Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2011-12 (1ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
baltas
QUOTE (Izan @ Dec 10 2011, 18:01 ) *
http://sportcity.gr/2011/12/09/αεσαφ-...ργού-77-48/
Αυτο που σας ελεγα για τα ''παιδια'' του Χολαργου..

Γεια, ειμαι το "χειροτερο" απο τα παιδια του χολαργου που αναφερεις πιο πανω, το No 5. Επειδη οσα γραφεις ή παραθετεις δεν τιμουν καθολου ουτε εμενα ουτε το συλλογο μου κανω αυτο το post για να απολογηθω σε οσα ψευδως μου προσαπτεις. Αλλωστε δεν ειναι και πολυ ανδρικο να εξαπολυεις κατηγοριες σε ενα site, στο οποιο προφανως θα θεωρουσες οτι αποκλειεται να σου απαντησει αυτος που κατηγορεις. Αλλα ας ακουστει και η αλλη πλευρα. Στις δυο φασεις που απασχολησα εσενα, την ομαδα σου και τον διαιτητη περισσοτερο απο οσο επρεπε εχω να παρατηρησω τα εξης: Στην πρωτη, οπου χρεωθηκαμε απο ενα φαουλ απο τον διαιτητη μου ριχνεις εσκεμμενα αγκωνια στο προσωπο εκτος φασης διχως να ζητησεις συγγνωμη και φευγεις. Εγω στην επομενη φαση σου λεω κατα γραμμα "Ρε μ. . . . πανο τοσο μαγκας εισαι, να ριχνεις αγκωνιες σε δεκαοχταχρονα?" Εσυ απαντας "Ναι" και με σμπρωχνεις παλι και ο διαιτητης σφυριζει. Στην φαση που δεχομαι την τεχνικη ποινη ο λογος ειναι επειδη γυριζω και λεω σε ενα συμπαιχτη μου υστερα απο ενα κατα τη γνωμη μου αστοχο σφυριγμα του διαιτητη "Τι εδωσε παλι αυτος ρε?". Κατα λεξη ολοι οι διαλογοι. Αυτα. Συγγνωμη που σας αναστατωσα τοσο πολυ. Τωρα που "εξομολογηθηκα" νιωθω καλυτερα. Αν και πως να νιωθεις καλα οταν βρισκεσαι απολογουμενος σε εναν ανθρωπο, ο οποιος καταναλωνει τον τσαμπουκα του και τον ανδρισμο του σε εφηβους που κανουν το χομπυ τους.
Izan
QUOTE (baltas @ Dec 10 2011, 21:45 ) *
Γεια, ειμαι το "χειροτερο" απο τα παιδια του χολαργου που αναφερεις πιο πανω, το No 5. Επειδη οσα γραφεις ή παραθετεις δεν τιμουν καθολου ουτε εμενα ουτε το συλλογο μου κανω αυτο το post για να απολογηθω σε οσα ψευδως μου προσαπτεις. Αλλωστε δεν ειναι και πολυ ανδρικο να εξαπολυεις κατηγοριες σε ενα site, στο οποιο προφανως θα θεωρουσες οτι αποκλειεται να σου απαντησει αυτος που κατηγορεις. Αλλα ας ακουστει και η αλλη πλευρα. Στις δυο φασεις που απασχολησα εσενα, την ομαδα σου και τον διαιτητη περισσοτερο απο οσο επρεπε εχω να παρατηρησω τα εξης: Στην πρωτη, οπου χρεωθηκαμε απο ενα φαουλ απο τον διαιτητη μου ριχνεις εσκεμμενα αγκωνια στο προσωπο εκτος φασης διχως να ζητησεις συγγνωμη και φευγεις. Εγω στην επομενη φαση σου λεω κατα γραμμα "Ρε μ. . . . πανο τοσο μαγκας εισαι, να ριχνεις αγκωνιες σε δεκαοχταχρονα?" Εσυ απαντας "Ναι" και με σμπρωχνεις παλι και ο διαιτητης σφυριζει. Στην φαση που δεχομαι την τεχνικη ποινη ο λογος ειναι επειδη γυριζω και λεω σε ενα συμπαιχτη μου υστερα απο ενα κατα τη γνωμη μου αστοχο σφυριγμα του διαιτητη "Τι εδωσε παλι αυτος ρε?". Κατα λεξη ολοι οι διαλογοι. Αυτα. Συγγνωμη που σας αναστατωσα τοσο πολυ. Τωρα που "εξομολογηθηκα" νιωθω καλυτερα. Αν και πως να νιωθεις καλα οταν βρισκεσαι απολογουμενος σε εναν ανθρωπο, ο οποιος καταναλωνει τον τσαμπουκα του και τον ανδρισμο του σε εφηβους που κανουν το χομπυ τους.

Loipon mikre,akouse na deis.katarxas den apasxolhses duo faseis emena kai thn omada mou alla mas espases ta @@ se olo to paixnidi me to ufaki pou eixes kai me tis energeies sou... makari na hsoun pio basketikos na mporousa na se krinw basketika alla dusthxws se krinw gia to ufaki sou kai thn megalh glwssa pou exeis.Olh h omada eixe neura me thn parth sou kai me ta filarakia sou giati enw tha pernagame ena hremo apogeuma,kai den ennow oti tha kerdizame eukola,ennow oti tha paizame basket,auto pou mazeuomaste kathe pempth na kanoume,hrthate eseis les kai hsastan kai egw den xerw poioi kai mas to paizate istoria... Egw hthela na mpaineis dunata stis faseis,basket paizoume,kai thn sfaliara sou tha fas kai to xilo sou kai thn ftisia sou kai ola,einai mesa sto paixnidi (exw paixei polu pio pshla kai auta pou ginane metaxu mas den einai tpt mprosta se auta pou ginontai se pio panw kathgories... des to antriko p.x na deis ti xilo peftei),mhn mou klegesai omws otan se paizoun dunata!!oxi esu na paizeis dunata kai epeidh exeis thn tampela tou efhvou egw na se paizw me to ganti!katalaves?foras allo xrwma fanela kai gia 40 lepta thelw na se kerdisw.paizate polu asxhma,mpainate asxhma stis faseis kai eimai MONO egw pou to eipa oute oi sumpaixtes mou alla OLO TO GHPEDO!!loipon voulwne twra kai mhn pas na mou poulhseis epipedo mesa apo to site kai genikotera giati ton eidame nwritera ton hlio apo sena.. mporei na mhn sou aresei o tropos pou sou mialw kai na mhn einai prepon alla sta @@!oso skeftomai thn fash pou phga na karfwsw kai phge o allos na me afhsei exw polu kairo me traumatismo,den exw kamia orexh na kanw kouventa.kai oswn afora to an tha evlepe kapoios apo thn omada sou to post h' genikotera to site,den mou kaigetai karfi!den tha katsw na syzhthsw kati pou me emena sumfwnoun alloi 50 anthrwpoi...!den me noiazei giati efages texnikh.sthn hlikia sou epaiza basketaki kai to mono pou me enoiaze htan na paixw kala,oute thn eixa dei oute kati tetoio.tha sto xanapw teleutaia fora kai val to kala sto muallo sou,phgainate stis faseis polu asxhma kai oxi dunata... to eidan oloi auto... loipon,kalh sunexeia sthn omada sou,ugeia na exete oloi kai makria apo traumatismous file mou.
Y.G,den ftaiw egw oute kanenas allos pou h eska sas evale na paixete d eska me antrika... an den exei h d eska xilo pou perimenes na exei..?!kalh sunexeia
baltas
QUOTE (Izan @ Dec 10 2011, 22:13 ) *
Loipon mikre,akouse na deis.katarxas den apasxolhses duo faseis emena kai thn omada mou alla mas espases ta @@ se olo to paixnidi me to ufaki pou eixes kai me tis energeies sou... makari na hsoun pio basketikos na mporousa na se krinw basketika alla dusthxws se krinw gia to ufaki sou kai thn megalh glwssa pou exeis.Olh h omada eixe neura me thn parth sou kai me ta filarakia sou giati enw tha pernagame ena hremo apogeuma,kai den ennow oti tha kerdizame eukola,ennow oti tha paizame basket,auto pou mazeuomaste kathe pempth na kanoume,hrthate eseis les kai hsastan kai egw den xerw poioi kai mas to paizate istoria... Egw hthela na mpaineis dunata stis faseis,basket paizoume,kai thn sfaliara sou tha fas kai to xilo sou kai thn ftisia sou kai ola,einai mesa sto paixnidi (exw paixei polu pio pshla kai auta pou ginane metaxu mas den einai tpt mprosta se auta pou ginontai se pio panw kathgories... des to antriko p.x na deis ti xilo peftei),mhn mou klegesai omws otan se paizoun dunata!!oxi esu na paizeis dunata kai epeidh exeis thn tampela tou efhvou egw na se paizw me to ganti!katalaves?foras allo xrwma fanela kai gia 40 lepta thelw na se kerdisw.paizate polu asxhma,mpainate asxhma stis faseis kai eimai MONO egw pou to eipa oute oi sumpaixtes mou alla OLO TO GHPEDO!!loipon voulwne twra kai mhn pas na mou poulhseis epipedo mesa apo to site kai genikotera giati ton eidame nwritera ton hlio apo sena.. mporei na mhn sou aresei o tropos pou sou mialw kai na mhn einai prepon alla sta @@!oso skeftomai thn fash pou phga na karfwsw kai phge o allos na me afhsei exw polu kairo me traumatismo,den exw kamia orexh na kanw kouventa.kai oswn afora to an tha evlepe kapoios apo thn omada sou to post h' genikotera to site,den mou kaigetai karfi!den tha katsw na syzhthsw kati pou me emena sumfwnoun alloi 50 anthrwpoi...!den me noiazei giati efages texnikh.sthn hlikia sou epaiza basketaki kai to mono pou me enoiaze htan na paixw kala,oute thn eixa dei oute kati tetoio.tha sto xanapw teleutaia fora kai val to kala sto muallo sou,phgainate stis faseis polu asxhma kai oxi dunata... to eidan oloi auto... loipon,kalh sunexeia sthn omada sou,ugeia na exete oloi kai makria apo traumatismous file mou.
Y.G,den ftaiw egw oute kanenas allos pou h eska sas evale na paixete d eska me antrika... an den exei h d eska xilo pou perimenes na exei..?!kalh sunexeia

θα ηθελα πολυ να συζητησω κατα ποσο η ομαδα μου ειναι ποιοτικη ή οχι, κατα ποσο μας προστατευουν οι διαιτητες και τι παει να πει "μπαινουμε ασχημα στις φασεις" αλλα νομιζω ειναι προφανες οτι το επιπεδο και το υφος σου ταιριαζουν σε λαικη αγορα και δεν προσφερεσαι για συζητηση. Σε αφηνω στην ψευδαισθηση οτι στο μπασκετ ανηκουν οι χλεπες και τα ξυλο.
Izan
QUOTE (baltas @ Dec 10 2011, 22:27 ) *
θα ηθελα πολυ να συζητησω κατα ποσο η ομαδα μου ειναι ποιοτικη ή οχι, κατα ποσο μας προστατευουν οι διαιτητες και τι παει να πει "μπαινουμε ασχημα στις φασεις" αλλα νομιζω ειναι προφανες οτι το επιπεδο και το υφος σου ταιριαζουν σε λαικη αγορα και δεν προσφερεσαι για συζητηση. Σε αφηνω στην ψευδαισθηση οτι στο μπασκετ ανηκουν οι χλεπες και τα ξυλο.

Για εφηβικό φίλε μου είστε μια χαρα.δεν έχω όμως καμία διάθεση ούτε να αναλύσω ούτε να συζητησω με το άτομο σου.Ζήσε στον αγγελικά πλασμενο κόσμο σου και όταν ξυπνησεις πάρε με τηλέφωνο να μπω και εγω μέσα.κάνει δεν θέλει να είναι έτσι όπως είναι τα πράγματα αλλα όσο πιο γρήγορα το καταλάβεις τόσο το καλύτερο για σένα.λοιπόν,ασε το θέμα εδω γιατί σου λέω ότι εσένα και την παρέα σου,όλο το γήπεδο δεν ασα συμπαθησε καθόλου.λοιπόν καλη συνέχεια να έχετε!έλα γιατί έχει και το real-barca!!
Izan
Καλησπερα σε ολους!
Σημερα παιζουμε με τα Γλυκα Νερα,ενα παιχνιδι πολυ σημαντικο για εμας οπως και για την ομαδα των Γλ.Νερων που εχουν και αυτοι μια ηττα στο πρωταθλημα.Εμεις θα εχουμε καποιες απουσιες βασικων παιχτων και ελπιζουμε να τις καλυψουμε.Ελπιζω να γινει ενα καλο παιχνιδι και να κερδισει ο καλυτερος!Περισσοτερα το βραδυ μετα το match..!
Izan
Καλησπερα και παλι!
Γλυκα Νερα-Κουρος 2 (ή +7 ή +8) δεν θυμαμαι ακριβως..
Ωραιο παιχνιδι,με ωραιες και εντυπωσιακες φασεις και απο τις δυο ομαδες!Πολυ καλη διαιτησια (και δεν το λεω γιατι κερδισαμε,αλλωστε εχω πει το ιδιο και μετα απο ηττα!).Εμεις στο πρωτο ημιχρονο ειχαμε κακες επιλογες εναντιον της ζωνης των Γλυκων Νερων και κλεισαμε το ημιχρονο στο -4. Στο δευτερο ειχαμε καλυτερες επιλογες,βαλαμε σουτ μετα απο καλο γυρισμα της μπαλα,τρεξαμε και οσο μπορουσαμε στον αιφνιδιασμο και καταφεραμε να περασουμε μπροστα χωρις να ξαναχασουμε το προβαδισμα.Καλη συνεχεια στην ομαδα των Γλυκων Νερων και εμεις συνεχιζουμε την επομενη βδομαδα με ακομα ενα πολυ σημαντικο παιχνιδι με την ομαδα του Μαραθωνα.
Υ.Γ Αν καποιος μαθει καποιο αλλο αποτελεσμα,ας το γραψει γιατι το site της εσκα,αργει να τα περασει...
Χαζο foul μου στο τελος με 1.8 να μενει και την διαφορα στο +11... (τρεις ευστοχες βολες.. ελπιζω να μην κοστισει στο τελος η διαφορα!) Καλο βραδυ!
Izan
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 15 8 7 1 0
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝ. 15 8 7 1 0
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 15 9 6 3 0
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 14 8 6 2 0
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 14 8 6 2 0
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 13 8 5 3 0
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 11 8 3 5 0
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ(Ε) 11 9 2 7 0
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 10 8 2 6 0
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 9 8 1 7 0
ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ 4 8 0 8 0
Izan
Αυτη πρεπει να ειναι η σωστη βαθμολογια μετα απο 9 αγωνιστικες:

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 17
ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ 17
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 16 (+1 match)
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ 16
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ 15
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 14
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (ε) 13
ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 12
ΠΙΚΕΡΜΙ 11
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 10
ΓΕΝΕΣΗ 5

Νομιζω καπως ετσι πρεπει να ειναι τα πραγματα μετα απο 9 αγωνες.Δεν ενημερωνεται αμεσα το site της εσκα και ετσι μπορει να εχω κανει καποιο λαθος.

Επομενη αγωνιστικη και τελευταια για το 2011:
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ-ΑΟ ΠΙΚΕΡΙΜΟΥ
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ-ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ

Οποιος θελει,μπορει να κανει προγνωστικα!
Galakteros



ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ-ΑΟ ΠΙΚΕΡΙΜΟΥ 1
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ-ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ 1
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 1
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 1

ΌΛΟΙ ΑΣΣΟΙ!!!



Kobe24
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 2
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ-ΑΟ ΠΙΚΕΡΙΜΟΥ 2
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ-ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ 1
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 1
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 2
Izan
Καλησπερα!
Κουρος-Μαραθωνας 97-82..
Πολυ ωραιο παιχνιδι,με μεγαλο σκορ και τις ομαδες να τρεχουν αρκετα.Εμεις ειχαμε μια διαφορα 10 ποντων στην αρχη αλλα μετα το πρωτο δεκαλεπτο και οσο περναγε η ωρα,αφου και ο Μαραθωνας το γυρισε σε ζωνη,η διαφορα αρχισε να πεφτει και το ημιχρονο εκλεισε 41-41.Στο δευτερο ημιχρονο η ομαδα του Μαραθωνα προηγηθικε καποιες φορες στο σκορ,καμια ομαδα ομως δεν επαιρνε διαφορα.Καποια στιγμη ανοιξαμε το παιχνιδι,τρεξαμε στους αιφνιδιασμους, (βγαλαμε ωραιες φασεις) και ετσι χτυσαμε μια διαφορα η οποια εκλεισε στο τελειωμα με το +15.
Καλη συνεχεια στην ομαδα του Μαραθωνα και περαστικα στο παλικαρι που χτυπησε..
Καλες γιορτες σε ολους,με υγεια!
calderon87
Tsaf tsouf!!!!
spbar
Αγιος - Παλλήνη 70-68
Ο Αγιος πάλι έκανε το θαύμα του!!!
Πολύ ωραίο μπάσκετ με την Παλλήνη να κάνει πολύ ωραία εμφάνιση στο 1ο 20λεπτο και να προηγείται μέχρι και 15 πόντους. Στην επανάληψη ο Άγιος άρχισε να μειώνει με καλή άμυνα, ανώ άρχιζε σιγά σιγά να αποκτά αυτοπεπεοίθηση στα σουτ. Στο 4ο 10λεπτο ήρθε το ... θαύμα!! Με απανωτά τρίποντα στα τελευταία 30 δεύτερα φεύγει 5 πόντους και η Παλλήνη με επιθετικό ριμπάουντ και ... τρίποντο μειώνει. Ο Άγιος ψύχραιμα 2 βολες στο +4 και απάντηση με φάουλ σε τρίποντο στο 1,27 !! Δύο εύστοχες και λήξη σ' ένα παιγχνίδι που ικανοποίησε τους πάντες!!

Υ.Γ. Ο Άγιος είχε έξω 2 τραυματίες "ψηλούς", ενώ ο τρίτος πήγε για ... κούρεμα και στην επιστροφή χάλασε το ... κτελ!!!

Φήμες ότι πίσω από το χαλασμένο κτελ βρισκόταν η Παλλήνη τελικά δεν επιβεβαιώθηκαν.

Καλές γιορτές σ' όλους, προπονητές και παίχτες, υγεία και καλή ανάρρωση στους τραυματίες και με τον καινούργιο χρόνο να προσφέρετε ανάλογο θέαμα και να ευχαριστιέστε τα παιγνίδια!!!
calderon87
QUOTE(spbar @ Dec 23 2011, 13:42 ) *
Αγιος - Παλλήνη 70-68
Ο Αγιος πάλι έκανε το θαύμα του!!!
Πολύ ωραίο μπάσκετ με την Παλλήνη να κάνει πολύ ωραία εμφάνιση στο 1ο 20λεπτο και να προηγείται μέχρι και 15 πόντους. Στην επανάληψη ο Άγιος άρχισε να μειώνει με καλή άμυνα, ανώ άρχιζε σιγά σιγά να αποκτά αυτοπεπεοίθηση στα σουτ. Στο 4ο 10λεπτο ήρθε το ... θαύμα!! Με απανωτά τρίποντα στα τελευταία 30 δεύτερα φεύγει 5 πόντους και η Παλλήνη με επιθετικό ριμπάουντ και ... τρίποντο μειώνει. Ο Άγιος ψύχραιμα 2 βολες στο +4 και απάντηση με φάουλ σε τρίποντο στο 1,27 !! Δύο εύστοχες και λήξη σ' ένα παιγχνίδι που ικανοποίησε τους πάντες!!

Υ.Γ. Ο Άγιος είχε έξω 2 τραυματίες "ψηλούς", ενώ ο τρίτος πήγε για ... κούρεμα και στην επιστροφή χάλασε το ... κτελ!!!

Φήμες ότι πίσω από το χαλασμένο κτελ βρισκόταν η Παλλήνη τελικά δεν επιβεβαιώθηκαν.

Καλές γιορτές σ' όλους, προπονητές και παίχτες, υγεία και καλή ανάρρωση στους τραυματίες και με τον καινούργιο χρόνο να προσφέρετε ανάλογο θέαμα και να ευχαριστιέστε τα παιγνίδια!!!

Τα γατακια της παλληνης που εξαφανίστηκαν τώρα;;;
Με τρεις ηττες θελουμε κιαλια για να σας δουμε...Άντε γεια
Izan
Και στην μαχη των δυο ομαδων απο την Παλληνη εγινε δηλαδη ωραιο παιχνιδι!Αυτα ειναι που πρεπει να μενουν!
Link σχετικα με το δικο μας παιχνιδι http://sportcity.gr/2011/12/23/αεσαφ-...ώνος-97-82/ .
LordOfTheCourts
QUOTE(calderon87 @ Dec 23 2011, 14:11 ) *
Τα γατακια της παλληνης που εξαφανίστηκαν τώρα;;;
Με τρεις ηττες θελουμε κιαλια για να σας δουμε...Άντε γεια

Eπιμένεις...
Izan
Καλη χρονια σε ολους!Υγεια ευχομαι πανω απ'ολα και ο,τι καλυτερο για ολους!
Παντα οι αγωνιστικες μετα απο γιορτες κρυβουν εκπληξεις..!
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) - ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ.
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ

Αυτη ειναι η πρωτη αγωνιστικη της νεας χρονιας και η τελευταια του πρωτου γυρου..
Θελει κανεις να κανει καποιο προγνωστικο??!
gsp_5
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 1
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) - ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. 2
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ 1
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 2

Αν κάπο θα γίνει η έκπληξη τότε θα είναι στο ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ
Izan
Kalispera!Kalivia-Kouros 45-49..
Asximi emfanisi apo emas sto prwto imixrono pou vrethikame na xanoume mexri kai me 13... mpikame sto deutero imixrono kai gurisame to paixnidi (30-20 imixrono) kai sto telos kataferame na vgoume nikites!Metria emfanisi apo olous mas sta prwta 20 lepta kai bravo se olous tous sumpaixtes mou gia ta epomena 20..!Xamilo skor me polles dunates faseis kai me mia diaitisia pou pisteuw htan kalh kai an ekane kapoia lathi auta htan kai gia tis duo meries xwris na paixoun kapoio rolo sto apotelesma..
Kalh sunexeia sthn omada twn kaliviwn..
Emeis sunexizoume thn epomenh agwnistiki me allo ena ektos edras paixnidi me ton Ariwn Amarousiou pou einai kai auto polu krisimo!Kalo vradi se olous! (sinxwreste me gia thn grafi..!)
Izan
Κανενα αλλο αποτελεσμα...?!
gsp_5
ΠΑΛΛΗΝΗ - ΑΡΤΕΜΙΣ 70-44
SpIlIoS3pts
Καλησπέρα δεν θέλω να σπαμάρω το φόρουμ, απλά θέλω να προωθήσω το μπασκετικό μπλογκ που έφτιαξα, θα εκτιμήσω πολύ να το επισκεφθείτε και να σχολιάσετε ότι σας αρέσει ή δεν σας αρέσει. Το λινκ είναι αυτό http://bbloggervic.blogspot.com/ και ελπίζω να το ευχαριστηθείτε σαν μπασκετικοι φαν! Ευχαριστώ!
Izan
Καλημερα!Μετα και την τελευταια αγωνιστικη της παρασκευης,που τελειωσε ο πρωτος γυρος,ηθελα να γραψω εδω λιγα λογια για τους παιχτες που κατα την προσωπικη μου γνωμη ξεχωρισα απο τις αναμετρησεις μου με τις ομαδες του ομιλου.Θελω πριν ξεκινησω να γραφω οτιδηποτε,να πω πως ειναι η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου αποψη,χωρις να σημαινει οτι στους παιχτες που δεν θα αναφερθω σημαινει οτι ειναι π.χ κακοι παιχτες ή κατι αλλο... (γιατι πολλοι μπορει να βιαστουν και να το πουν!)
Καταρχην θελω να πω πως ειμαι παιχτης του Κουρου,οπως οι περισσοτεροι που ηδη γραφουν σε αυτο το forum του ομιλου θα ξερουν,ονομαζομαι Παξινος Σωκρατης και φοραω το Νο. 14(μπλε-κοκκινη), Νο. 15(χρυση) και Νο. 9(στην ασπρη εμφανιση).(για οσους μπορει να διαβασουν το post και ειναι ειτε παιχτες ομαδος ειτε φιλαθλοι!
Λοιπον,θα ξεκινησω με την ομαδα του Αγ.Νικολα Παλληνης:Πιστευω οτι εχει μια πολυ καλη ομαδα,με δυνατα παιδια που αργοτερα εμαθα οτι ειναι και μικροι σε ηλικια,και απο οτι θυμαμαι (γιατι το παιχνιδι εχει περασει καιρο τωρα) ειχε ενα καλο playmaker-guard με το Νο 10 (νομιζω) και 2 καλους ψηλους στο 4 αν θυμαμαι καλα.
Στην ομαδα του Μες Μαραθωνα:Και αυτη ειναι καλη ομαδα με δυο καλα playmaker (Νο 10 και το αλλο δεν το θυμαμαι) εναν καλο ευσωμο ψηλο (δεν θυμαμαι νουμερο),ειχε δυο καλα guard,ενα παλικαρι που ειχε καλο μακρινο σουτ και ενα 4αρακι (που ημασταν και μαζι στο μαρκαρισμα αρκετη ωρα!) και γενικα εχει ενα καλο συνολο!
Η ομαδα των Γλυκων Νερων:Ειχε ενα καλο guard Νο.10 (παλι ημασταν μαζι στο μαρκαρισμα!) και ενα playmaker που δεν θυμαμαι νουμερο.Καλο συνολο γενικοτερα.
Στην ομαδα του ΓΣ Παλληνης:Μια ομαδα που παιζει δυνατα,οχι αντιαθλητικα,με καλο συνολο και καλους παιχτες.Ο,τι θυμαμαι απο το μεταξυ μας παιχνιδι ηταν και εκει ενα καλο playmaker,δυο καλα guard,το ενα το Νο 4 βγηκε και γνωστος μου οικογενειακος φιλος(!) και ειχε και δυο καλους ψηλους απο τους οποιους ο ενας φορουσε το Νο 7.
Η ομαδα τους Γας Καλυβιων:Εχει δυο καλους ψηλους,Νο 10 και το φιλαρακι μου τον Μπουτση smile.gif ,ειχε ενα καλο μικρο Νο 7.
Στην ομαδα του Αριων:Δεν θυμαμαι πολυ καλα,θυμαμαι οτι ειχε εναν καλο ψηλο,που στο μεταξυ μας παιχνιδι ηταν αυτος που κραταγε περισσοτερο την ομαδα του Αριωνα κοντα στο σκορ..
Η ομαδα του Πικερμιου:Ειχε εναν καλο μικρο,νουμερο δεν θυμαμαι και εναν παιχτη που επαιρνε αρκετες επιθεσεις και επαιζε στον ασσο και στο δυο.Επισης ειχε ενα καλο 4αρο πενταρι...
Στο εφηβικο του Χολαργου:Ειχε τεσσερις-πεντε καλους παιχτες που αν συνεχισουν να δουλευουν σκληρα θα παιξουν σε ψηλοτερες ομαδες.. Ασχετα με το τι εγινε στο μεταξυ μας παιχνιδι,εχει παιδια με καλες προοπτικες..
Τελος,για τις ομαδες του ΑΟ Αρτεμις και Γενεσης Θωρικου,δεν θα πω πολλα γιατι πιστευω πως ειναι ομαδες που ακομα ''ψαχνονται'' για το τι θελουν να κανουν γενικοτερα σαν συλλογοι.Δεν νομιζω οτι φετος ειναι χρονια που θελουν ουσιαστικα να διεκδικησουν κατι απο το πρωταθλημα..
Ελπιζω ο δευτερος γυρος να ειναι το ιδιο ενδιαφερον με τον πρωτο,να εχει συναρπαστικα παιχνιδια και να εχουμε και καλες διαιτησιες (οχι πως δεν ειχαμε!).Μακρια απο τραυματισμους!
Αυτα απο εμενα!
cchhrriiss
έχει ακούσει κανείς την διαφήμιση με τον Αλέξη,ο οποίος είναι ο μόνος που στέλνει μυνήματα σε ένα ραδιοφωνικό σταθμό?
Κάτι παρόμοιο συμβαίνει και με τον Izan εδώ πέρα...Τι έγινε χάθηκαν οι υπόλοιποι?
Izan
QUOTE (cchhrriiss @ Jan 17 2012, 16:21 ) *
έχει ακούσει κανείς την διαφήμιση με τον Αλέξη,ο οποίος είναι ο μόνος που στέλνει μυνήματα σε ένα ραδιοφωνικό σταθμό?
Κάτι παρόμοιο συμβαίνει και με τον Izan εδώ πέρα...Τι έγινε χάθηκαν οι υπόλοιποι?

Ελπιζω να μην ειναι ειρωνια αυτο το σχολιο..!
Η αληθεια ειναι ναι,πως δεν υπαρχει και πολυ συζητηση στο συγκεκριμενο forum... :/
Kobe24
QUOTE(Izan @ Jan 17 2012, 16:29 ) *
Ελπιζω να μην ειναι ειρωνια αυτο το σχολιο..!
Η αληθεια ειναι ναι,πως δεν υπαρχει και πολυ συζητηση στο συγκεκριμενο forum... :/

Εμάς στην Παλλήνη μας έχει επιβληθεί απαγόρευση δηλώσεων για ένα μήνα 69.gif
calderon87
QUOTE(Kobe24 @ Jan 18 2012, 00:57 ) *
Εμάς στην Παλλήνη μας έχει επιβληθεί απαγόρευση δηλώσεων για ένα μήνα 69.gif

αφηστε τα γατακια να νιαουρησουν ρε παιδια!!!
dominik
Ακολουθώντας το παράδειγμα του Ιζαν, και αφού τελείωσε το πρώτο μισό του
πρωταθλήματος με τον Κούρο να αναδεικνύεται ,δίκαια, πρωταθλητής χειμώνα(!),θα καταθέσω
και εγώ την άποψή μου για τον όμιλο.
Καταρχήν θεωρώ ότι το πρωτάθλημα της Δ φέτος έχει αλλάξει ριζικά σε σχέση με πέρσι, διότι
ο νόμος περί αναγκαστικής συνύπαρξης δύο '''μικρών'' στην ίδια πεντάδα έχει αλλάξει ριζικά τα
δεδομένα,μη επιτρέποντας συγκρίσεις με άλλες χρονιές..
Και ξεκινάω με τις πρωτοπόρες ομάδες του Κούρου και του Αγ. Νικόλα..Κατ'εμέ βρίσκονται δίκαια σε αυτή τη
θέση με κοινό παρανομαστή το ότι αποτελούν ΟΜΑΔΕΣ με όλη τη σημασία της λέξης. Ο μεν Κούρος
όμως υπερτερεί σε ρόστερ, κάτι που πιστεύω ότι θα φανεί στη συνέχεια. Ο Αγ.Νικόλας αποτελεί μακράν
την ευχάριστη έκπληξη της κατηγορίας, αλλά ο πολύ δύσκολος δεύτερος γύρος θα δείξει μέχρι που
μπορεί να φτάσει. 77.gif
Συνεχίζω με τις 4 ομάδες που βρίσκονται στην 3η θέση: Μαραθώνας, Γλυκά Νερά, Παλλήνη, Καλύβια.
Ο Μαραθώνας είναι η ομάδα που μου έκανε την καλύτερη εντύπωση, σε σχέση με τα Γλυκά Νερά και τα Καλύβια.
Δυνατή ομάδα,που μπορεί να νικήσει οποιονδήποτε εάν τα ''όπλα'' της βρεθούν σε καλή μέρα, αλλά θεωρώ ότι
η σταθερότητα που θα δείξει στον δεύτερο γύρο θα κρίνει σε μεγάλο βαθμό την τελική της θέση. shot.gif
Τα Γλυκά Νερά ίσως είναι η πιο αδύναμη ομάδα από τις 4, αλλά με την πορεία τους έχουν, προς το παρόν,
κλείσει στόματα..
Τα Καλύβια είναι η μόνη ομάδα που δεν είδα..αλλά οι κριτικές ήταν πολύ καλές 77.gif
Όσο για την ομάδα μου, την Παλλήνη, δεν θα είναι αντικειμενικό να πω κάτι, απλά πιστεύω ότι έχουμε
αδικήσει τους εαυτούς μας..τίποτα λιγότερο,τίποτα περισσότερο.
Στην 7η θέση βρίσκεται η αρνητική έκπληξη του πρωταθλήματος. Δυνατή ομάδα που όμως έχει χάσει το δρόμο
της αλλά πιθανόν να παίξει το ρυθμιστή της ανόδου.. 68.gif
Το Πικέρμι αποτελεί παραδοσιακά ομάδα έδρας και στην ''στρούγκα'' θα δυσκολέψει την πλειοψηφία των
ομάδων(όσοι έχουν πάιξει στο ''κλειστό''καταλαβαίνουν τι εννοώ)!
Ο Χολαργός παλεύει όσο μπορεί και οι έφηβοί του μόνο κερδισμένοι θα βγουν, ενώ Λούτσα και Θορικός
συμφωνώ με τον Ιζαν ότι ψάχνουν να βρουν τον δρόμο τους..
Δε χρειάζεται να αναφέρω ότι οι ανωτέρω αποτελούν καθαρά προσωπικές απόψεις
Να στε καλά και καλό δεύτερο γύρο! bball.gif
Izan
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ (λογο των ''περιεργων'' συνθηκων που επικρατουν στο ''κλειστο'',το παιχνιδι μπορει και να κρυβει παγιδες... θεωρω φαβορι ομως την ομαδα της Παλληνης)
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. (βαθμολογικα ειναι ντερμπι... για να δουμε αν οντως ετσι θα ειναι.. δινω προβαδισμα στον Αγιο Νικολα..)
ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ (2)
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ (δυσκολο παιχνιδι για εμας,ελπιζω να ειμαστε σοβαροι..)

Καλη τυχη σε ολους!
gsp_5
ΠΙΚΕΡΜΙ - ΠΑΛΛΗΝΗ 55-72 icon_drunk.gif

spbar
Γλυκά Νερά - Αγιος 65 - 70
Ωραίο παιγχνίδι με τους παίχτες να βλέπουν το καλάθι ... βαρέλι. Πολύ ευστοχία και από τις δύο ομάδες. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά και με ευστοχία σχεδόν 100% προηγήθηκαν και με 7 πόντους. Σιγά σιγά ο Αγιος ισσορόπησε και με μπασήματα εκμεταλεύτηκέ μία ολιγωρία 5 λεπτών των αντιπάλων και έφυγε 10 πόντους στο 3ο δεκάλεπτο. Σε 1' τα Γλυκά Νερά με 2 3ποντα και 2 αιφνιδιασμούς έφεραν το παιγχνίδι στον πόντο. Στο τέλος ο Αγιος λίγο πιό ψύχραιμος και πιο τυχερός ίσως πήρε τη νίκη.
Και οι δύο ομάδες ζήτησαν σφυρίγματα από τον ένα διαιτητή, ανάλογα όμως βλέπουμε και στην Α1.
Καλό το κλίμα, χωρίς δυνατές φάσεις, με τα παιδιά να το χαίρονται. Μπράβο τους!
LordOfTheCourts
QUOTE(calderon87 @ Jan 18 2012, 07:02 ) *
αφηστε τα γατακια να νιαουρησουν ρε παιδια!!!

Συνέχισε να προκαλείς, σύντομα θα αρχίσουν τα γαβγίσματα από τα σκυλιά του πολεμου και θα σας δαγκώσουν...
Izan
Αριων-Κουρος 1 +6 νομιζω.Ασοβαροι παλι για σχεδον 20 λεπτα.Το γυρισαμε ξανα στο 3ο,ημασταν μπροστα και στο 4ο αλλα δεν γινεται να κερδιζεις καθε φορα οταν μπαινεις χαλαρος.
Υ.Γ. ο ενας ρεφ απλα ΤΡΑΓΙΚΟΣ.
spbar
Ρε παιδιά το Tsaf Tsouf πως διαβάζεται;

Τσαφ τσουφ ; ή Τσαφφφφφ ..... Τσουφφφφφ ;
Izan
QUOTE (spbar @ Jan 24 2012, 17:13 ) *
Ρε παιδιά το Tsaf Tsouf πως διαβάζεται;

Τσαφ τσουφ ; ή Τσαφφφφφ ..... Τσουφφφφφ ;

smiley.gif
gsp_5
13η αγωνιστική

ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) 1
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 2
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 1
ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 1

Izan
Κουρος-Πικερμι 1 +20,+25 κατι τετοιο...
Ar06
QUOTE (Izan @ Jan 26 2012, 22:57 ) *
Κουρος-Πικερμι 1 +20,+25 κατι τετοιο...


gelaw re file giati panw pou to piesame mpikame st hmixrono me oti nanai 5ada k me muala mallon st Spiti mas
Izan
QUOTE (Ar06 @ Jan 26 2012, 23:41 ) *
gelaw re file giati panw pou to piesame mpikame st hmixrono me oti nanai 5ada k me muala mallon st Spiti mas

Μπορω να πω πως ενω στο 20 λεπτο ησασταν -12 νομιζω (?),μπηκατε στο τριτο δεκαλεπτο και ησασταν λιγο αλλου.. βαλαμε πολλα και γρηγορα καλαθια και εκει καπου τελειωσε νομιζω..
Ar06
QUOTE (Izan @ Jan 26 2012, 23:48 ) *
Μπορω να πω πως ενω στο 20 λεπτο ησασταν -12 νομιζω (?),μπηκατε στο τριτο δεκαλεπτο και ησασταν λιγο αλλου.. βαλαμε πολλα και γρηγορα καλαθια και εκει καπου τελειωσε νομιζω..

-12 panw psixologia k mou 3ekinaei me xamilo k adunamo susthma k zwnh pou antikeimenika to exete to sout, apo t liga match pou pisteuw hsun peritos (me thn kalh ennoia)
Izan
QUOTE (Ar06 @ Jan 27 2012, 00:04 ) *
-12 panw psixologia k mou 3ekinaei me xamilo k adunamo susthma k zwnh pou antikeimenika to exete to sout, apo t liga match pou pisteuw hsun peritos (me thn kalh ennoia)

smile.gif Δεν εχετε κακη ομαδα.. απλα λιγο τα σχηματα σε καποιες στιγμες μου φανηκαν περιεργα... δεν εβγαιναν τα match up σε πολλους παιχτες σας και δεν το αλλαζε εγκαιρως...
Οσο για αυτο που λες στο τελος,να εισαι καλα φιλε μου!Υγεια να εχουμε ολοι μας και μετα ολα τα αλλα..!
Ar06
QUOTE (Izan @ Jan 27 2012, 00:39 ) *
smile.gif Δεν εχετε κακη ομαδα.. απλα λιγο τα σχηματα σε καποιες στιγμες μου φανηκαν περιεργα... δεν εβγαιναν τα match up σε πολλους παιχτες σας και δεν το αλλαζε εγκαιρως...
Οσο για αυτο που λες στο τελος,να εισαι καλα φιλε μου!Υγεια να εχουμε ολοι μας και μετα ολα τα αλλα..!

isxuei giati meta3i mas to efages ligo to 3ulo sou shmera...tongue.gif kalh sunexeia!
Izan
QUOTE (Ar06 @ Jan 27 2012, 03:35 ) *
isxuei giati meta3i mas to efages ligo to 3ulo sou shmera...tongue.gif kalh sunexeia!

Ναι,και χωρις λογο... Δεν πειραζει φιλε μου!Καλη συνεχεια και σε εσας!
Izan
http://sportcity.gr/2012/01/27/αεσαφ-...μίου-81-54/
Ενημερωση για το δικο μας παιχνιδι.
Kobe24
Παλλήνη - Χολαργός 1 περίπου 10 πόντους.
Για τα παιδιά του Χολαργού δε θα πω μπράβο που παίζουν με μεγαλύτερους και το παλεύουν κλπ που λένε όλοι. Αφού παίζουν στην κατηγορία των ανδρών, πρέπει να φέρονται και να αντιμετωπίζονται ως άνδρες και όχι ως παιδάκια!
Έχουν την ασυλία των διαιτητών και βαράνε όσο μπορούν και αν τους δωθεί φάουλ διαμαρτύρονται κιόλας... Εκεί που μου την έδωσε περισσότερο ήταν κάποια στιγμή που λέει ο κόουτς τους: "Ρεφ προστατεύεις τους άνδρες;;" Όχι ρε μάγκα θα κάτσουμε να τις φάμε και θα πούμε και ευχαριστώ!! Αλλά δε φταίνε, έτσι τους έχουν (κακο)μάθει. Καλό είναι να καταλάβουν οι διαιτητές ότι δε τα βοηθάνε με αυτό τον τρόπο να παιδάκια.
Για να μη τους αδικήσω όμως κιόλας, μπράβο τους, καλά δουλεμένη ομάδα και το παλεύουν μέχρι τέλους. Όμως καλά θα κάνουν να μιλάνε λιγότερο και να παίζουν περισσότερο..
spbar
Αγιος Μαραθώνας 1 +7

Ενα μεγάλο μπράβο για τον 15χρονο Πέτρο του Αγιου, που με 18 πόντους και κυρίως πολύ ψυχή του χάρισε μια ακόμη νίκη.
Αλλά και του Αγγελου, που με 19 κράτησε την ομάδα στο δύσκολο ξεκίνημα.
Ενα παιγνίδι με πολλά πολλά τρίποντα και πολύ τρέξιμο.
Μεγάλη ατυχία για τον Αγιο η ασθένεια του αρχηγού σήμερα, ο τραυματισμός ενός παίκτη στο ζέσταμα και 2 τραυματισμοί στον αγώνα!!
Αν προσθέσουμε και 2 θλάσεις σε ανάρρωση χρειαζόμαστε αμέσως ευχέλαιο!
Ευτυχώς σήμερα είχαμε ... Αγγελο και Αγιο Πέτρο!
Μπράβο και στα παιδιά του Μαραθώνα, έπαιξαν καθαρά και ανοικτά, χωρίς σκληρές φάσεις και έτσι έγινε ένα γρήγορο και όμορφο παιγνίδι.

ΥΓ. Στον αγώνα εθεάθησαν, μεταξύ των φιλάθλων και συναγωνιστές άλλης ομάδας. Προβλέπονται ενδιαφέρουσες μάχες στη συνέχεια, υγεία σ΄ όλα τα παιδιά και να απολαμβάνετε αυτό που κάνετε!
Izan
QUOTE (Kobe24 @ Jan 28 2012, 00:18 ) *
Παλλήνη - Χολαργός 1 περίπου 10 πόντους.
Για τα παιδιά του Χολαργού δε θα πω μπράβο που παίζουν με μεγαλύτερους και το παλεύουν κλπ που λένε όλοι. Αφού παίζουν στην κατηγορία των ανδρών, πρέπει να φέρονται και να αντιμετωπίζονται ως άνδρες και όχι ως παιδάκια!
Έχουν την ασυλία των διαιτητών και βαράνε όσο μπορούν και αν τους δωθεί φάουλ διαμαρτύρονται κιόλας... Εκεί που μου την έδωσε περισσότερο ήταν κάποια στιγμή που λέει ο κόουτς τους: "Ρεφ προστατεύεις τους άνδρες;;" Όχι ρε μάγκα θα κάτσουμε να τις φάμε και θα πούμε και ευχαριστώ!! Αλλά δε φταίνε, έτσι τους έχουν (κακο)μάθει. Καλό είναι να καταλάβουν οι διαιτητές ότι δε τα βοηθάνε με αυτό τον τρόπο να παιδάκια.
Για να μη τους αδικήσω όμως κιόλας, μπράβο τους, καλά δουλεμένη ομάδα και το παλεύουν μέχρι τέλους. Όμως καλά θα κάνουν να μιλάνε λιγότερο και να παίζουν περισσότερο..

Οταν ειχα γραψει τα ιδια και εγω για την συμπεριφορα τους κτλ,ημουν ο ''κακος''!!Βγηκαν αμεσως να πουνε μα και μου... και σε εμας τα ιδια εκαναν και παρολου που φαγανε 20 ποντους στο κεφαλι,φυγαμε ολοι με νευρα...!Και στο δικο μας παιχνιδι ειχαν την ιδια μεταχειριση απο τους ρεφ και παλι κλαιγοντουσαν για οοολα τα σφυριγματα!Τα ιδια ελεγε και σε εμας ο coach τους απο οτι μου ειπαν μετα φιλαθλοι μας!Οπως και να εχει,χαιρομαι που το λενε και αλλοι αυτο που λεω για να μην με βγαζουν υπερβολικο ή κατι τετοιο...

QUOTE (spbar @ Jan 28 2012, 00:24 ) *
Αγιος Μαραθώνας 1 +6

Ενα μεγάλο μπράβο για τον 15χρονο Πέτρο του Αγιου, που με 18 πόντους και κυρίως πολύ ψυχή του χάρισε μια ακόμη νίκη.
Ενα παιγνίδι με πολλά πολλά τρίποντα και πολύ τρέξιμο.
Μεγάλη ατυχία για τον Αγιο η ασθένεια του αρχηγού σήμερα, ο τραυματισμός ενός παίκτη στο ζέσταμα και 2 τραυματισμοί στον αγώνα!!
Αν προσθέσουμε και 2 θλάσεις σε ανάρρωση χρειαζόμαστε αμέσως ευχέλαιο! Ευτυχώς σήμερα είχαμε τον ... Αγιο Πέτρο!
Μπράβο και στα παιδιά του Μαραθώνα, έπαιξαν καθαρά και ανοικτά, χωρίς σκληρές φάσεις και έτσι έγινε ένα γρήγορο παιγνίδι.

Θα συμφωνησω!Ωραιο παιχνιδι,παλι καλα και καναμε τοσο δρομο να ερθουμε να το δουμε! rolleyes.gif
dominik
Καλημέρα σε όλους!
Νίκη λοιπόν της Παλλήνης με τους εφήβους του Χολαργού με 64-52, νίκη που σε
συνδυασμό με την ήττα του Μαραθώνα μας αφήνει μόνους τρίτους. Γνώμη μου ότι τα
επόμενα δύο ματς με Γλυκά εκτός και Μαραθώνα εντός θα κρίνουν, σε σημαντικό βαθμό,
το μέλλον της ομάδας..
Για το χθεσινό ματς δε θέλω να πω πολλά, παρά μόνο ότι από τη στιγμή που επιτρέπεται
από τους ρεφ το σκληρό παιχνίδι για τους εφήβους, καλά κάνουν και..''βαράνε''. Εμένα
πολύ κακή εντύπωση μου έκαναν οι συνεχείς διαμαρτυρίες των παικτών οι οποίες χάλασαν την καλή
εικόνα που έδειξε χθες η ομάδα του Χολαργού. 68.gif
Όσο για τον Άγιο, τι να πει κανείς.. τσαφ τσουφ τσαφ τσουφ smiley.gif

υ.γ. ξέρει κανείς τι λέει η προκήρυξη αναφορικά με το πόσες ομάδες ανεβαίνουν-( 3 ?)-
και τι γίνετε στον επόμενο γύρο??

Να 'στε καλά bball.gif
Izan
QUOTE (dominik @ Jan 28 2012, 11:20 ) *
Καλημέρα σε όλους!
Νίκη λοιπόν της Παλλήνης με τους εφήβους του Χολαργού με 64-52, νίκη που σε
συνδυασμό με την ήττα του Μαραθώνα μας αφήνει μόνους τρίτους. Γνώμη μου ότι τα
επόμενα δύο ματς με Γλυκά εκτός και Μαραθώνα εντός θα κρίνουν, σε σημαντικό βαθμό,
το μέλλον της ομάδας..
Για το χθεσινό ματς δε θέλω να πω πολλά, παρά μόνο ότι από τη στιγμή που επιτρέπεται
από τους ρεφ το σκληρό παιχνίδι για τους εφήβους, καλά κάνουν και..''βαράνε''. Εμένα
πολύ κακή εντύπωση μου έκαναν οι συνεχείς διαμαρτυρίες των παικτών οι οποίες χάλασαν την καλή
εικόνα που έδειξε χθες η ομάδα του Χολαργού. 68.gif
Όσο για τον Άγιο, τι να πει κανείς.. τσαφ τσουφ τσαφ τσουφ smiley.gif

υ.γ. ξέρει κανείς τι λέει η προκήρυξη αναφορικά με το πόσες ομάδες ανεβαίνουν-( 3 ?)-
και τι γίνετε στον επόμενο γύρο??

Να 'στε καλά bball.gif

Δεν ειμαι 100% σιγουρος αλλα νομιζω καπως ετσι ειναι τα πραγματα: Απο τους 4 ομιλους περνανε στην επομενη φαση οι 3 πρωτοι.Οι πρωτοι απο καθε ομιλο,τιθονται επικεφαλοις στους νεους ομιλους και επειτα γινεται κληρωση για το ποιους 2ερους και 3ους θα παρουν μαζι τους στον νεο ομιλο.Παιζουν ολοι με ολους μεσα εξω,οι πρωτοι ανεβαινουν απευθειας και οι δευτεροι των ομιλων μπαραζ για να περασουν οι 2 καλυτεροι.. συνολο 6.. Με καθε επιφυλαξη.. Νομιζω ομως καπως ετσι γινεται!
Υ.Γ spbar,καλα ειδες!Συμφωνω μαζι σου! icon_drunk.gif
Galakteros
QUOTE (Kobe24 @ Jan 28 2012, 00:18 ) *
Παλλήνη - Χολαργός 1 περίπου 10 πόντους.
Για τα παιδιά του Χολαργού δε θα πω μπράβο που παίζουν με μεγαλύτερους και το παλεύουν κλπ που λένε όλοι. Αφού παίζουν στην κατηγορία των ανδρών, πρέπει να φέρονται και να αντιμετωπίζονται ως άνδρες και όχι ως παιδάκια!
Έχουν την ασυλία των διαιτητών και βαράνε όσο μπορούν και αν τους δωθεί φάουλ διαμαρτύρονται κιόλας... Εκεί που μου την έδωσε περισσότερο ήταν κάποια στιγμή που λέει ο κόουτς τους: "Ρεφ προστατεύεις τους άνδρες;;" Όχι ρε μάγκα θα κάτσουμε να τις φάμε και θα πούμε και ευχαριστώ!! Αλλά δε φταίνε, έτσι τους έχουν (κακο)μάθει. Καλό είναι να καταλάβουν οι διαιτητές ότι δε τα βοηθάνε με αυτό τον τρόπο να παιδάκια.
Για να μη τους αδικήσω όμως κιόλας, μπράβο τους, καλά δουλεμένη ομάδα και το παλεύουν μέχρι τέλους. Όμως καλά θα κάνουν να μιλάνε λιγότερο και να παίζουν περισσότερο..


+++
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.