Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ Α' ΟΜΙΛΟΣ 2013-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
souidos
Εχει γινει γνωστη η ημερομηνια του αγωνα μπαραζ μεταξυ Φιλιππου και Αθηναικου?
jhantzop
QUOTE(souidos @ Apr 24 2014, 11:10 ) *
Εχει γινει γνωστη η ημερομηνια του αγωνα μπαραζ μεταξυ Φιλιππου και Αθηναικου?


ΔΕΥΤΕΡΑ 28/4 22:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
pain of salvation
Πάμε ρε κωλόπαιδα του Κουκάκιου!

daniel10
Α ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
2)

PLAY OFF ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ Α ΕΣΚΑ
Α/Α ΟΜΑΔΑ Α ΟΜΑΔΑ Β ΣΚΟΡ 3 ΝΙΚΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ
1.28/04, 05/05 ΦΕΑ Ν.Φ-Ν.Χ ΠΟ ΑΓ. ΘΩΜΑ 1-1
2.28/04, 05/05 ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 1-1

Γ ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ
2) ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ

ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ Γ ΕΣΚΑ 2014-15

ΑΟ ΦΙΛΙΠΠΟΣ η ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ- ΑΟ ΚΑΡΕΑΣ=

ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΟΝ ΚΑΡΕΑ
1)28/04 ΑΟ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ=

gspara
QUOTE (pain of salvation @ Apr 28 2014, 11:44 ) *
Πάμε ρε κωλόπαιδα του Κουκάκιου!


Ματσαρα μεγαλη σημερα,θα πεσουν κορμια!!!!!
Εισαι και σουπερ ανεβασμενους με τους Μπλειζερς tongue.gif

Περιμενουμε ρεπορταζ wink.gif
jimbarca
ΑΙΟΛΟΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ 68-57 (47-26 ημιχ.)
Ρεπορταζ απο αυριο γιατι τωρα ειναι souvlaki time! biggrin.gif biggrin.gif
gspara
QUOTE (jimbarca @ Apr 28 2014, 22:58 ) *
ΑΙΟΛΟΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ 68-57 (47-26 ημιχ.)
Ρεπορταζ απο αυριο γιατι τωρα ειναι souvlaki time! biggrin.gif biggrin.gif

Kι'εμας τους ταλαιπωρους που ξενυχταμε και περιμενουμε δεν μας σκεφτεσαι??
Αυριο απαιτουμαι κατεβατο ολοκληρο και αναλυτικο φυλλο αγωνα για να εξιλεωθεις tongue.gif

Απιστευτο πρωτο ημιχρονο....μυριζομαι Σπυριδακης reloaded shot.gif

ΦΕΑ ΝΦ-ΝΧ-AΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ 78-74 (2-1)
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ-ΚΟΥΚΑΚΙ 68-57 (2-1)
daniel10
Α ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
2)

PLAY OFF ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ Α ΕΣΚΑ
Α/Α ΟΜΑΔΑ Α ΟΜΑΔΑ Β ΣΚΟΡ 3 ΝΙΚΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ
1.28/04, 05/05 ΦΕΑ Ν.Φ-Ν.Χ ΠΟ ΑΓ. ΘΩΜΑ 2-1
2.28/04, 05/05 ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 2-1

Γ ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ
2) ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ

ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ Γ ΕΣΚΑ 2014-15

ΑΟ ΦΙΛΙΠΠΟΣ η ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ- ΑΟ ΚΑΡΕΑΣ=

ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΟΝ ΚΑΡΕΑ
1)28/04 ΑΟ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ=

pain of salvation
Όχι μόνο Σπυριδάκης...μη σου πω,όλοι οι άλλοι εκτός απο τον Σπυριδάκη...
Το 8-8 του 1ου δεκαλέπτου,έγινε 24-8 και ούτε που το μυριστήκαμε...
Και το show συνεχίστηκε και στο 2ο δεκάλεπτο...
Τα τρώγαμε όλα,από Χάλαρη,Δρακόπουλο,Γιοβά και σία.Εμείς δεν βάζαμε τίποτα και εκνευριστήκαμε γρήγορα...
Φανήκαμε απροετοίμαστοι και απροπόνητοι.
Στο 2ο ημίχρονο(κυρίως 4ο δεκάλεπτο),είχαμε σχεδόν επανάληψη της εικόνας του αγώνα στην κανονική περίοδο,στην έδρα του Ταύρου,όπου και τότε τρώγαμε καμια 20άρα και καταφέραμε και πήγαμε κοντά (αν όχι) στην ισοφάριση.
Ο Ταύρος κουράστηκε(έβαλε 22 πόντους στο 2ο ημίχρονο),πιέσαμε όσο μπορούσαμε.
2 λεπτά πριν το τέλος,ήταν στους 10 και είχαμε αρκετές ευκαιρίες να μειώσουμε(βολές,ελεύθερα σουτ),ώστε να τους αγχώσουμε λίγο.Δεν τα καταφέραμε.Εκεί που έκαιγε κάπως η μπάλα,ο Ταύρος ήταν πιο ουσιαστικός.

Στο Ρουφ πρέπει να αλλάξουμε πρόσωπο,αν θέλουμε να λέμε ότι διεκδικούμε κάτι στα playoff.

υγ1. 46-25 στο ημίχρονο,Jim δεν προσέχεις
υγ2. Αν χθες ήταν το τελευταίο παιχνίδι για κάποιους βετεράνους παίχτες μας,δεν θα είχαν κανένα πρόβλημα να κλείσουν την καριέρα τους,κυνηγώντας στο γήπεδο τον έναν ρεφ.Και εγώ μαζί τους.
daniel10
28/04 ΑΟ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ=


AN ΞΕΡΕΤΕ ΤΟ ΣΚΟΡ ΓΡΑΨΤΕ ΤΟ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
North_gato
AΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ 69-58
daniel10
Α ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
2)

PLAY OFF ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ Α ΕΣΚΑ
Α/Α ΟΜΑΔΑ Α ΟΜΑΔΑ Β ΣΚΟΡ 3 ΝΙΚΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ
1.28/04, 05/05 ΦΕΑ Ν.Φ-Ν.Χ ΠΟ ΑΓ. ΘΩΜΑ 2-1
2.28/04, 05/05 ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 2-1

Γ ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ
2) ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ

ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ Γ ΕΣΚΑ 2014-15

ΑΟ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΟ ΚΑΡΕΑΣ=

ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΟΝ ΚΑΡΕΑ
1)28/04 ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ=69-58
His Airness
ΚΑΡΕΑΣ - ΦΙΛΛΙΠΟΣ 4/5 8:30 ΚΛΕΙΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
jimbarca
Και μην ξεχνιομαστε!!! Κουκακι-Αιολος ΣΗΜΕΡΑ ΚΥΡΙΑΚΗ στις 9:00, στο Ρουφ...
Παμε Αιολαρα, θελω δωρο για τα γενεθλια μου λεμε!!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
jimbarca
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΑΙΟΛΟΣ 64-66 (30-30 ημιχρονο)
ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΔΙΠΛΟ αποψε για τον Αιολο, σε μια εδρα που δεν ειχε κερδισει ως τωρα... Σε ενα πολυ μεγαλο ματς, τρομερο ντερμπι, αναμεσα σε δυο ομαδαρες που εδωσαν και την ψυχη τους για τη νικη... Το πρωτο 10λεπτο τελειωσε 16-16 με καλες αμυνες εκατερωθεν και στα πρωτα λεπτα του δευτερου 10λεπτου το Κουκακι ξεφυγε με 27-19. Εκει ο Αιολος εκανε σερι 3-11 και εκλεισε το ημιχρονο με 30-30. Στο τριτο 10λεπτο, οι φιλοξενουμενοι με οδηγο τον εκπληκτικο Σπυριδακη (ο οποιος πετυχε 4 τριποντα, τα τρια σε συνεχομενες επιθεσεις) περασαν μπροστα με 40-48, το Κουκακι ομως επεστρεψε και παλι, περνωντας με 57-56. Το ματς εγινε θριλερ και στο τελος ο Γιοβας με δυο συνεχομενα ντραιβ και ο Σπυριδακης με μια βολη, σφραγισαν τη νικη, αφου το Κουκακι δεν μπορεσε να σκοραρει στο τελευταιο σουτ...
ΥΓ 1: ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ η τελευταια εικονα μετα τη ληξη, με τους παικτες των δυο ομαδων να χειροκροτουν οι μεν τους δε, μαζεμενοι στο κεντρο του γηπεδου...
ΥΓ 2: ολα τα παιδια του Αιολου ηταν εξαιρετικα σημερα... ΨΥΧΑΡΕΣ!!!
ΥΓ 3: μπραβο στα παιδια του Κουκακιου! Γουσταρω που δεν τα παρατανε ποτε και μαχονται...
ΥΓ 4: μου το ειπε ο Χαλαρης: "στο καναμε το δωρο για τα γενεθλια!"
Α ρε Γιωργο παιχταρα!!!!
ΥΓ 5: τα καλυτερα ειναι μπροστα γι'αυτη την ομαδα...
pain of salvation
QUOTE(jimbarca @ May 4 2014, 21:32 ) *
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΑΙΟΛΟΣ 64-66 (30-30 ημιχρονο)
ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΔΙΠΛΟ αποψε για τον Αιολο, σε μια εδρα που δεν ειχε κερδισει ως τωρα... Σε ενα πολυ μεγαλο ματς, τρομερο ντερμπι, αναμεσα σε δυο ομαδαρες που εδωσαν και την ψυχη τους για τη νικη... Το πρωτο 10λεπτο τελειωσε 16-16 με καλες αμυνες εκατερωθεν και στα πρωτα λεπτα του δευτερου 10λεπτου το Κουκακι ξεφυγε με 27-19. Εκει ο Αιολος εκανε σερι 3-11 και εκλεισε το ημιχρονο με 30-30. Στο τριτο 10λεπτο, οι φιλοξενουμενοι με οδηγο τον εκπληκτικο Σπυριδακη (ο οποιος πετυχε 4 τριποντα, τα τρια σε συνεχομενες επιθεσεις) περασαν μπροστα με 40-48, το Κουκακι ομως επεστρεψε και παλι, περνωντας με 57-56. Το ματς εγινε θριλερ και στο τελος ο Γιοβας με δυο συνεχομενα ντραιβ και ο Σπυριδακης με μια βολη, σφραγισαν τη νικη, αφου το Κουκακι δεν μπορεσε να σκοραρει στο τελευταιο σουτ...
ΥΓ 1: ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ η τελευταια εικονα μετα τη ληξη, με τους παικτες των δυο ομαδων να χειροκροτουν οι μεν τους δε, μαζεμενοι στο κεντρο του γηπεδου...
ΥΓ 2: ολα τα παιδια του Αιολου ηταν εξαιρετικα σημερα... ΨΥΧΑΡΕΣ!!!
ΥΓ 3: μπραβο στα παιδια του Κουκακιου! Γουσταρω που δεν τα παρατανε ποτε και μαχονται...
ΥΓ 4: μου το ειπε ο Χαλαρης: "στο καναμε το δωρο για τα γενεθλια!"
Α ρε Γιωργο παιχταρα!!!!
ΥΓ 5: τα καλυτερα ειναι μπροστα γι'αυτη την ομαδα...


[Αγγελόπουλοι mode on] Άσε μας ρε jimbarca...εύχομαι να πατώσει ο Ταύρος,είμαι με ΦΕΑ ή Θωμά,κανείς από τους ακριβοπληρωμένου μισθοφόρους του Ταύρου,δεν θα έπαιζε Κουκάκι [Αγγελόπουλοι mode off] smile.gif

Όπως το γράφεις στο ΥΓ.3.Αυτό είναι το Κουκάκι που βλέπω τόσα χρόνια και είδα και χθες το βράδυ.
Να μην τα παρατας.Να ξέρεις ότι τα έχεις δώσει όλα.Και αν κάτσει η ήττα...τι να κάνουμε.Είσαι με ψηλά το κεφάλι.
Είχαμε την μπάλα στα χέρια μας τελευταία επίθεση,για ισοφάριση ή πρόσπερασμα.Δεν τα καταφέραμε.
Μέχρι να φτάσουμε εκεί,είχαμε να αντιμετωπίσουμε βέβαια,κάποια παιδιά του Ταύρου,έμπειρα,ικανά στο 1vs1 και για να τους κερδίσεις ξέραμε ότι έπρεπε να κάνουμε καλό παιχνίδι.

Ευχαριστώ τους Κουκακιώτες για άλλη μια χρονιά.
Κρίσιμο καλοκαίρι.Εύχομαι να συνεχίσουμε δυνατά.
daniel10
Ο ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ ΕΠΑΙΞΕ ΧΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΚΑΚΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟ 3-1 ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ.


ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΑΟ ΚΑΡΕΑ ΠΟΣΟ ΗΡΘΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΧΤΕΣ.
loufer
QUOTE(daniel10 @ May 5 2014, 12:04 ) *
Ο ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ ΕΠΑΙΞΕ ΧΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΚΑΚΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟ 3-1 ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ.


ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΑΟ ΚΑΡΕΑ ΠΟΣΟ ΗΡΘΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΧΤΕΣ.


Ξέρω ότι κέρδισε ο Καρέας και έμεινε Β'
patrinos777
καλησπέρα!
ξέρουμε ώρα για το σημερινό ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ-ΦΕΑ??
C_DM
QUOTE(daniel10 @ May 5 2014, 12:04 ) *
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΑΟ ΚΑΡΕΑ ΠΟΣΟ ΗΡΘΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΧΤΕΣ.


71-77 Στην παραταση... 67-67 νομιζω η κανονικη.
gspara
QUOTE (patrinos777 @ May 5 2014, 12:27 ) *
καλησπέρα!
ξέρουμε ώρα για το σημερινό ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ-ΦΕΑ??

Στις 9.
patrinos777
QUOTE(gspara @ May 5 2014, 12:47 ) *
Στις 9.

θα είσαι μέσα??? γτ σου χω καινούργια μπασκετική απασχόληση για μάιο και ιούνιο (3χ3)
gspara
QUOTE (patrinos777 @ May 5 2014, 12:53 ) *
θα είσαι μέσα??? γτ σου χω καινούργια μπασκετική απασχόληση για μάιο και ιούνιο (3χ3)

Δυστυχως οχι παιχταρα μου.....ακομα ειμαι στα πιτς sad.gif .........και πιστευω θα γινει ωραιο ματσακι,η ΦΕΑ δειχνει επηρεασμενη ψυχολογικα.
Εσυ τι σκεφτεσαι για του χρονου?
patrinos777
QUOTE(gspara @ May 5 2014, 13:31 ) *
Δυστυχως οχι παιχταρα μου.....ακομα ειμαι στα πιτς sad.gif .........και πιστευω θα γινει ωραιο ματσακι,η ΦΕΑ δειχνει επηρεασμενη ψυχολογικα.
Εσυ τι σκεφτεσαι για του χρονου?


μπαααα, θα καθαρίσει αναγνωστόπουλος σήμερα..! χωρίς πολύ βάθος ο θωμάς, δεν βλέπω να αντέχει.Και κατ΄εμέ δύσκολα να ναι τόσο καλός πάλι ο μικρός του θωμά (6) , και με μας ήταν εκπληκτικός πριν κανα μήνα κ με τη φεα στο πρώτο καλός, αλλά πρέπει να τραβήξουν οι μεγαλύτεροι περισσότερο κουπί. τέτοια ματς δεν τα καθορίζουν οι μικροί (ευτυχώς ή δυστυχώς)
εμένα τα κρίνουν τα επαγγελματικά μου πρώτα όλα., προς το παρόν , με μια παρένθεση την τετάρτη για την κουπα της β shot.gif , tongue.gif τρέχω όσο προλαβαίνω στα 3χ3 του μπουντουρη, εχεις καμια καλή πρόταση να μελετήσω????χαχα

daniel10
Α ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
2)

PLAY OFF ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ Α ΕΣΚΑ
Α/Α ΟΜΑΔΑ Α ΟΜΑΔΑ Β ΣΚΟΡ 3 ΝΙΚΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ
1.28/04, 05/05 ΦΕΑ Ν.Φ-Ν.Χ ΠΟ ΑΓ. ΘΩΜΑ 2-1
2.28/04, 04/05 ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 3-1

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 -


ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ Γ ΕΣΚΑ 2014-15

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΟ ΚΑΡΕΑΣ=

ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΟΝ ΚΑΡΕΑ
1)28/04 ΑΟ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ=58-69

Γ ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ
2) ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ
3) ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

jimbarca
ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ-ΦΕΑ 70-71
Οποτε την Πεμπτη ξεκινουν οι τελικοι ΦΕΑ-Αιολος...
Για να δουμε... smile.gif
souidos
Γνωριζουμε το αποτελεσμα του αγωνα μπαραζ για την παραμονη?
gspara
QUOTE (souidos @ May 6 2014, 08:30 ) *
Γνωριζουμε το αποτελεσμα του αγωνα μπαραζ για την παραμονη?

To εγραψε χθες ο C_DM........ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΚΑΡΕΑΣ 71-77(παρ)



QUOTE (jimbarca @ May 5 2014, 22:51 ) *
ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ-ΦΕΑ 70-71
Οποτε την Πεμπτη ξεκινουν οι τελικοι ΦΕΑ-Αιολος...
Για να δουμε... smile.gif

ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ 70 (36)
ΦΕΑ ΝΦ-ΝΧ 71 (34)
Διαιτητές: Μαραμής, Μαγκουνής
Άγιος Θωμάς (Σαμολης): Μίσσας 2, Παλογέλης 3, Τσαγκαράκης 8, Ιατρού 3, Σταματόπουλος 4 (1), Ρεντίφης 33 (6), Τσουμάνης 9 (1), Μοντζακόφσκι 2.
ΦΕΑ ΝΦ-ΝΧ (Κοσμίδης): Ρωμοσιός 7, Μαστρογιάννης, Πρας 1, Αναγνωστόπουλος 6 (1), Κιαχόπουλος 12 (1), Κρητικός 19, Μπασέας, Κοσμίδης 7 (1), Νταλές, Μυστιλόγλου 11, Ντέμος 3.
daniel10
Α ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
2)

PLAY OFF ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ Α ΕΣΚΑ
Α/Α ΟΜΑΔΑ Α ΟΜΑΔΑ Β ΣΚΟΡ 3 ΝΙΚΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ
1.28/04, 05/05 ΦΕΑ Ν.Φ-Ν.Χ ΠΟ ΑΓ. ΘΩΜΑ 3-1
2.28/04, 04/05 ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 3-1

ΦΕΑ Ν.Φ-Ν.Χ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006= 1-1


ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ Γ ΕΣΚΑ 2014-15

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΟ ΚΑΡΕΑΣ=71-77

ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΟΝ ΚΑΡΕΑ
1)28/04 ΑΟ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ=58-69

Γ ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ
2) ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ
3) ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
jimbarca
QUOTE (pain of salvation @ May 5 2014, 10:11 ) *
[Αγγελόπουλοι mode on] Άσε μας ρε jimbarca...εύχομαι να πατώσει ο Ταύρος,είμαι με ΦΕΑ ή Θωμά,κανείς από τους ακριβοπληρωμένου μισθοφόρους του Ταύρου,δεν θα έπαιζε Κουκάκι [Αγγελόπουλοι mode off] smile.gif

Όπως το γράφεις στο ΥΓ.3.Αυτό είναι το Κουκάκι που βλέπω τόσα χρόνια και είδα και χθες το βράδυ.
Να μην τα παρατας.Να ξέρεις ότι τα έχεις δώσει όλα.Και αν κάτσει η ήττα...τι να κάνουμε.Είσαι με ψηλά το κεφάλι.
Είχαμε την μπάλα στα χέρια μας τελευταία επίθεση,για ισοφάριση ή πρόσπερασμα.Δεν τα καταφέραμε.
Μέχρι να φτάσουμε εκεί,είχαμε να αντιμετωπίσουμε βέβαια,κάποια παιδιά του Ταύρου,έμπειρα,ικανά στο 1vs1 και για να τους κερδίσεις ξέραμε ότι έπρεπε να κάνουμε καλό παιχνίδι.

Ευχαριστώ τους Κουκακιώτες για άλλη μια χρονιά.
Κρίσιμο καλοκαίρι.Εύχομαι να συνεχίσουμε δυνατά.


Ελεγα να μην απαντησω, αλλα με στενοχωρησες ρε pain... Καποια πραγματακια λοιπον, χωρις διαθεση για αντιπαραθεσεις και εντελως φιλικα και cool:
1. Ειναι τουλαχιστον ακομψο και unfair ο χαρακτηρισμος "ακριβοπληρωμενοι μισθοφοροι" για τους παικτες του Αιολου... Μιλαμε για ερασιτεχνικο μπασκετ και οποιαδηποτε κουβεντα για λεφτα σε τετοιο επιπεδο ειναι λιγο ατοπη... Και μιλαμε για παιδια που εχουν ΚΑΥΛΑ για αυτο που κανουν, το γουσταρουν, τα δινουν ολα και ειναι ΨΥΧΑΡΕΣ...
2. Καταλαβαινω τη λογικη της ομαδας-παρεας που ειναι το Κουκακι. Και τη γουσταρω κιολας. Ποιος ειπε ομως οτι τα παιδια του Αιολου δεν ειναι παρεα? Το ακριβως αντιθετο ισχυει... Μιλαμε για παιδια που οι πιο πολλοι παιζουν χρονια μαζι και υπηρξαν συμπαικτες και σε αλλες ομαδες στο παρελθον, γνωριζονται και κανουν παρεα και εκτος γηπεδου. Αυτο το ξερω προσωπικα, πολυ απλα γιατι κανω κι εγω παρεα μαζι τους... Και επειδη εχω παιξει πολλα χρονια μπασκετ και εχω περασει απο 4-5 ομαδες, κλιμα σαν των αποδυτηριων του Αιολου δεν συναντας ευκολα. Για να μην πω για τη σχεση που εχουν ΟΛΑ τα παιδια με το προπονητικο τιμ...
3. Το να ευχεσαι "να πατωσει ο Ταυρος" οταν σε τεσσερα ματς με το Κουκακι φετος δεν εχει υπαρξει το παραμικρο προβλημα αναμεσα στις δυο ομαδες, οταν σε χειροκροτει συσσωμος ο Αιολος μετα τη ληξη του αγωνα την Κυριακη και οταν σου δινουν ειλικρινη συγχαρητηρια οι αντιπαλοι σου, εισαι φαουλ...
4. Τους "μισθοφορους" του Αιολου θα ηθελαν πολλες ομαδες να τους εχουν στο ροστερ τους, να εισαι σιγουρος... Οπως και καποιους παιχτες απο αλλες ομαδες που ειναι πολυ καλοι. Εγω προσωπικα, δεν θα τα αλλαζα αυτα τα παιδια, γιατι αυτο που καταφεραν ως τωρα ειναι σπουδαιο... Ο ιδιος ο προεδρος, τους χαρακτηρισε ηρωες και συμφωνω 1000% μαζι του. Για πολλους λογους που δεν χρειαζεται να αναφερω και αφορουν την ομαδα. Το να ακουω απο παικτες αλλων ομαδων που αγωνιζονται σε μεγαλυτερες κατηγοριες οτι "ο Αιολος θα τερματιζε ευκολα στη μεση και πιο πανω της Α' ΕΣΚΑ" ακομη και με τις ελλειψεις που εχει σε καποιες θεσεις, μου αρκει και μου δειχνει οτι η ομαδα δουλευει καλα στο γηπεδο... Και ας μην ανεβει κατηγορια τελικα...

Φιλε pain, ξερω οτι μπορει να μου πεις οτι ειχαν δοση χιουμορ αυτα που εγραψες για μας... Καποια πραγματα ομως, καλο ειναι να τα αποφευγουμε εστω και στην πλακα. Ο χαρακτηρισμος "ακριβοπληρωμενοι μισθοφοροι" ηταν βαρυς...

ΥΓ. Οταν με το καλο τελειωσει η σεζον, θελω να γραψω καποια πραγματα για το πρωταθλημα που ειδα και ειδικοτερα για την ΔΙΚΗ ΜΟΥ ομαδα. Γιατι ετσι νιωθω τον Αιολο... Για την ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ που μου προσφεραν τα παιδια ολη τη χρονια, τους ευχαριστω απο την καρδια μου... smile.gif
pain of salvation
QUOTE(jimbarca @ May 6 2014, 21:18 ) *
Ελεγα να μην απαντησω, αλλα με στενοχωρησες ρε pain... Καποια πραγματακια λοιπον, χωρις διαθεση για αντιπαραθεσεις και εντελως φιλικα και cool:
1. Ειναι τουλαχιστον ακομψο και unfair ο χαρακτηρισμος "ακριβοπληρωμενοι μισθοφοροι" για τους παικτες του Αιολου... Μιλαμε για ερασιτεχνικο μπασκετ και οποιαδηποτε κουβεντα για λεφτα σε τετοιο επιπεδο ειναι λιγο ατοπη... Και μιλαμε για παιδια που εχουν ΚΑΥΛΑ για αυτο που κανουν, το γουσταρουν, τα δινουν ολα και ειναι ΨΥΧΑΡΕΣ...
2. Καταλαβαινω τη λογικη της ομαδας-παρεας που ειναι το Κουκακι. Και τη γουσταρω κιολας. Ποιος ειπε ομως οτι τα παιδια του Αιολου δεν ειναι παρεα? Το ακριβως αντιθετο ισχυει... Μιλαμε για παιδια που οι πιο πολλοι παιζουν χρονια μαζι και υπηρξαν συμπαικτες και σε αλλες ομαδες στο παρελθον, γνωριζονται και κανουν παρεα και εκτος γηπεδου. Αυτο το ξερω προσωπικα, πολυ απλα γιατι κανω κι εγω παρεα μαζι τους... Και επειδη εχω παιξει πολλα χρονια μπασκετ και εχω περασει απο 4-5 ομαδες, κλιμα σαν των αποδυτηριων του Αιολου δεν συναντας ευκολα. Για να μην πω για τη σχεση που εχουν ΟΛΑ τα παιδια με το προπονητικο τιμ...
3. Το να ευχεσαι "να πατωσει ο Ταυρος" οταν σε τεσσερα ματς με το Κουκακι φετος δεν εχει υπαρξει το παραμικρο προβλημα αναμεσα στις δυο ομαδες, οταν σε χειροκροτει συσσωμος ο Αιολος μετα τη ληξη του αγωνα την Κυριακη και οταν σου δινουν ειλικρινη συγχαρητηρια οι αντιπαλοι σου, εισαι φαουλ...
4. Τους "μισθοφορους" του Αιολου θα ηθελαν πολλες ομαδες να τους εχουν στο ροστερ τους, να εισαι σιγουρος... Οπως και καποιους παιχτες απο αλλες ομαδες που ειναι πολυ καλοι. Εγω προσωπικα, δεν θα τα αλλαζα αυτα τα παιδια, γιατι αυτο που καταφεραν ως τωρα ειναι σπουδαιο... Ο ιδιος ο προεδρος, τους χαρακτηρισε ηρωες και συμφωνω 1000% μαζι του. Για πολλους λογους που δεν χρειαζεται να αναφερω και αφορουν την ομαδα. Το να ακουω απο παικτες αλλων ομαδων που αγωνιζονται σε μεγαλυτερες κατηγοριες οτι "ο Αιολος θα τερματιζε ευκολα στη μεση και πιο πανω της Α' ΕΣΚΑ" ακομη και με τις ελλειψεις που εχει σε καποιες θεσεις, μου αρκει και μου δειχνει οτι η ομαδα δουλευει καλα στο γηπεδο... Και ας μην ανεβει κατηγορια τελικα...

Φιλε pain, ξερω οτι μπορει να μου πεις οτι ειχαν δοση χιουμορ αυτα που εγραψες για μας... Καποια πραγματα ομως, καλο ειναι να τα αποφευγουμε εστω και στην πλακα. Ο χαρακτηρισμος "ακριβοπληρωμενοι μισθοφοροι" ηταν βαρυς...

ΥΓ. Οταν με το καλο τελειωσει η σεζον, θελω να γραψω καποια πραγματα για το πρωταθλημα που ειδα και ειδικοτερα για την ΔΙΚΗ ΜΟΥ ομαδα. Γιατι ετσι νιωθω τον Αιολο... Για την ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ που μου προσφεραν τα παιδια ολη τη χρονια, τους ευχαριστω απο την καρδια μου... smile.gif


Όπα ρε μαν!
Με παρεξήγησες...
Όχι δόση χιούμορ.Μόνο χιούμορ.Δανείστηκα τις γελοίες δηλώσεις των Αγγελόπουλων για να σου κάνω πλακίτσα και να σε πικάρω.
Γιατί να θέλω πατώσετε ρε εσείς?Αμα αξίζετε να πάτε και NBA.
Και δεν πα να πληρώνονται και τα παιδιά με 10.000 το μήνα.Αν τα έχετε και τα παιδιά ξέρουν να την μπιστάνε(και όπως βλέπω ξέρουν),καλά κάνετε.
Μια χαρά θα ήταν να είχαμε κάποιον από του Ταύρου.
Θα αισθανόταν και πιο άνετα και ο Χάλαρης που θα είχε τον Μοσχονά συμπαίκτη και όχι αντίπαλο.smile.gif
Χαλάρωσε,μην τσιμπάς

Πάμε ρε ΦΕΑ!...
...μην τσιμπάς λέμεεεεεεεεεε
Liveris
QUOTE(jimbarca @ May 6 2014, 22:18 ) *
Ελεγα να μην απαντησω, αλλα με στενοχωρησες ρε pain... Καποια πραγματακια λοιπον, χωρις διαθεση για αντιπαραθεσεις και εντελως φιλικα και cool:
1. Ειναι τουλαχιστον ακομψο και unfair ο χαρακτηρισμος "ακριβοπληρωμενοι μισθοφοροι" για τους παικτες του Αιολου... Μιλαμε για ερασιτεχνικο μπασκετ και οποιαδηποτε κουβεντα για λεφτα σε τετοιο επιπεδο ειναι λιγο ατοπη... Και μιλαμε για παιδια που εχουν ΚΑΥΛΑ για αυτο που κανουν, το γουσταρουν, τα δινουν ολα και ειναι ΨΥΧΑΡΕΣ...
2. Καταλαβαινω τη λογικη της ομαδας-παρεας που ειναι το Κουκακι. Και τη γουσταρω κιολας. Ποιος ειπε ομως οτι τα παιδια του Αιολου δεν ειναι παρεα? Το ακριβως αντιθετο ισχυει... Μιλαμε για παιδια που οι πιο πολλοι παιζουν χρονια μαζι και υπηρξαν συμπαικτες και σε αλλες ομαδες στο παρελθον, γνωριζονται και κανουν παρεα και εκτος γηπεδου. Αυτο το ξερω προσωπικα, πολυ απλα γιατι κανω κι εγω παρεα μαζι τους... Και επειδη εχω παιξει πολλα χρονια μπασκετ και εχω περασει απο 4-5 ομαδες, κλιμα σαν των αποδυτηριων του Αιολου δεν συναντας ευκολα. Για να μην πω για τη σχεση που εχουν ΟΛΑ τα παιδια με το προπονητικο τιμ...
3. Το να ευχεσαι "να πατωσει ο Ταυρος" οταν σε τεσσερα ματς με το Κουκακι φετος δεν εχει υπαρξει το παραμικρο προβλημα αναμεσα στις δυο ομαδες, οταν σε χειροκροτει συσσωμος ο Αιολος μετα τη ληξη του αγωνα την Κυριακη και οταν σου δινουν ειλικρινη συγχαρητηρια οι αντιπαλοι σου, εισαι φαουλ...
4. Τους "μισθοφορους" του Αιολου θα ηθελαν πολλες ομαδες να τους εχουν στο ροστερ τους, να εισαι σιγουρος... Οπως και καποιους παιχτες απο αλλες ομαδες που ειναι πολυ καλοι. Εγω προσωπικα, δεν θα τα αλλαζα αυτα τα παιδια, γιατι αυτο που καταφεραν ως τωρα ειναι σπουδαιο... Ο ιδιος ο προεδρος, τους χαρακτηρισε ηρωες και συμφωνω 1000% μαζι του. Για πολλους λογους που δεν χρειαζεται να αναφερω και αφορουν την ομαδα. Το να ακουω απο παικτες αλλων ομαδων που αγωνιζονται σε μεγαλυτερες κατηγοριες οτι "ο Αιολος θα τερματιζε ευκολα στη μεση και πιο πανω της Α' ΕΣΚΑ" ακομη και με τις ελλειψεις που εχει σε καποιες θεσεις, μου αρκει και μου δειχνει οτι η ομαδα δουλευει καλα στο γηπεδο... Και ας μην ανεβει κατηγορια τελικα...

Φιλε pain, ξερω οτι μπορει να μου πεις οτι ειχαν δοση χιουμορ αυτα που εγραψες για μας... Καποια πραγματα ομως, καλο ειναι να τα αποφευγουμε εστω και στην πλακα. Ο χαρακτηρισμος "ακριβοπληρωμενοι μισθοφοροι" ηταν βαρυς...

ΥΓ. Οταν με το καλο τελειωσει η σεζον, θελω να γραψω καποια πραγματα για το πρωταθλημα που ειδα και ειδικοτερα για την ΔΙΚΗ ΜΟΥ ομαδα. Γιατι ετσι νιωθω τον Αιολο... Για την ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ που μου προσφεραν τα παιδια ολη τη χρονια, τους ευχαριστω απο την καρδια μου... smile.gif


Δεν ξέρω γιατί το πήρες τόσο βαριά ρε jimbarca, εγώ πάντως το βρήκα πολύ αστείο το σχόλιο αλά Αγγελόπουλοι biggrin.gif ...Επειδή τον ξέρω τον pain (και τον έχεις γνωρίσει και εσύ και ξέρεις) δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο πιθανότητα να το έγραψε για υπονοούμενο στα σοβαρά. Μάλλον ήθελες να βγάλεις κάποια πράγματα από μέσα σου και είναι ειλικρινά απολύτως ανθρώπινο και κατανοητό αυτό, δεν χρειάζεται όμως να δημιουργούνται και να μένουν λάθος εντυπώσεις...

Το Κουκάκι στο πρώτο ματς στον Ταύρο ήταν κάκιστο και έχασε δίκαια, την Κυριακή διεκδίκησε και έφτασε με αξιώσεις κοντά στη νίκη την οποία όμως δεν κατάφερε στο τέλος να πάρει. Οι προσπάθειες των παικτών και των δύο ομάδων χειροκροτήθηκαν από ΟΛΟΥΣ τους φιλάθλους στο τέλος.

Γενικά νομίζω στην επόμενη φάση των play off περάσαν, όπως αποδείχθηκε, οι δυο πιο δυνατές μετά τον Τρίτωνα ομάδες του ομίλου και πλέον το ζευγάρι ΦΕΑ-Αίολος είναι ανοιχτό σε κάθε προγνωστικό...

Υ.Γ. Όταν με το καλό τελειώσει η σεζόν για την ομάδα σου φίλε jimbarca, περιμένω με ενδιαφέρον την ανάλυσή σου για το πρωτάθλημα!
jimbarca
ΦΕΑ - ΑΙΟΛΟΣ 74-56 (38-30 ημιχρ.)
gspara
QUOTE (jimbarca @ May 8 2014, 22:49 ) *
ΦΕΑ - ΑΙΟΛΟΣ 74-56 (38-30 ημιχρ.)


ΦΕΑ ΝΦ-ΝΧ (Κοσμίδης): Ρωμοσιός 5, Μαστρογιάννης, Πρας 12 (1), Αναγνωστόπουλος 4, Κιαχόπουλος 2, Κρητικός 11 (1), Μπασέας 7 (1), Κοσμίδης 5 (1), Νταλές, Μυστιλόγλου 28 (2).
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ (Δημητρίου): Γιόβας 3, Δρακόπουλος 18 (2), Μαμούνης 2, Τσεβρενίδης 6, Σπυριδάκης 3, Χάλαρης 24 (3), Παντελής, Βαλυράκης, Θεοφανίδης.

Διαβασα στο fb για τον σοβρο τραυματισμο του Γιοβα.Οσκαρ ατυχιας για τον Αιολο φετος αλλα και για τον ιδιο τον παιχταρα.
Περαστικα και μακαρι να ειναι ο τελευταιος.
pain of salvation
Ο Γιοβάς,ήταν τραυματίας πριν τον αγώνα.
Το καταλαβαίνω ότι έπρεπε να μπει(δεν ξεκίνησε) μπας και αλλάξει κάτι για τον Ταύρο,αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί έρπεπε να μείνει μέχρι το τέλος σχεδόν και ενώ ο Τάυρος κυμαινόταν κοντά στο -14 με -18 και να περιμένει απλά την λήξη.
Τελικά μπορεί να το πληρώσουν όπως γράφεις παραπάνω
jimbarca
ΑΙΟΛΟΣ - ΦΕΑ 77-71 (ημιχρ. 31-38)
Αιολος (Δημητριου-Θεοφανιδης): Γιοβας 10(1), Μαμουνης 8(2), Δρακοπουλος 18(1), Τσεβρενιδης 10, Σπυριδακης 15(1), Χαλαρης 16(3).

Δεν ξερω αν θα ανεβει τελικα ο Αιολος. Ειναι δυσκολο. Ενα πραγμα ομως ξερω σιγουρα: αυτη η ομαδα εχει ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ @@@ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ....
Τελος...
leonkalf
Είδα το β' ημίχρονο.

Κατάμεστο το γήπεδο στον Ταύρο. Κερκίδα με φίλους και των 2 ομάδων. Πολύ φωνή και πάθος!

Αγωνιστικά, πολύ κλειστό ματς, κανείς δεν ξέφευγε. Αίολος σε ζώνη, κλειστή, προστάτευσε τη ρακέτα του και πήρε σχεδόν όλα τα αμυντικά rebound (καλή δουλειά του Χάλαρη).
Η ΦΕΑ αναγκαστικά, με τον τρόπο που έπαιξε, πήρε πολλά μακρινά σουτ, τα οποία έβρισκαν σχεδόν κατά κόρον το σίδερο.. Είναι δύσκολα τα καλάθια στον Ταύρο..
Δεν έτρεξε το παιχνίδι (είχε και αρκετά στον πάγκο τον Κρητικό), θεωρώ αν το είχε κάνει θα είχε βρει περισσότερα εύκολα καλάθια. Ειδικά όταν ο Ταύρος έπαιζε με ένα ψηλό σχήμα με Χάλαρη στο 3.

Ταύρος, στο β' που είδα, είχε πρωταγωνιστές τους Δρακόπουλο (με τα γνωστά του τελειώματα και την καθοριστικότερη φάση στο ματς, στα 50'' περίπου κλέψιμο στην κορυφή της άμυνας ζώνης, βέλος στον αιφνιδιασμό, καλάθι και φάουλ και το σκορ πήγε στο +5), Γιοβά (θεωρώ ότι ήταν το κλειδί της νίκης, ψύχραιμος, αλάνθαστος, έδωσε λύση σε δύσκολες στιγμές πριν τα τελ. λεπτά) και ψύχραιμο στο τέλος βάζοντας όλες τις βολές Σπυριδάκη (πριν είχε αρκετά άστοχα και ορισμένες κακές επιλογές τριπόντου).

ΦΕΑ πολύ τρίποντο, δεν μπήκαν οι ψηλοί και κυρίως το βαρύ πυροβολικό Μυστιλόγλου καθόλου στο παιχνίδι. Δεν άξιζε πιστεύω τη νίκη με τον τρόπο που έπαιξε και τώρα θα τα παίξει όλα στην έδρα της. Εκεί που θεωρητικά, αν ο Ταύρος συνεχίσει τη ζώνη, θα έχει αρκετά περισσότερες πιθανότητες να τα βάλει. Γιατί έχει καλούς σουτέρ.
Πιστεύω ότι έχει δικαιολογημένα παράπονα από αποφάσεις του ενός κυρίως ρεφ.

Στην 4η περίοδο, μέχρι το 5ο της λεπτό, δεν είχε μπει πόντος από καμία ομάδα!! 59-55 κολλημένο το σκορ!


Εύχομαι την Πέμπτη να γίνει ένα ακόμα καλύτερο ματς, με το ίδιο πάθος και θέληση για νίκη, και όποιος είναι πιο άξιος να πάρει την άνοδο.
Προγνωστικά θεωρώ ότι δεν μπορούν να γίνουν, λόγω έδρας θα δώσω ένα μικρό προβάδισμα στη ΦΕΑ.
gspara
Φοβερος Leo 77.gif μας εδωσες τελεια την εικονα της ματσαρας!!!!

http://moshatotaurossporty.blogspot.gr/201...59-5577-71.html

Βιντεακι με το τελευταιο λεπτο του αγωνα,δηλωσεις των πρωταγωνιστων(μονο ο Σπυριδακης αρνηθηκε) αλλα και του κοουτς Καλαφατακη!!
Ξεκιναει με την καθοριστικη φαση που μας περιεγραψε ο Leo και το κλεψιμο του Δρακοπουλου στην πασα του Πρας.Ο τελευταιος προσπαθησε να εξιλεωθει στην επομενη φαση αλλα αστοχησε στο 3ποντο που επιχειρησε.
Τις τελευταιες επιθεσεις της ΦΕΑ ανελαβε αποκλειστικα ο Κιαχοπουλος.Εντονες διαμαρτυριες του Μυστιλογλου στον δευτερο ρεφ(Στρεμπας) με την ληξη.
Χωρις να εχω δει τον αγωνα,υποθετω(ας βοηθησεις λιγο jimbarca) oτι πηγε περιπου οπως και αυτος της κανονικης περιοδου.Θυμαμαι ειχε ξεκινησει καλυτερα η ΦΕΑ,αλλα η ζωνη του Αιολου σε ολοκληρη την 2η και 3η περιοδο αλλαξαν το στατους.Ειχε κανει και τεραστια εμφανιση ο Δρακοπουλος με 30αρα!!
Να δουμε τι θα γινει την Πεμπτη τωρα.Φαβορι η ΦΕΑ,αλλα με τον ηρωικο και ψυχωμενο Αιολο δεν μπορεις ποτε να εισαι σιγουρος.Αν ειχε 2 καλους παγκιτες θα ηταν σε αλλη κατηγορια.
pain of salvation
QUOTE(gspara @ May 13 2014, 11:54 ) *
Να δουμε τι θα γινει την Πεμπτη τωρα.


τι ώρα?
daniel10
Α ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
2)

PLAY OFF ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ Α ΕΣΚΑ
Α/Α ΟΜΑΔΑ Α ΟΜΑΔΑ Β ΣΚΟΡ 3 ΝΙΚΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ
1.28/04, 05/05 ΦΕΑ Ν.Φ-Ν.Χ ΠΟ ΑΓ. ΘΩΜΑ 3-1
2.28/04, 04/05 ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 3-1

3)ΦΕΑ Ν.Φ-Ν.Χ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006=2-2


ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ Γ ΕΣΚΑ 2014-15

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΟ ΚΑΡΕΑΣ=

ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΟΝ ΚΑΡΕΑ
1)28/04 ΑΟ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ=58-69

Γ ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ
2) ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ
3) ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
gspara
QUOTE (pain of salvation @ May 14 2014, 14:25 ) *
τι ώρα?

21.45
jimbarca


Ο,τι και να γινει σημερα, ειμαστε περηφανοι γι'αυτη την ομαδα...
ΠΑΜΕ ΜΩΡΗ ΑΙΟΛΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=gQIcFkGyR78
daniel10
Α ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
2)

PLAY OFF ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ Α ΕΣΚΑ
Α/Α ΟΜΑΔΑ Α ΟΜΑΔΑ Β ΣΚΟΡ 3 ΝΙΚΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ
1.28/04, 05/05 ΦΕΑ Ν.Φ-Ν.Χ ΠΟ ΑΓ. ΘΩΜΑ 3-1
2.28/04, 04/05 ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 3-1

3)ΦΕΑ Ν.Φ-Ν.Χ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006=2-2


ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ Γ ΕΣΚΑ 2014-15

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΟ ΚΑΡΕΑΣ=71 - 77

ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΟΝ ΚΑΡΕΑ
1)28/04 ΑΟ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ=58-69

Γ ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ
2) ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ
3) ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

provat
ΦΕΑ Ν.Φ-Ν.Χ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 77-64


Η ΦΕΑ εφτασε στις τρεις νικες και πηρε την ανοδο στην Α ΕΣΚΑ.
daniel10
Α ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
2) ΦΕΑ Ν.Φ-Ν.Χ

PLAY OFF ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ Α ΕΣΚΑ
Α/Α ΟΜΑΔΑ Α ΟΜΑΔΑ Β ΣΚΟΡ 3 ΝΙΚΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ
1.28/04, 05/05 ΦΕΑ Ν.Φ-Ν.Χ ΠΟ ΑΓ. ΘΩΜΑ 3-1
2.28/04, 04/05 ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 3-1

3)ΦΕΑ Ν.Φ-Ν.Χ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006=3-2


ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ Γ ΕΣΚΑ 2014-15

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΟ ΚΑΡΕΑΣ=71 - 77

ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΟΝ ΚΑΡΕΑ
1)28/04 ΑΟ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ=58-69

Γ ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ
2) ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ
3) ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

all news
QUOTE(daniel10 @ May 16 2014, 08:29 ) *
Α ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
2) ΦΕΑ Ν.Φ-Ν.Χ

PLAY OFF ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ Α ΕΣΚΑ
Α/Α ΟΜΑΔΑ Α ΟΜΑΔΑ Β ΣΚΟΡ 3 ΝΙΚΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ
1.28/04, 05/05 ΦΕΑ Ν.Φ-Ν.Χ ΠΟ ΑΓ. ΘΩΜΑ 3-1
2.28/04, 04/05 ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 3-1

3)ΦΕΑ Ν.Φ-Ν.Χ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006=3-2


ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ Γ ΕΣΚΑ 2014-15

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΟ ΚΑΡΕΑΣ=71 - 77

ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΟΝ ΚΑΡΕΑ
1)28/04 ΑΟ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ=58-69

Γ ΕΣΚΑ 2014-15
1) ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ
2) ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ
3) ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

δικαια η φεα στην α εσκα μιας και ηταν πιο δεμενη ομαδα και με πιο πολυ βαθος στο ροστερ!ο ταυρος πηγε πολυ καλα φετος αλλα ειχε τραυματισμους και ειναι φυσικο γιατι ναι μεν οι παιχτες οπως φιοβας σπυριδακης κλπ ειναι ποιοτικοι αλλα τα χρονια ειδικα για τον σπυριδακη εχουν περασει!πιστευω μεγαλο μερος της αποτυχιας του ταυρου ανηκει στην διοικηση γιατι ολοι οι παιχτες εχουν παρει μονο 4 απο τους 9 μηνες
istorikos@
Ξερει κανεις ποτε γινετε το Μπαραζ μεταξυ Αιολου και Δαφνης ωρα , μερα και γηπεδο;;;
ADMIRAL14
QUOTE(istorikos@ @ May 26 2014, 17:50 ) *
Ξερει κανεις ποτε γινετε το Μπαραζ μεταξυ Αιολου και Δαφνης ωρα , μερα και γηπεδο;;;

ΠΕΜΠΤΗ 29/5 Ριζουπολη(γηπεδο Απολλωνα) νομιζω 9.30
Kidd4
Αφού δεν έκανε κάποιος την αποτίμηση της χρονιάς ας δοκιμάσω να το κάνω εγώ.
Εννοείται ευπρόσδεκτα σχόλια,παρατηρήσεις,οτιδήποτε θέλετε.

69.gif


Για πάμε:

Με τη σειρά που τερμάτισαν οι ομάδες.

1.ΤΡΙΤΩΝΑΣ
Δικαιότατος πρωταθλητής.Ρόστερ από παίκτες παραπάνω κατηγοριών (Κρίτσαλος,Αγαπητός,Κορακίτης) που έκαναν τη διαφορά με την ποιότητα τους και το μπάσκετ που ξέρουν.Πολύ καλή καθοδήγηση από τον Μιχελάκο,έβλεπες μπάσκετ πραγματικά.Στοχευμένα πράγματα για τα ονόματα,είχε και ρολίστες χρήσιμους,κόσμο που ερχόταν εντός και εκτός και ανέβηκε 1ος έστω και στο τέλος.Άξιοι και όμορφο μπάσκετ που μας ενδιαφέρει.


2.ΦΕΑ
Ανέβηκε στα play-off,δίκαια αφού κατά την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος ήταν πάντα 2η και μερικές αγωνιστικές ισοβαθμούσε με τον Τρίτωνα.
Έμπειροι παίκτες (Μυστιλόγλου,Ρωμοσιός,Πρας,Κοσμίδης,Κιαχόπ

�υλος) μαζί με 2-3 νέους και έναν πολύ αθλητικό παίκτη (Κρητικό) έκαναν τρομερό 2ο γύρο,έχασαν την απευθείας άνοδο στην ισοβαθμία αλλά τελικά δικαιώθηκαν.Πολύ καλό κοουτσάρισμα από τον Κοσμίδη,κράταγε τις ισορροπίες και εκμεταλλεύτηκαν την καλή τους έδρα παίζοντας πάρα πολύ καλό μπάσκετ σε όλη τη διάρκεια του πρωταθλήματος.


3.ΑΙΟΛΟΣ
Δεν ανέβηκε τελικά,ίσως στα χαρτιά από τα φαβορί για την άνοδο,κυρίως λόγω ονομάτων (Σπυριδάκης,Γιοβάς,Χάλαρης,Δρακόπουλος) και ονόματος καλού στον πάγκο (Δημητρίου) που έχει πολλά χρόνια σε πάγκους και επιτυχίες.4 πολύ καλοί παίκτες,αλλά φάνηκε ότι δεν υπήρχαν οι χρήσιμοι ρολίστες για να πλαισιώσουν την κατάσταση.Κάποια λογικά προβλήματα τραυματισμών,άφησαν πίσω την ομάδα βαθμολογικά.Ίσως αποτυχία η μη άνοδος αλλά πολύ θετική σαν εικόνα μπασκετική και στο τι ζητάει στο γήπεδο.Στους τελικούς με ΦΕΑ πάλεψαν κέρδισαν το εντός και έδειξαν ψυχή.


4.ΚΟΥΚΑΚΙ
Η πολύ ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος.Τρέξιμο όσο δεν πάει,press παντού και πάντα,ταχύτητα,ενθουσιασμός.Χαιρόσουν να τους βλέπεις.
Ξεχώριζες Μοσχονά και Κατσικάκη αλλά τα guard έκαναν τη διαφορά (Σιδερής,Γκάτζο κτλ).
Οι κόουτς Μπουζούλας και Τριαντάφυλλος άψογοι σε στήσιμο ομάδας,κατεύθυνσης,αντιμετωπίσεων.Με δυνατή έδρα έκαναν πάρα πολλές ζημιές,πλήρωσαν κάποιες φορές ίσως την απειρία τους σαν ομάδα χάνοντας παιχνίδια θεωρητικά εύκολα αλλά μόνο θετικό είναι το πρόσημο της φετινής τους χρονιάς.


5.ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ
Ενώ ξεκίνησε καλά,κάποια στιγμή ήρθαν ήττες μαζεμένες και χάλασε η κατάσταση.Η αλλαγή προπονητή (Σαμόλης αντί Μαρκάτου) μάλλον ωφέλησε αφού μπήκε στα play-off,έστω και σε ισοβαθμία,έπαιξε πιο ξεκάθαρο μπάσκετ,καθόρισε τον πρωταθλητή (με τη νίκη επί της ΦΕΑ) και πάλεψε στους ημιτελικούς.Ξεχώρισαν Τσαγκαράκης,Ρεντίφης,Ιατρού,Τσουμάνης που μαζί με 2-3 πιτσιρικάδες έβγαζαν ένα ασταθές σύνολο που σε καλή μέρα κέρδιζε αλλά σε μέτρια έχανε και από τους κάτω σε βαθμολογική θέση.


6.ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ
Πολύ καλή θέση για τον Θεμιστοκλή έχασε κυριολεκτικά τελευταία αγωνιστική την είσοδο στα play-off.Καλό ξεκίνημα με τον κόουτς Αντωνόπουλο στο τιμόνι,κέρδιζε παιχνίδια αλλά όταν ήρθαν κάποιες ήττες έγινε η αλλαγή προπονητή (Σφυρής).Ήξερε παίκτες της ομάδας και αυτό φάνηκε στην προς το καλύτερο μεταμόρφωσή τους.Ξεχώριζαν οι Διαμαντής,Αντωνόπουλος,Ζαφειρόπουλος,Κρητ

�κός,Κόκκαλης έβγαζαν καλό μπάσκετ και με σωστή κατεύθυνση από τον κόουτς.




Ένα time και συνεχίζουμε....... icon_wave.gif
istorikos@
QUOTE (ADMIRAL14 @ May 27 2014, 12:51 ) *
ΠΕΜΠΤΗ 29/5 Ριζουπολη(γηπεδο Απολλωνα) νομιζω 9.30



Στον αγωνα Μπαραζ για την 5η-6η Αιολος - Δαφνη Δ. 81-64
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.