Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Group B
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > London 2012
Pages: 1, 2, 3
natouralistis
Η Ισπανια σημερα εχασε κατι πολυ παραπανω απο ενα ματς ομιλου στην ολυμπιαδα.

Εχασε το δικαιωμα στο να αποκαλειται μεγαλη ομαδα.

Τοσο απλα...

Στη τελικη ρε κοροϊδα Ισπανοι τι 2ος τι 3ος? Αντι για ασημενιο θα παρεις το χαλκινο και θα εισαι μαγκας..

Φαρσοκωμωδια που σου προκαλει οικτο..73-67 και να τους βλεπεις αγχωμενους μη τυχον και κερδισουν..76-82 σε 4 λεπτακια διακωμωδησης του αθληματος και της Ιστοριας τους..

Υ.Γ. Βαγγελας:"Μια του και εχμμμ Μια του"
T.W.Is.M.
QUOTE(sarounas @ Aug 6 2012, 23:46 ) *
Βραζιλία- Αργεντινή

Για να παει στην τετραδα η μεγαλη ομαδα. Οι Βραζιλιανοι δεν καταφεραν να χασουν οταν ηθελαν. Θα καταφερουν να αποφυγουν την ηττα τωρα που θελουν να κερδισουν? tongue.gif

QUOTE(sarounas @ Aug 6 2012, 23:46 ) *
Γαλλία- Ισπανία

24.gif 24.gif 24.gif banana.gif

QUOTE(sarounas @ Aug 6 2012, 23:46 ) *
Αμερική- Αυστραλία

Λεμπρον μαθε μπαλιτσα στον αρχοντα Νιλσεν...

QUOTE(sarounas @ Aug 6 2012, 23:46 ) *
Λιθουανία- Ρωσία

2 ματς δεν πηρε στον ποντο η Ρωσια? Και 1 εχασε. Ας χασει κι αλλο ενα. Δεν μπορω να ελπιζω??? cool.gif
Nuntius
Δεν μου φάνηκε πως το έδωσαν ιδιαίτερα το ματς οι Ισπανοί. Τουλάχιστον, όχι όσο το είχαν δώσει πέρυσι οι Γάλλοι. Απλά δεν τους καιγόταν καρφί αν θα έχαναν ή αν θα κέρδιζαν.
ViC
κατά τα άλλα τις αθλήτριες του μπάντιντον τις απέκλεισαν...
Nuntius
QUOTE (ViC @ Aug 7 2012, 15:02 ) *
κατά τα άλλα τις αθλήτριες του μπάντιντον τις απέκλεισαν...


Καμία σχέση. Οι αθλήτριες του Badminton έκαναν δεν πέρναγαν καν την μπάλα από το δίχτυ. Ήταν εξευτελιστικό.

Εγώ πάντως επιμένω πως απλώς οι Ισπανοί είναι σε πολύ κακή κατάσταση σε αυτό το τουρνουά. Εκτός κι αν ήθελαν να δώσουν και τον αγώνα με την Γαλλία tongue.gif
ViC
QUOTE(Nuntius @ Aug 9 2012, 00:44 ) *
Καμία σχέση. Οι αθλήτριες του Badminton έκαναν δεν πέρναγαν καν την μπάλα από το δίχτυ. Ήταν εξευτελιστικό.

Εγώ πάντως επιμένω πως απλώς οι Ισπανοί είναι σε πολύ κακή κατάσταση σε αυτό το τουρνουά. Εκτός κι αν ήθελαν να δώσουν και τον αγώνα με την Γαλλία tongue.gif

σωστά, ενώ οι Ισπανοί δεν έκαναν air-balls αλλά και μόνο ότι υπήρχε τέτοια κουβέντα περί πιθανής ήττας τους, θα έπρεπε να ξεσκιστούνε για να μη χάσουνε. Όχι από πλευρά απόδοσης να ξεσκιστούν, αλλά να σκυλιάσουνε ρε παιδί μου, πως το λένε... Να μπαίνει μέσα στο γήπεδο ο Πάου και να βρίζει τους άλλους να τους ξυπνήσει. Να φωνάζει ο Ναβάρο από τον πάγκο. Να έχει πάθει ταράκουλο ο απάτης ο Σκαριόλο και να του ξεκολλάνε τα μαλλιά από την αγωνία και το χτύπημα πάνω κάτω, σαν να κάνει head banging. Ελπίζω να συνέλαβες την εικόνα.
Αλλά αυτοί ήταν τόοοοοοοοσο χαλαροί που το ένιωθες ότι δεν ήθελαν να κερδίσουν.
Προσωπικά δεν τους κατηγορώ. Μέσα στο παιχνίδι είναι κι αυτά. Ούτε θεωρώ ότι μίκρυναν ως ομάδα. Εξάλλου τους Γάλλους τους πέρασαν και τώρα θα έχουν την ευκαιρία να παίξουν στον τελικό.
Θεωρώ όμως ότι έκαναν λάθος. Γιατί αν υπήρχε ΜΙΑ πιθανότητα έστω να κερδίσουν την Αμερική θα ήταν στον ημιτελικό. Στον τελικό οι Αμερικανοί 100 φορές να παίξουν, 100 φορές θα κερδίσουν...
Nuntius
QUOTE (ViC @ Aug 9 2012, 17:49 ) *
Αλλά αυτοί ήταν τόοοοοοοοσο χαλαροί που το ένιωθες ότι δεν ήθελαν να κερδίσουν.


Δεν καίγονταν να κερδίσουν αλλά δεν έπαιξαν και για να χάσουν. Ήταν όντως χαλαροί αλλά δεν μου φάνηκε πως έκατσαν και να χάσουν.

Στην τελική η Ισπανία σ'αυτό το Ολυμπιακό Τουρνουά φαίνεται εντελώς ντεφορμέ. Για εμένα δεν είναι η 2η καλύτερη ομάδα στον κόσμο και δεν θα περάσει στον τελικό. Ο Ναβάρρο είναι σε πολύ κακή κατάσταση και μοναδικό τους όπλο είναι η frontline.
Manu7
QUOTE(Nuntius @ Aug 9 2012, 17:53 ) *
Δεν καίγονταν να κερδίσουν αλλά δεν έπαιξαν και για να χάσουν. Ήταν όντως χαλαροί αλλά δεν μου φάνηκε πως έκατσαν και να χάσουν.

Στην τελική η Ισπανία σ'αυτό το Ολυμπιακό Τουρνουά φαίνεται εντελώς ντεφορμέ. Για εμένα δεν είναι η 2η καλύτερη ομάδα στον κόσμο και δεν θα περάσει στον τελικό. Ο Ναβάρρο είναι σε πολύ κακή κατάσταση και μοναδικό τους όπλο είναι η frontline.

Ντάξει ο Nuntius είναι ο Μπλατ...Δεν εξηγείται αλλιώς... icon_joy.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.