Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Zalgiris Kaunas
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3
MustGK
Εγώ ξέρω ότι και οι δύο ομάδες έπαιξαν το παιχνίδι στα ίσια και αντρικά.
το_καλύτερο_3d
QUOTE (LaChDaNaN @ Apr 6 2018, 20:38 ) *
Καλό το trolling.. αλλά δεν πιάνει.. τι άλλο να έκανε ο Σφαιρόπουλος δηλαδή? να μπει να παίξει ο ίδιος?

Ποιο trolling βρε?Μαθατε μια λεξη και την λετε συνεχεια.
Δες το rotation που εκανε ειδικα απ το +16 και μετα.
Και δεν σου λέω οτι το εκανε επίτηδες απλα σε ενα ακομη ματς ηταν τρικυμιας.
Katiki_Domokou
QUOTE (MustGK @ Apr 6 2018, 22:03 ) *
Εγώ ξέρω ότι και οι δύο ομάδες έπαιξαν το παιχνίδι στα ίσια και αντρικά.

εννοειται,δεν ειχε κανενα συμφερον ο ολυμπιακος να δωσει το παιχνιδι,μονο προβληματα θα τους φερει
john wick
QUOTE (lefpan @ Apr 6 2018, 18:42 ) *
Όταν λες ότι η Ζαλγκίρις έχει σαφές προβάδισμα στον πάγκο, εννοείς ότι έχει καλύτερη second unit ή καλύτερο προπονητή;
Γιατί ούτε το ένα ισχύει, ούτε το άλλο.
Ο Σφαιρόπουλος είναι μακράν ο καλύτερος Ευρωπαίος κόουτς στην άμυνα εδώ και χρόνια τώρα (γι' αυτό τον είχε ο Καζλάουσκας στην ΤΣΣΚΑ βοηθό του). Ο Σάρας έχει πολύ δρόμο ακόμα.




Γυρισα απο τον επιτάφιο....








wav.gif





Ρε συ lefpan , δεν χρειάζεται να υπερασπίζεσαι με τοση θερμη την ομαδα σου...
Ωρες ωρες νομιζω οτι εισαι ο Μελάγιες.... blink.gif
Ψυχραιμία κ ολα θα γινουν...
Ουτε εσεις ειστε με το 1 ποδι Βελιγραδι ,ουτε εμεις...Ισα ισα μετα το περσυνο καζο ,μην σου πω οτι στις πλατες της δικης μου ομαδας πλεον θα υπαρχει περισσοτερο βαρος οπως ηρθαν τα πράγματα...
jazz thrilos
Πραγματικά εύχομαι η Ρεαλ να επιλέξει εμάς, όχι γιατί είμαι απογοητευμένος που χάσαμε απόψε, αλλά γιατί η εικόνα που παρουσιάζει ο Σφαιρόπουλος εδώ κι ένα μήνα (τον μήνα υποτίθεται που το σατανικό σχέδιο έλεγε ότι θα πετάμε από δυνάμεις) είναι ελεεινή!!
Και όσο συνεχίζεται η "μαγκιά" της αλαζονείας ότι και καλά τα αποτελέσματα μας είναι βάσει σχεδίου, ε τότε σχεδόν σίγουρα θα εισπράξουμε αυτό που αξίζουμε το τελευταίο (μεγάλο) διάστημα. Έναν ωραιότατο αποκλεισμό από τους Ισπανούς. Μόνη ελπίδα μας να παίξουμε τελικά με τους Λιθουανούς. Και αυτό υπο προυποθέσεις.

Στα του ματς να πούμε ότι εκτός από τις σημαντικές απουσίες, ιδιαίτερη εντύπωση έκανε η κάκιστη βραδιά του κόουτς. Το ροτέισον αποψε, έστω το μικρό, ήταν για γέλια. Συνεχίζεται η κάκιστη διαχείριση του ανεβασμένου Ρόμπερτς μάλλον γιατί έχουν "ανέβει" τα βασικά γρανάζια της μηχανής....
Ο Στρέλνιεκς στο τέλος που χρειαζόμασταν σουτ έβλεπε το ματσάκι από τον πάγκο. Ο Μπόγρης τελικά αποδεικνύεται ο χειρότερος τρίτος ψηλός των τελευταίων τουλάχιστον 10 ετών. Κι όμως κάποιοι, τα cult χειροκροτήματα που κρύβουν και αρκετή δόση ειρωνείας στο ΣΕΦ όταν μπαίνει μέσα ο Μπόγρης τα εκλαμβάνουν ως σημάδι αναγνώρισης. Οκ.

Η Ζαλγκίρις ήταν αυτή που βλέπουμε όλο το χρόνο. Ομάδα με αρχές, με μικρό ροτέισον, πειθαρχημένη. Ούτε συστήματα έκρυψε ούτε τίποτα. Έπαιξε ακριβώς το μπάσκετ που βλέπουμε όλο τον χρόνο. Επιμένω ότι ένας καλός Ολυμπιακός έχει προβάδισμα απέναντι της, απλά αυτός ο καλός Ολυμπιακός εκτός από δυο τρεις φορές που έκανε την εμφάνιση του φέτος εδώ κι εκεί, το υπόλοιπο διάστημα αναζητείται. Και κυρίως τον τελευταίο μήνα.

Αν δούμε τελικό ευρωλίγκας Ρεαλ-Παο ελπίζω να μας δώσει δωρεάν προσκλήσεις στα επίσημα ο ΔΓ για να μας ευχαριστήσει.
john wick
Ο καλος Ολυμπιακος παντως την εχει για πλακα την Ζαλγκιρις....





Αν ημουν ο Μπογρης ,μετα τα σημερινα 5' ,σε ματς με παραταση κ με μοναδικο ψηλο τον Μιλου , θα σταματαγα το μπασκετ.,,,
RipCity
QUOTE (RipCity @ Apr 6 2018, 19:52 ) *
Ο Ολυμπιακος οποτε ειναι φαβορι εχει θεμα. Εχουμε χασει και τα δυο παιχνίδια. Ο Σαρας προπονητικα ειναι πολυ ανώτερος του Σφαιροπουλου. Για εμενα προφανως κι εχουμε πολυ δυσκολο εργο.


Α ξεχασα και το κριμα γιατι απο το πουθενα μπορει να βρεθουμε κοντρα στη Ρεαλ που εκει κι αν κλαιμε αν μπει κανας Γιουλ.

QUOTE (john wick @ Apr 6 2018, 21:21 ) *
Ο καλος Ολυμπιακος παντως την εχει για πλακα την Ζαλγκιρις....





Αν ημουν ο Μπογρης ,μετα τα σημερινα 5' ,σε ματς με παραταση κ με μοναδικο ψηλο τον Μιλου , θα σταματαγα το μπασκετ.,,,


Και το προβλημα ειναι πως αυτα τα πεντε λεπτα στοιχισαν. Μακαρι να ειχε παιξει 45 ο Μιλου.
lefpan
QUOTE(jazz thrilos @ Apr 6 2018, 21:17 ) *
Και όσο συνεχίζεται η "μαγκιά" της αλαζονείας ότι και καλά τα αποτελέσματα μας είναι βάσει σχεδίου, ε τότε σχεδόν σίγουρα θα εισπράξουμε αυτό που αξίζουμε το τελευταίο (μεγάλο) διάστημα. Έναν ωραιότατο αποκλεισμό από τους Ισπανούς. Μόνη ελπίδα μας να παίξουμε τελικά με τους Λιθουανούς. Και αυτό υπο προυποθέσεις.

Αν ο Λάσο είναι της ίδιας λογικής και επιλέξει την ομάδα που τον κέρδισε δύο φορές ως αντίπαλο σε σειρά 5 αγώνων, τότε κακό του κεφαλιού του!
rahxephon13
Έλεος με των μπογρη οκ δεν κάνει γι'αυτο το επίπεδο άλλα νομίζω και ο ο σφαιρο το ξέρει πλέον ένα 5 έπαιξε ίσα ίσα δεν προλαβε να κάνει σοβαρή ζημιά.

QUOTE (lefpan @ Apr 6 2018, 22:29 ) *
Αν ο Λάσο είναι της ίδιας λογικής και επιλέξει την ομάδα που τον κέρδισε δύο φορές ως αντίπαλο σε σειρά 5 αγώνων, τότε κακό του κεφαλιού του!

Μεχρι στιγμής το ματς πάντως είναι ντέρμπι με την μπαμπεργκ να προηγείται 36 35.
john wick
Ο οποιος Μιλου ( 2 παικτες συμπαθω τρελλα ,Πριντεζη κ Μιλου) κανει υπερπροσπάθεια ωστε να κοψει το σουτ στην τελευταία φαση του αγωνα....
RipCity
QUOTE (rahxephon13 @ Apr 6 2018, 21:31 ) *
Έλεος με των μπογρη οκ δεν κάνει γι'αυτο το επίπεδο άλλα νομίζω και ο ο σφαιρο το ξέρει πλέον ένα 5 έπαιξε ίσα ίσα δεν προλαβε να κάνει σοβαρή ζημιά.


Μειον εγραψε παντως το κοντερ στα πεντε αυτα λεπτα.
jazz thrilos
Το πρόβλημα με τον παίχτη Μπόγρη δεν είναι ότι δεν κάνει. Αυτό το ήξεραν και οι πέτρες πριν έρθει στον Ολυμπιακό. Το πρόβλημα είναι ότι ο μόνος που δεν το ήξερε ήταν ο Σφαιρό και πρόσθεσε ακόμα έναν κρίκο στην μακρά αλυσίδα εντελώς αποτυχημένων μεταγραφών. Τέτοιο μάτι ούτε ο Πολύφημος.
rahxephon13
QUOTE (RipCity @ Apr 6 2018, 22:34 ) *
Μειον εγραψε παντως το κοντερ στα πεντε αυτα λεπτα.

Ναι δεν διαφωνώ σε αυτό αλλα το ματς δεν το χάσατε λόγω μποργη και έπαιξε γιατί έλειπε όλη (σχεδόν) η φροντ λαιν, αυτό θα έπρεπε να σας ανησυχεί περισσότερο αν θα προλάβουν οι τραυματίες να είναι έτοιμοι για τα χιαστι και όχι αν ο μπογρινιο θα παίξει 3 η 4 λεπτά.
MaJesty23
O Μπόγρης είναι για 5λεπτα.Δεν αλλάζει αυτό.Εμένα πιο πολυ με προβληματίζει οτι ο Μαντζαρης για αλλο ένα ματς είναι ωσεί παρον και παίρνει 900.000.
T.W.Is.M.
QUOTE(klow13 @ Apr 6 2018, 21:52 ) *
Η πατάτα της χρονιάς ότι έπαιξε το ματς στα ίσια?


Οτι σκοτωθηκε να γυρισει ενα εκτος εδρας παιχνιδι κανονικης περιοδου απο το -16 εναντιον του πιο πιθανου αντιπαλου του στα πλει οφ, που θεωρητικα ειναι καλυτερη ομαδα. Χαραμισε ετσι τη νικη που θα μπορουσε να κανει στο ΣΕΦ για το ματς της κανονικης περιοδου αντι να τα δωσει ολα να την κανει στα πλει οφ.
Η Ρεαλ δεν εχει αποφασισει ακομα(θελω να κερδισει με ανατροπη στο 4ο δεκαλεπτο, ωστε να κανω cash out στο στοιχημα που εχω παιξει τα διπλα Ζαλγκιρις και Μπαμπεργκ με αποδοση 32!), αλλα αν τελικα επιλεξει να παιξει με τον Παναθηναικο, και επειδη ειμαι και φιλος της τεχνολογιας, υποσχομαι να φερω ηλεκτρικη και οχι απλη στο Σαρας! smiley.gif
lefpan
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 6 2018, 22:02 ) *
Οτι σκοτωθηκε να γυρισει ενα εκτος εδρας παιχνιδι κανονικης περιοδου απο το -16 εναντιον του πιο πιθανου αντιπαλου του στα πλει οφ, που θεωρητικα ειναι καλυτερη ομαδα. Χαραμισε ετσι τη νικη που θα μπορουσε να κανει στο ΣΕΦ για το ματς της κανονικης περιοδου αντι να τα δωσει ολα να την κανει στα πλει οφ.
Η Ρεαλ δεν εχει αποφασισει ακομα(θελω να κερδισει με ανατροπη στο 4ο δεκαλεπτο, ωστε να κανω cash out στο στοιχημα που εχω παιξει τα διπλα Ζαλγκιρις και Μπαμπεργκ με αποδοση 32!), αλλα αν τελικα επιλεξει να παιξει με τον Παναθηναικο, και επειδη ειμαι και φιλος της τεχνολογιας, υποσχομαι να φερω ηλεκτρικη και οχι απλη στο Σαρας! smiley.gif

Προφανώς ο Σάρας έπαιξε για την μοναδική (μικρή) πιθανότητα να διασταυρωθεί με ΠΑΟ, που τον προτιμάει σαν αντίπαλο.
Manimal
QUOTE (jazz thrilos @ Apr 6 2018, 22:40 ) *
Το πρόβλημα με τον παίχτη Μπόγρη δεν είναι ότι δεν κάνει. Αυτό το ήξεραν και οι πέτρες πριν έρθει στον Ολυμπιακό. Το πρόβλημα είναι ότι ο μόνος που δεν το ήξερε ήταν ο Σφαιρό και πρόσθεσε ακόμα έναν κρίκο στην μακρά αλυσίδα εντελώς αποτυχημένων μεταγραφών. Τέτοιο μάτι ούτε ο Πολύφημος.


Προερχόταν από μία εκπληκτική χρονιά με την Τενερίφη με την οποία κατέκτησε το CHL και ανακυρήχθηκε μέλος της καλύτερης πεντάδας της διοργάνωσης. Στην ουσία ανακυρήχθηκε ο καλύτερος Big Man της διοργάνωσης. Σε συνδυασμό με το γεγονός ότι δεν καλύπτει και θέση ξένου ήταν κίνηση που έπρεπε να γίνει από τους δυο μεγάλους, όπου και τον πρόλαβε τελικά ο Ολυμπιακός. Ήταν δεδομένο ότι δεν θα ήταν ο starter ή δεν θα είχε σημαντικό ρόλο στο ροτέσιον, αλλά αυτό απέχει παρασάγκας από το να χαρακτηριστεί τραγική επιλογή Σφαιρόπουλου με τα δεδομένα που υπήρχαν το καλοκαίρι.
thanath
QUOTE (lefpan @ Apr 6 2018, 23:07 ) *
Προφανώς ο Σάρας έπαιξε για την μοναδική (μικρή) πιθανότητα να διασταυρωθεί με ΠΑΟ, που τον προτιμάει σαν αντίπαλο.


Μ αρέσει που είναι και προφανές... icon_drunk.gif

Το να έπαιξε για να κερδίσει, όπως πρέπει να κάνει ΚΑΘΕ προπονητής σε ΚΑΘΕ ματς δεν σας περνάει από το μυαλό? Επειδή μερικοί έχετε την μανία της επιλογής αντιπάλου δεν σημαίνει ότι το κάνουν όλοι!
akratacity
QUOTE (Manimal @ Apr 6 2018, 23:12 ) *
Προερχόταν από μία εκπληκτική χρονιά με την Τενερίφη με την οποία κατέκτησε το CHL και ανακυρήχθηκε μέλος της καλύτερης πεντάδας της διοργάνωσης. Στην ουσία ανακυρήχθηκε ο καλύτερος Big Man της διοργάνωσης. Σε συνδυασμό με το γεγονός ότι δεν καλύπτει και θέση ξένου ήταν κίνηση που έπρεπε να γίνει από τους δυο μεγάλους, όπου και τον πρόλαβε τελικά ο Ολυμπιακός. Ήταν δεδομένο ότι δεν θα ήταν ο starter ή δεν θα είχε σημαντικό ρόλο στο ροτέσιον, αλλά αυτό απέχει παρασάγκας από το να χαρακτηριστεί τραγική επιλογή Σφαιρόπουλου με τα δεδομένα που υπήρχαν το καλοκαίρι.

Εσυ καλα τα λες αλλα εδω μεσα καποιοι εχουν διπλη προσωπικοτητα. Βαριεμαι στα αληθεια να καθομαι να ψαχνω παλια ποστ αλλα θα ειχε ενδιαφερον ποιοι κατεκριναν περυσι την επιλογη να παμε με 3 ξενους στο 5 και ποιοι κατακρινουν φετος την επιλογη Μπογρη που εδωσε μια κενη θεση ξενου για 4αρι. Εχω την αισθηση οτι πολλοι που κραζουν το Μπογρη θα ανηκουν και στις δυο κατηγοριες.
Παιδια σημερα ελειπε ο δευτερος ψηλος (ΜακΛιν) και δυο 4αρια που ευκολα μπορουν να παιξουν στο 5 (Τιλι, Αγραβανης). Ο καλοκαιρινος σχεδιασμος υλοποιηθηκε με τη λογικη ο Μπογρης να ειναι ο 6ος ψηλος. Δηλαδη σε πολλα ματς να μην ειναι καν στην αποστολη. Ο 7ος ξενος, αθλητικος ΜΑΠαρος που ζητουσε ενα μεγαλο ποσοστο του φορουμ τι παραπανω θα προσεφερε;
Kalispera
Γενικά ο ισχυρισμός οτι ο Σάρας έκανε πατάτα που νίκησε τώρα στο σεφ αντι για μετά δεν έχει και ιδιαίτερα λογική υπόσταση.Πρώτον γιατί στους 8 όλες οι ομάδες πάνε απόλυτα διαβασμένες ,προετοιμάσμένες και σεβόμενες τον αντίπαλο.Ο ολυμπιακός δεν περίμενε την σημερινή του ήττα για να καταλάβει οτι η Ζαλγκίρις είναι πολύ επικίνδυνη ομάδα.Το σημερινό αποτέλεσμα αντιθέτως ίσως δίνει στην Ζαλγκίρις λίγες παραπάνω πιθανότητες πρόκρισης απ'όσες είχε προηγουμένως,και αυτό διότι ανέτρεψε διαφορά 17 πόντων,οπότε πλέον έχει το ψυχολογικό Know how για να διαχειριστεί αντίστοιχες καταστάσεις στο σεφ,ενώ έχει τον ολυμπιακό με 2-0 στην κανονική διάρκεια , και δικαιωματικά θεωρεί οτι μπορεί να τον κοντράρει στα ίσια.
lefpan
Πάντως ο Τζέιμς έδωσε συγχαρητήρια στον Σφαιρό για το τελευταίο play στα 5 δευτερόλεπτα και το ελεύθερο σουτ (αλλά άστοχο) του Σπανούλη.
http://www.gazzetta.gr/basketball/euroleag...sfairopoylo-pic

QUOTE(thanath @ Apr 6 2018, 22:18 ) *
Μ αρέσει που είναι και προφανές... icon_drunk.gif

Το να έπαιξε για να κερδίσει, όπως πρέπει να κάνει ΚΑΘΕ προπονητής σε ΚΑΘΕ ματς δεν σας περνάει από το μυαλό? Επειδή μερικοί έχετε την μανία της επιλογής αντιπάλου δεν σημαίνει ότι το κάνουν όλοι!

Μπορεί να είναι κι έτσι.
Coach Periklis
QUOTE (thanath @ Apr 6 2018, 23:18 ) *
Μ αρέσει που είναι και προφανές... icon_drunk.gif

Το να έπαιξε για να κερδίσει, όπως πρέπει να κάνει ΚΑΘΕ προπονητής σε ΚΑΘΕ ματς δεν σας περνάει από το μυαλό? Επειδή μερικοί έχετε την μανία της επιλογής αντιπάλου δεν σημαίνει ότι το κάνουν όλοι!


γιατί πληθυντικός;;
klow13
QUOTE (T.W.Is.M. @ Apr 6 2018, 23:02 ) *
Οτι σκοτωθηκε να γυρισει ενα εκτος εδρας παιχνιδι κανονικης περιοδου απο το -16 εναντιον του πιο πιθανου αντιπαλου του στα πλει οφ, που θεωρητικα ειναι καλυτερη ομαδα. Χαραμισε ετσι τη νικη που θα μπορουσε να κανει στο ΣΕΦ για το ματς της κανονικης περιοδου αντι να τα δωσει ολα να την κανει στα πλει οφ.
Η Ρεαλ δεν εχει αποφασισει ακομα(θελω να κερδισει με ανατροπη στο 4ο δεκαλεπτο, ωστε να κανω cash out στο στοιχημα που εχω παιξει τα διπλα Ζαλγκιρις και Μπαμπεργκ με αποδοση 32!), αλλα αν τελικα επιλεξει να παιξει με τον Παναθηναικο, και επειδη ειμαι και φιλος της τεχνολογιας, υποσχομαι να φερω ηλεκτρικη και οχι απλη στο Σαρας! smiley.gif


Μα προφανώς αφού το ματς γυρίσε απο το τέλος της 3ης περιόδου θα κοουτσαρει για να κερδίσει ο Σάρας, οπως θα έκανε ο κάθε σοβαρός προπονητής,να βγάλει τους βασικούς με το ματς στον πόντο δλδ η να τους πει αράξτε αδιάφορο είναι? Δεν υπάρχουν πουθενά αυτα, ούτως ή άλλως γνωρίζονται καλά οι ομάδες.
Μπράβο του που έπαιξε στα ίσια τα ματς και πέρσι και φέτος, κρατάει τα προσχήματα σε μια διοργάνωση που το πρεστίζ της έχει πληγεί με ορισμούς των αγώνων τελευταίας αγωνιστικής άλλες ώρες και μέρες.
Αν παίζονταν ίδια ώρα τα ματς του παναθηναϊκόυ της κιμκι της μπασκονια και της ζάλγκιρις, νομίζω τα αποτελέσματα ίδια θα ήταν αφού η ζάλγκιρις θα είχε και κίνητρο, χωρίς να υπάρχουν σκιές και γνωμες ότι έκανε πατάτα ο Σάρας.
akratacity
QUOTE (Kalispera @ Apr 6 2018, 23:20 ) *
Γενικά ο ισχυρισμός οτι ο Σάρας έκανε πατάτα που νίκησε τώρα στο σεφ αντι για μετά δεν έχει και ιδιαίτερα λογική υπόσταση.Πρώτον γιατί στους 8 όλες οι ομάδες πάνε απόλυτα διαβασμένες ,προετοιμάσμένες και σεβόμενες τον αντίπαλο.Ο ολυμπιακός δεν περίμενε την σημερινή του ήττα για να καταλάβει οτι η Ζαλγκίρις είναι πολύ επικίνδυνη ομάδα.Το σημερινό αποτέλεσμα αντιθέτως ίσως δίνει στην Ζαλγκίρις λίγες παραπάνω πιθανότητες πρόκρισης απ'όσες είχε προηγουμένως,και αυτό διότι ανέτρεψε διαφορά 17 πόντων,οπότε πλέον έχει το ψυχολογικό Know how για να διαχειριστεί αντίστοιχες καταστάσεις στο σεφ,ενώ έχει τον ολυμπιακό με 2-0 στην κανονική διάρκεια , και δικαιωματικά θεωρεί οτι μπορεί να τον κοντράρει στα ίσια.

Θεωρω οτι η Ζαλγκιρις θα εχει το ψυχολογικο προβαδισμα στη σειρα (αν η Ρεαλ καθαρισει) μετα το 2-0. Αν το ματς ο Σαρας σημερα δεν το χτυπουσε μονο κακο θα εκανε στην ομαδα του...
RipCity
QUOTE (akratacity @ Apr 6 2018, 22:19 ) *
Εσυ καλα τα λες αλλα εδω μεσα καποιοι εχουν διπλη προσωπικοτητα. Βαριεμαι στα αληθεια να καθομαι να ψαχνω παλια ποστ αλλα θα ειχε ενδιαφερον ποιοι κατεκριναν περυσι την επιλογη να παμε με 3 ξενους στο 5 και ποιοι κατακρινουν φετος την επιλογη Μπογρη που εδωσε μια κενη θεση ξενου για 4αρι. Εχω την αισθηση οτι πολλοι που κραζουν το Μπογρη θα ανηκουν και στις δυο κατηγοριες.
Παιδια σημερα ελειπε ο δευτερος ψηλος (ΜακΛιν) και δυο 4αρια που ευκολα μπορουν να παιξουν στο 5 (Τιλι, Αγραβανης). Ο καλοκαιρινος σχεδιασμος υλοποιηθηκε με τη λογικη ο Μπογρης να ειναι ο 6ος ψηλος. Δηλαδη σε πολλα ματς να μην ειναι καν στην αποστολη. Ο 7ος ξενος, αθλητικος ΜΑΠαρος που ζητουσε ενα μεγαλο ποσοστο του φορουμ τι παραπανω θα προσεφερε;


Εγω παντως στο θεμα αυτο δε θα κραξω τον Σφαιρο. Ηταν απολυτα λογικη επιλογη. Τον Μπογρη θα κραξω που δεν κανει ουτε τα προφανη. Ο ανθρωπος ειναι μια κινητη μαυρη τρυπα και το χειροτερο ειναι πως ειναι αθλιος αμυντικα, απο πουθενα δεν μπορεις να πιαστεις. Ειναι σε τραγικη κατασταση ο παικτης φετος και το οτι ειναι τριτος δεν ειναι δικαιολογια. Καποια πραγματα επρεπε να τα κανει, επαγγελματιας ειναι που παορνει 250000,οχι κανας παλαιμαχος.
akratacity
QUOTE (RipCity @ Apr 6 2018, 23:26 ) *
Εγω παντως στο θεμα αυτο δε θα κραξω τον Σφαιρο. Ηταν απολυτα λογικη επιλογη. Τον Μπογρη θα κραξω που δεν κανει ουτε τα προφανη. Ο ανθρωπος ειναι μια κινητη μαυρη τρυπα και το χειροτερο ειναι πως ειναι αθλιος αμυντικα, απο πουθενα δεν μπορεις να πιαστεις. Ειναι σε τραγικη κατασταση ο παικτης φετος και το οτι ειναι τριτος δεν ειναι δικαιολογια. Καποια πραγματα επρεπε να τα κανει, επαγγελματιας ειναι που παορνει 250000,οχι κανας παλαιμαχος.

Συμφωνω εν μερη και εγω περιμενα τουλαχιστον να κανει τα βασικα οταν θα χρειαστει. Αλλα δεν μπορω να κρινω εναν παιχτη που μια παιζει και δεκα ειναι εκτος. Αν μη τι αλλο ενας παιχτης χωρις σταθερο χρονο και δη ψηλος δεν μπορει να βρει ρυθμο ευκολα.

Εν τω μεταξυ το μεγαλυτερο αγχος μετα την ηττα του Ολυμπιακου δεν το ειχε ο Σφαιροπουλος αλλα αλλος Ελληνας προπονητης που εργαζεται στο εξωτερικο... smiley.gif
RipCity
QUOTE (akratacity @ Apr 6 2018, 22:31 ) *
Συμφωνω εν μερη και εγω περιμενα τουλαχιστον να κανει τα βασικα οταν θα χρειαστει. Αλλα δεν μπορω να κρινω εναν παιχτη που μια παιζει και δεκα ειναι εκτος. Αν μη τι αλλο ενας παιχτης χωρις σταθερο χρονο και δη ψηλος δεν μπορει να βρει ρυθμο ευκολα.

Εν τω μεταξυ το μεγαλυτερο αγχος μετα την ηττα του Ολυμπιακου δεν το ειχε ο Σφαιροπουλος αλλα αλλος Ελληνας προπονητης που εργαζεται στο εξωτερικο... smiley.gif


Το δευτερο ισχυει smiley.gif
Kalispera
QUOTE (akratacity @ Apr 6 2018, 23:25 ) *
Θεωρω οτι η Ζαλγκιρις θα εχει το ψυχολογικο προβαδισμα στη σειρα (αν η Ρεαλ καθαρισει) μετα το 2-0. Αν το ματς ο Σαρας σημερα δεν το χτυπουσε μονο κακο θα εκανε στην ομαδα του...


Κατά την γνώμη μου ο ολυμπιακός θα πρέπει να έχει κατα νου οτι κατα πάσα πιθανότητα θα χρειαστεί να κάνει ένα διπλό για να πάει Βελιγράδι.Δυστυχώς η Ζαλγκίρις ματσάρει πολύ καλά τις ιδιαιτερότητες του Ολυμπιακού(συλλογικό πνεύμα,refuse to lose χαρακτήρας)οπότε προβλέπω μια πολύ σκληρή και αμφίρροπη σειρά αγώνων.Περιττό να πω οτι θέλω ολυμπιακό μαζί με παναθηναικό(εννοείται)στο φάιναλ φορ,αλλά αν ο ολυμπιακός υποτιμήσει έστω και στο ελάχιστο την Ζαλγκίρις,τότε θα τραβάει τα μαλλιά του.60-40% οι πιθανότητες πρόκρισης υπέρ του ολυμπιακού θεωρώ.
lefpan
Άποψη πρώτη: Ο Λάσο έκανε ό,τι κάθε σοβαρός προπονητής και κέρδισε το θηρίο.

Άποψη δεύτερη: Ο Λάσο έκανε ό,τι κάθε έξυπνος προπονητής και διάλεξε αντίπαλο.
jazz thrilos
QUOTE(akratacity @ Apr 6 2018, 22:19 ) *
Εσυ καλα τα λες αλλα εδω μεσα καποιοι εχουν διπλη προσωπικοτητα. Βαριεμαι στα αληθεια να καθομαι να ψαχνω παλια ποστ αλλα θα ειχε ενδιαφερον ποιοι κατεκριναν περυσι την επιλογη να παμε με 3 ξενους στο 5 και ποιοι κατακρινουν φετος την επιλογη Μπογρη που εδωσε μια κενη θεση ξενου για 4αρι. Εχω την αισθηση οτι πολλοι που κραζουν το Μπογρη θα ανηκουν και στις δυο κατηγοριες.
Παιδια σημερα ελειπε ο δευτερος ψηλος (ΜακΛιν) και δυο 4αρια που ευκολα μπορουν να παιξουν στο 5 (Τιλι, Αγραβανης). Ο καλοκαιρινος σχεδιασμος υλοποιηθηκε με τη λογικη ο Μπογρης να ειναι ο 6ος ψηλος. Δηλαδη σε πολλα ματς να μην ειναι καν στην αποστολη. Ο 7ος ξενος, αθλητικος ΜΑΠαρος που ζητουσε ενα μεγαλο ποσοστο του φορουμ τι παραπανω θα προσεφερε;


Συγγνώμη, αλλά αφού η φοβερή επιλογή Μπόγρη άνοιξε θέση ξένου για το 4, ποιόν ακριβώς πήραμε στο 4;;;;

Δηλαδή ή θα πηγαίνουμε με 3 ξένους στο 5 ή θα πρέπει να έχουμε ως τρίτο ψηλό κάποιον που ΔΕΝ υπολογίζει ο κόουτς της ομάδας ούτε για τα διπλά της προπόνησης. Μια χαρά. Απλά δεν θα συμφωνήσω.

Εντωμεταξύ είπαμε, το κράξιμο δεν ανήκει στον Μπόγρη. Ότι ξέρει παίζει ο άνθρωπος. Για μένα το κράξιμο και ο προβληματισμός συγκεντρώνεται στο μάτι του κόουτς.
akratacity
QUOTE (Kalispera @ Apr 6 2018, 23:32 ) *
Κατά την γνώμη μου ο ολυμπιακός θα πρέπει να έχει κατα νου οτι κατα πάσα πιθανότητα θα χρειαστεί να κάνει ένα διπλό για να πάει Βελιγράδι.Δυστυχώς η Ζαλγκίρις ματσάρει πολύ καλά τις ιδιαιτερότητες του Ολυμπιακού(συλλογικό πνεύμα,refuse to lose χαρακτήρας)οπότε προβλέπω μια πολύ σκληρή και αμφίρροπη σειρά αγώνων.Περιττό να πω οτι θέλω ολυμπιακό μαζί με παναθηναικό(εννοείται)στο φάιναλ φορ,αλλά αν ο ολυμπιακός υποτιμήσει έστω και στο ελάχιστο την Ζαλγκίρις,τότε θα τραβάει τα μαλλιά του.60-40% οι πιθανότητες πρόκρισης υπέρ του ολυμπιακού θεωρώ.

Και εγω για 60-40 το βλεπω. Η Ζαλγκιρις εχει ενα και μονο θετικο πιστευω για εμας (αρνητικο για αυτην). Ειναι απο τις λιγες ομαδες φετος που υστερουν αθλητικα σε σχεση με εμας.

Βεβαια θεωρω οτι ειναι μακραν της δευτερης η πιο καλοδουλεμενη ομαδα της διοργανωσης που παιζει πολυ ωραιο και ομαδικο μπασκετ. Ε αυτες οι ομαδες ταιριαζουν πολυ καλυτερα στον καλο Ολυμπιακο σε σχεση με αθλητικες ομαδες που παιζουν μπασκετ συμφωνα με το ατομικο τους ταλεντο (δεν ειναι τυχαιο οτι μας δυσκολευει η ΑΕΚ).

QUOTE (jazz thrilos @ Apr 6 2018, 23:37 ) *
Συγγνώμη, αλλά αφού η φοβερή επιλογή Μπόγρη άνοιξε θέση ξένου για το 4, ποιόν ακριβώς πήραμε στο 4;;;;

Δηλαδή ή θα πηγαίνουμε με 3 ξένους στο 5 ή θα πρέπει να έχουμε ως τρίτο ψηλό κάποιον που ΔΕΝ υπολογίζει ο κόουτς της ομάδας ούτε για τα διπλά της προπόνησης. Μια χαρά. Απλά δεν θα συμφωνήσω.

Εντωμεταξύ είπαμε, το κράξιμο δεν ανήκει στον Μπόγρη. Ότι ξέρει παίζει ο άνθρωπος. Για μένα το κράξιμο και ο προβληματισμός συγκεντρώνεται στο μάτι του κόουτς.

Δεν πηραμε τον Τιλι;;;;;
jazz thrilos
QUOTE(akratacity @ Apr 6 2018, 22:40 ) *
Και εγω για 60-40 το βλεπω. Η Ζαλγκιρις εχει ενα και μονο θετικο πιστευω για εμας (αρνητικο για αυτην). Ειναι απο τις λιγες ομαδες φετος που υστερουν αθλητικα σε σχεση με εμας.

Βεβαια θεωρω οτι ειναι μακραν της δευτερης η πιο καλοδουλεμενη ομαδα της διοργανωσης που παιζει πολυ ωραιο και ομαδικο μπασκετ. Ε αυτες οι ομαδες ταιριαζουν πολυ καλυτερα στον καλο Ολυμπιακο σε σχεση με αθλητικες ομαδες που παιζουν μπασκετ συμφωνα με το ατομικο τους ταλεντο (δεν ειναι τυχαιο οτι μας δυσκολευει η ΑΕΚ).


Δεν πηραμε τον Τιλι;;;;;


Μάλλον έχουμε λάθος εντύπωση της λέξης "ξένος" στο μπάσκετ. Για μη ευρωπαίο δεν μιλούσες;; Ο Τιλί απ' ότι θυμάμαι είναι Γάλλος και δεν πιάνει θέση ξένου.
benchwarmer
QUOTE(jazz thrilos @ Apr 6 2018, 23:43 ) *
Μάλλον έχουμε λάθος εντύπωση της λέξης "ξένος" στο μπάσκετ. Για μη ευρωπαίο δεν μιλούσες;; Ο Τιλί απ' ότι θυμάμαι είναι Γάλλος και δεν πιάνει θέση ξένου.


Ο διαχωρισμός ξένου-κοινοτικού δεν υφίσταται πλέον ούτε στο ελληνικό πρωτάθλημα ούτε στην Ευρωλίγκα (εδώ και 2-3 χρόνια τουλάχιστον).
akratacity
QUOTE (jazz thrilos @ Apr 6 2018, 23:43 ) *
Μάλλον έχουμε λάθος εντύπωση της λέξης "ξένος" στο μπάσκετ. Για μη ευρωπαίο δεν μιλούσες;; Ο Τιλί απ' ότι θυμάμαι είναι Γάλλος και δεν πιάνει θέση ξένου.

Στο ελληνικο πρωταθλημα δεν υπαρχει περιορισμος ξενων-κοινοτικων πλεον. Καθε ομαδα δικαιουται 6 αλλοδαπους αθλητες ειτε ειναι αμερικανοι, ειτε ειναι γαλλοι, ειτε ειναι απο την Παπουα-Νεα Γουινεα...Οπως και να εχει η αντικατασταση Γιανγκ με τον Μπογρη εδωσε την μια εξτρα θεση για τον Τιλι.
Kalispera
QUOTE (akratacity @ Apr 6 2018, 23:40 ) *
Βεβαια θεωρω οτι ειναι μακραν της δευτερης η πιο καλοδουλεμενη ομαδα της διοργανωσης που παιζει πολυ ωραιο και ομαδικο μπασκετ. Ε αυτες οι ομαδες ταιριαζουν πολυ καλυτερα στον καλο Ολυμπιακο σε σχεση με αθλητικες ομαδες που παιζουν μπασκετ συμφωνα με το ατομικο τους ταλεντο (δεν ειναι τυχαιο οτι μας δυσκολευει η ΑΕΚ).

Δεν ξέρω αν συμφωνώ εντελώς μ αυτό,γιατί ο καλός ολυμπιακός σε μια σειρά αγώνων έχει αποδείξει οτι μπορεί να υποτάξει ομάδες που βασίζονται στο αθλητικό στοιχείο.Η ζαλγκίρις είναι η μόνη ομάδα της διοργάνωσης που εισβάλλει στο comfort zone του ολυμπιακού,και αποτελεί ερώτημα το αν ο Ολυμπιακός θα μπλοκάρει επειδή η ζαλγκίρις θα προσπαθήσει να τον νικήσει με τον τρόπο που προσεγγίζει και αυτός τα παιχνίδια ή αν θα την περάσει λόγω εμπειρίας σ'αυτόν τον τρόπο παιχνιδιού.
jazz thrilos
Μιλουτίνοφ, Μακλιν, Τιλι, Γουίλτζερ, Τόμπσον, Ρόμπερτς, Μπράουν, Στρέλνιεκς.

Οχτώ είναι νομίζω. Και μπορούν όλοι τους να παίζουν στην ευρωλίγκα. Συγγνώμη αλλά ακόμα δεν καταλαβαίνω πως συνδέεται η υπηκοότητα του Μπόγρη με το "ανοιγμα" θέσης ξένου.

Εκτός κι αν το "δικαιούμαστε έξι αλλοδαπούς παίχτες" σημαίνει το τι δηλώνουμε κάθε φορά στην αποστολή της ομάδας, που και πάλι δεν βλέπω πως συνδέεται με το θέμα Μπόγρη.
benchwarmer
QUOTE(jazz thrilos @ Apr 6 2018, 23:52 ) *
Οχτώ είναι νομίζω. Και μπορούν όλοι τους να παίζουν στην ευρωλίγκα. Συγγνώμη αλλά ακόμα δεν καταλαβαίνω πως συνδέεται η υπηκοότητα του Μπόγρη με το "ανοιγμα" θέσης ξένου.


Για το ελληνικό πρωτάθλημα φυσικά, όπου επιτρέπονται 6 (ανεξαρτήτως εθνικότητας και πάλι).
Ο Γουίλτζερ αποκτήθηκε όταν τραυματίστηκε ο Τιλί (και έπεισε και έμεινε), και ο Μπράουν ως κίνηση πανικού/εξαναγκασμού.


*Επίσης εννοείται πως αν υπήρχε και ο Αγραβάνης, ο Μπόγρης δεν θα ήταν καν εντός 12άδας υπό κανονικές συνθήκες.
Το πρόβλημα δεν είναι ότι δεν προσφέρει ο Μπόγρης, το πρόβλημα είναι αν από αυτά τα 250 που παίρνει θα μπορούσαν τα 150 να δωθούν ώστε να είχαμε πχ τον Τζάκσον αντί του Ρόμπερτς, και αντί του Μπόγρη να είχαμε πχ τον Σαρικόπουλο με 100.
jazz thrilos
QUOTE(benchwarmer @ Apr 6 2018, 22:54 ) *
Για το ελληνικό πρωτάθλημα φυσικά, όπου επιτρέπονται 6 (ανεξαρτήτως εθνικότητας και πάλι).
Ο Γουίλτζερ αποκτήθηκε όταν τραυματίστηκε ο Τιλί (και έπεισε και έμεινε), και ο Μπράουν ως κίνηση πανικού/εξαναγκασμού.


Εντάξει, συμφωνώ ή μπορεί και να διαφωνώ για τον λόγο που αποκτήθηκαν οι παίχτες, είτε από πανικό είτε από ανάγκη. Αφού όμως μπορούμε να έχουμε στην φαρέτρα μας, καβάντζα που λένε και στα Κάτω Πετράλωνα, όσους ξένους θέλουμε (έχουμε οχτώ εμείς), τι σχέση έχει ο Μπόγρης; Αποκτήθηκε για να έχουμε και τον Τιλί στους τελικούς με τον Παναθηναικό;

Κούρασα, οκ, Το κλείνω γιατί είναι και άσχετο με την επικαιρότητα το θέμα.
thanath
QUOTE (lefpan @ Apr 6 2018, 23:35 ) *
Άποψη πρώτη: Ο Λάσο έκανε ό,τι κάθε σοβαρός προπονητής και κέρδισε το θηρίο.

Άποψη δεύτερη: Ο Λάσο έκανε ό,τι κάθε έξυπνος προπονητής και διάλεξε αντίπαλο.


Μετά τις δηλώσεις του για τους Έλληνες δεν θα μπορούσε να μην πάει να χτυπήσει το ματς.
D-Wade
QUOTE(jazz thrilos @ Apr 6 2018, 23:56 ) *
Εντάξει, συμφωνώ ή μπορεί και να διαφωνώ για τον λόγο που αποκτήθηκαν οι παίχτες, είτε από πανικό είτε από ανάγκη. Αφού όμως μπορούμε να έχουμε στην φαρέτρα μας, καβάντζα που λένε και στα Κάτω Πετράλωνα, όσους ξένους θέλουμε (έχουμε οχτώ εμείς), τι σχέση έχει ο Μπόγρης;

Γιατί κανένας προπονητής δε θέλει να έχει 2 ομάδες για ευρωλίγκα και Α1. Δε θέλει να έχει 8 ξένους. Αναγκάστηκε και πήρε(όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω.)

6 Ξένους ήθελε ιδανικά ο Σφαιρόπουλος και 6 Έλληνες. 7ος ο Μπόγρης για το βάθος.
T.W.Is.M.
QUOTE(klow13 @ Apr 6 2018, 23:24 ) *
Μα προφανώς αφού το ματς γυρίσε απο το τέλος της 3ης περιόδου θα κοουτσαρει για να κερδίσει ο Σάρας, οπως θα έκανε ο κάθε σοβαρός προπονητής,να βγάλει τους βασικούς με το ματς στον πόντο δλδ η να τους πει αράξτε αδιάφορο είναι? Δεν υπάρχουν πουθενά αυτα, ούτως ή άλλως γνωρίζονται καλά οι ομάδες.
Μπράβο του που έπαιξε στα ίσια τα ματς και πέρσι και φέτος, κρατάει τα προσχήματα σε μια διοργάνωση που το πρεστίζ της έχει πληγεί με ορισμούς των αγώνων τελευταίας αγωνιστικής άλλες ώρες και μέρες.
Αν παίζονταν ίδια ώρα τα ματς του παναθηναϊκόυ της κιμκι της μπασκονια και της ζάλγκιρις, νομίζω τα αποτελέσματα ίδια θα ήταν αφού η ζάλγκιρις θα είχε και κίνητρο, χωρίς να υπάρχουν σκιές και γνωμες ότι έκανε πατάτα ο Σάρας.


Η ενσταση μου δεν ειναι στο πως αντιμετωπισε το ματς η Ζαλγκιρις εξαρχης(αν και πονηρα σκεπτομενος, θα μπορουσε να κανει συντηρηση απ την αρχη), ουτε στο τελος. Ειναι στο οτι θα μπορουσε να κανει rotation και να δοκιμασει πραγματα οταν βρεθηκε στο -16. Δε θα κοιμιζε τον αντιπαλο(μονο οι οπαδοι θα πιστευαν οτι την εχει ο Ολυμπιακος ανετα, αν σημερα κερδιζε 80-65 με -4 παιχτες), δεν ξερω αν θα κρυβοταν τακτικα ή οχι, αυτα τα ξερουν οι ιδιοι οι προπονητες, επιμενω ομως οτι εκαψε σημερα τη νικη που μπορουσε να κανει για φετος. Δεν πιστευω οτι θα μπορεσει να κανει αλλη και ειναι πιο πιθανο να κανει νικη ο Ολυμπιακος στο Καουνας παρα η Ζαλγκιρις στον Πειραια.
Κατι αντιστοιχο εκανε και ο Ολυμπιακος στη Μαδριτη κερδιζοντας στην κανονικη περιοδο. Η Ρεαλ ειναι μια ομαδα που δεν του ταιριαζει εκτος εδρας, εχουμε δει ποσο δυσκολευεται να την αντιμετωπισει στην Ισπανια και μεσα στη σεζον θα εχει μια καλη ευκαιρια να κερδισει εκει. Την εκμεταλλευτηκε και κερδισει στην κανονικη περιοδο και γι αυτο πιστευω οτι αν παιζαμε με τη Ρεαλ στα πλει οφ, θα επρεπε να κανουμε 3 νικες στο ΣΕΦ για να περασουμε.

Η υποτιθεμενη εικονα του Ολυμπιακου τον τελευταιο μηνα δε μου λεει απολυτως τιποτα. Με -2, -3, -4 παιχτες που παιζουν στην ιδια ή σε "κοντινες" θεσεις(λειπουν συνεχως 2 και 3 φοργουορντ) δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασματα για τιποτα. Οσοι ψαχνουν να βγαλουν συμπερασματα απο αυτα τα παιχνιδια για μια σειρα αγωνων, που ελπιζουμε να ειμαστε πληρεις, μαλλον δεν εχουν μαθει αρκετα για τον Ολυμπιακο απο τις τελευταιες σεζον.
Δεν ειναι παντως περιεργο οτι πιο σωστα για τον Ολυμπιακο μιλανε οπαδοι του Παναθηναικου και πιο σωστα για τον Παναθηναικο μιλανε οπαδοι του Ολυμπιακου;

ΥΓ. Δε θα το αναλυσω εδω, γιατι δεν εχει θεση σε μπασκετικο φορουμ, αλλα μερικα στατιστικα του ποδοσφαιρικου Ολυμπιακου και συγκεκριμενα των προπονητων του μπορουν να καταληξουν σε ενα ενδιαφερον συμπερασμα που δεν περιοριζεται στο ποδοσφαιρο, αλλα βρισκει αμεση εφαρμογη στο μπασκετ. Οχι μονο του Ολυμπιακου, αλλα ολων των ελληνικων ομαδων...
LaChDaNaN
QUOTE (jazz thrilos @ Apr 6 2018, 23:56 ) *
Εντάξει, συμφωνώ ή μπορεί και να διαφωνώ για τον λόγο που αποκτήθηκαν οι παίχτες, είτε από πανικό είτε από ανάγκη. Αφού όμως μπορούμε να έχουμε στην φαρέτρα μας, καβάντζα που λένε και στα Κάτω Πετράλωνα, όσους ξένους θέλουμε (έχουμε οχτώ εμείς), τι σχέση έχει ο Μπόγρης; Αποκτήθηκε για να έχουμε και τον Τιλί στους τελικούς με τον Παναθηναικό;

Κούρασα, οκ, Το κλείνω γιατί είναι και άσχετο με την επικαιρότητα το θέμα.


Ο σχεδιασμός και των δύο (και ΟΣΦΠ και ΠΑΟ) γίνετε με βάση το ελληνικό πρωτάθλημα.. και αυτό γιατί ανεξάρτητα το τι θα γίνει στην euroleague αν δεν πάρεις πρωτάθλημα είναι αποτυχημένη σεζόν.. (Δες πχ το 2013 που πήραμε την euroleague στο Λονδίνο.. και φάγαμε σκούπα.. τι σχόλια υπήρχαν..)

Και οι δύο ομάδες σχεδιάζονται με βάση το ελληνικό πρωτάθλημα.. και αρκετές φορές λόγο τραυματισμών κλπ μπορεί να προστεθεί και ένας 7ος ξένος..

Το να σχεδιάσεις μια ομάδα με 7+ ξένους.. σημαίνει ότι
α) στο ελληνικό πρωτάθλημα θα έχεις μόνο τους 6.. άρα γκρίνια όσοι μένουν εκτός..
β) ότι θα περιορίσεις το budjet σου για τους άλλους Έλληνες (τουλάχιστον 6..) οι οποίοι θα συμπληρώνουν την 12άδα και ειδικά σε μια σειρά αγώνων θα πρέπει να μπορούν να δώσουν λύσεις.
qspock
Αυτη η συζητηση στο παρον τοπικ περι δυνατοτητας στη Ρεαλ για επιλογη αντιπαλου με ξεπερνα, πραγματικα!

Δηλαδη εμ πιστευουμε πως η Μπαμπερκ ειναι ομαδα ικανη να κερδισει μεσα στη Μαδριτη, εμ λεμε και οτι η Ρεαλ θα επιλεξει να χασει μπροστα στον κοσμο της γιατι? Για να παρει πλεονεκτημα εδρας? Οοοοοοοοοχι, για να διαλεξει αντιπαλο: Ποιον? Μα αυτον που την κερδισε φετος 2 φορες και της στερησε ετσι το πλεονεκτημα εδρας. Γιατι φοβαται τον ΠΑΟ που κοντεψε να τον κερδισει 2 φορες φετος.

Κι αντε εδω μεσα πεφτει τρολαρισμα ετσι για να πεσει. Τα λεγανε και στις εκπομπες αυτα.. "Η Ρεαλ πλεον εχει δυνατοτητα επιλογης"! Κι ετσι λοιπον αφου εχει δυνατοτητα επιλογης, θα διαλεξει τον Ολυμπιακο... Για καποιον λογο που δεν ξερει κανενας!

Δε ξερω αν φταιει κατι συγκεκριμενο, αλλα τετοιου ειδους σχολια αποδυκνειουν περιτρανα πλεον οτι η λογικη δεν ειναι πλεον μερος της καθημερινοτητας μας...
papp7
QUOTE (MustGK @ Apr 6 2018, 21:49 ) *
Και πως ευθύνεται? Και τι πρέπει να κάνει για να μας παίζουν σωστά?


Να κάνει την δουλειά του σαν πρόεδρος μεγάλης ομάδας. Από το 2013 που ανέλαβε την ομαδα μείωσε μπάτζετ , μετά έκανε ελληνοποίηση, μετά σταμάτησε την ελληνοποίηση και ανεβασε το μπάτζετ , μετά ανέβασε και άλλο το μπάτζετ . Από το 2013 έως το 2018 έχει αλλάξει ο προπονητής της ομάδας 6 φορές. Άρα το πλάνο δεν μπορεί να δουλέψει γιατί μέσα σε 6 χρόνια έχεις 6(βάζω και Αλβέρτη και επιστροφή Πεδουλάκη) προπονητες άλλη φιλοσοφία ο καθένας άλλους παίκτες θέλει ο καθένας αλλο μπάσκετ παίζει ο καθένας . Ο κορμός του 2013 είχε 3 βασικούς πυλώνες γκιστ ματσιουλις λασμε γύρω από τον Διαμαντίδη 2 χρόνια αργότερα αυτός ο πυλώνας έσπασε αντί να μείνει και να ενισχυθεί αναλόγως . Στην θέση του άσσου πέρα από τον Διαμαντίδη υπήρχε το χάος και έφτασε 2016 για να έρθει ο Καλάθης ένας σοβαρός άσσος . Το έγκλημα του 2015 με την σερβοποιηση πληρώνει ο Παναθηναϊκός . Όπως και πληρώνει τις αντιδράσεις του προέδρου του φύλλα αγώνος με απειλές στους διαιτητές (βλέπε φουφη) λεφτά να πετάει στο παρκέ για τους διαιτητές να εύχεται θανάτους για τον Σπανούλη το σκηνικό με το πούλμαν . Όλα αυτά επηρεάζουν το brand name του συλλόγου.Ακομη και φέτος η ομάδα δεν έχει πλάνο δεν ξέρεις τι θέλει να παιξει. Έχεις έναν πρόεδρο που δεν ξέρει τι μοντέλο ομάδας θέλει να έχει και αυτό έχει ως αποτέλεσμα τις διακυμάνσεις του ΠΑΟ. Ο Γιαννακόπουλος θα πρέπει να κάτσει να φτιάξει ένα πλάνο 3ετιας και να το στηρίξει απολυτα για να φέρει την ομάδα στην κορυφή. Και όχι να φτιάχνει και να ξηλώνει όπως κάνει . Το έχω 6 αστέρια δεν σε κάνει contender αυτό πρέπει να καταλάβει .


Υ.Γ. Επειδή το σκηνικό με το πουλμαν το περάσατε στο ντουκου και ότι κάνεις δεν νοιάστηκε πρώτος ο ντιλεινι έγραψε ότι γελάει με την κατάσταση και είναι ένας από τους λόγους (γιατί ο άλλος είναι τα λεφτά ) που ο σινγκλετον είναι φευγατος από το καλοκαίρι .
john wick
QUOTE (papp7 @ Apr 7 2018, 00:50 ) *
Να κάνει την δουλειά του σαν πρόεδρος μεγάλης ομάδας. Από το 2013 που ανέλαβε την ομαδα μείωσε μπάτζετ , μετά έκανε ελληνοποίηση, μετά σταμάτησε την ελληνοποίηση και ανεβασε το μπάτζετ , μετά ανέβασε και άλλο το μπάτζετ . Από το 2013 έως το 2018 έχει αλλάξει ο προπονητής της ομάδας 6 φορές. Άρα το πλάνο δεν μπορεί να δουλέψει γιατί μέσα σε 6 χρόνια έχεις 6(βάζω και Αλβέρτη και επιστροφή Πεδουλάκη) προπονητες άλλη φιλοσοφία ο καθένας άλλους παίκτες θέλει ο καθένας αλλο μπάσκετ παίζει ο καθένας . Ο κορμός του 2013 είχε 3 βασικούς πυλώνες γκιστ ματσιουλις λασμε γύρω από τον Διαμαντίδη 2 χρόνια αργότερα αυτός ο πυλώνας έσπασε αντί να μείνει και να ενισχυθεί αναλόγως . Στην θέση του άσσου πέρα από τον Διαμαντίδη υπήρχε το χάος και έφτασε 2016 για να έρθει ο Καλάθης ένας σοβαρός άσσος . Το έγκλημα του 2015 με την σερβοποιηση πληρώνει ο Παναθηναϊκός . Όπως και πληρώνει τις αντιδράσεις του προέδρου του φύλλα αγώνος με απειλές στους διαιτητές (βλέπε φουφη) λεφτά να πετάει στο παρκέ για τους διαιτητές να εύχεται θανάτους για τον Σπανούλη το σκηνικό με το πούλμαν . Όλα αυτά επηρεάζουν το brand name του συλλόγου.Ακομη και φέτος η ομάδα δεν έχει πλάνο δεν ξέρεις τι θέλει να παιξει. Έχεις έναν πρόεδρο που δεν ξέρει τι μοντέλο ομάδας θέλει να έχει και αυτό έχει ως αποτέλεσμα τις διακυμάνσεις του ΠΑΟ. Ο Γιαννακόπουλος θα πρέπει να κάτσει να φτιάξει ένα πλάνο 3ετιας και να το στηρίξει απολυτα για να φέρει την ομάδα στην κορυφή. Και όχι να φτιάχνει και να ξηλώνει όπως κάνει . Το έχω 6 αστέρια δεν σε κάνει contender αυτό πρέπει να καταλάβει .


Υ.Γ. Επειδή το σκηνικό με το πουλμαν το περάσατε στο ντουκου και ότι κάνεις δεν νοιάστηκε πρώτος ο ντιλεινι έγραψε ότι γελάει με την κατάσταση και είναι ένας από τους λόγους (γιατί ο άλλος είναι τα λεφτά ) που ο σινγκλετον είναι φευγατος από το καλοκαίρι .



Συγνώμη για το οφφ τόπικ...
πως καταλήγετε οι Ολυμπιακοί και ασχολείστε συνέχεια με τον Γιαννακόπουλο..και κάνετε εμάς τους Παναθηναικούς να τον υποστηρίζουμε... smiley.gif

για πες μας οι Αφοί τι πλάνο και τι μπάσκετ θέλουν να παίξουν πρώτα και άσε τον dpg... rolleyes.gif
Έχεις καταλάβει?
Λάθη έχει κάνει πολλά και τραγικά. Το ίδιο όμως έχουν κάνει και οι δικοί σου...
Τι να θυμηθώ...
Το ξύλο στον Μπαρτζώκα στα πέριξ του Σεφ και ότι ακολούθησε μετά από αυτό??
τις δηλώσεις τους μετά τους 2 ημιτελικούς των F4 για τις αντίπαλες ομάδες??
Weekendman
Σίγουρα τα δεδομένα ότι η Ζαλγκίρις δεν έχει τους αθλητικούς ψηλούς με εξαίρεση ίσως τον Ντέιβις, ούτε συνολικά κοντούς που θα χτυπούσαν ανελέητα την 1 εναντίον 1 περιφερειακή άμυνα του Ολυμπιακού είναι αισιόδοξα σημάδια αν το δει κανείς από ερυθρόλευκη σκοπιά, μαζί με το ότι ζορίστηκε να νικήσει τον ελλειπή Ολυμπιακό και στα 2 ματς της κανονικής περιόδου. Και αφού γλιτώσαμε την Ρεάλ μπορεί να είμαστε και ικανοποιημένοι. Όμως προσωπικά μου είναι προτιμότερες η σοφτ Μπασκόνια. Και η Κιμκι του ενός σταρ και των πολλών ρολιστών από την Ζαλγκίρις που σε όλα τα εκτός έδρας ματς με τους μεγάλους της Ευρωλίγκας το πάλεψε στα ίσια. Και όλοι αναγνωρίζουν ότι είναι καλοδουλεμένη ομάδα.
papp7
QUOTE (john wick @ Apr 7 2018, 13:48 ) *
Συγνώμη για το οφφ τόπικ...
πως καταλήγετε οι Ολυμπιακοί και ασχολείστε συνέχεια με τον Γιαννακόπουλο..και κάνετε εμάς τους Παναθηναικούς να τον υποστηρίζουμε... smiley.gif

για πες μας οι Αφοί τι πλάνο και τι μπάσκετ θέλουν να παίξουν πρώτα και άσε τον dpg... rolleyes.gif
Έχεις καταλάβει?
Λάθη έχει κάνει πολλά και τραγικά. Το ίδιο όμως έχουν κάνει και οι δικοί σου...
Τι να θυμηθώ...
Το ξύλο στον Μπαρτζώκα στα πέριξ του Σεφ και ότι ακολούθησε μετά από αυτό??
τις δηλώσεις τους μετά τους 2 ημιτελικούς των F4 για τις αντίπαλες ομάδες??



Ρώτησε τι πρέπει να κάνει ο Γιαννακόπουλος και του απάντησα δεν άνοιξα εγώ το οφ τοπικ ούτε ασχολήθηκα στο ακυρο με τον γιαννακο.
Οι δικοί μου έχουν πλάνο όσο γίνεται να παίζουν οι Έλληνες σημαντικό ρόλο στην ομάδα και να πλαισιώνονται από ξενους. Βλέπεις εγώ στον Παπαπέτρου και στον αγραβανη δίνω άπειρες ευκαιρίες και κερδίζω και χάνω μαζί τους.Γιατι σε περίπτωση που δεν θυμάσαι ο Παναθηναϊκός των επιτυχιών είχε την μισή + εθνική Ελλάδος στην ομάδα του.Και αυτό ακολουθώ και εγώ όσο μπορώ. Το ακριβώς αντίθετο που κανει ο Παναθηναϊκός (βλέπε Χαραλαμπόπουλο) . Το πλάνο μου είναι ελληνικός κορμός και 6 χρόνια τώρα αυτό τηρείται κατά γράμμα αυτό είναι το μοντέλο μου.


Ποτέ δεν είπα ότι οι αγγελο είναι οι τέλειοι πρόεδροι και το παράδειγμα προς μιμιση. Μόνο εσείς νομίζετε ότι οι ολυμπιακοί πιστεύουν για τους προέδρους ότι είναι οι καλύτεροι και οι αλάνθαστοι.

Το θέμα για να καταλάβεις τι λάθος κάνετε σαν Παναθηναϊκοι είναι το εξής : Ώρες ώρες μοιαζεται να υποστηρίζεται τον γιαννακοπουλιακο και όχι τον Παναθηναϊκό .
Για να σου δώσω ένα παράδειγμα . Ο Γιαννακόπουλος είναι επιχειρηματίας αύριο ξυπνάς και βλεπεις να έχει φαληρισει ή (χτυπά ξύλο) να πεθάνει . Τι θα κάνει ο Παναθηναϊκός? Θα βρει άλλο πρόεδρο και θα συνεχίσει σαν ομαδα . Παράγοντες παίκτες προπονητές έρχονται και φεύγουν στο τέλος της ημέρας μόνο η ομάδα μένει . Όταν το καταλαβετε αυτό τότε θα είστε καλύτερα .

Γιατί όταν είσαι Παναθηναϊκός με 7 φ4 6 αστέρια τόσους εθνικούς τίτλους και μου λες θα φύγω από Ευρωλίγκα όπου δίνει το πιο σοβαρό προϊόν στην Ευρώπη και θα πάω τσ λ να τα σηκώνω με αντίπαλο την μπαροιτ την Καρσίγιακα το Στρασβούργο κτλ μόνος σου μικραινεις την ομάδα σου σαν πρόεδρος.

Όταν ο προέδρος σου κάνει καραμέλα σε κάθε ήττα την διαιτησία και θέλει να σε πάει σε μια Λίγκα 6 σκάλες κάτω δεν τον επικροτεις και τον εκθιαζεις, του λες να σοβαρευτεί .

Φιλικά πάντα και είναι καθαρά δική μου άποψη.
akratacity
QUOTE (john wick @ Apr 7 2018, 13:48 ) *
Συγνώμη για το οφφ τόπικ...
πως καταλήγετε οι Ολυμπιακοί και ασχολείστε συνέχεια με τον Γιαννακόπουλο..και κάνετε εμάς τους Παναθηναικούς να τον υποστηρίζουμε... smiley.gif

για πες μας οι Αφοί τι πλάνο και τι μπάσκετ θέλουν να παίξουν πρώτα και άσε τον dpg... rolleyes.gif
Έχεις καταλάβει?
Λάθη έχει κάνει πολλά και τραγικά. Το ίδιο όμως έχουν κάνει και οι δικοί σου...
Τι να θυμηθώ...
Το ξύλο στον Μπαρτζώκα στα πέριξ του Σεφ και ότι ακολούθησε μετά από αυτό??
τις δηλώσεις τους μετά τους 2 ημιτελικούς των F4 για τις αντίπαλες ομάδες??

Λαθη εχουν κανει και οι Αγγελοπουλοι (κυριως στον τομεα ανανεωσεων συγκεκριμενων παιχτων) αλλα οι μεν Αγγελοπουλοι εχουν βαρεθει να πηγαινουν φαιναλ φορ με το πλανο Σπανουλης and friends και ο δε Γιαννακοπουλος δεν το εχει "γευτει" ακομα ως προεδρος. Ολα τα αλλα για πλανα κτλ ειναι για τη λαικη καταναλωση. Τα αποτελεσματα μετρουν...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.