Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑ 2016-2017
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Analitis
QUOTE (hotballer @ Mar 12 2017, 01:15 ) *
Επειδή υπάρχει και δεύτερος τελικός καλό θα ήταν να μην δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις, ειδικά όταν δεν υπάρχει αντιλογος. Ο Ευνικος νίκησε 100% δικαια και μάλιστα το σκορ τον αδικεί(στο τέλος κάποια λάθος σφυριγματα δεν άφησαν να ανοίξει η διαφορά). Σαν ουδετερος έχω παρακολουθήσει αρκετά παιχνιδια των 2 ομάδων και πιστεύω ότι το γήπεδο ήταν εκκλησία σε σχέση με το Καματερο που έχουν γίνει ουκ ολίγα (βλέπε παιχνίδι με Ολυμπιάδα για regular season που έτυχε να δω). Όσο για τους παίχτες δε νομίζω να έγινε κάτι φοβερό.... Δε μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται τόσο μεγάλο θέμα μια-δυο αντιπαράθεσεις που τελείωσαν αμέσως....


Φίλε μου στο τελευταίο είσαι λάθος. Δν έληξαν έτσι απλά οι αντιπαραθεσεις ειδικά αυτή στην λήξη του ματς. Θα τα θυμούνται αυτά τα παιδιά και λόγω ανωριμοτητας σε αυτήν την ηλικία φοβάμαι μην χαθεί ο έλεγχος στον επαναληπτικό ( κυρίως ανάμεσα στα δύο αυτά παιδιά)

Για το Καματερο συμφωνώ ότι έχουν γίνει διαφορα.

Πρόκειται για επαναληπτικό πόλεμο. Θυμηθείτε το αυτό.

Προσωπικά ανυπομονώ.

Θα έλεγα να μην το χάσει οποιος μπορεί να πάει προβλέπεται ματσαρα.
iliaszervos
QUOTE(hotballer @ Mar 12 2017, 01:15 ) *
Επειδή υπάρχει και δεύτερος τελικός καλό θα ήταν να μην δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις, ειδικά όταν δεν υπάρχει αντιλογος. Ο Ευνικος νίκησε 100% δικαια και μάλιστα το σκορ τον αδικεί(στο τέλος κάποια λάθος σφυριγματα δεν άφησαν να ανοίξει η διαφορά). Σαν ουδετερος έχω παρακολουθήσει αρκετά παιχνιδια των 2 ομάδων και πιστεύω ότι το γήπεδο ήταν εκκλησία σε σχέση με το Καματερο που έχουν γίνει ουκ ολίγα (βλέπε παιχνίδι με Ολυμπιάδα για regular season που έτυχε να δω). Όσο για τους παίχτες δε νομίζω να έγινε κάτι φοβερό.... Δε μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται τόσο μεγάλο θέμα μια-δυο αντιπαράθεσεις που τελείωσαν αμέσως....


Επειδή το μπάσκετ είναι το άθλημα των έξυπνων, των ικανών, των πολιτισμένων, των άξιων, των σεβαστικών... και οχι των θρασύτατων αλητάκων που προσπαθούν να μας πείσουν οτι σωστό ειναι το δίκαιο του καταφερτζή φελού ξερόλα τσαμπουκάκου!

Γιαυτό!
airmaik
Ρίξτε τους τόνους αγαπητοί μου φίλοι,
Τόσο οι νεόκοποι που σπεύδουν μαζικά και οπαδικά να εκθέσουν δήθεν αντικειμενικές απόψεις όσο και οι παλιότεροι που βγάζουν πίκρα και ρεβανσισμό μέσω τρίτων.
Σηκώστε το βλέμμα και δείτε το δάσος και όχι μόνο μεμονωμένα δένδρα.
Ενός κακού μύρια έπονται …..

Ο σχεδιασμός είναι να μην υπάρξει και άλλη ομάδα στην Α κατηγορία από την βόρεια Αττική.
Για καλύτερο γεωγραφικό επιμερισμό των ομάδων, που θα αφαιρεί επιχειρήματα από κάποιους ισχυρούς που τα επικαλούνται και για λόγους ισορροπιών, πρέπει να εισακουστούν.

Από τις 12 ομάδες μόνο οι 2 είναι από την δυτική Αττική. Το Περιστέρι και η αδύναμη Δάφνη Δαφνίου.
Το σχέδιο κλήθηκε να το εκτελέσει ο ref του αγώνα που όλοι γνωρίζουμε.

Από ότι έχω παρακολουθήσει ο Εύνικος είναι σαφώς ποιοτικότερος από την ομάδα των Αγίων Αναργύρων που μπαίνει στο παρκέ με το παράσημο ότι απέκλισε το DEREE αλλά αυτό ως επίπλαστο (όπως είδαμε), δεν επαρκεί .
Αν το έλλειμα δυναμικότητας κληθεί να το καλύψει η κερκίδα τότε σίγουρα θα ανακήψουν σοβαρά θέματα. Γι αυτό προστατέψτε την νηφαλιότητα αν πραγματικά σας ενδιαφέρει το άθλημα και όχι μόνο ο οπαδισμός.

Ότι ο Εύνικος είναι ποιοτικότερος δεν σημαίνει ότι είναι και ποιοτικός όσο πρέπει να είναι μια ομάδα της Α κατηγορίας για να μπορέσει να έχει αξιοπρεπή πορεία.

Η συνέχεια σε αυτό το έργο, το ερχόμενο Σάββατο.

Μέχρι τότε ηρεμία και ξεκούραση…. smile.gif


hotballer
Δηλώσεις τέτοιου τύπου θυμίζουν δηλωσεις παραγόντων παλαιών ετών που προσπαθούν να επηρεάσουν πρόσωπα και καταστάσεις. Λες και τρώμε κουτόχορτο... Μην προσπαθείτε να μειώσετε την αξία του νικητή δημιουργώντας ψεύτικες δικαιολογίες, οι οποιες το μόνο που κάνουν είναι να αποκρύπτουν τα αγωνιστικά προβλήματα της ομάδας... Αντιπαραθέσεις μεταξύ παικτών υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν από το πιο χαμηλό επίπεδο μέχρι το πιο υψηλό επίπεδο. Θυμηθειτε τα φτυσιματα του Διαμαντίδη και τα αυτιά που έδειχνε ο Σπανούλης. Και είναι και οι 2 πρότυπα για τα μικρά παιδια!!!

Αντί λοιπόν να συζητάμε τι έφταιξε και έχασαν οι Άγιοι η' τι καλύτερο έκανε ο Εύνικος και κέρδισε χάνουμε τον προσανατολισμό μας με άλλου τύπου εξηγήσεις...

Ας αφήσουμε πίσω τις παλαιές πρακτικές....
dream04
QUOTE (hotballer @ Mar 12 2017, 11:26 ) *
Δηλώσεις τέτοιου τύπου θυμίζουν δηλωσεις παραγόντων παλαιών ετών που προσπαθούν να επηρεάσουν πρόσωπα και καταστάσεις. Λες και τρώμε κουτόχορτο... Μην προσπαθείτε να μειώσετε την αξία του νικητή δημιουργώντας ψεύτικες δικαιολογίες, οι οποιες το μόνο που κάνουν είναι να αποκρύπτουν τα αγωνιστικά προβλήματα της ομάδας... Αντιπαραθέσεις μεταξύ παικτών υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν από το πιο χαμηλό επίπεδο μέχρι το πιο υψηλό επίπεδο. Θυμηθειτε τα φτυσιματα του Διαμαντίδη και τα αυτιά που έδειχνε ο Σπανούλης. Και είναι και οι 2 πρότυπα για τα μικρά παιδια!!!

Αντί λοιπόν να συζητάμε τι έφταιξε και έχασαν οι Άγιοι η' τι καλύτερο έκανε ο Εύνικος και κέρδισε χάνουμε τον προσανατολισμό μας με άλλου τύπου εξηγήσεις...

Ας αφήσουμε πίσω τις παλαιές πρακτικές....

Ο ΕΥΝΙΚΟΣ έπαιξε καλύτερα και κέρδισε.
Οι αντιπαραθεσεις των παικτών μέσα στο παιχνίδι ήταν στα ανεκτά όρια εκτός μιας φάσης στο τέλος του αγώνα.
Αθλητής του Ευνικου κρεμάστηκε στη στεφανη με το σφύριγμα της λήξης και κλώτσησε επίτηδες αθλητή των Αγίων ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ.
Απαράδεκτη ενέργεια που δεν τιμωρήθηκε απο τους διαιτητές που μάλλον ήταν άλλου.
Κατα τα αλλά μια χαρά.
Analitis
QUOTE (dream04 @ Mar 12 2017, 12:58 ) *
Ο ΕΥΝΙΚΟΣ έπαιξε καλύτερα και κέρδισε.
Οι αντιπαραθεσεις των παικτών μέσα στο παιχνίδι ήταν στα ανεκτά όρια εκτός μιας φάσης στο τέλος του αγώνα.
Αθλητής του Ευνικου κρεμάστηκε στη στεφανη με το σφύριγμα της λήξης και κλώτσησε επίτηδες αθλητή των Αγίων ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ.
Απαράδεκτη ενέργεια που δεν τιμωρήθηκε απο τους διαιτητές που μάλλον ήταν άλλου.
Κατα τα αλλά μια χαρά.



Να προσθέσω σε αυτό το επεισόδιο στην λήξη του αγώνα ότι ο παίκτης του Ευνικου φεύγοντας έκανε και χειρονομίες προς τον συγκεκριμένο παιχτη των Αγίων. Πραγματικά απαράδεκτο. Οι διαιτητές σε άλλο κόσμο ενώ μάλιστα του φώναζε "Γελάω μαζί σας". Ειλικρινά δν το βγάζω από το μυαλό μου. Δίπλα είμουν και παρακολουθουσα με την σύζυγο μου το γεγονός.


Από εκεί και πέρα να πω κάτι γιατί μερικοί παρεξήγησαν αυτά που είπα.

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ Ο ΕΥΝΙΚΟΣ ΝΙΚΗΣΕ ΔΙΚΑΙΑ.

Και ίσως και να τον αδικεί και η διαφορά. Στο τελευταίο δευτερόλεπτο μάλιστα αστοχεισε και σε ελεύθερο τρίποντο μετά από κλεψιμο.

Τα παιδιά σε αυτήν την ηλικία δν γίνεται να μην παίζουν και να κερδίζουν. Δν ειναι όπως στο αντρικό που παναθηναϊκός και Ολυμπιακός στην Α1 παίζουν σβηστοι και νικανε λόγω διαφοράς ποιότητας και "σήματος".

Οι άγιοι μπήκαν μπλαζε στο παιχνίδι. Στο πρώτο 3 λεπτο ο Ευνικος είχε δύο και τρεις παίκτες ελεύθερους στην απέναντι ρακέτα την ώρα που οι παίκτες των Αγίων τσακώνονταν στο κέντρο για το ποιανού ήταν οι παίκτες.

Κοινώς μπήκανε κυριλε και νόμιζαν ότι επειδή απέκλεισαν το φαβορί Ντηρι ότι θα νικήσουν εύκολα τον Ευνικο και θα ανεβουν κατηγορία χωρίς να ιδρωσουν . Δν ειναι έτσι. Ο Ευνικος τους τιμωρησε στο επαρκο αφού σε όλο το ματς ήταν σταθερά στο +10.

Πιστεύω ότι δν θα υπάρξει τέτοια εικόνα στον επαναληπτικό και και οι δύο ομάδες ( ειδικά οι άγιοι θα μπουν με το μαχαιρι στον λαιμό) .

Αν με ρωτάτε πάντως θεωρώ ότι οι ομάδες ποιοτικά είναι στο ίδιο επίπεδο με τον Ευνικο ίσως να είναι και ένα κλικ ποιο πάνω.


Μακάρι να δούμε έναν ωραίο επαναληπτικό χωρίς παρατραγουδα αν και μετά αυτό που έγινε στην λήξη του πρώτου ματς χλωμό το βλέπω.
iliaszervos
Σεβαστές οι φωνές για ηρεμία κλπ προφανώς και αυτός που καταγγέλει έλλειψη πολιτισμού και αξιών του αθλητισμού, αν δεν είναι ήρεμος, αυτοακυρώνεται!

Τα υπονοούμενα - και οχι μόνο - για δηλώσεις με στόχο να μειωθεί η αξία του νικητή, έχουν μάλλον στόχο να καλύψουν τα όσα απαράδεκτα καταγγέλονται για τον τρόπο που έφτασε μέχρι εδώ ο ΕΥΝΙΚΟΣ.

Αυτό που σας επισημαίνω απο τη μεριά μου, χωρίς καμία σκοπιμότητα - περαν της καταδίκης του τσαμπουκά - σαν μέσο αθλητικής και οχι μόνο, επικράτησης, είναι οτι τα όσα λέγονται για τον αγώνα με τους Αγίους, ενισχύουν και αποδεικνύουν τα όσα σας έγραψα για τον τρόπο που απέκλεισε στον προηγούμενο αγώνα, τον ΓΑΟΚ.

Αν ανανέχεστε τους τσαμπουκάδες, δεν σημαίνει οτι αυτος που τους καταγγέλει είναι υστερόβουλος, εκτός αν αρέσκεστε να ονομάζετε το κρέας - ψάρι!
Gkos
Ας ρίξουμε λίγο τους τόνους αγαπητά μου παιδια !
dream04
Ξέρει κάποιος τι έγινε στον αγώνα ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ - ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ;;;
Analitis
QUOTE (dream04 @ Mar 12 2017, 18:47 ) *
Ξέρει κάποιος τι έγινε στον αγώνα ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ - ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ;;;



Χωρίς να ξέρω κάτι πιστεύω θα υπήρξε εύκολη επικράτηση της Ακαδημίας
dream04
QUOTE (Analitis @ Mar 12 2017, 17:53 ) *
Χωρίς να ξέρω κάτι πιστεύω θα υπήρξε εύκολη επικράτηση της Ακαδημίας


Κέρδισε η Ακαδημία 65-54.
Χωρίς να ξέρω την διακύμανση του σκορ.
Gkos
18-13,31-26,53-38,65-54
Kourasmenos
QUOTE (Analitis @ Mar 12 2017, 13:20 ) *
Να προσθέσω σε αυτό το επεισόδιο στην λήξη του αγώνα ότι ο παίκτης του Ευνικου φεύγοντας έκανε και χειρονομίες προς τον συγκεκριμένο παιχτη των Αγίων. Πραγματικά απαράδεκτο. Οι διαιτητές σε άλλο κόσμο ενώ μάλιστα του φώναζε "Γελάω μαζί σας". Ειλικρινά δν το βγάζω από το μυαλό μου. Δίπλα είμουν και παρακολουθουσα με την σύζυγο μου το γεγονός.


Από εκεί και πέρα να πω κάτι γιατί μερικοί παρεξήγησαν αυτά που είπα.

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ Ο ΕΥΝΙΚΟΣ ΝΙΚΗΣΕ ΔΙΚΑΙΑ.

Και ίσως και να τον αδικεί και η διαφορά. Στο τελευταίο δευτερόλεπτο μάλιστα αστοχεισε και σε ελεύθερο τρίποντο μετά από κλεψιμο.

Τα παιδιά σε αυτήν την ηλικία δν γίνεται να μην παίζουν και να κερδίζουν. Δν ειναι όπως στο αντρικό που παναθηναϊκός και Ολυμπιακός στην Α1 παίζουν σβηστοι και νικανε λόγω διαφοράς ποιότητας και "σήματος".

Οι άγιοι μπήκαν μπλαζε στο παιχνίδι. Στο πρώτο 3 λεπτο ο Ευνικος είχε δύο και τρεις παίκτες ελεύθερους στην απέναντι ρακέτα την ώρα που οι παίκτες των Αγίων τσακώνονταν στο κέντρο για το ποιανού ήταν οι παίκτες.

Κοινώς μπήκανε κυριλε και νόμιζαν ότι επειδή απέκλεισαν το φαβορί Ντηρι ότι θα νικήσουν εύκολα τον Ευνικο και θα ανεβουν κατηγορία χωρίς να ιδρωσουν . Δν ειναι έτσι. Ο Ευνικος τους τιμωρησε στο επαρκο αφού σε όλο το ματς ήταν σταθερά στο +10.

Πιστεύω ότι δν θα υπάρξει τέτοια εικόνα στον επαναληπτικό και και οι δύο ομάδες ( ειδικά οι άγιοι θα μπουν με το μαχαιρι στον λαιμό) .

Αν με ρωτάτε πάντως θεωρώ ότι οι ομάδες ποιοτικά είναι στο ίδιο επίπεδο με τον Ευνικο ίσως να είναι και ένα κλικ ποιο πάνω.


Μακάρι να δούμε έναν ωραίο επαναληπτικό χωρίς παρατραγουδα αν και μετά αυτό που έγινε στην λήξη του πρώτου ματς χλωμό το βλέπω.



QUOTE (iliaszervos @ Mar 12 2017, 15:46 ) *
Σεβαστές οι φωνές για ηρεμία κλπ προφανώς και αυτός που καταγγέλει έλλειψη πολιτισμού και αξιών του αθλητισμού, αν δεν είναι ήρεμος, αυτοακυρώνεται!

Τα υπονοούμενα - και οχι μόνο - για δηλώσεις με στόχο να μειωθεί η αξία του νικητή, έχουν μάλλον στόχο να καλύψουν τα όσα απαράδεκτα καταγγέλονται για τον τρόπο που έφτασε μέχρι εδώ ο ΕΥΝΙΚΟΣ.

Αυτό που σας επισημαίνω απο τη μεριά μου, χωρίς καμία σκοπιμότητα - περαν της καταδίκης του τσαμπουκά - σαν μέσο αθλητικής και οχι μόνο, επικράτησης, είναι οτι τα όσα λέγονται για τον αγώνα με τους Αγίους, ενισχύουν και αποδεικνύουν τα όσα σας έγραψα για τον τρόπο που απέκλεισε στον προηγούμενο αγώνα, τον ΓΑΟΚ.

Αν ανανέχεστε τους τσαμπουκάδες, δεν σημαίνει οτι αυτος που τους καταγγέλει είναι υστερόβουλος, εκτός αν αρέσκεστε να ονομάζετε το κρέας - ψάρι!

Εισασταν στον Αγωνα Γαοκ-Ευνικος ή στο αγωνα Αγιοι-Ευνικος;
Analitis
QUOTE (Kourasmenos @ Mar 13 2017, 01:19 ) *
Εισασταν στον Αγωνα Γαοκ-Ευνικος ή στο αγωνα Αγιοι-Ευνικος;


Εγώ είμουν στο Αγίοι Ευνικος
Kourasmenos
QUOTE (Analitis @ Mar 13 2017, 07:58 ) *
Εγώ είμουν στο Αγίοι Ευνικος

Φανταζομαι δε ειδατε την τρικλοποδια του 13 στο "κωλοπαιδο μας" στις τελευταιες βολες οταν πηγε να πιασει την μπαλα απο οπου προεκυψε το "γελαω" αλλα φυσικα αυτο δε το ειδατε....

QUOTE (iliaszervos @ Mar 11 2017, 21:57 ) *
Καλά... είναι δυνατόν να ανεχόμαστε αυτή τη κατάσταση; Να απαιτούν να κερδίζουν με το τσαμπουκά τους;

Ας πούμε οτι οι διαιτητές με τον ΓΑΟΚ και με του Α' με τους Άγιους, ήταν "άσχετοι" η "πιασμένοι" ή οτιδήποτε... και δεν πρόσεξαν τα βρισίδια και τους τσαμπουκάδες, και απο σύμπτωση έδωσαν επιθετικό υπερ του Ευνικου στη τελευταία επίθεση του ΓΑΟΚ και απο σύμπτωση πάλι δεν εδωσαν επιθετικό στην επόμενη φαση 1" πριν το τέλος που έπεσε ο "ζησάκος" σαν κορίνα του μπόουλινγκ πάνω σε 3, τους τρύπησε και έβαλε το νικητήριο καλάθι... κανείς της ΕΣΚΑ δεν ήταν εκεί, ουτε εμαθε τιποτα για τα οργια επίσης στο παιχνιδι με τους Αγιους;

Ρωτάω...

Σοβαρα τωρα...Ενω εχουν βγει δυο παικτες μας με 5 φαουλ εχετε το θρασος να μιλατε για πιασμενους διαιτητες και τετοια.Εμεις ειμαστε οι προκλητικοι αλλα φανταζομαι ουτε εσεις ειδατε τις συνεχεις προκλησεις του 6 προς το παγκο μας....
Οτι να ναι
Nike_Man_Gr
Το παιδί που ήταν κρεμασμένος από την στεφάνη κ κλωτσησε το άλλο παιδί παραδέχθηκε και ιδιος ότι το έκανε καταλάθος ..Δεν είναι η πρώτη φορά που κτυπάει έτσι κάποιον...Έχει χτύπησει έτσι κ συμπαικτες του στην προπόνηση..μεχρι και στο ζέσταμα ένας έφαγε καταλάθος κλωτσιά..Πέρα από αυτό το 13 στις τελευταίες βολές του αγώνα είχε βάλει τρικλοποδιά στο συγκεκριμένο παιδί και του είχε πει γελάω με τα μούτρα σ..Μετά εκείνος τον κοίταξε απειλητικά από πολύ μικρή απόσταση και έτσι ξεκίνησε η οποία διαμάχη..Τώρα όσο για τα υπόλοιπα παιδιά.. Κανενα δεν είπε το οτιδήποτε..Και ο πλειμεικερ με το 4 όταν έφαγε την τεχνική ποινή είχε δεχθεί λεκτική επίθεση και προσπαθουσε να καταλάβει τι του είπαν ...Η διαιτησία σε καμία περίπτωση δεν «έσπρωχνε» και αυτό αποδεικνύεται από κάποια ανύπαρκτα φάουλ που σώθηκαν στην τρίτη περίοδο σε παίκτες της ομάδας
iliaszervos
QUOTE(Kourasmenos @ Mar 13 2017, 01:19 ) *
Εισασταν στον Αγωνα Γαοκ-Ευνικος ή στο αγωνα Αγιοι-Ευνικος;


Όπως διαβάσατε στο post μου που παραθέσατε,

λεω οτι ενισχύονται και αποδεικνύονται όσα έγραψα για τον αγώνα ΕΥΝΙΚΟΣ- ΓΑΟΚ απο αυτά που γράφονται για τον αγώνα ΕΥΝΙΚΟΣ-ΑΓΙΟΙ. Στον πρώτο ήμουν εκεί και περιγράφω τον ΠΌΛΕΜΟ που έζησα και για όσους πίστεψαν οτι μπορεί να μην είναι ακριβή αυτά που εξιστορώ, εφόσον τα επανέλαβαν και με τον επόμενο αντίπαλο, όπως λένε άλλοι συμφορουμίτες, σημαίνει ... αυτό που όλοι καταλάβαμε!
Analitis
QUOTE (Nike_Man_Gr @ Mar 13 2017, 15:01 ) *
Το παιδί που ήταν κρεμασμένος από την στεφάνη κ κλωτσησε το άλλο παιδί παραδέχθηκε και ιδιος ότι το έκανε καταλάθος ..Δεν είναι η πρώτη φορά που κτυπάει έτσι κάποιον...Έχει χτύπησει έτσι κ συμπαικτες του στην προπόνηση..μεχρι και στο ζέσταμα ένας έφαγε καταλάθος κλωτσιά..Πέρα από αυτό το 13 στις τελευταίες βολές του αγώνα είχε βάλει τρικλοποδιά στο συγκεκριμένο παιδί και του είχε πει γελάω με τα μούτρα σ..Μετά εκείνος τον κοίταξε απειλητικά από πολύ μικρή απόσταση και έτσι ξεκίνησε η οποία διαμάχη..Τώρα όσο για τα υπόλοιπα παιδιά.. Κανενα δεν είπε το οτιδήποτε..Και ο πλειμεικερ με το 4 όταν έφαγε την τεχνική ποινή είχε δεχθεί λεκτική επίθεση και προσπαθουσε να καταλάβει τι του είπαν ...Η διαιτησία σε καμία περίπτωση δεν «έσπρωχνε» και αυτό αποδεικνύεται από κάποια ανύπαρκτα φάουλ που σώθηκαν στην τρίτη περίοδο σε παίκτες της ομάδας



Εγώ την τρικλοποδια του 13 όπως λες δν την πρόσεξα και εννοείται την καταδικάζω άμα έγινε.

Από εκεί και πέρα δν μας τα λες καλά. Εγώ το δέχομαι ότι το παιδί που κρεμαστηκε από την μπασκετα έριξε καταλαθως κλωτσιά στον παίκτη των Αγίων ( που υπήρχε σαφέστατη πρόθεση αλλά τέλος πάντων) .


ΤΟ ΓΙΑΤΊ ΚΡΕΜΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΣΕ ΝΕΚΡΌ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΠΑΙΧΤΗ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΕΙΣ;

Και μην μου πεις για φολοου καρφωμα στο τρίποντο του συμπαίκτη του γιατί θα τρελαθώ. Αφενός γιατί το έκανε πολύ ώρα αφού αστοχησε ο άλλος στο σουτ και αφετέρου γτ δν έφτανε να κάνει φολοου καρφωμα μην τρελαθουμε.. Ίσα ίσα για goaltending θα πήγαινε αν το έκανε στην διάρκεια του σουτ.

Επίσης το παιδί δν ζήτησε συγνωμη. Κάθε άλλο. Τις χειρονομίες του ενώ έφευγε καταλαθως τις έκανε; Για πες μου..


Καταδικάζω κάθε μορφής βία. Και υπήρχαν φάσεις που έπρεπε να πέσουν τεχνικές ποινές. όπως αυτή που έφαγε λανθασμένα ΜΌΝΟ ο Παππάς τεχνική ποινή αφού ναι μεν είπε κάτι ειρωνικά στον παίκτη των Αγίων αλλά σαφέστατα κάτι του είπε και αυτος πριν.

Επίσης μια φάση θυμάμαι πρόχειρα όπου ο "Ζησάκος" κρατάει ένα παιδί των Αγίων από τον αγκωνα μετά το ριμπάουντ και δν τον αφήνει να φύγει αιφνιδιασμο και αυτος γυρνάει και κάτι λένε και πάνε κεφάλι κεφάλι και με trash talking μέχρι το κέντρο.

Αυτό μου έκανε φοβερή εντύπωση γτ ο διαιτητής ήταν μπροστά και δν έκανε τπτ.

Επίσης σε μια φάση ο ψηλός των Αγίων πήρε ένα ριμπάουντ και έπεσε κάτω ο "Ζησάκος" και αυτούς του είπε "Έλα συκω πάνω".

Σε αυτές τις περιπτώσεις έπρεπε να γίνει έστω μια σύσταση..

Αυτά από εμένα.
Kourasmenos
QUOTE (iliaszervos @ Mar 13 2017, 16:56 ) *
Όπως διαβάσατε στο post μου που παραθέσατε,

λεω οτι ενισχύονται και αποδεικνύονται όσα έγραψα για τον αγώνα ΕΥΝΙΚΟΣ- ΓΑΟΚ απο αυτά που γράφονται για τον αγώνα ΕΥΝΙΚΟΣ-ΑΓΙΟΙ. Στον πρώτο ήμουν εκεί και περιγράφω τον ΠΌΛΕΜΟ που έζησα και για όσους πίστεψαν οτι μπορεί να μην είναι ακριβή αυτά που εξιστορώ, εφόσον τα επανέλαβαν και με τον επόμενο αντίπαλο, όπως λένε άλλοι συμφορουμίτες, σημαίνει ... αυτό που όλοι καταλάβαμε!

Τελευταιο που γραφω γιατι δε χρειαζεται να ασχολουμαστε με τον καθε τυχαιο που προσπαθει να δημιουργησει μια κακη εικονα για μια ομαδα που εχει αποδειξει ποσο "ΟΜΑΔΑ" ειναι και ειδικα στο τελευταιο ματς με ΓΑΟΚ οπου καταφερε να γυρισει το ματς απο τους 10 ποντους και σε ενα σημειο οπου το ματσς απο πολλους θα μπορουσε να θεωρηθει χαμενο.Σταματηστε να ριχνετε λασπη στην ομαδα...Φυσικα και ο αγωνας θα ηταν πολεμος και τα νευρα θα ηταν πολλα μιλαμε για ενα νοκαουτ για το ποιος θα παει τελικο και ποιος θα εχει την ευκαιρια να ανεβει στην α'κατηγορια.Και απο την ομαδα μας μπορει να υπηρχαν προκλησεις με το trash talk( που παντα υπαρχει) αλλα και η ομαδα σας δεν ηταν παναγιες και επισημαινω ξανα τις προκλησεις του 6 στο παγκο μας.Νταξει τωρα να διαμαρτυρεστε για διαιτησια επαναλμβανω οτι ειναι γελοιο.Αυτα...
iliaszervos
QUOTE(Kourasmenos @ Mar 13 2017, 21:50 ) *
Τελευταιο που γραφω γιατι δε χρειαζεται να ασχολουμαστε με τον καθε τυχαιο που προσπαθει να δημιουργησει μια κακη εικονα για μια ομαδα που εχει αποδειξει ποσο "ΟΜΑΔΑ" ειναι και ειδικα στο τελευταιο ματς με ΓΑΟΚ οπου καταφερε να γυρισει το ματς απο τους 10 ποντους και σε ενα σημειο οπου το ματσς απο πολλους θα μπορουσε να θεωρηθει χαμενο.Σταματηστε να ριχνετε λασπη στην ομαδα...Φυσικα και ο αγωνας θα ηταν πολεμος και τα νευρα θα ηταν πολλα μιλαμε για ενα νοκαουτ για το ποιος θα παει τελικο και ποιος θα εχει την ευκαιρια να ανεβει στην α'κατηγορια.Και απο την ομαδα μας μπορει να υπηρχαν προκλησεις με το trash talk( που παντα υπαρχει) αλλα και η ομαδα σας δεν ηταν παναγιες και επισημαινω ξανα τις προκλησεις του 6 στο παγκο μας.Νταξει τωρα να διαμαρτυρεστε για διαιτησια επαναλμβανω οτι ειναι γελοιο.Αυτα...


Μου επιτίθεσαι προσωπικά και με λες "τυχαίο" προσπαθώντας να με υποτιμήσεις επειδή απλά καταλαβαίνεις οτι έχεις άδικο να υποστηρίζεις τον τσαμπουκά σαν μέσο επικράτησης.

Είσαι 2 μήνες στο basketforum και έχεις το θράσος να μιλάς με αγένεια και ασέβεια! Η συμπεριφορά σου συνάδει με το στύλ της ομάδας σου!

Σε αυτήν εδώ τη παρέα, είτε διαφωνούμε είτε συμφωνούμε με κάποιον, τον σεβόμαστε και η αντιπαράθεση γίνεται μόνο με επιχειρήματα!

Τις συστάσεις αυτές στις κάνει κάποιος "τυχαίος" που είναι 10 χρόνια στο φόρουμ και πάνω απο 40 χρόνια στο μπάσκετ!
hotballer
QUOTE (iliaszervos @ Mar 13 2017, 22:26 ) *
Μου επιτίθεσαι προσωπικά και με λες "τυχαίο" προσπαθώντας να με υποτιμήσεις επειδή απλά καταλαβαίνεις οτι έχεις άδικο να υποστηρίζεις τον τσαμπουκά σαν μέσο επικράτησης.

Είσαι 2 μήνες στο basketforum και έχεις το θράσος να μιλάς με αγένεια και ασέβεια! Η συμπεριφορά σου συνάδει με το στύλ της ομάδας σου!

Σε αυτήν εδώ τη παρέα, είτε διαφωνούμε είτε συμφωνούμε με κάποιον, τον σεβόμαστε και η αντιπαράθεση γίνεται μόνο με επιχειρήματα!

Τις συστάσεις αυτές στις κάνει κάποιος "τυχαίος" που είναι 10 χρόνια στο φόρουμ και πάνω απο 40 χρόνια στο μπάσκετ!


Για να καταλάβω, προσπαθείτε να πεισετε το forum οτι ο ΓΑΟΚ έχασε από το trash talking των παιχτων του Ευνικου;
Εγώ έμαθα απο καποιον φιλο που ηταν στο γηπεδο οτι ο Ευνικος χωρίς τους 2 καλυτερους περφερειακους του που αποβλήθηκαν με 5 φαουλ στα μεσα του
4ου δεκαλεπτου και αλλους δυο με 4 φαουλ πήγε το ματς στη παραταση και το κέρδισε εξ αιτίας της εκπληκτικής
απόδοσης του 9 που τον έβλεπαν να βάζει το ένα σουτ μετά το άλλο και πάγκος του ΓΑΟΚ κοιμότανε αφήνοντας τον ελεύθερο.

Επιβεβαιώστε εάν είναι έτσι παρακαλώ...
iliaszervos
QUOTE(hotballer @ Mar 13 2017, 23:17 ) *
Για να καταλάβω, προσπαθείτε να πεισετε το forum οτι ο ΓΑΟΚ έχασε από το trash talking των παιχτων του Ευνικου;
Εγώ έμαθα απο καποιον φιλο που ηταν στο γηπεδο οτι ο Ευνικος χωρίς τους 2 καλυτερους περφερειακους του που αποβλήθηκαν με 5 φαουλ στα μεσα του
4ου δεκαλεπτου και αλλους δυο με 4 φαουλ πήγε το ματς στη παραταση και το κέρδισε εξ αιτίας της εκπληκτικής
απόδοσης του 9 που τον έβλεπαν να βάζει το ένα σουτ μετά το άλλο και πάγκος του ΓΑΟΚ κοιμότανε αφήνοντας τον ελεύθερο.

Επιβεβαιώστε εάν είναι έτσι παρακαλώ...


Λοιπόν... αρχικά επισυνάπτετε την απάντησή μου σε επιτιμιτικό σχόλιο που δεν έχει καμία σχέση με το ερώτημά σας, αλλά πολύ ευχαρίστως να σας απαντήσω:

Δεν επιχειρώ να πείσω για τίποτα άλλο πέραν αυτού που εχω πεί πολλές φορές ήδη.

Οι παίχτες του Εύνικου που εφυγαν με 5 φαουλ δεν ήταν οι 2 καλύτεροι περιφεριακοί του ούτε έφυγαν με 5 φαουλ στα μέσα, αλλά στο τέλος του 4ου δεκάλεπτου.

Για τον συναγερμό που είχαν συνδέσει αυτοσχέδια με μπαταρία και δημιουργούσε συνθήκες τρέλας, στον επόμενο αγώνα με τους Άγιους, με απαίτηση του διαιτητή, αφαιρέθηκε.

Το trash-talking έγινε ανεκτό ενώ επιρέαζε σαφώς τον αγώνα προς την κατεύθυνση του να δημιουργηθεί αναμπουμπούλα, να μην παιχτεί μπάσκετ επι της ουσίας, αλλά συνθήκες όπου "ο λύκος χαίρεται" μαζί με τις σηρείνες, τους συναγερμούς, τον πανικό με τις βρισιές και την γενικότερα αντιαθλητική ατμόσφαιρα που έγινε ανεκτή - παραδόξως - απο τους διαιτητές.

Και στην κανονική περίοδο η ισοφάριση έγινε με αναμπουμπούλα και ασυλία σε αντιαθλητικό παιχνίδι, και στην παράταση πάλι - όπως εχω ξαναγράψει - δόθηκε υπερβολικό επιθετικό εναντίον του ΓΑΟΚ, στην τελευταία του επίθεση, σε φάση ένας εναντίον ενος και με σκορ ισόπαλο! Ενω στην επόμενη σκόραρε το νικητήριο καλάθι ο ΕΥΝΙΚΟΣ με μπάσιμο " μπόουλινγκ" πάνω σε τρείς αμυντικούς, που τους έριξε κάτω και εβαλε το καλάθι 1,6 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, πράγμα που δεν δείχνει ισότιμη αντιμετώπιση!

Πήραν τη νίκη με το ζόρι, και αυτό έγινε ανεκτό - όπως και πολλά άλλα - απο τους διαιτητές.

Στον πάγκο του ΓΑΟΚ ηταν ο μπαρουτοκαπνισμένος Γιώργος Κουκλάκης που νομίζω οτι δεν χρειάζεται συστάσεις απο μένα για το πως χειρίστηκε την φάση που αναφέρεστε!
Kourasmenos
QUOTE (iliaszervos @ Mar 13 2017, 22:26 ) *
Μου επιτίθεσαι προσωπικά και με λες "τυχαίο" προσπαθώντας να με υποτιμήσεις επειδή απλά καταλαβαίνεις οτι έχεις άδικο να υποστηρίζεις τον τσαμπουκά σαν μέσο επικράτησης.

Είσαι 2 μήνες στο basketforum και έχεις το θράσος να μιλάς με αγένεια και ασέβεια! Η συμπεριφορά σου συνάδει με το στύλ της ομάδας σου!

Σε αυτήν εδώ τη παρέα, είτε διαφωνούμε είτε συμφωνούμε με κάποιον, τον σεβόμαστε και η αντιπαράθεση γίνεται μόνο με επιχειρήματα!

Τις συστάσεις αυτές στις κάνει κάποιος "τυχαίος" που είναι 10 χρόνια στο φόρουμ και πάνω απο 40 χρόνια στο μπάσκετ!

Ισως ο χαρακτηρισμος τυχαιος ηταν λανθασμενος και για αυτο απολογουμαι (ισως θα ταιριαζε και πηγαινε περισσοτερο ως προν τον analiti ο οποιος εχει 2-3 ποστ και ολα μετα την ηττα των αγιων) Και παλι συγνωμη για την εκφραση αλλα εξακολουθω να πιστευω αυτα που ανεφερα
iliaszervos
QUOTE(Kourasmenos @ Mar 14 2017, 00:30 ) *
Ισως ο χαρακτηρισμος τυχαιος ηταν λανθασμενος και για αυτο απολογουμαι (ισως θα ταιριαζε και πηγαινε περισσοτερο ως προν τον analiti ο οποιος εχει 2-3 ποστ και ολα μετα την ηττα των αγιων) Και παλι συγνωμη για την εκφραση αλλα εξακολουθω να πιστευω αυτα που ανεφερα


Συγχαρητήρια για την παληκαρίσια παραδοχή του λαθος χαρακτηρισμού! peace.gif

Κακώς όμως συνεχίζετε να υποστηρίζετε οτι είναι θεμιτό να εχει μια ομάδα τη δυνατότητα να κερδίζει με το ζόρι.
Και αυτό δεν έχει νόημα για εμάς τόσο, εχει νόημα για τα παιδιά που αγωνίζονται και έχουμε την ευθύνη κάτι να τους μάθουμε!
hotballer
QUOTE (iliaszervos @ Mar 14 2017, 00:09 ) *
Λοιπόν... αρχικά επισυνάπτετε την απάντησή μου σε επιτιμιτικό σχόλιο που δεν έχει καμία σχέση με το ερώτημά σας, αλλά πολύ ευχαρίστως να σας απαντήσω:

Δεν επιχειρώ να πείσω για τίποτα άλλο πέραν αυτού που εχω πεί πολλές φορές ήδη.

Οι παίχτες του Εύνικου που εφυγαν με 5 φαουλ δεν ήταν οι 2 καλύτεροι περιφεριακοί του ούτε έφυγαν με 5 φαουλ στα μέσα, αλλά στο τέλος του 4ου δεκάλεπτου.

Για τον συναγερμό που είχαν συνδέσει αυτοσχέδια με μπαταρία και δημιουργούσε συνθήκες τρέλας, στον επόμενο αγώνα με τους Άγιους, με απαίτηση του διαιτητή, αφαιρέθηκε.

Το trash-talking έγινε ανεκτό ενώ επιρέαζε σαφώς τον αγώνα προς την κατεύθυνση του να δημιουργηθεί αναμπουμπούλα, να μην παιχτεί μπάσκετ επι της ουσίας, αλλά συνθήκες όπου "ο λύκος χαίρεται" μαζί με τις σηρείνες, τους συναγερμούς, τον πανικό με τις βρισιές και την γενικότερα αντιαθλητική ατμόσφαιρα που έγινε ανεκτή - παραδόξως - απο τους διαιτητές.

Και στην κανονική περίοδο η ισοφάριση έγινε με αναμπουμπούλα και ασυλία σε αντιαθλητικό παιχνίδι, και στην παράταση πάλι - όπως εχω ξαναγράψει - δόθηκε υπερβολικό επιθετικό εναντίον του ΓΑΟΚ, στην τελευταία του επίθεση, σε φάση ένας εναντίον ενος και με σκορ ισόπαλο! Ενω στην επόμενη σκόραρε το νικητήριο καλάθι ο ΕΥΝΙΚΟΣ με μπάσιμο " μπόουλινγκ" πάνω σε τρείς αμυντικούς, που τους έριξε κάτω και εβαλε το καλάθι 1,6 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, πράγμα που δεν δείχνει ισότιμη αντιμετώπιση!

Πήραν τη νίκη με το ζόρι, και αυτό έγινε ανεκτό - όπως και πολλά άλλα - απο τους διαιτητές.

Στον πάγκο του ΓΑΟΚ ηταν ο μπαρουτοκαπνισμένος Γιώργος Κουκλάκης που νομίζω οτι δεν χρειάζεται συστάσεις απο μένα για το πως χειρίστηκε την φάση που αναφέρεστε!


40 χρόνια στα γήπεδα;;;.... Το 4 κ το 12 αποβληθήκαν. Οι καλυτεροι τους.... Το οτι απο το πρώτο δεκάλεπτο φορτωθηκαν με φαουλ και το 6 απο το ΓΑΟΚ σουταρε 20 βολές δεν το θυμασε... Το οτι το 11 έκανε συνέχεια βήματα δεν το θυμασε....

Σε πειράξανε οι σειρηνες αλλα όταν έβριζες τα παιδια του Ευνικου " ΓΥΦΤΑΚΙΑ " ( μαζί με κάποιους άλλους γονείς)
αισθανόσουνα ωραία, αυτό ηταν πολιτισμός!! Αυτά δεν τα γράφεις...
Στο τέλος ολο το γηπεδο είδε οτι μόνο ένας παικτης έβαζε απο τον ευνικο και ηταν πάντα ελεύθερος.
Πρέπει να εβαλε 15 πόντους στο τελευταίο 10λεπτο. Ε τι να κάνουμε αφού έτσι έγινε...

Συνέχισε... Το κάνεις καλά!


Gkos
Που ξερεις εσυ αν ο παραπανω χρηστης εβριζε τα παιδια ως γυφτακια ;

Και γενικως τι μαλακιες γραφετε εδω μεσα απο προχτες ;
hotballer
QUOTE (Gkos @ Mar 14 2017, 01:23 ) *
Που ξερεις εσυ αν ο παραπανω χρηστης εβριζε τα παιδια ως γυφτακια ;

Και γενικως τι μαλακιες γραφετε εδω μεσα απο προχτες ;


Τρόπος του λέγειν ήτανε...
Απλά τρελαίνομαι όταν ο ένας κατηγορεί τον άλλο χωρίς να υπάρχει ο αντίλογος από την άλλη πλευρά!
Και γενικά όλο αυτό δεν οδηγεί πουθενά!!!
iliaszervos
QUOTE(hotballer @ Mar 14 2017, 01:30 ) *
Τρόπος του λέγειν ήτανε...
Απλά τρελαίνομαι όταν ο ένας κατηγορεί τον άλλο χωρίς να υπάρχει ο αντίλογος από την άλλη πλευρά!
Και γενικά όλο αυτό δεν οδηγεί πουθενά!!!


Τρόπος του λέγειν;

Το είπες πρώτα - μπας και κάτσει - και τώρα τρόπος του λέγειν...

Έβρισα εγώ τα παιδιά;

Προσωπική επίθεση χωρίς καμία αφορμή, μαζι με ένα σωρό ανακρίβειες (συνέχεια βήματα ο 11, 20 βολές ο 6, 15 πόντους σε 1 λεπτό ο 9... "τι να κάνουμε;" και όλα τα υπόλοιπα...)

Ολα αυτά για να μου πεις ειρωνικά και δασκαλίστικα (wink.gif "καλά το κάνεις... συνέχισε"

Απλά δεν δέχομαι να καταφέρνει να επικρατεί κάποιος με το ζόρι!

Κάποια εμπάθεια φαίνεται... ποιός ξέρει;
gulit
QUOTE (iliaszervos @ Mar 14 2017, 10:24 ) *
Τρόπος του λέγειν;

Το είπες πρώτα - μπας και κάτσει - και τώρα τρόπος του λέγειν...

Έβρισα εγώ τα παιδιά;

Προσωπική επίθεση χωρίς καμία αφορμή, μαζι με ένα σωρό ανακρίβειες (συνέχεια βήματα ο 11, 20 βολές ο 6, 15 πόντους σε 1 λεπτό ο 9... "τι να κάνουμε;" και όλα τα υπόλοιπα...)

Ολα αυτά για να μου πεις ειρωνικά και δασκαλίστικα (wink.gif "καλά το κάνεις... συνέχισε"

Απλά δεν δέχομαι να καταφέρνει να επικρατεί κάποιος με το ζόρι!

Κάποια εμπάθεια φαίνεται... ποιός ξέρει;

και που να έβλεπες το deree-αγιοι ανάργυροι...σε επίθεση και άμυνα έπαιζε μόνο ΕΝΑΣ...........ΚΟΛΛΙΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!
hotballer
QUOTE (iliaszervos @ Mar 14 2017, 09:24 ) *
Τρόπος του λέγειν;

Το είπες πρώτα - μπας και κάτσει - και τώρα τρόπος του λέγειν...

Έβρισα εγώ τα παιδιά;

Προσωπική επίθεση χωρίς καμία αφορμή, μαζι με ένα σωρό ανακρίβειες (συνέχεια βήματα ο 11, 20 βολές ο 6, 15 πόντους σε 1 λεπτό ο 9... "τι να κάνουμε;" και όλα τα υπόλοιπα...)

Ολα αυτά για να μου πεις ειρωνικά και δασκαλίστικα (wink.gif "καλά το κάνεις... συνέχισε"

Απλά δεν δέχομαι να καταφέρνει να επικρατεί κάποιος με το ζόρι!

Κάποια εμπάθεια φαίνεται... ποιός ξέρει;


Δεν το είπα μπας και κάτσει.... Η εξέδρα του ΓΑΟΚ είναι αλήθεια οτι έβριζε από την αρχή με ρατσιστικά συνθήματα τύπου " γυφτάκια "
Και σταμάτησαν μόνο όταν κάποιος γονιός από τον Ευνικο απειλητικά τους αναγκασε να σταματήσουν.

Με ποιο ζόρι κερδισε φίλε;;; Η διαιτησία ήταν απαράδεκτη.... Ο Ευνικος λόγω του βάθους του παγκου του κέρδισε και επιμένω λόγω του οτι κάποιος δεν σταμάτησε το 9 που πυροβολούσε από παντού στο τέλος....

Σφαγή έγινε στο Ντερη-Άγιοι... Το είδαμε όλοι στο YouTube.
Εκεί να δω τι θα έγραφες...

Ζητω συγνώμη εάν παρεξηγηθήκατε από τις δηλώσεις μου... Ήταν μια έντονη αντιπαράθεση η οποια για εμενα τελειώνει εδώ...

Καλή συνέχεια σε ολους
level
QUOTE (hotballer @ Mar 14 2017, 11:31 ) *
Δεν το είπα μπας και κάτσει.... Η εξέδρα του ΓΑΟΚ είναι αλήθεια οτι έβριζε από την αρχή με ρατσιστικά συνθήματα τύπου " γυφτάκια "
Και σταμάτησαν μόνο όταν κάποιος γονιός από τον Ευνικο απειλητικά τους αναγκασε να σταματήσουν.

Με ποιο ζόρι κερδισε φίλε;;; Η διαιτησία ήταν απαράδεκτη.... Ο Ευνικος λόγω του βάθους του παγκου του κέρδισε και επιμένω λόγω του οτι κάποιος δεν σταμάτησε το 9 που πυροβολούσε από παντού στο τέλος....

Σφαγή έγινε στο Ντερη-Άγιοι... Το είδαμε όλοι στο YouTube.
Εκεί να δω τι θα έγραφες...

Ζητω συγνώμη εάν παρεξηγηθήκατε από τις δηλώσεις μου... Ήταν μια έντονη αντιπαράθεση η οποια για εμενα τελειώνει εδώ...

Καλή συνέχεια σε ολους

Επειδή δεν μπορώ να διαβάζω άλλο για το ματς Ευνικος-Κουκου και επειδή το είδα, θα πώ ότι η γνώμη ενός οδέτερου σαν και μένα που πιστεύει ότι ξέρει από μπάσκετ , είναι ότι το παιχνίδι αυτό το έχασε το 6 των Κουκου που ενώ είναι απότι ξέρω ο καλύτερος παίκτης τους, στο παιχνίδι αυτό έπαιξε πολύ ατομκά,έκανε πολλά λάθη και ουσιαστικά κρέμασε την ομάδα του.
Όσο για το παιχνίδι με τους Αγίους περιμένω με αγωνία την ρεβάνς γιατί πιστεύω ότι οι Άγιοι στο γήπεδό τους είναι πολύ δυνατοί και είναι και καλή ομάδα.
mpek
Εγώ παρακολούθησα το παιχνίδι και δηλώνω ότι συμπαθώ τους Αγίους. Ανεξάρτητα από αυτό όμως εμείς οι μεγάλοι είμαστε εδώ για να ηρεμούμε τα πνεύματα και όχι να τα οξύνουμε. Τι γράφετε φίλοι συμφορουμίτες !;! Άλλο trash talking και άλλο ειρωνίες που όλοι κάναμε και δεχτήκαμε στα νιάτα μας. Έφηβοι είναι, λένε καμμιά κουβέντα παραπάνω, για αυτό εξάλλου οι διαιτητές (που σφύριξαν καλά) δεν έδωσαν τπτ. Έφηβοι είναι, κάνουν αθλητισμό για να εκτονωθούν νόμιμα. Φτάσαμε στην υπερπροστατευτική κοινωνία μας να αισθανομαστε κίνδυνο αν κάποιος ειρωνευτεί το παληκάρι μας. Και κάτι ακόμη: Θυμίζω σε όσους φωνάζουν ότι του χρόνου στο εφηβικό θα αγωνίζονται 2000 - 2001. Από όσους βλέπω, δεν νομίζω να είναι κανείς 2000. Προς τι λοιπόν οι αντιπαραθεσεις; Εκτός αν γράφουν παράγοντες των ομάδων.
Analitis
Μάγκες βάζει ένας το βίντεο με την "σφαγή" από τον Άγιοι-Ντηρι;


Γτ δν βρίσκω κάτι με μια πρόχειρη αναζήτηση που έκανα στο youtube.

Άκουσα για 70-30 υπέρ των Αγίων αλλά δν μπορώ να σχηματισω άποψη αφού δν είμουν στο γήπεδο λόγω υποχρεώσεων..


Είδα μόνο σε σχετικό βίντεο της ΕΣΚΑ τα δύο τελευταία τριποντα στην κανονική διάρκεια.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Gkos
Ποστ #180
στην σελιδα 12 wink.gif
Analitis
QUOTE (Gkos @ Mar 14 2017, 20:19 ) *
Ποστ #180
στην σελιδα 12 wink.gif



Α οκ αυτό το είδα απλά έλεγα μήπως είχε ανέβει ολόκληρο το βίντεο του αγώνα όπως συνηθίζει να το ανεβάζει πάντα το Ντηρι στα παιχνίδια του.

Από αυτά που είδα υπάρχει ξεκάθαρη εύνοια των Αγίων.

Αλλά ρε μάγκες δν είναι όλα που δίχνονται στο βίντεο λάθος. Είναι ένα 60%. Μην τα ισωπεδονουμε όλα.

Επίσης έχω τι αμφιβολίες μου σε ένα πράγμα.

Εφόσον όπως λέτε έγινε σφαγή δν θα ήταν καλύτερα να ανεβει όλο το βίντεο στο youtube (εφόσον υπάρχει όλο σίγουρα για να βγάλαν αυτές τις φάσεις) έτσι ώστε να δούμε όλο το ματς;


Γτ μπορεί να υπάρχουν και για τους Αγιους αμφισβητουμενες φάσεις αλλά έτσι που έγινε δν υπάρχει αντιλογος.

Άμα η διαιτησία ήταν 100-0 που λέτε το βίντεο όλου του αγώνα θα έκθετε περισοτερο τους διαιτητές. Από μεμονωμένες φάσεις που οι μερικες είναι και σωστές υποδείξεις δν σχηματίζεται σφαιρική άποψη κάτι που θα γινόταν με ολόκληρο το παιχνίδι για να δούμε με τι κριτήρια σφυραγαν και στις δύο μεριές του παρκέ.

Και επίσης Γιατί ήταν φοβερό παιχνίδι βάση του τέλους του στην κανονική διάρκεια άρα θα ήταν και πολύ ενδιαφέρον να υπάρχει ολόκληρο κάπου.


Επίσης για όσους απλά δείχνουν τον πίνακα με τα φάουλ να πω ότι έχοντας δει το Ντηρι φέτος σε 2 ματς ( μαζί και το πρώτο χιαστί με Βρυλησια) παίζουν πολύ πιεστικη αμυνα στο όριο του φάουλ.. Οπότε λογικό να προκύπτουν σε περισοτερα φάουλ...


Για να μην παρεξηγηθώ. Δν υποστηρίζω καμία από τις δύο ομάδες. Έννοια των Αγίων υπήρχε ξεκάθαρα απλά άμα είχαμε και όλο το βίντεο του αγώνα ( το οποίο σαφώς υπάρχει) θα σχηματιζοταν και καλητερη σφαιρική άποψη από τις μεμονωμένες φάσεις που υπάρχουν τρ στο ίντερνετ.
gulit
QUOTE (Analitis @ Mar 14 2017, 21:13 ) *
Μάγκες βάζει ένας το βίντεο με την "σφαγή" από τον Άγιοι-Ντηρι;


Γτ δν βρίσκω κάτι με μια πρόχειρη αναζήτηση που έκανα στο youtube.

Άκουσα για 70-30 υπέρ των Αγίων αλλά δν μπορώ να σχηματισω άποψη αφού δν είμουν στο γήπεδο λόγω υποχρεώσεων..


Είδα μόνο σε σχετικό βίντεο της ΕΣΚΑ τα δύο τελευταία τριποντα στην κανονική διάρκεια.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

70 ...30.......καλά θα ήταν!!!!!!!!!!!!!!!!ο ανεκδιήγητος κολλιας σφύριζε ασταμάτητα........από το πρώτο sec....!!!Μια πεντάδα την έβγαλε με πέντε φάουλ !!!!!!!!!!!!!!!!!και ότι μπορείς να φανταστείς για να γίνει το 48-37 .....57-57..........δηλαδή 20-9 υπέρ των αγίων ....με βολές βολές και πάλι βολές ...ενώ ήταν πίσω στο σκορ ........και πιεζανε????????????????
Analitis
QUOTE (gulit @ Mar 14 2017, 21:28 ) *
70 ...30.......καλά θα ήταν!!!!!!!!!!!!!!!!ο ανεκδιήγητος κολλιας σφύριζε ασταμάτητα........από το πρώτο sec....!!!Μια πεντάδα την έβγαλε με πέντε φάουλ !!!!!!!!!!!!!!!!!και ότι μπορείς να φανταστείς για να γίνει το 48-37 .....57-57..........δηλαδή 20-9 υπέρ των αγίων ....με βολές βολές και πάλι βολές ...ενώ ήταν πίσω στο σκορ ........και πιεζανε????????????????



Η αλήθεια είναι ότι ακούγονται πολλά για τον Κολλια. μακάρι να είμουν στο γήπεδο να είχα δική μ άποψη.

Τέλος πάντων
Analitis
QUOTE (gulit @ Mar 14 2017, 21:28 ) *
70 ...30.......καλά θα ήταν!!!!!!!!!!!!!!!!ο ανεκδιήγητος κολλιας σφύριζε ασταμάτητα........από το πρώτο sec....!!!Μια πεντάδα την έβγαλε με πέντε φάουλ !!!!!!!!!!!!!!!!!και ότι μπορείς να φανταστείς για να γίνει το 48-37 .....57-57..........δηλαδή 20-9 υπέρ των αγίων ....με βολές βολές και πάλι βολές ...ενώ ήταν πίσω στο σκορ ........και πιεζανε????????????????



Η αλήθεια είναι ότι ακούγονται πολλά για τον Κολλια. μακάρι να είμουν στο γήπεδο να είχα δική μ άποψη.

Τέλος πάντων
hotballer
QUOTE (mpek @ Mar 14 2017, 18:36 ) *
Εγώ παρακολούθησα το παιχνίδι και δηλώνω ότι συμπαθώ τους Αγίους. Ανεξάρτητα από αυτό όμως εμείς οι μεγάλοι είμαστε εδώ για να ηρεμούμε τα πνεύματα και όχι να τα οξύνουμε. Τι γράφετε φίλοι συμφορουμίτες !;! Άλλο trash talking και άλλο ειρωνίες που όλοι κάναμε και δεχτήκαμε στα νιάτα μας. Έφηβοι είναι, λένε καμμιά κουβέντα παραπάνω, για αυτό εξάλλου οι διαιτητές (που σφύριξαν καλά) δεν έδωσαν τπτ. Έφηβοι είναι, κάνουν αθλητισμό για να εκτονωθούν νόμιμα. Φτάσαμε στην υπερπροστατευτική κοινωνία μας να αισθανομαστε κίνδυνο αν κάποιος ειρωνευτεί το παληκάρι μας. Και κάτι ακόμη: Θυμίζω σε όσους φωνάζουν ότι του χρόνου στο εφηβικό θα αγωνίζονται 2000 - 2001. Από όσους βλέπω, δεν νομίζω να είναι κανείς 2000. Προς τι λοιπόν οι αντιπαραθεσεις; Εκτός αν γράφουν παράγοντες των ομάδων.


Ο Ευνικος έχει μόνο 2000αρους εκτος από 2 98αρηδες...
Εάν ανέβει θα έχει ανταγωνιστική ομάδα αφού και οι 2001 είναι αρκετά καλοι, έφτασαν μέχρι ημιτελικό.

QUOTE (mpek @ Mar 14 2017, 18:36 ) *
Εγώ παρακολούθησα το παιχνίδι και δηλώνω ότι συμπαθώ τους Αγίους. Ανεξάρτητα από αυτό όμως εμείς οι μεγάλοι είμαστε εδώ για να ηρεμούμε τα πνεύματα και όχι να τα οξύνουμε. Τι γράφετε φίλοι συμφορουμίτες !;! Άλλο trash talking και άλλο ειρωνίες που όλοι κάναμε και δεχτήκαμε στα νιάτα μας. Έφηβοι είναι, λένε καμμιά κουβέντα παραπάνω, για αυτό εξάλλου οι διαιτητές (που σφύριξαν καλά) δεν έδωσαν τπτ. Έφηβοι είναι, κάνουν αθλητισμό για να εκτονωθούν νόμιμα. Φτάσαμε στην υπερπροστατευτική κοινωνία μας να αισθανομαστε κίνδυνο αν κάποιος ειρωνευτεί το παληκάρι μας. Και κάτι ακόμη: Θυμίζω σε όσους φωνάζουν ότι του χρόνου στο εφηβικό θα αγωνίζονται 2000 - 2001. Από όσους βλέπω, δεν νομίζω να είναι κανείς 2000. Προς τι λοιπόν οι αντιπαραθεσεις; Εκτός αν γράφουν παράγοντες των ομάδων.


Ο Ευνικος έχει μόνο 2000αρους εκτος από 2 98αρηδες...
Εάν ανέβει θα έχει ανταγωνιστική ομάδα αφού και οι 2001 είναι αρκετά καλοι, έφτασαν μέχρι ημιτελικό.
iliaszervos
QUOTE(level @ Mar 14 2017, 17:55 ) *
Επειδή δεν μπορώ να διαβάζω άλλο για το ματς Ευνικος-Κουκου και επειδή το είδα, θα πώ ότι η γνώμη ενός οδέτερου σαν και μένα που πιστεύει ότι ξέρει από μπάσκετ , είναι ότι το παιχνίδι αυτό το έχασε το 6 των Κουκου που ενώ είναι απότι ξέρω ο καλύτερος παίκτης τους, στο παιχνίδι αυτό έπαιξε πολύ ατομκά,έκανε πολλά λάθη και ουσιαστικά κρέμασε την ομάδα του.


Πραγματικά δεν σε καταλαβαίνω! Δεν μπορείς να διαβάζεις άλλο για τον "αγώνα" ΕΥΝΙΚΟΣ-ΓΑΟΚ αλλά αποφάσισες να γράψεις το πιο άδικο και αψυχολόγητο σχόλιο!

"Ξέρεις απο μπάσκετ", όπως λες, και κατηγορείς
τον παίχτη που έπεσε επάνω του ολο το αντιαθλητικό μένος των αντιπάλων; Παράλληλα βέβαια με τα αναμενόμενα διπλά και τριπλά μαρκαρίσματα σε ολο τον αγώνα, με βρισιές και απειλές, παρόλα αυτά η κλάση του δεν αμφισβητείται απο κανέναν καλοπροαίρετο. Αν δεν ήταν όσο εύστοχος είναι συνήθως, αυτό είναι αποτέλεσμα του ψυχολογικού και σωματικού πολέμου που είναι αδύνατον κάποιος που ήταν στο γήπεδο να μην το "είδε" παρότι το έζησε!

Ο ΕΥΝΙΚΟΣ νίκησε χρησιμοποιώντας αθέμιτα και αντιαθλητικά μέσα (τα έχω περιγράψει σε προηγούμενα posts) και έκλεψε την πρόκριση με τον τσαμπουκά του, που τον ανέχθηκε η διαιτησία και όποιος προσπαθεί να κρύψει την αλήθεια, δεν του αρέσει το μπάσκετ, αλλά κάποιο άλλο... άθλημα!

Κακό πράγμα η προκατάλειψη! 68.gif

Gkos
Ας μπει κανεις να γραψει για την ματσαρα στο Γουδι σημερα να αλλαξουμε λιγο συζητηση παιδες wink.gif
Kotsidas12
Ωραίο παιχνίδι αν και λίγο νευρικές και η δύο ομάδες αλλά και με δύο διαιτητές για γέλια, πιστεύω ότι για τόσο κρίσιμα παιχνίδια δεν βάζεις ρέφερι από το σορο αλλά δύο έμπειρους.
erasitexnis
ΕΦΑΟΖ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 63-60
13-21, 32-29, 47-47, 63-60
΄
Με εξαίρεση το πρώτο 10λεπτο που ο ΕΦΑΟΖ τα έκανε όλα λάθος και ο ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ πολύ συγκεντρωμένος και πειθαρχημένος, στα υπόλοιπα έγινε μάχη που είχε και ανατροπες.
Ποιοτικά περιμένα περισσότερα αλλά το αγχος ήταν εμφανές.
Εξαιρετικό κλίμα από αθλητές προπονητές και φιλάθλους (δεν έπεφτε καρφίτσα στο γήπεδο)
Οι διαιτητές έκαναν μερικά λάθη, εκτιμώ μοιρασμένα, αλλά δεν πρωταγωνίστησαν και ασφαλώς έπαιξαν ρόλο στην πολύ-πολύ ομαλή διεξαγωγή ενός τόσο δύσκολου και σημαντικού αγώνα.
Συγχαρητήρια σε όλους. Ετσι πρέπει να είναι οι αγώνες υποδομών.
Ο επαναληπτικός αναμένεται συναρπαστικός.
WONDERER

Deree-Αγιοι Αναργυροι..


Βλεποντας το βιντεο μπορω να πω τα εξης

Δεν θελω να πιστεψω πως οι Α.Α χρηματισαν τον εν λογω τυπο δεν βρισκω το κινητρο
Δεν θελω να πιστεψω πως ο τυπος τους ζητηθηκε να σπρωξει κατασταση απο την ομοσπονδια σε παιχνιδι εφηβων
παλι δεν βρισκω το λογο
Δεν θελω να πιστεψω πως ο τυπος εχει κομπλεξ με το deree λογο ονοματος...και ιδιοσυγκρασιας του ιδρυματος..(αμερικανικο κτλ)
Ο συγκεκριμενος τυπος ειναι επικυνδυνος πρωτα για τον ιδιο (σε καποιο παιχνιδι θα φαει ξυλο δυστυχως)
μετα για το αθλημα και μετα για την κοινοτητα της διαιτησιας (δηλαδη με τετοια σφυριγματα πως να μην τους κραζουν ολοι)
θεωρω πως κανονικα θα επρεπε να υπαρχει παρατηρητης ουσιατικος σε αυτα τα παιχνιδια οταν στις ομαδες αυτες κρινεται
ο κοπος μια ολοκληρης σεζον οχι για να διασφαλισει να μην αδικηθει καποια ομαδα αλλα για να διασφαλισει οτι τετοιοι
τυποι θα εξαφανιστουν απο το χαρτη.

Δεν μπορω να κρινω αν οι Α.Α αξιζαν να κερδισουν δεν ειναι το θεμα αυτο
σιγουρα ομως το Deree δεν αξιζε τετοια διαιτησια
Ευτυχως που ο δευτερος προσπαθησε να συγκρατησει τα λουρια και καταλογιζε οτι εβλεπε..
Αξιες αναφορας ειναι φασεις που σε επιθεσεις του Deree ειναι μπροστα στην φαση δεν σφυριζει και και παιρνει το
σφυριγμα ο δευτερος που μπαινει στο πλανο τρεχοντας μετα απο 2 δευτερολεπτα....

Νομιζω πως κατι τετοιο δεν εχω ξαναδει τοσο ασχημο ουτε σε επιπεδο Α1που παιζονται πολυ περισσοτερα..

Κριμα και παλι και ντροπη που ο τυπος αυτος εχει επισημα την εγκριση της Fiba
ουτε καν για την Αιγυπτο δεν κανει να σφυριζει...







gulit
QUOTE (WONDERER @ Mar 15 2017, 13:22 ) *
Deree-Αγιοι Αναργυροι..


Βλεποντας το βιντεο μπορω να πω τα εξης

Δεν θελω να πιστεψω πως οι Α.Α χρηματισαν τον εν λογω τυπο δεν βρισκω το κινητρο
Δεν θελω να πιστεψω πως ο τυπος τους ζητηθηκε να σπρωξει κατασταση απο την ομοσπονδια σε παιχνιδι εφηβων
παλι δεν βρισκω το λογο
Δεν θελω να πιστεψω πως ο τυπος εχει κομπλεξ με το deree λογο ονοματος...και ιδιοσυγκρασιας του ιδρυματος..(αμερικανικο κτλ)
Ο συγκεκριμενος τυπος ειναι επικυνδυνος πρωτα για τον ιδιο (σε καποιο παιχνιδι θα φαει ξυλο δυστυχως)
μετα για το αθλημα και μετα για την κοινοτητα της διαιτησιας (δηλαδη με τετοια σφυριγματα πως να μην τους κραζουν ολοι)
θεωρω πως κανονικα θα επρεπε να υπαρχει παρατηρητης ουσιατικος σε αυτα τα παιχνιδια οταν στις ομαδες αυτες κρινεται
ο κοπος μια ολοκληρης σεζον οχι για να διασφαλισει να μην αδικηθει καποια ομαδα αλλα για να διασφαλισει οτι τετοιοι
τυποι θα εξαφανιστουν απο το χαρτη.

Δεν μπορω να κρινω αν οι Α.Α αξιζαν να κερδισουν δεν ειναι το θεμα αυτο
σιγουρα ομως το Deree δεν αξιζε τετοια διαιτησια
Ευτυχως που ο δευτερος προσπαθησε να συγκρατησει τα λουρια και καταλογιζε οτι εβλεπε..
Αξιες αναφορας ειναι φασεις που σε επιθεσεις του Deree ειναι μπροστα στην φαση δεν σφυριζει και και παιρνει το
σφυριγμα ο δευτερος που μπαινει στο πλανο τρεχοντας μετα απο 2 δευτερολεπτα....

Νομιζω πως κατι τετοιο δεν εχω ξαναδει τοσο ασχημο ουτε σε επιπεδο Α1που παιζονται πολυ περισσοτερα..

Κριμα και παλι και ντροπη που ο τυπος αυτος εχει επισημα την εγκριση της Fiba
ουτε καν για την Αιγυπτο δεν κανει να σφυριζει...
καλημέρα wonderer......το video που το είδες???.και με όλο το σεβασμό δυο μικρές παρατηρήσεις. με ένα πεντηνταρηκάκι ο ακατανόμαστος πουλάει και την μάνα του!!!!!!!!!!(αυτό δίκην αστεισμού...........) πολύ σωστό να υπάρχει ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ....και η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΔΙΑΦΩΝΙΑ ΣΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΣΟΥ...με το εαν άξιζαν να κερδίσουν οι Α.Α!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΧΧΙΙΙΙΙΙΙ..................Ι


QUOTE (gulit @ Mar 15 2017, 14:00 ) *
καλημέρα wonderer......το video που το είδες???.και με όλο το σεβασμό δυο μικρές παρατηρήσεις. με ένα πεντηνταρηκάκι ο ακατανόμαστος πουλάει και την μάνα του!!!!!!!!!!(αυτό δίκην αστεισμού...........) πολύ σωστό να υπάρχει ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ....και η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΔΙΑΦΩΝΙΑ ΣΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΣΟΥ...με το εαν άξιζαν να κερδίσουν οι Α.Α!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΧΧΙΙΙΙΙΙΙ..................Ι

............Kαι κάτι επιπλέον για τον δεύτερο...................ζήτησε και συγνώμη από τα παιδιά του Derre .....γιατί δεν μπορούσε να κάνει τίποτα για να αποτρέψει την σφαγή................έτσι η αλλιώς έχεις ιδίοις όμμασιν ΑΠΟΨΗ......
Kotsidas12
QUOTE(erasitexnis @ Mar 15 2017, 09:30 ) *
ΕΦΑΟΖ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 63-60
13-21, 32-29, 47-47, 63-60
΄
Με εξαίρεση το πρώτο 10λεπτο που ο ΕΦΑΟΖ τα έκανε όλα λάθος και ο ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ πολύ συγκεντρωμένος και πειθαρχημένος, στα υπόλοιπα έγινε μάχη που είχε και ανατροπες.
Ποιοτικά περιμένα περισσότερα αλλά το αγχος ήταν εμφανές.
Εξαιρετικό κλίμα από αθλητές προπονητές και φιλάθλους (δεν έπεφτε καρφίτσα στο γήπεδο)
Οι διαιτητές έκαναν μερικά λάθη, εκτιμώ μοιρασμένα, αλλά δεν πρωταγωνίστησαν και ασφαλώς έπαιξαν ρόλο στην πολύ-πολύ ομαλή διεξαγωγή ενός τόσο δύσκολου και σημαντικού αγώνα.
Συγχαρητήρια σε όλους. Ετσι πρέπει να είναι οι αγώνες υποδομών.
Ο επαναληπτικός αναμένεται συναρπαστικός.




Το ότι έγινε ένα ωραίο παιχνίδι με εναλλαγές του σκορ και μέσα σε αθλητικά πλαίσια οφείλετε καθαρά στα παιδιά που παίξανε μπάσκετ και δεν μπήκαν στη λογική του πολέμου και της μανουρας, τώρα για τούς ρέφερι προσωπική άποψη και μόνο ήταν οτι εναι πολύ λίγη για τέτοιο παιχνίδι και θα σου δώσω ένα παράδειγμα ότι υπήρξε πολύς κόσμος που ρώταγε σε πολλές φάσεις τη σφύριξε ειδικά ο κοντός (δεν γνωρίζω το όνομα του) και εκνεύρισε σε κάποιες φάσεις και τα παιδιά αλλά και την εξέδρα.
Gkos
Εγώ νομίζω πως η διαιτησια ήταν πολυ καλη με εξαιρεση μια φαση στο 37'-38' καπου (που έκρινε και το αποτελεσμα τελικα) οπου ξεκαθαρη παραβαση βηματων περναει απαρατηρητη και καταληγει και σε γκολ φαουλ του ΕΦΑΟΖ(που δεν
επρεπε να μετρησει και το καλαθι)!
Οχι επειδη εγινε μπροστα μου αλλα
ολοι στην κερκιδα κοιταζομασταν πως δεν σφυριχτηκε αυτο!
dontshoottheref
ένας διαιτητής Α1 και ένα Α2 για τη Β' εφήβων.. και ήταν από το σορό...
Kotsidas12
QUOTE(dontshoottheref @ Mar 16 2017, 01:16 ) *
ένας διαιτητής Α1 και ένα Α2 για τη Β' εφήβων.. και ήταν από το σορό...


Αν ειδικά ο κοντός είναι ρέφερι Α1 η Α2 τότε οκ είναι για γέλια.
Όσο για τα σφυρίγματα που γράφει ο φίλος Ggos αν και δεν θέλω να το πάμε εκεί γιατί ήταν ένα ωραίο παιχνίδι και μπορεί να πει κάποιος ότι τα λέω για διάφορους αγωνιστικούς λόγους θα σού πω ότι ειδικά στο πρώτο δεκάλεπτο όπου και δώσανε 6 φάουλ στους ψηλούς τού Ηλυσιακου εκ τον οποίον τα 4 δεν υπάρχουν και η γενικότερη πλημμύρα στο 4 δεκάλεπτο όπου ο κοντός τα έκανε σαλάτα και για τις 2 ομάδες.
WONDERER
QUOTE (gulit @ Mar 15 2017, 13:07 ) *
καλημέρα wonderer......το video που το είδες???.και με όλο το σεβασμό δυο μικρές παρατηρήσεις. με ένα πεντηνταρηκάκι ο ακατανόμαστος πουλάει και την μάνα του!!!!!!!!!!(αυτό δίκην αστεισμού...........) πολύ σωστό να υπάρχει ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ....και η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΔΙΑΦΩΝΙΑ ΣΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΣΟΥ...με το εαν άξιζαν να κερδίσουν οι Α.Α!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΧΧΙΙΙΙΙΙΙ..................Ι



............Kαι κάτι επιπλέον για τον δεύτερο...................ζήτησε και συγνώμη από τα παιδιά του Derre .....γιατί δεν μπορούσε να κάνει τίποτα για να αποτρέψει την σφαγή................έτσι η αλλιώς έχεις ιδίοις όμμασιν ΑΠΟΨΗ......



Κυκλοφορεί βίντεο ανεβασμένο από κόουτς Μακρυδήμα(αν δεν κάνω λάθος τουλάχιστον έτσι δείχνει στο y******)

ψάξτε και δείτε το αξίζει στεναχωρήθηκα αρκετά βλέποντας τον ακατανομαστο να βιαιοπραγεί σε βάρος παιδιών..
χοντρός χαρακτηρισμός αλλά του αξίζει... και χειρότερο...

2 παρατηρήσεις ..
1) θα εκτιμούσα να μην μπλέκουμε τις μανάδες ούτε σαν αστείο (τουλάχιστον σε post που απαντάνε σε μένα..)
2) Δεν ειπα οτι αξιζαν να κερδισουν οι Α.Α οπότε δεν διαφωνούμε

φιλικά πάντα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.