Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Eurobasket 2011 off topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > Eurobasket 2011
Pages: 1, 2, 3
T.W.Is.M.
QUOTE(benchwarmer @ Sep 17 2011, 15:52 ) *
Εγω παντως δεν βλεπω να αναφερεται επι λεξη μεσα στη συνεντευξη αυτο που γραφεται στον τιτλο...

Η πληρης συνεντευξη εδω http://www.sport-fm.gr/article/501725


Σ αυτο εχεις δικιο και επειδη ποσταρα γρηγορα μολις διαβασα τη συνεντευξη ημουν κι εγω υπερβολικος. Αλλα συνεχιζω να πιστευω οτι ο Γιαννακης επρεπε να κρατησει μια καλυτερη ισορροπια. Προερχεται απο μια χωρα που υποτιμα αδικαιολογητα το ΝΒΑ και επειδη η συνεντευξη θα διαβαστει πιο πολυ στην Ελλαδα απ οτι σε αλλες χωρες, επρεπε να αναφερει και αυτονοητα πραγματα. Κι επειδη ηταν μια συνεντευξη για μπασκετ του Παναγιωτη Γιαννακη και οχι του T.W.Is.M., αυτα που λεει εχουν καποια βαρυτητα και επηρεαζουν.
Εκτος κι αν ηταν ενα πρωτο βημα να ριξει γεφυρες προς την ομοσπονδια για να αναθερμανθουν οι σχεσεις τους...
benchwarmer
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 17 2011, 19:06 ) *
Σ αυτο εχεις δικιο και επειδη ποσταρα γρηγορα μολις διαβασα τη συνεντευξη ημουν κι εγω υπερβολικος. Αλλα συνεχιζω να πιστευω οτι ο Γιαννακης επρεπε να κρατησει μια καλυτερη ισορροπια. Προερχεται απο μια χωρα που υποτιμα αδικαιολογητα το ΝΒΑ και επειδη η συνεντευξη θα διαβαστει πιο πολυ στην Ελλαδα απ οτι σε αλλες χωρες, επρεπε να αναφερει και αυτονοητα πραγματα. Κι επειδη ηταν μια συνεντευξη για μπασκετ του Παναγιωτη Γιαννακη και οχι του T.W.Is.M., αυτα που λεει εχουν καποια βαρυτητα και επηρεαζουν.
Εκτος κι αν ηταν ενα πρωτο βημα να ριξει γεφυρες προς την ομοσπονδια για να αναθερμανθουν οι σχεσεις τους...


Σε Ισπανικη εφημεριδα δωθηκε η συνεντευξη, οποτε μαλλον εκει θα διαβαστει. Και εγω απο αυτα που διαβαζω καταλαβαινω αυτο ακριβως που αναφερεις στο πρωτο σου ποστ οτι θα επρεπε να εχει πει.. Τεσπα, ειναι αυτο που λεει και ο βαστραβουντ, οτι οταν κοβεις τα λογια καποιου, μπορεις να βγαλεις οτι θες..

Τις γεφυρες με την ομοσπονδια η αισθηση μου ειναι οτι τις γκρεμισε οριστικα οταν ως ΣΕΠΚ στηριξε την απεργια του ΠΣΑΚ (και ενω κυκλοφορουσαν ηδη οι πρωτες φημες για επιστροφη του στην εθνικη).. Ισως να ριχνει βεβαια γεφυρες προς Ισπανια, εφοσον εχει παρει την αποφαση οτι θελει να ξαναδουλεψει..
T.W.Is.M.
QUOTE(benchwarmer @ Sep 17 2011, 19:20 ) *
Σε Ισπανικη εφημεριδα δωθηκε η συνεντευξη, οποτε μαλλον εκει θα διαβαστει. Και εγω απο αυτα που διαβαζω καταλαβαινω αυτο ακριβως που αναφερεις στο πρωτο σου ποστ οτι θα επρεπε να εχει πει.. Τεσπα, ειναι αυτο που λεει και ο βαστραβουντ, οτι οταν κοβεις τα λογια καποιου, μπορεις να βγαλεις οτι θες..

Τις γεφυρες με την ομοσπονδια η αισθηση μου ειναι οτι τις γκρεμισε οριστικα οταν ως ΣΕΠΚ στηριξε την απεργια του ΠΣΑΚ (και ενω κυκλοφορουσαν ηδη οι πρωτες φημες για επιστροφη του στην εθνικη).. Ισως να ριχνει βεβαια γεφυρες προς Ισπανια, εφοσον εχει παρει την αποφαση οτι θελει να ξαναδουλεψει..


Για την υπομονη δε μου απαντησες ομως... smiley.gif
benchwarmer
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 17 2011, 19:22 ) *
Για την υπομονη δε μου απαντησες ομως... smiley.gif


Δεν εχω να απαντησω κατι, εχει να ξαναγινει απειρες φορες η κουβεντα.. Θα το δειξει η ιστορια τι θα καταφερει ο Ολυμπιακος μετα απο αυτον, και τι θα καταφερουν και συγκεκριμενοι παιχτες που ειχε προβληματα μαζι τους σε βαθος χρονου...
Weekendman
Ελπίζω τώρα o γιος από το airtickets.gr να μην δείξει τόσο ξαφνιασμένος το 2012 αν η μανούλα και πάλι <<ξαφνικά>> πεταχτεί για αγώνες της Εθνικής στο Λονδίνο....

δεν πειράζει καμιά φορά μια πιο ριζική αλλαγή στο concept μιας διαφήμησης…
pete7
http://www.sport-fm.gr/article/501978

ελλαδα απευθειας στο επομενο ευρωμπασκετ

το ποσταρα εδω γιατι της εθνικης ειναι κλειστο
aegeansheed
QUOTE(pete7 @ Sep 18 2011, 17:28 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/501978

ελλαδα απευθειας στο επομενο ευρωμπασκετ

το ποσταρα εδω γιατι της εθνικης ειναι κλειστο


Το Jesenice είναι ένας επίγειος παράδεισος. Ελπίζω να κληρωθούμε εκεί για να το δουν από κοντά και άλλοι Έλληνες.
baskethood
Και τωρα, που τελειωσε το γιουρομπασκετ, τι κανουμε? 39.gif
pantaloni
Κριμα γιατι σε ενα τοσο καλο τουρνουα οι σκηνοθετες ηταν απαραδεκτοι. Εκτος την φαση του Τουριαφ που ποτε δεν ειδαμε υπηρξαν παρα πολλες αλλες που ο σκηνοθετης εδειχνε να κοιμαται, οπως μια καταπληκτικη ασιστ του Τεοντοσιτς σε ενα ματς που ποτε δεν την ξαναδειξαν. Οι Λιθουανοι στις κερκιδες εδειξαν το επιπεδο πολιτισμου τους που παρ'οτι η ομαδα τους αποκλειστικε, συνεχιζαν να γεμιζουν το γηπεδο και στους υπολοιπους αγωνες της. Δημιουργουσαν ζεστη ατμοσφαιρα χωρις εκτροπα. Εδω φανταστειτε τι θα ειχε γινει απο τους Ελληναρες της γιουχας. Επισης ειναι ενα μαθημα σε καποιους αρχαιοπληκτους που το πολιτιστικο τους επιπεδο μεταφραζεται μονο στο θυμικο χιλιαδων χρονων πισω, και αναγαγεται σε εναν εθνικισμο που περισοτερο μοιαζει σαν κομπλεξ κατωτεροτητας
morrison
QUOTE(baskethood @ Sep 18 2011, 23:17 ) *
Και τωρα, που τελειωσε το γιουρομπασκετ, τι κανουμε? 39.gif


Ταμα στη Τηνο να ληξει το λοκαουτ...
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Sep 18 2011, 23:32 ) *
Ταμα στη Τηνο να ληξει το λοκαουτ...


Ναι, αλλα να καθυστερησει 1-2 μηνες μπας και παρουμε πιο φτηνα το league pass. tongue.gif
Θελω πρεμιερα τα Χριστουγεννα!
Αν και ειδικα εσυ ξερεις τι παρακολουθουμε απο δω και περα... smiley.gif
captain charisma
http://www.superbasket.gr/permalink/147074.html

απ οτι φαινεται ο big dirk δεν σταματαει απο την εθνικη και θα επιστρεψει το 2015....οποτε θα σπασει και το ρεκορ του γκαλη... 69.gif 69.gif 69.gif icon_drunk.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.