Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΕΚ, ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ-ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ 2016/17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΑΕΚ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
ashton
Βοσνία-Σουηδία 63-48
ο Milosevic, έπαιξε 29'04" (αρχική πεντάδα) και είχε 4π με 2/2 2π, 0/1 3π, 1-0ρ, 1ασ, 1λθ

QUOTE
ΑΕΚ - Κρκα 78-66
Σάββατο 03 Σεπτεμβρίου 2016 22:29

Eξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε κατά διαστήματα η ΑΕΚ και επικράτησε 78-66 της Κρκα, (και) στο δεύτερο τεστ επί σλοβενικού εδάφους.

Ο Ντούσαν Σάκοτα αναδείχθηκε (και βάσει στατιστικής αξιολόγησης) πολυτιμότερος παίκτης της αναμέτρησης. Ο αρχηγός της «Βασίλισσας» είχε 14 πόντους (με 4/5 τρίποντα), 3 ριμπάουντ, μία ασίστ σε 24 λεπτά συμμετοχής. Ο Όουενς με 12 πόντους και 6 ριμπάουντ, αλλά και 6 λάθη τον ακολούθησε στο σκοράρισμα. Ο Λαρεντζάκης είχε 11 πόντους (2/3 τρίποντα), 3 ασίστ και 2 κλεψίματα. Ντεμπούτο έκανε ο Ρόκο Λένι Ούκιτς, ο οποίος αγωνίστηκε 20 λεπτά με επίδοση 5 πόντους (2/2 βολές), 2 ριμπάουντ και 3 ασίστ. Ο πλουραλισμός στην επίθεση ήταν ξανά το ατού της ΑΕΚ, που σημείωσε 10/20 τρίποντα.

Η ΑΕΚ διαχειρίστηκε άψογα το σκληρό παιχνίδι των αντιπάλων της. Η Κρκα «πιστώθηκε» με 39 βολές από τους διαιτητές, αλλά ευστόχησε στις 27.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε 61-42 στο 30΄ και 72-53 στο 36΄ και δεν απειλήθηκε ποτέ από την ισχυρή σλοβενική ομάδα, με τον Γιούρι Ζντοβτς να δοκιμάζει διάφορα σχήματα.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 38-35, 61-42, 78-66.

ΑΕΚ (Ζντοβτς): Λαρεντζάκης 11 (2), Μωραίτης, Ούκιτς 5, Βουγιασίνοβιτς 2, Σάκοτα 14 (4), Σκουλίδας 2, Παύλος 6 (1), Άτιτς 2, Γουίλιαμς 3, Όουενς 12, Βασιλειάδης 8 (2), Τσαλμπούρης 2, Μαυροειδής 10, Χαριτόπουλος 1.

Κρκα (Μίχεβιτς): Κάρι 11, Σίσκα, Ρόγιτς 6, Ρίτλοπ 5, Κάζνικ, Πόλουτακ 5, Κάστρατι, Λούκοβιτς 20, Σέμπουλαρ 11, Σκεντέλ 3 (1).

http://www.aekbc.gr/el/articles-1027/aek-krka-78-66.htm
K8be
Κατι που πρόσεξα και δεν ειμαι σίγουρος,ο Χαριτόπουλος δεν έπαιξε λεπτο σε φιλικό προετοιμασίας ή κανω λαθος;;
radical
επαιξε και στα 2 φιλικα
fear_me
QUOTE(ashton @ Sep 3 2016, 22:43 ) *
Σλοβακία - Γεωργία 63-94
ο Dixon επαιξε 30'25" (βασική πενταδα) , 16π με 4/4 1π, 4/4 3π, 0/2 2π, 2-0ρ, 7ασ, 1λθ, 1κλ, 23 efficiency .

Αλβανία - Μαυροβούνιο 73-113
ο Ivanovic επαιξε μονο 3'10" καθως φορτωθηκε με 4 φαουλ και ειχε 5π με 1/1 3π, 2/2 1π, 1ασ, 2κλ


μεσα σε 3 λεπτα ολα αυτα??? ο ιβανοβιτς πρεπει να βγαζει φωτιες επιθετικα αλλα στην αμυνα μου φαινεται πως θα ειναι μαυρη τρυπα...
radical
QUOTE(ashton @ Sep 3 2016, 19:43 ) *
οτι το μπάτζετ έπεσε είναι δεδομένο .


ποσο επεσε σε σχεση με περσι χοντρικα? σε τι επιπεδα υπολογιζεις περιπου το φετινο μπατζετ?
ashton
QUOTE
ΑΕΚ - Αναντολού Εφές 79-86
Κυριακή 04 Σεπτεμβρίου 2016 22:43

Hττήθηκε στις λεπτομέρειες η ΑΕΚ στην Kranjska Gora. H «Βασίλισσα» πάλεψε, αλλά η πανίσχυρη Αναντολού Εφές πήρε τη νίκη με 86-79 στην «αυλαία» της προετοιμασίας επί σλοβενικού εδάφους.

Ο Κώστας Βασιλειάδης με 22 πόντους (5/9 τρ., 7/8 β.) ήταν ο παίκτης, που ξεχώρισε και έδωσε την απαιτούμενη ώθηση στην ομάδα του Γιούρι Ζντοβτς για να διεκδικεί το ματς μέχρι τέλους. Το σκορ ήταν 75-79 και 77-83 μέχρι λίγο πριν από τη λήξη, αλλά και 62-64 (στο 32΄), αλλά τελικά η τουρκική ομάδα, που είχε προηγηθεί 77-67 στο 37΄ άντεξε στην αντεπίθεση της «Ένωσης», η οποία έχασε τη μάχη των ριμπάουντ (22-30) με τον Ντούσαν Σάκοτα να μαζεύει 7, αλλά και τον Δημήτρη Μαυροειδή να δίνει πολύτιμες βοήθειες όποτε χρειάστηκε (12 π., 4 ριμπ.).

Ανεβασμένος ο Ρόκο Λένι Ούκιτς. Ο διεθνής Κροάτης γκαρντ είχε 9 πόντους με 6 ασίστ. Δεν αγωνίστηκαν από πλευράς ΑΕΚ οι Χαριτόπουλος, Τσαλμπούρης.

Υπενθυμίζεται, ότι η ΑΕΚ που δεν έχασε το ρυθμό της σε κανένα διάστημα του αγώνα, έπαιξε δίχως τους διεθνείς Ντίξον, Μιλόσεβιτς, Ιβάνοβιτς.

Τα δεκάλεπτα: 21-19, 39-44, 57-64, 79-86

ΑΕΚ (Γ. Ζντοβτς): Λαρεντζάκης 7 (1 τρ., 4 ασ., 3 κλεψ.), Μωραίτης, Ούκιτς 9 (1 τρ., 3 ριμπ., 6 ασ.), Βουγιασίνοβιτς, Σάκοτα 9 (1 τρ., 7 ριμπ., 3 ασ.), Σκουλίδας, Παύλος, Άτιτς, Γουίλιαμς 10 (2), Όουενς 10, Βασιλειάδης 22 (5), Μαυροειδής 12.

Αναντολού Εφές (Β. Περάσοβιτς): Ντεσόν 8, Χόνεικατ 11, Μπαλμπάι, Μπράουν 17 (1 τρ. 8 ριμπ.), Οσμάν 11 (1), Γκεγίκ 8, Κορκμάζ, Γκρέιντερ 9 (1), Ερτέλ 17, Ντάνστον 5 (7 ριμπ.)


aekbc.gr

τα αναλυτικά στατιστικά της Αναντολου
https://www.anadoluefessk.org/istatistik/299


QUOTE (radical @ Sep 4 2016, 17:24 ) *
ποσο επεσε σε σχεση με περσι χοντρικα? σε τι επιπεδα υπολογιζεις περιπου το φετινο μπατζετ?


πιστεύω πως από περίπου 2,8 μύρια (αρχικό μπάτζετ με τους παίκτες που άρχισε η σεζον) πρέπει να είμαστε σε κάτι παραπάνω από 2,4 μύρια. Πρέπει να έχει πέσει κάπου στα 400 χιλιάρικα τουλαχιστον το μπάτζετ .
ashton
το φύλλο στατιστικής
Λουπους
Ξέρει κανείς για ποιον λόγο έφυγε ο Μπράουν;
K8be
QUOTE (Λουπους @ Sep 5 2016, 12:06 ) *
Ξέρει κανείς για ποιον λόγο έφυγε ο Μπράουν;

Δεν υπήρχε καποιος συγκεκριμένος νομιζω,απλα δεν ταίριαζε στο στυλ του κοουτς!
Το λαθος το φετινό και πιστευω θα φανεί στη μέση της χρονιάς,ειναι οτι,ενώ υπήρχαν τόσοι διαθέσιμοι Έλληνες στο 3,εμεις δεν καναμε κίνηση να αποκτήσουμε κανέναν! Κατα τα αλλα πιστευω η περιφέρεια μας θα ειναι σούπερ,και 4-5 περιμενουμε να δουμε τι θα μας βγουνε οι Γουίλιαμς,οουενς,αν δεν μας βγουν αυτοι τότε τρεχάτε ποδαράκια μου για αλλαγες...
ashton
στην Araberri (Βασκικη που ανέβηκε από LEB Plata (Β) στην LEB Oro (A2) .
ubercult αφισακι για τη μεταγραφή :-)

http://www.araberri.eus/cas/noticiasdet.asp?id=1410
Dwyane ''the flash'' Wade
http://www.sport-fm.gr/article/ta-polla-er...etinis-aek/3198

Ότι πιο σωστό έχω διαβάσει έως τώρα.
Λουπους
QUOTE (K8be @ Sep 5 2016, 12:47 ) *
Δεν υπήρχε καποιος συγκεκριμένος νομιζω,απλα δεν ταίριαζε στο στυλ του κοουτς!
Το λαθος το φετινό και πιστευω θα φανεί στη μέση της χρονιάς,ειναι οτι,ενώ υπήρχαν τόσοι διαθέσιμοι Έλληνες στο 3,εμεις δεν καναμε κίνηση να αποκτήσουμε κανέναν! Κατα τα αλλα πιστευω η περιφέρεια μας θα ειναι σούπερ,και 4-5 περιμενουμε να δουμε τι θα μας βγουνε οι Γουίλιαμς,οουενς,αν δεν μας βγουν αυτοι τότε τρεχάτε ποδαράκια μου για αλλαγες...


Καλά ναι, συμφωνώ. Με έναν ακόμη παίκτη στο 3 θα ήταν πολύ πλήρες το ρόστερ.
ashton
Πιστεύω πως έγιναν κινησεις για Γιανκοβιτς/Θανασοκουμπο, αλλά η συμμετοχή στο eurocup αποτέλεσε τροχοπέδη . Όταν τέλειωσε το θέμα, οι παίκτες είχαν κλείσει πλέον .
fear_me
QUOTE(ashton @ Sep 7 2016, 16:39 ) *
Πιστεύω πως έγιναν κινησεις για Γιανκοβιτς/Θανασοκουμπο, αλλά η συμμετοχή στο eurocup αποτέλεσε τροχοπέδη . Όταν τέλειωσε το θέμα, οι παίκτες είχαν κλείσει πλέον .

ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ!!!
ashton
QUOTE
Ανακοίνωση για εισιτήρια ΑΕΚ – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Η αναμέτρηση με την πρωταθλήτρια Ευρώπης ΤΣΣΚΑ Μόσχας πλησιάζει.

Ο κόσμος της ΑΕΚ θα έχει την ευκαιρία να δει για πρώτη φορά από κοντά αρκετούς από τους νέους παίκτες της ομάδας και να τους στηρίξει ενόψει των επίσημων αγώνων, που έρχονται. Η μεγάλη αναμέτρηση θα διεξαχθεί την Τετάρτη 14 Σεπτεμβρίου 2016 και ώρα 19:00 στο Κλειστό του ΟΑΚΑ.

Η ΑΕΚ Β.C. ενημερώνει, ότι η διάθεση των εισιτηρίων ξεκίνησε…

Τιμές εισιτηρίων: 5€, 10€, 20€.

Κάντε εγγραφή στην επίσημη σελίδα http://www.aekbc.gr και στα socialmedia της ΑΕΚ και κάντε την ομάδα μας "Βασίλισσα" και στο διαδίκτυo:

https://www.viva.gr/tickets/sports/kae-aek-...a-agonon-16-17/

Η ΑΕΚ ενημερώνει ότι για την έκδοση εισιτηρίων απαιτούνται: Ονοματεπώνυμο, ΑΜΚΑ, Επικυρωμένο έγγραφο ταυτοποίησης (ταυτότητα, δίπλωμα ή διαβατήριο)

ΤΡΟΠΟΙ ΑΓΟΡΑΣ:

Η πώληση των εισιτηρίων θα πραγματοποιηθεί με τους παρακάτω τρόπους:

- Από τα Γραφεία της ΑΕΚ στο Κλειστό του ΟΑΚΑ, από το Γραφείο Operation, από την Πέμπτη 8 Σεπτεμβρίου, τηλ. 210-6896793, (είσοδος VIP, αίθουσα Τύπου, γραφείο OPERATION, 11:00-18:00).

- Online από αυτή τη σελίδα.

- VivaMall (ώρες λειτουργίας καταστημάτων).

- Συνεργαζόμενα σημεία Viva.gr (Public, SevenSpot, Reload, MediaMarkt, Βιλιοπωλείο Ευριπίδης).

- Τηλεφωνικά στο 11876 (Χρέωση από σταθερό: 0,96€ / λεπτό και από κινητό: 1,09€ / λεπτό) επί 24 ώρες το 24ωρο.

- Επιπλέον, εισιτήρια θα πωλούνται και από το Ο.Α.Κ.Α. την ημέρα του αγώνα, 3 ώρες πριν από την έναρξη, από τα Εκδοτήρια του "ΗΣΑΠ Σταθμός Ειρήνη", Μπάσκετ ParkingP1 & Μπάσκετ ParkingP5 - Πλησίον ΟΑΚΑ Μπάσκετ.

http://www.aekbc.gr/el/articles-1033/anako...tsska-mosxa.htm


QUOTE
ΑΕΚ – ΤΣΣΚΑ στον ΟΤΕ TV
Πέμπτη 08 Σεπτεμβρίου 2016 17:35

Η διοίκηση της ΑΕΚ B.C. ανακοινώνει, ότι ο φιλικός αγώνας με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στο Κλειστό του ΟΑΚΑ θα μεταδοθεί από τον ΟΤΕ ΤV (ΟΤΕSPORΤ4HD).

H αναμέτρηση θα διεξαχθεί την Τετάρτη 14 Σεπτεμβρίου, στις 19:00.

http://www.aekbc.gr/el/articles-1034/aek-t...ston-ote-tv.htm
ashton
QUOTE
Φιλικό με ΑΕΚ Λάρνακας
Παρασκευή 09 Σεπτεμβρίου 2016 14:58

Το πρώτο τεστ επί ελληνικού εδάφους θα δώσει αύριο Σάββατο (10/09) η ΑΕΚ.

Η «Βασίλισσα» θα αντιμετωπίσει σε φιλικό προετοιμασίας την πρωταθλήτρια Κύπρου, ΑΕΚ Λάρνακας, στις 19:00 στο Κλειστό του ΟΑΚΑ.

Υπενθυμίζεται ότι, η αναμέτρηση θα διεξαχθεί με κλειστές τις πόρτες για εκπροσώπους του Τύπου και κόσμο.

http://www.aekbc.gr/el/articles-1038/filik...aek-larnaka.htm
ashton

Σάββατο, 10 Σεπτεμβρίου 2016 - 21:15
από Στέλλα Παπαδοπούλου
ΑΕΚ - ΑΕΚ Λάρνακας 68-74 (pics)

Η ΑΕΚ βρέθηκε ακόμα και στο -10 απέναντι στην ΑΕΚ Λάρνακας, μείωσε στον πόντο ένα λεπτό πριν από το τέλος, ωστόσο γνώρισε την φιλική ήττα στο ΟΑΚΑ (68-74).

ΑΕΚ - ΑΕΚ Λάρνακας 68-74 (pics)
Πλήρης οθόνη

Η ΑΕΚ επέστρεψε από τη Σλοβενία και η προετοιμασία της συνεχίζεται στη βάση της. Η Ένωση ξέφυγε από το πρόγραμμα των προπονήσεων και υποδέχτηκε την ΑΕΚ Λάρνακας στο ΟΑΚΑ σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη υπό το βλέμμα του Μάκη Αγγελόπουλου.

Ο Ντούσαν Σάκοτα ξεχώρισε με 15 πόντους και 4 εύστοχα τρίποντα, ενώ ο Ουίλιαμς έκανε ακόμα μία καλή εμφάνιση κι ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 12 πόντους.

Το παιχνίδι βοήθησε τον Γιούρι Ζντοβτς να βγάλει αρκετά χρήσιμα συμπεράσματα εν όψει της συνέχειας, αφού ήταν ντέρμπι μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα 10 πόντων στην τέταρτη περίοδο (53-63 στο 32'), ωστόσο η Ένωση προσπάθησε για την ανατροπή και με προσπάθειες των Ούκιτς και Βασιλειάδη μείωσε στον πόντο (68-69 στο 39'). Μία λάθος πάσα του Βασιλειάδη επέτρεψε στην αντίπαλο να κάνει το +3 (68-71) και στη συνέχεια οι Κύπριοι εξασφάλισαν τη νίκη από τη γραμμή των βολών.

Η επόμενη φιλική αναμέτρηση για την ΑΕΚ είναι απέναντι στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας (14/9, 19:00) και μπροστά στο κοινό της.

Τα δεκάλεπτα: 18-20, 38-33, 51-58, 68-74
ΑΕΚ (Ζντοβτς): Μωραΐτης 3 (1), Παύλος 2, Τσαλμπούρης, Βασιλειάδης 8 (1), Σκουλίδας, Σάκοτα 15 (4), Μαυροειδής 5, Λαρεντζάκης 8, Βουγιασίνοβιτς, Ούκιτς 7, Όουενς 8, Γουίλιαμς 12 (2)
ΑΕΚ Λάρνακας (Γαβριήλ): Ράντετιτς 3 (1), Μπιγκς, Παλάλας, Πέτροβιτς 5 (1), Χίκι 13 (1), Τόμσον 19, Χάρις 9 (1), Κουμής, Γκούντγουιν 18, Στυλιανού, Γκαρσία 7, Πασαλής

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...akas-68-74-pics
Reggie Miller 31
Αυτό που περιμένω απο την ΑΕΚ είναι απλά πότε θα φύγει ο Αγγελόπουλος και η ομάδα θα διαλυθεί. Το έχουμε δει πάρα πολλές φορές να συμβαίνει αυτό σε ομάδες της Α1.

Μιλάμε για έναν πρόεδρο που εμφανώς δεν ξέρει απο μπάσκετ και πάνω απο όλα έχει πολύ κακούς συμβούλους. Σκορπίζει λεφτά σε ο,τι να 'ναι ξένους, τους αλλάζει κάθε τρεις και λίγο, όσους σοβαρούς παίκτες έχει τους χάνει και πάνω απο όλα κρατάει ένα εντελώς κακό προπονητή...

Κάποια στιγμή θα βαρεθεί να δίνει χωρίς αποτέλεσμα, θα του τύχει και καμιά στραβή και θα σηκωθεί να φύγει. Δεν μου κάνει καμία εντύπωση αυτή η εικόνα της ΑΕΚ και δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση αν δεν έχει καλή πορεία φέτος.
K8be
QUOTE (Reggie Miller 31 @ Sep 11 2016, 02:14 ) *
Αυτό που περιμένω απο την ΑΕΚ είναι απλά πότε θα φύγει ο Αγγελόπουλος και η ομάδα θα διαλυθεί. Το έχουμε δει πάρα πολλές φορές να συμβαίνει αυτό σε ομάδες της Α1.

Μιλάμε για έναν πρόεδρο που εμφανώς δεν ξέρει απο μπάσκετ και πάνω απο όλα έχει πολύ κακούς συμβούλους. Σκορπίζει λεφτά σε ο,τι να 'ναι ξένους, τους αλλάζει κάθε τρεις και λίγο, όσους σοβαρούς παίκτες έχει τους χάνει και πάνω απο όλα κρατάει ένα εντελώς κακό προπονητή...

Κάποια στιγμή θα βαρεθεί να δίνει χωρίς αποτέλεσμα, θα του τύχει και καμιά στραβή και θα σηκωθεί να φύγει. Δεν μου κάνει καμία εντύπωση αυτή η εικόνα της ΑΕΚ και δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση αν δεν έχει καλή πορεία φέτος.

Διαφωνώ ως προς τη φυγή του αγγελοπουλου,σωμφωνω στο οτι,εχει κακούς συμβούλους και στο οτι δεν εχει ιδεα απο το άθλημα! Αληθεια ποσα εκκατομυρια πέταξαν οι ΑΦΟΙ αγγελοπουλου και Γιαννακόπουλου μεχρι να δουμε προκοπή; Μιλάμε για εκκατομυρια οχι τα ψιλά που ρίχνει ο Μάκης!! Θελω να πω οτι ειναι θέμα υπομονής και όρεξης,αν εχει υπομονη και ορεξη,καποια στιγμή θα ερθει και η επιτυχία!
Εγω ειμαι άρρωστος με το μπασκετ και γενικά με τον αθλητισμό και πιο πολυ με την ΑΕΚ,εννοειται πως θελω να σπάσω το δίπολο,αλλα νομιζω ειναι παράλογο να το απαιτώ τωρα και να γινει πράξη,δυστυχώς για εμας οι δυο ομάδες ειναι μεσα στις 4-5 κορυφαίες της Ευρώπης,θελω να πω οτι και η 3η θέση για αρχη δεν ειναι τοσο κακο που αντικειμενικά ειναι το ταβάνι σου!
Και για το τελος τον ζντοβτς γιατι τον θεωρείς κακο; Εγω προσωπικά περιμενω να δω τι θα μου παρουσιάσει φετος και μετα να τον κρίνω!
air_23
QUOTE (K8be @ Sep 11 2016, 14:10 ) *
Διαφωνώ ως προς τη φυγή του αγγελοπουλου,σωμφωνω στο οτι,εχει κακούς συμβούλους και στο οτι δεν εχει ιδεα απο το άθλημα! Αληθεια ποσα εκκατομυρια πέταξαν οι ΑΦΟΙ αγγελοπουλου και Γιαννακόπουλου μεχρι να δουμε προκοπή; Μιλάμε για εκκατομυρια οχι τα ψιλά που ρίχνει ο Μάκης!! Θελω να πω οτι ειναι θέμα υπομονής και όρεξης,αν εχει υπομονη και ορεξη,καποια στιγμή θα ερθει και η επιτυχία!
Εγω ειμαι άρρωστος με το μπασκετ και γενικά με τον αθλητισμό και πιο πολυ με την ΑΕΚ,εννοειται πως θελω να σπάσω το δίπολο,αλλα νομιζω ειναι παράλογο να το απαιτώ τωρα και να γινει πράξη,δυστυχώς για εμας οι δυο ομάδες ειναι μεσα στις 4-5 κορυφαίες της Ευρώπης,θελω να πω οτι και η 3η θέση για αρχη δεν ειναι τοσο κακο που αντικειμενικά ειναι το ταβάνι σου!
Και για το τελος τον ζντοβτς γιατι τον θεωρείς κακο; Εγω προσωπικά περιμενω να δω τι θα μου παρουσιάσει φετος και μετα να τον κρίνω!

οι αφοι ειδικα ειχαν σιγουρη την ευρωλιγκα ομως οσο εσκαγαν λεφτα..και γενικα ειχαν και αρκετα μεγαλυτερη στηριξη απο τον κοσμο σε σχεση με αυτη που χει παρει ο αγγελοπουλος απο τους αεκτσηδες
K8be
QUOTE (air_23 @ Sep 11 2016, 14:34 ) *
οι αφοι ειδικα ειχαν σιγουρη την ευρωλιγκα ομως οσο εσκαγαν λεφτα..και γενικα ειχαν και αρκετα μεγαλυτερη στηριξη απο τον κοσμο σε σχεση με αυτη που χει παρει ο αγγελοπουλος απο τους αεκτσηδες

Συμφωνω,στήριξη 0! Παραδοσιακά αν το δεις ποτε η ΑΕΚ δεν ειχε μπασκετικό λαό,ακομα και τότε που ειχαμε ομαδάρα δεν πηγαινε ο κοσμος! Στο χερι του ειναι να τους κανει μπασκετικους,αλλωστε το ξερει και στην πρόσφατη συνέντευξη του το ειχε πει! Φτιαξε ομάδα,δειξε κατι,πάλεψε και τον κοσμο εσυ θα το κερδίσεις καλως η κακώς! Ξερω ειναι πολυ άσχημο,αλλα ετσι ειναι,ποτε δεν πηγαινε ο κοσμος της ΑΕΚ στο μπασκετ!
Τωρα,το θέμα της Ευρωλίγκας ειναι μεγαλη κουβέντα, ιδωμεν!
Reggie Miller 31
QUOTE (K8be @ Sep 11 2016, 14:10 ) *
Διαφωνώ ως προς τη φυγή του αγγελοπουλου,σωμφωνω στο οτι,εχει κακούς συμβούλους και στο οτι δεν εχει ιδεα απο το άθλημα! Αληθεια ποσα εκκατομυρια πέταξαν οι ΑΦΟΙ αγγελοπουλου και Γιαννακόπουλου μεχρι να δουμε προκοπή; Μιλάμε για εκκατομυρια οχι τα ψιλά που ρίχνει ο Μάκης!! Θελω να πω οτι ειναι θέμα υπομονής και όρεξης,αν εχει υπομονη και ορεξη,καποια στιγμή θα ερθει και η επιτυχία!
Εγω ειμαι άρρωστος με το μπασκετ και γενικά με τον αθλητισμό και πιο πολυ με την ΑΕΚ,εννοειται πως θελω να σπάσω το δίπολο,αλλα νομιζω ειναι παράλογο να το απαιτώ τωρα και να γινει πράξη,δυστυχώς για εμας οι δυο ομάδες ειναι μεσα στις 4-5 κορυφαίες της Ευρώπης,θελω να πω οτι και η 3η θέση για αρχη δεν ειναι τοσο κακο που αντικειμενικά ειναι το ταβάνι σου!
Και για το τελος τον ζντοβτς γιατι τον θεωρείς κακο; Εγω προσωπικά περιμενω να δω τι θα μου παρουσιάσει φετος και μετα να τον κρίνω!

Όπως λέει και ο φίλος οι Αγγελόπουλοι όταν πήραν την ομάδα είχαν:
1. Στήριξη του κόσμου
2. Σίγουρη θέση στην Ευρωλίγκα
3. Διαφορετικές εποχές απο άποψη οικονομίας

Τα ίδια και οι Γιαννακόπουλοι στα 90's, μαζι με το συν ότι είχαμε ένα τρομερό προϊόν σε ότι αφορά την Α1 τότε.

Απο την άλλη ο Αγγελόπουλος δίνει πολλά λεφτά με πραγματικά σχεδόν μηδέν έσοδα. Και όχι μόνο δίνει, αλλά κυρίως σπαταλάει σε άκυρες μεταγραφές. Επίσης, η δικαιολογία του ότι είναι νέος στον χώρο, δεν μου λέει και πολλά γιατί όταν μπαίνεις κάπου επιχειρηματικά, μπαίνεις και με τους κατάλληλους συνεργάτες. Βλέπε πχ Άρη. Γενικά ο Αγγελόπουλος μου δίνει την εντύπωση ότι απλά βάζει λεφτά χωρίς να ξέρει το πως και το γιατί. Έρμαιο του κάθε συμβούλου του εκεί μέσα. Δεν γίνεται να αλλάζεις παίκτες κάθε μήνα, να χάνεις τις κολώνες σου στην προετοιμασία χωρίς να ξέρει κανένας το γιατί, να διώχνει σοβαρούς ξένους όπως ο Χέρστον για το τίποτα...

Τέλος, σε ότι αφορά τον Ζντοβτς, είναι ένας προπονητής που δεν εκτιμώ κυρίως απο άποψη βιογραφικού και του τι έχει πετύχει όπου έχει πάει (σαν προπονητής, γιατί σαν παίκτης ήταν τεράστιος) και επίσης το επεισόδιο στο ΣΕΦ μου δείχνει ότι ο τύπος δεν έχει το mentality να κοουτσάρει σοβαρές ομάδες.

ΥΓ Πραγματικά εγώ σαν Παναθηναϊκός θέλω σαν τρελός μια δυνατή ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Άρη κλπ για να μπορώ επιτέλους να χαίρομαι τον τίτλο που παίρνω. Να είναι ένας τίτλος που κάποιος πάλεψε γι' αυτόν όλη την χρονιά και όχι σε 5 αγώνες στο τέλος με τον ΟΣΦΠ.
Λουπους
Είχα δει την συνέντευξη που είχε δώσει πριν λίγο καιρό ο Αγγελόπουλος και φαινόταν πολύ σοβαρός.

Τον Χέρστον που λέτε, ήθελε πιστεύω να τον διώξει, απλά εψαχνε την αφορμή και τον τρόπο.
Ο Μαυροκεφαλίδης έφυγε -θερητικά- επειδή υπήρχε διαφωνία σε διαχείριση τραυματισμού.
Τριάρι ο προπονητής δεν ήθελε μάλλον, θα δούμε πως θα πάει και θα κρίνουμε εκ του αποτελέσματος.

Ποια άλλη προβληματική υπήρχε το καλοκαίρι;
K8be
http://www.sdna.gr/mpasket/basket-league/a...-tel-aviv-67-68
Τελικα,δεν πρεπει να ειναι και τοσο κακή ομάδα,ήττα στον πόντο,χωρις 3 πολύτιμους παίχτες! Για να δουμε και την τεταρτη να παρουμε μια πρώτη γεύση!
ashton
QUOTE
ΑΕΚ – Μακάμπι Τελ Αβίβ 67-68
Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2016 21:06
Η ΑΕΚ ηττήθηκε στις λεπτομέρειες στο ΟΑΚΑ.

Η «Βασίλισσα» πάλεψε έως το τελευταίο λεπτό του αγώνα, ωστόσο, η Μακάμπι πήρε τη νίκη (68-67) στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Με την έναρξη της φιλικής αναμέτρησης και οι δύο ομάδες μπήκαν με όρεξη στο παρκέ με αποτέλεσμα η πρώτη περίοδος να τελειώσει ισόπαλη 18-18. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα έντεκα πόντων (39-28) στο 17’, με το ημίχρονο να τελειώνει στο +9 για την Μακάμπι (42-33).

Η Μακάμπι είχε τον έλεγχο του αγώνα και στο τρίτο δεκάλεπτο με τη διαφορά να φτάνει στο +14 (60-46), ωστόσο, οι «κιτρινόμαυροι» με άμυνα-μπετόν και αλληλοκαλύψεις σε όλους τους χώρους έτρεξαν σερί 14-0 και ισοφάρισαν (60-60), τρία λεπτά πριν το φινάλε. Οι Ισραηλινοί αντέδρασαν με επιμέρους σκορ 8-4 πήραν προβάδισμα τεσσάρων πόντων με τον Γουίλιαμς να ευστοχεί στο τελευταίο σουτ του αγώνα για το 68-67.

Από την ΑΕΚ ξεχώρισε ο Γουίλιαμς με 17 πόντους και 2 τρίποντα. Ο Βασιλειάδης με 13 πόντους (και 3 τρίποντα) και ο Λαρεντζάκης με 8 πόντους (και 2 τρίποντα) έδωσαν ώθηση στην ομάδα την περίοδο της (μερικής) ανατροπής.

Διαιτητές: Πηλοΐδης, Αναστόπουλος, Μάνος

Τα δεκάλεπτα: 18-18, 33-42, 46-55, 67-68

ΑΕΚ (Γιούρι Ζντοβτς): Μωραΐτης, Παύλος, Βασιλειάδης 13 (3), Σκουλίδας 1, Σάκοτα 7 (2), Μαυροειδής 4, Λαρεντζάκης 8 (2), Βουγιασίνοβιτς, Ούκιτς 7 (1), Όουενς 7, Ουίλιαμς 17 (2), Άτιτς 3 (1), Χαριτόπουλος.

ΜΑΚΑΜΠΙ (Ερέζ Έλντενσταϊν): Γκάουντλοκ 4, Ραντ, Σίλεϊ 11 (1), Σμιθ 2, Γιβζόρι 3 (1), Μέκελ 3, Πνίνι 5 (1), Σεγκέβ, Οχαγιόν 7 (1), Ουίμς 3 (1), Λάντεσμπεργκ 15, Εμπό, Αλεξάντερ 2, Άιβερσον 6, Τσίρμπες 7.

http://www.aekbc.gr/el/articles-1046/aek-m...-abib-67-68.htm

και μια φωτο από φιλο που ηταν μεσα
Reggie Miller 31
QUOTE (ashton @ Sep 12 2016, 21:20 ) *
http://www.aekbc.gr/el/articles-1046/aek-m...-abib-67-68.htm

και μια φωτο από φιλο που ηταν μεσα

Κεκλεισμενων ήταν;
radical
ναι κεκλεισμενων

απο τα φιλικα δε βγαζεις ασφαλη συμπερασματα...
θυμαμαι περσι ριξαμε 30αρα στην Εφες και ξεκινησε το πρωταθλημα και ημαστε χαλια

Reggie Miller 31
QUOTE (radical @ Sep 12 2016, 23:51 ) *
ναι κεκλεισμενων

απο τα φιλικα δε βγαζεις ασφαλη συμπερασματα...
θυμαμαι περσι ριξαμε 30αρα στην Εφες και ξεκινησε το πρωταθλημα και ημαστε χαλια

Για τα φιλικά έχει πει και ο Γιατζόγλου του μεγάλη ατάκα και έχει δίκιο. Τα φιλικά είναι απλά για να γίνονται πειραματισμοί, να ξεμουδιάζουν οι ομάδες κλπ. Κανένας δεν πήρε πρωτάθλημα γιατί κέρδισε σε όλα τα φιλικά.
ashton
πολύ καλή εμφάνιση για την ελλειπή Α.Ε.Κ. κόντρα στην CSKA, με το ματς να είναι αμφιρροπο μεχρι το 35' περιπου) και τελικο σκορ 84-90

QUOTE
Διαιτητές: Σχινάς, Κορομηλάς, Σώμος

Τα δεκάλεπτα: 27-23, 49-51, 65-67, 84-90

ΑΕΚ (Ζντοβτς): Ούκιτς 10 (11 ασ.), Βουγιασίνοβιτς, Σάκοτα 20 (3), Βασιλειάδης 6 (2), Χαριτόπουλος, Λαρεντζάκης 6 (4 ασ.), Όουενς 5 (5 ριμπ.), Άτιτς 12 (6 ριμπ.), Μωραίτης 3 (1), Μαυροειδής 12, Σκουλίδας, Γουίλιαμς 10.

ΤΣΣΚΑ (Ιτούδης): Ντε Κολό 14, Τεόντοσιτς 18 (2 τρ., 6 ασ.), Όγκουστιν 14 (9 ριμπ.), Μαλέικο, Φριτζόν 5 (1), Τζάκσον 5 (1), Σταρατέλεφ, Λαζάρεφ 7, Χίγκινς 9 (1), Χριάπα 8 (6 ριμπ.), Κουρμπάνοφ 8 (1), Βοστρίκοφ 2.


http://www.aekbc.gr/el/articles-1049/aek-tsska-84-90.htm

............Α.Ε.Κ........CSKA
ΔΙΠΟΝΤΑ ...26/42 61% 26/41 63%
ΤΡΙΠΟΝΤΑ....7/23 30% 6/17 35%
ΒΟΛΕΣ......11/15 73% 20/23 86%
ΡΗΜΠΑΟΥΝΤ...20-11 .....24-7
ΑΣΙΣΤ........20 .......21
ΚΛΕΨΙΜΑΤΑ....13........9
ΛΑΘΗ.........16........15
ΚΟΨΙΜΑΤΑ......2.........3
ΦΑΟΥΛ........24........23
PIR..........97........111

http://www.cskabasket.com/gm/?id=2123&lang=en
(edit 15/9 - διορθωσαν τα λεπτα συμμετοχής)



1. UKIC
Πολύ καλός στην αρχή που ήταν φρέσκος - μετά ελλείψει των άλλων κλάταρε και έκανε αρκετές κακές επιλογές και κυριως βεβιασμένα τρίποντα.
Συνολικά έπαιξε 22'04" (τα λεπτά απο το site της cska είναι λάθος/ γυρω στο 30λεπτο επαιξε- EDIT 31'02" ηταν) και είχε 10π με 3/6 2π, 1/7 3π, 1/1 βολες, 2-0ρ, 11 (ΕΝΤΕΚΑ) ασιστ, 1 κλεψιμο, 1 λαθος, 3 φαουλ, 1 κερδισμένο

4. VUJASINOVIC
Συμφωνα με την ΤΣΣΚΑ επαιξε 4'04" (μάλλον κάτι ψιλά παραπάνω---EDIT 4'49"). Πήρε 1 αμυντικό ρημπαουντ, εκανε 1 λαθος και ήταν αυτος στον οποιο πήγε η μπάλα στο τέλος του ημιχρονου που προφανως δεν υπηρχε καν πλανο για να σουταρει.
Λογικά θα φύγει το Σ/Κ που θα ερθουν Dixon-Ivanovic


5. SAKOTA
Εξαιρετική εμφάνιση από τον αρχηγό, με 20 πόντους και PIR-20 (παίζοντας σαφεστατα περισσοτερο απο τα 13'30" που του δειχνει η ΤΣΣΚΑ----EDIT 23'29"), με 4/4 2π (έπαιξε αρκετά για τα δεδομένα του με πλατη), 3/3 βολές και 3/7 τριποντα . Πήρε 3-1 ρημπαουντ, και είχε 1 ασιστ (παρε βαλε στον αιφνιδιασμο στον Ατιτς - σημαντικο για τα δεδομενα του πως κοιταξε να βοηθησει τον πιτσιρικα), 3 φαουλ και 2 κερδισμενα


7. ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ
Ξεκινησε πεντάδα, επαιξε μαλλον παραπανω απο τα 27'29" που του δινουν ---EDIT 27'51"--και είχε 6π με 2/4 3π, 0/3 2π, 0/1 βολές (σε τριποντο και φαουλ). Σιγουρα σε μετρια επιθετικα μερα ενώ και αμυντικά ειναι γνωστο πως δεν ειναι ογκολιθος. Ειχε 0-1ρημπ, 1ασ, 1κλ, 3 λαθη και 3 φαουλ και 3 κερδισμενα


9. ΧΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΣ
Επαιξε οντως γυρω στα 2'12" που τον χρεωνει η ΤΣΣΚΑ (μαλλον κατι ψιλα παραπανω---EDIT 6'15"), πήρε ενα αμυντικο ρημπαουντ και κερδισε 2 φαουλ. Σε ματς με σοβαρους αντιπαλους πολυ δυσκολα θα δωσει λυσεις/ σε ευκολα μπορει να δωσει καποιες ανασες.


12. ΛΑΡΕΝΤΖΑΚΗΣ
Θετικός ο Γιαννούλης που πρέπει κι αυτος να επαιξε πανω απο 21'51" --EDIT 23'23"-- και ειχε 6π με 3/5 2π και 0/2 3π (δεν το πολυεχει το 3ποντο) ενω ειχε 1-1 ρημπαουντ, 4 ασιστ, 4 κλεψιματα και 2 λαθη, εκανε 4 φαουλ, κερδισε και 2 . Θα δωσει λυσεις.


13. OWENS
Ξεκινησε ορεξατος με το κάρφωμα έχασε ένα μετά, έβαλε άλλο ένα στο β' αλλά έχασε άλλη μια φάση με διπλή προσπάθεια.
Συμφωνα με ΤΣΣΚΑ επαιξε 15'36" - μαλλον παραπάνω----EDIT 15'32". Ειχε 5π με 2/4 2π, 1/2 1π, 3-2 ρημπαουντ, 2 ασιστ, 1 κλεψιμο, 2 λαθη, 3 φαουλ, 3 κερδισμενα.

14. PAULOS
Ήταν με φόρμα/σορτσάκι αλλά όπως καταλαβαίνω από το ταμπλώ και τη συνθεση στα στατιστικά της ΤΣΣΚΑ, δηλωσαμε 12άδα και ήταν εκτός.


16. ATIC
ΠΑΙΧΤΟΥΡΑ .- Έτοιμος, σε θέση που έχουμε λειψανδρία και θα είναι έγκλημα να τον αφησουμε στην τυχη του.. Ας παίξει έστω και μονο στην Ευρωπη στην αρχη και ας ειναι standby στην πρώτη αποχωρηση ..
12 πόντοι (και 16 PIR), με 6/8 διποντα (2 καρφωματα αν δεν απατωμαι), 0/1 3π (δεν το εχει και το ξερει), 5-1 ρημπάουντ, 1 ασιστ, 2 κλεψιματα, 2 λαθη, 3 φαουλ και 3 κερδισμενα σε 16'29" για την ΤΣΣΚΑ / μαλλον πανω απο 20. ---EDIT 21'01"


21. ΜΩΡΑΪΤΗΣ
Πηρε χρονο κυριως στο α (7'37" για ΤΣΣΚΑ μαλλον κατι πανω απο 10'----EDIT 7'45"), και είχε ενα τριποντο (1/1), 1 λαθος (σε μπασιμο που δεν περιμενε να ειναι μονος και σαστισε), 1 φαουλ .


22. ΜΑΥΡΟΕΙΔΗΣ
Ηταν καλός ανά διαστηματα, με τα γνωστά κολληματα και τα θετικα του .. Είχε 12π με 3/5 2π και 6/7 βολές με 3-1 ρημπαουντ, 2 κλεψιματα, 1 λαθος, 2 κοψίματα, 2 φαουλ και 6 κερδισμενα σε 17'10" (μαλλον γυρω στα 25' ---EDIT 13'06" ΤΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΤΕΛΙΚΑ)


24. ΣΚΟΥΛΙΔΑΣ
Επαιξε για λιγο - παραπανω απο τα 49" που του δινουν οι Ρωσοι---EDIT 4'09". Ειχε 1 κλεψιμο κι ένα λάθος και ενα φαουλ.


31. WILLIAMS
Καλός από μεση αποσταση, χλάτσωνε κόντρα σε αντιπαλους επιπεδου, έπαιξε και πενταρι στο τελος. 21'20" του δινουν οι Ρωσοι (γυρω στο 25λεπτο πρεπει να επαιξε---EDIT 21'38") και ειχε 10π με 5/7 2π, 0/1 3π, 0/1 1π, 2-1 ρημπαουντ, 1 κλεψιμο, 2 λαθη, 1 φαουλ, 1 κερδισμενο

34. ΤΣΑΛΜΠΟΥΡΗΣ
Τα ίδια με Paulos. Ντυμένος, έκανε προθερμανση κλπ, αλλά δεν έπαιξε/ δεν ήταν στο φυλλο αγωνα και στο ταμπλώ, προφανώς εκτός 12άδας.


(ο κόσμος, κατι πανω απο 1200ρικο - συνθηματα παιξανε αρκετά απο το 28' και μετά ./ τραγικοί οι διαιτητές ... πολλα λαθη φυσικα υπερ της ΤΣΣΚΑ )
ashton
Σουηδια- Βοσνία 76-78
ο Milosevic σε 33'22" ειχε 6π με 1/3 2π, 1/3 3π, 1/4 1π, 7-4 ρημπάουντ, 2 ασιστ, 1 φαουλ, 1λαθος, 2 κλεψιματα .

Γεωργία - Σλοβακια 96-68
ο Dixon επαιξε 28'36" και ειχε 11π με 4/5 2π, 1/5 3π, 1-0ρ, 6 ασιστ, 2 φαουλ, 5 λαθη, 1 κλεψιμο .

Μαυροβούνιο- Αλβανία 94-56 . O Ivanovic για 3ο σερί ματς εκτος 12άδας .
ashton
ολο το ματς με CSKA
Giwrgos1
Γνωριζεις κανεις την αξια των συμβολαιων των παικτων του φετινου ροστερ??
K8be
Επειδή δεν σχολίασε κανεις για τον αγώνα με την τσσκα,ας κανω την αρχη!
Μπορω να πω,οτι,με εξέπληξαν ευχάριστα,δεν περιμενα τοσο καλη την ομάδα! Φετος μας δειχνει οτι θα παρεις απο ολους σκορ και δεν θα εισαι μονοδιάστατος!
Με εξέπληξε ο ατιτς,ολοι γνωρίζαμε ποσο σπουδαίο ταλέντο ειναι,αλλα έδειξε οτι ειναι έτοιμος να παρει χρόνο απο φετος!
Λατεντζακης θα δωσει τεράστιες βοήθειες,ο Γουίλιαμς με την εμπειρία του θα βοηθήσει παρα πολυ, τρομερέ βελτιωμένος και αναγεννημένος επίσης,ο σακοτα,έδεσε πηρε και 8 κιλά οπως καπου διαβασα! Ούκιτς θα μας δωσει αυτο που δεν ειχαμε περσι και μας πονούσαν τα ματια!για το τελος αφησα τον οουενς,δεν μου γεμίζει το ματι,πιστευω θα πληρώσει την νύφη της απομάκρυνσης του Λουκά λόγω του αναβάθμισμενου ρόλου που θα πέσει στις πλάτες του και μοιραία θα επέλθει η αλλαγή!
Περιμενουμε να μπουν και οι γνωστοί 3 που λείπουν και πιστευω θα ειμαστε ακομα καλυτερα! Δεν ξερω τι θα καταφέρουμε και τι οχι φετος,αυτο που νομιζω ειναι,οτι δεν θα μας πονέσουν τα ματια! Αυτα! Καλη χρονια να εχουμε με υγεια!
radical
QUOTE
Παραμένει ο Άτιτς

Παρασκευή 16 Σεπτεμβρίου 2016 20:41

Η διοίκηση της ΑΕΚ Β.C. συνεχίζει να επενδύει και να στηρίζει το μέλλον της. Στο πλαίσιο αυτής της φιλοσοφίας και η ανανέωση της εμπιστοσύνης της προς τον Έντιν Άτιτς.


Ανακοινώνεται, ότι ο διεθνής Βόσνιος γκαρντ θα παραμείνει στο ρόστερ της «Βασίλισσας». Υπενθυμίζεται, ότι ο Άτιτς τον Σεπτέμβριο του 2015 είχε υπογράψει 6ετές συμβόλαιο με την «Ένωση», ήτοι έως το 2021.


aekbc.gr

QUOTE
«Η Γαλατά έκοψε στα ιατρικά τον Μαυροκεφαλίδη»!

Ο Λούκας Μαυροκεφαλίδης δεν πέρασε με επιτυχία τα ιατρικά τεστ και έτσι η Γαλατασαράι αναγκάστηκε να προχωρήσει στην απόκτηση του Τίμπορ Πλάις, σύμφωνα με τους Τούρκους!

Τελευταία ενημέρωση 16/09/2016, 21:15

Μία… ανάσα από τη Γαλατασαράι είχε φτάσει ο Λουκάς Μαυροκεφαλίδης, σύμφωνα με τον Τύπο της Τουρκίας!

Όπως αναφέρεται στην ιστοσελίδα «basketdergisi.com», η «τσιμπόμ» είχε φέρει κρυφά στην Κωνσταντινούπολη τον πρώην σέντερ της ΑΕΚ, ωστόσο το deal των δύο πλευρών χάλασε, καθώς εκείνος δεν πέρασε με επιτυχία τα ιατρικά τεστ!

Σύμφωνα με τους Τούρκους, ο 32χρονος σέντερ δεν έχει ξεπεράσει ακόμη το πρόβλημα στο γόνατο, που τον είχε αφήσει εκτός από τους περσινούς μικρούς τελικούς της Ένωσης με τον Άρη και τον είχε αναγκάσει να υποβληθεί σε αρθροσκόπηση, λίγες ημέρες αργότερα.

Έτσι, η ομάδα του Εργκίν Αταμάν αποφάσισε να αφήσει την περίπτωση του Λουκά Μαυροκεφαλίδη και να προχωρήσει στην απόκτηση του Γερμανού, Τίμπορ Πλάις.


sport-fm.gr
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(radical @ Sep 16 2016, 22:14 ) *
aekbc.gr



sport-fm.gr


Οπότε μάλλον του κάναμε πρόταση με λιγότερα χρήματα μετά τις ιατρικές εξετάσεις και ο λουκάς αρνήθηκε.
radical
Μηπως υπαρχει το ενδεχομενο ο Ατιτς να μην μεινει σαν 7ος και να παιζει μονο Ευρωπη αλλα να παρει τη θεση του Ιβανοβιτς?

"Διαστημικός" Ντίξον, διπλό για Γεωργία!
http://www.enwsi.gr/epikairotita/diastimik...lo-gia-georgia/
ashton
o Dixon βοήθησε την Γεωργία να πάρει την πρόκριση με τους 31π (8/8 1π, 7/10 3π αλλά και μόλις 1/8 2π), 6ρ, 2ασ, 3φ, 3λθ, 1κλ σε 36'15". Η Γεωργία ήθελε το διπλό στο -ήδη προκριμένο- Μαυροβούνιο και το πήρε (ο Ivanovic για άλλο ένα ματς εκτός 12άδας), ενώ η Βοσνία του Milosevic αποκλείστηκε στις ισοβαθμίες των καλύτερων δεύτερων.
Σημερα ερχονται και οι 3 (ο Ιβανοβιτς ήρθε ήδη)
Λουπους
Περίεργο πάντως ο Ιβάνοβιτς να μην έχει θέση ούτε ως πέμπτος γκαρντ στην Εθνική του Μαυροβουνίου..
Zoys
Οι καλύτερες στιγμές του Dixon από τα Προκριματικά του Eurobasket:

radical
QUOTE
Το Τουρνουά της Προύσας σε web TV
Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου 2016 18:52

Όπως έγινε γνωστό, από τη διοίκηση της Τόφας, το Διεθνές Τουρνουά της Προύσας «Cevad Soydas» θα μεταδοθεί από το διαδικτυακό κανάλι της Τόφας (tofassporkulubu.web.tv).

Υπενθυμίζεται, ότι η πρώτη αναμέτρηση της «Βασίλισσας» (με αντίπαλο τη διοργανώτρια Τόφας) θα διεξαχθεί την Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου, στις 19:00.


aekbc.gr
ashton
Σημερα Tofas- AEK 81-80 (με κακιστη επιλογη στο τελος.. ο Dixon που ήταν onfire, έκανε το μπάσιμο, αλλά γύρισε έξω στον Sakota που το έχασε και μετά η μπαλα εμεινε στο Βασιλειαδη που δεν προλαβε να σουταρει).

τσάμπα ήττα όπως εξελιχθηκε κι ενω το ειχαμε γυρισει (το ότι έχουμε χάσει τα τελευταία πέντε ματς στον πόντο στο τελος πάντως δειχνει αδυναμιες)

η τριπλέτα Dixon-Milosevic-Μαυροειδης ολα τα λ7.
Θετικοι οι Sakota-Λαρεντζακης
τρυπα στην αμυνα ο Βασκος
Ukic κακος προς πολύ κακός
Atic, Owens επαιξαν λιγο (ειχε 3 φαουλ ο Αμερικανος στο dt), Williams δεν έδειξε κατι ..
ο Μωραιτης επαιξε καποια δευτερολεπτα, ο Χαριτοπουλος μπηκε 12αδα για τη χαρα της συμμετοχής ..

στατιστικά Τοφας

στατιστικά ΑΕΚ


.........TOFAS............A.E.K.
ΔΙΠΟΝΤΑ...24/38 63%......20/39 51%
ΤΡΙΠΟΝΤΑ...2/11 18%.......8/28 29%
ΒΟΛΕΣ.....27/34 79%......16/24 67%
ΡΗΜΠΑΟΥΝΤ..24-9 .........14-19
ΑΣΙΣΤ......18............14
ΦΑΟΥΛ......24............30
ΛΑΘΗ.......22............17
ΚΛΕΨΙΜΑΤΑ...7............11
ΚΟΨΙΜΑΤΑ....5............1

(μετά από τουιτεροτσιγκλημα που τους έκανα :-)
https://twitter.com/TofasSporKulubu/status/...669952681345025
K8be
QUOTE (ashton @ Sep 21 2016, 22:21 ) *
Σημερα Tofas- AEK 81-80 (με κακιστη επιλογη στο τελος.. ο Dixon που ήταν onfire, έκανε το μπάσιμο, αλλά γύρισε έξω στον Sakota που το έχασε και μετά η μπαλα εμεινε στο Βασιλειαδη που δεν προλαβε να σουταρει).

τσάμπα ήττα όπως εξελιχθηκε κι ενω το ειχαμε γυρισει (το ότι έχουμε χάσει τα τελευταία πέντε ματς στον πόντο στο τελος πάντως δειχνει αδυναμιες)

η τριπλέτα Dixon-Milosevic-Μαυροειδης ολα τα λ7.
Θετικοι οι Sakota-Λαρεντζακης
τρυπα στην αμυνα ο Βασκος
Ukic κακος προς πολύ κακός
Atic, Owens επαιξαν λιγο (ειχε 3 φαουλ ο Αμερικανος στο dt), Williams δεν έδειξε κατι ..
ο Μωραιτης επαιξε καποια δευτερολεπτα, ο Χαριτοπουλος μπηκε 12αδα για τη χαρα της συμμετοχής ..

στατιστικά Τοφας

στατιστικά ΑΕΚ


.........TOFAS............A.E.K.
ΔΙΠΟΝΤΑ...24/38 63%......20/39 51%
ΤΡΙΠΟΝΤΑ...2/11 18%.......8/28 29%
ΒΟΛΕΣ.....27/34 79%......16/24 67%
ΡΗΜΠΑΟΥΝΤ..24-9 .........14-19
ΑΣΙΣΤ......18............14
ΦΑΟΥΛ......24............30
ΛΑΘΗ.......22............17
ΚΛΕΨΙΜΑΤΑ...7............11
ΚΟΨΙΜΑΤΑ....5............1

(μετά από τουιτεροτσιγκλημα που τους έκανα :-)
https://twitter.com/TofasSporKulubu/status/...669952681345025

Ξερεις γιατι δεν αγωνίστηκε ο Ιβάνοβιτς;
ashton
τραυματίστηκε στο ματς με Αλβανία στα Τιρανα (όπως διάβασα σε συνεντευξη που έδωσε την περασμενη Τετάρτη σε site της χωρας του) - δεν υπολογιζοταν για το ματς με Αλβανια στο Μαυροβουνιο εκεινη τη μερα - θα τον έβαζαν αν χρειαζοταν το Σαββατο με Γεωργια (αλλα ειχαν προκριθει ηδη και μαλλον δε το ζορισαν).
Προφανως δεν ειναι 100% ετοιμος και τον προφυλαξε ο Ζντοβτς (ψιλοκλαταροντας τον Ουκιτς βεβαια..)
ashton
για οποιον δεν ειδε το ματς, ανεβηκε ολο στο webtv της τοφας
http://tofassporkulubu.web.tv/video/201609...23__mhk1dnle57m
το εκανα και embed στο μπλογκ, να αποφυγετε διαφημισεις κλπ
http://vasilissa.blogspot.gr/2016/09/blog-post_22.html
ashton
Αυριο το 2ο ματς με Banvit (που σημερα κερδισε 91-89 την Tofas), στις 7 - online webtv της tofas (http://tofassporkulubu.web.tv)

Την Τετάρτη θα γίνει η προβα τζενεραλε με Galatasaray στο ΟΑΚΑ
http://www.aekbc.gr/el/articles-1065/anako...galatasarai.htm
http://www.aekbc.gr/el/articles-1062/aek-g...ston-ote-tv.htm
http://www.aekbc.gr/el/articles-1060/apoka...galatasarai.htm
ashton
πολύ καλύτερη επιθετικά η Α.Ε.Κ. σήμερα, κέρδισε τελικά αγχωτικά με 92-88 την Banvit (αν και προηγηθηκε 85-70 / ας ειναι καλά τα λαθη των διαιτητων και κατι χαμενες βολές και κακες επιθεσεις, αλλά φυσικά και τα psycho του Ζντοβτς που εφαγε τεχνική στο τελος)..


με τη νικη αυτη η ΑΕΚ πήρε την 1η θεση του ομιλου (η Banvit ειχε κερδισε 91-89 την Tofas) και θα παίξει αυριο τελικο με την Usak που βγήκε 1η στον αλλο ομιλο με 2 νικες .

πληρη στατιστικά, μια που κάνουμε ρεπορτάζ, via
https://twitter.com/TofasSporKulubu/status/...386894970916864
:-)



...........AEK..........BANVIT
2ΠΟΝΤΑ.....14/24 58%....21/36 58%
3ΠΟΝΤΑ.....14/31 45%....10/19 53%
ΒΟΛΕΣ......22/29 76%....16/27 59%
ΡΗΜΠΑΟΥΝΤ..20-8.........20-8
ΑΣΙΣΤ......21...........18
ΦΑΟΥΛ......26...........23
ΛΑΘΗ.......13...........12
ΚΛΕΨΙΜΑΤΑ...7...........8
ΚΟΨΙΜΑΤΑ....4...........0

ενημερωτικα, χρονοι συμμετοχης στα 4 ματς που εχουμε στατιστικά πληρη
CODE
.................ANADOLU...CSKA....TOFAS....BANVIT
1.Ukic............29'52"...31'02"...26'30"...35'04"
4.Vujasinovic......9'30"....4'49"...xxxx
5.Sakota..........23'09"...23'29"...30'01"...25'36"
7.Βασιλειαδης.....30'39"...27'51"...23'09"...21'28"
8.Milosevic.........................22'56"...23'49"
9.Χαριτοπουλος..............6'15"... DNP...........
11.Dixon............................25'18"...27'42"
12.Λαρεντζακης....23'55"...23'23"...16'20"...10'33"
13.Owens..........19'25"...15'32"....9'09"...16'04"
14.Paulos..........7'25"..........................
16.Atic............9'39"...21'01"....5'38"........
21.Μωραϊτης........6'25"... 7'45"....0'17"...DNP
22.Μαυροειδης.....14'27"...13'06"...19'56"...13'39"
24.Σκουλίδας.......2'32"....4'09".............1'29"
31.Williams.......22'57"...21'38"...20'46"...24'36"
34.Τσαλμπούρης...............................DNP
ashton
Ανεβηκε το ματς
http://tofassporkulubu.web.tv/video/201609...37__cyjzs7xxano
το εχω κανει embed και στο blog
http://vasilissa.blogspot.gr/2016/09/banvit.html
fear_me
QUOTE(ashton @ Sep 23 2016, 22:24 ) *
Ανεβηκε το ματς
http://tofassporkulubu.web.tv/video/201609...37__cyjzs7xxano
το εχω κανει embed και στο blog
http://vasilissa.blogspot.gr/2016/09/banvit.html



εχοντας δει το φιλικο με την ουσακ (θελει αλλα 43 δευτερολεπτα για να τελειωσει) ,επιβεβαιωνονται οσα λεγαμε νομιζω,μια ομαδα χωρις καλη αμυνα και με παρα πολλα τριποντα στο παιχνιδι της,στην καλη μας μερα αν μπουν τα σουτ μπορουμε να νικησουμε οποιοδηποτε,αλλα στην κακη μερα μπορουμε να χασουμε ολους επισης,με ομαδες που θα παιζουν καλη αμυνα δεν θα μπαινουν και τα σουτ βεβαια...ο οουενς βλεπω να ειναι ο πρωτος που θα αλλαξει, ο ντιξον επισης δεν μου αρεσε,ειναι ενας γρηγορος κοντος που σουταρει με αμφιβολα ποσοστα και δεν παιζει αμυνα...και ακομα μια φορα θα πω πως προπονητης ζντοβτς δεν υπαρχει
ashton
Ανέβηκε το ματς απο το webtv της Tofas
http://tofassporkulubu.web.tv/video/201609...23__twvbwagu0p2
το έβαλα και embed στο μπλογκ
http://vasilissa.blogspot.gr/2016/09/usak.html


(δυστυχως full stats δεν έχει σημερα...)
Λουπους
Απ' τα πρώτα φιλικά φαίνεται πως Ντίξον-Μιλόσεβιτς-Σάκοτα-Βασιλειάδης θα έχουν τον σημαντικότερο ρόλο και θα τραβήξουν την ομάδα.

Φοβάμαι αρκετά τους Όουενς-Λαρεντζάκη-Άτιτς(ένα ματς έπαιξε καλά).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.