Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Unibasket Tournament
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4
dizzy_fingers
Ελάτε τώρα, μην κρύβεστε...το ξέρω ότι αρκετοί έχετε κάνει ομάδα στο unibasket φέτος και το ξέρω ότι μερικοί αποφασίσατε να κάνετε δική σας ομάδα μακριά από τη δική μας tongue.gif.
Ε, αναζ-απκατ? evilmonkey.gif laugh.gif tongue.gif

Λοιπόν, το άνοιξα το τόπικ για να έχουμε ένα ξεχωριστό μέρος να συζητάμε τα των ομάδων μας γιατί βλέπω πως αρκετά άτομα εδώ μέσα θα συμμετάσχουν φέτος στο τουρνουά.

Εγώ, με bonzo, frago, dominique, garnett13, danilovic και άλλους θα κατεβάσουμε ομάδα που ξεκινάει τους αγώνες αύριο το πρωί στο κλειστό του Μετς στις 11:20.

Άλλοι απ'ότι διάβασα, ξεκίνησαν ήδη τους αγώνες.

Για πείτε ποιοί παίζετε? Πώς λέγεται η ομάδα σας? Τί έχετε κάνει?
leonkalf
Τι τουρνουά είναι αυτό?
dizzy_fingers
Πληροφορίες

Κάνει όποιος θέλει μία ομάδα (προϋπόθεση να είναι το 50% των παιχτών, φοιτητές) και παίζει σε τουρνουά που διοργανώνεται από τη unileague.

Φέτος είναι η δεύτερη χρονιά που διεξάγεται.
Ενδιαφέρεσαι να συμμετάσχεις? Έχουμε κενή θέση στην ομάδα smiley.gif .
nikefalin
QUOTE(dizzy_fingers @ May 1 2007, 02:51 PM) *
Πληροφορίες

Κάνει όποιος θέλει μία ομάδα (προϋπόθεση να είναι το 50% των παιχτών, φοιτητές) και παίζει σε τουρνουά που διοργανώνεται από τη unileague.

Φέτος είναι η δεύτερη χρονιά που διεξάγεται.
Ενδιαφέρεσαι να συμμετάσχεις? Έχουμε κενή θέση στην ομάδα smiley.gif .

Έφορο θέλετε ? . Έχω προσόντα αλά Ελληνιάδης ( κοντός με μαγουλάκια) και γράφω και καλές ανακοινώσεις biggrin.gif
leonkalf
Καλό!!
Ναι, το είχα δει και πέρσι. Καλή φάση.

Ευχαριστώ για την πρόσκληση, αλλά εγώ δεν μπορώ να παίζω τα πρωινά όπως εσείς οι.. φοιτητές!! biggrin.gif

Καλή διασκέδαση σε όσους συμμετέχουν!!

Αναπολώ τα 3 3on3 στα οποία είχα πάρει μέρος. Κάτι τέτοιο μου θύμισε τώρα, αν και είναι διαφορετικό (με μεγαλύτερη διάρκεια και κανονικό μπάσκετ).
dizzy_fingers
QUOTE(nikefalin @ May 1 2007, 12:00 PM) *
Έφορο θέλετε ? . Έχω προσόντα αλά Ελληνιάδης ( κοντός με μαγουλάκια) και γράφω και καλές ανακοινώσεις biggrin.gif

Σε πήραμε!
Να ξέρεις, όμως, δε θα σου κολλάμε ένσημα tongue.gif.
Anaz
Ενα μπαχαλο..Τρεις ομαδες με πολιορκουσαν στενά και τελικα μάλλον εμεινα εκτος κ απ'τις τρεις..! sad.gif Θα τα ψαλω ασχημα στον μανατζερ μου!!! shot.gif
Gravedigger
Εμείς παίζουμε Παρασκευή στις 10!Μάλλον θα βγούμε τελευταίοι στο τουρνουά αλλά δν μας νοιάζει!Για πλάκα παίζουμε!6 άτομα είμαστε κ αντί να τρέχουμε να βρούμε που θα παίξουμε φτιάξαμε ομάδα!!!Dizzy πως λέγεται η ομάδα σας???
apkat
Ποιος σου πε ρε Ντιζυ οτι καναμε ομαδα;;

Εχεις πεσει θυμα παραπληροφορησης..

Η αληθεια ειναι οτι προσπαθησα να κανω ομαδα αλλα κανεις δε με πηρε..Ακομα και ο αρτσος μολις εμαθε οτι θα παω καταργησε την ομαδα του laugh.gif laugh.gif tongue.gif
Dominique
Dizzy γιατι αργεις να απαντησεις;Δεν ξερις πως λεγομστε ε:Αυτο ονομαζεται αδιαφορια tongue.gif .Κι εμις ονομαζομαστε Μπαραμπακοι.Οσοι δεν ειναι απο Κρητη πιθανοτατα δε γνωριζουν τη σημασια της λεξης,αλλα δεν πειραζει...Θα τη μαθουν στο γηπεδο!!!!!!!!!!
leonkalf
Για πες τι σημαίνει η λέξη.
Κι εγώ έχω καταγωγή από Κρήτη, αλλά δεν την ξέρω!
Dominique
Ο Μπαραμπακος ειναι συνδυασμος απο πολλες εννοιες μαζι.Πιθανολογω οτι υπηρξε ανθρωπος με το επιθετο Μπαραμπακος,ο οποιος συγκεντρωνε ορισμενα απο τα κατωθι χαρακτηριστικα(καλα ποιος ειμαι,ο Μπαμπινιωτηςwink.gif:Ηταν απλυτος,απεριποιητος(λετσος δηλαδη),ανεπιθυμητος,παρακατιανος και συμπεριφεροταν σα γυφτος.Ελπιζω να σε καλυψα...
dizzy_fingers
Αυτοί είμαστε εμείς δηλαδή ρε Dominique?

Α ρε πως με ξεγελάσατε να έρθω στην ομάδα σας tongue.gif....

Τελικά προπόνηση πήγατε βρε?
Dominique
Για το ονομα της ομαδας,μονος υπευθυνος ειναι ο Bonzo και απ αυτον θα πρεπει να ζητησεις ευθυνες. tongue.gif Οσον αφορα την (προγραμματισμενη)προπονηση,αυτη πραγματοποιηθηκε με πολλες απουσιες οπως καταλαβαινεις.Εγω προσωπικα κολλησα στα θεματα του F4 που εσυ και οι ομοιοι σου ανοιξατε...Αρα ουτε γι αυτο ειμαι υπευθυνος smiley.gif smiley.gif
hagi
Ρε Dizzy αν είναι και για Σαββατοκύριακα και παίζει καμιά κενή θέση σε κάποια ομάδα είμαι μέσα..
dizzy_fingers
Οκ man.
Αν είσαι στη φυσική κατάσταση που ήσουν την τελευταία φορά που παίξαμε, είσαι απαραίτητο μέλος της ομάδας!

Απλά ως επί το πλήστον παίζουμε τετάρτες πρωινο-μεσημεριανά.
hagi
Πάντα είμαι σε καλή φυσική κατάσταση.. biggrin.gif biggrin.gif Αν παίξεται κανένα Σαββατοκύριακο ενημέρωσε με νωρίτερα ώστε να σας προσφέρω τις υπηρεσίες μου.. tongue.gif
nash
Παίδες τα λένε νωρίτερα αυτά.... Οχι εκπρόθεσμα sad.gif
hagi
Εγώ δεν το ήξερα ρε παιδιά.. sad.gif
Bonzo
Πρώτη νίκη για τους Μπαραμπάκους(με δυο λόγια σημαίνει κακομοιράκος)80-75 με μια ομάδα που νομίζω ήταν από το φιλολογικό(Εμείς είμαστε από το ΕΜΠ).Η νίκη ήρθε πιο εύκολα από τι φανερώνει το τελικό σκορ...ΚΑθώς στην τελευταία περιοδο πήραμε διαφορά ασφαλείας..Καλύτεροι παίχτες της ομάδας ο Κώστας(27-29 πόντους και 10+ ριμπ.)(δεν είναι μέλος του φόρουμ) ο Dominique(με παρόμοια στατιστικά αλλά και λίγο περισσότερα λάθη) και ο Garnett13 με 18 πόντους νομίζω και πλύτιμη βοήθεια στο ζωγραφιστο.Εγώ είχα 4 πόντους αλλα εξαιρετικά χρήσιμουςtongue.gif.
Για εκτενέστερο ρεπορτάζ περιμένετε τον dizzy που έκλεψε από τον αρχηγό(δλδ εμένα tongue.gif )shot.gif shot.gif το ροζ φύλλο αγώνα.
dizzy_fingers
Όπως τα είπε ο Bonzo, εκτός από την αντίπαλη ομάδα.

Ήταν σπουδαστές του κέντρου αθλητικού ρεπορτάζ supersport fm και η ομάδα τους ονομαζόταν "The Chosen Ones".

Μπήκαμε χαλαρά στο παιχνίδι, με τον Κώστα να βάζει τους πρώτους 7 πόντους της ομάδας, παρόλα αυτά βρισκόμασταν μπροστά στο σκορ...συνεχίσαμε, λοιπόν, χαλαρά με αποτέλεσμα σε κάποιο σημείο στο δεύτερο δεκάλεπτο να μας περάσουν οι αντίπαλοι κι εμείς να είμαστε πελαγωμένοι...χαλαροί (πάλι) και με ένα μάτσο λάθες πάσες (αρκετές εκ των οποίων ήταν του γράφοντος που λόγω ελλείψεων τελούσε χρέη point guard) στο ενεργητικό μας.

Κάπου εκεί, στο ημίχρονο συγκεκριμένα, σφίξαμε τα δόντια και μπήκαμε στο παρκέ...λιγότερο χαλαροί tongue.gif με αποτέλεσμα να πάρουμε κεφάλι στο σκορ και μία διαφορά ασφαλείας. Αυτή απειλήθηκε λίγο στο 4ο δεκάλεπτο αλλά η ψυχραιμία των Dominique, Garnett, Κώστα μας έδωσαν τη νίκη.

Μεγάλη αποκάλυψη του αγώνα, ο Γιάννης (δεν είναι μέλος του φόρουμ) που αν δουλέψει την τρίπλα του θα έχουμε λύσει κατά ένα μεγάλο ποσοστό το πρόβλημα στον άσσο.

Καλό ποδαρικό κάναμε, φάνηκε ότι έχουμε τις δυνατότητες για κάτι καλό αλλά κι ότι θέλουμε αρκετή δουλειά σε άμυνα(κύρια) και επίθεση.

Οι πόντοι:
Μπαραμπάκοι: Κώστας 27, Dominique 25, Garnett13 18, Βonzo 4, αδερφός του Βonzo tongue.gif 2, dizzy_fingers 3, danilovic 0, fragos 0, Γιάννης 0. (σε κάποιον έφαγα έναν πόντο, αλλά βαριέμαι να υπολογίσω ξανά tongue.gif)
The Chosen Ones: Κάποιος 22(1), Ένας άλλος 14, Ένας που δε θυμάμαι 8(1).

Τελικό σκορ: 80-75
Gravedigger
Παιδιά παίζει κανείς αύριο???Εμείς παίζουμε στις 10 το πρωί....Θα κουτουλάμε από την νύστα!Η αντίπαλος μας λέγεται Iguana Pacers!Ωραίο όνομα πάντως!!!
trefoil 13
Καλή φάση...!
Ελπίζω να την προλάβω όταν γίνω φοιτήτρια! laugh.gif
dizzy_fingers
Ρε μάγκες, πού στο καλό παίζετε και κάνει προπόνηση δίπλα η ΤΣΣΚΑ (από το άλλο τόπικ)?
Gravedigger
QUOTE(dizzy_fingers @ May 3 2007, 10:34 PM) *
Ρε μάγκες, πού στο καλό παίζετε και κάνει προπόνηση δίπλα η ΤΣΣΚΑ (από το άλλο τόπικ)?

Στο Μετς!!!Παίξαμε σήμερα κ εννοείται ότι χάσαμε!Την Cska thn είδαμε όπως έμπαινε στο γήπεδο κ όπως έφευγε γιατί δν μας άφησαν να δούμε την προπόνηση...Στον αγώνα τώρα έπαιξα σχετικά καλά(15 pts,7 rbs,8 asts,3 blocks(δν μέτραγα τίποτα εγώ εννοείται,ένας φίλος!) αλλά χάσαμε με διαφορά...
dizzy_fingers
Κάνει στο ΜΕΤΣ προπόνηση η ΤΣΣΚΑ?

Ρε Bonzo, τί μέρα πήγες και κανόνισες να παίξουμε? tongue.gif
Gravedigger
QUOTE(dizzy_fingers @ May 4 2007, 10:32 AM) *
Κάνει στο ΜΕΤΣ προπόνηση η ΤΣΣΚΑ?

Σήμερα στις 10 πάντως έκανε!Ο Παπαλουκάς μας είπε κ καλημέρα!
dizzy_fingers
Ε τί θα έλεγε? Καληνύχτα? 71.gif
Gravedigger
QUOTE(dizzy_fingers @ May 4 2007, 10:40 AM) *
Ε τί θα έλεγε? Καληνύχτα? 71.gif

Θα μπορούσε να μην πει τίποτα όπως όλοι οι άλλοι!!!Η.... τι χαμπάρια??? smiley.gif
grigoris
Δυστυχώς ήττα για την ομάδα μου (Pillz) σήμερα στο δεύτερό μας παιχνίδι 59-56.Μπήκαμε καλά αλλά φτάσαμε να χάνουμε μέχρι και 12 πόντους.Με επική αντεπίθεση όμως φέραμε το παιχνίδι στο καλάθι και τελικά αστοχήσαμε στο τελευταίο σουτ για την παράταση.Πάμε για δεύτερη νίκη την επόμενη αγωνιστική πάντως...
dizzy_fingers
Εδώ έχει τις βαθμολογίες κι εδώ τα αποτελέσματα της πρώτης ημέρας.

Nice!
Gravedigger
Αυτό το 21-29 στο αγώνα ΜΑΣΣΑΛΙΑΣ Hoops-Bombers τι είναι?Σκορ ημιχρόνου??? tongue.gif blink.gif
Wilkinson
QUOTE(Gravedigger @ May 6 2007, 12:58 PM) *
Αυτό το 21-29 στο αγώνα ΜΑΣΣΑΛΙΑΣ Hoops-Bombers τι είναι?Σκορ ημιχρόνου??? tongue.gif blink.gif

Μέχρι και ο Παναθηναικός με την ΤΣΣΚΑ πιο πολλούς πόντους θα βάλουνε.. tongue.gif 69.gif
Georgie
και εγώ επίσης αν ενδιαφέρεται κανείς για PG 1.71 με πολλή γρήγορη ταχύτητα smile.gif
soz
QUOTE(Gravedigger @ May 6 2007, 12:58 PM) *
Αυτό το 21-29 στο αγώνα ΜΑΣΣΑΛΙΑΣ Hoops-Bombers τι είναι?Σκορ ημιχρόνου??? tongue.gif blink.gif


Φαντάσου οτι στο 1ο δεκάλεπτο χάναμε 10-0.Τρελό comeback tongue.gif

Εντάξει,καθαρά για χαβαλέ έχουμε κατέβει αλλά αν συνεχιστεί να παίζουμε στη 1 το μεσημέρι με τον ήλιο στην μάπα σε ανοιχτό γηπεδάκι στο σεφ θα καταντήσει αηδία το όλο σκηνικό.

Ζηλεύω όσους παίζετε στο μετς!!!
dizzy_fingers
QUOTE
Φαντάσου οτι στο 1ο δεκάλεπτο χάναμε 10-0.Τρελό comeback

laugh.gif 77.gif
nikefalin
QUOTE(dizzy_fingers @ May 8 2007, 02:26 PM) *
laugh.gif 77.gif

Παρακολούθησα το Σάββατο το παιχνίδι των Pills (ομάδα του Γρηγόρη) με τους Carpe Diem, στο ΣΕΦ. Ενδιαφέροντας αγώνας , κρίθηκε στο τέλος, με σκορ ημιτελικών Ευρωλίγκας (59 -56 για τους Carpe Diem), με πολύ έμφαση στην άμυνα . Ο φίλος μας ο Γρηγόρης ήταν mvp για την ομάδα του, 19 πόντοι μπόλικα ριμπάουντ, σε ρόλο τέσσερα και τρία, αλάνθαστος από τη γραμμή του φάουλ smile.gif
Η ομάδα θέλει λίγο δουλειά στην αντιμετώπιση ζώνης smile.gif , ενώ η ίδια παίζει man to man κλειστό με βοήθειες.

Go pills go !
Silver8
Αύριο θα γίνει μεγάλο ματς. Λίγο προσεκτικοί να είμαστε στις πάσες και την άμυνα και εύκολα θα πάρουμε την 1η θέση. Dizzy, Dominique, Garnett13, Bonzo και λοιποί τεράστοιοι παίκτες αύριο πρέπει να γίνουμε πολύ κακοί 19.gif
dizzy_fingers
Ποιός είσαι εσύ?
Ούτε τους συμπαίχτες μου δεν ξέρω laugh.gif!
Silver8
Το 3αρι... cool.gif
grigoris
QUOTE(nikefalin @ May 8 2007, 02:34 PM) *
Παρακολούθησα το Σάββατο το παιχνίδι των Pills (ομάδα του Γρηγόρη) με τους Carpe Diem, στο ΣΕΦ. Ενδιαφέροντας αγώνας , κρίθηκε στο τέλος, με σκορ ημιτελικών Ευρωλίγκας (59 -56 για τους Carpe Diem), με πολύ έμφαση στην άμυνα . Ο φίλος μας ο Γρηγόρης ήταν mvp για την ομάδα του, 19 πόντοι μπόλικα ριμπάουντ, σε ρόλο τέσσερα και τρία, αλάνθαστος από τη γραμμή του φάουλ smile.gif
Η ομάδα θέλει λίγο δουλειά στην αντιμετώπιση ζώνης smile.gif , ενώ η ίδια παίζει man to man κλειστό με βοήθειες.

Go pills go !


Ιδού ο πρώτος οπαδός των τεράστιων "Χαπιών"!!!!!!!!!
Σ'ευχαριστώ για τα καλά λόγια και προσωπικά και εκ μέρους της ομάδας και εννοείται πως είσαι ευπρόσδεκτος και για τα υπόλοιπα παιχνίδια.Να μας δεις να παίρνουμε και το ροζ φύλλο ρε αδερφέ smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Silver8
Κοιτάξτε να ξυπνήσετε αυριο, μη χάσουμε το ματσ στα χαρτιά. blink.gif
Bonzo
Μην Ανυσυχείς...
Αύριο μάλον θα ναι ο πιο δύσκολος αγώνας μας τελικα θα γίνει 12.30 και παίζουμε με την ομάδα της ΑΣΟΕΕ που αν δεν κάνω λαθος έριξε 60αρα στην πρώτη αγωνιστική
Gravedigger
QUOTE(soz @ May 8 2007, 09:23 AM) *
Φαντάσου οτι στο 1ο δεκάλεπτο χάναμε 10-0.Τρελό comeback tongue.gif

Εντάξει,καθαρά για χαβαλέ έχουμε κατέβει αλλά αν συνεχιστεί να παίζουμε στη 1 το μεσημέρι με τον ήλιο στην μάπα σε ανοιχτό γηπεδάκι στο σεφ θα καταντήσει αηδία το όλο σκηνικό.

Ζηλεύω όσους παίζετε στο μετς!!!

Ε ρε που είναι οι ομάδες για χαβαλέ???Χάθηκε να παίζουμε μαζί???Κ εμείς για χαβαλέ έχουμε πάει κ έχουμε 2 ΤΕΦΑΑ στον όμιλο... blink.gif Τουλάχιστον το ευχαριστιόμαστε το παιχνίδι!!!
Bonzo
Πρώτη ήττα για τους Μπαρανπάκους αλά σχετικά ανώδυνα καθώς συνοδεύτηκε από αρκετά καλά εμφάνιση αν συνυπολογίσουμε το γεγονός ότι μέχρι και το 4ο δεκάλεπτο ήμασταν μέσα στο παιχνίδι(όταν και τραυματίστηκε ο βασικός μας PG, όχι πλύ σοβαρά όπως δείχνουν οι πρώτες εκτιμήσεις), καθώς χάναμε με 8 πόντους, και η αντίπλαη ομάδα είχε τουλάχιστον 3 παιδία που έπαιζαν σε ομαδα μάλιστα ο ένας ήατν ο PG της εθνικής εφήβων.
ΜVP μάλλον ο Dominique ενώ καλές εμφανίσεις είχε και ο Silver8(Κώστας) και Garnett13.Tελικό σκορ 65-86.

Μπαραμπάκοι:fragos 5(1)pts,Danilovic 4pts,Tράκας(ο pg που σας έλεγα) 12pts, Silver8(Κώστας) 19(1)pts,Dominique 13,Dizzy-fingers 2pts, Garnett13 10 οι υπόλοιπη ήμασταν άποντοι αλλά είχαμε και μικρή συμμετοχή(0-15min).

AΣΟΕΕ cuervo:No7(αυτός που μας είπαν ότι είανι στην εθνική εφήβων) 29(2),No8 6pts,No10 25(5),No12 24(2)pts,No 27 2pts.
Silver8
UNFAIR: τα νούμερα πήραν τάιμ άουτ 0.6 sec πριν την λήξη. Δεν πειράζει όμως θα τους πετύχουμε στις επόμενες φάσεις και θα τους καθαρίσουμε σαν αυγά. shot.gif
Silver8
Βonzo άσε το ποστάρισμα στον Dizzy. Report σε αγώνα δίχως να αναφέρεται το σκορ τις αναμέτρησης πρώτη φορά βλέπω. 41.gif
dizzy_fingers
Το έγραψε το σκορ.

Είναι αλήθεια όμως πως δεν το έχει το report tongue.gif...

Όσο για το time out στα 0,6"....ευτυχώς το σύστημα με ομίλους δουλεύει έτσι ώστε οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου να συναντώνται στις επόμενες φάσεις.
Όταν τους πετύχουμε θα έχει πολύ γέλιο.

Και πάλι δε θα τους δώσω το χέρι μου 33.gif.


Το θετικό από αυτό το ματς είναι ότι καταλάβαμε πως δεν είμαστε τελικά ένα μάτσο ψηλοί μαντράχαλοι που κατεβαίνουμε βαριεστημένοι στους αγώνες.
Όταν το θέλουμε μπορούμε να παίξουμε δυνατά και το σημαντικότερο απ'όλα...είδαμε πόσο ψηλά μπορεί να φτάσει αυτή η ομάδα.

Για τις επόμενες εβδομάδες να περιμένετε μόνο νίκες από τους Μπαραμπάκους.
Silver8
σωστά το έχει γράψει. ακυρο. γαμωτο....
Bonzo
Δεν έγραψα όμως πως πήγαν τα εκάλεπτα..Σόρρυ


Μπαραμπάκοι - ΑΣΟΕΕ cuervo:16-16, 30-33, 48-59, 65-86
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.