί οι Ισπανοί...
να χεις τέτοια ομαδάρα και να χέζεσαι αν θα παίξεις ημιτελικό η τελικό με τον βασικό αντίπαλό σου
τόσο loser? blink.gif
Anaz
Το παρατησαν οι Ισπανοι στο τελευταιο δεκαλεπτο, αλλα σαν καλοι θεατρινοι που ειναι δεν το αφησαν να πολυφανει.
captain charisma
ετσι ειναι αυτα...για να παιξουν μονο στο τελικο με τις ηπα...αλλα ελπιζω νωριτερα να φανε γερο χαστουκι ωστε να μη πανε τελικο
sarounas
ε όχι και δεν φάνηκε smiley.gif

Βραζιλία- Αργεντινή
Γαλλία- Ισπανία
Αμερική- Αυστραλία
Λιθουανία- Ρωσία

giorgos14
εε δεν το λες δεν φανηκε...Δεν σχολιαζω για ολο το δεκαλεπτο αλλα εισαι στο -5 με 40 δευτερα να απομενουν δεν πιεζουν σε ολο το γηπεδοο παρα μονο ο ασσος...που ειναι τα τρελα τριποντα που πεταγαν οι ισπανοι;αν δεν ειναι ελευθεροι πλεον δεν σουταρουν,μονο πασαρουν στα αδερφια..
rchos
εντάξει και να θέλεις να αγιάσεις δεν σε αφήνουν...
aegeansheed
Marquinhos = ο T-Mac των αργών ή αλλιώς T-Marq ή αλλιώς ο βραζιλιάνος Αντρέη Μπλατς
xristos_metal
Εδειξε σε ενα πλανο τον προπονητη της Γαλλιας και ηταν ετοιμος να κλαψει. smiley.gif

Ε ενταξει τι να εκαναν δηλαδη οι Ισπανοι? Να κατσουν να πεσουν πανω στους αμερικανους? Δεν ειναι βλακες. Εδω εμεις κατσαμε και χασαμε στη Πολωνια για να αποφυγουμε του Ισπανους στα προημιτελικα. Ετσι εχουν αυτα, τι να κανουμε.

Βεβαια για να πουμε του στραβου το δικιο και εμεις θα μπορουσαμε να κατσουμε να χασουμε για να αποφυγουμε τους αμερικανους το 2006 αλλα δε το καναμε. Ο καθενας κανει οπως νομιζει.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.