Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ/ROSTER Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ 2015-16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Gkos
QUOTE (o kakos @ Jul 31 2015, 01:57 ) *
θα ερθει και ακομα ενας από αρη


A,τέλεια να γίνει 5άδα...

Τους φέρνει ο Σκιαθίτης ή έρχονται μόνοι τους ;
o kakos
QUOTE (Gkos @ Jul 30 2015, 23:46 ) *
A,τέλεια να γίνει 5άδα...

Τους φέρνει ο Σκιαθίτης ή έρχονται μόνοι τους ;

είναι ευκολο...................................... rolleyes.gif
Swko10
Ο Μίλωνας που βρίσκεται σήμερα στη Ά Εσκανα, είναι ένα από τα πιο ιστορικά σωματεία. Δύο οι συμμετοχές του στην Ά1 και για όσους θυμάστε, το κλειστό της Νέας Σμύρνης γέμιζε και οι ομάδες που περνούσαν ήταν ομαδάρες, όχι αστεία. Ομαδάρες σαν αυτήν που κατά καιρούς είχε και ο Μίλωνας, είτε στην Ά1 είτε στην Α2. Θυμηθείτε οι πιο παλιοί και δείτε οι νεότεροί. SPORTSOFFICERS

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/07/2000-01.html?m=1
Vas
QUOTE(o kakos @ Jul 31 2015, 01:57 ) *
θα ερθει και ακομα ενας από αρη


Μπορεί να κινηθεί νομικά ο Άρης εναντίον του Αμαρουσίου?? smiley.gif

Πέρα από την πλάκα, προσωπικά είμαι απογοητευμένος από τις μεταγραφές. Τους παίκτες δεν τους γνωρίζω καν, αλλά παίρνοντας παίκτες που έπαιζαν ΕΣΚΑΝΑ και ΕΣΚΑ δεν μπορώ να καταλάβω πως έχεις βλέψεις να ανέβεις από Γ στην Β εθνική! Εκτός και αν το επίπεδο όλων των άλλων ομάδων είναι τόσο χαμηλό…

Επιπλέον, όπως αναφέρουν θα γίνουν 10 μεταγραφές. Άρα, ο αρχικός στόχος να προωθήσουμε τους εφήβους πάει περίπατο! Το μόνο που έχω να πω είναι ένα μεγάλο «ΚΡΙΜΑ» !

gratipa1929
Δυστυχώς θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο Βασίλη, που έχει κάθε λόγο να νοιώθει απογοητευμένος γιατί:

- Οι άλλες ομάδες του ομίλου θα έχουν δυνατά ρόστερ, ακόμα και η νησιωτικές, με αρκετές μεταγραφές ακόμη και απο τις υψηλότερες κατηγορίες. Άρα ο στόχος της ανόδου θα είναι από δύσκολος έως ανέφικτος με βάση αυτές τις μεταγραφές.

- Το Μαρούσι σαν όνομα και ιστορία δεν νοείται 1. Να μην κάνει μεταγραφές από το πάνω ράφι, οι παίκτες υψηλότερων κατηγοριών έπρεπε να νοιώθουν τιμή να αγωνίζονται με την φανέλα του. 2. Να μην έχει δυνατές ακαδημίες από τις οποίες θα τροφοδοτεί με παίκτες τουλάχιστον το 50% της ανδρικής ομάδας. Ειδικά στην γ εθνική.

- Είναι ενοχλητικό οι ανακοινώσεις των μεταγραφών να γίνονται με φανφάρες λες και ήρθε ο Λεμπρόν από τη στιγμή που με την φανέλα της ομάδας σας έχουν αγωνιστεί θρύλοι του μπάσκετ.

Ελπίζω οι 3 τελευταίες μεταγραφές που απομένουν σύμφωνα με την ανακοίνωση να αντιστρέψουν το κλίμα.
Vas
QUOTE(gratipa1929 @ Jul 31 2015, 12:12 ) *
Δυστυχώς θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο Βασίλη, που έχει κάθε λόγο να νοιώθει απογοητευμένος γιατί:

- Οι άλλες ομάδες του ομίλου θα έχουν δυνατά ρόστερ, ακόμα και η νησιωτικές, με αρκετές μεταγραφές ακόμη και απο τις υψηλότερες κατηγορίες. Άρα ο στόχος της ανόδου θα είναι από δύσκολος έως ανέφικτος με βάση αυτές τις μεταγραφές.

- Το Μαρούσι σαν όνομα και ιστορία δεν νοείται 1. Να μην κάνει μεταγραφές από το πάνω ράφι, οι παίκτες υψηλότερων κατηγοριών έπρεπε να νοιώθουν τιμή να αγωνίζονται με την φανέλα του. 2. Να μην έχει δυνατές ακαδημίες από τις οποίες θα τροφοδοτεί με παίκτες τουλάχιστον το 50% της ανδρικής ομάδας. Ειδικά στην γ εθνική.

- Είναι ενοχλητικό οι ανακοινώσεις των μεταγραφών να γίνονται με φανφάρες λες και ήρθε ο Λεμπρόν από τη στιγμή που με την φανέλα της ομάδας σας έχουν αγωνιστεί θρύλοι του μπάσκετ.

Ελπίζω οι 3 τελευταίες μεταγραφές που απομένουν σύμφωνα με την ανακοίνωση να αντιστρέψουν το κλίμα.


Δυστυχώς δεν είμαι αισιόδοξος ότι θα αλλάξουν το κλίμα. Στις πρώτες μεγαλειώδεις ανακοινώσεις τους ανέφεραν ότι οι πρώτοι παίκτες που πήραν θα ήταν και οι κολώνες. Άρα οι υπόλοιποι που θα πάρουν θα είναι εφεδρικοί….

Πάντως το μέγεθος της κατάντιας του ΓΣΑ, αναδεικνύετε περισσότερο τώρα που η Νίκη Αμαρουσίου θα παίζει μια κατηγορία ψηλότερα!






o kakos
QUOTE (Vas @ Jul 31 2015, 09:29 ) *
Δυστυχώς δεν είμαι αισιόδοξος ότι θα αλλάξουν το κλίμα. Στις πρώτες μεγαλειώδεις ανακοινώσεις τους ανέφεραν ότι οι πρώτοι παίκτες που πήραν θα ήταν και οι κολώνες. Άρα οι υπόλοιποι που θα πάρουν θα είναι εφεδρικοί….

Πάντως το μέγεθος της κατάντιας του ΓΣΑ, αναδεικνύετε περισσότερο τώρα που η Νίκη Αμαρουσίου θα παίζει μια κατηγορία ψηλότερα!

για εμενα οι μονες μεταγραφες καλες είναι ο μπαλαφας,ο γεωργιου και ο καννελης που την εχουν παιξει την κατηγορια και μαλιστα ηταν πρωταγωνιστες.........μια ομαδα όμως όταν φτιαχνετε με γνωμονα τα κεφια των παιχτων και τον χορηγων τοτε δυσκολα παει μπροστα
gratipa1929
Τελικά ο Κανέλλης έχει κλείσει σίγουρα? Δεν έχει ανακοινωθεί και άκουσα ότι ανανέωσε με Άρη Νίκαιας.
Kidd4
Γνώμη μου πάντως ότι δε χρειάζεται να βγάλουμε συμπέρασμα μόνο από τις μεταγραφικές κινήσεις.
Έχει πάρει αρκετούς καλούς παίκτες,δυστυχώς το πάνω ράφι και θα κόστιζε και δεν θα εξασφάλιζε επιτυχία.
Το δύσκολο θα είναι ότι θα έχει 9 ή 10 καινούργιους παίκτες.Εκεί δυσκολεύει μια κατάσταση σε ομοιογένεια,χημεία και να γίνει ομάδα.
Αλλιώς μια χαρά παίκτες είναι και αυτοί που αναφέρθηκαν και οι Σουρλής,Ραλλάτος.

Τώρα για το αν ο χορηγός έχει γνώμη και κέφι για τις μεταγραφές δυστυχώς αυτό το έργο υπάρχει παντού και πρέπει να κάνεις και υποχωρήσεις.
o kakos
QUOTE (gratipa1929 @ Jul 31 2015, 10:10 ) *
Τελικά ο Κανέλλης έχει κλείσει σίγουρα? Δεν έχει ανακοινωθεί και άκουσα ότι ανανέωσε με Άρη Νίκαιας.

εχει κλεισει σε λιγες μερες λογικα θα ανακοινωθει
gspara
QUOTE (Kidd4 @ Jul 31 2015, 13:12 ) *
Γνώμη μου πάντως ότι δε χρειάζεται να βγάλουμε συμπέρασμα μόνο από τις μεταγραφικές κινήσεις.
Έχει πάρει αρκετούς καλούς παίκτες,δυστυχώς το πάνω ράφι και θα κόστιζε και δεν θα εξασφάλιζε επιτυχία.
Το δύσκολο θα είναι ότι θα έχει 9 ή 10 καινούργιους παίκτες.Εκεί δυσκολεύει μια κατάσταση σε ομοιογένεια,χημεία και να γίνει ομάδα.
Αλλιώς μια χαρά παίκτες είναι και αυτοί που αναφέρθηκαν και οι Σουρλής,Ραλλάτος.

Τώρα για το αν ο χορηγός έχει γνώμη και κέφι για τις μεταγραφές δυστυχώς αυτό το έργο υπάρχει παντού και πρέπει να κάνεις και υποχωρήσεις.

Συμφωνω με kidd4,αλλωστε σε προηγουμενα ποστ εχω εκφραστει θετικα για την φετινη στελεχωση του Αμαρουσιου.Εχω δει πολλες φορες τους συγκεκριμενους παιχτες και εκτος απο την πολυ καλη γνωμη που εχω ατομικα,θεωρω οτι μπορουν μια χαρα να ταιριαξουν και σαν συνολο.Το γεγονος οτι 5 απο αυτους προερχονται απο την ιδια ομαδα ειναι ενθαρρυντικο για το θεμα χημειας.
Δεν υποστηριζω βεβαια οτι θα παει τρενο,αλλα δεν ειμαι τοσο απαισιοδοξος.Ισα-ισα πιστευω θα ειναι ιδιαιτερα ανταγωνιστικο.
Να δουμε και τις τελευταιες κινησεις,ειδικα στον σεντερ και στον παιχτη που θα πλαισιωσει τον Σουρλη.....
Gkos
QUOTE (Vas @ Jul 31 2015, 11:55 ) *
Μπορεί να κινηθεί νομικά ο Άρης εναντίον του Αμαρουσίου?? smiley.gif

Πέρα από την πλάκα, προσωπικά είμαι απογοητευμένος από τις μεταγραφές. Τους παίκτες δεν τους γνωρίζω καν, αλλά παίρνοντας παίκτες που έπαιζαν ΕΣΚΑΝΑ και ΕΣΚΑ δεν μπορώ να καταλάβω πως έχεις βλέψεις να ανέβεις από Γ στην Β εθνική! Εκτός και αν το επίπεδο όλων των άλλων ομάδων είναι τόσο χαμηλό…

Επιπλέον, όπως αναφέρουν θα γίνουν 10 μεταγραφές. Άρα, ο αρχικός στόχος να προωθήσουμε τους εφήβους πάει περίπατο! Το μόνο που έχω να πω είναι ένα μεγάλο «ΚΡΙΜΑ» !



Κοιτα να δεις,εμένα το πλάνο δεν μου φαίνεται ιδιαιτερα κακό,να πάρεις δηλαδη κορμό παικτών από
άλλη ομάδα,που προέρχεται από άνοδο (και μαλιστα παληκαρίσια άνοδο απέναντι στον πολύ δυνατό Πρωτέα Βούλας) εστω και από Α τοπικό,σε Γ Εθνικη.
Εξυπνο μου μοιάζει,γλυτώνεις και την πολλή δουλεια στο γήπεδο,αν εισαι και λάτρης των ταξιδιών και δεν μπορείς τις πολλές προπονησεις.

Το θεμα ειναι ομως ποιος δουλευει το πλάνο...

*Στα της ανόδου,δεν συμμεριζομαι την απαισιοδοξία σου ,γιατί με τις τόσες ανακαταταξεις ,δυνατες ομάδες της κατηγορίας έχουν ανέβει στην Β Εθνικη ,και ο ανταγωνισμός για την άνοδο εχει μειωθεί.

*Στα των εφήβων θα γίνει ότι πέρυσι,γι αυτό και τα παιδιά προσπαθούν να φύγουν.


QUOTE (Kidd4 @ Jul 31 2015, 13:12 ) *
Τώρα για το αν ο χορηγός έχει γνώμη και κέφι για τις μεταγραφές δυστυχώς αυτό το έργο υπάρχει παντού και πρέπει να κάνεις και υποχωρήσεις.



Ότι ο χορηγός είναι πατέρας παίκτη-μεταγραφης φετινής,το κατάλαβες έτσι;  smile.gif
Και πάνω εκεί βασίζονται οι μεταγραφες...
Δεν τις κάνει ο προπονητής.

Είχα γράψει και πριν πολυ καιρό,πάνω από 1  μήνα,post σχετικό χωρίς  να πω ομάδα.

QUOTE (o kakos @ Jul 31 2015, 13:42 ) *
εχει κλεισει σε λιγες μερες λογικα θα ανακοινωθει



Σωστά τον είχα ξεχάσει ετούτον.
o kakos
πιστευω θα είναι μεσα στους 5 αλλα μεχρι εκει! η αλλαγη του σουρλη θα είναι και αυτος από α εσκανα...........
Vas
QUOTE(Gkos @ Jul 31 2015, 14:53 ) *
Κοιτα να δεις,εμένα το πλάνο δεν μου φαίνεται ιδιαιτερα κακό,να πάρεις δηλαδη κορμό παικτών από
άλλη ομάδα,που προέρχεται από άνοδο (και μαλιστα παληκαρίσια άνοδο απέναντι στον πολύ δυνατό Πρωτέα Βούλας) εστω και από Α τοπικό,σε Γ Εθνικη.
Εξυπνο μου μοιάζει,γλυτώνεις και την πολλή δουλεια στο γήπεδο,αν εισαι και λάτρης των ταξιδιών και δεν μπορείς τις πολλές προπονησεις.

Το θεμα ειναι ομως ποιος δουλευει το πλάνο...

*Στα της ανόδου,δεν συμμεριζομαι την απαισιοδοξία σου ,γιατί με τις τόσες ανακαταταξεις ,δυνατες ομάδες της κατηγορίας έχουν ανέβει στην Β Εθνικη ,και ο ανταγωνισμός για την άνοδο εχει μειωθεί.

*Στα των εφήβων θα γίνει ότι πέρυσι,γι αυτό και τα παιδιά προσπαθούν να φύγουν.





Ότι ο χορηγός είναι πατέρας παίκτη-μεταγραφης φετινής,το κατάλαβες έτσι;  smile.gif
Και πάνω εκεί βασίζονται οι μεταγραφες...
Δεν τις κάνει ο προπονητής.

Είχα γράψει και πριν πολυ καιρό,πάνω από 1  μήνα,post σχετικό χωρίς  να πω ομάδα.




Σωστά τον είχα ξεχάσει ετούτον.


Φίλε Gkos,

Από την μία λες, ότι δεν είναι κακό το πλάνο, και πιο κάτω γράφεις ότι οι μεταγραφές δεν είναι από τον προπονητή! Άρα για πιο πλάνο μιλάμε? Εμένα μου φανερώνει παντελής έλλειψη πλάνου και σχεδιασμού, απλά παίρνουμε παίκτες φίλους & γνωστούς του… χορηγού!!

Από τις λίγες εικόνες που έχω από αυτές τις κατηγορίες, ο Αρης Νικαίας βγήκε 1ος στο τελευταίο παιχνίδι με τον Πρωτέα στην Α ΕΣΚΑΝΑ. Το επίπεδο της Α ΕΣΚΑΝΑ (πιστεύω) είναι αρκετά χαμηλότερο από αυτό της Α ΕΣΚΑ. (αν κάνω λάθος παρακαλώ διορθώστε με).

Πέρσι στα τελευταία παιχνίδια είδαμε κάποιους εφήβους να παίζουν. Βαθιά μέσα μου είπα, «ας είναι…». Αν είναι να πέσουμε, του χρόνου να δοθεί η ευκαιρία σε αυτά τα παιδιά να παίξουν, και άμα μπορούν να ανεβάσουν την ομάδα. Δυστυχώς όμως η πραγματικότητα με διαψεύδει (για ακόμα μια φορά). Οι άνθρωποι, γέμισαν την ομάδα με παίκτες που προφανώς έχουν ταβάνι την Γ εθνική (για να μην πω πιο κάτω).

Και να πάρουμε την άνοδο τι καταφέραμε? Του χρόνου πάλι θα ψάχνουμε για παίκτες φίλους & γνωστούς. Εφόσον δεν εμπιστευτούν τους μικρούς και δεν τους δώσουν ευκαιρίες , προκοπή δεν θα δούμε!

nbayer
το μαρουσι εχει την πιο δυνατη ομαδα κατα την γνωμη μου στην γ φετος...ο σουρλης ειναι πολυ καλος παιχτης που δεν κοιτα να δειχθει ο ιδιος αλλα η ομαδα...μπαλαφας τρομερος τα λογια περιττα τοσο στην περσινη χρονια οσο και στην ελευσινα οταν ηταν...ραλλατος εγγυηση κατω απο το καλαθι...κανελης σταθερη αξια και σκιαθιτης ταλαντουχος νεος που προερχεται απο φουλ σεζον...οπως ολοι τους! το οτι επαιζαν τοπικο δειχνει το οτι ο αρης περσι ειχε τρομερη ομαδα και σε καμια περιπτωση δεν αποτελει μειονεκτημα για τετοια ονοματα...το κακο ειναι οτι ολα γινονται στο ονομα του μπαμπα και αν αυτος μεινει δυσαρεστημενος θα βαρεσει κανονι η ομαδα..δεν ειμαι αρης απλα μπασκετικος ο gratipa με ξερει και περιμενω τις δικες σας γνωμες
o kakos
QUOTE (nbayer @ Jul 31 2015, 15:03 ) *
το μαρουσι εχει την πιο δυνατη ομαδα κατα την γνωμη μου στην γ φετος...ο σουρλης ειναι πολυ καλος παιχτης που δεν κοιτα να δειχθει ο ιδιος αλλα η ομαδα...μπαλαφας τρομερος τα λογια περιττα τοσο στην περσινη χρονια οσο και στην ελευσινα οταν ηταν...ραλλατος εγγυηση κατω απο το καλαθι...κανελης σταθερη αξια και σκιαθιτης ταλαντουχος νεος που προερχεται απο φουλ σεζον...οπως ολοι τους! το οτι επαιζαν τοπικο δειχνει το οτι ο αρης περσι ειχε τρομερη ομαδα και σε καμια περιπτωση δεν αποτελει μειονεκτημα για τετοια ονοματα...το κακο ειναι οτι ολα γινονται στο ονομα του μπαμπα και αν αυτος μεινει δυσαρεστημενος θα βαρεσει κανονι η ομαδα..δεν ειμαι αρης απλα μπασκετικος ο gratipa με ξερει και περιμενω τις δικες σας γνωμες

θα είναι από τις πιο αργες ομαδες ενώ θα εχει πολύ ταλεντο-ο προπονητης και μονο που του λενε πιο να παρει για εμενα τελος δεν υπαρχει-σχεδον επιπεδου β εσκανα στην θεση 2 η ομαδα....αυτά μακαρι να βγω απλα κακος!
Vas
QUOTE(o kakos @ Jul 31 2015, 17:46 ) *
θα είναι από τις πιο αργες ομαδες ενώ θα εχει πολύ ταλεντο-ο προπονητης και μονο που του λενε πιο να παρει για εμενα τελος δεν υπαρχει-σχεδον επιπεδου β εσκανα στην θεση 2 η ομαδα....αυτά μακαρι να βγω απλα κακος!



Αν μπορούσες να μας πεις και τι θέση παίζει ο καθένας!!

Γιατί οι ανακοινώσεις της ομάδας είναι όλο φρου φρου και από ουσία μηδέν!!
gratipa1929
Μπαλαμπάνης (2)
Σκιαθίτης (1)
Ραλλάτος (5)
Κανέλλης (3)
Σουρλής (1)
Μπαλάφας (3)
Γεωργίου (4)
Πολυχρονόπουλος(2)

Από αυτούς αντάξιοι της γ εθνικής κατά τη γνώμη μου είναι μόνο. οι Σουρλής-Μπαλάφας-Γεωργίου-Κανέλλης. Χρειάζονται επειγόντως βασικό δυάρι και πεντάρι για να υπάρξει ουσιαστική ενίσχυση με βλέψεις για άνοδο.

Ο Σκιαθίτης είναι καλό ταλέντο αλλά άπειρος.
Gkos
QUOTE (Vas @ Jul 31 2015, 15:16 ) *
Από την μία λες, ότι δεν είναι κακό το πλάνο, και πιο κάτω γράφεις ότι οι μεταγραφές δεν είναι από τον προπονητή! Άρα για πιο πλάνο μιλάμε? Εμένα μου φανερώνει παντελής έλλειψη πλάνου και σχεδιασμού, απλά παίρνουμε παίκτες φίλους & γνωστούς του… χορηγού!!


Ξέρω τι γράφω φίλε Βασίλη .

Σαν πλάνο λέω,δεν μου φαίνεται κακό,σαν σκεψη εχει προοπτική ,ΑΝ το κάνανε από μόνοι τους.


QUOTE (Vas @ Jul 31 2015, 15:16 ) *
Από τις λίγες εικόνες που έχω από αυτές τις κατηγορίες, ο Αρης Νικαίας βγήκε 1ος στο τελευταίο παιχνίδι με τον Πρωτέα στην Α ΕΣΚΑΝΑ. Το επίπεδο της Α ΕΣΚΑΝΑ (πιστεύω) είναι αρκετά χαμηλότερο από αυτό της Α ΕΣΚΑ. (αν κάνω λάθος παρακαλώ διορθώστε με).


Ο Πρωτεας ηταν δυνατη ομαδα,με πολυ πολυ μεγαλο μπατζετ για την κατηγορια,με Μανουσελη στον πάγκο,με σπρωξιμο από τους ρεφ,απόλα...

Ο Τριτωνας που ανεβηκε τρένο από την Α ΕΣΚΑ δεν ξέρω αν θα καταφερνε στην Α ΕΣΚΑΝΑ να ξεπερασει Πρωτέα.
Ηταν μεγαλη επιτυχια του ΑΡΗ Νικαιας.

Στα άλλα συμφωνώ,μην μου τα λες εμένα.


(Τον Μανουσέλη για το σπρώξιμο τον ανέφερα ,όχι ως καλό προπονητή ;p )

QUOTE (nbayer @ Jul 31 2015, 17:03 ) *
το κακο ειναι οτι ολα γινονται στο ονομα του μπαμπα και αν αυτος μεινει δυσαρεστημενος θα βαρεσει κανονι η ομαδα..


Aν δεν παίζει πολύ ο υιος ας πούμε....

Ε ,και μόνο που το συζητάμε αυτό...
Gkos
QUOTE (Gkos @ Jul 27 2015, 21:00 ) *
Στην (εύλογη) ερώτηση μου ,πως γκένεν αυτό ,αφού η ομάδα του Ικάρου είχε κάνει δηλώσεις για μηδενικό μπάτζετ και ερασιτεχνικό αθλητισμό και ο Φωτίου αποκλείεται να πήγε δωρεάν, η απάντηση ήταν οτι τελικά θα υπάρχει (κάποιο) μπάτζετ και θα αποκτηθεί και ένας ψηλος,θα παραμείνει και ο Χούμας,και μαζί με τους εφήβους θα προσπαθήσουν για την άμεση επάνοδο στην Β εθνική.


Οι παλιές αγάπες δεν ξεχνιούνται και αυτό δείχνει να συμβαίνει και στην περίπτωση του Λάζαρου Αγαδάκου με τον Ίκαρο Καλλιθέας. Ο 35χρονος πολύπειρος σέντερ αγωνίστηκε την περσινή σεζόν στην Γ΄Εθνική με τον Κορωπί, αλλά παρά το γεγονός ότι έχει συζητήσει με την ομάδα της Ανατολικής Αττικής βλέπει με καλό μάτι την επιστροφή του στον Ίκαρο, στον οποίο αγωνίστηκε 2010-2013 στην Α1, ενώ έχει μεγάλη εμπειρία έχοντας αγωνιστεί σε Ολυμπιακό, Πανιώνιο, Μαρούσι, ΠΑΟΚ και Άρη.
Αν συμφωνήσει με την ομάδα του Δημήτρη Λιόγα θα δώσει μεγάλη δύναμη κάτω από τα καλάθια και θα προσθέσει εμπειρία καθώς στην ομάδα της Καλλιθέας έχει αγωνιστεί και θα αγωνίζεται και ο Δήμος Φωτίου.


http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.xZXrhJWg.dpuf
Gkos
QUOTE (Gkos @ Jul 27 2015, 21:00 ) *
Όπως με ενημέρωσαν,ο Δήμος Φωτίου θα συνεχίσει την καριέρα του στον Ίκαρο Καλλιθέας.


Επίσημα στον Ίκαρο ο Φωτίου!

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...i&Itemid=16
Gkos
Στην Γ' Εθνική με Λινάρδο πρόεδρο η Ακράτα


Την πρόκληση της Γ' Εθνικής φαίνεται να αποδέχθηκε οριστικά ο Αθλητικός Όμιλος Ακράτας καθώς κλήθηκε μετά την εθελούσια πτώση της Ζακύνθου από την ΕΟΚ να πάρει την θέση της στις Εθνικές κατηγορίες.
Όπως αναφέρει χαρακτηριστικά το «aigialeiaspor.wordpress.com» στην προεδρία επιστρέφει ο Άγγελος Λινάρδος, ο οποίος θα αναλάβει να τρέξει συνολικά τον σύλλογο, ενώ αναμένονται και οι επίσημες ανακοινώσεις εντός των ημερών,


http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.ZHvAwk45.dpuf
Gkos
Ανανέωσε Φούντα και επενδύει με Καλαμάρα

Στον Έσπερο Λαμίας θα συνεχίσει να αγωνίζεται ο Ηλίας Φούντας, ο οποίος ανανέωσε για μια ακόμη σεζόν το συμβόλαιό του με τους Λαμιώτες. Παράλληλα, η διοίκηση της ομάδας ανακοίνωσε την απόκτηση του Γιάννη Καλαμάρα.

Πρόκειται για έναν 16χρονο γκαρντ, ταλαντούχο, ο οποίος μέχρι πρότινος αγωνιζόταν στην τοπική Αναγέννηση. Έτσι, μετά την ανανέωση με έναν ακόμη παίκτη της, τον βασικό της σέντερ, Ηλία Φούντα, ο Έσπερος Λαμίας προχώρησε σε μια κίνηση με το βλέμμα στο μέλλον.

Η ανακοίνωση για τον Ηλία Φούντα:

«Το Δ.Σ. του Γ.Σ. Έσπερου Λαμίας, βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την ανανέωση συνεργασίας του με τον Ηλία Φούντα (center), βασικού κρίκου της ομάδας μας για χρόνια, ο οποίος για άλλη μία χρονιά θα προσφέρει τις υπηρεσίες του στην ομάδα της πόλης του. Με τιμή, το Δ.Σ.».
Η ανακοίνωση για τον Γιάννη Καλαμάρα:

«Το Δ.Σ. του ΓΣ Έσπερου Λαμίας ανακοινώνει την απόκτηση του 16άχρονου ταλαντούχου γκαρντ, Γιάννη Καλαμάρα, από την Αναγέννηση Λαμίας. Τον καλωσορίζουμε στην ομάδα μας, και του ευχόμαστε να εκπληρώσει τις φιλοδοξίες του».


http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.OHhu40UU.dpuf


Ανανέωσε 8(!) συν έναν ο Οίαξ Ναυπλίου


Ούτε με έναν, ούτε με δύο αλλά με οκτώ(!) παίκτες και τον προπονητή της ομάδας, Λευτέρη Κοκκάλα, ανανέωσε τη συνεργασία του ο Οίαξ Ναυπλίου.

Συγκεκριμένα, πρόκειται για τους Γεώργιο Μπουρτσουκλή, Δημήτριο Μπιτζή, Γιάννη Φλεβάρη, Λεωνίδα Λιακόπουλο, Νίκο Κατσαλούλη, Βασίλη Στατερά, Χρήστο Κοσσιώρη και Γιώργο Μπούκουρα, οι οποίοι θα προπονούνται για ακόμη μια σεζόν υπό τις οδηγίες του Λευτέρη Κοκκάλα. Μια σεζόν, η οποία θα βρει τον νεοφώτιστο στη Γ' Εθνική,Οίακα Ναυπλίου, για πρώτη φορά στις εθνικές κατηγορίες.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου 2015-2016 και με το δεδομένο ότι η ομάδα μπάσκετ Ανδρών του συλλόγου μας θα αγωνίζεται στη Γ’ Εθνική κατηγορία , η διοίκηση του συλλόγου μας είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την ανανέωση της συνεργασίας με τον προπονητή της ομάδας Λευτέρη Κοκκάλα, την ανανέωση της συνεργασίας με όλους σχεδόν τους αθλητές και συγκεκριμένα με τους Γεώργιο Μπουρτσουκλή, Δημήτριο Μπιτζή, Γιάννη Φλεβάρη, Λεωνίδα Λιακόπουλο, Νίκο Κατσαλούλη, Βασίλη Στατερά, Χρήστο Κοσσιώρη και Γιώργο Μπούκουρα.

Μοναδική «αποχώρηση» αυτή του Χρήστου Μπακάλη, που μετά από πολλά χρόνια προσφοράς στο σύλλογο θα συνεχίσει την πορεία του στη δεύτερη και συνεργαζόμενη ομάδα μας, Ναύπλιο 2010. Τον ευχαριστούμε για την προσφορά του και του ευχόμαστε καλή συνέχεια στην πορεία του! Υποστηρίζω την ομάδα μου – Υποστηρίζω το Ναύπλιο».
Tags : Οίαξ Αστακού


http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.tu33sco0.dpuf
Gkos
Για τρίτη χρονιά στην «Αγία» ο Λαμπρόπουλος


Για τρίτη συνεχόμενη σεζόν θα συνεχίσει την καριέρα του στην Αγία Παρασκευή ο ταλαντούχος γκαρντ Χρήστος Λαμπρόπουλος (1,90). Ο 20χρονος γκαρντ ξεκίνησε την πορεία την στην «Αγία» την περίοδο 2013-2014 όπου και αγωνίστηκε μαζί της στο πρωτάθλημα της Α2, και σε 8 παιχνίδια που πήρε συμμετοχή είχε 2 πόντους κατά μέσο όρο.
Την περσινή σεζόν στην Β' Εθνική ο Λαμπρόπουλος κυμάνθηκε σχεδόν στα ίδια επίπεδα (1,8 πόντους κατά μέσο όρο), ενώ με την ομάδα την Γ' Εθνική αναμένεται να αποτελέσει ένα από τα σημαντικά γρανάζια στο σύνολο που δημιουργεί ο Περικλής Ταυρόπουλος στο «Κοντόπευκο

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.jBPFmuRI.dpuf
Swko10
Ρίχνει ματιές στη Ρόδο ο Ιπποκράτης Κω!

Η ομάδα από την Κω βρίσκεται και με τη βούλα στη ΄Γ εθνική και η στελέχωση της ομάδας είναι ο πρώτος και σημαντικότερος στόχος της διοίκησης της ομάδας, ώστε να καταφέρουν να βρεθούν σε υψηλό επίπεδο τη νέα σεζόν. Από την πηγή λοιπόν της καλαθοσφαίρισης των νήσων, σας ενημερώνουμε για τις κινήσεις της ομάδας της Κω. SPORTSOFFICERS

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/08/blog-post_42.html
gspara
QUOTE
Συμφωνία με Κεφαλά

Η Νέα Ιωνία ετοιμάζεται ενόψει της επερχόμενης σεζόν στη Γ’ Εθνική, προσπαθώντας να δημιουργήσει ένα ρόστερ ικανό για να παραμείνει αρχικά στην κατηγορία, διατηρώντας τον βασικό κορμό ίδιο, κάνοντας, όμως, και κάποιες επιπλέον προσθήκες. Μετά την απόκτηση των Τάσου Αναστασόπουλου, Λεωνίδα Λύτρα, Χάρη Λίτσιου και Χρήστου Χασάπη, ήρθε και η σειρά του Δημήτρη Κεφαλά, για να ενισχύσει την περιφέρεια της ομάδας του Σπύρου Σαμόλη.

Ο 23χρονος, προερχόμενος από τα εφηβικά τμήματα του Παναθηναϊκού, θέλει να κάνει μια καινούρια αρχή στην καριέρα του, αφού ο τραυματισμός που τον ταλαιπώρησε πριν ένα χρόνο του στοίχισε τόσο αγωνιστικά, όσο και ψυχολογικά. Ο δυναμικός γκαρντ ανέφερε, μάλιστα, στο Eurohoops.net: “Ήθελα να αγωνιστώ σε μια ομάδα ως βασικός, για να βρω πάλι τα πατήματά μου. Χαίρομαι που οι άνθρωποι της Νέας Ιωνίας με εμπιστεύτηκαν και το εκτιμώ ιδιαίτερα. Ο κόουτς Σαμόλης είναι ένας νέος άνθρωπος, με πολύ όρεξη για δουλειά και ανυπομονώ να ξεκινήσουμε.”


http://www.eurohoops.net/el/2015/08/ellada/114958
Gkos

Έκλεισε Εμμανουηλίδη ο Πρωτέας!

Μια πολύ σπουδαία μεταγραφή φέρεται να ολοκλήρωσε ο Πρωτέας Βούλας, ο οποίος συμφώνησε σε όλα με τον αρχισκόρερ της Β΄Εθνικής, Βασίλη Εμμανουηλίδη, επιβεβαιώνοντας στο ακέραιο το ρεπορτάζ μας στις 17/7 που έλεγε (Βλέπει Εμμανουηλίδη ο Πρωτέας).
Σύμφωνα με ρεπορτάζ του έγκυρου «basket247.gr» ο 38χρονος σκόρερ αποδέχθηκε την πρόταση της ομάδας του Μάνου Μανουσέλη, και αναμένεται να αποτελέσει δύναμη πυρός τη νέα περίοδο, στην προσπάθεια που θα κάνουν οι νεοφώτιστοι. Ο Εμμανουηλίδης την περσινή σεζόν είχε 12,7 πόντους κατά μέσο όρο με τον Παπάγου στην Β' Εθνική, ενώ συνολικά μετράει 5.082 πόντους.
Συνοπτικά το πλούσιο βιογραφικό του: «Πήγασος Κορυδαλλού (από Γ' μέχρι Α' ΕΣΚΑΝΑ), Πανελευσινιακός (Β' και Γ' Εθνική), Ηλυσιακός (Α2), Ολυμπιάδα Πατρών (Β' Εθνική - άνοδος σε Α2), Παγκράτι (Β' Εθνική), Δούκας (Α2), Ίκαρος Καλλιθέας (Β' Εθνική - άνοδος στην Α2), Παλαιό Φάληρο (Γ' Εθνική), Πέραμα (Β' Εθνική - άνοδος σε Α2), Νήαρ Ηστ (Β' Εθνική), Χολαργός (Β' Εθνική), Αετός (Β' Εθνική - άνοδος σε Α2) και, εσχάτως, Παπάγου (Β' Εθνική)»
Tags : Πρωτέας Βούλας, Βασίλης Εμμανουηλίδης


http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.BixBlFFz.dpuf
Swko10
Το ταξίδι του Πρωτέα ξεκίνησε.

Το ανδρικό τμήμα του Πρωτέα Βούλας στις επαγγελματικές κατηγορίες ξεκίνησε. Η προετοιμασία στο Αθλητικό Κέντρο Βουλιαγμένης την Τρίτη 18/8 ήταν το ξεκίνημα για το ταξίδι του.




http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/08/blog-post_19.html
Gkos
«Μπαμ» με Αρναουτάκη ο Απόλλωνας



Σε μια μεταγραφή ουσίας και ποιότητας έφτασε ο Απόλλωνας Αθηνών, καθώς ήρθε σε συμφωνία με τον Γιώργο Αρναουτάκη, ο οποίος μετά από μια σπουδαία καριέρα στο Ηράκλειο, και έξι χρόνια είτε σε «Λίντο» είτε σε «Δυο Αοράκια» αφήνει την Κρήτη, μετακομίζοντας στην Αθήνα και στον νεοφώτιστο Απόλλωνα.

Ο 32χρονος πάουερ φόργουορντ αγωνίστηκε και στην Α2 με το συγκρότημα του Βασίλη Ράλλη, ενώ την περσινή σεζόν στην Β΄Εθνική είχε 4,8 πόντους κατά μέσο όρο σε 20 παιχνίδια. Έτσι, μετά την παραμονή του βασικού κορμού από την περσινή ομάδα, και τις προσθήκες των Ναούμ Θυμνιού και Στέλιου Κοντούδη, η ομάδα του Δημήτρη Χουχουλή θα παρουσιαστεί πολύ ισχυρή στον 1ο όμιλο της φετινής Γ΄Εθνικής.

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.3Fd2v89z.dpuf
tasos
http://planetapollon.gr/?p=25206
Swko10
Με εντατικές προπονήσεις, καθώς και μεγάλη διάθεση από παίκτες και τεχνική ηγεσία, συνεχίζεται η προετοιμασία των παικτών της Πεντέλης για το δύσκολο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.


http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/08/blog-post_1.html

Υλικό από την προετοιμασία του Πρωτέα. pics&vid

Ο Πρωτέας Βούλας με προσεγμένα και αργά βήματα έχει κάνει ένα από τα πιο ανταγωνιστικά σύνολα που θα συμμετάσχουν στη ΄Γ εθνική και οι φήμες τον θέλουν να είναι ικανός να καταλάβει τις πρώτες θέσεις του νέου πρωταθλήματος. Επειδή όμως τα αποτελέσματα, έρχονται μέσα από τη σκληρή δουλειά, η ομάδα της Βούλας ξεκίνησε ήδη τις προπονήσεις και το επίσημο site της ομάδας, μας δίνει μία πρώτη εικόνα για τον ιδρώτα που χύνεται στα νότια προάστια των Αθηνών, από τους αθλητές του coach Μανουσέλη. SPORTSOFFICERS

http://sportsofficers.blogspot.com/2015/08/pics_23.html
Swko10
Ενίσχυση στον Ηρόδοτο με Χριστοδουλάκη.

Η ομάδα της Κρήτης ενισχύθηκε στη θέση 4 με τον Γιώργο Χριστοδουλάκη, ο οποίος έχει να παρουσιάσει ένα πλούσιο βιογραφικό, με αποτέλεσμα να επιτρέπει στον Ηρόδοτο να ενισχύεται σε σημαντικό βαθμό για τη νέα σεζόν. SPORTSOFFICERS


http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/08/blog-post_50.html

Ξεκινά στις 24/8 και ο Κύδωνας με υποσχέσεις και αναμονή προσθηκών.

Η ομάδα των Χανίων αφού τερμάτισε στην πρώτη θέση την περασμένη αγωνιστική περίοδο στο τοπικό πρωτάθλημα της Κρήτης, θα βρεθεί φέτος στις τοπικές κατηγορίες με μοναδικό στόχο να ξεχωρίσει. Τα χαμόγελα περισσεύουν στα Χανιά και η ομάδα της πόλης αναμένει την άμεση ενίσχυσή της. SPORTSOFFICERS

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/08/248.html
tasos
Αρναουτάκης: «Τιμή μου να παίξω στον Απόλλωνα»

(Δηλώσεις)
http://planetapollon.gr/?p=25259
gspara
Eπομενως το ροστερ του Απολλωνα θα ειναι καπως ετσι.......

Γκινουτσης- Κοντουδης
Πετροπουλος- Παντσιος
Τσελεμπης- Μανιας- Κουτσουμπας
Θυμνιος- Τασιος- Σιωμος
Αρναουτακης-Αθανασακης
gratipa1929
Στην έβδομη του μεταγραφή έφτασε το Μαρούσι το οποίο ανακοίνωσε την μεταγραφή του Γιάννη Πολυχρονόπουλου, ο οποίος την περσινή σεζόν αγωνίζονταν στον Άρη Νικαίας.
Αναλυτικά:
Πολυχρονόπουλος ο 7ος
Η Διοικούσα Επιτροπή του Αμαρουσίου ανακοινώνει την έβδομη μεταγραφή της νέας περιόδου. Ο Γιάννης Πολυχρονόπουλος έρχεται για να ενισχύσει την περιφερειακή γραμμή της ομάδας και να προσθέσει μια ποιοτική λύση στα χέρια του Κώστα Κεραμιδά.
Παιδί της… σχολής του Περιστερίου, ανήκε στον Άρη Νικαίας, με τον οποίο κατέκτησε την άνοδο στη Γ' εθνική. "Θεωρώ πως η μεταγραφή μου στο ιστορικό Μαρούσι είναι το μεγαλύτερο… πριμ ανόδου, που μπορούσα να φανταστώ. Οι συνθήκες που υπάρχουν στην ομάδα είναι εξαιρετικές και είναι πρόκληση για τον καθένα από μας, να κάνουμε ό,τι περνά από το χέρι μας, για να δικαιώσουμε αυτούς που μας εμπιστεύτηκαν" δήλωσε το νέο απόκτημα του συλλόγου και συμπλήρωσε:
"Είναι επίσης πολύ θετικό για μένα ότι θα συνεχίσω να συνεργάζομαι με παιδιά που γνωρίζω από τη Νίκαια (Σουρλής, Ραλλάτος, Σκιαθίτης). Παρότι είμαστε νέα ομάδα, λόγω του ότι οι τέσσερις παίζαμε και πέρυσι μαζί, δεν θα δυσκολευτούμε να βρούμε τη χημεία μας".
Από την πλευρά του ο Κώστας Κεραμιδάς υποστήριξε: "Σε μια εποχή που για άλλες ομάδες είναι ζητούμενο ακόμα και η κάθοδος, εμείς έχουμε την… πολυτέλεια να προσεγγίζουμε στην ολοκλήρωση του πλάνου. Ήδη έχουμε ανακοινώσει το 70% του νέου Αμαρουσίου, απομένουν τρεις μεταγραφές και κλείσαμε.
Στόχος μας ήταν να δημιουργήσουμε ένα σύνολο, με παιδιά που να έχουν δίψα για διάκριση και ταλέντο, να "χτίσουμε" μια ομάδα με νέους και έμπειρους παίκτες, με αθλητές που θα παίζουν σκληρή άμυνα, θα τρέχουν στο γήπεδο και θα δίνουν την ψυχή τους για το Μαρούσι. Ως τώρα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και από τις μεταγραφικές μας κινήσεις, αλλά και με τον τρόπο που προσεγγίζουν τα παιδιά τη συμμετοχή τους στην ομάδα".
- See more at: http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.sLwN2A46.dpuf

smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
gratipa1929
Η Πεντέλη έκλεισε το ρόστερ με την ανανέωση του σέντερ Λουγιάκη.

Το ρόστερ:

1 - Δ.Αποστολόπουλος, Γρατσιάτος, Σταθάκης, Πατεράκης
2 - Α.Μάντζιος, Καρτσωνάκης, Ν.Γάσπαρης
3 - Καραβασάνης, Λίτσος, Γιωτάκης, Κωνσταντάκος
4 - Μπίγκος, Μουστόπουλος
5 - Λουγιάκης, Πελίγκος
giolit
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 26 2015, 22:11 ) *
Η Πεντέλη έκλεισε το ρόστερ με την ανανέωση του σέντερ Λουγιάκη.

Το ρόστερ:

1 - Δ.Αποστολόπουλος, Γρατσιάτος, Σταθάκης, Πατεράκης
2 - Α.Μάντζιος, Καρτσωνάκης, Ν.Γάσπαρης
3 - Καραβασάνης, Λίτσος, Γιωτάκης, Κωνσταντάκος
4 - Μπίγκος, Μουστόπουλος
5 - Λουγιάκης, Πελίγκος


από ότι φαίνεται δεν διεκδικεί άνοδο η πεντέλη, ξεκάθαρο φαβορί σε αυτόν τον όμιλο για μένα ο Πόλις.. όλα βέβαια θα φανούν εντός του γηπέδου..
Swko10
Ακόμα μία μεταγραφή για τον Ηρόδοτο ανεβάζοντας στροφές (vid)

H ομάδα της Κρήτης την ώρα που ανεβαίνουν οι ρυθμοί των προπονήσεων, συνεχίζει τις προσπάθειες της ώστε να ενισχυθεί και να εμφανιστεί όσο το δυνατόν ανταγωνιστικότερη στο νέο πρωτάθλημα της ΄Γ εθνικής. Με τον ανωτέρω στόχο λοιπόν προέβη σε ακόμα μία προσθήκη η οποία την ενδυναμώνει κατά πολύ. SPORTSOFFICERS


http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/08/vid_27.html
Vas
Έχει κανείς εικόνα πως έχουν διαμορφωθεί οι όμιλοι στον Νότο μετά από όλες αυτές τις ανακαταταξεις?


Αν κάποιος έχει πρόχειρα ποιες ομάδες αντικατέστησαν ποιες, ας τις ποστάρει….

ΥΓ. Ο Ηλυσιακός γιατί έπεσε Γ εθνική? Δεν έχει ούτε μπάτζετ για Β ??
gratipa1929
Τις έχω σημειώσει οπότε ποστάρω τους ομίλους μαζί με τις πιο πρόσφατες ανακατατάξεις να τις έχουμε:

Α' Όμιλος - Ίκαρος Καλλιθέας, Νέα Ιωνία, Πόλις Καλλιθέας, ΑΕ Πεντέλης, Μανδραϊκός, Απόλλων Αθηνών, ΦΕΑ, ΑΕ Κορίνθου, Ακράτα(αντί Ζακύνθου), Κεραυνός Αιγίου, Γλαύκος, Χαρίλαος Τρικούπης, Σπαρτιατικός, Οίακας Ναυπλίου

Β' Όμιλος - Μαρούσι, Ηλυσιακός, Αγία Παρασκευή, Σπόρτινγκ, Τρίτων, Πρωτέας Βούλας, Άρης Νίκαιας, Άρης Πετρούπολης, Κάδμος, Ιπποκράτης Κω(αντί Αγίων Θεοδώρων), Ηρόδοτος, Κύδων Χανίων, Πανναξιακός, Έσπερος Λαμίας
Vas
QUOTE(gratipa1929 @ Aug 27 2015, 12:22 ) *
Τις έχω σημειώσει οπότε ποστάρω τους ομίλους μαζί με τις πιο πρόσφατες ανακατατάξεις να τις έχουμε:

Α' Όμιλος - Ίκαρος Καλλιθέας, Νέα Ιωνία, Πόλις Καλλιθέας, ΑΕ Πεντέλης, Μανδραϊκός, Απόλλων Αθηνών, ΦΕΑ, ΑΕ Κορίνθου, Ακράτα(αντί Ζακύνθου), Κεραυνός Αιγίου, Γλαύκος, Χαρίλαος Τρικούπης, Σπαρτιατικός, Οίακας Ναυπλίου

Β' Όμιλος - Μαρούσι, Ηλυσιακός, Αγία Παρασκευή, Σπόρτινγκ, Τρίτων, Πρωτέας Βούλας, Άρης Νίκαιας, Άρης Πετρούπολης, Κάδμος, Ιπποκράτης Κω(αντί Αγίων Θεοδώρων), Ηρόδοτος, Κύδων Χανίων, Πανναξιακός, Έσπερος Λαμίας


Έχουμε δηλαδή στον Β όμιλο 4 ομάδες που έχουν παίξει Α1!! Κάτι είναι και αυτό για να παρηγορούμαστε!! smiley.gif
giorgos14
QUOTE(Vas @ Aug 27 2015, 09:34 ) *
Έχουμε δηλαδή στον Β όμιλο 4 ομάδες που έχουν παίξει Α1!! Κάτι είναι και αυτό για να παρηγορούμαστε!! smiley.gif



και 5 ταξιδακια σε νησια ιδανικα για συσφιξη σχεσεων μεταξυ των παικτων ,ειδικα αν ειναι σε κακοκαιρια που θα οδηγησει σε ομαδικες προσευχες και ταματα..
Vas
QUOTE(giorgos14 @ Aug 27 2015, 12:54 ) *
και 5 ταξιδακια σε νησια ιδανικα για συσφιξη σχεσεων μεταξυ των παικτων ,ειδικα αν ειναι σε κακοκαιρια που θα οδηγησει σε ομαδικες προσευχες και ταματα..

4 νομίζω... 2 Κρήτη, 1 Νάξο, 1 Κω. Οι άλλες 2 επαρχιακές είναι Θήβα και Λαμία!

Αλλά η αλήθεια είναι, η Θήβα από το Μαρούσι ίσως ειναι χρονικά και ποιο κοντά από το να πας στην Βούλα!! rolleyes.gif
Swko10
Η κλήρωση της ΄Γ εθνικής

Το νέο πρωτάθλημα της ΄Γ εθνικής θα ξεκινήσει στις 11/10 με την πρώτη αγωνιστική να είναι ήδη ανακοινώσιμη και τις υπόλοιπες να ακολουθούν. Δείτε την κλήρωση πρώτοι στους SPORTSOFFICERS

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/08/blog-post_28.html
MENEGIN11
QUOTE(gratipa1929 @ Aug 27 2015, 12:22 ) *
Τις έχω σημειώσει οπότε ποστάρω τους ομίλους μαζί με τις πιο πρόσφατες ανακατατάξεις να τις έχουμε:

Α' Όμιλος - Ίκαρος Καλλιθέας, Νέα Ιωνία, Πόλις Καλλιθέας, ΑΕ Πεντέλης, Μανδραϊκός, Απόλλων Αθηνών, ΦΕΑ, ΑΕ Κορίνθου, Ακράτα(αντί Ζακύνθου), Κεραυνός Αιγίου, Γλαύκος, Χαρίλαος Τρικούπης, Σπαρτιατικός, Οίακας Ναυπλίου

Β' Όμιλος - Μαρούσι, Ηλυσιακός, Αγία Παρασκευή, Σπόρτινγκ, Τρίτων, Πρωτέας Βούλας, Άρης Νίκαιας, Άρης Πετρούπολης, Κάδμος, Ιπποκράτης Κω(αντί Αγίων Θεοδώρων), Ηρόδοτος, Κύδων Χανίων, Πανναξιακός, Έσπερος Λαμίας

ξεκαθαρα τα 2-3 φαβορι στους 2 ομιλους.χαριλαος τρικουπης,απολλων,κορινθος κ ισως γλαυκος στο 1ο ομιλο,

τριτων,πρωτεας βουλας ξεκαθαρα φαβορι στο 2ο ομιλο
dion
QUOTE(giolit @ Aug 27 2015, 10:40 ) *
από ότι φαίνεται δεν διεκδικεί άνοδο η πεντέλη, ξεκάθαρο φαβορί σε αυτόν τον όμιλο για μένα ο Πόλις.. όλα βέβαια θα φανούν εντός του γηπέδου..

Εγω θεωρω σαν πρωτο φαβορι τον Απολλωνα με την παρουσια Χουχουλη να αποτελει εγγυηση για πολλους λογους. και ακομη το Κεραυνο Αιγιου που ενισχυθηκε σημαντικα σε ολες τις θεσεις και κρατησε και Κεφαλα.
Ο Πολις τι εκανε αληθεια; Γιατι διαβασα ανακοινωση οτι δεν ειχε ουτε τα λειτουργικα του εξοδα και το σκεφτοτανε αν θα κατεβει η αν παει ΕΣΚΑΝΑ.Ακομη δεν ειδαμε την ΚΟΡΙΝΘΟ που δεν νομιζω να εκανε μια συγχωνευση για πλακα. Και ο Τρικουπης ενισχυθηκε σημαντικα και οχι με παικτες τελειωμενους. Γεωργιαδης,Ψαλτου και Μιχαλογλου ειναι πολυ σημαντικοι ενω πολυ καλος ειναι και ο Βουρνας.Οσο για την Πεντελη θα εχει καλη ομαδα.Ειναι γεματη σε ολες τις θεσεις και εχει πολλες εναλλακτικες λυσεις.Προβλημα η ομοιογενεια αλλα αυτο το εχουν ολες οι ομαδες με εξαιρεση τον Σπαρτιατικο, τον Οιακα και την Ν. Ιωνια.. Θα δουμε...


































gratipa1929
Τελικά ο Πόλις ενισχύθηκε παρά τα όσα είχαν ακουστεί στην αρχή του καλοκαιριού.

Κράτησε τους 4 καλύτερους παίκτες του (Βελιζιώτης, Κασπαριάν, Κόκκινος, Μπογδανίδης) και έκανε και μια μεταγραφή από το πάνω ράφι (Βαθρακοκοίλης), μαζί με αρκετές προσθήκες νεαρών. Παράλληλα το ρόστερ του έχει και αρκετούς χρήσιμους παίκτες-εργαλεία (πχ Λάβαρης, Λυγγερίδης, Γ.Χάλαρης). Πιστεύω θα είναι σίγουρα στις 3 πρώτες θέσεις με αυτό το ρόστερ.
MENEGIN11
Κοντά στην μεταγραφή της χρονιάς αναφορικά με το πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής βρίσκεται ο Ιπποκράτης Κω, καθώς είναι έτοιμος να συμφωνήσει με τον Κώστα Χαρίση, και να δημιουργήσει ένα αχτύπητο δίδυμο με τον Αντώνη Ασημακόοπουλο.
Ο 35χρονος πολύπειρος σέντερ βρισκόταν πολύ κοντά στην επιστροφή του στον Κολοσσό Ρόδου, αλλά η πρόταση του Ιπποκράτη, ίσως αλλάξει τα δεδομένα, και τον οδηγήσει στα Δωδεκάνησα, αλλά σε άλλο προορισμό. Ο πολύπειρος σέντερ τα τελευταία τρία χρόνια αγωνίζονταν στον Άρη, ενώ έχει αγωνιστεί Ολυμπιακό, Ηλυσιακό, Ολυμπιάδα Πατρών, ΑΕΚ και Κολοσσό Ρόδου. Αν οι νεοφώτιστοι, που αντικατέστησαν τους Αγίους Θεοδώρους Αρχαγγέλου στο 2ο όμιλο της Γ΄Εθνικής, αποκτήσουν τον Χαρίση, αλλάζουν αυτόματα το επίπεδο τους.
- See more at: http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.qWZz7Lpm.dpuf
Gkos
Ο Λαμπρος Αντωνόπουλος (που ήταν Περιστέρι φέτος) συμφώνησε με Ίκαρο Καλλιθέας.
Gkos
Κοντά στον Ίκαρο Αντωνόπουλος και Οικονόμου



Κοντά σε δυο προσθήκες φαίνεται να είναι κοντά ο Ίκαρος Καλλιθέας, με τον Δημήτρη Λιόγα να θέλει να δημιουργήσει μια δυνατή ομάδα ενόψει του νέου πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής. 

Έτσι, παρά το γεγονός ότι ο Λάζαρος Αγαδάκος παρέμεινε στο Κορωπί, στην ομάδα της Καλλιθέας αναμένεται να αγωνίζεται τη νέα περίοδο ο Λάμπρος Αντωνόπουλος, ο οποίος προπονείται με την ομάδα, και δεν αποκλείεται να την ενισχύσει τη νέα αγωνιστική περίοδο. O 25χρονος γκαρντ την περσινή περίοδο αγωνίστηκε στο Περιστέρι, ενώ έχει αγωνιστεί με το Ρέθυμνο στην Α1 Εθνική κατηγορία, ενώ ξεκίνησε την πορεία του από τον Μίλωνα.

Επίσης πολύ κοντά στον Ίκαρο βρίσκονται ο Γιώργος Οικονόμου, ο οποίος την περσινή σεζόν αγωνίστηκε στην Α' ΕΣΚΑΝΑ με την Δραπετσώνα.

http://basketblog.gr/index.php?option=com_...h.NJGqqkpA.dpuf

Θα ζητάω πνευματικά δικαιώματα αντιγραφής όπως πάει...
Α ,ακόμα ψάχνουν ψηλό...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.