Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ Α' ΟΜΙΛΟΣ 2013-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
daniel10
20 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ=69 - 60
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ=79 - 84
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ=Δεν εχει γραφτει το σκορ
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ=77 - 54
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ=79 - 76
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ.=82 - 65
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ=78 - 60

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(σε 20 αγωνες)
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 38 18-2-0

ΦΕΑ Ν.Φ-Ν.Χ 38 18-2-0
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 34 14-6-0
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ 33 13-7-0
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 33 13-7-0

ΠΟ ΑΓ. ΘΩΜΑ 31 11-9-0
ΕΦΟΑ ΣΠ. ΛΟΥΗΣ 29 10-9-0
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 28 8-12-0
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 27 8-11-0
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 27 7-13-0
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 25 5-15-0

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 25 5-15-0

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 25 5-15-0
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ 24 4-16-0
PG TO C
ΕΦΟΑ vs ΚΗΦΙΣΙΑ 2 60-64
loufer
QUOTE(LAKKOI @ Mar 6 2014, 13:19 ) *
Με Τριφυλλιακο έχασε στην ουσία αλλά κοιμήθικε ο Θεός και ξύπνησε ο διατητής τα τελευταία 12 δεύτερα... rolleyes.gif


Φιλαράκι λες να είμαι τόσο μεγάλος και να ξεχνάω? Στο Γέρακα παίζω και κερδίσαμε το Θεμιστοκλή 72-65 χωρίς να κοιμηθεί κανένας Θεός.
taper
QUOTE(loufer @ Mar 7 2014, 09:00 ) *
Φιλαράκι λες να είμαι τόσο μεγάλος και να ξεχνάω? Στο Γέρακα παίζω και κερδίσαμε το Θεμιστοκλή 72-65 χωρίς να κοιμηθεί κανένας Θεός.

alzheimer
alzheimer,alzheimer,alzheimer

πες τα στο νεούδι που βγάζει και γλώσσα smiley.gif
daniel10
20 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ=69 - 60
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ=79 - 84
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ=60-64
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ=77 - 54
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ=79 - 76
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ.=82 - 65
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ=78 - 60

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(σε 20 αγωνες)
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 38 18-2-0

ΦΕΑ Ν.Φ-Ν.Χ 38 18-2-0
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 34 14-6-0
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ 33 13-7-0
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 33 13-7-0

ΠΟ ΑΓ. ΘΩΜΑ 31 11-9-0
ΕΦΟΑ ΣΠ. ΛΟΥΗΣ 30 10-10-0
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 29 9-11-0
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 28 8-12-0
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 27 7-13-0
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 25 5-15-0

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 25 5-15-0

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 25 5-15-0
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ 24 4-16-0
say_what

καλησπέρα,

το ξύλο βγήκε από τον Παράδεισο χθες το βράδυ στο Ρουφ.

Μου έκανε πολύ κακή εντύπωση η μπασκετική νοοτροπία κάποιον παιχτών από το Κουκάκι που έδειξαν υπέρμετρο ζήλο και έφταναν σε σημείο "αντισυναδελφικό" με τα φάουλ που έκαναν, με την ανοχή και την ευλογία των δύο διαιτητών, που έπαιζαν με τον ιδρώτα των παιδιών.

Ειδικά όταν έκαναν παρατηρήσεις (οι διαιτητές) τύπου '' μην τον ξαναχτύπησεις, θα σου δώσω φάουλ την επόμενη φορά'', που συνοδευόταν με τίναγμα δαχτύλου, το λιγότερο που χαρακρτηρίζονται είναι ως αστείοι και άσχετοι.
pain of salvation
QUOTE(say_what @ Mar 7 2014, 15:06 ) *
καλησπέρα,

το ξύλο βγήκε από τον Παράδεισο χθες το βράδυ στο Ρουφ.

Μου έκανε πολύ κακή εντύπωση η μπασκετική νοοτροπία κάποιον παιχτών από το Κουκάκι που έδειξαν υπέρμετρο ζήλο και έφταναν σε σημείο "αντισυναδελφικό" με τα φάουλ που έκαναν, με την ανοχή και την ευλογία των δύο διαιτητών, που έπαιζαν με τον ιδρώτα των παιδιών.

Ειδικά όταν έκαναν παρατηρήσεις (οι διαιτητές) τύπου '' μην τον ξαναχτύπησεις, θα σου δώσω φάουλ την επόμενη φορά'', που συνοδευόταν με τίναγμα δαχτύλου, το λιγότερο που χαρακρτηρίζονται είναι ως αστείοι και άσχετοι.


Δίπλα μου δεν καθόσουν και τα λέγαμε ή κάνω λάθος?
Ήταν ματς προετοιμασίας για το δύσκολο πρόγραμμα που ακολουθεί,εκεί όπου θα δώσουμε πραγματικό ξύλο και έτυχε να βρεθείτε εσείς στο Ρουφ.
Θα πρέπει να αστειεύεσαι...Έχεις μιλήσει με τα παιδιά του Ποσειδώνα και σου είπαν ότι έφαγαν ξύλο?
Γιατί νομίζω ότι μια χαρά κανονικά παίζαμε,απλά σου φαίνεται ξύλο,γιατί έχεις συνηθίσει αλλιώς,μια και μόνο το 16 μπορεί να βάλει δυνατά το κορμί του.
Μην δημιουργείς λάθος εντυπώσεις,θα νομίζει κανείς ότι είμαστε αλήτες,ενώ είμαστε καλά παιδιά.
Δλδ. μας μάλωναν οι διαιτητές,να μην δείρουμε τα παιδάκια...και κουνούσαν και το δάκτυλο...μάλιστα.
Αν λοιπόν ήσουν αυτός του "Ποσειδώνα",δίπλα μου,αλλιώς τα λέγαμε χθες αλλιώς μου τα γράφεις σήμερα.
Φιλικά.
jimbarca
Καλησπερες! smile.gif smile.gif Μεγαλες εκπληξεις για μενα οι ηττες του Τριτωνα και της ΕΦΟΑ... Τελικα πρεπει να ειμαι απο τους λιγους που εξακολουθουσα μεχρι και την προηγουμενη βδομαδα να πιστευω στην ΕΦΟΑ, παρ'ολο που στο ματς με τον Αιολο που ημουν πηραμε σχετικα ευκολο διπλο... Μετα το χθεσινο διπλο της Κηφισιας, το εχασε το τρενο μαλλον...
Δεν ξερω πως πηγε το αλλο ματς και εχασε ο Τριτωνας. Αν θελει καποιο παιδι που το ειδε, ας μας γραψει δυο λογια... Παντως για μενα η ΦΕΑ ειναι πλεον σουπερ φαβορι για πρωτη θεση... Και επειδη εχω δει και τα τεσσερα ματς του Αιολου με τους δυο πρωτους, θεωρω τη ΦΕΑ καλυτερη ομαδα και πιο αξιοπιστη. Αλλα ακομη εχει πολυ "φαγακι" το πραγμα, θα δουμε...
Εμεις κερδισαμε πολυ ευκολα τον Αθηναϊκο. Το θεμα ειναι οτι για να εχει τυχη η ομαδα στα μπαραζ, θα πρεπει να ειναι συνεπης στα εκτος εδρας ματς... Φαινεται οτι το σταυρωμα θα ειναι Αιολος-Κουκακι και θα γινει "αιμα κι αμμος"! Pain σου ξαναρχομαι!!! biggrin.gif biggrin.gif
ΥΓ 1: πολλα πολλα περαστικα στον αδελφο gspara! Φιλαρακι, ειμαι κι εγω μηχανοβιος και εχω φαει ουκ ολιγες τουμπες... Σιδερενιος!
ΥΓ 2: μπραβο στον Τριτωνα για την 25αρα που μας εριξε την περασμενη Πεμπτη, αλλα ρε παιδια ειναι ντροπη να βλεπεις διπλα στη γραμμη του αουτ σε ολο το ματς τον προεδρο με αλλους δυο-τρεις (δεν ξερω ποιοι ηταν και δεν με ενδιαφερει) να βριζουν και να προκαλουν με φρασεις τυπου "χωρις σαλιο", "ειστε αχρηστοι", "Αιολος και μ@λ@κιες, σκιστε τους ρε" και αλλα τετοια χαρουμενα... ΦΤΗΝΗ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΙΑ συμπεριφορα, και χωρις κανενα απολυτως λογο... Εισαι δεκα φορες καλυτερος, με κερδιζεις αερατα και δεν εχουμε καμια βεντετα... Ουτε στο πρωτο ματς εγινε τιποτα περιεργο να εχεις προηγουμενα...
Αυτα...
Liveris
QUOTE(jimbarca @ Mar 7 2014, 20:32 ) *
Καλησπερες! smile.gif smile.gif Μεγαλες εκπληξεις για μενα οι ηττες του Τριτωνα και της ΕΦΟΑ... Τελικα πρεπει να ειμαι απο τους λιγους που εξακολουθουσα μεχρι και την προηγουμενη βδομαδα να πιστευω στην ΕΦΟΑ, παρ'ολο που στο ματς με τον Αιολο που ημουν πηραμε σχετικα ευκολο διπλο... Μετα το χθεσινο διπλο της Κηφισιας, το εχασε το τρενο μαλλον...
Δεν ξερω πως πηγε το αλλο ματς και εχασε ο Τριτωνας. Αν θελει καποιο παιδι που το ειδε, ας μας γραψει δυο λογια... Παντως για μενα η ΦΕΑ ειναι πλεον σουπερ φαβορι για πρωτη θεση... Και επειδη εχω δει και τα τεσσερα ματς του Αιολου με τους δυο πρωτους, θεωρω τη ΦΕΑ καλυτερη ομαδα και πιο αξιοπιστη. Αλλα ακομη εχει πολυ "φαγακι" το πραγμα, θα δουμε...
Εμεις κερδισαμε πολυ ευκολα τον Αθηναϊκο. Το θεμα ειναι οτι για να εχει τυχη η ομαδα στα μπαραζ, θα πρεπει να ειναι συνεπης στα εκτος εδρας ματς... Φαινεται οτι το σταυρωμα θα ειναι Αιολος-Κουκακι και θα γινει "αιμα κι αμμος"! Pain σου ξαναρχομαι!!! biggrin.gif biggrin.gif
ΥΓ 1: πολλα πολλα περαστικα στον αδελφο gspara! Φιλαρακι, ειμαι κι εγω μηχανοβιος και εχω φαει ουκ ολιγες τουμπες... Σιδερενιος!
ΥΓ 2: μπραβο στον Τριτωνα για την 25αρα που μας εριξε την περασμενη Πεμπτη, αλλα ρε παιδια ειναι ντροπη να βλεπεις διπλα στη γραμμη του αουτ σε ολο το ματς τον προεδρο με αλλους δυο-τρεις (δεν ξερω ποιοι ηταν και δεν με ενδιαφερει) να βριζουν και να προκαλουν με φρασεις τυπου "χωρις σαλιο", "ειστε αχρηστοι", "Αιολος και μ@λ@κιες, σκιστε τους ρε" και αλλα τετοια χαρουμενα... ΦΤΗΝΗ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΙΑ συμπεριφορα, και χωρις κανενα απολυτως λογο... Εισαι δεκα φορες καλυτερος, με κερδιζεις αερατα και δεν εχουμε καμια βεντετα... Ουτε στο πρωτο ματς εγινε τιποτα περιεργο να εχεις προηγουμενα...
Αυτα...


ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 79 (38) - 76 (36)

Μεγάλη και σημαντική νίκη για την ομάδα του Θεμιστοκλή χθες επί ενός ποιοτικού αντιπάλου και ενός εκ των δύο διεκδικητών της απευθείας ανόδου. Δεν μπορώ να μπω σε πολλές λεπτομέρειες για το παιχνίδι καθώς συμμετείχα σε αυτό και μέσα στο γήπεδο και από τον πάγκο, οπότε είναι επόμενο με 1000 σφυγμούς να μη μπορείς να τα δεις όλα, αλλά για να ικανοποιήσω τον φίλο jimbarca θα αναφέρω δυο πραγματάκια smiley.gif .

Σε γενικές γραμμές το παιχνίδι κρίθηκε στην αστοχία των παικτών του Τρίτωνα από την περιφέρεια και στο κλείσιμο των διαδρόμων στον εξαιρετικό Κορακίτη και στον Κρίτσαλο, οι οποίοι με διεισδύσεις κατάφερναν μέχρι και το τέλος του τρίτου δεκαλεπτου να τελειώνουν φάσεις κοντά στο καλάθι μας ή να βρίσκουν τον ψηλό της βοήθειας. Το ματς είχε πολλές εναλλαγές στο σκορ και ήταν αμφίρροπο μέχρι το τελευταίο λεπτό όπου και κρίθηκε. Αυτά για τη γενική εικόνα του ματς. Αν θέλει κάποιος που ήταν στην κερκίδα μπορεί να δώσει περισσότερες λεπτομέερειες, εγώ θα ήθελα σε συνέχεια αυτών που έγραψε ο jimbarca να πω:

1) Καθαρά προσωπική μου γνώμη και εμένα είναι πως, ασχέτως αν κερδίσαμε τώρα, η ΦΕΑ είναι πιο συμπαγής και καλύτερη ομάδα από τον Τρίτωνα. Όπως και να έχει η πρώτη θέση θα κριθεί μέχρι τέλους στις λεπτομέρειες απ΄ότι φαίνεται.

2) Η ποιότητα των τριών παικτών του Τρίτωνα (Κορακίτης, Κρίτσαλος, Αγαπητός) είναι δεδομένα μεγάλη, αλλά πραγματικά νομίζω πως ο Κορακίτης κάνει τη διαφορά για τον Τρίτωνα. Μπράβο στο παλικάρι...

3) Είναι πράγματι λυπηρό το φαινόμενο να βλέπεις μεγάλους ηλικιακά ανθρώπους να συμπεριφέρονται με τέτοιον τρόπο σε αγώνες ερασιτεχνικού πρωταθλήματος. Δεν είναι τυχαίο που πολλά παιδιά έχουν σχολιάσει με τον πιο αρνητικό τρόπο τη συμπεριφορά αυτών των ανθρώπων της κερκίδας, οι οποίοι με πρόσχημα την αγάπη για την ομάδα τους καταφέρονται χυδαία εναντίον των διαιτητών κάθε φορά που νιώθουν ότι αδικούνται. Και στο εκτός έδρας ματς αλλά και χθες οι συγκεκριμένοι άνθρωποι έδωσαν το δικό τους ρεσιτάλ με αποτέλεσμα στο τέλος να απειληθεί και σύρραξη όταν κάποιος κινήθηκε εναντίον του ενός διαιτητή. Έλεος πια!!! Δεν νομίζω ότι ο Τρίτωνας είναι η κατατρεγμένη από τη διαιτησία ομάδα τη κατηγορίας για να έχει παράπονα. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα μεν αλλά και λίγο σεβασμός δεν βλάπτει, ειδικά όταν υπάρχουν γυναίκες και συγγενείς των παικτών με μικρά παιδιά και ακούνε και βιώνουν τέτοιες καταστάσεις, τη στιγμη που πάνε να χαρούνε μπάσκετ και τα αγαπημένα τους πρόσωπα. Το πιο αστείο βέβαια είναι το επιχείρημα που άκουσα χθες στη σύρραξη που πήγε, όπως είπα, να δημιουργηθεί στο τέλος ότι "εμείς δεν βρίζουμε παίκτες γιατί σεβόμαστε τον ιδρώτα των παιδιών". Ωραίο...sic!!!

Καλή συνέχεια στα θρίλερ της Πέμπτης!!!

Υ.Γ. Την ερχόμενη Πέμπτη περιμένω ένα ωραίο ντέρμπι με την (πρώην) ομάδα μου και τους φίλους μου!!

Υ.Γ.2 @pain: Ότι καφριλίκια και να κάνεις και ότι και να γίνει τα σουβλάκια δεν τα γλυτώνεις smiley.gif

Υ.Γ.3 @jimbarca: Μη βιάζεσαι για το σταύρωμα jim...μπορεί να αλλάξει μέχρι το τέλος!
jimbarca
QUOTE (Liveris @ Mar 7 2014, 23:25 ) *
Υ.Γ.3 @jimbarca: Μη βιάζεσαι για το σταύρωμα jim...μπορεί να αλλάξει μέχρι το τέλος!


Λιβερη μου εχεις δικιο... Αυτη τη στιγμη, πιο πιθανο μοιαζει να παιξετε εσεις με το Κουκακι... Απλως βλεπω οτι εχετε πιο ζορικο προγραμμα. Βεβαια οταν κερδιζεις τον Τριτωνα, αλλαζει η ψυχολογια και πας με αλλον αερα στα επομενα ματς. smile.gif
Τελευταια αγωνιστικη εχουμε ΦΕΑ-Τριτωνας και Αιολος-Θεμιστοκλης... Της τανας δηλαδη! biggrin.gif biggrin.gif
soouza
Καλησπέρα κι από εμένα. smiley.gif

Δεν έγραψα κριτική για το ματς Θεμιστοκλής-Τρίτων διότι ήμουνα σε υπερένταση,λόγω γεγονότων κι ήθελα να ηρεμήσουν τα πνεύματα. peace.gif

Θα ήθελα μερικές μέρες μετά τον αγώνα να πω ότι ο Θεμιστοκλής κέρδισε δίκαια καθώς είχε περισσότερες λύσεις,έπαιξε ολοκληρωμένα και συνολικά το άξιζε.Το παράπονο του Τρίτωνος είναι προς τον έναν διαιτητή που κι όταν το ματς κρίθηκε δεν έδωσε το φάουλ σε νεκρό χρόνο που δε θα χρύσωνε το χάπι.Ο άλλος διαιτητής ήταν άριστος και λόγω εμπειρίας δεν εκτέθηκε ούτε προσπάθησε να μαζέψει το συνάδελφο του.Οι φίλαθλοι που επετέθησαν στο διαιτητή,απομονώθηκαν από όλους εμάς τους άλλους που αποτρέψαμε τα χειρότερα.

Μην κάνει το λάθεις κανείς και με αμφισβητήσει-χλευάσει διότι ο διαιτητής,που κάλεσε αστυνομική δύναμη για να αποχωρήσει,το έγραψε στο φύλλο αγώνος το οποίο διάβασα προσωπικά. wink.gif Στην ουσία λοιπόν το παραδέχτηκε κι ο ίδιος!Ο αγώνας αυτός ανήκει στο παρελθόν κι οι ομάδες κοιτάνε μπροστά.

Τώρα σε ένα άλλο κομμάτι που διάβασα θα ήθελα να πω στο φίλο του Ταύρου ότι είναι λίγο υπερβολικός για τη συμπεριφορά μας στον Άγιο Νικόλα.Είμαι κι εγώ εκεί στους 3-4 δε βρίζω αλλά κάθομαι δίπλα στον πρόεδρο. tongue.gif Ακούγονται σχόλια αλλά ποτέ σε τέτοιο βαθμό.Επίσης μερικά είναι και χιουμοριστικά αλλά βλέπω παρεξηγούνται.

Θέλω επίσης να πιστέυω ότι ο φίλος που μας κράζει επιεικώς δεν είναι ένας εκ των τεσσάρων αθλητών του Ταύρου που έφαγαν δίπλα στην ταβέρνα μετά το ματς.Εκεί που ο πρόεδρος κι η παρέα του,τους κέρασαν το τραπέζι ως ένδειξη καλής θελήσεως.

Επαναλαμβάνω θέλω να πιστέυω ότι δεν είναι από αυτούς.Αλλά αν δεν είναι του δείχνω με ένα ωραίο τρόπο τι άνθρωποι είναι όλοι αυτοί που διοικούν την ομάδα.

Τοποθετήθηκα για να ακούγεται κι άλλη πλευρά και δε χρειάζεται να μπούμε σε αντιπαραθέσεις για γεγονότα παρελθούσης χρήσης.

Καλή συνέχεια. bball.gif smiley.gif
jimbarca
Φιλε soouza, δεν ειμαι παικτης του Αιολου... Εχω αλλου τυπου σχεση με την ομαδα, αν και πολυ θα ηθελα να παιζω ακομα μπασκετ smile.gif
Υπερβολικος δεν ειμαι. Αλλωστε εχουν κανει παραπονα και παιδια αλλων ομαδων... Αλλα οντως ας μην το συνεχισουμε, δεν εχει νοημα...
Καλη συνεχεια smile.gif
say_what
QUOTE (pain of salvation @ Mar 7 2014, 18:45 ) *
Δίπλα μου δεν καθόσουν και τα λέγαμε ή κάνω λάθος?
Ήταν ματς προετοιμασίας για το δύσκολο πρόγραμμα που ακολουθεί,εκεί όπου θα δώσουμε πραγματικό ξύλο και έτυχε να βρεθείτε εσείς στο Ρουφ.
Θα πρέπει να αστειεύεσαι...Έχεις μιλήσει με τα παιδιά του Ποσειδώνα και σου είπαν ότι έφαγαν ξύλο?
Γιατί νομίζω ότι μια χαρά κανονικά παίζαμε,απλά σου φαίνεται ξύλο,γιατί έχεις συνηθίσει αλλιώς,μια και μόνο το 16 μπορεί να βάλει δυνατά το κορμί του.
Μην δημιουργείς λάθος εντυπώσεις,θα νομίζει κανείς ότι είμαστε αλήτες,ενώ είμαστε καλά παιδιά.
Δλδ. μας μάλωναν οι διαιτητές,να μην δείρουμε τα παιδάκια...και κουνούσαν και το δάκτυλο...μάλιστα.
Αν λοιπόν ήσουν αυτός του "Ποσειδώνα",δίπλα μου,αλλιώς τα λέγαμε χθες αλλιώς μου τα γράφεις σήμερα.
Φιλικά.


Καλησπέρα Pain,

αργώ να απαντήσω γιατί βρισκόμουν εκτός με δουλειά. Πλέον πέρασε και μία εβδομάδα.
Δεν καθόμουν δίπλα σου, κρίμα, θα ήταν ενδιαφέρον. Να μην παρεξηγηθώ δεν είμαι από τον Ποσειδώνα. Τους έχω δει 2 και μία τώρα, τρεις, φορές τα τελευταία δύο χρόνια.

Δεν είπα πως είστε ''αλήτες'' και δεν ήθελα να περάσω τέτοια άποψη. Υπήραξαν όμως 2-3 φάουλ που ήταν άσχημα. Ειδικά στο μικρό ψηλό που έχει ο Ποσειδώνας, ακούστηκε βαρβάτο!

Τέσπα, έχεις δίκιο, μόνο το 16 μπορούσε να βάλει το κορμί του δυνατά.

Όσον αφορά, και για να κλείσω, το διαιτητή, είδα την κίνηση (δεν άκουσα κάτι), απλά φεύγοντας άκουσα συνομιλία για τη συγκεκριμένη φάση από τα παιδιά του Ποσειδώνα. Τώρα αν λένε ψέματα (δεν το πιστεύω) δεν το ξέρω.

Αυτά, καλή συνέχεια εύχομαι.
gspara
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
Σε πολυ καλη κατασταση ο Γερακας,σε αντιθεση με την Παλατιανη,θα κανει το 2-0.

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
Ισχυρο κινητρο ο Φιλιππος που καιγεται.

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 2
Απο σπουδαιο διπλο ερχεται η Κηφισια.Ο Αιολος ομως ειναι ανωτερος,το θελει περισσοτερο και εστω δυσκολα θα το παρει.

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
Επιστροφη στις νικες.

ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 2
Κρισιμο για διαφορετικους λογους.Πιστευω θα γινει μαχη και θα κριθει οριακα.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1
O Θωμας δυσκολα θα προλαβει τα πλειοφ.Πονταρω στην σωτηρια.

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 1
Το μεγαλο ντερμπυ της αγωνιστικης.Φουριοζος ο Θεμιστοκλης,το Κουκακι εχει καλη διαφορα απο τον 1ο γυρο(+12).
LAKKOI
Πριν τις προβλέψεις ένα σχόλιο.

Φίλος του τριτωνα μιλάει οτι δεν πήρε σφύριγμα... στο τέλος... χαχα.

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
Μετά την απομάκρυνση από θέσεις υποβιβασμου απελευθερώθηκε ο Γερακας και πάιζει καλύτερα.

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
Είναι από τα ματς που πρέπει να πάρει ο Φίλιππος , επίσης η ΕΦΟΑ μετά την ήττα δεν προλαβαίνει play-off.

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 1
Ανεβασμένη η Κηφισιά και πολύ αθλητική. Πιστεύω ότι θα δημιουργήσει πρόβλημα μιας και είναι νέα ομάδα και θέλουν να νικούν παντού.

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
Επιστροφη στις νικες.

ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 2
Ο Τρυφιλλιακός τα χτυπάει όλα, αλλά πάμε με τι λογική που λέει ΦΕΑ. ( Φίλε Κονδορε, με 4 στα 20 , τι γούρια μου λες)

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 2
Εδώ ντέρμπι με πολύ υψηλό σκορ λόγω μέτριων αμυνών , θεωρώ οτί έχει ακόμα ελπίδες ο Αγ. Θωμάς μιας και ολοι οι διεκδικητές των play off, πάιζουν μεταξύ τους τις τελευταίες 6 αγωνιστικές.

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 2
Αν παίξει πλήρες το Κουκακι , το βλέπω διπλό. Επίσης ο Θεμιστοκλής τα έχει πάρει όλα τα οριακά οπότε κάπυ θα σπάσει.
kondoros
Μετά την προηγούμενη βδομάδα όπου είχα 6/7 (με πέταξε κουβά η Κηφισιά) ας ελπίσουμε για ταμείο αυτή την βδομάδα biggrin.gif

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
Νομίζω εύκολα

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
Σημάδια διάλυσης απο ΕΦΟΑ.

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 2
Πιο έμπειρη ομάδα, νομίζω θα το πάρει.

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
Θα ξεσπάπει σήμερα...

ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 2
Είναι καλύτερη ομάδα και έχει πάρει την κατάσταση στα χέρια της.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 1
Το momentum λέει Θεμιστοκλής, αλλά και το άγχος. Θα πάω με την έδρα
daniel10
21 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 72 - 66
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 55 - 41
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 71 - 63
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 77 - 56
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 62 - 71
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 71 - 83
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 66 - 59

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(σε 21 αγωνες)
1 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 40 19-2-0

2 ΦΕΑ Ν.Φ-Ν.Χ 40 19-2-0
3 ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 35 14-7-0
4 ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ 35 14-7-0
5 ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 34 13-8-0

6 ΠΟ ΑΓ. ΘΩΜΑ 33 12-9-0
7 ΕΦΟΑ ΣΠ. ΛΟΥΗΣ 31 10-11-0
8 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 31 10-11-0
9 ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 29 8-13-0
10 ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 29 8-13-0
11 ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 27 6-15-0

12 ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 26 5-16-0

13 ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 26 5-16-0
14 ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ 25 4-17-0
gspara
Περιμενουμε ενημερωση απο την τελευταια αγωνιστικη....pain,jimbarca που εισαστε?μην μας αφηνετε αλλο στο σκοταδι.....patrinos,soouza δικαιολογημενοι καθως ειχαν ευκολο εργο.

Το Κουκακι απ'οτι ειδα επαιξε χωρις τον Μοσχονα.Υπερτερει παντως στην ισοβαθμια με τον Θεμιστοκλη.

Μεγαλα ματς για την κορυφη την επομενη αγωνιστικη.....Κουκακι-Τριτωνας και Θωμας-Θεμιστοκλης με τον Θωμα να εχει αβαντα την δραματικη νικη του 1ου γυρου με το 3ποντο του Ρεντιφη στην εκπνοη της παρατασης.
jimbarca
QUOTE (gspara @ Mar 15 2014, 11:32 ) *
Περιμενουμε ενημερωση απο την τελευταια αγωνιστικη....pain,jimbarca που εισαστε?μην μας αφηνετε αλλο στο σκοταδι.....patrinos,soouza δικαιολογημενοι καθως ειχαν ευκολο εργο.

Το Κουκακι απ'οτι ειδα επαιξε χωρις τον Μοσχονα.Υπερτερει παντως στην ισοβαθμια με τον Θεμιστοκλη.

Μεγαλα ματς για την κορυφη την επομενη αγωνιστικη.....Κουκακι-Τριτωνας και Θωμας-Θεμιστοκλης με τον Θωμα να εχει αβαντα την δραματικη νικη του 1ου γυρου με το 3ποντο του Ρεντιφη στην εκπνοη της παρατασης.


Χαιρετε! Απ'οτι βλεπω το πραγμα ξεκαθαριζει σιγα σιγα... Εμεις χασαμε στην Κηφισια παιζοντας σχεδον 35 λεπτα χωρις τον Σπυριδακη που χτυπησε στην αρχη και μπλεξαμε τωρα. Ο Θεμιστοκλης ειναι για μενα το φαβορι για την τριτη θεση λογω φορμας και ψυχολογιας... Την Πεμπτη θα κριθουν πολλα πιστευω. Αν ο Θεμιστοκλης κανει διπλο στο Θωμα, καθαρισε... Εκτος και αν οι παλιοι μου φιλοι κερδισουν τον Τριτωνα! smile.gif
pain of salvation
QUOTE(gspara @ Mar 15 2014, 11:32 ) *
Περιμενουμε ενημερωση απο την τελευταια αγωνιστικη....pain,jimbarca που εισαστε?μην μας αφηνετε αλλο στο σκοταδι.....patrinos,soouza δικαιολογημενοι καθως ειχαν ευκολο εργο.

Το Κουκακι απ'οτι ειδα επαιξε χωρις τον Μοσχονα.Υπερτερει παντως στην ισοβαθμια με τον Θεμιστοκλη.

Μεγαλα ματς για την κορυφη την επομενη αγωνιστικη.....Κουκακι-Τριτωνας και Θωμας-Θεμιστοκλης με τον Θωμα να εχει αβαντα την δραματικη νικη του 1ου γυρου με το 3ποντο του Ρεντιφη στην εκπνοη της παρατασης.


Άργησα λίγο...

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 66 - 59(34-39)

...μπορούμε να παίξουμε πάλι το 3ο δεκάλεπτο? Δεν υπάρχει στην μνήμη μου...επανήλθε στο 4ο,όπου ξεκίνησε με 54-41...
Κάτι έγινε πριν.Άκουσα διάφορες θεωρίες.Συμμετείχα σε bonus επεισόδιο του Lost?Πήρα μέρος σε κάποιο πείραμα?Σταμάτησε να διαστέλλεται το σύμπαν?
Κάνω αφαίρεση...και το αποτέλεσμα λέει,ότι βάλαμε μεταξύ 20' και 30' βάλαμε 2 πόντους!!!Μάλιστα...
Πήγα και ρώτησα τα παιδιά...και όντως έτσι έγινε μου είπαν...2 πόντους...
Οπότε για να μην σε αφήσω στο σκοτάδι, σου μεταφέρω φίλτατε,τι είδα και τι μου είπαν...
Είδα ότι μπορούμε να παίξουμε και ωραίο μπάσκετ...αιφνιδιάσαμε τον αντίπαλο,τρέξαμε και αν είμασταν και προσεκτικοι θα κλείναμε με διψηφιο υπέρ μας στο ημίχρονο.
"Είδα" black out στο τρίτο. Να μην έχουμε λύσεις στην επίθεση,να κολλάμε στην άμυνα του Θεμιστοκλή,να μην μπορούμε να πιέσουμε εμείς τον Θεμιστοκλή,ο οποίος στο κατέβασμα,ούτε που μας καταλάβαινε ότι υπήρχαμε στο παρκέ.
Να μην μπορουμε να σταματήσουμε τον Κόκκαλη και δεν είναι και καμια πυρηνική φυσική(δεν θέλω να παραδεχτώ ότι είναι δικαιολογία ο Μοσχονάς...καθαρό μυαλό ήθελε την Πέμπτη...).
Να είμαστε ασόβαροι,να παίρνουμε Τ,σε λάθος σημείο,να μην μπορούμε να εκδηλώσουμε αιφιδιασμό 2 με 1.
Είδα το ντεπούτο του νέου μας παίχτη,όπου φάνηκε ότι μπορεί να βοηθήσει την ομάδα.
Τέλος,είδα να προσπαθούμε τουλάχιστον,να μην χάσουμε την διαφορά,μια και το ματς είχε ήδη χαθεί στο ξεκίνημα του 4ου.
Έρχονται πιο δύσκολα...
Πρέπει να μπούμε σε mode περσινων play off,να αφήσουμε την γκρίνια,να τα δίνουμε όλα για 40 λεπτά και να γίνουμε πάλι ΟΜΑΔΑ...
Ενωμένοι νικάμε όποιον να ναι.
patrinos777
QUOTE(gspara @ Mar 15 2014, 11:32 ) *
Περιμενουμε ενημερωση απο την τελευταια αγωνιστικη....pain,jimbarca που εισαστε?μην μας αφηνετε αλλο στο σκοταδι.....patrinos,soouza δικαιολογημενοι καθως ειχαν ευκολο εργο.

Το Κουκακι απ'οτι ειδα επαιξε χωρις τον Μοσχονα.Υπερτερει παντως στην ισοβαθμια με τον Θεμιστοκλη.

Μεγαλα ματς για την κορυφη την επομενη αγωνιστικη.....Κουκακι-Τριτωνας και Θωμας-Θεμιστοκλης με τον Θωμα να εχει αβαντα την δραματικη νικη του 1ου γυρου με το 3ποντο του Ρεντιφη στην εκπνοη της παρατασης.


gspara, εγώ είμαι οφ εδώ κ δέκα μέρες με βαρια ίωση....,οπότε ανεξαρτήτου εύκολου έργου δεν έχω εικόνα, ούτε απ τον αθηναικό ούτε απ την ήττα στο θεμιστοκλή! τράκαρες εσύ....και μας κόλλησες όλους....άδειασαν τα γήπεδα ακόμα και απο...παίχτες!!τώρα αρχίζουν τα ωραία πάντως , σχεδόν κάθε αγώνας φωτιά είτε για play off είτε για πτώση, μόνο η εφοα μου φαίνεται γενικά αδιάφορη από στόχο, αν και δεν είναι και τόσο μακριά με βάση το τι αγώνες αναμένονται. εσύ γύρισες στιις επάλξεις...ή ξεκουράζεσαι ακόμα??
Liveris
QUOTE(pain of salvation @ Mar 15 2014, 16:06 ) *
Άργησα λίγο...

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 66 - 59(34-39)

...μπορούμε να παίξουμε πάλι το 3ο δεκάλεπτο? Δεν υπάρχει στην μνήμη μου...επανήλθε στο 4ο,όπου ξεκίνησε με 54-41...
Κάτι έγινε πριν.Άκουσα διάφορες θεωρίες.Συμμετείχα σε bonus επεισόδιο του Lost?Πήρα μέρος σε κάποιο πείραμα?Σταμάτησε να διαστέλλεται το σύμπαν?
Κάνω αφαίρεση...και το αποτέλεσμα λέει,ότι βάλαμε μεταξύ 20' και 30' βάλαμε 2 πόντους!!!Μάλιστα...
Πήγα και ρώτησα τα παιδιά...και όντως έτσι έγινε μου είπαν...2 πόντους...
Οπότε για να μην σε αφήσω στο σκοτάδι, σου μεταφέρω φίλτατε,τι είδα και τι μου είπαν...
Είδα ότι μπορούμε να παίξουμε και ωραίο μπάσκετ...αιφνιδιάσαμε τον αντίπαλο,τρέξαμε και αν είμασταν και προσεκτικοι θα κλείναμε με διψηφιο υπέρ μας στο ημίχρονο.
"Είδα" black out στο τρίτο. Να μην έχουμε λύσεις στην επίθεση,να κολλάμε στην άμυνα του Θεμιστοκλή,να μην μπορούμε να πιέσουμε εμείς τον Θεμιστοκλή,ο οποίος στο κατέβασμα,ούτε που μας καταλάβαινε ότι υπήρχαμε στο παρκέ.
Να μην μπορουμε να σταματήσουμε τον Κόκκαλη και δεν είναι και καμια πυρηνική φυσική(δεν θέλω να παραδεχτώ ότι είναι δικαιολογία ο Μοσχονάς...καθαρό μυαλό ήθελε την Πέμπτη...).
Να είμαστε ασόβαροι,να παίρνουμε Τ,σε λάθος σημείο,να μην μπορούμε να εκδηλώσουμε αιφιδιασμό 2 με 1.
Είδα το ντεπούτο του νέου μας παίχτη,όπου φάνηκε ότι μπορεί να βοηθήσει την ομάδα.
Τέλος,είδα να προσπαθούμε τουλάχιστον,να μην χάσουμε την διαφορά,μια και το ματς είχε ήδη χαθεί στο ξεκίνημα του 4ου.
Έρχονται πιο δύσκολα...
Πρέπει να μπούμε σε mode περσινων play off,να αφήσουμε την γκρίνια,να τα δίνουμε όλα για 40 λεπτά και να γίνουμε πάλι ΟΜΑΔΑ...
Ενωμένοι νικάμε όποιον να ναι.


Ακριβώς έτσι όπως τα είδε ο pain θα παρουσίαζα και εγώ τα πράγματα για την ομάδα μου...μέχρι πέρυσι! smiley.gif

Για να αντιστρέψω λίγο την κατάσταση, να συμφωνήσω ότι το σημείο κλειδί του παιχνιδιού ήταν το τρίτο δεκάλεπτο όπου με ένα επιμέρους σκορ 22-2(!!) κλειδώσαμε τη νίκη και κυνηγήσαμε και τη διαφορά του πρώτου γύρου (-12). Μέχρι εκείνο το σημείο δεν είχαμε καταφέρει να επιβάλλουμε το ρυθμό μας και κινδυνεύαμε να παρασυρθούμε στο γρήγορο τέμπο του Κουκακίου. Κάπου εκεί λοιπόν σφίξαμε πολύ στην άμυνα και λίγο η αστοχία των αντιπάλων μας σε συνδυασμό με τη μεταφορά του παιχνιδιού κοντά στο καλάθι όπου είχαμε καλύτερη δημιουργία με τον Κρητικό, μας έδωσαν ξεκάθαρο πλεονέκτημα.

Εκεί που δε θα συμφωνήσω με τον φίλο pain είναι στην απουσία του αδερφού του...το γέγονος ότι δεν έπαιζε ο Μοσχονάς νομίζω ότι στοίχισε στην παλιά μου ομάδα στο μαρκάρισμα του-εξαιρετικού για ακόμη ένα παιχνίδι-Κόκαλη και αυτό φάνηκε ξεκάθαρα. Μπροστά δεν φάνηκε τόσο η απουσία του, όπου τα παιδιά που τον αντικατέστησαν στο 4 ήταν αρκετά καλοί επιθετικά. Αμυντικά όμως η γρηγοράδα του έλλειψε νομίζω και ήταν ο μόνος που ταίριαζε στο μαρκάρισμα του Κόκαλη...

Ακόμα δεν έχει κριθεί τίποτα και όλα είναι ανοιχτά όσον αφορά την τελική κατάταξη στη μάχη των play off....

Καλή συνέχεια στους φίλους μου!!
gspara
QUOTE (patrinos777 @ Mar 15 2014, 20:03 ) *
gspara, εγώ είμαι οφ εδώ κ δέκα μέρες με βαρια ίωση....,οπότε ανεξαρτήτου εύκολου έργου δεν έχω εικόνα, ούτε απ τον αθηναικό ούτε απ την ήττα στο θεμιστοκλή! τράκαρες εσύ....και μας κόλλησες όλους....άδειασαν τα γήπεδα ακόμα και απο...παίχτες!!τώρα αρχίζουν τα ωραία πάντως , σχεδόν κάθε αγώνας φωτιά είτε για play off είτε για πτώση, μόνο η εφοα μου φαίνεται γενικά αδιάφορη από στόχο, αν και δεν είναι και τόσο μακριά με βάση το τι αγώνες αναμένονται. εσύ γύρισες στιις επάλξεις...ή ξεκουράζεσαι ακόμα??

Περαστικα φιλε μου,συντομα πισω στα παρκε.......ουτε με Κουκακι δλδ προλαβαινεις?
Εγω αργω ακομα.Ισως μετα το Πασχα,στα πλειοφ.Χανω τα καλυτερα sad.gif
patrinos777
QUOTE(gspara @ Mar 15 2014, 21:08 ) *
Περαστικα φιλε μου,συντομα πισω στα παρκε.......ουτε με Κουκακι δλδ προλαβαινεις?
Εγω αργω ακομα.Ισως μετα το Πασχα,στα πλειοφ.Χανω τα καλυτερα sad.gif


ευχαριστώ φίλε μου, επίσης γρήγορα στις....εξέδρες!το κουκάκι δεν το χάνω κουτσά στραβά....,εσύ κανε καμιά φυσιοθεραπεία μπας και προλάβεις πριν το πάσχα το ματς με τη φεα! το καλύτερο ορεκτικό πριν τα πλει οφ!!
loufer
QUOTE(pain of salvation @ Mar 15 2014, 16:06 ) *
Άργησα λίγο...

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 66 - 59(34-39)


21 αγώνες μέχρι τώρα , 20 αναλύσεις που χαίρεσαι να τις διαβάζεις. Μόνο με εμάς δεν σχολίασες τον αγώνα στο Κουκάκι...
pain of salvation
QUOTE(loufer @ Mar 16 2014, 19:27 ) *
21 αγώνες μέχρι τώρα , 20 αναλύσεις που χαίρεσαι να τις διαβάζεις. Μόνο με εμάς δεν σχολίασες τον αγώνα στο Κουκάκι...


Ωχ!!!...το ξέχασα ρε louf?...My mistake...
εεεε...φάγαμε καλά από τον Αρτουσένκο(βιάστηκε όμως στο κρίσιμο τρίποντο στο τέλος)...εσύ τραυματίστηκες...στο τέλος πήραμε ένα φαουλάκι λιγάκι αυστηρό νομίζω...τι άλλο? τι άλλο?
smile.gif
taper
QUOTE(pain of salvation @ Mar 17 2014, 13:09 ) *
Ωχ!!!...το ξέχασα ρε louf?...My mistake...
εεεε...φάγαμε καλά από τον Αρτουσένκο(βιάστηκε όμως στο κρίσιμο τρίποντο στο τέλος)...εσύ τραυματίστηκες...στο τέλος πήραμε ένα φαουλάκι λιγάκι αυστηρό νομίζω...τι άλλο? τι άλλο?
smile.gif


μπα? πάλι τραυματίστηκες.....βικτωρίαση έχεις πάθει rolleyes.gif
loufer
QUOTE(taper @ Mar 17 2014, 12:39 ) *
μπα? πάλι τραυματίστηκες.....βικτωρίαση έχεις πάθει rolleyes.gif


Το κοτόπουλο τον Βίκτωρα δεν τον φτάνει κανείς στους τραυματισμούς, συνάχι έχει και γκρινιάζει η γριέτζο!!!
Αυτό που έχω λέγεται γηρατειά rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
Να έρχεσαι πιο συχνά να μας βλέπεις, εκτός και εάν ετοιμάζεσαι να ιδρύσεις κανένα κόμμα και εσύ (Το ρυάκι...)
gspara
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1
Καποια στιγμη πρεπει να σταματησει το αρνητικο σερι.

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1
Ανωτερος.Θα νικησει αν δεν θελει να κινδυνευσει η θεση του στην 5αδα.

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
Σε πολυ καλη κατασταση η Κηφισια,αλλα ο Αθηναικος εχει το κινητρο.

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 1
Μεγαλο ντερμπυ και οι δυο ομαδες καιγονται.Το Κουκακι θελει την ρεβανς και στον 1ο γυρο εδειξε οτι ξερει τον τροπο.

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1
Μεγαλο αρνητικο σερι η Παλατιανη,αν δεν νικησει θα μπλεξει.

ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1
Ακλονητο στανταρ.

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 2
Να παιξουμε και ενα 2πλο.Το δευτερο ντερμπι της αγωνιστικης.Ο Θωμας θελει να μπει σε τροχια 5αδας.Πιστευω ομως οτι ο Θεμιστοκλης εχει πιο πολλες λυσεις και θα παρει τη ρεβανς.
kondoros
Με αφύπνισε ο gspara smile.gif

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 2
Βίοι αντίθετοι, δύσκολο πράγμα η συνειδητοποίηση αλλαγής στόχων μέσα στην χρονιά

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2
Ανεβασμένη η Κηφισια,πιο μοντέρνο μπάσκετ.

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 2
Καλύτερη ομάδα ο Τρίτων, αν και σε κάμψη στο 2ο γύρο, πιστεύω οτί θα το πάρει.

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1
Ντέρμπυ, προβάδισμα λόγω έδρας.

ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 2
Forzatos ο Θεμιστοκλής.

gspara
Aποτελεσματα 22ης Αγωνιστικης

ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ-ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 71-67
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ 58-46
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΚΗΦΙΣΙΑ 69-59
ΚΟΥΚΑΚΙ-ΤΡΙΤΩΝΑΣ 46-66
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ-ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ 65-60
ΦΕΑ ΝΦ-ΝΧ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΑΟΝΨ 86-59
ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ-ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 59-57

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 42
2. ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 42
3. ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 36
4. ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 36
5. ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 36
6. ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 35
7. ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 33
8. ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 32
9. ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 31
10.ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 30
11.ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 28
12.ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 28
13.ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 27
14.ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 26
daniel10
22 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 71 - 67
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 58 - 46
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 69 - 59
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 46 - 66
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 65 - 60
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 86 - 59
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 59 - 57

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(σε 22 αγωνες)
1 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 42 20-2-0

2 ΦΕΑ Ν.Φ-Ν.Χ 42 20-2-0
3 ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 36 14-8-0
4 ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ 36 14-8-0
5 ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 36 14-8-0

6 ΠΟ ΑΓ. ΘΩΜΑ 35 13-9-0
7 ΕΦΟΑ ΣΠ. ΛΟΥΗΣ 33 11-11-0
8 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 32 10-12-0
9 ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 31 9-13-0
10 ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 30 8-14-0
11 ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 28 6-16-0

12 ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 28 6-16-0

13 ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 27 5-17-0
14 ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ 26 4-18-0
soouza
Κουκάκι-Τρίτων 46-66.

Ο αγώνας ξεκίνησε με απίστευτη ενέργεια στην επίθεση για περίπου μιάμιση περίοδο.Δε συνοδεύτηκε όμως με τον ίδιο ρυθμό με αποτέλεσμα να μην είναι εξίσου θεαματική η συνέχεια.Αυτό,ασφαλώς,δεν σημαίνει ότι έγινε κακό παιχνίδι.Πολύ δυνατό το αγωνιστικό κομμάτι με μάχες στην κόψη του ξυραφιού.

Ο Τρίτωνας πήρε νωρίς κεφάλι στο σκορ 2-12 και 13-30.Δεν έχασε ποτέ το προβάδισμα,ενώ η μικρότερη διαφορά που μείωσε το Κουκάκι ήταν στο -7(34-41).Συνολικά είχε πληθώρα επιλογών κι επικράτησε δίκαια σε όλους τους τομείς.

Το Κουκάκι με φοβερή επιθετική δομή,καλό στήσιμο στο set,ταχύτητα κινήσεων στο πέντε-πέντε αναλώθηκε πιο πολύ στην άμυνα,κακώς κατ εμέ.Μία άμυνα με πολύ hand cheching,ίδιως σε αντιμετωπίσεις pick n roll,πολύ σκληρή στα όρια του φάουλ.Η συνέπεια ήταν να μη βγάζει πράγματα στην επίθεση αν και φαίνεται ότι έχει χημεία και γνώση του παιχνιδιού κάτι που είχα επισημάνει και στο ματς του Α γύρου.Πρακτικά δεν απείλησε ποτέ,παρά μόνο με μερικά ξεσπάσματα.

Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. bball.gif

pain of salvation
QUOTE(soouza @ Mar 21 2014, 02:50 ) *
Κουκάκι-Τρίτων 46-66.

Ο αγώνας ξεκίνησε με απίστευτη ενέργεια στην επίθεση για περίπου μιάμιση περίοδο.Δε συνοδεύτηκε όμως με τον ίδιο ρυθμό με αποτέλεσμα να μην είναι εξίσου θεαματική η συνέχεια.Αυτό,ασφαλώς,δεν σημαίνει ότι έγινε κακό παιχνίδι.Πολύ δυνατό το αγωνιστικό κομμάτι με μάχες στην κόψη του ξυραφιού.

Ο Τρίτωνας πήρε νωρίς κεφάλι στο σκορ 2-12 και 13-30.Δεν έχασε ποτέ το προβάδισμα,ενώ η μικρότερη διαφορά που μείωσε το Κουκάκι ήταν στο -7(34-41).Συνολικά είχε πληθώρα επιλογών κι επικράτησε δίκαια σε όλους τους τομείς.

Το Κουκάκι με φοβερή επιθετική δομή,καλό στήσιμο στο set,ταχύτητα κινήσεων στο πέντε-πέντε αναλώθηκε πιο πολύ στην άμυνα,κακώς κατ εμέ.Μία άμυνα με πολύ hand cheching,ίδιως σε αντιμετωπίσεις pick n roll,πολύ σκληρή στα όρια του φάουλ.Η συνέπεια ήταν να μη βγάζει πράγματα στην επίθεση αν και φαίνεται ότι έχει χημεία και γνώση του παιχνιδιού κάτι που είχα επισημάνει και στο ματς του Α γύρου.Πρακτικά δεν απείλησε ποτέ,παρά μόνο με μερικά ξεσπάσματα.

Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. bball.gif


...Ημίχρονο 26-36.
Αγνώριστοι σε σχέση με τον πρώτο ματς...
Από την αρχή κυνηγούσαμε διαφορές 10 πόντων και πάνω.
Και σε ένα-δύο σημεία που μειώσαμε κάπως,δεν είχαμε την συγκέντρωση για κάτι καλύτερο.
Όπως λέει και ο soouza,περισσότερες λύσεις ο Τρίτων,έμπειροι παίκτες.
Το μεγάλο πρόβλημα χθες...το ριμπάουντ...χάσαμε πολλά αμυντικά...και η άμυνα στην αδύνατη πλευρά.Συχνά και γρήγορα ο Τρίτων έβγαζε μόνο του παίκτη στο τρίποντο.Αν ήταν πιο εύστοχοι θα κυνηγούσαμε μεγαλύτερες διαφορές.
Επιθετικά είμασταν νευρικοί και δεν είχαμε υπομονή.
Μπράβο στα παιδιά για την προσπάθεια.Πάμε να πάρουμε τον Αγ. Θωμά.
patrinos777
QUOTE(pain of salvation @ Mar 21 2014, 09:44 ) *
...Ημίχρονο 26-36.
Αγνώριστοι σε σχέση με τον πρώτο ματς...
Από την αρχή κυνηγούσαμε διαφορές 10 πόντων και πάνω.
Και σε ένα-δύο σημεία που μειώσαμε κάπως,δεν είχαμε την συγκέντρωση για κάτι καλύτερο.
Όπως λέει και ο soouza,περισσότερες λύσεις ο Τρίτων,έμπειροι παίκτες.
Το μεγάλο πρόβλημα χθες...το ριμπάουντ...χάσαμε πολλά αμυντικά...και η άμυνα στην αδύνατη πλευρά.Συχνά και γρήγορα ο Τρίτων έβγαζε μόνο του παίκτη στο τρίποντο.Αν ήταν πιο εύστοχοι θα κυνηγούσαμε μεγαλύτερες διαφορές.
Επιθετικά είμασταν νευρικοί και δεν είχαμε υπομονή.
Μπράβο στα παιδιά για την προσπάθεια.Πάμε να πάρουμε τον Αγ. Θωμά.


κανα σχόλιο για τη διαιτησία δεν διάβασα, γτ όλο με τα .....σπόρια κερδίζουμε εμείς κατά διάφορους στο φορουμ..... icon_drunk.gif shot.gif
patrinos777
αφού με πήρε το ξενύχτι κ το πρωτάθλημα έχει πάρει φωτιά....προβλέψεις....Για απευθείας άνοδο:
1) ΤΡΙΤΩΝ = ΚΗΦΙΣΙΑ - ΑΓ.ΘΩΜΑΣ* - ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΦΕΑ*
Φ.Ε.Α. = ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ* - ΚΟΥΚΑΚΙ - ΑΓ.ΘΩΜΑΣ* - ΤΡΙΤΩΝ
λίγο πιο δύσκολο το πρόγραμμα για ΦΕΑ ,ιδιαίτερα αφού θα κυνηγήσει το αήττητο για να μην έχει το βραχνά του -14 στο φινάλε αν μείνει μια ήττα πίσω.Κρίσιμο το ματς με ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ κ για το αήττητο κ γτ θα κάνει κ το 2-0 εν όψει play off.
Για play off.:
2) ΚΟΥΚΑΚΙ = ΑΓ.ΘΩΜΑΣ - ΦΕΑ* - ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ - ΕΦΟΑ*
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ = ΦΕΑ - ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ* - ΕΦΟΑ - ΑΙΟΛΟΣ*
ΑΙΟΛΟΣ = ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ* - ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ* - ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ
ΑΓ.ΘΩΜΑΣ = ΚΟΥΚΑΚΙ* - ΤΡΙΤΩΝ - ΦΕΑ - ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ*
για την τριάδα που θα συμπληρώσουν τρίτωνα ή φεα στα πλ.οφ τελικός την πέμπτη στο κουκάκι.Αν χάσει ο αγ.θωμας με δεδομένο οτι υποδέχεται κολλητά εμάς κ τη φεα δεν θα χει καμια ελπίδα , εκτός κ αν αρχίσουν οι...ομαδικές αυτοκτονίες...Βγάοντας το θωμα οι άλλοι 3 με μοιρασμένες νίκες μεταξύ τους, ο αίολος έχει το κουκάκι στην ισοβαθμία κ κυνηγάει το +6 στο φινάλε με θεμιστοκλή για να τους έχει κ τους δυο από κάτω, κ το κουκάκι χάνει στην ισοβαθμία από αίολο , αλλά έχει τον θεμιστοκλή.Με βάση το πρόγραμμα κ με δεδομένο οτι παίζει τα ρέστα του εντός στο φινάλε δίνω προβάδισμα στον αίολο για 3η θέση αν αντέξει βέβαια στα 3 πρώτα ματς με ομάδες που ψιλοκαίγονται, αφού μπορεί να κάνει κ το 4-0 μέχρι τέλους. 4ο βλέπω το κουκάκι αν κερδίσει την πέμπτη αφου κ χάνοντας στη φεα θα έχει 2 αγώνες με αδιάφορες ομάδες άρα θα πάει για ενα 3-1 κ έχει κ την ισοβαθμία με θεμιστοκλή. 5ος ο Θεμιστοκλής, γτ ακόμα κ αν καταφέρει τη φέα αφου δεν έχει την ισοβαθμία με κουκάκι θα κυνηγήσει το μπαμ στο φινάλε μεσα στον αίολο, γτ αν το πάρει κάνει το 2-0 με τον αίολο κ θα υπερέχει κ στις πολλαπλές ισοβαθμίες όντας σίγουρα 3ος .Το βλέπω δύσκολο να κερδίζουν κ φεα μέσα κ αίολο έξω πέρα απ τα άλλα δυο, οπότε για να ανέβουν θέλουν η το μπαμ που είπαμε ή γκέλες των άλλων. Μέχρι τώρα νίκες:
ΤΡΙΤΩΝ- ΚΟΥΚΑΚΙ=2-0 /ΦΕΑ-ΚΟΥΚΑΚΙ=1-0 ΜΕ 2ο στη ΦΕΑ
ΤΡΙΤΩΝ-ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ=1-1, / ΦΕΑ-ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ=1-0 με ρεβάνς στο αιγάλεω
ΤΡΙΤΩΝ-ΑΙΟΛΟΣ=2-0, / ΦΕΑ-ΑΙΟΛΟΣ=1-1
ΤΡΙΤΩΝ -ΑΓ.ΘΩΜΑΣ= 1-0 με 2ο στου γουδή, / ΦΕΑ-ΑΓ.ΘΩΜΑΣ=1-0 πάλι με 2ο στου γουδή
................................................................................
......................................................
ΚΟΥΚΑΚΙ-ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ=1-1 (+5 ΤΟ ΚΟΥΚ.) / ΚΟΥΚΑΚΙ-ΑΙΟΛΟΣ= 1-1 (+3 Ο ΑΙΟΛΟΣ)
ΚΟΥΚΑΚΙ-ΑΓ.ΘΩΜΑΣ= 0-1 (ρεβάνς στο ρουφ, +6 ο αγιος) / ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ-ΑΙΟΛΟΣ=1-0 (+5) ρεβάνς στον ταυρο
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ-ΑΓ.ΘΩΜΑΣ=0-2 / ΑΙΟΛΟΣ-ΑΓ.ΘΩΜΑΣ = 2-0

ΕΦΟΑ, ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ, ΚΗΦΙΣΙΑ μάλλον παντελώς αδιάφοροι , για πτώση δε γράφω μέχρι να δούμε πόσοι θα πέφτουν και επίσημα, με σαφές πλεονέκτημα πάντως στον γέρακα που είναι +2 νίκες απ τους κάτω με 4 αγωνιστικές να μένουν.


pain of salvation
QUOTE(patrinos777 @ Mar 23 2014, 00:30 ) *
κανα σχόλιο για τη διαιτησία δεν διάβασα, γτ όλο με τα .....σπόρια κερδίζουμε εμείς κατά διάφορους στο φορουμ..... icon_drunk.gif shot.gif


ε φαντάζομαι,δεν (χρειάζεται να) γίνεται κάθε Πέμπτη.
Και έκανα και έναν μικρό αγώνα,να μην σχολιάσω τον θίασο που ακολουθεί την ομάδα του Τρίτωνα.
Μόνο στα αγωνιστικά έμεινα λοιπόν,πως με βλέπεις?

Μια χαρά η ανάλυσή σου.Όντως,πολύ κρίσιμο και δύσκολο ματς την Πέμπτη για το Κουκάκι.Για να δούμε...
LAKKOI
QUOTE(pain of salvation @ Mar 23 2014, 09:21 ) *
ε φαντάζομαι,δεν (χρειάζεται να) γίνεται κάθε Πέμπτη.
Και έκανα και έναν μικρό αγώνα,να μην σχολιάσω τον θίασο που ακολουθεί την ομάδα του Τρίτωνα.
Μόνο στα αγωνιστικά έμεινα λοιπόν,πως με βλέπεις?

Μια χαρά η ανάλυσή σου.Όντως,πολύ κρίσιμο και δύσκολο ματς την Πέμπτη για το Κουκάκι.Για να δούμε...


Α δεν αντέξατε πολύ εκεί... στον Τρίτωνα.. Πρέπει να θυμάστε πως άμα λήψει μια νίκη στο Τρυφιλλιακό , τον έχετε ρίξει εσείς με αυτό το σφύριγμα (την τεχνική ποινή , θυμάσαι σίγουρα). Αλλά γενικά όλοι ξέρουμε ότι σας σφυρίζουν και ειδικά τον Κρίτσαλο που και τον σφυρίζουν αλλά και το απαιτείτε να τον παίζουν όπως Σπανούλη και Διαμαντίδη στην Α1... και αν γίνει κάτι διαφορετικό αρχίζετε και φωνάζετε όλοι παίκτες και φίλαθλοι.
Φαντάσου να μην είχατε όλους από κάτω με 2-0 τί θα γινόταν...

Πολύ καλή ανάλυση πάντως... Ας κάνω εγώ μια μικρή για αυτούς που πέφτουν.
Για πτώση μπορείς να θεωρείς οτί άλλος ένας θα πάει στα μπαράζ πέραν των 2.

Η σωτηρία θα πάει στις 8 νίκες και με ισοβαθμία για όποιον γλιτώσει μπαραζ.

Τριφυλλιακός 4- 18 ΕΦΟΑ - ΑΙΟΛΟΣ * - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΚΗΦΙΣΣΙΑ*.
Πρώτο φαβορί για πτώση ο Τριφυλλιακός μόνο με 4 στα 4 και πρέπει να βολέψουν και άλλα ματς.
ΜΑΧ 7 νικες ΜΙΝ 4

ΠΟΣΕΙΔΩΝ 5-17 ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ - ΕΦΟΑ* - ΑΙΟΛΟΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ*
Νικάει την αδιάφορη παλατιανή και ελπίζει να είναι στην μία νίκη από Αθηναικό τελευτάια αγωνιστίκη πράγμα δύκολο. Μάλλον πέφτει.
ΜΑΧ 7 νικες

ΦΙΛΛΙΠΟΣ 6-16 ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΚΗΦΙΣΣΙΑ* - ΤΡΙΤΩΝ * - ΓΕΡΑΚΑΣ
Ολα τα λεφτά το μάτς με Αθηναικό. Νικάει με διαφορά(+5) έχει σωθεί νομίζω διότι τελευτάια αγωνιστική με Γέρακα αδιάφορο θα το πάρει.
ΜΑΧ 9 νικες ΜΙΝ 7 νικες

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 6-16 ΦΙΛΛΙΠΟΣ * - ΓΕΡΑΚΑΣ - Τριφυλλιακός * - ΠΟΣΕΙΔΩΝ

Παίζει με 4 ομάδες που έχουν το ίδιο στόχο με αυτόν. Όποιον νικήσει (εκτός από Γέρακα) τον ρίχνει. Εαν νικήσει τα πρώτα δύο, είναι τυχερός γιατι οι τελευταίοι δύο δεν τον προλαβαίνουν και θα είναι απογοητευμένοι.

ΜΑΧ 9 νικες ΜΙΝ 7 νικες

Ο ΓΕΡΑΚΑΣ 8 -14 κινδινεύει μόνο για μπαράζ και θα είναι ρυθμιστής όποιον νικήσει από Αθηναικό ΦΙΛΛΙΠΟ (εκτός και τα δύο) τον στέλνει , για πτώση δεν συζητάμε διότι, έχει την ισοβαθμία με Τριφυλλιακό και ΠΟΣΕΙΔΩΝ.




gspara
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 2
Mε εφικτο στοχο να μην κανει ηττα μεχρι το τελος ο Αιολος για το κυνηγι της 3ης θεσης.Δυσκολο ματς αλλα πιστευω θα περασει.

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
Ο θανατος σου η ζωη μου.Ο Φιλιππος θα προσπαθησει και για το +6.

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
Στη ρεβανς της ηττας του 1ου γυρου και ελπιζοντας σε στραβοπατημα της ΦΕΑ.

ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
Μονοπλευρο ενδιαφερον για τον Τριφυλλιακο που θελει να διεκδικησει τις πιθανοτητες του.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
Κι'εδω ο Ποσειδωνας μονο το κινητρο.

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 1
Μεγαλο ντερμπυ που το θελουν και οι δυο παρα πολυ.Πιο λογικο φανταζει το 2πλο,αλλα εγω θα πονταρω Θεμιστοκλη που εχει τα κορμια να φρακαρει τον Μυστιλογλου.

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1
Το δευτερο μεγαλο ματς της αγωνιστικης.Ισως η τελευταια ελπιδα του Θωμα.Το Κουκακι,μετα απο δυο σερι χαμενα ντερμπυ,ηρθε η ωρα να πετυχει μια μεγαλη νικη.Θα κυνηγησει και το +7 για σιγουρια.
kondoros
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 1
Ανεβασμένος ο Γέρακας. Θέλουν μια μεγάλη νίκη.

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
Τελικός. Θα πάω με την έδρα.

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1

ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
Μονοπλευρο ενδιαφερον για τον Τριφυλλιακο που θελει να διεκδικησει τις πιθανοτητες του.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
Κι'εδω ο Ποσειδωνας μονο το κινητρο.

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 2
Δύσκολη έξοδος για την ΦΕΑ. Θα πάω με το διπλό αφού φέτος με έχουν δικαιώσει biggrin.gif

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1
Έδρα.
loufer
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΙΟΛΟΣ 59-54 (29-24)

Κανονικά δεν θα έγραφα κάτι για τον αγώνα...
Σήμερα κάναμε ένα άθλο λόγω τριών σημαντικών απουσιών (Κόρβινκτον, Καραγιάννης, Χωματάς). Και οι 7 δώσαμε και την ψυχή μας στο γήπεδο κάνοντας μια μεγάλη νίκη. Από την έλευση του κόουτς Δημήτρη Φράτα και μετά έχουμε μεταμορφωθεί σαν ομάδα. Στο δεύτερο γύρο έχουμε 6-4, έχοντας χάσει εκτός από Τρίτωνα, ΦΕΑ, Κουκάκι και ΕΦΟΑ (όλα τα παιχνίδια στο τέλος με πολύ μικρές διαφορές, χωρίς ποτέ να έχουμε παίξει πλήρεις). Ένα μεγάλο μπράβο στους συμπαίκτες μου γιατί έχουν μεγάλες ''κοχόνες'' και ακόμα ένα μεγαλύτερο μπράβο στον κόουτσ που έχει κάνει απίστευτη δουλειά και κατάφερε να μας κάνει ανταγωνιστικούς και να μας δέσει σαν ομάδα.

taper
QUOTE(loufer @ Mar 28 2014, 00:27 ) *
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΙΟΛΟΣ 59-54 (29-24)

Κανονικά δεν θα έγραφα κάτι για τον αγώνα...
Σήμερα κάναμε ένα άθλο λόγω τριών σημαντικών απουσιών (Κόρβινκτον, Καραγιάννης, Χωματάς). Και οι 7 δώσαμε και την ψυχή μας στο γήπεδο κάνοντας μια μεγάλη νίκη. Από την έλευση του κόουτς Δημήτρη Φράτα και μετά έχουμε μεταμορφωθεί σαν ομάδα. Στο δεύτερο γύρο έχουμε 6-4, έχοντας χάσει εκτός από Τρίτωνα, ΦΕΑ, Κουκάκι και ΕΦΟΑ (όλα τα παιχνίδια στο τέλος με πολύ μικρές διαφορές, χωρίς ποτέ να έχουμε παίξει πλήρεις). Ένα μεγάλο μπράβο στους συμπαίκτες μου γιατί έχουν μεγάλες ''κοχόνες'' και ακόμα ένα μεγαλύτερο μπράβο στον κόουτσ που έχει κάνει απίστευτη δουλειά και κατάφερε να μας κάνει ανταγωνιστικούς και να μας δέσει σαν ομάδα.

54 ..... αυτός είναι ο παλιός καλός Γέρακας rolleyes.gif
North_gato
ΚΑΟ Γέρακα-Αίολος Ταύρος 59-54
Φίλιππος-Αθηναϊκός 60-54
Τρίτωνας-Κηφισιά 77-60
Τριφυλλιακός-ΕΦΟΑ Σπ.Λούης 74-67
Ποσειδώνας ΑΟΝΨ-Παλατιανή 67-51
daniel10
23 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 59 - 54
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 60 - 54
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 77 - 60
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 74 - 67
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 67 - 51
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 60 - 65
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 68 - 48

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(σε 23 αγωνες)
1 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 44 21-2-0

2 ΦΕΑ Ν.Φ-Ν.Χ 44 21-2-0
3 ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 38 15-8-0
4 ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ 37 14-9-0
5 ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 37 14-9-0

6 ΠΟ ΑΓ. ΘΩΜΑ 36 13-10-0
7 ΕΦΟΑ ΣΠ. ΛΟΥΗΣ 34 11-12-0
8 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 33 10-13-0
9 ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 32 9-14-0
10 ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 32 9-14-0
11 ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 30 7-16-0

12 ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 29 6-17-0

13 ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 29 6-17-0
14 ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ 28 5-18-0
soouza
Τρίτων-Κηφισιά 77-60(38-32 ημίχρονο).

Το πρώτο μέρος ήταν αμφίρροπο με την Κηφισιά να βρίσκει τρόπους στην επίθεση και να μένει συνέχεια κοντά στο σκορ.Ο Τρίτωνας εμφάνισε πρόβλημα ρυθμού και ταχύτητας ενώ στην άμυνα δεν αντιδρούσε σωστά σε καταστάσεις συνεργασιών.

Αλλαγή σκηνικού στο δεύτερο μισό,πολλές λύσεις στην επίθεση από την γηπεδούχο ομάδα,καλή κίνηση της μπάλας,σωστές επιλογές και χαρακτηριστική ευστοχία.Το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο και κοιτάμε όλοι τα επόμενα τρία βήματα.

Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. bball.gif
gspara
Oπως ολα δειχνουν,μετα και τα χθεσινα αποτελεσματα,η ανοδος θα κριθει τελευταια αγωνιστικη στον αγωνα της χρονιας ΦΕΑ-Τριτωνας.

Το Κουκακι κατα 99,9% ειναι τριτο,ενω 4η-5η θεση θα κριθει την τελευταια αγωνιστικη στο ντερμπυ Αιολος-Θεμιστοκλης.Αν ο Αιολος στραβοπατησει στο επικινδυνο ματς στον Ποσειδωνα,θα χρειαστει και το +6.
pain of salvation
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 68 - 48 (32-22).

Δεν έχω να πω πολλά.Μπράβο στην ομάδα για την ενέργεια και το πάθος σε κρίσιμο ματς.
Να προσπαθήσουμε να συνεχίσουμε σε τέτοιο ρυθμό.Πάμε για διπλό στη ΦΕΑ smile.gif
jimbarca
ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΙΟΛΟΣ 59-54
Για μια ακομη φορα σε εκτος εδρας ματς, ο Αιολος ηταν κακος... Μπραβο στα παιδια του Γερακα, δεν ηξερα οτι ειχαν τοσες ελλειψεις... Μονο την απουσια του Κοδριγκτον πηρα χαμπαρι cool.gif
gspara μη βιαζεσαι να βγαλεις το Κουκακι 99% τριτο... smile.gif Αν ο Αιολος κανει το 3/3 ειναι σιγουρα τριτος. Εκτος κι αν ο pain κανει την τεραστια εκπληξη, αλλα το βλεπω σχεδον αδυνατο να χασει η ΦΕΑ την ευκαιρια εδω που εφτασε το πραγμα...
Εγω παντως τελευταια αγωνιστικη θα ειμαι Φιλαδελφεια! biggrin.gif biggrin.gif
gspara
QUOTE (jimbarca @ Mar 28 2014, 18:47 ) *
ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΙΟΛΟΣ 59-54
Για μια ακομη φορα σε εκτος εδρας ματς, ο Αιολος ηταν κακος... Μπραβο στα παιδια του Γερακα, δεν ηξερα οτι ειχαν τοσες ελλειψεις... Μονο την απουσια του Κοδριγκτον πηρα χαμπαρι cool.gif
gspara μη βιαζεσαι να βγαλεις το Κουκακι 99% τριτο... smile.gif Αν ο Αιολος κανει το 3/3 ειναι σιγουρα τριτος. Εκτος κι αν ο pain κανει την τεραστια εκπληξη, αλλα το βλεπω σχεδον αδυνατο να χασει η ΦΕΑ την ευκαιρια εδω που εφτασε το πραγμα...
Εγω παντως τελευταια αγωνιστικη θα ειμαι Φιλαδελφεια! biggrin.gif biggrin.gif

Eχεις δικιο jimbarca.....ειχα την λαθος εντυπωση οτι το Κουκακι υπερτερει στην μεταξυ σας ισοβαθμια.
Και το βλεπαμε και μαζι το ματς στο Ρουφ και το λεγαμε τοτε......η αποχη με αραχνιασε για τα καλα rolleyes.gif
LAKKOI
Πάμε για προγνωστικά σε μία από τις ποιο κρίσιμες αγωνιστικές για πλει- οφ και πτώση, γιατί την επόμενη θα έχει πιο πολλές ομάδες αδιάφορες.

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1
Εδώ πάμε με Αθηναϊκό δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα, είναι ματς με τον αδιάφορο πια ΓΕΡΑΚΑ.
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1
Η Κηφισιά έχει σωθεί και είναι ανεβασμένη τελευταία , λόγο μαχητικότητας και νέων παιδιών πάω με έδρα και ας ενδιαφέρεται πιο πολύ ο Φίλιππος.
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 1
Ο Αγ. Θωμά για είσοδο στα play-off θέλει 3 νίκες , τελευταία ελπίδα.
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ 2
Μεγάλο ντέρμπι και ας έχουν διαφορά βαθμολογικά. Τελευταία ευκαιρία για μαχητικό ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟ και επειδή είναι πεσμένος ο Αίολος τελευταία 3 ματς πάω με την έκπληξη. Ο Αιόλος από την πλευρά του θέλει 3 στα 3 για να βγεί 3ος .
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1
Αδιάφορη η ΕΦΟΑ τα τελευταία παιχνίδια αλλά δύσκολα να νικήσει εκεί μέσα ο Ποσειδών , παίζουν καλά εντός.
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 0- 0
Κακή η Παλατιανή δύο μήνες τώρα, δεν υπάρχει περίπτωση να νικήσει το Θεμιστοκλή που παλεύει για play-off.
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 2
Λογική λέει ΦΕΑ αν και πιστεύω ότι το Κουκάκι κομπλέ μπορεί να κάνει έκπληξη, γιατί επίσης θέλει να κάνει και το 1-1 για τα σταυρώματα στα play-off.

Άντε καλή αγωνιστική.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.