Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παιχνίδια μπάσκετ για pc
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3
thrylos7
Για τα κειμενάκια λες;
Δεν ξέρω ποιο είναι καλύτερο.
Κατέβασέ τα και τα δύο...

Θα ήταν πιο φυσιολογική η ερώτηση "ποιο από τα 2 είναι καλύτερο για να αγοράσω...". Καλά, όπου "αγοράσω" βάλε "αντιγράψω".. tongue.gif
Αν εννοείς να κατεβάσεις ολόκληρο παιχνίδι με κάποιον τρόπο, κράτα μόνο τη 2η σειρά.
Alexmei
καλά ευχαριστώ. 69.gif Βαριέμαι να κατεβάζω και να αντιγράφω... hammer.gif ugly_tocktock.gif hippy.gif.jpeg
thrylos7
Άλλη μια ερώτηση, ελαφρώς πιο άσχετη: Γιατί το Photoshop μου δεν έχει όλα τα tools... πχ smudge, burn, magnetic lasso...; Έχει σκέτο lasso.. πού μπορεί να είναι; Πάντως και με το show tools δε δείχνει τίποτα καινούριο...
Alexmei
αυτό που κολάει με το ποστ;;; γιατί δν είναι "ελαφρώς πιο άσχετη" αλλά ΕΝΤΕΛΏΣ ΑΣΧΕΤΗ!!! κατα τ' άλλα δν έχω ιδέα που πήγαν biggrin.gif biggrin.gif
thrylos7
laugh.gif
Eίναι εργαλεία που χρειάζομαι για να (δοκιμάσω να) κάνω τα cyberfaces που λέμε παραπάνω...
Άστα αυτά! Ξέρεις που είναι...
Alexmei
QUOTE(thrylos7 @ Mar 20 2006, 08:58 PM)
laugh.gif
Eίναι εργαλεία που χρειάζομαι για να (δοκιμάσω να) κάνω τα cyberfaces που λέμε παραπάνω...
Άστα αυτά! Ξέρεις που είναι...
*



εγώ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; blink.gif ( biggrin.gif ) που να ξέρω 'γω;;; 65.gif

ΕΣΥ ΤΑ ΧΑΣΕΣ ΕΣΥ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙΣ (θα ήταν η μία μου απάντηση)

εεεεεεεεεε τελικά με έπιασες! ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ. ειναι ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΑΦΗΣΕΣ biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Ευχαριστημένος; Τι λέω;; εσύ πρέπει να είσαι ΤΡΙΣΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ laugh.gif
Dromeas7
Ερώτηση:

Υπάρχει παιχνίδι manager για μπάσκετ????Δηλαδή να μπορεί κάποιος να κάνει μεταγραφές συστήματα κλπ κλπ???

help plz
dizzy_fingers
To World Basketball Manager που έδωσε δώρο πέρσι η sportime.
Μόνο αυτό υπάρχει και δεν είναι το ταχύτερο παιχνίδι (σε χρόνους φορτώματος) είναι η αλήθεια..
thrylos7
Όσο είχα ασχοληθεί μαζί του, ότι συστήματα είχε(αν είχε πάνω από 5, δε θυμάμαι) δε μπορείς να δεις το αποτέλεσμα... και μάλλον δεν έχει και ουσία...

dizzy εσύ ξέρεις που θα μπορούσαν να είναι τα εργαλεία που δε βλέπω;
dizzy_fingers
Ποιά εργαλεία? Στο photoshop?
Δεν ξέρω γιατί δε χρησιμοποιώ αυτό το πρόγραμμα.
Δοκίμασε το Macromedia Dreamweaver.
Είναι σχετικά απλό στη χρήση του και έχει τις ίδιες σχεδόν δυνατότητες με το photoshop (οι διαφορές εντοπίζονται στις δημιουργίες και επεξεργασίας επαγγελματικού επιπέδου, οπότε για τη δουλειά που τα θέλεις, επαρκεί το πρόγραμμα).

Εκεί μπορώ να σε βοηθήσω όσο θέλεις.

Btw, περιττό να σας πω ότι από χθες που κατέβασα το euroleague mod έχω λιώσει στο live 38.gif.

Καλύτερο το '06 από το '05 αλλά ακόμα αυτά τα χαζά λάθη στο gameplay υπάρχουν για να μου σπάνε τα νεύρα....μάλλον πρέπει να το γυρίσω στο 2Κ6 επειγόντως...έλα όμως που αυτό δεν παίζει σε pc ώστε να έχει euroleague mod (αν έπαιζε σε pc θα το έφτιαχνα ακόμη και μόνος μου laugh.gif ).
thrylos7
ΟΚ! Θα το κατεβάσω όταν ξαναχοληθώ... Γιατί εκτός του ότι χάλασα κάποια πράγματα και πρέπει να κάνω εγκαταστάσεις απ' την αρχή, θέλω να αλλάξω ΟΛΑ τα στατιστικά των παικτών γιατί είναι ότι να ναι και μετά να αρχίσω να παίζω.... Ε δε μπορεί τώρα να έχει τον Ζήση 64(και χοντρό) και κάτι άλλους 75.

Όντως το gameplay είναι ώρες ώρες σπαστικό.
Εκτός αυτού το ποσοστό μου στα τρίποντα δεν ξεπερνά το 1%(παίζω φιλικά...)
merlin1
epitelus bgikan gia to nba 06 rosters 97-98 ke 00-01 smile.gif
Alexmei
επίσης βγήκε και το καινούργιο NBA 2006 που ονομάζεται nba'06 the life.
είναι τέλειο! είδα κάτι videos και κάνεις καριέρα και κάτι τέτοια χαριτωμένα!
nikoleta21
θα το ψαξω και εγω
dizzy_fingers
Εδώ και δύο βδομάδες έχω στα χέρια μου το NBA2K6 για PS2 και έχω λιώσει στο παιχνίδι...

Το μοναδικό μπασκετάκι που είχα παίξει πρόσφατα είναι μόνο το Live ('03, '05. '06) και με το που έπιασα το 2Κ στα χέρια μου αμέσως κατάλαβα σε τί σκοτάδι βρισκόμουν τόσο καιρό.

Πρώτα απ'όλα το παιχνίδι είναι ό.τι πιο κοντινό υπάρχει σε πραγματικό μπάσκετ, από όλα τα παιχνίδια.
Για να κλέψεις τη μπάλα, πρέπει να χρησιμοποιήσεις το κατάλληλο χέρι (!) την κατάλληλη στιγμή.
Για να βάλεις ένα καλό jump shot πρέπει να έχεις τοποθετήσει σωστά πρώτα τα πόδια σου, να κάνεις ένα καλό άλμα και να αφήσεις τη μπάλα στο peak του άλματός σου.
Για να σκοράρεις, γενικά, πρέπει να έχεις τα μάτια σου 14 για παγίδες και ανοιχτούς παίχτες, γιατί με τρελά σουτ και μόνο ατομικές προσπάθειες δεν κάνεις τίποτα.

Αυτό που μου άρεσε πάρα πολύ είναι η ταχύτητα ανταπόκρισης των παιχτών στο πάτημα των κουμπιών.
Το φαινόμενο του live να πρέπει να πατάς την πάσα με το που θα πάρει τη μπάλα ο παίχτης (με αποτέλεσμα να χάνεται πολύτιμος χρόνος) δεν ισχύει εδώ. Αν η μπάλα ταξιδεύει από τον έναν παίχτη στον άλλο και δεις έναν άλλο παίχτη ελεύθερο, μπορείς να πατήσεις την πάσα όσο η μπάλα είναι στον αέρα και ο αποδέκτης θα στείλει τη μπάλα αμέσως στον ελεύθερο.

Τα γραφικά είναι πολύ καλά, δε μπορώ να τα συγκρίνω όμως με του live γιατί τα έχω σε διαφορετικά μηχανήματα (PC-PS2), το animation όμως των παιχτών είναι πολύ πιο ομαλό στο 2Κ6. Δε θα δείτε παίχτες να σηκώνονται από στατική θέση να καρφώνουν στη μάπα του αμυντικού, ούτε να αλλάζουν κατεύθυνση σαν ρομπότ, ούτε να επιβραδύνουν-επιταχύνουν πιο γρήγορα από formula1.

Ο ήχος του γηπέδου είναι πιο ζεστός, όχι λόγω έντασης, αλλά λόγω συνέχειας. Πραγματικά νομίζεις ότι βλέπεις παιχνίδι στο ΤΝΤ.

Υπάρχουν και κάτι έξτρα όπως streetball και μίνι παιχνίδια, αλλά αυτά είναι σάλτσες. Ο κύριος πυρήνας, αυτό που θα κάνει ένα παιχνίδι να αξίζει να παίζεται για πολύ καιρό, είναι το gameplay και σε αυτό δίνω άριστα!

Αν είστε στο δίλλημα live-2Κ, τότε ελπίζω να με ακούσετε και να πάρετε το δεύτερο.
Σας το λέει κάποιος που έχει δοκιμάσει και τα δύο και τώρα έχει αφήσει το live με το εκπληκτικό euroleague patch και λιώνει στο 2Κ6!
Delinquent
Καλησπέρα...Καινούριος στο φόρουμ και μέλος τησ Euroleague Team για το NBA Live 2006...
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Dizzy Fingers οτι το NBA 2K6 είναι μκράν το κορυφαίο παιχνίδι μπάσκετ...Βέβαια είναι για PS2 αλλά οκ...
Air Kef
Επειδή έχω ακούσει από πάρα πολλούς για τι κ6,δεν υπάρχει για Η/Υ;

Το ότι είναι τόσο αληθινό δεν το κάνει και πολύ δύσκολο;
dizzy_fingers
Aσφαλώς το κάνει πιο δύσκολο. Γι'αυτό και κρατάει περισσότερο wink.gif.
Δεν παίρνεις απλά τη μπάλα, κάνεις ένα σύστημα της πλάκας και βγαίνεις μόνος να καρφώσεις με 360 στη μάπα του αντίπαλου σέντερ...κι αυτό 20 φορές στο παιχνίδι.

Για PC, δυστυχώς δεν υπάρχει το παιχνίδι...μόνο που σκέφτομαι τα modifications που θα βγαίνανε.... 38.gif

Καλώς ήρθες φίλε Delinquent icon_wave.gif!
Να υποθέσω πως σε έφερε στα μέρη μας, η εταίρα ελληνική παρουσία της euroleague patch team (Olorin) ?
thrylos7
Toυ χρόνου θα βλέπουμε και τον Παπαλουκά σ' αυτά τα παιχνίδια(χωρίς να χρειάζεται κάποιο patch);
dizzy_fingers
Στο 2Κ6, μόνο αν πάει στο ΝΒΑ ο θοδωρής, θα τον δούμε.
The Admiral
Εχω διαβασει και γω οτι το 2Κ6 ειναι μακραν το ανωτερο παιχνιδι μπασκετ,για οποιον ενδιαφερεται για simulation...

Σε σχεση με το 2Κ5,εχει και ενα συστημα οπου σουταρεις με τους μοχλους αντι για τα κουμπια(ή καπως ετσι)...και οι ομαδες παιζουν οπως στην πραγματικοτητα...Αυτες που τρεχουν,τρεχουν...αυτες που πανε σε χαμηλο τεμπο,αντιστοιχως...και απο γραφικα οι παικτες δε "γλιστρανε",αντι να τρεχουν στο γηπεδο...δυστυχως δεν εχω παιξει κανενα 2Κ και το 2Κ6,δεν το εχω βρει σε κοπια για το XBOX μου sad.gif ...Ειμαι σιγουρος οτι χανω πολλα,αλλα απο την αλλη ελπιζω το επιπεδο δυσκολιας του να μην ειναι εκνευριστικο...και οπωσδηποτε διαφορετικο απο το ΝΒΑ LIVE,οπου στο superstar επιπεδο,ο cpu σου παιρνει 40 εναντι 25 ριμπαουντ,τα περισσοτερα εκ των οποιων κυριολεκτικα μεσα απο τα χερια σου 68.gif !!
Delinquent
Καλώς σας βρήκα φίλε dizzy fingers icon_wave.gif
Στα μέρη σας συχνάζω εδώ και καίρο αλλά σαν απλός παρατηρητής!Γνήσιος μπασκετόφιλος και παίχτης σε ομάδα οπότε...από δω και πέρα θα με βλέπετε πιο συχνά ευτυχώς ή δυστυχώς!
Όσο για το ΝΒΑ 2K6 ισχύουν όλα όσα λέτε...ακόμα και το ότι οι ομάδες ξεχωρίζουν για το διαφορετικό στυλ μπάσκετ που παίζει η κάθε μία!
leonkalf
QUOTE(Delinquent @ May 6 2006, 02:24 AM)
Γνήσιος μπασκετόφιλος και παίχτης σε ομάδα οπότε...από δω και πέρα θα με βλέπετε πιο συχνά ευτυχώς ή δυστυχώς!

Γεια σου Delinquent.
Σε ποια ομάδα παίζεις?
w4tt4n4b3
QUOTE(miltos @ Apr 27 2005, 16:51 ) *
Να σας προτείνω και εγώ ένα παιχνίδι από τα παλιά? Φυσικά είναι free και μπορείτε να το κατευάσετε στο παρακάτω link
http://www.flashback-aw.net/games.php?GameID=17
To παιχνίδι λέγεται Lakers vs. Celtics and the NBA Playoffs. Είναι το 1989 τρέχει στο παλιό καλό DOS.
Για τον καιρό εκείνο είχε φοβερό gameplay (o Karim κάνει τις γνωστές ραβέρσες του) και μπορείς να πάρεις μια από τις ομάδες των τελικών εκείνης της εποχής και να την οδηγήσεις στην κατάκτηση του τίτλου.
ΟΚ σε γραφικά και gameplay δε συγκρίνεται πια με το live αλλά το συναίσθημα είναι ίδιο όταν βάζεις ένα καλαθάκι με τον Karim στο τέλος της περιόδου.

Τι μου θύμισες ρε Μίλτο, τώρα...Το είχα ξεσκίσει αυτό το τουρνάμεντ πριν από 15 χρόνια τότε με pc.
Να φανταστείτε το pc είχε 20mb σκληρό, το λέω και γελάω όσο για επεξεργαστή μιλάμε στο turbo έπιανε 20mhz.
Μίλτο, το κατέβασα εχτές από άλλο link.
Αλλά υπάρχει κάποιο πρόβλημα, όταν τελειώνω τον 1ο αγώνα από το tournament και πατάω f5 για να το σώσω πάω στη συνέχεια και μου δίνει την αντίπαλη ομάδα. Δηλαδή κερδίζω τους Utah Jazz έχοντας τους Lakers και τον επόμενο αγώνα μου δίνει τους Utah Jazz.
Χρειάζεται κάποια patch fix κάτι.
Αν ξέρει κανείς ας μου πει.
Ευχαριστώ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.