Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2011-12 (1ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
calderon87
QUOTE(rock @ Nov 23 2011, 21:20 ) *
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1/2
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 1
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ.-ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ 1
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) 1
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 1


bale kai x gia na eisai mesa!!!:P
Izan
Καλησπέρα παιδιά!Κουρος-Αρτεμις 1.. +24 αν θυμάμαι καλά!Περιμένω τα άλλα αποτελέσματα!
calderon87
ΚΟΥΡΟΣ - ΑΡΤΕΜΙΣ 81- 57


κανενα σχολιο για το παιχνιδι, ας περασει ο επομενος!!
gsp_5
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 65-68!

Nά που ήρθε το διπλό τελικά, παρά τα προγνωστικά!

Ματσάρα, με πολλά τρίποντα και φανταστική ροή! Ισως το καλύτερο παιχνίδι και των δυο ομάδων μέχρι τώρα, όσοι ήρθαν να το δουν πραγματικά πρέπει να το ευχαριστήθηκαν! smiley.gif

Επόμενο ματς την Παλλήνης με τον Κούρο μέσα, για να δούμε!
calderon87
QUOTE(gsp_5 @ Nov 26 2011, 12:18 ) *
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 65-68!

Nά που ήρθε το διπλό τελικά, παρά τα προγνωστικά!

Ματσάρα, με πολλά τρίποντα και φανταστική ροή! Ισως το καλύτερο παιχνίδι και των δυο ομάδων μέχρι τώρα, όσοι ήρθαν να το δουν πραγματικά πρέπει να το ευχαριστήθηκαν! smiley.gif

Επόμενο ματς την Παλλήνης με τον Κούρο μέσα, για να δούμε!


ευτυχως κερδισατε και γλιτωσατε την τριτη ηττα!!
Nick_550
Μαραθώνας - Γλυκά Νερά 1(+3)
Izan
Μαλιστα... Ενδιαφερον παρουσιαζουν τα αποτελεσματα..! Επομενο παιχνιδι για εμας με την Παλληνη... Θελουμε οπωσδηποτε την νικη για να ξεφυγουμε ακομα περισσοτερο στην βαθμολογια απο καποιες ομαδες καθως εχουμε κανει το ρεπο μας ενω καποιοι οχι ακομα.

Επομενη αγωνιστικη:

ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ
calderon87
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ............................2
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ.....................2
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ........................2
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ..........2
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ........2

παμε με τουσ φιλοξενουμενους...
Galakteros
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ............................2
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ.....................1
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ........................2
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ..........2
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ........1


Εγώ κάπως έτσι το βλέπω
calderon87
QUOTE(calderon87 @ Nov 30 2011, 14:17 ) *
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ............................2
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ.....................1
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ........................2
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ..........2
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ........2

παμε με τουσ φιλοξενουμενους...

Kobe24
Θέλω post από Calderon87 blech.gif
Izan
Καλησπερα.Παλληνη-Κουρος 1 (+4)!
Ηττα για εμας που ηρθε πολυ φυσιολογικα καθως για ενα ημιχρονο ημασταν αλλου.Δεχομασταν καλαθι και σαν να μην εγινε τιποτα,καναμε το out και αντε μπροστα.Πολυ κακο το πρωτο ημιχρονο για εμας... Χωρις καλες επιλογες ,μπροστα,τραγικη αμυνα και χωρις καθολου ψυχη και διαθεση για νικη... Να μην φλιαρω,η διαφορα εφτασε μεχρι και τους 19 ποντους αλλα καταφεραμε να το κλεισουμε και να ηττηθουμε με 4.Στο τελος κατι πηγε να γινει αλλα εβαλαν 2/2 βολες και απο το +2 και πηγαν στο +4 ενω απεμεναν νομιζω 5''.
Η Παλληνη κατα την γνωμη επαιξε καλο μπασκετ κατα διαστειματα,εβαλε και σουτ (αφου η αμυνα ηταν πολυ κακη) εφτιαξε μια διαφορα και αυτο ηταν... Δυσκολα γυρνας παιχνιδι απο το -19...
Πιο πολυ προβληματιζομαστε με την αποδοση μας που για μενα ηταν απροσμενα κακη στο πρωτο μισο.. Κουραση και ψυχολογια με το ''-'' συνεχεια στο ταμπλο εκαναν την δουλεια τους ωστε να κανουμε την πρωτη μας ηττα.
Σε καμια περιπτωση δεν λεω οτι η Παλληνη κερδισε γιατι ημασταν κακοι εμεις,το δικομας πρωτο μισο ομως ηταν......
Κλεινοντας,θελω να πω πως τα τυμπανα και οι φωνες εκαναν την δουλιτσα τους (!) στο τελος αφου εγω προσωπικα ειχα 2/6 βολες με την διαφορα στο -4 και στο -3 νομιζω...!Χωρις παρατραγουδα η κερκιδα και πολυ κοσμια.Μπραβο στους πιτσιρικαδες!Καλη συνεχεια στην ομαδα της Παλληνης και ελπιζω εμεις να σοβαρευτουμε και να αφησουμε αυτο το παιχνιδι πισω!Καλο βραδυ μαγκες!!

QUOTE (Kobe24 @ Dec 2 2011, 23:59 ) *
Θέλω post από Calderon87 blech.gif

χαχαχαχα!! μας ματιασατε σημερα!! smiley.gif
rock
QUOTE(Izan @ Dec 3 2011, 00:11 ) *
Καλησπερα.Παλληνη-Κουρος 1 (+4)!
Ηττα για εμας που ηρθε πολυ φυσιολογικα καθως για ενα ημιχρονο ημασταν αλλου.Δεχομασταν καλαθι και σαν να μην εγινε τιποτα,καναμε το out και αντε μπροστα.Πολυ κακο το πρωτο ημιχρονο για εμας... Χωρις καλες επιλογες ,μπροστα,τραγικη αμυνα και χωρις καθολου ψυχη και διαθεση για νικη... Να μην φλιαρω,η διαφορα εφτασε μεχρι και τους 19 ποντους αλλα καταφεραμε να το κλεισουμε και να ηττηθουμε με 4.Στο τελος κατι πηγε να γινει αλλα εβαλαν 2/2 βολες και απο το +2 και πηγαν στο +4 ενω απεμεναν νομιζω 5''.
Η Παλληνη κατα την γνωμη επαιξε καλο μπασκετ κατα διαστειματα,εβαλε και σουτ (αφου η αμυνα ηταν πολυ κακη) εφτιαξε μια διαφορα και αυτο ηταν... Δυσκολα γυρνας παιχνιδι απο το -19...
Πιο πολυ προβληματιζομαστε με την αποδοση μας που για μενα ηταν απροσμενα κακη στο πρωτο μισο.. Κουραση και ψυχολογια με το ''-'' συνεχεια στο ταμπλο εκαναν την δουλεια τους ωστε να κανουμε την πρωτη μας ηττα.
Σε καμια περιπτωση δεν λεω οτι η Παλληνη κερδισε γιατι ημασταν κακοι εμεις,το δικομας πρωτο μισο ομως ηταν......
Κλεινοντας,θελω να πω πως τα τυμπανα και οι φωνες εκαναν την δουλιτσα τους (!) στο τελος αφου εγω προσωπικα ειχα 2/6 βολες με την διαφορα στο -4 και στο -3 νομιζω...!Χωρις παρατραγουδα η κερκιδα και πολυ κοσμια.Μπραβο στους πιτσιρικαδες!Καλη συνεχεια στην ομαδα της Παλληνης και ελπιζω εμεις να σοβαρευτουμε και να αφησουμε αυτο το παιχνιδι πισω!Καλο βραδυ μαγκες!!


χαχαχαχα!! μας ματιασατε σημερα!! smiley.gif

Φίλε μου το πρώτο ημίχρονο δεν μπορουσατέ να κάνετε κάτι γιατί απλά εμεις παίξαμε το μπάσκετ που γνωρίζουμε με μυαλό για αυτό εκλείσε με 9. Μετα συνεχήσαμε και το πήγαμε 19 και νωμίζαμε οτί τελείωσε. Εκεί κάναμε πολλά λάθη και παίξαμε βιαστικά, σας μπήκαν σουτ και μειώσατε. Στο τέλος με πολλα λάθη το φέρατε 4 για μας αλλά δεν μπορούσε το ματς να γυρίσει.
Καλο ματς, καλή συνέχεια σας εύχομαι και τα λέμε στον δεύτερο γύρο!!! icon_wave.gif
calderon87
[quote name='rock' date='Dec 3 2011, 00:38 ' post='522278']
Φίλε μου το πρώτο ημίχρονο δεν μπορουσατέ να κάνετε κάτι γιατί απλά εμεις παίξαμε το μπάσκετ που γνωρίζουμε με μυαλό για αυτό εκλείσε με 9. Μετα συνεχήσαμε και το πήγαμε 19 και νωμίζαμε οτί τελείωσε. Εκεί κάναμε πολλά λάθη και παίξαμε βιαστικά, σας μπήκαν σουτ και μειώσατε. Στο τέλος με πολλα λάθη το φέρατε 4 για μας αλλά δεν μπορούσε το ματς να γυρίσει.
Καλο ματς, καλή συνέχεια σας εύχομαι και τα λέμε στον δεύτερο γύρο!!! icon_wave.gif
[/quote

καναμε το χειροτερο παιχνιδι των τελευταιων 2 χρονων!!!αυτο τα λεει ολα,με προβληματα της τελευταιας στιγμης και με τους μικρουσ να μην μπορουν να μπουν στο παιχνιδι!!!παρ'ολα αυτα το παιχνιδι κριθηκε στις λεπτομερειεσ και στην αστοχια των βολων!!!και βεβαια στο δευτερο γυρο δεν θα εχετε το 65-35 των διαιτητων!!!!

Υ.Γ. απαραδεκτο να μην υπαρχει πιννακας ωστε να βλεπουμε το 24αρι...ειδικα με τοση φασαρια!!!
Kobe24
QUOTE(calderon87 @ Dec 3 2011, 01:52 ) *
Φίλε μου το πρώτο ημίχρονο δεν μπορουσατέ να κάνετε κάτι γιατί απλά εμεις παίξαμε το μπάσκετ που γνωρίζουμε με μυαλό για αυτό εκλείσε με 9. Μετα συνεχήσαμε και το πήγαμε 19 και νωμίζαμε οτί τελείωσε. Εκεί κάναμε πολλά λάθη και παίξαμε βιαστικά, σας μπήκαν σουτ και μειώσατε. Στο τέλος με πολλα λάθη το φέρατε 4 για μας αλλά δεν μπορούσε το ματς να γυρίσει.
Καλο ματς, καλή συνέχεια σας εύχομαι και τα λέμε στον δεύτερο γύρο!!! icon_wave.gif
[/quote

καναμε το χειροτερο παιχνιδι των τελευταιων 2 χρονων!!!αυτο τα λεει ολα,με προβληματα της τελευταιας στιγμης και με τους μικρουσ να μην μπορουν να μπουν στο παιχνιδι!!!παρ'ολα αυτα το παιχνιδι κριθηκε στις λεπτομερειεσ και στην αστοχια των βολων!!!και βεβαια στο δευτερο γυρο δεν θα εχετε το 65-35 των διαιτητων!!!!

Υ.Γ. απαραδεκτο να μην υπαρχει πιννακας ωστε να βλεπουμε το 24αρι...ειδικα με τοση φασαρια!!!

Φίλε μου, είσαι και Ολυμπιακός να φανταστώ..
rock
Αν λες πως οι διαιτητές έπαιξαν 65-35, τότε φίλε μου καταλαβαίνω πως κέρδισες τα υπόλοιπα παιχνίδια icon_drunk.gif
Ήταν μια χαρά ρώτα και τον coach σου.
Για το θέμα πίνακα κάνεις λες και έπαιζες όλα τα χρόνια σου Α1!!!!!
Τα περισσότερα γήπεδα στην Αθήνα δεν έχουν. Βρές κάτι αλλο για δικαιολογίες.
Τους μπασκετικούς χαιρετισμούς μου bball.gif
dominik
Καλό παιχνίδι χθες στο κλειστό της Παλλήνη, με την ομώνυμη ομάδα να κερδίζει δίκαια.
Παίζοντας ορθολογικά για 28 λεπτα έχτισε μια διαφορά 19 πόντων και ενώ φαινόταν ότι
το παιχνίδι θα παρέμενε σε αυτά τα επίπεδα, τα πολλά χαζά λάθη σε συνδυασμό με
την βελτίωση του Κούρου, έκαναν το ματς ντέρμπι από το πουθενά (3 πόντοι 18' πριν το φινάλε).
Τελικό σκορ 71-67..
Δε θέλω να κρίνω το σχόλιο περί διαιτησίας γιατί έκανε λάθη εκατέρωθεν χωρίς όμως να κρίνουν τίποτα 68.gif ,
αλλά θέλω να δώσω συγχαρητήρια στον αρκετό κόσμο που ήρθε στο κλειστό και μας βοήθησε σημαντικά 77.gif
Καλή συνέχεια και στις 2 ομάδες,
να στε καλά bball.gif

ps.άλλα αποτελέσματα????
gsp_5
Αναγκαστική στάση λοιπόν για το "τρένο" του Κούρου... icon_wave.gif

Θέλαμε δε θέλαμε πάντως το κάναμε πάλι ντέρμπι το ματς στην έδρα μας. Κακιά συνήθεια, δε θα τη γλιτώνουμε πάντα...

Συγχαρητήρια στην ομάδα της Αναβύσσου για την αντίδρασή της στη περίοδο της δικιάς μας νωθρότητας.

ΥΓ. η διαιτησία ήταν πολύ καλή, χωρίς βέβαια να λείψουν τα λάθος σφυρίγματα. Ειδικά για παιχνίδι τέτοιας σημασίας, σε μια "καυτή" έδρα όπως η χθεσινή, οι διαιτητές ευτυχώς δεν προκάλεσαν...
Izan
QUOTE (gsp_5 @ Dec 3 2011, 12:57 ) *
Αναγκαστική στάση λοιπόν για το "τρένο" του Κούρου... icon_wave.gif

Θέλαμε δε θέλαμε πάντως το κάναμε πάλι ντέρμπι το ματς στην έδρα μας. Κακιά συνήθεια, δε θα τη γλιτώνουμε πάντα...

Συγχαρητήρια στην ομάδα της Αναβύσσου για την αντίδρασή της στη περίοδο της δικιάς μας νωθρότητας.

ΥΓ. η διαιτησία ήταν πολύ καλή, χωρίς βέβαια να λείψουν τα λάθος σφυρίγματα. Ειδικά για παιχνίδι τέτοιας σημασίας, σε μια "καυτή" έδρα όπως η χθεσινή, οι διαιτητές ευτυχώς δεν προκάλεσαν...

Θα συμφωνησω μαζι σου φιλε μου.Η διαιτησια ηταν πολυ καλη και αν εγιναν καποια λαθη,δεν νομιζω οτι επηρεασαν το αποτελεσμα τοσο πολυ.Προσωπικα εγω ομως δεν μας εδωσα ποτε τον τιτλο ''τρενο''..
gsp_5
QUOTE(Izan @ Dec 3 2011, 13:33 ) *
Προσωπικα εγω ομως δεν μας εδωσα ποτε τον τιτλο ''τρενο''..


Όλοι ξέρουμε ποιός βάφτησε την ομάδα έτσι! Δε ξέρω αν είναι παίχτης ή φίλος της ομάδας σας, αλλά καλό είναι, πέρα από το χαβαλέ, να μην υπερβάλλουμε! Με όλη τη καλή διάθεση! Ο Κούρος είναι πολύ δυνατή ομάδα και την θεωρώ μία από τις τρεις ομάδες που θα παίξουν στην επόμενη φάση!
Izan
QUOTE (gsp_5 @ Dec 3 2011, 14:49 ) *
Όλοι ξέρουμε ποιός βάφτησε την ομάδα έτσι! Δε ξέρω αν είναι παίχτης ή φίλος της ομάδας σας, αλλά καλό είναι, πέρα από το χαβαλέ, να μην υπερβάλλουμε! Με όλη τη καλή διάθεση! Ο Κούρος είναι πολύ δυνατή ομάδα και την θεωρώ μία από τις τρεις ομάδες που θα παίξουν στην επόμενη φάση!

Ειμαι παιχτης της ομαδας (Νο.14) και ξερω οτι τα λες με καλη διαθεση!Εγω προσωπικα ευχαριστηθικα το παιχνιδι,ασχετα το αν χασαμε γιατι ηταν μπασκετικο παιχνιδι και οχι κλωτσοπατιναδα ή κατι τετοιο... καταλαβαινεις τι εννοω!Μακρι να ειναι και αλλα παιχνιδια ετσι στην κατηγορια,σε τετοιες εδρες και με τετοιο σασπενς!Και εσεις φιλε μου ειστε καλη ομαδα και πιστευω το ιδιο και για εσας.Υγεια πανω απ'ολα σε ολους και βλεπουμε!Οσο για τον φιλο μας τον calderon,ειναι γνωστο το παθος που εχει για την ομαδα,ποτε ομως δεν λεει κατι για να διμιουργησει εντασεις ή αντιπαραθεσεις... Απλα ο καθενας βλεπει τα πραγματα απο διαφορετικες οπτικες γωνιες!Ελπιζω να εισαι και εσυ παιχτης της ομαδας και να σου αρεσε το παιχνιδι οσο και εμενα.Καλη συνεχεια φιλε μου!
gsp_5
QUOTE(Izan @ Dec 3 2011, 15:21 ) *
Ειμαι παιχτης της ομαδας (Νο.14) και ξερω οτι τα λες με καλη διαθεση!Εγω προσωπικα ευχαριστηθικα το παιχνιδι,ασχετα το αν χασαμε γιατι ηταν μπασκετικο παιχνιδι και οχι κλωτσοπατιναδα ή κατι τετοιο... καταλαβαινεις τι εννοω!Μακρι να ειναι και αλλα παιχνιδια ετσι στην κατηγορια,σε τετοιες εδρες και με τετοιο σασπενς!Και εσεις φιλε μου ειστε καλη ομαδα και πιστευω το ιδιο και για εσας.Υγεια πανω απ'ολα σε ολους και βλεπουμε!Οσο για τον φιλο μας τον calderon,ειναι γνωστο το παθος που εχει για την ομαδα,ποτε ομως δεν λεει κατι για να διμιουργησει εντασεις ή αντιπαραθεσεις... Απλα ο καθενας βλεπει τα πραγματα απο διαφορετικες οπτικες γωνιες!Ελπιζω να εισαι και εσυ παιχτης της ομαδας και να σου αρεσε το παιχνιδι οσο και εμενα.Καλη συνεχεια φιλε μου!


Εχεις δίκιο για το παιχνίδι, πιστεύω το ευχαριστήθηκαν όλοι όσοι ήταν στο γήπεδο, όχι μόνο εμείς οι παίχτες (είμαι το νο.5). Όσο για τον calderon φαίνεται από τον τρόπο που γράφει ότι δεν είναι φανατικός με την κακή έννοια, απλά και εμείς απαντήσαμε στο ανάλογο, πιστεύω, ύφος. Καμία διάθεση για αντιπαραθέσεις. Καλή συνέχεια έυχομαι και όπως είπες, υγεία πάνω απ'όλα!
calderon87
QUOTE(rock @ Dec 3 2011, 07:24 ) *
Αν λες πως οι διαιτητές έπαιξαν 65-35, τότε φίλε μου καταλαβαίνω πως κέρδισες τα υπόλοιπα παιχνίδια icon_drunk.gif
Ήταν μια χαρά ρώτα και τον coach σου.
Για το θέμα πίνακα κάνεις λες και έπαιζες όλα τα χρόνια σου Α1!!!!!
Τα περισσότερα γήπεδα στην Αθήνα δεν έχουν. Βρές κάτι αλλο για δικαιολογίες.
Τους μπασκετικούς χαιρετισμούς μου bball.gif

Κάναμε το χειρότερο παιχνίδι,είμασταν αστοχία και τελικά κερδίστε!! Χαρείτε τώρα αυτή τη νίκη γιατί στο δεύτερο γύρο θα δείτε πως είναι οι καυτές έδρες!!!!πάλι από κάτω είστε γατακια!!!
Galakteros
QUOTE (calderon87 @ Dec 3 2011, 20:26 ) *
Κάναμε το χειρότερο παιχνίδι,είμασταν αστοχία και τελικά κερδίστε!! Χαρείτε τώρα αυτή τη νίκη γιατί στο δεύτερο γύρο θα δείτε πως είναι οι καυτές έδρες!!!!πάλι από κάτω είστε γατακια!!!


Σοβαρέψου λίγο ρε καραγκιόζη...Βλέπεις οτι προσπαθούνε τα παιδιά να καλλιεργήσουνε ενα όμορφο κλίμα και μπράβο τους.
Σοβαρέψου λίγο ανώριμε.
emekas
QUOTE(Galakteros @ Dec 4 2011, 00:01 ) *
Σοβαρέψου λίγο ρε καραγκιόζη...Βλέπεις οτι προσπαθούνε τα παιδιά να καλλιεργήσουνε ενα όμορφο κλίμα και μπράβο τους.
Σοβαρέψου λίγο ανώριμε.


+1
rock
QUOTE(calderon87 @ Dec 3 2011, 20:26 ) *
Κάναμε το χειρότερο παιχνίδι,είμασταν αστοχία και τελικά κερδίστε!! Χαρείτε τώρα αυτή τη νίκη γιατί στο δεύτερο γύρο θα δείτε πως είναι οι καυτές έδρες!!!!πάλι από κάτω είστε γατακια!!!

Ας ασχοληθούμε με το μπάσκετ και να αφήσουμε τις ανώριμες δηλώσεις. Έχεις να πεις κάτι ποιοτικό;
calderon87
Ρε παιδια ειπαμε συγχαρητηρια για την νικη σας!!τι αλλο να πουμε?απλα μν πανηγυριζετε λες κ πηρατε κανα κυπελλο!!

sahattack
QUOTE(calderon87 @ Dec 3 2011, 20:26 ) *
Κάναμε το χειρότερο παιχνίδι,είμασταν αστοχία και τελικά κερδίστε!! Χαρείτε τώρα αυτή τη νίκη γιατί στο δεύτερο γύρο θα δείτε πως είναι οι καυτές έδρες!!!!πάλι από κάτω είστε γατακια!!!



ρε calderon87 απορω πως μιλας ακομα... συνηθως οι μπουκωμενοι δεν μιλανε....
calderon87
QUOTE(sahattack @ Dec 4 2011, 14:11 ) *
ρε calderon87 απορω πως μιλας ακομα... συνηθως οι μπουκωμενοι δεν μιλανε....

Μπουκενοι ειστε εσεις αγορι μου!κοιτα λιγο την βαθμολογια και θα καταλαβεις!!!
tryfwnas
χαχαχαχα, πάλι μιλάς ρε χαζούλι calderon? πάλι γλώσσα βγάζεις ρε κλαψιάρη της ΕΣΚΑ?
LordOfTheCourts
QUOTE(calderon87 @ Dec 3 2011, 20:26 ) *
Κάναμε το χειρότερο παιχνίδι,είμασταν αστοχία και τελικά κερδίστε!! Χαρείτε τώρα αυτή τη νίκη γιατί στο δεύτερο γύρο θα δείτε πως είναι οι καυτές έδρες!!!!πάλι από κάτω είστε γατακια!!!

Και συνεχίζεις να μιλάς άσχημα για τις αλλες ομάδες... το μόνο που καταφέρνεις είναι να γουστάρουμε να σα παίζουμε για να σας κερδίσουμε.... Το ότι θα πάτε τρένο μέχρι το τέλος μας έκανε να παίξουμε καλή άμυνα και να σας φέρουμε πίσω 19 πόντους... Όταν δεν τα βάζετε δεν φταίτε μόνο εσείς... φταίει και η καλή άμυνα....
Ναι είμαστε κάτω από εσάς... δεν είμαστε τόσο καλή ομάδα όπως εσείς (είμασταν τυχεροί και απλώς μπαίναν τα καλαθια)... μήπως όμως μέχρι το τέλος αλλάξουν τα πράγματα....

Προσωπικά θα συμφωνήσω με το Νο 14 το δικό σας και το Νο 5 το δικό μας ότι το παιχνιδι ήταν πολύ καλό και μέχρι το τέλος είχε ενδιαφέρον, μακάρι να παιξουμε και άλλα τέτοια παιχνίδια στην Δ εσκα icon_drunk.gif
Izan
QUOTE (LordOfTheCourts @ Dec 4 2011, 18:14 ) *
Και συνεχίζεις να μιλάς άσχημα για τις αλλες ομάδες... το μόνο που καταφέρνεις είναι να γουστάρουμε να σα παίζουμε για να σας κερδίσουμε.... Το ότι θα πάτε τρένο μέχρι το τέλος μας έκανε να παίξουμε καλή άμυνα και να σας φέρουμε πίσω 19 πόντους... Όταν δεν τα βάζετε δεν φταίτε μόνο εσείς... φταίει και η καλή άμυνα....
Ναι είμαστε κάτω από εσάς... δεν είμαστε τόσο καλή ομάδα όπως εσείς (είμασταν τυχεροί και απλώς μπαίναν τα καλαθια)... μήπως όμως μέχρι το τέλος αλλάξουν τα πράγματα....

Προσωπικά θα συμφωνήσω με το Νο 14 το δικό σας και το Νο 5 το δικό μας ότι το παιχνιδι ήταν πολύ καλό και μέχρι το τέλος είχε ενδιαφέρον, μακάρι να παιξουμε και άλλα τέτοια παιχνίδια στην Δ εσκα icon_drunk.gif

Για μενα μεχρι στιγμης,ηταν το παιχνιδι που μου αρεσε περισσοτερο!Καλη εδρα,ωραια ατμοσφαιρα,δυνατο παιχνιδι,οχι αντιαθλητικο (αν και νομιζω οτι σε ενα lay up που πηγα να κανω προς το τελος το Νο.7 σας δεν πηγε και τοσο στην μπαλα αλλα υπονοω τιποτα με αυτο ουτε στεκομαι σε μια φαση!Δεν μου αρεσει να το κανω αυτο.Αν κερδιζαμε,θα ημουν πιο ευχαριστημενος εννοειται αλλα ετσι οπως παιξαμε,αν κερδιζαμε θα ''κλεβαμε'' το match απο εσας και τα λαθη που κανατε στο τελος παρα θα το ''κερδιζαμε''..!Και εγω πιστευω οτι καποια πραγματα που ακουγονται εδω μεσα,ισως κανουν καποιες ομαδες να πεισμωσουν περισσοτερο οταν θα μας βρουν αντιμετωπους και γι αυτο προσπαθω να κραταω χαμηλους τονους... Απο το πρωτο λεπτο ειχα ''τσιμπουρι'' επανω μου και εφαγα προσωπικα πολυ ξυλο (μπασκετικο),ετσι ομως ειναι το παιχνιδι και οποιος δεν μπορει να το κατανοησει και να παιξει με @@,καλυτερα να παει να παιξει τεννις,σωστα?!Δεν αξιζαμε την νικη,προσωπικη μου αποψη.Ειστε καλη ομαδα και δεν γνωριζω πως ειχατε 2 ηττες μεχρι τωρα.Ελπιζω να συνεχισει το πρωταθλημα να ειναι ενδιαφερον και να μπλεχτουν αρκετοι στις ψηλες θεσεις για να αποκτηση και το forum συχνους επισκεπτες!! wink.gif
LordOfTheCourts
QUOTE(Izan @ Dec 4 2011, 19:23 ) *
Για μενα μεχρι στιγμης,ηταν το παιχνιδι που μου αρεσε περισσοτερο!Καλη εδρα,ωραια ατμοσφαιρα,δυνατο παιχνιδι,οχι αντιαθλητικο (αν και νομιζω οτι σε ενα lay up που πηγα να κανω προς το τελος το Νο.7 σας δεν πηγε και τοσο στην μπαλα αλλα υπονοω τιποτα με αυτο ουτε στεκομαι σε μια φαση!Δεν μου αρεσει να το κανω αυτο.Αν κερδιζαμε,θα ημουν πιο ευχαριστημενος εννοειται αλλα ετσι οπως παιξαμε,αν κερδιζαμε θα ''κλεβαμε'' το match απο εσας και τα λαθη που κανατε στο τελος παρα θα το ''κερδιζαμε''..!Και εγω πιστευω οτι καποια πραγματα που ακουγονται εδω μεσα,ισως κανουν καποιες ομαδες να πεισμωσουν περισσοτερο οταν θα μας βρουν αντιμετωπους και γι αυτο προσπαθω να κραταω χαμηλους τονους... Απο το πρωτο λεπτο ειχα ''τσιμπουρι'' επανω μου και εφαγα προσωπικα πολυ ξυλο (μπασκετικο),ετσι ομως ειναι το παιχνιδι και οποιος δεν μπορει να το κατανοησει και να παιξει με @@,καλυτερα να παει να παιξει τεννις,σωστα?!Δεν αξιζαμε την νικη,προσωπικη μου αποψη.Ειστε καλη ομαδα και δεν γνωριζω πως ειχατε 2 ηττες μεχρι τωρα.Ελπιζω να συνεχισει το πρωταθλημα να ειναι ενδιαφερον και να μπλεχτουν αρκετοι στις ψηλες θεσεις για να αποκτηση και το forum συχνους επισκεπτες!! wink.gif

Είμαι το Νο 7, πήγα για την μπάλα, έπιασα χέρια, θα ήμουν χαζός αν στην συνέχεια τα αφηνα για να βάλεις και το καλάθι smile.gif (ήταν και το πέμπτο και βγήκα έξω). Σε παρόμοια φάση ο αντίπαλός μου πήγε για τα χέρια μου και μόνο... αφού τον είχα περάσει... Αυτό είναι το μπάσκετ, τί να κάνουμε; smile.gif και αν δεν μας άρεσαν οι επαφές θα παίζαμε βόλει ή πινκ πονκ, χωρίς να θέλω να μειώσω αυτά τα αθλήματα...

QUOTE(LordOfTheCourts @ Dec 4 2011, 18:14 ) *
Ναι είμαστε κάτω από εσάς... δεν είμαστε τόσο καλή ομάδα όπως εσείς (είμασταν τυχεροί και απλώς μπαίναν τα καλαθια)... μήπως όμως μέχρι το τέλος αλλάξουν τα πράγματα....

Με ειρωνικό ύφος... πάντα φιλικά smiley.gif
Izan
QUOTE (LordOfTheCourts @ Dec 4 2011, 19:56 ) *
Είμαι το Νο 7, πήγα για την μπάλα, έπιασα χέρια, θα ήμουν χαζός αν στην συνέχεια τα αφηνα για να βάλεις και το καλάθι smile.gif (ήταν και το πέμπτο και βγήκα έξω). Σε παρόμοια φάση ο αντίπαλός μου πήγε για τα χέρια μου και μόνο... αφού τον είχα περάσει... Αυτό είναι το μπάσκετ, τί να κάνουμε; smile.gif και αν δεν μας άρεσαν οι επαφές θα παίζαμε βόλει ή πινκ πονκ, χωρίς να θέλω να μειώσω αυτά τα αθλήματα...


Με ειρωνικό ύφος... πάντα φιλικά smiley.gif

Α έλα φίλε μου!να σου πω την αλήθεια.πρέπει να ήσουν ΕΣΥ κ κάποιος άλλος στην φάση.απλά το λέω γιατί εμένα η μπάλα μου έμεινε στο χέρι ακάθεκτη και είχα στον πήχη μου μια τεράστια Κοκκινιλα!!όπως λες όμως έτσι είναι το μπάσκετ!αυτο είπα και εγω πριν!για να δούμε τι αποτελέσματα θα έχουμε την επόμενη αγωνιστική!ότι έγινε έγινε smile.gif
rock
QUOTE(Izan @ Dec 4 2011, 19:23 ) *
Για μενα μεχρι στιγμης,ηταν το παιχνιδι που μου αρεσε περισσοτερο!Καλη εδρα,ωραια ατμοσφαιρα,δυνατο παιχνιδι,οχι αντιαθλητικο (αν και νομιζω οτι σε ενα lay up που πηγα να κανω προς το τελος το Νο.7 σας δεν πηγε και τοσο στην μπαλα αλλα υπονοω τιποτα με αυτο ουτε στεκομαι σε μια φαση!Δεν μου αρεσει να το κανω αυτο.Αν κερδιζαμε,θα ημουν πιο ευχαριστημενος εννοειται αλλα ετσι οπως παιξαμε,αν κερδιζαμε θα ''κλεβαμε'' το match απο εσας και τα λαθη που κανατε στο τελος παρα θα το ''κερδιζαμε''..!Και εγω πιστευω οτι καποια πραγματα που ακουγονται εδω μεσα,ισως κανουν καποιες ομαδες να πεισμωσουν περισσοτερο οταν θα μας βρουν αντιμετωπους και γι αυτο προσπαθω να κραταω χαμηλους τονους... Απο το πρωτο λεπτο ειχα ''τσιμπουρι'' επανω μου και εφαγα προσωπικα πολυ ξυλο (μπασκετικο),ετσι ομως ειναι το παιχνιδι και οποιος δεν μπορει να το κατανοησει και να παιξει με @@,καλυτερα να παει να παιξει τεννις,σωστα?!Δεν αξιζαμε την νικη,προσωπικη μου αποψη.Ειστε καλη ομαδα και δεν γνωριζω πως ειχατε 2 ηττες μεχρι τωρα.Ελπιζω να συνεχισει το πρωταθλημα να ειναι ενδιαφερον και να μπλεχτουν αρκετοι στις ψηλες θεσεις για να αποκτηση και το forum συχνους επισκεπτες!! wink.gif

Φίλε μου καλά τα λές και έπαιξες πολλή καλά χτες. Καλη συνέχεια σου εύχομαι!! smiley.gif
Izan
QUOTE (rock @ Dec 4 2011, 20:37 ) *
Φίλε μου καλά τα λές και έπαιξες πολλή καλά χτες. Καλη συνέχεια σου εύχομαι!! smiley.gif

Να εισαι καλα φιλε μου!Χρειαζομαουν και κανα δυο μπουκαλες οξυγονο μετα το match αλλα δεν βαριεσαι! smile.gif Υγεια σε ολους πανω απ'ολα και τα αποτελεσματα ερχονται δευτερα!Δεν ξερω,εισαι παιχτης και εσυ της Παλληνης?Ρωταω απλα για να ξερω ποιοι θα ειμαστε που θα τα λεμε ολη την χρονια απο εδω! icon_drunk.gif
rock
QUOTE(Izan @ Dec 4 2011, 21:41 ) *
Να εισαι καλα φιλε μου!Χρειαζομαουν και κανα δυο μπουκαλες οξυγονο μετα το match αλλα δεν βαριεσαι! smile.gif Υγεια σε ολους πανω απ'ολα και τα αποτελεσματα ερχονται δευτερα!Δεν ξερω,εισαι παιχτης και εσυ της Παλληνης?Ρωταω απλα για να ξερω ποιοι θα ειμαστε που θα τα λεμε ολη την χρονια απο εδω! icon_drunk.gif

Φίλος της ομάδας ειμαι!!! smiley.gif
Καλή συνέχεια
calderon87
μαλλον η ομαδα της παλληνης θα πρεπει να με τιμησει γιατι δινω κινητρο στουσ παιχτες της να παιζουν καλα και να κερδιζουν τα παιχνιδια!!!!! μηπως τελικα ειμαι με την παλληνη και οχι με τον κουρο????απο αυριοθα ερχομαι στις προπονησεισ του κουρου και θα σας βριζω ωστε να παιζεται ακομα καλυτερα!!!ειναι το καινουριο συστημα που μαε εμαθαν οι παιχτεσ της παλληνης!!πραγματικα γελαω πολυ μαζι σας..εχει βγει ολη η ομαδα σας και ασχολειται μαζι μου,νιωθω περηφανος γι'αυτο!!!
παρακαλω στν δευτερο γυρω να ερθει ολοσ ο θιασος τησ παλληνης γιατι εχω να γελασω παρα πολυ!!
φιλακια απο ψηλα,....
LordOfTheCourts
QUOTE(calderon87 @ Dec 5 2011, 03:32 ) *
μαλλον η ομαδα της παλληνης θα πρεπει να με τιμησει γιατι δινω κινητρο στουσ παιχτες της να παιζουν καλα και να κερδιζουν τα παιχνιδια!!!!! μηπως τελικα ειμαι με την παλληνη και οχι με τον κουρο????απο αυριοθα ερχομαι στις προπονησεισ του κουρου και θα σας βριζω ωστε να παιζεται ακομα καλυτερα!!!ειναι το καινουριο συστημα που μαε εμαθαν οι παιχτεσ της παλληνης!!πραγματικα γελαω πολυ μαζι σας..εχει βγει ολη η ομαδα σας και ασχολειται μαζι μου,νιωθω περηφανος γι'αυτο!!!
παρακαλω στν δευτερο γυρω να ερθει ολοσ ο θιασος τησ παλληνης γιατι εχω να γελασω παρα πολυ!!
φιλακια απο ψηλα,....

Και συνεχίζεις... smile.gif δεν πειράζει...
Ελπίζω ο θίασός μας να σας γλεντήσει... ε συγνώμη, να σας διασεκδάσει ήθελα να πω icon_drunk.gif
Izan
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ-ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε)
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
Αυτα ειναι τα παιχνιδια της επομενης αγωνιστικης...
Υπαρχει καποιος που να θελει να κανει προγνωστικα??

QUOTE (Izan @ Dec 8 2011, 00:36 ) *
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ-ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε)
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
Αυτα ειναι τα παιχνιδια της επομενης αγωνιστικης...
Υπαρχει καποιος που να θελει να κανει προγνωστικα??

Πιστευω η ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗ θα παρει το παιχνιδι με το πολυ αδυναμο Θορικο,εμεις (Κουρος) θα πρεπει να ειμαστε πολυ προσεχτικοι γιατι το οτι ο Χολαργος ειναι εφηβικο δεν σημαινει τιποτα απολυτος,στο παιχνιδι Αριων-Γλυκα νερα πιστευω θα γινει μαχη γιατι βαθμολογικα καμια ομαδα δεν θελει να μεινει πισω,στο παιχνιδι του Αγιου Νικολα με το Πικερμι πιστευω και εκει θα ειναι ενα δυσκολο ματς αλλα νομιζω πως οι γηπεδουχοι θα βγουν νικητες και τελος στο ματς των Καλυβιων,ειμαι περιεργος να δω το αποτελεσμα γιατι πιστευω πως τα Καλυβια θα ειχαν καλυτερα αποτελεσματα στην κατηγορια (γιατι γνωριζω πανω κατω την ομαδα) και ο Μαραθωνας διχνει σταθερος... Θα ειμαι στις κερκιδες σε αυτο το παιχνιδι και θα εχω αποψη την παρασκευη το βραδυ!
Καλη αγωνιστικη σε ολους παιδια!
gsp_5
QUOTE(Izan @ Dec 8 2011, 00:49 ) *
Αυτα ειναι τα παιχνιδια της επομενης αγωνιστικης...
Υπαρχει καποιος που να θελει να κανει προγνωστικα??


ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ-ΑΠΣ ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ 1
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 1
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) 1
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 1
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 2

Ωραίο παιχνίδι το τελευταίο...
Izan
Καλησπερα... Κουρος-Χολαργος 77-48..
Η ομαδα του Χολαργου ηταν μονο για ενα δεκαλεπτο ανταγωνιστικη.Δεν θελω να σχολιασω ιδιαιτερα το παιχνιδι γιατι και το σκορ αλλα και γενικα σαν παιχνιδι δεν αξιζει σχολιασμου.Το μονο που θελω να πω ειναι οτι πρεπει το εφηβικο του Χολαργου να ηρεμησει λιγο σαν ομαδα γιατι υπηρχαν πολλες φασεις που τα παιδια του εμπαιναν δυνατα αλλα αντιαθλητικα και αυτο πολλες φορες ειναι επικυνδηνο... Και μην διαμαρτηρεστε οταν εσεις παιζετε δυνατα και σας παιζουν και οι αλλοι δυνατα...
Καλη συνεχεια στα παιδια και προσοχη...
Υ.Γ: Οταν ο αλλος εχει παρει τα βηματα για καρφωμα στον εφνιδιασμο,εισαι πισω 3 μετρα και εισαι 1,55,ΔΕΝ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΨΕΙΣ 'Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ... ΟΥΤΕ ΠΑΣ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ!!!ΕΣΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΤΟ ΞΥΛΟ ΠΟΥ ΦΑΓΑΤΕ ΜΕΤΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΑΣΗ!Ειναι unfair και επρεπε να το ξερεις... Και αν με αφηνες κανα 5μηνο εξω θε επρεπε να νιωθω καλα με αυτο που μου ειπατε το ''Ενταξει μικρο παιδι ειναι,δεν ξερει''??Δεν νομιζω... τεσπα,καλη συνεχεια και σε εσας...
katsman4
Μα καλά και συ πας να καρφώσεις? Ποιος νομίζετε ότι είστε κύριε? Πλάκα κάνω, το ξέρεις!
Το θέμα με τα εφηβικά και το πως αντιμετωπίζουν τα παιχνίδια αλλά και το πως αντιμετωπίζονται από τους διαιτητές το έχουμε επισημάνει και στο παρελθόν. Εφόσον αγωνίζονται σε πρωτάθλημα ανδρικού δεν θα πρέπει να τους χαιδεύουν οι διαιτητές και ούτε να γινόμαστε όλοι οι άλλοι σάκος του μποξ. Στο τελευταίο ματς σε φάση που ζητήσαμε φάουλ η απάντηση ήταν "έλα, μεγάλοι είστε"! Δύο μέτρα και δύο σταθμά.
Izan
Ακριβως φιλε μου!!Δεν με νοιαζει ποσο χρονων εισαι ή κατι τετοιο.Απο την στιγμη που φορας αλλο χρωμα φανελα,για 40 λεπτα θα εισαι αντιπαλος μου... Ηδη παιζαμε αρκετα χαλαρα (κακος γιατι οταν παιζεισ χαλαρα μπορει να χτυπησεις) και η διαφορα ηταν στους 15 αν θυμαμαι καλα και ανεβαινε... Οπως και να εχει,δεν φταιω εγω που αποφασισαν να κατεβασουν εφηβικο σε αυτην την κατηγορια αλλα μην περιμενετε να τα χαιδευουμε κι ολας τα παιδια.. Γι αυτο λιγο προσοχη στις φασεις!
katsman4
Να τονίσω ότι η φράση "έλα, μεγάλοι είστε" ακούστηκε από διαιτητή!!!!
Izan
QUOTE (katsman4 @ Dec 9 2011, 11:20 ) *
Να τονίσω ότι η φράση "έλα, μεγάλοι είστε" ακούστηκε από διαιτητή!!!!

Οχι ενταξει,εμας οι διαιτητες ηταν πολυ καλοι και μπορω να πω οτι πολλες φορες τους εβαζαν στις θεσεις τους γιατι εβγαζαν και γλωσσα.. Το θεμα ειναι να μην μαθαινουν απο τωρα να παιζουν ετσι,να διαμαρτηρονται συνεχεια και να πηγαινουν στις φασεις επικυνδηνα!Τεσπα,καλη συνεχεια και κατι τελευταιο,το μπασκετακι εχει επαφες,ξυλο και ολα τα παρεμφερει.... αν δεν μπορεις να τα δεχτεις και να συμβιβαστεις με αυτα,τοτε μαλλον εχεις διαλεξει λαθος αθλημα! (Μπασκετικα ολα αυτα οχι αντιαθλητικα)
Izan
Καλυβια-Μαραθωνας 1 (+3)! Ενημερωνω γιατι ημουν εκει!Περιμενω κανα αλλο αποτελεσμα αν ξερει κανενας...
katsman4
Αρίων- Γλ. Νερά 2 στη 2η παράταση.
Σήμερα με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο τα Γλ. Νερά έπρεπε να κερδίσουν. Σε τέσσερα πιο σημαντικά σημεία, οι διαιτητές έκλεισαν μάτια ή είδαν πράγματα που δεν υπήρχαν! Επιθετικό που δεν δίνεται σε επίθεση των φιλοξενουμένων στη τελευταία επίθεση της κανονικής διάρκειας. Σφύριγμα για αντικανονικό χτύπημα με το πόδι στη τελευταία επίθεση στη 1η παράταση ενώ η μπάλα δε χτύπησε πουθενά. Και το τελευταίο, ενώ είμαστε ισόπαλοι έχουμε επαναφορά και περίπου στα 6'' υπόλοιπο (δεν λειτουργούσε ο πίνακας στις παρατάσεις), κάνουμε προσπάθεια για καλάθι, το χάνουμε και το ριμπάουντ κερδίζεται από παίχτη των Γλ. Νερών όπου πέφτοντας σταματάει μισός εκτός αγωνιστικού χώρου. Ενω φωνάζουμε για άουτ, διεκδικεί συμπαίχτης μου τη μπάλα και δίνει φάουλ (!) 1'' πριν τη λήξη. Ευστοχούν στη 2η βολή και στην επαναφορά δεν τα καταφέραμε.
Ας υποθέσουμε (ναι ας το κάνουμε) ότι δεν υπάρχει δόλος, το θέμα είναι ότι δε σέβονται τον ιδρώτα μας και την προσπάθεια μας. Κρίμα και πάλι κρίμα!
Γράψτε ότι θέλετε, ότι είμαι κλάψας και μίρλας ότι αυτό είναι το επίπεδο της διαιτησίας στη Δ΄ΕΣΚΑ και ότι άλλο σας κατέβει στο μυαλό. Ας βγει κάποιος από τα Γλ. Νερά να διαψεύσει όσα είπα, πάντως από εμένα απάντηση ή σχόλιο δεν θα λάβει. Είναι η τελευταία φορά που γράφω φέτος στο φόρουμ. Εύχομαι σε όλα τα παιδιά-αθλητές υγεία και μυαλό!

Καληνύχτα και αντίο...
Izan
QUOTE (katsman4 @ Dec 10 2011, 01:58 ) *
Αρίων- Γλ. Νερά 2 στη 2η παράταση.
Σήμερα με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο τα Γλ. Νερά έπρεπε να κερδίσουν. Σε τέσσερα πιο σημαντικά σημεία, οι διαιτητές έκλεισαν μάτια ή είδαν πράγματα που δεν υπήρχαν! Επιθετικό που δεν δίνεται σε επίθεση των φιλοξενουμένων στη τελευταία επίθεση της κανονικής διάρκειας. Σφύριγμα για αντικανονικό χτύπημα με το πόδι στη τελευταία επίθεση στη 1η παράταση ενώ η μπάλα δε χτύπησε πουθενά. Και το τελευταίο, ενώ είμαστε ισόπαλοι έχουμε επαναφορά και περίπου στα 6'' υπόλοιπο (δεν λειτουργούσε ο πίνακας στις παρατάσεις), κάνουμε προσπάθεια για καλάθι, το χάνουμε και το ριμπάουντ κερδίζεται από παίχτη των Γλ. Νερών όπου πέφτοντας σταματάει μισός εκτός αγωνιστικού χώρου. Ενω φωνάζουμε για άουτ, διεκδικεί συμπαίχτης μου τη μπάλα και δίνει φάουλ (!) 1'' πριν τη λήξη. Ευστοχούν στη 2η βολή και στην επαναφορά δεν τα καταφέραμε.
Ας υποθέσουμε (ναι ας το κάνουμε) ότι δεν υπάρχει δόλος, το θέμα είναι ότι δε σέβονται τον ιδρώτα μας και την προσπάθεια μας. Κρίμα και πάλι κρίμα!
Γράψτε ότι θέλετε, ότι είμαι κλάψας και μίρλας ότι αυτό είναι το επίπεδο της διαιτησίας στη Δ΄ΕΣΚΑ και ότι άλλο σας κατέβει στο μυαλό. Ας βγει κάποιος από τα Γλ. Νερά να διαψεύσει όσα είπα, πάντως από εμένα απάντηση ή σχόλιο δεν θα λάβει. Είναι η τελευταία φορά που γράφω φέτος στο φόρουμ. Εύχομαι σε όλα τα παιδιά-αθλητές υγεία και μυαλό!

Καληνύχτα και αντίο...

Καλημερα.. Μαλλον επεσε λιγο σπρωξιμο εκει,με βαση τα λεγομενα σου... Μην ξενερωνεις!Δεν αξιζει να χαλιεσαι για μαλακιες... Το μπασκετακι γενικοτερα το εχουν ξεφτιλισει ασχημα τα τελευταια χρονια,πολλοι απο πολλες θεσεις.. ειτε λεγονται διαιτητες ειτε παραγοντες ειτε μπλα μπλα μπλα... Μην περιμενεις να βγει και κανενας απο τα Γλ.Νερα να βγει κατι.. Μεινε στην παρεα μας εδω,ειμαστε που ειμαστε λιγοι.. wink.gif
Izan
http://sportcity.gr/2011/12/09/αεσαφ-...ργού-77-48/
Αυτο που σας ελεγα για τα ''παιδια'' του Χολαργου..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.