Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2011-12 (1ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
rock
Για παμε να γραφουμε. Καλη αρχη να εχουμε!!
Izan
Καλη αρχη παιδια!Καλη χρονια σε ολους!Μακρια απο τραυματισμους ευχομαι σε ολα τα παιδια που παιζουν..!''Εμεις'' υποδεχομαστε τον Αριωνα την πρωτη αγωνιστικη και ελπιζω να γινει ενα ωραιο και ενδιαφερον παιχνιδι!
Gas8
Καλή αρχή σε όλους!

Έχει ταξίδι ο Αρίωνας όχι αστεία. Από Μαρούσι στην Ανάβυσσο.
Εμείς τουλάχιστον από Πικέρμι θα πάμε στην γειτονική Παλλήνη.

Άντε να δούμε! Από Παρασκευή βράδυ και μετά θα έχουμε περισσότερα να πούμε.
Izan
Καλησπερα!Πολυ ωραιο παιχνιδι στο κλειστο του Κουρου... τελικο αποτελεσμα Κουροσ-Αριων Αμαρουσιου 63-52 (η' 62-53!).Ωραιο παιχνιδι οπως ειπα,με ομορφες φασεις και απο τις δυο ομαδες.Πολυ καλη ομαδα ο Αριων.Ηταν μπροστα μεχρι και το ημιχρονο αλλα μετα εμεις καταφεραμε να το γυρισουμε,βαλαμε και καποια κρισιμα σουτ και ετσι το ροζ χαρτακι ηρθε στα δικα μας χερια.Καλη συνεχεια στην ομαδα απο το Μαρουσι και ελπιζω να εχουμε και αλλα ομορφα παιχνιδια σαν αυτο!
katsman4
QUOTE(Izan @ Oct 14 2011, 01:16 ) *
Καλησπερα!Πολυ ωραιο παιχνιδι στο κλειστο του Κουρου... τελικο αποτελεσμα Κουροσ-Αριων Αμαρουσιου 63-52 (η' 62-53!).Ωραιο παιχνιδι οπως ειπα,με ομορφες φασεις και απο τις δυο ομαδες.Πολυ καλη ομαδα ο Αριων.Ηταν μπροστα μεχρι και το ημιχρονο αλλα μετα εμεις καταφεραμε να το γυρισουμε,βαλαμε και καποια κρισιμα σουτ και ετσι το ροζ χαρτακι ηρθε στα δικα μας χερια.Καλη συνεχεια στην ομαδα απο το Μαρουσι και ελπιζω να εχουμε και αλλα ομορφα παιχνιδια σαν αυτο!


Θα συμφωνήσω μαζί σου Izan. Η αλήθεια είναι ότι δείξατε ποιος ήθελε περισσότερο το ματς. Εμείς θέλουμε δουλειά ακόμα καθότι είμαστε νέα ομάδα. Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια. Χάρηκα που είδα παλιούς γνώριμους και συμπαίχτες.

Υ.Γ. Από τις καλύτερες διαιτησίες που έχω συναντήσει τα τελευταία χρόνια!
gsp_5
QUOTE(katsman4 @ Oct 14 2011, 09:01 ) *
Υ.Γ. Από τις καλύτερες διαιτησίες που έχω συναντήσει τα τελευταία χρόνια!



Ωραία αρχίσαμε! Δε το περίμενα!!!
gsp_5
Παλλήνη - Πικέρμι 70-58

Ενδιαφέρον παιχνίδι. Στα πρώτα 30' η Παλλήνη είχε την υπεροχή και διατηρούσε σταθερό προβάδισμα 15-18 πόντων. Όχι εύκολα όμως αφού το Πικέρμι προσπαθούσε και κατάφερε να μειώσει στα μέσα του 4ου δεκαλέπτου μέχρι και στους 6 πόντους, αλλά ως εκεί.

Υ.Γ. Δυστυχώς, και ενώ δε μ'αρέσει να ασχολούμαι με τη διαιτησία, σε αντίθεση με το παιχνίδι του Κούρου με τον Αρίωνα, ήταν με απλά λόγια ΤΡΑΓΙΚΗ! Αλλά θα μου πει κανείς, στην τελευταία κατηγορία της Ελλάδας παίζουμε, μη ζητάμε και πολλά...
Izan
Οχι εμεις (κουρος-αριων) ημασταν οι τυχεροι απο οτι φαινεται..! smile.gif και εγω δεν θελω να λεω για διαιτησιες αλλα ευχομαι να τα πανε καλα.
Φιλε katsman4,πιστευω πως καμια ομαδα δεν ειναι ετοιμη ακομα 100%... και εσεις εχετε πολλα περιθωρια βελτιωσεις και εμεις!Το θεμα ειναι ποιος θα το κανει πιο γρηγορα!Δεν ξερω αν εισαι παιχτης του Αριωνα η' οπαδος,εγω ειμαι παιχτης του Κουρου (Νο.14) και ευχαριστηθικα το παιχνιδι!Ουτε εσεις παιζατε ξυλο,που το βλεπω συχνα,ουτε εμεις κατι αναλογο.Ομορφο παιχνιδι!Καλη συνεχεια φιλε μου!
dominik
QUOTE(gsp_5 @ Oct 15 2011, 00:07 ) *
Παλλήνη - Πικέρμι 70-58

Ενδιαφέρον παιχνίδι. Στα πρώτα 30' η Παλλήνη είχε την υπεροχή και διατηρούσε σταθερό προβάδισμα 15-18 πόντων. Όχι εύκολα όμως αφού το Πικέρμι προσπαθούσε και κατάφερε να μειώσει στα μέσα του 4ου δεκαλέπτου μέχρι και στους 6 πόντους, αλλά ως εκεί.

Υ.Γ. Δυστυχώς, και ενώ δε μ'αρέσει να ασχολούμαι με τη διαιτησία, σε αντίθεση με το παιχνίδι του Κούρου με τον Αρίωνα, ήταν με απλά λόγια ΤΡΑΓΙΚΗ! Αλλά θα μου πει κανείς, στην τελευταία κατηγορία της Ελλάδας παίζουμε, μη ζητάμε και πολλά...


Πράγματι,για όση ώρα η ομάδα ήταν σοβαρή η διαφορά ήταν γύρω στους 15 με 20 πόντους(σκορ τρίτου δεκαλέπτου 59-40),αλλά στο 4ο δεκάλεπτο είδαμε το ματς σαν αγγαρεία και πήγαμε να το πληρώσουμε..
Κακή η διαιτησία με πολλά λάθη εκατέρωθεν που εκνεύρισαν τους παίκτες και των 2 ομάδων,αλλά όπως είπε ο φίλος
Δ εσκα παίζουμε..
Επίσης είναι άξιο σχολιασμού ο αρκετός κόσμος που βρέθηκε στο..σαλούν της Παλλήνης!! smiley.gif
Θα ήθελα όμως να σταθώ σε ένα άλλο σημείο για το οποίο θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας..
η αναγκαστική ύπαρξη 2 μικρών στην 5αδα έχει προκαλέσει ένα μπάχαλο στη κατηγορία ενώ και οι ίδιοι οι διαιτητές
δε ξέρουν καλά-καλά τι ισχύει.. π.χ.το Πικέρμι κατέβηκε με 3 μικρούς και ο ένας αποβλήθηκε με 5 φάουλ σχετικά
νωρίς. Εάν είχε αποβληθεί και ένας δεύτερος, το ματς θα συνεχιζόταν με 4 παίκτες?? ρωτώντας τον ρεφ. η απάντηση
ήταν.. ''δε γνωρίζω..''
Σε κάθε περίπτωση οι προπονητές θα έχουν έναν πρόσθετο πονοκέφαλο σε όλη τη σεζόν... icon_drunk.gif
να 'στε καλά bball.gif
Jabar
Πρώτος αγώνας πρώτη νίκη για τους εφήβους μας

εκτός έδρας στο γήπεδο ΣΠΑΤΩΝ ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) 54-60

Επόμεμος αγώνας στις 21/10/11 στο γήπεδο ΧΟΛΑΡΓΟΥ στις 21:30 ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε)-ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ
LordOfTheCourts
QUOTE(dominik @ Oct 15 2011, 00:07 ) *
Πράγματι,για όση ώρα η ομάδα ήταν σοβαρή η διαφορά ήταν γύρω στους 15 με 20 πόντους(σκορ τρίτου δεκαλέπτου 59-40),αλλά στο 4ο δεκάλεπτο είδαμε το ματς σαν αγγαρεία και πήγαμε να το πληρώσουμε..
Κακή η διαιτησία με πολλά λάθη εκατέρωθεν που εκνεύρισαν τους παίκτες και των 2 ομάδων,αλλά όπως είπε ο φίλος
Δ εσκα παίζουμε..
Επίσης είναι άξιο σχολιασμού ο αρκετός κόσμος που βρέθηκε στο..σαλούν της Παλλήνης!! smiley.gif
Θα ήθελα όμως να σταθώ σε ένα άλλο σημείο για το οποίο θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας..
η αναγκαστική ύπαρξη 2 μικρών στην 5αδα έχει προκαλέσει ένα μπάχαλο στη κατηγορία ενώ και οι ίδιοι οι διαιτητές
δε ξέρουν καλά-καλά τι ισχύει.. π.χ.το Πικέρμι κατέβηκε με 3 μικρούς και ο ένας αποβλήθηκε με 5 φάουλ σχετικά
νωρίς. Εάν είχε αποβληθεί και ένας δεύτερος, το ματς θα συνεχιζόταν με 4 παίκτες?? ρωτώντας τον ρεφ. η απάντηση
ήταν.. ''δε γνωρίζω..''
Σε κάθε περίπτωση οι προπονητές θα έχουν έναν πρόσθετο πονοκέφαλο σε όλη τη σεζόν... icon_drunk.gif
να 'στε καλά bball.gif

Με τους 2 μικρούς (4 στο σύνολο μέσα στο παιχνίδι) το μπάσκετ που παίζεται είναι άθλιο... χωρίς να θέλω να μειώσω τους μικρούς και ειδικά τους δικούς μας τις Παλλήνης που ευτυχώς είναι πολύ καλοί και νομίζω ότι θα κάνουν την διαφορά. Αλλά έτσι δεν πρόκειται να γίνουν καλύτεροι... Όταν φτάσουν 21 θα θεωρούνται μεγάλοι και θα κάθονται στο πάγκο και θα κοιτάνε τους "μικρούς"(στην καλύτερη περίπτωση, γιατί πολλοί θα το γυρίσουν σε καφετέριες ή σε άλλα αθλήματα)
Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ ΕΣΚΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΤΩΝ 30+. ΕΙΣΑΣΤΕ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΜΠΑΣΚΕΤ (ελπίζω να το διαβάσουν από την ΕΣΚΑ και να κάνουμε ανοικτό διάλογο).
Izan
Συμφωνω απολυτα μαζι σου φιλε μου!... Δεν βλεπω ομως να γινεται τιποτα.. δυστηχως για ολους... Υπομονη...
spud
Δυστηχως κανεις τους στην ΕΣΚΑ δεν σκεφτηκε αυτο που μολις ειπες! οτι τα παιδια αυτα θα γινουν 21 και θα φανε "πορτα" απο τους επομενους "μικρους" που θα πρεπει να μπουν 5αδα και 12αδα αντιστοιχα! Γιατι το ποιο πιθανο ειναι να μην εχουν γινει καλυτεροι παιχτες απο τους 25ριδες η' 30ριδες που παιζουν ειδη στην ομαδα! λαθος τροπο σκεφτηκαν για την "ωριμανση" νεων παιχτων....
LordOfTheCourts
QUOTE(spud @ Oct 17 2011, 14:29 ) *
Δυστηχως κανεις τους στην ΕΣΚΑ δεν σκεφτηκε αυτο που μολις ειπες! οτι τα παιδια αυτα θα γινουν 21 και θα φανε "πορτα" απο τους επομενους "μικρους" που θα πρεπει να μπουν 5αδα και 12αδα αντιστοιχα! Γιατι το ποιο πιθανο ειναι να μην εχουν γινει καλυτεροι παιχτες απο τους 25ριδες η' 30ριδες που παιζουν ειδη στην ομαδα! λαθος τροπο σκεφτηκαν για την "ωριμανση" νεων παιχτων....

Εκτός και αν το σκέφτηκαν περισσότερο απο κάθε άλλη φορά πως να ωριμάσουν τους παίκτες μέσα σε λιγο χρονο, από 20 στα 21 θεωρούνται αυτόματα μεγάλοι smiley.gif .
Κάτι άλλο που δεν σκέφτηκαν καθόλου οι παράγοντες της ΕΣΚΑ... την δουλειά των προπονητών.... Θέλουν να κάνουν μία αλλαγή... και πολλές φορές αναγκάζονται και θα αναγκάζονται να κάνουν και δεύτερη αφού θα πρέπει να έχουν 2 μικρούς στην 5άδα...
ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΩΡΕ ΠΟΥ ΠΑΜΕ.... icon_drunk.gif
katsman4
Παίδες, μήπως μπορεί κανείς να βάλει το σωστό πρόγραμμα το οποίο να έχει και ημερομηνίες???
Izan
Καλησπερα!Δευτερη νικη για τον Κουρο επι του Πικερμι με 3 ποντουσ στην παραταση!Πολυ ωραιο παιχνιδι,δυνατο οχι αντιαθλητικο και με αρκετες καλες φασεις.Το Πικερμι ηταν μπροστα στην πρωτη περιοδο και στο ιμηχρονο με μεγιστη διαφορα νομιζω τους 7 ποντους... Εμεις κταφεραμε και μπηκαμε δυνατα στην τριτη περιοδο,ανατρεψαμε το σκορ με ενα σερι και ημασταν μπροστα συνεχεια εκτος απο 2 φορες που ισοφαριστηκαμε.. Στο τελος,καταφερε η ομαδα του Πικερμι με 1.25' και -7 να παει το παιχνιδι στην παραταση!Δεν ξεχωρισε κανεις στην παραταση και στο τελος με δυο βολες πηγαμε στο +3 κατι που εμεινε παρα την τελευταια επιθεση.Συνχαρητηρια στην ομαδα του Πικερμι και καλη συνεχεια.. Πιστευω παντως,πως πολλες ομαδες θα δυσκολευτουν εκει λογο των συνθηκων που επικρατουν και της ποιοτητας του κλειστου αλλα και λογο της ομαδας εννοειται που ειναι πολυ καλη!Τα ποδια μας πονανε απο το δαπεδο.... smile.gif παγο γρηγορα..!Καλο βραδυ!
dominik
QUOTE(Izan @ Oct 22 2011, 01:23 ) *
Καλησπερα!Δευτερη νικη για τον Κουρο επι του Πικερμι με 3 ποντουσ στην παραταση!Πολυ ωραιο παιχνιδι,δυνατο οχι αντιαθλητικο και με αρκετες καλες φασεις.Το Πικερμι ηταν μπροστα στην πρωτη περιοδο και στο ιμηχρονο με μεγιστη διαφορα νομιζω τους 7 ποντους... Εμεις κταφεραμε και μπηκαμε δυνατα στην τριτη περιοδο,ανατρεψαμε το σκορ με ενα σερι και ημασταν μπροστα συνεχεια εκτος απο 2 φορες που ισοφαριστηκαμε.. Στο τελος,καταφερε η ομαδα του Πικερμι με 1.25' και -7 να παει το παιχνιδι στην παραταση!Δεν ξεχωρισε κανεις στην παραταση και στο τελος με δυο βολες πηγαμε στο +3 κατι που εμεινε παρα την τελευταια επιθεση.Συνχαρητηρια στην ομαδα του Πικερμι και καλη συνεχεια.. Πιστευω παντως,πως πολλες ομαδες θα δυσκολευτουν εκει λογο των συνθηκων που επικρατουν και της ποιοτητας του κλειστου αλλα και λογο της ομαδας εννοειται που ειναι πολυ καλη!Τα ποδια μας πονανε απο το δαπεδο.... smile.gif παγο γρηγορα..!Καλο βραδυ!


Δίκαιη νίκη της Παλλήνης στο κλειστό του Χολαργού με 47-60 απέναντι στους μαχητικούς
πιτσιρικάδες της ομώνυμης ομάδας, που πιστεύω ότι θα δυσκολέψουν αρκετές ομάδες..
Κακό πρώτο ημίχρονο και για τις δύο ομάδες, με αρκετά λάθη εκατέρωθεν, το οποίο
έληξε 22-27.
Στο δεύτερο ημίχρονο η καλή άμυνα της Παλλήνης οδήγησε σε αρκετά λάθη τον Χολαργό
και σε μια σταθερή διαφορά άνω των 10 πόντων, η οποία διατηρήθηκε μέχρι τέλους. bball.gif
Με το σάιτ της Εσκα τι γίνεται??πότε λένε ν ανεβάσουν τα αποτελέσματα, τις ημερομηνίες
και ώρες τω αγώνων?? 68.gif
Jabar
QUOTE(dominik @ Oct 22 2011, 03:14 ) *
Δίκαιη νίκη της Παλλήνης στο κλειστό του Χολαργού με 47-60 απέναντι στους μαχητικούς
πιτσιρικάδες της ομώνυμης ομάδας, που πιστεύω ότι θα δυσκολέψουν αρκετές ομάδες..
Κακό πρώτο ημίχρονο και για τις δύο ομάδες, με αρκετά λάθη εκατέρωθεν, το οποίο
έληξε 22-27.
Στο δεύτερο ημίχρονο η καλή άμυνα της Παλλήνης οδήγησε σε αρκετά λάθη τον Χολαργό
και σε μια σταθερή διαφορά άνω των 10 πόντων, η οποία διατηρήθηκε μέχρι τέλους. bball.gif
Με το σάιτ της Εσκα τι γίνεται??πότε λένε ν ανεβάσουν τα αποτελέσματα, τις ημερομηνίες
και ώρες τω αγώνων?? 68.gif

Πράγματι δίκαιη η νίκη της Παλλήνης.Ελπίζουμε στο δεύτερο γύρο να παίξουν κάποια από τα παιδιά που έλειπαν και να σας δυσκολέψουμε περισσότερο.Τέτοια παιχνίδια κάνουν καλό στα παιδιά που αποκτούν εμπειρίες.Χαιρετίσματα στο Λόρδο που ήταν καλός εχθές,αλλά δεν τον είδα στο τέλος.
Nick_550
Γλυκά Νερά - Άρτεμις 1(+15).

Πολύ καλή διαιτησία σε αντίθεση με το 1ο παιχνίδι των Γλυκών πού έχασαν απο τον Αγ.Νικόλαο την προηγούμενη αγωνιστική.

Πραγματικά το θέμα με τους μικρούς είναι πονοκέφαλος,η απάντηση που πήραμε απο την ΕΣΚΑ είναι οτι η ομάδα που δεν

αγωνιστεί 40' με 2 μικρούς για οποιοδήποτε λόγο(τραυματισμοί,5 φάουλ κτλ) αυτόματα μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

Καλή συνέχεια σε όλους

katsman4
Αρίων-Γένεση 88-31 (νομίζω) χωρίς να χρειάζεται οποιοδήποτε ίχνος κριτικής το παιχνίδι.
Κανα αποτέλεσμα ρε παίδες, μα τόση νέκρα στο forum?
jhantzop
QUOTE(Nick_550 @ Oct 22 2011, 11:10 ) *
...
Πραγματικά το θέμα με τους μικρούς είναι πονοκέφαλος,η απάντηση που πήραμε απο την ΕΣΚΑ είναι οτι η ομάδα που δεν
αγωνιστεί 40' με 2 μικρούς για οποιοδήποτε λόγο(τραυματισμοί,5 φάουλ κτλ) αυτόματα μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι.
...


Αυτά είναι... Άρα θα πρέπει να υπάρχουν 4-5 μικροί. Τι να πω...


LordOfTheCourts
QUOTE(Jabar @ Oct 22 2011, 06:48 ) *
Πράγματι δίκαιη η νίκη της Παλλήνης.Ελπίζουμε στο δεύτερο γύρο να παίξουν κάποια από τα παιδιά που έλειπαν και να σας δυσκολέψουμε περισσότερο.Τέτοια παιχνίδια κάνουν καλό στα παιδιά που αποκτούν εμπειρίες.Χαιρετίσματα στο Λόρδο που ήταν καλός εχθές,αλλά δεν τον είδα στο τέλος.


Δεν σε είδα στις κερκίδες. Έπρεπε να μου μιλήσεις νωρίτερα, δεν πειράζει την επόμενη φορά. Πράγματι πολύ δυνατοί οι μικροί (σε ηλικία μόνο) του Χολαργού, αλλά θα μπορούσαν να χτυπήσουν και να χτυπήσουμε... δυστηχώς η δυναμικότητα (και εννοώ μόνο στην φυσική δύναμη και όχι την μπασκετική) είναι μεγάλη, παρόλα αυτά 1-2 έπαιζαν αρκετά δυνατά αλλά όχι προσεχτικά... blove.gif



Για να ακούσω και προγνωστικά:

ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 1 (χωρίς σχόλια)
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ-ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 2 (λόγο προηγούμενων αποτελεσμάτων)
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 1 (μόνο λόγο έδρας)
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ-ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ 1 (και εύκολα νομίζω, αν κρίνω από τα προηγούμενα αποτελέσματα)
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) 1 (έχουμε παίξει και με τις δύο ομάδες οπότε... άσσος)
calderon87
ΚΟΥΡΟΣ - ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ 83 - 36

για το αγωνιστικο μερος του παιχνιδιου δεν εχουμε να πουμε κ πολλα μιας και το σκορ μιλαει απο μονο του....ομως στο παιχνιιδι βρηκαμε ενα παλιο γνωριμο,τον διαιτητη ΚΑΡΟΤΣΗ (κινδυνος θανατος)....ο οποιος σε ολο το παιχνιδι και απαντουσε ειρωνικα στην εξεδρα και στον προπονητη της ομαδας....και καλο θα ηταν να μην ξανα ερθει να σφυριξει εδω!!δεν αφορουν την κατηγορια εδω απλα τα γραφω επειδη ξερω οτι θα τα διαβασει ο ιδιος και την επομενη φορα να το σκεφτει καλα αν θελει να ερθει!!!
Gas8
Πικέρμι - Χολαργός (Έφηβοι): 49 - 47

Πολύ νευρικές και άστοχες οι ομάδες στο πρώτο ημίχρονο (19-18).
Στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού ήταν μπροστά το Πικέρμι με μικρή διαφορά. Στη τρίτη και τέταρτη περίοδο ο Χολαργός έπαιξε πολύ έξυπνα, πήρε πολλά επιθετικά ριμπάουντ και εκμεταλλεύτηκε τις βολές. Η τρίτη περίοδος έληξε 34-35. Το Πικέρμι "κοιμήθηκε" και φτάσαμε 2 λεπτά πριν το τέλος να χάνει 40 - 44. Κάπου εκεί η εμπειρία και η αποφασιστικότητα "μίλησε" και τελικά το Πικέρμι νίκησε. Δραματικό φινάλε!

Συγχαρητήρια στους μικρούς του Χολαργού (δύο από αυτούς φαίνονται να έχουν μέλλον στο άθλημα)
Nick_550
Παλλήνη - Γλυκά Νερά 2
LordOfTheCourts
Πόσο πολύ βαριέμαι να γράψω για το χθεσινό παιχνίδι... ούτε καν να αναφέρω και για ποιο παιχνίδι βαριέμαι να σχολιάσω (όχι οτι απαξιώ ή ότι είμαι καλύτερος του επιπέδου της Δ ΕΣΚΑ... απλώς βαριέμαι και δεν έχει και νόημα)...
Θα μου αρκούσε μόνο να βγει κάποιος από την διοίκηση της ΕΣΚΑ και να πει ότι έχει δει φετινό παιχνίδι (οποιοδήποτε παιχνίδι), για να καταλάβω αν θεωρεί ότι με τις αποφάσεις τους έχουν κάνει καλύτερο το αγωνιστικό επίπεδο των ομάδων...

Πραγματικά κρίμα...
rock
QUOTE(LordOfTheCourts @ Nov 5 2011, 15:40 ) *
Πόσο πολύ βαριέμαι να γράψω για το χθεσινό παιχνίδι... ούτε καν να αναφέρω και για ποιο παιχνίδι βαριέμαι να σχολιάσω (όχι οτι απαξιώ ή ότι είμαι καλύτερος του επιπέδου της Δ ΕΣΚΑ... απλώς βαριέμαι και δεν έχει και νόημα)...
Θα μου αρκούσε μόνο να βγει κάποιος από την διοίκηση της ΕΣΚΑ και να πει ότι έχει δει φετινό παιχνίδι (οποιοδήποτε παιχνίδι), για να καταλάβω αν θεωρεί ότι με τις αποφάσεις τους έχουν κάνει καλύτερο το αγωνιστικό επίπεδο των ομάδων...

Πραγματικά κρίμα...

Φίλε μου εγω πιστεύω οτι οι άνθρωποι εκει δεν έχουν παίξει μπασκετάκι και δεν γνωρίζουν. Μην τους κατηγορείς, απλά δεν ξέρουν. Στην Δ'ΕΣΚΑ παίζουμε για να γουστάρουμε και να βγάζουμε την καθημερινότητα απο μέσα μας. Απο του χρόνου θα γίνει χειρότερα σε όλες τις κατηγορίες. ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!!!! Υπομονή λοιπόν ...........
dominik
ΠΑΛΛΗΝΗ-ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 61-65..

''Όλα σκατά''που λέει και ο Φυκιώρης..
Από που να ξεκινήσει κανείς και που να τελειώσει??
Από την τραγική μας εμφάνιση..? 68.gif την απίστευτη αστοχία μας μέσα από τη ρακέτα..?
τα πάρα πολλά προβλήματα τραυματισμών που μας στοίχισαν σε αυτό το παιχνίδι..?
ή τέλος στην ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΗ διαιτησία του χθεσινού διδύμου που μας ''σταύρωσε'' κανονικά? shot.gif
6 αντιαθλητικά κ τεχνικές, αποβολή προπονητή, προκλητική συμπεριφορά προς τον πάγκο μας
και πολλά ακόμα περιελάμβανε το χθεσινοβραδινό μενού..κρίμα..
Σε κάθε περίπτωση, συγχαρητήρια στα Γλυκά Νερά που εκμεταλλεύτηκαν την ανυπαρξία μας
και πήραν το διπλό.. bball.gif
LordOfTheCourts
peace.gif
QUOTE(rock @ Nov 5 2011, 16:48 ) *
Φίλε μου εγω πιστεύω οτι οι άνθρωποι εκει δεν έχουν παίξει μπασκετάκι και δεν γνωρίζουν. Μην τους κατηγορείς, απλά δεν ξέρουν. Στην Δ'ΕΣΚΑ παίζουμε για να γουστάρουμε και να βγάζουμε την καθημερινότητα απο μέσα μας. Απο του χρόνου θα γίνει χειρότερα σε όλες τις κατηγορίες. ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!!!! Υπομονή λοιπόν ...........


Να κάνω υπομονή, αλλά συνηθως κάνεις υπομονή για να αλλάξουν τα πράγματα προς το καλύτερο smile.gif
Οπότε τι να περιμένω του χρόνου; smiley.gif
Gas8
Ξέρει κανείς τα αποτελέσματα στους παρακάτω αγώνες;

ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ-ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ

Επίσης μπορεί να συμπληρώσει/διορθώσει κανείς το παρακάτω πίνακα μετά από τις 3 πρώτες αγωνιστικές;
Νίκες Ήττες
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 1 2
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) 1 2
ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1 1
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ.
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 2 1
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 2 1
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 3 0
ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ 0 3


Όπα!

"Ξύπνησε" το site της ΕΣΚΑ !!!!!!!!!
calderon87
Ομάδα Βαθ Αγών Ν Η
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 6 3 3 0
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. 6 3 3 0
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 5 3 2 1
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 5 3 2 1
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 4 3 1 2
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 4 3 1 2
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 3 2 1 1
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 3 2 1 1
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 3 2 1 1
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 3 3 0 3
ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ -1 3 0 3


Gas8
QUOTE (calderon87 @ Nov 7 2011, 16:12 ) *
Ομάδα Βαθ Αγών Ν Η
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 6 3 3 0
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. 6 3 3 0
...


Ευχαριστώ!!!!!!
katsman4
Επιτέλους το πρωτάθλημα μπαίνει σε μια σειρά μιας και θα υπάρχει κανονική ροή. Και για να ζεσταθούμε τα προγνωστικά μου για σήμερα είναι ότι θα νικήσουν όλοι οι γηπεδούχοι.
rock
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ - ΠΑΛΛΗΝΗ:62-56
Ήττα της παλλήνης με 6 πόντους με πολλά λάθη στο 2 ημίχρονο και κακές επιλογές στην επίθεση.
Πολύ καλή διαιτησία σε σχέση με το τελευταίο παιχνίδι μας (Παλλήνη) smiley.gif
Καλή συνέχεια λοιπόν και στις 2 ομάδες!!! bball.gif
Nick_550
Γλυκά Νερά - Χολαργός 73-62
spbar
QUOTE (katsman4 @ Nov 11 2011, 11:22 ) *
Επιτέλους το πρωτάθλημα μπαίνει σε μια σειρά μιας και θα υπάρχει κανονική ροή. Και για να ζεσταθούμε τα προγνωστικά μου για σήμερα είναι ότι θα νικήσουν όλοι οι γηπεδούχοι.

Φίλε katsman4 Αρίων-Αγιος 1-2
Ωραίος αγώνας στην αρχή ο Αγιος έβαζε τα πάντα κι έφυγε 15 πόντους, ενώ ο Αρίων ισσορόπησε στο ημίχρονο με καλάθι από τα ... 10 μέτρα!!!
Στο β ημίχρονο η διαφορά έπαιζε από 4 έως 8 για τον Αγιο κι έλειξε νομίζω με +9. Καλό παιγνίδι, δυνατό αλλά όχι σκληρό με διαιτησία που δε φοβήθηκε τα σφυρίγματα.
katsman4
QUOTE(spbar @ Nov 12 2011, 16:35 ) *
Φίλε katsman4 Αρίων-Αγιος 1-2
Ωραίος αγώνας στην αρχή ο Αγιος έβαζε τα πάντα κι έφυγε 15 πόντους, ενώ ο Αρίων ισσορόπησε στο ημίχρονο με καλάθι από τα ... 10 μέτρα!!!
Στο β ημίχρονο η διαφορά έπαιζε από 4 έως 8 για τον Αγιο κι έλειξε νομίζω με +9. Καλό παιγνίδι, δυνατό αλλά όχι σκληρό με διαιτησία που δε φοβήθηκε τα σφυρίγματα.


Δυστυχώς διπλό! Το "έβαζε τα πάντα" είναι λίγο! Πρώτη φορά βλέπω τέτοια ευστοχία για ολόκληρο δεκάλεπτο. Κλείσαμε το ημίχρονο στο -3. Από εκεί και πέρα, έξοδος παιχτών με πολύ αυστηρά έως ανύπαρκτα φάουλ, τραυματισμοί αλλά και πολλά λάθη δεν μας επέτρεψαν να διεκδικήσουμε τη νίκη.
Gas8
Πικέρμι - Γένεση Θορικού 77 - 36

Καθαρή και άνετη νίκη του Πικερμίου
Izan
Καλησπέρα! ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 46-62.
Θέλω να δώσω συνχαρητήρια σε όλους τους συμπαίχτες μου για αυτήν την πολύ καλή εμφάνιση!Θέλαμε πολύ το παιχνίδι και αυτό φάνηκε ξεκάθαρα μέσα στο γήπεδο.. Δεν χάσαμε την συγκέντρωση μας σε κανένα χρονικό σημειό του παιχνιδιού,ακολουθήσαμε όσα μας είπε ο coach και έτσι κερδίσαμε παίρνωντας και μια καλή διαφορά. Σπάσαμε την πίεση του Αγ.Νικόλα,τρέξαμε όταν μπορέσαμε,βάλαμε τα σουτ μετά από καλό γύρισμα της μπάλας και έτσι πιστεύω δεν αντιμετοπίσαμε κάποιο πρόβλημα. Πολύ μαχητική η ομάδα του Αγ.Νικόλα.Συνεχίζουμε να δουλεύουμε.. ακόμα έχει πολύ δρόμο το πρωτάθλημα..! Καλή συνέχεια στην ομάδα της Παλλήνης.
Υ.Γ Βγήκαν ωραίες φάσεις στο παιχνίδι!!.. Όσοι ήταν εκεί,ξέρουν.. Καλό βράδυ σε όλους.
gsp_5
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 62-59

Ωραίο παιχνίδι με ένταση, ανατροπές, με απ'όλα.

Η Παλλήνη ξεκίνησε καλά τον αγώνα και προηγήθηκε μόνο στο 1ο δεκάλεπτο (20-15 αν δεν κάνω λάθος). Μετά τα Καλύβια το γύρισαν σε ζώνη 1-3-1 και κατάφεραν να γυρίσουν το ματς, προπορευόμενοι και στο ημίχρονο και στο 3ο δεκάλεπτο. Η διαφορά έφτασε μέχρι τους 8-9 πόντους, όμως η ομάδα μας, με καλή άμυνα, ριμπάουντ σε άμυνα και επίθεση και 6 σερί εύστοχες βολές στα τελευταία δευτερόλεπτα κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι.

Να σημειωθεί ότι για την Παλλήνη αποβλήθηκαν με 5 φάουλ 2 παίκτες και από τα Καλύβια 3, ενδεικτικό των πολλών φάουλ που γίνανε. Η διαιτησία (για να μην την αφήσουμε παραπονεμένη) ήταν κλασσικά, κακή. Μην ήμαστε και πλεονέκτες στη Δ' ΕΣΚΑ.
Kobe24
QUOTE(gsp_5 @ Nov 19 2011, 01:37 ) *
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 62-59

Ωραίο παιχνίδι με ένταση, ανατροπές, με απ'όλα.

Η Παλλήνη ξεκίνησε καλά τον αγώνα και προηγήθηκε μόνο στο 1ο δεκάλεπτο (20-15 αν δεν κάνω λάθος). Μετά τα Καλύβια το γύρισαν σε ζώνη 1-3-1 και κατάφεραν να γυρίσουν το ματς, προπορευόμενοι και στο ημίχρονο και στο 3ο δεκάλεπτο. Η διαφορά έφτασε μέχρι τους 8-9 πόντους, όμως η ομάδα μας, με καλή άμυνα, ριμπάουντ σε άμυνα και επίθεση και 6 σερί εύστοχες βολές στα τελευταία δευτερόλεπτα κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι.

Να σημειωθεί ότι για την Παλλήνη αποβλήθηκαν με 5 φάουλ 2 παίκτες και από τα Καλύβια 3, ενδεικτικό των πολλών φάουλ που γίνανε. Η διαιτησία (για να μην την αφήσουμε παραπονεμένη) ήταν κλασσικά, κακή. Μην ήμαστε και πλεονέκτες στη Δ' ΕΣΚΑ.

Πολύ καλό παιχνιδάκι και μεγάλη νίκη απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα για την κατηγορία. Έχει έμπειρους και καλούς στο σκοράρισμα ψηλούς και επίσης δύο καλούς μικρούς! Μπράβο και στους δικούς μας μικρούς που τα έδωσαν όλα!!
calderon87
ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΚΟΥΡΟΣ 46 -62

το παιιχνιδι τελικα ηταν πολυ ευκολο εστω και με απουσιες!!ειχαμε ακουσει πολλα γιαυτη την ομαδα αλλα τελικα δεν ειδαμε τιποτα απο αυτα!!!αυτος ο προπονητης δεν μπορουσε να καταλαβει οτι εβαζε ασκοπα τους παιχτες του να πιεζουν???αφου δεν ειχαμε κανενα προβλημα να σπασουμε το press....μαλλον ειναι ασχετος!!!!η διαφορα εφτασε και τους 25 ποντουσ αν δεν κανω λαθος αλλα στο τελος χαλαρωσαμε!!πραγματικα απορω πως ηταν αητητη,πριν απο το παιχνιδι μασ φυσικα..!!!

συνεχιζουμε την επομενη αγωνιστικη για το 5χ5 ευκολα και με ωραιο μπασκετ φυσικα!!!

Υ.Γ. ψαξτε για τον δευτερο......
Galakteros
QUOTE (calderon87 @ Nov 19 2011, 03:54 ) *
ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΚΟΥΡΟΣ 46 -62

το παιιχνιδι τελικα ηταν πολυ ευκολο εστω και με απουσιες!!ειχαμε ακουσει πολλα γιαυτη την ομαδα αλλα τελικα δεν ειδαμε τιποτα απο αυτα!!!αυτος ο προπονητης δεν μπορουσε να καταλαβει οτι εβαζε ασκοπα τους παιχτες του να πιεζουν???αφου δεν ειχαμε κανενα προβλημα να σπασουμε το press....μαλλον ειναι ασχετος!!!!η διαφορα εφτασε και τους 25 ποντουσ αν δεν κανω λαθος αλλα στο τελος χαλαρωσαμε!!πραγματικα απορω πως ηταν αητητη,πριν απο το παιχνιδι μασ φυσικα..!!!

συνεχιζουμε την επομενη αγωνιστικη για το 5χ5 ευκολα και με ωραιο μπασκετ φυσικα!!!

Υ.Γ. ψαξτε για τον δευτερο......


Σα να βιάστηκες λίγο παλικάρι μου....
caterpillar
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 41-60 (ημ 20-23)

Καλή εμφάνιση για μας μόνο στο 2ο ημίχρονο, απέναντι στην Αρτέμιδα που κατά τη γνώμη μου, μάλλον ψάχνει για αγωνιστικό κίνητρο. Συνεχίζουμε και ελπίζουμε σε βελτίωση, παράλληλα με την επιστροφή τραυματιών.
calderon87
QUOTE(Galakteros @ Nov 19 2011, 14:10 ) *
Σα να βιάστηκες λίγο παλικάρι μου....

Το μονο που εχουμε να φοβηθουμε ειναι ο κακος μας ευατος...διαφορετικα παμε τραινο!!
Galakteros
QUOTE (calderon87 @ Nov 19 2011, 17:38 ) *
Το μονο που εχουμε να φοβηθουμε ειναι ο κακος μας ευατος...διαφορετικα παμε τραινο!!


Πρόσεχε μόνο μην εκτροχιαστήτε! Τα τραίνα θέλουν προσοχή κούκλε...κατέβα λιγο!
Izan
6η Αγωνιστική
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ.-ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε)
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ

Προγνωστικά κανείς??!! smile.gif
calderon87
QUOTE(Izan @ Nov 23 2011, 00:43 ) *
6η Αγωνιστική
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ.-ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε)
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ

Προγνωστικά κανείς??!! smile.gif

Νικες για τους γηπεδουχους!
Izan
QUOTE (calderon87 @ Nov 23 2011, 12:48 ) *
Νικες για τους γηπεδουχους!

Πιστεύω ιδιαίτερο ενδιαφέρον θα έχουν τα παιχνίδια του Αρίωνα με την Παλλήνη και του Μαραθώνα με τα Γλυκά Νερά...
rock
QUOTE(Izan @ Nov 23 2011, 00:43 ) *
6η Αγωνιστική
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ.-ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε)
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ

Προγνωστικά κανείς??!! smile.gif

ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1/2
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 1
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ.-ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ 1
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) 1
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 1
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.