Help - Search - Members - Calendar
Full Version: CSKA Moscow - Ολυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Final 4 Turkey 2012
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
T.W.Is.M.
QUOTE(priest @ May 14 2012, 00:10 ) *
δεν ειναι απαντηση ή σχολιο στην απορια σ αλλα θελω να ολοκληρωσω αυτο που ειχες γραψει πριν το ματς...(το στατιστικο στοιχειο αν θυμασαι)

λοιπον περυσι ο παο ξεκινησε σαν αουτσαιντερ,εχασε το κυπελλο,πηρε ευρωλιγκα και πρωταθλημα...

φετος ο οσφπ ξεκινησε σαν απολυτο αουτσαιντερ,εχασε το κυπελλο ,πηρε ευρωλιγκα και...λες???

το απευχομαι αλλα ολα δειχνουν οτι θα το παρετε...φτου... sad.gif


Κι αλλο στατιστικο στοιχειο.
Ειναι η δευτερη φορα που ο Ολυμπιακος φτανει σε 3 φαιναλ φορ σε 4 χρονια. Η αλλη ηταν την τετραετια 1994-97. Τοτε ειχε 2 παρουσιες το 1994 και το 1995, δεν πηγε το 1996 και επεστρεψε το 1997, που πηρε το κυπελλο. Τωρα πηγε το 2009 και το 2010, δεν πηγε το 2011 και πηγε το 2012 και το πηρε. Τη δευτερη χρονια της 4ετιας εχασε εναν τελικο ευκολα απο ισπανικη ομαδα(1995-Ρεαλ, 2010-Μπαρτσελονα), ενω τις χρονιες που δεν πηγε(1996,2011) το κυπελλο πηρε ο Παναθηναικος!
Manu7
QUOTE(MaJesty23 @ May 14 2012, 00:24 ) *
Δεν ξέω αν αδικώ Παπ,αλλά για μένα γίνεσαι μεγάλος παίχτης όταν σταθεροποιήσε σε ένα επίπεδο!Στο final four ήταν εύστοχος αλλά γενικά δεν είναι και σουτέρ σταθερός...

Ρε συ έφαγες κολλημα λίγο με τον Παπ.Δεν είπαμε ότι έγινε και ο Κούκοτς tongue.gif.

Ναι ήταν εύστοχος.Ναι δεν θα τα ξαναβάλει αυτά.Αλλά δεν είναι τα σουτ ρε φίλε.

Ο Κιριλένκο πόσες φορές στούκαρε πάνω και δεν ήξερε τι να κάνει.Και πάσαρε έξω.
Άλλη μια φορά έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια του.Άλλη μια φορά του έκανε επιθετικό φάουλ.
Μια φορά του έβαλε ένα καλάθι in your face και ενώ η άμυνα ήταν τέλεια.

Έβγαλε απίστευτη ενέργεια στο παρκέ.Πάνω κάτω.Στην επίθεση ήταν ο πιο κινητικός μας παίχτης πέρα από Πρίντεζη και Σπανούλη.

Φυσικά σημαντικό είναι η διάρκεια.Αλλά δεν ήταν τυχαία αυτά τα 2 ματς.
SteveNashidis
Δεν περιγράφω άλλο !!!! ΑΠΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΝΕΑΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ! Και το πιο σημαντικό άκουγες ΈΛΛΗΝΕΣ στην πεντάδα να πυροβολούν και να σκοτώνουν τη ρώσικη αρκούδα.

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΚΑΡΔΙΑ . Αυτά τα δύο όταν θέλουν μπορούν τα πάντα !!
j-kidd13
Eγω δεν εβλεπα το παιχνιδι λογω κοσμου,αλλα εβλεπα κλεφτα στιγμες στο τελος.Ομολογω οτι οταν ειδα οτι κερδισε,στραβοκαταπια αρκετες φορες και αρχισα κατι καφριλικια....Αλλα μετα και πιο ηρεμος και σκεπτομενος τι εκανε,και κυριως με ποιους και κοντρα σε ποιους,δεν χωραει τιποτα αλλο περα απο συγχαρητηρια απο Παναθηναικους-Αεκτζηδες-Αρειανους-Παοκτζηδες και ολους....
Θα ψαξω να ξαναδω το παιχνιδι,γιατι ειναι αθλος αυτο που πετυχε φετος ο Ολυμπιακος,αλλα και αθλος να γυρισες το -19 κοντρα σε αυτη την ομαδα...Ισως η πιο μαγκικη κατακτηση στην ιστορια του θεσμου.

41.gif
Quincy
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 13 2012, 21:33 ) *
Κι αλλο στατιστικο στοιχειο.
Ειναι η δευτερη φορα που ο Ολυμπιακος φτανει σε 3 φαιναλ φορ σε 4 χρονια. Η αλλη ηταν την τετραετια 1994-97. Τοτε ειχε 2 παρουσιες το 1994 και το 1995, δεν πηγε το 1996 και επεστρεψε το 1997, που πηρε το κυπελλο. Τωρα πηγε το 2009 και το 2010, δεν πηγε το 2011 και πηγε το 2012 και το πηρε. Τη δευτερη χρονια της 4ετιας εχασε εναν τελικο ευκολα απο ισπανικη ομαδα(1995-Ρεαλ, 2010-Μπαρτσελονα), ενω τις χρονιες που δεν πηγε(1996,2011) το κυπελλο πηρε ο Παναθηναικος!



Αν το έγραφες αυτό 5-6 μήνες νωρίτερα θα μουν κατά μεγάλο βαθμό πλουσιότερος από τα στοιχήματα!!!! smiley.gif
Razorblade Fish
MVP του final-4 ειναι ο Κωσταρας,τι να λεμε τωρα;5/5 τριποντα,3/3 διποντα,4 ριμπαουντ και στα 2 ματς,18 ποντους στον τελικο και καταπληκτικη αμυνα σε Μαικλ,Ειντσον,Κιριλενκο...Και κρισιμο τριποντο μεσα στα μουτρα του.Φοβερη ψυχη και παθος ακομα και οταν η ομαδα ηταν πισω.Παλευε σχεδον μονος του...Υποκλιση λεμε για αυτες τις 2 εμφανισεις του και δουλεια,δουλεια,δουλεια...
Nuntius
Σας βλέπω να μιλάτε για στατιστική και ξεχνάτε την πιο σημαντική.

Ο Ολυμπιακός πήρε τα Ευρωπαϊκά του στις πρωτεύουσες των Ρωμαϊκών Αυτοκρατοριών. Στην Ρώμη και στην Κωνσταντινούπολη.

Δεν είναι αυτό στατιστικό στοιχείο? smiley.gif
Zephyr
ΤΡΕΛΑ ΛΕΜΕ ΤΡΕΛΑ!
15 ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ!
ΝΑΙ ΜΩΡΗ ΟΜΑΔΑΡΑ, ΝΑΙ ΜΩΡΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑ, ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΠΟΨΕ!!!!
shtarkws
41.gif 41.gif 41.gif Ειλικρινα συγχαρητηρια, ολοι οι αγνοι φιλαθλοι του μπασκετ αποψε καμαρωνουν
argeitis
http://www.youtube.com/watch?v=wF7li3-IJJE...feature=g-all-u

Το τελευταίο λεπτό
T.W.Is.M.
QUOTE(Quincy @ May 14 2012, 00:38 ) *
Αν το έγραφες αυτό 5-6 μήνες νωρίτερα θα μουν κατά μεγάλο βαθμό πλουσιότερος από τα στοιχήματα!!!! smiley.gif


Και ξεχασα να γραψω πριν οτι την πρωτη χρονια της 4ετιας(1994,2009) που δεν ειχαμε παρομοια καταληξη στη σεζον, ειχαμε ημιτελικο Ολυμπιακος-Παναθηναικος...
Ελεγα να κρατηθω και να το γραψω αυριο που θα υπαρχει μεγαλυτερη ψυχραιμια, αλλα θα το πω απο σημερα:
Δεν κανουμε φαουλ οταν ειμαστε στο +3 στην τελευταια επιθεση του αντιπαλου. Ισως τις πιο πολλες φορες με αυτη την τακτικη κερδιζεις(το ιδιο συνηθως συμβαινει και οταν δεν κανεις φαουλ), αλλα καμια φορα χανεις κιολας χωρις παραταση. Και να που αυτη η μια φορα ηταν ο τελικος της Ευρωλιγκα.
Manu7
QUOTE(Razorblade Fish @ May 14 2012, 00:41 ) *
MVP του final-4 ειναι ο Κωσταρας,τι να λεμε τωρα;5/5 τριποντα,3/3 διποντα,4 ριμπαουντ και στα 2 ματς,18 ποντους στον τελικο και καταπληκτικη αμυνα σε Μαικλ,Ειντσον,Κιριλενκο...Και κρισιμο τριποντο μεσα στα μουτρα του.Φοβερη ψυχη και παθος ακομα και οταν η ομαδα ηταν πισω.Παλευε σχεδον μονος του...Υποκλιση λεμε για αυτες τις 2 εμφανισεις του και δουλεια,δουλεια,δουλεια...

Κάποιος να ανοίξει τόπικ για το καλύτερο ΚΡΙ - ΚΡΙ του παγκόσμιου μπάσκετ ώστε να αποθεωθεί όπως του αξίζει!
plo koon
QUOTE (Nuntius @ May 14 2012, 00:42 ) *
Σας βλέπω να μιλάτε για στατιστική και ξεχνάτε την πιο σημαντική.

Ο Ολυμπιακός πήρε τα Ευρωπαϊκά του στις πρωτεύουσες των Ρωμαϊκών Αυτοκρατοριών. Στην Ρώμη και στην Κωνσταντινούπολη.

Δεν είναι αυτό στατιστικό στοιχείο? smiley.gif

Και ξέρεις ποια είναι η πλάκα? Ότι η τρίτη Ρώμη είναι η (ΤΣΣΚΑ)Μόσχα(ς). Ανατριχίλα...
PARISINOS
Λοιπον καταρχας να ξεκαθαρισω οτι δεν εχω διαβασει καθολου τι εχει γραφτει στις προηγουμενες σελιδες.

Για το σημερινο λοιπον...

Ας αρχισουμε απο τα απλα. Μπορει να ειμαι παναθηναικος, μπορει στην αρχη του φαιναλ 4 αν με ρωταγες να μην εβλεπα με καλο ματι να το παρει ΟΣΦΠ το τροπαιο (οχι οτι θα με πειραζε βεβαια ,ειπαμε) αλλα πραγματικα μετα τα προχθεσινα ημουν φουλ αντι ΤΣΣΚΑ. Οποτε και μονο που επικρατησε μπασκετικη δικαιοσυνη, χαιρομαι που κερδισε σημερα ο ΟΣΦΠ. Πραγματικα η νικη αυτη μου θυμισε αυτην της ρωσσιας στον τελικο του ευρωμπασκετ του 2007, οπου ολοι ξερουμε πως μας ειχαν κερδισει οι ισπανοι στον ημιτελικο, και τελικα πηραν αυτο που αξιζανε.
Ετσι και σημερα. Φανηκε οτι μπασκετικος θεος υπαρχει, και τιμωρησε τους ρωσσους , οι οποιοι δεν μαθανε απο το προχθεσινο μαθημα.Αντι να παρουν το μηνυμα οτι με τετοιες εμφανισεις δεν πανε πουθενα, νομιζαν οτι ολα θα γινουν στον αυτοματο πιλοτο. Η ΤΣΣΚΑ με την αποδοση της στον ημιτελικο δεν ειχε καμια δουλεια στον τελικο, αλλα αντι να παρουν το μαθημα τους, εμφανιστηκαν ακομα χειροτεροι. Μπασκετικος θεος, λοιπον και πολλα μπραβο στον ΟΣΦΠ.

τωρα αυτο το ματς αποτελει προσωπικη δικαιωση του Βασιλη Σπανουλη. Ειχα πει οταν εφυγε απο τον ΠΑΟ οτι ο καιρος θα δειξει αν πηρε η οχι την σωστη αποφαση. Η προσωπικη μου εκτιμηση ηταν οτι ειχε κανει λαθος. Τελικα σημερα δικαιωθηκε, και οτι και να πει κανεις απο δω και περα, απλα θα τον κατατασω στους γραφικους. Το παλικαρι πηρε ευρωλιγκα με μια ομαδα νεανικη, με μικρο σχετικα μπαντζετ και παιζοντας για μιση σεζον ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.

Το κατορθωμα του για μενα ειναι ισο με αυτο του ΔΔ περσυ. Ο ΔΔ εκανε πιο ντομιναντ χρονια περσυ ατομικα , παιρνοντας οτι τιτλο γινοταν, ωστοσο δεν μπορει να παραγνωρισει κανεις οτι ο σπανουλης το εκανε με χειροτερους συμπαιχτες (μιας και ειναι πιο νεαροι οι περισσοτεροι, οχι απαραιτητα χειροτεροι σε ταλεντο).

Ο σπανουλης πλεον δικαιοματικα μπαινει διπλα στα ονοματα των παπαλουκα και ΔΔ οσον αφορα την ιστορια της ευρωλιγκα. Η σειρα για μενα ειναι ΔΔ-παπαλουκας-σπανουλης , αλλα ο σπανουλης εχει ακομα αρκετα χρονια για να τους περασει και τους δυο. Σιγουρα πλεον ομως συγκρινεται και ειναι θεμα και γουστου το που θα τον τοποθετησεις.

Ενα αλλο ονομα που θα ηθελα να αναφερω ειναι αυτο του πριντεζη. Του ειχα σουρει αρκετα εγω του πριντεζη σε μερικες συζητησεις, και οπως μ αρεσει να ευλογω τα γενια μου μερικες φορες οταν δικαιονομαι, ετσι δεν εχω και κανενα προβλημα να αναγνωρισω το λαθος μου οταν πρεπει. Ο πριντεζης εχει βελτιωθει πολυ σε ολους τους τομεις του παιχνιδιου και πλεον ειναι ενας [παιχτης που μπορει να κανει μεχρι και τη διαφορα στα δυσκολα. και ολα αυτα τα λεω οχι επειδη εβαλε το μπαζερ μπιτερ, αλλα κυριως για την παρουσια του συνολικα σε αυτο το φαιναλ 4. Εξαιρετικα παιχνιδια.

Τωρα επειδη καλο ειναι να λεω και εκει που δικαιωθηκα smiley.gif , να πιασω τον κιριλενκο. Ειχα πολλες διαφωνιες ως προς το ιμπακτ που θα ειχαν κορυφαια ονοματα του ευρωπαικου μπασκετ που παιζουν στο ΝΒΑ στην ευρωλιγκα. Κυκλοφορουσε πολυ ο μυθος οτι οι δικοι μας (η κουβεντα γινοταν τοτε για τον ΔΔ, αλλα ισχυει και για τον παπαλουκα και τον σπανουλη) κανουν αυτα που κανουν στην ευρωλιγκα επειδη λειπουν οι κορυφαιοι παρκερ, νοβιτσκι, κιριλενκο , γκαζολ κλπ. Ειδαμε οτι ο κιριλενκο δεν κανει σε καμια περιπτωση την διαφορα που ολοι νομιζαν. Εξαιρετικος παιχτης, αλλα οτι ειναι ο ΔΔ και ο σπανουλης στον ασσο, ειναι ο κιριλενκο στο 3 η στο 4. Ενας παιχταρας μεν, αλλα ως εκει. Ουτε εξωγηινος ειναι ουτε τιποτα.

Ο ΔΔ και ο σπανουλης συγκρινονται με τα κορυφαια ονοματα του ευρωπαικου μπασκετ και ειναι παιχταραδες ανεξαρτητως αν εχουν παιξει στο ΝΒΑ η οχι. Στην ευρωπη παιζεται πολυ διαφορετικο μπασκετ, και σε αυτο ειτε αρεσει σε μερικους ειτε οχι, κυριαρχοι ειμαστε ΕΜΕΙΣ. Η ελληνικη σχολη εχει αποδειξει οτι μπορει να εχει χιλια κακα, αλλα μπασκετ ξερει , και μαλιστα ΠΟΛΥ.

Τελος, ελπιζω οι φιλοι του ΟΣΦΠ να καταλαβαν γιατι δεν παιρνανε ΠΟΤΕ κουπα τα τελευταια χρονια. Στην ευρωπη κερδιζει η ΟΜΑΔΑ και οχι οι οποιες μοναδες (ετσι κυριε καζλαουσκας και τεοντοσιτς?) . Και καλως η κακως ο ΠΑΟ ειχε ΠΑΝΤΟΤΕ καλυτερη ΟΜΑΔΑ (ασε που ειχε ΚΑΙ μοναδες, αφου αν φανταστεις οτι ΔΔ, ΣΑΡΑΣ ΚΑΙ ΣΠΑΝΟΥΛΗΣ παιζανε στην ιδια ομαδα και δουλευαν και ΡΟΛΟΙ).

Το ειπα απο την αρχη της χρονιας αλλα και απο περσυ βασικα οταν ειδα για πρωτη φορα τον ΟΣΦΠ να χτυπα αδυναμιες του ΠΑΟ. Ο ΟΣΦΠ πλεον ειχε προπονητη. Αρεσει δεν αρεσει, παλια δεν ειχε...

Και παλι μπραβο στον ΟΣΦΠ. Το σημερινο ομολογω πως το χαρηκα...
vastravoud
Αυτό το περί ΟΜΑΔΑΣ, το έγραψα και πριν. Είναι μεγάλη μου χαρά που για μια ακόμα φορά επιβεβαιώνεται στην Ευρώπη αυτο!
damian
Τι να πω???????
belalik
Χαχαχαχα!!! ..

Καποιος ειχε γραψει νωριτερα οτι με το καλαθι του πριντεζη μπουκαραν μεσα τρεχοντας οι αγγελοπουλοι και αμεσως καταλαβαν οτι δεν ειχε τελειωσει και την εκαναν ..

Παιδια, δειτε αυτο το βιντεο (τελευταιο λεπτο απο καμερα μεσα στο γηπεδο):

http://www.youtube.com/watch?v=wClnqdF4Vms

Δε μπορω να σταματησω να γελαω με το σπριντ των αγγελοπουλων !! .. Ρεσπεκτ !!

smiley.gif
enypnio
poly gelio oute o jimmy jump sto euro ti portogalias na tane
vastravoud
Πάντως αν ΕΝΑΣ Ολυμπιακός έπρεπε να πάρει πρωτάθλημα, χίλιες φορές καλύτερα να είναι αυτός του Ντούντα, του Σπανούλη και των άλλων πιτσιρικάδων, παρά αυτός του Τσίλντρες, του Κλέιζα και του Τεοντόσιτς.

Είπαμε ΟΜΑΔΑ....
JR_Swish
Τώρα σιγά σιγά αρχίζω και συνέρχομαι,μπράβο στα παιδιά γι' αυτό που μας προσέφεραν ήταν από τις σπουδαιότερες μπασκετικές ιστορίες όλη αυτή η χρονιά σαν αυτές τις ιστορίες που γίνονται ταινία.Πραγματικά ήμουν μέσα στο 1-3 στη Βρέμη και δε περίμενα ότι ποτέ ξανά δε θα ζούσα κάτι παρόμοιο,αλλά αυτό ήταν επί 10 παρόλο που το έβλεπα από την τηλεόραση.Μπράβο σε όλους!!

Βαγγελάκη Μάντζαρη σε περιμένει όλο το Περιστέρι στο γνωστό καφέ-μπαρ για μεγάλη αποθέωση.
T.W.Is.M.
Μπορει κανεις να εξηγησει πως καταφερε ο Ολυμπιακος να εχει καλυτερη διαιτησια εναντιον της ΤΣΣΚΑ απ οτι ο Παναθηναικος? Ειναι εντελως καλοπροαιρετη η ερωτηση, γιατι μου μοιαζει φυσικο να αντιμετωπιστουν καλυτερα(=λιγοτερο αδικα) ο Διαμαντιδης, ο Μπατιστ και ο Γιασικεβιτσιους απ οτι ο Μαντζαρης, ο Σλουκας και ο Παπανικολαου.
Στο μεταξυ τωρα που το σκεφτομαι, ισως ετσι να ηταν ο μοναδικος τροπος που ειχε ο Ολυμπιακος για να κερδισει το ματς. Αν ηταν μπροστα στο σκορ, το πιο πιθανο ειναι να αγχωνονταν οι παιχτες και να λυγιζαν απο την πιεση της ΤΣΣΚΑ. Αν πηγαινε στον ποντο(ή περιπου) σε ολο το ματς, η πιο εμπειρη ΤΣΣΚΑ θα ειχε μεν το αγχος, αλλα θα το εξισορροπουσε με την ατομικη κλαση. Μονο μια τετοια εξελιξη μπορουσε να αγχωσει τοσο τους Ρωσους και να απελευθερωσει τοσο τον Ολυμπιακο. Η ανατροπη απο το -19 βεβαια ηταν εκτος καθε λογικης. Ομως με τη λογικη η σεζον θα ειχε τελειωσει μεταξυ τοπ 16 και προημιτελικων...

QUOTE(vastravoud @ May 14 2012, 01:04 ) *
Πάντως αν ΕΝΑΣ Ολυμπιακός έπρεπε να πάρει πρωτάθλημα, χίλιες φορές καλύτερα να είναι αυτός του Ντούντα, του Σπανούλη και των άλλων πιτσιρικάδων, παρά αυτός του Τσίλντρες, του Κλέιζα και του Τεοντόσιτς.

Είπαμε ΟΜΑΔΑ....


Βγαλε τον Τεοντοσιτς και θα αξιζε περισσοτερο η ομαδα του Τσιλντρες και του Κλειζα. smiley.gif
MaJesty23
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 14 2012, 01:08 ) *
Μπορει κανεις να εξηγησει πως καταφερε ο Ολυμπιακος να εχει καλυτερη διαιτησια εναντιον της ΤΣΣΚΑ απ οτι ο Παναθηναικος? Ειναι εντελως καλοπροαιρετη η ερωτηση, γιατι μου μοιαζει φυσικο να αντιμετωπιστουν καλυτερα(=λιγοτερο αδικα) ο Διαμαντιδης, ο Μπατιστ και ο Γιασικεβιτσιους απ οτι ο Μαντζαρης, ο Σλουκας και ο Παπανικολαου.
Στο μεταξυ τωρα που το σκεφτομαι, ισως ετσι να ηταν ο μοναδικος τροπος που ειχε ο Ολυμπιακος για να κερδισει το ματς. Αν ηταν μπροστα στο σκορ, το πιο πιθανο ειναι να αγχωνονταν οι παιχτες και να λυγιζαν απο την πιεση της ΤΣΣΚΑ. Αν πηγαινε στον ποντο(ή περιπου) σε ολο το ματς, η πιο εμπειρη ΤΣΣΚΑ θα ειχε μεν το αγχος, αλλα θα το εξισορροπουσε με την ατομικη κλαση. Μονο μια τετοια εξελιξη μπορουσε να αγχωσει τοσο τους Ρωσους και να απελευθερωσει τοσο τον Ολυμπιακο. Η ανατροπη απο το -19 βεβαια ηταν εκτος καθε λογικης. Ομως με τη λογικη η σεζον θα ειχε τελειωσει μεταξυ τοπ 16 και προημιτελικων...



Βγαλε τον Τεοντοσιτς και θα αξιζε περισσοτερο η ομαδα του Τσιλντρες και του Κλειζα. smiley.gif




oι φώνες των ανθρωπων του Παναθηναικου ενάντια στην διαιτησία της Παρασκευής,εξασφάλισαν καλύτερη διαιτησία στον Ολυμπιακό...
Razorblade Fish
QUOTE(belalik @ May 14 2012, 01:01 ) *
Χαχαχαχα!!! ..

Καποιος ειχε γραψει νωριτερα οτι με το καλαθι του πριντεζη μπουκαραν μεσα τρεχοντας οι αγγελοπουλοι και αμεσως καταλαβαν οτι δεν ειχε τελειωσει και την εκαναν ..

Παιδια, δειτε αυτο το βιντεο (τελευταιο λεπτο απο καμερα μεσα στο γηπεδο):

http://www.youtube.com/watch?v=wClnqdF4Vms

Δε μπορω να σταματησω να γελαω με το σπριντ των αγγελοπουλων !! .. Ρεσπεκτ !!

smiley.gif

Κλαίω ρε φίλε,δεν υπάρχει.

Υ.Γ.Το παλικάρι με τα γυαλιά που ουρλιάζει έχει προβλέψει ΑΚΡΙΒΩΣ τι θα συμβεί στο final-4.

http://www.youtube.com/watch?v=xfBfc1VT33E...;feature=relmfu
plo koon
QUOTE (T.W.Is.M. @ May 14 2012, 01:08 ) *
Μπορει κανεις να εξηγησει πως καταφερε ο Ολυμπιακος να εχει καλυτερη διαιτησια εναντιον της ΤΣΣΚΑ απ οτι ο Παναθηναικος?


Bλέποντας όλα τα ματς του F4, βλέποντας πολλά ματς σε όλη τη χρονιά και έχοντας στο μυαλό μου και τον τελικό στο Βερολίνο, έχω καταλήξει στο εξής συμπέρασμα. Η ευρωλίγκα θέλει να παράγει ανατροπές.

Για αυτό σήμερα μας έπαιξαν έτσι, για αυτό όταν ο ΠΑΟ βρέθηκε μπροστά στο πρώτο δεκάλεπτο μετά τα κόζα άλλαξαν και για αυτό νομίζω έγινε έτσι όπως έγινε ο τελικός στο Βερολίνο.

Δεν ξέρω αν διαφωνεί κανείς αλλά στο συγκεκριμένο παιχνίδι δεν σφυρίχτηκε τίποτα υπερβολικό υπέρ της ΤΣΣΚΑ.

ΥΓ: Νταξει απλά δεν υπάρχει αυτό που έκανα οι πρόεδροι. Κλαίωωω/
vastravoud
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 14 2012, 01:08 ) *
Μπορει κανεις να εξηγησει πως καταφερε ο Ολυμπιακος να εχει καλυτερη διαιτησια εναντιον της ΤΣΣΚΑ απ οτι ο Παναθηναικος? Ειναι εντελως καλοπροαιρετη η ερωτηση, γιατι μου μοιαζει φυσικο να αντιμετωπιστουν καλυτερα(=λιγοτερο αδικα) ο Διαμαντιδης, ο Μπατιστ και ο Γιασικεβιτσιους απ οτι ο Μαντζαρης, ο Σλουκας και ο Παπανικολαου.


1. Όπως είπε παραπάνω, το γεγονός ότι έγινε τόσο σούσουρο, έπαιξε το ρόλο του

2. Αποκλείται οι διαιτητές να μην έκαναν κάτι εσκεμμένο; Οκ, είμαι αφελής, απλώς δε βλέπω παντού και πάντα οχτρούς και δαίμονες.

3. Ποιός μας λέει ότι μπορεί να μην χωνεύουν τον Παναθηναϊκό ή το αντίστροφο;

4. Σιχαίνομαι τη διαιτητοσυζήτηση, οπότε σταματάω εδώ smile.gif

QUOTE
Βγαλε τον Τεοντοσιτς και θα αξιζε περισσοτερο η ομαδα του Τσιλντρες και του Κλειζα. smiley.gif


tongue.gif

Το πνεύμα μου είναι ότι ο "παλιός" Ολυμπιακός ήταν απλά συνοθύλευμα προσώπων. Τώρα είναι ΟΜΑΔΑ....

Edit: Έχει αρκετή λογική αυτό που ανέφερε ο pio koon.....
frenchman7
΄ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!

belalik
QUOTE(Razorblade Fish @ May 14 2012, 00:12 ) *
Κλαίω ρε φίλε,δεν υπάρχει.

Υ.Γ.Το παλικάρι με τα γυαλιά που ουρλιάζει έχει προβλέψει ΑΚΡΙΒΩΣ τι θα συμβεί στο final-4.

http://www.youtube.com/watch?v=xfBfc1VT33E...;feature=relmfu


Παντως επειδη το ξαναβλεπω για 10η φορα, απορω πως μπορεσαν οι αγγελοπουλοι με τα σκαρπινια να κανουν στροφη 180 μοιρες μεσα στο παρκε τρεχοντας χωρις να φανε καμια σαβουρα και να ειχαμε φοβερο highlight !!

οντως ο τυπας με τα γυαλια το χει προβλεψει στο αλλο βιντεο!!!
PARISINOS
QUOTE(plo koon @ May 13 2012, 22:15 ) *
Bλέποντας όλα τα ματς του F4, βλέποντας πολλά ματς σε όλη τη χρονιά και έχοντας στο μυαλό μου και τον τελικό στο Βερολίνο, έχω καταλήξει στο εξής συμπέρασμα. Η ευρωλίγκα θέλει να παράγει ανατροπές.

Για αυτό σήμερα μας έπαιξαν έτσι, για αυτό όταν ο ΠΑΟ βρέθηκε μπροστά στο πρώτο δεκάλεπτο μετά τα κόζα άλλαξαν και για αυτό νομίζω έγινε έτσι όπως έγινε ο τελικός στο Βερολίνο.

Δεν ξέρω αν διαφωνεί κανείς αλλά στο συγκεκριμένο παιχνίδι δεν σφυρίχτηκε τίποτα υπερβολικό υπέρ της ΤΣΣΚΑ.


Hθελα να το γραψω απο προχθες αυτο και συμφωνω . Και εγω αυτη τη γνωμη εχω.

Η ευρωλιγκα δεν ειναι στημενη ουτε πιστευω οτι θελει να ευνοησει τους ρωσσους. Απλα για μενα, θελει τα παιχνιδια στα φαιναλ 4 να παιζονται στο ποντο. Η ευρωλιγκα ξερει οτι τα 3 ματς του φαιναλ 4 (ημιτελικοι και μεγαλος τελικος) ειναι κυριολεκτικη η μιση διαφημιση ολης της χρονιας.

Τοτε λοιπον πιστευω οτι θελει τα ματς να κρινοτναι κυριολεκτικα στο σουτ.

Εχω παρατηρησει λοιπον ποτι καθε φορα που μια ομαδα παει να καθαρισει ματς, αφηνουν την αντιπαλη να παιξει πολυ σκληρη αμυνα και ετσι ξαναγυριζει στο παιχνιδι.

Αν δειτε αυτο εγινε λιγο και στον ημιτελικο ΟΣΦΠ-Μπαρτσα. Ο ΟΣΦΠ παει δυο φορες να καθαρισει το παιχνιδι, και δυο φορες δινουν στην μπαρτσα επιθετικο φαουλ (στα τελευταια δευτερα) μπας και παει το παιχνιδι στο τελευταιο σουτ.

Αλλωστε και μονο αν δειτε ΠΟΣΑ παιχνιδια πανε στο τελευταιο σουτ, πραγματικα ειναι απιστευτο και δεν δικαιολογειται στατιστικα. Ολα τα σημαντικα ματς σε αυτο το φαιναλ 4 κριθηκαν στην τελευταια επιθεση 69.gif Το 2009, παλι το ιδιο , ο ΟΣΦΠ εχασε στο σουτ απο τον ΠΑΟ, η ΤΣΣΚΑ το ιδιο στον τελικο, ενω ολοι θυμομαστε την επικη ανατροπη της ΤΣΣΚΑ με την μπαρτσα (με τα οργια σισκα). Το 2010 , παλι παραταση ΟΣΦΠ-παρτιζαν με το μπαζερ του τσιλι.

Πραγματικα 3 στα 4 ματς λυγουν κυριολεκτικη στο σουτ , πραγμα που για μενα κατανταει ΥΠΟΠΤΟ αλλα πλεον ΚΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΗΚΟ (ασχετα αν το σημερινο το χαρηκα)
the_6_star_champ
Προφανος η eurolaegue θελει ανατροπες κ οχι ιδιους πρωταθλητες... Κ προφανος δεν θελανε κ δυο ελληνικες φιναλιστ.... Ολα αυτα δεν εχουν να κανουν εννοειται με το πεντακαθαρο τροπαιο του ολυμπιακου.. Αλλα με το προχθεσινο σοου των 3ων... Ιδιος του ισπανου..
pete7
εδωσε συγχαριτηρια κ ο τσιλι κ ο τζιοβανι
reignman
Δεν ηθελα να ειμαι καν στον υπολογιστη κατα τη διαρκεια του παιχνιδιου. Ημουν εξω και το παρακολουθουσα προφανως απο την νοβα. 10000 φορες συριγος και καρυδας απο Ιωαννου η χατζαπαπαριδη.
Αρχιζει το ματς... 2-5 και γενικα μια πρωτη περιοδο που οι 2 ομαδες συνολικα εχουν παραπανω λαθη απο ποντους!
Στην 2η περιοδο κανει το κρεσεντο ο Μιλος και χτιζει μια διαφορα η αρκουδα. Εκει αρχιζω να λεω οτι ειδα πως γραψατε και εσεις παραπανω... ΠΕΡΙΦΑΝΟΣ για αυτα τα παιδια! ΠΕΡΙΦΑΝΟΣ για αυτη την ΟΜΑΔΑ μεσα και εξω απο τις γραμμες του γηπεδου. Αλλωστε τι παραπανω θα μπορουσαμε να ζητησουμε απο παιδια οπως ο Ματζαρης που περυσι επαιζε στο Περιστερακι? Τι να ζητησουμε απο τον χαινς που περυσι ηταν στην Μπαμπεργκ και δεν περναγαν ομιλο στην Ευρωλιγκα? Τι να ζητησω απο τον Αντιτς που δεν ξερω καν που επαιζε ? Τι να ζητησω απο τον Σλουκα που ηταν δανεικος σε στον Αρη? Ομαδα που μπαινει πλειοφ πλεον και θεωρειται επιτυχια? Ειμαι χαρουμενος και παρακολουθω λοιπον το παιχνιδι απολυτα ηρεμος.

3η περιοδος και η ομαδα αρχιζει να δειχνει οτι εχει ακομα παλμους... οτι η καρδια της αρχιζει να χτυπα ποιο δυνατα... τα ματια μερικων παιχτων αρχιζουν να γυαλιζουν επικινδυνα και τα η καρδια τους τρομπαρει οσο αιμα τους περισευει στους μυες τους για να μπορεσουν να δωσουν οτι εχουν μεσα τους.
4η περιοδος και αρχιζω να πιστευω οτι πλεον το "ΘΑΥΜΑ" μπορει να γινει! Οτι αυτη η ομαδα που εχει στηθει στον τοιχο απο την αρχη της χρονιας , αυτη η ομαδα που κανεις δεν την πιστεψε , αυτη η ομαδα που παιζει παντα ως αουτσαιντερ και ξεκιναει ολες της τις μαχες βρισκομενη στο καναβατσο , σαν αλλος ροκυ μπαλμποα θα κανει την τελευταια επιστροφη για να παρει αλλη μια νικη μεσα στο παρκε/ρινγκ! ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ!
Δεν ξερω και δεν με νοιαζει εαν συνομοτισε το συμπαν , εαν ολα τα παιδια ειχαν αστρο μαζι τους η οτιδηποτε.

Αυτο που με νοιαζει ομως ειναι πως αυτη η ομαδα βγαζει πολλα πραγματα στον κοσμο. Πολλα παραπανω απο οτι μπορει να φανταστει κανεις. Αυτη η ομαδα μπορει να γινει διδαχη για τον καθε ανθρωπο ! Να μαθουν και να καταλαβουν ολοι το never back down , οτι η προπονηση και η δουλεια τελικα νικανε το γνησιο ταλεντο , οτι ποτε δνε πρεπει να τα παρατας και να μην θεωρεις τιποτα τελειωμενο ή δεδομενο. Οτι καθε ευκαιρια που θα σου δωθει ΠΡΕΠΕΙ και ΟΦΕΙΛΕΙΣ να την αρπαξεις απο τα μαλλια ! Καθε μαχη να την δινεις λες και ειναι η τελευταια μαχη της ζωης σου. Ακομα και αυτοι που ολοι τους υποτιμουν μπορουν να καταφερουν τα ονειρα τους , με δουλεια , με πιστη και με ιδεολογια του οτι ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΩ ΠΟΤΕ! Θα πιεζω και θα συνεχισω να πιεζω και αφου εχω ξεπερασει τα ορια μου.

Να πω , επισης πως σημερα ξορκισαμε πολλους δαιμονες??? ΘΑ ΤΟ ΠΩ!
Ξορκισαμε τον δαιμονα της Μπανταλονα! Της ομαδας που ηρθε απο το πουθενα και μας "εκλεψε" το Ευρωπαικο το 94. (Εμεις νικητες σαν αλλη Μπανταλονα)
Ξορκισαμε τον δαιμονα της Σιενα στο τοπ 8! Της Σιενα που μας απεκλεισε περυσι στο τοπ 8.
Ξορκισαμε τον δαιμονα της Μπαρτσελονα που μας νικησε στον τελικο προπερσι.
Και για τελος αφησαμε 2 ξορκισμους σε 1! Πακετο! Ξορκισαμε την ΤΣΣΚΑ που μας απεκλεισε στο τοπ 8 την πριν 3 ή 4 χρονια (*με γουντς γκριρ τζακσον) και ταυτοχρονα ξορκισαμε τον τυχοδιοκτη Καζλαουσκας που μας απεκλεισε στα ημιτελικα του φαιναλ φορ το 98 με την Ζαλγκιρις!


ΚΛΑΜΑ ΦΩΝΕΣ ΚΛΑΜΑ ΚΑΙ ΦΩΝΕΣ! ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!


Υ.Γ

Να στειλουμε ομαδικος φωτογραφια των παιδιων με το Ευρωπαικο στους χαραμοφαιδες Γιουρουση , Αχορταγο Σοφοκλη κτλ. Που θεωρησαν την ομαδα τσιφλικι τους. Που εβαζαν τον εαυτο τους πανω απο τον Ολυμπιακο και στην τελικη εκτος του οτι παντελονιασαν ενα σωρο λεφτα πηραν τα @@ τους οσο ηταν σε εμας... Πηραν τα @@ τους και αφου εφυγαν απο εμας.

Υ.Γ 2

Α και κατι που δεν ξερω αν αναφερθηκε ποτε η πουθενα απο δημοσιογραφους.
Μαζι με την φετινη συμμετοχη του ο Ντουσαν Ιβκοβιτς εχει συνολικα 7 συμμετοχες σε φαιναλ φορ.
2 φορες νικησε στα ημιτελικα και περασε στον τελικο. 2 φορες σηκωσε την κουπα. 2 φορες με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ μας!
The Warlus
Mόνο δάκρυα,τι να πεις μία τέτοια ώρα.
Μεγάλο μπράβο στον Ντούντα που με τα παιδιά του έκανε ένα θαύμα
qspock
ΜΠΡΑΒΟ στους ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ! Μπραβο στον Ιβκοβιτς. Μπραβο σους Αγγελοπουλους.
Ενας αθλος ανευ προηγουμενου. Αν πριν 20 χρονια η Παρτιζαν εκανε κατι για το οποιο ακομα δεν ειχε ξεπεραστει, πλεον αυτο ηταν κατι παραπανω! ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ανατροπη! ΟΜΑΔΑ με κεφαλαια!


ΥΓ : Δεν τρεχουν μεχρι τη σεντρα και οι 2 Αγγελοπουλοι. Αυτος με τα μαυρα ειναι ο Γιωργος, ο αλλος με το ασπρο δεν ειναι ο Παναγιωτης ο οποιος πηγε να μπει αλλα τελικα ξαναβγηκε εξω (κατω απο τη μπασκετα). Απολαυστε το σπριντ απο αλλη καμερα: http://www.novasports.gr/news.aspx?a_id=23...&Round=7890

ΥΓ 2: Κακως ολοι οι παιχτες λενε πως το πρωταθλημα ειναι μεγαλυτερος στοχος. Ενταξει, απο την αρχη της χρονιας αυτος ηταν ο στοχος, αλλα επειδη το Ευρωπαικο θεωρουνταν απλα απροσιτο. Μηπως το ειχαν παρει πιο πολλες φορες? Πριν 15 χρονια το ειχαν παρει. Το πρωταθλημα πριν 10. Αυτη η φαγωμαρα πρεπει επιτελους να τελειωνει. Η Ελλαδα ειναι ΥΠΕΡΗΦΑΝΗ που εχει 2 τετοιες ομαδες, οι οποιες θα επρεπε να παιζανε στον τελικο αν ολα ηταν νορμαλ. Δε πειραζει. Του χρονου!

ΥΓ 3: Επειδη αναφερθηκαν καποιες ενδιαφεροντες συμπτωσεις, να κι αλλη μια: Φετος ο Ολυμπιακος απεκλεισε κατα σειρα: Σιενα - Μπαρστελονα - ΤΣΣΚΑ. Περσυ, η ερυωπαικη του πορεια σταματησε οταν αποκλειστηκε απο τη Σιενα, προπερσι απο τη Μπαρτσελονα (στον τελικο) και πριν 4 χρονια απο την ΤΣΣΚΑ στους 8.

reignman
QUOTE(qspock @ May 14 2012, 03:10 ) *
ΥΓ 3: Επειδη αναφερθηκαν καποιες ενδιαφεροντες συμπτωσεις, να κι αλλη μια: Φετος ο Ολυμπιακος απεκλεισε κατα σειρα: Σιενα - Μπαρστελονα - ΤΣΣΚΑ. Περσυ, η ερυωπαικη του πορεια σταματησε οταν αποκλειστηκε απο τη Σιενα, προπερσι απο τη Μπαρτσελονα (στον τελικο) και πριν 4 χρονια απο την ΤΣΣΚΑ στους 8.



QUOTE
Να πω , επισης πως σημερα ξορκισαμε πολλους δαιμονες??? ΘΑ ΤΟ ΠΩ!
Ξορκισαμε τον δαιμονα της Μπανταλονα! Της ομαδας που ηρθε απο το πουθενα και μας "εκλεψε" το Ευρωπαικο το 94. (Εμεις νικητες σαν αλλη Μπανταλονα)
Ξορκισαμε τον δαιμονα της Σιενα στο τοπ 8! Της Σιενα που μας απεκλεισε περυσι στο τοπ 8.
Ξορκισαμε τον δαιμονα της Μπαρτσελονα που μας νικησε στον τελικο προπερσι.
Και για τελος αφησαμε 2 ξορκισμους σε 1! Πακετο! Ξορκισαμε την ΤΣΣΚΑ που μας απεκλεισε στο τοπ 8 την πριν 3 ή 4 χρονια (*με γουντς γκριρ τζακσον) και ταυτοχρονα ξορκισαμε τον τυχοδιοκτη Καζλαουσκας που μας απεκλεισε στα ημιτελικα του φαιναλ φορ το 98 με την Ζαλγκιρις!


blove.gif blove.gif blove.gif
tReason
Eνα λινκ να δω το ματς smiley.gif
Gravedigger
QUOTE (T.W.Is.M. @ May 14 2012, 01:08 ) *
Μπορει κανεις να εξηγησει πως καταφερε ο Ολυμπιακος να εχει καλυτερη διαιτησια εναντιον της ΤΣΣΚΑ απ οτι ο Παναθηναικος? Ειναι εντελως καλοπροαιρετη η ερωτηση, γιατι μου μοιαζει φυσικο να αντιμετωπιστουν καλυτερα(=λιγοτερο αδικα) ο Διαμαντιδης, ο Μπατιστ και ο Γιασικεβιτσιους απ οτι ο Μαντζαρης, ο Σλουκας και ο Παπανικολαου.
Στο μεταξυ τωρα που το σκεφτομαι, ισως ετσι να ηταν ο μοναδικος τροπος που ειχε ο Ολυμπιακος για να κερδισει το ματς. Αν ηταν μπροστα στο σκορ, το πιο πιθανο ειναι να αγχωνονταν οι παιχτες και να λυγιζαν απο την πιεση της ΤΣΣΚΑ. Αν πηγαινε στον ποντο(ή περιπου) σε ολο το ματς, η πιο εμπειρη ΤΣΣΚΑ θα ειχε μεν το αγχος, αλλα θα το εξισορροπουσε με την ατομικη κλαση. Μονο μια τετοια εξελιξη μπορουσε να αγχωσει τοσο τους Ρωσους και να απελευθερωσει τοσο τον Ολυμπιακο. Η ανατροπη απο το -19 βεβαια ηταν εκτος καθε λογικης. Ομως με τη λογικη η σεζον θα ειχε τελειωσει μεταξυ τοπ 16 και προημιτελικων...

Συμφωνώ σε όλα...

Η μαλακία όμως τώρα ξέρετε ποια είναι??Θα πεισμώσει ο Kirilenko και δεν θα φεύγει με τίποτα μέχρι να πάρει Ευρωπαικό..!

PS..Οι σελίδες 10-13 είναι ο ορισμός του spam tongue.gif
AZ1980
Κάποτε πίστευαν όλοι εδώ στην Ελλάδα πως εμείς οι Έλληνες δεν μπορούμε... Υπήρξε ωστόσο ένας πολύ δημοφιλής τομέας όπου χάρη σε κάποια θαυμαστή κοσμική συγκυρία αναδείχτηκε από τη χώρα μας ένα πραγματικό υπόδειγμα... Ο Νίκος Γκάλης δεν κέρδισε σε διασυλλογικό επίπεδο κάποιο ευρωπαικό... Είναι όμως κάποιες στιγμές σα τις χτεσινές, που θυμίζουν σε όλους μας για πόσα και πόσο μεγάλα επιτεύγματα είναι ικανός ο Έλληνας, αν έχει στον ορίζοντά του έντονα την πρόσφατη λάμψη ενός παθιασμένου, επιτυχημένου υποδείγματος... Ο Νίκος Γκάλης δεν κέρδισε κάποιο ευρωπαικό τρόπαιο με τον θρυλικό Άρη, αλλά κάτι μου λέει πως το χτεσινοβραδινό του Σπανούλη, του Μάντζαρη, του Σλούκα, και, βεβαίως, του μεγάλου (πλέον) Πρίντεζη ζωγράφισε πάνω στην αγέρωχη φυσιογνωμία Tου ένα πλατύ χαμόγελο... Ξανά... Ο Νίκος Γκάλης δεν κέρδισε κάποιο ευρωπαικό σε διασυλλογικό επίπεδο, αλλά κάθε φορά που βλέπω τους Έλληνες μπασκετμπολίστες να κατακτούν τόσο άξια και επιβλητικά την κορυφή της Ευρώπης, δεν μπορώ παρά να τον βλέπω να ελίσσεται απειλητικά ανάμεσα σε δυο και τρεις αντιπάλους, διαχρονικός θριαμβευτής στο πλευρό του εκάστοτε Διαμαντίδη, Σπανούλη, Καλάθη, Πρίντεζη, Αλβέρτη, Σιγάλα, Φώτση... Long live the King!!!! Η κούπα μένει εδώ!!! Ας έρθει η Μέρκελ να μας την πάρει, μιας και οι κάθε λογής ΛαΜόνικα/Γιούγκεμπραντ/Μαρτίν δε φάνηκαν ως τώρα αρκετά ικανοί


bball.gif
morfi
Έκσταση. Τρέλα. Μόνο έτσι μπορώ να χαρακτηρίσω αυτό που ένιωσα χθες. Έχω δει τον Ολυμπιακό να κερδίζει Ευρωπαικό, τον έχω δει να ρίχνει τρία στη Βέρντερ μέσα έξω για πλάκα και να περνάει θριαμβευτικά στην επόμενη φάση του Τσάμπιονς Λιγκ, τον έχω δει να κάνει τους παίκτες της Ρεάλ να χάνουν την μπάλα από το άγχος που τους έχει προκαλέσει, να ρίχνει τέσσερα στον Παναθηναικό και έξι στην ΑΕΚ, αλλά αυτό που ένιωσα αυτές τις δύο μέρες το ένιωσα για πρώτη φορά στη ζωή μου. Απλά τους ευχαριστώ πολύ. ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ!
PanosIlio
Πριν 15 χρόνια στο πρώτο Ευρωπαϊκό, το 1997, ήμουν 17 χρονών παιδάκι. Φέτος, 15 χρόνια μετά, στο δεύτερο Ευρωπαϊκό είμαι 32 χρονών και (φρεσκό) παντρεμένος. Ελπίζω όταν θα πάρουμε το επόμενο Ευρωπαικό να μην έχουν περάσει άλλα 15 χρόνια και είμαι 47 χρονών tongue.gif

Τέτοιο πράγμα με τον Ολυμπιακό δεν το έχω ξαναζήσει. Μόνο με την Εθνική έχω νιώσει κάτι, ας πούμε, αντίστοιχο αλλά τίποτα δεν συγκρίνεται με το χθεσινό έπος.

Τον ημιτελικό Ελλάδα - Γαλλία δεν τον είχα δει, το παιχνίδι με τις ΗΠΑ απλά με είχε αφήσει μ****α η ανατροπή με Σλοβενία ήταν εντυπωσιακή αλλά χθες τρελάθηκα, βούρκωσα, ούρλιαζα, ένιωσα χιλιάδες πράγματα μαζί. Ήταν κάτι ανεπανάληπτο!! Δεν έχω λόγια.

Απλά υπέροχοι. όλοι τους!!
rankin
Ναι ρε απατεώνες
ανεβάστε κανείς το παιχνιδάκι, να το πάρουμε στο αρχείο μας!!!!
pete7
αυτο ψαχνω κ εγω αλλα δυστηχως τα σαιτ κλεινουν σιγα σιγα-ελπιζω καπου να το βρουμε.το 97 το ειχα σε βιντεο κ μετα σε dvd

οποιος το βρει ας δωσει λινκ
rchos
QUOTE(plo koon @ May 13 2012, 23:34 ) *
Μη γελιέσται. Για αυτό και για τα γούρια του rchos νικήσαμε icon_drunk.gif


επιτελους οι κοποι μου ανταμειφθηκαν σε συ.πανω που ειχα αρχισει να πιστευω οτι δεν θα πιασει ποτε...η ιεροτελεστια τηα συνεχιστει... smiley.gif

καλα χτες δεν ειχα καμια μα καμια δυνατοτητα να ποσταρω.ημουν αλλου.

το προσωπο του πριντεζη μετα το νικητηριο καλαθι ηταν το προσωπο καθε ολυμπιακου νομιζω εκεινη την ωρα.γιατι ναι οπως λεει και μια ψυχη του φορουμ(ναι γιωργο εσενα λεω) ειναι ενας απο μας αυτος ο ανθρωπος.

βαθυστοχαστες μπασκετικες αναλυσεις δεν μπορω να κανω.δεν ειχα την πνευματικη διαυγεια για να παρακολουθω πραγματικα μπασκετ και να αναλυω.
τι αναλυσεις να κανεις δηλαδη οταν ο παπανικολαου εχει 18 ποντους με μια μονο βολη χαμενη και ο κεσελ βαζει τριποντο σε κρισιμο σημειο.

Υ.Γ.ημουν με μια παρεα και το εβλεπα στην ερτ hd το οποιο ως γνωστον σε σχεση με τα αναλογικα καναλια εχει καθυστερηση.οποτε ενω εχει την μπαλα ακομη ο σπανουλης ακουω απο εξω πανηγυρια και φωναζω μπηκε μπηκε.με κοιταγαν σαν τρελο οι υπολοιποι της παρεας και ρωταγαν που το ξερες... smiley.gif
Υ.Γ.2 νικησαμε ακομη μια μετρια ομαδα χτες.με μετριους παιχτες και μετριο προπονητη.ποσο τυχερη πια αυτη η ομαδα...
pete7
http://www.youtube.com/watch?feature=playe...p;v=wUvDYr2rZWE

χαχα κατι τετοιο εγινε κ σε μενα
Zephyr
QUOTE(PanosIlio @ May 14 2012, 10:55 ) *
Πριν 15 χρόνια στο πρώτο Ευρωπαϊκό, το 1997, ήμουν 17 χρονών παιδάκι. Φέτος, 15 χρόνια μετά, στο δεύτερο Ευρωπαϊκό είμαι 32 χρονών και (φρεσκό) παντρεμένος. Ελπίζω όταν θα πάρουμε το επόμενο Ευρωπαικό να μην έχουν περάσει άλλα 15 χρόνια και είμαι 47 χρονών tongue.gif


Όλοι αυτό ευχόμαστε φίλε Πάνο! Είμαι μικρότερος από σενα, το '97 ήμουν στην 1η γυμνασίου, αλλά εκείνη την Μεγάλη Πέμπτη την θυμάμαι σαν χτες! Χτες, Κυριακή, είχαμε Ανάσταση! Γιατί όταν κάτι που όλοι θεωρούν "πεθαμένο" σηκώνει κεφάλι και γκρεμίζει το φαβορί, περί Αναστάσεως πρόκειται.

ΥΓ1. Περί διαιτησίας, δεν νομίζω ότι κάποιος Ολυμπιακός έχει παράπονο, την στιγμή που μέχρι πριν τον αγώνα όλοι λέγαμε για σφαγή και για προκαθορισμένο πρωταθλητή. Τις θερμές μου ευχαριστίες στον Θανάση Γιαννακόπουλο για την συνεισφορά του (και δεν το λέω καθόλου ειρωνικά).

ΥΓ2. Αν κάποιος βρει Link για download παρακαλείται να στείλει ένα pm. Το μπασκετικό αρχείο αγώνων επιτέλους πρέπει να ανανεωθεί!!!
pete7
μαγγες δεν ξερω αν το ανεφερα κ εδω αλλα μας το χρωστουσε απο το τελ α βιβ,οπως χασαμε τοτε νικησαμε τωρα

ρε μαγγες πως μπορω να βαλω μια φοτο κατω δεν μπορω smiley.gif
frenchman7
QUOTE(rchos @ May 14 2012, 11:11 ) *
ισιμο σημειο.

Υ.Γ.ημουν με μια παρεα και το εβλεπα στην ερτ hd το οποιο ως γνωστον σε σχεση με τα αναλογικα καναλια εχει καθυστερηση.οποτε ενω εχει την μπαλα ακομη ο σπανουλης ακουω απο εξω πανηγυρια και φωναζω μπηκε μπηκε.με κοιταγαν σαν τρελο οι υπολοιποι της παρεας και ρωταγαν που το ξερες... smiley.gif


Εγώ δεν είχα τέτοιο θέμα, το είδα Ζωγράφου tongue.gif
Quincy
QUOTE(PanosIlio @ May 14 2012, 08:55 ) *
Τον ημιτελικό Ελλάδα - Γαλλία δεν τον είχα δει, το παιχνίδι με τις ΗΠΑ απλά με είχε αφήσει μ****α η ανατροπή με Σλοβενία ήταν εντυπωσιακή αλλά χθες τρελάθηκα, βούρκωσα, ούρλιαζα, ένιωσα χιλιάδες πράγματα μαζί. Ήταν κάτι ανεπανάληπτο!! Δεν έχω λόγια.



Mε την εθνική τις περιμένεις τέτοιες ανατροπές γι αυτό. Μας έχουν καλομάθει! smiley.gif
plo koon
QUOTE (frenchman7 @ May 14 2012, 11:39 ) *
Εγώ δεν είχα τέτοιο θέμα, το είδα Ζωγράφου tongue.gif

Μια χαρά φωνάζουν και Ζωγράφου. Και τα δύο ματς τα είδα με αμπαρομένα παράθυρα και ακουστικά στο φουλ.
rchos
ενταξει εγω μενω νοτια οποτε οι φωνες ειναι παντα αρκετες... smiley.gif
frenchman7
QUOTE(plo koon @ May 14 2012, 11:59 ) *
Μια χαρά φωνάζουν και Ζωγράφου. Και τα δύο ματς τα είδα με αμπαρομένα παράθυρα και ακουστικά στο φουλ.


Μπαααα... στην γειτονιά μου τουλάχιστον μόνο εμείς ακουγόμασταν!
Όταν τελείωσε μόνο άκουσα 3-4 δυναμτάκια!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.