Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΕΚ, ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ-ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ 2016/17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΑΕΚ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
back2back
QUOTE(K8be @ Feb 13 2017, 13:01 ) *
http://www.aek365.com/a-504947/sto-diko-th...h-basilissa.htm
Επειδή δεν σχολιάστηκε απο κανέναν και νομιζω χρήζει άξιο σχολιασμού,Αν καταφέρει να κανει κατι τέτοιο,τότε αυτομάτως αλλαζεις επίπεδο και βάζεις τις βάσεις για συμμετοχή στην Ευρωλίγκα,εννοειται με την προοπτική ενδυνάμωσης της ομάδας και βεβαια να εχεις κοσμο στο γηπεδο! Μακαρι τιποτα αλλο! Μικρό καλάθι κρατάμε για ξερουμε που ζούμε!


Όντως αυτή είναι η μεγαλύτερη είδηση για την ΑΕΚ που αν γίνει θα αλλάξει πολλά τόσο για την ΑΕΚ όσο και για το Ελληνικό μπάσκετ. Να δούμε όμως, γιατί από σχέδια και μακέτες αυτή η χώρα έχει χορτάσει
K8be
QUOTE (Dwyane ''the flash'& @ Feb 13 2017, 15:58 ) *
Mετά από 6 περίπου μήνες, ο Ζντοβτς κατάλαβε αυτό που όλοι έβλεπαν από το καλοκαίρι, ότι δεν μπορείς να χτίζεις μια ομάδα με 3 4αρια και μισό τριάρι.Μόνο 2 ομάδες στον πλανήτη είχαν 3 βασικά 4αρια στην 12αδα τους, η ΑΕΚ του Ζντοβτς με Σάκοτα, Μιλόσεβιτς, Γουΐλιαμς και η Εθνική Ελλάδος του Τρινκιέρι με Φώτση, Καϊμακόγλου, Πρίντεζη. Η 1η παλεύει, η 2η απέτυχε παταγωδώς.

Κάλιο αργά,παρα ποτε λεει σοφά η παροιμία! Τωρα ομως τίθεται το θέμα χημείας! Για να δουμε!
K8be
QUOTE (back2back @ Feb 13 2017, 16:06 ) *
Όντως αυτή είναι η μεγαλύτερη είδηση για την ΑΕΚ που αν γίνει θα αλλάξει πολλά τόσο για την ΑΕΚ όσο και για το Ελληνικό μπάσκετ. Να δούμε όμως, γιατί από σχέδια και μακέτες αυτή η χώρα έχει χορτάσει

Καλα αυτο εννοειται,ειδικα με τους λεγόμενους που κυβερνάνε τωρα έργα ανάπτυξης ακούνε και βγάζουν σπυριά! Η αλλη βγηκε και δήλωσε να σαπίσει το γαλατσι αλλα μην το παρει η ΑΕΚ! Τωρα το έχουν το γαλατσι και κανουν voice,x factor κλπ!!! Η ΑΕΚ τους ειχε πει μεχρι 3μμ εχει την εκμετάλλευση π Δήμος και απο τις 3 και μετα η ΚΑΕ! Προτιμάνε να τα βλεπουμε τα ολυμπιακά ακίνητα που εχει πληρώσει όλος ελληνικός λαός να τα βλέπουν να σαπίζουν στην κυριολεξία!
McRae
QUOTE(Voyager @ Feb 13 2017, 15:49 ) *
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=285


Ωραία μεταγραφή για μένα. Πολύ συμπαθητικός παίκτης από το πέρασμα του σε Πανελλήνιο και Πανιώνιο !


Καλος παικτης οταν επαιζε Πανιωνιο/Πανελληνιο αλλα μου φαινεται εχει βαρυνει τελευταια..Δεν θυμιζει τον ιδιαιτερα αλτικο φοργουορντ του παρελθοντος.
ashton
αναλυτικά στατιστικά καριέρας κλπ του Newley



http://vasilissa.blogspot.gr/2017/02/brad-newley.html
yorgos
Φέτος δεν τον έχω δει καθόλου, τον είδα όμως πέρυσι και μια χαρά έπαιζε, έστω κι αν όντως δεν ήταν τόσο γαζέλα όσο παλιά. Αν δεν συνετελέσθη καμιά Μπουρουσοποίηση φέτος που γυρισε στη down under θα είναι πολύ ποιοτική πρόσθεση στο ρόστερ.
ashton
είχε μια θλάση μάλλον αρχές Γενάρη και τότε λέγανε πως θα ήταν εκτός indefinetely αλλά γύρισε για τα δυο τελευταια ματς και έβαζε 17ρο19ρες . Έχει πάρει κιλάκια αλλά μπροστά στο Βασιλειάδη δεν το συζητάμε πως θυμίζει Γιουσέϊν Μπόλτον :-)
Λουπους
Τεράστια υπόθεση το γήπεδο, αν γίνει ανεβάζει πολύ τις προσδοκίες.
Προωπικά πιστεύω πως ο Αγγελόπουλος θα το προσπαθήσει πολύ και σοβαρά, δεν έχει δείξει διάθεση απλά και μόνο να τραβά τις εντυπώσεις.
Runt
Καλώς ξαναρθε ο Λουκας! Άρον άρον τον υπέγραψαν μετά τον τραυματισμό του Μιλόσεβιτς. Αύριο τον βλέπω 12δα tongue.gif
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...alidis-stin-aek
K8be
QUOTE (Runt @ Feb 20 2017, 18:31 ) *
Καλώς ξαναρθε ο Λουκας! Άρον άρον τον υπέγραψαν μετά τον τραυματισμό του Μιλόσεβιτς. Αύριο τον βλέπω 12δα tongue.gif
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...alidis-stin-aek

Δεν πρεπει να εχει πετάξει ακόμη απο Κίνα,νομιζω για Σαββατο με ΠΑΟΚ θα γινει το ντεμπούτο του!
ashton
θα έπρεπε να είχε υπογράψει και να δηλωθεί στη FIBA μέχρι χθες Κυριακή στις 7:30 το βράδυ (48 ωρες πριν το ματς με Juventus) ενω έπαιζε 7:30 ωρα Κινας τελευταιο ματς . Με τη διαφορά ώρας 6-7 και σε συνδυασμό με τη διαρκεια του αγωνα του εκει, θα επρεπε όλα αυτά τα γραφειοκρατικα να γινουν σε κανα 2ωρο-3ωρο . Κομματάκι χλωμό να ήταν standby κυριακατικα ομοσπονδιες για να σφραγισουν δελτια κλπ..

Anyway, στατιστικα κλπ



http://vasilissa.blogspot.gr/2017/02/blog-post_20.html
K8be
Θελω να ρωτήσω κατι που μου ηρθε ξεκάρφωτα τωρα! Ο αλεξαντρ ματοβιτς που τον ειχε φερει ο ντραγκαν περσι και ειναι ειδικος στην εξέλιξη νεαρών παιχτών οπου πιο παλιά δούλευε στους σανς ειναι ακομα στην ομάδα; και αν ειναι ακομα ξερει κανεις εαν γινεται σοβαρή δουλεια η απλα υπαρχει για να υπαρχει και αυτος εκει;
ashton
Δεν πρέπει να έχει μείνει .
VELISARIOS
Καλησπέρα, ποιά είναι η αποψή σας για τον μπαρλοου τον Τρικάλων και αν θα μπορούσε να σταθεί στην ΑΕΚ, παρόλο που είναι ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος και έχει βοηθήσει την ομάδα του τόπου μου να παραμείνει κατηγορία,εγώ είμαι αρνητικός, στα Τρίκαλα αυτός και ο Τσαγγαράκης ρίχνουν τα μισά σουτ χωρίς καλά ποσοστά...
ashton
Χρειάζεται και κανέναν κάτω από 30 ξένο η ομάδα ..
tuareg
QUOTE (VELISARIOS @ Mar 24 2017, 01:05 ) *
Καλησπέρα, ποιά είναι η αποψή σας για τον μπαρλοου τον Τρικάλων και αν θα μπορούσε να σταθεί στην ΑΕΚ, παρόλο που είναι ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος και έχει βοηθήσει την ομάδα του τόπου μου να παραμείνει κατηγορία,εγώ είμαι αρνητικός, στα Τρίκαλα αυτός και ο Τσαγγαράκης ρίχνουν τα μισά σουτ χωρίς καλά ποσοστά...


να το κανεις τι?Αφου εχεις ντιξον στο 2
pan24
QUOTE (tuareg @ Mar 26 2017, 12:00 ) *
να το κανεις τι?Αφου εχεις ντιξον στο 2

Παιζει και 3
Η αεκ χρειαζεται καποιον στο 2-3 που να ειναι πολυ καλος αμυντικος και το φετινο πρωταθλημα εχει μερικους τετοιους αμερικανους
tuareg
QUOTE (pan24 @ Mar 26 2017, 11:10 ) *
Παιζει και 3
Η αεκ χρειαζεται καποιον στο 2-3 που να ειναι πολυ καλος αμυντικος και το φετινο πρωταθλημα εχει μερικους τετοιους αμερικανους


με τα χρηματα που διαθετει ο αγγελοπουλος μπορουν να βρουν πολυ καλυτερο απο το μπαρλοου...αν και για 3αρι δεν...απο την αποψη οτι θελει τη μπαλα στα χερια πολυ,βαλε και το ντιξον και τον εκαστοτε ασο,τι θα γινει φανταζεσαι?
pan24
QUOTE (tuareg @ Mar 26 2017, 12:18 ) *
με τα χρηματα που διαθετει ο αγγελοπουλος μπορουν να βρουν πολυ καλυτερο απο το μπαρλοου...αν και για 3αρι δεν...απο την αποψη οτι θελει τη μπαλα στα χερια πολυ,βαλε και το ντιξον και τον εκαστοτε ασο,τι θα γινει φανταζεσαι?

Ενταξει ναι θα εχουν θεμα γιατι θελει συνεχεια την μπαλα αν δεν προσαρμοστει
Εγω ειχα περισσοτερο στο μυαλο μου καποιον 2μετρο γκαρντ-φοργουορντ στυλ μουρ(προμηθεα)
Σουπερ αμυνα,δεν θελει την μπαλα στα χερια,τρομερη εκρηκτικοτητα και αποτελεσματικοτητα στο 1-1,δυναμη και μεσα στο ζωγραφιστο και παιρνει και ριμπαουντ(5,4 μεσο ορο),μπορει να οργανωσει(2,6 ασσιστ) και παιζει θεσεις 1-3(πιο καλα στο 2-3)
Μετριος σε τριποντο,βολες αλλα σε καλη ηλικια(25)
Εχει ηδη ρανκινγκ 315 και μεχρι να τελειωσει το πρωταθλημα θα ειναι γυρω στο 370

Η αεκ θελει καποιον να δωσει σκληραδα στην περιφερεια εκτος του ουκιτς και γενικοτερα θελει και κανεναν καλο αμυντικο
Τον μουρ παντως μην τον παρετε τον θελουμε και την επομενη σεζον προμηθεα tongue.gif
pan24
Θαναση αντετοκουμπο ε?
Πολυ καλη κινηση
Δινει αμυνα και ενεργεια στο 2-3 υπο προυποθεσεις και 4 που λεγαμε πιο πανω και δεν πιανει θεση ξενου
pan24
Κλεισατε μπαρλοου
1)Ουκιτς,Χ(Δεν νομιζω να μεινει μαγκραθ),Μωραιτης(?Η καποιος αλλος ελληνας)
2)Ντιξον,Λαρεντζακης
3)Μπαρλοου(παιζει και 1-2),Βασιλειαδης
4)Σακοτα,Χ(Μιλοσεβιτς η κατι καλυτερο?)
5)Μαυροκεφαλιδης,ΜΑΠ(Μαλλον κατι καλυτερο απο ελονου),Μαυροειδης

Νομιζω για την νεα σεζον 2 εκ των σκουλιδα,μωραιτη,τσαλμπουρη πρεπει να πανε δανεικοι
Εχετε ενα κορμο(ουκιτς δεν θα ειναι δυσκολο να ανανεωσει λογικα και ο μαυροκεφαλος) και μετα την προσθηκη μπαρλοου χρειαζονται 2-3 κινησεις κυριως συμπληρωματικες για να ανεβειτε ενα σκαλι σε σχεση με φετος

Αρκει να καταφερετε να ταιριαξουν ολοι αυτοι γιατι και ο μπαρλοου θελει ωρα την μπαλα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.