Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Group A
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > London 2012
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
captain charisma
ξεκουραζεται για τα δυσκολα..αλλωστε οταν αυτα αρχιζουν και η μπαλα καιει θα αναλαβει αυτος δραση...αφου καποιοι αλλοι δεν μπορουν...
gspara
Forza Argentina!!!Τα νοκαουτ ετσι κιαλλιως μετρανε.Λογικα τωρα με Ισπανια στους 8.
Manu7
QUOTE(gspara @ Aug 1 2012, 11:48 ) *
Forza Argentina!!!Τα νοκαουτ ετσι κιαλλιως μετρανε.Λογικα τωρα με Ισπανια στους 8.

wacko.gif Γιατί?Θα βγει 4η κάτω και από τη Λιθουανία?Βασικά ακόμα όλα ανοιχτά είναι.Απλά το +20 επί της Λιθουανίας της δίνει πιθανότητες ακόμα και για τη 2ρη θέση αν χάσουν οι Γάλλοι από τους Λιθουανους.
ViC
QUOTE(gspara @ Aug 1 2012, 11:48 ) *
Forza Argentina!!!Τα νοκαουτ ετσι κιαλλιως μετρανε.Λογικα τωρα με Ισπανια στους 8.

εγώ τη βλέπω τρίτη και να παίζει με Ρωσία
giorgos14
QUOTE(ViC @ Aug 1 2012, 09:06 ) *
εγώ τη βλέπω τρίτη και να παίζει με Ρωσία


εγω παλι κραταω μια επιφυλαξη για το Ρωσια-Ισπανια.ειδικα αμα δεν παιζει ο Ναβαρο..

κατι ασχετο ,αλλα γιατι το Λιθουανια-Γαλλια να ειναι στις 9 το πρωι ωρα αγγλιας;οταν εφτιαχναν το προγραμμα δεν καταλαβαιναν οτι εχει ΠΟΛΥ περισσοτερο ενδιαφερον απο το Η.Π.Α-Νιγηρια που το εχουν 10 το βραδυ;μαλλον τα καημενα τα παιδια απο το αμερικα δεν μπορουν να ξυπνησουν μια μερα νωρις και τους βαζουν να παιζουν συνεχεια βραδυ η' στη χειροτερη μεσημερι
NBAer
QUOTE(giorgos14 @ Aug 1 2012, 00:54 ) *
εν τελει το παιχνιδι των αμερικανων μεταδιδεται απο την ετ1

Ισως ειδαν το κραξιμο ή τους εκραξαν συγγενεις και φιλοι και κανανε το σωστο. Εστω και αργα αλλά τελοσπαντων....

QUOTE(captain charisma @ Aug 1 2012, 10:52 ) *
ξεκουραζεται για τα δυσκολα..αλλωστε οταν αυτα αρχιζουν και η μπαλα καιει θα αναλαβει αυτος δραση...αφου καποιοι αλλοι δεν μπορουν...

Ε? blink.gif
Ποιοι δεν μπορουν?? blink.gif


Ενα απο τα ωραιοτερα παιχνιδια χθες με πολλες φοβερες φασεις και αλλει ουπ!!!! Ο Ντειβις ξεκ@λ@θηκε να καρφωνει μετα απο ωραιες πασες για αλλευ-ουπ.




















duncan21
Εννοείται πως η φάση του αγώνα ήταν η εξής:

gspara
Εχετε δικιο.Εκανα λαθος.Επομενως συμφωνω με τον vic.Προβλεπω Αργεντινη-Ρωσια.
T.W.Is.M.
Εγω παλι θελω να δω καποια ομαδα να χανει επιτηδες αγωνα για να βγει ο Μπλατ να γκρινιαξει... smiley.gif
gspara
Ελπιζω να κερδισει η Λιθουανια για να βγει 2η Αργεντινη.Χλωμο βεβαια...
giorgos14
οποτε βλεπω τον καλνιετις μονο αυτο σκεφτομαι...
gspara
QUOTE (giorgos14 @ Aug 2 2012, 11:19 ) *
οποτε βλεπω τον καλνιετις μονο αυτο σκεφτομαι...

Ευτυχως το καταλαβε και ο Κεμζουρα,εβαλε Σαρας κ ανεβασε την ομαδα.Σουπερ Ποτσιους,αδικειται στην Ρεαλ.
giorgos14
QUOTE(gspara @ Aug 2 2012, 08:22 ) *
Ευτυχως το καταλαβε και ο Κεμζουρα,εβαλε Σαρας κ ανεβασε την ομαδα.Σουπερ Ποτσιους,αδικειται στην Ρεαλ.


πραγματικα με το που βγηκε ο ανυπαρκτος το εφτασαν στο ποντο.Καλος ο Ποτσιους αλλα δεν νομιζω οτι εχει τη σταθεροτητα να σταθει σε μεγαλη ομαδα..
gspara
Δεν το περιμενα ο Ντιο να καταπιει τον Κλειζα!!!
rchos
QUOTE(gspara @ Aug 2 2012, 11:29 ) *
Δεν το περιμενα ο Ντιο να καταπιει τον Κλειζα!!!


ο ντιο ειναι πολυ μεγαλος παιχτης.
δεν νομιζω καποιος αμερικανος να απορουσε με κατι τετοιο.
gspara
QUOTE (Manu7 @ Jul 31 2012, 23:48 ) *
Δεν,δεν....Αυτοί οι Γάλλοι δεν μου γεμίζουν το μάτι.Αν και με Ζελαμπάλ - Ντε Κολό να βάζουν και κάνα σουτάκι ανοίγουν τις άμυνες.Πιστεύω ότι ο Μπατούμ πρέπει να παίρνει περισσότερες προσπάθειες ενώ σήμερα ο ΚΕΒΕΝ ΣΕΡΑΦΕΝ που θα έλεγε και μια χατζημέγιστη ψυχή ήταν πολύ καλός.

Οι Αργεντίνοι ήταν πολύ άστοχοι σήμερα.Ο δε Ντελφίνο έχασε όσα έβαλε προχτές.
Η αστοχία ευθύνεται στην κούραση που τους προκάλεσαν οι Γάλλοι ή στην ατομική τους επίδοση..Μάλλον και τα 2 γιατί δεν θέλω να αδικήσω το μεστό παιχνίδι της Γαλλίας η οποία δεν τα έχασε ποτέ.

Δικαιωνεσαι απολυτα Manu7!!Σημερα που δεν υπαρχουν τα σουτακια Ζελαμπαλ-Ντε Κολο τα βρισκουν μπαστουνια.Ουσιαστικα το ματς αρχισε μετα το αρχικο 20-11 των Γαλλων οταν οι Λιθουανοι αποφασισαν να κανουν 2πραγματακια βασικα.Να παιξουν αμυνα και να γινουν ομαδικοι.
Ginobili
QUOTE(gspara @ Aug 2 2012, 09:29 ) *
Δεν το περιμενα ο Ντιο να καταπιει τον Κλειζα!!!

Ο Ντιο στα play offs κατάπινε και περιόριζε παίκτες όπως Μάρτιν,Μίλσαπ,Φέιβορς,Γκρίφιθ...Άν ο Κλέιζα είχε στο μυαλό του το μπάσκετ όπως ο Ντιό θα ήταν παίκτης των 15+εκ $ sto NBA
gspara
QUOTE (rchos @ Aug 2 2012, 11:36 ) *
ο ντιο ειναι πολυ μεγαλος παιχτης.
δεν νομιζω καποιος αμερικανος να απορουσε με κατι τετοιο.

Βεβαιως και ειναι μεγαλος παιχτης.Δεν το περιμενα στην τωρινη του κατασταση με τα παραπανισια κιλα και εχοντας χασει μεγαλο μερος απτην πλαστικοτητα του.
Πως βλεπεις το β ημιχρονο?Θα ξεμπλοκαρουν οι Γαλλοι η θα πατησουν γκαζι οι Λιθουανοι?
Ginobili
Αν οι Λιθουανοί δεν βάλουν μακρινά Λιθουανικά σουτ..δεν κερδίζουν τους Γάλλους
T.W.Is.M.
Πραγματικα απορω πως κερδιζει αυτη η ομαδα. Ας εχει και 12 παιχτες ΝΒΑ, δεν προκειται να την πιστεψω ποτε. Θα συνεχισω να θεωρω οτι αν παιξουμε εμεις μαζι τους, θα τους κερδισουμε 9 στις 10 φορες και η 10η που χανουμε ηταν το περσινο ματς που παιζαμε με τη μιση ομαδα! Αμφιβαλλω αν θα κερδισουν τη Νιγηρια και τους θεωρω αουτσαιντερ με οποιον και να παιξουν στους προημιτελικους. Απλα δε μου γεμιζουν το ματι και δεν τους πιστευω.
sacarame
Μαγεία και πάλι ο Κεμζούρας σημερα...Εχει καταφέρει να μετατρέψει ένα καλό σύνολο παικτών σε πολύ μέτρια ομάδα..
Είναι δυνατόν στην τρίτη περίοδο με το ματς ισόπαλο να κατεβάζεις σχήμα με Γιασάιτις, Γιανκούνας, Σονγκάιλα απέναντι σε Μπατουμ,Ντιό, Σεραφάν;;; ΠΙΟ ΣΟΦΤ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ!!!!!

Αποτέλεσμα; Πάρτυ οι Γάλλοι κάτω από τα καλάθια και σερί 17-5, οπότε πάπαλα το ματς...

Επίσης έγραφα στο αφιέρωμα ότι λόγω της απουσίας Γιαβτόκας, θα βλέπαμε πολύ περισσότερο τον Βαλαντσιούνας. Ε ο θεος τον βάζει ακόμα λιγότερο από ότι στο Ευρωμπάσκετ...Ένα ψηλό έχεις και δεν τον βάζεις σχεδόν καθόλου στο β ημίχρονο....
Για να μην πω για το φοβερό σχεδιασμό στην επίθεσή μας, όπου η μικτή μπασκετφόρουμ μοιάζει με καλοκουρδισμένη μηχανή του Πόποβιτς μπροστά της...


Οι Γάλλοι δεν ήταν καλοί, αλλά ήταν σοβαροί, έπαιξαν έξυπνα και κλείδωσαν την δεύτερη θέση...
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Aug 2 2012, 12:53 ) *
Μαγεία και πάλι ο Κεμζούρας σημερα...Εχει καταφέρει να μετατρέψει ένα καλό σύνολο παικτών σε πολύ μέτρια ομάδα..
Είναι δυνατόν στην τρίτη περίοδο με το ματς ισόπαλο να κατεβάζεις σχήμα με Γιασάιτις, Γιανκούνας, Σονγκάιλα απέναντι σε Μπατουμ,Ντιό, Σεραφάν;;; ΠΙΟ ΣΟΦΤ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ!!!!!

Αποτέλεσμα; Πάρτυ οι Γάλλοι κάτω από τα καλάθια και σερί 17-5, οπότε πάπαλα το ματς...

Επίσης έγραφα στο αφιέρωμα ότι λόγω της απουσίας Γιαβτόκας, θα βλέπαμε πολύ περισσότερο τον Βαλαντσιούνας. Ε ο θεος τον βάζει ακόμα λιγότερο από ότι στο Ευρωμπάσκετ...Ένα ψηλό έχεις και δεν τον βάζεις σχεδόν καθόλου στο β ημίχρονο....
Για να μην πω για το φοβερό σχεδιασμό στην επίθεσή μας, όπου η μικτή μπασκετφόρουμ μοιάζει με καλοκουρδισμένη μηχανή του Πόποβιτς μπροστά της...


Οι Γάλλοι δεν ήταν καλοί, αλλά ήταν σοβαροί, έπαιξαν έξυπνα και κλείδωσαν την δεύτερη θέση...


Καλα ο Κεμζουρας ειναι για την Επιδαυρο. Και γκρινιαζαμε εμεις για το Ζουρο. Εδω που τα λεμε και τα ονοματα φερνουν λιγο.
Ειμαι σιγουρος οτι το Κεστουτις σημαινει Ηλιας. Και μας πιανει μελαγχολια με τον Κεμζου τον Κεμζουρα τον Ηλια... smiley.gif
giorgos14
Οι λιθουανοι δεν προκειται να κερδισουν μεγαλη ομαδα ετσι οπως παιζουν ποτε..οι 8 στις 10 επιθεσεις ειναι ιδιες,να δωσουν τη μπαλα σε καποιον(κλειζα η' ποτσιους σημερα) ωστε να παιξει ενας εναντιον ενος.Τις αλλες 2 θα τις παρει ο καλνιετις η' ο γιασικεβιτσιους κανοντας ενα ,αποτυχημενο συνηθως,γιουρουσι προς το καλαθι..Οσο για την αμυνα τους ας μην το σχολιασω..Ο Ντιαο ,που δεν συγκρινεται με τον προ 5αετιας Ντιαο,τους εκανε παρτυ.Ο Λινας καθοταν και τον χαζευε και δεν τον προλαβαινε!!αρχιζει να διαμορφωνεται η καταταξη σιγα σιγα με
  1. Η.Π.Α
  2. Γαλλια
  3. Αργεντινη
  4. Λιθουανια
Το σημερινο Ρωσια-Βραζιλια θα κρινει σε αρκετα μεγαλο βαθμο τις διασταυρωσεις
morrison
Πάντως καθαρίζοντας Αργεντινή και Λιθουανία πάνε καρφί για δεύτεροι οπότε πολύ πιθανό ο ηττημένος του Βραζιλία-Ρωσία να είναι ο αντίπαλος τους στα χιαστί.Χαμός,πέρσι κέρδισαν τους Ρώσους στον ημιτελικό βέβαια...

Τον Βαλαντσιούνας δεν τον έχει για πολλά λεπτά είναι φανερό, από την άλλη ότι τον ξέχασε λίγο σήμερα-τον ξέχασε.

Παραστάση από τους big3 των Γάλλων σήμερα, ο Ντιαο και πλειμέικερ ρακέτας και κλείδωσε τον Κλέιζα για μεγάλο διάστημα.
ΤεΠε στα γνωστά, Νικό ορχήστρα και πάλι, η στιγμή που τα παίρνει λίγο στη κράνα από τις μπούκες του Πότσιους και του κολλάει δυο ταπάρες στην σειρά (..με την δεύτερη να έχει ανέβει κανά μισό μέτρο ψηλότερα από τον Πότσιους) ήταν τρελή.

Επίσης ο κώλος Ντιαο έχω την απορία αν τρακάρει με ένα άλλο διάσημο κώλο των γηπέδων τι θα γίνει...Σεισμός μάλλον.
sacarame
QUOTE(morrison @ Aug 2 2012, 13:00 ) *
Επίσης ο κώλος Ντιαο έχω την απορία αν τρακάρει με ένα άλλο διάσημο κώλο των γηπέδων τι θα γίνει...Σεισμός μάλλον.


Νομίζω θα εχουμε μετακίνηση τεκτονικών πλακών... smiley.gif
aegeansheed
QUOTE(morrison @ Aug 2 2012, 13:00 ) *
Επίσης ο κώλος Ντιαο έχω την απορία αν τρακάρει με ένα άλλο διάσημο κώλο των γηπέδων τι θα γίνει...Σεισμός μάλλον.


Ευτυχώς παίζει tennis (Serena is my guess). Η Γαλλία με Diaw-Seraphin = Κωλανδία
sacarame
QUOTE(aegeansheed @ Aug 2 2012, 14:06 ) *
Ευτυχώς παίζει tennis (Serena is my guess). Η Γαλλία με Diaw-Seraphin = Κωλανδία


Νομίζω ότι τον λένε Μιχαλιό και φοράει φέσι.... smiley.gif
giorgos14
QUOTE(sacarame @ Aug 2 2012, 12:11 ) *
Νομίζω ότι τον λένε Μιχαλιό και φοράει φέσι.... smiley.gif


???
εγω το Σοφο σκεφτηκα..
ViC
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 2 2012, 12:35 ) *
Πραγματικα απορω πως κερδιζει αυτη η ομαδα. Ας εχει και 12 παιχτες ΝΒΑ, δεν προκειται να την πιστεψω ποτε. Θα συνεχισω να θεωρω οτι αν παιξουμε εμεις μαζι τους, θα τους κερδισουμε 9 στις 10 φορες και η 10η που χανουμε ηταν το περσινο ματς που παιζαμε με τη μιση ομαδα! Αμφιβαλλω αν θα κερδισουν τη Νιγηρια και τους θεωρω αουτσαιντερ με οποιον και να παιξουν στους προημιτελικους. Απλα δε μου γεμιζουν το ματι και δεν τους πιστευω.

Συμφωνώ μαζί σου. Θα γούσταρα πολύ να τερματίσει τρίτο στον άλλο όμιλο το καρναβάλι του Ρίο ντε Τζανέιρο και να τους πετάξει έξω. (Έχω ακούσει ότι είναι αρκετά σοβαροί φέτος οι Βραζιλιάνοι. Ισχύει; )
Πάντως στη ζώνη σήμερα οι Γάλλοι δυσκολεύτηκαν πολύ. Γεγονός είναι πως δεν το έχουν και πολύ το μακρινό σουτ, οπότε ψυχολογικά κυρίως τρώνε κάποια σκαλώματα στη ζώνη...

Από την άλλη οι Λιθουανοί πραγματικά δεν μπορούν να πάρουν μεγάλο παιχνίδι. Θα μείνουν τέταρτοι και θα αποκλειστούν από τους Ισπανούς έστω και δύσκολα. Είναι εντελώς σοφτ, έχουν κακό προπονητή, μοιάζουν αδούλευτη ομάδα αν και με πολύ ταλέντο.
Οι δύο όμιλοι ως τώρα πάντως πάνε ως εξής:
1. ΗΠΑ
2. Γαλλία
3. Αργεντινή
4. Λιθουανία

και ο άλλος:
1. Ισπανία
2. Ρωσία (ή Βραζιλία)
3. Βραζιλία (ή Ρωσία)
4. Αυστραλία (ή Αγγλία) έτσι κι αλλιώς θα πέσουν πάνω στις ΗΠΑ και θα αποκλειστούν
Manu7
Πλάκα κάνουν οι Τυνήσιοι 28-14 τους Αργεντίνους.Από κάτι κλεφτές ματιές που ρίχνω αυτός ο Mejri είναι τρελή παιχτούρα.Τον θυμάμαι που γράφατε γι'αυτόν και στο αφιέρωμα. rolleyes.gif
giorgos14
QUOTE(Manu7 @ Aug 2 2012, 14:51 ) *
Πλάκα κάνουν οι Τυνήσιοι 28-14 τους Αργεντίνους.Από κάτι κλεφτές ματιές που ρίχνω αυτός ο Mejri είναι τρελή παιχτούρα.Τον θυμάμαι που γράφατε γι'αυτόν και στο αφιέρωμα. rolleyes.gif


40-40 ημιχρονο με το παιχνιδι να ειναι Τυνησια εναντιον Τζινομπιλι με λιγο απο Σκολα..19 ο Μανου,11 ο Σκολα και ο επομενος της αργεντινης να εχει 4... 68.gif
dimitrios 1985
Ποσους τονους μπασκετ να ξερει αυτος ο τζινομπιλι ρε παιδια? Τεραστιος παικτης κραταει μονος του την αργεντινη..Ο πριτζονι δεν εχει παιξει λεπτο ακομα και με πλeιμεικερ τον ανεκδιηγητο καμπατσο και οργανωνει και σκοραρει..Εχει βαλει 19 ο μανου ως τωρα και δευτερος ο σκολα με 11..
benchwarmer
Εντάξει, δεν υπάρχουν αυτά τα πράγματα, ματς με την Τυνησία και ο Σκόλα παίζει 36 λεπτά, με φιάλες τον βλέπω να κατεβαίνει στους 8... Και με την τελική διαφορά στους 20 (αν και τα χρειαστήκαμε στην αρχή), και οι 2 τελευταίοι παίχτες του ροτέισιον (Κάμεριχς και Λέιβα) πάλι δεν έπαιξαν καθόλου! Τουλάχιστον δεν έπαιξε καθόλου και ο Πριτζιόνι (ελπίζω δηλαδή να είναι επιλογή και όχι τραυματισμός), αλλά έπαιξε 39 λεπτά ο θεούλης Καμπάτσο, και είχε 12π-9ρ(με ύψος 1.79 θυμίζω)-7α, και 1 τάπα!
Οι big 3 πάντως είναι όχι μόνο το Α και το Ω, αλλά όλη η αλφάβητος για αυτήν την ομάδα.. 184/258 πόντους στα 3 ματς, ακόμα και οι big3 του Μαιάμι δεν ξερω αν εχουν τετοιο ποσοστο σε σχεση με την υπολοιπη ομαδα.
Και βεβαια ειδικη αναφορα στο ινδαλμα του αβαταρ μου, 4αρι με 0/0 2π και 2/9 3π σε 3 ματς, συνεχιζει ακαθεκτος απο το Μουντο του '10 που ειχε 3/5 2π και 19/44 3π...

Ο ομιλος εχει τελειωσει, η σειρα ειναι γνωστη, ολα τα βλεματα τωρα στον αλλο ομιλο...

Και το οχι και τοσο ασχετο trivia της ημερας: 4 ζευγαρια στο μπαντμιντον αποκλειστηκαν απο τους αγωνες, γιατι εχασαν επιτηδες διαλεγοντας αντιπαλους για τη συνεχεια. Κρατηστε το μηπως χρειαστει tongue.gif
sarounas
QUOTE(ViC @ Aug 2 2012, 14:54 ) *
Από την άλλη οι Λιθουανοί πραγματικά δεν μπορούν να πάρουν μεγάλο παιχνίδι. Θα μείνουν τέταρτοι και θα αποκλειστούν α

δηλαδή θα κερδίσουν και Τυνησία? blink.gif

ΣΣ: τελικά δίκιο έχεις η διαφορά που πήραν με Νιγηρία τους σώζει 68.gif
Manu7
Εντάξει η περιγραφή με Νάτου μετά από τόσο μεγάλη δόση Βαγγέλα μοιάζει με όαση!

Στα του παιχνιδιού τους Ρώσους τους βλέπω για χάλκινο μετάλλιο.Μου γεμίζουν το μάτι σε αντίθεση με τους Γάλλους.
Ανταπεξέρχονται μια χαρά κόντρα σε ομάδα που έχει πιο πολλά κορμιά στους ψηλούς και από αυτούς.

ENTIT:Tην έκανα την πατάτα μου και το έγραψα σε λάθος τόπικ.Ας μεταφερθεί από κάποιον μοντ.
sarounas
QUOTE(Manu7 @ Aug 2 2012, 19:32 ) *
Εντάξει η περιγραφή με Νάτου μετά από τόσο μεγάλη δόση Βαγγέλα μοιάζει με όαση!

Στα του παιχνιδιού τους Ρώσους τους βλέπω για χάλκινο μετάλλιο.Μου γεμίζουν το μάτι σε αντίθεση με τους Γάλλους.
Ανταπεξέρχονται μια χαρά κόντρα σε ομάδα που έχει πιο πολλά κορμιά στους ψηλούς και από αυτούς.

ο Νάτου είναι κλάσεις ανώτερος από τον Ιωάννου αλλά νομίζω ότι πρέπει να περιγράφει μέσα από πηγάδι

συμφωνώ απόλυτα σχετικά με τους Ρώσους, η παραμονή του Κιριλένκο φέτος στην ΤΣΣΚΑ έχει λειτουργήσει ευεργετικά στην χημεία της ομάδας ενώ και ο Μπλατ αποτελεί εγγύηση
πίστεύω το ματς του τουρνουά θα είναι το μεταξύ τους με την Ισπανία αφού κατά την γνώμη μου μπορεί να καθορίσει το ζευγάρι του τελικού ακόμη και το χάλκινο μετάλλιο
giorgos14
Τι σου κανουν τα γεραματα... icon_drunk.gif
http://www.sport-fm.gr/article/570541

ο Διαμαντιδης ετρωγε τις καταρες στη συγκριση με τη προσφορα του Πριτζιονι,ο αργεντινος τη πληρωσε smiley.gif
morfi
Let the game begin...

edit: 13-0 με μπάσκετ σεμιναριακού επιπέδου.
belalik
Ενταξει, αν συνεχισουν να σουταρουν ετσι οι αμερικανοι θα φτασουν 150 ποντους ..

ΕΔΙΤ: 11/14 τριποτα οι αμερικανοι στη πρωτη περιοδο .. νταξει ... Λετε να μπορουν να φτασουν 200 ποντους?? smile.gif

Ο Σιζεφσκι απορω τι σκατα οδηγιες θα δινει ...
morfi
Εκπληκτικό παιχνίδι. Απίστευτα γρήγορος ρυθμός στα τελευταία λεπτά, καλαθάρες από τους Αμερικανούς και από τον Ντιόγκου.

edit: 49 πόντους σε ένα δεκάλεπτο. Δέος.
Manu7
Ε μα άμυνα είναι αυτή των Αμερικανών?Ούτε εμείς δεν φάγαμε 25 πόντους σε 1 περίοδο από τους Νιγηριανούς... smiley.gif
NBAer
49 ποντους σε μια περιοδο!!!!!!!!!!!!!!
Τι να λεμε??????????? cool.gif cool.gif 69.gif
Vas
QUOTE(belalik @ Aug 3 2012, 00:35 ) *
Ενταξει, αν συνεχισουν να σουταρουν ετσι οι αμερικανοι θα φτασουν 150 ποντους ..



150 πόντους??? 49*4 = 196!!! smiley.gif
NBAholic
Δεν μπορεί να μην είναι ρεκόρ στην ιστορία της διοργάνωσης αυτά τα 11 τρίποντα σε 1 10λεπτο!
Φοβάμαι όμως ότι θα πέσει ο ρυθμός μας στο υπόλοιπο παιχνίδι...Ίσως να βάλουμε μόνο καμιά 20ριά ως το τέλος...
gspara
ειπα να δω ενα δεκαλεπτο γιατι νυσταζω αλλα εχω κολλησει ασχημα!!!μετα λεω να παω να ριξω κανενα σουτακι
NBAholic
Θέλουμε 60 πόντους στο Β' ημίχρονο για να ισοφαρίσουμε το ολυμπιακό ρεκόρ των 138 πόντων της Βραζιλίας από το 1988.
morfi
Δύο παρατηρήσεις πάνω στο παιχνίδι:
- Το απόλυτο επιθετικό παιχνίδι από τους Αμερικάνους.
- Πολύ κακή όμως η άμυνα τους. Προφανώς και γνωρίζουν ότι δεν πρέπει να σκιστούν σε αυτόν τον τομέα για να κερδίσουν τον σημερινό αγώνα αλλά αν έπαιζαν έτσι με Ισπανία ή Αργεντινή κάνοντας και αυτές ένα καλό επιθετικό παιχνίδι θα υπήρχε μεγάλο πρόβλημα.
spursforthe5
QUOTE(NBAholic @ Aug 3 2012, 01:03 ) *
Θέλουμε 60 πόντους στο Β' ημίχρονο για να ισοφαρίσουμε το ολυμπιακό ρεκόρ των 138 πόντων της Βραζιλίας από το 1988.

60π θα βαλει μονο ο μελο smiley.gif
sacarame
...ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΣ
(συνέχεια από το τρειιιιιιιιιις του Βαγγέλα) icon_drunk.gif icon_drunk.gif
morfi
Ίσως το καλύτερο επιθετικό παιχνίδι από μία ομάδα στην ιστορία του μπάσκετ (όχι στο σύνολο των πόντων).

ΥΓ Έχω άγνοια για την ιστορία του μπάσκετ εκτός ΝΒΑ. tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.