Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Zalgiris Kaunas
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3
lefpan
QUOTE(rankin @ Apr 6 2018, 19:46 ) *
Γιατι; Θα τους εχεις όλους σε 10 μερες;

Και μπορει να μη λεει κατι ψυχολογικα για τον Ολυμπιακό, λεει ομως πολλα για τη Ζαλγκίρις

α) Θα παίζουν Πρίντεζης, Τιλί και Παπανικολάου, συν τη νεκρανάσταση του Χόλις.

β) Ούτε για τη Ζαλγκίρις λέει τίποτα. Εδώ όλοι την είχατε φαβορί σήμερα λόγω των απουσιών του Ολυμπιακού.
Coach Periklis
καλά καθίστε να δούμε αν θα πέσουμε στην οκτάδα με Ζαλγκιρις wink.gif
rahxephon13
Ένα κάλο που προκύπτει για σας σήμερα είναι η άνοδος του μιλουτινοφ των χρειάζεστε έτοιμο των σερβο και σήμερα κάνει πολύ κάλο ματς.
Quincy
Δεν υπήρχε time out για το τελευταίο 24αρι; Καλά έκανε ο Wiltjer και πήγε για την ισοφάρηση αφού δεν δόθηκε ευκαιρία για τρίποντο
lefpan
ΔΓ χτυπάει πίεση 82!!!
rahxephon13
Τελικά είχαν δίκιο οι ισπανοι κανονισμένα ήταν από τους αιωνίους τα ματς.... να τα πάνε στην παράταση smiley.gif
shtarkws
Μπράβο και στους δύο που τιμούν το άθλημα.
Coach Periklis
Κρίμα γιατί παρόλο τις απουσίες τα πήγαμε καλά μέχρι ενός σημείο και έπρεπε να το κρατήσουν

τώρα δεν θα μείνει πνευμόνι
D-Wade
QUOTE(rahxephon13 @ Apr 6 2018, 19:55 ) *
Τελικά είχαν δίκιο οι ισπανοι κανονισμένα ήταν από τους αιωνίους τα ματς.... να τα πάνε στην παράταση smiley.gif

Τώρα θα παίξουν 47 παρατάσεις για να τελειώσει αργότερα από το ματς της Ρεαλ
basketikos13
Ξεκαθαρο φαουλ στην τελευταια φαση της κανονικης περιοδου, αλλοιωση αποτελεσματος.

Η ζαλγκιρις κοιταει να κερδισει μηπως χασει και η ρεαλ και πεσει με εμας και οχι με τον ολυμπιακο?
Ο ολυμπιακος κοιταει να μας δωσει πλεονεκτημα γιατι μας φοβαται λιγοτερο απο τη ρεαλ και μας θελει στο φαιναλ φορ?

Σκεψεις ειναι τα παραπανω -ακραιες μεν- αλλα δεν εξηγειται αλλιως ο τροπος με τον οποιο αγωνιζονται οι δυο ομαδες...


john wick
QUOTE (lefpan @ Apr 6 2018, 16:39 ) *
Νομίζω ότι και οι δύο ομάδες σήμερα προσπαθούν να κρύψουν συστήματα κλπ από τον αντίπαλό τους.
Λογικό είναι. Όποιος κρυφτεί καλύτερα, θα έχει περισσότερες πιθανότητες να αιφνιδιάσει στα πλέι οφς (στο μέτρο του δυνατού, βέβαια, αφού όλες οι ομάδες είναι λίγο-πολύ γνωστές).




77.gif 77.gif smiley.gif
Φιλαράκι να σαι καλα, είμαι ο μονος στον επιταφιο που πεθανα στο γελιο!!!

MaJesty23
QUOTE(basketikos13 @ Apr 6 2018, 21:00 ) *
Ξεκαθαρο φαουλ στην τελευταια φαση της κανονικης περιοδου, αλλοιωση αποτελεσματος.

Η ζαλγκιρις κοιταει να κερδισει μηπως χασει και η ρεαλ και πεσει με εμας και οχι με τον ολυμπιακο?
Ο ολυμπιακος κοιταει να μας δωσει πλεονεκτημα γιατι μας φοβαται λιγοτερο απο τη ρεαλ και μας θελει στο φαιναλ φορ?

Σκεψεις ειναι τα παραπανω -ακραιες μεν- αλλα δεν εξηγειται αλλιως ο τροπος με τον οποιο αγωνιζονται οι δυο ομαδες...



Εκει δεν σφυρίζεται φαουλ. rolleyes.gif
Coach Periklis
γαυρολίγκα και γαυρομπεου dry.gif

ξεκάθαρα ύποπτες εμφανίσει και διακωμωδούν το άθλημα σκίζοντας και φτύνοντας πνευμόνια αμφότεροι tongue.gif
rahxephon13
Έχουν μείνει από δυνάμεις και οι δυο άλλα κυρίως ο ολυμπιακος φαίνεται πολύ κουρασμένος κάτι λογικό με τις τόσες απουσίες του, σπανουλης μιλου έχουν κάψει φλάντζα.
Quincy
Όχι αναλύσεις σφυριγμάτων κλπ εδώ πλιζ.

Τι κάνεις ρε Brown; shot.gif
lefpan
QUOTE(john wick @ Apr 6 2018, 20:01 ) *
77.gif 77.gif smiley.gif
Φιλαράκι να σαι καλα, είμαι ο μονος στον επιταφιο που πεθανα στο γελιο!!!

Φίλε μου δεν φταίω εγώ αν γελάς εσύ.
Αλλά, άλλη φορά να είσαι λιγότερο προσβλητικός.
rankin
Οτι να ναι παλι σημερα

Η εικονα μας εδω και ενα μηνα ειναι για μπαζα
rahxephon13
Τι βλέπουμε ρεε, γράψτε λάθος δεν το χαν κανονίσει οι δυο αιώνιοι άλλα οι ομαδες με τα πράσινα για πανομοιότυπα φινάλε, απίστευτο.
Coach Periklis
ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ : ΜΙΛΗΣΕ Η ΦΑΝΕΛΑ ΤΟΥ ΟΣΦΠ

είπε "βάλτε μάσκες οξυγόνου και πάτε για ντουσάκι "

κρίμα να δίνεις δικαιώματα για ραδιουργίες στη Ρεαλ
Quincy
Αφού υπήρχε το time out έπρεπε να το είχε πάρει ο Σφαιρο στα 12'' πριν επιτεθεί ο Brown και αφήσει τόσο χρόνο. Εκ του αποτελέσματος βέβαια, αλλά ήταν γενικό λάθος η προτευελευταία επίθεση
kotzito
Ε ντάξει, στο τέλος μιλάμε είχαν φτύσει πνευμόνια. Σπαν, Μίλου και Πάπι με το ζόρι περπατούσαν. Οκ, ήμασταν με μισή ομάδα αλλά κι ο κόουτς έκανε πολύ κακό rotation. Ο Γιάνις και ο Τόμπσον ξεχάστηκαν; Τι έπαθαν;

Ας δούμε τουλάχιστον τώρα τι θα κάνει η Ρεάλ μπας και γελάσουμε λίγο γιατί το σημερινό δεν ήταν και ό,τι καλύτερο.
το_καλύτερο_3d
Εγω εχω να πω 3 πραγματα.
1.Ευχαριστω τον σφαιροπουλο για το πλεονεκτημα.
2.Δεν θα μου κανει καμια εντυπωση αν αργοτερα του δωσει ενα μικρο μαθηματακι ο λασο αφηνοντας τον 4ο.
3.Ο γουιλτζερ εχει κακαλα.Ας τον κρατησουν να δουλεψει και θα χουν μια πολυ καλη λυση απ το πουθενα.
louie
τωρα λεμε ευχαριστω ή μηπως μας διαβαζουν ισπανοι και μας πιστεψουν;

T.W.Is.M.
Και τωρα Σαρας παρακαλα να χασει η Ρεαλ το βραδυ. Μολις πηρες το βραβειο για την πατατα της χρονιας.
Coach Periklis
QUOTE (το_καλύτερο_3d @ Apr 6 2018, 21:14 ) *
Εγω εχω να πω 3 πραγματα.
1.Ευχαριστω τον σφαιροπουλο για το πλεονεκτημα.
2.Δεν θα μου κανει καμια εντυπωση αν αργοτερα του δωσει ενα μικρο μαθηματακι ο λασο αφηνοντας τον 4ο.
3.Ο γουιλτζερ εχει κακαλα.Ας τον κρατησουν να δουλεψει και θα χουν μια πολυ καλη λυση απ το πουθενα.


στηρίξαμε ε;; Να θυμάστε 69.gif icon_drunk.gif smiley.gif
rankin
QUOTE(kotzito @ Apr 6 2018, 21:14 ) *
Ε ντάξει, στο τέλος μιλάμε είχαν φτύσει πνευμόνια. Σπαν, Μίλου και Πάπι με το ζόρι περπατούσαν. Οκ, ήμασταν με μισή ομάδα αλλά κι ο κόουτς έκανε πολύ κακό rotation. Ο Γιάνις και ο Τόμπσον ξεχάστηκαν; Τι έπαθαν;

Ας δούμε τουλάχιστον τώρα τι θα κάνει η Ρεάλ μπας και γελάσουμε λίγο γιατί το σημερινό δεν ήταν και ό,τι καλύτερο.

Εχουμε καιρο να γελασουμε παντως..
Μας γλεντάει ο καθε πικραμένος το τελευταιο καιρό
MaJesty23
QUOTE(rankin @ Apr 6 2018, 21:16 ) *
Εχουμε καιρο να γελασουμε παντως..
Μας γλεντάει ο καθε πικραμένος το τελευταιο καιρό


Πάντως ο Ολυμπιακός και με τόσες απουσίες,επαιξε το ματς στα ίσια.Εγω σε αυτο το κομμάτι τον θαυμάζω απεριόριστα!

shtarkws
Παιδιά πριν αρχίσει η καταστροφολογία να επαναλάβουμε τις ελλείψεις του Ολυμπιακου. Αν δεν έμενε από δυνάμεις θα το είχε καθαρίσει άνετα το ματσάκι. Από κει και πέρα τα play off είναι άλλη ιστορία σε σχέση με την κανονικη διάρκεια και ο Ολυμπιακός έχει το μέταλλο και το know how να περάσει οποιοδήποτε
rahxephon13
QUOTE (rankin @ Apr 6 2018, 21:16 ) *
Εχουμε καιρο να γελασουμε παντως..
Μας γλεντάει ο καθε πικραμένος το τελευταιο καιρό

Σήμερα πάντως δικαιολογήστε παίξατε με μόνο ψηλό των μιλουτινοφ ε πόσο να αντέξει κι αυτός το ίδιο και ο σπανουλης που χτύπησε 35 και κάηκε.
RipCity
Δυστυχως για γελια οι συνηθεις υποπτοι. Κριμα πραγματικα.
Crash95
Μπραβο και στις 2 ομαδες που παλεψαν το ματς ενω μπορουσαν να κανουν φιλικο. Μπραβο που βαλαν τα σωματα τους και παλεψαν. Η ευρωλιγκα ειναι εξαιρετική διοργανωση , ενα φοβερο προιον . Σιγουρα κανει λαθη. Ομως τι να λεμε οσοι μιλανε για μαφιες κτλ ειναι ασχετοι
basketikos13
Ο ολυμπιακος ειχε πολλες απουσιες και δεν ειναι τοσο ποσοτικο το θεμα των απουσιων, οσο οτι ελειπε σχεδον ολη η φροντ λαιν του -πριντεζης, τιλι, μακλιν-.

Ο μιλουτινοφ αναγκαστηκα απο ενα σημειο και μετα κουραστηκε, ο μπογρης δεν κανει γι αυτο το επιπεδο...

Πληρης ο ολυμπιακος δεν θα εχει προβλημα απεναντι στην ζαλγκιρις -τουλαχιστον στο σεφ-
lefpan
QUOTE(MaJesty23 @ Apr 6 2018, 20:19 ) *
Πάντως ο Ολυμπιακός και με τόσες απουσίες,επαιξε το ματς στα ίσια.Εγω σε αυτο το κομμάτι τον θαυμάζω απεριόριστα!

Πες τα, ρε φίλε, γιατί έχει γίνει η μέρα νύχτα.
Χωρίς Πρίντεζη, Παπανικολάου, Τιλί και Μακλίν, και φτάνουμε να λέμε ότι γελάσαμε, ενώ πριν το παιχνίδι λέγαμε τη Ζαλγκίρις για φαβορί.
Πολλή ειρωνεία για την ομάδα, και δεν της αξίζει.
jonaldidhs
Η αληθεια ειναι οτι ειδα το πρωτο ημιχρονο και ειπα οτι θα κερδισετε ευκολα και δεν ειδα καθολου το δευτερο..Σημερα μπορω να ενα μεγαλο ευχαριστω στον Σαρας που μας το χρωστουσε απο περυσι που μας εριξε στην Φενερ..Και ενα μεγαλο ευχαριστω σε εσας..

Σημερα ελειπε Πριντεζης-Παπ-Μακλιν-Τιγι ετσι?
Ξεχναω καποιον?

john wick
Παντως αυτο που εκανε ο Σαρας δειχνει οτι εχει @ κ δεν χαμπαριαζει...
Σαφως κ τωρα ο Ολυμπιακός θα είναι πιο υποψιασμένος, ομως κ οι Λιθουανοι πηραν ψυχολογία κ σου λεει τους εχουμε, γιατι οχι;;;
Δεν πιστεύω οτι η Ρεαλ θα κατσει να χασει..




Υ. Γ
Οσα εχουν γινει χτες κ σήμερα αποτελουν νικη για τον Δ. Γ... Για Ολα αυτα γκαρίζει τοσα χρόνια, τωρα αυτα θα συζητησουν μεθαύριο οι ευρωλιγκαιοι....
shtarkws
QUOTE(RipCity @ Apr 6 2018, 21:20 ) *
Δυστυχως για γελια οι συνηθεις υποπτοι. Κριμα πραγματικα.


Κρίμα γιατί; Ούτως ή άλλως με Ζαλγκίρις θα παίξετε. Ο πλήρης Ολυμπιακός δεν έχει να την φοβάται. Ούτε υπάρχει πιθανότητα να χάσει η ρεαλ από την. Μπαμπεργκ. Οι Ισπανοί λογικά θα θέλουν να αποφύγουν πάση θυσία τον Ολυμπιακό. Εκτός και αν είναι κρίμα που πήρε πλεονέκτημα ο Παναθηναικος, αυτό όμως δεν επηρεάζει την πορεία του Ολυμπιακου.
Coach Periklis
σήμερα , αν μου επιτρέπεις, ΟΣΦΠ & Ζαλγκίρις έδειξαν ότι προτιμούν να φύγουν λιπόθυμοι παρά ηττημένοι και νιώθω τεράσττια περηφάνια

Γθα χτες ναι, είναι συζητήσιμα . Σήμερα δεν κέρδισε κάτι ο ΔΓ
kotzito
Σε μια σειρά play - off με την Ζαλγκίρις πάντως δεν φοβάμαι. Την σέβομαι, νομίζω και στην ομάδα θα είναι υποψιασμένοι πλέον, αλλά όπως έχω πει και σε άλλο topic πιο πιθανό θεωρώ να σπάσουμε εμείς την έδρα τους παρά οι Λιθουανοί το ΣΕΦ.
MaJesty23
Μην ασχολείστε με Δ.Γ .Δεν χρειάζεται...οριακά ασχολούμαστε ,οι υγιείς Παναθηναικοί(προφανώς και δεν μας σφυρίζουν καλά αλλά για αυτο ευθύνεται αυτός και μόνο).

Οπως και να έχει,οπως προείπα,ο Ολυμπιακός χτύπησε το ματς και καλά έκανε για την Φανέλα την Ιστορία του.Μιλουτινοφ εαν πάει NBA πρέπει να πάρει και Kill Bill ,μαζί.Οταν δεν είναι μέσα ο αρχηγός ,φαίνεται ξυλαγγουρο.

Επίσης πολύ κακός Μάντζαρης και Παπι.Οκ είναι αμπάσκετοι,αλλά δεν κάνουν πια ούτε τα βασικά(spot shooting και άμυνα).

Καλος ο Ουιλτζερ.Θα μείνει πιστεύω!
RipCity
QUOTE (shtarkws @ Apr 6 2018, 20:26 ) *
Κρίμα γιατί; Ούτως ή άλλως με Ζαλγκίρις θα παίξετε. Ο πλήρης Ολυμπιακός δεν έχει να την φοβάται. Ούτε υπάρχει πιθανότητα να χάσει η ρεαλ από την. Μπαμπεργκ. Οι Ισπανοί λογικά θα θέλουν να αποφύγουν πάση θυσία τον Ολυμπιακό. Εκτός και αν είναι κρίμα που πήρε πλεονέκτημα ο Παναθηναικος, αυτό όμως δεν επηρεάζει την πορεία του Ολυμπιακου.


Γιατι χασαμε δικο μας παιχνιδι. Ναι μεν απουσιες αλλα οταν εισαι +15 δε δικαιολογειται απο τη Ζαλγκιρις. Κι ο πληρης Ολυμπιακος μια χαρα πρεπει να φοβάται την Ζαλγκιρις που εχει σαφες προβαδισμα στον παγκο κι αυτο μετραει στα πλει οφ.
rankin
Εγω κραταω το οτι φτασαμε στο +16 και δε μπορεσαμε να κερδισουμε
Κερδισαμε μια περίοδο και χασαμε 3,5
Φαγαμε σερι 15-0 μεσα σε 4 λεπτα
Στη παραταση βαλαμε 5 ποντους
Ειχαμε ασιστ/λαθη 15/18
Χασαμε ακομα και τη μαχη των ριμπαουντ
Ειχαμε 26% στα τριποντα (7/27)
Δεχτήκαμε 70 ποντους σε 3 περιοδους. Σε ολες πανω απο 20

Η προβλεψη λεει οτι η Ρεαλ θα παει να μας τιμωρήσει, πιστεύοντας οτι τους την στησαμε
LaChDaNaN
QUOTE (το_καλύτερο_3d @ Apr 6 2018, 21:14 ) *
1.Ευχαριστω τον σφαιροπουλο για το πλεονεκτημα.

Καλό το trolling.. αλλά δεν πιάνει.. τι άλλο να έκανε ο Σφαιρόπουλος δηλαδή? να μπει να παίξει ο ίδιος?


QUOTE (το_καλύτερο_3d @ Apr 6 2018, 21:14 ) *
2.Δεν θα μου κανει καμια εντυπωση αν αργοτερα του δωσει ενα μικρο μαθηματακι ο λασο αφηνοντας τον 4ο.

Δεν θεωρώ απίθανο να χάσει πλέον η Ρεάλ.. θεωρώ δύσκολο να το κάνει από επιλογή.. Σίγουρα πάντως επειδή θα ενημερωνόντουσαν για το τι γίνεται στο ΣΕΦ θα είναι ΞΕΝΕΡΩΜΕΝΟΙ.. και όντας ξενερωμένοι υπάρχουν δύο πιθανότητες..
α) Να βγουν και να βγάλουν νεύρο και να ισοπεδώσουν την Μπάμπεργκ..
β) Να βγουν με "χαλασμένο" μυαλό και να χάσουν..
Quincy
QUOTE(rankin @ Apr 6 2018, 19:36 ) *
Χασαμε ακομα και τη μαχη των ριμπαουντ


Αυτή είναι από τις λίγες κατηγορίες που υπερτερούμε αρκετά απέναντι στους Λιθουανούς, αλλά σήμερα έλειπε το 80% της frontline και σε αρκετά σημεία έπαιζε στο 5 ο Παπαπέτρου. Λογικό να χαθούν αρκετά rebs
lefpan
QUOTE(RipCity @ Apr 6 2018, 20:35 ) *
Γιατι χασαμε δικο μας παιχνιδι. Ναι μεν απουσιες αλλα οταν εισαι +15 δε δικαιολογειται απο τη Ζαλγκιρις. Κι ο πληρης Ολυμπιακος μια χαρα πρεπει να φοβάται την Ζαλγκιρις που εχει σαφες προβαδισμα στον παγκο κι αυτο μετραει στα πλει οφ.

Όταν λες ότι η Ζαλγκίρις έχει σαφές προβάδισμα στον πάγκο, εννοείς ότι έχει καλύτερη second unit ή καλύτερο προπονητή;
Γιατί ούτε το ένα ισχύει, ούτε το άλλο.
Ο Σφαιρόπουλος είναι μακράν ο καλύτερος Ευρωπαίος κόουτς στην άμυνα εδώ και χρόνια τώρα (γι' αυτό τον είχε ο Καζλάουσκας στην ΤΣΣΚΑ βοηθό του). Ο Σάρας έχει πολύ δρόμο ακόμα.
shtarkws
QUOTE(RipCity @ Apr 6 2018, 21:35 ) *
Γιατι χασαμε δικο μας παιχνιδι. Ναι μεν απουσιες αλλα οταν εισαι +15 δε δικαιολογειται απο τη Ζαλγκιρις. Κι ο πληρης Ολυμπιακος μια χαρα πρεπει να φοβάται την Ζαλγκιρις που εχει σαφες προβαδισμα στον παγκο κι αυτο μετραει στα πλει οφ.


Με τόσες ελλείψεις; Φάνηκε στο τέλος ότι ο Ολυμπιακός έσκασε. Κανένας από τους αιώνιους δεν πρέπει να φοβάται την Ζαλγκίρις, πόσο μάλλον ο μπαρουτοκαπνισμενος Ολυμπιακός.
MustGK
QUOTE (MaJesty23 @ Apr 6 2018, 20:35 ) *
Μην ασχολείστε με Δ.Γ .Δεν χρειάζεται...οριακά ασχολούμαστε ,οι υγιείς Παναθηναικοί(προφανώς και δεν μας σφυρίζουν καλά αλλά για αυτο ευθύνεται αυτός και μόνο).


Και πως ευθύνεται? Και τι πρέπει να κάνει για να μας παίζουν σωστά?
rahxephon13
Συνέντευξη σφαιρο 70 ιατρικά θέματα και πότε θα γυρίσουν οι τραυματίες 30 αγωνιστικά, νοσοκομείο ο ολυμπιακος icon_drunk.gif
RipCity
QUOTE (shtarkws @ Apr 6 2018, 20:46 ) *
Με τόσες ελλείψεις; Φάνηκε στο τέλος ότι ο Ολυμπιακός έσκασε. Κανένας από τους αιώνιους δεν πρέπει να φοβάται την Ζαλγκίρις, πόσο μάλλον ο μπαρουτοκαπνισμενος Ολυμπιακός.


Ο Ολυμπιακος οποτε ειναι φαβορι εχει θεμα. Εχουμε χασει και τα δυο παιχνίδια. Ο Σαρας προπονητικα ειναι πολυ ανώτερος του Σφαιροπουλου. Για εμενα προφανως κι εχουμε πολυ δυσκολο εργο.
klow13
QUOTE (T.W.Is.M. @ Apr 6 2018, 21:15 ) *
Και τωρα Σαρας παρακαλα να χασει η Ρεαλ το βραδυ. Μολις πηρες το βραβειο για την πατατα της χρονιας.

Η πατάτα της χρονιάς ότι έπαιξε το ματς στα ίσια?
Katiki_Domokou
αγαπαμε ολυμπιακο 6.gif 6.gif 6.gif 6.gif 6.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.