Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Football manager
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4
Pierce
το θεωρουσα το λιγοτερο χαζο αυτο το παιχνιδι ομως οταν εγινε το install το cm 01-02 δεν βγηκε ποτε απο το pc και προχθες πηρα την εξελιξη (βλ. fm) δηλωνω αρρωστος με το παιχνιδι και ξερω οτι δεν υπαρχει γιατρεια . λολ. υπαρχει κανεις με την ιδια αρρωστεια?προτασεις για παιχτες ομαδες συστηματα καλοδεχουμενες
Keyser_Soze
Και εγώ παίζω μανιωδώς από το cm3 (1998-99 νομίζω). Το προηγούμενο το είχα λιώσει. Το τελευταίο το έχω καμία βδομάδα και δεν έχω βρει κάτι εξαιρετικό ακόμα εκτός από έναν Biseswar που πήρα στην ΑΕΚάρα.
sihainas
εγώ πάντως πρώτο αγώνα της χρονιάς για το super cup (δεν λέγεται έτσι αλλά δεν θυμάμαι ονομασία τώρα) Γαλλιάς... με την Λυόν... και διέσυρα 7-0 την Παρί... χαχα... και δεύτερο ματς...πρώτη αγωνιστηκή του πρωταθλήματος...της έριξα άλλα τρία... με μόλις μία μεταγραφή έναν νεαρό Castro από την Leverkusen έχωντας κλείσει και έναν 18χρονο βραζιλιάνο DL τον Marcelo...παιχταράς... και έχωντας δώσει στην Chelsea τον Malouda για μόλις 20 εκ. € μια χαρά δηλαδή...
teneatis
είμαστε πολλοί τελικά. Εγώ πήρα Πανθρακικό και έχω 10ετές πλάνο για να κατακτήσω το Ελληνικό πρωτάθλημα
Air Kef
Αυτός είσαι..

Ενημέρωνέ μας για την πορεία σου!

Θρυλήται,πως ο Κάιζερ είχε πάρει σε ένα παλιο cm την Προοδευτική από Β Εθνική,είχε πάρει 2 Τσαμπιονς Λιγκ και γύρω στο 2010 είχε τον Σεβτσένκο στις ρεζέρβες!
Keyser_Soze
QUOTE
Θρυλήται,πως ο Κάιζερ είχε πάρει σε ένα παλιο cm την Προοδευτική από Β Εθνική,είχε πάρει 2 Τσαμπιονς Λιγκ και γύρω στο 2010 είχε τον Σεβτσένκο στις ρεζέρβες!
Αλήθεια είναι. Εσύ που το ξέρεις; Ο αδερφός μου θα στο είπε, ε; Αλλα εντάξει δεν είχα πάρει 2 τσάμπιονς λιγκ. Ένα είχα πάρει μόνο. Και δεν το είχα προχωρήσει τόσο ωστε να είμαι στο 2010 και να έχω τον Σεφ στις ρεζέρβες laugh.gif laugh.gif . Είχα παέι καλά πάντως. Στην τρίτη μου χρονιά πήρα πρωτάθλημα και στη 5η ή 6ή (δε θυμάμαι καλά) πήρα το τσάμπιονς λιγκ. Κάναμε δυναστεία με την Προοδευτικάρα! Μόλις το πήρα το τσάμπιονς λιγκ θυμάμαι ότι πήγα στην Κάιζερσλαουτερν και ξεκίνησα άλλη δυναστεία εκεί.
jokey
Βασικά, τα ίδια είχα κάνει και εγώ με Παναχαική, είχα πάρει 1ο πρωτάθλημα το 2009 και CL το 2012 και 2013. Ητάνε το manager 2005 οπότε μιλάμε για 7 χρόνια διαφορά. Τρελό κάψιμο. Το καινούργιο δε το έχω πάρει ακόμα, είναι γαμάτο έτσι? icon_drunk.gif
Keyser_Soze
Κάποια ταλέντα που κάνουν μπαμ με το που ξεκινάει το παιχνίδι είναι τα εξής:
Falcao - River
Fernado Gago - Boca
Ustari - Independiente
Vela - Arsenal
Anderson - Porto
Pique, Rossi - Man. Utd
Kerlon - Corinthians (νομίζω)
Ben Arfa - Lyon
Ochoa - Δε θυμάμαι σε ποια ομάδα παίζει. Σε μια μεξικάνικη σίγουρα.
Pierce
εγω ειπα να ξεκινησω απο τα ευκολα και για αυτο πηρα barca. κανονικο τρενο. λολ δεν εχω χασει παιχνιδι 20 νικες και 2 ισοπ. στο πρωταθλημα εχω φαει 5 και εχω βαλει 55!! αυτα ειναι. με το cm01-02 το ειχα τελικιασει! κολλησε το παιχνιδι στο 2100!!!!!!! δεν λεω υπερβολες ειχα φτασει με την αεκ στο 2100.
Pierce
QUOTE(jokey @ Oct 25 2006, 06:45 AM) *
Τρελό κάψιμο. Το καινούργιο δε το έχω πάρει ακόμα, είναι γαμάτο έτσι? icon_drunk.gif

εγω ειχα να παρω καινουριο μανατζερ απο το 01-02 οποτε μου φαινεται απιστευτο.....
liolias
Το manager ειναι το καλυτερο παιχνιδι.Το παιζω απο το cm3 μεχρι και το fm2006 και ειμαι μες τα νευρα μου που το pc μου δεν τρεχει το καινουριο.Θα σας προτεινα να αρχισετε με μια μικρα ομαδα με μικρο budget για περισσοτερο ενδιαφερον.
Pierce
QUOTE(liolias @ Oct 25 2006, 03:28 PM) *
.Θα σας προτεινα να αρχισετε με μια μικρα ομαδα με μικρο budget για περισσοτερο ενδιαφερον.

σιγουρα θα εχειενδιαφερον αλλα για καποιον που ειναι πρωαταρης θα ηταν καλυτερα να παρει μια μεγαλη ομαδα για να μαθει το παιχνιδι και κυριως να μην απογοητευτει... γιατι αμα παρει την προσοτσανη για αρχη θα φτασει στην σουπερ λιγκ σε καμια 10ετια...
Air Kef
Ο Μπεν Αρφά δεν μου πήγε καθόλου εμένα.

Λοιπον:

Moutinho - Sporting Lisboa
Chuka Ukaka - Roma
Aaron Lennon - Tottenham
Akinfeev - CSKA
Mascherano - Corinthians
Pazzini (απίστευτος,χωρίς να τρομάζουν οι αριθμοι του και χωρίς ιδιαίτερα λεφτά)

Θα μου έρθουν και άλλοι.
sihainas
όλοι από το CM3 ξεκινήσαμε tongue.gif χαχα... πάντως Keyser_Soze δες και τον Marcelo που σου είπα πιο πάνω... είναι σχετικά ακριβός και απλησίαστος από Ελληνική ομάδα (μου ζήτησανε γύρω στα 7 εκ € αλλά στo scout report μου έγραφε ότι θα γίνει παιχταράς...) οπότε τα έδωσα (ευτυχώς η Lyon δίνει 15 εκ. οπότε είχα λεφτά)

ps. στη Fluminense παίζει.
ps2. ο Ben Arfa είναι πολύ καλός... βασικό τον έχω κάνει...και μόλις 19... αυτή τη στιγμή έχει value 7 εκ € αλλά αρχή είναι ακόμα και υποθέτω θα ανέβει κι άλλο...
ps3. search αυτό το παιχνίδι δεν έχει; δεν το έχω βρει ακόμα...
Keyser_Soze
QUOTE
Mascherano - Corinthians
Για το FM2005 μιλάς προφανώς αφού στο φετινό είναι στη Γουέστ Χαμ και απλησίαστος πλέον για μία έστω μεγάλη ομάδα.

Αυτό που δε με βολεύει στο καινούριο FM είναι ο έντιτορ.
FANISTELROOY
To search ειναι πανω αριστερα αν δεν κανω λαθος..
Air Kef
Πάνω δεξιά για εύρεση με όνομα και στην μπάρα αριστερά όσον αφορά εύρεση με στατιστικά κλπ.
reignman
Jo

rafinha

vanden borre

kompany

renato augusto

celsinho

freddy adu
sihainas
α καλα... πρέπει να πάω σε κανα οφθαλμίατρο μου φαίνεται... χαχα... και το έψαχνα σε όλες τις απίθανες μεριές... χαχα..
Achilleas13
και γω το πήρα το παιχνίδι και έχω λιώσει.........Παρόλο που έχει πολλά περισσότερα απ'το CM 01-02 77.gif το θεωρώ ''χειρότερο''.Το 01-02 ήταν το πρώτο που έπαιξα και κυριολεκτικά κάηκα μέχρι που το καλοκαίρι έσβησα καταλάθως ένα τρομερο save με την ΑΕΚ την οποία είχα κάνει υπερομάδα και ξενέρωσα αφάνταστα....
sihainas
χειρότερο δεν είναι...αλλά άμα έχεις προχωρήσει πάρα πολύ με μια παλιά έκδοση τότε σου φαίνεται κάπως να αρχίζεις από την αρχή...το ίδιο είχα πάθει κι εγώ με το CM4
07macijauskas
Τρομερό φαίνεται. Μετα το περσινο που ήταν το μόνο που δεν έπαιξα μανιωδώς βλέπω τον εαυτό μου πάλι κολλημένο στο pc να φτιάχνω δυναστείες με την Ξάνθη. Στο 2005 είχα πάρει 3 τσ.λ. κ 6 πρωταθλήματα σε 7 χρόνια...
Achilleas13
Εγώ πάντως δε βλέπω να πορώνομαι τόσο πολύ...
teneatis
1η χρονιά με τον Πανθρακικό.
Ξεκινάω τη χρονιά χωρίς καμία άλλη μεταγραφή, μιας και πριν αναλάβω την ομάδα είχαν γίνει αρκετές μεταγραφές. Ο πρόεδρος επιθυμεί να κερδίσει η ομάδα τη μάχη της παραμονής. 1η αγωνιστική διπλό μέσα στην Καλαμάτα (1-2) και φαίνεται ότι κάτι έχει αλλάξει. Η ομάδα παίζει πολύ καλή άμυνα με ηγέτη τον Κουλακιώτη. Τον Ιανουάριο η Ξάνθη προτείνει να μου παραχωρήσει τον Φλίσκα χωρίς απαιτήσεις και φυσικά δέχομαι. Ο Φλίσκας έπαιξε 15 παιχνίδια με 2 γκολ και 3 moM και ήταν ο ηγέτης μετά τον σοβαρό (3 μήνες εκτός) τραυματισμό του Κουλακιώτη.
Στο τέλος της χρονιάς ο Πανθρακικός είναι δευτερος με 64 βαθμούς 17ν, 13ι, 4η και 44-25 τέρματα.
Επιτακτική η ανάγκη για ενίσχυση την επόμενη χρονια για να ανταπεξέλθει η ομάδα στος διαφορετικές απαιτήσεις της Superleague.
Η everton προτείνει συνεργασία (parent-feader) και 2 παίκτες δανεικούς, τους Matthew Holt (DC) και Alan Kearney (ML). Φυσικά και δέχομαι.
Έρχονται επίσης στην ομάδα με μεταγραφή ή σαν δανεικοί οι Momo Sylla (AMR), Ανατολάκης (DC), Δημήτρης Θανόπουλος (AMRL), Σπύρος Μιχαήλ (ST), Άρης Λοττας (AMLC), Φίλιππος Κεραμάς(AMRLC), Αλτίν Χατζί (D/WB/M L), Φώτης Κηπουρός (GK), Κώστας Κοκκολάκης (DRC), Zuela (DMC). Σκοπός μου να μην κινδυνέψει η ομάδα την επόμενη χρονιά.
Pierce
μολις σηκωσα τη κουπα με τη μπαρτσα 7 αγωνιστικες πριν το τελος! τωρα παιζω ημητελικα τσου λου με την psv και ημιτελικα κυπελου με την ντεπορ. παω φουλ για τρεμπλ απο την πρωτη χρονια βαστατε τα αρματα
Achilleas13
Εγώ με την Cηelsea κάνω περίπατο.12 νίκες 1ήττα καμία ισοπαλία.Χαλαρά στην επόμενη φάση του CL με νίκη 1-3 μες στη Μίλαν
Pierce
kαι το treble ειναι γεγονος . barcelona 3 -0 chelsea εγραψε ο πινακας του οακα. λολ icon_drunk.gif
07macijauskas
Το λιγο που επαιξα μπορω να πω οτι ειναι πολυ πιο βελτιωμενο σε σχεση με το περυσινο. Να τελειωσω λιγο κατι διαβασματα και θα κολλησω.....
sihainas
εγώ είχα κολλήσει μέχρι που μια μέρα έγινε ένα black out και έσβησε το pc...και επειδή το save ήταν πολύυυυυυυ παλιό... ξεκόλλησα...
liolias
Ξεκινα με μια μικροτερη ομαδα απο τη lyon και θα κολλησεις.Παιξε πχ με juve και προσπαθησε να ανεβεις. cool.gif
sihainas
αφού δεν έχει την Πανάχα εγώ άλλη ομάδα δεν θέλω... tongue.gif
liolias
Μπορεις μεσω editor ή με κωδικο να αλλαξεις οποια ομαδα θες με μια αλλη.πχ μπορεις να αλλαξεις τον ολυμπιακο με την παναχαικη και να παιζεις στην Α εθνικη tongue.gif
sihainas
ναι χαίρω πολύ... μπορώ και να τις δώσω τον Ronaldinho τον Adriano τον Henry κλπ και να πάρω το UEFA στην 2η μου χρονιά (γιατί προφανώς πρέπει πρώτα να πάρω το κύπελο και να βγώ UEFA για να το πάρω tongue.gif
liolias
Μπορεις και αυτο να αλλαξεις.Δηλαδη να βαλεις την Παναχαικη πρωταθλητρια της προηγουμενης σεζον και να παιξεις κατευθειαν τσαμπιονς λιγκ.
apkat
Εχςι βγει ρε παιδια για ενοικιαση στα βιντεο κλαμπ?Θελω να το παρω μιας και ειμαι τρελος τελειως αλλα περιμενω να το βρω δωρεαν.

Το ΨΔ χρειαζεται μονο για εγκατασταση.Σωστα?
Pierce
QUOTE(apkat @ Oct 31 2006, 09:27 PM) *
Το ΨΔ χρειαζεται μονο για εγκατασταση.Σωστα?

Λαθος! δεν παιζει χωρις το cd το παιχνιδι. αυθεντικο θα το βρεις γυρω στα 35-39 € και μουφα φανταζομαι γυρω στα 6
apkat
Μάλιστα.Γιατί το έκαναν έτσι πάλι??

Θα το ψάξω από αύριο σοβαρά..

Thanx
mikri prasini ollandeza
Να ρωτήσω...παίζει κανείς ένα fm διαδυκτιακό?τι βλακείες λέω...Απλά ψάχνω ένα άτομο πώς τα πάει και δεν το βρίσκω!!!!!Έναν iceburnz τον ξέρει κανείς?Ζει αυτή η ψυχή?
Keyser_Soze
QUOTE
Λαθος! δεν παιζει χωρις το cd το παιχνιδι.
Δε καταλαβαίνω γιατί δε σου παίζει χωρίς cd. Εγώ παίζω κανονικά χωρίς cd αφού αυτό το έστειλα στον αδερφό μου στη Νάξο και αυτός με τη σειρά του το έχει μοιράσει στους φίλους του.
FANISTELROOY
Tι κανει ρε ο αδερφος σου στη Ναξο;; Καλα θα περναει γι αυτο δεν ερχεται απο δω!!!! Τεσπα,και μενα χωρις cd παιζει..
Pierce
QUOTE(Keyser_Soze @ Nov 1 2006, 03:37 AM) *
Δε καταλαβαίνω γιατί δε σου παίζει χωρίς cd. Εγώ παίζω κανονικά χωρίς cd αφού αυτό το έστειλα στον αδερφό μου στη Νάξο και αυτός με τη σειρά του το έχει μοιράσει στους φίλους του.

εγω προσπαθησα να το παιξω χωρις to cd αλλα μου λεε'' please insert the correct cd-rom , and restart the application'' . τι να πω ...
liolias
Λογικα pierce21 εχεις το γνησιο cd για να σου βγαζει αυτο το μηνυμα οπως συμβαινει και στα προηγουμενα football manager.Για να παιζει χωρις cd υπαρχουν 2 περιπτωσεις.Η να το αγορασεις αντεγραμμενο με crack κτλ ή να το κατεβασεις.Αλλα να ξερετε οτι αν ειναι πειρατικο δεν θα μπορειτε να περασετε το patch για να κανετε update biggrin.gif .
dizzy_fingers
Ρε πειρατές θα μας κλείσουν μέσα ohmy.gif....

Υπάρχουν και πμ για αυτά τα πράγματα...
Air Kef
Είναι Ελληνικο το Πειρατικό!

Τερμα ο Καιζερ,δεξια ο Φανηςτελροι,αριστερα ο λιολιας,στο κεντρο ο πιρς με τον σιχαινα!!

ΓΚΟΛ και φεύγουμε για τελικό!
Pierce
QUOTE(Air Kef @ Nov 1 2006, 07:25 PM) *
Είναι Ελληνικο το Πειρατικό!

Τερμα ο Καιζερ,δεξια ο Φανηςτελροι,αριστερα ο λιολιας,στο κεντρο ο πιρς με τον σιχαινα!!

ΓΚΟΛ και φεύγουμε για τελικό!

ΤΟΥΣ ΞΕΡΑΝΑΜΕ ΟΛΗ Η ΕΥΡΩΠΗ ΜΑΣ ΣΥΖΗΤΑΕΙ.
'Air Kef' 77.gif
Air Kef
smile.gif

Λοιπόν.

Πήρα χθες το 07.

Πέρνω (κλασσικά Λίβερπουλ) και η μονη μεταγραφή που κάνω είναι ο Πάσανεν απο την Βέρντερ για 5,5.

Με έχει πιάσει απογοήτευση,καθώς το μπατζετ ήταν μονο 11 εκατομμυρια,τα 6 πήγαν στον Πασανε και τα υπόλοιπα για το προπονητικο τιμ.
Έτσι,δν ήρθε ούτε ο Ζοκορά,ούτε ο Λένον,με κανέναν τρόπο.

Βλέπω την Τσέλσι και ζηλεύω.Λέω κοιτα εκεί,έτοιμη ομάδα.

Και ξαφνικα:'Chelsea signs Adriano'

Και μένω κάγγελο.

2 κοντινιου μετά:'Chelsea signs Cambiasso'.

Λέω έλεος ρε φίλε,έχει 8 παίκτες στο κέντρο,που αν τους είχα εγώ δν θα έβγαιναν από την 11άδα ούτε με αίτηση στον πρόεδρο,ήτοι Εσσιέν,Λάμπαρντ,Μπαλακ,Ρομπεν,Τζ Κόουλ,Μακελελέ κτλ.

Και πριν απο τον αγώνα για το Charity Shield τι βλέπω;;

Mourinho chases after Kaka.

Ακριβως.Έτσι έμεινα κι εγώ.
Pierce
και σε μενα τα εκανε αυτα . και κακα και καμπιασο και αντριανο και μου εκανε κρουση για το μεσι αλλα πηρε λε πουλ. τι να τα κανεις. στο τελικο του τσουλου του εριξα τρια του μουρινιο του καραγκιοζη και πηγε σπιτι του...
Keyser_Soze
Και 'συ ρε Κεφ τι πρόβλημα έχεις; Κώλωσες;;; ΚΩΛΩΣΕΣ ΡΕ ΚΟΤΑ;;;;;;;;;;;;;;; Ο αδερφός μου με την Τότεναμ την έχει κάνει πελάτισα την Τσέλσι κι εγώ της πέταξα 2 γκολάκια στην έδρα της με την Έβερτον, ενώ έπαιζα με 10 από το 15' και πάμε ντουγρού για πρωτάθλημα τώρα...! Η Άρσεναλ μου βγάζει λίγο την Παναγία αλλά θα τη στρώσω κι αυτήν που θα μου πάει. Το καλοκαίρι θα πάρω τον καλύτερο επιθετικό του παιχνιδιού (και της πραγματικότητας να μη σου πω...) τον ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ Luca Toni και θα πετάω στην κάθε Άρσεναλ και στην κάθε Τσέλσι από 3 γκολάκια στο χαλαρό...
liolias
Ρε παιδια σημερα ειμαι παρα πολυ χαρουμενος!!!Το manager θελει 1,3 giga και 512 ram minimun και εγω εχω 800mhz και 256 και το πηρα σημερα και το τρεχει!!Αντε να πορωθουμε ολοι οι μανατζεραδες!!
liolias
Λογικο ειναι να ειναι πιο βαρυ το καινουριο γιατι εχει μεγαλυτερη database graphics κτλ.Παντως με τις τακτικες το ειδα και εγω πριν λιγο.Προσπαθησα να βαλω καπιοιες παλιες και δεν πιανουν.Αναγκαστικα θα τις ξανακουμε μεσα στο παιχνιδι. biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.