Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Group A
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > London 2012
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
sacarame
Teams

Argentina
France
Lithuania
Nigeria
Tunisia
United States


Schedule

29 July 2012
09:00 Nigeria 0–0 Tunisia


14:30
United States 0–0 France

22:15
Argentina 0–0 Lithuania


31 July 2012
14:30
Lithuania 0–0 Nigeria

20:00
France 0–0 Argentina

22:15
Tunisia 0–0 United States

2 August 2012
09:00
France 0–0 Lithuania

14:30
Argentina 0–0 Tunisia

22:15
United States 0–0 Nigeria


4 August 2012
09:00
Tunisia 0–0 France

14:30
Lithuania 0–0 United States

22:15
Nigeria 0–0 Argentina


6 August 2012
11:15
Tunisia 0–0 Lithuania

14:30
France 0–0 Nigeria

22:15
Argentina 0–0 United States

* ώρες Λονδίνου
xaris_
http://www.onsports.gr/OnMedia/item/234968...ogramma-tis-ERT
το τηλεοπτικο προγραμμα της ερτ για τους ολουμπιακους για να ξερουμε ποιους αγωνες μπασκετ θα δειξει η ΕΡΤ
morfi
QUOTE(xaris_ @ Jul 26 2012, 16:48 ) *
http://www.onsports.gr/OnMedia/item/234968...ogramma-tis-ERT
το τηλεοπτικο προγραμμα της ερτ για τους ολουμπιακους για να ξερουμε ποιους αγωνες μπασκετ θα δειξει η ΕΡΤ

WTF? Δεν δείχνουν την Αμερική στις 29 του μηνός;
NBAholic
Και να 'ταν μόνο αυτό...Όχι μόνο δεν μεταδίδουν ΗΠΑ αύριο, δε θα μεταδώσουν κανέναν αγώνα τους εκτός από αυτό με τη Νιγηρία (τι να μας πουν Αργεντινή, Λιθουανία, Γαλλία...).

Έτσι, για σύγκριση, ιδού πόσους αγώνες των παρακάτω χωρών θα δούμε (με μέγιστο 5):

Μ.Βρετανία: 2
Ρωσία: 4
Αργεντινή: 2
Λιθουανία: 2
Κίνα: 1
Ισπανία: 3
Αυστραλία: 1
Γαλλία: 2
Βραζιλία: 1
ΗΠΑ: 1
Νιγηρία: 1

Πόσο πολύ (μας) σκέφτεται και πάλι ο ακατανόμαστος επικεφαλής των αθλητικών μεταδόσεων της ΕΡΤ. angry_red.gif

Ξεκινούμε διαδικτυακή αναζήτηση.
rchos
Tunisia-Nigeria Live

Το πρώτο παιχνίδι του ολυμπιακού τουρνουά ζωντανά στο LIVE FEED 9 του eurovisionsports.tv τώρα.

sarounas
QUOTE(rchos @ Jul 29 2012, 11:27 ) *
Tunisia-Nigeria Live

Το πρώτο παιχνίδι του ολυμπιακού τουρνουά ζωντανά στο LIVE FEED 9 του eurovisionsports.tv τώρα.

τα δύο επόμενα αξίζουν Αυστραλία- Βραζιλία και ΗΠΑ-Γαλλία και βέβαια το βραδινό Λιθουανία αργεντινή, λίγο που είδα οι Τυνίσιοι δεν φαίνεται να το έχουν καθόλου... Στην επίθεση είναι επιεικώς τραγικοί

.....
τελικά μάλλον θίχτηκαν από τα λεγόμενά μου, ξαναμπαίνουν στο ματς.
Αυτό να δω ακόμη... ότι θα τους κερδίσουν (τους Νιγηριανού) μέχρι και οι Τυνίσιοι και δεν θέλω τίποτα άλλο
Pierce
Ελπιζω να παρακολουθουν το ματς, οσοι λεγαν για το ποσο καλη ομαδα ειναι η Νιγηρια και οτι τους υποτιμησαμε κλπ. Μπασκετομανα και η Τυνησία .

Α ρε Ζουρο...
giorgos14
QUOTE(pierce21 @ Jul 29 2012, 09:33 ) *
Ελπιζω να παρακολουθουν το ματς, οσοι λεγαν για το ποσο καλη ομαδα ειναι η Νιγηρια και οτι τους υποτιμησαμε κλπ. Μπασκετομανα και η Τυνησία .

Α ρε Ζουρο...


Η καταπληκτικη αμυνα της Τυνησιας εχει κρατησει τον υπερπαικτη Νταγκουντουρο μολις στους 6 ποντους..
Με εναν νορμαλ προπονητη θα παιζαμε εμεις τωρα...Παλι εκνευριστηκα...
rchos
το κανανε ενδιαφερον το παιχνιδι στοδευτερο ημιχρονο οι τυνησιοι
Pierce
Το τελευταιο 2 λεπτο, παιχτηκε μπασκετ σεμιναριακου επιπεδου rolleyes.gif Αποκορυφωμα η τελευταια κατοχη των Νιγηριανων.
AirNick7
rolleyes.gif τι ωρα ειναι το γαλλια-ηπα? και ενα λινκ παρακαλω οταν αρχισει
Ginobili
QUOTE(AirNick7 @ Jul 29 2012, 13:38 ) *
rolleyes.gif τι ωρα ειναι το γαλλια-ηπα? και ενα λινκ παρακαλω οταν αρχισει

16:30 κι εγώ θα χρειαστώ λινκ... biggrin.gif
captain charisma
μπειτε στο thefirstrow.eu στη κατηγορια του μπασκετ..εχει λινκς
belalik
μα τυι μ@λ@κ#ς ειναι εκει στην ερτ ρε γαμωτο ..

Εχουν ολα τα web sports και καλα καναλια, ας βαλουν το μπασκετακι εκει και οχι στη ΝΕΤ.

Εντωμεταξυ, βασει δημοτικοτητας στη χωρα μας, και σημασιας του τουρνουα (ουσιαστικα ειναι ενα μουντο-μπασκετ, ισως και πιο σημαντικο γιατι νομιζω η αιγλη των ολυμπιακων ειναι μεγαλυτερη) ειναι μακραν το πρωτο ομαδικο σπορ των ολυμπιακων σε ενδιαφερον, και θα ελεγα οτι μετα το στιβο (ορισμενα αθληματα) το πιο 'τηλεοπτικο' και ενδιαφερον αθλητικο γεγονος της ολυμπιαδας.

Τεσπα - εγω και ποδηλασια γουσταρω αλλα αντε να περιμενεις απο ερτ.


Τουλαχιστον ας τα βαζανε στα websports 1, 2 και 3 - και οποιος θελει τα βλεπει...


Αντε να βρουμε κανα λινκ τωρα..
Pierce
http://www.sportlemon.tv/v-4/2/100/v-430109.html
Θα το αφησω σε ολο το ματς. ΔΕ θα πεθανουμε ποτε , κουφαλα νεκροθαφτη (ΕΡΤ).
giorgos14
απο τα πρωτα δευτερολεπτα οι Αμερικανοι προσπαθουν να κανουν δυσκολη τη ζωη του παρκερ και να τον αποκοψουν απο τους υπολοιπους...απολυτως λογικο
belalik
QUOTE(pierce21 @ Jul 29 2012, 16:28 ) *
http://www.sportlemon.tv/v-4/2/100/v-430109.html
Θα το αφησω σε ολο το ματς. ΔΕ θα πεθανουμε ποτε , κουφαλα νεκροθαφτη (ΕΡΤ).


Ρε παιδια, μου κολλαει συνεχεια .. Και σε εσας? Προσπαθω να καταλαβω αν φταιει η δικη μου συνδεση η αν το stream εχει προβλημα ..
Pierce
Τωρα κολλαει και σε μενα. Αν το βρει κανεις που ειναι στο ebu σε ποιο feed, ας το σφυριξει. (κάθε λινκ ευπροσδεκτο να γινει post, επισης)
maik23
μπραβο πιρς.πολυ καλη ποιοτητα εκπομπης σημερα.
reignman
απο εκει το βλεπω και εγω πιρς!

πολυ κακος ο ντερον... λαθη... βεβιασμενα σουτ...
maik23
εγω βλεπω τελεια.κολαω απο την ζεστη αλλα το απολαμβανω γιατι δεν εχω τους σπαστικους ελληνες σπικερ!!!
Ginobili
Γενικά πολύ άστοχοι οι αμερικανοί,παίζουν πολύ με προσωπικές επιθέσεις..και έτσι κρατιούνται προς το παρόν κοντά τα Γαλλάκια..αλλά μέχρι εκεί.Κάνει μπαμ ότι τους λείπει κάτι για να εκμεταλευτούν τα λάθη των αμερικανών.Παικταράδες έχουν..αλλά τους λείπει η Σέρβικη-Αργεντίνικη εξυπνάδα-πονηριά-αλητεία για να κοντράρουν ανταγωνιστικά.
NBAer
QUOTE(NBAholic @ Jul 29 2012, 03:01 ) *
Και να 'ταν μόνο αυτό...Όχι μόνο δεν μεταδίδουν ΗΠΑ αύριο, δε θα μεταδώσουν κανέναν αγώνα τους εκτός από αυτό με τη Νιγηρία (τι να μας πουν Αργεντινή, Λιθουανία, Γαλλία...).

Έτσι, για σύγκριση, ιδού πόσους αγώνες των παρακάτω χωρών θα δούμε (με μέγιστο 5):

Μ.Βρετανία: 2
Ρωσία: 4
Αργεντινή: 2
Λιθουανία: 2
Κίνα: 1
Ισπανία: 3
Αυστραλία: 1
Γαλλία: 2
Βραζιλία: 1
ΗΠΑ: 1
Νιγηρία: 1

Πόσο πολύ (μας) σκέφτεται και πάλι ο ακατανόμαστος επικεφαλής των αθλητικών μεταδόσεων της ΕΡΤ. angry_red.gif

ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ??????????????? ΓΙΑΤΙ πρεπει να ζουμε στην χωρα με δημοσια τηλεοραση την ΕΡΤ????????? shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif

Πραγματικα οι λεξεις ναδιρ, πατος, αβυσσος, μειον απειρο, ωχριουν γ@@@^&#@@@ την @(*@@@ ^#^$@%!3@^1$ μου μπροστα στα επιπεδα βλακειας που φτανουν αυτοι της ΕΡΤ. shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif

Ολη την εβδομαδα ετοιμαζομουν να δω την Κυριακη το παιχνιδι, μπαινω 4μιση και βλεπω ΕΡΤ1 και 3 να μην το δειχνουν και στην ΝΕΤ δυο ανθρωπους να συζητανε!!!!!!!! blink.gif shot.gif Και την ιδια ωρα να παιζει ο Κομπι και ο Λεμπρον κλπ. Το 1ο εγκλημα εγινε.
Το μόνο που πρεπει να γινει τωρα ειναι να συνεργαστουμε καπως ΑΜΕΣΑ, να δειξουν τα επομενα ματς.

Ποιος ειναι ο ακατανομαστος και πανεξυπνος επικεφαλης των αθλητικων μεταδοσεων της ΕΡΤ?

Γιατι η ΝΕΤ δειχνει αηδιες και οχι παιχνιδια των Ολυμπιακων αγωνων? Γιατι η ΕΡΤ3 δειχνει υδατοσφαιριση Ιταλια Αυστραλια????????????????????????? Γιατι η ΕΡΤ1 δειχνει κατι με ιστιοπλοια????????????????????????????????
Πόσα ατομα τα βλεπουν αυτα??????????????????????????????????????????????????????????????

Γιατι δεν δειχνουν μπασκετ που ειναι δημοφιλες σπορ στην Ελλαδα???????????????????? Και μαλιστα Αμερικη που εχει πολλους υποστηρικτες και δινει και θεαμα! Τι κάλο στον εγκεφαλο εχουν??????????????? shot.gif

Δεν μπορω, πρεπει να συνεχισω να γραφω υβρεις για να μην ξεπερασω τα ανεκτα ορια συγχισης και παθω τιποτα. shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif

Ολυμπιακους αγωνες σε live streaming?????????????? Δεν το δεχομαι. Ας συνεργαστουμε 800-1000 ατομα απο εδω να κανουμε ενα μπλογκ στα γρηγορα στολιζοντας με ακομψους και προσβλητικοτατους χαρακτηρισμους την διανοια ή τις διανοιες της ΕΡΤ που δημιουργησαν το ολο θεμα, να γινει θεμα, να φαμε και μηνυση ομαδικως αν ειναι για τους χαρακτηρισμους, να παμε και φυλακη αν ειναι, αρκει να θορυβηθουν λιγο μερικοι ΜΠΑΣ ΚΑΙ.... shot.gif shot.gif

Ενδιαφερον φιλαθλων ΕΛΛΑΔΑΣ = ΜΠΑΣΚΕΤ+ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ κατα 99.999% και στιβος κατα 0.0009% και ολα τα άλλα 0.0001% και δειχνουν υδατοσφαιριση Ιταλια-Αυστραλια και ιστιοπλοια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
shot.gif

belalik
Εμενα μου κολλανε ολα - ειδικα με αγγλικη μεταδοση .. Κατι ισπανικα και κατι τουρκικα παιζουν λιγο παραπανω.. Πολυ εκνευριστικο, και το παιχνιδι εχει ενδιαφερον (οσο μπορω να δω). Μετριοι οι αμερικανοι, μονο προσωπικες ενεργειες και αστοχοι γενικα.

Ginobili
Σε όσους κολλάει,δοκιμάστε καλύτερα το ρώσικο.Με τα άλλα δεν έχω πρόβλημα ιδιαίτερα,αλλά στο ρώσικο είναι καλύτερα για μένα.

http://livetv.ru/eventinfo/127144_usa_france/
berry
ποιος ειναι ο σχολιαστης στο ΝΒC ? ας του πει καποιος οτι ο τραορε ειναι αμφιδεξιος
NBAer
QUOTE(pierce21 @ Jul 29 2012, 16:50 ) *

Σωτηρας. cool.gif
Παροτι σιχαινομαι το live streaming αφου πρεπει να το βλεπω σε παραθυρο 7 ιντσων το ματς στην οθονη του PC αντι για 32 ιντσες. shot.gif

Καταραμενοι να'ναι εκει στην ΕΡΤ αυτοι που εχουν την ευθυνη για ολα αυτα. shot.gif
belalik
QUOTE(NBAer @ Jul 29 2012, 17:30 ) *
Σωτηρας. cool.gif
Παροτι σιχαινομαι το live streaming αφου πρεπει να το βλεπω σε παραθυρο 7 ιντσων το ματς στην οθονη του PC αντι για 32 ιντσες. shot.gif

Καταραμενοι να'ναι εκει στην ΕΡΤ αυτοι που εχουν την ευθυνη για ολα αυτα. shot.gif


Σιγουρα δε μπορεις να συνδεσεις το πισι στην τηλεοραση να γουσταρεις? Οι πιο πολλες (σχετικα) καινουριες τηλεορασεις εχουν το λιγοτερο μια vga εισοδο. Δοκιμασε - αν και στην αναλυση που το βλεπεις, παιζει να ειναι ψιλοχαλια στις 32 ιντσες.


Ασχετο - εγω καποια στιγμη θα το σπασω το μοντεμ της hol σισουρα, εχει γλυτωσει πολλες φορες, αλλα τωρα ειναι και η ζεστη, σε καποιο απο τα επομενα 9823477 κολληματα που θα κανει θα το κανω βιδες να τελειωνουμε..
rchos
et1 τωρα δειχνει μπασκετ.
belalik
QUOTE(rchos @ Jul 29 2012, 17:42 ) *
et1 τωρα δειχνει μπασκετ.


και websports1 (δεν εχω τηελοραση, ειμαι καταδικασμενος στο ιντερνετ)
morfi
Τρικυμία για τους Γάλλους, μπάσκετ σεμιναριακού επιπέδου από τους Αμερικανούς. Να μην έπαιρνε μόνο τόσο βεβιασμένες προσπάθειες ο Κόμπι και θα ήταν ακόμη καλύτερα.
belalik
ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΒΑΓΓΕΛΑΣ ????

Τυχαια διαταξη καμπυλων ?? .. Ε ρε γαμωτο ... smiley.gif
aegeansheed
O Σεραφέν μένει στο ίδιο δωμάτιο με τον Μπόρις? Δεν εξηγείται αλλιώς πώς έχει γίνει τόσο μπούλης
sarounas
οι Γάλλοι χρειάζονται επειγόντως ταχύρυθμα σεμινάρια νοοτροπίας από τους Αργεντίνους. Η εικόνα τους όταν παίζουν με ανώτερους αντιπάλους είναι για γέλια (τα ίδια και με Ισπανία πέρσι στον τελικό)
......
τώρα Σάρας εναντίον Μανού μάλλον για τελευταία φορά. Ας ελπίσουμε να ναι καλό, μην πάει και τζάμπα το ξενύχτι
πάλι ο χοντρός στην περιγραφή? εργολαβία το έχει πάρει το μπάσκετ.

και τί δεν θα δινα και για λίγο Χατζηγεωργίου icon_drunk.gif

belalik
Τι ματσάρα το λιθουανια-αργεντινη μεχρι τωρα !!!
Razorblade Fish
Α ρε Λινας απολαυση εισαι...Επισης ρε Λιθουανοι,ξερω Σαρας δεν βγαινει καθε μερα,αλλα ελεος με αυτον τον κλοουν τον Καλνιετις...
Manu7
Απόλαυση να βλέπεις αυτές τις 2 ομάδες τόσα χρόνια..
sarounas
QUOTE(belalik @ Jul 30 2012, 00:28 ) *
Τι ματσάρα το λιθουανια-αργεντινη μεχρι τωρα !!!

το παιχνίδι θυμίζει τον προημιτελίκο του μουντομπάσκετ στην Τουρκία αλλά δεν νομίζω ότι
αυτός ο ρυθμός ευνοεί την Αργεντινή αν πάρουμε σαν δείγμα εκείνο το ματς
βέβαια τώρα υπάρχει και ο Μανού wink.gif
giorgos14
  • Ποσες φορες θα χαψουν ακομα αυτη τη προσποιηση για σκριν του σκολα?
  • Βαλατσιουνας εισαι νινι ακομα..με τετοια αμυνα θα κανεις ολους εκει στο Λιετουβα να αναπολουν τον Γιαβτοκας
  • Κλειζα-Τζινομπιλι-Σκολα ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ
  • Ο λινας ειναι ικανος ,ενω εχει κανει τετοιο ξεκινημα,να γ@##σει το παιχνιδι του μονο και μονο επειδη εκνευριστηκε απο τη ταπα..
  • Εχω την αισθηση οτι αυτος θα ειναι ο μικρος τελικος
  • Ο Ιωαννου, αρχιζω να σιγουρευομαι,οτι παιρνει ετοιμους απο καποιον αλλο 2-3 αξονες και μιλαει γυρω απο αυτους συνεχεια..ΝΑΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ! Ας ειχαμε και στη δικια μας τετοιους μεγαλους ...
kurtz
Καταπληκτική η Αργεντινή και ας μην έχει πολλές λύσεις. Εγώ τους πιστέυω για τελικό.
MaJesty23
αλητομπασκετόφατσες του κερατά και στις δυο ομάδες!Οι Αργεντινοί 35 άρηδες αλλά εκεί...οχι σαν τους δικούς μας τους παλαίμαχους!
reignman
οι δικοι μας στα 30-35 σταματανε να παιζουν για την εθνικη. γκουχ παπ. γκουχ δδ.

ο σκολα ο τζινο κτλ παιζουν και ποσα παιχνιδια.. μονο κανονικη περιοδο να βαλεις... 82 μινιμουμ (+ τραυματισμους κτλ)
Manu7
QUOTE(reignman @ Jul 30 2012, 00:51 ) *
οι δικοι μας στα 30-35 σταματανε να παιζουν για την εθνικη. γκουχ παπ. γκουχ δδ.

ο σκολα ο τζινο κτλ παιζουν και ποσα παιχνιδια.. μονο κανονικη περιοδο να βαλεις... 82 μινιμουμ (+ τραυματισμους κτλ)

Τέτοιους παιχταράδες δεν έχει βγάλει η Ελλάδα...Δυστυχώς...Οι άνθρωποι είναι χάρμα ιδέσθαι.Είτε χάνουν,είτε κερδίζουν.
sarounas
να το πω τώρα ή θα με πείτε εμπαθή??
μέχρι τώρα στο πρώτο ημίχρονο έχουν κάνει μπλονζόν αυτοθυσίας οι Σκόλα, Πριγκιόνι, Μανού, Σάρας, Κλέιζα
σίγουρα πρέπει να την πονάνε λίγο αυτή την ρημάδα την φανέλα της εθνικής icon_drunk.gif

τα δικά μας παλικάρια νομίζω ότι πρέπει να κάνουν αντίστοιχα μπλονζόν καθημερινά στις παραλίες 68.gif
Manu7
Ντάξει ΕΡΤ αστα διαλα...

Χάσαμε την τελευταία 3ποντάρα.Ο Ντελφίνο έχασε 2 σουτ και μετά έβαλε 3 ή 4 τρίποντα? blink.gif
kurtz
Οι Έλληνες φίλαθλοι και παίκτες δεν αγαπάνε το μπασκετ αλλά τους τίτλους, όταν δεν υπάρχει ελπίδα για τίτλο όλοι αδιαφορούν. Αυτό φένεται και από το παίξιμο τους, πότε η Εθνική μας έπαιξε ωραίο μπασκετ τα τελευταία είκοσι χρόνια;
zarko78
Αυτός ο Σκόλα τι μπασκεταρα ξέρει ο άνθρωπος! Εκτός ότι έχει 15 διαφορετικές κινησεις , διαβάζει το παιχνίδι καλύτερα από κάθε ψηλό στον κόσμο. Αυτοί οι Λιθουανοί είναι καλοι, αλλά γατακια μπροστά στα ιερά τέρατα.
gspara
Η Λιθουανια σκετη απογοητευση στο β δεκαλεπτο.Μετα το αρχικο κρεσεντο Κλειζα μονο μια ομαδα ειναι στο γηπεδο.Σαρας εκτος τοπου και χρονου.
Προπονητης της Αργεντινης ειναι ο Ιακωβος Φιλιππουσης???
giorgos14
QUOTE(kurtz @ Jul 29 2012, 23:05 ) *
Οι Έλληνες φίλαθλοι και παίκτες δεν αγαπάνε το μπασκετ αλλά τους τίτλους, όταν δεν υπάρχει ελπίδα για τίτλο όλοι αδιαφορούν. Αυτό φένεται και από το παίξιμο τους, πότε η Εθνική μας έπαιξε ωραίο μπασκετ τα τελευταία είκοσι χρόνια;


Οι ελληνες μπασκετμπολιστες δεν ειχαν το ταλεντο να παιξουν ωραιο μπασκετ..Ειχαν μυαλο,ηξεραν τακτικη,επαιζαν αμυνα αλλα δεν ηταν ποτε σκορερ!εδω εναν ειχαμε σκορερ τα τελευταια χρονια και ο ανθρωπος ειχε αφοσιωθει τοσο στην αμυνα ,στην ομαδα του κυριως, που ειχε ξεχασει να σουταρει (Χατζηβρεττας).

Οι Αργεντινοι πανε τοσα χρονια γιατι πραγματικα φαινεται να εχουν καλες σχεσεις και να το απολαμβανουν καθε λεπτο...Για αυτο και αντεχουν 5 ατομα να βγαζουν ολο το παιχνιδι.Ο πριτζιονι λιγοτερη επιβαρυνση εχει απο τους δικους μας?για να μην πω για τζινομπιλι και σκολα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.